Új privát üzeneted érkezett!

Adri, nagyon-nagyon sajnálom!!! :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Adri, teljesen meg vagyok rendülve. Ez nem lehet igaz! Nem is tudok mit mondani, erre nincsenek szavak. Kitartást nektek, sok erőt és kérlek gyere vissza közénk, amint lehet.
Bennem is az a kérdés merült fel, hogy az orvos mit mond? Mitől lehet ez? Van valami "testi" oka?
Még jó, hogy van Gabi baba, mert így talán hamarabb föl tudjátok dolgozni ezt a veszteséget.

Pinkiné, Peti tényleg nagyon édes! Olyan aranyos kis pofija van és hatalmas baba!

Bocsi többiek, hogy most nem reagálok, teljesen kész vagyok ettől az Adri-féle hírtől. :( :( :(
szerika
 
 


HÁT EZT NEM HISZEM EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adri, annyira sajnálom!!!!! :cry: Figyu, ha spontán ment el, attól még a következő hónap simán sikerülhet! Ne izgulj, minden rendben lesz! NINCS testi oka, hisz ott van gyönyörű Gabibaba, és ez különben sem erről szól. Hidd el, jönni fog Ő!

KépKép
KépKép
ragota
 
 

 
 

sziasztok,

talán tudok úgy írni, hogy be is tudom fejezni...ha nem, előre is bocsi... :oops:

Köszi az autózós tippeket. Azóta nem voltunk sehol, inkább úgy oldjuk meg egyelőre, hogy valamelyikőnk itthon marad, vagy akkor megyünk,ha itt vannak a nagyiék. Azért remélem később tényleg alakul majd a helyzet, nem szeretnék évekig itthon ülni... :roll:

Drága Adri, nagyon-nagyon sajnálom és együtt érzek Veletek! Hidd el, jönni fog a Ti babátok, hamarosan!

Ágota, látom mindjárt tesztelsz! Drukkolok!!!!!!!!!!!!!!

Szeri, nagyon örülök, hogy minden okés! Most már nem lehet baj!!!!!!!!!!!!!!!! Kíváncsi vagyok, öcsikéje vagy húgicája lesz Balázsnak :wink: Neveken gondolkodtatok már?

Esztora, sajnálom :cry: nagy ölelés Nekes és gyere azért, amint tudsz!

Pinkiné, gratula a hatalmas méretekhez! Peti milyen kis huncut! A munkát elkezdted már?

Nikó, Alex baba is mekkora már! Altatással ügyes vagy!
A "lenti" érzékenységet sajnálom, nálam is megvan...Nem próbáltál síkosítót használni, pl a KY zselét? Mert lehet hüvelyszárazságtól is. Nekem a gátsebemen a heg is kemény és érzékeny még mindig...kíváncsi vagyok, mit mond ápr-ban a dokid rá :roll:

Dorka, örülök, hogy jól sikerült a sulilátogatás! Érdekes lehetett a Vekerdy előadás, és ez a megállapítás is, szerintem igaz, amit írtál, nem kell görcsösen akarni fejleszteni őket. Tele van az ország bébi angolnyelvtanfolyammal és képességfejlesztő játszóházzal (méregdrága mindegyik), de szerintem ezekre nincs szüksége egy egészséges babának.
Engem pl soha nem fejlesztettek tudatosan, sőt így visszagondolva, marha keveset foglalkoztak velem sajna a szüleim, ennek ellenére, hihetetlen, de 4 évesen már folyékonyan olvastam és számoltam. És tök magamtól tanultam meg, senki nem eröltette, csak érdekelt.

Vivi, nagyon boldog szülinapot így picit megkésve! Szép kerek évforduló, és gyönyörű ajándék van a pocakodban! Na meg azon kívül is a gyönyörű kislányod, no meg a párod! :lol: Ennél szebbet szerintem nem kívánhat az ember!

Arwen, veletek mi újság? Házikó alakul? A képtárba majd tegyél képet róla, kíváncsi vagyok!

Unalomszopi - nálunk is van! Amikor a nagyszülők dajkálják, eszébe sem jut, csak ha tényleg éhes. Bezzeg amikor ketten vagyunk itthon, másfél óránként cicizünk és persze én nem tudom elterelni a figyelmét, max 15 percre...

Egyébként jól telnek a napjaink, gyakrabban jönnek a nagyiék segíteni és a párom is egyre jobban elvan Leventével. Olyan tündér, rengeteget mosolyog, figyel, ha beszélünk neki, szépen tartja már a buksiját hason és picit előre is tud haladni kúszással. Átfordulni még nem fordult, de próbálkozik, szeirntem hamarosan az is eljön. :lol:
Szóval imádnivalóan ügyes, édes és széép a kisfiunk :lol:

Kép

Kép

Na megyek, mert nyüszi van :roll:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Adri, nagyon sajnálom!!!!!!!!!!!

Gabi babának boldog névnapot így megkésve!

Vicky, nagyon édi Levente! Síkosítót még nem próbáltuk, nem úgy vettem észre, hogy száraz lenne. Meg óvszerrel védekezünk, az meg egyébként is síkosított. Találtam egyik típusból 4 fajtát összecsomagolva, ezek közül az egyik kicsit érzéstelenítővel van bekenve, az nagyon jó volt, de abból meg nem lehet külön kapni, az érdesekkel meg nem tudunk mit kezdeni.:) De majd csak megoldódik.
Levente nem szokott hisztizni, ha a fején át húzod rá a ruhát? Alex nem nagyon szereti, ha a body-t is, meg a pulcsit is a fején áthúzzuk.

Pinkiné, szép méretei vannak Petinek, gyanítom Alexnek is hasonlóak lesznek. Már a 68-as ruhákat nem igazán tudom ráadni, előszedtük a nagyobb ruhákat, és már a 71-74-esek teljesen jók rá, sőt a 80-as is csak picit nagy. Még jó, hogy van rengeteg ruhánk, nem is tudom hogy bírnánk ezt anyagilag.

Vivi, hogy vagytok? Lábaid bírják?

Ami a fejlesztést illeti, én sem görcsösen akarom, hanem úgy vagyok vele, ha már úgyis foglalkozni kell a törpivel, akkor hasznosan teljen az idő. Hátha könnyebben fog menni Neki a tanulás, mert én elég sokat szenvedtem vele, pláne a fősulival. Sokszor ötletem sincs, hogy mit játszunk, mert vagy én unom :oops: , vagy Ő. Ezért is gondoltam, hogy akkor haszna is legyen a dologból, ha játékosan meg tudom könnyíteni az életét.

Ami az elalvást illeti, visszatértünk, hogy fürcsi előtt már 6 után nem hagyjuk aludni, 7-kor fürcsi, és így egy kis éneklés után 8-8.30-kor alszik, és legtöbbször magától vagy szopcsival. Így azért sokkal könnyebb, mint ringatni. Így is fáj minden ízületem szinte. Ezek szerint az volt a gond, hogy fürcsi előtt még hagytuk aludni. Ilyenkor vidámabb volt utána, de nem tudott elaludni. Na jól kiveséztem ezt a témát magamban.:)

Bocsi, de mennem kell, puszi mindenkinek!

Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

Adri!

Elmondhatatlanul sajnálom!!!! :cry:


VAgyok és élünk ám mi is. Csak egyáltalán nem jutok géphez az utóbbi időben. Megpróbálok írni de elnézést hogy nem tudok mindenre reagálni. :(

Először is!

Utólag is nagyon sok boldog szülinapot kívánok a szülinaposoknak.
A névnaposoknak pedig boldog névnapot!

A képek csudajók. Nagyon szépek a gyerkőcök. Peti és Levente! (azt hiszem róluk láttam) :oops:

Vivi!

Nagyon csinos vagy és édi a pocakod. :D

Nálunk őrület hogy mi van itthon. :shock:
Lányomtól nincs 1 nyugodt pillanatom se. De szó szerint. Még pisilni se leht tőle mert üvölt ha nem vagyok a látóterébe. Amúgy elvan.
Már megy :shock: vagy 1hónapja. Ahol tud kapaszkodni ott megy rendesen. És egyre többször próbálja elengedni is persze olyankor nagy seggre esés van. Hihetetlen milyen ügyes őrületes tempóba fejlődik. Rámol pakol mindenhol, szalad az egész lakás. Hiába pakolok el utána.
Már 4 foga van. Persze nem olvasta a szakkönyveket és nem olyan sorrendbe növeszti ahogy "kéne".
Alul van neki 2 felül pedig a bal felső és az mellett balra még 1.
Úgy tudja csikorgatni hogy égnek áll a hajam tőle. :lol:
Na meg táncol a kisasszony. Úgy rázza a popóját hogy öröm nézni.
A kedvenc reklámja a nutellás na azt ha meghallja indul a tánc. DE még oldalra is billegeti a fenekét. NAgyon édi.
Felvettem ahogy megy ezerrel de sajna én nem tudok ide videót feltenni, úgyhogy nem tudom megmutatni.

De azért képet mutizok.
És megyek is mert ezt is úgy tudtam írni hogy alszik de ennyi volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 13:20-kor.
csipcsab
 
 


Adri! nagyon sajnálom! :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Szóval megvagyunk még csak Nyunyi beteg volt meg igazán kedvem sem volt jönni.
16.-án ment haza ,Anyós persze teljesen kiakadt hogy ez hogy lehet és mi a baj velem.hiába mondta hogy semmi azóta én vagyok a rossz náluk.Állítolag annyira szereti Nyunyit de két hete nem kérdezte meg hogy mi van vele.még a b.nőm is ellenem fordult aki történetesen a bátyjának a barátnője és én nagyon sokat segítettem neki minden téren.nem beszélhet velem mert abból mekkora botrány lenne.ezzel ismét igazolódott egy régi mondás bajban tudod meg ki az igazi barát...
aztán kedden volt a beszélgetés ami elég egyoldalúra sikerült mondtam hogy ne költözzön el erre csak annyi volt a válasza hogy ezt már megbeszéltük és ha tudta volna hogy ez nekem ilyen nehéz akkor nem jön ennyit Nyunyihoz.aztán láttam hogy ő már 03.08-án feltette magát egy társkereső oldalra (igaz már törölte is) és amilyen béna mindig ugyanazt a jelszót használja így simán beléptem és mást nem csináltam de a levelezésére kiváncsi voltam.amikor ezt elmondtam azt hazudta hogy nincs is fent de hát megtaláltam és akkor előadott egy kamu dumát hogy a munkahelyén szórakoztak...DE a két hét alatt lányok 233-szor lépett be .ez több mint szórakozás.
Most már tudom hogy egyenlőre jobb lesz nekem nélküle nagyon sokat bántott az utóbbi időben lelkileg.
nehéz egyedül főleg este vagyok nagyon magányos lassan elviszi a gépet is akkor még ritkábban tudok majd jönni amíg nem szerzek v.mit.(lenne rá pénzem de inkább nyaralni viszem Nyunyit a nyáron szuper helyekre!!)
Talán már tudok előre nézni most magammal szeretnék többet törödni jővőhéten megyek sportolni,jön a jó idő.Viszont így hogy ennyit itt van nem egyszerű túl jutnom rajta.

Köszönöm hogy mellettem vagytok,nagyon jól esik!!!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora, sajnálom :( anyukádék melletted vannak? Vagy van más segítséged?

Marietta, gyönyörűek vagytok! Nem semmi Flóra, hogy már megy, nagyon ügyes! Fogcsikorgatás :lol: :lol: :lol: Kitartás, nagyon nehéz lehet ez az időszak ! De hidd el, hamarosan vissza fogod sírni, olyan hamar elmúlik minden korszak ebben a korban! Neked van segítséged vagy mindig egyedül vagy Vele?

Nikó, Levente is utál öltözni. Leginkább fürdés után, akkor van, hogy végig üvölti a törölgetést-öltöztetést. Na meg a sapi, azt nagyon utálja! Már alig várom a nyarat, szerintem ő is élvezni fogja, hogy nem kell ennyit öltözni. Na meg amúgy is, tervbe van, hogy csinálunk egy kis házat hátulra a kertbe és ott leszünk, amikor csak tudunk, kis medencét, homokozót.
Örülök, hogy alakultok az altatással. Hát nálunk nem kell nem hagyni aludni, mert magától sem alszik egész nap, csak néha-néha félórákat...
Erre (nappali alvás) van valakinek tuti tippje? Sokszor órákig altatom, elalszik, leteszem és 10 perc múlva felébred...

Kép
vickybabe
 
 


Csajok!

NAgyon elvagytok tünve! :(

Szis Vicky!

Jó hogy jöttél. Nem panaszképpen írom amit írok. Tudom hogy gyorsan elrepül az idő érzékelem is. :( Csak néha nagyon nehéz.
Hát és igen én mindig egyedül vagyok Flórával. :cry: Semmi segítségem nincs.
Igazság szerint nem is tartanék rá igényt nekem annyi bőven elég lenne hogy lenne itt 1 barátnőm akivel mennénk sétálni stb.... Ne egyedül kéne mennünk mindig.
Amúgy van hogy úgy érzem hogy de jó lenne elmenni 1 masszásra ami kb 1 óra vagy nyugodtan kozmetikába de ahogy kigondolom és belegondolok hogy nem velem lenne máris rosszul érzem magam. Így a kozmetikába is mindig jön velem és ott ugrál közbe a hasamon vagy a babakocsiból néz hogy mit csinálnak velem. :lol: Lehet hogy majomszeretettel csüngök a gyerekemen de nem érzem még úgy hogy nyugodt szívvel eltudnék szakadni tőle ennyi időre is. :?
Pl. múltkor fodrászhoz mentem melíroztatni. anyuval maradt Flóra otthon. Ha gond lett volna 2 perc alatt ottvannak anyuval nálam kocsival én mégis aggódtam mit csinálhat elvan e. A festék mindig 40 percig van a hajamon,ez évek óta így vált be. Erre 20 perc után elkezdtem érezni mintha égne a fejem(soha nem volt még ilyen). Gyors szóltam a fodrászomnak egyből mostuk le a festéket. Nagyon megijedt hogy leég a hajam. Pedig mindent úgy csinált mint máskor. Mire rájött hogy aggódok a gyerekért és hogy állítólag jobbat termelte a fejem is a hőt ezért alakult így. Ja és a hajm olyan szőke lett hogy csak na. :lol: Na elég zagyvaság lett de azért remélem a lényeget kilehet venni belőle hogy mire akartam ezzel kilyukadni. 8)

Altatásban sajna én az az ember vagyok aki ha tudna is segíteni tuti nem jó tanáccsal szolgálnék. :lol: Ugyanis nekem pár hónapja "elromlott" a lányom és nappal csak úgy hajlandó aludni ha kézbe elaltatom. Bármilyen fáradt inkább addig üvölt még el nem ringatom. Jó ez max 5 perc,de nem tudom hogy fog ez működni nagyobb korában. :?

Esztora!

Remélem minnél hamarabb helyrejössz lelkileg! NAgyon nem szép amit a barátnőd is csinál. NAgyon sok erőt és kitartást kívánok!
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Esztora, :cry:
hat akkor ezt o mar eldontotte sajnos:(
En is azt gondolom,hogy most jobb lesz kulon Tole,hogy helyretedd magad,az erzeseidet es nyitni tudj.
A "baratnodet" meg ne band,nem barat az ilyen,en azt mondom.
Remelem azert tudsz jonni minel tobbszor,hogy beszelgessunk,barmirol!!!!!!

Adri,
nagyon-nagyon sokat gondolok Ratok!+++++++++++++

Vicky,
jol latom,hogy Levid TOTAL apukaja???:)
Ez a kis haz a kert vegebe tok jol hangzik:)Kis nyari lak:)
Nalunk semmi trukk nem valt be a nappali alvasra,azota alszik hosszabbat nappal,miota 1x alszik csak,kb 1 eves kora ota.Azelott o is tobbszor aludt rovidebbet,volt,hogy napi 2x 20perccel letudta...elveztem.
Koszi,haziko alakul :lol:
Autozas:hat nalunk volt jobb,meg rosszabb idoszak is.Nem igazan tudtam mit tenni.Igyekeztunk az alvasidejere idoziteni az autozast,es akkor csend volt.
Pl Krisz irta,hogy kivette az ulesbol,ha sirt.Na en azt SOHA.
Egyreszt balesetveszelyes,masreszt meg kell szoknia,hogy menet kozben abbol nem lehet kijonni.Ha sirt,probaltam megnyugtatni,beszelni hozza,megitatni,jatekot adni neki,ilyesmi.
Unalomszopi:emlekszem en ezeket az idoket hazsnaltam ki arra,hogy olvassak,vagy tvzzek,amikor igy kepes volt egesz nap cicin logni. :wink:

Marietta,
Florad tunderi:)))Annyira Rad hasonlit,jo lehet latni benne magad!
Micsoda nagylany mar:)))))

Niko,
nem semmi,hogy Alexed ilyen nagy mar!Attila 1 evesen hordott 74est!MOndjuk azt a meretet irto sokaig hordta.O most novi ki a 86os kollekciot,van ami jo meg belole,van ami mar kicsi.
Nalunk is Suttogo szerint szoktattuk Attit az egyedul elalvasra,csak 6 hetesen. :lol: En akkor buktam ki,hogy nem birom a setalgatast,ringatast,es most vagy soha.Kb 1-2 het utan teljesen magatol aludt el,es azota is.:)
Koszi a Ceragem infot,majd atadom!

Delutan megyunk Attilanak tavaszi kabatot vadaszni,mert ami osszel jo volt (2 is volt neki),az most tok kicsi!Ugyhogy marhara orulok.Telikabatban mar nem igazan jarhat.
Na meg a tavaszi sapik is olyanok a fejere mar,mint az uszosapka :lol:

Fejlesztes:
Attila IMADJA a konyveket.(Anyosom szerint azert,mert e iszonyat szeretek olvasni,rengeteg konyvem van,es tolem ezt latja...nem tudom,de teny,hogy par honapos kora ota vannak konyvei,azota nezegetjuk,beszelgetunk rola)Lapozgatja,nezegteti,mindent elmond,ami a kepen van.Ha nem tudja mi az,akkor megkerdezi:"Mi az?" :lol: Es en mondom,aztan mar o is tudja :wink: De konyvekkel kepes eltolteni akar 1-2orat,egyedul mondjuk nem enniyt,de ha velem egyutt nezegeti,akkor igen.
Sokat epitunk,kedvencei a autok,es ugye azokat nezegetni,katalogusokban,utcan,barhol.Mindet felismeri,abbol all a seta-autozas,hogy sorolja,amiket lat. :lol: Fantasztikus szamomra,hogy egy ekkora gyerek meg tudja kulonboztetni az automarkakat a jeluk alapjan,kb 30 kulonbozonel tartunk most.Van,amit en nem ismerek meg az utcan,de o igen :oops:
Ezen felbuzdulva,az egyik Tesz-vsz varosbol tanulgatjuk a betuket is,iszonyat elvezi,erdekli.Jo nehanyat mar tud,megismer.
Mondokazni is szoktam vele,van amibol 1-1 sort tud mar.
Rajzolas is nagy kedvenc,vannak szineseink,filceink,zsirkretak,minden kimoshato,es azzal alkot,de legtobbszor nekem is vele kell rajzolnom:)
A konyhaban,ha sutok pl,akkor fel kell ultetni a nagy szekre,vegigmondja,hogy miket darabolok,pl azon irto nagyokat kacag,ha feldobom a palacsintat (azt imadja,mondanom sem kell),es igy tok jol tudok vele fozni-sutni is,ujabban.
Sokat vagyunk uncsitesokkal,meg mas kisgyerekekkel.
SEtalni imad,kizart,hogy felvegyem kezbe,max,ha atmegyunk az uton,de maugy,csak labon hajlando kilometereket menni.
Azert meg neha haszanlom a babakocsit (bevasarlashoz),de akkor hazafele mar gyalog kell jonnie,mert kulonben.. :lol:
Labdazni is imad,dobni,rugni,minden formajaban.
Az allatokat is nagyon szereti,kutya-macska-nyuszi...johet barmi,huzza,nyuzza,simogatja...
En at gondolom,hogyha az ember odafigyel a gyerekre,akkor fejlodik,egeszsegben,boldogsagban.Nem kell egezs allo nap mondokazni,meg enekelni,meg verset tanulni :lol: :lol:

Nandorka,
meselj meg a Vekerdy-fele eloadasrol!!!!!!!!!!

Szeri,
hogy vagy?Remelem tudsz pihenni!

Vivi,
hogy vagytok??

Ago,
Csongid is ugyi az autokkal:)En is el tudok ajulni,hogy mikre kepesek!

Na,most jo sokat irtam,legetek is lett belolem :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Marietta,
en megertem,hogy irtora hianzyik Flora,ha nincs Veled,en is ilyen vagyok,de szerintem minden anya.
En is sokat gondolok Attilara,ha nincs velunk epp,de en ugy gondolom/erzem,hogy ez epito neki,hogy pl a nagyszulokkel van.
O istenien erzi magat veluk,nem emleget minket,nem sir utanunk,imad veluk lenni (mindket nagyszuloparral).Igy en nyugodt vagyok(iszonyat rossz lenne,ha sirna utanunk..),de azert irtora hianyzik!!!!!
Miota meg jarok tornazni hetente 2x (neha 3xis sikerul :wink: ) (mondjuk addig apajaval van),erzem,hogy nekem erre mennyire szuksegem van,nekik meg kulon jo szerintem,hogy csak kettesebn vannak,mint ferfi a ferfival :wink: Es most mar eljuottam oda,hogy nagyon-nagyon hianyzik a mozgas,ha nem megyek,sokkal feldobottabb vagyok utana,energiaval teli,ha hazaerek ugy erzem,hogy a vilagot meg tudom valtani.Es ez ugy erzem,hoyg Attinak is a javara valik.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Arwen!

Ha hasonlóképp lenne Flóra a nagyszülőkkel akkor bizti én is így éreznék.
Anyósékat ritkán látja így eleve "fél" tőlük. Nagyon sír szegénykém ha el akarják tőlem venni.
Anyuékat hiába látja sokkal sűrűbben ,Nekik nem ordít de kéredzkedik hozzám. Ha már nálam van akkor meg már bohóckodik mindenkinek csak ahhoz anya kezébe kell hogy legyen mert különben bömböl. És nekem olyankor a szivem a szakad meg.
Az apját imádja szeret vele játszani de ha én pl a konyhába vagyok ők bennt játszanak és eszébe jut hogy én nem vagyok ott vinnyogva jön négykézláb utánam a konyhába és csimpaszkodik a nadrágomba hogy vegyem fel.
Elmenni se nagyon tudnék pedig az apjára nyugodtan rábíznám de mi még mindig 1000-rel szopizunk! Szóval ez miatt is kilőve.
Ha nagyon olyanja van akkor hajlandó ebédre fél üveg főzit megenni de utána is ugyanúgy szopizik.
csipcsab
 
 


Ja és dehogy van elegünk belőled. :wink: Jó hogy jöttél és írtál.
Többiek gyertek ti is. :D
csipcsab
 
 


Marietta! Elhiszem, hogy rossz egyedül. A fodrászos sztori nem semmi, a hajad inkább kiszőkült magától, csak hogy siethess haza :lol: :lol: :lol: Nem hiszem, hogy "elromlott" a lányod, szerintem szuperjó anyuka vagy!
Egyedül meg nagyon nehéz, ezt tapasztalatból mondom.
Babakocsizni mi szinte minden nap megyünk, én is egyedül szoktam, nehéz bárkivel összehangolni, mert akkor megyünk, amikor már elfárad délután és nem tudom elaltatni, amíg megyünk, addig alszik, és nekem is jót tesz a mozgás meg a napsütés. Telefonálgatni szoktam közben :wink: :lol:

Hála, nekem azóta a párom is többet segít, és itt tudom hagyni őket, amíg pl elmegyek kozmetikushoz vagy bevásárolni. A tejcsit elfogadja cumisüvegből is. És a nagyiékkal is jól elvan, ebben egyetértek Arwennel, ez jót tesz neki, ha mással is van néha, még ha nekem ez nagyon nehéz, akkor is. Tudom, hogy jó helyen van velük is. De nekem mázlim van, én is csak az egyik nagyszülőre bízom, a másikakkal nem merném itthagyni (és nem is vállalnák...).

Arwen, ügyesek voltatok az altatással! Én sétálgatva altattam sokáig, most átállt a cicin bealvásra. Nem tudom, hogy később hogy lesz, most ez így jó nekem is, neki is.
Bizony mások szerint is tiszta Apja, főleg a szeme. :lol:
Jól csinálod a fejlesztést, én is így szeretném! Majd jövök tanácsért :wink: :lol:
Mi is hordunk már 74-es rucikat, persze még általában 62-68.
Házikó: olyan félig nyitott - félig fedett, árnyékos kis faházat terveztünk, ahol lehetünk egész nap :lol:
Tök jó, hogy el tudsz járni tornázni! Nálam is ez van, ha csak egy órára is "elszabadulok", már alig várom, hogy hazajöjjek Hozzá, sokkal több energiám van, mintha nem mentem volna el. Mondjuk tornázni egyelőre itthon szoktam...

Lógó hasra van tippetek? Minden megoldás érdekel...

Mennem kell, nyüszi van...

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Esztora, annyira sajnálom :( Már egyáltalán nincs remény?
Mondjuk az nagyon durva, hogy Ő már társkereső oldalakon hirdeti magát. :shock: Hisz még épp hogy bepakolta az utolsó dobozt. :roll: :roll:

Nikó, igazából nálunk Peti rendszerint elalszik vacsi közben, nagyon ritka az, hogy ébren van, s altatni tudom. Felkelteni meg nem fogom. :roll:
Játék + a gyerek lefoglalása: Hát, nap végére már bizony én is elfáradok :( Sokszor már nincs ötletem, mivel lehetne lekötni. Mert hát persze van, mikor nem hajlandó azzal játszani, amit felajánlok neki. :roll:
Fürdés után fáradtan Peti is utál már öltözni, nagy üvöltés van belőle. Sőt, nálunk már a pelenkázás sem egyszerű, a Srác utál a hátán feküdni. :( Általában játékot adunk a kezébe, s azzal van el.
Bár ma az új poén, hogy fújkáltam a hasát, miközben pelenkáztam. Nagyon jókat rötyögött rajta :)

Adri, annyira de annyira sajnálom :( :oops: :cry: :oops: Szavakkal el sem tudom mondani. :cry: Sok erőt nektek!

Vicky, annyira édesek ezek a fotók!! :lol: :lol: Hihetetlen milyen nagy fiú már Levente. :) Most már tényleg összehozhatnánk egy sétát, úgyis itt a jó idő :)

Marietta, nagyon édes lehet Flóra, ahogy rázza a popóját :) Néha már Peti is szokott táncolni, ha feláll és énekelünk neki nagyon édesen rogyasztja a térdét, s rugózik :) Ja, meg imád "Ácsi - tottyot" játszani :)
A képek pedig nagyon gyönyörűségesek :)
Egyébként teljesen normális ahogy érzel, bár nekem ez már csökkent kicsit :roll: De azért én is szoktam sietni haza.
Meg nálunk úgy van mint Arwennél, hogy nagyon jól el van a nagymamával. :wink: így órákra is elmehetek. Van mikor Ő tízóraiztat és altat utána.

Peti új szokása, hogy ijesztget :) Ülés közben előrehajol, ránk néz és a két kezével rá "csap" a parkettára :) Nagyon édes :)

Pénteken bedöglött a mosógépünk :( Ma volt kint a szerelő, gazdaságtalan a javítás. (70e volt 6 éve, 42e lenne a fűtőpanel cseréje). :roll: Mivel a szivattyúcső törésének következtében ázott el az elektronika a gépben, lejelentettem a biztosítónak a kárt. Kiváncsi vagyok, mikor hívnak. Peti mellett érdekes mosógép nélkül, most anyóséknál mosunk. Kész élmény, a földszintre levinni a cuccost, majd mosás után visszahozni. :roll:

Na, most megyek, ha jól érzem horror van a pelusban :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Marietta,
hat mig Attim szopizott,en sem jartam el:)Csak aztan kezdtunk kettesben is eljarogatni,meg torna,ilyesmik.
Es amig Attila pici volt,o is mindig az en karomban akart lenni.Meg ha latott,o is maszott utanam.De aztan mikor mar nagyobb lett,1-1,5 eves,mar kinyilt elotte a vilag,nem csak anya letezett.Total ezt lattam rajta.MOndjuk Attila eleve apas is,nem kicsit:)Hol hozza megy,hol hozzam,ha baj van:)
En is egyedul setaltam mindig Attilaval,babakocsival,es en is teloztam kozben,mint Vicky :wink:
Kb 1 eves koraig egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor hagytam nagyszulokre 1-1 orara Attilat.
Ugyhogy addig en sem vittem tulzasba :roll: :oops:

Vicky,
persze,egyetertek abban,hogy ehhez olyan nagyszulo is kell,akiben bizol.En mindketto nagyszuloparban megbizom,szerencsere.Anyosomek elegge gyakorlottak is a 3 uncsiteso miatt,az en anyumeknak meg elso unoka,ugyhogy rajonganak:)
A fejlesztes nem tudatos,egyszeruen ezek erdeklik.KOnyvet soha nem en veszek elo,mindig o hozza oda,hogy "csucsunyi(csucsulni)" es akkor olvasni,nezegetni kell:)Napi tobbszor,neki ez a jatek.Szereti nagyon.
Torna:hat en is csak Attila 1,5eves kora ota jarok.En amig szoptattam,bevallom,nem mertem tornazni,nehogy kevsebb legyen a tej,vagy rossz izu(ugye a tejsav miatt-izomlaz).Es ebben kokemenyen kovetkezetes vagyok,egy sem maradhat ki a heten,mindig ahhoz igazitom,ahogy ferjemnek jo(es tud Attilara vigyazni).Szerencsere minden nap tobb olyan aerobic ora is van,ami jo es szeretem,igy ha pl reggel nem tudok elmenni,akkor osszehozzuk a keso delutanit,vagy akkor masnap megyek.De egy heten 2-3nak meg kell lennie :wink:
Hasra sajnos csak a hasizom (szerintem),ami segit.

Pinkine,
nalunk is mindig valamit a kezebe kell(ett) adni pelusozas kozben.:)
Most pisinel menet kozben pelusozom(allva),mert ugye bugyipelust hasznalunk tobb,mint fel eve.Kakinal a pelenkazon,de ott szigoruan kell valami a kezebe,mert amugy nem csipi a dolgot.Vagy egy kicsi konyv,vagy egy auto vagy valami kicsi jatek.
Mosogepet sajnalom,de nezd a jo oldalat,legalabb van hol mosnod.
Nekem is bedoglott a mosogepem (most 2,5 eves amugy) pont az 1 eves garancia lejarta utan 1 hettel :evil:
Nekunk akkor,1,5 eve 25ezerert szereltek meg,azt hittem felrobbanok.Attila icipici volt,kb naponta mostam,es akkor meg voltam love,sajnos az en szuleim nem eggyel lejjebb laknak :? :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Pinkiné tudod a remény hal meg utoljára majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgaink !!

Holnap én is megyek tornázni!!meg diétázom is ismét,igaz a vonalzóm eltűnt :lol:

Marietta én is egyéves kora után hagytam anyósra Nyunyit úgy hogy ott is aludt.de előtte is volt olyan hogy Anyu vigyázott rá pár órát.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Köszi csajok hogy ezt így leírtátok. Akkor megnyugodtam hogy nem vagyok beteges aki majomszeretettel csüng a gyerekén. :? Akkor mi még kicsik vagyunk ehez. 8)
Amúgy nem szivesen bíznám 1 nagyszülőre sem nyugodt szivvel. :?
Annyira nem bízom bennük.
Úgyhogy Arwen irigy a nagyszülők miatt. :wink:
csipcsab
 
 


Holnap R. elviszi a gépét így nem tudom mikor tudok jönni.ha Anyunak nem kell elhozom a laptopot és jelentkezem!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Halihó!

Adri, jelentkezz! Hallani szeretnénk Rólatok!

Esztora, hát nem jó ilyeneket hallani. Már fel is tette magát a netre?! Szóhoz sem jutok, mindenesetre ez elég lehangoló, amúgy is, de grrrrrrrr! Egyszerűen, ha belegondolok, hogy egyedül lennénk itthon Csongával, minden este és éjjel, és nem várhatnánk haza "valakit". Csajok, becsüljük meg nagyon a mi Kicsi Apánkat! Tényleg fájdalmas erre még rágondolni is, nemhogy átérezni. Annyira sajnálom Esztora! :cry:

Marietta, ne izgulj, ez teljesen természetes!!!!!!!!!! Csongi is ugyanilyen volt, elég sokáig nem volt hajlandó még az Apjához menni sem. Láttam Apán, hogy ez eléggé rosszul is esett Neki, dehát végülis megértette, vagy legalábbis elfogadta, hogy ez egy ilyen korszak, nem Neki szól. Most már nagyon jól elvannak, sőt sokszor hiányolja. Régebben még egy mosoly sem hagyta el az arcát, mikor megjött Gergő, nézett tovább fapofával. No ez már elég kínos volt. Akkor fogadtam meg Nándorka tanácsát, hogy csináljunk rítust az apapusziból, amikor megjön...ez ugyan elmaradt azóta, de legalább hatalmas vigyorral fogadja már Apát.

Csongi is nagyon szereti mindkét nagyszülőt! Főleg a Papákkal van el, teljes a szerelem. Én is úgy gondolom (most már, mert eddig azért nem voltam benne biztos), hogy teljesen jól érzi Magát velük, és kell is Neki is egy kis más. Ismétlem, ez mostanság jött el ez az érzés, tehát eddig én sem szívesen hagytam hosszú távra a Picit.

Vicky, nálunk még mindig cicialvás van. Lógó hasra van ötletem, majd megírom.

Pusszancs

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ja, 27-én megjött. Szóval jön az ominózus április!!! :lol:
Át is állítom a vonalzómat.

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!
Hazajöttem, de nagyon beteg vagyok, fáj a torkom, napok óta lázas vagyok, a csoda csak az, h a gyerkők nem kapták még el. ma el is megyek dokihoz, mondja meg, mi ez.
Olvastalak Titeket, de reagálni nemigen tudok most midnenkire.
Marietta, tudod, ez a korszak erről szól, ő is ragaszkodik hozzád, Te is hozzá. Később más lesz, mert más korszak lesz, emiatt ne aggódj.
Ragota, drukk az áprilishoz! Miért is ominózus?
Esztora, remélem, lesz géped!
Sziasztok!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


sziasztok!

Dorka, szegénykém, gyors jobbulást Neked!!!!!!!!!!

Ágota, sajnálom pirit :( drukk áprilisra! Engem is érdekel, miért ominózus :roll: :D A tippet meg epekedve várom :lol:

Esztora, nagyon együttérzek Veled! Kitartás és gyere, amint tudsz! Puszillak!!!!!!!!!!

Arwen, pont ma reggel volt a Csak csajok-ban a korai fejlesztésről szó. Én is inkább hiszem, amit Te írsz, hogy nincs szükség külön fejlesztésre, mert ha a gyerkőc természetes érdeklődése nyitott, lelkes és türelmes szülőkkel-nagyszülőkkel találkozik, akkor ott gond nem lesz! A Ti példátok is ezt bizonyítja.
Jól emlékszem,h ogy Attinak volt Supermenes pólója? Nem emlékszel, hogy hol vettétek? Én is szeretnék ilyet Leventének 8)

Pinkiné, babakocsizás mehet bármikor, mi szinte minden délután kint vagyunk, ha az idő engedi, olyan 2-3 (4) körül szoktunk kimenni és 1-1,5 órát sétálunk! Jó lenne összehozni!
Ijesztgetés :lol: :lol: :lol: Mosógépet sajnálom, az enyém dec-ben döglött be, 2 héttel a szülés előtt, még épp időben, mert így "muszáj" volt beszerezni egy szárítósat, hát csajok az egy áldás! Minden pénzt megér! Nem kell teregetni és vasalni!!!! :lol: :lol: :lol:
Melóval mi újság?

Szeri, hogy vagytok? Örülök, hogy megnéztétek a beszámolót és tetszett! 8)


És hoztam képeket: :D
Kép

Kép

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Esztora,
remelem mielobb tudsz jonni,sokat gondolunk ratok!

Dorka,
szegeny,jobbulast!++++Remelem a gyerkocok tovabbra sem kapjak el.

Ago,
ominozus aprilis?Ne csigazz!:)Orulok,hogy Csongid is ilyen jol elvan a nagyszulokkel!

Vicky,
lattam a Csak csajokat,nekem tok vicces volt.Lehet,hogy tenyleg igy van,de en nem tudnam elkepzelni,hogy egy fel eves gyereknek dinoszaurusz kepeket mutogassak es mondjam a neveiket.Valahogy nekem ez olyan eroltetett,ugy erzem,akkor megnincs annak ott az ideje,vagy mi.
Aztan lehet,hogy ennek a gyereknek minden sokkal konnyebb lesz kesobb az eleteben,nem tudom.
Volt Attilanak Supermanes poloja,sot Szeriek Balazsanak is:)Mi a Coraban vettuk anno.
Attilanak van Supermanes pizsije is,majd megnezem a markajat (most alszik,nem tudok bemenni hozza),aztan abbol ki tudom kovetkeztetni,hogy hol vettuk,arra nem emlekszem:)
Mosogep-szaritogep:en azok koze tartozom,aki nem szereti a szaritogepet. :roll: Nekunk volt Dublinban,de ha jo ido volt en kiteregettem az udvarra.JObban szeretem a friss levegon szarado ruhak illatat utana.Nekem a szaritogep utan nem volt olyan igazi friss az illata (jo volt,meg minden,de nem OLYAN jo)a ruciknak.
De teny,nagyon jo,mikor kimosol es 2-3 ora mulva mar tiszta es szaraz is a ruha,ezt azert birtam benne. :wink:

Szeri?
Meri?

Kép

Kép
arwen07
 
 


Vicky,
Levid de edi,milyen szep kek szeme van!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Na gép marad ma legalább is.Nagyon unom már ezt a helyzetet.pedig összepakoltam a cd-it és cipőket is....

Ágota írtam sms-t.itt is megköszönöm hogy így törődsz velem!!
Találtam itt fehérváron is egy "jósnőt" akihez elmegyek hamarosan.kiváncsi vagyok mit mond!

Vicky Levente nagyon szép szerintem is tiszta Apukája!!

Nándorka jobbulást neked!!!

Nem tudom eléggé megköszönni nektek a kedves szavakat és a biztatást!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a jobbuláskívánásokat, már egy kicist jobb is lett! :)
Voltam dokinál, hát, meg sem hallgatta a tüdőmet, megállapította, h gyulladt a torkom - no ezt magamtól is tudtam... -, és h valószínűleg vírusos. Tantu mverdét és Aspirint ajánlott. Próbálkozom... Anyukám meg idejött segíteni pár napot, mivel beteg vagyok - erre szegény úgy belázasodott, 38.8 volt a láza. remélem, hamar meggyógyul, mert nagyon rossz érzés, h elkapta tőlem. :(

Esztora, de jó, h leaglább van géped! Mégis egy kicsit jobban össze van kötve az ember a világgal, barátokkal stb.
Ha nem haragszol, egy kérdés: miért Te pakolod R. cipőit? Ne haragudj, csak azt gondolom, vállalja csak a döntése kellemetlenebb részeit is... De lehet, h félreértettem.
Édes Nyunyi új vonalzója!!! Az a mosoly! Isteni!

Szeri, Meri, Krisz, Adri, Bodzi! Hiányoztok nekünk!

Viki, csodaszép ez a kislegény!!! Tiszta kis fotómodell, a szó legjobb értelmében! Olyan formás kis álla és fejecskéje van, és tényleg csodaszép a szeme színe is!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ja, persze nem számonkérés, amit írtam, h hiányoztok, csak azt akartam írni, h várunkTietekt vissza, ha tudtok majd jönni!

Arwen, tökéletesen igazad van, amit a fejlesztésről írtál. Tudományos hátteréről majd tényleg megkeresem Vekerdy írását, h mitől jobb, amikor a gyerek a maga örömére tesz, és úgy fejleszti magát. Neurológiai alapjai vannak ennek ugyanis. Nyilván más egy kisgyerek, akinek plusz segítségre van szüksége, de nem erről van szó, hanem a nagy fejlesztéslázról. Ami engem sem hagy hidegen, bevallom, de próbálom kordában tartani magamban. :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Viki, ez nagyon jól hangzik, h semmi szártítás, vasalás.
Őszintén szólva én nem kinn szárítom a ruhákat ,pedig megtehetném, jó, h emlékeztetsz rá, Arwen. Csak nekünk fel szokta borítan ia szél a szárítót. Milyet szerezzek be, amit nem borít fel?

Gyerek szórakoztatása: tényleg nem könnyű. Az enyéám is nagyon tud unatkozni néha. Csak azt tudom Nektek mondani biztatásképp, h a másodiknál azért már könnyebb. Doró pl. élvezi a sikerélményt, mikor a vacsoránál a fejére teszi a sajtot, és ezen a bátyja nevet. Ha hiszitek, ha nem, könnyebb így, mint mikor még csak a fiam volt ekkora. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Esztora, én a jósnőt...hát már párszor kifejtettem a véleményemet a "jóslással" kapcsolatban...a lényeg, hogy a szabad akarat mindenek felett! Egy jósnő, bármit mond, egy bizonyos életsíkot tud nézni (mégpedig azt, ami a jelen helyzetben a legvalószínűbb kimenetel), de TE dönthetsz akárhogy, léphetsz inkább egy másik irányba, ez soktényezős. Ami fontos, hogy tudd, akár jót, akár rosszat hallasz, elkezded Magad programozni abba az irányba, nos ez nem gond, ha jó dolgokat mond, de borzasztó, ha rosszakat. Szóval mondd el neki, hogy csak jókat mondjon. tényleg.

Nándorka, jobbulást!

Vicky, Levente csodaszép, nagyon formás! A szemei meg...nagy csábász lesz! :lol:

Ominózus április...múltkor meséltem, hogy az asztrológia szerint, januári babánk lesz, szóval az április a gyólyahír hónapja. Erre mondtam, hogy milyen baromi spontán vagyok :twisted:

a fejlesztést illetően: megrendeltem a csodasuli számait. Fantasztikus!!!!!!! annyira jó dolgokat olvastam benne, ami megfizethetetlen tényleg a nevelés során (pl. hogyan tanítsuk mega ygermeket a pénzhez való pozitív, természetes hozzáállásra, milyen ovit, sulit válasszunk - Vekerdy Tamás a szakértő, nyelvoktatásról van szó, szóval nagyon érdekes!)
csodasuli.hu
van egy havilap, amit megrendeltem. lehet 2 hónap próbarendelést kérni.

no megyek,

pusza

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Nándorka egyszerű az indok:elegem van hogy 3 hete költözik
gyorsítok a tempón .Úgy él mint eddig csak nem alszik itt.itt eszik ahogy ideér kávézik .ahogy írtam nem tudom hogy találom meg az egyensúlyt de most azt érzem nem jó hogy ennyit itt van és szabadon jön megy.aztán tegnap is idebökte mivel nekünk egy 25 dkg kenyér ha Nyunyi bölcsiben van 3 napig elég és már nem sok volt belőle hogy ez Nyunyi adag neki sem áll nem kéri,majd haza megy és eszik.hát kell ez nekem????


Ma már tényleg viszi a gépet!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora! Hát ezt tökéletesen megértem!
Ha van egy kis erőd hozzá, talán próbáld magadban tisztázni, mi fér bele Neked és mi nem, beszéld meg ezt vele, és így szabályozd be a Te igényeid szerint a találkozásokat. (Gyakoriság, mit csináljon ő, ilyesmi.) Mert ezek szerint neki vmi olyan fogalmai lehetnek, h ő bmikor, bmilyen igényekkel és dumával visszasétálhat hozzátok. Ez a kenyértéma is azt mutatja, h nem beszél tisztelettel Veled, ami pedig egy ilyen helyzetben elvárható lenne, nem csak azért, ha vkit megbántottunk, hanem ha már eltávolodtunk, nincs jogunk úgy elengedni sem magunkat a másik jelenlétében!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


sziasztok!
Most gyors leszek, alig van időm. Estére megyek dokihoz utána majd jelentkezem.

Adri: nagyon nagyon sajnálom, nem is tudok mit mondani. Kitartást, és nagyon sok erőt kívánok Neked.

Esztora: ha még olvasod, Neked is sok erőt kívánok.

Dorka: én egy nagyméretű követ teszek a teregető fekvő lábára (nem tudom Neked milyen fajta van, de pl anyuénak nincs vízszintes talpa) így nem tudja felfújni a szél.
vivi79
 
 


Köszi, Vivi!

és nagyon várunk a friss hírekkel. De nagyok vagytok már Ti is!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Csak egy gyors életjel:


HAJNINAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT így utólag is, ha még egyáltalán olvas bennünket!

Áron babának is nagyon-nagyon boldog névnapot kívánok!

Velünk:
én néha görcsölgetek, barnázgatok, de azt hiszem ehhez már kezdek hozzászokni. Mondjuk nem csodálom, tegnap is egész délután játszótéren voltunk, mondanom se kell, hogy mennyire elfáradtam.
Bezzeg Balázs nem! De nem lehetek a gyerekkel egész nap a lakásban ilyen jó időben és nem fekhetek... az vigasztal, hogy be tudják venni a bölcsibe, 20-tól megyünk. Muszáj volt, mert így nem fogom bírni. Balázs nagyon eleven, én pedig érzem, hogy a szervezetemnek szüksége van a pihenésre. Segítségem sajna nincs, csak hétvégén....Úgyhogy addig próbálok kitartani.

Esztora, neked sok-sok kitartást! Vigasztaljon, hogy Nyunyi ott van veled. Bölcsit hogy bírja? Azért remélem, hogy tudsz jönni és jelentkezni, hogy mi zu veletek!

Vivi, várunk a hírekkel.


Többiek bocsi, most ennyire futotta. Jönnek mindjárt egy barátnőmék a kisfiával, velük leszünk. Mindig van program.
Gondolom ilyen jó időben mindenki kinti programokat csinál a gyerkőcével.
szerika
 
 


Köszönjük a bókokat:)

Szeri, drukkolok a bölcsihez! Balázs lassan 2 éves lesz, úgyhogy szerintem már tutira fog neki tetszeni, meg Neked is sokkal könnyebb lesz! Örülök, hogy a körülményekhez képest jól vagytok Picúrral!

Dorka, másoktól is hallottam már, hogy 2-vel könnyebb, mint 1 gyerekkel...na majd meglátjuk...
Ruhaszárító: lehet kapni olyat, amit fixre le tudsz a kertbe rögzíteni. Vagy szárítókötél, azt tuti nem borítja fel :wink:

Ágota, mindjárt írok pü-t! Mi a címe a havilapnak? Nagy drukk akkor áprilisra (Levi is akkor fogant :wink: )

Arwen, köszi, majd írd meg, ha rájöttél, hol vettétek :wink:
Nyáron szerintem én sem fogok mindent gépben szárítani, csak az apróbb dolgokat. De így télen a pici baba mellett nekem óriási segítség volt a masina :lol:

Esztora, hát ha így áll a helyzet tényleg jobb, ha pontot teszel a végére, ennek így sok értelme tényleg nincs :roll: sajnálom...

Vivi??????????? Mi volt a dokinál?

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Minden rendben volt a dokinál. :D
A 10 napos lemaradást ugyan nem hozta be Levi Baba, de ettől függetlenül az elmúlt 3 hétben 3 hétnyi fejlődés látható. Szóval megnyugodtam, remélem már nem lesz baj. Legközelebb újabb 3 hét múlva megyek, bízom benne, hogy akkor is mindent rendben talál a dokibácsi.

Nálunk is nagyon jó idő van, Encit alig lehet bevonszolni az udvarról. Ha rajta múlna, szerintem egész nap kint lennénk. Reggel alig 8 után meghallott valami géphangot, ki kellett menni megnézni. kb. 1/2 órát bámultuk ahogy a Cater utat tölt a szomszéd készülő utcában, majd kint ragadtunk az udvaron. Annyi időre jöttünk be, míg odaraktam az ebédet főzni, majd újra kint voltunk egészen délig. Szerencsére 1-2 perce kint lehet hagyni, így rá tudok nézni a kajára, Ő meg homokozik a teraszon. Most alszik, de ébredés után bemegyünk a faluba vásárolni, kb 2-2,5 órás program. Aztán szerintem estig megint kint leszünk a kertben. Nem sok mindent lehet mellette csinálni, nem tudom mi lesz, ha már megszületik Levi Baba. :roll:
Egyébként nagyon segítőkész, bármit csinálok segít. Ha mondom neki, hogy sütünk valamit, már hozza is a kispárnákat, és akkor a konyha közepén ülve közösen keverjük a tésztát. Persze minden nagyon lassan megy, mert mindent Ő akar, de legalább lefoglalja magát. Ha én főzök, akkor Ő keres magának műanyag edényt, főzőkanalat, és kevergeti a semmit. Rosszabb esetben a lisztet meri, edényből edénybe. Utána gondolhatjátok hogy néz ki a gyerkőc is, és a konyha is. Lehet, hogy sokat megengedek neki (sőt biztos), de inkább pakolok uátna, mint nyekeregjen mellettem, nem igaz?
Enikő beszélni továbbra sem akar, csak 1-2 "gyűjtőfogalmat" használ. Minden jármű brrrr, kivéve a kukásautót, mert az kuk, minden állat cic, minden ennivaló kaja, vagy golyó.
Imád az ágyon ugrándozni, és közben sikogatni, de néha 2 fal között rohangál sikítozva.
Pocit továbbra is szereti, naponta többször puszilgatja, és simizi. Remélem a jó viszony megmarad születés után is. Ha találkozunk tesómékkal és sír Bence, akkor Enci utánozza a sírást. Ha Bencét hordozza valaki, akkor Ő is fog egy babát, és akkor hordozva "sír" a baba.
Unatkozni nem lehet mellette, az biztos.

Szeri: kitartás Neked, és reméljük Balázs hamar megszokja a bölcsit.
Neveket nézegettetek már?
A pihenés rám is rám férne, de én sem tudom sajna megoldani. Segítségem nincs, Apa 6 előtt elmegy dolgozni, és 18 után jön haza. Most, hogy kijött a jóidő szombat-vasárnap is megy. Ráadásul nem a munkahelyén, hanem maszekol, így viszi a kocsit, pedig mostanában eléggé belenőttem én is. :cry:

Vicky: csodaszép Levi Baba, nagyon formás pofija van.

Csipcsab: nagyon szépek vagytok Flóra Babával. Milyen nagy lány már Ő is. Repül az idő. Jó volt a fodrászos történet. Azt hittem az lesz a story vége, hogy semmit nem szívott a hajadon, de szerencsére tévedtem.

Arwen: nekem is ruhabeszerző körútra kellene indulnom, Enci is kinőtte a kabátját is, cipőjét is, és a nadrágjai is rövidek. No, meg a sapka is kicsi. Valamelyik nap bementünk egy cipőboltba, de nem volt hajlandó cipőt próbálni. Ha nem akarja felhúzni, nem tudom beleerőltetni a lábát. Majd próbálom pár nap múlva újra. Amúgy 17-18 a mérete, nem túl nagy a választék.
Szerencséd van a nagyszülőkkel. Én csak anyura merem bízni, de rá bármikor, bármennyit. Ha készülődni kell haza, Enikő mindig hisztizik, nem akar jönni. Talán jól érzi ott magát? Másik mamánál, ha mondom, hogy megyünk haza, szó nélkül veszi a kabátját.
:lol:
Pinkiné: Milyen nagy már Peti is. És sajnálom a mosógépet, (tudom nem sokra mész vele)

Ágota: izgatottan várjuk majd az áprilisi jóhíreket. :wink:

na, megyek amíg alszik ENci kicsit rápihenek én is a délutáni sétára. Lábam továbbra is fáj, egyre jobban, és napszak szerint korábban ki van dagadva. :cry: Múltkor tettem rá jeget, de abszolút nem éreztem belőle semmit.
(bocs, ha valamit már leírtam ezekből, de olyan ritkán jövök, nem emlékszem hogy írtam-e már, vagy sem :oops: :oops: :oops: )
vivi79
 
 


Sziasztok!

Szerintem rövid leszek, mert mire végig olvastam mindent, jött egy barom motoros, és felébresztette Alexet, nem tudom mennyire sikerült visszaaltatnom.

Boldog névnapot Áronnak és Hajninak is kicsit megkésve!

Vivi, örülök, hogy minden rendben, s Szeri szorítok, hogy nálatok is minden rendben maradjon!

Ágota, a hasas tipped engem is érdekel.

Esztora, már ha egyszer tudsz jönni és olvasni, biztos nem könnyű, de én mondanám, hogy ha nem akar velünk élni, akkor ne is jöjjön minden nap. Anyukád, hogy van?

Pinkiné, van már gépetek? Milyet vettetek?

Marietta, mi lett végül az ajándék a házassági évfordulóra?

.

Vicky, édes Levi. Én is gondolkodom egy szárító gépen itt el is férne, a régi házba nem tudtam volna hova tenni, pedig ott jobban kellett volna. Itt van helyem teregetni bent is, ott nem volt.

Dorka, remélem már jobban vagy Te is és Anyukád is.

Most mennem kell :(

Puszi Nikó

Kép
nikóska
 
 


SZiasztok!

Köszi, Nikó, lassan egy hete, h betegeskedem, de még sajnos mindig. De máér nem vagyok úgy lázas, csak nyomott, meg a fejem fáj, anyukám sokkal hamaarabb átvészelte, ez klassz volt. Rossz lett volna, h miattam beteg, és még csak ápolni se tudom rendesen.

Szeri, de jó, h írtál! Hát, cseppet sem lehet most könnyű Neked. Bali nagyon diktálja a tempót, látom! Ápr. 20-án kezditek a bölcsit? Mennyit lesz ott naponta a tervek szerint?

Vivi, örülök, h jól fejlődik Levi baba! Ne izgulj, minden rendben lesz! Lábad :( . Reméljük, nem tesz neki rosszat, h jön a meleg idő!
Enci irtó édes. Sztem nagyon okosan csinálod, h együtt főztök. Én a fiammal nem csináltam, a lányommal már néha igen, és tök jó. Az igaz ,h néha maga is kitalálja, h teát főz, és akkor kiborítja a teafüvet, ha elől hagytam. De ezt úgy is lehet mondani ,h segít nekem rendesebbé válni...

Nikó, ezek szerint nme sikerült hosszabban visszaaltatni a kislegényt? Az a fránya motor!

Puszi mIndenkinek!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


életjel!

mi is egész nap kint vagyunk Nyunyi olyan elkeseredett mikor 7 körül bejövünk.de hát vacsoráznia is kéne :wink:

Helyzet változatlan néha még mindig nagyon elkeseredem.nem tudom hogy merre induljak...zárjam le végleg vagy mi legyen

Nándorka a héten már volt egy kifakadásom miatta.2. napja azzal piszkált hogy hogy teszem fel a kérdéseimet ilyen témában:egy ikeás dobozba voltak a cd-k és megkértem hozza vissza majd,meg jöttek a cuccaiért és megkérdeztem több kört is fordulnak?tényleg teljesen normális hangnemben feltettem ezeket erre hogy én miért beszélek így vele miért így kérdezek.Na több se kellett elmondtam neki hogy mégis hogy kéne kérdeznem amikor itt hagyott és olyan könnyen átlépett rajtam (itt a társkereső oldalra gondoltam ő persze nem értette) sajnálom de én még mindig szeretem és nem megy olyan egyszerűen,majd biztos elmúlik vagy nem tudom ,ami a legjobban zavar hogy ilyenkor semmit nem mond :roll:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Biztos mindenki élvezi a jó időt. Én is élvezném...

Esztora, ez most irtó nehéz Neked. Elhiszem, h borzasztó, h semmit nem mond.

Most megyek hajat mosni, holnaptól már néha muszáj lesz emberek közé menni... Olyan rossz, oviszünet va nmár, akartunk csomó gyereket hívni játszani a szünetre, de amíg én nem vagyok jól... No, majd igyexem!

Puszi mindenkinek, a lehető legszebb napokat!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik tényleg mindenki élvezi a napsütéses időt. Enci most alszik, amúgy mi is kint lennénk.
Egész hétvégén szinte csak enni és aludni jöttünk be. Szombaton itt voltak anyuék, így mi anyuval megpucoltuk az összes ablakot, kimostam, vasaltam minden függönyt, sötétítőt, sőt átültettük a muskátlikat is, Enci meg elvolt a papával a kertben. Jó, hogy rend van, már úgyis egyre nehezebben szánom rá magam ilyen nagy munkákra.
Megyek, kihasználom hogy alszik, pakolászok, törölgetek kicsit a lakásban.
vivi79
 
 


Sziasztok!

Vivi! Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál. Már nem sok van hátra... :D

Esztora! Sajnálom, hogy nem rendeződött a dolog, de most már próbálj meg arra összpontosítani, hogy túltedd magad rajta.

Nálunk nincs sok újság. Jobban mondva annyi, hogy valószínűleg el lesz tolva a babaproject... :( Ha találok munkát, akkor júliusban elmegyek dolgozni, és leghamarabb a próbaidő letelte után próbálkozunk. Sajnos ebben a mai bizonytalan világban nem merjük bevállalni, úgy hogy nem teszünk félre. Ja, és így nem tudom mi lesz a házvásárlással sem, mivel júliustól nincs szocpol... Még egy darabig biztos maradunk itt. :(
(Az is jó nagy kitolás, hogy csak 2 éves korig akarják adni a gyed/gyest. És vajon hová fogják tenni a gyereket a szülők, mikor nincs elég bölcsödei hely?)
Csengére valószínűleg a dédik, meg nyáron tesóm segít majd a vigyázásban, ha mindketten dolgozunk. Sajnálom, hogy nem maradhatok vele itthon, de úgy érzem muszáj ezt tennem, mert nem jutunk egyről a kettőre...

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Krsiz, de jó, h jöttél! Hidd el, biztos megvan az oka, h így történjenek a dolgok, ahogy történnek. nem hiszem, h Csengének rossz lenne ez, de remélem, mnmagadra is vigyázol majd, ne hajtsd túl magad. (tapasztalat, mikor visszamentem dolgozni ,mindenkire nagyon vigyáztam, csak magamra nem...)

Vivi, ügyesek vagytok, de azért kíméld ám magadat!!!
Dorka is imád kint lenni, gyakorlatilag egyedül uis kimegy a kertbe, ma nevettem azon, h szól: "kimegyek" és tényleg. Mert kis szandált adtam rá, abban jöhetett-mehetett. Azért pesrze ki szoktam nézni.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!


Mi is egész nap kint vagyunk ebben a gyönyörű időben. Pedig nekem feküdni kellene, de Bali igényli... estére meg már tiszta hulla vagyok, örülök, ha a lakást valamennyire rendben tudom tartani.
A hétvégén én is ablakot pucoltam... aztán leestem a székről... :roll: a hasamat szerencsére nem ütöttem meg, és úgy néz ki, hogy semmi baja a gyerkőcünknek. Most fogadok brigádot, akik megcsinálják helyettem. Valahogy ezzel a második terhességgel annyit szerencsétlenkedek, hogy egyáltalán csoda, ha megmarad a bébink.

Angyalkrisz, bölcsibe nem akarod adni Csengét, vagy nem tudod?
Anyagilag biztos jobb lesz, ha visszamész dolgozni. Legalább lesz egy biztos állásod, majd nagyon szorítok. Gondolom júliusig nem akartok belefogni a lakásvásárlásba, mert addig igénybe vehetnétek a szocpolt is... Az egy éves gyedet mikortól vezetik be? Csak mert úgy hallottam, hogy pl. arra, aki már terhes a két év vonatkozik még. Hátha ti is pont beleesnétek még a két évbe, ha jövőre vezetnék be. Vagy mindent júliustól vezetnek be?

Vivi, örülök, hogy minden oké veletek. A múltkor elfelejtettem válaszolni a kérdésedre: ha fiunk lesz: Gergő lesz, ha lány: Dóra Ditta. De lány lesz :D Persze még nem tudom, csak érzem...

Nán-dorka, jobbulást neked!!!!

Többiek gyertek egy pár szó erejéig, kivel mi újság!!!
szerika
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is. Nálunk is minden okés és jól vagyunk.
Igaz hogy lakótelepi lakásban lakunk de mi is állandóan kinnt vagyunk ebben a jó időben. Séta, játszótér, dunaparton a füvön fetrengés. Szóval jól érezzük magunkat.

Flórának ma kijött az 5-ik foga.
Olyan nagylány már.

Örülök hogy viszonylag mindenkivel minden oké.

Puszi.
csipcsab
 
 


Most csak egy kis életjel.
Még mindig nem vagyok jól, lehet, h most már komolyan el kell gondolkozni, miért nem vagyok hajlandó meggyógyulni. Mától mondjuk stratégiát váltottam, nagyjából úgy viselkedem, mint mikor jól vagyok - hátha. Mert pl. el tudok menni a játszótérre, csak azt gondoltam eddig, ha pihenek sokat, jobb lesz.
Most meg babacsoportra megyünk, mert fertőzni nem fertőzöm már.

A legjobbaakt Nektek! Szépséges tavaszt!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nyunyit ma baleset érte elesett és beverte az orrát sebes lett és kicsit be is dagadt. :cry:

Szeri te meg vigyázz magadra!!!!!!!!ne mászkálj székekre!!

Akrisz sajnos a muszály nagy úr!20.-tól Nyunyi is 3 napot megy bölcsibe (mondjuk nagyon jól érzi magát és nagyon szeretik Ági mindig puszit ad neki amikor oda érünk)
Ezért ne érezd rosszul magad!!szerintem ők jól érzik magukat kicsit nélkülünk is.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora, hogy van Nyunyi??? Remélem, semmi komoly!!!

Mit tudtok, mekkora esély van rá, h tényleg eltöröljék 2 éves korban a gyest? nekem azért jól megfordulna a világ ettől. De pesrze akkor is lesz vhogy...

Kép

Kép
nán-dorka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: