Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak gyorsan irnek Neked Nandorka!
Gyes:tudtommal julius 1-tol szuntetnek meg,ahogy pl a szocpolt is..
Azaz,akiknel a baba ez utan a datum utan fogan,azokra ervenyes.
Tehat Rad mar nem!
Nalunk pl siman erdekes,es azoknal,akik meg terveznek babat.
Elvileg (ezt azert irom,mert Magyarorszagon barmi lehetseges :evil: meg az ellenkezoje is) jogilag nem is valtoztathatjak meg a mi jogosultsagunkat,mert ugye ugy van,hogy ahogy elkezded,ugy is fejezed be (mint pl az egyetemnel,ha 3.eves vagy es kitalaljak,hogy 5nyelvvizsga kell a diplomahoz,akkor az mar Rad nem vonatkozik,csak azokra,akik azutan kezdik,miutan a torveny megszuletik).


Mindenkinek Kellemes Husvetot kivanunk!!

Kép Kép Kép Kép

Most csak ennyi voltam,miota jo ido van,jovunk-megyunk,kertben toltjuk az idot,nagyszuloknel stb.

Esztora,
Nyunyinak gyogypuszik!Remelem mar el is felejtette!
Attila tegnap rohangalt az udvaron Anyumeknal megbotlott es beletenyerelt egy rozsabokorba..hat legalabb 8tusket szedtem ki a tenyerebol,meg elegge szetkarcolta neki az huvelykujjat :( De hat ez van,mindig van valami veluk.Gyorsan lekezeltuk(tuskek ki,viz,betadine),es o mar 1 perc mulva azzal a kezevel cipelte a locsolokannat,meg ilyenek...
En is azt mondom egyebkent (nem tudom azota hogy alakultak a dolgaitok),hogy nem jo az (Neked),hogy minden nap nalatok log a (volt)Parod.O is erezze,hogy jar az valamivel,hogy o igy dontott.
Kitartas!!

Puszi Nektek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arwen07 2009.04.10 20:02-kor.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok! Velünk minden rendben, továbbra is az udvaron töltjük szinte az egész napot. Ha mégsem, akkor sütök, főzök, takarítok, nem érek rá géphez jönni.

Enikő olyan okos nagylány, egyik nap próbáltam a nagyágyára tenni ebéd után aludni, mondván a kiságy kisbabáknak való, és hamarosan kell öcsinek. Az én pici lánykám szó nélkül elaludt. Aztán este szintén ott aludt el, és azóta folyamatosan.
Azt hittem majd nehéz lesz az átszoktatás, azért is kezdtem már most, de ha nem történik valami hírtelen változás, akkor ezen már túl is vagyunk. Tiszta büszke vagyok rá. :wink:
vivi79
 
 


sziasztok,

mi is élünk, virulunk, élvezzük a jó időt, jövünk-megyünk Leventével :lol:
Boldog húsvétot kívánok Mindannyiótoknak!
Pusz
Viki

Kép
vickybabe
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre ide is eljutottam :) Mióta megjött a jó idő, folyton kint dekkolunk az udvaron :) Aludni is a babakocsiban alszik, este 5 körül szoktunk csak bemenni. :) Most is itt alszik mellettem, igyekszem is :)

Ágota, drukk az ominózus Áprilishoz! :):):) :wink:

Esztora, gyere amilyen hamar csak tudsz! A "párod" hisztijével meg ne foglalkozz, kettőtök közül most nem neki a nehezebb, s szerintem igenis igazad van abban, hogy sürgeted a költözést, hiszen így nem tudod lezárni magadban a dolgokat, ha folyton ott lofrál. :roll:
Nyunyi balesetét sajnálom, reméljük hamar begyógyulnak a sebei! :)

Dorka, remélem most már tényleg meggyógyultál :) Doró édes lehet ezzel a "kimegyek" dumával :) Jövő ilyenkor már talán Peti is kijelenti ezt nekem :)

Vicky! Ez a gyerek hihetetlenül gyönyörű! :) S jól látom hogy most már elkezdett anyájára is hasonlítani? :) :wink:

Fejlesztés: Mi rengeteget énekelünk, mondókázunk, a könyvek még nem kötik le. Én azt gondolom, hogy ha egy gyerekkel a szülők sokat foglalkoznak, beszélgetnek, fejlődik Ő magától, s ha csak nincs valami "fogyatékossága" nem szorul szaki-makik segítségére :)

Hajninak és Áronnak utólag is Nagyon Boldog Névnapot! :oops: :oops:

Szeri, reméljük Balázs élvezni fogja a bölcsit, s akkor már Te is többet tudsz pihenni! :wink: Barna meg monnnyon le!

Vivi, szupi hogy minden rendben van! :) Enci nagyon édes lehet ahogy főz! :) Az átszokáshoz meg nagy Gratula! :)

Nikó, egyenlőre még nincs semmilyen, a rohadt kárszakértő cég egész héten ült a beérkezett papírokon, nem küldték tovább a biztosítónak csak majd kedden :evil: :evil: Úgyhogy talán jövőhét végére lesz mosógépem, addig is anyós pajtiékét koptatom. De legalább át lett takarítva. Ne tudjátok meg mi volt benne. :? Kb. 1,5 éve meg van, s a kihúzható mosópor-és öblítő rekeszt azóta nem takarította ki. :shock: Egyébként Gorenje-t tervezek, a szerelő arra esküszik :)

Krisz, sajnálom, hogy ilyen döntésre kényszerültök. :cry: Nem próbáljátok meg még júliusig felvenni a szocpolt?

Marietta, gratula Flóra 5. fogához! :) Nekünk még mindig csak 2 van :) Alvásotok javult azóta?

Rólunk: Mi jól vagyunk, mint írtam egész nap a levegőn. Ennek hatására Peti nappal alig alszik valamit (tízóra után 1 óra, meg uzsi után 1 óra), így éjjel alszik, s ma reggel is 3/4 8-kor kelt :) Úgyhogy így most nagyon jó :) Az egyetlen gond, hogy semmire sincs időm, bent max. 30 percet bír ki, utána nyűgösködik, s ki kell vele jönni. :) De azért nagymamával ketten felváltva megoldjuk.
Képzeljétek, Apa jövőhéten itthon lesz szabin! Annyira örülök és úgy várom már! :):)
Piri csütörtökön megjött, mindenféle fájdalom nélkül, s már múlik is. Kifejezetten jót tett ebben a tekintetben a szülés :) :wink:
Peti kapott húsvétra a nagyszülőktől egy dömbert :) Majd rakok fel képet. :) Imádja ha tologatjuk benne, s Ő is szokta toligálni. Egyébként haláli pofa, nagyon jó humorérzéke van, imád sétálni, nézelődni. Viszont piszkosul akaratos. :? Már most látom hogy kemény dolgom lesz. :roll:

Mindenkinek nagyon Kellemes Húsvétot, sok Locsolót és finom Hamikat Kívánunk!

Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Na, íme néhány kép

Dömperezek
Kép

Ilyen vagyok most :)
Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Halihó Lányok!

Remélem Nyunyi is, és Te is jól vagy Esztora! Szerintem is az a jó, ha látja, hogy a döntésének vannak következményei!!!

Kismamák remélem jól vagytok, nem visel meg Benneteket ez a hirtelen melegedés.

Hát mi is úgy vagyunk, hogy effektíve csak alvásra jövünk be, persze akkor nem is nagyon lehet kint maradni, pont süt olyankor a nap. Szuper, mert egyszerűen kimennek Mindivel a mezőre, és ott elvannak. JarJar vigyáz Rájuk (vizsla kutyus). Ott homokoznak, játszanak, beleülnek a Jar által ásott gödrökbe (komolyan olyan, mint a Mars :roll: )

Pinkiné, Peti napról napra jobban hasonlít Rád!!!! Nagyon édes!

Most itt vagyunk Apa szüleinél. Hát Csonga nagyon odavan! Mi is jól érezzük magunkat. Tegnap a Papa repülőjén voltunk (Papa repülőket szerel, ahogy az én pici "Férjem is" és van egy saját duplaszárnyú AN2 -esük, ezzel szoktak permetezéseket vállani), szóval volt ott traktor is, meg dömper. Hihetetlen élvezte Csongor!

No megyek is, mert én felügyelem most a kaját (Mama elment templomba).

Pusszancs, mindenkinek nagyon kellemes HÚSVÉTOT kívánunk!

Pusza

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Lányoknak sok locsolkodót, fiúknak sok szép piros tojást!

Kép
szerika
 
 


Sziasztok!

Én is életjelet adok, mert Alex rögtön ébred, de kaját is kellett főznöm gyorsan. Mi jól vagyunk, azt leszámítva, hogy szinte minden ízületem fáj, most reggelente járok a Ceragem masszázsra, kezd alakulni, meg diétázni kezdtem ma, mert biztos a kaja miatt van. Ha nem eszek cukrosat, fehér liszteset, meg kevesebb állati fehérjét eszem, akkor sokkal jobb, egyébként meg úgy fájnak az ujjaim, a térdem, hogy behajlítani sem nagyon tudom őket. Úgyhogy most szinte csak gyümölcs, zöldség, meg durum lisztes dolgok vannak a menümön. Még jó, hogy szeretem őket, meg hozzá is vagyok szokva.

Alex változatlanul 3xfél órát alszik átlagban, úgyhogy semmire nincs időm. Mióta a meleg bejött, azóta azt is csak bent hajlandó, lesötétített szobában.

Esztora, kitartás, és állj a sarkadra, és lépj, mert R. nem fog. Legalábbis úgy néz ki. Ez a helyzet meg egyikőtöknek sem jó, de Nyunyinak a legrosszabb, mert Te sem vagy nyugodt. Az orrának meg javulást!!!!!!

Kismamik, próbáljatok meg azért pihizni!

Krisz, kár, hogy így kellett döntenetek, azért rágjátok át még egyszer, nincs-e mégis más lehetőség.

Bocsi, akinek nem reagáltam, de mennem kell.

Pusz, Nikó

Kép
nikóska
 
 


puszi nektek,
locsolkodás volt vhol?
Doró élvezte, majd mesélek!
n

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


CSONGINAK NAGYON-NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gondolom mindenki élvezi a jó időt és azért pang a fórum. Nekem is most azért van pár percem, mert ma leadtam a nagyszülőkhöz ezt a rosszcsont gyereket :wink: De jövő héten szokjuk a bölcsit, kiváncsi leszek... Mindig abban reménykedek, hogy jutok egy kis szusszanathoz, ha beadom a bölcsibe. És közben azt is érzem, hogy lehet, hogy egész nap ott fogok majd lesekedni (tőlünk 2 perc sétára van a bölcsi), hogy mit csinál... :roll:

Pinkiné, nagyon klasszak a képek Petiről. Tök édi. :)

Nán-dorka, gyere mesélj, milyen volt a locsolkodás! Balázs az még az apját is meglocsolta :) sőt... folyton őt akarta locsolni. Nagyon édi volt. Mindjárt rakok egy-két képet.

Csajok! Kinek van meg az Anna Peti Gergő könyv? Felolvastok belőle a gyereknek? Vagy csak nézegetitek? Szeretik? Venni akarok Balinak, mert nekem nagyon tetszik a sok színes rajz benne, de nem tudom mennyire értékelik még ilyen korban. Vélemény? Arwen, nektek azt hiszem van ilyen könyvetek.

További szép napot mindenkinek, most ennyire futotta.
szerika
 
 


Ja és remélem mindenki jól van. Egy-két szó erejéig gyertek, jó???
Ne hagyjuk, hogy kihaljon a fórum! Meg ha ráérek olyan jó olvasni, hogy kivel mi van.

A betegnek meg jobbulást. Balázsnak is folyik kicsit az orra, de nem vészes egyenlőre.
szerika
 
 


Kép Kép Kép
szerika
 
 


Sziasztok!

Ma mar korabban is akartam irni,de aztan ki kellett menni a hazhoz,igy csak most jutottam ide:)
Mostanabn eleg ritkan,tudom,de igyekszem:)

Csongornak nagyon boldog nevnapot kivanunk!!!!!!!!

Kép

Mi allandoan kint vagyunk,hol a haznal,hol a nagyszuloknel hederezunk:)
Iszonyat sok tennivalo van a hazzal,na meg sok gond,de hat senki sem igert mast :?
Haladni jol haladunk nagyon,elkezdtek ma vakolni,kesz a villanyszereles,a falfutes(padlofutest majd a vakolas utan kezdik),kivul a szigeteles es elkezdtek rakni a hazra a klinkerteglat.
Hat olyan lesz pont,amilyennek megalmodtuk.:)Csak mar lennenk ott.Neha el sem tudom kepzelni,hogy valaha bekoltozunk,ott leszunk.Addig ugy erzem meg sok buktato lesz:/
A konyha latvanyterve is kesz,mar csak aprosagokat modositgatunk rajta:)
Husvet nagyon-nagyon jol telt,allandoan egyutt voltunk,hol harmasban,hol az egesz nagy csaladdal (15en:)).

Szeri,
Balazsod milyen nagyfiuuuuuuu!:)Edes nagyon,irto helyes!!!
Bolcsi szerintem be fog neki jonni:)Na meg Neked is:)
Mostanabn hogy vagy?Jobban?Verzes,fajogatas nincs,ugye?
Anna,Peti,Gergo nekunk mind megvan,csak a ket utolso darab nincs (Annakonyv,Petikonyv),Attila imadja,de o minden konyvet imad:)
Felolvasas meg rovid ideig erdekli,de nezegetni,azt kepes lenne naphosszat,meg felsorolni belole mindent.:)))
Mostanaban alkot egyszeru mondatokat is(inkabb szokapcsolatok),de halali osszetetelben.
Pl birtokos szerkezetek nagyon mennek,kinek a mije,meg csucsulni ide,oda amoda,ezek a kedvenc szokapcsolatok.
De pl multkor Ocsem slusszkulcsara alkotott egy jot:Toyotaja kulcsaja :lol:
En ajanlom az AnnaPetiGergo konyveket,mert eleg nagykorukig elkiseri oket,es gyonyoru szines kepek,kerek sztorik vannak benne,es rengeteg minden,amire kerdezheti a gyerek,hoyg MI EZ?? (nalunk ez mar honapok ota a fo kerdes:))) :lol:
De mondjuk anniy jo konyv van.Attinak meg kedvence a Tesz Vesz varos sorozat,ebbol is megvan jooo par.Meg csomo mondokaskonyv,ilyesmik.

Niko,
izuleteidnek jobbulast,jo nehez lehet igy:(
Remelem Alexed ahogy no,ugy fog egyre tobbet aludni!!

Ragota,
orulok,hoyg jol erzitek Magatokat a nagyszuloknel,kepzelem Csongi hogy elvezi a repcsit :lol: :lol: :lol:
kepzelem milyen jol elvannak otthon Mindivel,edesek lehetnek egyutt,ahoyg bandaznak :lol:

Pinkine,
Petid tunderiiiiiiiiii!Nagy kope:)
Orulok,hogy Petid ejjel jobban alszik:)

Krisz,
sajnalom,hoyg tolodik a babaprojekt. :(

Vivi,
buszke is lehetsz Enikore!!!Igazan nagylany mar!Tokjo!Majd fotozd le a nagy agyon:)Edes lehet!
Te jol vagy?Hihetetlen,hogy mar itt tartasz!!!!!!!!!!!!

Nandorka,
Nalatok hoyg telt a Husvet?:)Edi lehetett Doro,ahogy varta a locsolokat:)
Nalunk csak a csalad locsolkodik korbe,mikor osszejovunk.Anyumekhoz a mai napig mennek a locsolok(rokonok,baratok).Kiskoromban szamoltam,hogy hanyan jottek,ugy vartam oket.Aztan miota elkoltoztem szinte teljesen kimarad ez nekem.De majd ha lanyunk lesz,akkor biztosan varjuk a locsolokat.

Tobbiek?
Irjatok ki hogy van!!!!!!!!!!!!!!
Meri ezer eve nem volt!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Nandorka,
meggyogyultal mar?Remelem mar teljesen,ebben a szep idoben.

Adrira es Esztorara sokat gondolok!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Szeri, a fiam is nagyon szerette és máig is szereti az Annapetigergőket, Doró is már rendesen végighallgatja belőlük a meséket. Amúgy bizonytalanság esetén érdemes könyvtárból tesztelni a könyveket. De ezeket nem kell. És Bartos Erika írta a Bogyó és Babócákat is, azok is tök jók. Pont a gyerekeknek fontos témákat tárgyalja, és pont a ő nyelvükön. Nekünk is kényelmes, mert ezek mellé nem kell magyarázni, lehet őket egy az egyben olvasni. :)

Majd írok rendesen, ígérem, de most elígérkeztem a férjemnek. :oops: A fiam a nagyszülőknél, egy kicsit szabadabbak vagyunk... :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen, köszönöm kérdésed, sajnos még nem teljesen, de már a közérzetem jó,csak a krákogás húzódi kel. Eléggé unom már, de ma már énekelni is voltam, ment is többé-kevésbé.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen, sztem tök jól haladtok. Jó, tudom ,más belülről átélni, de próbáld úgy nézni, h ilyen többet sosem lesz (ha tényleg igazán jóra sikerül, és nem költöztök többet), ilyen izgalmas és alkotó jellegű a házzal a kapcsolatotok. Jó lesz majd erre visszaemlékezni is, hidd el.
Édes lehetett a fiad a Toyotája kulcsajával. Írni kell ám az aranyköpéseket, csajok!!! A fiammal már óvatosan elő-elővesszük az övéit (hamarabb nem akartam, nehogy rosszul essen neki), és roppantul élvezi!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Csongornak nagyon boldog névnapot!!!

Bali nagyon szép, és miylne nagyfiús, tényleg hihetetlen. De őrajta már pár hónapos kora óta csodálkozom, h miylen nagyfiús, mindamellett, h nagyon édi is. Azzal a fürtös gyöngyikével! Gyönyörűek!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri, ugye nem lett beteg Bali? Drukk a jövő héthez! Mesélj majd! Én úgy érzem, Bali élvezni fogja.

Nikó, sok-sok gyógygondolatot küldök! ++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Hogy boldogulsz a mindennapokkal? Jobb lett a diéta hatására?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


RAgota, nagyon mesés, amit leírtál, tök jó lehetett! Repült is Csongi? A traktort is nagyo nszereti Doró is!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Vivi, te mikor érezted a 2. gyerkőc mozgását? Én mintha már egy ideje érezném néha-néha, de nem biztos... olyan korai lenne még, nem?

Nán-dorka, nem lett beteg Bali, kicsit folyt az orra. Megnézettem a dokinővel is, mivel kellett a bölcsihez tőle igazolás és minden rendben. Na majd a bölcsiben... ott mindenkinek mindig folyik az orra.

Arwen, nincs vérzés se, fájás se. Amióta leestem a székről minden elmúlt. Csütön megyek dokihoz,már nagyon várom.
Ati nagyon édes lehet, ahogy beszél :) Amikor leírod, szinte látom magam előtt, ahogy mondja :)
A házról van kép? Vagy majd inkább később teszel?
Vettem Balinak Annapetigergőt (családi fészek) és nagyon szereti. Mindig mondja, hogy annapannát olvassunk.
Ja, egyébként a teszvesz város van dvd-n is azt hiszem, biztos az is jó lehet.

Mennem kell, megyünk játszóra.

Pusszz mindenkinek!
szerika
 
 


Sziasztok!

Gyors életjel talán kb 1 hónap múlva lesz gépem és akkor igazából visszatérek!!
Nagyon hiányoztok!Mi jól vagyunk ,már majdnem 7 kg fogytam és hetente 3-4 szer tornázni járok!
Jók legyetek!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Képzeljétek, találtunk egy oldalt, ahol személyesen lehet támogatni egy afrikai csecsemőotthon babácskáit. A férjemmel úgy döntöttünk, h támogatjuk az egyik babát, ha már nekünk olyan szerencsénk van, h itt vagyunk egymásnak és nem kell nélkülöznünk - legyen neki is kicsit könnyebb. Most lehet nekik személyes ajándékot is küldeni, mert egy oda utazó társaság vállalta, h elviszi a babáknak, amiket küldünk. Játékokat, tányérkákat, ilyesmiket fogunk küldeni. Ha vkit érdekel, itt lehet megnézni a babákat. (A sorsuk nagyon szomorú, a várandósok inkább csak nézzék, ne olvassák. Ezt nem viccből írom.)

http://www.ahu.hu/index.php?page=bamako


Szeri, én már 14 hetesen éreztem Dorót, mondjuk én olyannyira rosszul voltam, h nem terelte el semmi a figyelmemet... Szóval simán lehet, h már a babócát érzed!!

Esztora, örülök, h jól vagy, és várunk vissza!!!!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


A másik inkább Fábryék útjáról szól, a csecsemőkről a link:

http://www.ahu.hu/index.php?page=mali

Szeri, ugye, h bejött az Annapanna? Ajánlom még Bartos Erika verseskönyvét is, ha eddig nem tetem volna: Zsákbamacska a címe, és én, aki roppant igényes vagyok vers dolgában, is nagyon szeretem. Doró meg már verset mond belőle: múltkor úgy videóztam le, h mondta a Did-dagi dongó kezdetű verset, én pedig úgy tartottam a könyvet, h látsszon a szöveg. Tök jól sikerült, mint vmi képalírás.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Digi-dagi dongó helyesen. Bocsánat!

Húsvét:
A kisfiam ment a család férfitagjaival locosolkodni ,nem sok helyre ugyan, de annál több tojással tért haza. Dorónak is tetszett a locsolkodás, mondjuk én kitaláltam a gyerekbarát locsolást, h egy szál virágra vizet teszünk, és azzal hinti meg a locsoló a meglocsolandó fejét, és aztán oda is adja neki a virágot. Tudom, nem autentikus, de szerintem édes. :D
Kivéve, amikor a locsolásra szánt tulipán szirmai mind egy szálig lepotyogtak, mert a lány kiskutyája meg akarta szagolni a virágot, és felugrott. De akkor meg nagyot nevettünk... Szóval inkább strapabíróbb virágot ajánlok, úgymint nárcisz vagy jácint.

Itt Doró a tulipánjával:

Kép


Később aztán kilovagoltunk a közeli tisztásra:


Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Hahó Lányok!

Bocsánat, hogy így eltűntem, ígérem próbálok minél többször jönni.

Nagyon köszönöm a jókívánságokat, Csongor nevében.

Jól vagyunk, minden rendben, csak dolgozom (főként itthon), ha nem dolgozom, akkor meg Csongával nyomulunk kint a kertben :)

No csak egy pillanatra ugrottam be.
Balázs tényleg olyan Nagyfiús, de mindig is az volt, ahogy Dorka is mondja.

Nándorka, mi is támogatunk egy kisgyereket Afrikában, Malawiban, csak mi más úton.

No leesem a székról, majd mesélek még

Pusza

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, a hosszú hallgatás miatt, de ennyi kellett, hogy túllépjek... Visszaolvasok és jövök

Kép
Kép
adrienna
 
 


Sziasztok!

En is igyekszem jonni bovebben,most csak annyi,hogy:

NAGYON-NAGYON BOLDOG 2. SZULETESNAPOT GABORKANAK!!!!!!!!!

Kép Kép

Adri,varunk vissza!
Meselj,mi ujsag a 2 eves nagy fiaddal?Es tegyel kepeket is rola a keptarba,mar ezer eve nem lattam ot!!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Most latom,hogy az egyik tortan 3,a masikon 1 gyertya van,ugyhogy atlagoljunk :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok, csak életjel.

Jól vagyunk, de Alex már sír is, Puszi mindenkinek, meg Boldog szülinapot, Gábornak.

Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, folyton az udvaron, csak a nagy napsütésben és enni jövünk be, még aludni is kint alszik :) Idáig babakocsiban és utazóágyban lebzseltünk, holnaptól pokrócon leköltözünk a Földre :) Remélem semmit nem akar majd összeenni :)

Gáborkának Nagyon Boldog 2. Szülinapot Kívánunk!

Jelentem, szombat óta van új mosógépem (Fagor, imádom!!!!) :):):), a biztosító nem hajlandó fizetni, most velük csatázom :evil: :evil:

Peti tegnap óta próbál kapaszkodás nélkül felállni (sikerül is neki, ha elveszíti az egyensúlyt fenékre tottyan vagy lerakja a tenyerét és úgy érkezik le) :) Éjjelente egész jól alszunk, ma is 1/2 7-kor kelt, de legalább csend volt éjjel :)

Lányok, dilemmában vagyok, segítsetek! :roll:

Peti már eléggé unja a babánt, almát, körtét. Mivel a zöldségesnél egyre több gyümit látni, gondoltam veszek, szőlőt, szilvát, dinnyét s mondjuk kompótnak megfőzve megcsinálom. De a védőnő hevesen tiltakozik, mert hogy a szőlőtől, szilvától fosni fog, a dinnye meg csak lé. De az üveges kaja meg tök rossz ízű (mind ugyanolyan - nekem legalábbis) plusz Peti nem eszi meg.
Szerintetek mit csináljak?
Az arwentől kapott táblázat szerint már eheti őket - a szőlőt nem írja, dehát abból meg csinálnak üveges bébi italt. Szóval most nem igazán tudom mit csináljak. Én szívem szerint megpróbálnám....

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné az én véleményem nem vennék ezekből a gyümölcsökből!!!!ezek primőrök és nem való a babáknak (nekünk sem vajon mivel kezelik??)volt egy cikk a kismamában anno hogy a szilva több hónapig nem romlott meg a hűtőben,na akkor lett gyanús és írtak róla egy cikket. Én fagyasztott gyümölcsöt adtam Nyunyinak anno inkább.
soha nem veszek csak szezonális gyümölcsöket a zöldségesnél.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Gábornak boldog születésnapot!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Nagyon boldog 2. szülinapot Gáborkának!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


GÁBORKA! ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!! NAGYON BOLDOG 2. SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!
(nem semmi, hogy telik az idő, szinte még most születtek ezek a csöppségek...)

Adri, mesélj mi újság veletek! Mit tud Gáborka, mit szoktatok csinálni? Maradsz még vele otthon? Szülinapi képeket is kérünk!!!

Mi szokjuk a bölcsit, imádja Bali, mindig sírva jön el... és hulla fáradtak vagyunk mindketten.

Az Annapetigergő (Annapanna - így hívja) könyv a kedvence, naponta többször kell megnézegetni, nagyon jó, hogy megvettem és tényleg mindenkinek ajánlom!
Nán-dorka, köszi a könyvet amit ajánlottál, azt is megnézem majd!
Dorónak milyen nagy már a haja, nagyon csajos fürtjei vannak! Nagyon édi ebben a ruhában!

Angyalkrisz, te is régen voltál! Mi zu Csengével és veletek?

Pinkiné, én még nem adnék Petinek ilyen gyümiket (a szőlőt a haja és magja miatt, a szilva nem szezonális és még a dinnye sem) Nálunk pl Balázs a mai napig csak az almát, banánt és narancsot eszi meg, ja és az őszibarackot. Nem látom rajta, hogy hiányozna neki esetleg más gyümi is. De ez az én véleményem.
szerika
 
 


sziasztok,

vagyunk mi is, csak nemigen jutok gép elé...Levente keveset alszik nappal, és sokat jövünk megyünk :D

Adri, Isten éltesse Gábort!!!!!! Hihetetlen, hogy repül az idő!

Krisz, mi újság veletek? Voltál már a dokinál azóta?

Esztora, gratula a fogyáshoz, csak így tovább! :D

Pinkiné, gyümikhez még nem értek...átküldené valaki az Arwen-féle táblát? Lassan nálunk is aktuális lesz...ú
Mikor talizunk? Csajok, akinek van kedve és tud, csatlakozhatna, szervezhetnénk egy nagyobb talit is nálunk! Van a közelben játszótér, és itt az udvar is. Na?

Nándorka, Doró tündéri! Milyen kis fürtös lett :lol:

Szeri, vigyi magatokra! Ne mászkálj székekre! Mozgás: én Levit nagyon korán éreztem, olyan 14-15. héten. Drukk csütörtökre!

Arwen, izgalmas ez a házprojekt! Falfűtésetek lesz? Sok jót hallottam róla! Képeket tényleg tegyél majd, már biztos látványos! Várjuk a hosszabb beszámolót! Attid édes, ahogy dumálgat :lol:

Nikó, hogy alakul az alvásotok?

Rólunk: jól vagyunk, múlt héten kaptuk a 3 hós oltást, a rota miatt egy hétig hányt szegénykém és éjszaka is 1-2 óránként keltünk, de kopp-kopp mára már jobb a pocakja. Egyébként gyorsan telnek a napok, sokat mászkálunk már, bár a kinti alvásra még szokatnom kell, mert babakocsiban csak akkor alszik, ha tologatom, de így nem tudok a kertben ténykedni...Tippek esetleg?

Tejcsi hál'Istennek van, kis husis a Manókám:
Kép

Puszilunk mindenkit!
Viki és Levente

Kép
vickybabe
 
 


GÁBORKÁNAK NAGYON-NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK SZÜLINAPJA ALKALMÁBÓL!!!


Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Pinkiné, ez édes, már tudjuk, honnan a mondás: "unja a banánt". :lol: Az üveges ételekkel én is így voltam, főleg a natúr borsót ettem meg nehezen, ha meghagyták, de ők imádták! Én úgy voltam vele, h nem baj, ha egészségesebb, természetesebb ízviláguk alakul ki, mint az enyém, ezért szívesen adtam ilyen natúr ízeket a gyerekeknek.

Viki, tényleg, milyen kis kerek Levi baba. És nagyon erős, látni rajta. Örülök, h jól vagytok! Köszi a meghívást. Megírod priviben, hol is laktok? Nem emlékszem pontosan, így nem tudom, el tudnánk-e menni. De szuper lenne!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri, de klassz, h így szereti Bali a bölcsit. Nem csalt a megérzésem... :)
Bogyó és Babóca-könyvek is jók uettől a szerzőnőtől. De lehet, h azt ismeritek is már.

Örülök, h ilyen sokan jelentkeztetek! Hogy vagytok?

Nálunk most a fő sláger az éneklés. Ha hallja, h éneklek, rögtön odajön, múltkor pl. úgy siekrült megnyugtatnom egy szűnni nem akaró sírásból, h elkezdtem olyan dalokat, amiket nem ismer. Győzött a kíváncsiság, abbahagyta a bömbölést... És ő maga is egész jól eltalálgatja már időnként a hangokat, a szövegek meg már jól mennek több dalnál is. Olyan édik, mikor ketten énekelnek a tesójával. A bátyja sokat ölelgeti mostanában, nagyon jól megvannak. Akkkorákat nevetnek együtt, csudajó. (No persze ott van az érem másik oldala is, de másik oldal nélkül nincs érem sem. :D )
A daloknál a legviccesebb, h sokat hallgatunk egy versmegzenésítéses cd-t, amin sok újabb és vidám vers mellett van pl. Balassi-vers is. Haláli, ahogy azt is tudja már részben!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen voltam... Tegnap voltam a szövettani leletemért, de alig akarták kiadni nekem, mivel állítólag ilyen leletkiadásra is időpontot kell kérni... :shock: Persze nem értek belőle semmit, az egész latinul van. Vicky! Május 4-én megyek a dokihoz. Majd remélem lefordítja nekem. :roll: Bár azt mondják, hogy semmi nem szokott belőle kiderülni... Amúgy szerintem rendben vannak a dolgok, 4,5 hétre meg is jött, időben el is múlt. Bár anyukám mondta, hogy kérdezzem meg a dokit, hogy nem kellene-e egy hormonvizsgálatot csinálni. (Szerinte azért híztam meg, mert nincsenek rendben a hormonjaim, meg a vetélés is lehet amiatt) Szerintetek?

Nándorka! Csak ámulok és bámulok, hogy Dorka már verset mond! Nagyon ügyes! Csenge még beszélni sem nagyon akar... Mondjuk most már egyre több szót mond. De olyan mintha szégyellné, ha valamit mond. Szerintem valami gátlás lehet benne. Mostanában elkezdtünk rajzolgatni, vettünk színes ceruzákat, és a rajzokra (egy csomóra) mondja, hogy az mi. Olyan mintha rajz közben megfeledkezne a gátlásairól. :) Csak az a baj, hogy nem tudok jól rajzolni... :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Képzeljétek voltunk vasárnap Szentendrén a skanzenben, és nagyon jó volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Mivel a hónap 3. vasárnapja volt nem kellett fizetnünk belépőt sem. Egy barát házaspárral mentünk, nekik 4 éves a kisfiú. Úgy elszaladgáltak a gyerkőcök, és milyen jó idő volt, meg milyen jó levegő, meg az a táj! Sajnos csak a felét tudtuk bejárni, de majd legközelebb a többit. Ja és vonatoztunk is. :D Van egy kisvonat a skanzen területén. Teszek egy pár képet, ha nem bánjátok!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Csenge a nagy kedvenccel, a motorral:
Kép
Almaevés közben:
Kép
A táj:
Kép
Hintázás:
Kép

Kép

Ja igen, tök jó játszótér is volt ott.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Krisz, de jó, h jöttél! De édes ez a kislány továbbra is! :D Látom, most már jobban elviseli a sapit... Emlékszel?? :D
Skanzen - én is nagyon szeretem, jó, h emlékeztetsz rá, elmegyünk majd mi is.
Azért azt a versmondást nem úgy kell elképzelni, mint a Vers mindenkinekben... :lol: :lol: Akkor élvezhető a mű, ha magad is tudod a szöveget. Meg átírja kicsit meg iylemsi, de persze pont ezektől nagggyon édi.
Ne aggódj, ráér még nagyon. Tudod, nem érdemes összehasonlítani őket. Csengénél meg a mozgásfejlődés szaladt meg nagyon, úgy emlékszem.
Rajz: szerintem erre is igaz, ami az éneklésre: h minden gyereknek az ő anyukája tud a legszebben...

Egy kérdést megér, amit anyukád felvetett. Pláne, ha Neked is megnyugtató lenne.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Életjel!

Mi is megvagyunk, jól vagyunk.
Folyamatosan kinnt és úton vagyunk. Vettünk 1 esernyőkocsit és így már tegnapelött elutaztunk a barinőmékhez akinek 1,5 éves a kislánya.
Jó volt. Flóra imádja nézni a gyerekeket.

Jön a 6-ik foga. Egy tündér bogár. Nagyon imádjuk Őt. Az apjával egyenesen szerelmesek egymásba. :D
Viszont nagyon akaratos hisztis kislány. :oops: HA vmi nem úgy van ahogy Ő akarja iszonyat hisztit lever. Olyan erő van benne hogy csuda. Ugyanis verekszik is. :oops: :oops: Nem tudjuk miért csinálja. :roll:
Már a játszón is megtépte egy nála nagyobb kislány haját + a barátnőm lányát is többször.
Olyan kis vadorzó. KIcsit szomorú vagyok ez miatt. Remélem nem azért ilyen mert én elrontottam vmit. Mert mi nem viselkedünk így. Komolyan mondom magamon is megvagyok lepődve mert én alapból egy nagyon pörgős hirtelen haragú ember vagyok, de Flórával nagyon türelmes. Nyugodtan beszélünk hozzá rászólunk ha vmit nem szabad és akkor felém fordul és a kis mutató ujjával "megfenyeget". :lol: Olyan vicces olyankor különben.

Kajával úgy állunk hogy egyedül ebédre hajlandó főzeléket enni de hiába eszik meg sokat szopit nem vált ki vele. Főzi után is kell neki a cici és szopizik is rendesen. Én amúgy nem bánom. Úgyhogy így is van napi7-8x szopi+a főzi.
Majd csak alakulunk. Amúgy csak a darabos kaják jönnek be neki. Aminek örülök. Semmi pépeset nem eszik meg. Megeszi az én főztömet is meg a boltit is. Gyümiből a narancsot szereti. Rendesen harap belőle és elnyammog rajta. És olyan édes ahogy mondja közbe hogy nyam-nyam.
Csak pohárból hajlnadó inni. Olyan nagylány. Vagy legalábbis Ő azt hiszi magáról. :lol:

UUUU most látom mennyit írtam magunkról. Bocsi. :oops:

Gábornak Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok!!!!!!!!!!

Esztora!

Örülök a fogyásodnak. De remélem a torna miatt fogysz!

Szeri!

Örülök hogy jól vagytok és hogy Balázsnak tetszik a bölcsi.Nagyon édi a képeken.

Nándorka!

Édesek lehetnek a gyerekeid. NA hát és Doró is csudaszép.

Vicky!

EZ csak az én véleményem de ha van rendesen tejcsid és láthatóan Levente szépen fejlődik én bizony a hozzátáplálással várnék 6 hónapos koráig. Nagyon édi kis husi gombóc!

Pinkiné!

Én se adnék még ilyen gyümölcsöket Petinek! Örülök hogy Ti is jól vagytok.

Krisz!

Majd csak leküzdi Csenge a zavarát. Neked pedig egy hormonvizsgálat nem árthat! :wink:

Adri!

Jó hogy újra itt. Gyere mesélj mi van veletek.

Arwen!

Szerintem szupin haladtok a házzal. BIztosan csudaszép lesz.

Bocsi csajok ha vkinek nem írtam de ennyi maradt meg! :oops:

Minden gyermek csodaszép!!!!!!!!!! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 13:18-kor.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Szeri: Balázs milyen nagyfiú már, nagyon édi. Nekünk is a verseskönyv van meg Bartos Erikától, csak ajánlani tudom bárkinek. Nagyon jó versikék vannak benne, Enci is szereti és én is.
Én is korán éreztem a mozgásokat, de igazából én sem voltam benne biztos, hogy már Ő az. Aztán amikor továbbra is ugyanazt éreztem, már tudtam, hogy nem csak a beleim mozgolódnak.

Ágota: lassan vége az áprilisnak, várunk ám a jó hírekkel.

Esztora: ügyi vagy fogyásügyileg. A mozgásnak tudod be, vagy inkább a szakítás miatt maradoznak el a kilók?

Dorka: jó lehetett a virágos locsolkodásotok. Nagyon édi Doró, tündéri kislány.

Adri: jó, hogy újra itt vagy. Gyere és mesélj mi újság.

Pinkiné: valamelyik nap gondoltam Rád. A mosógépem (2 éves Whirlpool) úgy döntött, hogy nem akar centrifugázni. Szerelőt kellett hívnom, de szerencsére nem volt nagy gondja, csak a szivattyút kellett kitisztítani. Kicsit megijedtem, hogy újat kell venni, de hála Istennek nem.
Nálunk amúgy a konyhagépek (sütű, főzőlap, páraelszívó, kávéfőző és mosogatógép is) Fagor márkájúak, de eddig nem volt velük gondom. Remélem ez így marad továbbra is.
Enci nagyon szerette a kecskeméti sárgabarackot babakeksszel. Próbáld ki, hátha beválik. Az általad felsorolt gyümiket amúgy én sem adnám, csatlakozva a többiekhez. Viszont mi ettünk kecskemétibe szilvát is, az nem volt rossz.

Vicky: nagyon édi Levi baba, gusztán husika. Szívesen megpuszilgatná az ember.

Angyalka: szerintem nem veszítesz, ha csináltatsz egy hormonvizsgálatot, legalább megnyugszol, hogy minden rendben van.
Nagyon édi a Te kislányod is, csakúgy mint a többi fórumos babuska.

Csipcsab: az sosem baj, ha sokat írsz Magatokról. Most legalább van mit olvasni. A Te gyerkőcöd is nagyon édi.

Megvagyunk mi is. Tegnap voltam dokinál, továbbra is tartja a 10 napos lemaradást Levi, de ezt leszámítva nődögél. Doki szerint nagyon lent van, nem tudni meddig húzom. Néha keményedik a pocim, de nem túl gyakran. Most elkezdtem a magnéziumot, és a no-spat. Csak elfelejtettem mennyit mondott belőle a doki. Emlékszik még valaki, hogy kellett szedni?
Alapjában jól vagyok, csak már kezdek parázni a szülés miatt. Enci állandóan pörög, nem tudok mellette pihenni, pedig már az orvos is mondta, hogy kellene.

Kiegészítettem a cicuskáját, megmutatom Nektek:

Kép

Egy-két friss kép Enciről:

Kép

Kép

Kép

Kép
vivi79
 
 


Vivi, de nagylány már Enci!!! És tündérgyönyörű!
Hogy oldod meg a dolgokat nagy pocakkal? Remélem, nem kell emelgetned Encit. Nincsenek vmi tuti dolgok, ami pihenést jelenthetne Neked? Nálunk Doró imádja a könyveket, felőle akár fekhetnék is, csak olvassak jó sokat. Lego, építőkocka... vmi iylen kéne, amit oda tudtok rakni a kanapéra, te ledőlsz, és fekve játszol vele.

Flóra baba gyönyörű, és ahogy néz, hát ki se nézi belőle az ember, h képes hisztizni is. Még az a szerencse, h Te, ha hirtelen haragú vagy, bizonyára könnyebben együtt tudsz érezni vele egy hiszti esetén is, mint egy halvérű valaki, aki nem érti, mi a fene történik.

Puszilok mindenkit, rég jövőket (is) nagyon várjuk.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Mivel már február vége óta odafigyelek arra hogy mit eszek így inkább ennek tudom be a fogyást persze voltak napok amikor szinte semmit nem ettem...
száműztem a fehérkenyeret (Nyunyi olyat kakilt mint aki élesztőt evett) és végre jönnek majd a gyümölcsök zöldségek amiket imádok!!

Vivi Enci nagyon szép kislány és látom szokott azért ő is enni!! :lol:

Marietta Flóra még mindig tündéri.én is nagyon szeretem a könnyű kocsinkat igaz lassan semmi szükség rá :wink:

Akrisz mekkora lett Csenge igazi nagy lány már!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Van egy jó hírem a Bartos Erika-kedvelőknek: megjelent cd-n a Zsákbamacska-versek egy jó részének megzenésítése. Ráadásul a kedves Varga Bori közreműködésével, akit a Ghymesből ismerek. No persze ez nem olyan, mint a Ghymes, de sztem szeretni fogjuk ezt is.

Ma Gryllus Vilmos-koncerten votlunk a fiammal a Pálvölgyi-barlangnál, ahová be is mentünk. Nagyon klassz volt. A férjemnek mondtam korábban, h kéne nekem is egy nap a fiammal, mert amúgy mindig csak hármasban vagyunk, úgy, h Doró is ott van, és az egész más. Hát, tényleg nagyon jó is volt. Ettünk fagyit, viccelődtünk, meg iylesmik, amikre kevés alkalom nyílik különben. És Gryllus Vilmos is irtó jó, fogunk még menni a koncertjeire.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen! Nagyon boldog születésnapot kívánunk!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Arwen! Nagyon sok boldog szülinapot kívánok! :lol: Mivel lepett meg a párod?

Dorka, írok pü-t mindjárt!

Vivi, azta, 34. hét!!!!! Pár hét és megszületik a legújabb topicbaba :lol:

Mindenki másnak is puszik, majd igyekszem még jönni...

Kép
vickybabe
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: