Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sutike! Nagyon édes Berni!!!!Gyönyörű! Hasolít a mosolya apukájára. Szerintem.

Ranita! Nagyon szorítok, hogy minden rendben menjen, és hamarosan kezdjél, és pozitív teszttel zárd a 2. lombokot! Csakúgy mint Babszikánk! :lol:
Köszi a gyerek dicséretet! Ide csak azért nem rakok fel képet, mert nem tudok képet kicsinyíteni. Új a képnézegető program, és egyszerűen nem tudom megcsinálni...
Na megyek, mert tanulok.. Holnap vizsgázom.

aviubi
 
 


Köszi Ubi,holnapra meg megy a drukk!!!!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


ubi, szurok holnapra!!!!!

Kép
Kép
piciboris
 
 

 
 

Ubi, hogy sikerült??

Voltam IR vérvételen...érdekes eredmények születtek. Cukor ok, inzulinnal van baj, amire a nődoki azt mondta irattassak fel a házidokival ilyen és ilyen gyogyót, amit így és így szedjek... Azt is mondta, indulunk februárban, addig vérvételekre kell mennem hozzájuk. De diéta és gyogyó kell hozzá. Jó, hogy nekivágunk, de attól tartok meggondolja majd magát.

Közben páromat behívták, hogy 40%kal kevesebb nettóért vállaljon több munkát bizonyítandó, hogy rátermett a feladatra. Röhejes, fel is háborodott, új állás után néz. Persze nem mondott fel, mert a kevés is biztosabb, de hogy így csökkenti a cég a kiadásait elég gusztustalan.

Munkahelyen meg behívatott az igazgató, amit nem nagyon értek. Szakmai kérdésekben kérte ki a véleményemet, de az volt az érzésem, hogy fel szeretne valamire használni, és lobbizna érte. Állítólag csak engem hívott be, de senki nem tudhat a megbeszélésünkről. Lesz majd egy szavazás, ami némelyeket kellemetlenül érint majd, mert a változás mindig kellemetlen lehet egyeseknek, akik a haladás útjában állnak. Na, ezt jól körbeírtam, de ki tudja ki olvas és mit - hallottam olyat, akit előszedtek a babanet miatt - más is olvasgatta az írásokat.

Ma nem vagyok jól lelkileg. A sok dolog miatt kicsit magamba zuhantam. Hosszú lesz a mai nap, és nem kapok pozitív megerősítést, hogy jól csinálok valamit.

Tegnap előtt a kolléganő kivitte tesi óra keretében a gyerekeket az udvarra, mert szakadt a hó, és a tanmenetben is benne van, hogy ilyenkor irány az udvar, hiszen ritkán adatik meg, hogy essen a hó - hócsata. Az egyik kövér kisfiú megtalálta azt az egy helyet, ahol a friss hó alatt jég volt, és elesett. Bevitte az iskoladokihoz, aki azt mondta, hogy szerinte nincs eltörve, de a gyerek színészkedett - ha nem figyelt oda, akkor meg lehetett tekergetni a lábát... Mindegy. Nekem délutánra már sírt. Felhívtam a szülőt, tájékoztattam róla, hogy mi történt, és mondtam, hogy én úgy gondolom, kibírná a napközit, de annyira menne haza, hogyha gondolják...Gondolták.Apuka érte jött, elvitte. Én hülye pedagógus tegnap felhívtam anyukát, hogy megkérdezzem hogyan alakult a gyerek lába, mert nem jött iskolába, de nem is jelentkeztek, hogy mi van. Erre anyuka- díjjazza a kolléganő ötletét, hogy ilyen időben kiviszi a gyerekeket az udvarra, amikor jeges a hó alatt az udvar...stb. Mondtam neki, hogy benne van a tanmenetben, hogy ilyenkor ki kell vinni, és hát ilyen bármikor bárhol bárkivel előfordulhat... De nem lehetett vele beszélni. Ti szülők vagytok. Én értem az aggódást. De anyuka elmondta, hogy otthon estére a gyerek csak négykézláb tudott kimenni wc-re és sírt, de nem vitte el orvoshoz, miközben 8ig volt ügyelet. De pampog, hogy télen ne vigyük ki a gyereket udvarra...stb. Az agyam elszáll. Szóval ti szülők vagytok, mit gondoltok?
babszi
 
 


Sziasztok!

Sütike,
Berni olyan édes, és azok a nagy szempillák :D :D :D :D

Aviubi,
drukk mára , ügyes leszel :D

Piciboris,
nem csinálsz vonit?

Babszi,
milyen lett az eredményed??? Csak szeretném összehasonlítani az enyémmel. Én nem vagyok benne biztos, hogy a házidoki felírhatja azt a gyógyszert, szerintem csak belgyógyász vagy endokrinológus.

Én ilyen dolgokon nem akadok fennt. Ha esik a hó, persze, hogy menjenek ki az udvarra, az ovisokat iskiviszi.Az óvónő vagy tanárnő sem lehet egyfolytában minden gyerek nyomában. És ha mondjuk leesik egy mászókáról és eltöri a kezét? Akkor sem kellett volna kivinni a gyereket az udvarra??? Ezek a dolgok otthon is előfordulhatnak.
Volt, hogy az én gyerekemet kinnthagyták az udvaron, bennt már mindenki ebédezett, anyósom ment a gyerekért, a gyerek sehol, kinnt játszott az udvaron :evil: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok! Sikerült a vizsga! Úgyhogy jövő héten elkezdjük keresni a megfelelő kerületet, és házat. Van sok-sok ötletem, így valószínüleg több lábon fogunk állni. nemcvsak családi napközi, hanem 1 kis baba boltban is gondolkodom. használt baba cuccok, nagyker pelus, babakocsi stb...

Babszi! Én irtóra utálom az ilyen szülőket. Bence ovijában is vannak ilyenek. Kedden amikor szerdán amikor esett a hó mozgásterápia után mentünk Bencével. Amikor beértünk mondták, hogy már készülődik a csoportunk az udvarra. Így nem mentünk fel az emeletre, hanem megvártuk őket. Beszélgettünk a vezetőnővel, és mondja, hogy bekell mennie az egyik csoportba vigyázni 1 gyerekre, mertanyuka nem engedi, hogy kivigyék. Szegény gyerek.. És sajna belöle lesz az ilyen elhízott kényes kölyök aki hisztizik minden szarért.. Bence csoprtjában van 1 kisfiú akit azért hozott át anyuka másik oviból, mert az udvaron eltörte a kezét. Az én fiam is eltörte, úgy, hogy ott álltam melette. Szóval néhány anyuka tényleg nagyon durva....De ezeket soha nem fogod meggyőzni, hogy hülyék..

És akkor mikor kezditek a lombikot?

Ranita! Azért annak nem örülnék én sem ha a gyereket kint felejtenék az udvaron. basszus. Ami még szép, hogy nálunk volt 1 gyerek aki a konyhára járt kaját csenni. :lol: De szerintem a konyha veszélyes hely, és nem biztos, hogy normlis, hogy otthagyják, és besem zárják az ajtót...
Na megyek, mert a lakás olyan mintha tornádó járt volna nálunk!

aviubi
 
 


Sziasztok!

Én megszeretném kérdezni, hogy konkrétan mit csinálnak méhen kívűli terhesség esetén? Visszaolvasgattam, a topic legelejére is. Volt akinek hasat vágtak, volt akinek lakroszkópia (nem biztos hogy jól írom), szóval ez hogy műkődik?
Tegnap voltam orvosnál 8hetes vagyok, de méretek alapján csak 6 és nincs szívhang, meg kaptam egy vérvételes papírt, ami éleképességet néz. Többet nem tudok a dologról, amennyit utána olvastam a neten, hogy lehet méhen kívűli, vagy elhalt terhesség és egyik rosszabb mint a másik, de hogy mindenképp kipucolnak, meg utána 1évig tilos a "babacsinálás", ez igaz?
Bár én a tűnetek, meg amit tudok az alapján az elhalt terhességre godolok.
Azért vagyok ilyen buzgómocsing a témában, mert már most szeretném magam felkészíteni a legrosszabbra...

Illetve halkan kérdezném picibors te esetleg 22. vagy 11. kerületi vagy?

Köszönöm válaszaitokat.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia!
Az alapján amit leírtál kétlem, hogy méhenkivülid lenne. De méhenkivülinél tényleg 2 változat van. Aki szerencsésebb az megússza laparral a dolgot. Hasi mütét akkor van, ha a terhesség károkat okozatt. Pl. szétrobbant peetvezeő, petefészek stb...
Ha nincs szívhang akkor valószínüleg elhalt a terhesség. Azt is mütik, de nincs hasfelvágás. Tévhit ez az 1 év. Nekem a hasi műtét után 3 hónap volt a pihi. Ha pedig normál terhesség volt amit kikell takarítani akkor 1-3 hónap időtartamra szoktak pihentetni. Sajnálom, hogy így jártál. Kívánom, hogy hamar megtud mi van, és utána mihamarabb sikerüljön teherbe esned! :D
üdv!

aviubi
 
 


Borcsa nem pesti, de csak zárójelben jegyezném meg. Ubi jól írta amit írt, bár laparral kiműthetik a petevezetődet - ha benne van a baba - és akkor feleannyi az esélyed. Amúgy én sem hinném, hogy méhen kívüli lenne. Szerintem missed ab. van, ami elhalt terhességet jelent, vagyis olyan elhalt terhesség, aminél a vetélés nem kezdődött meg, így művi úton fejezik be. Ez "kis" műtét, alig 20 perces, utána pihenni kell, majd mehetsz haza. Bár kórház válogatja, van amikor egy éjszakát előtte vagy utána bent tartanak. BABAGYÁRTÁS meg utána 6 hétig szünetel, de elvileg mehetne utána. Orvosa válogatja - 3 és 6 hónap között javasolt csak a próbálkozás. Mit mondjak, fel a fejjel, te lehet megúszod!
babszi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Én is az elhalt terhességre gondoltam, de akkor ez azt jelenti hogy mindenképp műteni kell? És ez a műtét milyen? Ébren? Fájdalmas?Hüvelyi úton vagy hogy?
Hát igen majd csütörtökön megtudom, bár hétfő délután már a kezemben lehet a lelet, abból esetleg én megkaphatom a választ? Valami laboreredmény kiértékelő honlap segítségével, vagy gondolom melette lesz a - vagy + értékelés, az értéktől függően...
No de elhessegetem ezt a sok negatív gondolatot, hátha minden rendben van. Csak ez az alhasi görcs is. Még életemben nem éreztem ilyet. Ha köhögök, tüsszetek, vagy csak megmoccanok majd bevizelek annyira fáj...ez sem normális szerintem.

Jó éjt. És tényleg köszönöm.

Azt még megmondanátok mi az a lapar? Hogy csinálják?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Természetesen altatásban történik a műtét, nem szabad előtte enned, innod éjféltől. Rendes kórházas dolog, olyan, mint az abortusz. Borzasztó lelkileg megélni az ilyet a sok abortuszos között, miközben neked esetleg a várva várt gyerekedet veszik el, de mi amolyan edzettebbek vagyunk (vagy csak én), és azért mondom, hogy hátha megúszod a legrosszabbat, hogy elveszítsd a petevezetőd, vagy ilyesmi. De ez annyira következmények nélküli szokott lenni, hogy utána 3 hónapra rá, lehet újra próbálkozni. 6 hétig tilos az együttlét, az ülőfürdő és a tampon! A műtét után se görcsölés nincs, se semmi ilyesmi, és a lelki gondokat leszámítva oké lesz a közérzeted. Mindenki nagyon izgul előtte, ne hagyd, hogy átragasszák rád. Úgy tudom, mivel szültél már, így nem tesznek fel előtte este tágító pálcikát a méhnyakba, de lehet ezt orvosa válogatja. Ez a legrosszabb az egészben, mert mensis görcsöket tud produkálni, ami nekem nagyon tud fájni, de másnak nem annyira. Elvileg te nem kapsz olyat, ne izgulj. Ja, beöntés sincs!
Laparról akkor írok, ha az lesz neked, felesleges erre gondolnod. Milyen leleteket kapsz meg csütörtökön? Alhasi görcsök jelezhetik, hogy beindul a vetélés... Egyértelműen nincs szívhang? Azt megállapították, hogy tuti méhen belül van a baba?
babszi
 
 


Nszoke........Hát a dokid mit mondott?nem 7 hetestől van szívhang??????
Keress egy megbízhatóbb dokit,aki rendesen felvilágosít és megvizsgál!!!!

Babszi,hülye szülő,még szép hogy menjenek a gyerekek hógolyózni,én itthon is kizavarnám!!!

lehet egy ideig nem leszek,mert pucolják,újratelepítik a gépet!!
addig is drukkolok mindenkinek!!!!!!!!

sutimano76
 
 


jajj babszim, de örülök!!!! februárban kezdődik újra, szupppper :lol: :lol: :lol: :lol: ne kételkedj, ne gondolkodj, irány-darány :lol: :lol: :lol: :lol:
ami a párodat illeti, eszméletlen mik vannak, se munkalehetőség, se egyéb, és akkor még a 'dolgozókat is szivatgatják..utálom már ezt az időszakot.
asszem én is elég parázós anyuka vagyok, de nem tudom megérteni, egyrészt, hogy hogy lehet ennyi kövér gyerek, persze, hogy esnek/kelnek, némelyik talán még fel is van mentve tornából a kövérsége miatt, ki tudja..szóval ezek a szülők 'sérültek, (szerintem) a gyerekük körüli dolgokon élik ki azt amit vagy a párkapcsolatuk vagy a munkájuk nem ad meg...irritál engem is..

n szoke, szia köztünk!!
valami szöget ütött a fejemben: ha ennyire görcsölsz, az nem természetes csak akkor, ha neked a menzesz-görcs is ilyen szokott lenni!!!! azonnal menj el hétfőn a dokihoz, és előtte reggeli pipiből csinálj egy tesztet, bár a sárgatest hormon több napig bennt marad a szervezetben, de érdemes megnézned, mert ha negatív, akkor tuti nem él baba és akkor gyors dokihoz (szerintem!) :!: ha meg pozitív akkor is hívd fel, hogy nézzen meg, ill. a leleteidet is!!
(tárnoki vagyok)

ubi, nagyon jók az ötleteid, és gratula a vizsgádhoz :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris,hanyadik hétben jársz?????

sutimano76
 
 


Borcsa, nem indul a február, sőt, talán majd csak kora-nyáron a lombik. Addig az önsajnálat színes mocsarában vagyok, vagy bőgök, vagy alszom, nem vagyok jó társaság most.
babszi
 
 


sziasztok!
Hajnalok-hajnalán jelentkezem, mert kivert az ágy.
Jó sokat írtatok, mióta nem voltam.
Babszi, miért nem indul februárban?
Francba!

Nszoke, nekem laparom volt, nem olyan rossz, mintha felvágnák az embert.Nekem nem fájt annyira utánna. Ja, és 2-3 hónapot mondtak szünetnek, aztán hajrá babagyártás! Szorítok neked! :wink:

Boris, csinálj légyszi vonalzót, ha lesz időd, hogy tudjuk követni kicsi magzatodat! Hogy érzed magad?
asszem korábban írtad, hogy kicsit tartasz tőle milyen lesz 2 gyerekkel!
ez természetes, de bizton mondhatom, GYÖNYÖRŰ!!!!!!!!!!!!
még akkor is, ha egyik befejezi a sírást, a másik elkezdi, vagy éppen egyszerre éhesek..., stb.
Nagyon jó! (mondjuk nálunk most Benivel vannak gondok, majd lejjebb írok róla, kérdezek)

Avi, gratulálok és sok sikert! Csak úgy süt az önbizalom és tettvágy az írásodból! Hajrá!
Csináld a Painttel a kicsinyítést, nekem is a csajok mondták el, hogy kell, leírom neked, remélem érthetően fogalmazok:
Fájl- megnyitás-aztán katt a fent a KÉP-re- nyújtás/döntés, aztán átírod a vízszintest is, függőlegeset is , én 20 %-ra szoktam, mert nagy képeket csinálunk. Már csak menteni kell: fájl-mentés másként!

Közben én is teszek 1 képet:

Kép

Süti, gyönyörű nagy lány Berni, szoktam nézni képeket!

Bocs, ha kihagytam valakit, nem szándékos.
:wink:

Szóval gondok: Szegény Beninek olyan székrekedése van mostanában, hogy ezt nem kívánom senkinek.
Jan.1-énk úgy kezdődött, hogy este ordítva próbált meg kakálni, miután szegény egész nap csak mondogatta, hogy kaka-kaka.
Ekkor már 3 napja nem volt, de neki ált. 2 naponta van.
Próbáltunk segíteni neki, bíztattuk, de mikor megláttam, hogy elakadt a kaka, én is sírtam vele. Még jó, hogy van apa, aki szintén kikészült mikor meglátta, de erős tudott maradni.
szörnyű volt látni, hogy ki van tágulva a kis fenéklyuka és nem bírja kinyomni. olyan fájdalma volt, hogy szerintem örökké emlékezni fog rá.
apa az orvossal beszélt telefonon, hogy mit csináljunk, én meg próbáltam simizni, bíztatni, de ellökte a kezem.
Végül sikerült neki.
Leavolac-ot mondta a doki, hogy kapja minden reggel, étrend rostosabb és jó lesz. De megint csak eltelt jó 3 nap a következőig, ami könnyebben ment, de ez is őrült kemény volt. Nem is értem, hogy lehet egy széklet ilyen kemény.
2 nap újra eltelt eseménytelenül, akkor este adtunk neki Guttalax cseppeket a doki javaslatára, állítólag attól lesz reggelre, hát nem lett, köv. este is, több cseppet, megint nem lett reggelre semmi. Délután Leavolac, de a gyors hashajtó adag. Ennek még nem jött meg a hatása, amikor sikerült kipréselnie magából ordítva. Később lett hatása és végre megnyugodott.
Remélem beválik a rostdúsabb táplálkozás, mert eddig sem akarta a szobatisztaságot, de ezek után még úgy sem akar bilire ülni.
Nem erőltettük soha, csak minden nap felajánlom, üljünk wc-re, bilire, de határozott nem a válasz.
Ha van tapasztalat, írjátok meg légyszi!
Csupa gondokkal jövök itt sok idő után, de van más is:

Az a baj Benivel, hogy marhára nem önálló.
Sajna a nagyszülők totál elkényeztették, minden falatot a szájába tesznek (jó, néha annyira nem akar enni, csak játszani, hogy én is etetem, csak egyen már valamennyit).
És a kis drága legtöbbször nem akarja egyáltalán megfogni a kanalat, villát, csak mutogatja, hogy én vagy bárki adja neki.
Akkor nem akar harapni, ha nagyobb dolog van előtte, össze kell kis falatokra vagdosni neki, magától így is csak párat kap be, aztán megunja és menne, ha hagynám. talán pár falatot még bele tudok rakni én.
Na, meg az öltözés!
Abban sem mutat semmi önállóságra való hajlamot.
Vagy kicsi még 2 évesen???
Csak áll és nem akarja csinálni.
Mondom neki, hogy segítek, együtt csináljuk, én segítek, ha elakad, de azt mondja, NEM, MAMA! Nagy sokára hajlandó valamit kezdeni, de már nagyon kivitelezhetetlen így elindulni sétálni, mert addigra lefáradok, leizzadok, a másik éhes lesz hamarosan, szóval kész vagyok.

légyszi írjátok meg van okom aggódni, vagy egyáltalán mikor kell egyedül öltözniük (gondolom óvodában már igen, ami már novemberben) Hogy vegyem rá? És a bilizésre, wc-re? Tudja, érti, hogy oda kell, de annyira tiltakozik, hogy ő nem, hogy odáig el sem jutunk, hogy ráültessem pár percre.

szóval ezek miatt is tudok ritkán jönni!

Bocsi hogy hosszú voltam!

Puszi mindenkinek

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie,
a székrekedéshez nem tudok hozzászólni.
De a többi miatt még ne aggódj. Hanna 3 és fél éves, de őt is sokszor meg kell etetni. Mondjuk róla tudom, hogy egyszerűen csak lusta. A nagyszülők nálunk is inkább megetetik, csak hogy egyen. Itthon apa nem nagyon engedi, hogy én megetessem, úgyhogy ha éhes, kénytelen egyedül enni. Amikor még nem volt ovis, akkor mindig mondogattam neki, hogy az oviban senki nem fog ám megetetni. És így is van. Ha elkezd oviba járni, látja majd, hogy a többi gyerek egyedül eszik és ha nem akar éhes maradni, akkor majd rájön, hogy neki is saját magának kell azt a kanalat megfogni. Novemberig meg még nagyon sok idő van, addig fog ő még egyedül is enni, de szerintem ne erőltesd, mert annál rosszabb lesz.
Öltözködés :arrow: emiatt se aggódj. Én is öltöztetem még a Hannát, sőt az oviba is öltöztetik őket, senki nem várja el tőlük, hogy egyedül öltözzenek. Néha mondja, hogy ő majd egyedül, próbálgatja is, nem mindig sikerül, de az nem baj. Majd eljön ennek is ideje. Vetkőzésnél is, van amikor le tudja ő venni a csizmáját, kabátját, van amikor azt mondja, hogy ő ezt nem tudja. És érdekes, mert ha ilyenkor azt mondjuk, hogy jól van, most én sem tudlak levetkőztetni, akkor most így maradsz, akkor mégiscsak sikerül neki :D .
Én egyébként látom, hogy a Hanna tud egyedül enni, eszik is, ha olyan kedve van. Ugyanez van az öltözködéssel is. Tud ő, ha akar. Szerintem ugyanígy van ezzel a Beni is. Tudná ő, ha akarná.
Nem tudom mennyit tudtam ezzel segíteni, hogy nálunk hogy megy ez. De a lényeg, szerintem nincs miért aggódni. Kitartás :D !

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Angie,bár nekem felnőttként ajánlották,de kérdezz rá a tamarilax lekvárra,terhesen ettem,mert megfogott az elevit,
sztem normális,hogy nem eszik és öltözik egyedül......nem emlékszem kertesbe laktok-e,de majd nyáron mikor jó lenne pelu nélkül rohangálni,akkor próbáld meg átszoktatni!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Angie! Az öltözéssel ne aggaszd magad! Hidd el majd oviban mindent szuperül fog csinálni. Bence is önállótlan volt öltözésben, és még most is elvárja, hogy segítsek neki. És láss csodát oviban ő az első aki felöltözik, és várja, hogy menjenek az udvarrra. :lol: Most pedig azért született neki 1 kistesója akire ha nem is látványosan de azért hidd el, hogy féltékeny. Neki is kell ennyi babusgatás. Idővel megérik a feladatra, és nem fog kérni a segítségedből.
Dani viszont annál önállóbb lesz magától. Figyeld meg! Az elsőket mi rontjuk el... :wink:

Kaki ügy! Sajna most mi is a kellős közepén vagyunk. Hunornak irtó szorulása van. Szerintem ez lelki eredetű. Most mi úgy könnyítjük meg a kakit ha nagyon beragad, hogy kúpot kap. Elég 1/2 is. Mert ha belegondolsz adhatsz neki Levolacot, az a végbélnyílásnál bekeményedett kakit már nem oldja fel. Arra jó a kúp, hogy egy kicsit meglazítja a kakit. Szegény Hunor nagyon utálja. Zokog, de ettől kijön a lényeg. Aztán én ma még utánaküldtem egy kis Levolacot, hogy reggel kakiljon 1 normálisat is. (álmodik a nyomor...) Amire szurulásos gyereknél még nagyon oda kell figyelni az a rengeteg folyadék...

Tamarilax lekvárt nem ismerem, de hasonló lehet, mint a Tamarin lekvár, és az nem adható gyereknek. Én úgy tudom..

Remélem megoldódik a kaki gond, mert tényleg nagyon szar tud lenni. Ma szegény teljesen kikészült a kakilástól, ugyhogy ölelve kellett elaltatni... :cry:

aviubi
 
 


Amúgy nekem gyanús, hogy Hunornak a szorulás a bölcsitől van. Azaz attól, hogy a bölcsiben nagyon kevés folyadékot kapnak. Csak étkezésnél adnak inni. Hát szerintem ez nagyon kevés. Ha hosszú távon itthon vagyunk akkor érdekes módon teljesen okés a kaki.
Ma akkorát koppant a biliben a végeredmény....És ez mind a gondozónők lustasága miatt. És ők tiltakoznak a családi napközik ellen. Na nálam ilyen nem lesz, hogy a gyerek nem iszik.

aviubi
 
 


Angyalok vagytok lányok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!
Igen, mindenki tudott segített. :lol: :lol:

Rani örülök, hogy akkor nincs elkésve az öltözéssel.
én csak olyan szinten akarom ezt, hogy legalább próbálgassa egyedül, szokja, hogy így kell.
Néha csinálja is. csak egy csomó cikkben olvastam, hogy ennyi és ennyi idősen már öltöznek, leveszik ezt-azt a ruhadarabot és megijedtem, hogy ő nem csinálja.
Beni is dacos, ha nem, akkor nem. Ha olyanja van akkor pl. tegnap is megmutatta nagyinak, hogy tudja levenni a sapkát, enni kanállal levest...
Akkor nem aggódok, köszi.
Majd minden nap gyakoroljuk amennyit ő akarja és jó lesz. :wink:
Az ovi....
Nálunk csupa rosszakat hallottam, a barátnőm mikor óvónő tanuló volt, mindig rászóltak az idősebb óvónők, hogy ne öltöztesse, ne segítsen a kicsiknek, mert nem lehet 20-30 gyereket öltöztetni, magának kell.
Állítólag vannak ilyen dolgok, amit elvárnak, különben nem veszik fel abba az óvodába. Pl. teljes szobatisztaság, önállóság, ilyenek.
Szerintetek ez helyes? Nem az van, hogy minden 3 éves gyereket fel kell venni?

Süti, csak hallottam arról a lekvárról, én is a Tamarin lekvárt ismerem, de az a baj, hogy kevésszer lehet rávenni, hogy lekvárt egyen.
Szilvalekvárral próbálkozom egyenlőre, hát 1 héten ha 2-3szor megeszi.

Majd folytatom még csak felébredt...

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Süti, igen, kertesben lakunk és úgy szeretnénk mi is, hogy nyáron már elhagyjuk mindenképpen. Már anyagilag is megérezzük hogy 2-t pelenkázunk.
Erről jut eszembe, a Tescoban akciós a Pampers Sleep&Play , a Danira való 3-as méretű 35Ft-ra jön ki darabja.

Avi, köszi az öltözéssel kapcsolatban remélem úgy lesz.
Mindig mondom neki én is, hogy az oviban nem lesz senki aki öltöztesse, erre elkezdi sorolni, hogy mama,, mondom: nem, akkor papa, szintén: nem, akkor papó.... Édes.
Szegény Hunor, nagyon sajnálom.
A glicerines kúpot próbáltuk, amikor már mondogatta egész délelőtt, hogy kaka, kaka, de kész horror volt benyomni neki, dobálta magát, üvöltött, aztán amikor apa elvette a kezét onnan úgy 2-3 perc múlva, kinyomta a kúpot.
Annak nem kellett volna elolvadni? Mert így nem ért semmit.

Folyadék: Beni rengeteget iszik, néha már túl sokat, mert van, hogy 1 óra alatt tök pisi lesz, átázik a pelus.
Az dúrva, hogy csak evésnél adnak nekik inni, azt Beni nem is bírná ki.
Ő ha csak pohárból inna, nem tudna annyit meginni, amennyit igényel, mert lusta :oops: , cumis üvegből is szokott inni, jó sokat!

Próbálok jönni még!
Avi, próbáltad a kicsinyítést?

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


El is felejtettem írni,hogy Dani milyen csudapasi,édespofi!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Látom mindenkinek zsúfolt hete volt!
:lol:
Én most azért jöttem, hogy szóljak 1 hétig nagy valószínűséggel nem leszek, mert jönnek festeni a lakást, így nem lesz gépünk! de ha kész vagyunk Jövök!
Addig is puszi! Avi

aviubi
 
 


süti, köszi! :lol:
Avi, akkor jó kis felfordulás lesz nálatok!
Gyere majd!

Képzeljétek, már tegnap is, ma is volt kaka reggel.
Nagyon remélem, hogy így marad, mert mintha kicserélték volna a gyereket, olyan jól érzi magát.
Lekopogom!

Jó hétvégét mindenkinek!

Nálunk is munka van a házon.
Most fejezzük be a tetőtérben a másik gyerekszobát, az is legyen kész.

Húú, aki családi házban lakik közületek, adjatok tanácsot, szerintetek mi a fene zajokat lehet hallani a tetőtérben a gipszkarton fal felett?
Valamilyen állat fel tud oda jutni? Egér?
A hideg is kiráz, néha hallunk ilyen mocorgást, aztán hetekig semmi.
Eddig kétszer hallottam idén, ugye most költöztünk fel az emeletre, de ha ez így marad én szívinfarktust kapok.
Én nem vagyok ehhez szokva, panelben éltem 27 évig. :shock: :shock: :shock:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Egy családi házban ezer zaj van,ne ijedezz!!!!

sutimano76
 
 


:D :D :D
Bocsi Angie, de nagyon jót röhögtem rajtad! Persze, hogy betud oda költözni állat. Nekünk Balatonon mindig van lakónk, és szoktuk hallani ahogyan kapar. De egyáltalánb nem biztos, hogy egér. Nálunk az erdőből szokott lejönni minden évben valaki lakni. De ha egér akkor őt könnyű elintézni! És ne félj! Ő jobban fél tőled!
Ma még sikerült ideásnom magam a géphez, de holnaptól szerintem tényleg eltünök. Hiányozni fogtok!
És bocsi, de én is elfelejtettem írni, hogy nagyon szép pasid van! Arik vagytok együtt!
Süti! te is hozhatnál képet!
puszi!

aviubi
 
 


ubi,mire visszajössz addigra rakok fel,csak most újra lett telepítve a gép és nem nagyon boldogulok,3× annyi idő egy kép feltöltés,kicsínyítés,stb,de hozok ígérem.....viszont

Borcsa,ne légy már ilyen titokzatos a pocilakódról,oké hogy babona,meg stb,de hogy hanyadik hétben jársz már csak megoszthatnád velünk,na!!!!akkora luk van már az oldalamon,hogy elég hülyén nézek ki!!!!

sutimano76
 
 


sziasztok, ne haragudjatok, hogy nem jöttem, kórházban voltam, sajnos meghalt a babám, pénteken műtöttek, 2 hete már halott volt, úgyhogy a sürgősségire mentünk. most biztosan nem jövök egy ideig, mert fekszem, meg nem is vagyok jól lelkileg, majd jövök ha +++-abb leszek, de addig is tartsátok a frontot, puszika mindenkinek!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris,sajnálom :cry: :cry: :cry:

sutimano76
 
 


Boris,
jajjj, ne :cry: . Nagyon-nagyon sajnálom, kitartás :cry: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok,

Boris, nagyon sajnálom!! :( :(

Amúgy én így csendben olvasgatok. Kaptam beutalót HSG-re, a Délpestiben fogják csinálni, elvileg az az orvos, aki műtött is, csak most nem igazán a legjobban indult ez az év...még várnunk kell a dologgal, sajnos. :roll:

Mindenkinek kitartást!
-m-i-a-
 
 


Mia,neked is szorítunk!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Nagy takarításban vagyok, de közben hozok nektek híreket.

Regnap voltam Tapolcán.
Jövő csütörtökön kezdem a szurizást, most long protokollom lesz. Aztán ha megjön akkor vv és felírják a következő szurikat.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Tegnap :oops:

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sütike, köszönöm! Nagyon édi ezen az új képen Bernibaba :)

Rani, Neked sok kitartást és sikert természetesen!
-m-i-a-
 
 


Rani megy a drukk!!!!

Mia köszke!!!

sutimano76
 
 


Hát csajok,szépen kihakt a topik,újak se nagyon jelentkeznek mi lesz itt????

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Boris! Nagyon sajnálom!!! Basszus ez tényleg nagyon nem igazságos....Ölellek, és kívánom, hogy hamar sikerüljön teherbe esned, és csak egy rossz emlék maradjon ez az egész.... :cry: puszi!

Látom mindenki eltünt. Mi túl vagyunk a festésen, de a rendrakáson még nem. Múlt héten átköltöztünk apumékhoz. Hunor első éjjel belázasodott. Azóta is itthon van velem. Nem komoly, de jól meggyógyítom! :wink:

Rani! Nagyon szorítok ám!!! :lol:
puszi!

aviubi
 
 


puszi mindenkinek!!!és köszönöm.
szerintetek nem baj, hogy még van egy kis vérezgetésem? kérót hete volt a műtétem..

gyertek csajok, babszim, érted is úgy szorítunk!!!!!!! mikor mész???

rani, hajrá!!!!! csak ügyesen!!!

sütike, itten vagyok :lol: nagyon szépek a vonalzóid!!rég meséltél.. :?: :lol:

avi, köszi neked is, aranyos vagy, már túl vagyok rajta (azt hiszem)..bár tegnap este amikor mutattak a tv-ben egy koraszülött kisbabát elsírtam magam...a párom gyors elkapcsolt..szóval még azért érzékeny vagyok és még sajna vérezgetek is..

mia veletek mi újság? hogy vagytok?

újak????

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris,
mikor mész kontrollra? Lehet hülyeséget mondok, de nem úgy van ez a vérzés dolog, mint sima terhesség után (melynek szülés a vége)? Bár az kb. 6 hét vagy mennyi, elég soknak és irreálisnak tűnik így. Viszont egyik ismerősmőnek utána (nem tudom szebben megfogalmazni) maradt bent valami "képlet", ami végül felszívódott, de majdnem újra kellett műteni szegényt.:(
Velünk nincs semmi különös, lett beutalóm Hsg-re, talán ennyi, de egyelőre sok más összejött, így későbbre halasztjuk a kivizsgálást (munka, autóvásárlás ilyenek..). Szerintem majd úgy a márciusi ciklusban.
-m-i-a-
 
 


Sziasztok,Boris,sztem ha nem pihentél megeshet,de mit mondott a doki mikor kell visszamenned?????vagy csak úgy menjél,mégha nem is kell és kérdezd meg!!!!!

Nálunk az éjszakák még nem jók,sokszor kell a csajszi cicizni,nappal már kiszámíthatóbb a helyzet.hol dumál,hol tornázik,csak vigyorog mint a tejbetök,de még nem kacag!!!néha úgy néz,mintha egy felnőtt lenne bezárva és értené,helytelenítené a dolgokat,csak még nemtudja kimondani!!!szóval elvagyunk!!!!

Mia,minden jót neketek is!!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eltűnök időről időre, de nagyon magam alatt szoktam ücsörögni. Csak néha térek magamhoz. Szenvedek szó szerint ettől a nyavajás gyógyszertől, amit szednem kell a rossz inzulinom miatt. Iszonyat megvisel a tabletta, a diéta és ez az egész mizéria. Közben elkapott valami betegség, ami a fülemre, torkomra és persze a gyomromra húzódik, de hát a gyomrom teljesen kivan bukva velem együtt. EZT soha, senkinek nem kívánom! Minden napom egy nagy küzdelem, hogy mit öleljek, a wc-t vagy a párnámat, de persze egyiket sem szeretném. Teljesen depresszióba süllyedek, ha így folytatom, szóval nem vagyok jó társaság. Idáig feküdtem, betegszabin vagyok másfél hete, annyira ki vagyok bukva. Ma mozdultunk ki a párommal - ennek a hóesésnek nem lehetett ellenállni, és kimentünk, hogy életet szippancsak magamba, mert nincs bennem lassan élet sem. Ott tartok, hogy feladom ezt a gyógyszert és vele együtt mindent, mert ez nem élet, és megyek öribabáért. Persze nem szeretném feladni, de tegnap már ez volt bennem. EZ NEM ÉLET!
Ilyesmik vannak velem, nem vagyok jó társaság :( De igyexem :) Majd jönni ide is. Másik topikba azért szoktam néha beírni, mert ott mindenkinek van baja az inzulinnal, és nagyon érdekelnek az értékek, hogy javul-e a dolog stb. De ez a legkedvesebb csapatom anyukástul, babástul, csajostul :)
babszi
 
 


Babszi, teljesen megértelek. Hasonló okok miatt mellőztem/mellőzök mindenféle kommunikációt néha én is...Decemberben volt 6 hónapja a műtétem és én még mindig emiatt vagyok nagyon szarul, mármint lelkileg :( most meg közeledik a kiírás napja (február 10.) A napjaimat vagy a rosszkedv vagy egyszerűen a kedvtelenség jellemzi az esetek 90%-ban. Még előrenézni sem tudok és mellé társulnak a mindenféle "közönséges" gondok.
Nem számít milyen társaság vagy, gyere beszélgetni, ha jól esik kiírni magadból, szerintem itt mindenki segít, ahogy tud!


Süti, köszönjük! :)
-m-i-a-
 
 


Sziasztok! Megjöttem én is!
Csak ilyen korai órában tudok, amíg alszanak, mert majd később részletezem, miért nincs egy szabad percem sem!
Boris, írtam a másikban, de itt is sok erőt kívánok!
Süti, nekem is ilyen kis értelmes fejet vág Dani mindig.
Ő már kacagott hangosan többször is, csak mindegyik rövid volt.De nagyon édes.
Tejem sajna teljesen elment, én ettől lettem depis.
Azóta (1,5 hete) a tápszerből nem eszik annyit napközben, csak 5-ör eszik és megéhezik hajnal 3 körül. Néha be tudom csapni teával, és akkor alszik 4-ig, de az is nagyon korai és visszaesés, mivel ő már kb 7 hetes korától nem kelt fel éjszaka, aludt egy huzamban reggel 5-6ig.
Avi, jobbulást Hunornak. Biztos szép lett a lakás. Kép?
Mia, úgy látom te is mint én is, meg minden hasonló sorsú nő, észben tartja az ilyen dátumokat, mint pl. kiírás napja, műtét napja.
Engem is felzaklatott annak ellenére is, hogy Dani már a pocakban volt.
Nálad is halványodni fognak ezek az emlékek (eltűnni sosem) csak idő kérdése. Talán egy baba segít majd ezen!

Én: Most nagy fogyókúrában vagyok.
Diétás étrendet követek, elég jó, mert nem vagyok eszméletlenül éhes.
Ha nem tetszik a vacsora, akkor keverem Norbi update1-el.
Mellette járok gyógytornára heti 2x, vízben torna heti 2x ( a derékfájás miatt ) hasizom gyakorlatok.
6 hét, 6 kg fogyást ígér.
Nekem 2 nap után már volt 1,5 kg fogyás. De gondolom ez később majd stagnál.
Remélem használ, mert nyárra csini akarok lenni.
Ezért is tudok kevesebbet jönni. De igyekszem!!!! :wink:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Babszi drága!
Jobbulást és ne add fel!!!!!!!!!!!!!!!
Biztos őrült megerőltető ez a dolog, de sikerülni fog!!!!!!!!!!!!!!
És tök jó, hogy ez a legkedvesebb csapatod.
Puszi

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


babszi, hát ez nem hangzott túl jól :!: és szeretném azt mondani, hogy hamar vége lesz és jobb lesz, és ezt őszintén kívánom is, de tudom, neked most lehet, hogy ez nem sokat ér, talán jelent azért valamit!!! tudom azt is, hogy legrosszabb az egészben az, hogy nem érzed az egész folyamat végét, pedig lesz, méghozzá egy gyönyörű-mosolygós-édes babóka :lol: és te most erre gondolj!!! légyszi!!!

mia, köszi a bíztatást és neked is sok-sok erőt kívánok!!!! a hsg után remélem minden rendben lesz, persze, tudom tartasz tőle..
küldök +++++++

angie, huhh fogyókúra..miket ehetsz-eszel? hogy csinálod?
nekem nagyon bevált a hús/saláta diéta, minimális szénhidráttal.
te melyiket 'fogyasztod?

sütike, hálistennek tegnap alig volt vérzésem, sőt szinte semmi, remélem pár nap és vége lesz, nem rendeltek vissza, szövettanért kell csak bemennem...

ubi?többiek???

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Piciboris,
de jó, hogy itt vagy megint :D .
Vérzés annyira nem jó, da ha már múlik, akkor örülök. Nekem azt mondták, mikor a m.k előtt megkapartak, hogy akkor végzett a doki jó munkát, ha nincs vérzés :roll: .
Mikor próbálkozhattok újra?

Angie,
ügyes vagy a fogyókúrával, erről én csak jókat hallottam :D .

Avi,
Hunor meggyógyult már?
Köszi a drukkot, rám fér :D

Süti,
Bernivel nem tudok egyszerűen betelni. Olyan szép szemei vannak, és azok a szempillák..... :D . Édes :D

Babszi, Mia,
én csak annyit tudok mondani, hogy nem feladni, nem elkeseredni!
Tudom, könnyű beszélni, de ezzel csak rontatok a dolgon :roll:
Miért nem jöttök többet, együtt nem könnyebb átvészelni?

Mia,
drukk a hsg-hez!

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Boris a femina.hu-ról szedtem, az a neve 6 hét, 6 kg
Van mindenféle étel, kevés szénhidrát.
Sajna elég sok mindent nem szeretek, de ha elcsábulok is és nem fogyok sokat, már akkor is megérte, mert megszerettem a brokkolit. :lol:

Rani, köszi.
Nézem a vonalzód, igaz a baba rajta Hanna?
Legalább is hasonlít rá. :wink:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie,
igen, ő Hanna :D . De rég is volt :D .

Kép

Kép
ranita1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: