Új privát üzeneted érkezett!

mumi!
mondanám neked is, hogy megkönnyeztelek... de még nem sikerült abbahagynom a bőgést :)
a baba pedig nálatok is gyönyörű!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, arany vagy!!!! Sírj csak nyugodtan, ilyenkor tombolnak a hormonok!!! :lol:
ÉN vasárnap bőgtem, gyakorlatilag onnantól kezdve, h elindultunk a kórházból! DE mindenen, legyen az jó, vagy rossz dolog!!!!

EZ VAN!!! Nemsokára majd mi bőgünk a te soraidon!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi!
Hát nem semmi! Voltak részek amiken jókat nevettem (apa éhes) és ami megható!!!!
Gratula!!!! Gyönyörű Danó babó!!!!
Pihenj sokat de azért jelentkezz is! ;)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Tigris, köszi a gratulát!!!

Most már te jössz!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: Hogy vagy egyébként? Beni? Utcsó uh volt már?

A pihenés még várat magára... :oops: Viszont jó, h most Apa is itthon van 2 hét szabin és ő is segít! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Pont most értünk haza dokitól! :lol:
Uh volt. Minden ok kb 2800 g jelenleg.
a méhlepény nincs elöregedve, szépen tapad hátul.
De azért doki szerint nov 30 előtt meglesz.
De hát tudjuk h ezt sajna megjósolni senki nem tudja...
Szoríttatok mindenkivel h 1 hét múlva már legyünk túl rajta mi is.
38 hetesen már nem probléma ha kibújik úgysem...

A vizesedéstől nagyon fáj az alsó lábszáram, lábfejem és bokám.
Éjszaka nem bírok kikecmeregni az ágyból, mert a kézfejem is fáj meg zsibbad. Pedig sajna 1,5-2 óránként mennem kell wc-re meg inni. annyira szomjas tudok lenni...
A pócolás sem segít, se a hideg víz... Ez van. Erre már csak a szülés lesz a megoldás mindenki szerint. De úgy izgulok h rajtam marad ugyanúgy...

Megkérdezhetem h mennyivel lettél "könnyebb" szülés után?
Én majd 20 kilót híztam már. :cry: katasztrófa. egyik testvérem sem volt ennyire vizes stb....

Ráadásul tegnap elkezdett fájni a mellbimbóm körül... Be is 'barnult' meg olyan "kötegesnek" érzem a mellem oldalt. Lehet a tejtermelésre készül, nem tom...

Amúgy akkor neked bejött a száj és orr dagadás!!!! Én is figyelem, néha duzzadt aztán le is megy... Érdekes.
Annyira kiv leszek h nekem h fog beindulni a szülés... Elfolyik a magzatvíz vagy görcsök lesznek csak vagy ne adj túlhordom...
ááááá nagyon kiv vagyok meg félek is... :shock:

Holnap hívom a védőnőt időpont miatt. Megbeszélem majd vele, h írassa fel előre a dokinkkal a babónak a sok gyógyszertári dolgot, h legalább azért ne kelljen rohangászni férjemnek ha már másért kell.
Amúgy az anyakönyvi kivonat intézése h volt nálatok? Vki azt mondta h a házassági anyakönyvi kivonatra rá kell íratni a gyermek leendő nevét... :shock: Ez komoly, tényleg így van???

Vasárnap összeáll a gyereksarok is, már csak a kiságy hiányzik belőle, azt most pácolja férjem, hogy passzoljon szekrényhez illetve eléggé kopott is volt unokaöcsém után...Majd teszek fel képeket ha kész vagyunk berendezkedéssel...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Ui.: meglett a kenet eredménye: mindenem van :cry:
Streptococcus agalactiae, candida albicans...
Kaptam rá maripent meg hüvelykúpot.
A vérvétel: alacsony hgb, hct, mch, mchc
a vasamat megemelték 3x2-re
NST: az viszont azt mondják szép. Nem is kell 20-30 percet ott ülnöm szerencsére. Elég 10-15 perc is...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Na, remek időzítés a kérdésemre!!! :D

Örülök, h minden rendben odabent a kisemberrel!!! SZORÍTOK, h kijöjjön!!!!! Látod, az utolsó vizsgálat nekem is betette a kaput és valszeg akkor is beindul a szülés, ha aznap nem veszi ki doki bácsi Danót!

A vizesedést átérzem!!!! A végén nekem is nagyon durva volt!!!! ÉS most jön a rossz hír, szülés után még rosszabb lett 3-4 napra!!! Sőt azzal kecsegtetett doki bácsi, h 2-3 hétig még ilyen is lesz... :roll: remek :oops: és tényleg duzzadt is, de azért elviselhető...

Kapaszkodj, én is 20 kilót híztam és eddig 8 kg ment le. Viszont a hasam valami embertelen gyorsasággal húzódik vissza! :D Ennek nagyon örülök! Meg annak is, h nem fordult ki a köldököm és nem lett 1 db csíkom se, mert rendesen kentem magam :D Állítólag a szoptatás tudja "olvasztani" a kilókat az emberről...kérdés meddig fogok tudni szoptatni...egyelőre elég gyatrán állunk ezzel a kérdéskörrel sajnos... :oops: :cry:

A melled valóban edzi magát! Nekem kb. az első hónapban bebarnult és olyan is maradt végig. :oops:

Igen, bejött a száj és orr dagadás! :D Vicces! Elhiszem, h kíváncsi vagy milyen lesz, ha beindul! Bevallom én is az voltam, még akkor is, ha tudtam, h legkésőbb 15-én meglesz. A félelem meg tök természetes. A műtőben epidurál alatt úgy járt a lábam az idegességtől, mintha ugró mozgást végeznék velük... :shock:

Már bocsi, de ki mondta ezt a nagy hülyeséget az anyakönyvivel?! :roll: Nem kell ráiratni. Csak kell egy 300 napnál nem régebbi hiteles másolat belőle, amit abban az anyakönyvi hivatalban tudtok kérni, ahol összeházasodtatok. És mivel gyerek születése miatt kell, ezért illetékmentes!

A gyerek sarokra nagyon kíváncsi vagyok! :lol: Várom a képeket!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Aaaauuuu, a kenetre és a többire...ez nem jó hír sajna... :oops: :cry: Szedd a bogyókat ezerrel!!!!

Az NST-nek örülj!!!! :lol: Az a legmérvadóbb az utolsó hetekben!!!!!! :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Tigris!
ez az anyakönyvi cécó a házasságnál azóta van, amióta minden féle-fajta variációban fel lehet venni egymás nevét (kivétel ezalól a -né változat). akkor valóban a házasságkötéskor meg kell egyezni, hogy mi lesz a baba neve. ha te szabó, párod kovács, akkor ugye lehet a neved kovács, szabó, kovács-szabó, szabó-kovács... a házasságkötéskor pedig meg kell nevezni, hogy az adott házasságból születendő gyermekeknek mi lesz ezek közül a családi neve, mert bmelyiknek is hívnak téged, a gyerekek is lehetnek bmelyikek... de mindnek ugyanaz kell hogy legyen (nálunk, az apaságinál is ez a 4 közül lehetett választani)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát most nem nézte méhszájat, mert 1 hete nézte bent sztkba. De 2 hét múlva megint megnéz ha addig nem szülök meg… Így a „matatás” nem fogja beindítani a szülésem…

Ne már!!!!!! A vizesedéssel akkor lesz még bajunk!!!! És mi a helyzet a vízhajtóval??? Kávéivás nem gyorsítja??? azt mondja párom h fáslizni kell majd szülés után lábaim a trombózis veszélye miatt…

1 hét alatt azért nem rossz az a 8 kg! Reméljük szépen lemegy a többi is…

A köldököm nekem sem fordult ki szerencsére és stíráim sincsenek. Reméljük ilyen marad…

Az infót köszi anyakönyvihez!!! Egyik ismerős volt aki mondta, ők februárban szültek. De akkor lehet h csak őket szivatta jegyző…
Házassági kivonatot már beszereztük! Ne utsó pillanatba kelljen.
Azért nagy mákunk van h nem jött ki jóval előbb Beni és nem kellett kapkodni semmivel. Bár sűrű volt a múlt hét, kb 4x takaríthattam ki a lakást teljesen a sok kosztól stb. Tisztaság mániás vagyok, de azért nem ennyire. Ráadásul olyan szép napos idők vannak, h amikor besüt napocska így is agybajt kapok, h miket látok meg. De annyira nincs kedvem már takarítani…

Te és az éjszakátok h alakul: hányszor és mikor kel fel Dani enni?
Hány óránként eszik nap közben?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Köszi Juli!
És igazad van!!!!! Mert az asszony megtartotta a saját nevét és mellé tette a férje vezetéknevét,nem pedig -né lett. Gondolom ezért nem volt egyértelmű a baba neve akkor! Köszi, már nem halok meg hülyén!!! :lol:
Én szerencsére né vagyok, akkor gondolom nem lesz gond velünk!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
ha a házasságkötéskor nem kérték a nevet, akkor egyértelműen a férj (jó esetben) apája nevét kapja a gyerek :D

egyébként sztem ez azért van, mert a -né-ből ugye egyértelműen kiderül, hogy férjezett az ember lánya... így hát valószínűsíthetően a házasságon belül születendő gyereknek ő az apja... de egyéb névvariációknál nem egyértelmű, hogy akkor most mi is a családi állapot.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Tigris, azért a vizesedés kibírható! A szoptatás miatt napi 4 liter folyadékot meg kell inni minimum (erre mondjuk képtelen vagyok... :shock: ) és attól a rengeteg pisiléstől megy ki a víz. És igen, én is iszom egy kávét reggel (azzal kezdek az éjszakázás után... :lol: ) különben nem bírbnám ki a napot!

Éjszaka: általában kétszer ébred 2 és 4 körül. Napközben szintén olyan 2 óránként eszik átlagban. Persze ez tolódik, ha többet alszik. Most pl. éjszaka nyügi volt és kevesebbet aludt, mint szokott, ezért 2:30-tól 7:30-ig húzta a lóbőrt! 5 órát! :shock: Már úgy keltettem fel. Viszont most ennek isszuk a a levét, mert azóta csak 30 percet hunyt és most már megint üvölt, h éhes. Szóval most megyek etetni... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi,

valóban sok a közös vonás a beszámolónkban :) a fájdalom nekem is másnap elviselhetetlen volt, a wc-ig is alig tudtam kimenni...szerencsére, én csak később fogadtam látogatókat, így legalább tudtam valamennyit pihenni.

Ja, Andriska paraméterei : 3570g, és 54 cm.
Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem is aznap reggel a nyákdugó is elment, ez is egy jel volt (bár még nem egyértelmű)


Youlcsi,

én a kórházba naponta többször bőgtem és még a hazajövetel után is, a hormonok irdatlanul tombolnak...

Tigris,

Nekem a terhesség utolsó fázisában minden bajom lett - talán itt is beszámoltam róla, valami kiütéseim is lettek a pocakomom, kezemen, lábamon, úgy viszkettem hogy megőrültem...A lábam viszont a szülés után a kórházban dagadt be, de annyira, hogy nem ismertem rá :) Addig egyáltalán nem dagadt, de ott...valami szörnyű lett, nem fértem be a papucsomba amit vittem magammal. Viszont, mire hazajöttem úgy lement a víz , hogy szerintem most még vékonyabb a lábam mint volt :)

Én 15kg híztam, 55-ről indultam és 70 lettem a végére. Amikor hazajöttem a kórházból, 10 kilóval lettem kevesebb és mostanra 57 kg lettem, tehát csak 2-vel több mint az induló. Pocakom is kezd összemenni, úgyhogy ilyen szempontból szerencsés vagyok. Nem tudom minek köszönhető ez, de a sok sírás, idegeskedés is biztos hozzájárult. Meg persze most a szoptatás. Viszont, nekem csunya csíkjaim lettek, pedig kenegettem rendesen. De azok is inkább a vége felé alakultak ki és nem úgy mint általában másnak,hanem a köldököm körül kör alakúak - legalábbis ilyet én még nem láttam :)
Nálam semmi sem úgy van, ahogy a "nagy könyvben" van megírva :)

Egy jó tanács : senki se keseredjen el, ha úgy érzi nincs elég teje! Mert van!!! Gyakran kell szopiztatni és be fog indulni. Azért mondom, mert én végigmentem ezen, annyit sírtam emiatt (is), már a tápszert is kiváltottuk és a végén beindult a tej és most rendesen szopizunk és gyarapodik Andriska. Iszom a Laktoherb teát, alkoholmentes sört, sok folyadékot, gabonaféléket - kifőtt tészta is pl. nagyon jó tejcsináló.

Sok puszi mindenkinek***

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Ez jó Juli „a férj (jó esetben) apája nevét kapja a gyerek” :D
A lényeg h én né vagyok így nem lesz gond ezek szerint vele…

Mumi a 4 liter most megy nekem, annyit iszok…
Akkor elég sűrűn eszik picike! Látod nem kell felébreszteni, tudja ő h mikor akar enni :)

Lica akkor neked nem volt pici babó. Te pontosan szültél vagy előbb? (Ha írtad akkor bocsi…)
Én állandóan lesem nyákdugót, bár állítólag megérezni amikor az távozik. Ez igaz?

De jó neked, h vissza fogytál…
Szoptatás tippet köszi!!!!!

Én ma beszéltem védőnővel, majd hívom 1 hét múlva, mert egyeztet leendő gyerekorvosunkkal, h tudjunk találkozni vele. Meg szóltam h írják fel a babának a vényköteles dolgokat, ne kelljen azért is szaladgálni. (Lica ugye kórházban nem írják fel ha jól tudom?)

Pénteken próbálok elmenni urológiára, mert fájdogál oldalam, de nem úgy ahogy eddig. Inkább megnézetem… Csak ne kelljen annyit várni majd...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
nálatok felírják előre?
nálunk csak a baba nevére adják a cuccot... ahhoz meg kell taj-szám... ahhoz meg kell gyerek...
nálunk a kórházban írják fel, utolsó nap... mert hogy amíg bent fekszik valaki, nem lehet a nevére receptet kiállítani.

lica
!
szép méretek!
és nagyon jó vagy a súlyoddal is :)
én is így akarom!!!
bár, nekem elég lenne a te legnagyobb súlyod... örömömben a s*ggem verném a földhöz a 70 kilóval :lol:

mumi!
most még az éjjeli virrasztást is irigylem tőled... most... még... :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli azt mondta nekem védőnő h nem töltik ki a személyes adatokat azt majd én szülés után, a taj számhoz pedig az enyém kerül majd, az első karaktere X vagy 8 lesz, már nem tudom... Ugyebár a TAJ kártyát később kapja meg gondolom azért...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Lányok!
Gratulálok a gyönyörű babákhoz!
Hogy csináltátok? :roll: :lol:
Tökéletesek, szépségesek!
Én is megkönnyeztem, pedig tudomásom szerint terheshormon-okom nincs rá. :roll: :(
De lesz!
Énisénisénisénisénis akarok ilyen kis csodákat!

Le a kalappal előttetek, hogy mit kibírtatok!

Apa éhes.......az én férjem sem lenne különb szerintem. :roll:
Hiába, férfi, el kell nézni neki, hogy kukival született! :roll: :lol:
Én elnézem! Mostanában elég sűrűn nézegetem! :oops: :lol:
Jaj, ezt nem illik, nektek még hetek.......illetve császárnál is 6 hét a türelmi idő bújásig? Vagy?

Tigris, te is jó sokat kínlódsz, szorítunk neked mindannyian, ebben biztos lehetsz!

Youlcsi, publikus, hogy hány kg vagy?
Én most 53, tök jól felhízlaltam magam a diéta után.
Élvezem......de még kéne.

Hú, írattam tápszert fel a dokival. Vagyis én Nutridrinket szerettem volna, de valami Nestlé által gyártott konzervet kaptam......
:roll:
Ittatok már tejporból készült "tejet"? Olyan íze van. Előbb megeszem kiskanállal, mint megiszom vízzel......és k...a drága!
Talán 40 napra való és az eredeti ára 65 000 ft! :shock:
De én "csak" 6500-at kellett, hogy fizessek érte.....
Nem tudom, Youlcsi, te annyira kened-vágod az ilyesmit, ezt nem lehet kajába keverni, vagy hogy fogyasszam?
Kakaónak?
De a kakaó, csokoládé, narancs, spenót, sóska, stb. vesekövességet okoz, a Crohn-osok hajlamosak rá, ezért tiltott kaják...... :evil:
Franc. :evil:
Azé' egy lightos kakajjjjjjjjó belefér, nem? :roll:

A kis úrfiknak és bátor, ügyes anyukáiknak sok egészséget, boldogságot kívánok szeretettel!
Juj, de megpuszilgatnám a csöpp pocakjukat!
Nem, nem az anyukákét!!!!!!!!! :lol:
Szép napot!
Kitartás, Tigris, Youlcsi!
Mi, mégnembabások meg gyakorolunk, igaaaaaaaaaaz? :oops:
zsuzska30
 
 


Tigris

Nem pontosan szültem végül, 30-a volt az időpont, de ugye állandóan variálódott...
A nyákdugót én egyáltalán nem éreztem, csak reggel láttam egy kis vért és feltételeztem hogy az...
Az Uzsokiban nem írják fel a recepteket, nekem jóval előtte adta oda a védőnő és az én TAJ-számom került rá, egy 8-ssal előtte. Így már az Apuka ki tudta váltani és otthon vártak a cuccosok. Hihetetlen, hogy egy országban élünk és ennyi féle különböző infó van...Amúgy abba bele lehet őrülni, hogy mindenki mást mond!
Még egy jó tanács : hallgassatok az ösztöneitekre!!! Mert a védőnő, a gyermekorvos meg még ki tudja kik (csecsemősnővérek, stb. akik cukros vízzel itatják a gyerekedet a kórházban), mindenki mást fog mondani és osztani az észt! Alakítsátok ki úgy a szokásaitokat, ahogy nektek megfelel, nem úgy ahogy mások mondják!!!

Na megyek,rohanok, megszólalt a sírógép...:-)

Puszik***

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Lica, maximálisan osztom a véleményedet a "mindenki mást mond dologgal" kapcsolatban!!!! :wink: A hócipőm (nem akarom csúnyábban leírni) van tele azzal, h mindenki lelkiismeret furdalást és bűntudatot akar (és tud) kelteni bennem, h csak anyatejjel lehet etetni a gyereket!!! Basszus, de ha egyszer nincs elég???!!! :shock: :evil: Én lennék a legboldogabb, ha annyi lenne, ami elég Danónak, de sajna nem így van. Egyelőre 20g-ot tud kiszopizni 1-1 alkalommal a ciciből, ugyanakkor 60g kaja kell neki egy evésre. Pont hajnalban határoztam el, h lesz..rom én nem fogom éheztetni és üvölteni hagyni őt. Ha kell, akkor hozzápótolok tápszert. :roll:
Moci mennyit eszik meg egyszerre?

Tigris, a nyákdugót én sem éreztem, egyszerűen véres nyálkás volt a papír pisilés után. (guszti... :oops: :lol: )

Nekem a védőnő intézte a recepteket, míg bent voltunk a kórházban. Apa behozta, én kitöltöttem és kiváltotta őket.

Youlcsi, kitartás!!! Pár hét és te is élvezni fogod az "éjszakai műszakot"!!! :lol: :twisted: :wink:

Zsuzska, nézegesd csak serényen apa kukiját!!!! :lol: :wink: Gyúrjatok a gyártásra, amikor csak lehet... Igen, császárnál is 6 hét a limit... Bevallom hősiesen, hogy éjszaka bújtunk Urammal, de csak szerelmetesen. :oops: De olyan jó volt!!!! :lol: Végre nem akadályozott a hatalmas pocak és a lábaim között a szopi párna, ami nélkül létezni sem tudtam... :roll: Esküszöm, ha nem lennének "akadályok", akkor elcsábítottam volna az embert egy kis hancúrra!!! :lol: :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


tigris!
de ha a szülés után töltöd ki az adatokat, akkor b@chatod, hogy előre megkaptál egy olyan receptet, amit úgysem tudsz kiváltani... vagy nem?

zsuzska!
publikus a súlyom... csak most éppen nem tudom, mennyi. a terhességet 74ről kezdtem, éegutóbbi mérlegeléskor voltam olyan 85 körül.
a gasztrós mérlegét szeretem szegeden... az mindig 2-3 kilóval kevesebbet mutat. de lényegében középiskola óta nem kezdődött 6ossal a súlyom :?

ja, amúgy halkan súgom neked: ha csak nézegeted, abból nem lesz baba ;) :lol:

mumi!
az anyatejes dologgal tökéletesen egyetértek!
itt is sulykolják az emberbe, hogy de mindenáron cicizni, fejni, csak anyatejet... még cumiból sem jó, ha már nem szopizik, akkor pohárból itatni, stb... mijjjjjé? rossz anya leszek attól, ha véletlen nem lesz tejem? vagy ha nem tudok szoptatni?
mert sztem nem ezen múlik...

ja, lehet hogy felesleges dolgot vettem... de a szülésfelkészítőre 1x jöttek mindenféle termékeket bemutatni (soducrem, légzésfigyelő, stb) és ott mutattak ilyen kis virágot, amiben a folyadék kikristályosodáskor felmelegszik... valami 1500 pénzért :o és nekem nagyon tetszett... na, most hasonlókat (pont ilyet, csak nem virág formájút) árulnak a héten a lidlben és az aldiban is (bocsi a reklámért) 500 pénzért a 2 darabot.
most ki is próbáltam az este, tök jó... fülfájós és hasfájós babáknak jó... majdnem, mint a melegvizes palack, de ez kb 30-40 percig tart fix 50-55°C-os hőmérsékletet.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja, zsuzska!
ha egyszer hajlamos vagy a vesekövességre, akkor sztem tök mindegy, mit csinálsz, mit eszel... úgyis lesz köved :?
én bődületes mennyiségű csokit meg bírok enni... narancsot is... kit érdekel? nem bántja a belem, és ennyi pont elég :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Voltam urológián kontrolon: ugyanolyan az állapotom, se nem javult se nem romlott… szép tágulatom van a jobb vesémben. De ezt a pár hetet már kibekkeljük!!! Semmi sztent stb erre a kis időre… Ami érthető is.

Zsuzska hajrá! Apára fel!

Még 1 hetet akarok kínlódni aztán szülni! A szombatot kinéztem. Az jó nap lenne a szülésre: apa itthon van vasárnap is, így be tud jönni hozzánk… Anyuék is könnyebben mozognak hétvégén… Szóval próbáljuk megbeszélni Benivel! Persze h mi lesz belőle cenki nem tudhatja... Ma egész nap olyan érdekes fájásaim voltak. Sokat keményedett a hasam is illetve 4x is voltam wc-n. Amivel nincs gond, mert se nem híg se nem véres, se semmi. Csak fura…

Olyan tuti jól jártam, h felírattam Salofalkot 3 hónapra, viszont a gyógyszertárban közölték h nyár eleje óta hiánycikk! Mi van??? Mi az h hiány cikk??? Mit csinál a gyártó??? Nyaral??? Remélem be tudják szerezni különben szívás lesz.

Juli a feliratás lényege, h ne kelljen még azért is mennie appának. Elég lesz a papírokat intéznie. Így ha hazamegyünk egyből meglesznek már. Ezért kérjük ki előre…

Lica: nyákdugó: én pici vérzést tapasztalok tisztasági betétemen… De gondolom az nem az…

Most a hüvelykúppal szívok amit felírtak: csak 3 db, de alig h felhelyezem amennyire csak tudom, kijön. Megint vissza, aztán lábszorítás. Viszont köv pisinél fele kijön… ÁÁÁÁÁ. Nagyon gáz.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!
Millió puszi mindannyiotoknak!
Azt hallottam én is ismerős anyukáktól, hogy nem kell a cukros víztől se félni... persze nem ideális, de hát, adják egy, vagy max két napig, ne mondja nekem senki, hogy azzal életreszóló károkat okoznának a bébekben...
Tudjátok, ha nekünk összejönne, meg meg is maradna, meg meg is születne egészségben, engem annyira, de annyira nem érdekelne, hogy pár napig mi adnak (akár "sutyiba" is...) ott a kórházban...! És ha nincs elég tejed, az e fölötti stresszelés nagyobb bajt okoz; a gyereknek ennie kell valamit, nincs semmi gond a tápszerrel.

Kép
manguszta
 
 


Tigris,

Nem akarlak bepánikoltatni, vagy éppen felspanolni :wink: , de szülés előtti napon és aznap is még itthon kb. 4-szer voltam WC-n (tök normális volt...) és állandóan székelési ingerem volt. + fura fájások, de nem szülési fájások még... Jelentem ekkor nyílt a méhszáj!!! :lol:

Szóval...szerintem készülődhettek!!!!! :lol: :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Ja, és a pici vérzés is jele lehet...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi,

Én már a kórházban elezdtem a stresszelést a tej miatt,pedig beindult a 2. napon (csordogált a cicimből), annak ellenére, hogy császárral szültem (lehet azért mert végigcsináltam a vajúdást is...)
Ott fogalmam sem volt, hogy mennyit szopizott, szopizott-e egyáltalán, szenvedtem, sírtam (szokás szerint)...aztán egyszer bukott egyet és a nővér azt mondta, hogy tejes bukás volt...na akkor nagyon boldog voltam, de persze még nem nyugodt.

Amikor hazajöttünk és megmértük Andriskát, megint jött a kétségbeesés, sírás... eltelt pár nap, nem nagyon gyarapodott és a védőnő mondta, hogy akkor pótóljuk tápszerrel. Akkor kb. 20-30-akat szopizott és 60-ig pótóltuk. Hozzá kell tenni, hogy elég aluszékony volt, mert kicsit besárgult és ez is hozzájárult a szopizás mennyiségéhez. Szívott kettőt, aztán bealudt. Na most azóta már vannak ébresztési módszereim, amiket váltogatok (arcsimogatás, kézpiszkálás, fülhuzigálás :-) meg az, hogy úgy csinálok, mintha el akarnám venni a cicit, akkor rákap mindig)
Párszor adtunk tápszert és utána beindult a tejem. Fejtem is párszor, de akkor alig jött ki valami...de talán serkentette a termelést? Most már 70, 80-akat szopizik, egyszer 100 is volt, de van olyan hogy 50-et vagy 40-et...most már nem tápizunk, de persze ha kell, akkor jó tudni,hogy kéznél van. Nekem ez megnyugtató volt, lehet hogy pont ezért indult is be a tejem (mivel ilyen "pszihócica" vagyok, ahogy a férjem mondaná :D
Iszom a tejserkentő teát, alkoholmentes sört meg főtt tésztát - ezek mind tejserkentők. Most már olyannyira van tejem, hogy melltartóbetétet is kell használnom, mert időnként csordogál.



Tigris

Elképzelhető, hogy a nyákdugóról van szó nálad is! Ráadásul fura fájások, wc-zés, ezek mind arra utaló jelek, szóval légy nagyon felkészülve, egyetértek Mumival!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Köszi Lányok a tippet...
Éjszaka képzeljétek csak 1x voltam pisilni! Ez nagy szám!
Ill a lábfejemről lejjebb ment a vizesedés!!!

De a hüvelyi fájások, görcsök erősek...

Na majd kiderül!!! :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Bakker, Youlcsi!!!!!!!!
Szólhattál volna hangosan és előbb is! :shock:
Nem elég nézegetni?!

Nnnnnnnnnnnna, akkor jobb lesz, ha segítségül hívom a barátomat, guglit! :lol:

Na, szigorúan miattatok, akik nem kufircolhattok, feláldoztam magam a cekc oltárán.....muszáj áldozatot bemutatni, és ha ti nem tudtok, hát akkor felvállalom addig én, jó? :lol:

Ma kaptam Norprolac-ot. Kíváncsi vagyok, hogy muzsikál.

:roll:
Azt mondta a doki, hogy több nincs erre a problémára, ha ez sem jó, megállt az orvostudomány. :shock:
Úgyhogy jónak kell lennie.
Az hogy lehet, hogy fáj a gyomrom a Nestlés tápszerportól? :shock:
Ma még teszek egy kísérletet, hogy nem éhgyomorra eszem, hátha az a gond.
De tegnap is szinte görcsölt a gyomorszájam. :shock: :evil:

Tigris, izgalmasak ezek a "jelek"!
Nem vagyok szakértője az ilyesminek, de mikor írtad, hogy milyen tüneteid vannak, nekem is az jött le, hogy kezdődik valami.

Jelentkezz valahogy, mert most izgulok, mi van!
Jaj, de jóóóóóó!
Babásodunk megint!
Várjuk a híreket!
Kitartás, ha mégis készül kifelé a csöppség! Gondolunk rátok!
Ügyes és erős leszel! És boldog!
Puszi nektek!
Úgy megjött a kedvem a pocakosodáshoz!
Remélem, mi is együtt pocakosodunk, ez olyan jó, hogy ti így egymás után hancúroztatok! :lol: Mindent megbeszéltetek, vizsgálatok, érzések.......
Tényleg, Mangu, egyeztessük óráinkat?
Gyorsan kapd el apát, mert már így is lemaradtál fél órával..... :oops: :lol:
Jó éjszakát!
zsuzska30
 
 


Sziasztok!

Zsuzska, jelentem, lehet, hogy közösen mutattuk be azt az áldozatot?!!! :oops: Erősen esélyes!

Tigris, érdekes, a kúp (meg a hüvelytabis Utro) nekem se jön be, nagyon nem. Direkt úgy is kértem a dokimtól, hogy szájon át szedhetőt írjon fel, mert az igaz, hogy a hüvelyben elvileg jobban felszívódik (nyálkahártya...), de a valóságban meg mégsem, ha közben kiesik. Meg azért sem szeretem, mivel ne mondja nekem senki, hogy nem képez baktériumoknak táptalajt, abból, meg az ellene szedett antibiotikum-hegyekből nekem most erre az évre elegem van... Egy szót se ellenkezett, ráadásul még emlékezett is rá, az ezer betege között, hogy ilyen cifra kívánságaim vannak :oops:

Puszi mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Lica,

akkor hát jön az a tej!
Szokták mondani, hogy császár után nehezebben indul meg, de tuti, hogy a stresszelés is ellene dolgozott.
Elképzeltelek, ahogy huzigálod finoman Andriska fülét... édesek lehettek! :-)

Kép
manguszta
 
 


Zsuzska! Jó fej vagy! :lol:
Köszi a szorítást.
A másik érdekes tapasztalat h nem mozog már annyit babó.
Este felé van mozdulása és annyi... Csak van!

Ma nekem is meg volt a kálváriám.
A gyógyszertár nem tudta beszerezni a Salofalkomat... Mondták h helyette a Xalazint tudnak adni. Na persze magamtól nem kérem. Hívtam dokimat. 4 óra próbálkozás után sikerült elérnem. Hát az nem olyan jó nekem. A Salofalk kellene... :shock: Na elkezdtem felhívni a gyógyszertárakat, h hol van esetleg raktáron. Találtam 2 helyet ahol 3-3 db volt. Nekem ugye 6 kellett összesen. Szóval csattoghattam vissza a dokimhoz, h írjon fel 2 receptet 3-3 dobozról...
Aztán kiderült az egyik gyógyszertárban h ő szerintük nem hiánycikk, hisz ők is most kapták ezt a 3 dobozt és rendeltek további 12 dobozzal.... :twisted: Most akkor a másik gyógyszertár volt ilyen hülye csak???
Az eszem megáll... Ennyit rohangálni a gyógyszeremért...
Jellemző minden a terhesség végére jön össze!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Mangu! Gyógyszert is írtak fel (maripent), de majd kedden ha megyek NST-re akkor megkérdezem terhesgondozóba h mi legyen... ez így csak fél siker szerintem...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Reggelt mindenkinek!!!

Ígértem képeket szoba átalakításról, hát most elkészültek. 1 képpel fogok lógni amit holnap csinálok meg, mert akkor jönnek hozzánk vendégek és akkor össze kell amúgy is csukni az ágyat. Nézzétek el de lusta voltam összerakni az ágyat... :?

Teszek fel előtte és utána képeket h látható legyen az átalakítás mértéke, remélem átlátható lesz.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép a régi sarok, ahova most Beni kuckóját készítettük el!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép az ágyunk átalakítás előtt összecsukva

Kép az ágyunk átalakítás előtt kinyitva

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

ilyen szép nagy helyünk volt átalakítás előtt a szoba közepén!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

és volt egy kis ülősarkunk is...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Most pedig a nagy átalakítás után jobbról körbe haladva az ajtóból:


Kép

Az ülősarok összement, hisz az ágy kijött ablak alá...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

Az ágy átalakítás után...

Kép

Az ágy és Beni sarok része

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

Beni kuckó :D

Kép

Az ágy amit nővéreméktől kaptunk és férjem lepácolta...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

A jobb oldala a szekrénysornak az ajtóból nézve...

Kép

A bal oldala a szekrénysornak az ajtóból nézve...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Hát ennyi lányok!!!
Ezen munkálkodtunk, gondolkodtunk annyit, h hogyan lenne jó.
Sajna kicsit zsufi de ez van, ezt tudtuk kihozni 4x4 méterből.
Reméljük fél éves korára Beninek már egy 1,5-2 szobás lakásban lehetünk, ahol lesz nagy tere és külön szobácskája is...

Tegnap feljöttek hozzánk megnézni lakást azok akik majd megkapják... Hát mit ne mondjak sok dogok itt nem lesz a felújítással. Ellenben fogadjunk h mi megint mindent kezdhetünk majd előről...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris!
nagyon jó kis kuckója lesz a törpének :)
csak most már jöjjön!!!

nekem 2 napja bedurrant a bal csuklóm is... ugyanolyan, mint ahogy a jobb kezemen kezdődött az ínhüvelygyulladás :?
barátnőm (gyógytornász) azt mondta, vsz a magnézium tett rá egy lapáttal :? faca! :evil:
de mindegy... ma reggel elfogyott a Mg. már csak pár pezsgőtabi van itthon... remélem, nem fogok nagyon durván keményedni, mert eddig is nagyon sok volt és fájt... pedig elég rendesen el volt nyomva a 2-3x1 béres Mg+B6-tal :shock:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


köszi Juli!!!

Nekem meg a jobb kezemen az ujj zsibbadások erősödnek. egyre rosszabb! :cry:
H mindig van vmi...
Akkor neked is kitartást!
Mindjárt te is szülsz már!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Tigris, nagyon klassz lett a Beni-sarok! És az ágy pont olyan színű lett, mint a szekrénysor :-) Tényleg már csak Ő kell bele.

A gyógyszertár meg egy nagy marha! Mi a fenének kell 2 recept... rá tudják írni, hogy "nem expediált" vagy hogy kiadva róla 2 db stb. Nekem legalábbis így csinálták a Clostilbegyttel, mert 2 volt a recepten és 1 a patikában. És nem kellett visszamennem a második dobozért ugyanabba a patikába...

Youlcsi, sajnálom a kezedet! Így a végére már minden összejön, ugye? Azért, kitartás, nemsokára jön a "kölök", csak addigra kúráld ki, lesz emelgetés elég, oda is kell a csukló...

Kép
manguszta
 
 


Köszi Mangu!

Hát szégyenlem magam de nem készítettem az ágyról összecsukott állapotban képet... :oops:

Most voltam NST-n és dokinál.
NST nagyon szép még mindig, a vérnyomásom 140/100 volt elsőre, ezért NST után újra mérték, akkor 130/80 lett, így nem kaptam vérnyomáscsökkentőt szerencsére.
Aztán bementem dokihoz, aki megnyugtatott, h zárt a méhszáj a hasam sincs lent, így valószínű nem lesz mostanában szülés belőle!!!
Faca! Pedig itt kérlelem a gyereket!!!!
Na mind1! Jön amikor akar!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

A hajnali 4:30-as etetés után, mivel kiment az álom a szememből, gondoltam kihasználom a ház csendjét és írok Nektek végre! :wink: Bocsi, h napok óta nem jelentkeztem, de azt sem tudom merre vagyok arccal... :roll: :lol: Teljesen összefolynak az órák/napok/hetek. :oops: Hihi, tényleg...ma vagyunk két hetesek!

Alapvetően minden ok velünk, kezdünk "hörcsögösödni" :lol:, csak a fránya tejcsivel küzdünk. A cicim továbbra is sztrájkol és nem hajlandó 20g-nál többet kiadni magából... :cry: Komolyan nem tudom, h mit csináljak! Hiába iszom a Laktoherb-et, semmi hatása. Fejni már nem tudok, mert mire oda kerülünk, nincs mit... Bár tudom, h veszettül fontos az anyatej hatása a bébikre, lassan kezdem feladni az egészet... :cry: :oops: ,

Tegnap áttértünk a reggeli fürdésre, mert Danót este totál felébresztette! 3 napig azzal küzdöttünk, hogy a délutáni evéstől kezdve (az kb. 16:30 körül van) és a 18:00 órás fürdést követően sem volt hajlandó elaludni! Átlagban este 23:00-ig nem lehetett "lelőni", üvöltött a fáradtságtól már ő is, de ennek ellenére semmi. Aztán tegnap megfordítottuk a dolgot és minden ok volt! :D A védőnő is mondta, h vannak babák, akiket felébreszt a fürdés és próbáljuk meg a reggeli tisztálkodást.

Bejelentkeztünk a kötelező csípő uh-ra. Mivel Danó faros volt, azt mondták a kórházban, h bár minden rendben van vele, ne várjuk ki a szokásos 6 hetet, hanem vigyük el már a 4. héten. Szóval, december 7-én megyünk.

Tigris, nagyon jó lett a szobátok és Beni kuckója is!!!!!!!!!!!! :lol: :wink: De ezek szerint még várat magára a kisember és pár napig üresen fog állni az ágyacskája! :lol: Sebaj, annál jobb lesz, mikor először benne alszik!!!! :lol:
Kitartás!!!!!!!!!!! Szorítok, h meggondolja magát a kis prücsök és beindítsa a folyamatokat, megkönnyítve így anya helyzetét is! (leszámítva a szülés részét a dolognak... :roll: )

Youlcsi, te hogy vagy? Csuklód? Kitartás!!!! A végére tényleg minden kijön az emberen, de aztán elmúlik minden! :D

Lica, nektek h telnek napjaitok?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi,

Mintha én írtam volna a soraidat - ugyanezeken mentünk és megyünk át...szenvedés a nem alvás miatt fürdetés után, de napközben sem könnyű elaltani... De tegnap kivittük az erkélyre a levegőre és ott úgy bealudt, hogy 4 órán keresztül aludt - a védőnő is mondta, hogy jót tesz neki a levegő, úgyhogy most minden nap 5 perccel tovább kint vagyunk.

A szoptatást ne add fel! Ha kevés is! Már írtam ide, hogy mennyit szenvedtem emiatt, nálam is úgy volt, hogy a fejésnél még a 10 ml-t sem érte el...3x fejtem és akkor súrolta a 10-est. Tápoztunk is, hogy kiegészítsük 60-ig (20, 30-at evett). És most meg már 90-eket szopizik ugyanannyi idő alatt (ezt nem is értem egyébként hogy lehet). Ha mindig mellre teszed, be fog indulni a tej, ez egy türelem-játék...fárasztó persze...mindig méregetni, noszogatni hogy szopizzon...Egyél sok főtt tésztát, rízst, alkoholmentes sört és a teát persze - én kaptam a barátnőmtől egy teakeveréket ami állítólag erősebb mint a Laktoherb (doki mondta neki), leírom a receptjét, próbáld ki szerintem :

100 g kakukkfű
100 g csalánlevél
50 g édeskömény
50 g ánízsmag
1/2 l vízre 1 csapott evőkanál, 10-15 percig állni hagyni

Mi pénteken leszünk 1 hónaposok!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica, köszi a tippet! Ki fogom próbálni a teát! :) Remélem, beválik!!! Sajna sört nem ihatok (bár szeretem), a lisztérzékenység miatt... :( se búza...se árpa...

Egyébként nem tudom, ma mi van Danóval, mert reggel (igaz két etapban fél órás különbséggel), de 90-et evett tejciből és tápból összesen! :shock: Normális ez egy két hetes gyereknél?

Próbáljátok ki a reggeli fürdést! Hátha bejön! Én utána szoktam megetetni és attól be is ájul 1000-rel! :D A nappali alvásokkal nincs gondunk egyelőre... :roll:

A védőnő nekünk is mondta a levegőztetést és már kétszer kint is voltunk vele. Kihasználva a mai szép időt is, ki fogjuk vinni dél környékén. Viszont nekünk azt mondta, h 15 fok felett nyugodtan kint lehetünk vele 30 percet és 15 percekkel lehet emelni. Az 5 perces emeléseket inkább télen szokták használni. Szóval, tegnap már 30 percet volt a babakocsijában. :D Látszólag élvezte a dolgot! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: