Új privát üzeneted érkezett!

Gitta! KépKép
Jól emlékszem Rád én is Kép
Sok-sok kitartó hónap után egyszercsak nem jelentkeztél, most meg tessék KépKépKép
Boldog babavárást nektek, - hogy is mondták a "régiek": kezem-lábam XXX -ben!
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Gitta!

Most végig sem olvasok semmit!

Sokszor gondoltam rád vajon mi lehet veled.

Nagyon Gratuala!

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Na, végigolvastam!

HURKI, AKKORA GRATULA MINT A "KIS"FIAD!!!!Kép

Szösziék tegnap mentek haza a kórházból és mint Cat is írta van teje és jól vannak.

tegnap voltam fogorvosnál és nincs új lukas fogam!!!! Be-beKép

sziasztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

 
 

Gitta! Persze hogy emlékszek Rád! Gratulálok, látod a kis "lazitás" milyen
sikeres volt!

Edi! Örülök hogy tetszett, kinos lett volna ha azt irod szerinted meg vacak. Képek vannak?

Lányok! Nem tudom irtam-e hogy akit érdekel ide tettem fel a nyaralás képeket. http://karmen.fw.hu

Örülök hogy Szöszinek van sok teje, csak igy tovább!

Rékács! jó neked, én végig a fogászatra jártam, igaz nem lyukas fog miatt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Anyuk!

Már én is közétek tartozom!!! Hurráááááá! Balázska Hugó - mert mégiscsak 2 neve lett-, hétfőn 12.34-kor úgy döntött, hogy elég nagyra nőtt már - szó mi szó jó súlyban van: 4550g és 61cm! - és megszületett. Már nagyon vártuk!

Az első nap nemigen mozoghattam -nem is tudtam -, de tegnap már egyedül mentem a WC-re Kép ma meg már táncolni is fogok Kép A kis mazsola gyönyörűen fejlődik. Már ügyesen szopizik és hihetetlen, de tartja a fejét és tekinget - már, ha épp kinyitja a szemecskéjét Kép - ez még elég ritka. Pavarotti a fasorban sincs, ha rázendít, de majd képezzük a hangját Kép

Szóval jól vagyunk mindketten, vagyis mindhárman, mert apuci is jól van Kép

Küldök néhány képet(sajna csak később, mert perpill túl nagyok a photoshopom, meg fatal errorozik itt nekem)
Még jelentkezem hamarosan - egyelőre apuci segítségével, mint most is (remélem vállalható stílusban írtam /a szerző/ Kép

Üdv:
Hurki
hurki
 
 


HurkiKép
Nagyon várjuk a képeket a "nagy torkúról".KépKép Remélem 56-os ruhákból nem sokat vettetek!KépKép

GittaKép
Gratulálok a pocilakóhoz.Kép Hová jársz orvoshoz ? Látod a pihenés jót tett!

LányokKép
Ma voltunk a Praxisban. Gyermekeim teljes kuszaságban randalíroznak a pocimban. Az egyik farfekvésben, a másik harántfekvésben van, ráadásul az alkatrészeik teljesen össze-vissza vannak. Nem sikerült egy épkézláb felvételt csinálni róluk, mert hol egy talpacska, hol egy felkar, tenyér villant be a képbe. Egyébként kb. 900-1000 gr-osra saccolták őket, és kb. egy héttel vannak lemaradva a korukhoz képest, ami nem mérvadó mert nagyon elnyomják egymást, és ahányszor mértek annyiféle eredmény jött ki. A magzatvíz teljesen rendben, és a belső méhszáj jól állja a strapát. Bezzeg a férfiasságukat azt mutogatták bőszen, így kaptunk két fütyiről képet.KépKépKép Az egyik baba csak a tarkóját mutogatta, és a füleit hátulról, minden unszolás ellenére, így Őt rögtön elnevezte a párom Titkos Ügynöknek.Kép

Pusza
Cat
27+3

Cat
Kép
cateye
 
 


Hurki!Kép

Balázska Hugó gyönyörű!!!KépKépKép Nem tudok betelni vele. KépKépKép És mekkora!!! Hol fért el benned ekkora gyerek?
Nagyon boldog ANYASÁGOT kívánok!!!KépKépKép

Cat!Kép
Örülök, hogy minden rendben.Kép Élmény lehetett az uh, kibogozni kihez mi tartozik. Emlékszem nekünk is volt egy háromlábú képünk. Szívesen megnézném a ti kuszaságaitokat is.Kép

Puszi,Edi
edi
 
 


Sziasztok! Kép
Egy nagyon gyors bejelentkezes...
MINDENKINEK KOSZONOM A GRATULACIOKAT!

Itthon vagyunk, szokunk ossze, Balazs ejjel jol alszik (eddig, kopp-kopp) de nappal sokat van olben, eleg nyugtalan.Viszont nagyon ugyesen szopik elso perctol fogva, sok a tejem is, ma d.e kicsit begyulladt a mellem,volt egy kis hoemelkedesem, remelem hamar rendbe jon.
El vagyunk ajulva tole, majd lesz szules-story is egyszer, igerem, eloljaroban annyit, hogy 2 es 1/2 ora volt, nem tudom mi inditotta, mert a ricinust megittam ugyan, de nem lett hasmenesem tole...lehet, hogy spontan?

Hurki!
NAGYON SOK SZERETETTEL GRATULALOK A "KIS"FIATOKHOZ!

szoszi

Ime, a mi Balazsunk:
Kép
szoszi
 
 


EdiKép
Majd teszek fel képeket a tökösökről, de a párom elvitte a munkahelyére, dicsekedni vele.KépKép

Te hol láttad Hurki képeit ? Csak én vagyok béna és nem látom?

SzösziKép
Gyönyörű ez a fiú, és milyen békés! Várjuk a szüléstörténetet is!

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szöszi! gyönyörü baba, gratulálok! de jo hogy nektek nincs gond a szopival, én nagyon megszenvedtem mert nem volt jó a technika, már majdnem feladtam.

Cat! nekem is harátfekvéses volt Orsi, hát én nem tusom milyen más fekvésben, de én néha már nyögtem a fájdalomtol amikor keze-lába egyszerre rugdosta a csonjaimat. Hátha nekem elmozdul még onnan.

Hurki! nagyon kiváncsi vagyok már Balázsra!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szöszi!Kép

Balázsotok egy tünemény!!!KépKépKép Gyönyörű!!!KépKépKép És tényleg milyen békés. Baba katalógusba való ez a kép!Kép Várjuk a történetet türelmesen, de mikor írod már?Kép

Cat!Kép
Hurkitól emilben kaptam képeket, csak oda nem lehet írni neki, mert megtelt a postaládája. Neked nem küldte? Átküldjem?

Edi
edi
 
 


Sziasztok!

Szöszi,
gyönyörű a kisfiad! Tényleg szöszi vagy csak úgy látszik a képen?? : - )

Edi,
mesélj egy kicsit, milyen az a Babyworld!!
Elég szörnyű volt a fütyi dolog. Biztos, hogy nagyon fájt neki, amikor felrántotta. Bekenték krémmel, nem nagyon láttam, hogy vérzett volna (egyébként én fogtam meg a nővér).
Két napig csípte neki, amikor pisilt. Belém kapaszkodva sírt, remegett. Tegnaptól már csak a fürdővízbe kell tiszítani és hagyta is ügyesen. Addig le kellett fogni minden alkalommal (tiszta kínzás volt). De tényleg meggyógyul egy hét alatt.

Cat,
édesek lehetnek a kisficók!!!

Puszi
Hóvirág
Hovirág
 


EdiKép
Megköszönném, ha átküldenéd Hurki képeit a profilomban lévő mailcímre.KépKépKép

HovirágKép
Ez elég horror ez a fütyi téma. Én biztos elsírnám magam.Kép

KarmenKép
Nekem a faros baba kellemetlenebb rúgásokkal bombáz, mert a lábai pont a hólyagomon, és a méhszájamon tornáznak.Egyébként Ő egy picit kisebb, a haránt fiúnk jobban tud fejlődni az elhelyezkedése miatt. Neked Orsi fekvése miatt lett császár, vagy a csípőd miatt ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szöszi Kép

CVsak csatlakozni tudok a többiekhez. Gyönyörű Balázs. Most hogy láttam a képet, annyira, de annyira várom már, hogy magamhoz öleljem a pici babánkat Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Szöszi Kép
Balázs valami gyönyörű!!! Nagyon-nagyon szép babát sikerült összehoznotok Kép Kép Kép Gratulálunk és sok-sok tejcit kívánunk Nektek!

Orsi + 2 Kismaczkó
22+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Nagy ritkán erre járok azért. Szöszi, tényleg hihetetlen gyönyörű a Balázskátok.Kép
És Hurkinak is gratula az ő Balázskájához!Kép

Mi most járunk a 11.hétben, UH-on egy picit kisebbek vagyunk. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy aki volt 12.hetes 4D UH-on, azon mennyire jól látszódott már a baba? Mert én most hívtam fel a Praxist és a nő, aki ott volt, le akart beszélni a 4D-ről, mondván még olyan pici, hogy alig lesz valami látható, szerinte elég lenne a 2D, majd a 18.hét körül pedig a 4D.
Én azért kiharcoltam a 13.hétre egy 4D UH-ot. Szerintetek megérte? A Kismama újság szerint is az első ajánlott szűrés a 12.-13.hét körül van. Meg valljuk be, nagyon kíváncsi vagyok, nem tudnék sokáig várni erre.Kép

Köszi

Móni
Monik
 


HurkiKép
Hatalmas gratula! Ekkora legénykét!Gyors felépülést és sok boldogságot!Kép

SzösziKép
Balázska gyönyörű! Nagyon békés babának tűnik!Kép

GittaKép
Gratulálok a pocaklakódhoz! Problémamentes babavárást kívánok! A motort használja addig a párod. Vigyázz magadra!Kép

Most már én vagyok az első! Talán kihúzom még egy hétig, de nem vagyok benne biztos. Néha már fájogat a hasam és a derekam, talán "jósol" valamit.Kép Szöszi talán megteszi, hogy értesít benneteket a másik topikból, ha osztódunk.Kép

Egcsi
38+5

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


MonikKép
Én voltam a betöltött 12. hét után a 13. héten a Praxisban, és nagyon megérte. Most is voltam a 27. héten, de ezt már nem élveztük annyira. Ne hallgass az asszisztensre, nagyon nagy élmény lesz, Neked is, és a párodnak is. Ott nézik 2D-n és 4D-ni is felváltva.

EgcsiKép
Pihengessél, hátha kihúzod még egy hétig. Fájdalommentes szülést kívánok!!! A nyári topikot is nézem, így fogunk tudni rólad.Kép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Köszi Cat, reméltem, hogy jól döntöttem. Kép
Az asszisztens még a pénzzel is érvelt, hogy a 4D mennyivel drágább(furcsálltam is, inkább rábeszélnie kellett volna), de nekem az, hogy lássam, a kisbabám jól van, minden pénzt megér. De gondolom ezzel mind így vagyunk.Kép

Móni
Monik
 


Cat!Kép
Átküldtem a képeket.

Egcsi!Kép
Most már neked megy a drukk!!!KépKépKép

Hóvirág!Kép
Szegény Milit én nagyon sajnálom.Kép Neked is szörnyű lehetett.Kép Nem is merek arra gondolni, hogy nálunk is szükség lehet erre a fütyicibálásra.
Babyworld egy szupi hely, viziparadicsom pici babáknak. Ez tényleg bababarát terület. Gyönyörű melegvizű pancsolómedencék, pelenkázó szoba, szoptatós szoba, alvó szoba, babakonyha mikróval, vízforralóval, járókák. Az étterem tele bébikajával. Itt minden a babákért van. A babakocsi kerekére védőzsákot adnak, hogy mindenhová bemehess vele. De nem csak babás rész van, a nagyoknak hatalmas csúszdák, élménymedencék. Nézd meg a honlapjukat: www.sonnentherme.com Magyarul is fut.
Mi Bükfürdőről mentünk át, onnan pár kilométerre Zsiránál van egy kerékpáros határ (eddig nem is tudtam, hogy létezik ilyen). Babakocsival sétáltunk át a határon és onnan 5 perc sétára van ez a vizibirodalom. Ha arra jártok érdemes meglátogatni. Az érdem egyébként KarmenéKép, ő volt a felfedező!

Puszi, Edi
edi
 
 


EdiKép
Köszönöm a képeket. Annyira édes a kisfiú, és hatalmas baba!!!!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem. Tegnap türelmetlen volt a párom, elmentünk orvoshoz Pestre. Sajna, UH nem volt, majd pár hét múlva. Kép A doki, akihez járni szeretnék, pont elment 1 hónap szabira. Kép De nagyon elégedett vagyok a doktornővel is! Kép Írt fel duphastont, ginevacot, és elküldött vérvételre. Nagyon várom az eredményt!
Egyszerűen félek örülni! Annyira bennem van, mi lesz, ha újra elveszítem... de próbálok bizakodó lenni, na meg titokban tartani, de ez elég nehéz.
Lányok, nálatok mikor jelentkezett a hányinger először? Én azért csináltam meg a tesztet, mert rosszul voltam, és azóta is rosszul vagyok. Ez új nekem, mert ilyenem nem volt szinte, főleg nem ilyen erősen!!! Normális ez ilyen korán?

Sokan kértétek, hogy mondjam el az előzményeket.
Hát, nem tudok valami sok mindenről beszámolni.
Tavaly decemberben hagytalak itt benneteket, mert besokaltam, hogy már megint 2 hónapot késett hiába. Akkor elhatároztam, hogy elég volt, nem csinálom tovább... nem is mentem orvoshoz, csak azért, hogy a hormonszintet megénzzék, ne szedjem esetleg feleslegesen nagy dózisban a bromót.
Múlthónapban volt egy rákszűrésem. Ennyi. Semmi más! De mégis, ebben a ciklusban voltam vastagbél tükrözésen, mert sokszor görcsölt a hasam, amikor nagydolgom volt. Bocsi! Kaptam rá gyógyszert, ne legyen olyan görcsös a bélrendszerem. Szerintem ez segített! Már abbahagytam a szedését, mert nem szabad így szednem.
Ja, meg 2! hónapja vettem egy motort, hogy szabadon tudjak közlekedni a városban.
Végülis nem tudom, hogy mi segített. Egyáltalán nem gondoltam az egészre, még csak azt sem tudom, hogy melyik napon jött össze a picurka. Kép

Hát, ennyi. Nem valami sok. De a végeredmény a fontos! Kép Csak tudnék megnyugodni! Ezért sem írtam igazán eddig, túlságosan is szorongok. Pedig tudom, hogy az nem jó. Mit tegyek, hogy nyugisabb legyek???

Mindenkinek drukk! Aranyosak a babák!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Sziasztok Kép
Felkerültek a képek a fiúkról a profilomba.
Baloldali baba: Levente
Jobboldali baba: Máté

puszi mindenkinek

Orsi + 2 Kismaczkó
22+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
Tündéri a két kisfickó!Kép Jók ezek a képek. Szerintem hasonlítanak egymásra.Kép
Csak azon gondolkodtam honnan fogod tudni, hogy elsőre ki bújt ki, Levente vagy Máté? Nálunk egyértelmű volt, hogy ha fütyis akkor Soma, ha fütyitlen akkor Sára. De nálatok?
Lehet azt érezni szerinted szülés közben hogy most a jobboldali indult meg kifelé?
Na majd elmeséled. (De még jó sokára.)Kép

Gitta!Kép
Nyugi-nyugi-nyugi!!!KépKépKép
Azt ne kérdezd hogy kell, mert én végig aggódtam az egész terhességet. Babonából még babanetezni se mertem nehogy elkiabáljak valamit.
De neked nyugi!!!KépKépKép

Pusz, Edi
edi
 
 


Orsi! nagyon klassz képek, az arcuk is egyre határozotabban látszik!

Edi! Nem tudtam hogy a kerékpáros határátlépön hogyan és ki mehet át, igy mi Kópházánál léptük át a határt. Legközelebb kipróbáljuk majd Zsirát is, a határnál le lehet parkolni és átsétálni?

Egcsi! azért csak próbáld még egy ideig kihuzni.

Cat! a harantfekvés miatt, a csipöm miatt és mert fejletlen a méhem. Lehet a szemem miatt is kellett volna Kép Hát nekem rettenetesen fájt néha az ahogy a csontomat rugta kb. a 30. héttöl. Olyankor arar gondoltam hogy örüljek neki mert jól van odabent és mert itt van a pocakomban. Nekem amugy szörnyü volt a végefele.

Gitta! szerintem az segitett, hogy az egész babaügyet hagytad a csudába, nem "görcsöltél". De mindegy mi a lényeg hogy most a pocidban van a babuci!

Edelweissnál voltam ma, jövö vasárnapig ki kellene húznia, hatalmas a pocakja! És irtó meleg van ott is bent. Már 7végén sem jöhet haza.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Orsi Kép

Szuperek a képek. Nagyon édes, hogy így lehet már látni az arcukat. Mi is készülünk menni, kíváncsi vagyok nagyon.

Puszi, Alena
alena
 
 


SziasztokKép
EdiKép
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotokKépAkkor élvezte Alsópáhokot az egész család? Mi is készülünk majd, mert eddig még csak babátlanul jártunk ott. Két hét múlva megyünk nyaralni, már alig váromKépGyerkőcökről tegyél fel képet ha lesz idődKép
OrsiKép
Tündériek a babákKépNagyon jók a fotókKép
KarmenKép
Puszilom Edelweisst és gondolok Rá mindigKépMost már ne idegeskedjen nem lesz semmi baj, jó nagyok a babákKép Kitartás Nekik és majd sms-ben érdeklődöm mégKép
GittaKép
A Margitba jársz? Vagy nem?Nagyon ügyesek vagytokKépPróbálj meg nem görcsölni. Én csak az elején izgultam de utána érdekes módon olyan nyugodt voltam...hidegzuhanyként is ért ez az egész koraszülés annyira nem számitottam semmi gondra. Kár görcsölni, olyan rövid ez a pár hónap, próbáljátok meg kiélvezniKép
SzösziKépHurkiKép
Nagyon szépek a babáitokKépGratulálokKép
MonikKép
Nekem a 12. heti UH-on azt feltételezték, hogy Lillusnak (B magzat)genetikai rendellenessége van és meg fog halni. Nos ez nem hagyott nyugodni, ezért 12+5 naposan elmentünk a Praxisba. Engem kizárólag az érdekelt, hogy mindent amit ebben a korban mérni, nézni lehet azt megnézzék és ezt megbeszéltem az UH-ozó orvossal is aki nagyon nagyon rendes és alapos volt és tetőtől talpig átnézte Őket. Nagy élmény volt és megnyugtatottKép
CatKép
Nagy élmény lehetett az UHKépGyorsan előkaptam a papirjaimat és mi a 27+3 napos UH-on (SOTE-n készült, ekkor derült ki, hogy Lillussal nagy baj van)1230 ill. 920 g-osra saccolták Őket. Viszont a császárig még volt 3 teljes hetünk és a szülés napján is készült UH ami szintén nagyobb értéket jósolt, mint a valóságban lettek. Szerintem a Praxisban mért súly biztosabb és ez elég reálisnak tűnik a korukhoz képestKépNe aggódj emiattKépLényeg, hogy még 10 hétig bird a gyűrődést és odabent hancúrozzanak a kis DrágákKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Edi Kép
A doki azt mondta, hogy azt, hogy A vagy B baba bújik ki azt ő meg tudja állapítani. A másik, hogy Levente (B) egy kicsit kisebb, így erre is lehet majd hagyatkozni Kép
De majd én is kíváncsi leszek Kép persze úgy 14 hét múlva Kép Kép Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
Köszönöm a nyugtatgatást! Kép Kicsit megnyugodtam. Megkaptam a mai vérvétel eredményét. 10528 az értéke a B HCG-nek. Kedden megyek újból vérvételre, remélem addigra jócskán megtöbbszöröződik. Kép
Valamikor régen volt egy link, ahol leírták, mikor mennyinek kell lenni ennek az értéknek. Nem emlékszik rá véletlenül valaki? A doktornő azt mondta naponta duplázódik ez az érték, de én úgy emlékszem azt olvastam, hogy másfél naponta. Ti mit tudtok róla? Ha másfél naponta számolom, akkor jobban igazodik a ciklusomhoz, így viszont egy héttel fiatalabb terhesnek vagyok számolva, napi duplázással.
Doris!
Nem, a Szt. Istvánban voltam, de a Margitba fogok járni (elnézést doktornő, ha ezt olvassa!). Nekem és a páromnak nagyon kedves volt az ottani orvosom, de ő most 1 hónapig nyaral. Majd jól meglepem! Kép Elégedett vagyok a doktornővel is, sőt! Ő mindent megtett eddig értünk, csak jókat tudok róla mondai!!! De a párom ragaszkodik az előző orvosomhoz.

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


GittaKép
Nem tudom a BHCG értékeit, de azt javaslom ne morfondirozz ezen, mert nincs már jelentőségeKépKépKépNyugodj meg és örüljetek nagyon a babácskánakKép És beszélgess Vele sokatKépKihez jársz a Margitba? Emlékszel? Utoljára még ott találkoztunk aztán sajnos én nemsokára megszültem pedig hoztál csokit is hizlalni magam, de már nem tudtam megenni...ill.csak szülés utánKép Drukkolok nagyonKépMikor mész újra orvoshoz?

Puszi:Doris
doris
 
 


Szaisztok!

Szöszi! Hát ez a gyerek szép lett nagyon!!!Kép

Hurki apu! Légyszi rakj fel Te is egy képet! KösziKép

Gitta!
Nekem van egy elég jó módszerem. Azt szoktam mondani általában a vásárolandó dolgokra, HA AZ ENYÉM MEGVÁR. És mikor annyi idős terhes voltam mint Te én is tiszta csupa para volta. Még babanetezni sem mertem.Aztán úgy döntöttem, kapaszkodom a jól bevált mondatomba és azt mondtam, HA MIENK MEGMARAD és már miért ne a mienk lenne, miokor eleve, Ő választott minket. mint ahogy Titeket is választott. Hát akkor mi baja lehetne? Na, remélem ez neked is bejön, nekem segített, meg most is így gondolom, ha véletlenül beparáznék, mert a para nem múlik el a hányingerrel:o A hányástól meg szintén ne aggódj, legalább nem hízol az első hetekbenKép

Orsi! Magadról nem tennél fel már végre képet!!! A srácok nagyon helyesek és tök jól látszanak, épp jókor mentetek, nem? Mert később úgy összetekerednek, mint Catnek, vagy?Kép

Holnap elutazom egy hétre hastántáborba, Szarvasra! Mindenki legyen jó kislány! Én is az leszek!

Szaisztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


OrsiKép
Édesek a kisfickók, és nagyon hasonlítanak egymásraKépKép Helyes kis fitos orruk lesz.

DorisKép
Köszi a megnyugtatást. Nem aggódom a fiúk miatt, mert a Győrffy szerint is optimális a súlyuk. Nem lesznek nagy babák, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy minél tovább húzzák bent. Jövő szerdán megyek a Schöpf Méreibe a 28. héten, és ott is UH-znak majd. Kíváncsi vagyok ott mit becsülnek súlyra. A SOTE-n tudom, hogy többet mérnek, mert egy ikres kismama volt ott a genetikán a 24+4 naposan (neki is varrták a méhszájat), és a kislányt 1076 gr-ra saccolta a gép, a kisfiút 760 gr-ra. Szerintem ez irreális mérés.

Edelweissnak nagy drukk, és kitartás!!!!!!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Lányok köszi!

Megtaláltam azt a linket, ami a bhcg értékeit mutatja táblázatban. Aszerint 5-6 hetes vagyok, ami a valóságnak meg is felel. Kép
Eddig nagyon jó, de tegnap észrevettem egy-két kis pöttyöt a wc papíron. Totál elkeseredtem! Most miért kezdi újra??? Pedig utrót is szedek 3x1-et!!! Nem akarom elveszíteni!!!
Eléggé letörtem, de megpróbálok nem mindenáron akarni, hanem lazítok. Majd meglátom mi lesz.
Szerintetek normális, hogy már nem feszül a cicim annyira és csökkent a hányingerem? Mondjuk, részben igaz csak, mert a reggelim visszaköszönt. Kép

Na, de ne csak a rosszról beszéljünk! Kép Hétvégén megyünk lazítani Hévízre. Párocskám kicsit letört, hogy én nem mehetek vele fürödni, de megmondtam neki, hogy én a radioaktív! víz közelébe sem vagyok hajlandó menni! Marad a balaton, az is csak combmélységig, hogy ne érjen feljebb a víz. Majd jó sokat zuhanyozom. Kép Szívem szerint lemondanám az egész utat és otthon pihiznék, de ő ragaszkodik hozzá. Végül is pihenni fogunk 3 napig, és már kifizettük az egészet...

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Gitta: elsozor is nagy gratu nekedKép Masodszor meg megen kezded a parat, pedig annal tobbet, hogy pihensz, szedsz utrot es nem parazol, tobbet ugysem tehetsz. Attol hogy ezen morfondirozol, hogy feszul-e meg a cicim, stb, jobb ugysem lesz, tehat pls fejezd be es nyugodj megKép

Hurki: grat az oriasi Balazskahoz, nem semmi meretekKép

Szoszi: gyonyoru a kisfiad!

orsoly
orsoly
 
 


Kicsit átkalapáltam a táblázatot, így remélhetőleg nagyobb lesz, ezért olvashatóbb. Vélemény?

Kép
Kép
Kép

KépKép
leone
 
 


Kép

KépKép
leone
 
 


GittaKép
A folt a WC papíron, az valószínűleg az, hogy az Utrogestan feláztatja a méhszájat vagy a hüvelyt, és picit vérzik. Ez nem káros, attól a magzatnak semmi baja.
Igaza van OrsolynakKép felesleges előre parázni. A negatív gondolatok tényleg negatívan hatnak. Bízzál a picurban, hogy erős, és hogy élni akar.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsoly, Cat!
Már valamennyire lenyugodtam, igazatok van, kár parázni rajta előre, de nagyon nehéz!
Nekem tablettát írt fel a doktornő, nem hüvelygolyót. Ez is okozhatja ugyanezt?
Megpróbálok bizakodva nézni a jövőbe!!!

Most nem fogok jelentkezni keddig, pihizünk a párommal. Kellemes hétvégét kívánok nektek!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


GittaKép
A tabletta nem okozhatja a vérzést.Kép Ha picit többet vérzel, szakítsátok meg a pihenést, és menjetek orvoshoz! Sokminden oka lehet a vérzésnek. Lehet a kimaradt mensi is.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Ma annyira jo napunk van,Balazs sokat alszik, hogy van idom irni is... Azert eddig megviselt rendesen a "nemtudommiertsiragyerekem"...Remelem kezdunk kilabalni belole.

GittaKép
Hogyne emlekeznenk rad?Hiszen Te voltal a tablazatosunk...Grat....es ne parazz!!!

HurkiKép
Kaphatok en is kepeket? Vagy valamelyik lany nem kuldhetne at nekem is?

RekacsKép
Erezd jol magad!Jol olvastam?Hastanctabor???

OrsiKép
Mar nem is mondom...valoban nagyon regi tartozasaid vannak kep-ugybenKép

Mindenkinek koszonom, hogy Ti is szepnek talaltatok Balazst!!!

Gyakorlo anyukak!Kép
Par kerdes:
1.-Vigyaztok-e hogy a baba gyomra pihenjen is, vagy ha ehes kapja a cicit?
2.-Mennyi kakis peluskaja kell legyen egy ilyen kis mutyurnek?Nekunk van, hogy 6-8 is van...Fog azert gyarapodni is?
3.-Itatjatok oket vizzel/teaval a nagy melegre valo tekintettel?

szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!

Előkerültem újra!Kép
Először is a friss babásoknak: Kép

Szöszi!Kép
Gratulálok Balázskához, végre a karodban tarthatod, hisz oly régóta erre vágytál! Sok átaludt éjszakát és hasfájásmentes újszülöttkort kívánok! Kép

Hurki!Kép
Az igen, mekkora lett kisKép Balázs!!! Biztos, hogy csak 9 hónapig hordtad???Kép Mert már emelgeti a fejét és nézeget is.Kép Ha mosolyogni és gyügyögni is elkezd, akkor tuti egyidős Danával, ő múlt kedden, pont 2 hónaposan volt 4900 g, 60 cm.Kép Nagyon sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kívánok!

Gitta!Kép
Ez aztán a jó hír! Én nagyon sokat gondoltam rád! Remélem minden rendben lesz! A legtöbb amit tehetsz hogy nem aggódsz, de hát ezt úgyis tudod. Kép A pihenést nem kell túlzásba vinni, menj el a férjeddel nyugodtan üdülni, csak ne fáraszd ki magad, és pszichésen legyél pihent és laza, ez a legfontosabb!!!

Mi visszajöttünk a Balatonról vasárnap, nagyon jó volt ez a 3 nap, Dana is nagyon jól viselkedett, nagyokat és jókat aludt. Ez a férjemék cégének a bulija volt, kb. 40-en voltunk és még most látták először Danát, úgyhogy volt nagy sikere! Kép Mindössze annyi gubanc volt, hogy előtte több napig hideg volt, és a nagy kőház lassan melegszik fel, így bent 10 fokkal kevesebb volt mint kint. Takargattam is Danát, hogy meg ne fázzon, de egy kicsit csak takyos lett. Én viszont magammal nem törődtem, valószínűleg nem kellett volna a 32 fokból a 22-be bemenve a hordozókendőt és az ízzadt pólómat levéve egy szál melltartóban szoptatni, mert olyan totrkgyulladást kaptam, hogy hétfőn 38,5 fok volt a lázam. De a tejcsivel szerencsére minden rendben van, szoptattam Danát, így ő nem is kapta el. Csak a szörcsögése megmaradt sajnos.Kép Csak éjszaka jön elő, és szopizni is tud tőle, de a védőnő meg más anyukák szerint le kell szívni az orrváladékot, mert fülgyulladást kaphat. Egyszer meg is próbáltam, de a Sterimar ellenére is csak kevés jött le, ugyanúgy szörcsögött utána, de úgy ordított, hogy fél órán keresztül alig tudtam utána megnyugtatni, mert fel-felsírt még később is szegénykém. Más szerint meg nem jó erős orrszívót alkalmazni, mert tönkreteszi az orrnyálkahártyát.
Akinek van a témában tapasztalata, mi a véleményetek? Leszívni, vagy hagyni, hogy elmúljon?
Én egyébként már majdnem teljesen meggyógyultam.

Kép a lányzóról:
Kép

Danáról további képek (mosolygós kép is) a profilomban levő linken. (Balatonon készült képek is vannak)

Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Szöszi!Kép

De jó hogy valaki végre olyat kérdez amire én is tudom a választ és nem én vagyok már a legtapasztalatlanabb anyuka!Kép

1) Igény szerinti szoptatásnál annyit kapja a baba a tejcsit amennyit csak kéri. Tudja ő mit csinál és mi a jó neki! (Pl. állandóan anyukán lógniKép) Még az hogy mennyi ideig szopizzon is gyerekfüggő, az én csemetém az elején 40 perc - másfél óra közötti időt töltött egy étkezéssel és kb. 3 óránként evett. Ahogy erősödik ez majd csökkenni fog. Mostmár 10 perc - fél óra egy evés és kb. 2 óránként kéri. Ha van időd ajánlom a www.lll.hu -t mindenféle szoptatást érintő kérdésben, különösen a cikkek, írások részt.

2) Van olyan csecsemő akinek minden étkezés után van széklete, van amelyiknek naponta csak 1-2x, és olyan is, akinek csak több naponta van. Anyatejes babánál ez mind normális. A tavaszi babáknál az egyik kislánynak 1 hétig nem volt széklete, de nem volt semmi baja. (Kéretlen tanácsKép: ha később előfordulna, hogy nehezen van széklete tornáztasd meg a lábait: felnyomni mindkettőt a mellkasáig, hogy a popsija éppen megemelkedjen, meg bicikliztetni, kb. 5 percig.)
És ne aggódj, gyarapodni fog!

3) Én csak szoptatok, se tea, se víz, ilyenkor többször kér enni, de valójában csak a hígabb tejcsit szopizza, ilyenkor tart 10 percig, ez az ivás. Van, hogy olyan szomjas, hogy még lenne a ciciben tej, de az már a sűrűbb, ekkor nyafog, majd sír, az elején jó sokág tartott rájönni, de mostmár tudom, hogy a másik cici kell neki, hogy tovább ihasson. Kép

Kérdezz nyugodtan!
Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy bírjátok ezt a marha meleget???? Én nagyon rosszul. Nálunk a lakásba is kb. 30 fok van. Az udvaron nem sok árnyék csak ilyenkor, úgyhogy oda se tudunk napközbe kimenni. A teraszunkon meg nincs korlát, úgyhogy az sem ideális kisgyerekkel.
Mili unatkozik is rendesen.
Ti mit csináltok napközben a gyerkőcökkel?
Éjjel mibe altatjátok a gyerekeket, hogy ne legyen melegük??

Edi,
Köszi a beszámolót! Mi még csak a csepeli strandig jutottunk, de nem tetszett, hogy nem tudtam beengedni a gyereket a gyerekmedencébe, mert én nem mehettem vele. Valahol megértem, hogy nem mehetnek bele a felnőttek, de akkor hogy fürödjön egy másféléves gyerkőc???!!

Tényleg horror volt a ,fütyi-dolog, de már el is felejtettük és aranyosan hagyja, hogy este a kádba megmossuk!! : - )))

Orsi,
Édi a kisfickók! Mi nem voltunk anno ilyen 3 D-en, de nagyon jók lettek a 2 D-s felvételek is.

Leone,
Nagyon jók lettek a táblázatok! : - ))
Gyönyörű a kislányod!!!!! Vigyázz magatokra. Szerintem feltétlenül szívd le neki, eleinte ha nem is jön, később felszakad.

Szöszi,
Igaz mi már nem cicizünk, de reméleg még jól emlékszem!
Szerintem nyugudtan adj akkor cicit, ha kér.
Eleinte minden pelusba lehet kaki, később csökkenni fognak az adagok.
Nem kell víz, sem tea, csak sok-sok tejcsi. A nagy melegbe lehet, hogy csak szomjas és az elejét issza a tejcsinek, az a hígabb. A következő alkalommal is abból kínáld meg és akkor a zsírosát is megkapja.


Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


CatKép
A barátnőd babáinak a mérése lehet reális csak valószinű, hogy náluk is lemaradt az egyik baba mint nekem Lillus. Nálunk az volt a vész, hogy sokkal többet mért a gép viszont nem ért meglepetés, mert a Margit kh-ban a szülés napján a saját nőgyógyászom teljesen precizen lemérte Őket és a valóságban is akkor lett a súlyuk viszont a SOTE mérése nagyon téves volt. Persze sablonok alapján számol a program...
GittaKép
Ne idegeskedjKép Kérdezz rá az orvosodnál, hogy ne emeld-e meg az Utro adagodat? Én 3x2-őt használtam a beültetéstől 3 hónapon át.Jó pihit nektek és feküdj amennyit tudsz, azzal segitesz a babánakKép
SzösziKép
Én nem szoptattam tehát csak cumisüveges etetésről tudok beszámolni. Mivel pici súlyuak voltak ezért nagyon kellett ügyelnünk, hogy ne terheljük le a pocakjukat igy mi 2,5-3 óránkét etettünk. Kakis pelusból lehet 8-10 is, de az is előfordulhat, hogy két napig nincs széklet a gyerekorvos szerint. Én nem itattam őket csak később de Ők téli babákKép
LeoneKép
Gratulálok Danához, nagyon szépKép Van az ugynevezett szopási nátha, ami szintén szürcsögéssel jár, de ha Őt nem zavarja szerintem nem kell szivogatnod. Ha mégis úgy érzed, hogy több ennél, akkor jól csináltad, hogy Sterimar-al feloldottad. Picit várni kell és utána leszivni. Ne félj, az orrszivó nem károsit, hisz tompitva ér az orrjáratba a szivóerő. Próbáld ki magadon. Nekem mindkét babánál kellett nátha miatt használni de nem okozott gondot. Anyatejet csöppents az orrába ha eldugulnaKépJobbulást NektekKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!Kép

Én is tettem fel képeket a nyaralásról a profilomba.

Szöszi!Kép
Átküldtem Hurki Balázskájának képeit!

Leone!Kép
Megnéztem a képeket, Dana egyre szebb. KépKépKép És anyukája csak úgy sugárzik a boldogságtól, hogy büszke apukát már ne is emlegessem.KépKépKép

Karmen!Kép
A ti nyaralásos képeiteket is végignéztem. Látom Babyworld-öt ti is nagyon élveztétek. Meg jó sokat csavarogtatok ti is.
Zsiránál úgy lehet átmenni ahogy írtad, leparkolsz a határon és gyalog átsétálsz. Eddig én se tudtam, hogy van ilyen.

Doris!Kép
Puszi. Most Bükfürdőn voltunk, Alsópáhokra csak augusztus végén megyünk. Már azt is nagyon várom, főleg így, hogy már kipróbáltuk a nyaralást gyerekekkel.Kép

Hóvirág!Kép
A gyerekmedencékkel nekem is az a bajom, hogy ők még egyedül nem tudnak pancsolni. Bükfürdőn volt egy rekreációs park, ahol kevesen voltak, nagyon tiszta a víz és jó meleg, 33 fokos (nem gyógyvíz, hanem melegített). Az élménymedencében volt bokáig érő rész is ahol pacsolhattak, meg a mélyebb részbe is bejöhettek úszógumival. Volt benti medence, fedett kinti medence és nyitott kinti medence. Volt olyan, hogy csak mi voltunk az egyik medencében. Nagyon élveztük.Kép

Orsoly!Kép
Veletek mizujs??? Magadról sose írsz.Kép

Beszti!Kép
És veletek??? Rólad se tudunk semmit.Kép

Puszi, Edi
edi
 
 


Lányok, hát sziasztok!
Köszönjük szépen a gratulákat, még nem olvastam vissza de fogom, kinyomtattam, mert nem kellemes még sokáig a gép előtt ülni, így kihasználva az időmet inkább írok.
4 éjszaka után pénteken végre hazaengedtek.
Vasárnap este dokim telefonált, hogy úgy határozott hétfőn ha már úgyis befektetésről volt szó meg is csinálja a császárt, nagyon örültem neki. Másnap minden ment a maga útján, az EDA hatására sokáig kellett várni (vagy egy órát is játszottak tűpróbákkal, hogy mit érzek) majd meglepően összevissza érzeteket produkáltam, és a műtőasztalon (mert minden okénak nézett ki nagy sokára) valami csipesz (gondolom ezzel húzzák meg a bőrt vágáshoz (bocs a horrorért) felhelyezését megéreztem. Na ekkor megállt mindenkinek a kezében minden, és jöhet a spinális érzéstelenítés. Szerencsére tökéletesen adtak be mindent, mert másnapra sem lett semmi mellékhatása a szereknek csak nagyon gyenge voltam. Így babucit is akkor kaphattam meg ha apuci is velem volt, de nem is bántam, tényleg gyatrán éreztem magamat. Szerda hajnali szopi után már velem maradt végig csak fürdetni vittem be, és nagyon nyugis éjszakáink voltak. Ha tele a poci akkor minden rendben és szundi van (ahogy most is). Sok mindent felülbíráltam, az eltervezett szülés, a 24 órás rooming in és cukrosvíz-ellenességgel kapcsolatban. 4.napra lett valamicske tejem, az előtej neki semmire sem volt elég,. Most már szerencsére van tejci, fél óra alatt jóllakik és bealszik, 3 óra után magától ébred, igény szerint kap és máris ilyen kis rendes. Eszik alszik kuksizik, no meg rotyizik nagyokat.

Lányok, hogy bírjátok ezt a meleget? Nekünk légkondis szobánk volt, fogalmam nem folt róla hogy odakint tombol a forróság, csak furi volt, hogy mindenki fellélegzett mikor bejött hozzánk. Itthon szerencsére pont annyi fok van mint a kórházban volt, így igazán nem ért meglepetés, de ki nem dugom az orrom napközben a házból.

Apuci „lányos” zavarában elírta a születés időpontját J 11.34-kor született (de mit számít egy óra csúszás). Nagyon sokat segít nekünk, ő a büfifelelős és mindenes egyben. Adósok vagyunk még fotóval tudom, előzetesen annyit, hogy gyönyörű a kölökmackónk, egyenletesen husis, és a 62 méret tökéletes neki, végigéri és kitölti a rucit Kép

Most még csak ritkábban fogok jönni kis ideig, de utána visszatérek hozzátok –viszont látásra pajtások (Móka Miki után szabadon J )
Puszi Hurki
hurki
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom mindenkit a számítógép elé kergetettt a meleg.
Mi meg kiléptünk az újszülött korból, csecsemők vagyunk, és több mint 5 kiló. Már egyre több éjszakát átalszik este fél 8-tól hajnal 5-ig. Egyre többet van ébren, olyankor "játszunk" és nem akar ám a kiságyában lenni. még mindig nagoyn jó baba, de az emberek kezdik már elrontani.

Sonnenthermét már el is mentettem a kedvencekbe. készülök a jövő évi nyaralásra. alsópáhokba már dec. előtt fogok szobát foglalni.

Orsi!
Ti is Leventét választotok? Remélem azért az osztályában nem lesz 5 levente. amikor szültem éjszaka még egy levente született.

Leone!
Nagyon aranyos a pici lány! Szerintem nagyon hasonlít rád, bár az apukáját még nem láttam.
Egyébként a táblázatból hiányzó adataim: 30 év és Budapest.

Hóvirág!
Mi reggel 7-től kb fél 10-ig levegőzünk, én közben locsolok és szellőztetem a házat. utána bemegyünk, bezárkózunk, és igyekszem minél kevesebbet megmozdulni. Bár tudom Milcsi más korosztály.

Szöszi!
Az én eddigi szoptatási tapasztalatom: nem adok semmi mást neki csak anyatejet. amikor volt a fejlődési ugrás (5-6 hetesen) vagy kevesebb volt a tejem 1-2 napig olyankor akkor tettem mellre amikor kérte és akár 2-re is. de amúgy igaza lehet a gyermekorvosunknak hogy 2 óránál ne tegyem gyakrabban mellre mert az anyatejnek kb. 2 óra kell hogy megeméssze, mert ha ráeszik akkor bukik. Bár mostanában attól bukik hogy túl sok a tejem és túlzabálja magát.
azt még csak olvastam és nincs tapasztalatom,hogy ha 2 mellből eszik és csak az elejét szívja ki vagyis a tejcukorban gazdag tejet az hasfájást okozhat, ezért fontos hogy a zsírdús 2-kat is megegye a "leves" után.
Mi már csak 5-6-szor eszünk (igány szerint) és van úgy hogy egy mellemre csak 6-8 vagy 10 óra múlva kerül sor, na ez kevés stimuláció neki, ilyenkor csökken a tej mennyisége, ilyenkor kell mind a 2 mellemből megetetnem a szokásos 3-4 óránként, na ez olyan jó stimu, hogy úgy beindul a tejtermelésem, hogy aztán egy mellemtől is fulladozik és jó sokat zabál és bukik. És az egész indul előlről.
Kaki eleinte még sok van naponta, tisztul a baba, aztán csökken a kakis pelusok száma. én szopi után rakom tisztába, mert ált. utána kakil ha kakil (meg közben, meg előtte, meg két szopi között)

Edi!
Meggyógyultál már? mikor jössz?

Lányok!
Benneteket is nagyon sok szeretettl látlak babalátogatóba!

Áruljátok már el hogy lehet megnézni a profilotokat? Annyira béna vagyok.

Apuci most hozza haza a kutyust. nálunk csak ő nyaral idén. mondjátok el, ha van valami tapasztalatotok kutya és újszülött (illetve mostmár csecsemő) összebarátkoztatásáról.

Puszi: Marcsi
marcsiria
 
 


Szia Cateye!
Szöszi vagyok a "pár hetes(3-10)"topikból.Javasolták hogy tőled kérdezzem meg milyen a méhszájzáró műtét.Mivel jár,veszélyes-e.Nekem mind a két fiam koraszülött volt (36 és 29 hétre születtek)ezért ezt az eljárást mondta a doki a 3.babánál,hogy ezzel van esélyem kihordani a babát.Most 4 hetes terhes vagyok és ideges hogy megéri e ez a műtét,mert éppen most olvastam egy történetet,ahol rosszul végződött és egy ikerterhesség pusztult el.
Szeretnélek kérni,hogy adj felvilágosítást erről az egészről,nagyon ideges vagyok hogy mi történhet.
előre is köszönöm
Szöszi
szöszi
 
 


Marcsi Kép
A hozzászólás mellett kattints a névre, és akkor felugrik a profil Kép
Ugye nem baj, hogy Levente lesz???? Kép Várjuk az új képeket a nagyfiúról Kép Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


SzösziKép (3-10hetes topikbólKép, ugyanis nekünk is van egy friss kismamik ezen a néven)

Én 14 hetesen nyíltam ki ikrekkel. A 18. héten varrt össze az orvosom, az AFP és a genetikai UH után. 5 napos kórházi tartózkodás kellett hozzá. Egy nap a befekvés, másnap varrás, majd még 3 nap ágynyugalom a kórházban, és utánna 1 hét lakásfogság otthon. A műtétet vénás altatásban csinálták, és kb. fél órás volt. Az ágyamban tértem magamhoz, és nagyon görcsölt a pocim. Infúzióban kaptam fájás csökkentőt, ami kb. 2 óra alatt elmúlasztotta a fájást, így estére saját lábon mentem zuhanyozni, WC-re. Vérezni egyáltalán nem véreztem utánna. Én is féltem a műtéttől, de a dokim azt mondta, hogy az Ő pályafutása alatt nem volt még vetélés ezután a műtét után. Nem mai csirke már a doki kb. 60 éves.Kép Utánna közölte, hogy a plussz egy hetes pihenő után majdnem teljes életet élhetek. Nem lehet fürödni, szexelni, nehezet cipelni, amiket amúgy is meggondol az ember terhesen. Lekopogom, hogy azóta egyáltalán nem keményedem, és már 28 hetesek vagyunk a fiúkkal. Semmit nem érzek abból, hogy a méhszájam össze van varrva, teljesen hétköznapi életet élek. Havonta ellenőrzi a doki, jól tart a varrás. A dokim szerint az összevarrt ikresei a 36. héten is szaladgálnak az utcán. Én nagyon ajánlom Neked. A kórházban mellettem feküdt egy kismama, akinek minden jel nélkül a 25. héten korababája született. Szerencsére a kisfiút megmentették, de azt mondta, hogy a következő terhességénél ha nem nyílik ki akkor is összevarratja magát, a biztonság kedvéért.
Ha tudok még segíteni, akkor nyugodtan kérdezz.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?