Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!
Nos ide értem végül! Mi már elég jól vagyunk! Bár még 7 napig azaz már csak 6 napig szedjük az antibiotikumot és végre készek vagyunk!

Tudom már 100x mondtátok menjek fogászatra, de mindig huztam most meg már nagy a baj! Szombat este óta megdöglök, úgy fáj! Szal mondtam apának siessen úgy hogy remélem sietni is fog!
Mert egyedül a mancival nem tudok menni!!! Szal ma délután gondoljatok rám lécci!!!

Zsani! Drágám nagyon sajnálom!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Nem is tudom mit mondhatnék, de nagyon nagy ölelést küldök neked innen messziről!

Brid! Miért töröltél a facebookon ai ismilyeid közül??? Megbántottalak???

Dorka! Nagyon örülök, hogy jöttél! Már nagyon vártunk ám! Örülök, hogy minden rendben van veletek! És hogy van tejci bőven most ez a lényeg és nem a +5kg! Az majd szépen a szopi alatt le fog menni nem kell túl spirázni!!!

Beze! És te hogy vagy?? Marci baba?? Rendetlenkedik eleget???

Meli! Köszi a felmentést!!!! Most is a tesom gépéről írok, mert ebben a hónaban nem úgy lesznek a dolgok ahogy azt én elképzelem!!! Ember tervez isten végez!!
nócika
 
 


Nóci, drukkolok!!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok Csajok!

Dorka :) Köszi a köszöntést Marci nevében is :)
Tegnap úgy elkapott a sírás a meghatottságtól, ahogy arra gondoltam, hogy 2 éve már, hogy kinyomtam ezt a kis Lurkót.....Aztán este pontban 20.05-kor ittunk az egészségére.
nem, még nem jött meg, Istenem, de jó lenne, ha ez is egy jel lenne, hogy várok a 3. napos vérvételre, és hiába várok....... :wink:
így volt Marcinál is...vártam, vártam és nem 3. napos vv., hanem uh lett belőle és petezsák :lol:
Mi emlékszem, hogy egy hónapig senkit nem engedtünk látogatni.Úgy tudom, nem is igen szabadna.

Nóci :) jó, hogy jöttél....örülök, hogy alakul Regi!
Hát, Bridnek úgy látszik, csak bnet-undora van, mert én is láttam iwiw-en is.Pedig azt írta legutóbb, hogy simán net-undora van :roll:
Nem hiszem, hogy megsértődött volna, hisz'mindig ajnározzuk őt és keressük.Na, majdcsak előkerül ide is.
Fogászat hajrá!!!!!!!

Kép
meli0805
 
 

 
 

Ja, és Vivy! Üdv köztünk és mielőbbi babásodást Neked!
Miért gondoltak pcos-ra?
Igen, a babatervezők otthonán vannak a ref. értékek.

Kép
meli0805
 
 


Csajok! Tényleg nem tudjátok ez a gyes-dolog hogy lesz?Ha esetleg januártól bevezetik, akkor én is kapom?Mivel mostantól már én a gyes-t kapom, lejárt a 2 év, már csak a 26 ezret kapom.
Beze, te sem tudod véletlenül?Mint jogi szaki :)

Kép
meli0805
 
 


Sziasztok csajok!Köszi hogy befogadtok :) Elkezdtem elejéről olvasni ezt a topikot,de végére ugrottam.Bocsi ha még nem vagyok képbe,hogy ki babós és ki nem.(visszaolvasgatok azért néha)

Beze,köszi akkor jól tudtam mikor kell :D Gratula a babához,szép pocid van ;) Spontán jött vagy lombikkal?

Zsani gratu a házasságotokoz :) Sajnálom ami történt!!! Fel a fejjel,tudom nem könnyű most :(

Nóci látom te már meg is szültél :) Mennyi idős a baba?

Brid rád is emléxem,örülök hogy végre összejött a babó ennyi év után.Láttam a képeket,nagyon szépek vagytok :) Hány hetes vagy?

Meli köszi.Ti hogy álltok most?Babaprojekt van?

Hát nálam ez sok éves küszködés miatt van hogy pcos gyanú miatt most végre kivizsgálnak rendesen.Tünetek megvannak sajna pcohoz :(
Egy dokinőnél voltam.Most megyek majd szerdán uh-ra.
Utána nemtudom kihez kerülök vissza,kíváncsi vagyok a másik doki mit mond majd,aztán amelyik jobb és látom hogyan áll hozzám,ahhoz fogok járni.
Ciklusom azt se tudom hány napos,mert mindig menzisztem :( Nincs állítólag peteérésem :( Vérvétel még ezután lesz,de nem jött meg már egy ideje :( Elíndítják gyógyszerrel,régebben is volt ilyen gond.Hol sok volt,vagy meg se jött.Fogigátlót kaptam hogy beálljon,de abbahagytam most nem szedem.
Lehet most ezért nem jön meg,sőt biztos.De görcsölget a hasam,meg szúrkál a pf-em :?Hőhullámaim vannak esténként,felvagyok puffadva,mintha megakarna jönni,de mégse.Citromlét iszom nem kell most piri szerdáig :shock:

Csajok ha tudnátok segíteni hogyan kell ezt a hőmérőzést vezetni? Programmal kell?Hova kell bevinni/beírni a hőt meg ilyenek?Hogyan lesz a diagramm?
Olvasgattam de nekem ez magas elsőre :roll: :oops: Melyik topik megy jobban mostanában,ahova sokan írnak?
Iwiwen fent vagyok ha valaki kíváncsi rám privibe elküldöm.
vivy
Szombathely
 
 


Sziasztok!


Zsani, Marci úgy fogant, ahogy a nagykönyvben meg van írva, segítség és gyógyszerek nélkül, Lexiért kellett küzdenünk 23 hónapot.

Nóci, köszi, egy kicsit már nehezen, de alapvetően jól. :wink: Marci sokat mocorog. :) Örülök, hogy ti is jobban vagytok! Fogdokihoz kitartást!

Vivy, hőmérős diagramokhoz nem értek. Köszi a bókot. :) A kislányom inszemes, Marci spontán baba. Ha van kedved, nézz be a babaproject 2010-be, ott mindig sokan vagyunk. :wink:

Dorka, köszi, megvagyunk, néha rosszabb, de legalább mostanában elég jól alszom. Hát hallod, van ám jó sok türelmed, én senkit nem engedek látogatni az első 6 hétben, az anyukámon és a védőnőn valamint az orvoson kívül, szerintem nem illik. Én legalábbis ehhez tartom magam, persze másnál is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Meli, utólag:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Vivi, na szóval hőmérőzés:

Először is érdemes a ciklus legelején kezdeni, amikor megjön és reggel mindig ugyanakkor mérni és ugyanott mérni (az nem jó, ha egyik nap szájban mérsz reggel 9kor, másnap mondjuk hónaljban reggel 6kor... ha hét közben mondjuk 6kor kelsz, egy mérés erejéig hétvégén is fel kell ébredned 6 kor [felkelni nem kell, minek???]), szájban a legjobb állítólag digitálissal... amíg nem mértél, ne kelj fel, úgy sem ér a mért eredmény, mert a mozgással hőt termelsz. Aztán vannak erre oldalak, a ciklus.hu-tól a fertility friends-ig nagyon sok, én a ciklus.hu-t javaslom, az magyar... ha beregeltél oda, akkor majd folytatom, addig kár leírni :)

Köszönöm az együttérzést, de ne sajnáld, én sem teszem, attól nem lesz jobb :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Ja, és drukkolok nagyon!!!++++++

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Bogi, szupi :)

Meli, nem is tudtam, hogy szülinapod volt, utólag is ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!!!! :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Zsani, Marcinak volt. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Akkor bocsánat... kicsit szét vagyok még csúszva, nézzétek el nekem! :oops:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Köszi csajok :) Beze köcce,már azt sem tudom melyik topikba vagyok ,hol tartok,kezdek belekavarodni :P olvasok csak olvasok,de hüle maradok :lol: :roll:

Marcinak boldog szülcsinapot!! :)

Zsani köszi,ennyit asszem megjegyeztem mikor kéne..ciklus.hu-n jártam be is regiztem egyik nap,de nah onnan akadtam el merre mivan?? :lol: :(

Dorka gratula a picihez,sok boldogságot!!remélem jól vagytok :wink: képet majd láthatok én is? :roll:

Jajj már megint kezd fájni a fejem :? migrénes vagyok,napokba sokat fájdogál :cry: lehet ezt a hüle időt érzem,térdem is fáj,derekam is,nemtok sokat menni,mert úgy maradok :? 25évesen olyan vagyok mint egy rokkant :oops: :lol:

Sajna még a melóhelyemről is kirúgtak ezelőtt hónapba,mert annyiszor voltam táppénzen a piri miatt :twisted: mire kiderült ugye hogy polypom volt :? Váltottam is dokit,igaz ő csinálta a műtétet.Most meg addig nem keresek újat,míg ki nem vizsgálnak,kitudja hogy leszek megint.De már előre félek mi lesz :roll:

Nézi valaki az ezek megőrülteket? :lol: Én hangosan szoktam vísítani rajtuk,a szomszéd már mondta azthitte valaki megőrült :lol:
vivy
Szombathely
 
 


Basszus, gyerkőc most aludt el.....hiába, délután 4-ig nyomta a szunyát :roll:

beze, vivy :) köszi, aranyosak vagytok!

Hú, Beze, neked is mindjárt itt az idő!

Vajon Nócinak maradt foga? :lol:

Zsani :lol: köszi :)

Lehet, elhalasztom a dokit, amig Zolinak nem sikerül eljutni, addig nekem is felesleges, meg a szopi miatt úgysem tehetnek még semmit.Báááár, kiváncsi lennék, a hormonjaim okésak-e.
A hőmérőzésen gondolkodtam már, de olyan carok az éjszakáim, hogy így nincs értelme.Egyhuzamban egy hónapot még nem aludtam végig már lassan 2 éve:roll: Ha meg jön a kistesó, akkor meg folyt.köv. :lol:

Vivy, én kiváncsi lennék Rád, jöhet a privi.
Én láttam az "ezek megőrültek"-ből már :lol:de hasonló van a viasat3-on is, az meg vasárnaponként van este.

Ja, és gyerek NEM SZOPIZOTT MOST ESTE :lol:
(de szerintem csak baromi fáradt volt már) lesz ennek éjjel böjtje... :lol:

Kép
meli0805
 
 


Vivy, akkor folyt köv.: :lol:

Szal ott ugye van a normál nézet, ott látsz egy naptárat. Ha rákattintasz a napra (mondjuk a maira), akkor ott van olyan, hogy nap hozzáadása a ciklushoz meg nap részletei. Na, neked a Nap részletei... kell, ha arra kattintasz, kijön egy kis ablak. Ott van olyan, hogy Menstruáció Termékenységi vizsgálatok, ez van legfelül, megadáshoz / módosításhoz kattintson ide erre katt. Akkor kijön egy kis ablak megint, ott be tudod írni, hogy mennyit mértél, mikor mérted, esetleg méhnyák vizsgálati adatokat, a vérzés erősségét mensi alatt, meg ilyeneket, ovulációs teszt eredményét, ovulációs fájdalmat, a nőgyógyászati látogatásokat tudod vezetni, meg minden. Aztán csak elmented és kész. Ha meg meg akarod nézni a görbét, akkor a bal oldali sávban van egy olyan, hogy DIAGRAMMOK és azon belül a ciklus diagram. Ha meg be akarod másolni, akkor ne a fenti linket másold, hanem a diagram ALATT van egy link, azt kell ide bemásolni... :) ha valami kérdés van még, írj bátran ;)

Meli, de te akkor most le akarod szoktatni Marci manót a szopiról? Nem lehet, hogy azért bajos a kistesó dolog, mert a szopi miatt magas a prolaktin szinted? Bnőm nem szoptat ugyan, de neki is magas a prolaktinja, és egyszerűen nem tapad meg a baba az istennek sem... :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Köszike Zsani :wink: Így csináltam mikor beregiztem,csak nem értettem hogy lesz a görbe :D mert ugye én hüle csak 1-1 napokat írtam be próbaképpen :lol: Most már értem :roll: hát nem nagyon szoktam reggel korán kelni,az nem jó ha nem reggel csinálom a mérést?Az a lényeg hogy ébredés után kell,mindig egy időpontban? Hát sokszor úgy alszok mint akit fejbe vágtak :roll: Az a baj nálam hogy folyamatos műszakba melóztam,és azóta felcserélődött nálam az éjjel meg a nappal :( Éjfél vagy 1-2-nél előbb soha nemtudok elaludni,reggel meg nem bírok felkelni.Nem értem miért vagyok így már 2 hete olyan más a közérzetem :? át tudnám aludni a napokat,lehet ennyire bezavart a fogitabi?Most áll vissza a szervezetem vagy nemtom,de már megállhatna :shock: Holnap megyek uh-ra.Szerintetek melyik a legjobb időszak erre?Még mindig szúrkál,görcsölgetek már majdnem 1 hete. :?

Itt fúj a szél ha kell,ha nem.Jön a hideg brrr :? Ki mit csinál ma?
vivy
Szombathely
 
 


Sziasztok Csajok!

Hoztam 2 friss képet, bár már lehet, h. iwiwen láttátok, de azért felteszem:) Kép Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Meli, még azért nem szülök. :wink: Bár tény, rohan az idő... :roll:

Dorka, én láttam, nagyon szépek vagytok! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Dorka, gyönyörű a pici lányod!!!!! Gratulálok még egyszer!!!!!

Vivi, csak reggel jó és csak ugyanakkor sajna :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Nos a mai napom az gáz sőt rohadt gáz! Basszus ilyen szerencsétlen is csak én lehetek! Hétfőn nem kezdett neki a fogamhoz a doki mert már rég lejárt a rendelési idő mire bejutottam! Így csak megbeszéltük, hogy szerdán megyek! Na ma elég sürü nap volt mert ma kellett volna vissza vinni a csajomat szemészetre be csepelre! Na apa sietett haza elrobogtunk a fogászatra, de telt ház volt na mondom akkor uccu át csepelre ott pecchünkre pont ma szabin volt a doki így vissza haza a fogáaszatra ahol még többen voltak így esélyem sincs ma bejutni így nem is vártunk!! Elegem van! Most gyorsan írok és bezuhanok a kádba sziesztázni!!

Vivy! Ne haragudj! Nem üdvözöltelek a múltkor, de most potólom! Üdv köztünk és mielöbbi babásodást kívánok tiszta szívemből!!! És ne csüggedj itt mi mind sokat vártunk a kis bébire és eddig mindenkinek sikerült így vagy úgy!!!
Nos nem feladni! Minjá elküldöm a nevem priviben és megtalálhatsz az iwiwen! Jelölj és vissza jelöllek!!

Dorka! És is néztem már a képeket az iwiwen és nem tudok betelni velük egyszerüen csodásak vagytok!!!! Szüléstörténetet nem kapunk?????

Beze! Elhiszem, hogy nem egyszerü már, de tarts ki!

Melcsi! Hajrá nem szopi!
És utolag nagyon sok istenke értesse a kis Marcikát!!!!

Zsani! Hogy vagy szívem??? Kicsi lelked jobban van már??? Bár lehet ez most buta kérdés volt!!!!
nócika
 
 


Ja és Vivy! Én Pcos voltam vagyok és ez akkor derült ki mikor már majd 2 éve nem sikerült a babo!Jártam sok sok dokinál maszek és nem maszek mindig halgattam valakire4 Aztán az egyik kolléganőm mesélt egy doktornőről akihez fogathuzva mentem, mert már nem láttam sok esélyt, és itt van Regikém! Csinált egy terheléses cukor vérvételt egy pipi labort és pékor egy uhut és abbol derült, ki hogy magas a cukrom! Kaptam merkformint éd a második hónapban azaz december 16. án csináltam egy pozi tesztet! Ha netán érdekel a dokinő akkor írj és priviben megadom a nevét!! És én sem vagyok nádszáll asszonyka!
nócika
 
 


Vivy! Privi ment a nevemmel!
nócika
 
 


Köszi Zsani,de azthiszem nem fogok hőmérőzni. Hogy vagy??

Mostanában akármerre megyek,babát látok,hallok,tv-t kapcsolgatom,pont babáról van szó.Ma mentem az utcán láttam legalább 4 babát,kismamát.Lehet azért van ez,mert szeretnék már én is :roll: Vagy kezdek becsavarodni :lol:

Dorka nagyon édes a pici!!! :wink: Sok boldogságot még1x nektek :)

Köszi Nóci,bejelöltelek :) Igen olvasgattam és tényleg látom és örülök,hogy előbb-utóbb mindenkinek sikerült:) Hát úgy néz ki én is pcos vagyok :(

Ma voltam uh-on.Eddig gyanú van,de tuti az vagyok.Kaptam norculutot,majd utána megyek vérvételre,és szerintem még pajzsmirigy bigyó is meg nemtudom mi bajom van még :? Most voltam először ennél a dokinál,de tök normális volt.Mondta ne csüggedjek el,még lehet bármi,majd vérkép még hátra van.De én sok jót nem látok :( Aki uh-zott ő is rendes volt,pont hozzá akartam kerülni,de sajna ma nem ő rendelt. Ez a lelet: Norm.uterus anteflexioban,benne 14 mm vastagságú, hyperechogen endometrium.Mko.PCO jell.ovarium.Douglasban szabad folyadék nem látható. 14 mm a nyálkahártyám? Kérdeztem a peteérést is,meg mondtam hogy progim sztem nincs(előző dokim mondta)és nemtudom mikor van vagy egyáltalán van-e peteérésem :?

Egyik azt mondta ez jó,másik azt hogy ne csüggedjek.Szerintetek?? :roll:

Nagyon elfáradtam,a derekam leszakad ,ráadásul még szét is áztam,szakadt az eső.Úgyhogy elegem van a mai napból :twisted:

Pihizek,legyetek jók és rosszak :lol: :wink:
vivy
Szombathely
 
 


Vivy, hát ez nem túl biztató :(

Nóci, köszönöm kérdésed, én jól vagyok :) testileg is, lelkileg is :) délután sütit fogok sütni, eldöntöttem :)

Dokinál voltál???? :shock: :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kedves Kismamak!

Tovabbra is szeretettel ajanlom figyelmetekbe uj webaruhazunkat, melyben sok kulonleges es praktikus termeket talaltok.
Tobbek kozott baba-agynemut, labzsakot, babakocsi-parnat, es a Magyarorszagon eloszor kaphato az USA-ban kifejlesztett uj, biztonsagos kisagy-racsvedot.

www.babymarket.webs.com

Termekeink nevreszoloan is megvasarolhatoak, kerlek, lepj kapcsolatba velunk, amennyiben egyedi elkepzelesed van.

Tovabbi kellemes babazast/babavarast!

littlebabymarket
Budapest
 
 


Hahó!
Most csak gyorsban ...

BEZE!! SOS! Marci már a 2. napja nem szopizik, de a mellem iszonyúan fáj, ill. érzékeny.Szedem az urtica-t is.
Borogassam, vagy mit csináljak?
Úgy félek, nehogy begyulladjon :shock:

Kép
meli0805
 
 


Sziasztok!

Nálunk semmi extra szal most én is csak gyorsan vagyok!

Vivy! Ha PCOS vagy tényleg ne csüggedj és szerintem a pajszmirigy bigyo miatt se! Ezeket már szépen orvosolják!
Amúgy Látod Erős Antónia is évek óta cukros sőt alapitványt is müködtet és nicsak két szép gyönyörű csemetéje van! Fel a fejjel! mióta is vagytok az ügyön????
nócika
 
 


Sziasztok! Köszike csajok,hát majd kiderül,de sokan azt mondják nem biztos hogy az vagyok :roll:

Meli borogasd szerintem.Vagy menj el dokihoz,ha nem leszel jobban!! Javult már?Írj majd!!

Nóci,köszi hogy megnyugtatsz nagyon ari vagy :) Hogy vagytok?
Hát nálunk ez elég bonyolult dolog 8 éve vagyunk együtt. 4 éve volt egy időszak,hogy próbálkoztunk.Mindketten voltunk dokinál,akkor semmi bajt nem találtak,meg abba is hagytuk,mert családi gondjaink voltak-apum meghalt 4 éve :(
Most több mint fél éve próbálkozunk.De volt ugye a műtétem és azóta még jobban félünk,hogy mi lesz.Kezelések nekem meg minden,úgyhogy nem mostanában lesz baba :cry: Keresztfiam 9 éves,és sajna ő cukros,2 éves kora óta inzulint kap :( Pedig nálunk a családba senki se az. De persze pozitívan állunk hozzá csak is úgy szabad :wink:

Csajok tegnap este nagyon megijedtem..Akcióztunk,és utána vér..tem :oops: :shock: Vagy azért mert nem jött meg egy ideje a piri,vagy mert kicsit hevesebbek voltunk :oops: :? De ez nem olyan volt mintha megjött volna,mert 1-2 percig volt és azóta semmi nincs,csak fáj :? Szerintetek mitől lehetett ez? :roll: Elmenjek dokihoz vagy várjak? :(
vivy
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Meli, bocsi, csak ma jöttem, szóval állott vizes borogatás, urtica, és masszírozás, ha ezek nem segítenek, házidoki ír fel apasztó gyógyszert. Remélem, azóta már jobb a helyzet!

Nóci, sajnálom, azóta bejutottál már?

Zsani, de jó hírek, örülök nagyon! :D

Vivy, emiatt szerintem ne menj dokihoz, de ha megnyugtatna, akkor menj be a nőgyógyászatra. Amit írtál, az valóban pcos-re vall, sajnos. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok :)

Beze :) köszönöm, szerencsére elmúlt másnapra a feszülés, most már semmi gond :wink: borogattam akkor, de utána már nem.
Marci kicsit feszültebb, szerintem egy kicsit elvonási tünetei vannak, főleg elalvások előtt.De egyébként nagyon szuperul veszi ezt az "akadályt" :) Hát, 2 év, így is szép idő volt-szerintem.
Kicsit nekem is hiányzik...... :?
Ti hogy vagytok? Lexi?És a kis Marcika?Nemsokára kezdődik az NST
:wink:

Vivy :) Köszi szépen, már jól vagyok ciciügyileg :D
Nekem is anno volt ilyen vérzés együttlét után.Mikor látott nőgyógyi alulról?
Nekem volt méhszájsebem, attól is vérezhetsz, szerintem azért muti meg neki majd.
És nem is vagy túlsúlyos
:wink:

Nóci :) veletek mizu?
Fogad? Regi?meggyógyult már?
Többiek???Hiányoztok :(

Ja, és nekem tényleg lehet, hogy mensi után, ill. alatta van pém.....Szombaton volt az 5. cn. és tiszta páfrányos volt a PG és szurkált a bal petefészkem, és együtt is voltunk :roll:Meg tegnap is szurkáltam.

Kép
meli0805
 
 


Csajok, most Bri végleg elhagyott minket? :roll:

Kép
meli0805
 
 


Hali! Meli örülök,hogy jobban vagy :wink: Nincs méhszájsebem 2 hete voltam dokinál,mondta hogy szép minden,semmi baj nincs. Úgyhogy nem értem..lehet piri lesz,mert már olyan tüneteim vannak 1 hete de nem értem ez fura volt :? :oops: Csüt-ön rendel a dokim,lehet elmegyek hogy megnyugodjak. Ohh dehogynem,duci vagyok van rajtam felesleg sajna :roll: 15 kg-t híztam :cry: Régebben nem így néztem ki,de hát az évek tudod :D :D

Szép napot mindenkinek! :)
vivy
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Zsani
nagyon sajnálom :( Fel a fejjel!

Dorka
ne idegesítsd magad a vendégeken, sajnos ez egy ilyen időszak. Majd lecseng ám a kezdeti lelkesedés, meg ti is belejöttök a dolgokba :wink:

Vivy
üdv köztünk!
Én is PCOS vagyok, tavasszal állapították meg. Nekem mondjuk alapból voltak problémáim (nem jön meg gyógyszer nélkül), meg baba se jött (tavaly nyár óta nem védekezünk). Én is szedtem a norculotot, meg mindig fog.gátlót akartak felírni nekem (de szedtem hat évig, tavaly hagytam abba, azóta vannak problémák a mensivel). Aztán a 2. uh-n derült ki a pcos, utána mentem endokrinológushoz, aki elküldött egy csomó vizsgálatra (szerencsére sehol nem találtak bajt), de visszamenni már nem tudtam, mert akkor lett munkahelyem, itt meg nehézkes megoldani a szabit, emg eddig próbaidős is votlam. Meg párom külföldön, így nme is aktuális a baba téma nálunk.

Beze
lassan finish-ben vagy :D

Meli
izgi, remélem, sikerült elkapni a pé-t!

Velem minden ok, volt itthon párom, rendeződni látszanak a dolgok, de persze ez csak akkor derül ki, ha hosszabb ideig lesz itthon (karácsonykor három hétig itthon lesz). Szerencsére nyugodtan sikerült megbeszélni a dolgokat, voltunk éjszakai fürdőben, vásárolgatni, szóval jól el voltunk. Aztán majd alakul...

Melóhelyen minden ok, egyre több mindent bíz rám a főnök, ez néha kicsit terhes, mert sok mindent kell csinálnom, de szeretem csinálni, meg legalább egy csomó mindenben lesz tapasztalatom.
És gondolkozok egy fősulin is, lehet, febr.-ban jelentkezek rá.

Írjatok!!!

Puszi
kitty22
 
 


Sziasztok!

Hááátt! Úgy látom nem túl rózsás erre felé a helyzet! De sebaj!
Nos nekem a hetem elég zavarosra sikerült! Két napig nem is voltunk itthon! Apa Gyöngyösön dolgozott mi meg barinőéknél voltunk! Aztán csütörtök péntek vendégek! Ma meg iszonyat lusti vagyok! Még élni is lusta vagyok!!!

Én is Úgy Látom Brid itt hagyott minket! Brid, ha még is erre járnál adj élet jelet magadról! Legalább nekem priviben, hogy jól vagytok és minden a lehető legnagyobb rendben!

Kitty is sok idő után jött! De örülök, hogy jöttél! És remélem mielöbb rendeződni látszanak soraitok! De tudod csak a töltött káposzta jó felmelegítve!!!! Én azért drukkolok!!

Dorka babázik ami nagyon helyes és szívből örülök! Bár szülés beszámolot nem kapunk tőled! Sajnálom! És Luca baba jó baba Nem síros??

Meli! Hát te se jössz valami gyakran! Most hogy is álltok kistesó téren?? Most probálkoztok vagy nem?? Mert ezt én már nem tudom követni! Egyik nap ezt írod a másikban meg azt!

Vivy! Te is jöttél és mentél! mint egy átutazó!

Beze! Te kis pocakos kismamink! Hogy vagy??? Marci rendetlenkedik bent eleget??? Lexike várja már a maga módján??? Tesónak mindene meg van már?? Korházi motyot elkezdted már össze rakni???

Nos remélem nem hagytam ki senkit és most jövök én! Nos csajok! Azt hiszem ide már én is csak átutazóban fogok jönni! Már nincs tűz ami miatt kéne jönnöm! A héten talán én vagyok a harmadik aki ír! Persze ez nem gond! Félre értés ne essék! Csak régen oldalakat írtunk alig birtam munka után vissza olvasni és mindenkinek írni! De ez már lényegesen megváltozott ami érthető hisz mára már szinte mindenkinek lett kis csemetéje kinek első kinek második! Nagyon sajnálom aki köszönés nélkül ment el tőlünk! Pedig a szívünkbe zártuk azt hiszem rendesen!Gondolok itt Pendire és Zsuzsukára! Vagy gondolhatnék olyanokra is mint pölö Csucsu vagy anyuci meg még Tündérke! Szal voltak többen! Szurkoltunk nekik, de ennyi! 2x jöttek sok idő után, de mind 2x leléptek köszönés nélkül! Sajnálom! Nem tudom mi lehet velük!
Sajnálom, hogy így alakult! Remélem aazért néha ide ide tévedtek és bele pillantottak a régi kis topikjukba ahol régen nagyon jókat csacsogtunk kiöntöttük szívünket örömünkben bánatunkban! én azt gondolom jó kis csapat voltunk! Valamikor réges régen!
Nem törlöm magam, néha erre fogok nézni! Lehet még ma fogok erre nézni, de lehet csak egy két hét múlva!
Mindenkinek ezúton köszönöm, hogy izgult értem mikor bekkerültem a kórházba a 29. héten és akkor is mikor a 33. héten megindult a szülés! És a legtöbb támogatást akkor kaptam tőletek mikor a mancim 2 hónapig kórházban volt!
Nos most jó hosszúra sikerültem remélem nem bánjátok!
Legyetek jó rosszak vigyázzatok magatokra és a kis mogyorokra!

Puszi Nócika :wink:
nócika
 
 


Nóóóóci, ne mááááár! Te vagy ennek a topicnk az éltetője, mozgatórugója-ha lehet így foglmazni :?
Csatlakozott ide Vivy is, lehet szegény ő is vár egy kis bátorítást mindenkitől, csak nem kap.
Én nem jövöük gyakran? :roll: volt, hogy csak magamnak írogattam sajna :?
Mi most abbahagytuk a szopit és már nagyon várjuk a második Csodát!Tudod, innentől már van értelme a fogamzásnak is, hogy nincs szopi.....

Kitty, örülök, hogy jöttél, és rendeződnek a dolgok.Biztos Te is szivesebben jössz most már, úgy érzem. :wink:

(Briről egyébként olvastam a lombikosban, hogy valamelyik csajszival msn-ezik :? )
Nem tudom, talán megbántódhatott valamin? :roll:

Kép
meli0805
 
 


Sziasztok!

Nóci, tényleg alig vagyunk, én se írok naponta, nem is menne, meg nincs is igazán kinek. :( Amúgy köszi, Marci sokat rendetlenkedik, már mindene megvan, Lexi még nem érti a kistesót. A motyót még nem raktam össze, de már mindent megvettem.
Bri tényleg alig ír. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Hát, Lányok, látom nagyon haldoklik ez a topic :?
De......fogjunk újra össze, nehogy megszünjünk végleg! :wink:

Beze :)Tehetnél újra képet a a pocidról! Biztos már jó nagy :wink: Nemsokára indulnak az NST-k :wink: Azt hol fogják csinálni Fváron?A kórházban?Vagy a dokid a magánjában?

Úgy hiányoztok Csajszik.....
:(

Én meg felhivtam a dokimat, mert még néha folydogál a tejcim, és volt egy kis csomó a mellemben a bimbó mellett, ami egy kis masszázsra eltűnt ugyan.
Azt mondta, hogy ha egy-két héten belül nem múlik a tejci, akkor ír fel Bromocriptint apasztónak, prolactin-csökkentőnek.

Kitty, te is úgy megindultál, aztán most meg eltűntél :(

Írjatok, kiváncsi vagyok, kivel mi újság!!!

Kép
meli0805
 
 


Sziasztok!

Meli, azt hiszem, Nócival együtt is kevesen vagyunk, hogy ezt megakadályozzuk. :(

Friss képem nincs, pont tegnap elfelejtettem csináltatni, azóta pedig az elemek is lemerültek. :? Egyébként bálna vagyok... Nst magánban lesz, és igen, a héten indulnak. Elrohant az idő... :roll:

Masszírozást jól tetted, nekem is eltüntette, és nem is keletkeztek új csomók. Azért borogasd még. :wink: Kistesóhoz pedig természetesen nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!+++++++++

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nóci
biztos jó volt a barátnőzés! Tudom de azért írtam, hogy majd meglátjuk, ha több időt tölt itthon, két nap az semmi. Nem is élem bele magam, majd lesz vhogy :wink:

Meli
az kicsit túlzás, hogy rendeződnek a dolgok, de alakul, meg nem foglalkozok vele különösebben, majd lesz vhogy :wink:
Örülök, hogy semmi komoly gond nincs a ciciddel (már mint a csomóra gondolok). Remélem, azért nem lesz szükség gyógyszerre!

Beze
nagyon finishben vagy :D És nem vagy bálna, hanem egy csinos kismami, aki nemsokára szül!!!

Velem semmi különös, dolgozok, csavargok. Hétvégén voltam rokonoknál, barátnőmnél (bevágtunk egy üveg krémlikőrt, meg egy üveg gyümölcsvodkát :oops: ).
Párom mamáját múlt héten megműtötték, szerencsére jól van :)
Bátyám elkezdett kamionozni, belföldön, de attól függetlenül nem jöhetett haza hétvégére :(

Gyertek és írjatok!!!

Szép hetet!
kitty22
 
 


Sziasztok!

Jó sokáig nem voltam, de nem volt tényleg megterhelő visszaolvasni... :(

Bri-t sajnálom, nagyon megszerettem, nem értem, miért nem jön... :(

Nócika, ne menj már el!!!! :(

Beze, ha te is elmégy, akkor megint elvesztelek... :( áááááááááááá

Kitty, örülök, hogy jól vagy :)

Meli, melled?

Vivi, méhszájseb nem lehet?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok Lánykák :)

Azért látom, hogy sokan előkerültetek :wink:

Zsani, veled is mi újság van? Tényleg jó régen voltál....

Kitty :) belföldezik a tesód és mégis ilyen hosszúak az utak? :shock: Miért nem megy el nemzetközire?Ott is ugyanennyit lenne távol és a pénz is jóval több.

Zsani, köszi, a mellem okés már, szerintem csak Marcikát még mindig megviseli a hiánya, azért lett ilyen anyaragacs.Nem tudom őt levinni a levegőre csak vagy babakocsiban, vagy kézben. :? Egyszerűen nem marad el, mint a többi gyerek rohangászva.
Aztán meg idefenn a felhalmozódott energiáit vezeti le rohangászás formájában a 42 négyzrtméteren :lol:

Vivy, Beze, Nóci? Brit már nem is kérdezem.
Érdekes, hogy Bri eltűnt, és azóta haldoklik a topic :roll:

Kép
meli0805
 
 


Sziasztok Csajok!

Olvastalak titeket, mindig olvasom, hogy mi a helyzet.Írok, mert nem akarlak titeket elveszíteni, nagyon sokat segítettetek nekem.

Csajok sír, annyi voltam, még próbálok jönni ma.puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Szóval én is haragszom magamra, h. nem jövök többször, próbálok változtatni!!!

Ettünk, most szundizik, de nagyon rosszul, 5 percenként nyekereg szegénykém.Amúgy nagyon jó baba, nagyon szerencsések vagyunk azt hiszem, de az éjszaka meg ez a mai nap kiborító.Nem aludt, de még most nappal sem pihen fent van, és sokat sírdogál.
A szélre tippelek,m mert megfigyeltem, h. azt mindig megérzi.

Én szuperul vagyok, teljesen ok minden már, visszajött az erőm is meg minden, viszont nagyon kövér vagyok. A hasam nagyon nagy, utálok tükörbe nézni annak ellenére, hogy imádom Lucát, és tudom, na mindegy, ne magyarázkodom, csak most ezt kicsit szarul élem meg.
A szüléssel lement 11 kg, van még 5, ami a szülés előtti állapothoz kell, ill. terhesség előttihez, de hasam nagyon nagy.Meg a combjaim....
Csajok vmi ötlet, amit esetleg lehet szopi alatt is csinálni?
Nem akarok ám nyavalyogni, nagyon szuperul érzem magam, nagyon boldog vagyok!!!!

Zsani, te hogy vagy?

Meli, te hogy éled meg a szopi elhagyását lelkileg?Mert én sokszor, főleg ha vendégek vannak vagy vki már alig várom a szopit, mert akkor csak ketten vagyunk!
Tesóprojekt?Meló?

Kitty, örülök, h. sikerült megbeszélnetek a dolgokat, majd karácsonykor azért biztosan több időtök jut egymásra, és át tudjátok rágni a dolgokat!!!
Az is jó, h. így pörögsz, elfoglalod magad!
Sajnálom, h. kevesebbet találkozol így a tesóddal!

folyt köv

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Nócikám, fogad hogy van?
Ott is aludtatok a barátnődnél?
Tudod én igazából most, hogy jöttek Lucázni a csajok, most jöttem rá, hogy mennyire hiányoznak nekem.Olyan ritkán találkozunk már sajnos!!
Regi tündérhercegkisasszony?
Nem akarsz képet rakni?
Szüléstörténetemet megírtam már a babanaplóba tegnap, mindjárt bemásolom, most jutottam el idáig, jó hosszúra sikeredett.

Beze, tényleg nincs sok már hátra.Már nst....Nekem is még csak most lett pozitív az első tesztem...
Tudsz pihenni?
Gondolom, h. mennyire bálna lehetsz....főleg, h. milyen szép vékony alkatú vagy!!!

Mi csütörtökön megyünk mérlegelésre, meg doktornénihez, kíváncsi leszek, jó sok kérdésem van!

Puszi csajok, ja másolom a szüléstörténetet!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Luca születése
Ahogy anya átélte:
2010.október 21, csütörtök éjjel: enyhe görcsökre ébredtem, igazából nem fájtak, de nem tudtam aludni. Kicsit izgatott voltam, de igazából nem is gondoltam abba bele, hogy már eljött az idő.
Egész éjjel nem aludtam péntek délelőtt sem szűntek ezek az enyhe görcsök, aztán hirtelen nyálkás anyagra lettem figyelmes, ami távozott belőlem. Azt hittem ez már a teljes nyákdugó. Hívtam Andrist, hogy igyekezzen haza, aztán anyát, hogy munka után ide jöjjön.
Aztán Andris olyan 14 óra körül megérkezett, de igazából semmi különös nem volt, enyhe, rendszertelen görcsök.
Anya is megérkezett, ő nem volt valami bizakodó, haza is akart menni, de én mondtam, hogy ne, mert egész biztos vagyok benne, hogy valaki készülődik, hogy kikacsintson ebbe a világba.
Aztán mikor legközelebb kimentem Wc-re, olyan 17 óra körül, akkor ott volt a valódi nyákdugó teljes valójában. Nagyon nagy izgalom, várakozás lett úrrá rajtam, és kicsit féltem is a szüléstől, hogy milyen lesz, de hajtogattam magamnak, hogy úgyis gyorsan megleszünk, és végre találkozom a kisbabámmal. Andris feltűnően, már már idegesítően nyugodt volt, de ő ilyen.
Anyán láttam némi izgalmat, és aggódást is. Azt mondta ennem kell, kimentünk a konyhába, vajas pirítós, főtt tojás, piros arany, majonéz, és már rendszer volt a fájásokban, de én hallgattam anyára, és ettem, nem voltak még annyira erősek.
Aztán bementünk a szobába, a fájások egyre erősödtek, de nem tartottam indokoltnak, hogy a kórházba menjünk. Andris még mindig nyugodt volt.
Aztán hirtelen erős rúgást érzetem a pocakomban, majd egy pukkanást, tudtam, hogy most végre elkezdődik az, amit annyira, de annyira vártam.
Rohantam Wc-re folyt a magzatvíz, kicsit véres volt, nagyon nagy izgalom lett úrrá rajtam, kiabáltam a többieknek, anya azt mondta azonnal indulunk a kórházba. Ő nagyon ideges volt, Andrison is láttam némi izgalmat, rajtam hirtelen nagyon nagy nyugalom lett úrrá, pedig elkezdtek erősödni a fájások, de ez sem volt vészes.
Azt hiszem agyilag már máshol voltam, kikapcsoltam a számítógépet, jutalomfalatot adtam a kutyának, anya meg rám kiabált, Andris is noszogatott.
A kocsiban végig éreztem, ahogy csordogál a víz, furcsa érzés volt!!!
Kb. 3 perc alatt bent voltunk a kórházban, a saját lábamon mentem fel a lépcsőn, nagy erőt érzetem magamban.
Kb. 20.15-re értünk be.,azonnal NST-re raktak, súlyt mértek, adatokat vettek fel. Az Nst nem mutatott elég erős fájásokat, a babával minden ok.
Az ügyeletes orvos megvizsgált, az nagyon kellemetlen volt, és nem tagadom fájt. Még rosszalóan nézett is rám, hogy miért mondom, hogy fáj, hiszen a baba feje nagyobb lesz, mint az ő ökle.
Akkor áldottam meg mindenkit, aki azt mondta legyen fogadott orvosom. A doktornőt azt mondták még nem hívják, ebből csak hajnalra lesz gyerek.
Elkezdetem vérezni a vizsgálat után.
Eléggé szigorú szülésznőt kaptam, de nem bánom, hálás vagyok neki nagyon!!!
Azt mondta akkor kezdődik igazán a szülés, ha már nem tudok mosolyogni! Andrist és anyát hazaküldte. Először dühös voltam, azt mondta éjfél, 1 körül csörgünk, aztán visszajöhetnek! Ideges voltam emiatt.
Aztán bementem a szobába, kérte, hogy pihenjek, ha tudok, aludjak is, mert ki tudja, mikor történik valami. Én szomorúan búcsúztam el tőlük, telefonáltam, járkáltam a szobában, aztán erősödni kezdtek a fájások,(Közben ment a Megasztár a tv-ben)
Akkor már feküdtem, aludni persze nem tudtam, rájöttem, hogy azért ez fájni fog. Mikor jöttek mindig azt gondoltam, hogy mindjárt vége, és egyre közelebb kerülök ahhoz, hogy a kezemben tartsam a kislányomat! A szülésznő, kb. 20 percenként bejött, rám nézett, megnézte a szívhangot.
Aztán éjfél körül újra vizsgálat, tágulok, még nem az igazi, lehet hívni Andrisékat, ekkor már nem is tudtam annyira gondolkozni, a fájásokra koncentráltam.
Jött a beöntés-na, az nem esett jól, illetve ami utána következett 
Megérkezett anya és Andris, aztán visszamentünk a szobába. Akkor értettem meg, hogy miért is küldte őket este haza a szülésznő. Nem akartam, hogy lássanak, hogy lássák, hogy szenvedek. De igazából 2 fájás közt beszélgettem velünk, elmeséltem, hogy mi is történt addig.

Hívták a doktornőt, 01.30-kor bementünk a szülőszobába, Andris is velünk volt, amiért örök életemre hálás leszek neki, és felnézek rá. Azért nekik is nehéz lehet, hogy tehetetlenek, valószínű nem érzik, hogy a puszta jelenlétük is mekkora segítség.
Azt választottam, hogy a labdán vajúdok tovább. Andris hátulról támasztott, két fájás közt el is aludtam, de már ő is majdnem. Néha felállt, hogy nehogy elnyomja az álom. Emlékszem, szólt a zene, és meg akartam jegyezni, hogy milyen számok mentek akkor, de elfelejtettem.
Amikor jött egy fájás, néztem a nagy órát a falon, és közben csak koncentráltam, csak a fájásra tudtam gondolni.
Közben néha szidtam Andrist,de ha szünet volt bocsánatot kértem tőle. A doktornő is megérkezett, de a szülésznő azt mondta, hogy még nem elég hosszúak és erősek a fájások. Emlékszem ekkor dühös lettem, de csak a fáradság miatt.
Aztán utána olyan gyorsan történtek az események, egyszer csak a szülőágyon voltam, a lábaim fent, doktornő, szülésznő, nővérke, és a fejemnél a Szerelmem.
Nyomjak!Ok, de hogyan kell? Nem sikerült, bíztattak, ezt is meg kell tanulni. Először nem ment.
Dühös voltam magamra, hogy miért nem megy azonnal.
Aztán egyre ügyesebb voltam, minden erőmet összeszedtem, már nem fájt semmi, ott a feje, azt mondták.
Már csak a kisbabámat akartam. Közben szünetet tartottunk, türelmetlen voltam. Várjunk 4-5 fájást, aztán utána folytatjuk. Pihenni kell közben!
Andris a homlokomat törölgette, meg valami oxigén maszkot tartott a szám illetve az orrom elé, amitől nem kaptam levegőt, közben még infúzióval is megajándékoztak.
Arra tisztán emlékszem, hogy azt mondta a doktornő, hogy csak az ő hangjára figyeljek. Akkor azt mondta, ha jön a fájás nyomjak, de én már nem is tudtam, nem éreztem a fájást, annyira más állapotban voltam, megszűnt a külvilág.
04.óra 16 perc : és akkor nagy megkönnyebbülés…….és ott volt, sírt, hallottam a hangját, leírhatatlan boldogság, és öröm, a mellkasomra tették, nem hittem el, hogy ő a mi kisbabánk, akit annyira vártunk!!!!
De elvitték, én ott maradtam, beszélgettünk miközben mentek az utómunkálatok, de nem emlékszem mik voltak a témák! Nem fájt semmi, nem éreztem semmit, csak az én pici Lucababámra gondoltam!!!!
"Egyszercsak ott volt. . . és én nem voltam többé terhes. . . ANYA lettem! Azelőtt nem hittem a csodákban. "

Kb. 3 óra múlva ölelhettem újra magamhoz, és azóta is órákig tudom nézni, és lassan rádöbbenek, hogy Ő tényleg a miénk!!!
A szülés után közvetlenül, és most is azt mondom, bármikor végigcsinálnám újra, mert az én kis manóm maga lett az életem!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!
Én olyan "gondban" vagyok, hogy már 1 hete késik. Augusztusig (3 éven át) fogamzásgátlót szedtem, de akkor leraktam. Szeptemberben és októberben is megjött 28 max a 29. napra. Most már a 35. napnál járok. Tudom ez még nem sok.
A fogamzásgátló szedése előtt sosem volt rendszeres a menzeszem, a gyógyszer állította be 19 évesen.
Nem tudom, hogy mit csináljak. Várjak-e még vagy egy teszt jöjjön...
nyanyu1988
Kunmadaras
 
 


Sziasztok!

Kitty, Dorka, nagyon aranyosak vagytok, köszönöm!

Dorka, téged szándékosan nem emlegettelek, egy újszülött baba azért sok figyelmet, törődést igényel, ő az első. De nagyon örülök, hogy jöttél, és hogy megosztottad a szülésedet velünk. Nagyon ügyes voltál!!! Hassal ne foglalkozz, le fog menni hamar!!!
Igen, tudok pihenni, Lexi már nagylány! :)

Kitty, én drukkolok nektek, remélem, a párod tanult a hibájából!

Zsani drága, nem fogsz, ígérem. :D

Nyanyu, tesztelj, azzal nem veszítesz semmi! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lexinek folyik az orra, remélem, nem lesz nagyon beteg...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, Lexinek mielőbbi gyógyulást!!!!!!

Dorka, Meli, én jól vagyok, köszönöm, csak ez a sok böködés ne lenne...

Dorka, Luca sokat sír? A szülés történetedet most sajna nem tudom elolvasni, mert ma el akarok menni 1kor, de mindenképpen elolvasom!!!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: