Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Agmano:ha kérdőjel van a baba neménél akkor nem lehet pontosan tudni,hogy fiu vagy lány baba fog megfoganni,kétesélyes a dolog.Hát a te súlyoddal tényleg inkább kerülni kellene a diétát.Szerencsés vagy,hogy 2 kisgyerek után ilyen a súlyod.Nekem nincs még gyerekem de örülnék ha nekem is ennyi lenne a súlyom.
rena85
 
 


Boldog új évet kívánok mindenkinek![/b]
rena85
 
 


Sziasztok Lányok!

Nos ez a Jónás módszer Nekem is felkeltette az érdeklődésem.
Így megcsináltam én is a naptárt.
Nekem dec 26. írt, B 3 rizikóval. Valahol írtátok 2 ig jó jó belém tettétek az ideget.
A legutóbbi mensim dec 13 volt így nagyjából egybe esik a mostani peteéréssel. Nem tudom még mi lesz az eredmény :D

Megcsináltam visszamenőleg a 2 lánykámra hát mind a 2 nél lányt jósolt az adott időszakban, a kisebbiknél talán még a nap is bejött, a nagyobiknak május 29 írt és akkor május 25 én volt meg így nem tudom, a nem az mind a 2 nél bejött. A rizikó az nagyobnál 2 a kisebbiknél 3 as makk egészséges csajok.

BUÉK mindenkinek.
Sziasztok
Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 

 
 

Dorka2:én úgy tudom,hogy a 3 rizikó az még jó csak ha magasabb akkor érdemes inkább kihagyni.

Reni
rena85
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon
BOLDOG ÚJ ÉVET kívánunk!!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok! Mindenkinek boldog új évet kívánunk :!:

Kép
flacsikriszti
 
 


Agmano!
Hát akkor tényleg ne diétázzál!!!!!! 49 kg az nagyon kevés.
Én 10 kg-ot fogytam a diéta miatt. Igaz rám fért, legalább így túlsúly nélkül indultam neki a terhességnek. Az ovu tesztet viszont kipróbálhatod már néhány hónappal a próbálkozás előtt, hogy pontosan kiismerd a hormonműködésedet, és ki tudd számolni a pé. előtti 3. napot. Emellett csak olyan lányos Jónás napokon próbálkozzál, amikor nincs kérdőjel, mert akkor nem biztos a neme. Van olyan akinek fél évig sincs ilyen egymás után. Nálam is volt egy fél év amikor nem volt biztos a baba neme. (ekkor épp nem próbálkoztunk)

Dorka!
A rizikó faktorról mondják azt, hogy a legkevésbé kutatott, és bizonyított területe a Jónás módszernek. Te miért gondoltál a Jónásra? Szeretnél kisöcsikét a csajok mellé?

Kép
tulipán75
 
 


Mindenkinek nagyon boldog Újévet kívánok

Kívánok a kismamáknak egészséges szép kisbabát!

A kisbabákra vágyóknak pedig pedig mihamarabbi kismamaságot!

Kép
tulipán75
 
 


:oops: :oops: :oops: Bocsánat! Elrontottam!
csak egyszer pedig!!!!! :oops: :oops: :oops:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Akkor babaprojekt 2-3 hónapot előrecsúszik a kérdőjelek miatt :? , nyáron Jónásozunk egyet, ősztől pedig peteérés előtti 3-4 napra hajtunk. Ha még szükséges. Az ovu tesztet tavasszal kezdem, mert addig még tablettázok. 3 hónap elég kiüríteni a szervezetből, jól tudom?

Megpróbálom a férjemet diétáztatni, bár egy ismerősöm (ffi) édes szájú és kislánya született elsőre. Utána fűszeresebbeket evett a kisfiú érdekében és bejött nekik. Harmadszorra megint kislány és negyedikre ismét kolbászevéses időszak után újból kisfiúk lett. Ehhez mit szóltok?

Rena, ne aggódj, megjön az a baba, ha elérkezett az ideje. Nálunk is így volt az elsővel. Mikor már minden készen állt, de ezt az ember csak utólag látja tisztán. Amúgy a vékonyságom 10 év művészi torna, a két kisfiú körüli ugrálás és a jó gének eredménye. Egy kis fülműtét és lement 2 kiló. Ezt inkább nem kívánom senkinek :(

Még benézek hozzátok! Köszi az infókat.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


sziasztok,
nagyon klassz az a honlap, amit felraktatok, ahol ki lehet számolni a jó napokat.
kutatgatva én is találtam egy holdnaptáras honlapot. itt a holdállásokat lehet megnézni . elég messzire vissza lehet menni, így azt is meg lehet nézni, h a születésünkkor hogy állt a hold.

http://kalender-365.de/holdnaptar.php?yy=1978

sok sikert mindenkinek!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Sziasztok,

Először is mindenkinek nagyon BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok!

Végre úgy néz ki, sikerül kimásznom a betegségből. Helyette van viszont jó kis hányinger, kajaundor és rosszullét. :) Meg néhányszor vérezgettem is (mondjuk túlzás vérezgetésnek nevezni, nagyon halvány rózsaszínes, barnás váladék). Emiatt aggódom egy kicsit, eddig nekem sem terhességi tüneteim, sem vérezgetésem sem volt. Úgy látszik ennél a terhességnél minden összejön.

Viszont holnap megyek a nődokimhoz. Még csak a 8. hétben vagyok, később akartam, de ezt a vérzés dolgot mindenképpen meg szeretném vele beszélni. Szorítsatok!!!!

Éva, bár én egy ideig (kb. 2 hónap) csináltam a diétát, de közben eléggé ambivalens érzéseim voltak vele kapcsolatban. Főként azért, mert a kislány diétánál még a zöldség és a gyümölcsbevitel is korlátozva van (max. 150 gramm naponta), ami azt jelenti, hogy pl. max egy almát lehet enni. Banán, narancs, mandarin pl. tiltott és egy csomó zöldség is tiltott. Amit korlátlanul szabad az a tej, tészta, rizs, joghurt. Én ezt nagyon egyoldalúnak tartom. A mostani nagy lerobbanásomat is ennek tulajdonítom, hogy a diéta teljesen legyengített, én is fogytam egy csomót. Azt hiszem, újra nem csinálnám. És jó szívvel nem is tudom senkinek sem ajánlani.

A Jónásnál pedig a diéta egyébként sem számít. Csak mivel én annyira nem hittem benne, hogy elsőre összejön a Jónás, így be akartam biztosítani a dolgot a következő középidős próbálkozásra, így folytattam a diétát.

Egyébként nekem is 2 fiam van (5 és 3 évesek). Pont mint a Te fiaid.
Én egy évet vártam a Jónásra, mert egy kb. fél évig nálam is kérdőjeles időszakok voltak, utána pedig a zöld és piros napok estek egybe. Először most december 2-án stimmelt minden. És összejött. Persze a nemét még nem tudjuk.

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!

Barbi!Szorítok,hogy minden rendben legyen! :D De szerintem nincs semmi gond,ne izgulj!Majd írj,hogy mi van veled,mit mondott a doki.

Marika!Jól vagytok?Sokat tanulsz?Februárban mikorra vagy kiirva?Remélem minden ok,és a vizsgák is sikerülnek!
rena85
 
 


Barbara!
Nagyön örülök, hogy kilábaltál a betegségből. Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen a babáddal. Jól teszed, hogy elmész és megnézeted. Nekem is volt először rózsaszínezés, aztán barnázás, sajnos aztán pedig rendes vérzés. Feküdtem egy hetet a kórházban miatta. Ez a 11. héten volt, és azért, mert a méhlepényem teljesen rajra volt a méhszájon. Most is eléri a méhszájat, ezért lesz valószínűleg császár. Nagyon vigyázzál, pihenjél sokat, mert ez nem játék. Én sajnos már egy kisbabát elveszítettem, tudom, hogy milyen rossz. A fiúkkal nem volt hányingered? Mert nekem csak a 4. terhességemmel (amit sajnos elvesztettem) és ezzel volt. A 3 fiúnál semmi bajom nem volt.

Rena!
Már nekiláttam az újabb vizsgákra felkészülni, de még nem annyira intenzíven, pedig már többet kellene tanulnom, de olyan nehezen veszem rá magam. Kicsit ellustultam az ünnepek alatt.
Február 14-ére vagyok kiírva, úgyhogy még van másfél hónapom. Már kicsit készülődnöm kellene a baba érkezésére, ideje lenne összeválogatni a babaruhákat, és a kiságyat, babakocsit rendbetenni, ja meg a kórházi cuccaimat is nagyjából átnézni, hogy kell-e valamit vennem. De én mindent az utolsó pillanatra hagyok.
Nálad mizu van?

Kép
tulipán75
 
 


Marika!Milyen szép ajándékot fogtok kapni valentinnapra! :D Nálam nincs semmi különös,megint megjött pont szilveszter napján ugyhogy nem valami jó volt így.De mindegy amugy sem valami jól indult ez az év.Remélem nem ilyen lesz az egész évem!
rena85
 
 


Sziasztok csajok!

Egysze már írtam ide, de akkor még csak a pocakba volt töki. Mostmár tutira bejött a módszer :lol:
2 lány után egy kispasit sikerült legyártanunk, Jónás módszert, hőmérős módszert alkalmaztunk, és szedtem az E vitamint! Nem tudom ez utóbbi babanemre hatással van-é, én konkrétan termékenység serkentésre szedtem és első E vitaminos hónapban terhes maradtam :D 8) (viszont a hőmérős topikba a babák 90%-ka kisfiú, kukk be szoktak feltenni táblázatot, és szinte mindenki szedte az E vitamint :roll: )

És visszanéztem azt összes gyerekemet ebbe az új naptárba is amit Fix B a másik oldalon belinkelt, és mindenhol azt ír ami lett. :lol: :wink: Persze, lehet h csak véletlen, ez az amit sose fogunk megtudni, viszont azt gondolom egy próbát megér :lol:

Üdv
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

2 barátnőm is végighányta a 2. fiával a terhességet, míg az elsővel semmi bajuk nem volt. Erre nem lehet alapozni. Nálunk az ismerősök 80 %-nál 2 fiúgyermek van. Elég furcsa, itt Pécsen szinte "vírusos" a sok fiúgyermek.

Barbi, mi dec 2-án szülinapot ünnepeltünk :lol: . Pihenj sokat, nehogy nagyobb baj legyen. Nálam az első baba kezdte így a dolgot, aztán bedurvult, komoly vérzésem volt - fenyegető vetélés- és 2 átkozott hét után elveszítettük. Így utólag még nem voltunk érettek a feladathoz, de pár hónap után már jött is Martin. Én nem feküdtem, dolgoztam az első a terhességemmel és sokat sétáltunk, engem nem lehet ágyba dugni, de azt hiszem mindegy is lett volna, az orvos is csak pihenést javasolt, nem írt táppénzre. Csak sokaknál hallom, hogy abbamaradt a vérzés és egészséges babájuk született, szóval valószínű érdemes pihenni - 2 fiú mellett vicces ilyet mondani.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Barbi!
Mi van? Voltál orvosnál?

Rena!
Kár, hogy így indult az éved. :( Bízzál benne, hogy a folytatás nem ilyen lesz!!! :D

Én voltam tegnap megint orvosnál. A méhlepényem még mindig nagyon mélyen van, eléri a méhszájat, ami kockázatos a szülésnél, mert zavarhatja a kisbabát a kibújásnál, valamint az anyára nézve is veszélyes, mert erős vérzést okozhat, úgyhogy nagyon úgy néz ki, hogy császár lesz. De ez még mindig nem biztos, mert állítólag a méh alakja az egész terhesség folyamán változik, úgyhogy még alakulhat a dolog. A kis babuci jól van. Szépen fejlődik. Újból azt mutatta, hogy kislány. Tényleg elég meggyőzően lehetett látni, úgyhogy talán tényleg az lesz. De most már úgy sem sok van hátra, úgyhogy hamarosan kiderül. :D

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marika!Örülök,hogy mindketten jól vagytok!Ha megint láttátok,hogy kislány hidd el,hogy tényleg az! :D
rena85
 
 


Sziasztok,

Tegnap este voltam dokinál, de olyan későn értünk haza, hogy nem volt erőm már írni.

Szóval, szerencsére minden rendben. 9,5 mm-es a kis drága. A vérzést is említettem, megvizsgált és mondta, hogy a méhszájon van egy kis seb féle (szerinte a szülésektől) és az okozta a vérzést. Egy nagy monitoron én is megnéztem kinagyítva és ott a halvány rózsaszín méhszájon egy kicsi véraláfutásos részt láttam. Azt mondta, hogy erre van egy bizonyos ecsetelő, de azt most terhesség alatt nem lehet, majd utána és akkor teljesen rendbejön.

Szóval, megnyugodtam, de azért persze vigyázok. Elkezdtem szedni az Elevitet. Feküdni én sem tudok, egyedül vagyok itthon a fiúkkal. Hétfőtől a nagyobbiknak már lesz ovi, de az sem nagy könnyebbség, mert ugye hozni vinni, rohanás, hogy időben legyen minden.

Éva, sajnálom, ami a babátokkal történt. Hányadik héten veszítettétek el?

Marika, nagyon irigyellek, mindjárt a karodban tarthatod a kis tündéredet. Szorítok, hogy minden rendben menjen a szülés körül.
Hú, már mindjárt itt az idő. Ez a császár dolog hogy működik? Megindítják a szülést vagy megvárják, hogy beinduljon? Én azt hallottam, hogy a méhszájhoz közeli lepény akkor veszélyes még, ha elfolyna a magzatvíz, mert akkor a méhlepény előreeshet és elszoríthatja a köldökzsinórt.

Még az jutott eszembe, hogy valahol olvastam, hogy a Jónásnál pontosan meghatározható a születés ideje. Ezt tudja valaki, hogy hogyan kell kiszámolni?

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!

Barbi, örülök, hogy csak méhszájseb ez a lehető legjobb, az is lehet, hogy magától elmúlik. Nálunk az elsővel 6 hetesen kezdtem vérezgetni előtte volt pár görcsöm, és a 9. hétben ment el, de pont aznap is voltam UH-on, akkor volt még csak 6 hetesnek megfelelő méretű. Ki is dobtam Martin születése után a képeket róla és túlléptem rajta, persze nincs olyan október 31-e, hogy ne szorulna össze a szívem...
De most előre kell tekinteni!

A kicsid még nem ovis? Én most kezdem a beszoktatást.
Azzal eldicsekszem, hogy Norbi beállt külön tornán, ahová Martin jár és végigcsinálta az órát - persze végig is dumálta, pedig 4 év a korhatár. Talpraesett kölök. Ezt itthon igencsak nehéz kezelni :?

Marcsi, már csak néhány hét, megérdemled a kislányt!!!!!!!!!!!
Sógornőm is akkortájt fog szülni, szintén lányzót, de nekik első. Báttyám letargikus állapotba került, mikor kiderült. Ő fiút szeretett volna. Ez van. Én elsőre nagyon örültem a fiúnak. Ti?

Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Barbi!Örülök,hogy nincs semmi komoly baj!Probálj meg pihenni minnél többet és vigyázz magatokra!

Éva!Nagyon sajnálom ami veletek történt!
rena85
 
 


Rena, köszi az együttérzést, de ennek így kellett történnie, az a topic pedig nem erről szól. :lol:
Szóval nálatok mi újság, mióta dolgoztok az ügyön és kire hajtotok? Vagy mindegy, csak 0-ás rizikó legyen?
Ha a 85 a születési évedet jelöli, akkor még nem vagy(tok) elkésve :)

Megyek ébreszteni, mert különben este műsor lesz.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Éva:mi 3,5 éve szeretnénk kisbabát,igazából mindeggy,hogy kisfiu vagy kislány jönne össze csak egészséges legyen.A rizikóval én úgy vagyok,hogy ha 4 akkor azt inkább kihagyjuk,de olyan még nem volt mert még csak pár hónapja próbálkozunk a Jónás módszerrell.Tudom,hogy nem vagyunk lekésve semmiről de elég türelmetlen típus vagyok.Most próbálom magam leszoktatni a görcsös akarásról hátha ezért nem jön össze.
rena85
 
 


Barbi!
Szerencse, hogy csak ez okozza a vérezgetést. Azért csak kíméletesen mindennel!!!!
Nálam a császár még nincs teljesen lebeszélve. Még megyek 3 hét múlva, amikor már 37-38 hetes leszek, remélem, hogy addigra már konkrétat mond, mert bizony idegesít a dolog. Én szeretném a császárt. Azt nagyon remélem, hogy nem akarják hogy vajúdás után császároznak, mert akkor cirkuszolni fogok. Tudom, hogy ez az ő döntésük. De az biztos, hogy egy kanyi vasat nem kap a doki ha tudja hogy mi a helyzet, császárra készülünk, és hagy vajúdni.

Éva!
Szerintem mindenki megérdemli a kislányt vagy éppen kisfiút, ha vágyik rá. Megmondom őszintén, hogy én nagy pofonnak élném meg az élettől, ha ennyi vágyakozás és utánajárás után sem kapnék kislányt. Elsőre tulajdonképpen mindegy volt. A család és a férjem miatt örültem a kisfiúnak, mert a nagyfiam volt az első unoka mindkét részről. Nálunk csak lányok voltak az én generációmban. Anyósomnak pedig mindegy volt, neki van fia és lánya is, és szerinte nem igaz az, hogy a kislányok másak. Ő mindig is azt mondta, hogy a kisfiúk jobban húznak az anyukához, és ő ezt nagyon élvezte. Szóval a család inkább kisfiúra vágyott. Igazából én a szívem mélyén mindig kislányra vágytam, már kislány korom óta. De őszintén mondom, hogy nagyon boldog voltam amikor az első kisfiam megszületett. A másodiknál sem volt gond, a szülés után ugyanaz a boldogság fogott el, mint az elősnél. A harmadiknél azonban már csalódott voltam, mert azt gondoltam, hogy akkor itt vége, hiszen 3 gyereknél többet úgysem vállalhatok, és szertefoszlik az oly régóta vágyott álom. Persze ne értsétek félre a kisbabára nem haragudtam, imádtam az első pillanattól kezdve, csak az bántott, hogy úgy éreztem, hogy most le kell mondanom a vágyamról. Egyébként amikor a kórházból hazamentünk már akkor tudtam, hogy fogok még szülni, és nem hagyom magamat.

Rena!
Ebben a hónapban mikor lesz a Jónásod? Még hőmérőzöl?

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marika!12.-én lesz a Jónás napom és a peteérésem is.Már nem mérem a hőm mert akkor folyton azon izgulnék,hogy fennmarad e.Megpróbálok minnél nyugodtabban állni a dolgokhoz hátha ez meghozza a várt eredményt.Muszáj elengednem magam mert a végén még beleőrülnék a sok csalódásba.Ebben a hónapban szerintem megint nem fog össze jönni mert nagyon beteg vagyok,beleestem ebbe az influenza járványba.De holnap sajna még muszály dolgoznom,utánna 2 nap pihi lesz,remélem,hogy abban a 2 napban meggyógyulok!

Nagyon meghatódtam azon amit Évának írtál,hogy mennyire vágytál egy kislányra.Annyira örülök,hogy végre valóra válik az álmod! :D :D :D :D :D :D
rena85
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. Én edidg az élet a vetélés után "lakója" voltam. Sajnos két terhességem szakadt meg tavaly :(

Szívesen megnézném a Jónás naptárt. Tudtok segíteni? Egy angol nyelvű oldalt már találtam. Magyar nyelvű nincs? Beszélek angolul, de nem olyan profi szinten, hogy lenne türelmem végigfordítani....

Amit én csináltam, ott nem volak rizikófaktorok (legalábbis nem láttam).

Most már ott tartok, hogy gyakorlatilag mindegy lenne a baba neme, csak már jönne... De azért halkan megjegyzem, hogy én lányos vagyok :oops:

Köszi előre is a segítségeket!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Szaisztok!

Hajrá Rönééé, sosem szabad feladni!!!

Marcsi, tulképpen én is előző szülésemkor a kórházban döntöttem el, hogy ezt a témát még nem zártuk le végérvényesen. Férjem még vacilál - van 3-4 hónapja dönteni. Pedig eredetileg ő akart 3-at. Nélküle nem vágnék bele, ez nem játék. Csak ő később szertné. 3 hét múlva 40 éves lesz, szerintem most vagy soha.
Én is természetesnem vettem kiskoromban, hogy lesz majd egy lányom. Az a baj, hogy most is túlságosan beleélem magam abba, hogy 3-ra tuti lány lesz. Az a baj, hogy nincs 100%. De Ti erőt és hitet adtok!

Reni, RönéééTudom, hogy ulalomig hallottátok már, hogy nem szabad görcsösen akarni a babát, de egy utazás eltereli a figyelmet. Csak egy éjszaka egy másik városban is elég. Eredményt lásd lennt :lol:

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Még egy kérdés, lányok!

A Jónás nap időpontját megelőző 24 órán belül kell akciózni, vagy pont időben, netán 2-3 nappal előbb? Tudom elvileg csak lány lehet, de Ti hogy csináltátok?

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok,

Éva: Azt írják, hogy a Jónás napot megelőző 24 órán belül a legnagyobb az esély a teherbeesésre. (Gondolom azért, mert idő kell mire a spermák célba érnek és mire odaérnek pont megérik a pete is, szóval egyiknek sem kell sokat várakozni.) De megjelölik az előtte lévő 3 napot is, ami szintén esélyes lehet. Mi biztos, ami biztos alapon mind a 4 napon próbálkoztunk.

Szerintem ez ugyanúgy működik, mint rendes középidős peteéréskor. A spermák vígan elvannak néhány napig, a pete pedig elvileg 24 órán át életképes.

A Jónás szerint nem számítanak egyéb praktikák, pl. testhelyzet, hüvelyöblítés, hogy van-e orgazmus vagy nincs, stb. Elvileg csak és kizárólag az X vagy Y kromoszómájú spermium képes megtermékenyíteni azt a petesejtet. Viszont akkor nem tudom, hogy mi történik abban a 2 %-ban, amikor mégis ellenkező nemű gyermek fogan. Merthogy állítólag 98 %-os a sikermutatója a módszernek. Csak arra tudok gondolni, hogy mégis rosszul tudták a születési adatokat és időnként már 15 perc különbség is változtathat a nemen és az életképességen.
Én ezt úgy ellenőriztem, hogy megnéztem a Jónás naptárt és elkezdtem próbálkozni, hogy mi van ha mégsem akkor születtem, hanem mondjuk 10-15 perccel előbb vagy később. Nekem csak a rizikófaktor változott úgy 2-3 órás időintervallumon belül.

Az a baj, hogy én is túlságosan beleélem magam, hogy lányom lesz, bármennyire is nem szeretném. Emlékszem, a második fiamnál abban reménykedtem titokban, hogy rosszul látta a doki az ultrahangot és mégiscsak kislány. Most már egyáltalán nem bánom, hogy fiú lett, de a vágy egy kislány után nem múlt el, sőt. Hát meglátjuk. És higgyétek el, másnak ezt nem merem mondani a környezetemben, mert úgy érzem, hogy ezt mások abnormálisnak tartják. És például szégyenlem magam pl. Rena, vagy más nők előtt, akiknek meg hosszú várakozás utána sem sikerül a baba.

Röné: Én szívesen segítek, ha megadod a születési adataidat, megcsinálom Neked a Jónás naptárt. Egyébként itt tudod magad is megnézni, ezen a site-on írja a rizikófaktorokat is.

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

Ha nem megy egyedül, segítek. Vagy küld el az adatokat. Születési hely, idő, pontos óra, perc.

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!

Barbi!Ilyet ne is mondj,hogy szégyenled magad!!!Én igaz személyesen nem ismerlek de mégis nagyon örülök annak,hogy babát vársz!Különben meg te is vártál rá,hiszen fél év kellett ahhoz,hogy a babád neme kislány legyen,ugyhogy ne szégyeld magad!Nekem is lesz egyszer gyerekem és tudom,hogy te is örülni fogsz velem eggyütt úgy ahogy most én örülök veled.Amúgy hogy vagytok?Jól viseled a kismamiságot?

Marika!Jól vagytok?Remélem sikerült felkészülnöd a vizsgákra!
rena85
 
 


Sziasztok!
Megcsináltam a Jónás naptáramat. Az Universal Lunar Calendarban kék,piros,zöld, sárga időpontok vannak. Tudnátok abban segíteni, hogy mit jelentenek a színek?
Előre is köszönöm!!!

Dia
dia11
 
 


Szia Dia,

A vastag piros függőleg vonal a Jónás napodat jelöli, az előtte lévő 3 nap szintén pirossal a Jónás nap előtti termékeny napokat, vagyis összesen 4 nap van, ami alatt érdemes próbálkozni.

Nálam sárga és fekete pöttyök vannak még. Ha jól emlékszem a sárga a teliholdat, a fekete pedig az újholdat jelöli.

Nálam kék és zöld jelek nincsenek. Bár lehet, hogy nem ugyanarról a site-ról beszélünk. :)
www.astro.com Én ezt nézem.

Barbi
barbara08
 
 


Szia Barbi!
Köszönöm.
Ezt néztem: http://www.lunarium.co.uk/jonas.php
Jonas Method-t és a Lunar Calendar-t néztem, az utóbbinál van a naptár színes időpontokkal.

Dia
dia11
 
 


Barbara!
Én annyira együtt érzek veled a kislány ügyben. És őszintén nagyon-nagyon szurkolok, hogy sikerüljön. Egyébként az uh szerint szerinted jó az időpont? Ti egyáltalán nem is próbálkoztatok a pé. előtt? Bocs ha már írtad, de elfelejtettem. Mert a szavaidból annyira azt érzem, hogy te a Jónásra tettél fel mindent.

Reni!
Köszönöm az érdeklődést. Most is két vizsgára készülök szombatra. Majd meglátjuk hogyan sikerül rájuk felkészülni. Lehet, hogy megint csak egyet tudok közülük megcsinálni, de annyira szeretném már sürgetni a dolgot, hiszen még a kis babucira nem készültem fel. Szeretném legalább 20-áig letudni az összes dolgomat az egyetemen, hogy aztán nyugodtan várhassam az angyalkámat. Így is nagyon kiszámoltam az időt, mert febr. 14-re vagyok kiírva. Ez meg ugye nem jelent semmit, jöhet előbb és később is. Nekem egyébként két babám két héttel előbb jött, egy meg 4 nappal később.

Neked nemsokára itt az akció idő. Akkor hajrá a következő napokra! Meggyógyultál?

Röné és Dia!
Üdvözlet nektek, és sok sikert a projekthez!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marika!Remélem tényleg sikerül mindent elintézned 20.-áig a suliban és addig csak bent marad még a pici lány.Lázam már nincs már csak a torokfájás és a nátha maradt.Most az a probléma,hogy a Laci lázasodott be,elkellet mennünk az orvoshoz,ő sajnos sokkal rosszabbul van mint én.De ápolom szorgalmasan úgyhogy remélem 11.-ére sokkal jobban lesz,mert ugye 12.ére oda kell érniük a kis katonáknak. :oops:
rena85
 
 


Sziasztok,

Röné: Elkészítettem a naptáradat, de sajnos nem tudok privát üzenetet küldeni (csak fogadni), mert valami miatt nekem az elküld gomb nem jelenik meg. Fogalmam sincs, hogy ez miért van. Meg kellene nézetem, lehet, hogy a képernyőm felbontása nem a legoptimálisabb vagy nem Firefox-ot kellene használnom böngészőnek. Na, mindegy. Szóval, míg nem oldom meg, addig vagy ide tudom bemásolni publikusan vagy ha küldesz egy email cimet (ezt tudod privát üzenetként), akkor szívesen elküldöm. Plusz a magyarázatokat is.

Rena, jobbulást Neked és a férjednek! Szorítok, hogy holnapra már egészségesek legyetek.

Barbi
barbara08
 
 


Dia,

Akkor vissza az egész, én az astro.com-os Jónás színek jelentését írtam le Neked.

Ezt a Lunar Calendart én nem használtam, szóval nem tudom ,hogy mit jelentenek a színek. Ennek nincs köze konkrétan a Jónás módszerhez, szerintem.

Egyébként most nézem, hogy alul van a magyarázat, rögtön a naptár alatt. A zöld jelöli az állatövi jegyeket, a sárga a holdfázisokat (újhold, telihold, első negyed, utolsó negyed), stb.

Bocs, rohannom kell.

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!

Barbi!Köszönöm,aranyos vagy!
rena85
 
 


Szia Barbi!

Küldtem neked privit. Nem tudom, miért nem látszik neked a küldés. Nem lehet, hogy hosszú lett volna maga a szöveg és ezért nem tudta a program kezelni?

Hú, én már úgy vágyom egy kis melegre, napsütésre. Jöhetne már a tavasz. Elég volt ebből a sötét, hideg időből...

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak nagyon tanulok, holnap vizsgázom, de úgy döntöttem, hogy csak az egyikből, mert a másikra nem tudtam jól felkészülni.

Remélem mindenki jól van.

Barbi!
Elmúlt a vérezgetés?

Reni!
Remélem a férjed már jobban van, mert este nagy feladatai vannak. Remélem tud róla!!!! Nagy drukk a katonáknak!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok,

Röné, írtam a megadott e-mail címekre. Remélem megkaptad. Ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan. Én is vágyom már nagyon a melegre, magamnak is nehéz felöltöznöm, hát még a fiúkat öltöztetni napjában többször.

Rena, Nektek pedig sok sikert! Szorítok nagyon.

Marcsi, jó tanulást! Nem tudom, honnét veszed ezt a sok energiát. Én mostanában már reggel úgy ébredek, mint egy hulla. Sokszor érzem, hogy napközben egyszerűen elalszom. Teljes enerváltság. Bár a második fiamnál is volt ilyen fáradtság az elején, ha jól emlékszem. Közben pedig nagyon rosszul vagyok. Nem annyira szörnyű, de egész nap tart az émelygés és a hányinger, nem csak reggel. Sőt reggel inkább jobb, délután kezd bedurvulni. Szerencsére a vérzés azóta nem jelentkezett.

Na, megyek, mert balhé van a másik szobában valami játék miatt

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!

Marika,Barbi!Aranyosak vagytok,hogy gondoltok ránk!A Laci már jobban van mert nincs már láza,ugyhogy este jöhet a bevetés.Igen tud róla,hogy ma fontos nap van.Nagyon bízunk benne mind a ketten merthát ritka az olyan alkalom,hogy a pé. meg a J.nap egybe esik.Remélem sikerrel járunk!

Marcsi!Jó tanulást remélem sikerül holnap a vizsgád!

Barbi!A fiaiddal is volt hányingered?
rena85
 
 


Sikerült a vizsgám, közepes lett! Nagyon megszenvedtem érte, mert fél órát nyaggatott mindenkit. Egész délelőttöm ráment. A lényeg, hogy megvan. Már csak kettő van.

Barbi!
Én is nagyon ki vagyok merülve. Már alig várom, hogy vége legyen a vizsgaidőszaknak. Amióta terhes vagyok azóta sokkal rosszabb, mert én is fáradékonyabb vagyok. Azelőtt simán felébredtem hajnali4-5-kor, hogy tudjak tanulni amíg a gyerekek felébrednek. Hát ez most nem megy. Alig tudok kikelni 6.30-kor, hogy készítsem őket az iskolába. Hát az émelygés és hányinger az nem vallami kellemes, nekem is volt most részem benne bőven. Már azt hittem, hogy soha nem múlik el. Érdekes, hogy nekem sem reggeli hányingerem volt, hanem egész napi.

Rena!
Ti "dolgoztatok"?
Ma is fogtok?

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marika!Gratulálok a vizsgádhoz!Jó tanulást a következőkhöz!Igen tegnap beleadtunk apait anyait!Ma is rádolgozunk,biztosra akarunk menni.
rena85
 
 


Sziasztok!

Barbara! Megkaptam a mailed. Köszi. Már válaszoltam is neked, és feltettem neked néhány kérdést amikre tul.képpen most látom a választ :) .
A Jónással kapcsolatban egyenlőre nincs kérdésem, nagyon jól leírtál nekem mindent róla.

Egyébként visszanézve az előző két terhességemnél nagyjából egybeestek a Jónás napok a teherbeesés időpontjával..
A mostani Jónás napon előtt meg elkezdett a testhőm emelkedni, ami azóta is magasabban van...Eddig már kétszer volt, hogy az ilyen hőemelkedésnél UH-val is igazolták a pé-t.

Most kiváncsian várom a fejleményeket :D

A vizsgázóknak nagy kalappal! Kitartás lassan mindenhol lezajlik a vizsgaidőszak. Én szerencsére már két éve túl vagyok az utolsó vizsgámon. Nem hiszem, hogy ismét tanulásra adom a fejem. Nem bírtam a vizsgaidőszakokat...

Rönééé



Kép
röné
 
 


Köszönöm a jókívánságokat. Holnap megyek, és mégegy szombaton, aztán két házidolgozat, és kész. Már alig várom.

Most nagyon rossz napjaim vannak. Sajnos mind a 3 gyerekem beteg. A középsőm kezdte nagyon magas 39,5-ös lázzal, mára pedig a nagynak 37,9 a kicsinek 37,6. Nagyon aggódom, hogy ezzel kezdődik náluk is. Sajnos a középsőmmel nagyon sokat szenvedtünk mire levittük a lázát, gyógyszer, hűtőfürdő, folyamatos borogatás..... Szóval most ha újból kell kezdenem a másik kettővel teljesen ki leszek merülve fizikailag és lelkileg is. Így is úgy érzem már hogy ELÉG!!!!!!!!! :twisted:

Reni!
Nagyon remélem, hogy sikerül végre nektek.

És nektek is Röné! Neked mikor lesz a napod? Fiús vagy lányos napod lesz?

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marika!Kitártás már nemsokára végzel a vizsgákkal!Szorítok,hogy sikerüljenek!Nagyon sajnálom a gyerekeket,hogy betegek!Remélem mihamarabb meggyógyulnak!Nem hiszem,hogy sikerült mert újra beteg vagyok pár napra abbamaradt és most újra náthás vagyok de most még nincs lázam és néha fáj a jobb petefészkem is,ez az én szerencsém.

Nektek elmerem mondani,hogy mit álmodtam annyira jó volt!Itthon voltunk a férjemmel és volt egy gyönyörü kisfiunk még ujszülött volt nagyon szép baba,annyira élethű volt kár,hogy felébredtem.Remélem ti nem néztek dilisnek de olyan jó elmesélni valakiknek!
rena85
 
 


Szia Rena!
Tegnap túlestem egy újabb vizsgán. Ez írásbeli volt, úgyhogy az eredményt majd csak javítás után tudom meg. Szerintm meglesz. Remélem a pasas is úgy látja.

Hát az nem túl jó, hogy megbetegedtél, de ez még nem jelenti egyenesen azt, hogy nem sikerült. Majd kiderül!

Nem ám azt hiszed, hogy egyedül vagy az álmaiddal. Szerintem sokan álmodják meg vágyaikat. Az a dilis, aki ez miatt dilisnek tartana téged. Bárcsak valóra vállhatna az álmod!!!!

A gyerekek még mindig betegek. A kicsim sokféle gyógyszert kap. Napközben többször van láza, de nem túl magas. Szegénykém a sok váladéktól állandóan bokákol, és hány. Úgy sajnálom szegénykét, éjszaka is többször felkelt bokákolni, és sírdogált. A nagyomnak eddig még csak hőemelkedése volt, épp ma reggelt ment 38 fölé. A középsőm már gyógyul, remélem nem esik vissza a másik kettő bacijaitól.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok,

Alig van erőm mostanában bármire is, így ide is ritkábban jutok fel. De azért elolvasok minden új bejegyzést.

Rena, szorítok Neked nagyon. Szerintem az ilyen álmok jók, mert segítenek. Én is rögtön betegséggel indítottam a mostani várandósságomat, szóval még nem biztos, hogy nem sikerült.

Röné, arra lennék kíváncsi, hogy megnézted-e az előző terhességeidnek a rizikófaktorát? Mert, ha tényleg Jónás napon estél teherbe, akkor látszik a rizikó is.

Barbi
barbara08
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: