Új privát üzeneted érkezett!

Hát középidőben. Attól függően, hogy kb mikor van PÉ-d, meg kell próbálni körbelőni. Én 10cn-től kezdtem. Ha hosszabb a ciklusod, akkor később kell kezdeni. Én úgy csináltam, hogy mértem egy hónapot hőmérővel, akkor kiderült, hogy 12 nap körül van PÉ, és ezt erősítettem meg köv. hónapban BabyMarkkal. Azért azt hangsúlyozom, hogynem tudom mennyire reális az eredmény, mert nekem 5-ből négy csíkos lett. Fél éve viszont három negatív után jött egy pozitív eredmény 13cn-en. Szóval nem tudom.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Ancsa! mi ez a búcsúzás?
Én itt vagyok, csak lassan kirúgnak, annyit lógok ezen az oldalon.
Julcsi2
 


Sziasztok!

Teljesen levett a takonykór a lábamról+ Bromos rosszullétekKépPadlótfogtam egészségileg!

VicaKép
Sajnálom!Írok majd mailt!

Breni Kép
gyógyszertárban próbáld beszerezni!Én is ott vettem kb 2 hete.2200 Ft volt.

KamillaKép
A "pisilős" az LH-t méri,és nekem pl. az magas volt eleve.Én ezért vettem PG-t.

AncsaKép
Én nem haragszom!Pláne nem rád!Nem tudom miből gondoltad ezt a badarságot.

KépKép

KépKép
okr
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Megyek dokihoz. Egész nap güriztem, alig élek. Kép

Puszi Mindenkinek

Betti
betti73
 
 


Lányok !
A megint megjött-ben van ZEBRA!!!
GRATULA AMICANAK!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekuk,egész délután vásárolni voltam(vettem egy jo meleg bakancsotKép),most értem haza és a b.net az elsö.De ilyen rosz hirekre nem szivessen szeretek jönni,h Vica..Kép!
Vica! nem tudok mást írni csak mint a többiek, hogy sajnálom.
Nálam a helyzet változatlan,mérem a hömet még mindig 36.5.Voltam a bioba és csüt-vagy pénteken lesz fagyöngy cseppKép!
Minden topicba zebraesö van csak nálunk nincsKép,Kamilla benned bizom remélem meginditodKép!!
Sziasztok!Puszi!Holnap már leszek délutánKép!!!
Vendég
 


Keditke!
A babaprojectes topicban ma írtak a fagyöngyről-rossz hatást is azt hiszem. Nézd meg, ha gondolod, vagy kérdezz utána gyógyszertárba, orvosnál, nehogy bajt okozzon esetleg. Csak jótanács.Kép
Bogi
dbogica
 
 


Keditke!
9.05, és 16.55-kor írták ezeket.
Bogi
dbogica
 
 


Lányok!
Ráleletem egy csomó zebrára.Küldök belőle,talán jobban benéznek majd a pajtásaik,ha itt látják őket.
KépKép
Jó éjt!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!

Anita, veled mi újság, ha jól emlékszem te vagy a tábla tetején?
Proone, izgulsz már?
Banya, hova tüntél honfitársam? Lassan pe-d lesz! Te is szoktál ilyen LH-s v. PG-s tesztet csinálni amiről a többiek olyan nagyon buzgón beszámolnak? Lehet, hogy én is kipróbálom. Kép Mivel mi még a projekt elején tartunk, a lendület még nem hagyott alábbKép. Sajnos itt már egy-ketten nagyon szomorúak Kép, pedig mielőtt betársultam volna közétek mindenki olyan vidám volt, irigykedve olvasgattam a párbeszédeket. Remélem mára mindenki feltöltődött és újra a régi! Kép
adi77
 
 


Sziasztok, mindenkinek jó reggelt. :-)

Kép
elizabeth25
 
 


Szia Adi!
Itt vagyok, olvasgatlak benneteket. Bizony lassan itt vannak az akciós napok, most kell hajtani. Megpróbálom én is ezt a kétnaponta-dolgot, meglátjuk mi sül ki belőle.
Naná hogy próbálkoztam én is ilyen tesztekkel, pg53-at vettem még a legelején, de szerintem sem tökéletes. Mindig szépen megjelentek a páfrányok, közben pco-s voltam, és így elvileg nem is lehetett pé-m. Én inkább a Billingsre esküszöm, szerintem az a biztos.

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!
Adi!Én is akarok venni ilyen Pg v. LH-at csak nem tudom melyiket,én azt akarom hogy mutassa a pét.
Eliza!Tegnap hol voltál?Jól emlékszem hogy itt nem?

Kép
breni
 
 


Banya!Mi az a Billings?

Kép
breni
 
 


Banya mi az a Billing? (az a nyák vizsgálós dolog?)

Breni, de voltam, csak du-tán nem, mert sok volt a munka.

Kép
elizabeth25
 
 


Ugyanezt akartam én is kérdezni, mi az a Billings?
adi77
 
 


Hát megpróbálom szépen leírni:
A Billings-módszerrel a hüvelyváladékot kell vizsgálni. Peteéréskor ilyen nyúlós-ragacsos lesz az állaga, akkor tutira van pé. Én azt hittem, hogy hú ez tök gáz, az ember honnan tudná ezt így beazonosítani, de teljesen egyértelmű, ilyen tojásfehérje-állagú lesz a cucc. A babaprojekt elején elkezdtem figyelni, de semmi nem vot sokáig, aztán augusztusban egyszer csak észrevettem, hogy ez most olyan amilyennek lennie kell. Ez után volt a műtétem, és mondta is a doki, hogy biztos volt pé-m, mert találtak sárgatestet. Keressetek rá a neten, ott talán szebben fogalmazzák meg, és bocs ha gusztustalan voltam. Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!Kép

BanyaKép
Hogyan sikerült a PCO-t megszüntetni?
Nekem most a prolaktinom miatt van egy másodlagos .Az orvosom szerint amint normalizálódik a prolaktin,megszűnik ez is.
Milyen homeos bogyót lehet szedni rá?

Breni
Én is használom a PG-t. Mensikor volt páfrányos,azóta egyszer sem.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Banya, ha tegnap nekem kijött egy ilyen tojás-fehérje szerű nyúlós dolog, akkor tegnap volt a peteérésem vagy ez hogy van?

Kép
elizabeth25
 
 



Kép
elizabeth25
 
 


Okr!
Én nem szedtem semmit a pco-ra, ugyanis többen is mondták nekem, hogy nagy valószínűséggel a hosszú fogigátló szedése miatt alakult ki, azok a kis ciszták nem mások, mint érni akaró valamikori petesejtek. Azt mondták ne foglalkozzak vele, néhány hónap alatt rendeződni fog. Aztán amikor volt a laparoszkópiám, a doki mondta, hogy leégeti, ha ott van még. De már nem volt ott. Kép

Eliza!
Azt hiszem úgy van, hogy ilynekor van pé. Amikor ez a nyúlos vacak elmúlik, az jelzi, hogy megrepedt a tüsző. De várjatok megpróbálom bemásolni a pontos "definíciót"! Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


A Billings-módszer (ovulációs módszer) alapja az a tudományosan ellenőrzött és igazolt felfedezés, hogy améhnyakban termelődött nyák a fogamzóképesség legmegbízhatóbb jele. E nyák minőségének megváltozása a tüszőrepedés bekövetkezését mutatja, valamint jelenléte nélkül a hímivarsejtek a nő szervezetében életképtelenek!!!

A tüszőérés megkezdődését jelzi a nyák termelődése. A nyák a hüvelyen végig haladva mindig kijut a vulvára, így soha nincs szükség a nyák hüvelyen belüli vizsgálatára. (Ez azért fontos, mert a nők többsége idegenkedik a belső vizsgálattól.) a nyák síkossága, csúszóssága, nyújthatósága jelzi a nőnek, hogy amit érez, az nem hüvelyváladék. (A hüvelyváladék sohasem síkos, nem csűszós. A síkos érzet teszi lehetővé, hogy vakok is sikeresen megtaníthatók erre a módszerre.)

A tüsző megrepedését a nyák síkosságának a megszűnése jelzi. Ennek az az oka, hogy a tüszőrepedés után termelődő sárgatesthormon a nyák biofizikai jellemzőit megváltoztatja. Ez abban nyilvánul meg, hogy a nyák síkossága, csúszóssága észrevehetően megszűnik.

A fentiekből következik, hogy a Billings-módszerrel biztonságosan meg lehet állapítani a tüszőérés megindulását, az érés idejét, valamint az érett tüsző megrepedésének, ezáltal a petesejt szabaddá válásának a megtörténtét. Így teszi lehetővé a női ciklus élettani jelenségeinek tudatos nyomon követését. Mivel a vizeletürítés minden embernél élettani szükséglet, így a vulvánál történő megfigyelés nem igényel külön időt. Vizeletürítés e l ő t t (!) papírzsebkendővel vagy toalettpapírral kell a hüvelynyílást megtörölni. Akkor érezhető, hogy van-e síkkosság, csúszósság, van-e valamilyen váladék a papíron. Ha van, akkor a síkosság, nyújthatóság dönti el, hogy nyák, vagy hüvelyváladék, amit észlelni lehet.

" S z a b á l y o k " c s a l á d t e r v e z é s e s e t é n :

1. Fogamzóképes a nő a nyák észlelésének ideje alatt, valamint a tüszőrepedést jelző síkosság megszűnésétől számítva még három napig. Akik gyermeket szeretnének, csak az ez idő alatti közösülés(ek)ből várhatnak fogamzást.
Akik el akarják kerülni a teherbe esést, ez idő alatt tartózkodjanak a közösüléstől.
2. A tüszőrepedést követő harmadik nap után a nő terméketlen a kb. két hét múlva jelentkező menstuációs vérzésig. Teherbe esés lehetetlen. A közösülések lehetősége korlátlan.
3. A menstruáció ideje alatt megkezdődhet a következő tüsző érése,, amit a níák jelezne, de ezt a vérzés elfedheti. Tehát a teherbe esés lehetőségét a nő nem tudja ez idő alatt egyértelműen, biztonságosan megállapítani. A terhesség elkerülése végett ne közösüljenek!
4. A menstruáció után, a nyák termelődésének megkezdődéséig a nő terméketlen. Mivel a maradék ondó elfedheti a nyák megjelenésének észlelhetőségét, a nyák termelődésének megkezdődéséig a minden második napon való közösülés teszi lehetővé a síkos nyák biztonságos észrevehetőségét. Amíg a maradék ondó kiürülése után síkos, csúszós nyákot nem tapasztal a nő, addig terméketlen, nem tus teherbe esni, még ha akarna sem. (A nyák észleléséhez kellő idejű fentlét szükséges!)

Kép
Kép
banya1
 
 


Nekem már volt ilyen nyúlós izém, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Ezentúl majd figyelem Kép. Ha ilyet tapasztalok, akkor még nem késő akciózni? Ez a peteérés melyik szakaszában van, esetleg tüszőrepedéskor? Ha jól értem ez eszköztelen vizsgálat Kép?
Okr, a PG nem az amelyikből 5db van, akkor miért használtad mensikor, v. ez a nyálazós?
adi77
 
 


Sziasztok!

Banya, kérdeztem tőled valamelyik nap, hogy a Folliculinum-ot egy héten egyszer kell szedni, de meddig? Egész hónapban? És te hányat szedsz be egyszerre belőle?

Kép
Kép
janna
 
 


Oké. Választ kaptam a kérdéseimre, bocsi!
adi77
 
 


Banya, elvileg akkor tegnap kezdődött a peteérésem, ha tegnap kijött ilyen nyúlós izé? DE ma meg nem volt semmi válladék meg ilyenek? Meg tegnap még csak a 8.napon voltam a mensi első napjától számítva.
A doki nekem azt mondta, hogy ha 30-31 napos a ciklusom, akkor a 15-22ig napig kell együtt lennünk kétnaponta. 14.én (hétfőn, a 7.napon) voltunk együtt, szerintetek mikor legyünk együtt újra?

Kép
elizabeth25
 
 


Janna!
Hetente egyszer, én eddig kétszer vettem be. Most vasárnap veszem be harmadszor ha beveszem. De most egyelőre nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e pé. Vsárnap már a 16.cn-on leszek, addigra történnie kell valaminek... Egyébként egyszerre úgy 6-7 golyócskát szopogatok el.

Kép
Kép
banya1
 
 


Ja és azt mondta, hogy folsavat és Magne B6-ot szedjek, mert az segíti a beágyazódást. :-)
Most Magnézium pezsgőtablettát iszom, két napja.

Kép
elizabeth25
 
 


Eliza?
Ez tutira olyan volt, amilyet írnak? Amikor én ezt magamon megfigyeltem, akkor 3 napig tartott. Első nap nem volt olyan nagy mennyiség, második nap volt a legtöbb, a harmadikon meg alig volt. Gondolom a harmadik napon lehetett a tüszőrepi. És a 14. v. 15. cn-on kezdődött, már nem emlékszem pontosan.
Egyébként én a helyedben már most betartanám ezt a kétnapozást, nem csak a 15. naptól. Szerintem abból baj nem lehet. :o

Kép
Kép
banya1
 
 


Banya
Nekem ez hormonleletből mondta a doki,az UH-n nem látszott PCO-ra utaló dolog.
örülök,hogy nálad rendeződött a dolog!Kép

Janna
PG53,a nyálazós.LH tesztet nem használok(pisilőset),mert eleve magas a z LH-m.Tehát folyton pozitív lenneKépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Banya,Janna,
avassatok be mi az és mire jó a Folliculinum?
adi77
 
 


Na bocsi,Adinak ment a válasz!!!KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


A Folliculinum (azt hiszem női hormonból készített) homeopátiás szer, és peteérést, sárgatest-képződést segít elő.

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam dokinál, mondta, hogy minden rendben van. Kaptam beutalót laborra, utána fel kell keresnem a védőnőt is. Rókakoma nem hanyagol sajnos. Kép

Nekem abban a hónapban lett a babám, amikor teljesen véletlenül kétnaponta voltunk együtt, előtte szinte minden nap. Kép


Kata!

Megtennéd, hogy kijavítod a táblában a szülés várható időpontját "június első fele"-re. Még csak saccolni tudtuk tegnap a dokival. Majd a következő UH-n pontosabban fogok tudni. Köszi!

Betti
9+5 (10+6)

Betti
betti73
 
 


Ezt orvos írja fel? Gondolom igen, ha ez hormon.
Okr, melyik hormonértéked utalt erre?
Csak azért kérdezem, mert nekem az endokrinológus, (nőgyógyi még nem látta)azt mondta, hogy az összes hormonom rendben van, csak a testosteron szintem magas egy kicsit (ami korábban elég magas volt, de lecsökkent).
adi77
 
 


Banya, köszi a választ és ezt egész hónapban kell szedni? Vagy csak a peteérésig?
Egyébként anyósod mit mondott, hogy ezt és az Agnus C-t, is hónapokon keresztül lehet szedni?

Kép
Kép
janna
 
 


Betti ezekszerint jobb a kétnaponta együtt lét? Nekem is azt mondta a doki! :-) ÉN is megpróbálom akkor vagyis megpróbáljuk. :-) Amúgy ti meddig próbálkoztatok mire összejött?

Banya akkor azt mondod, hogy akkor a mai nap is legyünk együtt és egészen mondjuk 29-30.ig kétnaponta? (vagyis másfél hétig) Szerinted akkor milyen esély van?

Kép
elizabeth25
 
 


Adi, ez homeopátiás szer, nem hormon. Recept nélkül lehet kapni. Nekem Banya ajánlotta, mert nekem elég gáz a peteérésem. Ha van akkor is a 20-22. napon amit szeretnék egy kicsit előrébb hozni. Szedek clostilbegít-et ami szintén erre való de sajna már 2 hónapja szedem és nem használ. Gondoltam besegítek a gyógyszernek egy homeós bogyóvalKép

Kép
Kép
janna
 
 


Adi77, hogy csinálták neked a hormonvizsgálatot? Arra a nőgyógyász utalhat be?

Kép
elizabeth25
 
 


Adi!
A homeopátiás bogyók nem minősülnek gyógyszernek, ezért mindegyiket recept nélkül lehet kapni. Azt rosszul írtam hogy hormonból van, mert igazából nem, de rettenetesen bonyolult lenne leírni, hogy hogy működnek ezek a szerek, és teljesen nem is értem az elvet, de működik, az biztos.

Janna!
Erre csak pénteken tudok választ adni, addig kifaggatom az anyóst, csütörtökön találkozom vele. Az Agnusra emlékszem hogy azt mondta, hogy 2 hétig szedjem.

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos görcsölök, még nem jött meg, de kicsit barnázok. A görcsök viszont arra utalnak, hogy bármelyik percben megjöhet. Már este is erre utaltak a jelek. Ki is borultam rendesen, kétségbeesetten bőgtem. Persze aztán hamar összeszedtem magam, de nagyon rossz, hogy ebben a hónapban minden jel arra utalt, hogy sikerült.
Azt hiszem egy kis időre leszakadok a témáról, mert ez a görcsös akarás valóban nem vezet jóra.
Julcsi2
 


Eliza!
Szerintem igen, próbáljátok meg így, mindenkitől azt hallottam eddig, - a dokimat is beleértve - hogy így a legjobb. Itt is sokan lettel így babásak.

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!
Írtam már ide egyszer-kétszer.
Nos én augusztusban hagytam abba a bogyót és most kicsit felborultak bent a dolgok mert egy mensesem kimaradt teljesen.
Hiszek a homeopátiában most mégsem kezdem el szedni, inkább várok még év végéig legalább, a szervezetem így is elég hormonadagot kapott évekig. Próbáljon egy kicsit magára találni, egyelőre nem akarom hormonnal stimulálni. Aztán majd decemberben csináltatok vérvizsgálatot, és kiderül, szükséges-e....
easter
 
 


Eliza, nem volt normális mensim(csak olyan barnás) és a nőgyógyim hormonokkal akart tömni, mire én elmentem a háziorvosomhoz, hogy küldjön el laborra (általános labor ahol mindent megnéznek), ott már kiderült a sok testost. és elküldött egy belgyógyász-endokrinológushoz (=hormonológia v. valami hasonló)és ő kért teljes hormon labort (valami 3 oldal csak az eredmény: a pajzsmirigy hormontól kezdve minden). 3 hét alatt jött meg, mert Pécsről Dunaújvárosba küldték a vért (álítólag ott több mindent néznek). A kitenyésztéshez egyébbként is kell 2 hét.

Janna, Banya köszi az infot!
Banya, neked doki az anyósod?
adi77
 
 


Julcsi, sajnálom, ha meg fog jönni, de ugye azt tudod, hogy ha babás vagy ugyanolyan tünetek vannak, mintha megjönne. Én amikor a kisfiamat vártam, Mivel nem volt betervezve, már vagy 2 hetet késett a mensim és csak azért nem csináltam tesztet mert meg voltam győződve arról, hogy nemsokára megjön mert a tünetek arra utaltak. Aztán az egyik kolléganőm felvilágosított, hogy ő ugyanezt érezte amikor babás volt csináljak tesztet.

banya, köszi akkor várom pénteken az ifnót.

Easter, szerintem egy homronvizsgálatot kérhetnél a dokidtól, mert bár nem értek hozzá, de szerintem a hormonok maguktól nem állnak helyre. Persze ha egyáltalán ilyen problémád van.
(ha valaki másképp tudja akkor ossza meg velünk)
Peteérésed van? Hogy érzed?

Kép
Kép
janna
 
 


SZiasztok, ha vki még emlékszik Kép Kép Kép

Kicsit jobb lett a kedvem, úgyhogy jövök, és ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek! Kép Kép

A nyákos dologhoz sajnos nem tudok hozzászólni Kép

Betti Kép
örülök, hogy minden rendben Veletek, a róka meg keressen magának vki mást, aki szívesen látja! mondjuk engem Kép Kép

Julcsi, Kép nagyon megértelek, ezeken a f*s napokon sajnos túl kell esni... Én nem akarom görcsösen, megfogadtam, hogy tenyészet se lesz nálunk, de a közelgő időpont előtt mindig be vagyok sózva, és sajnos jön a kopp. Kép Ez van, mást nem tudok tenni, bízom a köv. hónapban Kép Sokszor írtam már, de még az a szerencse, hogy havonta újra lehet próbálni, és nem évente csak egyszer van esély! Kép

angel37
 
 


Janna, a hormonok akár túlzott stressz hatására is megváltozhatnak, felborulhatnak, tehát szerintem vissza is állhatnak. Legalább is én így gondolom.
adi77
 
 


Easter!
Üdv köztünk.
Én júliusban hagytam abba a gyogyit,és utánna 40-45 napra jött meg,most pedig 34 napra,szerintem is várj mert van akinek félévig sem jön rendben a menszesze.De egy vizsgálatot megér hogy meg tudd nincs semmi bajod.Én is most készülök,terhesség előtti kivizsgálásra.Bár mi 2 hónapja nem védekezünk.

Kép
breni
 
 


Janna, köszönöm, nagyon aranyos vagy és tényleg nagyon jól esik is írsz. De a barnázás miatt azt hiszem egyértelmű.
Ugye Te nem barnáztál mikor babás lettél?Vagy az is volt? A görcs olyan volt mint mensi előtt?
Egyébként nekem csak szombaton kellett volna leghamarabb megjönnie, nem tudom már miért akar ilyen hamar.

Angel!
Nehéz, nagyon nehéz, ahogy telnek a hónapok egyre nehezebb. A férjem, sokkal jobban veszi ezeket a csalódásokat, ő nem annak fogja fel.
Mindig megkér, hogy ne tervezgessek előre. Majd úgyis sikerül, ha itt lesz az ideje. És közben mosolyog. Nekem meg potyognak a krokodilkönnyek.

A nyákos dologhoz: én is észre szoktam venni. Pár éve aggódtam is, hogy ez valami kóros. Aztán mióta babaprojekt van kiokosodtam ebben a dologban!
Julcsi2
 


Julcsi,
a barnázás nem zárja ki a babát!Kép, amíg nem jön meg fullosan, addig van remény! Kép

És nehéz, igen, ez már 9. csalódásom volt.
A párom nekem sem esik kétségbe, de én is próbálom felé leplezni a csalódottságomat Kép

angel37
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?