Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak gyorsan, míg törpe alszik :)

Arwen, Nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk!

Marietta, Peti is néha csapkod és verekszik. :roll: Pedig mi sem vagyunk verekedősek. :wink:

Tegnap Apa összetörte Anyukám egyik Szász Endre porcelánját. Olyan lelkiismeret furdalása volt, talán jobban sírt, mint én :roll: Zokogva borult a nyakamba, hogy "tudnom kell mennyire szeret engem, s hogy szándékosan sose okozna nekem ekkora fájdalmat." Hát lehet így haragudni? :roll: :roll:

Képzeljétek, Petinek vasárnap lesz a keresztelője! :):):) Porsika lesz a keresztanyja, tesóm meg a keresztapja. Anyósék nem jönnek el, mert Após utál templomba járni, Anyóskának meg nincs kedve kiöltözni. No comment. Nem is idegesítem magam rajta. :evil: :wink:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Arwen! Nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!!!!!!!
szerika
 
 


Arwen!


NAgyon Boldog Születésnapot Kívánok!!!!!!!!!!!
csipcsab
 
 

 
 

Arwen, én is rengeteg sok boldogságot kívánok Neked és szép nagy családot!!!


Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Viki, nem kaptam pü-t.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri! Mi volt a dokinál?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ha túlélem ezt a bölcsis beszoktatást, akkor sűrűbben jövök, mert időm az rengeteg lesz (legalábbis remélem). Ma Balázs extranyügi volt és üvöltött mindenért, jól kikészültem!
Nem tudom, hogy csak az én fiam ilyen hisztis, vagy most ez a hisztikorszak kezdete?!

Angyalkrisz, köszi a kérdésed, tegnap voltam uh-n. Olyan keresztbe rakta a babánk a lábát, mint annak a rendje, úgyhogy semmit nem láttunk alulról belőle, ennek ellenére azt mondta a doki, hogy ha tippelnie kellene, akkor lányt mondana, de mivel nem mutatta, ezért ne éljem bele magam... persze én már beleéltem :D
Amúgy minden rendben, a korának megfelelően szépen fejlődik és nagyon szép kis formás arca van.
szerika
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon koszonom a koszonteseket!!!!!!!!! :lol:

Megint nincs idom,rohanasban vagyok,olvasni sem tudtam normalisan,csak atfutni...

BODZINAK nagyon boldog nevnapot kivanok!!!!
Jo lenne,ha jonne es meselne,mi ujsag Veluk!

Szeri,Vivi,
nagyon orulok,hogy jol vagytok a pocakmanokkal!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


BODZI! NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT! És tényleg jelentkezz!
szerika
 
 


BODZI, névnapod alkalmából tengernyi sok boldogságot kívánunk!

Kép

Dorkáék




Hogy vagytok, mindenki? :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Bodzi! Boldog névnapot!

Szeri! Csenge is nagyon hisztis, és akaratos... :( Sokszor úgy érzem, hogy egyszerűen nem bírok vele. :oops: Iszonyat sírós, bömbölős. Alig tudok itthon valamit is csinálni mellette. Például a főzés egy kínszenvedés... Mindig azt akarja, hogy menjek be vele a szobába, és ha nem megyek, akkor jön a sírós hiszti. A másik, amikor a játszótérről akarom hazahozni. Mivel már nem babakocsizunk, hanem sétál, vagy motorral jön, nagyon nehéz őt rávenni. Még ha rá is tudom venni, szinte biztos , hogy fele úttól sírás van hazáig, és mindenki minket figyel. Sejtem mit gondolhatnak..... Sokszor estére teljesen kikészülök. Ezt tetézi, hogy állandóan én kellek neki... Azt hiszem jót fog tenni nekem a munka, már ha összejön valami. :oops:

Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál! :D

Bocsi, hogy ilyen negatív voltam.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Hahó Csajok!

Bocsi, hogy így eltünedezem.

Az a helyzet, hogy már elnézést, de némiképp megnyugodtam, hogy a Ti csemetéitek is irtó hiszti.
Csonga valmai katasztrófa. Krisz, mintha egy az egyben minket írtál volna le!
Anyás, ha fáradt, akkor egyszerűen nem lehet Vele bírni. Apja kivan kissé. persze nem is csodálom, mert én még viszonylag jól tolerálom, hisz nőből vagyok, ráadásul én egész nap hozzászokom....de Ő kevésbé viseli jól.

Már ki is bukott, hogy most már jó lenne leszoktatni a ciciről, mert ez az oka mindennek. Nélküülem nem alszik, nem kel, nem létezik. Na jó, a Nagypapákkal elvan jól, de Apával...

Egyedül én nem is megyek el Vele így játszótérre, távolra meg pláne, mert nem bírnék Vele.

no megyek, mert mindjárt ébred.
ja, megjött 23-án, szóval újraindul a januári projekt :)

Pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Angyalkrisz, dettó ugyanez van Balázzsal! Úgyhogy teljes mértékben megértelek! Én már nem is főzök. Ettől a héttől hordatjuk az ebédet, úgyhogy egy stresszel kevesebb.
Játszótérre meg már csak úgy megyek vele, ha ott van apuka, vagy valaki ismerős, aki segít. Hatalmas jelenetet tud rendezni. Nálunk még a másik hisztis ok, ha itthon nem akar feljönni a lakásba. Lent akar az udvaron maradni játszani. Én persze épp nem érek rá lent maradni, így marad az, hogy fel kell jönnie velem, de mivel nem emelhetek, így végigüvölti a lépcsőházat, én meg rakosgatom a lábait, ahogy tudom a lépcsőfokokon... néha tényleg úgy érzem magam, mintha a Mézga család tagja lennék...
Barátnőmtől megkaptam a Suttogó 2 könyvet. Most olvasom. Abban írja, hogy sajna nem tudsz mit tenni, ilyen a gyereked, el kell fogadni. Amit leír a könyvben, mintha Bali jellemzését olvasnám.
Ha lesz egy kis időm bemásolom, hátha ráillik Csengére is.
Ezt az időszakot valahogy túl kell élnünk...én is csak ezzel nyugtatom sokszor magam.
És ez az anya-anya, hogy mindig mindent együtt és ő nem tudja lefoglalni magát egyedül... na ettől is kicsit kivagyok. Erről hogy lehet leszoktatni??? A környezetemben mindenkinek a gyereke eljátszik egyedül. Balázs, ha nem lát, már készen van, hogy hol vagyok, mit csinálok, wcre együtt megyünk...
A héten a bölcsiben végig üvöltött. Nem csinált semmit, nem evett csak üvöltött. Gondolhatjátok mennyire kivagyok.
Már a 2. hét a beszoktatásnak és még nem jutottunk el odáig, hogy ott aludjon.
A múlt hét bölcsi viszont nagyon jó volt, nagyon élvezte, az e heti viszont katasztrófa. Remélem, hogy azért egyszer beszokik. És örülök is, hogy most vittem bölcsibe, nem pedig szeptemberben, ahogy terveztem. Nagy hassal, 9 hónaposan tuti megszültem volna a bölcsiben ettől az idegtől.
Na én se voltam most valami pozitív, de hát ez van. Nem mindig olyan szép dolog ez a gyereknevelés.
Többiek ti hogy vagytok vele? Nektek angyalgyerekeitek vannak? vagy csak jól bírjátok idegekkel? :)

A munkához drukkolok, van valami kilátásban?
szerika
 
 


ÉN már írtam hogy Írtó hisztis a lányom és még nincs 1 éves se! :? :lol:

Bocsi de nincs is több időm.

Holnap utazunk anyósékhoz.....................
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Na leultem,hoyg irok hosszabban,remenykedem,hoyg nem szakit felbe senki... :lol:

Pinkine,
gyumik:ami nem volt szezonalis azt en uvegeset adtam,talan Vivi irta,nalunk is ment nagyon a Kecskemetitol a barack es a szilva is!!:)Tenyleg finomak voltak :wink:
Addig ez,aztan mindjart itt a nagy gyumiszezon!!!!!!
Sajnalom a porcelant:(
Keresztelorol meg varjuk majd a kepeket,szep unneplest nektek!

Krisz,
szuper lehetett a Skanzen,jok a kepek!!!

Vicky,
Levented gyonyoruuuuuuuuuuu!Szuper ez a furcsis kep!
Hozzataplalasrol a tablazat:
http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm
Igen,falfutesunk lesz es padlofutes mindenhol:)Sehol egy radiator:)
Igazabol ez volt az egyik oka(hogy nem akartunk radiatort),a masik pedig,hogy lesz (van) napkollektorunk is,es ha a jovoben (egyszer maaaaajd talaaaan) lenne alternativ futesre penzunk,akkor ez a rendszer alkalmas ra,hogy kiiktassuk a gazt.Marmint a fal- es padlofutesrendszerunk alkalmas.
Szulinapomra a ferjem ideszervezte titokban Anyosomat,es elvitt a kedvenc ettermembe.:)Sajnos Anyos elotte elszolta magat,hoyg jon,de igy is nagyon meglepodtem:))))Irto jo este volt:)
Es kaptam egy nekem nagyon kedves ajandekot is,meg viragot.Annak ellenere,hoyg megbeszeltuk,hoyg iden nem veszunk semmit,csak valami mas meglepi lesz.
Neki meg hetfon lesz,szoval most en jovok.De mar kitalaltam mindent :wink:

Nandorka,
Dorod tunderi,irto edes lehet versmondas kozben!!!!:)

Marietta,
ne aggodj,a gyerekek valtoznak,most hisztis,aztan majd mas lesz:)A lenyeg,hoyg tudd kezelni.Es kovetkezetes legyel.
Ugyik vagytok a hamizassal!
Baratnom kislanya 10,5 honapos es csak azt hajlando megenni,amit mi,es csak olyan formaban,ahogy mi (darabosan!!nagy darabokban!) es onalloan,kezel!Szoval van ilyen:)
Florad gyonyoruseges!

Esztora,
orulok,hogy neha tudsz jonni es meselni!!!Gondolok ratok!

Vivi,
haha nekunk is Whirlpool mosogepunk van,jooo sokszor volt mar rossz,es ez teljesen altalanos problema,hoyg nem centrizik...
Nalam az szokott lenni amugy,hogy olyankor kipakolok belole,es masnapra van,hogy meggyogyul!!!!! :lol: Rohej!
Egy vicc ez a mosogep.Az enyem 2,5 eves.Az 1 eves garanciaja utan 1 hettel besz.rt es 25e-ert csinaltak meg....azota en nem tudok mar mit mondani ra...ajandekba kaptuk a gepet,ilyet magamnak tuti nem veszek.
Encid gyonyoru nagylany mar!!!Orulok,hoyg Levid is jol van a pociban!A cicas kep pedig szuperjooooo!

Szeri,
orulok,hogy minden okes pocakbabaval,a neme meg majd kiderul :wink: Elobb vagy utobb :wink:
Sajnalom,hoyg nehezen megy a beszoktatas,de szerintem ez ilyen.Hullamik,hogy a gyerkoc jol erzi e magat a kozossegben vagy sem.Biztosan a jovoben is lesz olyan,hogy nem akar menni,meg ilyenek.Latod,mult heten tokre elvezte.Ugyhogy kitartas,menni fog,balid ugyes,megszokja!!!

Ragota,
akkor hajra ez a honap :wink:

Hiszti:
Suttogo 2-t en is olvastam (meg is van),de mar nem is emlekszem ra...(Szeri irta,csak ezert irom le)
Nalunk is van hiszti,szerintem minden ilyen koru gyereknel jellemzo.
Probalgatja magat es a hatarait,na meg a mienket :wink:
Attila irto jol eljatszik magaban,tenyleg.De o pici kora ota.
Mondjuk voltak nehezebb idoszakok,ha nem nagyon turte,hogy elmenjek mellole,de elmult!!!Pedig akkor azt hittem,hogy nem fog.De igen.(es mennyi mindenre hittem azt,hogy ugy marad es nem maradt :lol: )
Van akarat nalunk is,ha nem oda akar menni,ha nem azt akarja csinlani.De nalunk a kovetkeokeppen nez ki.
En NEM FOGLALKOZOM VELE!
Ha itthon vagyunk es valamit akar (persze itt olyan dologrol beszelek,ha olyat akar enni,amit nem lehet,ha vmi olyannal akar jatszani,amivel nem lehet....veszelyes stb)akkor hagyom,hogy kipuffogja magat,de en kb ra sem nezek,van,hoyg el is megyek mellole,mig tart.Es ha hiszitek,ha nem,ugy 1 perc es abbahagyja,Ha nincs kozonseg,vege.
Mondjuk en az eleje ota igy csinalom.Ha pl az utcan nem akar jonni hazafele,jatszorol,boltbol,tok mindegy,es menni kell,akkor kezenfogom es megyunk.O ugyan uvolt,tepi magat,de en faarccal megyek es vonszolom.Viccesek lehetunk,de ez van :lol:
Es ennel is max az 1 perc es ugy jon mellettem,mint egy kisangyal.
En mindig nyugodt hangon elmondom neki,hogy menni kell (ezert vagy azert..) es motivalom valamivel otthon,hoyg majd mit jatsunk,meg varja ez meg az a jatek.Es ez altalaban bevalik!!!!
Ha nem,akkor indul a faarc.Nem allok le vele kiabalni,SOHA.
Csak jovunk.Es mondom,abbahagyja.

Ja es az engem soha nem erdekel,hogy ki ne,meg mit gondol,hogy uvolt-hisztizik a gyerekem.
Aki nez,annak tuti nincs gyereke,vagy mar olyan nagy,hoyg elfelejtette,hoyg milyen is ez. :wink:
(ugyhogy akit ez frusztral,az nagyon gyorsan felejtse el,hogy ez ciki lenne!!!aki anya,es tudja,hogy ez milyen,az tuti nem fog Rad UGY nezni!)

Egyszer volt egy no a DMben,mikor Attila valamiert elkezdett uvolteni (meg kisebb volt) a sorbanallas kozben.Es a no visszafordult es nezett!Tette ezt egy ideig,de mivel Attila akkor meg nem jart,meg semmi,ult a babakocisban es uvoltott,barmit mondtam neki,hiaba vettem ki,dajkaltam,semmi.Ehes volt,vagy epp tul almos,melege volt,ki tudja,csak uvoltott.
A no meg csak nezett.
Na akkor irtora felment bennem a pumpa.
Megkerdeztem Tole,hogy mi olyan erdekes?Talan zavarja?Ha igen,akkor esetleg eloreengedhetne a sorban,es nem kellene olyan sokaig hallgatnia...ahelyett,hogy rosszallo pillantasokkal illetne..
Na erre elszegyellte magat,de nem engdett elore.Azt mondta,nem zavarja..de tobbet nem nezett hatra :lol:

Attila imad mindenkivel lenni a csaladbol,nalunk egyaltalan nem problema,hogyha en nem vagyok ott,aaaa,Apajaval nagyon-nagyon-nagyon jol elvan,sokszor vannak kettesben,nagyszulokkel is irtora szeret lenni.Igy ezzel sincs gond.

Nekem az a tippem,hogy fokozatosan szoktassatok mashoz.Pl Apahoz,ha ez epp a gond.Mindig hagyjatok oket egy kicsit magukra,kettesben.Csak mig furodtok,vagy foztok,vagy kimentek a kertbe,vagy bejottok onnan...stb
Ha sir,akkor Apa nyugtassa meg,terelje el a figyelmet,egy ido utan szerintem nem fog Titeket hianyolni,es idovel lehet nyujtani ezeket a idoszakokat.

Na ritkan jovok,de akkor nagyon :wink: :lol:
Bocs a regenyert :lol:
Irjatok am,hogy legyen mit olvasnom :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezés :lol:

Önző módon csak magamról írok képzeljétek ma mértek tornán éssss 16 cm lement rólam ez átlagban 3-4 cm has kar és egyéb test tájak.nagyon feldobodtam ettől!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Szupi, h így belelendültetek, majd én is jövök, ha tudok! Doró is kezdi a hisztit, még szerencse, h tudom, h nemrég még nem ilyen volt, ebbe fogok kapaszkodni gondolatban, ha el akar szállni az agyam - h ez csak átmeneti, mert ott van az én okos, szófogadó kislányom, csak egy kicsit most más korszakban vagyunk... :D

Esztora, óriásgratula!!!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Húú, ez nem is látszik. Szóval:

Esztora, óriásgratula!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Viki, megkaptam a pü-t, köszi. Még utánanézek, nekem hogy menne a dolog.

Egy hónapunk van a szülinapig, most épp varrogatok. Megmutassam, mit? :wink:

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Na, míg heti hetest nézünk, megpróbálom magam utolérni :)

Szeri, nagyon rafinált ez a babuci :) De legközelebb tuti terpeszbe rakja a lábacskáit :) :wink:

Bodzi, utólag is nagyon boldog névnapot! :roll:

Krisz, sajnálom hogy leányzó ilyen hisztiske. :roll: Az én kisfiam is már bontogatja szárnyait. Ha valami nem úgy van, ahogy Ő akarja vagy valamit nem kaphat meg.... hát biza, keserves bőgés van belőle, s vigasztalni sem hagyja magát. Megfeszíti a testét, s eltol magától. :oops: :roll: Ez nekem nagyon rosszul esik, de ilyenkor elengedem, s hagyom, hogy kidühöngje magát. 1-2 perc alatt meg is nyugszik, s játszik tovább, mintha mi sem történt volna. :shock: :?
Azzal pedig, hogy mások figyelnek, ne foglalkozz. :wink: Igaza van a lányoknak, ezeknek az embereknek még van nincs/ vagy már olyan nagy a gyerekük, hogy nem emlékszik rá milyen is volt.

Ágota, sajna hogy Csonga is hisztikórban szenved. Szegény Apának azért is rossz lehet, mert szeretne neked segíteni, de mivel Csongi ennyire kötődik hozzád, nem tud. :? Egyébként - az én szerény véleményem szerint - ha neked nem teher még a cicizés, akkor hadd csinálja. Persze eléggé korlátoz, hogy nem tudsz hosszú távra sehova elmenni, mert hát bármikor kellhetsz, de azt gondolom, nem fog még az oviban is szopizni, s ez neki most egy olyan erős lelki kötelék anyával, ami talán már sosem lesz. De könnyen beszélek én, akinek a fia 8,5 hónaposan elválasztotta magát.

Esztora, nagy GRATULA a szuper fogyáshoz! :) Hogy bírod egyedül? Kérünk majd fotót ám!

Dorka, ez nagyon szuper! Istenem, de jó lenne ha nekem is lenne ilyen kézügyességem. :roll:

Gyümik: Köszi a sok tippet, végül egyiket sem adtam neki. Még jó is, mert mire pár nap múlva ettem volna a dinnyéből, savanyú volt. :shock: :shock:, pedig a hűtőben tároltam. Így vettem üveges kajcsikat, teljesen jól fogadta, úgyhogy most ezeket is esszük.

Ma megvolt a keresztelő. Peti nagyon édes volt, azt hittem aludni fog, hát nem :) Egész végig dumált, ugró nyuszit játszott (az ölünkben gugol és ugrál - szoknyában, combfixben élmény volt :):):) ). A szülők, keresztszülők elöl ültek, mögöttünk a padokban a rokonság. Na, hát a mi kisfiúnk, a másik keresztelt kisfiú rokonságát a hátunk mögött addig manipulálta, amíg mindenki neki mosolygott, meg cuppogott. :) Hihetetlen egy krampusz :)

S íme néhány kép:

Anyék, Peti, Keresztszülők
Kép

Itt öntik a vizet a buksimra
Kép

Keresztszülőkkel
Kép

Nagyszülőkkel
Kép

Nem biztos, hogy jól látszik a ruhája. Egy sötétkék rugi volt rajta, amire volt varrva egy mellényke és egy csokornyakkendő. Nagyon cuki volt benne. :)

Na eldugulok, mert Apa már lázong :) A lábánál van az ágyban a töltőzsinórja a laptopnak, s zavarja :)

Ja, utólag is Boldog Anyák napját mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Remélem, jól telt mindenkinek az Anyák napja!

Én most dolgozatot kell írjak, ezért ülök itt reggel a gépnél, drukkoljatok, h jól sikerüljenek, és főleg, h 12-én le tudjak vizsgázni. A munkámhoz kapcsolódó vizsga, és tkp. nagyo nörülök neki, h egy kicsit ilyesmit is csinálok, de azért izgulok is tőle.

Szeri, kíváncsi vagyok a picitekre! Nincs is már olyan messze, h végérvényesen megtudjátok a nemét. :)

Gryllus Vilmos zenéit ismeritek? Ezek is nagyon jók a gyerekeknek.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Jaj, már búcsúztam, pedig jó lenne reagálni is Rátok.

Arwen, tök jókat írtál, szuper, h regény! Máskor is! :wink:
Faarc: ez nagyon tetszik. Én nagyon szeretném, ha Doróval nem kiabálnék. (Ami nehéz lesz...) Ez jó alternatívának tűnik.

Pinkiné, nagyon aranyosak vagytok, csuda helyes lehetett Peti baba!!! :D :lol:

Marietta, jól sikerült az utatok?

Krisz, Csengét nem lehet vhogy bevonni a főzés előkészítésébe? Nekem be szokott válni, bár azt csak akkor csinálom, ha türelmes vagyok... Amúgy meg nagyon egyszerű kajákat csinálok... :oops:
Ez a korszak bizony teli van ilyemsivel. Én már meg is állapítottam,, h ki van ez találva, h ennyire bájosan néznek ki ezek a kétévesek. A természet ezzel akar minket kárpótolni... :)

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, csak nem igen van időm jönni.

Arwen: nagyon megkésve ugyan, de azért nagyon boldog szülinapot kívánok Neked.

Kicsit megnyugodtam, hogy a Ti gyerkőceitek is hisztisek, de az a baj ez rajtam nem igen segít, ettől nekem még nem lesz kevésbé rossz.
Enci nem is annyira hisztis, inkább csak anyás. Nem feltétlen az a baj, hogy önálló akar lenni, inkább hogy állandóan mellettem akar lenni. Főleg amikor már fáradt, nem lehet vele mit kezdeni. Ez főként Apának rossz, mert estére mire hazaér, már nyűgi, és csak anya kell.
egyenlőre elképzelni sem tudom mi lesz velünk, ha meglesz Levi Baba. Felváltva ordít majd a két gyerek, mert egyszerre csak egyikkel tudok foglalkozni. próbálom mondogatni Encinek, hogy mi változik, ha meglesz Öcsibaba, de nem tudom mennyit ért meg belőle.
Egyre jobban parázok a szülés miatt. Most még nem is annyira a szüléstől félek, inkább csak az indulásától. Apás szülést szeretnénk, de Apa heti 6 nap dolgozik, kb reggel 6-tól este 18-ig. Elég kicsi az esély, hogy éjjel, vagy pont a 7. napon kelljen indulni. A fő gond az, hogy vidéken van a munkahelye telephelye (kb. 30 km), céges járat viszi-hozza, és mivel gépkezelő, általában nem bent dolgozik, hanem mikor hol van épp munka. És ha a telepre be is tud menni nap közben, ha hívom, nem megoldott, hogy hazajöjjön, hacsak nem jár kocsival. Viszont a kocsi meg kell nekem is, ha mennem kell nst-re, vagy dokihoz. És még + itt van Nekem Enci, akivel valamit csinálnom kell, ha eljön az idő. Napok óta ezen agyalok, hogy mit hogyan kellene csinálni, de még nem tudom az ideális megoldást. Teljes kezdőként nézek szembe a dolgokkal, mert ugye hipp-hopp császárom volt, még azt sem tudom milyen amikor kezdődik egy fájás. Tudok-e még vezetni, vagy sem. A doki azt mondta, ha elfolyik a víz, kb 1 óra múlva legyek a kórházba. De akkor is induljak, ha 1 órán belül kb 6x keményedik a pocim. Mentővel nem akarok menni, és jó lenne, ha közben Apa is hazarepülne valahogy.
NÁLATOK HOGY VOLT? MILYEN TÜNETTEL KEZDTETEK, ÉS MENNYI IDŐ MÚLVA ÉRTETEK A KÓRHÁZBA? VEZETNI LEHET MÉG ENYHE FÁJÁSOKKAL?????????? Adjatok nekem tanácsot, légyszi.
A pakkomat már nagyjából összeraktam, (mindig eszembe jut újabb pár dolog), de jó lenne ha fejben összeállna az indulási dolog is. Fogy az időm vészesen.
vivi79
 
 


vivi, nekem a lányom 3/4 2-kor született és 8-kor simán vezettem még. Később meg metróztam. De joibb lenne, ha tudnál mozgósítani vkit, ha úgy érzed. Ezen sztem ne parázz, olyan szépen el szoktak rendeződni ezek a dolgok az én tapasztalataim szerint. De persze ki kell találni, az biztos.

SOS!!! Mi az, h kb. egy héttel a mensi abbamaradása után barnázik az ember? Nagyon meg vagyok ijedve, nekem ilyen még sosem volt.Segítsetek!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Dorka,
don't panic!!!!!!:)
Doro meg szopizik,ugye?Akkor siman lehet amiatt,tudod,a hormonok ilyenkor meg ossze-vissza vannak.
Na a kiabalast nem ugy ertettem,hoyg en soha nem kiabalok,hanem ugy,hogy amikor hisztizik,akkor soha. :wink:
Mert amikor pl veszelyes dolgot csinalt,rosszasagot,es direkt es szazadszor,akkor engem is felhuz,persze,en is neha kiabalok!
De az mas,mint a hiszti.Akkor nekem csak a totalis oda-nem-figyeles valik be!!!!
De szerintem aki azt mondja,hogy o soha-soha nem kiabal,az nem mond igazat.
Olyanokat tudnak alakitani,hogy az embert kihozak a sodrabol.
Drukk a dolgozathoz es a vizsgahoz!!!A baba pedig szuper,ugyes vagy!

Pinkine,
jok a kepek a keresztelorol!!!!Nagyon nagy fiatok van!Es tok jo a szerkoja!!!!

Fozeshez en is bevonom Attilat!Felul a szekre,es "segit".
Mondjuk en mar eleg regota bevonom,picikent etetoszekben,miota szeken ul (lassan fel eve)azota meg tenyleg aktiv benne es akar is segiteni mindig.
Adogatja a dolgokat,meg mindent mondok neki,hogy mi micsoda es mit csinalok.O is kap edenyt,habverot,keverhet...stb
Elvezi.Ha megunja,adok neki jatekot es azzal jatszik az azstalnal mellettem.
Ma megfoztem es meg tortat is sutottem ferjemnek,mert ma van a szulinapja.:)De azert a marcipanbevonatot mar nem varta ki Attila,akkor mar bement a szobaba :lol:
Kép
Este meg vittem volna meglepi programra Dragamat,de elnapoljuk,mert Attilanak 1-2 napja kis hoemelkedese van,aztan nem tudom bujkal-e benne valami vagy mar tulvagyunk rajta.(igy meg nem hagyom itt estere masra)
Varunk.Lekopogom,ma normal a hoje.Amugy semmi baja.

Anyak napjara gyartottam a nagyiknak,dedinek sk ajandekot,volt nagy siker:)

Vivi,
nem egyszeru dilemma...
Nalam nem volt korhazba szaladas,mert 41+4nel szultem Attit es mikro betoltottem a 41.hetet,befektettek,hogy ott legyek inkabb,ha beindulna....szoval mikro megindult,akkor csak a ferjem szaladt:)
De szerintem egyaltalan nem gond,ha bevezetsz.Anyudek vagy Anyosek messze laknak toletek?Es dolgoznak vagy nyugdijasok?Ok tudnanak Encire vigyazni vagy ki?
Mert szerintem az lenne a jarhato ut,h amikor erzed,hogy rendszeresek a fajasok,akkor athivod a vigyazot es hivod a ferjed.
Te elindulsz be kocsival,es o is a melojabol egyenest a kohazba.(valaki csak el tudja vinni a korhazhoz,enniyre csak jo fejek a fonokok,munkatarsak..vagy nem?)ha elfolyik a magzatvi,akkor azonnal hivd oket,hogy legyen meg idod mindenre,es beerni is.
Fajasoknal se nagyon varj,ha mondjuk 20 percesek es rendseresek,akkor kedhetsz szerintem szervezkedni.Mire leszervezel mindent,beersz,biztosan 5 percesek lesznek mar:)
Persze a szulesnel semmi nem biztos,eert is nehez forgatokonyvet kitalalni,mert tok maskpp is alakulhat.De azert dolgozatok ki valamifele aforgatokonyvet,csak nem biztos,hog yugy lesz:)Kitartas!

Esztora,
gratula a fogyashoz!!!
Nekem is bejon a torna-egeszseges eletmod kombinacio. :wink: En is fogytam,alakultam nagyon sokat!!!Ev eleje ota 5 kg ment le,de tavaly ilyenkor meg 12kgval voltam nehezebb :oops: :roll: Mondjuk en a szopi alatt hiztam meg,annyi volt a sulyom szopi vegere,mint mikor szulni mentem.
De teny,hogy irto sokat teszek erte.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Köszi Arwen a gyors választ.
Anyósékra nem bízom a gyerkőcöt, anyu még dolgozik (2 műszakban), de fodrász, így akár az üzletben is tudom Nála hagyni Encit, nem gond. Kocsijuk nincs, így Ő nehezebben jön, buszhoz van kötve. Szóval nekem kéne vinni Encit.
Mi Cs-en lakunk, férjem T-án. dolgozik, a kórház pedig K-en van. (Nem lényeg a helységnév, de 3 külön helység, egymástól kb 30-30 km-re). /A kórházban még nem is jártam, mert másik városban van a dokim magánrendelése./ Sajna a munkahelye nem rugalmas, nem foglalkoznak a magánügyekkel. Pl: lázas beteget busszal küldtek haza, nem oldották meg a hazaszállítást.
Azt tudom nem lehet mindenre felkészülni, de jó lenne pár variáció a fejemben, és akkor talán nem leszek olyan tanácstalan ha tényleg tenni kell valamit.
vivi79
 
 


Dorka!
Barnára sajna nem tudok mit mondani.

Arwen!
Nagyon jó lett a torta, nagyon ügyi vagy.
vivi79
 
 


Köszi a válaszokat. Férjem is megnyugtatott, h a szopi miatt is lehet, meg h annyira még nem is régóta jött me gújra, így együtt már nagyon jók vagytok, megnyugodtam. Főleg, h nem erős. Ha az lenne, azért felhívom a dokimat asszem.

Vivi, folytatom a választ. Értem, h azt mondta, legyél benn 1 óra múlva a magzatvíz elindulásakor. Csak nem értek vele egyet. Szóval persze, el kell indulni, de semmi nincs sztem, ha nem sikerült egy óra múlva odaérni. A magzatvíz csordogálása vagy folyása sokszor még nagyon messze van a szüléstől. Nálam pl. eltelt a fiamnál 10 kerek óra, pedig nem volt hosszú szülés, csak a vajúdás jóval később indult meg , az összehúzódások, mint h a magzatvíz folyni kezdett. És ahogy megérkeztem a kórházba, azért sietve, mert azt írták a könyvek :), a szülésznő még váratott kint min. egy félórát, pedig tudta, miről van szó. Az egészből azt akarom kihozni, h ne aggódj pl. ezen, h mi van, ha csak két óra múlva érsz be. Annyit nem ér meg, h aggódj rajta. Az a szülésznő biztosan cselekedett volna, ha komoly dolog lett volna az, h több mint 2 órája folydogálok.
Pici lányodra ki tudna vigyázni? Hát, nem könnyű, h ilyen messze van mindenki mindenkitől, de ha megnyugtat, én is több mint 30 km-re lakom a kórháztól. Barátnők, anyukatársak esetleg nem tudnak beugrani Encivigyázásra, míg megérkezik busszal a nagymama?
Én biztos vagyok benne, h minden a legjobban fog alakulni! Itt meg pár drukk már előre is! :wink: +++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen, szupi a torta! Hihetetlen, miket tudsz! Simán felcsaphatnál elsőrangú cukrásznak!
És az egészséges életmód is tök jó. Minden nap tornázol? Én úgy érzem, kéne nekem, már a példamutatás végett is jó lenne a gyreekeknek, h váljon a mindennapok részévé. tapasztalatok e téren??? A gyerek közelében lehet normálisan tornázni? (Én később kezdtem a fiamnál, ezért kérdezem. Volt egy tornás időszakom, de akkor már nagyobb volt a srác.)
Fiúcskának gyors gyógyulást, sőt, már meg se betegedjen!!! +++
Sk ajándékról bővebben!!!
Kösz a játékbaba nevében a dícséretet, majd mutatom még, ahogy alakul.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Vivi! Nekem fájásokkal kezdődött a szülés, de rendszertelenül jelentkeztek, és nem is rendszereződtek, pedig nagyon fájt. Én nem tudtam volna fájásokkal vezetni, főleg nem 30 km-t. Még otthon voltunk, de már néhány fájásba belekönnyeztem, délben indultunk a kórházba, fél 7kor ment el a magzatvíz, és 22.26ra lett meg Csenge. Nem volt rövid menet, de már a kezdeti fájásokkal sem tudtam volna vezetni. De persze mindenkinél máshogy indul. Van hogy elmegy a magzatvíz és fájások sehol...

Képzeljétek holnapután megyek egy állásinterjúra. Izgulok ám. Csak most megint egy kicsit elbizonytalanodtam. Szólnak mellette is érvek, meg ellene is. Mivel nem 8-16ig munkaidős, hanem 6-24 óráig bármikor beoszthatnak, tehát egy kis szervezést igényel. Mondjuk pénzben nem rossz.
Csak épp a napokban kezdtünk el egy barátnőmmel gondolkodni rajta, hogy gyerekruhákkal kéne elkezdeni foglalkozni, mint egyéni vállalkozó. Használt bálás ruhákkal is, és új ruhákkal is (felvéve varrónőkkel a kapcsolatot), és webáruházban gondolkodtunk. Mondjuk még nagyon nem néztünk utána, hogy egyéni vállalkozóként milyen kiadások vannak. Tehát még bizonytalan az egész. De mégis mellette szól, hogy itthon maradhatnék Csengével, és ha bejön, akkor ugye jöhetne a köv. baba, és ha megszületik mellette is tudnám csinálni. Valamint a szülés előtti 180 napra olyan bérre bejelenteni magamat, hogy jó lenne a gyed. Viszont ehhez a rendszerhez (gyed), júniusban, vagy júliusban meg kellene foganni a picinek, hogy május 1ig megszülessen. Jó persze nem lehetetlen, mert Csenge is elsőre összejött, meg februárban is a pici.

Így hogy leírtam, kezdek arra hajlani hogyha felvesznek akkor inkább azt a biztosat fogadjam el. Csakhát itt megint felvetődik, hogy június, július még próbaidő, tehát ha terhes leszek, még kirúghatnak. :(

Szóval ilyeneken dilemmázok... :roll:

Arwen! Nagyon jól sikerült a torta! Áruld már el a titkod, hogy hogyan fogyókúrázol! Persze edzésen kívül. Mármint étrendben milyen változásokat célszerű tenni?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ragota, drukk a további bébiprojekthez! Mostmár igencsak tavasz van, itt az esélyes időszakod!

Csipcsab, Flóra szépséges! Nem is látszik rajta, hogy hisztis lenne… :lol:

Arwen, tök jó, hogy írtál egy kisregényt, jó volt olvasni soraidat.
Nálunk hiába van Bali hozzászoktatva apához, szoktam őket kettesben hagyni, meg itthon is sokszor rátukmálom a férjemre, amíg ezt azt csinálok és nagyon jól elvannak, sőt a nagyszülőknél simán ottalszik, simán otthagyjuk egy-két napra és mégis ilyen hisztis és persze ragaszkodó (anya-anya)! Ma reggel a bölcsiben majd megszakadt a szívem úgy sírt szegénykém, szerette volna, ha ottmaradok még kicsit vele.
Amúgy nem is értem ezt a beszoktatást. Ez a 3. hét, hogy járunk bölcsibe. Az első hét tök jó volt, de úgy érzem így utólag, hogy nem szabad lett volna minden nap ott lennem vele. Már akkor is el kellett volna mennem pár órákra. Ugyanis így hozzászokott, hogy anya ott van, ő meg szuperül eljátszik. Biztos vannak gyerekek, akik ezt igénylik, de Balázsnál simább lett volna az elválás, ha már az elejétől hozzászokik, hogy anya nincs mindig ott. De nem szólhattam bele, mert itt így szokás, hogy a szülő ottmarad az első héten. A múlt hét már húzós volt. Tegnap mondjuk már ott is aludt és szót fogadott, kicsit hisztizett napközben, meg sírdogált, én már nem voltam ott vele. Kiváncsi vagyok majd ma mi lesz. Nekem egyre nehezebb lelkileg látni, ahogy hiányol... meg hazajövök az üres lakásba olyan fura. Persze egyrészt jó, hogy van időm mindenre, de másrészt két év után ez olyan fura, hogy nincs itt velem...
Nálunk ez a módszer se jön be, hogy nem foglalkozok a hisztijével. Ő ugyanis nagyon kitartó egy gyerek és nem tágít. A faarc se jön be nála. Nagyon kis rafkós gyerkőc ám! Egy módszerem talán van, ami még hat talán, ez pedig, hogy én is ígérgetek, hogy ha feljön, akkor kap ezt vagy azt. Persze ez nem mindig jön be, mert van, amikor semmi nem hatja meg, még a kedvenc dolgai sem. Bár egy bűvös szó van, ami eddig mindig bejött, ez pedig a CSOKI, csakhogy ezt meg nem szeretem alkalmazni, mert csokit nem adok neki, amúgy meg becsapom, ha ezt mondom. De végső esetben bevetem, mert muszáj.
Amúgy nem mondom, hogy örülök, hogy a ti is hasonló hisztis-problémákkal küzdötök, de megnyugtató, hogy nem csak az én fiam ilyen akaratos és hisztis.

Arwen, a fűtésetekről mondott valamit a férjem, majd ha hazajön megint megkérdezem, (ugyanis ő építész) és felolvastam neki, amit írtál a falfűtésről, mert én soha nem hallottam ilyenről és valahogy nem is értem mi értelme van, amikor szerintem a padló is bőven elég...
Na majd írok ez ügyben, mert agyam az nagyon rövid, nem emlékszem már, hogy mit reagált erre, de mondott valamiket, ami téged is érdekelhet.

Nagyon klassz tortát sütöttél!!!!! Nagyon-nagyon ügyi vagy!!!!! Milyen ízesítésű volt a torta? Bonyolult elkészíteni? Lehet, hogy én is megpróbálkoznék vele,de csak ha nem fél nap elkészíteni. Én egyszer Stahl féle csokitortával leptem meg a férjem szülinapjára, nagyon finom volt a torta és büszke voltam magamra, hogy ilyen ügyi vagyok. És most megint kedvet kaptam általad, hogy süssek tortát.

Attila jól van? Nem lett a hőemelkedésből semmi?

Milyen ajándékot gyártottál anyák napjára????

Esztora, gratula-gratula, csak így tovább!

Vicky, Levente olyan formás baba! Mindig elcsodálkozok rajta, nagyon helyes kissrác!

Nán-dorka, hogy te is milyen ügyes vagy! Lányok! Honnan van ennyi időtök??? Ha nekem van egy kis időm, akkor főzök-mosok-takarítok, vagy max. eljutok odáig, hogy elolvassak egy könyvet, vagy megnézzek egy filmet. De hogy varrjak-süssek-kézimunkázzak-fessek, vagy bármi ilyesmi, hát erre nem lenne már kapacitásom.

Gryllust ismerem, megvan nekünk a Maszkabál is, nagyon szereti Balázs.
Drukk a vizsgádhoz!

Pinkiné, nagyon jók a képek!!!! És szuperelegáns volt a fiatok!

Vivi, te jó ég! Te már lassan szülsz???? Bennem ez csak most tudatosult, hogy már itt tartasz időben. Én sajna szülés-ügyben nem tudok segíteni, mert nekem progi császárom volt. Viszont, szerintem mehetnél taxival is, nem? Vagy az húzós összeg lenne, h ilyen messze van a kórház? Vagy elvinnéd Encit gyors anyukádhoz és oda hívnátok egy mentőt. És ki fog vigyázni Encire, amikor bent leszel a kórházban?
A férjed meg valahogy csak meg tudja majd oldani ott hirtelen, hogy bejusson hozzád a kórházba.
Hát nem egyszerű megszervezni, főleg így, hogy sehol semmi segítség, de úgyis kitaláltok valami jó megoldást, vagy majd a helyzet hozza a jó megoldást, ezen ne aggódj előre!
Én is elgondolkoztam már (még korábban, amikor nem merült fel a bölcsibeadás Balázsnál), hogy mi lesz, ha két gyerekkel leszek itthon. Most megoldódott azzal, hogy bölcsibe adtam, de gyed idejére majd ki kell vegyem (ez jövő év márciustól), ráadásul jövő szeptemberig ne is veszik be az oviba sem, szóval nekünk is lesz olyan időszakunk, amikor a két gyerek együtt lesz velem itthon (egy jó félévet). Már előre parázok tőle, biztos nem lesz egyszerű, de valahogy majdcsak túléljük. Lelkileg készülj, nem lesz könnyű a két gyerekkel, de kellő türelemmel, kitartással minden megoldható, meg ugye úgyse tart örökké ez az időszak, mindig erre kell gondolni.

Angyalkrisz, nagyon drukkolok az új munkádhoz, hátha sikerülne… És ha nem árulnád el majd, hogy terhes vagy??? 3 hónap a próbaidő, igaz? Azt még simán lehet titkolni és akkor bejelenteni, amikor már letelt, mert akkor már nem rúghatnak ki.
Egyébként ez a webáruházas dolog nagyon szuper ötlet, bátrak vagytok, ha belevágtok és az biztos, hogy szabadabb lennél.
Azon nem gondolkoztál, hogy ha felvesznek elfogadd az állást, aztán addig úgyis kiforr ez a webes téma is, meg párhuzamosan a kettőt együtt nem lehet? Egyébként pedig, ha nem tetszik majd a mhely, akkor te is felmondhatsz, de én azért lehet kipróbálnám a helyedben!
szerika
 
 


Tök jó, Szeri, h Te is sokat írtál.
Egyetértek Veled, vhogy nekem is fura érzésem volt, h "beleszoktatom" a gyereket abba, h miylen szuper együtt egy új közösségben, aztán meg jól eljövök. Nálunk annak idején úgy volt, h az anyuka kint dolgozgatott vmit, míg a gyerek a csoportszobában volt (tudom, jól öszegabalyítottam a fonalat, amit gombolyagba kellett volna tekernem - nyilván kicsit izgultam én is :D ), és csak szükség esetén keresték fel az anyukát. És ez is csak 1x vagy 2x, rövid ideig, aztán már el is mentem pár órára.
És azt már múltkor is akartam kérdezni, h muszáj bent aludnia? Gondolom, Neked több így az időd, meg lehet, h ez a szokás, de lehetségesnek tartom, h egy fél nap játékot jobban venne Bali, mint egész napot.

A barnázás már el is múlt. Nem tudom, ez most jó jel vagy nem. De talán inkább igen, ugye?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Krisz, én is pont arra gondoltam, mint Szeri, "ha felvesznek elfogadd az állást, aztán addig úgyis kiforr ez a webes téma is". Drukk az interjúhoz!!! ++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
A webáruház nem nagyon rizikós dolog? Vagy lehet úgy csinálni, h ne legyen nagy rizikója? No persze rám ne hallgass, ne mvagyok egy bátor típus ilyesmiben. Még jó, h vannak bátrabb emberek is, mint én. :D

Porsikával mi újság??? Ezer éve nem volt! Hogy vagytok?

Meriről nem is beszélve! Olyan kíváncsi vagyok, hogy haladnak, hogy vannak, hogy élik mindennapjaikat.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri! Nagyon boldog szülinapot kívánok!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Nándorka! Még nem igazán ástuk bele magunkat ebbe a webáruházas témába, még csak az ötlet van meg, de a kivitelezésnek utána kell még néznünk. Szerinted mi benne a rizikós?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Szeri!
Nagyon boldog szülinapot kívánok.

Majd holnap jövök bővebben.
vivi79
 
 


SZERI, NAGYON-NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK SZÜLINAPOD ALKALMÁBÓL!

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Fiam aranyköpése:

"Nekem a kanapé a fekvőtámaszom. Fekszem és ez a támaszom."



Szép napot! :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Szeri,
Isten eltessen sokaig!!!!!!!!!!(bocsanat,hogy megkesve,csak tegnap nem jutottam ide)

Kép

Nandorka,
nagyon boldog nevnapot kivanunk!
Kép

Vivi,
hat nem egyszeru igy,hogy a munkatarsai-fonokei ennyire nem segitokeszek...(
En is ilyen vagyok,kell elore forgatokonyv,egyetertek.Remelem sikerul kiokoskodni valamit!!!!!!

Szeri,
hat nem lehet egyszeru a beszoktatasm,en is mar elore felek a ovitol..Azert az nagyon mas,mint mikor az ember a nagyszulokkle hagyja,hisz oket ismeri.Azert az o kis lelkenek nem lehet semmi,hog egyik naprol a masikra vad idegenekkel maradjon.
Tok ertheto,ha nem minden egyereknek megy ez konnyen.nekunk meg megszakad a szivunk:(
Remelem Bali hozzaszokik a dolgokhoz es Neked is konnyebb lesz.
Irok privit a futessel kapcsolatban,nem akarom a tobbieket untatni:)Kivancsi vagyok a Parod velemenyere.

Krisz,
hat nem egyszeru a munkakerdes:(Barhogy is lesz,en nagyon drukkolok!Hajra allasinterjuuuu!!!!Webaruhazhoz nem nagyon ertek.MOndjuk az teny,hogy egy sajat vallalkozas minidg rizikosabb,mint alkalmazottnak lenni.Ha nem megy az uzlet,akkor senki nem ad fizetest:(
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára arwen07 2009.05.06 10:03-kor.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Szeri,
torta:belul semmi kulnos nem volt,merta ferjem utalja a tortakat:)Viszont nagyon szereti a lekvaros piskotatekercset,igy azt fejlestettem tovabb:)Megsutottem 3 piskotalapot a sziva laku formaban,kozte megkentem baracklekvarral,aztan kivul is megkentem a tortat vele,hogy ra tudjam tenni a marcipant,es ratapadjon.Iyg legalabb evett belole:)
Idom mikor van?Hat ezt konkretan Attilaval csinaltuk:)
De amugy legtobbszor akkor csinalok ilyeneket,amikor alszik.
Es a hazimunkat is akkor.Este nem igazan szoktam mar semmit,mert akkor ferjezek:))
Elofordul,hogy pl ket napra megfozok(ket felet pl) es akkor masnap mig Atti alszik Hawaii van:)

Nandorka,
:lol: :lol: :lol: Jo fej a fiad:)))Csucs!
Orulok,hogy elmult a barnazas!!!

Krisz,
fogyokura:ebedre igyekszem mindig valami egeszsegeset fozni,sok levest es fozeleket csinalok,rengeteg zoldseges kajat.
De ha nem azt,az ebedbol akkor is eszem,normal adagot(nem telezabalom magam,de jollakom vele)
Reggelire altalaban en csak fel liter tejeskavet iszom :lol: semmi mast,de van,hogy eszem meg egy pici valamit,de az ritka,reggel nem birok nagyon enni.
Delutan meg gyumolcs 90%ban,es este 5-6 utan nem eszem.
Na nem mondom,hoyg soha nem bunozom,mert DE!
Ha van suti Anyueknal,akkor ebed utan eszem belole,vagy ha unneplunk valamit,elofordul,hogy vacsiunk a ferjemmel.De ezek belefernek.Csak nem mindennaposak,es nems ok semmibol.
Hat kb ez.Es a mozgas.nekem mozgas nelkul nem nagyon mennek le a kilok,illetve irto laaaaassan.Most sem tul gyors,de itt ugye nemcsak a kilok szamitanak,hanem a test alakul,izmosodik,es a kondiciom mar tok jo.Kb egy eve katasztrofa volt.
Este mondjuk iszonyat nehez megallni a kajalast,mert a ferjem meg akkor indul be...pizzazik,meg edesseg,meg minden,amit el tudtok kepzelni.De hat o aztan nem hizekony a mazlista!:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arwen07 2009.05.06 08:26-kor.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Eltuntek jelentkezzetek!!!!!! :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Ja es tegnap anniyra jo hirt kaptam:)Az egyik naaaaagyon jo baratnom ikreket var:))))Termeszetes uton fogantak,elsore :lol:
Azota vigyorgok,hogy elmeselte :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok! Itt vagyok újra.
Tegnap voltam dokinál, elvileg továbbra is minden rendben. Nődögél Babuska, nromális a víz mennyisége, és a lepény is épp csak elkezdett meszesedni, doki szerint a korának teljesen megfelelő. A méhszájam 1,5 hete még 3000 volt, most már csak 2000. Nem mondott semmi különöset, a vérképemet is jónak nyilvánította, pedig csomó csillag van benne. És a süllyedésem 51-es. Ma voltam védőnéninél, aki elküld újabb vizeletvizsgálatra, mert szerinte annyira rosszak az értékeim, hogy vesegyulladásra gyanakszik.

Szülés miatt kezdek kicsit megnyugodni. Egyik szomszéd (vállalkozó) azt mondta, bármi van szóljak nyugodtan, elvileg a közelben dolgozgat az elkövetkező hónapban, tud segíteni, ha kell. Ő kapásból kitalálta, hogy menetközben leadjuk anyunál ENcit, utána engem beszállít a kórházban, majd összeszedi a páromat, és hozza utánam. De a Férjemnek is azt mondta a főnöke, ha valami van szóljon, és beviszi a kórházba a szülésre. Már csak azon múlik, hogy éppen elérhető lesz-e telefonon, vagy sem. Na de azért ezek már elég jó kilátások.
Tegnap újra rákérdeztem a dokira is, azt mondta amikor elfolyik a víz, kb 1 óra múlva induljak, (most nem odaérést mondott, ami kb 1/2 óra különbség), így már kicsit jobban hangzik. Kezdek megnyugodni, aztán majd alakul valahogy.

Arwen: barátnődnek gratula az ikrekhez.
Az én barátosném is babát vár, most van a 10. hét körül. Szegényemnek akkor ment el a kb 7 hetes babája, amikor nálunk kiderült, hogy jön a Tesóka. Először nem is mondtam el a jó hírt, hülyén jött volna ki, ha akkor dicsekszem, mikor Ő épp panaszkodik.

Hétvégén mi is megkereszteltük nővéremék Bencéjét. A nagylánynak én vagyok a kerianyja, most Picurnak a férjem lett a Keriapja. Szép volt a szertartás, de 8 gyerkőcöt kereszteltek, és végig állni kellett. Kicsit sok volt nekem, de azért kibírtam.

Pocim amúgy nődögél, de nem feltűnően nagy, annak ellenére, hogy már 10 kg-ot híztam.

Dorka: boldog névnapot Neked.

Angyalka: állásinterjúról várjuk a híreket.
vivi79
 
 


Sziasztok!


Köszönöm a szülinapi köszöntéseket.

Arwen, a tortát meg is csinálod nekem??? :lol: (azt, amit beillesztettél?) :lol: :D Mert akkor megéri felutaznom Pestre :lol:
Bocsi, de még nem volt időm rákérdezni a férjemre fűtés ügyben, mert napok óta szülinapozás van, vendégek stb... Ma meg egy barátnőmmel talizom. Annyira eltelik az az idő, amíg Balázs bölcsiben van, esküszöm elfoglaltabb vagyok, mint mikor itthon volt velem.
Barátnődnek gratula az ikrekhez, nekem két barátnőm is spontán lett ikrekkel terhes. Az egyik ráadásul hármasikrekkel :lol:

Vivi, örülök, hogy jól alakulnak a dolgaitok és kezd kikristályosodni, hogy lesz ez a szülés dolog.

Nán-dorka, az aranyköpésen nagyon jót nevettem. Gondolom írod az ilyeneket. :)
szerika
 
 


Nagyon köszönöm a köszöntéseket!

Arwen, tetszik az életformád. Mozgásról is írj lécci, hátha insprirációt kapnék. :wink:

Vivi, klassz, h kezd alakulni a dolog. Látod, csak el kellett kezdeni fogllakozni vele és szépen kibomlott a dolog. nekem ez már nagyon megnyugtató forgatókönyvnek tűnik.

Szeri, persze,írom , már Doró aranyköpéseit is.

Egy nemrégi:
Készítettünk körmöcskét (fonalból egyfajta szövés). Dorka kérdezte, kinek, mondtam, h a testvéremnek, névnapjára.
Erre Dorka: "Nekem csinál Anya."
Én: "Jól van, majd születésnapodra csinálok neked is."
Dorka: "Inkább tortát."

:D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


(de hülye vagyok, ne haragudj Nándorka, h megkésve):

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!!!!!!!!!!

Dorka aranyköpése :lol: :D :D (tesójára ütött szövegben).
szerika
 
 


Köszi, Szeri, dehogy haragszom. Így kellemesen elhúzódik... :lol:

A kölykök aranyköpéseit meg eladjuk a Garfield-újságnak. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nándorka! Boldog névnapot! (bocsi, hogy megkésve)

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Krisz, köszi, aranyos vagy!
kérdésedre: én nehezen kockáztató típus vagyok. Olyanba esetleg belefognék, ahol ne mkell sokat befektetni, de ha igen, akkor paráznék.
!!! Ma Rád gondoltam, amikor a Kossuth Rádióban hallottam egy műsort. Arról volt szó, mitől tudnak sikeresek vagy éppen nem azok lenni a kis- és középvállalkozások. Sztem nemsoká meghallgatható lesz a műsor az archívumukban. Dél körül volt, ill. inkább 12:20 körül. Nem hallottam jó, mert Doró ott ugrabugrált, de talán olyasmi is volt benne, honnan lehetne az alapvető szükséges infókat beszerezni, hogy ne tartozzunk abba az 50 %-ba, amelyik tönkremegy. Sok benne az egyéb, a kesergés, de mintha ez a segítő infó is benne lenne.

Nemsoká 2 éves nagygyerekek szülei! :) hogy készültök a szülinapra? Mi lesz az ajándék?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Csonginak nagyon-nagyon boldog 2. szuletesnapot kivanunk!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
arwen07
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: