Új privát üzeneted érkezett!

Arwen, én is próbáltam így csinálni az altatást anno, ahogy te, de nekünk nem ment. Balázs folyton üvöltött és én ezt nem bírtam elviselni. Mondjuk nem voltam elég kitartó, ezt azóta is bánom, mert a mai napig úgy alszik csak el, ha van vele valaki, aki általában én vagyok, de ha pl. anyukáméknál alszik akkor ott se alszik önállóan, hanem ha anyukám ott fekszik mellette. Egyébként ezt a módszert, amit te is alkalmaztál én a Suttogóban olvastam és nagyon tetszett, csak nekem valahogy nem jött össze.
Vitamin: hozzászoktam a vitaminokhoz, nem is voltam beteg, amióta szedtem őket, és gondoltam, hogy ha a c vitamint megtartom ekkora mennyiségben, akkor nem árthatok... na de majd megkérdezem a dokimat mit mond, hátha megnyugtatna, mert azért bennem van az ideg... az elevitet szedem amúgy, meg magne B6-ot és ennyi. A gyümölcsöket nem igazán szeretem, illetve a télieket nem annyira, most a meggyet, az epret eszem, és várom az őszibarackot. De különösebben nem vagyok gyümi rajongó. Ezért is szoktam vitaminnal pótolni ezt.
Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen sok tortát csinálsz. Kérünk majd fotókat!!!

Nikó, altatáshoz kitartást (én sem voltam az), próbálgasd amit Arwen írt, én is ezt fogom alkalmazni ismét a második gyereknél, de erősebb leszek, hátha... azért fárasztó folyton nap, mint nap altatgatni.
Mondjuk érdekes, hogy a bölcsiben meg rögtön megy a kis ágyába és szó nélkül, egyedül elalszik, sőt, ha felébred utána még képes sokáig feküdni csendben. Na ezt itthon nem csinálja soha!

Pinkiné, nem akarok beleszólni, de nálunk is volt olyan, hogy kimaradt az esti fürdetés (az esti rituálé) és Balázsnak ez meg se kottyant. Mondjuk én úgy érzem, hogy sokszor kicsit lazábban is nevelem a gyerekem, mint mások, és én simán kihagynám a helyetekben ezt a fürdetést. De persze ti tudjátok. Azért sok mindenről lemondunk egyébként is a gyerek kedvéért, néha-néha viszont nem árt, ha kicsit önzőek vagyunk, legalábbis én ezt vallom.

Marietta, sajnálom, hogy ilyen hírekkel jöttél. Én nem hiszem, hogy te rontottál el valamit Flóránál, szerintem természetre ő ilyen, ragaszkodó és ezt el kell fogadnod. PErsze így nehezebb vele az élet, de gondolj bele, hogy egyébként ha idegesítő is sokszor, mégis olyan csodálatos ez, hogy így ragaszkodik, ezzel is kimutatja, hogy mennyire fontos vagy neki, hogy számít rád és ezeket az éveket nem fogja visszahozni már senki, használd ki, h ilyen sokat vagytok együtt. Most ez rémisztőnek tűnik, de majd később szerintem értékelni fogod azokat a pillanatokat, amikor úgy ragaszkodott. Szóval, kitartás!!!

Csajok! Valaki elkezdte már a szobatisztaságot? én most agyalok, hogy vegyek-e leszoktató pelust, vagy hogy kezdjem? Van valami ötletetek? Ezen a nyáron mindenképp szeretném, ha Bali valamit produkálna ezzel kapcsolatban.
szerika
 
 


Halihó Lányok!



VIVI! HATALMAS NAGY GRATULA LEVENTÉHEZ!!!!!!!!!!!!!NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK! NO ÉS SOK TEJCIT!!!!!!


Bocsánat, én is eltűntem, de 19-én lesz egy hatalmas vizsgám, eü (komplett anatómia és társai), szóval egyelőre még csak az olvasási fázisban vagyok, ami ugyi nem lesz kevés (kb. 600 oldal + az apró), de belelendültem ezerrel, muszáj.

Mi nagyon jól vagyunk, a kívánósságon és a ciciérzékenységen kívül szerencsére ezeddig elkerült bennünket a rókakoma :)
Nagyon sok gyümit és zöldséget eszem, borzasztóan kívánom, pedig Csongival nem kívántam, sőt...
BejelEntkeztem dokihoz végül. A Kovács Rékához a Flórba, biztosan nem véletlenül találtam el Hozzá. Majd meglátjuk.

kÖSZI kRISZ MÉGEGYSZER A SEGÍTSÉGED!

Szeri, szerintem sem kell olyan nagy mennyiségű C vitamin, főleg, ha Elevitet is szedsz. Annak a nagy dózisnak amúgy csak kis százaléka épül be a szervezetbe (a többi jobb esetben kipisilésre kerül, rosszabbik esetben felhalmozódik, már erre is hallottam példát). A lényeg, hogy a C vitamin csak úgy tud beépülni, ha van mellette szelén és E vitamin, ez a hármasfogat nélkülözhetetlen, enélkül nem sokat ér az egész. A vas felszívódássához kell a C vitamin, tehát a vas mellé is szedni kell, de a komplex vitaminnak ez a lényege, hogy olyan kombinácoóban tartlamazza az egys összetevőket, amelyek segitík egymás beépülését. Önmagában egy C vitamint szedni, szerinte, totál felesleges.

Csongor, ha jobb idő van, pelus nélkül van. szól, ha pisi, kaki van. szóval nálunk már szerencsére nagyon működik ez a dolog, nagyban segített a zenélő bili, mindenkinek ajánlani tudom. Bár mi nem akartunk venni, csak véletlenül ez tettük be, nagyon örültünk neki.
Azt mondtam Csonginak, hogy látod, annyira örül a bili, hogy dalra is fakad :lol:



Ágota :lol: !!!

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Bocsika, eltűnt a kurzor, jobbnak láttam elküldeni, amit már leírtam.

Nikó, Marietta, hát én nem vagyok követendő példa, de Csongi a mai napig cicin alszik el este és délben. Reggel 5 körül rácuppan, aztán így összekapcsolva alszunk 8ig. Gáz, főleg, hogy most elég érzékeny a cicim. Ráadásul biztosan érzi a Tesókát, és meg van gajdulva: ANYAANYAANYAANYA, CICIKE és még többet akar rajta lenni, mint volt.

Nándorka, Nálatok hogy alakult ez a dolog. Van Nálatok is cici még???
Remélem Dorka jobban van már!!!!

Bakker, véletlenül talált egy cumit, és azóta cumimániás lett. Persze csak szórakozásból. mert látta a szomszéd Kisbabánál, dehát nem tudom. Azon gondolkodom, hogy váltsam esetleg a cicit erre, dehát ilyen korban cumira szokni, bődületes hülyeségnek hangzik. Ám a cicizés sem feltétlenül normális állapot már...

Csajok, a hasam akkkkkkkora, hogy valaki ekkora hasal szül. Komolyan. No mejd megkérem Apát, hogy csináljon képet, gondolkodom, hogy ez természetes -e...

Arwen, hát itt mindannyian tudjuk, hogy Te mintaanyuka és mintanő vagy :P ezt már rég le akartam írni.

Pinkiné, nehogymár a fürdés miatt ne menjetek. Csonginál hányszor kimaradt a fürdés!!! Pedig Nála is ez a rituálé, de a kivételek azért kellenek, hogy erősítsék a szabályt!!!!!!!!!!
:wink:

Tyűűű, még tanulni akartam...hát nem is tudom.

Pusszancs

KépKép
KépKép
ragota
 
 

 
 

Vivi irt tegnap este,hogy jol vannak,sima szulese volt,hamar lezajlott,csak a varras volt rossz :wink: Mar alakulgat a tejci is.Szegeny Levit megviselte a bentlet,mar nagyon lent volt regota,igy megnyomodott es lila szegenykem,de javul.
Elvileg vasarnap mehetnek haza :lol: :lol:
Ha tud,jelentkezik bovebben es puszil Mindenkit! :lol: :lol: :lol:

Marietta,
kitartas!Ilyen nalunk is volt.HU elevenen el bennem...illetve nem is,az ember elfelejti.Mert utana ugyis jon mas :lol: Biztosan most jon ki nala e a szeparacios szorongas,tudod,ez ilyen eletkori dolog,elmulik!!!!!Csak kitartas!
Emlekszem egy ilyen nap utan en este olyan de olyan faradt voltam,hog yaz nem igaz,mintha leszivtak volna az agyam.
Nalunk Attilara nem volt jellemzo 1 eves koraig,hoyg orakat aludt volna (kiveve babakocsiban vagy autoban,tehat szigoruan ugy,hoyg en nehogy otthon tudjak valamit addig csinalni :wink: ),napi tobbszor aludt 10-20 perceket.Iszonyatosan farazsto volt.Es amulva nezem az evo-alvo babakat...mert Attim nem ilyen volt.De aztan miota 1x alszik,vegre en is atelhetem azt,hoyg milyen is,mikor egy reszletben megcsinalok valamit es nem 5szorre..... :lol:
Ugyhogy tenyleg csak anniyt tudok mondani,hoyg kitartas!!!!!!!!Meg fog valtozni,hidd el!!!

Niko,
Attila mondjuk sokaig aludt el cicin,arrol o maga szokott le.Egysercsak nem aludt el a vegere,hanem eber volt,es ugy tettem be az agyba.Amig cicin aludt el az volt a nehez,hoyg utana nalam szinte soha nem sikerult becsempeszni az agyaba eberedes nelkul.Es akkor kezdodott elolrol.
Menni fog,csak haladj az o tempojaban,de hatralj meg.Ha ordit,akkor persze,hoyg ne hagyd ott!
De Attila is sirt,es volt,hogy en majdnem feladtam,mert annyi ideje csonaltam mar,emleksem az elso napokban orakig tartott!!!!8kor tettem le,es volt,hogy kb 10ig bejartam hozza ujra es ujra....de aztan valami uton modon csak sikerult...de az tenyleg kemeny het volt.De a ringatastol en nagyon kivoltam,amit elso honapban csinaltunk.Ringatas-jarkalassal.Muszaj volt valtani!

Szeri,
en pont igy gondolom,ahogy Te neha lazabban kell venni dolgokat.Amugy en megfigyeltem magamon,hogy ahogy egyre nagyobb Attila,ugy laulnak az ilyen furdes-elveim pl.
Kb 1 eves koraig nem tudtam elkepelni,hogy kimarad eg yfurdes????A!Aztan nem tortent semmi,mikor ugy alakult.Es pl most mar at sem erzem tragedianak,ha este megyunk el 3asban vasarolni,es veletlenul kesobb erunk haza.Es nem 8kos fektetunk-Na bumm.Attila tok jol birja,szerintem kepes lenne 10-11 ig fent lenni,nem nyugos.Persze 95%ban 8korul lefekszik,de ha valami program van,nem gaz,ha ebbol 9lesz.De ezt regen nem tdutam elkepzelni.De most mar latom,hogy azert a mi igeneyink is IGENCSAK fontosak! :wink: O mondjuk elvez mindenfele kimozdulast,igy azzal nincs gond :lol:
Erdekes,hogy Bali a bolcsiben ugy alszik el,nyilvan az lehet,hoyg ott ezt szokta meg,ott ez termeszetes neki.De hat otthon ott vagy Te :lol: HUlye lenne nelkuled elaludni :lol:
Szobatisztasag:Atti nem mutat hajlandosagot,tudja jol mir evalo a bili,wc.MOndja,megy mutatja,de raulni???NEM!Szoval nalunk kisgatyaban lofralas megy.De aert varoma jo idot es a kertet,mert ide-oda pisil es ez nem olyan buli.VIszont igy zavarja!!ha bepisil!A pelusban nem!
De ha kisgatyaban bepisil,total kiakad,es egybol kiabal!Ugyhogy ugy gondolom r afog jonni,hogy ez nem buli es majd szol.Bilire-wcre nem eroltetem,mert azt latom,hogy nem szeretne meg.Kisgatyaban viszont imad lenni,vettem neki Thomasosat,meg Verdasat es Spongya Bobosat (kedvencek :lol: ) es hat o valasztja,hoyg melyiket kell felvenni :lol:

Ragota,
Csongid CSUCS ugyes a bilizessel!!!!Remelem jo lesz a nodoki!
HU vizsgahoz kitartas!
Vonalzot nem csinalsz tesonak??
Mintaanyuka????Mintano????na ne mar...nemi ironikus felhangot velek felfedezni :lol: En nem akarok minta lenni...de ezt Te sem gondolhatod komolyan!

Nandorka,
hoyg vagytok???Dorka???
Jaj megzabaltam Doro beszolasat :wink:

Pocikepeket kerunk a kismamiktol!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


sziasztok,

nem enged a régi nevemmel már napok óta belépni, a priviket sem tudtam elolvasni... :evil:
Így újra regeltem... :lol: :wink:

Arwen, köszi a Vivi híreket, örülök, hogy jól vannak, remélem hamarosan képet is kapunk!
Nekem is sokszor eszembe jut rólad ám a Mintafeleség és -anyuka
...:wink: :wink: :lol: :wink: de nem rossz értelemben.

Nikó, hát az alvás nálunk sem egy sikertörténet. Én is erre jutottam, hogy tök jó könyv a Suttogó, de az én gyerekemre kb semmi nem mukodik, amit ír
Nappal van, hogy 20 percet alszik összesen, persze ölben. Esti altatás ölben, cicin. Így hamar elalszik, viszont éjjel újra gyakrabban kelünk és a legújabb, hogy hajnal 2-3 körül 1-2 órát fent vagyunk, nem sír, csak nem álmos, játszik, forgolódik :lol: én meg nézem :lol:
Egyelőre nem érzem úgy, hgoy ez nekem teher lenne. Ha majd az lesz esetleg, akkor változtatok rajta. Persze próbálgatom néha ala Suttogó, hgoy leteszem és hátha...de 100-ból egyszer alszik így el...ez van. Én imádom, mikor szuszog az ölemben és olyan hamar elrepülnek ezek az idők... :roll: :oops: :lol:

Ágota, lássuk azt a pocakot! Hadd irigykedjünk :wink: :lol:

Doró hogy van? Remélem már meggyógyult!

Krisz, sajnálom a bromo mellékhatását...remélem elmúlik, nekem scak eleinte volt ilyen gázos...

Marietta, kitartás Flórához! Képeket kérünk róla (is!)!!!

Pinkiné, hát nem egyszerű ez a lagzi téma...még van addig 1 hónap, hátha kitaláltok valami jó megoldást... :roll:

Mi jól vagyunk, Levi kezd igazi kis csibész lenni, imádom!!!
Lassan nekiállunk a hozzátápinak is.

Tényleg, aki szoptatott sokáig, ti adtatok vaspótlást a gyerkőcnek? Most ezen agyalok, mert olvastam, h 4-5 hó után már nem elég az anyai szervezet tartaléka... :roll:
vickybabe1
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 13:04-kor.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Tudom csajok hogy igazatok van abban hogy ez egy átmeneti dolog. Tudom én is ezt csak most kicsit nehezebben tolerálom. Mensi elött vagyok vagyok és most valahogy jobban megvisel mint eddig.

De függetlenül attól amit írtam nektek türelmes vagyok Flórával nem kiabálok vele stb..... csak én érzem hogy a vinnyogástól szétmegy a fejem, és belülről néha széttudnék robbani de ahogy jön aztán úgy megy is ez az érzés.

De függetlenül ettől nehéz. Viszont tudom hogy ezeket az éveket kell a legjobban kihasználni hisz olyan hamar megnőnek és nem lesz az én kicsi lánykám akit akármikor imádhatok ölelgethetek.

Higgyétek el élvezek vele minden egyes pillanatot és semmiért oda nem adnám ezt az érzést.
Hisz mindig is erre vágytam ezért küzdöttem hogy ez a csöpp lány itt legyen velem. :D Még ha olykor idegtépő is a hisztije. :lol:

Mikor így felbosszant mint most olyankor arra gondolok hogy nem baj ezen majd vhogy túlleszünk elviseljük de a lényeg hogy EGÉSZSÉGES!!!! és máris jobban érzem magam.

Most épp alszik az ágyában. Kiváncsi vagyok meddig bírja és mikor jelez hogy nem mellettem van. :? Én még most azért nem alszok mert élvezem a CSENDET! :lol:

Pusszantás!

Ja és örülök hogy nem én neveltem "rosszul". Legalábbis szerintetek. :wink:

Jó éjt.
csipcsab
 
 


Jaj, lányok, úgy szerettem volna sokat írni ma, de Dorka úgy hallom, másodjára ébred fel, és most épp a miszobánkban van az ágya, az apja meg nagyon korán ment el ittjhonról, ma is dolgozott, szóval nem lenne kedves dolog tőlem ,h ráhagyjam, h csitítgassa álomba a lányt.

Úh. most cvsak annyit: köszönjük nagyon, h érdeklődtetek, igen, már jól van Dorka, láz már nincs, és talán már hasmenés sem lesz. Ma nem volt. Így holnap megkóstolhatná a tortáját... Várja már a szülinapünneplést.
Még egy dolgot elmesélek: folyton azt játssza, h kisbabája van. Lehet ez nyuszi vagy maci vagy játékbaba, de akár levegő is, mutatja, h ő a pici babája. És! Sokszor be kell tenni a bodyja alá, h a pocakjában van. Aztá negy idő után szól, h 7-kor fog megszületni (mindegyik 7-kor születik), és kiveszi vagy segíteni kell kivenni. Utána beteszi a "hordozgatójába", amit ő szerkesztett egy oylan sapiból, amin gumi van, azt a nyakába rakta és így hordozza a pici babáját. Olyanokat mesél hozzá, h mennek az Állatkertbe (mikor még itt voltak a nyuszik, ki is mentek hozzájuk és mondta, h ezek a mosómedvék), meg h kék cumit vett neki, meg boltba mennek. Csak bámulok...!

No, csönd van, megpróbálom:

Marietta, tudom, irtó fárasztó, de ennek is vége lesz egyszer. Most van úgy látszik, a csúcson ebben. 10 hónapos, nálunk is hasonlóan volt a fiammal.
Sztem sem nevelted rosszul, vki ilyen kis ragaszkodós. Nálunk vmennyire hatottak ez ellen a programok, Nektek nem? Én is jobban bírtam ezt az időszakot úgy, h ide-oda mentünk, a gyreek is. Próbáljátok ki!
Szépek vagytok, imádnivaló kis mosolya van a lánynak!

Viviéknek sok puszit, várjuk őket "haza" ide is, aztán majd mesélj ám, ha kipihentétek magatokat!

Nikó, azt hittem először, rokon kislány van a képen. A szülők közt is van hasonlóság hozzátok? Fantasztikusak, és nagyon-nagyon édik!

Jaj, mit akartam még??? Annyi mindnet.

Ágota! Cicin alszik el többnyire Doró, de más el tudja altatni mesével ölben vagy az apja úgy is, h leteszi az ágyába és ott beszélget a lány magában (az apja egy szobában van vele), és egy idő után álomba karattyolja magát. Egysezr velem is volt, h nem aludt bele a szopiba és uez a karattyolós dolog volt. És szépen elaludt. Elalváshoz és ébredéshez kap főleg cicit, de most , hbeteg volt, kapott pluszban is. Azt nem engedem, amikor úgy érzem ,csak azért kér cicit, mert unatkozik. Ill. van olyan is, h cicit kér, nem akar enni-inni, arra gondoltam iylenkor, talán már ennyire álmos, és mindig el is aludt. De mosatnában már volt párszor, h ha vmiért úgy alakul, h mégis evett, akkor utána jól elvolt még egy ideig – tehát nem is annyira álmos lehetett, hanem éhes. Szóval lehet, h az általános éhséget is cicikéréssel jelzi.
De nekem nem sok még, sztem egy félévet még engedem mindenképp.

Jajaj, a többi, amit írtam, az elveszett, rosszalkodik a netkapcsolatunk. Inkább elküldöm így, puszi mindenkinek!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


MERRE VAGYTOK CSAJOK?????? :roll:
csipcsab
 
 


Bizon,y merre???

Marietta, még annyi jutottt esezmbe, h én ilyentájt (fiam 9 hós volt) kezdtem el hetente egyszer eljárni itthonról (táncot tanultam), ami roppant jót tett nekem lelkileg. Lehet, h Te eljárogatsz, de ha nem, keríts sort rá vhogy. Kell a regenerálódási lehetőség nekünk is. Főleg az idegeinknek időnként... :? :wink:

Képeket megpróbálom kinyerni a gélpből, és ha lesz aranyos, felteszem.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Hát, majd a galériába teszek fel jobbakat, most ezt találtam hirtelen.

A címe: KÖSZÖNÖM SZÉPEN.
Dorka ui. minden egyes ajándékát megköszönte így, gondolhatjátok, h olvadoztak az ajándékozók. :) Tényleg édi volt. Kapott egy ilyen ugrálós pónit. Szereti a lovakat, és ezen jól el tud játszadozni.

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ja, és a nyakában a bátyjától kapott nyaklánc. Fűzött neki a fiú egy nyakláncot és körmöcskével csinált egy övet 5 különböző fonalból. Nagyon örült neki a picilány.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Marietta!

Én itt vagyok..... Nagyon édes Flórád a képeken! Mennyire hasonlít rád! :D :wink:
Ja, és múltkor elfelejtettem válaszolni, Cseh Erikához mentem el. Tudom, hogy már nem a Flórban dolgozik, de egyszer voltam nála, és akkor nagyon alapos volt, és hát most sem csalódtam benne...

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Nándorka! De édes lehette Doró, ahogy mindent megköszönt. Ilyenkor meg kell zabálni őket. :D

Még az altatáshoz akartam írni, hogy Csenge is nagyon sokáig csak cicin aludt el, aztán átállt arra, hogy ha melléfekszem, akkor elalszik. Viszont... :D :D :D Szinte napra pontosan 2 éves szülinapjától a saját ágyában átalussza az éjszakákat. :D :D

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Még azt akartam írni, hogy egy másik topikban találkoztam Benitával. Nem tudom, hogy emlékeztek-e rá. Mindenesetre mondtam neki, hogy kukkantson be hozzánk. Most kezdett el újra babanetezni, tervezik a tesót...
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is :lol:

Viviéknek nagyon gratulálok!!

Barátnőmnek vasárnap született meg a kisfia Kornél,szomszédunknak pedig hétfőn a kislánya Bogi :lol: édes mind a kettő nagyon.

Nyucsi is beteg 5 napig lázas volt így dokibácsi antibigyót írt fel (amúgy nem szokása csak nagyon indokolt esetben adja) ettől viszont fosingózik így adom neki a probiotikumot meg a búzakorpát.szerencsére már jobban van de így no bölcsi.
itthon minden ok kellett nekünk ez a két hónap szünet :wink:
R. rengeteget dolgozik plusz melót is vállalt ,jó lenne nyaralni menni :D
kertet rendezünk mert hétvégén kerti parti lesz !

Szeri Nyunyi is a bölcsiben egyedül alszik el de itthon altatom :shock:
rafkós mert valamelyik reggel nem akart még fel kellni és egyedül vissza aludt.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok Lányok!
Megérkeztem én is, immár kétgyermekes anyukaként. Igaz jelenleg csak Picurka van itthon velünk, mert Encinek torokgyulladása és láza van, így dokinéni nem javasolta hogy együtt legyenek ketten. De holnap délelőtt viszi vissza a mama ellenőrzésre, és ha lehet, jön is haza.
Szóval a szüléstörténetem:
Csütörtökön 4.10-kor egy haskeményedésre ébredtem, amit fájás is kísért. Hamar megnéztem az időt, és hamar rá kellett jönnöm, hogy 10 perces fájásaim vannak. Nagyon enyhék voltak, enyhe mensis fájás, rosszabbra számítottam. ½ 6 fele amikor férjemnek munkába kellett volna indulnia, felhívtam a dokit, hogy még leállhatnak-e a 10 percesek, lehet-e hogy jósló, vagy indulja a kórházba? Én ébresztettem a dokit, azt sem tudta ki vagyok, hány hetes stb, így javasolta, hogy ¼ 8 körül mennyek be a kórházba, megnéz, aztán eldől hogy maradok-e vagy sem. Összekészülődtem, elpakoltam Enci cuccait, bevittük a mamihoz, aztán irány a kórház. Útközben nem mértem az időt, de 7 körül mire a kórházba értünk már 4-5 perceseknél tartottam. Vizsgálat után kiderült, hogy 1 ujjnyira vagyok nyitva. Felmentem NST-re, majd 8 óra körül felvettek az osztályra. ½ 9 körül beöntés, utána oxitocin infúzió, és no-spa injekció. Apa végig ott volt velem, nagyon sokat számított, megnyugtatott a jelenléte.
Az események felgyorsultak, egyre sűrűbben és hosszabban jöttek a fájások, nem néztem az időt. 11 körül nézett a doki, akkor már 3-4 ujjnyi voltam, és eltűnt a méhszáj. Hamarosan éreztem is az ingert, és kezdhettem tolni. Nem tudom hányadikra sikerült, de nem tartott túl sokáig. Apa vágta el a köldökzsinórt, aztán ment a mosdatásra, és mérésre is Pici Fia után.A következő tolással meglett a lepény is. Akkor, ott úgy éreztem, hogy nem bírom, de mire kitoltak a szülőszobáról, már nem is emlékeztem rá, hogy rossz volt. A varrás jobban megviselt, azt hittem sosem lesz vége. Kb 8x mondta a doki, hogy utolsó öltés, de mindig talált még stoppolnivalót. Levi úgy bújt ki, hogy a teste mellett volt a keze, és repedt az is, aminek nem kellett volna.
A császáros előéletem miatt az infúzió lassú cseppszámmal ment, de így is sokat használt. És szintén az előéletem miatt betapintással ellenőrizte a dokia heg épségét. Ezt is kihagytam volna, de nem kérdezték meg.

Most mennem kell, majd még jövök, mutatok képet.
vivi79
 
 


Vivi!

De jó hogy jöttél. Nagyon ügyesek voltatok Levivel. Boldogságos napokat kívánok kis családoddal.

várjuk a képeket.

hihetetlen csajok hogy mához 1 hónapra 1 éves nagylányom lesz. :shock: :D

Majd írok de most mgyek feküdni. Holnap meg barátnőzünk Flórival.

Dorka is nagyon édes. Pici lovas. :lol: A bátyó pedig nagyon kedves hogy ilyen szép ajándékot készített neki. :D

Esztora!

Örülök hogy minden a legnagyobb rendben van nálatok. :wink:
csipcsab
 
 


Vivi, jajjj, de jó, örülök, hogy ennyire "könnyedén" ment a dolog. Legalábbis a leírás alapján.
Óóó, az a betapintásos dolog nem hangzott túl jól....ezt nem kellett volna elmesélned...bár mégis jobb, majd rákérdezek erre, hogy szándékozik -e ilyet csinálni majd nálam is valaki...

Arwen...én komolyan mondtam, és látod nem csak nekem jutott ez eszembe. Abszolúte semmi ironikus felhang nem volt ebben.
Nándorka is pályázhat erre a címre... :)

Marietta, gyönyörű a Csajszi! Nagyon hasonlít Rád.

Esztora, örülök, hogy jól vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krisz, nekünk is ki kéne próbálni ezt a saját ágyas verziót...

No megyek tanulni. Holnap kérek Apától pocakfotót.

Pusszancs

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Vivi! DE jó, hogy már otthon vagy! Hogy fogadta Enci a kisöcsit? Gondolom nem könnyű két gyerkőccel... Párod veletek van? De jó lehet újra babzázni! :D Mesélj, hogy telnek a napjaitok! :wink:
Kérünk képeket!

Ragota! Nem csinálsz új vonalzót? Örülök, hogy sikerült dönteni doki kérdésben! :wink: Pocakfotó?

Esztora! örülök, hogy minden rendben veletek!

Szeri! Hova tűntél? Pocakfotó?

Arwen! Nekem is eszembejut mindig rólad a mintaanya, mintafeleség.... :wink: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Vivi, nagyon örülök, hogy ilyen "könnyedén" ment a szülés. :) Nagyon ügyesek voltatok, s annak külön örülök, hogy Apa is ott tudott lenni. :) Encinek gyógyulást! Levente babáról pedig kérünk képet! :)

Marietta, nekem Peti sokszor ugyanazt csinálja, amit leírtál Flóriról. Áll mellettem a konyhában, csimpaszkodik a nadrágomba, hajtogatja hogy "Aja, aja" és krokodilkönnyekkel bőg. Ha meg pisilni kell mennem, hiába próbálom neki elmagyarázni, hogy anya most megy pisilni, mert nekem nincs pelenkám, de mindjárt jövök vissza - vigasztalhatatlan. Aztán ahogy visszaérek a helyiségbe, abbahagyja és újra nyugiban játszik. :shock: :? Engem az éltet, hogy ezt a korszakot is kinőjük. S azért nagyon nagyon boldogságos érzés amikor felveszem, s belebújik a nyakamba :)
Mondjuk nálunk az alvás szerencsére jól megy, délelőtt-délután babakocsiban alszik, s éjjel a saját ágyában. 10 körül fektetem, s reggel 8-1/2 9-ig alszik. Csöndben, nyikkanás nélkül. 8)
Biztos nehéz lehet így pihenni.
Ja, egyébként ha gondolod, próbáld meg azt, hogy az ágyában altatod el. Én erre szoktam rá, mert volt hogy nem aludt el vacsi után a kezemben, s ha elaltattam, s leraktam utána max. 30 perc múlva visítva sírt, mert felfedezte, hogy nem vagyok ott.
Úgyhogy bevezettem, hogy ha nem aludt el a kezemben, akkor berakom az ágyába, betakargatom, s paskolgatva a popsiját, énekelve ott altatom el, hogy tudja, hol is van.
Amióta ezt bevezettem, azóta vannak nyugis éjszakáink. Próbáld ki, ha gondolod. :wink:
Egyébként gyönyörűséges a leányzó :)
Ja és számomra is hihetetlen, hogy mindjárt 1 évesek! :shock: Holnap adjuk át Porsi keresztanyuéknak a meghívót a szülinapi bulira :)

Ágota, remélem jól sikerült a vizsga :) :wink:

Nálunk minden ok, Peti 5 nap alatt kidobta a 2 fölső fogát, úgyhogy most már 4 fogúak lettünk :)
Képzeljétek, megoldódott az esküvő napján való fürdetés. :) Tesóm vállalta, hogy megfürdeti.
Persze erre féltékenységből egyből a nagymama is mondta, hogy segít. :evil: Mind1, nem is idegesítem magam, a lényeg hogy megoldódott a dolog :)

Hétvégén nagypapa csinál Petinek az udvarra homokozót. :) Ugyanis - nem tudom mondtam-e - de a kutyusok el lettek kerítve a kertből, így most miénk az egész :) Hétvégén lesz homokozónk, jövőhét elején pedig jön a babymedence, amit rendeltem :) Tisztára várom már, mit fog hozzá szólni. Most úszó pelust próbálok neki szerezni. :roll:
Én mostanság kicsit hikomatos vagyok. :oops: Először a gyomrom rendetlenkedett - még ügyeleten is jártam. Aztán a háziorvos adott gyógyszert, most már jobb.
Majd elkezdett fájni a jobb forgóm, úgy sántítottam, mint az a bizonyos kutya. Majd az is elmúlt.
Most pedig éppen ínhüvelygyulladásom van. :oops: Az egész jobb csuklóm fásliban van. Ma este Apa fürdette Pepét, mert alig bírom a gyereket is felemelni. :roll:

Na megyek, lerakom magam, ha már babym is alszik. :)

Addig is egy kép, hogy milyen édesen tud alukálni :)
Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Vivi,
Isten hozott Titeket itthon!!!
Orulok,hogy jo elmeny volt a szules,gyors is es ott volt a ferjed!
Hu a varras volt nekem is a legsz.rabb :?
HOgy van Enci??Remelem mar o is jol es egyutt tudtok lenni!
Sok tejecsket es jo egeszseget Nektek!!!ha tudsz gyere meselni es hozz kepeket!!!!

Marietta,
Florad gyonyoru,es hihetetlen,hogy menniyre Rad hasonlit!
Julius 9en pedig egyutt unnepelnek Attimmal:)))))))))En mar nagyon agyalok az ajandekon,tortan (azt hiszem mar kitalaltam,hoyg milyen lesz,en fogom csinalni:))

Marietta,Pinkine,
:)Labba kapaszkodos-siros tortenet ismeros:)Elmulik!!!Tenyleg!!!
De azelott en sem hittem volna:)

Nalunk most az a legujabb (jo,hoyg most beszeltunk az alvasrol)...hogy Attilanak atalakitottuk az agyat heverove.
Hat most,hogy siman ki tud jonni az agybol,nem olyan egyszeru az alvas.Majd kifejtem az egeszet,furfangos az ur. :roll:

Nandorka,
kesz vagyok Dorotol!!!Halali lehet,ahogy kismamat jatszik!!!HOnnan szed ilyeneket???Es csucs!!Draga!
Nagyon tunderi a ponis kisasszony!!Es milyen jo tesoja van,irto jolelku kissrac lehet a fiad!
Vizsgan tulvagy mar?

Esztora,
orulok,hogy jot tett a 2 honap szunet,es minden oke most mar!
Kerunk kepet Nyunyirol,reg lattuk!!!!!!!Kerti party,de joooooooo!Orulok,hogy meggyogyult Nyunyi!

Szeri?????

Ragota,
vizsga?Mikor lesz?Vag ymar tul vagy rajta?

Kismamiktol pocakfotokat kerunk!!!!!!

Pinkine,
orulok,hogy megoldodott a furdetes es el tudtok menni az eskuvore!!!
Sajnalom,hogy romokban vagy,remelem hamar helyrejossz :?
Petid eeeeeedes,ahogy alszik!!!!!!!!!!!

Kepzeljetek a kertunkben (a haznal) van 2 iszonyat nagy cseresznyefa,de akkora :shock: Persze eddig is tudtuk(jooo sok fank van,meg volt is,csak sokat ki kellett vagni... :( ),csak most valt erdekesse,hoyg erik a cseresznye:)Csak azt sajnalom,hogy a nagyresze es a legpirosabbak ott vannak,ahol keptelenseg elerni.Vekonyak az agak kb 5 meter magassagtol es onnan tovabb nem lehet maszni. :? Majd szerzunk valami 10 meteres letrat :lol: Irto sokat leszedtunk valamelyik nap es persze Attila a farol evest elvezi,itthon nem nagyon eszik belole :lol: :lol: Ugy imad a kertben lenni,hoyg az nem igaz,anniyra de anniyra varjuk mar,hogy ott legyunk.
Csak meg irto sok a melo ott,sokat vagyunk kint,rendezkedunk,dolgozunk,meg iszonyat sok beszerezni-es inteznivalo van.Nem unatkozunk.
Kivalasztottuk a szineket a festeshez(nem volt egyszeru szules,de megvan),es 22korul kezdodik a burkolas is(remelem megjon addig minden burkolat-iszonyat link mindenki,igerget,halogat,kivagyok ettol :evil: ).
Most glettelnek a festok ezerrel,aztan festenek.
Szinte semmink nem lesz mire bekoltozunk(butorra ertem),de nem is erdekel.Csak ott legyunk,egyutt.:)Meg nem adtam fel,hogy Atti szulinapjan mar ott leszunk,de azert nem elem bele magam. :wink: Konyha meg biztosan nem lesz kesz addigra,de majd campingezunk addig,nem erdekel :lol:

Mult hetvegen csinaltam egy tortat Atti egyik kis unokatesojanak:)Ezt:
Kép

Mostanaban sok tortat csinaltam,suru ez az idoszak szulinapokban.Es 2 het mulva ki kell talalnom egyet ismet,20.szulinapra :lol: Mar torom a fejem milyen legyen :lol:
Na meg Atti tortaja,de azt mar kitalaltam,hogy milyen legyen.Remelem meg tudom csinalni,ugy,ahogy elkepzelem.

Hu van ket konyv,amit most olvastam (miket is olvasnek,mint hazzal-kerttel kapcsolatos konyveket :lol: ),nagyon ajanlom Nektek!
Nem tudomanyos,mert a csaladja eleterol szol,beleszove a hazepites tortenetet, a masikba pedig a kertjuk rendezeset.Iszonyat jo stilusa van (epitesz amugy a no),gyonyoru kepek vannak benne,jo otletek,kerthez,hazhoz.
Elegge at tudtam erezni kozben a gondjaikat :lol: Az egesz eleg rusztikus hangulatu,aki imadja az ilyet,annak ajanlom jooo szivvel.
Vagy akar ajandekba. :wink:

Petrik Adrien: Asszony es haza avagy az en Toszkanam
Kép
Petrik Adrien:A masik kert
Kép

Na megyek,lassan indulunk ugyet intezni.Onkormanyzat es egyeb finomsagok jutnak mara....

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!


Egy kis életjel magunkról (persze időm az semmi). :)
Betegek vagyunk sajna. Nekem múlt hétvégén kezdődött, hétfőn-kedden egész nap feküdtem annyira rosszul voltam, a múlt héten a hangom is néha-néha kihagyott és még mindig tart (olyan hurutosan köhögök, hogy öröm hallgatni). Balázs hazahozott valami "szart" a bölcsiből, ő is beteg még mindig. Múlt héten is itthon volt és még a héten is.
Hétvégén kerti partin voltunk és névnapoztunk, eléggé elfáradtam, nem tudtam pihenni sem.
Úgyhogy velünk ez a helyzet.

Vicky, a régi neveddel már nem is tudsz belépni? Mert anno írtam neked privit, megpróbáljam az új nevedre elküldeni?

Arwen, te valóban mintaanya és mintafeleség vagy, de ezt a legpozitívabb értelemben értsd, szerintem itt a fórumon mindenki ámulattal olvassa soraidat, úgyhogy ne szerénykedj, ez így van és kész! :D

Ragota, nem csinálsz új vonalzót?

Vivi, örülök én is, hogy ilyen klasszul megoldódtak a dolgok és viszonylag könnyen ment a szülésed. Mégegyszer gratula és ha lesz időd gyere és mesélj hogy bírod két gyerkőccel és fotót is kérünk!

Pinkiné, gratula a foghoz és tök jó, hogy tesód bevállalta a fürdetést!


Pocifotót rakok, mindjárt készítek egyet (mert persze mindig elfelejtjük).
szerika
 
 


Vicky, közben elolvastam a prividet és válaszoltam. :)

Most jut eszembe, hogy a hétvégén készült egy kép rólam, na ezt illesztem be ide:

Kép
szerika
 
 


Sziasztok!

A gépemmel volt baj, csak tegnap kaptam meg újra. Mi rendebn vagyunk, volt családozás, mert a fiam elballagott az oviból. jaj, szép volt, majd a galériába abból is rakok, ha odajutok. A fiú elment most nagyszülőzni, a férjem külföldre dolgozni, Dorka és én maradtunk itthon, nagy lánybulik várhatók! :lol: Azt hiszem, pl. az, h rendberakjuk a lakást... :D

Vivi, de jó, h jöttél, majd várunk még képekkel is és mindenhogy!

Szeri, nagyon szépek vagytok pocaklakóddal együtt!

Többieknek most csak puszi, majd még többet máskor!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ja, de ne aggódjatok, a férjem már csüt-ön hazajön, nem founk nagyon elkanászodni...

Arwen, megint egy szupi torta!

Ágota, írj még magatokról!

Krisz, ez fantasztikus, ez az alvás. Csak úgy, magától?
Bár Doró is egyszer-kétszer ellaudt maga, de tegnap pl. csak anyacicin. :wink:

Doró nem tudom, honann veszi ezt a gyreekszületést. Még ha lenne a közvetlen közelünkben várandós és újszülött - de nincs!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk. Most 5 napig egyedül vagyunk Flórival mert az apja holnap államvizsgázik és lement az anyjáékhoz hogy ott tudjon tanulni mert itthon lánykája ugyse hagyná.
Mászkálunk játszóra sétálunk stb....

Változatlanul vinnyog ha nem lát de birom még.. :lol:

Arwen!

Egyetértek a többiekkel. A lehető legjobb értelemben. :D

Szeri!

Nagyon helyes szép nagy pocakod van.

Most Flórinak 3 napja hasmenése van. Napi 2x-3x nyakig elintézi magát. De ezen kívűl nincs más gond szerencsére. Kapja a normaflort. Láza hőemelkedése nincs remélem nem is lesz.
Kinntvan a 7-ik foga is. Arra is gondoltam hogy hátha a 8-ik fogacska csinálja ezt vele. Mondjuk eddig egy foggal se volt ilyen gond. :roll:

Mutizok képet milyen mérges mikor rászolok valamiért.
Olyankor elkezd vicsorogni vörös a feje és morog hozzá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 13:06-kor.
csipcsab
 
 


Arwen, kösz a könyvajánlót, én nagyon szeretem ezt a stílust. Megnézem majd a könyvet.
Drukk az intézkedésekhez! Jaj, én olyan rosszul bírom az ilyet, nem tudom, mi tudna rávenni, h még egyszer építkezésbe fogjunk. Klassz, h iylen jól bírjátok. Persze ott lebeg a cél, tudom, úgy könnyebb. Drukk ahhoz is, h sikerüljön már ott a szülinap!

Marietta, nagggggyon jók a képek! Az a pofi! nem is gondolná az ember, h Flóri ilyet is tud. És az a mosoly! Tényleg nagyon hasonlít Rád!

Pinkiné, jobbulást! Édes a kis "alvómacid"!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri, nagyon gyors gyógyulást Nektek! Képzelem, miylen nehéz lehet mindez várandósan! Gyógyerők mennek minden betegnek:

++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++

Sőt, még egy régi sámánszöveg is: "Áj, áj, kecskeháj, majd meggyógyul, hogyha fáj."

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Képes beszámoló hétvégi vendégünkről:

Itt már gyanakodhattok, kiféle volt az illető:

Kép

Jót játszottunk:

Kép

S végül egy portré:

Kép


Múltkor kedvesen érdeklődtetek, én meg azt hiszem, nem számoltam be, bocs, h miylen volt a kutyával a7vége. Nem utazot tel a család, úh. nem jött a kutya. De lehet, h jön majd még máskor. A gyerekek nagyon élveznék, az biztos.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert futok aludni. Tegnap éjjel nem ment. :roll:

Marietta, Flóra nagyon édes. :) Főleg ahogy dühösen vicsorog. Hasmenés javulásához drukk! Apának drukk az államvizsgához!

Nándorka, nagyon édes ahogy Doró játszik a cicával :) Apát pedig várjátok szeretettel haza :)

Szeri, szép pocak. :) Betegséghez pedig gyors gyógyulást. :wink:

Az én kálváriám még mindig nem ért véget. A mai napot a Flórban töltöttem a sürgősségin és a belgyógyon. Kiderült, hogy több apró epekövem van, (emiatt fájt olyan piszkosul jó ideje a gyomrom), s bizony műtenek. Kiveszik az egész epehólyagomat. :?
Előtte holnap, ha minden igaz csinálnak még egy gyomortükrözést, hogy kiszűrjék a fekélyt - a tünetek arra is ráillenek. Aztán előjegyeznek műtétre, s laparoszkópos módszerrel kiszedik a rossz részeket :)
A rossz, hogy ez 3-4 nap kórházi bent fekvést jelent. Peti már attól is ki volt készülve, hogy ma 12 órán át nem látott. Délután Apa alig tudta elaltatni, egyfolytában sírt, nyüszizett. Így éjszakára hazasírtam magam. :wink: Holnap reggel megyek vissza.
Szóval aggódom. Miatta is, meg magam miatt is.
Most étlen, szomjan vagyok a holnapi vizsgálatra. Reméljük, nem találnak semmit. :roll: :roll:

Na megyek aludni. Tegnap éjjel nem aludtam semmit, csak fetrengtem a fájdalomtól. Most épp nem fáj, megpróbálok aludni.

Millió puszi, s gondoljatok rám holnap. :? :oops: :cry: :roll:

kis csodálkozó
Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné!

Azta ez nem hangzik valami túl jól. Mielöbbi jobbulást kívánok.
Hát tényleg jó rossz lesz annyi napig Peti nélkül. Én ki se bírnám ha ennyi napig nem lehetnék Flórival. Belegondolni is rossz. De hát a muszály nagy úr. :(

Nándorka!

Nagyon édi a cica. :D Gondolom Doró hogy örült neki. Nem nyúzta nagyon?? :lol:

Képzeljétek este volt nagy ijedtség. Flórinak az apja tanított egy olyan "játékot" hogy azt kiáltsa hogy hasra és akkor az ágyon hasra vágják magukat. Ez nagyon bejön a lánynak. Este fürdés után is ezzel szórakozott. FA keretes ágyunk van. Szóltam neki hogy a támlánál ne ugráljunk meg kb 20x elszedtem onnan. Erre egy pillanat alatt úgy megfejelte orránál fogva hogy azt hittem eltört az orra. :( Még most se vagyok teljesen biztos benne hogy nincs eltörve. Tiszta lila neki meg felvan dagadva. Úgyhogy megyünk dokihoz. Ő mondjuk nyúl hozzá meg jókedvű meg minden. De én nem vagyok nyugodt.Gondolhatjátok milyen sírás volt. NA én is bőgtem a lánnyal együtt. :(
Remélem nincs semmi baja az orrának.

Amúgy honnan lehet biztosan tudni hogy elvan neki törve? Nem ferde neki.
csipcsab
 
 


Pinkiné szigorú diétával tudsz javítani ha epekő,Anyukámat márciusban műtötték és már a 3.napon jöhetett is haza (viszont utána jó darabig nem emelhetett :roll: )

Marietta jaj szegény Flóra szörnyűek ezek a balesetek!remélem nincs törés!!!
biztosat szerintem csak a röntgen tud "mondani"

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Pinkiné, nagyon gondolok Rád!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ és ez jó sokszor!!!
Amennyit csak lehet, könyörögjétek be a fiút! Hátha megengedik.

Flórit megnézethetitek a kórházban, amikor én elájultam és az orrom miatt aggódtunk mi is, igazán gyorsan és nagyon alaposan megvizsgáltak, ott, Nálatok, a váci kórházban. Figyelembe vették, h a picim vár rám (tényleg ott várt ő is az apjával).

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Megjöttem, délután hazaengedtek.
Július 22.-én kell befeküdnöm, 23.-án műtenek és 25.-én reggel már jöhetek haza. :wink: Majd csak kibírjuk valahogy :)

Esztora , igen én is tudom hogy kell a diéta. Már igyekszem is úgy főzni. Remélem Apa tudja majd tolerálni. Emelés: hát igen, nem tudom Peti hogy fogja viselni. Mondjuk szerencsére már elég sokat van talpon. Viszont ma is, hogy 2 nap után hazajöttem, az első 1 órában egyfolytában rajtam lógott. Szóval nem tudom. Max majd ülve veszem az ölembe, más egyenlőre nem jut az eszembe.

Marietta, ez nagyon ijesztően hangzik. :roll: :shock: Reméljük semmi baja a csajszinak.
Nálunk Apával azt szokták játszani, hogy Apa - bár fogja a kezét - de hanyatt engedi Petit. Ezt nagyon élvezi. Csak hát van, mikor ezt úgy is akarja, hogy nem fogja Őt senki. :shock: Ilyenkor persze - ha látom - azonnal elkapom s elmondom hogy nem szabad. Ez persze nem tetszik neki, s jön a sírás. Dehát ez van. :roll: Van mikor azt mondom: inkább Ő sírjon, mint én :roll: (de csak azért, mert valami veszélyeset nem engedek meg neki).

Na megyek, megpróbálok valami vacsorát kreálni, amit Apa is ehet.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


sziasztok,

jó régen írtam :oops: Amikor időm lett volna, nem engedett be a rendszer :evil:

Marietta, hogy van Flóra? Voltatok dokinál? Remélem nem törött el!

Pinkiné, nagyon édes Petid!

Nándorka, Doró nem különben! Kis fürtös :lol: várom a ballagós képeket! Jó "csajbulizást", már mindjárt csütörtök :lol:

Szeri, de csinos a pocakod! Picit máris irigykedem :oops: :lol:

Ágota kismami, hogy vagy?

Krisz, gratula az egyedül alváshoz! Néha Levinek is sikerül, kb 20-ból egyszer...akkor is inkább a visszaalvás, mint az elalvás...Ő is cicin alvó egyébként. :lol:

Arwen, köszi a könyvtippeket! Egyelőre nem merek könyvet venni, mert kiszámíthatatlan a napunk, de majd egyszer... :roll: :lol:
De jó, hogy mindjárt költöztök! A campingezésnek is megvan a saját hangulata, mi is úgy laktunk az 1. saját lakásunkban, ágy híján a szoba közepén aludtunk a dobozok között és campingasztalról ettünk :lol: most meg tök jó visszagondolni azokra a napokra :lol:

Esztora, örülök, hogy jól vagytok! Milyen volt a kertiparti?

Vivi, nagyon gratulálok a szüléshez, nagyon ügyesek voltatok Leventével! Képeket kérünk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Többiek??? Meri is ezer éve volt, Hajniról, Bodziról nem is beszélve...

Hoztam én is 2 képet:
Kép Kép

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Lent vagyunk vidéken. És képzeljétek megszületett sógornőmnek a kisfia. :D 3300 gramm és 56 centi. Nagyon kis édes... :D
Császár volt neki ma délelőtt.

Nekünk meg valahogy nagyon nem akrnak összejönni a dolgok.... :( Ugye ettől a hónaptól próbálkoztunk volna, erre.... Összeszedtem valami viszketős nyavaját, úgyhogy itt Egerben mentem el sztk-s dokihoz, most felírt kúpot amit 10 napig kell feltenni, úgyhogy pont lemaradunk peteérésről.... :( Borzasztó, hogy mindig a legjobbkor szedek össze valamit....Jó kis ajándék volt szülinapomra.... :?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!
Hamar írok pár sort, amíg enged Levi Baba. Enci apával van a mamánál, de már lassan ők is jönnek, és pancsizni kell.
Jól vagyunk, már tudok ülni. Ez nagy előrelépés, mert vasárnap este már sírtam a fájdalomtól. Aztán elvágták, és szinte alig érzem.
Gyerkőcök jól elvannak együtt, Enci nem nyúzza agyon Levit, de állandóan puszilgatja. Lele (Enci így hívja) általában eszik-alszik, nincs vele gond. Van amikor 2 óránként, vagy mikor 4 óránként éhezik meg. A mennyiség is 50-90 között változik. Tejem van bőven, és Ő is ügyesen szopizik, nem kell noszogatni mint anno a Nővérkéjét.
Hamar teszek képet, nehogy kifussak az időből.


Kép Kép
Kép
vivi79
 
 


Krisz, gratula a sógornődnek! Jó babázást! Csenge mit szól a pici babához?

Vivi, de örülök, h jöttél!!! Gyönyörű Lele!!! És hát együtt a két gyerkőc...! Nem nézegetem őket sokáig, mert még felkeltem Apát, h na, mi is, még egyet... :D (Apánk hazajött. Úgy elfáradt a munkában, h most nagyjából csak alszik.)
Szuper, h tudsz már ülni, és h az öcsivel ilyen szépen foglalkozik Enci. NAgyon okos tekintete van Levinek és hasonlít a szeme a tesója szemére.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


ANGYALKRISZ, NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!

(bocsánat, hogy így megkésve)

Gratula az új családtaghoz! És ne keseredj el, a következő hónap már a tiétek lesz! :wink:

Nán-dorka, de édi Doró ezzel a cicussal! :)


Vivi, szépségesek a gyerkőceid, nagyon aranyosak így együtt!

Vicky, Marietta, Pinkiné, a ti csemetéiteket is jó volt látni, , olyan jó nézegetni a képeiket!

ÉN még mindig benne vagyok ebben a nyavalyában. Már azon aggódok nehogy szövődményeim legyenek. Balázs is még köhög és néha szívom az orrát. Jól bekaptuk ezt a valamit!
Tegnap voltam uh-n. Még mindig úgy néz ki, hogy kislányunk lesz. És... nagyon hasonlít Balira, sőt tisztára úgy néz ki, mint Balázs a hasamban. De egyébként kis szégyenlőske, nem sokat mutat magából.

Eltűntek tessék jelentkezni!
szerika
 
 


Szeri, gyógyulj meg hamar!!! Mondjuk most sok ilyen elhúzódó nyavalyával találkoztam (némelyikkel személyesen is...), nem hiszem, h komoly problémát jelez. Az idei év vhogy ilyen. Sokan köhécselnek hetekig.
De leginkább az lenne jó, ha elgközeleb már úgy jönnél, h már nincs semmi!

7végére elutazunk, remélem, jó lesz, Balaton mellett lesz, amjd mesélek. Nincs kedvem pakolni, ez a meleg lustává tesz. :oops: Meg leginkább arra vágyom, h minél kevesebb dolog történjen körülöttem... Nem baj, ezen kívül úgysem most lesz még a nyaralás. Az ciki lenne, h nincs kedvem kimozdulni...
Most paci vagyok az Állatkertben. Hihetetlen, miket ki nem talál ez a csaj! "Anyukaló, menjünk oda a zsiráfhoz!" Szóval mennem kell.
Puszi, szép 7végét!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Mostanában kicsit el vagyok maradva ezekkel a szüli-névnapokkal, de utólag mindig pótlom.

Szóval:

A LEVENTÉKNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!! NŐJETEK NAGYRA ÉS LEGYEN SOK-SOK ÖRÖMBEN RÉSZETEK!!!!

Nán-dorka, érezzétek jól magatokat! REmélem azért nem lesz annyira rossz az idő. Én mindig szeretek utazni, mindegy milyen az idő, csak kicsit "más" helyen legyek.
És köszi, próbálok gyógyulgatni, most elkezdtem az oscillot is szedni, meg a Stodalt, mintha jobb lenne... Tényleg Stodalt lehet??? Merthogy alkohol van benne, de a lándzsás utifűben is van és úgy tudom azt is lehet terhesen.
szerika
 
 


Sziasztok Lányok!

Elnézést, hogy nem jelentkeztem. de ma volt a vizsgám. Leköltöztünk múlt héten Anyósékhoz, hogy tudjak tanulni. Jól ment. és megvan a vizsga!! Éljeeeeeeeeeeeeeen!
a következő szeptember végén lesz, még durvább...


Múlt héten sajnos nem tudtunk elmenni a doki nénihez, mert szülni ment. Hát gondolhatjátok, milyen csalódott voltam. De ma sikerült végre eljutnunk. Nagy meglepetés fogadott a képernyőn...

...egy izgő-mozgó kész embergyerek!!! Rúgkapált a lábaival, kezeivel, bukfencezett... Én egy kis Pacát vártam...A doktor néni meg volt rökönyödve, hogy az előző doki miért láthatta ezt a Babát 5 hetesnek. Most 12 hetes a Pici Babánk, tehát egyáltalán nem akkor fogant, amikor gondoltuk, emellett közben volt egy normál menzeszem (igaz, előbb jött meg, de semmi különöset nem tapasztaltam). Szóval így, egyik napról a másikra, már túl is vagyunk az első trimeszteren...
SOS elküldött a 12.hetes kötelező Uh-ra, jövőhét kedden megyünk.
Olyan eleven Kiskölyök volt, úgy produkálta Magát, hogy fantasztikus. Persze lehet, hogy az UH nem tetszett Neki.

Megdöbbentünk. Szóval most úgy néz ki, dec. végére leszünk kiírva.

No mit szóltok? Nem véletlen nőtt nekem ilyen hamar a pocim...

Krisz, boldog Születésnapot így utólag. Ne légy elkenődve, hidd el, hamarosan jönni fog a Babátok!!
Kovács Rékánál voltunk a Mátyásföldi Klinikán. Hát a Nő nagyon kedves!, a Klinika meg PAZAR! Azon kívül, hogy jó helyen van és szép, engem a szék vett le a lábamról...szó szerint :P hidraulikus szék, normálisan lehet ráülni, és felemelkedik. nem kell béndzsázni a leszállásnaál, azt utáltam mindig is (nem mintha a vizsgálatot kedveltem volna...)

LEVENTÉK! BOLDOG NÉVNAPOT!!! gYÖNYÖRŰEK!!!!!! Vivi, Vicky, tényleg nagyon szépek a Krapekok!

Flóra...hihetetlen, hogy a két kép egy Lányról készült
:lol:

Bocsánat, akinek nem írtam volna, de ...


megyek is pihenni, sok volt ma a történés...

Pusza

Ágota

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!
Csak remélni tudom, hogy többen emlékeztek rám, onnan, mikor 2006-ban taliztunk ebben a topicban. Azóta többeteknek -mint ahogy nekem is- született babája, sőt már 2 éves körüliek. Mindenkit nem ismerek köztetek, de Ragota, Nán-dorka, Szerika, Esztora, Arwen, Angyalkrisz - titeket felismertelek. (Bocs, akit kihagytam.) Angyalkrisz egy másik topicban szólt, hogy még ti vagytok ebben a topicban. Gratulálok nektek a kisgyermeketekhez, akik kb. az én kisfiammal együtt születtek, és ahhoz is gratu, akik azóta újra babát várnak.
Sajnos azért nem voltam részese a topicnak, mert miután terhes voltam, otthon nem volt netem, most is csak december óta van, és úgy elég nehéz végigkövetni az eseményeket, hogy nincs kéznél a net. De örülök nagyon, hogy ti még itt vagytok, és remélem most többet is irogathatunk egymásnak. Mi is tervezzük a kistesót, remélem hamar sikerül is.
Ragota, tényleg szupi, hogy ilyen léptekkel telik az első trimesztered, igazán érdekes, és meglepő. Én is kibírnám, mert én az első tri-t nem kedvelem....
Szerika, szép a pocakod! Örülök, hogy már itt tartasz. Na és irigy vagyok picit, főleg a kislányért!!!
Angyal
Kösz, hogy megadtam a topic címét, látod, ilyen butus vagyok, én a várandóság-ba kerestem ilyen topicot, azért nem találtam. Sajnálom a "nyavalyát, remélem a köv. hónap a tiéd lesz!
Még jövök!
Benita

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!

Majd jövök bővebben most csak Ragota miatt jöttem. :D

Hogy ennyit mondjak: AZTA :shock: :shock: :shock: :lol:

nem semmi hogy már túlvagy az első trimeszteren. Hihetetlen hogy miket produkál az élet. :shock:

Csonginak szopi gondolom még mindig ezerrel megy mi?

Flóri jólvan.
Nincs eltörve az orra.
Férjem sikeresen leállamvizsgázott. :D

Nekünk lehet nem lesz kistesó. :( még agyalunk rajta.
csipcsab
 
 


Ja Viki Levije 28-án tartja a névnapját hogy minnél távolabb legyen a szülinapjától! :D

Képbe vagyok Viki! :lol:
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Viki Levijének utólag is Nagyon Boldog Névnapot Kívánunk!

Ragota, csuda jó, hogy már túl is vagytok az első trimeszteren :) Nálunk anyukám velem 4 hónapig mensizett, akkor sejtette, hogy baby van, amikor megmozdultam :) Előtte fel sem tűnt neki :) :wink: Cseles babokátok van :)

Marietta, örülök, hogy Flóri nózija rendben van. :) Kistesó kérdése nálunk is nagyon kétséges. Apa egyáltalán nem akar, én nem zárom ki, de nagyon sok jónak kéne ahhoz történnie, hogy rábólintsunk :roll:

Szeri, gratula a még mindig kislányhoz :) Most már tessék gyorsan meggyógyulni mindkettőtöknek :) :wink:

Vikik Leventéi gyönyörűek :) :lol:

Mi jól vagyunk. Bár Peti mostanában Apa, Anya "buzi" lett. Bocsánat, a kifejezésért, de mást tényleg nem tudok rá mondani. Napközben a nadrágunkat tépve lóg rajtunk, éjjel pedig többször felsír (3-5 alkalommal). Baja nincs, csak létszámellenőrzést tart. Ha csak egyikünk megy oda, sír tovább, de ha mindketten ott vagyunk, megnyugszik, s visszaalszik. Ideig, óráig. :roll: Ez konkrétan azóta van, hogy hazajöttem a kórházból.
Lehet attól fél, hogy mindketten elmegyünk? :roll: :?
Előre rettegek a műtét 3 napjától, de muszáj lesz túlélnünk. Már mondogatom neki, hogy Anyának majd el kell mennie, de Apa és a Mama itt lesznek vele. Nem tudom, mennyit ért meg belőle. :?

Na megyek, reggelizünk Apával. Du meg megyünk ebben a szép időben szandált venni a gyereknek.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


sziasztok,

Vivi, gyönyörű Levente! És a két Manó együtt is :lol: Mikor tartjátok a névnapját?

Ágota, örülök, hogy találtál jó dokit! Hú jól hangzik ez a szék! Én is utáltam leszállni róla, főleg a 9. hónapos pocakommal... :?

Marietta, ja, képben vagy látom :lol: Örülök, hogy nincs törés! És gratula a diplomás férjhez!!!! Kistesó :( - miért, ha nem titok?

Dorka, hát nem igazán kegyes hozzátok az időjárás...azért remélem jól érzitek magatokat a Balcsinál...

Krisz, nagyon-nagyon boldog szülinapot így megkésve!!!!!!!!!!!! Gratula a sógornődéknek!!!!!!!!!

Szeri, remélem már tényleg jobban vagy! Uhu képet nem kapunk?

Pinkiné, jó szandivásárlást! Sleepin-nek van egy eladó, a másikba tett föl linket, azt nem nézted?
Köszönjük a dicséretet! :wink: az éjszakákat sajnálom, szegény Petit biztos a kórházasdi zakkantotta így meg...remélem a 3 nap nem fogja így megviselni, arra talán jobban fel tudjátok készíteni...

Benita, üdv itt újra és drukk a kistesóhoz!!!!!!!!!! Képeket kaphatunk a Nagyfiadról?

Kép
vickybabe
 
 


Kicsi fiam pár napja elkezdett négykézlábazni:
Kép

És még egy, szerintem nagyon édi :lol:
Kép

Kép
vickybabe
 
 


Persze dobok fel néhány képet, de van köztük régebbi is, mivel a drágám irtózik a fotózástól mostanában :shock: . Ez a korral jár biztos. Levi édes nagyon! :D

Kép

Kép

Kép
Kép

Szép napot mindenkinek! :P 8) :D 8) :P

Benita

Kép
benita76
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: