Új privát üzeneted érkezett!

Hurrá, Nikó, várunk mihamarabb!!!

Pinkiné, gyógyszert nem tudom sajnos. Neten nincs iylesmi infó vhol?
Éjjel nem azért sír, mert nem veszed föl? Doró akkor szokott így hüppögni, ha orrát szívjuk.
Édi lehetett a papucskergető Peti baba!!!

Esztora, klassz lesz a síelés, majd meglátod! Ne parázz, az apja ott lesz vele!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Balázsnak, Csengének és Ágotának boldog névnapot!

Nálunk a fog gyötri az egész családot, és apa most ment el két hétre suliba.

meriann
 
 


Halihóóóó!

BALÁZSNAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!! (végre Valakinek időben kívánok jókat)!!

Köszi Meri, hogy gondoltál rám újra...nos ezért is tartom 2x a névnapomat. ez olyan jól esik :lol:

Nimród nagyon jól van. Voltam bent Nála, hát úgy néz ki, mintha mi sem történt volna. Fantasztikus a Srác. Eddig ordított meg hányt, amikor doktort látott, most meg már nyújtja a kezét a vérnyomásmérésre, csendben tűri, hogy megvizsgálják. Egyszerűen felnőtten viselkedik. Nagyon okos Kisfiú.

A napok lassan telnek ugyan (nehéz lekötni, bár már rohangál fel-alá, mászik össze.vissza), dehát az ember még itthon sem tudja néha lekötni a Csemetét, nemhogy a kórházban... Nagyon anyás, tesóm még pisilni sem tud nagyon kimenni...

Nagyon keresik egymást Csongival, állandóan egymást emlegetik!

Úgy volt, ma veszik ki a varratokat és csütörtökön már jöhetnek is haza, de végülis elmaradt a kivétel, nem tudják miért...na mindegy, péntek lesz ebből.

Amúgy mi jól vagyunk, eltelnek a napok szépen.
Tegnap kaptuk meg a pneumo elleni oltást. sírt, mint az atom, de könnyen megnyugodott.


Csonga még most is 2x, 3x kel, le se lehet robbantani a ciciről.


Az a helyzet, hogy rájöttem valamire:
minél inkább a "nehagyjukababát sírni, aludjon melletted, szóval az "éjszakai gondoskodás"-nak megfelelően próbálod a csemetédet megóvni a sérülésektől, annál nagyobb trauma éri Őt, amikor most, nagyobb fejjel kell ezt megtenni, tehát elválasztani, átszoktatni az ágyba. Legalábbis így érzem. Olyannyira kötődik az anyához, a cicihez, hogy baromira nehéz lesz elválasztani. A környezetemben legalábbis ezt látom. Alvási problémák ezerrel...
Bár nem csinálnám másképp, mint ahogy tettem Csongával, de mégis, megvannak ennek a módzsernek a hátrányai is.
Mert mi van, ha Ő még egyáltalán nem akar leszokni a ciciről. Mindig csak arról szól a fáma, hogy iskolás gyereket még nem láttál cicivel a szájában lógni, dehát az 6 év...és akkor meddig?
Tényleg jól bírom, meg minden, de úgy félek, hogy a Tesókával óriási trauma éri, ha 1. pl bemegyek a kórházba, és egyedül kell az apjával aludni (jelenleg, ha felébred és nem vagyok ott, roppant elkeseredettne sír és mondogatja, hogy anya, anya).
Na mindegy. Nehéz megatlálni a középutat, igyekszem a tesókánál ezt tenni.

Bocsi a kiakadásért, de itt a szomszédunkban is hasonlóan gondolkodott a lány, most meg szó szerint le sem lehet vakarni a gyereket az anyjáról, emellett nem alszik el napközben, hihetetlen.

mára befejezem!

Pusza Nektek!
A pólyázást nem felejtettem el.

KépKép
KépKép
ragota
 
 

 
 

Balázskának nagyon sok boldogságot kívánunk!
Ragota, majd leírom az én tapasztalataimat. Úgyis én is épp át akartam gondolni, Doró miatt.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


CSENGÉNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!

bOCSI, MÁRA CSAK ENNYI.

pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 


CSENGÉNEK NAGYON-NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!! :)

Ágota, téged is szeretettel köszöntelek ismét! :)
A vonalzód szerint neked megjött, igaz? Annyira sajnálom...
szerika
 
 


Köszönjük a köszöntéseket! :D

Balázsnak is (így utólag) boldog névnapot!
Ágota téged is Isten éltessen!

Ágota! Én is elgondolkodtam ezen a szopi dolgon. Szerencsére nálunk egészen jól lezajlott az éjszakairól való leszokás. De nagyon be kellett keményítenem, és vagy 2 hétig eltartott. Most már nem kéri éjszaka a cicit, helyette vizecske van.
Jaj, képzeljétek mit csinál mostanában Csenge... Sokszor csak 11kor sikerül őt letenni aludni, enni alig akar, vacsorázni meg főleg nem, és emiatt ugye éjszaka éhes. Már kétszer kellett neki kakaót csinálnom éjjel, meg egyszer kinyittatta velem a hűtőt, és túró rudit kért, mindez az éjszaka közepén. Nem tudom mit csináljak, mert mégha a kedvencét csinálom estére, azt sem eszi meg... :(

És annyira anyás lett. Állandóan rajtam lóg, az apja nem jó neki. Mindig velem cipelteti magát, pedig iszonyatos nehéz már, főleg téli hacukában kint. Kaját szinte csak tőlem fogadja el, fürcsizni is főleg velem akar. Pedig olyan jó volt, mikor néha ezeket a párom csinálta meg, mikor itthon volt.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Csengenek es Agotanak nagyon boldog nevnapot kivanunk!!!!

Kép

Nincs valakinek veletlenul elajandekozando nyuszija???????Lehetoleg meg kicsi (de nem torpenyul,hanem normal hazi,csak meg nem felnott)
Fontos lenne!!!!!!!!!!!
Ha valaki tud,szoljon!


Krisz,
biztosan el fog mulni,most ilyen anyas!!!!!
Szopival ugyi vagy,hoyg kitartottal!

Az szerintem is igaz,hogy konnyebb kisebb korban barmirol is leszoktatni oket,atszoktatni uj helyre stb....nalunk konnyen mentek ezek a dolgok nagyon-nagyon,talan emiatt.

Ago,
Nimrod tenyleg fantasztikus!!!!!Kis draga!Remelem mar mehetnek haza!!!!!!!

Pinkine,
draga lehet Petid nagyon!!!!!Olyan edesek,mikor igy elkezdenek kuszni-maszni.

Marietta??????????????????????

Esztora,
hogy halad a fogyokurad?Mozogni jarsz?
Sieles biztosan szuper lesz!Megertem,hogy aggodsz Nyunyi miatt,ez tok normalis,ha nincs velem Attila en is sokat gondolok arra,mi lehet vele.Pedig mi meg csak orakra hagytuk masra.Szoval en is tuti ugyanezt ereznem,ha napokrol lenne szo.Na de Apajaval lesz,az azert szuper,hidd el,minden jo lesz!!!!!!!!!!!!!
Orulok,hogy haladtok az ejszakakkal!

Nalunk szokas szerint suruek a napok..most elegge ki vagyok facsarva.Megviselt az elmult 1-2 het lelkileg es fizikailag is.
Meghalt a keresztapam is nemreg,a heten volt a temetes.:(
A hazzal is rengeteg az intezendo,eldontendo dolog,mindig van valami.Attimat ma vittuk az elso kullancsoltasra,hat nem elveztuk tulzottan:(
Hetvegen megyunk a hazhoz berajzolgatni a falakra a kapcsolokat,meg az egesz villamossagot,aztan jovo heten kezdik a villanyszerelest.Es hetvegen unnepeljuk Anyosom szulinapjat,ugyhogy tortat csinalok ismet:)De most semmi faxni,csak tiramisutorta:)
Meg ugye jarok tornazni (min2x egy heten),marhara elvezem,ugy orulok,hogy ujra tudok menni,szuper!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok! Amíg Enci alszik hamar benézek Hozzátok.

Ágota: örülök, hogy Nimród jól érzi magát, és könnyen átvészelte a műtétet.

Minden ünneplőnek nagyon sok boldogságot kívánok.

Angyalka: evés témában hasonló cipőben járunk mi is. Enci napközben is alig eszik, és este sem nagyon akar. Így alváshoz (kb. 1/2 9) megiszik 2 dl tejet, vagy kakaót, de már 1 körül fent van. Akkor megiszik újabb 2 dl-t, és 6 körül újra. Aztán 1/2 9- 9 körül ébred, de délig szinte sosem eszik. Esetleg 1/2 joghurt, 1-2 falat kifli, de semmi normális mennyiség. Próbáltam már hogy éjjel nem adok neki, csak simizgetem, de nem alszik vissza, illetve gyorsan felébred újra. Amikor 1/2 óra alatt 3x ébred újra, akkor már nincs erőm kínozni.
Ezen kívül Ő is nagyon anyás, mindenhez én kellek neki. Bár már az esti alvást elfogadja apától, de azt leszámítva egész nap azt hallom, hogy anya, anya....

Pinkiné: gyógyszerügyben nem igazán tudok én sem mit mondani, pedig azt szedtem én is egészen a terhességig. Nekem mondjuk nem volt közben vérzésem, így peteérésem sem. Netdokit nem kérdezted?

Hív Babuskám, mennem kell. Legyetek jók.
vivi79
 
 


Életjel...jól vagyunk, csak így a 2. hónapban még az is felborulni látszik, ami eddig működött (3 óránkénti kajcsi helyett most van, hgoy félóránként kéri, nem alszik nappal, egyre többet sír...). Nem panaszkodom, csak időm nem sok van mellette...

Szeri, látom Neked lehet gratulálni tesóbabához!!!!!!!!!!! De jóóóóóóóóóóóó!

Vivi, hihetetlen, már 22. hétben jártok!!! Pocifotó????????

Ágota, örülök nagyon, hgoy Nimród jól van!!!!!

Arwen, torna miatt irigy...szülés után mikor lehet elkezdeni szerintetek? A hasam mint egy 5 hónapos kismamáé... :?
Névnaposoknak sokat, boldogat!

Pusza mindenkinek, megyek pihizek amíg lehet...

Kép
vickybabe
 
 


Viki, asszem legkorábban a 6 hetet szokták mondani. De intim tornát lehet hamarabb is, sőt, jótékony!

Nálunk tüszős mandigyuszi a fiúnál, drukkolunk, h Doró ne kapja el. csak ritkán szokták 3 éves kor alatt, reméljük, azok nem mi leszünk!

puszik!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


CSENGE BABÁT ÉS ÁGOTÁT ISTEN ÉLTESSE!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Csengét, Balit és Ágotát Isten éltesse sokáig!

Ágota,
nagyon jó hír, hogy Nimród jól viselte a dolgot. Elvileg akkor ma már jönnek is haza, ugye?

Angyalkrisz,
mi egy ideje már kinlódunk ezzel a dologgal. Gabcsi nem eszik szinte semmit. Értsétek: fél banán, 3 kanál főzi no és 180 ml tápszer szinte minden étkezés HELYETT. Én már mindent kipróbáltam, hogy megegye a normál szilárd kaját, de nem. Persze már sokan mondták, hogy ne adjak neki tápszert stb, de ha egyszer éhesen sír és ő maga veszi elő a dobozt a szekrényből, akkor nincs szivem eldugni előle. Viszont igy éjszaka is eszik. Az én védőnőm most azt mondta, hogy ez is egy korszak, és figyeljem meg, hogy majd magától elmúlik és óvodás korában már nem fog tápszert enni. Nem tudom... :roll: Nálunk már régóta csak én vagyok jó, apa nem. Ha kajáról van szó, akkor pláne. Régebben pedig ez nem igy volt. Éjjel is ha felébred és apa megy be hozzá megitatni, akkor visit, ha én megyek be akkor meg fel akar kelni játszani hajnalban. Szóval nem egyszerű. Napközben még a cumisüvegeket is csak hosszas rábeszélés után hagyja elmosni nekem. Ez egy ilyen korszak. Viszont a hisztiket elég jól megtanultam kezelni, ezáltal nagyon jól lecsökkent a számuk, hála többek között a Nándorka által ajánlott "Nevelés mindennapi művészetének" :lol:

Kép
Kép
adrienna
 
 


Viki,
ne viccelj! :lol: Levi mégcsak 5 hetes! Na jól van, megértelek, én is igy voltam ezzel. Hidd el, hogy a kilók nemsokára leolvadnak rólad. Én a szopi alatt nem mertem tornázni, de ez egyéni dolog. 6 hetes kontrollig nem is javasolják úgy tudom. Szerintem most a legjobb fogyókúra a szopi, rengeteg kalória ég el vele.

Esztóra,
irigy, irigy, bár nem tudom, hogy bírnám ki Gábor nélkül. Idáig a leghosszabb távollét este 7-től másnap 10 óráig volt. Mi most megbeszéltük a nagyival, hogy Gabcsi minden második szombat este nála alszik. Egyébként könnyű dolgunk van, mert a mi mindentől félős, hozzám ragaszkodós, új dolgokra abszolut nem nyitott kisfiam imád a nagyinál éjszakázni. A nagyi nagyon tud valamit 8) :lol:

Szeri,
én homeo bogyókat szedtem puffadásra: carbo vegetabilist és kalium carbonicumot, de ezeket nekem a homeo doki nénim adta.

Kép
Kép
adrienna
 
 


Azért írok darabokban, mert nem tudom, hogy a fiatalember meddig hagy netezni 8) Ma egyébként negyed 6-kor keltünk :roll:

Nándorka,
jobbulást a nagyfiúnak és drukk, hogy Doró ne kapja el.

Vivi,
mindjárt szülsz :shock: Na jó azért egy pocifotó jó lenne :lol:

Képzeljétek, a barátnőm este 20.15-kor 3 perces fájásokkal ment be a kórházba (első gyerek) és 22.15-kor született a baba. Na ez a nem semmi.

Pinkiné,
az a helyzet, hogy Gábornak is periódikus volt ez az alvás dolog. Úgy féléves korától egy éves koráig nagyon sokszor kelt éjjel. Volt, hogy 12-szer is akár. Teljesen kivoltam. Aztán egyszercsak áttértünk az 1-2 kelésre. Kitartás!

Sajnos rossz hír is van. A munkahelyem jogutód nélkül megszűnik, tehát az én munkaviszonyom is márciusban. Ok áprilisig még van GYED, meg azt hiszem utána jár még azért a GYES, de mi lesz ha mostanában terhes leszek, akkor mi alapján kapok GYEDET? Vagy akkor nem is kapok?? :roll: Nem tudjátok véletlenül hogy működik ez? Angyalkrisz nem te jártál hasonló cipőben?

Na most kell mennem, mert nyüszi van...

Kép
Kép
adrienna
 
 


Adri!
Nekem átváltották a gyedet passzív gyedre. Ugyanaz az összeg, viszont ha terhes leszek, akkor a következő gyerkőcre csak a gyes fog járni... :( Ezért is voltunk nagy dilemmában, hogy bevállaljuk-e. :oops: Viszont hallottam olyat, hogy valaki maga után fizetett tb-t, és utána kapott gyedet. Azt hiszem valahová bejelentette magát. Nem tudom, hogy működik ez... Próbáltam utánanézni a neten, de nem találtam infót. Lehet el kéne menni egy tanácsadásra, és ott tudnának segíteni. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Krisz, Szakbarbár erre nem tud vajon válaszolni?

Adri, ha vhogy ez kimaradt volna Neked az olvasásból, nekem ő válaszolta meg mailben a gyed-re von. kérdéseimet, ingyen. nagyon kedves és alapos.

Lányok, másfél éves korra mondanak egy ún. újraközeledési szakaszt, amikor a kötődés megnyilvánulásai megint nagyon fel tudnak erősödni. Szóval a babáink tökéletesen fejlődnek - csak mi bírjuk ki...! :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


NYUSZIT nem tudtok valahonnan?Akar penzert is (bar nem tudom menniyt kernek egy hazinyulert :roll: )

Bocs,most csak ennyi,tok fontos lenne!!!!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Hát, nem, Arwen, azért nem írtam semmit, mert nincs ötletem. Nektek kell? Esetleg vmi nyúl.lap.hu vagy ilyesmi?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Kicsi Csengének és Ágotának Nagyon Boldog Névnapot Kívánunk!

Ágota, hihetetlen milyen fegyelmezett felnőtt módjára viselkedik Nimród! Le a kalappal előtte! :roll: :lol:

Arwen, részvétem keresztapud miatt :( Mindig nehéz, ha elmegy egy szerettünk. :( A házhoz sok drukk, reméljük hamar végeztek és akkor lehet költözni! :)

Doró, nem hiszem hogy ez lenne a baja, mert amint valamelyikünk hangját meghallja és megérzi a simogató kezet a kis hátán, abbahagyja. Kivéve, mikor jól behergeli magát, de akkor persze kiveszem, s kézben nyugtatgatom.

Vivi, nem kérdeztem :) Reménykedem :) Meg aznap mikor észleltem a dolgokat, meg másnap nem bújtunk Apával :) Abban reménykedem hogy nem írta volna fel a doki, ha lenne esélye a teherbeesésnek. Aztán lehet, hogy csak a nyálkahártya jelezte, hogy készen áll, de a petefészkek nem termelnek. :roll: Remélem. :roll:

Vicky, kitartást Nektek! Azt hiszem Peti ennyi idős lehetett, amikor én ugyanezt éreztem a kevéske napirenddel kapcsolatban, aztán pár hét alatt Ő szépen kialakította a magáét. :)

Adri, gratula a barátnődnek :) Nálunk Peti hasonló tempóban született. :) Mi 3/4 8-kor voltunk a kórházban 3 percesekkel, s 22:33-kor meglett a manó :) Mik a csöppség paraméterei?

Arwen, én sajna nem tudok nyuszit :( Egyszer volt nekünk, de aztán pörkölt lett belőle.

Na megyek, pici Fiam a nagymamával van az udvaron, míg még megcsináltam a főzelékét meg Apának a tejbegrízt. :wink: Tudom hogy nincs baja, én mégis akkor érzem jól magam, ha vele vagyok.

Képzeljétek, vissza tértünk éjszakánként a klímás fűtésre így Peti csak 2x kel :) Úgyhogy tudok végre picit aludni. Bár nem tudom mi lesz, ha épp nem lesz se fűtési se hűtési szezon :) Majd felvesszük a klíma hangját és nonstop lejátszuk :) Lehet hogy csak ún. fehér zajként van rá szüksége? :roll:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Csak néhány kép gyorsan :)

Már így tudunk ülni
Kép

Elaludtam a Mamánál
Kép

Utolértem a 21. századot
Kép

Apához bújva
Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Pinkiné, nagyon édi Peti! Azok a gyönyörű szemek! Meg ahogy alszik...!

Épp azért is jöttem, mert olvasgattam a gyerekek biztonságos netezéséről, gondoltam, megosztom Veletek. Sztem erre majd nagyon oda kell figyelnünk, ahogy cseperednek a gyerkők. Aztán épp gondoltam, h lehet, h sokótoknak még nem érdekes, túl korai a téma, de Peti baba fotója meggyőzött az ellenkezőjéről... :wink:

Szóval: http://www.microsoft.com/hun/protect/fa ... fault.mspx

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


jó reggelt!

Peti gyönyörű szép kisfiú!!!!!!

Arwen, nyuszit sajna nem tudok :( :roll: azóta sikerült?

Dorka, gátizomtornát csinálom ezerrel! Állítólag aranyérre is hatásos, kíváncsi leszek...

Adri, sajnálom a munkahelyet :( remélem valaki tud segíteni gyeddel kapcsolatban...én úgy tudom, ha nem dolgozol az előző naptári évben 180 napot, akkor a minimálbér alapján kapod a minimumot. De javítsatok,ha rosszul tudom...

Tegnap beköszöntött nálunk a brutál hasfájás, kora délutántól estig, kb 6-7 órán keresztül kisebb megszakításokkal üvöltött szegénykém :cry: :cry: :cry:
Mindent bevetettünk, masszás, melegítés, melegvíz, lógatás, dobálás, de csak pici enyhülést hozott a pocaknak :cry:

És kopaszodunk:
Kép

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Ahogy tudok jövök.
NEhéz napokat élünk! :?
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek tegnap óta mensisen fáj a hasam. Pedig nekem csak akkor szokott fájni, amikor már megjött, és akkor is csak az első napon... Már gondoltam arra, hogy lehet, hogy a beágyazódást érezném? :oops: Bár Csengével nem éreztem ilyet. Vele csak a várható mensi előtt kb. 3 nappal kezdett el fájni, de hát most több mint egy hét van még. Kicsit meg is vagyok ijedve, hogy lehet, hogy valami gond van, és más miatt fáj... :?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Hű, Krisz, ez izgin hangzik! Én mindenesetre Dorónál szurkálást éreztem, úgy emlékszem, és kifejezetten a beágyazódásnak tudtam be. Szép csendesen drukkolok, ha szabad... :wink:

Viki, sajnálom a pocifájást. Iszonyú lehetett, olyan rossz hallgatni, ahogy sírnak. Nekem akkora kő esett le most a szívemről, h már nem lázas a fiam. Amikor betegek, akkor szinte megváltozott tudatállapotba kerülök, és csak az a fontos, h jól legyenek megint. Remélem, sikerül találnotok vmi jó megoldást! Amúgy du-esténként a legtöbb baba sír, azt biztos tudod. Doró konkrtéan órákat lógott a cicin. De ez azért több lehetett Nálatok, mint a menetrendszerinti esti sírás.
Olyan édi a kisfiad!!!! Hullatja a babahaját, vagy mire írod, h kopaszodunk? Mindenesetre tök jól áll neki!!!

Arwen, őszinte részvétem keresztapád miatt. Remélem, jól vagytok azért.

No, megyek aludni, mert a hajnalok még elég ébredősek nálunk. Nem írtam meg Ágotának, mit ígértem, de az bonyolultabb, nekem is át kel még gondolnom.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!


Bocsi, de most nem volt időm visszaolvasni. Hétvégén elköltöztünk, jelenleg minden káosz. Kell egy-két hónap, mire minden a helyére kerül. Nem fogunk unatkozni.

Tegnap voltam orvosnál, van szívhang, 3,4mm CRL és 5 hetesnek mért. Kicsit aggódom, mert nagyon kicsinek találom. Az utsó mensim alapján már 6/3 napos vagyok. Tehát egy hét lemaradás van. És a CRL is nagyon kicsike. Szerintetek????
Olyan furán indult már ez az egész, mert a mensim kimaradása után 4-5 nappal teszteltem és alig volt halvány csíkocska....
Lehet, hogy túlaggódom, de nem vagyok nyugodt, tök fura ez a terhességem... remélem minden rendben lesz...

NE haragudjatok, h most csak magamról írtam, de ennyire van időm..
szerika
 
 


Szerikém, nyugodj meg, tudod, attól már jobb is lesz!
Sztem meg minden egyfelé mutat, amit írtál: egyszerűen nem ciklus közepén fogant, hanem egy picit később, nem? Nálunk is ilyenformán volt Doró, azt hiszem.
Ha a doki nem mondta, h aggodalmas, akkor nem is kell aggódni. Örülj, olyan szép dolgokat élhetsz át megint!!!
(bocs, nem akarok kioktató lenni, mindez kedves hangsúllyal lett mondva, remélem, azért érzed)

Többiek, gyertek, megjavult a babanet! :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri drága, gratulálok és NYUGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Ahogy Dorka is írja, későbbi peteérés és beágyazódás volt!!!!!!!! Ott van és szépen fejlődik! Költözéshez kitartás!!!!!!!!!!!!

Dorka, köszönjük! Igen, ahogy fekszik a fején, kikopott akis haja. Hátul megmaradt, így olyan öregemberes lett a frizkója :lol: :lol: :lol: Örülök., hogy meggyógyult a fiacskád! Pocifájás: kopp-kopp azóta nyugisabbak a napok, esti sírás, nyüszi megvan, de ennyi. Infacolt kap, jobban figyelek a büfiztetésre és próbálom picit ülő helyzetben szoptatni, hogy ne nyeljen annyi levegőt.

Húha Krisz, én is drukkolok, hogy ez valami jó jel legyen!!!!! :wink:

Kép
vickybabe
 
 


Vicky,
hat igen, a babahaj,az ilyen:)KOpik:)Attim pl tok sotet hajjal szuletett,aztan atvaltott a szokere:)
Orulok,javul a helyzet Nalatok!!!!
Nyuszit talaltam,csak el kell mennunk erte.Szerencsere sok helyen lehet kapni.Nekunk kell,azaz,megsem teljesen.Ajandekba adjuk!(de megis a mienk lesz ugymond:))
Torna-6hetig varj minimum,majd a 6 hetes kontrollon kerdezd meg a dokkert,o megmondja,hogy kezdhetsz-e valamit vagy meg varj esetleg.

Krisz,
en ia azt mondom,hogy ez lehet beagyazodasos fajdalom:)Drukkkkkkkk+++

Szeri,
ne aggodj!Tuti kesobb fogant!Ennyi!Biztos,hogy minden rendben!!!!!Ne aggodj!!!!
Kitartas a pakolashoz,berendezeshez!!Nem piskota ez sem,gondolom,hoyg hosszu folyamat lesz,de gondolom akkor is szuper mar ott:))))Balinak hogy tetszik?Hogy alszik az uj szobajaban?:)

Nandorka,
koszi,megvagyunk.
Sajnalom az ebredos hajnalokat Nalatok:(

Marietta,
voltunk hetfon Vacon:)
Mi ujsag Veletek?Megijesztettel...Remelem nem vagytok betegek???
Boldog nevnapot holnapra,ha nem jonnek (delutan az egyik baratnomhoz megyunk,akinek 3 picije van :lol: :lol: :lol: )
Kép

Pinkine,
Petid csoda edes!!!!Nagy huncut lesz!!!!!!!Remelem javulgat az alvas....nalunk is voltak jobb es rosszabb idoszakok alvas teren regen,sajan ez a piciknel normalis:(
Attim nem volt egy nagy alvo picikent,ugyhogy nagyon aterzem.(sosem hittem volna,hogy varazsutesre megvaltozik ez 8honaposan!!!es azota nappal is szuperul alszik,es ejjel is egyhuzamban 12 orat.Ugyhogy van remeny!!!!!!!!!!!)
Amikor par hetesen-honaposan mindenki babaja szinte csak aludt napkozben,Attila 20 perceket aludt egyhuzamban es azt is ketszer....

Adri,
sajnalom a melo dolgot:(

Vivi,
puszillak!
Pocimano?

Eves:
hat nalunk is elofordul rosszabb nap,meg olyan is,mikor megeszik egy lovat...Nalam az valt be,mint mindenben(a kovetkezetesseg),hogy ha nem keri az ebedet,akkor nem kap mast.Nincs helyette az,amit o enne.(probalkozott olyannal,hogy ropit evett volna mindig ebedre,de aztan rajott,ha nem eszik ebedet,nem kap mast---kb egy hetig elszorakoztam vele ezzel,hisztizett mindig frankon...de kitartottam)

Kép

Kép
arwen07
 
 


Marietta! Boldog névnapot!

Szeri! Ne aggódj! Biztos, hogy csak később volt peteérésed! Mikor mész legközelebb a dokihoz?

Hova tűnt mindenki?????

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Dorka, igen nagy édes pózokban tud aludni :) Mamával rendszerint így alszik, a lábain keresztben :)
A hajnalok nálunk is ébredősek, mostanában 1/2 5 körül felébred, 1/2 6-ig játszogat, aztán elkezd sírni, hogy éhes. Akkor eszünk, majd utána 1/2 7-ig megint alszunk. :roll:

Vicky, nagyon sajnálom a pocifájást! :( Chamomillát nem próbáltátok? Szerintem érdemes, lehet használna. :wink:

Marietta Boldog Névnapot!
Mi a baj???

Krisz, reméljük nincsen semmi baj :wink: Lehet, hogy épp a kistesó ágyazódik a pocakba :):):)

Szeri Drága, nyugodj meg! Biztosan nincs semmi baj! :wink: Az elején nekem is napokkal kisebbnek mérte a doki Petit. Aztán szépen behozta magát! :) Úgyhogy a pocakodban lévő kismanó is utol fogja érni magát! :) Csak nyugi, és tessék élvezni ezt azt állapotot! :):):)

Arwen, igen mi is meg vagyunk róla győződve hogy nagy kópé lesz :) Már most látszik a kis tekintetén :) Az alvás hol ilyen, hol olyan. Van, hogy hajnali 1/2 5-ig tök csend van, van mikor 2x is kelünk éjjel. Változó. De azért 2-3 részletben alszom 6-7 órát, úgyhogy túlélem a napokat :):)

Mi egyébként jól vagyunk, Peti kúszik s felfedez mindent ezerrel, már pakolni kell előle keményen :) Az egyenesen üléssel is próbálkozik, bár általában 2-3 másodperc után eldől, mint a liszteszsák. :roll: Ilyenkor bizony van néha nagy sírás :roll:

Az első fogunk is szerintem lassan kibújik (mióta is mondogatom ezt??? :roll: :roll: :roll:), már az ujjbegyemmel érzem a hegyét az ínye alatt.
Elkezdtük kiváltani a tízórait is, egyenlőre Milupa 7 gabonapépet eszünk gyümölccsel, utána meg még tápit. Aztán szépen csökkentjük a tápit, s remélem március elejére már csak pépet fogunk tízóraira enni. :wink: 1 óra múlva tanácsadásra kell vinnem a Srácot és még mindig alszik :) 1/4 11 óta :) Igaz, 6 óra óta kukorékolt.
Én közben kitakarítottam, bepakoltam a mosogatógépet (ami már lejárt), leszedtem a tiszta ruhákat a teregetőről. Ilyenkor szoktam a dolgaimat megcsinálni, aztán a du alvás alatt "csak" henyélek :)

Na megyek, megcsinálom a tápszereit :)

Többiek is jöhetnének ám! :lol:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Marietta, nagyon-nagyon boldog névnapot!!!!

Köszi a nyugtatást. 1 hónap múlva kell mennem dokihoz, pontosan márc. 7-én. Már nagyon várom :)
szerika
 
 


Sziasztok! Vagyok én is, de csak néha. Hol a babanet nem jó, hol az internet nem működik, hol a lányom nem enged.
Megvagyunk, estére megyek dokihoz, majd holnap jelentkezem, hogy mi volt.

Szeri: ne aggódj, rendben lesz minden. Gondolom most számodra lassan telik az idő, jó lenne már ha mehetnél, ugye?

Marietta: boldog névnapot, így utólag is.

Jövő héten megyek terheléses cukorra. Nem tudja valamelyikőtök mit érdemes előtte nap enni, illetve nem enni, hogy ne legyen gond? Volt egy ilyen listám, de nem találom.

Már megint olyan lassú a gép, kínszenvedés kivárni, mire megjelennek a betűim. Ki is lépek, majd még jövök.
Vigyázzon magára mindenki, és bocs akinek nem írtam.
vivi79
 
 


Vivi,
elotte valo nap szerintem ehetsz teljesen normalisan,csak mondjuk ne epp akkor egyel meg egy tortat :lol: Nekem amit tanacsoltak elotte,hogy elozo este 5-6 utan mar ne egyek semmit es csak vizet igyak.

Szeri,
nem csinalsz meg vonalzot tesonak? :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Kepzeljetek,a hetveget Attim Anyumeknal tolti :lol: Ugy izgulok miatta :roll:
Mi meg kettesben valentinozunk,kirugunk a hambol :lol:

Meri?
Marietta?
Ragota?

Krisz,
par nap es teszt :lol: :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy nem jövök de semmi időm nincs Flóra mellett!! :?

Nem betegség miatt élünk nehéz napokat hanem mert a lánykám állandóan engem igényel de valami brutális módon.

HA nem lát akkor olyan zokogásba kezd hogy azt elmondani nem lehet. Nem hiszti!!! Pedig annyira hagynám egyedül még arcot fogat mosok és fésülködnék. Olyan mintha azt hinné hogy itthagyom, vagy nem tudom mit gondoljak.

Ha pedig vele vagyok akkor is azt akarja állandóan hogy dajkáljam,nem elég neki hogy ülök mellette a játszóterén vagy játszok vele. Szó szerint bújik a fenekembe! :( Imádom őt és megteszem de már olyan zombi vagyok.

Ugyanis az éjszakáink is ramaytok lettek. Nem akar az ágyába aludni csak velem. Ha mellettem alszik akkor nyugis minden ha az ágyába akkor álmában nyöszög dobálja magát nyugatalanul alszik és felsír többször. Próbálom ezt úgy felfogni hogy most egy ilyen időszakot élünk, és majd elmúlik. Egyébként jövőben van a felső foga és lehet azért is ilyen. :roll:

Amúgy egy tündér gyerek gyorsan feljődik.
Már tud mászni, felül, és állandóan kapaszkodik a kezünkbe és áll fel. Amikor mérésen voltunk kivoltak akadva hogy olyan 2-3 hónappal előrébb jár fejlettségi szinten.

Viszont még mindig NEM ESZIK mást!!!! :( Csak a SZOPI!!!!
Nyugtatgat a védőnő hogy ne aggódja így is hízik meg nem gond ha mondjuk 2 hónnapl késöbb kezd el mást enni. Hát remélem tényleg így van. De akárhogy kínálom neki a cicin kívül lévő ételeket nem kell neki!!!
Olyan határozottan utasítja el hogy "öröm" nézni. :?

Szóval nálunk ennyi van.

MOst is még ezt megírtam folyamatosan vinnyog a lábamnál. 8)
Úgyhogy megyek is . Bocsi!

Puszi mindenkinek!!
csipcsab
 
 


Marietta elért benneteket is a szeparációs szorongás?
Nehéz időszak volt nálunk is arra emlékszem ezt sajnos nem lehet megúszni :wink:

Köszönöm ismét a megnyugtató szavakat de még mindig kétségeim vannak hogy jól döntöttem -e?viszont tudom hogy ez nekem is jót tesz lassan két év "szolgálat"után pihenek kicsit és Apája gyakorol legalább :lol:

Szomorú is vagyok egyik cégnél akinek dolgoztam van egy lány és most babát szerettek volna de mivel volt egy nagyon komoly betegsége(az egész méhét beborította egy tályog amit leszedtek és valami hállóval erősítették meg a méh falat amig helyre jött) meg egyéb okokból beültetés miatti vizsgálatokon találtak valami cisztát aztán további vizsgálatokon kiderült hogy a tüdején is van daganat.ami agyrém hogy vitáznak az orvosok hogy melyikkel kezdjék a gyógyítást hozzák rendbe a méhét és utána a tüdő vagy forditva?!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora!

Hát lehet hogy akkor ez az. Nem tudom. :roll:
Meddig tartott ez nálatok és egyáltalán miért van ez??
Nem én nevelem tulságosan magamhoz?
Már ettől is félek. Mert imádom ezt a gyereket,rettegek hogy bármi baja lesz. Ilyeneken is jár az agyam már most hogy mi lesz ha oviba lesz és vki bántani fogja és én nem vagyok ott hogy megvédjem. :roll: :shock: :lol:
Mi van ha ezt is érzi rajtam?!

Kezdem azt hinni hogy nem vagyok normális!!! :oops:

Pinkiné!

Mi van veletek? Jól vagytok??
Elképzelhető hogy a ma reggeli hiradóban téged és Petit láttam?? :oops:
Arról volt szó hogy az influenza járvány miatt már hány kórházba látogatási tilalom van. És tuti biztos vagyok benne hogy ti voltatok azok. :roll: A csapnál vmi játékot mostál el, Peti meg a rácsos ágyban rágott vmit:

Jaj bocsi ha mégse Ti lennétek azok.
Akkor most nagyon beégek. :oops: :oops:
csipcsab
 
 


Esztora!

Sajnálom nagyon azt a lányt. Olyan szomorú hogy ilyenek történnek az emberrel. Az orvosok meg igazán léphetnének. :evil:
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Marietta, sajnálom a szeparációs szorongást. Néha úgy érzem, minket is megtalált. Mondjuk nálunk nem muszáj hogy a kezemben legyen, csak ne menjek el mellőle 20 centinél messzebbre. Amint ennél távolabb kerülök, irdatlan, nagy könnyes sírás következik. :roll: :roll:
Egyébként mi voltunk a Híradóba. Múlt hét csütörtökön Peti kórházban volt megfigyelésen a hülye anyja miatt. :roll: :roll: . Nem meséltem, mert nem voltam büszke a történtekre, s féltem, hogy mit fogtok rólam gondolni. :oops: :oops: Peti tápszeréhez a vizet, mindig vízforralóban forraltam, de aznap elfelejtettem a vízkőoldós vizet kiönteni belőle, s véletlenül abból a vízből készítettem tápszert a gyereknek, aki 50 ml-t evett is belőle. A gyerekorvos pedig beutalt minket a Heim Pálba, s ott fogtak a toxicológián megfigyelésre. A RTL Klub Híradó pedig pont akkor jött forgatni az aznap bevezetett látogatási tilalomról.
Szerencsére semmi baja nem volt, de én még most is iszonyatosan szégyellem magam, s kimondhatatlan bűntudatom volt/van. Szerencsére még aznap este itthon voltunk, de nem dicsekszem a történtekkel. :? Persze az ismeretségi körből csomóan látták aznap este a Híradót, így mindenkinek el kell mesélni, mi történt. :?
El tudom képzelni, most miket gondoltok rólam. :roll: :roll: :roll:
A kórház persze jelentette az esetet a védőnőmnek, de Ő megnyugtatott, hogy nem képzeli rólam, hogy ártani akartam volna a gyereknek. Szülői tévedés. :oops: Ja, csak épp ha belegondolok, hogy mi lehetett volna belőle.....

A tanácsadáson egyébként minden rendben volt, Peti 9240 gr és 74 cm.

Esztora, nagyon sajnálom a barátnődet, reméljük a dokik végre kitalálják, mit is csináljanak. :?

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Nekünk sajnos nem jött össze ebben a hónapban, nem tudom mit érezhettem.... Vettem 10-es érzékenységű tesztet, aminek ma már mutatnia kellett volna, de negatív lett. :(
Kedden vagy szerdán kell megjönnie. Mondjuk nagy mázlisták lettünk volna, ha most is elsőre összejön... Csakhát azért kicsit csalódott vagyok. :oops: :(

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Nem hozott szerencsét a péntek 13....

Pinkiné! Ne szégyelld magad! Mindenkivel megtörténhet, hogy kicsit figyelmetlen. Nekünk Csenge például esett már ki etetőszékből, mert a hülye anyja nem figyelt rá eléggé, meg ágyról is leesett már párszor. Nekem is volt lelkiismeretfurdalásom. :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok! Itt vagyok újra. Minden rendben volt tegnap a dokinál. Levente szépen növöget, minden mérete megfelel a korának. Most is, mint szinte mindig szégyenlősen takarta magát, nem volt egyértelmű, hogy van-e valami a lába között. Még jó, hogy a múltkkor látszott, mert akor még mindig kétségek közt lennénk.

Eddig úgy volt, hogy ENci szobájába tesszük Őt is, mi pedig maradunk a szomszéd szobába. De aztán úgy döntöttem, Encinek úgyis nehéz lesz az új helyzetet megszokni, legalább a szobája maradjon meg saját birodalmának. Nem akarom szegénykének egész nap azt mondogatni, hogy ne zörögjön, ne kiabáljon, ne csináljon ezt, vagy azt, mert az Öcsi alszik. Így Levente kerül a mi mostani szobánkba, mi pedig előreköltözünk a ház másik végébe. Nekik jobb lesz (legalábbis remélem), csak nekem lesz nehezebb, de nem számít. Már el is kezdtem dekorálni a szobát, hogy babás legyen. Szerencsére drappos a fal, így legalább fiúsabb, mint Enci rózsaszínje.

Arwen: jó hétvégét Nektek kettesben. Elmentek valamerre, vagy csak otthon romantikáztok?

Csipcsab: Enci is ilyen bújós, én is gondoltam már rá, hogy talán én tettem ilyenné. De amikor egész nap ketten vagyunk, jó hogy állandóan anyát keresi, akkor is, ha van ott más, nem? Majd alakul, ne aggódj.
vivi79
 
 


Pinkiné ne szégyeld magad de ha adhatok egy tippet legközelebb közönséges ecettel oldjad a vízkövet azt tuti észreveszed :wink:
és igaza van a többieknek követünk el hibákat mi is emberből vagyunk!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Marietta, ne aggódj ezen, ez csak azt mutatja, h a lányod a lehető legegészségesebben fejlődik. Most ez a dolga. Az lenne baj, ha nem lenne semmi ilyesmi. Ez nem nevelés kérdése. Sztem a neten is jókat lehet olvasni a szep. szorongásról, főleg Sződy Judit írásait ajánlom.

Pinkiné, simán lehet már Nálatok is ez, 8 hós korban már szinte midnen babánál megvan, de fokozatosan alakul ki kb. 5-6 hós kortól.

Pinkiné, nehogy már szégyenkezz itt előttünk! Hiszen pont azért vagyunk itt egymásnak, h támogassuk egymást!!!

Vivi, mi kb. 15 hós korában raktuk be a lányt a bátyóhoz, és nem zavarja a pici a nagyot. Mondjuk ő már nagy, és nagyon jó lalszik amúgy. Pl. amikor Dorót hagyom egy kicsit panaszkodni éjszaka (abban a reményben, h hátha visszaalszik, és néha tényleg), akkor sem ébred föl sosem!
Az is lehet, h kipróbálhatjátok, hogy működik, ha együtt vannak. Sztem nagy mértékben függ a baba temperamentumától, és sok minden egyébtől. De az biztos, h jó, h figyeltek Enci kis lelkére, neki most kell egy kis plusz.

Ágota, vettünk mi is babzsákfotelt, tök jó! A fiam játszana vele nagyon, de egyelőre a hálóban van, h abban szoptassam Dorót. Piros és virágos, majd mutizok képet a csemetékről és a fotelről.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Édesek vagytok, köszi :roll: Jó tudni, hogy nem haragszotok rám.

Ez volt a Petitől tegnap a Valentin-napi ajándékom:

Kép

Itt meg csak játszottunk :)

Kép

Gyűjtögető életmódot élünk

Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Gyönyörű Peti!!! csodaszép ajándékot kaptál!

No, mi meg el is felejtettük, h Valentin-nap van. Mondjuk a férjem nem is híve annak, h ünnepeljük. Én meg kibírom, h nem ünnepeljük, ha cserébe 365 nap Valentin-nap. És az, h többnyire kedvesen és szeretettel elviseljük egymást, az már 365 Valentin-napnak számít, ha belegondolunk... :wink:

Arwen, hogy sikerült a Ti 7végétek? Avass be minket! :wink: :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nikó, hogy álltok? Remélem, nagyon jól érzeitek ott magatokat!!!

Viki, örülök, h a du-i sírás enyhült. Látod, minden elmúlik, ez is.

Nálunk Apa most 3 napot itthon lesz szabadságon, hurrá!

Ma Állatkertben voltunk, mindannyian nagyon élveztük! Igaz, hűvös volt, de megérte. Doró állatkertezést kapott névnapjára.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Utolag is nagyon-nagyon boldog nevnapot kivanok Doronak!!!!!!!!

Kép

Lillaknak is nagyon boldog nevnapot!!!!!Remelem jol vannak!!!!!!

Kép

Marietta,
orulok,hogy jottel!
Ez egy ilyen idoszak,hidd el,nem lesz orokke ilyen,amint elkezd komolyabban mozogni,kuszni,majd jarni,nem fog rajtad logni!!!Alig fogod tudni elkaparintani egy kis olelesre,puszira:)Most meg nagyon szuksege van Rad,elvezd ki.Tudom,nehez,de hamar elmulik,es visszasirod,hidd el :wink:
Enni is fog,csak legy turelemmel.Probaltad azt,hogy odaulteted az etetoszekbe az asztalhoz,amikor Ti esztek?Attila akkor mindig akart enni,ha mi is ettunk:)

Esztora,
sajnalom a lanyt nagyon:(
Mikor mesz sielni?

Pinkine,
en is lattalak,utana meg masnap is volt Hiradoban.
Dehogy itelunk el!!!!!!!!Hala Istennek,hoyg nem lett semmi baj!
De en is ecettel vizkotelenitek,ahogy Esztora,ugyhogy szerintem is terj at arra :wink:
Petid a kepeken tunemenyes!lane a utolso kepen,hat ott valami irto helyes!!!Kis huncut!Jo kis meglepit kaptal :lol:

Krisz,
ugye meg nem jott meg????????Szerintem siman korai volt a teszt!!!Drukkolok!!!!!!!!

Vivi,
tok jo lesz nekik,hogy lesz sajat kis birodalmuk.A tesot en is kulon szobaba teszem majd,szerintem a kezdetektol.
Majd kerunk kepeket a babaszobarol!!!!!!!!!!!!!
Elmentunk itthonrol romantikazni.

Nandorka,
egyutt vannak batyoval egy szobaban?Tokjo!
Sokaktol ezt hallom,hogy egyaltalan nem zavarja fel a kisebb a nagyobbat,alszik mellette,mint a tej :lol:
Babzsakfotelt en is megneznem!!!!!!
Tok,jo,hogy ferjed szabin van most!!!Elvezzetek az egyutt toltott idot!Ennel szuperebb "valentin napi ajandek" kinek kell???!!! :wink:

Penteken bulizni voltunk Sogornommel:)Kapott egy ceges meghivot az egyik kaszinoba,irto jol ereztuk magunkat.

Es hat a hetvegenk fantasztikus volt:)
Attila is kiralyul elvolt a hetvegen Anyumeknal,irtora elvezte az egeszet,na meg anyumek is.Ugyhogy ezzel a jovoben nem lesz gond:)))
Ferjem pedig ismet elkapraztatott egy fantasztikus meglepetessel.:)
Mi sem csak ezen a napon romantikazunk,tudjatok,mi el szoktunk menni,meg aprosagokkal meg is szoktuk egymast lepni.Es minden nap erezzuk/ereztetjuk,hog ymennyire szeretjuk egymast.Szerencsere nekem a ferjem is ilyen.(nemcsak en :lol: )

Kepzeljetek Attila kb 1 honapja,csak nagy szeken ulve eszik.Pedig nekunk ilyen magas,tamla nelkuli szekunk van a konyhaban.Ugy ul rajta,mint a covek.Ott eszik minden etkezesnel,velunk.Es barhol vagunk,mindenhol a nagy szeken ul,velunk es ott eszik.Ugyhogy szerintem el is pakolom az etetoszeket :lol: Maganak talalta ezt ki,hisz hat mi is ugy eszunk:)

Niko,hogy vagytok az uj hazban???
Szeri,ti??

Kép

Kép
arwen07
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: