Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kissé megkésve ugyan, de Csengének nagyon boldog szülinapot kívánok!!

Esztora: Nagyon boldog szülinapot kívánok Neked is. Szép ajándékot kaptál, remélem hosszú életű lesz.

Balázsnak is nagyon nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!!!

Szeri: nagy – nagy gratula a kislányhoz, és ahhoz is, hogy a genetikán minden rendben volt. Később mégis megnyitotta a gépem a képeket, nagyon édi a fiacskád. A bölcsis beszokás idővel biztos alakul, kitartás.

Ágota: de jó, de jó!!!! Nagyon örülök Nektek, és gondtalan várandósságot kívánok. Azóta már voltál dokinál, ugye? Mit mondott?

Vicky: örülök, hogy Levi már jobban van, és szerencsésen kilábalt a lázból.

Arwen: hát ez a torta már megint. Nagyon ügyi vagy.
Igen, a szemem már teljesen megjavult. És igen, már szülhetek. Ma már a 37. Hetet töltöm. Hihetetlen, hogy elrepült az idő.
Édi Attid a biciklin. Milyen nagyfiú már!!!

Csipcsab: nem nézünk őröltnek, ne aggódj. Szerintem mindenki élt már át hasonlót, ahogy (azt hiszem) Arwen is mondta.

Mi is voltunk kedden dokinál, továbbra is rendben van minden, Levi szépen nődögél. Most akkorka, mint Enci volt az utolsó UH-n. Két hét múlva kell újra mennem, NST sem lesz addig, ami nekem furcsa, de ezt mondta a doki. Viszont ha jún. 2-án is minden rendben lesz, mármint egyben leszek, akkor 5-én be kell feküdnöm a kórházba, a császáros előéletem miatt. Ez annyira nem tetszik, de addig még olyan sok idő van, csak történik valami.
vivi79
 
 


Balázsnak Nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk!!!!!!!!!!!
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól. Nem bántam meg, hogy elmentem. Nagyon alapos volt, és türelmesen elmagyarázott mindent. Ő is felírta a bromocriptint, de csak napi 2szer felet. 1 hónapig kell szedni, és utána vérvételre kell mennem, ahol megnézik a prolaktin szintet. Azért ez így már sokkal megnyugtatóbb. MOndta hogy ebben a ciklusban még ne próbálkozzunk, bár utána megnézett uh-gal, és sajnos nincs peteérésem sem (a ciklus felénél tartok), úgyhogy eleve reménytelen lenne most. Valószínűleg a tejcsorgás gátolja a peteérést. :( Ez annyira nem jó hír, de reméljük a gyógyszer rendbehozza a dolgokat. Vérvétel eredméénnyel meg vissza kell mennem hozzá. Ja és még azt mondta, hogy a gyógyszer abbahagyása után lehetséges, hogy még 3-4 hónapig nem lesz peteérés, tehát ne essek kétségbe, ha nem jön össze rögtön a baba, de semmi sem lehetetlen. Hát én nagyon szeretném, ha júliusban már összejönne. :D Persze ez nem kívánságműsor, tudom. :roll:
Csak azt nem értem, hogy szopi alatt terhes lettem, most meg már nem szoptatok, csak egy pici tejcsöpögés van, és ez már gátolja a peteérést?Azt gondolnám, hogy szopi nélkül könnyebben teherbe esik az ember, erre tessék. :roll:

Marietta, Vicky! Ti hogy szedtétek a bromot? Nálatok hogy volt ez?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 

 
 

BALAZSNAK NAGYON-NAGYON BOLDOG SZULETESNAPOT KIVANUNK MI IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Vivi,
orulok,hogy Leviddel minden szuper!!!!!!!!!!

Krisz,
szerintem az,hogy most nem latott peteerest,nem jelent semmit.Marmint abbol a szempontbol,hogy attol meg spontan lehet peteeresed vagy ilyesmi....szerintem nem garancia arra,hogy ne ess teherbe.Ugyhogy ne izgasd ezen magad,majd jon o,ha jonni akar, a prolaktint meg helyreteszitek :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Krisz!

Örülök hogy megnyugodtál,így hogy egy másik doki is megnézett. Hol voltál? A kórházba? Kinél?

Én napi 1-et szedtem a bromoból. És miután terhes lettem fokozatosan kellett elhagynom egy idő után hogy ne legyen gond.

De tényleg érdekes hogy szopi alatt simán terhes lettél most meg.....

Na hát meg ugye itt van Ragota is. Ő aztán tényleg intenzív szopi mellett lett babás.

Ragota!

Tényleg hogy tervezed így is fogod szoptatni CSongit? Vagy elválasztod?
csipcsab
 
 


Hahó Lányok!

Balázsnak NAGGGGGGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK! :lol:

Krisz, örülök, hogy megnyugodtál...bár mint említettem, véleményem szerint semmi köze a tejcinek a gyerekhez, de persze az ember lánya mindent megpróbál, megtesz, ha nem jön másként a Babóca. De hidd el, hogy jönni fog hamarosan!!!

Juteszembe, voltam dokinál. A Flór főorvosa, nőgyógyászat tekintetében, a Gerő doktor. Na, hogy Ő hozzá nem megyek vissza, az tutkó.
Biztosan kiváló szakember, ám emberileg...olyan szövege volt, hogy majd leestem a székről.

Azzal kezdődött, hogy mondtam, hogy babás vagyok, azért jöttem. Utolsó mensim időpontja: ápr. 23. ...Ő: hát akko' még csak most kéne megjönnie, szóval ilyen totál lekezelő volt. Jó, akkor feküdjek fel. Próbáltam kicsit közvetlenebb lenni, erreŐ: na most akkor döntsem el, hogy akarom -e a vizsgálatot vagy sem, mert hogy ő ezt nem kultiválja.
Akkor behívtam Apát Csongival, és Csongi sírni kezdett, hogy Anyaanyaanya, ugyi fent ültem a székben. Azt mondja, no akkor megvárom, míg megteremtik a családi békét....
Utolsó csepp...mivel szeretném majd elvégezni a dúla-képzőt egyszer, gondoltam, hogy most én magam is megpróbálom a segítségét valamelyiknek, hisz természetesen szeretnék szülni, elvileg. Rákérdeztem, hogy mi a véleménye...azt mondta, hogy ő ennek nem híve, és ha én szeretnék fogadni dúlát, akkor most búcsúzzunk el egymástól.
13ezer Ft-ot fizettem, azt mondta, hogy ő nem olcsó, de nem is akar az lenni.

Szóval biztos, hogy nem megyek hozzá vissza. Flóros Lányok, Nektek ki volt a dokitok, és mennyire vagytok megelégedve?

No de a lényegre térek már:
Már mintha látott volna szívpulzálást, tehát a Babánk a menzesz alatt vagy közvetlen utána fogant (tudom is mikor, már épp elmúlt, aztán kiderült, hogy mégsem, értitek :) ).

Szóval úgyis a Babánk dönti el, hogy mikor akar jönni, hihetetlen.
Így kénytelen volt doktor Őfelsége egyetérteni velem...hát jól éreztem. DE még ne éljem bele magam, nagyon sok ilyen stádiumban lévő magzat spontán elmegy. Ha egy héten belül magátol, akkor nem kell műtétileg semmit csinálni, utána már igen.
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

:evil:

Most hallottam, hogy van a Flórban egy nő, aki nagyon aranyos. szült is már, szóval érti mi a dörgés. Azt hiszem Hozzá megyek majd, mert elegem van a hímsoviniszta taplókból, akik nem szereikt a nyavalygást, meg a gyereksírást... (az előző doki is ilyen volt)

Komolyan elgondolkodtam, hogy egyáltalán nem is engedném, hogy pasi legyen nőgyógyász. Fingja sincs, hogy mit érez egy nő. Főleg, ha babát vár, még érzékenyebb, méginkább szüksége van a támogatásra. legalábbis nekem igen.

Kaptunk képet Icipici Babónkról, de nagyon rossz minőségű, szóval nem igazán érdemes beszkennelni, de azért megpróbálom.

Ma elmondtuk Apuéknak, örültek Neki, persze még meg kell emészteniük, fel kell fogniuk.
Anyu kedves beszólása (Ő mindig ilyen pozitív oldalról közelít mindent): hát ezzel az eggyel se bírsz...illetve a másik: reméli Tesómék nem kapnak kedvet emiatt...

Na, szóval az öröm mellé persze üröm is vegyült, de mindezt lesz.rom. A lényeg, hogy méhen belül van. 2-3 hét múlva kellene elmennem valahova újra, hogy akkor ismét megnézzük.

Marietta: nincsenek terveim a szoptatást illetően, szerintem hagyom, hogy az Ő ritmusában, szépen lassan elmaradjon. bízom benne, ez megtörténik az elköv. 9 hónap alatt...bár ez jelenleg nagyon valószínűtlen... :roll:

no megyek, nagyon fáradt vagyok.

Szerencsére nincs semmi különös tünetem, a cicifájást leszámítva. 5 hetesnek tippelte Manót. :lol:

Pusza

Ágota

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ago :lol: :lol: :lol: :lol:
eloszor is irtora orulok a pocakbabanak es szivbol gratulalok!!!!!
A doki meg...JEZUSOM!Ez irto durva!!!!
Ahogy beleeltem magam,jo,hogy nem bogted el magad :shock:
Ahogy irod,az ember olyan,de olyan kiszolgaltatottnak erzi magat (minden orvosnal,na de nogyogyazsnal meg ugye extran..),anniyra kell dokitol egy kis plussz,egy kis kedvesseg,emberseg..AAAAA
Es o a foorvos!Kesz vagyok!
Az en dokim mindig poenkodik,es ezzel olyan jol feloldja a hangulatot,hoyg az nem igaz.Nekem ez sokat segit.
Es mindig meghallgatja az osszes kerdesem,valaszol mindenre,terhesseg alatt tobb,mint egy orat voltam nala,minden vizsgalatkor.
Dula:mar van is jelolted?
A egyik baratnomnek volt (illetve nem akarok hulyesegt irni,megkerdezem tutira,de ugy emlekszem).
Rosszul emlekszem,hogy Nandorkanak is volt??
Noi doki:Hu en abban is ismerek parasztot am....huuu de meg mennyire.
De van,aki a noi dokikra eskuszik.Nekem is volt korabban noi orvosom,mas, az teny.De nekem kicsit fura helyzet is.
MOndjuk en lehet,hogy nala maradtam volna anno,mert minden szempontbol jo volt,csak o nem szulesz-nogyogyasz volt,hanem nogyogyasz-onkologus.Igy valtanom kellett,amikor Attila jott.
Remelem a lanyok tudnak ajanlani Neked a Florban egy jo fej-jo szakember orvost!!!
Apudek beszolasa marha jol eshetett.... :roll:
Nem semmi,hogy mensi alatt fogant a baba!Bar ismerek olyat,akiknel a 3gyerekbol ketto mensi alatt-kozvetlen utana fogant :lol: Nagyon akarnak jonni ezek a bebik,akik ilyenkor fogannak,ugy erzem :lol: :lol: :lol: De hat a Tietek be arta valtani a "joslatot" is :wink: :lol:

Marietta,
multkor irtad,hogy kettos erzeseid vannak az ujabb babaval kapcsolatban.Beszeltetek errol ferjedel?Mikorra tervezitek?
Vagy nincs terv,hanem majd mikor radtor,hogy igazan vagysz ra? :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Ragota!

Először is, nagyon örülök hogy minden oké a pocakbébivel.
A doki meg :evil: jó nagy paraszt.
Én a Surányi dokihoz jártam. Pesten a veres péter utcában van magánrendelése. Kórházban nem rendel oda csak akkor kell menned ha ő oda hív. 8 ezer egy alkalom. Nagyon alapos nyugodt doki. Én nagyon bírtam. De viszont nem egy beszédes. Mindent elmond amit kell ha kérdezel válaszol, de nem áll le veled csak úgy poénkodni. A flórba vezeti le a szüléseket. Nagyon lelkiismeretes.

Arwen!

Hát nem is tudom hogy megtudom e igazán érthetően fogalmazni mi az ami bennem zajlik tesó ügyben. :roll:
Férjem szeretné már akár most. Amiben biztos vagyok hogy szeretnék majd még egy babát. Bár mióta Flóri megvan már ez se olyan biztos részemről. :lol: Félek az egésztől úgy ahogy van. A terhesség a szülés de pláne ami utána lenne.
Attól félek hogy tudom e majd úgy szeretni mint Flórát. MEg hogy nem akarom hogy egy újabb babó miatt esetleg Flóra kevesebb figyelmet törődést kapjon. Meg ne kelljen ez miatt lemondania a szopiról stb... Nagy kavalkád van bennem ez ügyben. Nem is tudom értelmesen elmagyarázni.
Annyira imádom ezt a gyereket hogy az elmondhatatlan és nem akarom hogy esetleg rossz legyen neki hogy osztoznia kell rajtam.
El is van kapatva rendesen sztem. :?

Viszont az érzem hogy amennyi porcikám tiltakozik az ellen hogy tesó legyen ugyanannyi azt szeretné hogy akár már most a pocakban legyen.

Na jó őrült vagyok mi? :lol:
Azt hiszem ebből a pár zagyva sorból nem sokat tudtál meg. 8) :lol:

Na megyek hajat mosni. Ahogy felkel a kisasszony visszük szülinapi partyra a 2 éves uncsitesójához. Nem lehet elég korán kezdeni a partyzást. :lol:

Jó hogy fellendült a topic.

Pusza.
csipcsab
 
 


Arwen!

Ja és jó lenne mondjuk Flóri 2 éves koráig teherbe esni újra ha úgy alakulna hogy lesz kistesó. Mert a melóhelyre nem tudok visszamenni és akkor jó lenne továbbra is ezt a jó pénzt kapni. Mert ez sem egy elvetendő szempont sajna. :?
csipcsab
 
 


Ragota! Írtam privit orvosokkal kapcsolatban!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ágota, nagyon örülök a Picidnek! Doki :evil: . De legalább időben kiderült! :wink: Nekem csak női orvosaim voltak, de nem hiszem, h ez lenne a döntő. De lehet, h besegít nekik a tény, h ismerik a dörgést. Igen, Arwen, volt dúlám, sokat segített. Főleg azért volt fontos, mert a szülésznő nem állt a helyzet magaslatán, annak ellenére sem, h felkértem.

Krisz, tök jó, h jó tapasztalataid voltak ezzel a dokival és megnyugodtál.

Szeri, hip-hip-hurrá a leánykához! Pedig nem vetettetek be semmit, ugye? (Úgy emlékszem, neked is küldtem az infóimat kérésedre annak idején.)

Vivi, gondolunk Rátok és drukkolunk Neked és Levinek, h a legjobban menjenek a dolgok. Micsoda nagyfiú!

Marietta, én ezt az érzést úgy neveztem, ami benned van, és nekem hasonló volt, h még nem fér bele a szívembe egy másik gyerek. Berzenkedtem a gondolatától is, és ez nem jelentett semmi rosszat. Én ugyanakkor a rucikat már úgy raktam el, h a kistesónak, és ezt mondtam a fiamnak is. Tehát egyértelműen akartam még egyet, de egy bizonyos ideig nem bírtam volna elképzelni sem, h már jöjjön. Aztán eljött az idő, amikor már igen, 3 éves kora után. Akkor már egyértelműen éreztem, h szeretném. Szoktam is mondani, h sztem az az ideális korkülönbség, amikor az anyja és az apja is várja már a következőt. Ez a legdöntőbb.

Képzeljétek, nálunk most van egy éjszakára egy kutyus. Jövő hétvégére elutaznak a gazdiék, és megkérnének minket, h vigyázzunk rá, és ez a próbaéjszaka. Szófogadó, kutyaiskolát végzett, de fiatal kutyus. Csak azért izgulunk, h ki ne szökjön, olyan nálunk a kerítés, h ez lehetséges lenne. De a gazdija azt gondolja, h nem fog. Na, most hallottam éppen ugatni, tök jó, akkor még itt van... :) Nagyon helyes kutya, átlagon felül barátságos és szelíd. Doró konkrétan lovagolni szokott rajta. ha megunja, azt is egész normálisan adja a lányom tudtára. Drukkoljatok, h jól sikerüljön az éjszaka!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


sziasztok,

Balázst Isten éltesse sokáig!!!!!!!!!!!

Ragota, doki :evil: A Gerőről eddig sem hallottam semmi jót...A női dokival szerintem találkoztam, mikor mentem éjszaka szülni, ő volt az ügyeletes. Egy fiatal magas barna hajú nőci, Kovács Rékának hívják. Kedves volt, amikor megvizsgált, de többet nem tudok róla.
Nekem a Szabó volt a fogadott dokim, nemrég írtam Krisznek, hogy én meg voltam vele elégedve, ő sem az a nagy cimbizős fajta, de nagyon jó szaki, én neki köszönhetem, hogy megúsztuk a császárt!

Dorka, mi újság a kutyussal? Jól érezte magát? Tegyél róla majd képet!

Marietta, tesó kérdésben megértelek, én is ezt a kettősséget érzem. Mondjuk pont "fordított" döntést hoztunk, mint Ti, a történtek után sorskísértésnek érezném, ha tennék a tesó ellen, ha jönni akar, jöjjön :lol: .

Arwen, jól emlékszem, hogy nyártól Ti is tesóprojektelni terveztetek? :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Aki tud és szeretne szavazzon!!!
http://tv2.hu/Cikkek/2009-05-05-az_ugy

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora, hadd köszöntselek Téged is virággal, sok puszit és az elképzelhető legjobbakat kívánom Neked!!!

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Viki és mások, akik drukkoltatok: minden rendben volt nagyjából, egy fél 3-tól 3-ig tartó ugatást leszámítva. Asszem jöhet hétvégére a blöki. Kép sajnos nincs, a fiam elnyomogatta a fényképezőt, de visszaállíttatom vele, és 7végén csinálok!

Most a gyerkők a kertben vannak, egész jól elvannak. Kíváncsi vagyok, mit találok, ha kimegyek... :wink:

Vasárnap, gyereknapon a Ligetben Ghymes gyerekkoncert, ha vkit érdekel. Mi ott leszünk!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nem tudom meddig jutok, Peti itt van mellettem. :roll:

Balázsnak utólag is nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk! :oops:

Ágota!!!! Óriási nagy Gratula!
:):):):) A doki meg :evil: :evil: Az ilyenről meg van a véleményem. Abban viszont egyetértek a többiekkel, hogy nem attól függ a jó orvosság, empatikusság - hogy nő-e vagy férfi az illető. :roll: De jó lenne, ha így lenne.

Krisz, örülök, hogy nem csalódtál az új dokiban. :wink: A bromo reméljük hatni fog, s a kistesó hamar beköltözik a pocakba. :wink:

Dorka, reméljük hétvégén is ilyen jól beválik a vendég kutyus :)
Nálunk anyósék kutyája pont Peti ablakja alatt van, s éjjel mikor nyitva van az ablak, s ugat a kutya, nem igazán szokott felébredni rá. Bár mostanság alapjáraton valamilyen okból 4-5 alkalommal kelünk éjjel. Az utolsó ébredés általában éjjel 3-4 körül van, s utána reggel 7-1/2 8-ig alszik legalább. :roll:

Vivi, ha befektetnek indítják is vagy csak szem előtt akarnak tartani?

Esztora nagyon sok szép és jót kivánunk Neked!

Nálunk minden a megszokott. Peti piszkosul anyás, folyton 20 cmes közelben kell lennem, különben üvölt. :roll: Küzdünk a 3. foggal rendesen. :? Egyedül már egész jól közlekedik, s nagyon sok mindent megért. :)

Tegnap voltam a dokimnál, megbeszélni vele a spirál témát. Kb. 10 percet beszéltünk, válaszolt a kérdésekre, majd felírt receptre 2 féle spirált meg a biztonság kedvéért a fogigátlót, ha úgy döntök. S elkért érte 6000 Ft-ot!!!!!! :shock: :shock: :evil: Hiába felkapott lett, s elszállt magától mint a győzelmi zászló.

Képzeljétek, júl. 3-án esküvőre megyünk. Jön velünk Peti is, de Őt du 5 körül tesóm hazahozza, s másnap reggelig a nagyival vigyáznak rá. Kicsit aggódom, ennyi időt még sosem töltöttünk külön. :oops: :oops: :roll: Remélem mindketten jól fogjuk bírni. De mióta megszületett, csak egyszer mentünk el itthonról Apával este, s jó lenne egy kicsit a barátokkal mulatni, beszélgetni. :roll:

Másnap meg Petinek tartunk szülinapi partyt. Kb. 15-en leszünk, úgyhogy nem leszünk sokan. Grill partit tervezünk a kertbe, pácolok sertés-meg csirkehúst, lesz hozzá köretnek saláta meg krumpli. Rendelek 2 féle tortát - egyet Petinek, egyet pedig a nagyoknak. Bár lehet, hogy Petiét én fogom sütni. :roll: Apósom lekeríti nekünk a kertet a kutyáktól, így a gyerkőcök fognak tudni dorbézolni, mert nem lesz kutya gutti veszély :)

S íme az én nagy fiam :)

Így iszik már egyedül
Kép

Teljesen magától pózolt a dömperrel :)
Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


De édes Peti!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Köszönöm!!

Pinkiné és mind a kettőt ki kell váltanod?mármint a spirált? Anyu most cseréltette és hát 8000 Ft. körül van az áruk..

Mekkora már Peti!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Pinkiné! Hogy megnőtt Peti! Nagyon aranyos! És ahogy pózol! :D :wink:

Marietta! Tesó témában akartam neked írni... Én mindig is csodáltam azokat a nőket, akik már szülés után a következőről ábrándoznak, hogy mikor jöhet. Én el nem tudtam volna akkor képzelni, hogy nekem lesz mégegy gyerekem. Sőt közvetlenül a szülés után azt mondtam, én nem szülök mégegyszer. Túl élénk volt a fájdalom emléke. Aztán egy pár hónap múlva megenyhültem, és akkor már azt mondtam, hogy persze hogy lesz tesója Csengének, majd valamikor. És körülbelül 16 hónapos lehetett Csenge amikor minketten elkezdtük érezni, hogy vágyunk egy kisbabára megint. :) Aztán januárban már nem bírtuk tovább, akkor össze is jött, de ugyebár nem tartott sokáig a boldogság. :(
Most nagyon kemény volt ez a három hónap. Mindenhol pocakos kismamikat látok, vagy már születik a baba... De gondolom ismerős az érzés, mert nagyon sokat vártatok Flórára. Már nagyon várom, hogy újra lehessen próbálkozni....

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok! Még egyben vagyok, csak nem igen vagyok gépközelben. Amikor van egy kis szabadidőm inkább fekszem, próbálok pihizni.
Hétvégén kaptam egy kis kimenőt, barátnőm lánybúcsújára mentem, de csak 3 óra hosszára. Apa volt Encivel, most először kettesben. Minden simán ment, pedig aggódtam, hogyan oldják meg a dolgot. Hétvégén ha még egyben leszek megyünk az esküvőre + lagziba is, de csak amíg Enci bírja. Nem akarok sokáig maradni, de ált. iskolás barátnőm megy férjhez, szeretném megnézni a nagy napján.

Pinkiné: nem lesz indítás, ha befektetnek, csak szem előtt akarnak tartani. De bízom benne, hogy már nem lesz rá szükség. Megbeszéltem Kicsi Fiammal, hogy szombaton még elmegyünk "bulizni", aztán vasárnap születhet. Nem igen vágyom hosszabb kórházi tartózkodásra.

Ágota: szomorú, hogy ilyen orvosok vannak, remélem sikerül színpatikusabbat találnod a következő vizsgálatra.

Tesó kérdésben sokáig én is úgy éreztem, hogy egyenlőre nem akarok, pedig már Enci előtt elterveztük, hogy kb 2 év különbséget szeretnénk. Aztán egyszercsak eljött az idő, mikor nem idegenkedtem annyira a gondolattól, és mire próbálkozni kellett, addigra már rendben voltam. Persze, mikor kiderült, hogy máris beköltözött Poci, kicsist bepánikoltam, hogy nem hamarkodtuk-e el, fogom-e egyformán szeretni őket, nem lesz-e káros Enci szempontjából, stb, de mára már elmúltak a kételyeim. Már csak azon parázom, hogyan fogom bírni idegekkel egy Picivel, és egy Kicsivel. De az idő majd biztosan ezt is megoldja.

Bocs, de most ennyire futotta. Vigyázzon Magára mindenki, majd jelentkezem.
vivi79
 
 


Sziasztok!!!

Vivi,
akkor meg jol bulizzatok ki magatokat,mielott 2gyerekesek lesztek:)Jo lehetett a leanybucsu!
Nagyon izgi,hogy mindjart itt lesz Levi baba:)))Kinek adsz hirt??
Nekem johet az sms :wink:

Szeriekkel mi lehet?Meg nem is hozott hirt,hoyg hogy sikerult a szulinap.Remelem jol vannak.....

Olyan sokan eltuntek,honapok ota nem jelentkezik Meri sem..
NIkoek?
Adriek?

Marietta,
huuu hat jo sokaig nem tudtam elkepzelni,hogy eleve tulelem az elso idoszakot...Attila nehez eset volt.
Aztan mikor meg nagyobb volt(kb 1 eves kora ota),jo volt elvezni,hogy szinte visszatert a "regi" eletunk,mehettunk mindenhova,csinalhattunk "mindent",o nagyon jol beilleszkedett,mi is megszoktuk,hogy mit hogyan,en mar nem szoptattam,es terhes sem voltam es tok jo volt.
Alszunk is ejjel 8hos kora ota es 1 eves kora ota,miota nappal csak egyszer alszik,nagyon jol lehet kalkulalni mindent.
De bennem soha nem a szules miatt volt az,hogy meeeeeg varjunk a tesoval.Mert en a szules utan,azonnal azt mondtam,hoyg akar holnap szulok meg egyet.Fajt,de nekem abban a percben eltunt a fajdalom emleke,hoyg meglattam Attilat.
Az nalunk mindig is biztos volt,hogy testver az kell,mert szerintunk ennel nagyobb ajandekot egy szulo nem adhat a gyerekenek.
Egy szovetsegest,egy tarsat,baratot,gyerekkorra,felnottkorra egyarant.
Nalunk egyedul az nem vilagos meg,hogy 2 gyerkocunk lesz vagy 3 :lol: Az majd kialakul.
Mindig is ugy terveztuk,hoyg kb 3 ev legyen kozottuk.Igy lassan aktualis lesz a tesokerdes. :lol:
Csak ugye kozben epitkez(t)unk (hitel a nyakunkban) es sz.r lett a helyzet az orszagban is es ez azert sok mindent megvaltoztat...nem tudom pl,hogy mi lesz azokkal,akik otthon vannak a tesoval es kozben lesznek terhesek,es nem mennek el a 2 kozott dolgozni..vajon kapunk valamit az allamtol,vagy semmit??
Irtora nem lenne mindegy..es jo lenne tervezni...
Mert azt viszont biztosan tudom,hoyg a testverrel is szeretnek itthon lenni,amig csak lehet,mert neki is meg akarom adni azt,amit Attilanak az elso evekben.
En szeretnem latni az elso lepeseit,hallani az elso szavait,es latni,ahogy nekem epit vagy fozocskezik....
Szeretnem vele felfedezni a termeszetet,homokvarat epiteni,egyutt sutit sutni,racsodalkozni a villamosra,nezni a hoesest...es meg annyi de annyi mindent,amit nem tehetnenk,ha bolcsodebe menne picikent.
Es az a sz.r,hogy nem biztos,hogy ezt a dontest en hozhatom meg,hanem helyettem valaki mas..:(

Azt hiszem ezzel az eszmefuttatassal neked is valaszoltam Vicky :wink:
Ugyhogy elvileg majd nyartol igen(mindenkepp a koltozes utantol,ha igen),gyakorlatilag meg nem tudom.Mi mar nagyon szeretnenk :lol: De hat...
Ti hogy vagytok?Reg meseltel!!!!

Pinkine,
nagyon edes Petid:)Kis modell:)
Eskuvo meg tui joooo lesz!Nagyon helyes,kell a kikapcsolodas!!!!!

Nandorka,
varjak a gyerkocok a hetvegi kutyit?
Szulinapi buli mikor lesz? :lol:
Nalunk is lesz megint a hetvegen:)Most hetvegen "csak" nevnapoztunk :lol:

Ja es :lol: :lol: :lol:
http://www.lll.hu/node/71

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!


Már napok óta készülök írni, de egyszerűen annyi más dolog van, ami lefoglal. Most is egyenlőre csak a szülinapról írok, meg arról, hogy megvagyunk, pedig úgy reagálnék itt dolgokra. Remélem erre is lesz időm pár napon belül.

Tehát a szülinap nagyon jól sikerült. 3 napig ünnepeltünk egyfolytában.
Pénteken voltunk a vadasparkban, Balázs nagyon-nagyon élvezte, imádja az állatokat és jól bírta, a végére fáradt csak el. A vadasparki játszótéren is eltöltöttünk vagy fél órát.
Délután pedig elmentünk egyet fürdőzni. Olyan elemében volt, szeret pancsizni, Apa megtanította úszógumival úszni, járkált egyik medencéből a másikba... ééééssss egész nap elfelejtett aludni úgy fel volt pörögve.
Szombaton az én családommal volt ünneplés egy étteremben, vasárnap pedig anyósomék jöttek ide hozzánk, én főztem nekik ebédet.
Hát jól elfáradtunk, de nagyon szuper volt!!!!
Teszek egy-két képet, a többit a képtárba találjátok!

Ja, majd elfelejtettem: nagyon sok mindent kapott Bali, autóbuszt, traktort, repülőgépet (ezek a kedvencei), könyveket, amik főleg állatosak, letörölhető rajztáblát, spongya bobos bögrét, hátizsákot, pénzt, tőlünk foltvarrott párnákat... mindennek örült, ilyenkor úgy elhalmozzák ajándékkal, hogy azt se tudja melyikkel játszon. A múltkor barátnőmtől kapott kirakót, kisvakondosat, pár napig az volt a sláger, nagyon szerette kirakni, ezt ajánlom mindenkinek, aki még ajándékozás előtt van.

Ennyire futotta, mindjárt még a képtárba is töltök képeket.
Jövök, ha lesz időm
Kép Kép Kép Kép Kép
szerika
 
 


És KÖSZÖNJÜK a köszöntéseket!!!!! :D
szerika
 
 


Szeri! Megnéztem a képeket! Nagyon édes Balázs rajtuk! És hogy megnőtt! :wink: Nagyon cuki volt a torta! Ja és megnéztem a lakásfotókat is! Hát valami szuper lett! :D Biztos sok munkátok volt vele! :wink:
Pocakfotót nem teszel fel?


Vivi kinek küld majd sms-t? Eléggé eltűnt....

Ragota! Döntöttél orvossal kapcsolatban?

Mi holnap lehet, hogy kimegyünk a Vasúttörténeti parkba. Gyereknapi rendezvény lesz. Fellép a Kolompos, Alma, Buborékok.

Többiek hol vagytok?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Remélem, mind jól vagytok!

Én elég szaladósan, de Balit még hadd jegyezzem meg, milyen édi! és nagyfiús, mint mindig! :)

Krisz, puszi, majd írj! remélem, nem mos elk mindet az eső. mi a Ligetben sem nagyon tudjuk, hová menjünk majd fedél alá.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nandorka,
Dorot Isten eltesse sokaig 2.szuletesnapja alkalmabol!!!!!!!!!

Kép

Szeri,
Balazsod tunderi nagyfiu lett!!!!!
A lakasotok pedig szuperjoooo!Gyonyoruuu!:)))))
Jo lett a torta is!

Most csak ennyi,majd jovok bovebben valamikor,csak ma mi is unnepelni megyunk,Apum szulinapjat,sutottem tortat meg minden.

Addig meg irjatok sokat:))

Kép

Kép
arwen07
 
 


Isten éltessen születésnapod alkalmából kicsi Doró!

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Kicsi Dorkának nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánunk! Várjuk a képes beszámolót!!!!!!!!!!!

[color=green]És nagyon-nagyon boldog Gyereknapot minden topicgyerkőcnek!!!!!!!!!!!!![/color]

A blogomba tettem egy gyereknapi klipet, amit Levinek készítettem, ha valakit érdekel, szerintem nagyon jó lett... :roll: :lol:

Vivivel mi lehet?

Szeri, szuper volt a torta és mennyi meglepit kapott Balázs! Pocifotó?

Arwen, olyan jó olvasni a soraidat! Tényleg nem könnyű itthon a gyerkőccel, azt csak az hiszi, aki nem próbálta, de ezek soha vissza nem térő évek!
Szerintem ha a 2 gyerek közt nem dolgozol, akkor csak a minimumot kapod az államtól... :roll: Hát tény, hogy nem könnyű a helyzet itt Mo-n, ha jól emlékszem Ti vállalkoztok, gondolom így pláne érzitek a válság hatásait, plusz a hitel, építkezés...de én hiszem, hogy mindig mindent szépen elrendez a Sors! Drukk a tesóprojekthez, akkor jöjjön, amikor mindenkinek a legjobb!

Krisz, szeded a bromot? Van mellékhatása? Én emlékszem eleinte szédültem tőle, meg csillagokat láttam este lefekvéskor... :roll:



Többiek, merre vagytok? Tényleg sokan eltűntek! Meri ezer éve írt utoljára! Nikóékkal mi lehet? Adriékkal?

Kép
vickybabe
 
 


Dorónak Nagyon Boldogságos szülinapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!
csipcsab
 
 


Köszi, h gondoltatok ránk, meg fogom mutatni Dorónak! Mindig kéri, h mutassam a babákat. Itt, a Tieiteket.
ma a gyereknap volt főleg, meg virág a tesótól, vmelyik nap lesz Állatkert, aztán 7-én lesz ünneplés. (Anyumnak műtötték a lábát, azért vártunk egy hetet.)
Ki hogy gyereknapozott? Hát, mi nem napoztunk, csak gyerek, mert majdnem végig esett az eső a Ligetben. A fiammal hősiesen végignéztünk minden koncertet, de nem ez volt életem koncertélménye. Uez a gyereknapi programokról. A farkas és a róka dolgavégezetlenül vonult el, mert nem tudott már velük bábozni a bácsi és így tovább. De azért voltak élményeink.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


DORÓNAK NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!!!!!!
szerika
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, jól vagyunk.

Először is, szülinaposoknak, névnaposoknak minden csudijót kívánunk, így utólag is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ragota! Neked is nagy gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Magunkról pár sort:

Alexnak május elején 2 nap eltéréssel kijött az alsó két foga, kb 1 hét nyűglődéssel.

1 hete négykézlábra állt, azóta imádja, szinte csak így hajlandó lenni, s próbálkozik mászni, meg felülni. Kis segítséggel már megy neki.:) Nagyon élvezi.

Két hete kaptunk egy járókát gyereknapra Déditől, van amikor nagyon jól el van benne, de van, amikor nagyon nem. De hát ez mindenhol így van. Vannak iszonyú nyűgös napjaink, ilyenkor estére már iszonyatosan feszült vagyok.

Két hete voltunk a kislányéknál, aki 3 órával később született mint Alex, ők feküdtek a mellettünk lévő ágyon a kórházban. Úgy néztek ki mikor megszülettek, mintha ikrek lettek volna. Szerintem most is hasonlítanak. Mindjárt teszek képet róluk.

Képekről jut eszembe, hogy már vagy 3x próbáltam a képtárba tenni képeket, de valami miatt egyszerűen nem sikerül, nem tudom mi lehet. Megpróbálom majd még egyszer, mert ha Nektek sikerült, akkor valamit biztos nem jól csináltam.

Az ízületeim még mindig fájnak, bár úgy döntöttem, nem foglalkozom vele, már amennyire lehet nem foglalkozni azzal, ha az ember alig bír fogni, mozogni. Fájni szokott a térdem, a csípőm, az kezemen a középső ujjaim. De majd csak elmúlik.:) Voltam dokinál, közölte, nagyon rossz a májfunkcióm, elküldött hasi uh-ra, ahol megállapította, hogy 7 mm-es epekövem van. Aztán annyiban is maradt a dolog, de azt, hogy az ízületeimmel mi van, arra nem kaptam választ. Na, de majd lesz valahogy.

Az alvás megint nem tökéletes, Vicky, kérdezted is, ugye írtam, hogy milyen jól elalszik. Hát ez tartott kb 1 hónapig, aztán rászokott, hogy cicin alszik el. Viszont napközben is így hajlandó elaludni, vagy ha ringatom vagy a babakocsiban, vagy a kezemben. Ha lerakom, hiába van félálomban, akkor is visít mint a kismalac, a szeme meg csukva. Aztán én feladom, és ringatom tovább. Pedig muszáj leszek kitartanom, mert ez nem állapot, később aztán még nehezebb lesz. Azon gondolkodtam, hogy előbb megpróbálom nappal megtanítani elaludni, aztán jöhet az este, hátha könnyebb lesz. Arwen, Te a Suttogót alkalmaztad, bár korábban mint most Alex, de Te a nappali vagy az esti alvásnál kezdted?

Az a legrosszabb, hogy éjjel kb másfél-2 óránként megébred, és cicin tudom akkor is visszaaltatni. Van mikor cumit adok a szájába, attól van, hogy visszaalszik de aztán megint kel. Ha elalszunk, hogy szopcsizik, és ott marad mellettem, akkor jobban alszik, de nekem így nem jó. Szerintem csak az a lényeg, hogy érezze, hogy ott vagyok, s érezze a bőröm illatát. Már próbáltam, hogy amit a cicimhez teszek pelus, oda teszem a nózijához, hogy érezze a ciciillatot. Van amikor használ, van mikor nem.

Na "röviden" ennyit rólunk. :)

Vicky, Nektek változott az alvás valamit? Hozzátápival hogy álltok azóta? Mi kb 2 hete kezdtünk almát, banánt, alma-banánt enni, a héten meggyet adtam Alexnak, ma meg üveges alma-őszibarackot kapott. Imád enni, s inkább a darabosabbat szereti. Megeszi a pépeset is, de szerintem mindegy, csak kapjon valamit.:)
A blogodat hol lehet elolvasni, mert itt már nem találtam meg, hogy rá tudnék kattintani?

Arwen, nagyon jó a link, amit betettél.:) Ami a tortákat illeti, a túró tölteléket mennyire szeretitek? Van egy nagyon jó túrótorta receptem, lehet, hogy tölteléknek is jól használható. Én már csináltam belőle úgy tortát, hogy tészta alapra rátettem, be a hűtőbe, és nagyon jó lett. Mindjárt beírom, hátha valaki kedvet kap hozzá, nagyon egyszerű, és finom, s nagyon jól variálható.

Túró torta

Hozzávalók: 4dl tej ,25dkg túró, 2cs vaniliáscukor, 20dkg porcukor, 15dkg margarin, 1cs zselatin(2,5dkg),kétféle gyümölcs,keksz.

A túrót 1dl tejjel 2cs vaníliáscukorral összeturmixolunk.
Egy másik edénybe a margarint és a porcukrot habosra kavarjuk.
Majd a túrómasszát és a margarinos krémet összekeverjük majd adunk hozzá még 1 dl tejet.
2 dl tejben a zselatint feloldunk majd felmelegítjük( nem szabad felfőzni )
Mikor langyosra hűlt összekeverjük a már elkészített túrómasszához.
Formába tesszük rétegesen- egy sor túrókrém,-egy sor gyümölcs
legfelülre keksz kerül ami majd ha kihűl a talpa lesz.
Hűtőben dermesztjük.


A gyümölcsöket általában két sorba teszem, úgy hogy arc formája legyen, mikor feldarabolom, és a keksz a haja. Amúgy csak eperrel is nagyon finom, sőt, citrommal is.

Dorka, reméljük hétvégi kutyaként is megállja a helyét az eb.:) Nyuszikkal, és a felvilágosítással mi a helyzet? :)

Vivi, mi újság, szorítok, hogy gyorsan és simán kibújjon Levente!

Esztora, gyere, mesélj, mi újság Veletek?

Marietta, elhiszem, hogy kiakaszt Flóra, de ilyenkor én arra gondolok, hogy ez is elmúlik egyszer. Én úgy vettem észere, hogy mi gondoljuk úgy, hogy hisztisek, pedig ők csak az akaratukat akarják érvényesíteni. Én bele szoktam gondolni, hogy én is hisztis tudok lenni, ha valami nem úgy van, mint ahogy szeretném, nekik meg még ezek a legfontosabb dolgok. Bár én is úgy kiszoktam akadni estére.

Pinkiné, Peti is szeret fényképezkedni, úgy látom. Alex is imádja a fényképezőt, meglátja s egyből abbahagy mindent, amivel előtte foglalkozott. :)

Szeri, kitartás a bölcsihez. Hogy sikerült a bölcsis buli?

Krisz, mi újság munka ügyben?


Remélem mindenkinek írtam, legalábbis tervben az volt:)

Mindjárt teszek képeket.

Puszi, Nikó

Kép
nikóska
 
 


Kép Mesivel Kép Meggyevés Kép Négykézláb Kép Segítek anyáéknak diófaágat cipelni

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

Nikó! örülök, hogy jelentkeztél és minden rendben veletek! :D

Vasárnap nem mentünk gyereknapra az eső miatt... Viszont tegnap elmentünk a fővárosi nagycirkuszba. Nagyon szupi volt! Úgy élvezte Csenge! Ragyogott az arca. Főleg a bohóc tetszett neki, meg az állatos fellépők (lovak, oroszlánok, kutyák). Izgultunk, hogy kibírja-e, mivel 2szer 1 óra volt egy 15 perces szünettel. Végülis csak az utolsó negyed órát nem bírta, akkor már elkezdte unni. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :D :wink:

Vicky! Szedem a bromot. Hát első nap ritka szarul voltam tőle. Szédelegtem iszonyatos fejfájás, még jó, hogy itthon volt a párom, mert nem tudom egyedül mit kezdtem volna Csengével... Aztán második nap jobb volt, most már meg sem érzem, gondolom hozzászokott a szervezetem. Aztán remélem meglesz a hatása... :)

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


"Első szerelem ": :D
Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek aki gondolt rám. Még egyben vagyok, ma látott doki bácsi. Uh szerint minden rendben, a lepény kezd meszesedni, és a víz is kevesebb, de az áramlás még jó.
Szombaton délután megyek NST-re a kórházba, ha minden rendben lesz hazajöhetek, de hétfő reggel 1/2 8-ra mennem kell felvételre. A továbbiakat egyenlőre nem tudni. Kedden vagy szerdán lesz infúziós próba, ha nem mutatkozik semmi eltérés, akkor várunk. Remélem nem túl sokáig, nem akarok sokat ott feküdni. Azt mondta a doki, ha minden renben a 40 hetet + pár napot kivárnak.
Ha tudok valamit, vagy történik valami Arwennek megy az sms.
Most este sokat keményedik a pocim, de nem fáj, nem görcsöl, csak keményedik. Nem tudom ez jelent-e valamit, majd eldől.
Most búcsúzom, majd ha még tudok jövök.
vivi79
 
 


Vivi, drukkhegyek!!!! ++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++és még sok ilyen! :wink:

Dorka beteg, hétfő óta, volt első éjjel egy hányása ("böfiztem ágyamban"), azóta láz, nyűgösség, néha hasmenés. Már nagyon várjuk a végét.

Mindenkienk a legjobbakat, jövök majd rendesen is!

Krisz, Nikó, gyönyörűek a gyerkők!!!

Puszik!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Fantasztikus hirrel jottem!!!!! :lol: :lol: :lol:

Ma 11.25-kor megszuletett Viviek Leventeje,2800g es 53cm!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép

Szivbol gartulalok Nekik itt is!!!!!!!
Remelem minden jol alakult es hamarosan jon Vivi meselni!Sok boldogsagot es jo egeszseget nekik!!!!!!!!


Most csak ennyi voltam,nincs idom visszaolvasni,epp itthon talalt a hir,igy gyorsan megirtam nektek!!!

Pusziiiiiiiiiiiiiiiiiii

Kép

Kép
arwen07
 
 


De jóóóóóóóóó! Nagy gratula Viviéknek, sok boldogságot, jó egészséget a kibővült családnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majd jövök bővebben is, most csak bekukkantottam :wink: :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Vivi! Hatalmas gratula Leventéhez! Sok boldogságot, rengeteg tejcsit és gyors felépülést kívánunk!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


VIVI!!!!!!!!!!!! EZ NAGYON JÓ HÍR!!!!!!!!!!!!! GRATULÁLUNK!!!!!!!!!!!!!!!!! JÓ EGÉSZSÉGET és SOK BOLDOGSÁGOT a kis LEVENTÉVEL!!!
Remélem megoldódott az is, hogy a férjed ott lehetett, meg te is bejutottál időbe a kórházba. Majd várunk vissza!!!!
szerika
 
 


Te jó ég! Én leszek a következő, aki szül???? Most hogy belegondoltam...

Én a héten megint nem értem rá. Tényleg jóval kevesebb az időm, amit az internet előtt töltök, mint amikor Balival itthon voltam. Mondjuk most legalább van időm kreatívkodni. És közben lakberendezek, képkereteztetek, tehát minden olyan dolog, amire két gyerek mellett már nem igen lesz időm.

Amúgy velünk minden oké, Bali jár bölcsibe, már szinte megszokta.

Arwen, köszi a marcipántorta leírást, ki fogom próbálni, nagyon egyszerűnek tűnik nem is gondoltam volna, aztán persze majd kiderül, ha csinálok, hogy milyen lett.

Jaj és nemrég hallottam képzeljétek, hogy a nagy adag c vitamin a kismamáknál káros lehet a magzatra. Igaz ez Arwen? A te anyukád gyógyszerész, igaz? Megkérdezed tőle? (ha igen, akkor mekkora mennyiség a káros?)Majd meg akarom kérdezni a dokimat is, ha megyek vizsgálatra, de az még két hét. Én eddig minden nap szedtem 500mg-os c vitamint. REmélem nem lesz gond...

Ragota, a dokira :twisted: :twisted: hogy vagy? vannak már tüneteid? mikor mész legközelebb orvoshoz?

Meri, tényleg rég voltál, hiányzik már a tábla frissítése is. :wink:

Angyalkrisz, Csenge tündéri és milyen igazi lovag a barátja!

Nikó, nagyon édesek a képek, főleg a kis vámpíros :) jó volt rólatok hallani.

Vicky, megírod priviben a blogod címét? mert nem találom a profilodnál máskor ott volt, nem?

Pocifotót mostanában nem csináltunk, de jó, hogy szóltok mozgósítom Azuramat. :)

Nán-dorka, Dorónak gyors gyógyulást! REmélhetőleg hétvégére rendbejön, most szülinapoztok igaz?
Mi nem gyereknapoztunk igazán, voltunk szülőknél erre-arra, de most nem mentünk programokra.

Adri is remélem hamarosan jelentkezik.

Bocs, akinek nem írtam, de közben itt kalamol Balázs.
szerika
 
 


Röviden, csak Vivinek nagy gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gyors felépülést, és sok tejcsit, és sok-sok boldogságot és kitartást a rosszabb napokra! :)))))))))))))))))))

Kép
nikóska
 
 


Nagyon sok szeretettel Gratulálunk Vivinek és kis Családjának Levi baba érkezéséhez!
Sok tejecskét és gyors felépülést!


Mi jól vagyunk, Peti megy egyedül, kapaszkodás nélkül. :shock: Szinte alig közlekedik már négykézláb :)
Múlt hét szerdán mérték, 10500 gr és 79 cm :)

Újra alszunk éjjel. :lol: :lol: Este 10től reggel (átlag) 8-ig alvás van :) S még napközben is alszik 2x. :)

Dorka, Doró babának gyors felépülést. :) Édes ez a "büfiztem az ágyamban" :)

A júliusi esküvő kicsit módosult, nem tudunk maradni hajnalig mulatni. :? Nagymama nem hajlandó fürdetni a gyereket a nagy kádba, mert mi van ha megcsúszik, s elesik stb. így haza kell jönnöm fürdetni. S mivel este 10 mire lerakom aludni, s kb. 1 óra az út az esküvő helyszínére, Apával úgy döntöttünk, hogy nem fogunk este 11-kor visszamenni. :roll: :roll: Egyébként is, másnap Petinek tartunk szülinapi kerti partit, így legalább pihenünk kicsit :)

Esztora, kérdésedre válaszolva, nem kell mind a kettőt kiváltanom, azért írt fel 2 fajtát, hogy válasszak, melyiket szeretném. Az egyik egy aranyszálas, ami spermicidet bocsát ki, így megakadályozza, hogy a kisfickók bekússzanak. Ez 7-8000 Ft körül van.
A másik egy hormonális spirál, 5 éven át bocsátja ki helyi szinten a méhben a hormont, megakadályozva a peteérést. Ez viszont 40.000 Ft. Ja és ami a szuper, hogy ezzel a mensi is megszűnik 5 évre!!!! :):):)
Egyébként Apával úgy döntöttünk, hogy júliusban felrakatom az aranyszálasat. Mivel megakadályozza a fogamzást, kicsit nyugodtabb vagyok, hogy nem tud megfoganni egy baby sem. Azért az olcsóbbikat választottuk, mert azért félek, hogy esetleg begyullad, s ki kell venni. Akkor pedig inkább a kisebb összeget bukjam, mint a 40e-t.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánunk Neked, Levi baba, és Anyukádnak, Apukádnak és Nővérkédnek is!

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Na most van egy kis idom.

Szulinapokrol kerunk kepeket meg-meg-meg!

Gyereknap:mi nem tartjuk,ajandek,ilyesmi nincs.Majd ha nagyobb lesz,elmegyunk ilyenkor valahova.Raadasul a Nagyieknal is aludt aznap este:)

Niko,
Alex milyen nagyfiu mar,ugy megy az ido...tenyleg csak a gyerekeken veszi eszre az ember.
Es maris hogy segit Nektek:))))
Altatas:igen,en 1 hos koraban kezdtem Attinal es nem ment egyik naprol a masikra,de sztem egy het alatt kb atallt.Csak nagyon kitartonak kell lenni.Neha en ugy ereztem kozben,hogy aaaa,soha nem fog tudni elaludni egyedul...de hala Istennek kitartottam,es azota semmi gond.
En ugy csinaltam,hogy eldontottem,holnaptol uj rend.Tehat a nappali alvassal kezdtem,de aznap este is eszerint altattam.Ugy gondoltam,ha bevezetem ezt a rendszert,akkro nem lehet csak "felig".Akkor minden alavsnal et kell alkalmazni.
Tehat letettem,megbeszeltem vele,hogy alukalunk,simogattam,megpuszikaltam.Es kijottem.Elkezdett sirni.Picit vartam (mondjuk sztem 1 perc sem volt,mert az is oraknak tunt),atan bementem,hogy itt vagyok,semmi baj,aludni kell,kivettem megsimiztem,megpusziltam,es vissza a agyba.
Elso nap isznyat sokara aludt el,ezerszer be kellett mennem,felvenni,megnyugtatni stb.
De naprol napra kevesebbszer.Es kb egy het utan elaludt egyedul.
De ami fontos,hogy nem szabad sirni hagyni,hogy alomba sirja magat (jaj mikor ezt hallom,hogy valaki igy,akkor a szivem szakad meg:((En ezt sosem tudtam csinalni.Ereznie kell,hoyg ottvagy,mellette vagy,csak epp a masik szobaban,es ha kell jossz.Es biztosan kell ahhoz neki,hogy biztonsagban erezze magat es el "merjen" aludni.
Azota Attilat leteszem,picit puszilozunk,olelkezunk,megbeszeljuk,hogy alszunk reggelig,mi is megyunk aludni,megsimizem,es kijovok.Ennyi.
Es barki teszi le,ez mukodik azota is.
Volt olyan,hogy valami miatt nem akart elaludni,es sirt,de ha bementem,mindig kiderult,hogy valami oka volt.Pl bekakilt.Es amint rajottem a diszkomfort okara,kijottem es elaludt.
Turotorta recit koszi,imadjuk a turotortat.
Most is azt csinalok holnapra (zold marciapannal vonom be,es focipalyat csinalok ra,remelem meg tudom valositani ugy,ahogy kitalaltam:))),Atti 7 eves unoktaesojanak lesz szulinapi bulija:)En tejszinnel szoktam a turot keverni,meg meg sok egyebet is teszek bele persze:)
Es vasarnapra is csinalok egy tortat.:)Akkor meg Anyumeknal lesz csalaldi muri,ismet:)Kicsit suru ez a tavasi-koranyari idoszak unnepekbol:)

Pinkine,
azert jo lenne,ha tudnatok mulatni eg yjot az eskuvon.
Mi lenne,ha akkor egyszer nem furodne Peti? :oops: Ha csak ezen mulik,hog ybevallalja-e a nagyi:) :wink:
Juj nekem ez a spiral anniyra idegen...mondjuk en nagyon nem vagyok a hive olyasminek,ami annyira beavatkozik a hormonhaztartasba,hogy meg is szunteti mensit.. :roll: De remelem Nalad bevalik es nem lesz vele gondod.

Krisz,
edes Csenge a kisfiuval :lol: Atti is nagyon csipi a lanyokat,olelgeti oket,meg simogatja...barhol vagyunk...neha mar nekem ciki :D
Jo lehetett a cirkusz:)

Szeri,
helyes,addig rendekedj,amig van ra idod!!!!2gyerek mellett mas lesz a elet.Orulok,hogy Bali kezdi megszokni az uj helyzetet.
C vitamin:igen,anyum gyogyszeresz.De en azt mondom,az a tuti,ha a dokid igazit utba ezugyben.
Eloszor is ne aggodj,bitosan nincs sammi baj odabent!!!!
En ugy tudom,hogy a C vitamint lehetetlen tuladagolni,ha tul sok van,kipisiled.DE:a varandossag mas allapot,jobb ovatosan mindennel.
De a teny,hogy a c vtaminnal ez van,a kismamaknal nem ajanljak a nagy mennyiseget huzamosan.Fenottnek napi 100-200 eleg,500ast influenzas idoben szoktak szedni,1000mg pedig akkor ha beteg vagy.
Miert szedsz amugy ilyen nagy dozist?
Valami magzatvedo vitamint is szedsz melle?Mert akkor meg plane nem kellene,abban is van c vitamin,annyi,amennyi kell.
En mondjuk amondo vagyok,hogy most,hogy itt a friss gyumi-zoldseg szezon,inkabb azokat edd ezerrel!!!!!!C vitamint hagyd a fenebe.Egyel sok citrusfelet,meg savanyu kaposztat :lol: En azt csinaltam.Bar most van valasztek gyumikbol :lol:
Es homeos immunerosito is van sok fele,probald ki azokat,ha ez a celod.De mindenkepp kerdezd ki a dokidat.
Ez az en velemenyem :wink:

Vicky,
a blogod cimet en is kerem,anno nem mentettem el,most meg nem latom.JOhet priviben :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Arwen, nem szeretném ha kihagyná a fürdést, mert az az este rituálé része.
Fürdünk, bekenem testápolóval (masszírozom), felöltözünk, eszik, közben megbeszéljük a napot, majd megy alukálni.
Én is szerettem volna kicsit többet mulatni, dehát ha a nagyi nem vállalja, akkor ez van. Így is azért 6 órára elmegyünk itthonról. :wink:
Spirál: a hormonostól én is kicsit idegenkedem, bár azért nagyon kecsegtet az hogy 5 évig nem kell vele "szenvednem". :)
Bár szülés óta kész leányálom, az tény. Alig fáj és 4-5 nap alatt lezajlik. :wink:

Petinek ma kibújt a 3. foga!!!!! :lol: :lol: Különösebb üvöltés, sírás nélkül. De még jön mellette kettő másik. Lehet a szülinapjára már 5 fogú lesz :)

Na megyek, tisztába teszem és ebédelünk.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkine,
oke-oke,csak javasoltam :lol:
Nalunk is az esti rituale resze,szerintem mindenkinel:)
De nalunk is elofordult mar,hogy kimaradt valami miatt,es szerintem nem tragedia.
Attilat cseppet sem zavarta,pedig azt hittem,hogy ugy majd nem akar elaludni.Hat dehogynem :lol: Aztan masnap reggel megpancsizott :lol:
Szuper,hogy igy kijottek Peti fogai,remelem a tobbi is ilyen konnyen megy majd :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Viviék Leventéjéhez hatalmas Gratula!! Jó egészséget kívánok!!

Mi megvagyunk, jólvagyunk egészségileg, amúgy kivagyok! :(
Zajlik a családomban(tesómékkal) egy két rossz dolog. De erről nem írnék bővebben.

Férjem szakdolival szenved. Hétfőn lekell adnia... aztán államvizsga. Sok dolga van mellette meló.

Flóra egyszerűen kicsinál. :? Pár napja állandóan nyafog,mindig rajtam lóg de olyan szinten hogy belekapaszkodik a lábamba és úgy közlekedünk a lakásba. Üvölt ha nem lát vagy ha nem veszem fel. Pisilni nem tudok.
Ráadásul már az alvással is gondjaink vannak. Altatni kell(eddig is ez volt)de ahogy elringattam letehettem a kiságyba és aludt. De 2 órát meg dután is ebéd után 2. Most csak akkor alszik ennyit ha fekszem vele. Olyan mintha félne hogy itthagyom őt. Ha sikerül beraknom az ágyába úgy hogy nem ébred meg akkor is max 10 perc után zokog de vmi borzalmasan. Görcsösen kapaszkodik belém. Hozzámbújik átöleli a nyakam és úgy alszik. Ez gáz nekem mert ilyenkor mikor aludt raktam rendbe a lakást ettem stb.. Ez most nem megy.


Félek nagyon elrontottam valamit a nevelésében...... ki is vagyok miatta. Férjem nem látja ezt ekkora problémának. :roll:

Gyerkőcök gyönyörűek.

sziasztok.
Megpróbálom magam romjaimból összeszedni......
csipcsab
 
 


Rövid leszek, Arwen, ma megpróbáltam, hogy leteszem, el sem mentem mellőle, ahogy leért a kiságyba, már ordított. kb fél órát próbáltam így elaltatni, de csak annyit értem el a végére, hogy már a kezemben is egyfolytában ordított, majd elringattam a kezemben, s így tettem le, de még így is hüppögött álmában. Nem tudom mi lesz, majd csak alakul. Viszont talán még most könnyebb leszoktatni a cicin alvásról, mint később.

Mennem kell, pusz mindenkinek, Marietta, kitartás. A barátnőmmel a szlogenünk: Fel a fejjel, még ha üres is! :))))

Anikó

Kép
nikóska
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: