Új privát üzeneted érkezett!

Megkérdeztem:
Béta HCG 11,9
Progeszteron 21,6
No comment.
Milyen következtetéseket lehet ebből levonni a jövőre vonatkozólag??? Mármint lehet valamilyen szervi oka? Vagy csak egyszerűen nem volt szerencséje a babának?

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, abszolút pozitívat. Tudsz terhes lenni, a szervezeted főpróbázott egyet. Emlékezz, itt mindannyiunknak volt nem sikerült rajtja, és mindenkinek sikerült végül. Jó esélyekkel indulsz az inszemre, de az is lehet, nem lesz már rá szükség, mert újévre megint összekalapácsoltok egy babócát!! Kép

(statisztika: induló terhességek 40%-a biokémiai, csak rengeteg nő nem veszi észre...)
s_norka
 
 


Köszönöm Norka, hogy itt voltál!
Sokat segítettél.
Megyek haza apához.
Jó hétvégét mindenkinek!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 

 
 

Sziasztok!

Vera, nem is tudom, mit mondjak. Az jut eszembe, hogy vmi biztató van a történetben... Halk kis kopogtatás, ami majd bátrabb lesz legközelebb. Nagyon drukkolok egy jó kis újévi meglepetéshez! Szerintem nemsokára megérkezik az a gólya!

Noémi, én most voltam szerdán a védőnőnél, és ellátott egy csomó szakirodalommal. Érdemes elmenni, mert csupa hasznos dolgot kapsz. Tudom, még korán van neked, de legalább a tanácsadó füzetkék miatt látogass el hozzá. Nekem most egy kicsit letisztult a kép, mióta tanulmányozgatom az ott kapott papiruszokat.

Holnap leszek 14. betöltött hetes, a hasam most nagyot nött. Vettem két kord nadrágot, hogy ne fagyjak meg télen. Az egyik fekete, a másik piros. Van egy régi drapp is, amit át fogok alakítani egy gomblyukas gumi segítségével, mert eredetileg fűzős volt. Jó lesz az még. Egyébként klasszul néznek ki. A Baross u.-ban a Sotéval szemben vettem 6-7 ezerért őket, az egyik helyen 20ezer forint levásárlása után minden cikkre 5% kedvezményt fognak adni. Csak el kell tenni a blokkokat.

Puszi mindenkinek
kisegér
 
 


Sziasztok!
Köszi a bíztatást. Ma reggelre meg is jött. Barnás trutyi. Bocsi, de szerintem sokan vannak úgy, hogy csak infoért jönnek ezekre az oldalakra.
Szóval ez van. Hétvégén jól elmentünk bulizni, úgyhogy még most sem tértem magamhoz. Kellett egy kis kábulat.
Új hónap, új remények.
Pusz mindenkinek

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok!

Vera, én is azt mondom, mint a lányok, nézzük most a pozitív oldalát a történteknek. Szerintem nagyon-nagyon jó úton haladtok és nemsokára tényleg beköltözik a pocidba a várva várt kisbaba. Nagyon drukkolok Nektek! Azért tényleg csodás, hogy az Adimet mire képes, nem? Nórinak megintcsak igaza van abban, hogy a terhességek nagyon korai szakaszban nagy százalékban vetéléssel végződnek. Ki tudja nekem is mennyi volt, hiszen nekem sem volt biztos támpont a ciklus, ezért nem is teszteltem. Ha most Kovács doki nem nézte volna meg a HCG-met, akkor magamtól ki tudja mikor veszek tesztet.

Egérke, sajnos a Rennien már túl vagyok, most a Salvus vizzel próbálkozom, illetve elkezdtem szedni a Protexint. Lekopogom, napok óta nem jelentkeztek a problémák.

Nóri, most eleinte nekem is nagyon erős görcseim voltak, én is szedtem magnéziumot és Salbutamolt. Mostanában pedig már joslófájásaim is vannak. Jövő héttől megyek már CTG-reKép Remélem ezt az évet még egyben kihúzzuk.

Szerintetek mikor érdemes visszamennem majd Kovács dokihoz a szülés után? Majd ha már nem szoptatok? Újra ki kellene vizsgáltatnom magam és megbeszélni hogyan tovább, ami a ciklusaimat illeti.

Puszi: Pirus
34+3

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Jaj, Vera, ne szomorkodj, kérlek. A csalódás mellett gondolj arra, hogy ez egy jel, hogy tudsz tehes lenni. A sejtjeitek megtalálták egymást, és már ez is olyan gyönyörű dolog... Megindult vmi, de most pont valahogy rosszul jött ki a lépés. Hidd el, nem kell sokat várni. Kísérletezik a szervezeted.

Pirus, sajnálom, hogy ennyire erősek a panaszaid, hogy nem segít a Rennie sem. Öröm viszont, hogy megtaláltad a gyógymódot. Már nincs sok hátra, kitartás!

Nóri, mi van a mamival???? Görcsök hogy vannak?

Csodás élményem volt ma. Bent voltam a Szabolcsban, a szokásos heti cukros viziten meg a 2 hetenkénti uh-n. Szerencsémre a Mécsné volt bent a vizsgálóban, ami azt jelenti, hogy megmutatja rendesen a babát, elmagyaráz mindent,hagyja, hogy megnézzem alaposan magamnak. Hát tündéri kis ufócskát láttam. Azért ufó, mert világosan látszottak a kis szemgödrei a nagy fején, mint egy igazi kis űrlénynek. Már üldögélő pózban van, a hosszú szöcske-lábai keresztbe bokánál, ahogy azt illik, a kezei ökölben, egymásra téve. Szemből nézve a feje totál be volt húzva, de kicsit oldalról az egész kis fej jól látszott. Meg akarták jobban is nézegetni, a tarkót még egyszer lemérni, ezért kicsit ráijesztettek szegényre, olyankor kapálózott, és aztán mozdulatlanná dermedt. Ezek az ösztönök már most élnek, úgy látszik... A szíve is olyan érdekes volt, már nem csak két villódzó pötty egymás mellet, hanem úgy "bizsereg" a képernyő azon a részen, látszik a véráram. Édes kis poronty...
kisegér
 
 


Jó estét!

Egérke, biztos szuper élmény lehetett látni a kismanót. A nemét nem mondták? Előre szólok, nálam jelentkezik a terhességi elhülyülés, elfelejtek dolgokat, szórakozott vagyok (fáradt), előfordulhat, hogy többször kérdezek ugyanarra a dologra... Kép (Ez most inkább pironkodós mosoly). Jó neked, hogy 2 hetente meetsz UH-ra, itt nálunk ilyen nincs, sőt, László doki ebben is konzervatív, "ne piszkáljuk a babát azzal a hangos műszerrel". Van összesen 4 UH a Bajcsyban (mind pár perc), a következő kb. 19 hetesen lesz. Úgyhogy beneveztünk egy 4D-sre jövő hétfőn a Praxisba (sajnos tudtommal nem Hajdú Kriszta lesz aznap, hanem Győrffy, de őt is nagyon dicsérik), apa is jön, mozizni szeretne. Akkor leszek 15.hét közepén. Tudom, kis pálcikaemberkét fogunk látni zsírszövetek hiányában, de ha úgy vesszük, pl. apa utoljára gumimacit látott a Kaáliban 5 hete, úgyhogy ez neki mindenképp haladás lesz... Kép
Egyébként jól vagyok, görcs semmi, csak az a méhfeszülés néha felfelé, mintha szállni akarna fölfelé a légballon, és a kötelékek nem engednék. A magnéziumot elkezdtem csökkenteni, mert rémes hasmarsot csinál. A közérzetem olyannyira jó, hogy elkezdtem újra mozogni, kismama torna hetente kétszer meg úszás egy kis cardio géppel egybekötve, szintén kétszer. Így talán megúszom a bálnásodást. Kép Kismama gatyót is vettem (elég drágán), ami éppen jó, gumis betét van benne, a fazon pedig M-es, de sztem az február után már nem fog rámjönni, olyan középidős vékonyabbaknak való szabás. A többi, amit anyós vett nekem, még óriási.
Anyum jól van már, a héten megpróbál visszamenni tanítani, de ülve csak, mert ereje még mindig nem sok van. Mégis nagy műtét volt ez. A szövettan viszont egy kálvária, elkeveredett itt Pesten az a része, ami megmondaná, hogy a daganatban mi volt. Kép A másik részeredmény negatív, ami szerint a hasüregben nincs semmi kóros elváltozás. Talán holnap kiderül, akkorra ígérték.

Pirus, már jóslófájások??? Azért még tartsd bent egy kis imával a gyerkőcöt újévig, ne jöjjön túl korán. Kép Jézusom, jól elrepült az idő!

pusz mindenkinek Norka (13+4)
s_norka
 
 


Nóri, de jó, hogy itt vagy! Nem mondták még a nemét, talán még nem is látszana. Az egész kis ember olyan aprócska, a nemi szervek meg még parányiak... Amúgy abban állapodtunk meg Zolival, hogy elég megtudnunk, ha kibújt. (Én tuti kisfiúnak érzem...Kép)
László dokinak valamelyest igaza van, nem kell ijesztgetni azt a picurt. Állítólag hangos dübörgésnek érzékeli az uh rezgést. Nekünk, cukrosoknak kötelezáő viszont a kéthetenkénti uh...
Ugyanakkor nektek a 4 uh 9 hónap alatt elég kevés, és teljesen megértem, hogy elmentek egyet mozizni közben. Gondolom, majd még 2-3 alkalommal elmentek ugyanilyen mozizásra, hiszen az ember látni szeretné a gyerekét. Ti megkérdezitek a nemét? Vannak már neveitek?

Méhfeszülést én is érzek néha, olyankor bevackolok a könyvem mellé, és pihenek, vagy alszom egy nagyot. A magnézium hasmenős hatásának igazából egy kicsit örülhetsz is, mert más kismama székrekedéssel küzd.
Kismama tornára én is el akarok menni, vagyis a kismama-jóga érdekel igazából. Az infókat viszont nem sikerült még összegyűjteni, úgyhogy még nem kerestem meg őket.
Viszont ha te görcsölgettél korábban, óvatos légy a mozgással, csak fokozatosan szokj vissza.

Részvétem a sok várakozásért és bonyodalmakért, ami a szövettant illeti. Idegtépő lehet. Gondolom, ha minden eredményt megkaptok, akkor lesz csak biztos válasz a kezetekben a kivett csomó mibenlétéről és a kezelés módjáról...
Az viszont szerencsés, hogy anyud nem hagyja el magát, és máris visszamegy tanítani. Fél siker a gyógyuláshoz.
Nagyon szorítok nektek.

Pirus, lemaradt egy kérdésed. Kovácshoz a helyedben én biztos visszamennék mihamarabb a szülés után. Csak egy mosoly kedvéért, és vinném a babát is. Meg fel is hívnám.
kisegér
 
 


Valaki!
Miért nem lehet felmenni a lombikbaba.com-ra???
Annyi hasznos infó van ott, és nem jutok hozzá napok óta!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Egérke, igen, tudni szeretnénk a nemét, ha hétfőn lehet esetleg látni, rákérdezünk. Nevek is vannak, igazából már a fogantatás előttről: Bogi vagy Bence. Feltételezem, kislányként is cserfes lesz, mert mindketten azok vagyunk apával, így pont rá illene ez a név. Kép Szerettem volna még a boszorkányos Lucát, de a macsekot már úgy hívják nálunk, és így megzavarodott volna szólítgatáskor. Kép

Vera, szerencsére közvetlen kapcsolatban vagyok a Lombikbabásokkal, átköltöztetik az egész cuccot egy másik szerverre, mert a múlt hét elején egy csúnya hackertámadás érte. Ez el fog most tartani egy ideig.

Norka (13+6)
s_norka
 
 


Nóri, lehet,hogy te titkon kislányra számítasz...? A szavaidból úgy érezni!
Egyébként nagyon tetszenek a neveid, aranyosak mindkettő! Gratula a jó ízlésetekhez!

Luca nálunk is a macska, és fekete, ezért kapta a nevét. És csak ezért nem lehetne kislányunk Luca, egyébként ez a név is esélyes lett volna.

A Bence név nekem is megfordult a fejemben még korábban, de valami olyan, viszonylag semleges nevet szeretnék inkább, ami már felnőtt, kopaszodó férfi korában is jól fog állni, meg gyerekkorában is tudja viselni. A másik szempontom a névválasztásnál, hogy ne lehessen becézni, variálgatni. Néha a legszebb nevekből olyan idétleneket tudnak faragni, pl. László-Laci. Pedig pl. ez a név mindkettőnknek tetszene, ráadásul a vezetéknevünkkel is jól hangzana, de a becézett változata nem okés. Az András név is tetszene, de a férjem attól retteg, hogy Bandizni fogják az oviban. Szóval gőzöm sincs, mi lesz. Erről még mi is a fogantatás előtt beszéltünk, és azóta nem jött fel újra a téma, meg még nem is akarjuk nevén említeni a kis kucorgós, nyolccentis gyerekünket.
kisegér
 
 


Egérke, ráéreztél...Kép Én mindig úgy gondoltam, elsőre fiam lesz, aztán ahogy terhes lettem, én egyre inkább kislányt képzeltem magam elé, nem tudom, miért. Ennek ellenére anyum azt mondogatja, hogy fiam lesz, mert egyszer se hánytam (igaz, erős gyomorégések, néha öklendezések voltak azért). Hát nem tudom, lassan kiderül. Tehát tulajdonképpen azért szeretném tudni mielőbb, hogy helyre rakjam magamban a dolgot. Mert gondold el, még ha nem is tudatosan, de kislányként képzelem magam elé 8 hónapig... és kibújik majd egy kis ordító tökös. Szerintem az mégsem lenne OK szegénykémre nézve... Kép

Nahát, ezek a Luca cicák. Kép Nekünk fekete-fehér tarka, de a pofiján fekete napszemüveg van, mintha Zorro lenne, amiben villog a zöld szeme, úgyhogy kétség sem fért hozzá, hogy ezt a nevet kapja meg. Ráadásul olyan rámenős, hogy mikor elmentünk menhelyre, a sok kismacska közül ő engem szabályosan megrohamozott: háttal guggoltam neki (épp egy másikat vizslattam), ő meg szépen rámugrott, aztán befúrta magát az ölembe. Nem volt kérdéses, hogy ő választott ki minket.

Szerintem ez a becézés végülis kivédhető. Mert az óvodában már a gyerek is van annyira öntudatos, hogy megmondja, őt nem Bandinak hívják, hanem Andrásnak, esetleg Andrisnak. Mondjuk szerintem is becézésveszélyesebb a László. Azon nevettem mondjuk, hogy már kopaszodó férfiként is gondolsz a fiadra... Kép De igazad van. Viszont én azt gondolom, ha már fiunk lesz, valószínűleg nagyon érzékeny alkat lesz, és meleg szívű. Lehet, hogy nagy pofájú, mint én, és néha karcos Kép, de alapvetően érzelmes. Ezért nem érzem tőle távol a Bencét. Még ha kopaszodik is. Kép
Érdekes, hogy lányban, mint írtam, meg kifejezetten eleven, temperamentumos csajt képzelek el.
Aztán lehet, hogy nem kéne ilyen személyiségeket kiépítgetnem magamban, mert az élet mást hoz.
s_norka
 
 


Különben ugye tudod, hogy a babád bizony már nem nyolc centi? Csak az ülőmagassága meglehet 9 vagy még több, a lábacskáival együtt van az már 13 centis is.
Te éreztél már esetleg valami mocorgást? Engem ezzel idegesítenek, mert én még semmit.
Aztán az is eszembe jutott még, hogy neked lassan menned kell AFP-re, az mikor lesz?

Én ma vagyok 14 hetes, gondolom, valahogy szilveszter előtt.
s_norka
 
 


Nóri, de jót nevettem a cicádon!Ennivaló kis macska lehet. Igazából a Luca anyósomnál van, dehát ő a család kedvence, így sokat emlegetjük itthon is.
Igen, az András névnél jobb a helyzet szerintem is, mint a Lászlónál. Én is azt mondtam a páromnak, hogy a Bandit nem feltétlenül akasztják rá minden Andrásra, csak ha otthon is úgy hívják. Egyébként erre a mamám azt mondta, hogy "miért, az ő öccse Péter, és nem Peti, mert otthon így hívták mindig". (Egyébként ez a név is tetszik, de csak mint Péter.)

Nem tudom, mi lesz, ha kislányom lesz, mert el sem tudom képzelni. Valahogy annyira fiúnak érzem ezt a babát. De van még fél évem, hogy megváltozzon ez az érzés bennem lány irányba. A nevünk egyébként mindenképpen Eszter lenne, ez legalább tuti.

Nem tudom, milyen lelki alkat lesz a babánk. Szerencsésebb lenne, ha az apjára ütne, ő sokkal nyugodtabb ember, mint én. Olyan szelíd természetnek képzelem, de az is lehet, hogy a mi oldalunkról örökli a hisztisséget.

A nyolc centi tényleg csak az ülőmagassága, a feje 3 cm-es. Hétfő óta lehet, hogy már nőtt... Én is azt néztem, hogy azok az aránytalanul hosszú lábak legalább még 4-5mm-t jelentenek.

Mocorgás... fene tudja. Mindig van vmi, de az is lehet, hogy csak bélmozgás. Kézzel szoktam csak kitapogatni, és mostanában,pár napja érzem úgy, mintha... De azt nem merem egy az egyben kijelenteni, hogy tuti a babát érzem olyankor, sőt, erősen kételkedem is benne. Állítólag leghamarabb 16 hetesen lehet érezni, hogy megmoccan, de átlagosan 18-20 hetesen szokott először egyértelműen jelezni. Persze mi, akik évek óta csak a testünk jelzéseit figyelgetjük hol ezért, hol azért, lehet, hogy hamarabb is érezzük.

16. betöltött hét után van AFP. Karácsony után.

Ha rossz az eredmény én legfeljebb 4D-re megyek, de pocakszúrásról szó sem lehet. Különben is, a tarkó meg az orrcsont rendben van, nem hiszem, hogy okunk lenne aggódni. Orrcsontja már 10 hetesen volt, én láttam meg az uh-n. A nyitott gerincet meg Hajdú úgyis jól megnézi, és amit ő mond, az biztos úgy is van.
Attól félek inkább, hogy feleslegesen megijesztenek majd egy tévesen rossz eredménnyel. Sokkal inkább ettől félek, mint hogy ténylegesen baja van a gyereknek.
kisegér
 
 


Sziasztok Lányok!

Komolyan, olyan jó olvasni Benneteket!Kép

Nóri, a Boglárka nálunk is befutó lett volna, a Hanga mellett. Én elsőre kislányt szerettem volna, bár amikor kiderült,hogy babás vagyok, akkor párom belémbeszélte a fiút, így tulajdonképpen meg sem lepődtem, amikor a 19. heti UH-n (előtte nem nagyon tudják megmondani) kiderült, hogy kisfiúnk lesz. A Zsombor nevet már régen kiválasztottuk Neki. Másodszorra azt hittem majd sokkal nehezebben veszem, hogy ha nem lány lesz, de még magam is meglepődtem mennyire hamar 'belenyugodtam', hogy újabb kisfiút rejt a pocakom. Õszintén szólva már nagyon örülök neki,hogy egyneműek lesznek. Azért még egy harmadik próbálkozást nem vetettünk el.Kép A Szabolcs nevet már hosszasabb tanakodás után választottuk. A másik választásunk a Zétény lett volna, így azt meghagyjuk a 3. gyerkőcnek (ebből is láthatjátok mennyire optimista vagyokKép). Mi is nagyon szerettük volna tudni a babák nemét, egyrészt azért, amit Nóri is írt, hogy már lélekben is felkészülhessünk, másrészt én szerettem volna minél hamarabb nevén szólítani a kisbabát.

A gyermekek személyiségéről pedig szerintem nincs nagyon értelme előre filozófálni. Zsombi pl. nagyon összetett személyiség, nyugodt, kiegyensúlyozott, de alapvetően harcos, öntörvényű gyermek és van humorérzéke, ami szerintem a legfontosabb. És hogy tiszta szívből tud nevetni. Én nagyon tudom sajnálni, ha egy gyermek mindig rosszkedvű, morcos, nyafogós, síros. Sajnos nem egy ilyet láttam már.
Igazából azt mondanám, hogy egyikünkre sem ütött, bár 1-1 dologban hasonlít rám is és az apjára is. Én mostanában inkább azon szoktam gondolkodni, hogy Szabolcs milyen lesz Zsombihoz képest. Annyira más ez a terhességem. Teljesen máshogy fekszenek a pocakomban, Zsombi alig-alig rugdosott, Szabolcs sokkal intenzívebb. Fognak-e hasonlítani egymásra? Elvileg, ha rendben kihúzzuk a 40 hetet, akkor még a csillagjegyük is azonos lesz.Kép

Én Hajdú Krisztinánál voltam a Praxisban, de barátnőm Győrffyhez járt és maximálisan elégedett volt vele.

Én hétfőn megyek az első CTG-re, ez már tényleg a finisKép

Puszi: Pirus
34+6

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Egérke Kép

Az "ennivaló kis macska" már kicsit túlzás. Luca 6 kg-os asszonyság lett, és néha hoz nekem ajándékba a házba haldokló madárkákat. Miközben tudja, hogy madárfóbiám van, én az egértől se félek annyira. Egyébként a Nóra névre is hallgat, ha a párom mondja. Kép

Az AFP szerintem is hülyeség, Franciaországban (van ott kint barátnőm) nem is kötelező. Az egyetemi barátnőmet csak jól beparáztatták vele két hónapja, mert határértékes volt. Aztán persze volt UH-n Hajdú Krisztánál, a SOTE-n, és mindenhol rendben találtak mindent. Erről ennyit... én is fenntartással fogom kezelni.

Pirus, a Zsombor név bennem nosztalgikus emlékeket ébreszt. Kép Volt nekem egy ilyen latinos csoporttársam gimiben, kicsit művészlélek volt a szentem, már akkor Jamiroquai-t hallgatott meg Soundgardent, és hosszú haja volt, azt hiszem ez mindent elmond. Kép

Hát remélem, nekem is bejön Győrffy, nekem már nagyon hiányzik, hogy ne kapkodósan, hanem ráérősen, mesélgetősen (mi micsoda) UH-zzunk! Én mozogni még nem is láttam a babámat..!

Norka (14+0)

ui: Egérke te is írdd már ki a terhességi korodat, mennyi is pontosan. Kép
s_norka
 
 


Pirus, örülök, hogy látlak! Érdekesek a nevek, amiket találtatok. Olyan ősmagyarnak hangzanak, valószínűleg igazán magyar eredetűek... Igaz, a Piroska is igazi magyar név. A férjednek is hasonló neve van? Családi hagyomány a magyar név nálatok, vagy ízlés dolga, vagy a vezetéknév miatt? Egy nagyon kedves családi barátunknál a következő nevek voltak: apa: Örs, gyerekek: Piroska, Boróka. Meg becsúszott egy Mónika név is. A keresztapa asszem Ajtony volt.

Nálunk a férjem lányt szeretne nagyon, de érzése szerint ő is fiúra szavaz.
Anyósom is lányt szeretne jobban, mert neki két fia van.
A sógornőmnek meg egyenesen a mániája a lány. Szinte fél, hogy valaha fia lesz.
A bátyám meg jópofa volt: tudta, hogy két lánya lesz, még mielőtt egyáltalán a feleségét ismerte volna. Úgy is lett. Kép
Nekem meg mindegy. Sosem éreztem azt, hogy jobban szeretnék lányt vagy fiút. Meg arra sem gondoltam még, hogy a másodikkal egynemű lesz-e. Valahogy ez olyan messze van tőlünk, leendő szülőktől, hiszen egyáltalán nem tudjuk befolyásolni... Az az érzésem, viszont, hogy fiam lesz, és mióta babán töröm a fejem, valahogy mindig kisfiú csecsemőt látok magam előtt, lányt soha. Nagyot nevetnék, ha lány lenne ennek ellenére...


Nóri:
Na tessék, akkor az már egy kisebb kutya mérete. Madarat meg egeret a mi Lucánk is fog, haragszunk is rá rendesen olyankor.

Érdekes, te vagy a második, aki a francia AFP-felfogásról ezt mondod. Most mesélte a francia Melinda barátnőm, (tudod, akinek hasonló története van, mint nekem, de már van egy fia), hogy tényleg nem kötelező, és a barátnője meg sem csináltatta. Mécsné is azt mondta, hogy az uh korában ennek már sokkal kisebb a jelentősége, több derül ki a kép alapján.

Ami az uh-t illeti: Nem lehetett orvost választani hozzá? Amúgy ha Hajdú vele szövetkezett, biztos jó ő is. Szerintem egy ilyen rendelőben tudják jól, hogy el is várja az ember, hogy élményben legyen része.
Minden eddigi témázásunktól függetlenül te végülis megcsináltatod az AFP-t? Vagy még gondolkodsz rajta?

Puszi mindenkinek
Kisegér
(14+5)

Noémi, ne tűnj el, mi van Veled?
kisegér
 
 


Képzeljétek el, most izgatottságomban nem is tudok másról írni, de: NEGATÍV anyumnak a lelete! Ma reggel fél 8-kor telefonált az orvos neki!
Annyira boldog vagyok... és akkora kő esett le a szívemről. Anyum újjászületett, és nem is lesz szüksége semmiféle további kezelésre. Kép

Nóri (14+1)
s_norka
 
 


Nóri, annyira de annyira örülök!!!!! Ennél jobb hírt nem is hozhattál volna! Anyukádnak meleg kézszorításom küldöm a várakozásért, türelemért, szenvedésekért. Most aztán már igazán boldog lesz a karácsonyotok!Kép Kép Kép Kép Kép
kisegér
 
 


Sziasztok!

Nóri, szuper!!!!Kép Biztos vagyok benne, hogy az egész család megkönnyebbült most, nem is kellett ennél szebb karácsonyi ajándék, ugye?

Gimiben én is Soundgardent, Pearl Jamet stb hallgattamKép És persze a Singles volt az etalon film. Azóta már benőtt a fejem lágya.

Az amniot én sem ajánlom Nektek, sajnos nagyobb a kockázata a vetélésnek, mint annak, hogy valóban beteg a baba. Én már találkoztam olyan nővel, aki elvetélt a vizsgálattólKép Akkor már inkább a vérvételes vizsgálat, drága, de kockázatmantes. Amúgy meg tényleg korszerűtlen vizsgálat az AFP, sokszor ad téves eredményt.
Szerintem Györffy is alapos lesz, min. 20 perc egy ilyen vizsgálat. Hajdú Krisztina olyan lelkesedéssel vizsgálta a babámat, mintha most UH-zna előszörKép Ez nagyon megnyugtató volt, legalábbis, hogy nem egy fásult valaki vizsgált.

Egérke, igen, jól látod, valóban tudatos a névválasztás nálunk. Férjemet Pál nak hívják, és inkább a mi családunkban jellemző a régi magyar nevek adása, mivel Neki is tetszenek ezek a nevek, nem volt ellenvetése.Kép Úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy a nagy globalizáció közepette legalább valami emlékeztessen arra, honnan is jöttünkKép

Nekem már homályosak az emlékeim, de úgy rémlik, hogy én is mindig fiú csecsemőt láttam magam előtt, amikor még Zsombit vártam és nem tudtuk a nemét. Az én anyósom meg csak kárörvendett, amikor fiam született, megőrült volna szerintem, ha lányunk születik. Neki 2 fia van. Volt pofája olyat mondani, amikor Zsombival először mentünk hozzájuk, hogy: 'ugye, hogy egy kisfiút is lehet szeretni', komolyan, akkor azt hittem behúzok neki. Még szerencse, hogy a világ végén laknak és férjem sem erölteti a látogatásukat. 18 évesen Õ is elmenekült tőlük Pestre az egyetemre.

Reggel arra keltem, hogy tiszta előtej a pizsim a cicimnélKép Készülődünk-készülődünkKép

Pirus
35

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma is voltam Baranyinál, sajnos eléggé ugrálnak a vércukraim, mióta itthon vagyok. Ez azért van, mert sokkal többet mozgok itthon, mint a kórházban, és így gyakran leesik a cukrom 2-3 mmol/l-re. Ez önmagában nem lenne baj, csak van egy ellenreguláció 24 órán belül, ami azt jelenti, hogy fel fog ugrani akár 10mmol/l-re, és makacsul ott marad órákig... A máj felszabadítja a raktározott cukrot, emiatt van. Na ezt viszont egy baba sem szereti. Sok magzatvíz, károsodó méhlepény, óriás magzat, koraszülés az eredménye az ilyen ingadozó vércukornak hosszú távon. Úgyhogy mostantól csak tervezetten mozoghatok, és akkor folyamatosan pótolnom kell a mozgás miatt felhasználódó cukrot.
Ez a jelenség egyébként természetesen nem újdonság, de most sokkal váratlanabbul érnek ezek a kilengések, mivel a hormonok is zavarják az anyagcserét, és sokkal kevesebb mozgás is elegendő 1-1 vércukor leeséshez.

Örömhír: megmozdult egyértelműen a babám! Kép Kép Kép Tegnap éjszaka rátettem a hasamra a kezemet, és kopogtatás volt rá a válasz... 2-3 apró ütés, majd szünet, és ismét. Mire Zoli elkapta volna, már abbahagyta sajnos... Most is éreztem mozgást, de nem kopogtatósat, hanem kidomborodott a tenyerem alatt, aztán elúszott. Jaj, annyira édes ez a kicsi gyerek! Olyan megható érezni, ahogy mocorog!

Pirus, "gratula" az anyósodhozKép-nem egy egyszerű eset!
A tejecske meg készülődjön csak, az a jó, ha rögtön tud szopni a baba!

Nóri, megünnepeltétek a mamid egészségét? Biztos együtt voltatok hétvégén, ugye?

Vera, hova bújtál?

Noémi, mi újság Veletek?
kisegér
 
 


Sziasztok!

Egérke, gratulálok a babamozgáshoz! Nagyon jó lehetett érezni. Nálam még nem jelzett, sajnos, de tudom, hogy ez egyénfüggő. Pedig a méhlepény is hátul tapad, elvileg így hamarabb érezni, mintha elöl lenne. A cukrodra nem mondok semmit - nem értek hozzá... biztosan nagyon vigyázol magadra. Viszont nekem is megvolt a terheléses a 12.héten, éhgyomorra 4.5 volt az érték, 120 percesnél (75 g glükóz, vagy hogy) meg 3.6... ez neked mond valamit? László dokihoz csak szerdán megyek a lelettel. Tudom, hogy nem magas, de mégis, nem túl alacsony?
Anyunál nem voltunk most, 200 km-re lakik... majd most megyünk szombaton. De rendszeresen dumálok MSN-en vele.

Nagy öröm volt, voltunk 4D-n. Kép Győrffy tényleg szuper pasas. Külön méltányoltam, hogy mindenét részletesen megvizsgálta Babocskának. Fejtől popóig 9 centi, lábaival együtt már 13-14 cm. Viszont nem tudjuk most sem a nemét, mert nem igazán volt együttműködő, sőt, minta morci lett volna az UH miatt... Kép Aludt, nagy nehezen felébresztettük, pózolt párat, aztán szépen befordult, majdhogynem azt üzente, hogy nyasgem. De lába közé, azt nem nézhettünk. Na majd legközelebb. Kép

Norka (14+4)

Kép
s_norka
 
 


Gratula a kis tüneményhez! Nagyon aranyos!
Szóval kikéri magának. Hát akkor biztos most durcából majd megrugdos egy kicsit... KépKülönben is, ha kislány, két férfi előtt nem fogja mutogatni magát, mit gondoltál! Kép

A cukrod állati érdekes. Felfelé kellene mennie kaja után. Lehetséges, hogy a már korábban diagnosztizált inzulin-túltermelésd okozza a csökkenést. Érdemes odafigyelni.
A 3,6 egyébként már a hypoglikémia határa, ha ez alá megy, könnyen elájulhatsz. Nem szoktál szédülni? A hypoglikémia közeli állapotra jellemző a szédülés, éhségérzet, bizonytalan látás, fáradtság. Érdemes lenne egy kis szőlőcukrot vagy egy kis doboz Siót tartani magadnál a táskádban, és ha éhségérzeted van, rögtön előveheted. Most olvastam, hogy egyébként is sok cukrot felfal a baba, és egészséges nőknél is leeshet emiatt a vércukorszint, ami ritkán ájulást is okoz. Ezért is kellene, hogy egy adag gyorsan felszívódó kaja legyen nálad, pl. gyümölcslé, cukor. És gyakran egyél keveset, a kajálást pedig mindig gyors felszívódású dologgal kezdd. Egyébként minket, diabosokat napi 190g szénhidrátra állítanak be, annyi kell a gyerek megfelelő gyarapodásához.
Ja, és ha mozogsz, sétálsz, tornázol, előtte és utána is igyál-egyél, közben is kortyolgathatsz egy kis gyümölcslevet.

Te vagy a Nők Lapján a júniusi babáknál, ugye?
Ugyanis délután keresgéltem az interneten egy ilyen babavárós topikot, de nem maradtam fenn a neten. Este, mikor visszatértem, akkor tűnt fel, hogy a norka csak Te lehetsz!!! Nem baj, ha csatlakozom...?
kisegér
 
 


Norka! Örülök, hogy jól van anyukád, és hogy boldog vagy. Azért a feszültségből kijutott neked is. Jó érzés lehetett látni a picurt, nagyon kis édes.
Kisegér! Neked meg megmozdult a babád. Pirus! Csorog a tejcsi... Szép karácsonyotok lesz lányok! Örülök, hogy boldogok vagytok! Nekem is eljön nemsokára.
Legyetek jók!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, még most utoljára élvezzétek a karácsonyt kettesben, több ilyen már úgysem lesz. Kép Kép
kisegér
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a drukkokat lányok, tegnap voltunk UH-on, már 18 mm a baba, gyönyörű 140-es szívveréssel, teljesen tökéletes a doki szerint. Ha jövő héten is minden ok lesz vele, akkor elbocsátanak a BMC-ből és átadnak a nőgyógyásznak.

Nagyon sok hasznos dolgot írtatok lányok, kérlek maradjatok még. Nekem alapjában jó a cukrom pl, de sokszor volt már, hogy majdnem elájultam és nem láttam, szédültem, mostanában mindig van nálam valami édesség ilyen esetekre. Az emberek nem segítenek sajnos. Mióta terhes, nem, inkább állapotos Kép vagyok, azóta ez sokkal érzékenyebben érint, persze nem nagyon bírok enni, folyton hányingerem van, ha eszem azért, vagy ha nem eszem, azért. Nem bánom, de néha már nagyon frusztrál. És nem is eszem eleget, pedig nagyon odafigyelek. Van valami tippetek? Keksz kizárva, nem bírok rá se nézni az édességre, szinte csak zöldséget és gyümölcsöt bírok enni.

Norka Kép nagyon nagyon örülök, hogy anyukáddal minden rendben lett, így most nagyon boldog Karácsony előtt álltok! Annyira aranyos a babátok a fotón, szívem szerint megsimogatnám, annyira drága!

Verus Kép sajnálom ami történt, de ez már fél siker! A következő sikerülni fog! Nagyon drukkolunk neked!!!! Négyen drukkolunk 8-an! KépKépKépKép Ha érted mire gondolok Kép

Kisegér Kép Vigyázz nagyon magadra, én most látom, hogy mennyire kell figyelni a cukrosoknál az étkezésre, a nagymamámnak most állították újra be a cukrát, 4x kap inzulint, ő 180 g szénhidrátot ehet egy nap. Szegény, nagyon szenved. Nálatok UH fotó??? Nagyon klassz érzés lehet érezni a kisbabát a pocidban, most már mindig fogod. Kép

Sok puszi
Noémi
7+5 Kép
Vendég
 


Szia Noémi! Hálistennek, akkor ez a baba rendesen megül a fenekén! De jó!!! Nagyon szorítok értetek, jó nehéz ez az első időszak, türelem, pihenés, nyugi-nyugi-nyugi... Kép

Hét igen, aki keveset eszik, az szédeleg. Nincs tippem. Főtt krumpli, krumplipüré esetleg szóba jöhet...? (A krumpli jól felviszi a vércukrot). Aztán mi van még... paradicsomleves, paradicsomlé... az meg segíti az emésztést.
Hát ha meg nem kívánsz mást, egyed a gyümölcsöket rendesen, de valami fehérje is kellene, hús, hal, sajt, túró, tojás, stb.
Esetleg egy vaníliás-banános túrókrémhez mit szólsz?
Nagymaminak pedig kitartást, bele fog jönni. Különben is, idős korban már nem veszik annyira szigorúan a dolgot, mert már nincs idő a szövődményekre.

Fotónk nincs, de gyakran látom a babát. A Szabolcsban nem hajlandóak képet adni. Kép De lesz majd pocakos fotó, a férjem kölcsönkérte a főnöke digitális fényképezőgépét.
kisegér
 
 


Noémi! Gratulálok a manókához, és hogy minden rendben megy. Visszanéztelek mi minden történt veled, és te is igencsak megérdemelted már ezt a manót. Pihenj sokat és vigyázz magadra!

Olvastam, hogy Nóri és Kisegér, nektek van cicátok. Mennyiben okoz ez gondot, ha az ember lánya gyereket szeretne? Előtte lehet tenni valamit, hogy ne legyen baj??? Múlt héten hoztunk egy cicát, most egy hónapos, és meg is volt fázva, az anyja nem foglalkozott vele, és ki akarták dobni, szóval most van egy kisállatunk, de nem tudom, mennyire jó ötlet. Van olyan oltás, ami véd a fertőzés ellen?

No, és van egy dolog... szóval nekem ez a múlt havi biokémiai terhesség úgy jött össze, hogy önhatalmúlag szedtem a Clostyt, 2x1 öt napig. Most meg 1x1-et kell majd szednem az inszem előtt. Valljam be? Emeljem meg az adagot? Egyrészt lesül a bőr a képemről, másrészt talán mégse... Szerintetek?

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, a cicával csak az a baj, hogy toxoplazma fertőzést okozhat az ürülékével. Nagyon fontos, hogy minden nap legyen teljesen lecserélve az alom, igazából az a legveszélyesebb. Egyébként nyers hús, nyers zöldség is ugyanígy terjesztheti a kórt, tehát a macska nem az egyedüli hibás, ha megfertőz. Na szóval, ha nagyon nyugis akarsz lenni a fertőzést illetően, esetleg előre kérhetsz toxoplazma szűrést, hátha már át is estél rajta, és akkor semmi gond a cicával, nincs szükség külön óvatosságra. Egyébként ha a macskával, földdel, zöldséggel-gyümölccsel érintkezel, vagy nyers hússal, azonnal alaposan moss kezet. A lényeg, hogy ne nyeld le a kórokozót.
Eszembe jutott, mi van, ha megkarmol a kakis körmével. Hm... Biztos erre is oda kell figyelni... Kép Ennyit tudok az ügyről. De a weben sok oldalon találsz infót róla, elég, ha a google-n beütöd a toxoplazma szót.

Nem tudom, érdemes-e megmondani a closti-dolgot. Ha én lennék a helyedben, egy kicsit ferdítenék. Pl. azt mondanám, hogy már más orvos is stimulált korábban, és úgy lett tüszőérésem.
(De végülis semmi bajod nem lesz, ha bevallod, egy kicsit összevonja majd a szemöldökét. Na és.
Úgyis 2-3x1 a szokásos adag, ha jól tudom.)
kisegér
 
 


Pirus,mi volt a ctg-n?

Nóri, mit mondott László doki?
kisegér
 
 


Köszönöm az infót Kisegér!
Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok, és perszer nagyon boldog új évet!!! MI utazunk haza a szülőkhöz holnap. Legyetek jók!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok.

Noémi, nagyon jól haladsz. Hát igen, most kicsit necces periódusban vagy, megvallom őszintén, nem szívesen gondolok vissza az első 8-10 hétre, olyan sokat émelyegtem. Ha gyümölcsöt kívánsz, akkor valszeg sok a sav a gyomorban, nekem is így volt. Citromos hideg víz jót tehet, de igazából mégiscsak a rendszeres kis adag kaja. Arra készülj fel, hogy azokra a kajákra, amiket most eszel, később majd rá sem bírsz nézni... Kép Én is tök ártatlan dolgokat utáltam meg. De hát ez ilyen. Kép

Egérke, köszi a kérdésed, lement a vizit. Kicsit felemásak az eredmények. Ami jó: gyönyörű szívhang. A többi nem jó. Nem jó, hogy 4 kg-t híztam, hiába vagyok vékony még mindig, a doki szerint túlzottan gyors gyarapodás szövődményeket okoz. Nem jó, hogy a vérnyomásom másodjára van a felső határon, a pulzusom kifejezetten magas, azóta mérem itthon is, alapesetben is 85-90 között mozog. Ezt nagyon kell mostantól figyelni. Nem jó továbbá a cukor, adódik, hogy az inzulinom magas lehet. A régi gyomorbajom is felerősödött, megint gyenge az emésztésem. Mindent összevetve, kímélő és szénhidrátszegény diéta. Hát én ezen már röhögök. Kép Máris kijön minden terhességi navalya? 28-án veszik le az AFP-t, a doki szerint a 16.hét betöltése napján lehet a legkésőbb megcsinálni.

Mikor teszed fel a képeket magatokról? Már nagyon kíváncsi vagyok. Én is kikerekedek estére, tegnap már átadták a helyet egy boltban. Kép

Nemigen jövök már én sem, holnap elutazunk. 27-én még itthon leszek, utána 6 nap Ausztria.

Úgyhogy mindenkit puszilok és áldott, szép karácsonyt kívánok és babaáldásban gazdag új évet!

Norka (15+1)
s_norka
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog, Békés Karácsonyt kívánok én is!

Irtam az előbb, de jól eltűntKép Zsombi beteg lett így most elég káosz van itthon, semmi segítségem, férjemnek ma is be kellett mennie dolgozni.
Hétfői CTG jó volt, a mai nem, ezért mennem kellett flow-ra. A magzatvíz kevesebb és a keringés is, de jól van Szabolcska, most gyakrabban megyek majd CTG-re és valószínűleg már nem húzzuk sokáig egyben. Remélem januárig még nem fog kibújni a kisember.

Puszi: Pirus
36

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok!

Holnap utazunk anyóshoz, szeptember eleje óta nem találkoztunk. Most lát majd először a pocakkalKép Már süt-főz, mindent előkészített.
27-ig maradunk, érkezés után én rohanok Baranyihoz a délutáni rendelésére... Jó kis nap lesz.

Volt egy kis kalandom sajnos. Elestem a bejáratunknál, jeges volt. Nem ijedtem meg nagyon elsőre,csak mikor észrevettem, hogy a hasam jól összerándult és kőkemény. Lefeküdtem, ki is lazult. de a hátam nagyon sajgott ha felálltam, ezért berohantunk a János kh-ba. Nagyon alaposan átvizsgáltak, méhszáj zárva, uh rendben. Azt mondták, fekvés ezerrel, egyébként be kéne feküdnöm egy ilyen eset után. Ez tegnap volt, ma délutánra viszont már kimentem segíteni a férjemnek a konyhába, még jól is esett. Úgyhogy megnyugodtam. Viszont baba erre a nagy rázódásra ma délelőtt elkezdett ugrándozni a hasamban, látványosan mozgott az egész Kép Kép Szegény, biztos az ijedtség miatt...

Nóri, azt hittem te egy igazán makk egészséges, stramm kismami vagy... dolgozol, sportolsz, nem kíméled magad... és mégis ilyen panaszaid vannak! Te, mondd, átnézett már téged valaha olyan igazán alaposan egy jó belgyógyász szakorvos?
AFP-t nem értem. Nekem a 16. betöltött hét után lesz, tehát jövő héten. Most az Egyed a hülye, vagy én értettem félre?

Képet a férjem eddig nem csinált, és most, hogy fel akartam tenni, már vissza is vitte. Sebaj, majd pár nap múlva, mert Zoli bátyja úgyis csinál majd képeket, ha megyünk anyósomhoz.

Pirus, részvétem az ünnepi káoszért. Tipikus jelenség, hogy akkor jön egy betegség, amikor éppen karácsony meg vendégség van. Remélem, nem súlyos... Szabolcsnak sok kitartást kívánok újévig! Mit jelent, hogy a flow kevés? Az az áramlás, nem?

Puszi mindenkinek

Kisegér
kisegér
 
 


Szia Egérke!

Na most meg én vagyok itthon, írok is, mert 28-án reggeltől meg már én nem leszek. Remélem, jól telt a karácsonya mindenkinek. Nálunk jól sikerült, máris kaptam a páromtól szoptatáshoz való relax-lábtartós fotelt, nagyon meglepődtem... Kép
Egérke, nagyon vigyázz a jéggel, most én ebből értettem meg, hogy szó sem lehet arról, hogy esetleg síterepre merészkedjek, még ha a szívem is szakad meg... de nem kockáztatok. Már túl nagy a pocak és a baba ahhoz, hogy egy esetleges esés miatt semmiképpen ne sérüljön.
Egérke, igenis, én stramm kismama vagyok Kép Most írjam le, hogy az epefesték (bilirubin) nálam a felső határérték kétszerese (Gilbert-kór) és szívbillentyű-elhajlásom is van (rendetlen pulzus), plusz ugye ez a látens diabétesz? Szerintem ez mind-mind a traumás koraszületésem következménye. Nem foglalkozom velük, engem annak idején a SOTE Belgyógyászaton figyelgettek éveken keresztül, de végülis semmit nem csináltak. A terhesség meg mint tudjuk, minden navalyát fokozottabban előhoz. Igazából csak azért aggódom, mert látványosan ragadnak rám a kilók (már túlléptem a 4-et, a doki tiltása ellenére, mire visszamegyek hozzá, lesz ez 5 is), most az ünnep alatt is híztam szerintem. Azt nem tudom megtenni, hogy nem eszem, de nem is zabálok. Ez van. Tartok tőle, hogy simán meglesz a 16-18 kg súlygyarapodás, annak ellenére, hogy tényleg nem ülök egyfolytában a fenekemen.
Hát nem tudom, a júniusi topikunkon, ahova írtál is, meg a májusiaknál (ott meg a barátnőm van, őket is figyelem), mindenkinél levették az AFP-t a 16.hét betöltése előtti napokban... félő ugyanis, hogy a 17.hét elején már magaska lesz az érték, és ez plusz aggódásra adhat majd alapot. De most már mindegy, gondolom, ha határértékes lesz emiatt, azonnal megvizsgálnak ott bent UH-val, és megnyugodhatsz.

Puszi: Norka (15+4)
s_norka
 
 


Sziasztok!

Egérke Kép remélem jól vagytok a babával, vigyázz nagyon magatokra! Köszönöm a jótanácsokat az étkezésre vonatkozóan, kb. azt bírok enni, amit írtál, krumplipűrét, és paradicsomos dolgokat, meg joghurtot. Slussz. Nóri szerint tuti megundorodom tőle, már most érzem, hogy néha alig megy le Kép
Szerintem vészesen keveset eszem. Pedig nagyon igyekszem. Ez nagy baj? Mit csináljak? Ha elmúlnak ezek a hetek, akkor már jobb lesz? Olyan, mintha sosem akarna elmúlni Kép.

Nóri Kép gratula a fotelhoz, nagyon szép ajándék! Kismami vagy és meglepődtél? Ez nagyon kedves ajándék a párodtól. Ne aggódj a súlygyarapodás miatt, bár én nem értek hozzá, a 18kg még nem vészes. És ha odafigyelsz, akkor nem lesz több. Nem lehet mindenki Rubint Réka Kép

Verácska Kép továbbra is drukkolok neked! Szerintem is vetesd le ezt a vizsgálatot, mert nekem az előző terhességnél megcsinálták, és utólag tudtam meg, hogy még sosem estem át ezen a betegségen, úgyhogy nagyon veszélyeztetett vagyok, vagy hogy is hívják, úgyhogy fokozottan kell vigyáznom. Ez a biztos, nem érdemes kockáztatni. Olvass utána, ha az első trimeszterben fertőződsz meg, akár a magzat el is mehet, ha később, akkor már tudnak gyógyszert adni ellene, de károsodhat a baba. Egy vérvétellel több Kép. ÉS megnyugszol Kép

Piros Kép nagyon örülök, hogy Szabolcskával minden rendben. Nagyon boldog új évet nektek is!

Mi holnap elutazunk, 30-án jövünk haza. Mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET kívánunk!

Puszi
Noémi
8+5 Kép

És íme a fotó a kisbabánkról Kép múlt héten hétfőn készült Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttünk anyóstól. Fárasztó volt az út, de megérte lemenni, sok szeretettel várt, és csupa jót és finomat főzött nekünkKép Kép
Miután leszálltunk a vonatról, én mentem is gyorsan Baranyihoz, meg a szokásos uh-ra. Ki akartam hagyni, tekintettel a múlt heti vizsgálatra, de az esés után még két estén át is jól be-bekeményedett, és látni szerettem volna, hogy minden oké. Most 37mm a feje, de a hosszát már nem mérik, csak a combját (19mm), meg a mellkasát: 33mm. Hajdú volt bent, azt mondta, minden oké Kép Egyébként négykézláb állt, és valamiért rángatózott, mintha csuklott volna. Állítólag ez is normális, de engem mondjuk nem nyugtatott meg a látvány. (Merthogy még nem tud elvileg csuklani, csak feszeng ilyenkor).
Baranyi nem győzött nyugtatgatni a vacak cukraim miatt. Azt mondta, az a legfontosabb, hogy ne szorongjak, inkább akkor kevesebbszer mérjek, ne is gondoljak rá, mert klönben az is labilissá teszi a cukrot. Az egyetlen, amit tehetek, hogy a diétát hiper mereven betartom, a cukrom meg majd jobb lesz egyszer. Nagyon tündér volt, még meg is cirógatta a kezem.

Nóri, nem is tudtam a koraszületésedről, csak hogy a hallásod megsérült a születés alatt. Igazából csupa olyan problémád van, amit nem érzékelsz nap mint nap, és nem kell vele foglalkozni. Ez azért így egészen tűrhető. Meg gondolom gyógyszert sem szedsz -szerencsédre. Hát remélem, a mozgás megteszi majd a hatását, és így a különböző "kis problémáid" is visszafogottan mutatkoznak majd. (Általában a mozgás mindenre jó, az tuti). Egyébként tipikusan diabos mamáknak születnek ilyen babáik, legalábbis akikről eddig hallottam. (koraszülött, "szívbajos", stb.) De ahogy anyum mesélte, akkoriban nem foglalkoztak a cukorral, amikor mi még pocaklakók voltunk).
Ami a fotelt illeti: Klassz dolog lehetett ilyen célzott ajándékot kapni... Nagyon örülök neki!

Az AFP-t holnap csapolják le, a Szabolcsban így szokás ezek szerint...

Noémi, gratula a kismanóhoz! Még nagyon kis picuri Kép Kép Mekkorának mérték? Ami a kajálást illeti: a legtöbb kismama 2-3 kg-ot is fogy a hányások és étvágytalanság miatt. Amit tudsz, tegyél meg, és kész, ennyi. Csak egy példa: éhező, auschwitzi asszonyoknak is születtek szívós, erős babáikKép)
Amit pedig írtam, hogy legyen meg a fehérje és a szénhidrát, az csak egy jótanács, hiszen az lenne nyilván az ideális.
Ja, most nézem, 18 és fél millis a babád!(ha jól láttam a lelet alján) Pont annyi volt nekem is abban az időben!

Sok puszi és BÚÉK!

Kisegér
16+3
kisegér
 
 


Vera, hogy döntöttél closti-bevallás ügyben?
Pirus, te már talán dajkálgatsz is???
kisegér
 
 


Halihó Emberek!
Látom, azért jól telt a karácsony!
Kismamik!!! Tessék vigyázni magatokra! Jég, kilók és zűrzavar... Csak a babák a fontosak!!! Nyugiiiiiiii!
LÁnyok! Jó lehet így látni a babácskáitokat. Mármint UH meg ilyenek. Biztos szép volt az ünnep.
Kisegér! Jó, hogy ilyen jól kijössz anyóssal. Biztos oda volt az unokától. Elkényeztetett, ugye?
Nekem elég volt a rokonokból 6 nap, viszont meglátogattuk a régi haverokat, és Nyíregyháza legjobb kocsmáját, szóval kikapcsolódtam.
Szilveszterkor meg nálunk lesz házibuli... A januári babásodásom előtt még kirúgok a hámból.
Úgy döntöttem, nem vallom be a Clostyt, mert szerintem fél adag is hatni fog, ha meg nem, akkor megemeli a köv. inszemnél. Én most nagyon bízom a sikerben. Mást nem nagyon tudok csinálni.
BUÉK és nagyon vigyázzatok magatokra!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok!

Még nem babázomKép csak Zsombinak szünet van az oviban és minden percemet leköti. Majd keddtől le is tudok ülni a gép elé, végre. A jóslófájásaim teljesen elmúltak, a végén majd úgy kell kiimádkozni SZabolcsot a pocakomból. Lehet, arra pályázik, hogy a bátyjával egy napon szülessen, az lenne már csak az igazi mókaKép

Vera, rúgjál csak ki a hámból, de ez legyen aztán az utolsóKép Barátnőm 6 éve ugyanezt tette, majd szeptember végén kopogtatott a gólya Náluk!

Kismamák, Ti pedig nagyon vigyázzatok a pocaklakókra, főleg ebben a jeges-havas időben.

Nagyon Boldog Babazáporos Új Évet kívánok!

Pirus
36+6

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Vera, örülök, hogy ilyen jó kedved van! Jó bulizást Szilveszterre! Szerencsés, hogy van egy kis ürelmed a következő inszemig, így nem kellett összevissza beszélni az orvosnak.

Pirus, nocsak, akkor most vihar előtti csend van talán...? Mikor van Zsombi szülinapja? Ha jól értem, megfordult végülis a babád, hiszen a természetes szülést várod, ugye?

Mi holnap utazunk Sopronba a barátainkhoz szilveszterezni. Lehet, hogy elmegyünk Bécsbe is, meglátjuk. 1-jén jövünk haza.

Nagyon boldog új évet kívánok mindannyiótoknak! És egészséges babákat, no meg aki még a gólyát várja, annak gólyát.

Puszi minddenkinek
Kisegér
kisegér
 
 


Na, a Sopron ugrott. Ilyen hóban, 60-80 perces vonat késéssel nem vágtunk bele. Talán holnap jobbak lesznek a körülmények, és akkor megpróbáljuk.
kisegér
 
 


Kisegér Kép nagyon örülök, hogy nem utaztatok el! Kicsit megijedtem, ahogy olvastalak, iszonyú tömegbaleset volt az M1-esen ma.
Remélem holnapra eltakarítják a havat Kép
Köszönöm a segítséged, kicsit talán jobb a helyzet, most éppen kólát iszok, sose szerettem, most meg döntöm magamba. Nem baj.
A babánk már 24 mm, kedden mérték. Felteszek a egy képet róla. Hihetetlen, hogy a ti babócátok mekkora már!

Vera Kép nagyon jó kikapcsolódást kívánok az új év kezdetéig, azután pedig egy babócát iskolakezdésre Kép.

Pirus Kép Tényleg, mikor is született Zsombi? Az ám a móka! Egy barátnőmnek a két fia között 3 nap híjján 2 év van. Kép

Íme a fotó, már látszik a fejecskéje, a háta és a karjai. Háttal sikerült lefotózni, de azért kivehető.

Sok puszi és nagyon boldog új évet mindenkinek!
Noémi
9+1 Kép

Kép
Vendég
 


Szisztok!

Tegnap reggel voltam NST-n és bent tartott a dokim, mert fájásokat mutatott a gép, egész nap volt méhösszehúzódásom, valószínűleg a front miatt és nem akartak kockáztatni a rossz idő miatt, így bent is aludtam. Ma hazaengedtek bő egy ujjnyi nyitott méhszájjal. Most már nincs sok hátraKép

Zsombi január 23-án született, most 20-ra vagyok kiírva, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.

Noémi, nagyon cuki ez a képKép A kóla, pláne ha kikevered a szénsavat belőle, még hányinger csillapító is. Nekem a hideg ételek jöttek be leginkább, bár akkor nyár volt és jól is esett. Pl. a jégkrém, főleg a citromosKép

Egérke, jobb is, hogy nem indultatok útnak. Holnaptól ónosesőt mondanakKép Egyre jobb...Kép

Pirus
37+1

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Lányok!

Pocakos és babatologatós boldog új évet!!!

Kép
lkt
 
 


Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!
kisegér
 
 


Én is (Mi is) nagyon boldog babatologatós új évet kívánok mindannyiunknak!

Noémi
9+3
Vendég
 


Noémi, ezek szerint mindjárt 10 hetes vagy...?
Szuper! Akkor a lgfontosabb szervi fejlődések már lezajlottak, ez már egy kis emberparány! Aranyos kis picur a képen!

Pirus, kitartás, klassz lenne a közös szülinap a tesóval! Igaz, amit írtál, annak alapján már valószínűleg csak napok kérdése, és kibújik a babád!

Velem semmi, a cukromat sikerült valamelyest stabilizálni, most már legalább lefele nem megy, de 6-10 között mozog, ami kissé magas a gyereknek, nekem viszont biztonságos. Ráadásul most éjjel 3-kor nem ébredtem fel az ébresztőre, hogy beadjam a szurit, úgyhogy reggel 6-ra szépen felkúszott 11-re. Csak gratulálni tudok magamnak. Kép Kép
kisegér
 
 


17+2-nél tartok
kisegér
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: