Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon boldog szülinapot kívánunk Csonginak!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Lányok! Szopi befejeztével nektek meddig volt még tejcsi? Mi 2 hónapja abbahagytuk, de még ha megnyomom a cicit, akkor jön még mindig egy pár csepp. Azt olvastam, hogy ez magas prolaktin szitre utal. Doki írt fel rá valami hormontartalmú tabit (bromocriptin), de valahogy nem túl jókat olvasok róla.... Igazából csak azért aggódok, mert lehet hogy mégiscsak belevágunk júniusban a babaprojectbe, és nem szeretném, ha emiatt menne el a babó. Sokmindent olvastam erről, hogy magas prolaktin szint lecsökkenti a progiszintet, és emiatt elmehet. Van amelyik doki a terhesség első pár hetére is felírja ezt a bromocriptint, hogy ne menjen el, de van amelyik meg teljesen leállítja az embert, mert állítólag árthat a babának. Nem tudom, hogy melyik állításnak higgyek... Dokim nem tulajdonított túl nagy jelentőséget neki. :?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Krisz!

Nyugi! Én is szedtem ezt a gyógyszert mert ez volt(is) az egyik oka amiért nem jött Flóra.
Nekem semmi gondom nem volt vele, tőle. Mikor megfogant Flóra én is szedtem még terhesen is és fokozatosan kellett leállni vele. Nyugi. Én bíznék a dokikban hogy tudják mit miért adnak.
Sok nőnek adják ezt a gyógyszert mert csak ennyi híja van hogy ez miatt nem jön a bébi. Mert pont azzal a hormonjukkal van baj amit ez a gyogyi tesz rendbe. Én szedném de ez csak az én véleményem.
Remélem tudtam segíteni. És bocsi a nem túl értelmes írásért de rohamtempóba teszem mert idő semmi Flórától. 8)
Ja és nem utolsó sorban Flóra Makk Egészséges!!!!!! Pedig szedtem én is! :wink:
Hajrá babaproject!!!!! :D

Nándorka!

Bocsi hogy megkésve de annál nagyobb szeretettel kívánok nagyon BOldog Névnapot!!!!

Csonginak pedig nagyon Boldog Szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!
csipcsab
 
 

 
 

Marietta! Lehet egy kicsit félreérthető voltam...
Szóval a doki azt mondta, hogy 15 napig szedjek 2szer 1-et. Aztán annyi. Ha hamarabb elmúlna a tejcsöpögés, akkor hagyjam abba, vagy ha rosszul lennék tőle, akkor is hagyjam abba. Csak az a furcsa, hogy nem mondta, hogy kellene esetleg egy vérvétel ellenőrizni a prolaktin szintet, vagy hogy terhesség alatt szedjem. Mi van, ha abbahagyom, és újra felugrik a prolaktin szint (és ezzel a progi szint le), és veszélyezteti az esetleges terhességet?Pedig mondtam neki, hogy júniustól lehet, hogy próbálkozunk. :? Lehet hogy én bonyolítom túl a dolgokat, de nekem úgy tűnt mintha adoki nagyon félvállról venné ezt a dolgot. :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Nándorka! 2 éves szülinap: jövő szombaton tartjuk. Már megrendeltük a tortát. Micimackós formájú lesz, csokitorta. Motort biztos hogy kap Csenge nagyobbat (imádja, de kinőtte a mostanit), meg kap takarítószettet. Mert nagyon szeret felmosni, söpörni. Kap majd Annapetigergőt. Ruhákat. Meg vettünk fa memóriajátékot is. Nem igazán volt ötletem játék terén... :roll:

És többiek? Nálatok hogy lesz? Mit kap a gyerkőc?

Jelentkezzetek! :)

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


krisz!

így már értem az aggodalmadat. hát bizony egy vérvétel nem ártott volna. mások dokival nem tudod ezt megbeszélni?
csipcsab
 
 


CSONGINAK NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ÉS TOVÁBBI VIDÁM, BOLDOG GYERMEKKORT!!!!!!!!
Ragota, hogy ünnepeltetek? Mit kapott Csongi? Képeket!!!! :)

Szülinap: én spongyabobos tortát akarok rendelni Balinak, vagyis, aminek a tetején ostyán van a bob, nem formaalakút. Még nem rendeltük meg és egyenlőre fog. sincs, hogy melyik cukiban csinálnak itt ilyet, de van még két hetem. Mi a 22-23-24-i hétvégén tartjuk, fú egész hétvégén buli lesz és ünneplés, úh nem nagyon leszek gép közelben.
Mi ajándékként Balázsnak azt tervezzük, hogy szülinapján elvisszük a Vadasparkba (nem volt még) és imádja az állatokat. Ezen kívül kap két párnát az ágyára (díszpárnát és ilyen foltvarrottat, vagy hogy mondják, ez megy a falvédőjéhez), mivel a párnákat nagyon szereti! Meg kap tortát, meg megyünk étterembe, ez így részünkről elég is anyagilag. A szüleimtől kap traktort, repülőt, autóbuszt (most ezek a kedvencek) és könyvet. A másik nagyszülőktől pedig pénzt fog kapni és azon veszünk majd ruhákat neki. Ja és kap rajztáblát is a déditől, a tesóinktól meg fog. sincs még mit kap, az meglepi.

Angyalkrisz, takarítószett szuper, Balinak van kissöprű és lapát, nagyon szereti.

Megyek, mert nagyon fáradt vagyok.
szerika
 
 


CSONGI! NAGYON-NAGYON SOK JÓT KÍVÁNUNK NEKED, LEGYÉL MINDIG BOLDOG!!!

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ragota, várjuk ám a szülinapi beszámolót!!!
Egyben egy tudósítást is Csongidról, mit szeret mostanában játszani, enni, csinálni, mit nem szeret, hogyan telik egy napotok. (Ígérem, én is írok majd ilyet Doróról 2. szülinapja alkalmából, már azért is jó, h a gyerekek elolvashatják később, milyenek voltak 2 évesen.)

Krsiz, sajnos semmi nem tudok erről a gyógyszerről. A Kismama újságban régebben volt olyan, h meg lehet kérdezni szakembert, azt hsizem, mailen is, ill. máshol is lehet, hogy van ilyen mailes szolgáltatás. Jó lenne, ha más dokitól is kapnál infót, ha a Tieddel nem jutottál igazán dűlőre ill. nem egészen megnyugtató, amit mondott.

Jaj, nálunk most egy csomó hangya van a lakásban. Addig még nemolyan vészes, míg nem találják meg az ételt, de ettől tartok most. Úgyhogy most többet kell takarítanom az átlagosnál... Egy morzsa is veszélyes lehet. Van vkinek tapasztalata, mi hatásos ilyen esetben?

Doró próbál rollerezni a bátyja rollerén. "Anya, elesettem a rollerrel." Most a gördeszkával játszik, amit persze nem valódi használatra vettünk, csak ráhasalni, ráülni. Most tologatja-gurigatja Dorka.
Doró vszínűleg ujjfestéket, minicsúszdát, diafilmet, Állatkertet, gyerekkoncertet fog kapni.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


sziasztok,

Csongit Isten éltesse sokáig!!!!!!!!!!!

Dorka, utólag is nagyon boldog névnapot!
Hangya: nemrég sikerült (kopp-kopp) kiirtanom, nálunk is rengeteg volt tél végétől. Ami bevált: Raid hangyacsapda minden olyan helyre, ahol járnak, én 4-et tettem ki a lakásban, plusz Domestosos felmosás kb 2 naponta. Remélem hamar megszabadultok tőlük!!!!!!!!!!!!
Jó ötlet ez a leírás, hogy mit csinál a gyerkőc, én is próbálom a blogban ezeket dokumentálni, de sokszor már estére elfelejtem, hogy aznap mi volt... :oops:

Krisz, én is szedtem a Bromot a terhesség első hónapjaiban is, úgy mint Marietta, és nem lett gond belőle!
A Szabónak ilyen a stílusa, engem is zavart néha, én is úgy éreztem, ahogy Te, hogy félvállról vesz dolgokat, de aztán mindig rájöttem, hogy "csak" ennyire profin érti a dolgát, rengeteg rutinja van, úgyhogy bízni kell benne!!!! Ő sosem küldött pl felesleges vizsgálatokra, és sosem paráztatott semmivel, és a szülésnél is megmutatta, hogy tényleg érti a dolgát, gyakorlatilag neki köszönhetem, hogy nem lett császár a vége.
De ha bármilyen kétséged van, akkor beszélj másik dokival, sok helyen van ilyen netes tanácsadó is, írj 1-2 ilyennek, hogy megnyugodj.

Szeri, a héten félidősök lesztek, gratula hozzá! Van már nevetek? Bali biztosan nagyon boldog lesz, ennyi ajándékkal és meglepetéssel! :wink: :lol:

Arwen, Isten éltesse a párodat! Majd írj, hogy sikerült a meglepid! :wink: Jól hangzik ez az alternatív fűtés, ha mi építkeznénk, tuti így csinálnánk mi is, ki tudja, az oroszok meddig adnak még gázt...Köszi a hozzátápis infót! A kóstolgatást már elkezdtük, 2x kapott pár kanál gyümit, de a 2. után szorulása lett, így most leálltunk vele...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vickybabe 2011.09.01 14:28-kor.
vickybabe
 
 


Jaj, de szépek ezek a gyerkők!!

Látom, összejött a találka. remélem, egyszer nagyobb körben is összejövünk, ha nem lesz annyira elfoglalt mindenki.

No, nem lógok itt, egy ovistárs anyuka vállalta mindkét (!) gyereket, kicsit izgulok, szóval ráhajtok a tanulásra, ami miatt elvitte a gyreekeket, h tanulhassak. Doró tök szívesen ment, kérdezgette, h mikor jönnek már érte. És semmi meglepődés, h anya nem száll be. (Mondtam én, h nem megyek, de arra is gondoltam, h esetleg mégsem fogta föl. De igen!)
Asszem nála tényleg nem lesz olyan nagy ügy a beszoktatás, mint a fiamnál. Hiába, a többedik gyerekek. No persze ott nem lesz ott a tesó, ő azért rengeteget számít, h ott van. Hiszen hozzá is kötődik.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Krisz és Mindenki!
Nagyon édesek vagytok a köszöntéssel! Úgy élvezem, h még mindig névnapom van! :)
És mindjárt itt a szülinap, ami engem is ünnepel megint egy kicsit. Ilyenkor mindig megfogadom, h én is fogom ünnepleni anyukámat a szülinapomon. Hiszen mindketten megdolgoztunk érte! :)

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nándorka, utólag is nagyon Boldog Névnapot Kívánunk!
Kép

Csongának pedig Boldog 2. Szülinapot!
Kép

Mi megvagyunk, Peti most extra anyás korszakát éli. Folyton az ölemben lógna, ha megyek a konyhába jön utánam, s tépi a nadrágomat hogy vegyem fel. :roll: :roll: Dehát csak vége lesz ennek is. :wink:

Arwen, utólag is isten éltesse párodat! Remélem jól sikerült a meglepi :)

Mi pénteken ünnepeltük a házassági évfordulónkat. Napközben főztem finom vacsit, este leraktuk Petit aludni, megkajáltunk, borozgattunk, aztán..... :oops: :oops: :wink:

Krisz, nekem még mindig jön a cicimből a tej, pedig már 2 hónapja nem szopik. :roll:

Nekem most a dokim vetett fel egy ötletet, amin nagyon agyalok. 2 hónapja szedek rendes fogigátlót, s azóta minden hónapban összeszedek egy gombát. :roll: Azt mondta, ha ebben a ciklusban is visszajön, gondolkodjak el azon, hogy felrakjon egy spirált. :roll: Csak éppen elvi ellentéteim vannak a dologgal, hiszen nem a terhességet akadályozza meg, hanem a beágyazódást. Nagyon nem szeretnék egy spontán abortuszt. :shock: :oops: Viszont folyton gombás sem akarok lenni.
A gumi Apa latex allergiája miatt szintén kiesik. Szóval most eléggé meglőve érzem magam. :oops: :cry:

Valakinek ötlet?

Ja igen, Peti már megy 4 lépést egyedül, kapaszkodás nélkül. S ami hihetetlen számomra, hogy mond szavakat!!!!!!!! :shock: :shock:
Apa, Anya (Aja), Vau, Na (ha valami sikerül neki), Nem (nyem, nyem). Úgyhogy csak lesek.

Na megyek, mert nyüszög és rágja a székemet :) :roll: :shock:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Halihó!

annyira aranyosak vagytok, nagyon szépen köszönöm a köszöntéseket!
Így utólag Isten éltessen Benneteket sokáig Szeri és Nándorka!!!

Tyűűű, hát nagyon tartalmasra sikeredett a szülinap. Az én Anyukám lebetegedett, influenza így Nélkülük ünnepeltünk. Úgy határoztunk, hogy nem főzőcskézünk, hanem lementünk Visegrádra a Duna-partra kavicsot dobálni, kompoztunk egyet, utána pedig bementünk a Sirály étterembe, ahol van egy nagy játszórész, ahol Csonga szabadon garázdálkodhatott.

Ajándék terén, hát idén elég sokmindent kapott. Garázst Anyuéktől, Traktort és vonatot Anyóséktól, Apától egy hatalmas nagy Lego repülőt (mi mást :) ) Tőlem pedig egy Kisvakondot, sapkásat, és egy rakat könyvet, vakond cd-ket.
Tesómtól, hát bevallom őszintén ez a legszuperebb ajándék két olyan könyvet, ami 3D-s és az erdő hangjai vannak benne, ahogy kinyitsz egy oldalt, az esti berkegés, madarak rikoltoznak, majmok, elefántok, hát valami fantasztikus, most mindene ste ezt eolvassuk.
Képeket még nem sikerült feltennünk, de néhány képet azért felrakok:

Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!


Csajok, segítséget szeretnék Tőletek kérni.

Van egy 4 éves Bolognese szuka kutyusunk, de családi okok miatt - sajnos - muszáj Tőle megválnunk. Nagyon aranyos, jól viselkedő kutyus, szereti a gyerekeket.

Kérlek, aki tudna esetleg neki egy szerető gazdit, szóljon.

Előre is köszi.

Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!
Gyors életjel. Megvagyunk, jól vagyunk, csak nincs időm Enci mellett. Vagy nem alszik, vagy muszáj valamit megcsinálnom amíg alszik, így nem érek ide.
Múltkori vérvételemnél rossz lett a vizelet eredményem, védőnő szerint vesegyulladásra utaló jelek voltak. Aztán ismétlés után kiderült, hogy minden rendben.
Ma szemészeten voltam, kötőhártya gyulladásom van, és nagyon ronda a szemem. Remélem hamar rendbejön.
Levibaba egyenlőre jól érzi magát odabent. Ha holnapig kihúzom akkor már mehetek a választott dokimhoz a kórházba, amúgy megyei kórházra lett volna szükség, mint ahol Encivel is voltam.
Nagyon bízom benne, hogy nem lesz rá szükség.

Ágota: nagyon szép fiú Csongi, én Rád hasonlítom. Vagy mást mondanak.

Pinkiné: édi a kutyus, de sajna nem mi vagyunk a megfelelő gazdi.

Majd jövök, üdv mindenkinek.
vivi79
 
 


Hol vagytok többiek????????????? :cry:
Sehol senki????? :cry:
vivi79
 
 


Én itt vagyok ,Vivi!
Örülök, h a másik gyulladás nincs, viszont a kötőhártyagyull.-t nagyon sajnálom, nagyon vacak lehet. Fáj is, ugye? Remélem, nagyon hamar meggyógyulsz!

Téynleg jól eltűnt mindenki. Pedig én azt gondolom, h nagyon jó néha betérni ide, és találkozni Veletek, remélem, más is érez így!

Megmutatom, kik vannak nálunk látogatóban:

Kép

Kép


Kormi a fiú, Folti a kislány. (Én Pankának és Csiribínek szerettem volna elkeresztelni őket, de a kisfiam a külsejük alapján ezeket a neveket adta nekik.)
Egy-két hétig maradnak, majd meglátjuk, hogy bírjuk egymást. Egy kedves szerelmespár, tenyésztésre hagyják őket meg, hát, a srác ki is tesz magáért... A fiamat lehet, h most kell majd felvilágosítani. Már megállapította, amikor a fiú a lányon volt, h szerelmeskednek. Részleteket még nem tud, de sztem Kormi gondoskodni fog még arról, h töbebt megtudjon a fiam.
És kíváncsi vagyok ,éjjel is kergetőznek-e. Mert bent van a ketrecük, éjjelre mindenképp. Hát, majd kiderül, sikerül-e az eddigieknél mozgalmasabb éjszakát kihoznunk most. (mert Doró amúgy is többször ébred megint. Picit náthás és jön két foga...)

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


A keretet a kisfiam állította be, én nem is tudtam, h ilyen is van a fényképezőmön... :oops:
Negatívban is lefényképezte őket. :lol:

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Most csak gyorsan egy pár kép:
Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ez mai kép, nem tudtam megállni.
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Tényleg hová tűntetek?
Jól sikerült a szülinapi buli. Tetszett Csengének nagyon a torta, meg az új játékok is. Kapott memóriajátékot is, állatosat. Kiborítottuk neki, az egyiken polip volt. Kérdezzük tőle, hol van a polip, hát megmutatta. :shock: Pedig mi még biztos hogy nem mutattuk neki. Hogy honnan tudja? :roll: Az új mociról még nincs kép (narancssárga), de imádja. :D A takarítószettel, meg szinte rögtön a kertben kezdett el sepregetni, anya nagy örömére...

Nándorka! Aranyosak a nyuszik!

Vivi! Sajnálom a kötőhártyagyulladást! Már nem sok van hátra! Sógornőm is nemsoká szülni fog (jún 17re van kiírva)

Pinkiné! Fogamzásgátlásra nincs ötletem.. De spirált én sem tetetnék fel. Én majd a következő baba után gondolkozok el róla, de szerintem tabletta lesz. (Bár még sosem szedtem)

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Tudom hogy mindig ezt írom az utóbbi időben, de iszonyat sűrűek a napok, géhez nem igazán jutok. Ha meg igen gyors elolvasom mi van veletek megnézem a képeket de írni már se erőm se időm.

Igérem valahogy a közeljövőben összehozom.
DE pl most is megyünk el itthonról.

Flóra egész napos "elfoglaltság" :lol: de hát gondolom ez nálatok is így van.

A gyerkőcök csuda helyesek és hatalmasak. :shock: :D
Iszonyatosan rohan az idő.

Pinkinéékhez hasonlóan Flóra is beszél már. Mondja hogy apa, anya, baba, vau, meg mintha mondaná azt is hogy nem.
Továbbra is írtó hisztis és akaratos, de nagyon jól viseljük az apjával. 8) A lényeg hogy egészséges!!

A menéssel meg úgy állunk hogy ahol kapaszkodni tud ott szó szerint rohan, meg ha fogjuk a kezét akkor sétál. Tegnap próbálta először hogy megtett kb 3-4 lépést kapaszkodás nélkül. :shock:
Hihetetlen hogy már ilyen nagylány. Nekem ő még mindig az én kisbabám, olyan mintha most született volna. :?

Mutizok majd képet csak ahoz a másik gépre kell mennem.

NA most ennyi voltam.

Örülök hogy mindenki jól van.

Ugye nem haragszotok hogy csak ennyire volt ismét időm? :oops:
csipcsab
 
 


Sziasztok!


Nekem se volt az utóbbi héten időm, mert Bali lebetegedett. Elkapott a bölcsiben még múlt hét előtt valami hörghurutos nyavalyát és itthon volt egy hétig. Ma már vittem, nagyon akart menni, remélem ez így is lesz a továbbiakban.

Marietta, nekem nem gond,ha nem írsz mindenkinek, az a lényeg, hogy gyere és mesélj magatokról! :)

Angyalkrisz, nagyon édesek a képek!!!! És ez a torta!!! Nagyon-nagyon klassz. Már nekem is nagyon meg kéne rendelni... a bölcsibe már rendeltem egy erdei gyümölcsöset, csütörtökön ünneplik majd bent Bali szülinapját. Valszínű akkor rendelem meg a szülinapjára a spongya bobosat.
És Csenge evett a tortából? Milyen ízű volt?
És hogy tetszik neki az annapetigergő könyv? Balázsnak naponta többször kell belőle olvasni, tényleg nagyon lefoglalja.

Nán-dorka: nagyon cukik a nyuszik.

Vivi, meggyógyultál már??? Azért örülök, hogy minden rendben, leszámítva ezt a szemgyulladást. De jó neked, hogy már csak egy hónap és itt lesz Levi baba.

Pinkiné, nagyon kis imádnivaló ez a kutyus. Úgy néz ki, mintha játékkutyus lenne. Találtatok már neki gazdit? Ha kertes házunk lenne, nem is gondolkoznék, rögtön kellene ez a kutyus, annyira széééép!!!
Fogigátlás: barátnőm gumigyűrűt használ, nagyon bejött neki. Hallottál már róla? Ha nem kérdezd meg az orvosod, mert nagyon tuti, szerintem mi is így fogunk majd védekezni. Legalábbis én eddig ezt a módszert tartom a leghumánusabbnak. Általában a férfiak nem is érzik meg, sőt, van akinek ez kimondottan jó, de ha esetleg zavarna, akkor arra az időre le is lehet szedni.

Ragota, Csongi olyan igazi nagyfiú lett! És ezekkel a szöszi tincsekkel. Nagyon aranyos. A traktor, repülő nálatok is kedvenc? :)
Balázs is ezt kap majd szülinapjára.
Sajnálom, hogy nem tudtátok felhőtlenül ünnepelni Csongi szülinapját anyukád betegsége miatt, de azért így is elég tartalmas volt. Majd képeket!!!!!!!!!!


Vicky, Levi képek nagyon helyesek! Nem válaszoltam még a kérdésedre, bár egyszer már leírtam a neveinket.
Ha fiú: Gergő, ha lány: Dóra Ditta lesz.

Eltűntek tessék jelentkezni! Arwen! Te is régen voltál!

Raktam a képtárba fotókat még a lakásunkról, ami hiányzott. MEg még ide is rakok mindjárt párat.

Puszi
Erika
szerika
 
 


A képekből is látszik, hogy Balázs szeret Anyának segíteni a takarításban, Apának az autóvezetésben. Szereti a popsikrémet megenni és összekenni magát vele és huncutkodni... Hát hiába: igazi gyerek :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
szerika
 
 


Dorka: a szemem szerencsére gyorsan javul. Ma még ugyan csepegtetem, és nem hordom a kontaktlencsét, de holnaptól már tervezem. Több mint 20 éve van szemüvegem, de mióta kb 12 éve csináltattam lencsét, azóta szemüveget csak itthon hordok. Sosem szerettem, zavar, pláne ha valahova társaságba kell menni.

Édik a nyuszik, én is nagyon szeretem őket. Még amikor élt a Papám mindig volt nála egy halom nyuszkó. Imádtam velük játszani, képes voltam szálanként adagolni nekik a sárgarépazöldet, és élveztem ha a kezemből ettek.

Angyalka: nagyon jó volt a torta, és továbbra is nagyon szép a Leányzód. A takarítás úgy látszik minden gyereknek bejön, ENci is imád söpörgetni. (főként a virágágyásokat)

Csipcsab: nem baj, ha csak kevés időd van, a lényeg, hogy gondolsz ránk, és néha benézel, hírt adsz Magatokról. Flóra nagyon ügyi beszéd terén, Enci is kb itt tart.

Szeri: örülök, hogy meggyógyult Bali. Remélem a bölcsi is tetszik majd, ha már egyszer készült. Milyen lesz a bölcsis torta? Formára kérdem, mert az ízét írtad. Nálam nem nyitotta meg a képeidet, igaz csak itt néztem, a képtárban nem.
Popsikrémet nálunk sem lehet elérhető helyen tartani, mert akkor minden baba nyakig krémes, beleértve Encit is. Állandóan belenkáz. Hozza a babát, mutatja a fenekét, mondja, hogy pfúú, és már megy is a pelenkázóhoz. Ha talál törlőkendőt, vagy kenőcsöt akkor azzal munkálkodik, ha nem, akkor egy tesztilpelus is jó.

Eltűntek, hol vagytok???? :cry:
vivi79
 
 


Dorka: a szemem szerencsére gyorsan javul. Ma még ugyan csepegtetem, és nem hordom a kontaktlencsét, de holnaptól már tervezem. Több mint 20 éve van szemüvegem, de mióta kb 12 éve csináltattam lencsét, azóta szemüveget csak itthon hordok. Sosem szerettem, zavar, pláne ha valahova társaságba kell menni.

Édik a nyuszik, én is nagyon szeretem őket. Még amikor élt a Papám mindig volt nála egy halom nyuszkó. Imádtam velük játszani, képes voltam szálanként adagolni nekik a sárgarépazöldet, és élveztem ha a kezemből ettek.

Angyalka: nagyon jó volt a torta, és továbbra is nagyon szép a Leányzód. A takarítás úgy látszik minden gyereknek bejön, ENci is imád söpörgetni. (főként a virágágyásokat)

Csipcsab: nem baj, ha csak kevés időd van, a lényeg, hogy gondolsz ránk, és néha benézel, hírt adsz Magatokról. Flóra nagyon ügyi beszéd terén, Enci is kb itt tart.

Szeri: örülök, hogy meggyógyult Bali. Remélem a bölcsi is tetszik majd, ha már egyszer készült. Milyen lesz a bölcsis torta? Formára kérdem, mert az ízét írtad. Nálam nem nyitotta meg a képeidet, igaz csak itt néztem, a képtárban nem.
Popsikrémet nálunk sem lehet elérhető helyen tartani, mert akkor minden baba nyakig krémes, beleértve Encit is. Állandóan belenkáz. Hozza a babát, mutatja a fenekét, mondja, hogy pfúú, és már megy is a pelenkázóhoz. Ha talál törlőkendőt, vagy kenőcsöt akkor azzal munkálkodik, ha nem, akkor egy tesztilpelus is jó.

Eltűntek, hol vagytok???? :cry:
vivi79
 
 


sziasztok,

vagyunk mi is, de csak olvasó üzemmódban...ma kaptuk a 4 hós szurit + a pneumot, remélem nem lázasodik be Levibaba...

Szeri, gyönyörű a nagyfiad! Örülök, hogy jól vagytok és szép neveket választottatok!

Dorka, édik a nyuszik!

Vivi örülök, hogy javul a szemed!

Marietta, Flóra nagyon ügyi, hogy már beszél!!!!!!!!! nem semmi!

Majd igyekszem még írni bővebben, de most csak ennyire tellett (már megint :oops: )

Ha van időtök, lécci szavazatok ránk:
http://www.babavilag.com/pictures.php?g ... &pic=29992

Kép
vickybabe
 
 


(Lehetséges, h még nem köszöntöttem fel képpel Csengét???)

Akkor

NAGYON-NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKED, KICSI CSENGE, SZÜLINAPOD ALKALMÁBÓL!!!!

Kép

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Drága Csenge! Születésnapod alkalmából minden jót kívánok és felhőtlen gyermekkort, sok játékot és sok-sok szépet és jót!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
szerika
 
 


Csengének nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!!!!!!!!

Kép
vickybabe
 
 


Csengenek nagyon boldog 2. szuletesnapot kivanunk!!!!!!!!

Kép

Esztoranak utolag nagyon boldog szuletesnapot kivanok!
Remelem jol vannak,es benez majd valamikor!!!!

Kép

Most csak ennyi,majd jovok!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Esztora,
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én is remélem, hogy jól vannak és hogy halad a fogyikúra is!
Kép
szerika
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy nincs "harag". :lol:

Hozom az igért képeket.

Csengének nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!

Esztorának utólag Boldog Szülinapot!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 13:11-kor.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm!!
Jól vagyunk ÉÉÉÉÉS Ricsi pont a születésnapomon visszaköltözött hozzánk.Szóval alakulunk :lol:
Kicsit szenvedek a fogammal (kihúzták és bent maradt egy darab ráadásként a mögötte lévő félbe törött amit megcsinált a doki de reggelre kiesett a tömés... :twisted: )

Minden mostanában ünneplőnek én is nagyon sok boldogságot kívánok!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora!

Örülök hogy végül így alakultak a dolgaitok. Remélem mostmár akkor minden sokkal jobb lesz mint annak elötte!!! :wink:
Én tiszta szívből ezt kívánom Neked/Nektek!!!
csipcsab
 
 


Köszönjük mindenkinek a köszöntéseket! :D

Esztora! Neked is boldog szülinapot! És örülök, hogy jól alakulnak a dolgaitok! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


KISLÁNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

A genetikán amúgy mindent rendben találtak.

Bocsi, csak most ezt az örömhírt akartam megosztani veletek, amint tudok jövök és írok.
szerika
 
 


Hahó Csajok!!!

Csengének nagyon boldog Születésnapot!

Szeri, jajjjj, de örülök, hogy Kislány!!!!!

Esztora, hát mit is mondhatnék még :wink:

Elnézést, elég szűkszavú leszek... de hátha felpezsdítem picit a fórumunkat:

Kép

No majd jövök és mesélek.

Pusza :lol:

KépKép
KépKép
ragota
 
 


De jóóóó hírek!

Ágota!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor mégis bejött az április (nem mertem rákérdezni :oops: ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szeri! Gratula a kislányhoz!!!!!!!!!!!!!

Esztora, nagyon örülök, hogy alakultok a pároddal!

:lol: :lol: :lol:
Levi is jobban van végre, 2 napig lázas volt a 4 hós oltás után...

Kép
vickybabe
 
 


Ilyen jó hírekre jönni! :D :D :D :D

Szeri! De jó! Nagyon örülök nektek! Gratula a kis nunishoz! :wink: :D

Ágota! :D :D Szuper! Tényleg bejött akkor amit a horoszkóp mondott! Gratulálok! Mikor mész dokihoz?

Mi úgy döntöttünk, hogy elmegyek egy másik dokihoz is, biztos ami biztos alapon. Pénteken délre megyek. Majd jövök utána a hírekkel!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


:)))))))))))))))))))))))))))))

Micsoda hirek!!!!!!!!!!

Ragota,
:))))))))))szuperjoooooooooooo!!!Gratula!Es milyen eros a masodik csik,wow!
Bar ahogy en szamolom,azert inkabb mar majusi ez a gyerok :wink: Vagy nem :roll: ? :lol:
Csongid pedig nagyon-nagyon helyes kissrac lett,kis furtos dragasag!!!!!!!!JO lehetett a szulinap:)

Szeriiiiiiiiiii,
akkor bejott a megerzesed!!!!!!:)))Orulok Veletek!!!!!!!
Balit megzabalom a kepeken!Atti is imad takaritani,ha kiejtem a szamon,hoyg takaritunk,akkor AZONNAL kell,nincs mese...:)))))
Lakasotok GYONYORUUUUUUUUUU!

Esztora,
de jo hirekkel jottel Te is!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Orulok nagyon!!!!!Remelem gyakrabban jossz most mar!!!!

Marietta,
gyonyoru Florad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vivi,
remelem,hogy mar tokeletsen meggyogyult a szemed!
Mindjart szul(het)sz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nandorka,
tudod,nekunk is van ket nyuszink,illetve az etteremben tartjuk oket(ha emlekszel,kerestem korabban nyuszit egy elpustult helyere,aztan vegul ketto lett:)),Atti imadja oket gyomoszolni,etetni.Csak resen kell lenni,nehogy agyon"szeresse"oket:)))

Vicky,
szegeny Levid,remelem mar jol van!HOgy telnek napjaitok?Osszeszoktatok mar?:)
Tunderi Levid,tok jo,hogy taliztatok Pinkiekkel!

Krisz,
Csenged milyen nagylany lett!!Edes nagyon!Nekem is sokaig volt meg tejem miutan Attila ugy dontott nem szopizik tovabb.Konkretan 9 hosan hagyta abba,es 1eves koraban voltam dokinal,eves szuresen es akkor meg volt tejci.A doki mondta,hogy szedjek ra egy homeos bogyet,megnezem neked a nevet(mar nem emlekszem ra,1honapig szedtem),ha erdekel,de receptes dolog.
Ez igazan akkor lehet erdekes,ha hamarosan terveztek babat(marpedig ti igen :wink: ),mert akkor gatolja a peteerest a magas prolaktin szint,ergo a teherbeeses is nehezebb.De ugye mint tudjuk,vannak,akik intenziv szopi mellett is babasak lesznek :wink: Ugyhogy nem evidens.De az en dokim azt mondta,jobb a bekesseg,minek legyen tejem,na meg magas prolaktin,artani meg nem art a bogyo,amit adott nekem.De erdekes modon megnezett Uhval es tokeletesen mukodott odabent minden,csodalkozott is a dokim,hogy nem latja,hogy barmi is gatolna a peteimet :lol:

Pinkine,
spirallal kapcsolatban nekem is elvi ellenvetesem van.A huvelygyururol hallok jokat ismerosoktol,nekik bevalik.
Talaltatok mar a kuytinak gazdit??

Mi jol vagyunk,rohamosan haladunk a szulinap fele :lol: Remeljuk azt mar a hazban,de hat elkiabalni nem akarom. :wink:
Most meg nalunk ezerrel szuli es nevnapozas,ilyenkor halmozodnak nalunk,ugyhogy gyartom a tortakat :lol: :lol: :lol: Multkor csinaltam egy edeset Atti egyik uncsitesojanak:
Kép

Akiknel mar megvolt a szulinap,leirnatok,hogy melyik ajandeknak volt a legnagyobb sikere??Gyujtom a otleteket :wink:
Igazabol otleteim vannak dogivel,csak nem tudom mi az,ami hasznos is,meg orulni is fog neki,meg nincs is belole 50db....

Eltuntek,jelentkezniiiiiiiiiiiiiiii!!! :lol: :lol: :lol:
De nagy a szam :lol: :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Hahó Lányok!

Bizony, az asztrológia nagyon működik...
Anno azért mondtam az áprilist, merthogy januári baba volt a horoszkópomban és az akkori menzesz-időpontokkal így jött ki...de Babókám úgy kavarta meg a dolgot, hogy 2x jóval előbb jött meg, így az áprilisből május lett, és hát így január 30 a kiírt időpnt, de ahogy látom, úgy kb. január 20- és 28 között érkezik hozzánk valamikor.

Nagyon erős a csík... biztos voltam benne, hogy nem az elméleti középidőben fogant. Mert már előtte elkezdett fájni a cicim. Mostanság elég fájdalmas a szopi...Nem úgy nézem, Csongin, mint akit baromira is érdekelné, hogy megváltozott az íze (állítólag ilyenkor megváltozik, persze nem tudom, mikor). Utóbbi pár napban elég érzékennyé váltam, meg sokszor rajtam volt a MEH. Olyan nagy a pocim...komolyan gondolkoztam, hogy lehet már a 2. hónapban vagyok, csak megjött az első után :) Majd teszek fel képet. Bakker, már többen mondták, hogy babát várok? Öööööööööö.... Hát Ők jobban tudták.
Apa unszolására megcsináltam még egy, másik fajta tesztet, most az előbb, hát ez is majd annyira erős, mint a kontroll csík.
Azt mondta, még mindig nem hiszi el, csak ha majd már nő a hasam...mondtam, hogy hát nézzen rám... :)
Nagyon boldog, csak most azt mondogatja, hogy Te jóég, ebből a Rosszaságból lesz nekünk még egy :)

Holnapra bejelentkeztem dokihoz, mert Apukámnak a hétvégén lesz a szülinapja, szeretnénk Őket meglepni ezzel a kis Aprósággal :)

Szóval majd írok, hogy mit látott.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy tegnap nagyon rosszul voltam. Hasmenéses téma, valószínű rosszat ettem :( olyan szinten voltam rosszul, hogy majdnem elájultam a WC-n. Este is gáz volt, de mostanra már jobban vagyok. Nem tudom, a mostani furcsa érzések a Babókához köthetőek -e, vagy a gyomorrontáshoz. Remélem nem ártott Kicsi Manónknak ez a kis affér... :(

Krisz, szerintem is ha már szedsz, akkor csak homeós dolgokat szedj. Mint látod, nem ezen múlik, mikor szeretne Hozzátok érkezni egy Manócska!

Arwen, én mint írtam, elég sok ajándékot kapott, a legjobban a repülőnek örült (Duplo) no meg a könyveknek (Anapeti és az a 3D-s, az a legjobb!)

Vivi, ez hihetetlen, még csak most volt, hogy alig akartuk elhinni, hogy jön az első Második Szériás...most meg már hamarosan kibújik. Azt hiszem mi is így leszünk ezzel...

MArietta, Flóra egyazegyben Te vagy. Nagyon szépséges!

Vicky, örülök, hogy jobban vagytok!!! Annyira édeesek Petivel!

Szeri, Krisz, annyira szépek a Fiúk-Lányok! Nagyon szép kis csapat gyűlt össze!

Juteszembe, mikor csináljuk meg aztz az ominózus nagytalálkozót?


Pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 


RAGOTA! Nagyon örülök nektek! Ez szuper!!!!!!!!!!! :D Nagyon szép várandósságot kívánok!!!!!
És annyira öröm két csíkos tesztet látni, már alig várom a következőt itt a fórumon.
Apa jó fej, h ilyet mondott. Várunk a dokihírekkel is, remélhetőleg látszik majd valaki és valami.
Az én hasam is rögtön megdagadt, amint kiderült, hogy terhes vagyok, de én inkább a puffadásra fogtam, amúgy nekem is rögtön és jobban meglátszott a terhességem már az elejétől a mostaninál.


Angyalkrisz, téged is várunk a dokihírekkel. Remélem minden rendben lesz.

Adri is úgy eltűnt, pedig a múltkor bejelentkezett és azt mondta jön. Remélem jól vannak.

Fioona Olijának boldog 2. születésnapot, hátha mégiscsak olvas bennünket, mert mi azért nem felejtettük ám el!

Vicky, Balázs is mindig belázasodott a szurik után. De már kitapasztaltam, hogy amikor a lábába kapja akkor van láza, ha a karjába, akkor semmi baja.

Esztora, örülök Nektek! Remélhetőleg a második próbálkozás már véglegesen jó lesz!!! Majd gyere és mesélj!!! És amúgy hogy-hogy visszajött? Nemtán hiányoztatok neki???

Vivi, kerek torta a bölcsis torta és habbal van bevonva. Ma vittem, remélem majd jót ünnepelnek. Balázs már napok óta nem akar reggel bölcsibe menni és egész nap sírdogál. Hát nem tudom, hogy valaha beszokik-e.
Ja, majd a tortáról rakok képet.
A képeket fog. sincs miért nem tudod megnézni...

Marietta, nagyon édes kiscsajod van és neked is jól áll ez a haj nagyon!!!

Arwen, te szuperügyes vagy és kreatív. Ez milyen ízű torta volt? Honnan veszel torta recepteket? És a múltkor már akartam kérdezni, hogy marcipánt hol lehet kapni és milyen formátumban van? meg kell olvasztani, vagy hogy lehet vele bánni? könnyű vele dolgozni? És mennyit kell venni egy tortához?
Ajándékokról majd hétvége után nyilatkozok, mert addig nem tudom, hogy minek is örült legjobban.

Szép napot mindenkinek!
szerika
 
 


Aztaaaaaaaaa csajok!
Remeg kezem lábam ilyen hírektől. :lol:

Szeri!

NAgyon örülök hogy puncisotok lesz.

Ágota!

Hát mit is mondhatnék. GRATULA!!!!

Én bizony most irigy vagyok ám rátok! :wink: Pedig még nem érzem magam késznek egy újabb terhességre és a bébire. Félek tőle. De észrevettem magamon hogy ilyenkor olyan jó érzés fog el ha valaki + tesztel meg szül,hogy csak na. Hiába na. kavarognak bennem az érzések.

Arwen!

Kész vagyok a tortáidtól. Nem győzzük mondani hogy milyen ügyes vagy.

Én épp most higgadok. Nagyon jól tolerálom lányom hülyeségeit és a hisztiket. De az elöbb ebédnél nagyon felbosszantott. éreztem hogy belülről forr bennem a düh. De azért nyugiba megetettem leraktam aludni. Aztán belerúgtam a székbe :lol: és most jár sokkal jobban vagyok! :lol: azért ne nézzetek őrültnek. 8) :lol: Valahogy lekellett vezetni a feszkót.

Na lépek mosogatni.
csipcsab
 
 


Ragota,
akkor igy mar ertem,hihetetlen ez az asztrologia:)))Majd kerunk pocikepet,es adj hirt doki utan!!!!!!!!!!Annyira joooooooo!!!!
Talit en is akaroooooooook!!!!!!! :lol: :lol:

Szeri,
remelem Bali hamar megszokja a bolcsit,nehez lehet igy otthagyni.
De a szulinapi unneplest biztosan elvezni fogja a kis barataival:)Olyan edik lehetnek,lennek pok a falon,hogy megnezzem!
Torta off:
hat az az igazsag,hoyg en a toltekben is minidg kreativ vagyok,no recept :lol: Alkotok :lol: Mindig bejon.
A teszta,az mindig sima piskota(vagy sima,vagy teszek bele kakaot is,es akkor kakaos),vagy laponkent sutom meg,vagy egyben es lapokra vagom,mikor mihez van kedvem/idom.
Kremben nem szeretjuk a vajas kremes sutiket,igy en mindig tejszines alaput gyartok.
Van egy habtejszin a Hulala,es novenyi alapu habtejszin,es ha felvered,olyan mint a ko,akar tobb napig.Na ebbol szoktam mondjuk 2-3at(torta meretetol fuggoen) felverni.
Sokszor hasznalok meg a kremhez mascarponet,egy tortahoz eleg a 250g-os kiszereles.Izesitesnek pedig gyumolcs,szezonalis,gyakorlatilag barmilyen!
Ez a torta epres volt,a kremben volt 2 Hulala felverve,250g mascarpone,eperlekvar (kozben kostolgatni,hogy eleg edes legyen,de nem kell am irto sok,es cukrot azt nem tettem bele csak ezt),es kb fel kg eper aprora vagva.Hat kb meg tudtam volna enni magaban a kremet:))
De ugyanezt lehet barackkal,meggyel,szolovel,szilvaval,sargadinnyevel...stb.Lekvar az persze nem alapkellek,es van,amileyn gyumihez nincs is vagy nem fini,szoval anelkul is kivalo,csak akkor porcukor kell bele meg,izles szerint.Kostolgatassal :wink:
Marcipan:minden hypermarketben lehet kapni,es szoktam venni Kaisersben is,szoval nemcsak nagyokban van.Mindig Szamost veszek,van kulonbozo szinekben(de a feheret lehet szinezni is,de az egy kicsit bonyolultabb-por allagu festeket kell alkholall keverni es azt a marcihoz),es tombben van,150g 1 db.Egy normal meretu kerek tortahoz kb 3 db kell,persze attol fugg,milyen vekonyra tudod nyujtani :wink: Osszegyurod,mint a tesztat,aztan porcukrot ala (ugy mukodik,mint a liszt a tesztanal),hogy ne ragadjon le.Es kinyujtod,joooooo vekonyra es nagyra.Ha tul szaraz lenne egy ido utan,lehet ecsettel nedvesiteni.En a vegen le szoktam kenni a kesz tortat,ha pl tul porcukros.


Olionak en is boldog szulinapot kivanok!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Marietta,
meg mindig inkabb a szekbe rugj,mint Floraba :lol: :lol:
Ismerjuk az erzest,hidd el :lol: :lol: :lol:
Hihetetlen dolgokat tudnak muvelni,Attila pl egyik nap minden miatt visitott...kb mintha az idegeimet tepte volna minden egyes visitasanal...hat rossz napja volt-igy nekem is :lol:

Atti a hetvegen bringazott :lol: :lol: :lol:
Kép

Es kaptunk ajandekba (orokoltunk) egy akkus autot,azt is kiprobalta egyik nap,mert vegre megszereltek Apaek:))
Kép

Kép

Kép
arwen07
 
 


SZUPER, NAGYON ÖRÜLÖK a jó híreknek!

Majd többet máskor, csak egy kicsit muszáj volt hangosan is örülni. :lol:

Olivér babának nagyon sok boldogságot kívánok!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk Balázsnak!
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Balinak rengeteg sok örömet, nevetést és minden más jót kívánunk szülinapja alkalmából!
Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: