Új privát üzeneted érkezett!

Hogy vagytok ???

Musz
Maus ismét ölkutyus lett ?

Mókuska
gratula az ügyes kisfiadhoz ! én sajnos, idegen helyen sokáig nem tudtam aludni

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


sziasztok!

Na azt hittem majd egy csomót kell visszaolvasnom :shock: :shock: Hol van mindenki?????

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Hello,

végülis Balcsira mentünk le a nyaralónkba. (Szabadi-Sóstóra). Ma hazajöttünk, mert apának bulija volt, nekem meg a házidkimhoz kellett visszavinnem az ismételt vizeletvizsgálat eredményemet: minden oké. A dokim szerint vagy valami hirtelen lefolyású fertőzésem volt, ami pikk-pakk elmúlt, VAGY.... elcserélték a mintát... no comment. Azt mondta a dokim, előfordul az ilyen.

Mókuska,
furcsa volt végigaludni az éjszakát, mi?? De azért gondolom hiányoznak! :wink:

Icus,
most mit dolgozol?? Az Acc-t a dokim aának javasolta, mert higítja a kiskatonákat (ami amúgy zselésedik), és így könnyebben feljutnak a méhbe! :lol:
Ja, és így a legjobb: most úgysem jön össze, mert cipekedtem, stb... Ha akar, akkor úgyis megmarad. :)


Málna,
akkor apa nem issza az ACC-t. A gnzeng kapszula azért remélem maradt :lol:

Vvviki,
ti mentek valahová nyaralni? Meg írjál már magadról is. Sosem írsz semmit magadról, max annyit, hogy megjött. Pontosan mikor mész dokihoz? Szedsz valami bogyót, vagy iszol valamit?? Kicsit bővebben is mehet :lol: :wink:

Sziszi,
ha megjössz a nyaralsból, igazán tehetnél fel pociftót, már 15 hetes leszel, már biztos látszik a hugi :wink:

Mi majd aug 23-tól 26-ig megyünk Pöstyénbe, Szlovákiába a változatosság kedvéért VÉGRE :wink: jégkorongtornára. Már alig várjuk apával!!! :roll: De szerencsére már aug 14-én is lesz meccs. Holnap meg megyünk vissza Balcsira. Még nem tudom, meddig maradunk. Valszeg én lentmaradok egy kicsit a hugimmal, apa meg megy dódozni.

Na jó éjt mára, majd valamikor jövök. pussz

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 

 
 

Jó estét kivánok!!
Búcsúzni jöttem!!
Elmegyünk nyaralni!!!(Apa nélkül!) :cry: :cry: :cry: :cry:
Ő visz le,meg Ő hoz haza,le is jön majd hétvégére,de sajna nem lehet velünk tovább,mert ugye két munkahelye van,és csak az egyiken adnak szabit!!Ez van sajna!!Mikor ezt irom elkap mindjárt a :cry: !!ÚÚÚgy sajnálom!!Imádom Apit!!! :D
Na mindegy!!!Szóval holnap délelőtt megyünk,és majd 1-2 hét úlva jövünk haza!!Bár ha Ádinak nem fog tetszeni,akkor ..............még aznap hazajövünk!!
Tehát!!Legyetek jók,amig vissza nem jövök!!
Mindenkinek puszi!!
Bea,Ádi! :wink:
Holiday!!!!! 8)

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!!!

Nem voltam 2 napig,pont így jött ki a lépés!!!4

Deni maci csüt.este elromlott :) :) szegénykém mostanában túlpörgeti magát és este már ki van készülva a fáradtságtól..Fürdetés után 7-9-ig ordított kisebb-nagyobb szopi szünetekkel,amikor csend volt,de ő vonaglott,mint egy sebesült a karomban....teljesen be voltam tojva,hogy mi van vele,de nem fájt semmije,mint utólag kiderült,csak nagyon nyűgi volt!!!!Aztán tegnap egy csomót aludt,de délután 4-este fél 9-ig ismét dorbézolt,de akkor már nem hisztizett,csak nem bírt elaludni a fáradtságtól és folyamatosan evett :roll: :roll: apával nem hittünk a szemünknek,azt gondoltam,hogy valahol ereszt ez a gyerek,mert nem lehet teletölteni!!!!!De azért fél 9-re feltankolt és aludt 6 órát!!!!!!!Fél 3-ig,aztán 3-tól még most is alszik...éljen éljen!!!!

Bocs,ha nem írok mindenkinek külön,de még gyorsak meg kell reggeliznem,mielőtt ébred!!!!Naralóknak jó időt és sok pihenést,mindenkinek szép napot és puszi

Kép Kép
meli1118
 
 


Jó reggelt!

Meli
nem csoda, hogy szegények érzékenyebbek. Most néztem az időjáráselőrejelzést, hát lesz hűvösebb, elvileg eső, meleg szóval minden a hétvégén és a jövő héten :wink:
Nekem este voltak nagyon elemükben. Még fél 10-kor "buliztak". Krisztike tácolt a szoba közepén, a kicsi meg kacarászott olyanokat neki.
Aztán háromnegyed 10-kor cumiosztás volt :wink: :wink: Viszont 10-kor én is kidőltem, és most 5-kor ébredtünk :D :D :D
Azóta skálázik a drágám :D :D
Azért hozzáteszem én még tudtam volna aludni, na de majd ha megöregszünk :wink: :wink:

Bea
kellemes nyaralást nektek!!!
Én is elvileg csak gyerekekkel készülök anyuékhoz. 2 éve én sem bírtam 3 v. 4 napnál tovább :oops: Apa jött is értünk gyorsan :wink: :wink:
Most mejd meglátjuk, a munkahelyén úgyis hol dolgoznak-hol nem........mint a mesében.

Hoppá
szupi, hogy negatív lett a vizeleted :D :D
Tegnap Eszterkének mi is megismételtük de az ott dolgozó ismerősünkhöz ma megyek érte. Bízom benn az ő eredménye is jobb lett :wink: :wink:

Egészségügy, hát semmit nem javul....sőt.
Mikor a kórházban voltam szülés előtt és lépcsőztünk láttam, hogy a labornál külön ablak van a vizitdíjnak, és külön a papírbeszedésre. Na mostanra ez megszünt, csak 1 ablak van, valami csigalassúsággal telt az idő. Gyerek a kezemben előttem vagy 10-en. Jó fél órát kellett várni.
Ráadásul amikor letettem a papírt tb. kártyát, akkor láttam, hogy az enyémet raktam ki, nézem tb. szám nincs a kiskönyvben, odamegyek a babakocsihoz, de útközben eszembe is jutott, hogy otthon maradt a táskámban :evil: :evil: :evil: szerencsére nem kötözködtek, elfogadták.
Szerintem csak azért mert pont előttem cirkuszolt egy beteg :D :D

Vvviki
itt a csajok annyi csodaszert javasoltak már :wink: :wink: Még nem próbáltad ki egyiket sem :?: :?:
Tessék beszerezni valamit, nemsokára "apára ugrós" időszakban leszel :wink: :wink:

szép napot mindenkinek, és írjatok!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


helló Mindenkinek !

hogy vagytok ?

holnap jön az eső, már nagyon kell !

babák hogy vannak ?

jövő héten talpmasszázs !

képzeljétek, el akarok kezdeni jógázni, egyre jobban érzem, hogy az utóbbi időben nagyon stresszes a munkám és ez nem tesz jót semminek

jók legyetek !

vigyázzatok magatokra !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Kata
azért nem írok magamról többet, mert én itt mindig őszintén kitárulkoztam, erre a két B betűs tudorka előadta a nagy halált, és sajnos, volt itt is olyan aki majdnem hitt nekik !
sokszor eszembe jut, hogy amit itt írok, azt BÁRKI olvashatja..

de most magamról, AKÁRKI is olvassa..

E-vitamint és Elevitet szedek, talán az E-vitaminnak köszönhetem hogy már nem fáj a hasam !!!!! :D
az Elevit pedig nagyon jó étvágyat csinál ( kis vézna vagyok, rámfér ! :oops: ) és a bőröm is valahogy szebb azóta

a párommal néhány hónapig az esélyes napokon hancúroztunk, addig én nagyon görcsösen akartam a kisbabát, de utána rádöbbentem hogy a görcsösség csak rosszat tesz
így most akkor hancúrozunk amikor csak jólesik :oops: :oops:

vannak jó napjaim és havonta egy - amikor piri érkezik - rossz napom, mivel ez ismét a kudarcot jelenti számomra :cry:
de ezen gyorsan felülkerekedem, vagyis próbálom

és azok a kérdések sem fájnak már annyira hogy MIKOR SZÜLSZ MÁR GYEREKET ? :cry:

hétfőtől két hétig szabin leszek, a párom csak néhány napra tud eljönni, de az is jó lesz, egy kis peca, egy kis kiruccanás Szilvásváradra stb.

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


képzeljétek, egyre jobban őszülök !
hullámos hajam van és a fodrászom mondta pénteken, hogy nagyon őszülök ! :oops:
33 éves vagyok, nem korai ez még ? :x

sajnos, nagyon bőbeszédű vagyok :oops:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Gabi, Mókuska
itt Egerben máig dinoszaurusz kiállítás van, eredeti nagyságban láthatóak a dinók
ja, és van a Középkori piactér nevezetű rendezvény is, tegnap este lesétáltunk, de feltűnt hogy az egész el van kerítve, kettőnknek 1.200 forint lett volna a belépő
szégyen ide, szégyen oda, elsütiztük a pénz felét

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Meli
Deni maci hogy van ? olyan aranyos ez a kifejezés !!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Gabi
párommal kitaláltunk egy-két új dolgot a hancúrozásban, nem kell minket félteni :wink: :wink:
vagy ahogy párom mondja, nem vagyok én még vénember :wink: :wink: :wink: :wink:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


ajjaj, magammal beszélgetek, ez már a szenilitás :lol: :lol: :lol:

jó éjt mindenkinek !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!!!!

Azta,igazi nyári hétvége volt....szinte senki sem jött!!!


Viki,kit érdekel mások véleménye,végre írtál magadról is és ilyenkor lehet meglátni a valódi önmagadat!!!!Én is őszülök,majdnem minden nap találok ősz hajszálat,pedig még csak 28 vagyok...de hát a fekete hajban jobban látszik!!!!Ezért szoptatás után szerintem neki kell mennek a hajszínezővel...pedig még sosem használtam ilyesmit
:cry: :cry:
Vitaminok..én E-t sosem szedtem,de lehet,hogy tényleg attól nem fáj a hasad...

Gabi,Dénes ma éjjel 3x volt fenn...ezt még "kiskorában" sem csinálta:lol: :lol: és most megint felsírt...azta...

akkor majd még visszanézek!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Na újra itt,úgy látom ma meg csak én leszek!!!

Szóval jól telt a hétvégénk,tegnap elkirándultunk Veresegyházra a macikhoz,érdemes mindenkinek elmenni egyszer,nagyon nagy élmény,csak én nem élveztem igazán,mert Deni maci valahogy nem azonosult a dologgal és nem jött most be neki a kenguru sem...babakocsival macerás,mert nagyon egyenetlen a talaj!Szal 15 perc sírás és szopi után már alig vártam,hogy visszaérjünk a kocsihoz,ahol végre egy újabb lókorty után bealudt....így én csak végigfutottam vele a kerítés mellett,de apa és a tesóm nagyon jó fotókat csináltak a mackótesókról :lol:

Aztán megálltunk egy jó hűvös helyen az egyik szép tó mellett és egy nagyot sétáltunk,3,5 órát aludt a babakocsiban(szerencsére ez változatlanul nagy ász)

Ma is csak az a baja,hogy nem tudunk kimenni sétálni!!!!!Meg a front...ezért ébredt fel az éjjel is 3x,pedig sosem szokott!!!!!Na mindegy,most bealudt,remélem tud aludni szegénykém legalább 3 órát!!!!

Aki nem nyaral az remélem jön ma és nem csak magamnak írogatok!!!!Puszi mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok!

Meli
nekem éjjel szuperjó volt a kicsi. este 10-kor elaludt, és 6-kor ébredt :D :D :D :D
Tegnap viszont ő is és Krisztián is 2-szer ébredt. Krisztike sokat nyafizott, biztos front :shock: :shock: :shock:

Meglett a kontroll vizelet eredménye, hát a múltkori adatok jobbak, viszont most már az üledékben van baktérium :cry: :cry: holnap megyünk dr. nőhöz :roll: Nem akartam csak tanácsadásra vinni, de a védőnő azt mondta ne várjak szerdáig :shock: :shock: remélem nem szedünk semmit össze, ráadásul most mind a 3 manót vihetem :shock: :shock:
Ja, meg persze helyettes orvoshoz megyünk a miénk csak a jövő héten lesz.

Vvviki
nekem barna az eredeti hajszínem, de már általános iskolában is volt ősz hajszálam :shock: :shock: :shock:
Eszterkének meg születésétől kezdve vagy egy foltja, ahol fehér a haja. Ez állítólag pigmenthiány, és az mindíg is olyan színű lesz :shock: :shock: Sebaj, én is szeretem a melírozott hajat :lol: :lol:

Viszont az én hajam nagyon hullik :shock: :shock: Adrika születése után hamar elkezdődött. Nyár elején vágattam le és elmúlt.
Krisztike születésekor rövid hajam volt, nem is hullott nagyon.
Most szülés előtt is vágattam belőle, meg a múltkor is egy csomót, de semmi változás :cry: :cry: pedig nagyon nem akarnám levágatni :? :? Ja, és most kb. szülés után 3 hónappal kezdődött :shock: :shock:

Itt végre esik az eső. Igaz még egy kicslocsolásnyi esett csak, de ez is több a semminél :wink: :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


hellóó !

ideért a hűvös idő, fázott a lábam térdnadrágban :oops:
ma pecázni akartunk, de az időjárás nem a legjobb hozzá, majd talán szerdán

Gabi
a fodrászom megvigasztalt hogy ha a mindkét szülőm korán őszült, akkor ez nem meglepetés
hát, a páromnak már nincs haja, én meg őszülök, szegény kisbabánk :lol: :lol: :lol: :lol:
tesóm hajhullásra Sámson valamit használt, ezt Gyöngyösön veszi mindig, egy eldugott kis gyógynövény boltban
igaz, a hajának olyan szaga van tőle, mint ketchuppal öntötték volna le, de neki használt
ja, és vasat is szed
megkérdezem majd tesómat, van-e még ez a bolt és majd leírom neked hol van
vagy megvetetem a tesómmal és majd elküldöm Neked
nyafizás : a párom nyafogott tegnap egész délután, semmi se volt jó neki, csakhogy ő már 40 éves lesz :lol: :lol: :lol:
így simogattam egész este :wink:

Meli
nagyon szép hajad van !!
terhesség alatt lehet hajat festetni ? már annyi véleményt hallottam..

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Hűha,Gabi,most irigykedek!!!!!Jól bírja az alvást Esztike!!!!!Dénes ma egész nap készen van...fél óra alvás,fél óra nyűglődés...és kicsit mintha menne a hasa...talán a szőlő,amit tegnap ettem???????Mindegy,egyébként jókedvű,ha éppen nem fáradt....

Viki,köszi,csak éppen elég vékonyszálú a hajam...én nem festetném a terhesség alatt semmiképpen...tudom,hogy azt írják,hogy lehet,de akkor is elég mesterséges a dolog...de neked szőke a hajad,abban nem annyira látszik!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Ja,Gabi,sajnálom az eredményt :cry: :cry: e biztosan helyre jöttök hamar!!!!Van ennek egyébként valami tünete????

Kép Kép
meli1118
 
 


meli1118 írta:Ja,Gabi,sajnálom az eredményt :cry: :cry: e biztosan helyre jöttök hamar!!!!Van ennek egyébként valami tünete????


semmi tünet,

Nálunk van 3 hónaposan vizelet vizsgálat. Én meg eleve szóltam is az előzmények miatt ugye, hogy Adrkának volt gond :cry:
szóval csak onnan derül(t) ki

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


na, itt vagyok megint !

vettem ma egy új csúszásgátlót a fürdőkádba, de sajnos, nem a legjobb, mivel szegény párom belépett a kádba és a csúszásgátló úgy csúszik mint a banánhéj ! :x
a csattanásra rohantam a fürdőszobába és a párom sajgó térddel a gyártót emlegette :x

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Anna, gratulálok! És a kis Ádámnak welcome a nagyvilágban :D

Vvviki, biztos, hogy apa a gyártót és nem a gyártó anyukáját emlegette? :lol:

Gabi, nekem is hullik a hajam :( , és most kezdődött, kb egy hete – szóval nálam is bejött a 3 hónap. Nem zavarna, de amikor a gyerek kezéből szedem ki, és tele van az én hajammal a ruhája, az nem tud feldobni… :?

Meli, Veresegyházán mi is voltunk, a macik tényleg jó fejek. Megvan még a hatalmas teherautó-gumijuk? Amikor mi arra jártunk, azzal buliztak :D

Málna, örömmel jelentem, mostanra végre rendszeresen látogatnak bennünket a kaki- és pukimanók :oops: :D , úgy tűnik ez a gond megoldódott, bár nem tudom, mitől tűnt el, de azt sem tudom, anno miért jöttek elő…
Megérkezett a könyv, még nem tudtam beleolvasni, de alig várom :D

Meli, Málna, én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani nektek, Bea egy végtelenül aranyos és segítőkész lány, már nagyon sokszor segített nekem, mint kezdő (béna) anyukának, és képes lett volna a város másik végéről Infacolt hurcolni nekünk az éjszaka közepén! Az biztos, hogy leír mindent, és ami a szívén az a száján :lol: , de tudom, hogy őszinte, csak nem csomagolja cukormázba a mondanivalóját :lol:

Esztike, drága Nyúlgyerekem is tuti érezte Maust a hasamban, mindig odajött, és megnyalogatta a hasamat

Vikike, adós vagy még képekkel, már nagyon várom őket (na nem pont a süllős :wink: – nem szeretem a halat :roll: )

Ildi, el sem tudod képzelni, mennyire irigyellek a teszt-éjszaka miatt. Vagyis asszem el tudod … kétszer annyira, mint én

Andi, Sziszi, bár már azt teszitek, de így utólag is jó pihenést kívánok!

Icus, akkor eredményesen szorítottam az interjúhoz? Küldhetnél valami jó kis gúnyát :roll:

Rólunk egy kicsit:
Maus újra (többé-kevésbé) jól működik, tegnap éjjel a saját ágyában aludt (egész éjjel!), csak mi közlekedtünk ingajáratban a gyerekszoba és a háló között: szoptatáskor hálóba be, gyerek bealszik, irány a gyerekszoba, és Maus éjjel még 2 – 3* szopik…

Valószínűleg az oltás volt a bűnös :evil: , ami ennyire kiakasztotta, szombaton kezdett újra emberi formát ölteni, ma már iszonyú édes volt, sokat nevettünk és énekeltünk.

És ha meglátja az apját, hangosan kacag.
Áááá, cseppet sem vagyok féltékeny :twisted: , én 24 órában rabszolgázok neki, etetem, pelenkázom, tutujgatom, és szénné hajtom magamat, amíg kipréselek belőle egy félmosolyt.
Vagy ez az anyák sorsa?

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Épp elaludt, amikor eleredt az eső, saját érdekemben nem vittem zárt helyre, mielőtt felébred a cipelésben, inkább fölépakoltam egy ernyőt :lol:
Kép

Alvás nyitott szájjal
Kép

Új csini gúnyában
Kép

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok!

Nálunk is front problémák vannak,ma egész nap egy órát aludt, most is sír apánál. Akire eddig mindig csak vigyorgott. Ismerős Musz.
mamen
 
 


jó estét !

Musz
hát ez a kiscsaj tündéri !!!
kékszemű Maus ?
igazad van, párom a gyártó kedves anyukáját is emlegette meg mást is :lol: :lol:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Jó reggelt!

Musz
Eszterke olyan szép :D :D :D és csinos is :wink: :wink: :wink:
Kacagás, igen a lányok többnyire a férfiaknak dobálják a mosolyokat.
Én Ildi Lilijével voltam úgy, hogy hiába beszéltem énekeltem neki, nekem pici mosoly járt. uracskám odajött lökött 1-2 szót Lilike meg fülig érő mosollyal, v. kacagással díjazta rögtön

Enyém viszont kezd egyre anyásabb lenni :shock: :shock: :twisted: :twisted: tegnap ő lennt játszött a földön. Krisztike meg odajött az ölembe. Pici lányom próbálkozott közelebb jönni, de nem sikerült, csak nézett a nagy szemeivel és panaszkodott. úgyhogy fel kellett vennem :shock:
Egyébként ülne állandóan, ha az ölembe fogom, meg egyből nyomja ki magát állásba :shock: :shock:

10-re megyünk doktornőhöz, utána jelentkezem :wink: :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


hellóó !!!

ma egy teljes órát csavarogtam az OBI-ban, vettem is néhány cuccot :oops: :oops:
ma karfiollevest főzök, rántott husit rizzsel és rengeteg uborkasalátával :D

csodás idő van !!! süt a nap, néha fújdogál a szél !!!!!

Gabi
tesómmal mi apásak voltunk, rajta lógtunk állandóan, amikor viszont valami baj volt vagy nem tetszett, rögtön jött a kristályrepesztő ordítás : ANYAAAA !!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!

Nem volt még időm visszaolvasni, de igyekszem.

S.O.S!!

Sürgősen munkaügyes szakemberre lenne szükségem.2.-án lejár a 3 évem, és a kiadandó szabadságaimról kéne egyeztetnem valakivel. Szeretném tisztán látni a dolgaimat, mert ahogy a céget ismerem... :twisted: :twisted:

málna2162
 
 


málna2162 írta:Sziasztok!

Nem volt még időm visszaolvasni, de igyekszem.

S.O.S!!

Sürgősen munkaügyes szakemberre lenne szükségem.2.-án lejár a 3 évem, és a kiadandó szabadságaimról kéne egyeztetnem valakivel. Szeretném tisztán látni a dolgaimat, mert ahogy a céget ismerem... :twisted: :twisted:


www.babafalva.hu :arrow: :arrow: szakértők, akik között van tb. szakértő is és munkajoggal foglalkozó valaki is 1-2 nap alatt válaszolnak, és nagyon rendesek!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Málna, én nem vagyok munkaügyes, csak HR-es kutyaütő.
Amit tudok, hogy a három év alatt összegyűlt szabidat kiveheted egyben, mielőtt visszamész - tehát már visszavesznek aktív állományba - kapod a rendes fizetésedet, de szabin vagy.
Vagy nem veszed ki most, tartalékolva, ha esetleg később szükség lenne rá.
Bár mivel a szabid 3/4-ével a munkaadó rendelkezik, úgyis az lesz, amit ők akarnak - de szerencsés esetben ez megegyezik azzal, amit te akarsz :wink:
Ha jól számolom, 3*(23 + 2) nap szabival gazdálkodhatsz (31 évtől 23 nap jár + Máté után 2 nap évente), ha három teljes naptári évről van szó.
Hát ennyit bírtam hiányos tudásomból összekaparni :oops:

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Kis_plutó

Köszi, megnézem

Muszkuru

Hát ez az én is teljsen megvagyok kavarodva.
Van ahol azt "mondják", hogy csak a Tgyás, és a gyed alatt jár a szabi, van ahol meg azt, hogy a teljes 3 évre.
Valahonnan kerítenem kell egy embert papírral és ceruzával, aki kiszámolja nekem :shock:

málna2162
 
 


Én is úgy gondolom, hogy nem jár annyi szabi amennyit Musz írt :shock: :shock: 2 2 és fél hónap körül jön ki, persze munkanapfüggő :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


ja, még valami eszembe jutott. Gyes alatt fizetésnélküli szabin vagy a munkahelytől :wink: :wink: legalábbis én ilyen papírt írtam alá amikor aktuális volt :wink: :wink:
Szóval arra tuti nem jár a szabi.

na voltunk lennt dokinál. Még mindíg nem kaptunk gyógyszert, mert a vizeleteredmény még mindíg nem indokolja, fölöslegesen nem akarják gyógyszerezni a picit.
Most az van, a punija a sok zacsizástól és nem tudom a pelustól is e csúnya. Kamillázni kell, és kaptunk krémet. Ha helyrejött újabb kontroll :shock: :shock:
Mivel étvágya van, nincs hőemelkedés v. láz, erősebb szagú vizelet valószínűleg nincs gyulladás :) :)

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


még mindíg én :oops: :oops: a gyerekek utáni pótszabit az apa is igényelheti.
Nekem most ő kapja, minden évben intézzük a papírokat, neki jól jön a +7 nap :wink: :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok,

bocs, hogy nem jöttem, folyamatosan volt valami
Málna, én is úgy tudom, hogy a gyed első évére és a tgyásra jár csak a szabi. Nekem ezt mondta a munkaügyesünk.

Musz, Gabi, nagyon szépek ezek a lányok, jók a képek. Musz örülök, hogy Esztike jól működik:)

Gabi, gondolom, azért néha van egy kis testvérféltékenység, vagy nálatok nincs ebből gond?

Én még adós vagyok a képekkel, hétvégén ajtót és ablakot cserélnek nálunk lent:(, illetve jó, csak por lesz, Anya jön majd ha nem dolgzom m ár csak másfél hét:) és csapunk egy három napos nagytakarítást, csak óvatosan, én majd dirigálok:)

Ma voltam az első CTG-n minden ok, jövő héten jön vissza a dokim, megbeszélek vele mindent, és megyek megismerem a gyerorovost is.
Tegnap rávettem magam a tornára, nagyon jó volt.

Viki, én vörös vagyok, és festettem, festetem a hajam, bár kitolom az időket amennyire lehet, közte, de ha jól szellőzött helyen vagy, az orvosom is és a védőnő is azt mondta nyugodtan, nem a bőrön keresztüli felszívódással, hanem a vegyeszerek, belélegzésével van a baj, de hát azt teljesen úgysem tudod a való életben kerülni.

Mindenkinek szép napot, rohanok, puszi

Kép
Kép
nektarin
 
 


Sziasztok

Már számolgatnak, tologatnak napokat ide oda, kiváncsi vagyok mi jön ki belőle.

Muszkuru

csak a Tgyásra, és a gyedre jár szabi, a gyesre már nem.Így már nem jön ki csak másfél év :twisted: .Ezért szoktak két év után vissza menni az anyukák.
Ráadásul így, hogy nekünk nem jött össze a második, felvan adva a lecke erre, a durván két hónapra( na a ne görcsölj rá azt hiszem,most nem fog menni).Ha most sem jön össze akkor visszakell mennem dolgozni, hogy meglegyen a a biztosított 168 napom, ha nem akkor a következő terhességnél nincs gyás, gyed csak méltányossági gyes.Cca23.ezer pengőforint...
A gáz csak az, hogy nem tudok vissza menni, a cég meg nem fog vissza venni.Kinek kell egy kisgyerekes :twisted: :cry:

málna2162
 
 


jó estét !

most jöttem rá, hogy már nagyon rámfért a szabi !
olyan jó, hogy nem csöng a telefon, nem jönnek az e-mailek
az igaz, hogy ma takarítottam, főztem, mostam, vasaltam, padlót fényesítettem :oops:

Gabi
szegény Esztike evvel a bacival !
de az a jó, hogy nem lázas és van étvágya
tesói hogy vannak ?

Málna
hát ezek a munkaügyi dolgok nekem mindig is kínai nyelven voltak

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Jó reggelt, megint leült a topik :?

Olyan régen volt már zebralátogatónk, itt lenne az ideje!! :wink:

Ma megint megyek le a hugimmal Balcsira, úgyhogy nem leszek,csak talán szombaton.

Addig is jók legyetek, szeretgessétek a babákat és vigyázzatok rájuk!

Hajhullásról: nekem tavaly és tavaly előtt szeptembertől kezdett hullani a hajam kb 2-3 hónapig (valszeg a sulikezdés miatt), vettem hmmmm.....hogy is hívják....nem viagra, hanem....viaderm kapszulát, és nagyon gyorsan abbamaradt. azóta sem hullik. Remélem nem is fog. Elég sok hajam van, úgyhogy nem szeretném felét elhullatni...

Málna, mindent bele ezeken a napokon! :wink: Szóval aug 15-e körül várhatjuk a tesztedet... :wink:
Sajna a szabis kérdésekhez nem értek. Én tavaly megszívtam, mert szinte egész nyáron bent voltam, kivéve 3 hetet, amikor szabin voltam. Erre szeptemberben átveszem a bércetlimet, és mit látok rajta? Hát, szabin voltam július és augusztus hónapban végig!!! Na, tök ideges lettem, mit képzelnek.. a válasz: mindig így szokott lenni, ki kell írniuk a szabit nyárra. Hát, idén alkalmazkodom a kiíráshoz :lol: :lol: b...szok bemenni. Pedig biztos elvárnák.
Az ciki, ha nem vesznek vissza... akkor mindent bele, hátha... :roll:


Plutó, remélem Esztike rendbe jön gyorsan! Hál istennek, hogy nem okoz nála semmi rosszat, csak te látod! :wink:

Nek,
pocis képet is tehetnél, kíváncsi vagyok, mennyit nőtt azóta Robika :wink:

Musz, Esztike és az a nagy esernyő... ilyenkor látszik, milyen picurkák még!!

Meli, remélem Dénes bébi is nyugodtabb már a hülye időjárásváltozás után. Ma is azt mondták, péntekig jó idő, aztán szombattól megint lehűlés.

Na, megyek pakolok.
Puszi mindenkinek

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


sziasztok

Kis_plutó

Sajnálom Esztit :cry: Milyen krémet kaptatok?
Máténak nagyon érzékeny volt a feneke, de semmilyen krém nem volt rá jó csak a Bephanten, de az cca másfél nap alatt mindig rendbe hozta :wink:

Nektarin

Várjuk a képeket!
Jaj én is szeretnék dirigálva takarítani :wink: :lol:
Én is festettem a hajam terhesség alatt, sőt napoztam is és körmöshöz is jártam.Takarítást amikor vegyszereztem mindig nyitott ablaknál csináltam :wink:

vvviki

nekem is kínai, csak úgy teszek mint aki ért hozzá,csak és kizárólag az ellenséges felek megtévesztése érdekében :lol:

Megszületett a szabadságom:50 nap
Augusztus 3-tól szabin vagyok október 12-ig.Addig valamit remélem, hogy összehozunk, ha nem akkor leállunk legalább egy évre.Biztos, hogy nem fognak visszavenni, mert tudják, hogy nem tudom bevállalni a bejárást :( Valszeg a közelben kell valami munkát néznem, és csak ha letelt a biztosított napom akkor lehet gondolkodni a következő gyerekben.
A lényeg, hogy a Tgyásra járó szabadság az ami a szülés éveében bentragadt.Ha a szülés előtt valaki kivette az összes szabiját, akkor arra az évre nem jár semmi.A gyed évére jár a teljes szabi plusz a gyerek után 2 nap pótszabi.

Máté ma itthon van mert apa elvitte magával a gyerekülést...Nemkéne messzire menni a bölcsibe, de az ördög nem alszik, úgyhogy ma maradon van :D

Hoppá

Jó pihenést!!

Mamen
Távirati stílus :lol:
nem csinálsz egy vonalzót, hogy lássuk hol tartatok?

Icus,Takidó, Anna, Meli, Nika, Vikike, Zsizsik, Mókuska?!

Sziszi, Bea,Candi nyaral

Mindjárt kicsinyítek képeket

málna2162
 
 


Doktor Úr mi baj?!
Kép
Kép

Nem panaszkodom, de mostanában egyre több ilyen kép van...AMIN ESZIK!!!!!!!!!!!! :lol:
Kép
Kép

Konyhaszolgálaton :lol:

Kép

Hétvége:

Kép

Háááááááááát, ha nincs harcsa, jó a busa is :lol: (13 kg, 1m)

Kép

Tegnap este nálunk:
Kép
Kép
Kép

málna2162
 
 


sziasztok!

Málna
Pimafucort krémet kaptunk ez gomba ölő is és baktérium okozta fertőzésre is jó :wink: :wink: a fenekénél már szebb, a punija még csúnya, de ugye ha az gombás azt először a krém erősíti :shock: :shock:

Csajok nálunk éjjel olyan hideg volt :shock: :shock: :shock: bukóra nyitva volt az ablak, de hajnalban be kellett zárni, teljesen át voltunk fagyva. A picinek még ébredéskor is olyan hideg volt a keze :shock: :shock: :shock:

Kata
elvileg akkor még elkezded az évet?
Érezzétek jól magatokat!!!!

Nyaralás, ha minden igaz 2 hét múlva megyünk anyuékhoz. Azt még nem tudjuk 4-en v. 5-en. Na mindegy apa hétvégén marad, a többi majd kialakul :wink: :wink: :wink:

na, megyek főzni

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!!

Írtam egy csomót mindenkinek és minden elveszett!!!!!Mindjárt szétrobbanok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asszem és is átállok a word-megoldásra!!!!!

Most nem írom le újra,majd ha már nem látok színes golyókat az idegtől....

Puszi mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli

Jaaj, már annyiszor mondtam, hogy wordben :lol: :lol: :lol:
Én csak akkor írok ide amikor tudom, hogy rövid leszek :wink:

Kis_plutó

A pimafucort jó, remélhetőleg hamar rendbe hozza.Mi boraxosat kaptunk mikor még volt pelus, de az csak ideig-óráig volt jó
Nálunk is hideg volt éjszaka :x Máté lába olyan volt mint a jégcsap :shock:

Megyek még sütök egy kis meggyes piskótát :wink: Apa ezt kívánt :wink:

málna2162
 
 


Meli

Kutyképek?!

málna2162
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak ált. mire az olvasás végére érek idefurakodik Dani is, akkor meg már elmegy a kedvem az irástól 8)

Málna
Olyan aranyos Máté! Idejött Lili is, mikor a képeket néztem és mindjárt kérdezte, h ki ez a kisfiu? Ismered? Vagy az anyukáját? Az osztálytársad volt? :lol:

Hoppá
Jó Balcsizást!

Musz
Mauska gyöngyörü, mint mindig :lol:

Nektarin, Meli
Kiváncsian várom a képeket :wink:

Hajhullásra van egy nagyon jó sampon, Rossmannban kapható: Sunfleur hajhullást csökkentő gyógysampon. Nekem már 1 flakon elhasználása után jelentős javulás szokott beállni. Most egyébként nekem is jobban hullik, ugyhogy valszeg én is veszek. Bár az én fejemen nem nagyon látszik, h marokszámra jön ki a haj, mert én meg éppen azzal küszködök, h sok is meg erős szálu is, igy nem tudok olyan frizurákat csináltalni, ami esetleg tetszene---> enyhén oroszlán fejem lenne :twisted:

Ma voltunk a 2 éves státuszvizsgálaton. Eredetileg ugye aug. 22 körül kellett volna mennünk, de ma a Plusban összefutottunk a védőnőnkkel és mondta, h szabin lesz, igy inkább hazafelé menet ugorjunk be. Dani 14,3 kg és 93 cm, Lili 20 kg és 115 cm. :lol: Látszik, h ők sem éheznek :lol: :lol: :lol:

Ma azon gondolkoztam, h olyan jól elvagyok itthon :oops: , pedig ha festeni akarunk igencsak összepakolhatnék 1-2 dolgot a szekrényekről, polcokról, h ha kell mozgathatók legyenek :roll: Azt hiszem kicsit össze kell kapnom magam 8)

Málna most olvasom, h mit sütsz! Ablakom nyitva, ugyhogy küldheted, imádom a meggyeset! :wink: :lol:

Hidegről: a rádióban hallottam, h éjszaka megdőlt a hidegrekord is, Zabaron 3 fokot mértek! :shock: Mondjuk engem nem zavart a hüsi, ilyenkor tudok igazán jókat aludni :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


:evil: Hogy az az összes digitális hőmérő és fülhőmérő gyártó dugja fel magának a termékét oda! :evil: :evil: :evil:

Mauson tegnap délután óta lázrózsák vannak, az arcán két oldalán.
Gyanús volt nekem, ezért megmértem fülben, de semmi...

Ma reggel ugyanúgy, fül ismét semmi, elővettem a sima digitálist, semmi.

De valahogy az anyai megérzés csak nem hagyott békén, előkapartam a jó öreg higanyosat, trükkökkel sikerült kihúzni a 10 perces szintidőig, és 37,2 :!:

Felhívtam a gyerekdokit, szerinte semmit nem kell csinálnom, csak ha eléri a láza 38 fokot.
Csak etetni, itatni - ez nálunk ugyanaz, és figyelni rá.

Az oltáshoz állítólag semmi köze, hanem benyalt egy vírust :shock: :shock: :shock:

Tényleg elég ennyi? Semmi hűtőfürdő, borogatás, ilyenek?

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


sziasztok!
Musz
nekik ha láz van elég a kúp :wink: :wink: :wink:
Valóban a legmegbízhatóbb a hagyományos hőmérő. Ám ha hagyja a pici érdemes olyankor a digit is kipróbálni, nekem volt ilyen és azonos volt az eredmény :wink: :wink:
Nekem mondta a doktornő, hogy a fülben mérős az alacsonyabbat mér kb. fél fokkal, úgyhogy azt számoljam rá.
Eleve ezek elemesek, lehet attól is rossz eredmény ha merül az elem :shock: :shock: :shock:
Ha esetleg lázkúpot kell használnod a kúp elejére tegyél egy kis popsikrémet, könnyebb vele feltenni :wink: :wink: :wink: Ugyanis ez a kúp nem "csúszós" mint pl. a glicerines :wink: :wink: :wink:

Borogatni ha lehet úgy ne borogass, hogy a mellkasát, attól sokan tüdőgyulladást kapnak.
Én ruhazsepit férfit szoktam bevizezni bokára v. csuklóra tekerni, arcát többször áttörölgetni.

Nekem eddig hűtőfürdőre sosem volt szükségem kop-kop-kop
Adri nagyon ritkán lázasodik, olyan mint én. Viszont ha van hiába, hogy nem olyan magas szédelgünk, semmi erőnk :oops: :oops:
Krisztike ő viszont könnyen belázasdik :cry:

Amúgy én úgy tudom ebben a korban még nem olyan jó a hőszabályzásuk. Eszterke is amikor azok a fülledt melegek voltak sokszor becsapott ezzel. Egy csomószor mértem, mert olyan melegnek éreztem őt :shock: :shock: de 37 fokot sem érte el :shock:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ja és még valami, ha lázas a hagyományos is szinte pillanatok alatt felkúszik, nem kell 10 perc :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Máténak nagyon boldog szülinapot kivánok!!!!!

Kép

Musz
Ugye levonás volt annyi a hője? Egyéként tényleg ne parázz, azt mondják, h 38 alatt nem kell semmit csinálni, tulajdonképpen onnan kezdődik a láz, alatta csak hőemelkedés. Egyébként majd meglátod, h pár év mulva már mérni sem kell, elég, ha megpuszilod a homlokát és érezni fogod, h vmi nem ok :wink:

Gabi
Hütőfürdőt nem csak nagyon magas láz esetében lehet alkalmazni! Hidd el, sokszor többet ér, mint a gyógyszer- ezt saját magamon is tapasztaltam! A zsepi is jó ötlet, de azt a babák kevésbé dijazzák saját tapasztalataim szerint.

Én kupot csak magas láz esetén és akkor is ált. csak este szoktam adni, napközben elég a Nurofen.

Kép
Kép
mókuska
 
 


Jajj, de kicsi ez a kép! Teszek egy nagyobbat is a nagyfiunak :wink:

Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: