Új privát üzeneted érkezett!

Gyorsan reagalok a peneszre:
nekunk is volt ilyen gondunk,miutan beszereltek az uj muanyag ablakokat ide a lakasba:)Tulszigetelnek,bizonyam!
Pont akkor volt ez,mikor Attim megszuletett.
2x is vegigcsinaltuk,de azota (1 eve nemjott vissza)
Nalunk van paratlanito is ott azota,nagyons ok parat sziv magaba!
En hypoval lemostam,majd vettem peneszolo alapozo festeket,es ra peneszolo festeket.
Az elso ilyen kezeles utan visszajott,de enyhebben,majd masodszori kezeles utan mar nem,mondom 1 eve.
Es brutal szaga van,az teny,de mi ugy csinaltuk,hogy aznapra elmentunk Anyumekhoz,illetve o masik szobaban aludt aznap este.
Mondjuk nem tel volt,hanem tavasz es nyar mindketszer,tehat nyitva lehetett az ablak kozben-utana....
Remelem ki tudjatok irtani,hajra!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Marietta nálunk sincs középső fokozat az ágyon egyből le engedtük,

akkor jópáran küzdünk a penésszel...
nálunk is van télen, én nem csukom be teljesen az ablakot így valamivel jobb a helyzet

Vicky milyen költséggel jár ez a szellőző beépítés?

Ma megyek a dokimhoz,rákszűrés lett volna erre nem megjött?!
na mindegy íratok gyógyszert legalább

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Marietta,
nalunk ugyan van kozepso fokozat,de mi egybol leengedtuk,mert ha felall,szerintem nem biztonsagos a kozepso fokozat,mert at tud billenni(szerintem!!!) En amiatt paraztam,ugyhogy egybol leengedtuk.

Esztora,
na ez Murphy-mensi...

Nandorka,
orulok,hogy jo volt a koncert es otthon is minden okes volt!!!!

Vivi eltunt...????

Kép

Kép
arwen07
 
 

 
 

Halihóóóóóóóó!

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a névnapi köszöntőket!!!!!

Úgy néz ki Csongának is megindult az orra, holnap tömöm Bele a homeós bogyókat! Én is az voltam tegnapelőtt kezdődött, és mára már kutya bajom sincs, nagyon gyenge lefolyású volt szerencsére.

Nándorka: a fotel igazán nagyon-nagyon kényelmes!!!! Érdemes megvenni, mert most egyelőre szoptatásra szuper kényelmes, utána pedig a Lurkókat nem lehet belőle kirobbantani. Szóval szívből ajánlom, tényleg. A felállás nehézkes belőle, de ennyi. Csongi bele szokott vetődni, nagyon szereti.
Tök jó, hogy így sikerült elaltani a gyerekeket. Doró is cicin alszik el egyébként, ugyi? Lehet, nálunk is meg kéne próbálni- Ámbár nincs nagyon olyan program, amit mindenképp altatásidőben kéne csinálnom, szóval nagy motivációm még nincs erre.

Meri, én úgy tudom, fütyő-ügyben ráérsz 2 éves kor körül aggodalmaskodni, addig nem is érdemes hozzányúlni, MAX. húzogatni Neki kizárólag addig, amíg engedi, tehát semmi hirtelen rántás vagy ilyesmi.


Pinkiné: az esti ruha nálunk mai napig nem megoldott. Mindig kitakarózik, így vastagabb rugit kap (azt a frotír-szerűt), emellett majd 23 fok van bent (22,5-re állítjuk, de bemelegszik akár 24-re is). Úgy tudom, hogy a 20 fok körüli hőmérséklet jó a babának, dehát én nem tudok ráadni zsákot, mert igazából az lenne a megoldás, mert abban nem tud mozogni. Persze nem is próbáltuk mostanság, csak amikor pici volt, és akkor állandóan beakadt, felgyűrődött, szóval kényelmetlen volt Neki. Én sem tudom néha, most melege van, vagy nincs, fázik vagy sem. Erre még ez a másfél év is kevés volt nekem... :roll:

Vicky, sajnálom, hogy fáj a pocija. Arwennel egyetérétsben, szerintem is nyugodtan, bármikor tedd cicire. Majd beáll ez a dolog, bízunk benne, hogy nem lesz hosszútávon hasfájós. Emlékszem, Arwen szegény, nagyon kivolt anno.

Marietta, talán nem emlékszel, de nekem is hasonló problémáim voltak Anyósékkal. Szerintük a gyerek éhezik, nincs elég tej, és különben is a Fiai már mennyi mindent ettek ebben a korban. Biztos azért nem alussza át az éjszakát, mert éhes, adjak Neki tejpépet, az jó, tömjük meg. Szóval lelkileg megviselt, mert ez a téma érzékenyen érinti az anyukákat, hisz pont abban bizonytalanítják el, amihez elvileg a legjobban ért, mégsem bízik benne: hogy képes a saját gyerekét tökéletesen ellátni úgy, ahogy a gyermeknek a legjobb.
Ne foglalkozz vele, nekem még a tejem is elkezdett apadni. Majd akkor fogadja el a kaját, ha megérett rá.


Szeri, sajnálom, hogy Balázs beteg. Valóban próbálkozz vitaminnal, vagy hoemós bogyókkal (oscilococcinum) megelőzésre is akár). Emellett kérdezem, hogy nincs -e pici tejérzékenysége. Ugyanis ez is okozhat ilyen tünetet... de bízzunk benne, hogy nincs.

Együttalvás téma: eleinte én sem tudtam jól aludni, ma már Nélküle nem tudnék. Jó persze, azt is megszoknám egyszercsak.
Én is gondolkodom, hogy meg kéne csinálni az ágyikóját igazi ágyikóvá, mert oda tudok bújni mellé, és úgy altatni. Cici akkor sem maradna el. Nem tudom. Az igazság az, hogy ilyenkor úgy odabújik az Apukájához, hogy együtt alszanak egész este. talán így pótolja Apa hiányát egséz nap...

Angyalkrisz: éjszaka...átalvás...szerintem ez még pár évig nem téma nálunk, főleg, ha hamarosan jön a Tesóka... :)

Penész-téma: múltkor emlékszem, Fiona írt valami jó trükköt penészedés ellen. Nem emlékszem pontosan a receptre, de mintha ecetet mondott volna. Ez megmaradt bennem, mert nálunk a fürdő penészes teljesen.

Talán sikerült betennem a mensis vonalzót.

Jó éjszaakát.

Pusszancs

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Balázsnak hörgőgyulladása van. Kapott antibiotikumot, mivel már 5 napja lázas volt :( De már jobban van egy napi antibogyó után.
Amúgy adok neki minden nap Cebiont, télen-nyáron, úgyhogy vitaminban szerintem nincs hiány, főleg, hogy még tápszert is kap, abban is van vitamin.
Ragota, nem hiszem, h tejérzékenysége lenne... de majd odafigyelek rá. Egyébként annak még hasmenés, hasfájás és ekcéma a tünete igaz? mert ilyen nincs Balinál és ezek a megfázásai mindig mások, most pl. hörgő...

Fioonának írtam iwiwen, de még nem olvasta :( pedig még tavaly írtam neki, úgyhogy fog. sincs mi lehet vele.

Ragota, ezt a babzsákot a boribo oldalról rendeltétek igaz?
Ha lesz egy kis pénzünk, akkor mi is szeretnénk. Ez milyen anyag? szövet? és melyik fajtát rendeltétek?

Hétvégén megyünk Pécelre :)

Bocsi, hogy csak így magunkról, de ennyi időm volt.
szerika
 
 


jó reggelt!

köszi a cicis megnyugtatásokat.

Ágota, ez a stressz dolog tényleg sokat számít. Nekem is a múltkor majdnem elapadt a tejem, mert jól fölhúzott valaki...
Megvan az új autód?

Esztora, kb 40-50 ezerbe került a két ablakra, kiszállítással, beszereléssel együtt a szellőző. Nagyon megérte, mert azóta nincs bosszúság.

Vivi tényleg eltűnt...remélem ok minden velük.

Dorka, próbáltam közben én is már rajtam altatni Leventét, de ő nem szeret úgy lenni, nem kényelmes neki. Általában rajtam megnyugszik aztán leteszem a kiságyba, ott még nézelődik picit aztán bealszik.
Jó bulira irigy :oops: :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Szeri, beugorhatsz akkor hozzánk is :wink: Balázsnak gyógypuszik!!!!!!!!!!!

Kép
vickybabe
 
 


Lányok, ez az ikeás kisasztal mennyibe kerül? és a kis székek? és van mindenféle színben? Most mi is ilyet vadászunk Balázsnak, de itt Szegeden siralmas a kínálat. Nem gondoltam, hogy fel kell menjek ilyenért Pestre. :(
szerika
 
 


Vicky, szívesen meglátogatnálak benneteket, egyébként tényleg gondoltam rá, de így hogy Balázs beteg, addig úgysem gyógyul meg tökéletesre, másrészt pedig még annyira pici Levi baba, hogy ilyenkor ha van egy kis szabadidőd, akkor inkább pihenj, mint látogatót fogadj. De legközelebb már tényleg szeretnélek meglátogatni benneteket. Azt hiszem, hogy olyan augusztus-szeptember körül fogunk ismét arra járni. Vagy lehet majd egy kis találkát is megbeszélni ott a Pécelen lakóknak és akkor végre személyesen is megismerhetnélek benneteket. :)
szerika
 
 


Ja, amúgy tesómék a Gyár utcában laknak... nem tudom, hogy esetleg az milyen messze van tőletek...
szerika
 
 


Közben megtaláltam az ikeás oldalon a kis asztalt és az árakat is. :)
szerika
 
 


Képzeljétek ma reggel Ronó felült. Már 3 napja próbálja, de ma teljesen felült egyedül és délután már:
Kép
és tudta, ha nyomkodja a billentyűzetet, akkor a monitort kell nézni.

Na, mennem kell, mert nyafizik

meriann
 
 


Sziasztok Csajok!
Elveszett bárányka egy picit jelentkezik.....


Igazából nem tudtam még rendesen visszaolvasni, de az együtt-külön témára mindenképp reaglni akartam....
:oops: :oops:

Szóval nálunk úgy indult, hogy együtt, nekünk ez tetszett,jó érzés volt, hogy közöttünk szuszog a Manó, éjjel tök ól aludtunk, mert Ákos is csak kicsit nyöszörgött, cicire került, és már aludtunk is tovább. Aztán jöttek a kéretlen jótanácsok innen-onnan, én hüly meg úgy beparáztam, hogy télleg nem fog ez ót tenni, sem a Gyerkőnek, sem a kapcsolatunknak, hogy gyorsan elkezdtem átszoktatni 3 hetes Pulyámat a kiságyába. Három pokoli hét után jött egy elég jó korszak, 8 hetes korától este 10től reggel 8ig aludt, mad cicn ráhúzott még egy órát. IGaz, 2-3 alkalommal felkelt cumiért, de mivel mellettünk volt a kiságy, nem okozott nagy törést. Aztán 4 hónapos korában ött az ominózus egy hónapig tartó hörghurut. Iszonyatos éjszakáink voltak, mikor egyik éjel olyan rosszul volt, hogy 20 percenként üvöltve kelt -illetve nem is kelt, olyan fáradt volt, hogy már a szemét sem volt ereje kinyitni, csak sírt, keservesen (még most is rossz leírni, mindárt bőgök), akkor a Férjem mondte, hogy vegyem át a mi ágyunkba, jobb lesz ott Neki. Visszaaludt, és egyszer sem kelt fel (illetve az Emberem azt mesélet (ő n

porsika
 
 


na, folyt köv, béndzsa anyu.... :oops:

szóval nem túl ó alvó a Zuram, hogy párszor felemelte a kis feét, megnézte, hogy ott vagyunk-e, és aludt tovább). De a lényeg: nyugodtan telt az éjszaka. Innentől egy hét alatt rendbe jött(lehet, hogy ha előbb visszaveszem magunk közé, alőbb meg is gyógyul, de ebben nem vagyok biztos)
Szóval akkor Vissszaszoktunk az együttalvásra.
Aztán a Férjem 3 hete mondta, hogy próbáluk ki, mit szólna a Gyermek a rendes, kisgyerek méretű ágyhoz (átalakítható a kiságyunk, 80x 160 as ággyá). Szétszedtük, Áki már az első éel tök jól aludt benne, és amikor reggel felébredt inni, és átvettem magunk közé (mert nekem hiányzott), VISSZAKÉREDZKEDETT a helyére!

Úgyhogy én a saját tapasztalataim alapján azt tudom mondani, nem fog a gyerek végleg odaszokni! Persze én is hallottam már mindenféle sztorikat, de szerintem leleményességgel mindent meg lehet oldani (nálam a "legrosszabb esetben" verzió az volt, hogy két évesen már be lehet lelkesíteni, micsoda nagyfiú, hogy külön ágya van, jó nagy hűhót, felhajtást lehet hozzá csapni, szereljék össze apával stb...és ezekkel be lehet annyira lelekesíteni, hogy kifejezetten várja, hogy külön aludhasson.) Addig meg...tudom, hogy 3 hetesen egy örökkévalóságnak tűnik, mikorra két éves lesz, de tényleg olyan hamar elmegy(pedig én annó azt hittem, sose lesz már ez a Gyerek 6 hetes..... :P )

Szóval kitartás, és NO PARA, csináld úgy, ahogy Neked a legjobb, Vicky kedves!

Ja, és csatlakozom Merihez, a szexet is simán meg lehet oldani együtt alvás mellett is, sőt, még hasznos is, hogy kreatívnak kell lenni....arról nem is beszélve, hogy Nagyimék egy egy szobás lakásban is összehoztak 5 gyereket.....
:wink:

Mad írok ám magunkról is, de nagyon álmincs vagyok, megyek csicsizni.
Ezer puszi

porsika
 
 


Meri, de ügyes Áron! Elég korán felült... Balázs fél éves korában ült talán fel először, de már nem is emlékszem pontosan...

Porsi, de klassz, hogy jelentkeztél! Végre-végre! Bővebbet is írhatnál,hogy mi zu veletek!

Még mindig az ikeás asztalnál tartok. Arwen, azt hiszem nálatok van a kerek asztalka, szerinted az befér egy kombi autó hátuljába?
szerika
 
 


Meri,
Rono allati edes,es nagyon ugyes!!!!!!!!!

Porsi,
de joooo,hogy jottel,jo lenne,ha gyakrabban tenned:))))
Es orulok,hogy ilyen jo tapasztalatod van az egyuttalvassal:)

Szeri,
lemerem neked az asztal atmerojet ma,okes?Nem kicsi dobozban volt,az teny...

Kép

Kép
arwen07
 
 


Szeri nekünk nem kombi az autónk még is lehoztuk az asztalt de a mérete nincs leírva az oldalon?közben megnéztem átmérő 85 cm.a lábai külön dobozban vannak
amugy nagyon jó Nyunyi szereti.

Képzeljétek van itt nálunk a csemete alapítvány
http://fehervarcsemete.hu/
felhívtam őket tegnap hogy lenne e helyük heti 1-2 napra és éppen most van üresedés :lol:
ez napi 3500 Ft :roll: de olcsóbbat nem és jobbat meg főleg nem találnék.10 percre van tőlünk és nekem most már muszály dolgoznom :twisted:
így legalább ha jővőre nem veszik fel Nyunyit a bölcsibe akkor itt már tuti a helye.ma mentünk volna megnézni de ebben az időben nem mertem elindulni.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Na latom mar Esztora megelozott es lemerte :lol:
Nekunk sem kombi az autonk,es mi is siman elhoztuk.
Attim is imadja,es en is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Esztora,
hogy allsz a fogyokuraval?
Tok jo,hogy lesz hely Nyunyinak!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Kinél mennyire csúszik? Nálunk alig esett valami és egészen járhatók az utak.

Voltam ma Vickyéknél!!!! Bebebebeeeeeeee :lol: :lol: :lol: Vicky csuda jól néz ki, Apa nagyon kedves, Levente pedig nagyon ÉDES!!!!! Olyan kis tündéri :)

Marietta, nálunk az ágyon összesen 4 fokozat van, Most 2 fokozattal engedtük lejjebb a legfelső állásnál.

Penész: Vettünk Ceresit Stopot, azóta nem párásak az ablakok (legalább). Majd ha jobb idő lesz, akkor domestossal lemosom, aztán szellőztetek.

Dorka, örülök, hogy jó volt a koncert, s gratula a felvigyázóknak az altatáshoz :)

Szeri: Drága Balázsnak gyors gyógyulást! :( Szegénykém. Láza elmúlt már teljesen? Ha jöttök Pécelre hozzánk is beugorhatnánk. Nem lakunk messze a Gyár utcától :)

Meri, nagy gratula Rononak! :) Nagyon kis ügyes! :) Nálunk Peti még nem ül, nem tudja megtartani magát :roll: Picit úgy érzem megálltunk a nagy mozgásfejlődésben. :roll: Dehát majd csak tovább lendülünk. :?

Esztora, örülök hogy találtál Nyunyinak helyet. Nekem is vissza kell majd mennem dolgozni, ha Peti 2 éves lesz. Már találtam egy helyet, de mivel magán, ezért heti 5 napra havi 50e Ft. :shock: Itt Pécelen van egy bölcsi, de nem nagyon szimpi. Bár egy ismerősömnek most oda jár a kislánya és azt mondja, csak jót tud róla mondani. Jobb lenne ide pécelre járatni, mert akkor nagymama könnyen el tudna érte menni, meg reggel elvinni. Dehát ez még a jövő zenéje.

Az alvás még mindig pocsék, most éjjel is 4x keltünk. Azon gondolkodtunk Apával, hogy mi változott, mielőtt Peti elkezdett rosszul aludni. Egyetlen egy dolog változott, kikapcsoltuk a klíma fűtést és átálltunk gázos központira. Úgyhogy most éjjelre bekapcsoljuk a klímát, hátha ez volt a baja. :? Olyan jó lenne már aludni kicsit :roll:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Most csak egy szóra:
Remélem, midnenki jól van, vigyázzatok magatokra!!!
Mi reggel a homokozóból hordtuk a kapuhoz a homokot, bevált! Az utcán pedig egyesben közlekedünk, 10km/h-val, így egész jól haladunk a céljaink felé :wink:: fő, h odaérjünk...
Puszi!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


nálunk szörnyű volt a helyzet ma pedig havazik!

Pinkiné itt a heti 5 nap 45e Ft ,Nyunyi ugy néz ki kedden és szerdán fog járni ma voltunk bent megnézni és nagy szimpatikus volt a hely és a személyzet is (2 van de az egyik ma nem tudott bejönni)+ egy gondozó.ha nincs rettenetesen hideg akkor délelőtt kimennek,ha hideg van akkor a folyóson is lehet játszani még homokozó is van.6-7 gyerek van csak.Nyunyinak gomba lesz a jele.

márc. 2.-án kezdődik a beszoktatás akkor minden nap megyünk fokozatosan növelve az időt. :lol:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Halihó!

Fiúk alszanak...Csongort egyszerűen nem tudtam korábban letenni, most is csak nagy dirrel-durral sikerült elaltatni...

Esztorának már meséltem, most kaptuk a hírt, hogy Nimródnak 22-én be kell feküdnie a kórházba, mert mostanra kapott időpontot műtétre. Nagyon félünk, és hát persze még nem tudunk az égvilágon semmit. Mi-hogy-mennyi, mit kell vinni. Utána mi lesz. Nem is a kimeteltől félünk, mert biztosan sikerül, hanem maga az egész procedúra. Most nagyon össze vannak nőve Csongival, nem tudom, hogy fogják kibírni egymás nélkül. No és hogy tudják ágyhoz kötni ezt a pici Emberkét. Jajjj... :cry:

Szeri, igen a Boriboról rendeltük, a legnagyobbat. Sima huzat, olyan, mint a kék a honlapon, csak véletlenül volt ilyen zöld is asszem. De nem kord vagy ilyesmi, hanem sima pamut.

Esztora, tök szuper, hogy atláltatok helyet Nyunyinak. Kíváncsi vagyok, hogy fogja fogadni.

Meri, Oinkiné, Csongi csak majd 7-8-9 hónaposan kezdett el felülni, ha nem később. Szóval Áron nagyon profi, Kicsipinki meg még bőven ráér.

Vicky, igen megvan már az autó, október elején vettem át. Suzu Splash. Tökéletes hordozni a Kiscsirkét vásárolni. Bár inkább arborétumba járunk vele (Gödöllő előtt, Isaszeg után van, valami fantasztikus! Egyszer találkozhatnánk ám ott, akár tavasszal. Ingyenes és valami mesés. szinte az egész őszt ott töltöttük) Péceltől 10 percre egy eldugott helyen, de óriási erdő, játszótér is van, meg malacok is).

Hát mi ki se tettük a lábunkat. Csonga már teljesen jól van, hála a homeós bogyóknak. Gyorsan átfutott rajta.

Na megyek, mert lassan hívnak a Fiúk.

Pusza

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk mi is, köszi a hiányolást. Voltam kedden dokinál. Jó lett az AFP eredményem, és uh-n is minden rendben volt. Doki bácsi 80%-ra azt mondta, hogy kisfiú lesz. Apa nagyon boldog, de azért mondtam Neki, ne élje bele magát túlzottan, nehogy utána csalódás legyen. Neveket még nézegetjük, Levente az egyik variáció továbbra is, de még keresgélünk.
vivi79
 
 


Vicky,
én az első időben vittem az ágyunkba néha. Aztán 6 hetesen ránkköszöntött a hasfájás és mindennap 4-7-ig este sírás volt. Mire elmúlt szegénykémnek addigra beájult. Igy nagyon nem kellett az ágyába szoktatni. Szerintem még annyira kicsi. De csak akkor tedd, ha neked is jó úgy.

Szeri,
szegény Bali, sajnálom. JObbulást neki

Ág,
szegény Nimród :cry:

Meri,
Ronó egy csúcs, de ügyes :lol:

Nahh... nekem ma megjött, igy a babóka még mindig nem költözött be. MOndjuk nem is érzem még jól magam. Szóval holnap megyek vérvételre aztán meglátjuk. Jövőhét végén lesz eredmény.

Kép
Kép
adrienna
 
 


Sziasztok!

Tudom, régen nem voltam, de hát Alex nem igazán alszik napközben, bár ma már másodszorra sikerült elaltatnom. Alszik 10-20 percet, vagy még annyit sem, s utána megint nem tudom elaltatni, pedig hiper fáradt tud lenni, s a végén csak beájul. Az esti altatás is hasonló tud lenni, pláne ha napközben semmit nem aludt, akkor még rosszabb. Tegnap is kb 11-éjfél körül tudtuk elaltatni, előtte fél 5 körül kelt, kb 1 órai alvás után.

Most itt alszik az ölemben, egy puha párnán, úgyhogy azon morfondírozok már 2 napja, hogy ki kéne próbálni a hordozó kendőt. Már néztem a méreteit is, nem tudom, ha varratnék egyet, nem lenne-e olcsóbb, mint készen venni. Majd utána nézek, lehet már holnap. Sőt, gondoltam, mi lenne, ha lepedőből varratnám össze, és nem is lenne olyan meleg. Mennyit lehet benne folyamatosan a gyerkő? Aki használt, mi a vélemény róla? Bár nem tudom, hogy a póz, amiben lehet benne hordozni, mennyire nyeri el Alex tetszését.

Penész, nálunk is volt, aztán leszigeteltük a házat, meg a plafont, utána megint előjött, pedig régi fa ablakaink vannak. Amikor elkezdtem bent szárítani a ruhákat, megint előjött. Már 3 éve nem itthon szárítjuk a ruhákat telente, így nem volt. Most, mióta Alex megvan, többször kellett bent szárítani, akkor megint előjött. Most utoljára domestossal mostuk le, s megint nem szárítom a ruhákat bent, s naponta fél-1 órát szellőztetünk, így most nem jött elő. A ruhákat meg kimosom, aztán elvisszük anyuékhoz száradni. Kicsit macerás, de muszáj.

Együtt alvás, Alex a legelső éjszaka aludt velünk, bár igazán csak ő aludt, mi nem, mert mindig féltünk, hogy ráfekszünk, úgyhogy azóta a kiságyba altatjuk. Előtte is az volt az elképzelésünk. Csak az altatással vannak problémáink, még mindig, csak kézben, vagy cicin alszik el. Az még jó, ha a cicin elalszik, utána átrakom a kiságyba, de ha már cici nem kell neki, mert nem éhes, akkor jön a karban tartás és a séta, de az meg elég fárasztó, 2-3 órán keresztül, s ha elalszik, be kell csempészni a kiságyba, ami persze nem mindig jön össze, vagy ha össze is jön, van, hogy 5-10 perc, és felébred, s kezdődik elölről a séta, van hogy megint órákig. Borzalmas. Nincs valami ötletetek? Ha a nagyágyban alszik el, akkor is felébred ugyanúgy, napközben ott szoktam hagyni, ha ott alszik el. Szerintem megmozgatja a kezét, lábát, s arra ébred fel. Éjszaka jó, mert ha nincs semmi baja /kaki, puki/ , akkor 2-3 óránként ébred, cici, s már alszik is, s mehet vissza a kiságyba, alszik. Viszont ha valami miatt jobban felébred, megint jön az órákig tartó séta. Én éjszaka nem is teszem tisztába, ha nem kakis, különben nem aludnánk semmit. Este jól bekrémezem a popsiját, s szerencsére nem is igényli. Napközben nem viseli el a pisis pelust magán, különben is pisisbe nem lehet kakilni. :)

Alex nem szeret hason lenni, bár nem is nagyon fektettük hasra. Leginkább a jobb oldalán alszik. Van oldalt fektetőnk, hol abban alszik, hogy kitámasztjuk a hátát. Nem tudom, nem rossz-e, hogy a bal oldalán kevesebbet alszik, mint a jobbon.

Az altatásra annyian mondták, hagyjam sírni, majd elalszik. De én nem bírom. Próbáltam, hogy a kiságyban simogatom, énekelek, mesélek neki, akkor is csak sír vagy játszik de nem alszik.

A legrosszabb, mikor szinte egész nap fent van, semmit nem tudok csinálni. Pakolni is kéne, meg csomagolni, mert elvileg jan. 28-ig ki kell költöznünk, s hogy ne mindent egyszerre kelljen, elkezdtem, dobozolni, de nem igazán haladok. Van, hogy enni is alig tudok.

Na, jól kiveséztem ezt az alvás témát, de hát ez a legfőbb gondom mostanában.:) Nem tudom, amit írtatok, ez a Viborcul kúp, a sima nem alvásra is jó? Én nem ismerem ezt, s a homeos könyvben sincs benne. Amúgy a hasfájást 6 hetes korában mintha elvágták volna, most csak a pukival meg a kakival szokott néha küzdeni, de nem sír, csak látom, hogy erőlködik, meg nyűglődik.

Boldog névnapot Atinak és Ágotának is, meg ha jól emlékszem Csongi nap is volt, Neki is.

Ágota, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyunk egyedül, hogy melege van-e a csemeténknek, vagy nincs. Mi pléddel takarjuk, de ha lerúgja, mindig attól parázunk, hogy megfázik, pláne az apja. Most elővettük a hálózsákot, de szerintem tegnap meg abban melege volt. Éjszaka van, hogy szörcsög az orra, de napközben semmi baja, meg nem is minden éjszaka. Ilyenkor egy kis anyatejet szoktam belenyomatni, s meg is szűnik, bár annak meg az a kockázata, hogy felébred.:)

Meri, Ronó csúcs ügyes. Alex, ha hasra van fordítva, már mászni próbál, meg szerintem hamarosan hasra fog fordulni, mert oldalra simán megy már egyedül is, innen meg már egy lépés. Sajnálom, hogy a ház még mindig nincs kész.

Szeri, drukkolok, hogy Ti is hamarosan költözhessetek, mi már látjuk az alagút végét, bár lehet, hogy kicsit nekünk is csúszik, mert hitelt intéztünk egy keveset, azért kell még várnunk, ha minden igaz, jövő héten írjuk a szerződést s bankkal, remélhetőleg jövő pénteken utalnak is, s utána legkésőbb 2 hét múlva költözhetünk, bár jó lenne hamarabb, mert innen 28-ig ki kéne költöznünk, de normális a vevő szerintem ha pár napot csúszunk, akkor sincs gond. Egyébként ki tudtuk volna fizetni már a házat kp-ben, csak hát akkor nem maradt volna egy fillérünk sem. Így legalább lesz tartalék, bár kicsit bonyolultabb így. De csak megoldódik hamarosan Nektek is, nekünk is.

Marietta, gyönyörű a kis csajszi.:) S látom, kis huncut.:)

Vicky, Levente is csúcs édes, Olyan picinek tűnik Alexhez képes, pedig alig kisebb.:) Jó nagy dudor van Leventének is a fején, Alexnek is az volt, csak hátrafelé, Zoli meg is ijedt, mikor meglátta, hogy milyen "csúcsfej". De szépen elmúlt már. A sebed hogy van? Én Arnica Montanat szedtem, meg az aranyeremre Aloe-t, ami nagyon hatásos volt. Neked nem jött ki az aranyér? Amúgy a doktornéni azt mondta, hogy azok a babák akik nehezebben bújtak ki, jobban igénylik a babusgatást.

Pinkiné, remélem hamar megoldódik Nálatok az alvás gond. Mi is mindig agyalunk, hogy mit kéne másképp csinálni, mindig kipróbálunk valamit, aztán egyszer működik, következőleg megint nem. Ez az őrület, mikor azt hiszem megtaláltam a megoldást, aztán mégsem.:)

Arwen, Ati is kis huncut, úgy látom, meg mindig kitalál valamit Ő is, hogy anyának legyen valami megoldandó feladat, mint most az evéssel. :)

Porsi, jó hogy jöttél, s jó, hogy Nálatok ilyen jól megoldódott a külön alvás. Sógornőmék a gyereket most tudták külön ágyba szoktatni, pedig már 11 éves. Bár gondolom ez az ő hibájuk is. Eddig egy szobájuk volt, aztán 1 éve, hogy van két szobájuk, de a gyereket csak most tudták átszoktatni, hogy vettek neki külön tv-t a szobájába, mert csak arra tud elaludni.

Vivi, de jó, hogy ilyen hamar mutizza már magát a kis csöppség.:) Bár biztos akkor lesz, ha már kibújt a pocakból. :) Én rákérdeztem anyura, mikor elvitték Alexet fürdetni, hogy biztos kisfiú? :)

Voltunk csípő uh-on, és kiderült, hogy a bal oldalán van egy kis eltérés, úgyhogy most tornáztatni kell, s februárban menni kell megint.

Most azt hiszem, jó sokat írtam, próbáltam bepótolni amit nem voltam.:) Remélem mindent leírtam, amit szerettem volna.:)

Amúgy Ti hogy álltok ahhoz a témához, hogy a tv bent legyen a hálószobában, vagy sem? Nálunk most bent van, mivel csak egy szobánk van, nincs nappali, máshova nem tudnánk tenni, de úgy látom, Alexet zavarja, úgyhogy nem is nagyon tv-zünk, mióta megszületett. Az másik házba a nappaliba tervezzük tenni.
Amúgy arra gondoltam, hogy csinálok Alexnek egy nagy fekvőhelyet ott, 2 nagy szivacsot egymás mellé tenni, s lesz egy 200x180-as fekvőhelye, ahol nyugodtan meg is tudom szoptatni, s utána nem is kell őt pakolgatni, hanem csak én megyek át a mi ágyunkba, s ott aztán majd játszani is el fog férni.:) Úgy tervezem, ha már mászni kezd, akkor elkerítjük ráccsal, hogy ne tudjon róla lejönni. Szerintetek milyen ötlet? Nem hiszem, hogy rosszabb mint a kiságy.

Most aztán tényleg befejezem, nem csak rólam szól a topic :)

Pusz mindenkinek!

Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok Csajszik!

Niko:D
Jaajjj, ez az alvás...mintha magamat olvastam volna, mikor Áki akkora volt, mint most Alex, ugyanezt csinálta, annyi különbséggel, hogy nekem volt, hogy csak cicivel a száában volt halandó aludni, és ahogy kicsempésztem az ominózus testrészt, rögötön ordítás (pedig nem evett, nem is komfortszopizott, csak a szájában vlt) Csak hogy megnyugtassalak, Nálunk 4-5 hónaposan már szépen elaludt napközben babakocsiban (tudom, ez sem az igazi, de mégis tudsz mellette tenni-venni), 6-7 hónaposan pedig már egy 10-15 perc ringatás után simán aludt a kiságyban, 2szer másfél órákat (igaz, egy fél órás cicin alvás még ekkor is volt, de gondoltam, ennyi belefér.)
A nappali altatás egyébként még mindig gáz nálunk (bár ez nézőpont kérdése engem nem zavar, csak a bölcsiig meg kell oldani, hogy máshogy is menjen), mert Áki nem alszik el, ha nincs tök sötét, mert minden érdekli. Így a délutáni altatás nálunk úgy történik , hogy befektetem a babakocsiba, 10 perc tologatás, éneklés, tök jól elalszik, és utána simán kiveszem, átrakom az ágyra, és szápen alszik másfél-két órát. Úgyhogy nyugi!!!!Meg kitartás!
Ja, esti séták: nekünk 2-3 hónapos kora között este csak a kocsiban aludt el. Volt olyan, hogy már azon gondolkodtunk, hogy a kocsiban alszunk, mert már 3szor altattuk el a kocsiban, de ahogy leállítottunk a motort, hogy akkor ágyikó, felébredt :shock:
Vége lett ennek is:D
A nagy fekhely sztem tök jó ötlet, én is gondoltam rá, Ákinak, de Apa bekeményített, mondván, neogy már egy normál méretű egyszemélyes ne legyen elég a Pulyának... hála Istennek, elég lett, de ha nem lett volna, én is tuti ezt csinálom.
A TV nálunk is gond, Apa nem tud csak TV-vel aludni. Pockot nem zavarja, viszont ha felébred inni, én meg a gép, akkor tökre felébred, és nehezen alszik vissza. Meg azt sem szeretném, ha úgy járnánk, mint a sógornődék, hogy csak tv-vel tud a gyerek aludni. Ettől független, még lehet, hogy ígylesz, de én nem vagyok hálószobai tv párti.
És a kendő: nekünk nagyon bevállt volna annó, ha én nem vagyok olyan béna vele. A legobb benne, hogy tudtommal bármennyit benne lehet a Gyermek, nem árt a gerincének. Ha a kendő bonyolult lenne, van kötős kengurú (mei tai, nekünk az is nagyon jó volt, könnyebb kezelni, mint a kendőt), abban is bármennyit lehet a gyerek, sőt, fektetős kengurú is van, amiben vizszintesben tud a baba ajcsizni.

Ágota:D
Jajjjj, drága kis Nimrod......rengeteget gondolok Rátok!!! Meg fogják ezt odafenn oldani, ebben biztos vagyok, de tényleg annyi kérdés emészti ilyenkor az embert....hamarosan már csak egy emlék lesz, addig is szívem minden szeretetével ölellek Titeket és Krisztáékat is!
Örülök, hogy Csongi jól van, mindíg megmosolyogtatnak a képei, olyan kis huncutmanó!! Jó lenne talizni, tök kíváncsi vagyok, mit szólnának a Csókák egymáshoz.....

Arwen:D
Látom Ati is brümimániás:D
Nálunk is nagyon mgy a téma, a kukásautó a sláger, abból vagy négy méretben van, és minden pénteken Ő húzza ki a kukát (mikor reggel megkérdezem Tőle, hogy milyen nap van ma, ragyogó arccal közli, hogy "pé" (ntek), és hogy "kuka brümi").

Esztora:D
Tök jó, hogy Nyunyinak már megvan a bölcsi! Csajok, szerintem annyira gáz ez a bölcsi-téma....sehol nincs hely, vagy csak annyi pénzér, hogy az ember elgondolkodik, van-e értelme visszamennie dolgozni egyáltalán....magánbölcsit kéne nyitni :D:D:D:D

Meri:D
Áron nagyon ügyi!!!Csak néztem nagyokat.

Adri:D
Hogy van a kicsilelked mostanság? Gabcsival mi van? Kész nagyfiú lehet már!

Szeri:D
Az ikeás asztal szupi, barátnőméknek is van, imádják!

Vivi:D
Szupi, hogy minden rendben, grat a még "csak" nyolcvan %-os kispasihoz! LEvente nagyon szép név:D

Remélem nem feletettem el semmit!
Ezer csók

porsika
 
 


Sziasztok!

Ágota, nagyon megy a drukk Nimród műtétjéhez. Szép kis szülinapi ajándék nekem :( Hülyére fogom magam izgulni miattatok :roll: :roll: De úgyis minden rendben lesz!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Vivi, örülök hogy teljesül Apa kívánsága. :)

Adri, nagyon drukkolok, hogy a vérvétel eredményével minden rendben legyen. :wink:

Nikó, én sem tudom Petit sírni hagyni. :roll: Ranschburg Jenő a könyvében ugyanezt erősíti meg, de amikor éjjel még 5x kelek fel, hogy visszanyugtassam, néha már a fáradtságtól bizony azt gondolom, "elég volt, oldja meg maga". :roll: Pedig tudom, hogy nem tudja. Csomagoláshoz drukk, biztosan sikerül időre elkészülnöd :)
Penész: Hát, nekem muszáj idebent teregetni, de hála a Ceresiteknek nem párásak az ablakaink, úgyhogy reménykedem. A hétvégén megpróbálom lemosni a gardróbszekrényt domestossal, aztán ha kiszellőzött visszapakolom a ruhákat. Nagyon unom már ezt a zsákos Frodo életet. :? Sose találok semmit.
Nálunk van Peti szobájában is tv (van, hogy ott nézünk valamit mert vele vagyunk) de fürdetés előtt mindig szigorúan ki van kapcsolva.

Mi Apával egyre jobban kezdünk kikészülni az alváshiánytól. :roll: Most éjjel is 5x keltünk, ráadásul 2 napja nem hajlandó már pürét sem enni uzsira. A 2. kanál után keserves üvöltésbe kezd. A viburcol az első éjjel használt, akkor csak 1x keltünk, azóta semmi. Éjjel folyton felsír, emiatt nem alszik eleget, napközben meg max 3 órát alszik babakocsiban, s este fürdetés előtt fél órával már nyűgös, fáradt, álmos, minden baja van. Az evést elmismásolja, helyette bealszik. :? Fogalmam sincs mi a baja, már mindent kipróbáltunk. :roll: Hallottam a Sedatif Pc homeopátiás szerről, de nekem túl drasztikusnak tűnik. :oops: Valaki használta esetleg?
Bár éjjel már azt is mondtam Apának, hogy próbáljuk meg elvinni alvásambulanciára. Nem hiszem el, hogy normális az, hogy egy jól alvó baba egyik napról a másikra "megkergül" és olyan szinten nem alszik, hogy már Ön magát sem tudja elviselni. :roll:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Mikor kikapcsoltam a gépet, utána jutott eszembe, hogy még miket nem írtam, úgyhogy bocsi, akinek nem reagáltam.

Ágota, szorítok Nimródnak!!!!!!!!!

Balinak jobbulást!!!!!!! Hogy van azóta? Remélem már kutya baja!!!!!!

Adri, mikor lesz vizsgálat? Szorítok Neked is, hogy minden a legjobb eredményt mutassa!!!!!!!! S persze, hogy a gólya minél hamarabb bekopogjon hozzátok!!!!!!!!!!! Lehet, hogy egy pszichológus, vagy egy kineziológus is segíthetne a lelki oldalát megoldani, lásd Merit is és engem is. Bármikor keletkezhet blokk, ami akadályozza a dolgok normális menetét. Én már most tudom, hogy nekem megint mennem kell szerintem, pláne ha majd szeretnénk kis tesót, hogy a szülés feldolgozzam, meg azóta megint pár blokkot kialakítottam magamba.

Mutizok egy ma reggeli felvételt:
http://www.youtube.com/watch?v=-BSo0QxsA3M

Kapott ma Alex egy zenélő-forgó játékot, hát szinte úgy el volt ájulva tőle, mint a csillártól. Pedig az nagy szó.:) Majd csinálunk arról is videót, s majd azt is felteszem.

Ha lesz időm, meg energiám, akkor kicsinyítek képeket is, most nincs kedvem hozzá. Pakoltam is ma, most már kezdek fáradni.

Porsi, köszi a választ, nem mintha könnyebb lenne a tudat, hogy nem vagyunk egyedül. :) Pinkinéék is megharcolnak a kisemberrel rendesen.:) Babakocsiban meg autóban nem akarom altatni, mert ott elalszik, bár ha kivesszük, s le akarom vetkőztetni felébred, aztán lőttek az alvásnak. Ha így alszik el, mert úton voltunk, akkor lerakom overálban, s szellőztetek. De inkább próbáljuk a ringatást, amíg bírjuk.

Most megyek, pusz mindenkinek, Nikó

Kép
nikóska
 
 


Nikó, klassz, h jöttél!
Kendő: fiamnál nem annyira, lányomnál jobban bevált, sztem azért, mert itt a topikosok példáján függőleges helyzetben tartottam benne, s azt jobban szerette.
Úgy tudom, fontos az anyaga, egy ismerősöm is megvarrta, de aztán csak megvették a boltit, mert az rugalmasabb, erre van kitalálva.
Alvás: sok tanácsot nem tudok mondani, sztem tök jól csinálod, h kitapasztalod, mit szeret, mi válik be, és mi az, ami Nektek is belefér. És tudod, a gyereknevelésben is alapelv, h csak a változás állandó... :wink: Szóval a rossz alvós időszak is elmúlik egyszer. Aztán, ha szerencsénk van, eltelik egy kis idő addig, míg majd elkezdődik az az időszak, h nemhogy könnyen felébred, hanem alig lehet kirimánkodni az ágyból.
Tévét több szempontból nem szokták javasolni a hálószobába, ahol a gyerek alszik. Sztem jól teszitek, h keveset nézitek a jelenlétében.

Pinkiné, nem rossz ötlet az alvásamb. Ismerőseim voltak, megnyugodtak, h gond nincs a gyerekkel, kaptak pár jó tanácsot, és kicist talán könnyebb lett nekik.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Viki, hogy vagytok? Remélem, megnyugodtál szopi és alvás ügyben teljesen! Hogy is lehetne megnéznem a képeket Levi babáról?

Nikó, megnéztem a videót, Alex hihetetlenül édes! Azok a szemek és azok az édes mozdulatok! Szuper, h videózzátok. Én is kazettát cserélek, aztn hajrá.

ha minden igaz, teszek fel képeket a galériába. Lesz a kisfiamról, akinek van most egy nagyon jó barátnője az oviban, meglátjátok, miylen szépek együtt. Jókat játszanak, aztán ha búcsúznak, megölelgetik, megpuszilgatják egymást. Nem szeretem belemagyarázni a gyerekek életébe a felnőttek dolgait, de komolyan, teljesen úgy érzem magam velük néha, mintha 10-15 évet ugrottunk volna előre az időben, és a menyasszonyával lenne a fiam... :D

Ágota, nagyon sokat gondolunk Nimródra!!!

Esztora, szupi, h találtatok egy jó helyet Nyunyinak. Mikor is kezdi?
Remélem, nem volt gond végül ebből az ónos eső-dologból! Mi túléltük. Csak sajnos egy korizást keresztülhúzott.

Meri, nem tudom, írtam-e már, fantasztikusan szép Áron bab azon a képen és h miket tud már!!! Hogy vagytok?

Vivi, gratuk a picihez, akkor is, ha fiú, akkor is, ha lány. Fő, h minden rendben! Lánynevet akkor most nem is kerestek?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


jó reggelt!

Dorka, mindjárt írok pü-t a képekről! A közösbe is teszek majd föl, ha lesz időm :roll: Köszi megnyugodtam, úgy néz ki, szépen beállt minden. :lol: Levente hihetetlen gyorsan fejlődik (és hízik :lol: ) úgyhogy gondolom minden OK :lol:

Nikó, sajnálom az alvást...nálunk úgy néz ki, csak átmeneti volt a pár napos éjjeli műszak. Most visszaálltunk a 3 óránkénti kelésre :lol:

TV a hálóban: én mindig ellene voltam, Levente előtt sem volt soha nekünk. Mondjuk mi amúgy sem tévézünk, csak nagyon ritkán. Inkább házimozizásra használjuk, ahhoz meg úgyis minden a nappaliban van.

Ágota, Nimródnak nagyon drukkolok!!!!!!!!! Gratu az autóhoz. Tök jó ötlet ez az arborétum, még sosem voltam ott, pedig tényleg 10 percre van, szoktam elmenni előtte. Csak sosem gondoltam, hogy oda be is lehet menni...Vácrátótra jártunk sokat sétálni, fotózni. Tényleg talizhatnánk ott, tavasszal, ha már Levente is picit nagyobb lesz!

Pinkiné, sajnálom az alvást...most már át tudom érezni a helyzetet... :(

Vivi, gratula a majdnem biztos kisfiúhoz! Levente szép név :wink: :lol:

Esztora, jól hangzik ez a bölcsi. Remélem szereti majd Nyunyi. Ha majd mi oda jutunk, szerintem én is magánba adom, a normálban nálunk is helyhiány van. Asszem nálunk 50 ezer / hó a magánbölcsi...

Na megyek, megnézem, fölkelt-e...

Kép
vickybabe
 
 


Vivi! Gratula a kisfiúhoz! Képzeld sógornőmnek (aki egyidős terhes veled) is most mondták, hogy valószínűleg kisfiú. :D

Képzeljétek Csenge átaludta az éjszakát. Este 9től reggel fél 7ig a saját ágyában, aztán átjött hozzánk és még majdnem 8ig visszaaludt. :D Úgy örülök neki! És már 2 hete nem kap cicit éjjel! :D Következő az esti szopi elhagyása lesz.

Azt álmodtam éjszaka, hogy teszteltem egy pozitívat. Már úgy szeretném, ha ott tartanánk. De egyenlőre arra az elhatározásra jutottunk, hogy júniusig szakdogaleadás meg államvizsga (mert szerintem gyerek és munka melett 0 % esélyem lenne erre), aztán nyáron megpróbálok elhelyezkedni, és a 3 hónap próbaidő után próbálkozunk. Nem tudjátok véletlenül, hogy a 180 nap, ami a gyedhez kell, az ledolgozott nap, vagy ebben benne vannak a hétvégék is?

Bölcsi kérdésben mi sem tudjuk lesz-e hely szeptembertől. Ha nem lesz, akkor szerintem apa, és a 2 dédi felváltva fognak rá vigyázni, mert minket eléggé megviselne havi 50000 kiadás magánbölcsire....

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ja még azt akartam kérdezni Pécel és környékiektől, hogy hallottatok-e valamit az arrafelé épülő sorházakról, hogy milyen minőségűek. Szerintetek össze vannak csapva? Nagyon nézegetjük ezeket ( Maglód, Pécel, Üllő), és jó árban is vannak... Másrészt teljes szocpolt megkapnánk rá.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Hello!

Nikó, nagyon édes a videó :) Alex nagyon édes és elégedett baba képét mutatja :)

Dorka, nagyon édes lehet a Fiacskád meg a barátnője :) Hiába, korán kezdik a csajozást. :wink:

Krisz, Gratula az átaludt éjszakához! :) Csak úgy süt a mondatodból a jókedv, hogy végre alhattatok :) :lol: :lol:
A 180 napra én úgy tudom, hogy 180 bérezett napnak kell lennie, tehát gondolom munkanapra gondolnak. Péceli sorházak: apósomék sokat építettek. Azt tudom, hogy elég hamar elkészültek, s tartósak is. Jó lenne, ha ideköltöznétek :) Vickyékkel, Porsiékkal sokat összejárhatnánk :)

Petinek tegnap óta megy a hasa, ma reggel óta hőemelkedése van (37,8 ) de szerintem ebből láz lesz. :cry: :cry: Úgyhogy holnap doktor néni. Éjjel panadol babyvel aludtunk, csak 3x sírt fel, s vissza is altatta magát. Fogalmam sincs mi baja lehet szegénynek. :roll: :roll: Belefér ez még a fogzásba?

Most épp a lépcsőházban, bebugyolálva alszik babakocsiban. Tegnap du. csak 0 fok volt, így lent aludt az udvaron majdnem 2 órát. De nem volt hideg a keze, nem szörcsög, tüsszög szóval nem hiszem, hogy megfázott volna. Olyan kis rosszkedvű, nyűgöske :( Folyton csak kézben lenne, ha le akarjuk rakni, keservesen sír. :(

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné, jobbulást Kicsipinkinek!!

Viki, megtaláltam, köszi, tündéri ez a srác!

Krsiz, ez szuper! Tb-ilyesmi szakértő ingyenes mailes tanácsadásnak elküldjem a címét? A Te mailcímed a régi? Asszem megvan, de elküldheted priviben a bizt. kedv.

Puszik!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Fiam és "menyem" már láthatók a galériában. csakúgy a hintázó Dorka és a két tesó is együtt.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


SZiasztok!
Most gyorsan csak egy kis képes összefoglló, mi minden történt velünk, míg nem voltunk.

Októberben voltunk Lajosmizsén, amiszupi kis hely ám! Lehet ott csúszdázni

Kép
meg libikókázni


Kép

bokorba bújni


Kép

focizni


Kép

kisfiúkat kisgyitén

Kép

és nagyobb fiúkat nagygyitén nézni


Kép

Aztán itt volt a télapó, egy kisebb ovodányi vendégsereggel (tudjátok, mikor igazából a brátok szerveznek bulit hozzátok;) )

Kép

Majd megjött az angyalka is, egy EKKORA karifával:

Kép

Angyalka és Jézuska aándékai közül leginkább Brümi tetszett:

Kép

Amit gyorsan megszervizeltünk:


Kép

Közben anya 25 lett, akkora meglepibuli volt, égnek állt a hajam:


Kép

És sort kerítettünk még némi szánkázásra is a Pilisben:


Kép


Kép

pusz

Kép

porsika
 
 


Sziasztok!

Porsi, nem semmi, mekkora mikulás party volt nálatok :lol: :lol: :lol: idén már mi is megyünk :wink: :lol: A kis keresztlányod is hatalmas nagy már! (ugye ő van a képeken Ákival?)

Akrisz, Marietta, egy kérdés: a Flórban voltatok hasi és csípő uh-n? és ortopédián? Mik a tapasztalatok? Van időpontunk, de mégis kb mennyi várakozásra készüljek? és mennyire van "etnikum" a váróban?

Dorka, köszönjük! TB szaki engem is érdekelne.

Hú mennem kell, úgy hallom jelenésem van Levi manónál :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vickybabe 2009.01.19 14:09-kor.

Kép
vickybabe
 
 


Ja és Porsinak, és Pinkinének nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Vicky, mi Petivel anno a Flórban voltunk csípő-és hasi uh-on. Emlékszem 2 hetes volt a gyerek mikor időpontot kértünk, s majdnem 3 hónapos mire kaptunk. :roll: Várni nem nagyon kellett, maximum 5-10 percet. Behívnak név alapján, bemész a gyerekkel (egyszerre 2 gyerek megy be), levetkőzteted, s kb. 5 perc alatt megvizsgálják. Aláírod a papírt és már jöhettek is. Szóval nem egy nagy macera, szerintem. :wink:

Voltunk doktor néninél. Petinek enyhe rota jellegű vírusfertőzése van. :roll: Fogalmunk sincs, kitől, hogyan kaphatta el. :? Szedjük a panadol sirupot, kaptunk Normaflore-t, meg Smecta-t. Azt mondta a doki, pár nap alatt túl kell rajta esnie.
Mire hazaértünk a dokitól bealudt, most a babakocsiban alszik, nem is tudtam neki semmit beadni. :roll: Majd ha felébredt.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné én a normaflore helyett a re+generalt javasolnám ez magyar termék és szerintem sokkal jobb. (igaz a 14 db kapszula 2e felett van :shock: ) jobbulást Petinek!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Csak bekukk, Posri, Pinkiné Boldog Szülinapot, majd jelentkezem.

Nikó

Kép
nikóska
 
 


PORSI, PINKINÉ, BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ti ezt hogy értelmeznétek?:"A 180 napot naptári napban mérik, de csak a ledolgozott idő, szabadság, ünnep, betegszabadság számít bele."
Tehát akkor hétvége is beleszámít? Magyarán fél évnek kell meglennie?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket :)

Na, hát tegnap megvolt a dráma, Peti este elkezdett sugárban hányni. Orrán, száján. Aztán meg nem volt hajlandó sem folyadékot, sem a Panadolt lenyelni (38,3). Olyan kis bágyat volt, csak feküdt a vállamon és nagyokat sóhajtozott. :( Úgyhogy este 1/2 8-kor hívtam fel a doktor nénit, jöjjön ki. :roll: Szerencsére jó fej volt, kijött, megnézte. Azt mondta vagy kalici vírus vagy rota egy olyan fajtája, amit nem fed le a védőoltás. Még jó, hogy az ember 16e Ft/db áron beadatja a gyerekének. :evil: :evil: Írt fel hányingercsillapító kúpot, meg lázcsillapító kúpot. A dedalonetta-tól aluszékony lett, viszont folyadékot innia kellett, úgyhogy 3 óránként keltettem, hogy igyon. Drága apósom este 1/2 9-kor rohangált ügyeletes patikába a gyógyszerekért, meg itt pécelen babavízért (mivel nem issza meg a teát, ezért mondta a doktornő a babavizet).
Reggelre lement a láza (ami délelőttre hőemelkedésre újra felment :?), és nem is hányt. De a hasa még megy.

A vicc, hogy gőzünk sincs róla, hol/kitől kaphatta el, hiszen nem voltunk idén még sehol és senki nem beteg a környezetünkben. :roll:

Na megyek, folytatom a dolgom. Rántott csirkemájat és gombát ígértem a családnak, megyek panírozni, amíg alszik csemetém.

Esztora, köszi a tippet, de egyenlőre örülök hogy a folyadékot és a tápszert elfogadja. Du. majd megpróbálok vele egy kis pürét etetni, hátha az is lecsúszik. :roll:.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné jobbulást Petinek!!!ezeket a betegségeket nem is lehet tudni honnét viszi haza az ember.
ezt a kapszulát teheted a tápszerbe is!

Én megmondom őszintén amikor a rota cseppeket beszéltük a dokival ő azt mondta még senkinek nem adta be mert nem javasolja ...szerinte nem sokat ér. :?

Köszönjük a bölcsis drukkokat,nagyon kiváncsi vagyok hogy alakul a beszoktatás de szerintem nem lesz gond.

Nekem meg a gyomrom van oda teljesen bármit eszek minden fáj.ezért ma vettem lúgositó teát és láss csodát nincs fájdalom lehet elsavasodtam :shock:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Halihó Lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy izgultok értünk. Tesóm picit megnyugodott tegnap, hogy beszélt Melcsivel (Köszi Esztora mégegyszer!!!!!). Legalább tudjuk mi-hogy lesz, nem ismeretlenül vágunk neki ennek a műtétnek.
Nem lesz könnyű, de legalább túl leszünk rajta (úgy volt júniusban műtik). Csak jobb télen túl lenni ezen, nem nyáron a hőségben, amikor amúgyis megerőltető a szívnek a hőség.

Pinkiné, POrsi!!

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!

Pinkiné, jajj szegény Kicsipinki, olyan szörnyű látni, amikor szenved a Gyerkőc, jajjj....



Porsi, milyen nagy már ÁkomBákom.

Akár most is kimehetünk egy szép napsütéses napon az arborétumba! Persze, be lehet menni, ráadásul ingyenes. Kutyust is lehet hozni!!!


Nikó, nem akarod kipróbálni a pólyázós technikát. Ha megadod a címed, elküldöm e-mailen. Nekünk baromira bevált!!!!!!!!!!! Márha akartok egy nyugodt estét egy próbát megér. Kérlek-kérlek, tényleg nagyon jó. Csak ránézésre tűnik szadizósnak, pedig nem az. Csongi úgy átaludta ezzel az estét, mint a sicc. Egyből megnyugodott, ha bepólyáztuk.

No megyek, Csonga mindjárt kel.


Pusszancs

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Pinkiné, remélem már jobban van szegény Petimanó!

Pont ma beszéltük ezt a rota oltást a védőnővel... :evil:
Akartam is kérdezni, hogy ki ,melyiket adatta be. Nálunk hamarosan az ajánlottakból épp a rota lesz az aktuális, a pneumo meg az agyhártyagyulladás. Szerintetek?

Ágota, nekem is küldd át lécci-lécci a pólyás módszert!! Én próbáltam már kókuszpólyába, de nem hatotta meg...

Dorka,köszi! Rá egyszer már rátaláltam az index fórumban, és tök gyorsan válaszolt is a kérdésemre.

És egy tegnapi Levi manó fotó, már ilyen nagy fiúk vagyunk és van dagi pocink meg tokánk is :lol: Már 4,3 kg (3-mal jöttünk haza 3 hete).

Kép

Kép
vickybabe
 
 


Arborétum: OK :wink: 8) Mi még sehol nem voltunk a Manóval, de ha már kicsit nagyobb lesz és picit melegebb lesz, akkor semmi akadálya 8) - ha úgy lesz, mint tavaly, akkor pár hét és itt a nyár :roll:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!


PINKINÉ NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!
PORSI! NEKED SZINTÉN KÍVÁNOK SOK SZÉPET SZÜLINAPOD ALKALMÁBÓL!


Csak egy gyorsra van időm:

Angyalkrisz, de hülye megfogalmazás ez! Szerintem a ledolgozott idő számít bele, vagyis, ahány napot dolgoztál és az ünnep, szabi. Nem hiszem, hogy a hétvége beleszámítana, kivéve, ha akkor is dolgozol.
Ti ismét lakást nézegettek? Hogy-hogy? Hiszen most költöztetek.

Vicky, de kispasis ez a Levi, nagyon klassz ez a kép róla!

Ragota, Nimródnak drukkok! Sokat gondolok rátok!

Porsi, Nikó, annyira klassz, hogy ilyen sokat írtatok, irigyellek is benneteket, hogy volt ennyi időtök. :)

Pinkiné, sajnálom Petit. Nem hiszem, h kalici lenne, az nekünk volt pár hónapja és az egész családon végigment elég gyorsan. Fog. sincs, hogy Bali honnan szedte össze, mert ő kezdte a sort... Peti tünetei nem kalicinek tűnnek. Akkor inkább rota, bár még a szalmonella is gyanús...
Nekem is volt egy ismerősöm, akinek a gyereke bekerült a rota miatt kórházba (5 napig csak hányt a gyerkőc, semmi nem maradt meg benne) éss ott volt egy anyuka, aki mondta, hogy ő beadatta a rota ellenit a gyerekének és mégis elkapta, merthogy ezek a szurik csak bizonyos fajták ellen védenek és a rotának van több fajtája. Tehát mi ebből a tanulság? tök fölösleges beadatni, mert bármelyik fajtát elkaphatja a gyerek...


Ha lesz időm még jövök máskor is és írok a többieknek is....
szerika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: