Új privát üzeneted érkezett!

No, azért hozok én is egy képet, olyan rég hoztam már, és ez ráadásul copfos! :D

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nandorka,
ez a kep a gyerkokrol csucs jo!!!!!!!!
Micsoda copf,egyem meg!!!!Milyen nagylan lett!
Keptar:en csak akkor szoktam nezni,ha valaki szol,hogy tett oda kepet,ugyhogy szoljatok!!!!!!! :wink:
Buli jo volt,Attim szokas szerint kidolt 8kor,es aludt reggel8ig,nem zavarta semmi,pedig volt itt minden :lol:
A csapat 2 utan ment el.

Pinkine,
boldog fel evet Petinek!Tenyleg orias a srac! :shock:

Hajni,
mi van Veletek??Ezer ev nem meseltel Magatokrol!!!!!!!!

Marietta,
Flora nagyon csini nagylany mar!!Draga!

Attimnak kijott a 15.-16.foga a napokban,ugyhogy mar csak a 4 hatso van....kicsit belehuzott a srac. :roll:

Angyalkrisz,
delutan Nalunk mar fektettek a nagyik Attimat,de este minidg en.Ha megyunk is valahova,fektetes utan megyunk.Multkor pl elmentunk itthonrol kora delutan kettesben (vasarolni,setalni,enni),Anyumek itt voltak Attival,aztan este furcsire-fekvesre hazajottunk,majd mentunk ujra este moziba.Szoval anlunk igy mukodik.De nalunk nem lenne gond estesem,ha mas fektetne,szerintem,de ezt meg nem probaltuk.(A nappali fekvesnel soha nem volt gond.(pedig attol is feltem eloszor)Szopi:amig nem erosited meg magad ebben,addig Csenge nem fog leszokni.Ha Te elhatarozod,akkor ki kell tartanod.Fog hisztizni,johogy!Igy meg plane,ha engedsz neki.Ezt o tudja jol,ha hisztizek,ugyis kapok.
Nalunk is ezerrel elkezdodott a dackorszak,ha valami nem ugy van,hisztizik.De en kitartok.
Es egyre kevesebbszer van hiszti.Persze ez mas eset,tudom,de a kovetkezetesseg ennel is fontos.
En nagyon vigyazok arra,hogyha valamit kimondok,hogy nem,akkor az tenyleg nem,akarmi is lesz.
Szopinal megertem,hogy megszakad a szived,de ha tenyleg enniyre le akarod szoktatni...akkor ki kell tartanod!Hajraaaaaaa Krisz!!!!
Amugy azert akarod leszoktatni,mert mar teher Neked,vagy a tesoprojekt miatt?

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Raktam képet a képtárba! :)

Dorka szöget ütött a fejembe, megnéztem s bizony október óta nem töltöttem fel. De a többiek is alig rakosgattak :(
De most pótoltam s ha több időm lesz, belenézek a többiekébe is, úgyhogy tessék képeket tölteni! :)

Na, hát a tegnapi torta finom lett, de az állaga nem az igazi :) Ugyanis a krém valamiért nem tartja össze, s bizony szétcsúszik a 2 réteg evés közben :) De azért elfogyott :) Majd legközelebb rakok bele habfixálót. :wink:

Dorka, édes a kép a gyerkőcökről :) Mekkora már Doro!!!???? :shock: :shock:
Mi nem csináltunk karácsonykor képeket, mert a Nagymamáéknál ilyenkor a karácsonyi fények világítanak és félhomály van. A vaku meg azt valamiért nem szereti. De igazából úgyis az idei lesz a nagy szám Petinek :)

Marietta, nagyon csinos a kis csajszi! :) Ő is mekkora már! :)

Krisz, nálunk sokszor van, hogy a délelőtti altatást a Mama csinálja. De pl. ha este megyünk valahova (ilyen eddig egyszer volt) :) akkor én fürdetem, etetem, altatom s után a Mama vigyáz rá. A múltkori bulinál is hajnali 3-ig meg sem moccant a gyermek :)

A tegnapi éjszakánk egész tűrhető volt. Este 1/2 10-3-ig meg se nyekkent, aztán felsírt. Vissza altattam és utána már csak 2x kelt hatig.
Ma meg teljesen úgy telik a napunk, ahogy idáig. Eszik, játszunk, alszik.

Tegnap este megmértük Petit: 70 cm. Ma reggel simán ráadtam egy 74-es rugit. :shock: Őrület, milyen tempóban nő.

Na megyek, kihasználom míg alszik, s átválogatom a szekrényben lévő ruháit.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 

 
 

Kép Szopi után édes a pihenés anya cicijén:)


Kép Fürdés után



Kép Tigivel


Kép A karácsonyi ajándék :)

Most csak pár kép.

Levi nagyon édes!

Ha lesz időm jövök, írok bővebben.

Pusz mindenkinek, Nikó

Kép
nikóska
 
 


Nikó, gyönyörűséges ez a kisfiú!!! Ahogy az ajándékra néz, zabálnivaló! :D Meg a fürcsi után!

Pinkiné, ezek szerint már javul a helyzet. Csak így tovább!! :wink:
Mennek a drukkok. +++

Mi meg szombaton megyünk koncertre, kb. 11-re érünk haza, és nem mi fektetjük a gyerkőket. Kérjük a megadrukkokat...

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Kép Apa és Ronó

meriann
 
 


Nán-dorka: hogy mekkorák már a gyerkőcök :shock:

Bár, már Alex is mekkora

Az ember szíve csak úgy örül ha ennyi sok gyönyörű gyerkőcöt lát.

Nálunk túl jól alakult a szilveszter, sikerült Ronót úgy megzavarni, hogy nappal alszik és éjjel 1.15-ig játszunk kínunkban. Már sikerült visszaszorítani, hogy éjfélkörül aludjunk. Hullák vagyunk.

Ronó már "olvas" lapoz is magának, mert folyton sírnia kellett, ha lapoztunk, mert vagy gyorsak, vagy lassak voltunk. Jelenleg csak a borítót kell fognunk és hallgatni amit olvas, mert hogy hangosan teszi. :lol: És labdázni is imád. Megtartja picit a lasztit, majd elengedi. Na, megyek, mert megjött apa végre...

meriann
 
 


Sziasztok!

Nálunk nagyon jól sikerült a szilveszter volt gazdálkodj okosan,memória kártya jól éreztük magunkat!

szerencsére Nyunyi bárkivel elalszik nincs ilyen gondunk(hétfőn 3/4 9re kaptam időpontot a nőgyogyimnál),Nándorka drukkolok nektek!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Köszi, Esztora!

Meri, Ronó csoadszép, és nagyon édik Apababával! (Mi így hívjuk a gyerekkori képeinket, h érthetőbb legyen a gyerekeknek. Bár ki tudja, így is értik-e. Én annak idején veszekedtem Anyukámmal, h igenis én vagyok az a kislány a képen, aki valójában ő volt.)
És nagyon bírom mindkettőjük haját. Ronónak az a kis bóbita középen. Ennivaló!

És köszönjük a dícséreteket, bizony, nagyok már, és ez nem csak a külsejükön látszik. Amúgy copfot nem szoktam még csinálni Dorónak, de ehhez a pörgős ruhához ez dukált. :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Meri, drukk az alváshoz, h jobb leygen!
Képzeljétek, Dorka ma csak 5-kor ébredt először éjjel. A cicjeim egészen meg voltak lepve - és telve... :lol:

Esztora, klassz lehetett a szilveszter! Gazd. okosan anno a kedvenc játékom volt!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


ATINAK NAGYON-NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arwen, hogy ünneplitek? mit kap a fiatalúr? :)
szerika
 
 


Csatlakozom: boldog névnapot Attinak!!!

Nán-dorka: most akkor örülünk vagy sem az éjszakának?! Nálam pont ez van, ha felébred Ronó azért nyafizok, ha meg nem, akkor meg a melleim miatt nyafizok.
Drukk az altatáshoz.

Pinkiné: nagyon ügyi vagy. Sosem hittem volna, hogy 5 percnek is ennyire lehet örülni, de szerencsére egy ideje tudom.

Szerintetek az gáz, ha kétszer már volt mensim pici vérzéssel, és most meg nincs? Elvileg védekeztünk mindig. De valahogy nem bízom meg ezekben a módszerekben.

Esztora: de jó lehetett a szilveszter.

Mennem kell peluscsere...

meriann
 
 


ATTI BABÁNAK NAGYON SOK ÖRÖMET, BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK NEVENAPJA ALKALMÁBÓL!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Piros?

Itt most kipróbáltam, tudok-e színesen írni. Mert Arwenéknek nem sikerült színesen gratulálnom.

Meri, a mensi az elején sokszor rendszertelen. Sztem ne nagyon törődj vele. Attól is függ, mi az a módszer. Mert mondjuk a megszakítás az tényleg nem tutibizti. (De az tök jó, h ilyesmire gyanakodsz, ez jót jelent házasélet szempontjából. Úgy tudom, nem sok 3 hónapos baba mamája tart ilyentől... :))
Nekem is pl. most gyenge 4 napos volt, mint első mensi. (Érdekes, ugye, h Doró 19 hós koráig nem jött meg?)

Az éjszakának örülök, jóhogy! A cicijeimet majdcsak elhurcolom vhogy. :D Meg Doró gondoskodik a kiürítésükről reggel!
Neked lehet, h más még, mivel Ronó még csak cicizik. De meg lehet szokni az éjszaka átalvását. Nálam a zegyik 2, a másik 3 hónapos korától aludta át, kár, h csak kb. 6-7 hós korukig.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Hahó!


Jajjj, olyan szépek a babókák!

ATTINAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!



Nándorka, hihetetlen, milyen nagy már Dorka. Úgy megy az idő, és ezzel együtt úgy nőnek a gyerkőcök!!!!

Meri, nekem is ugyi nemrég jött csak meg elsőként, aztán 1 hónap kihagyás, utána megint megjött, nagyon szerényen...most pedig olyan erősen van meg már a 4. napja, mintha csak most kezdődne. Be kellett szereznem óriásbetétet. Komolyan, összementek a betétek, mióta nem használtam (több, mint két éve). Mármint kisebb lett a normál. No és néztem az árakat... majdhogynem többe kerül egy betét, mint egy pelenka...komolyan elgondolkodtam, hogy beszerzek egy xxl-es pelenkát... :lol: az legalább biztosan védi a fehérneműt, mivel nem is kell.


Szóval Krisz, Nándorka, Ti még nagyban nyomatjátok a cicizést. Ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a témával. Már kezdtem aggódni, hogy csak az én pici Fiam kel többször még az éjjel, és cicivel alszik el. Nekem egyáltalán nem teher még, jól viselem, továbbra is kényelmes. Ha sír, vagy fáj nagyon valamije, nincs is jobb nyugtatószer. Ripszropsz elmúlik minden baj. Hát hogy ez meddig lesz így? majd alakul.

Levente milyen szép!!! Milyen szuper képek, nagyon jó minűségű!! Nem kérdezem milyen masinátok van, mert gondolom ez most a legnagyobb problémád... :lol: hogy ilyenekre válaszolj. De gyönyörű!

Alex is nagyon tüncike!!! Édes a szopis kép, ilyen nekünk is van pár...

Meri, Ronó hasonlít nagyon Apára.

Pinkiné, nálunk is nagy élmény volt a kád, csak mi bemásztunk Mellé. De ez akkor volt, amikor már négykézláb mászott. Ha én voltam a sosors fürcsinél, akkor egész fürcsi alatt a cicimen lógott.

No teszek néhány képet én is.

Kép Laza Srác Kép Kép Kép Kép


Voltunk a tropicáriumban. Nagyon élvezte. Bár volt ott két modell csaj, azokat stírölte gyfolytában...komolyan. :roll:


No megyek aludni.

Pusza mindenkinek.

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Vicky, pontosan mikor született Levente?

pusz

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Mi is megvagyunk. ÉLünk, virulunk :oops: Többnyire csak olvasni tudok Gábor mellett. Minden másodpercemet kitölti. Ráadásul kb egy hete kezdte, hogy 5-6 óra között kell reggel és este fél 9-ig nyomja a bugit úgy, hogy napközben 40 percet alszik :roll: Szóval most egy nagyon fárasztó időszakot élünk át megint. DE Rengeteget javult a dacosság. Már nagyon sok mindent meg lehet vele beszélni, igy lehet vele alkudozni is. PL. ha elpakolod a kiszórt játékokat, akkor rajzolunk stb. Többnyire sajnos csak velem vigasztalódik, apa mostanában nem nagyon rúg labdába nála. Mindent tőlem akar, apa meg szegény csak kivülről nézi az eseményeket, ami eléggé elszomoritja. Régebben pl ő fürdette, ma ezt is csak tőlem fogadja el... most ez van.

Most mennem is kell :( :( :( :( :(

Kép
Kép
adrienna
 
 


sziasztok,

csak gyors bekukk...

Attilának nagyon boldog névnapot!!!!!!!!!

Ágota, köszönjük! A gép Canon 300-D asszem, mindenféle extra vakuval meg objektívvel megspékelve (apa a szaki :lol: én csak automatán tudom használni :oops: :lol: )
2008. 12.27. 23.00-kor bújt ki a drágám.
Tök jók a tropicariumos képek, jó tudni, hogy ilyen picurkák is élvezik már!

Adri, sajnálom a nyűgös napokat...kitartás, jó azért, hogy benéztél!

Pinkiné, utólag is gratula a fél éves "szülinap"-hoz! Nagyon telik az idő, még most született :D

Hajni, köszönjük! Írj magatokról is, ezer éve nem voltál!

Nekünk megvolt az első hasfájós éjszakánk. Szegénykémet csavarta nagyon, hiába volt büfi, kaki, pocakmasszázs. Lehet valami rosszat ettem (vacsira gyrost), lehet túl fűszeres volt neki?
Egyébként igazi mintababa Levente, rengeteget alszik, nagyjából 3 óránként ébred, így még a napunk is tervezhető.

Én is alakulok, bár tegnap kárfelmérést tartottam odalent, és elég brutál lett a sérülésem...sebaj, majd kiheverjük.

Többieknek is akartam írni, de most mennem kell... :oops: puszi!

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Koszi szepen a koszonteseket,nagyon aranyosak vagytok,hoyg gondoltatok a mi Attilankra!!!!:)

Niko,
Alex is milyen nagyfiu mar,hihetetlen!!!!Dragasag!!!
Sokkal idosebbnek neznem a koranal!Hazzal mi ujsag?Remelem jo hirek!!!

Nandorka,
koncertes fekteteshez drukk!!!!!!:)Milyen koncertre mentek?:)

Meri,
ugy latom Apaja Rono:))Szepseges!
Biztosan atmeneti,hogy ejjel jatszana,nalunk si volt ilyen,de minden valtozik egy gyereknel hidd el.
Nalunk alegujabb,hoyg valogat a kajaban (csak peche van,mert nem kap mast..)amit szeret,abbol eszik,de amit nem,abbol egy falatot max.Remelem ez is valtozik,mert azert neha felidegesit a szitu....
Meg pl nalunk van neha,hoyg napokig 6 utan kel...aztan visszater a szokasos 8 koruli keleshez,de neha vannak ilyen idoszakok.Olyankor persze azt hiszem,ez orokke fog tartani,de hala Istennek nem:)
Szerintem is szupi,hogy a hazaseletetek visszatert a regi kerekvagasba.Tesot terveztek?Mikorra?:)
Mensi:csatlakozom,szopi alatt ritkan szokott beallni rendszeresre (persze van akinel igen),nekem a 9 honap szopi alatt 2x volt meg...es tok normalis ez igy!Ha majd abbahagyod,akkor utana par honappal kezd visszaallni!

Szeri,
kisautokat kapott(nalunk most automania van ezerrel),atjottek Anyosomek,meg Sogorno a 3 gyerekkel.Szombaton meg az en szuelim jonnek majd (toluk azt hiszem barkacskeszletet kap,tesomektol nem tudom mit)De semmi extra,a nevnapnak nem akarok nagy feneket,plane amig kicsi.Kis ajandek,semmi nagy buli,csak osszejovunk,de azt mi ugyis szoktunk csaladilag hetente.
Mikor koltoztok???:))))))Izgiiii!

Ago,
Csongi beszaras!Olyan nagyfiu lett!!!Nagyon helyes!!!
Szereti a babzsakfotelt,mi?:))
Ciklusos vonalzot nem csinalsz?:)
Tropicariumba mi is keszulunk (vagy fel eve:)),remelem majd Attilank is bejon!Meg en sem voltam....

Adri,
Gabinal is biztosan atmeneti ez,hogy csak Te vagy jo,meg ez a nagy porges,tudod,minden valtozik...csak hat tudom en,ez most nagyon strapas....kitartas!!!
Mondtad,hogy mesz januarban valami vizsgalatra tesoprojekt ugyben,voltal mar?

Vicky,
szegenykem a pocakfajassal...gyrost azt nem szeretik,az teny:)Meg ugy altalaban a fuszeres cuccokat,de ki kell tapasztalni mindenkinek,mert ez is egyeni.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Viki, de jó, h írtál. Én ugyan nem használtam, de tudom, h többeknek bejött a szélcső pocifájásra. De hátha magától is elmúlik örökre, az lenne a legjobb!
A mihamarabbi gyógyuláshoz küldjük a gyógyenergiákat!

Ágota, de szép nagyfiú Csongi! Fotelen most gondolkodom, Ti h tudjátok kihasználni? Úgy értem, mi mindenre jó. (Nekem tetszik, de a férjemet nem könnyű +győzni, ha egy úja bb nagyméretű tárgyat nézek ki.) Szoptatni jó benne? (Tudom,vicces, h ekkora lány anyukájaként, de a gyerekszobában nincs semmi kényelmes hely szoptatni, holott ugye éjjel rendszeresen. Oda gondoltam.)

Arwen, a szokásos :wink: : Ghymes. Arénában lesz.

Képzeljétek, fáj a fülem egy ideje, és most vettem észre, h a bölcsességfogam is. Attól lehet? V csak kisugárzik? Tény, h el kell mennem fogdr-hoz.

Fiam ma nagyszülőkkel planetáriumban volt. Rájöttem, h meg fogom kérni anyósomékat, h pl. szerdán egyik héten egyik, másik héten másik gyerek náluk tölthesse a délutánt. Szüksége van mindkét gyereknek, h egy ideig csak rá figyeljek. Főleg a nagyfiúnak. Olyan keveset játszom vele, rossz érzésem van emiatt. Vagy ez csak a menetrendszerinti anyai lelkiismeretfurdalás? :? :? :)

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

bocsi hogy nem jövök de kész vagyok teljesen.

Anyósom kiakaszt. ezzel a rohadt hozzátáplálással. ezt erőltetni. Mert szerinte Flóra levan maradva ilyen tekintetben, mert az ő gyerekei ilyenkor már gulyáslevest ettek.

elegem van belőle. amennyire szerettem úgy kezdem megutálni őt.

Van elég tejem. Kóstólgatjuk a gyümiket de nagyon tiltakozik ellene Flóra. Ahogy meglátja már a kanalat szorítja össze a száját.
Nem fogom őt erőltetni.

A védőnő is egyetért velem.

Befordított anyós rendesen. :(

Bocs az offért.
csipcsab
 
 


Marietta mindent ugy csinálj ahogy te gondolod!!!
az enyém most a bilizéssel csesztet meg azzal hogy mindig mondjam Nyunyinak hogy mondja a szavakat...
na meg a hátam mögött hogy azért ilyen "rossz" Nyunyi mert otthon mindent megengedünk neki ,ő már csak tudja kb 1 éve nem volt nálunk....

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Megint rohanásban vagyok, de azért pár mondat:

Arwen,
Attinak én is névnapot kívánok! Most majd január közepe/végén fog megjönni és a mensi 2. vagy 3. napján kell mennem vérvételre és akkor meglátjuk, hogy melyik hormon rendetlenkedik. Remélem, hogy most már megoldjuk és hamar jön nálunk is a kistesó. Nagyon nehéz most Gabcsival, de én azt hiszem, hogy nem lesz könnyebb sosem. Minden korszaknak megvan a maga nehézsége és rengeteg öröm is van mindig benne. :) Szóval majd szólok, hogy mikor mentem.

Marietta,
ne már. Az én anyósom is ki szokott akasztani, de most már úgy csinálom, hogy meghallgatom, hümmögök, aztán azt csinálok amit akarok. Szerintem egy olyan babának, akinek van lehetősége anyatejet enni, nincs szüksége 6 hónapos kor előtt hozzátáplálásra. Ezt szerintem 10 védőnőből 9 megmondja. Gábor ugye tápis baba volt, de még igy is 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és hát mit mondjak, nem nagyon kellett neki. 6-7 hónaposan vettem észre, hogy már szivesebben fogadja a kanalat és akkor még mindig csak gyümit ettünk. Szóval ne hagyd magad!!

Most megyek, mert összeszakadok. Megpróbálok többet jönni.

Kép
Kép
adrienna
 
 


Marietta, tojd le anyóst, hadd mondja! Ne is foglalkozz vele! :wink: Te tudod, mi a legjobb Flórának!

Dorka, köszi a tippet. Reméljük tényleg csak a gyros okozta. Azért szereztünk ma homeos kúpot végszükség esetére. Jó ötlet ez a nagyszülőztetés, most már elég nagyok mindketten ehhez. A bölcsességfogat sajnálom, simán sugározhat a füledre is...

Esztora, fogyókúra? Lemaradtam róla asszem, drukkolok hozzá! Anyós-téma: örülj, hogy nem volt 1 éve.
Én úgy látom, mázlista vagyok anyósommal. Na nem kell irigykedni, van más, aki gázos a családban :?

Ezt még nem is mutiztam Nektek: mivel fordítva volt befordulva, neki elöl volt "csúcsfeje" születéskor: :lol:
Kép

Kép
vickybabe
 
 


Viki, annyira szép baba Levente, itt ezen a grimaszolós képen is! Ez az első pancsi után készült?
Nagyszülők még nem tudják a remek ötletemet, de remélem, nekik is tetszeni fog. :wink: Anyósomék, szóval nem oyaln egyszerű, mintha a szüleim lennének. De helyesek azért.

Marietta, Adri módszere a legjobb. Ha nagyon pampog, hivatkozz tekintélyekre. Mondhatod, h igen, mindent adsz neki, amit az orvosod és a védőnőd ajánlott.
És megsúgom, h az én gyerekeim konkrétan 8 hónapos koruktól kezdtek csak jobban elfogadni kaját.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nikó, nagyon édes ez a kis pasi :) Főleg ahogy cicin pihen. :)

Dorka, igen vannak jobb éjszakáink is, de most éjjeli s 5x keltünk és reggel 5 óta kukorékolt :cry: :roll:

Meri, Ronó tényleg nagyon hasonlít Apára, tündéri pofa :)
Nekem szülés óta tegnap jött meg először normálisan. Egyszer volt egy 1-2 napos barna, aztán semmi. Most is azt hittem hogy csak az van, aztán tegnap reggelre beindult. De legalább nem fáj :):) Ja, házasélethez gratula, Peti 3 hónapos volt, mikor először, igazából, normálisan tudtunk rá időt szánni. :roll:
Most meg........ :?

Atinak utólag is nagyon Boldog Névnapot!

Adri, kitartást az egész napos nyüzsihez! :wink: Én sem tudok jobbat mondani, mint a többiek, előbb-utóbb változni fog! :) Engem is ez éltet, hogy előbb-utóbb ennek a gyereknek éjjel is kell aludnia, hisz nem bírja fizikálisan. :roll:

Ágota, Csongi hatalmas nagyfiú :) Az etetőszékes kép a kedvencem, nagyon kis menő! :)

Vicky, Levi tényleg nagyon édes csúcsfej! :) A gyrost Peti nekem sem bírta, igaz nekünk nem hasfájás, hanem kiütés formájában jött ki az ellenérzés. Próbáljátok ki esetleg a Chamomillát. Kiskanálról vagy pohárból gyönyörűen kiszopogatja.

Marietta, Boldog Fél Évet Flórának!

Nálunk ugyanez volt a történet. Ne hagyd magad, Te vagy ennek a kislánynak az anyukája, Te tudod hogy mi a jó Neki. Nekem a gyerekorvos azt mondta: "Niki, bármelyik nagymama, bárki mondhat bármit, maga ennek a gyereknek az anyja, maga dönt, a maga felelőssége!". Szóval ha Te úgy gondolod, Flóra még nem áll készen/nincs szüksége a hozzátáplálás elkezdésére, akkor hagyd a csudába. Hetente 1-2 alkalommal kóstolgassatok 1-1 kanállal valami gyümölcsöt, aztán szép fokozatosan megszokja majd az új ízt és elfogadja. Az első kiskanál almalénél Peti engem is majdnem szemen köpött :lol: :lol:
Most meg már ha ízlik neki a készített pép, akár 120 ml-t is képes befalni belőle.
Egyébként az Én anyósom ugyanezt csinálta. Peti 4 hónapos kora körül már egyfolytában a hülye almalevével jött, hogy az milyen jó a gyereknek,fejlődik tőle az immunrendszere, meg az én férjem már 2 hetes korában kapta kiskanállal az almalevet. S hogy a gyerek inkább gyümölcsöt egyen, mint ez a hülye tápot, ami lötyög a gyomrában. :roll:
Egy ideig hallgattam, aztán a sarkamra álltam és azt mondtam: ez a gyerek majd kapni fogja az almalevet, meg a pépeket ha úgy érzem készen áll rá, s az anyatejen és tápszeren kívül szüksége van még másra is. 5 hónaposan kezdtük a tejpépet és 5,5 hónaposan a gyümit. Most már egész sok mindent eszik: sárgarépát, almát, banánt, borsót (héja nélkül), sütőtököt, krumplit. Ezeket vegyítve pl. a kedvence a sült sárgarépa, almával és banánnal :) Ja és tegnap megkóstoltuk az őszibarackot is (igaz üvegest, mert hát most nincs szezonja). Szóval nem válogatós, szerencsére. Amíg tart a du. alvás, addig megpárolom neki, ha kihűlt összeturmixolom s ha kell a párolólével higítom.

Ja, mostanában újra nagyszülő gyilkos hangulatban vagyok. Mivel odakint az utcán -10 fokok vannak, Peti a lépcsőházban alszik. Kirakom az ajtó elé az előtérbe bebugyolálva babakocsiban, kinyitom az egyik ablakot bukóra és alszik. Én meg addig teszek-veszek. Direkt szólok a jóképességű nagyszüleinek, hogy lehetőleg halkan közlekedjenek, ne csapkodják a bejárati ajtót, hadd aludjon. Erre tegnap du. valamelyik eszement úgy becsapta az ajtókat, hogy Peti visítva ébredt fel, képtelen voltam visszaaltatni s 25 percen keresztül vigasztalhatatlanul üvöltött a kezemben. :cry: :cry: Aztán nagy nehezen sikerült elringatnom, de folyton nyüszögött és csak félálomban aludt. Annyira sajnáltam. Olyan dühös voltam, hogy meg tudtam volna folytani a Pinki szülőket. :evil: :evil:

Ezen felbuzdulva Pinki csinált 2 táblát az ajtókra: "Peti alszik! Halkan közlekedj!!!" Ha ez sem hat, utána én kezdek balhézni, az biztos. :evil: :evil:

Úgy tűnik, kibújt belőlem az anyatigris! :twisted: :twisted:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


csajok nektek volt olyan, hogy folyamatosan cicit követelt a Manó? Az éjszakai menetrend mostanában: szopi (kb 10-15 perc) - büfi - alvás anya ölében - csempészés kiságyba - 10 perc alvás majd újra cicikeresés és ez így megy órákon át. Mit csináltam rosszul? Ha cicit keres, mindig eszik is, nem csak cumizik rajta... :roll: Help plíz!

Kép
vickybabe
 
 


Vicky, szerintem semmit :) Lehet, hogy most van egy nagy növésugrásban, s emiatt éhes. Vagy csak szimplán anyaközelséget keres :)
Kitartás!

Nálunk megint iszonyú volt az éjszaka. Este 3/4 9-re beájult, majd aludt 1/2 1-ig. Akkor Apa ment át visszaaltatni. Majd 1/4 2-kor már Én. Altatgattam 2-ig, majd kivettük az ágyból s kapott teát. Megivott 140 ml-t, majd 3/4 3-ra beájult. S utána 3:35-kor meg megint hallottam hogy nyöszörög. Majd 5-kor megint. De akkor visszaaltattam 6-ig.

Csajok én komolyan nem tudom már mi baja lehet. Du és este kap 1-1 adag Chamomillát (4 golyó), este lefekvés előtt bekenem az ínyét. Hálózsákban alszik, de van amikor hideg a keze, betakarom. Akkor meg felébred, hogy melege van. :shock: :shock: Egyszerűen semmi ötletem sincs, hogy miért nem alszik????!!!! Én már a hulla fáradtság szélén állok, már 10 napja tart ez az éjszakai bulizás.:roll: :roll: Ötlet???? :oops: :oops:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzátáplálással kapcsolatos hozzászólásokat, véleményeket. Nagyon sokat lendített rajtam és érzem hogy én csinálom jól hogy nem erőltetem Flórának.
Tegnap is próbáltam volna neki őszibarackot adni de nagyon tiltakozott. Nem is erőltettem. Erre anyum beviharzott kikapta a kezemből a barackot és kidobta. :lol: És közölte hogy hagyjam a gyereket ha nem kell neki, anyóst meg megveri. :lol: :lol:

Ha anyós megint szól akkor megmondom neki hogy hagyjon békén én vagyok a gyerekkel és én tudom mit akar és mit nem.

Ha tudok jövök bővebben.
csipcsab
 
 


Pinkiné,
nem lehet, hogy Peti baba egész egyszerüen éhes? 140 ml tea az nem semmi. Azt mondják, hogy a hozzátáplálás mértékét az határozza meg, hogy elég-e neki az anyatej/tápszer annyira, hogy átaludja vele éjszakát. Szóval simán lehet, hogy ha adnál neki kajcsit akkor aludna. Gábor már milyen nagy de mégis, mivel nappal nagyon nagyon rosszul eszik (keveset) igy bizony nekünk van lefekvés előtt egy 200 ml tápi majd este 11-kor van egy másik 200 ml úgy, hogy ő fel sem ébred szinte. Ha ezt nem tennénk meg akkor etethetném hajnal 2-3 óra körül, igy viszont csak reggel 7-kor éhezik meg.

Vicky,
szerintem sem csinálsz rosszul semmit. Szerintem Levi baba még nem szokta meg a kintlétet és anyára vágyik. Én is mindig a saját kiságyában próbáltam altatni Gábort, de ha ilyen nehéz éjszaka elé néztünk, akkor odatettem magam mellé az ágyába és úgy tudtunk kicsit jobban pihenni. Gondolj arra, hogy még olyan picike. Ráadásul azt mondják, hogy ilyen korban még nem lehet elkényeztetni ;)

Marietta,
ez az! Igy kell ezt csinálni :lol:

Szeriék mikor is költöznek?

Kép
Kép
adrienna
 
 


Ágota: boldog névnapot!!!
Gyönyörű Csongi és hatalmas. Jó lehetett, ahogy csajokat nézte.

Köszi Lányok a megnyugtatást, amúgy gumi a módszerünk, de azért nem nagyon bízok benne.
Tesót tervezünk, de még nem most.

Vicky: nyugi, nálunk a pocakra nagyon bejött apa. Pl. fekve szoptattam és apa közben emelgette Ronó lábait, vagy simizte a pociját és Ronó rájött, hogy magának is tudja emelgetni, úgy ahogy neki jó, azóta ehetek szinte bármit. Amúgy nálunk a múltkor a dió evésem okozott gondot, legalábbis úgy vélem az volt a lúdas, 3 napig nem volt széklete, aztán mire na akkor adok neki tényleg Glicerint és már kakilt is.

Marietta: ismerős a téma. Nálunk is az jön be, hogy úgy csinálok, hogy meghallgatom, mert akkor fejezi be a leghamarabb és csináld úgy ahogy akarod. Csatlakozom, biztos, hogy Te tudod a legjobban Flórának mi a jó és mi nem. Az anya-baba kapcsolat mindenféle tapasztalatot, bölcsességet és tudományt beelőz.

Pinkiné: Ronó múlt hónapban csak hálózsákban aludt jól, jelenleg body, zokni és naci a menő.

Visszaálltunk éjszakai alvásra. Hurrá, csak most meg én nem tudok hajnalban aludni már. Nem tudom, hogy írtam-e de nálunk annyira nem jött be a kiságy - pedig a mi ágyunk mellett van- hogy velünk alszik. Születés előtt pedig totál úgy gondoltam, hogy külön szoba. Ennyit a tervekről. Be lehet tenni a kiságyba, csak rögtön felébred és talán havonta egy éjszakát tölt ott. Ha velünk alszik, meg semmi gond, az egyszeri éjszakai szopit is úgy oldja meg, hogy fel sem ébred, csak becsukott szemmel keresi a cicit. Középen alszik és felveszi a kartávolságot, úgy kell nekünk feküdni és kizárólag nagy paplannal takarózik, mert az övét lerúgja. Ja, és képzelhetitek 2 naponta szex van, na ezt így megoldani, de lehet, csak akarni kell.

Voltunk dokinál és Ronónak nagyon pici a rés a fütyijén, nem le van tapadva a bőr. Jaj. Van valakinek ilyen tapasztalata, hogy kinőtte vagy ilyesmi?

Ronóról van több fotó www.aron.maci.hu oldalon.

Na, ha van hely még lehet visszabújok....

meriann
 
 


Vicky: igaz nekem itt az anyukám aki segít, de igyekszem Áron igényeit figyelembe venni. És van úgy, hogy pisilni is alig tudok menni tőle, mert még aludni is úgy hajlandó, hogy fogja a kezemet vagy ha anya sokat fogja, és nálam szeretne lenni, akkor éhség nélkül is cicizik. Ronó imádott sokáig úgy a hasamon, vagy apa hasán feküdni, mintha még odabent lett volna. Ez megnyugtatta. Volt úgy, hogy csak úgy aludt, vagy csak addig nem sírt.

Császár óta frontérzékeny a fejem. Olyan sokat fáj, most is...

meriann
 
 


Adri, Meri, Pinkiné, köszi a megnyugtatást. Az éjszaka megint hosszúra nyúlt, szegénykémet a kaki gyötörte. Próbáltunk mindenféle pózt, masszázst, de végül csak a cicin nyugodott meg...Párom szerint a tejcsiben lehetett valami, ami nem tetszett neki. Ezért nem is adtunk neki cicit az elején, de aztán úgy döntöttem, nem kínzom, mi van, ha nem is amiatt van... :roll: Hát nem tudom, mert miután végre megnyugodott, utána is szopizott és semmi baja nem volt... :roll:

Meri, a császáros heged hogy van? Teljesen rendbejöttél már? Sajnálom a fejfájást...Én is külön szoba párti vagyok, még tartom magam, bár tegnap elég nehéz volt...Ti mikortól alszotok egy ágyban?
Fotókat mindjárt megnézem!

Pinkiné, sajnálom (és átérzem) az éjszakákat... :( Lehet, hogy a fogzás viseli meg ennyire szegény Petit?

Adri, Nektek nem szokott oda Gábor a Ti ágyatokba? Én nem merem oda tenni, attól félek, akkor soha többet nem maradna meg a kiságyában...
Szeriék mostanában költöznek szerintem, biztos azért nem jön...

Marietta, igazad van! Csak határozottan! :wink:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!


Csak nagyon nagyjából sikerült beleolvasgatnom a topicba, bocsi, de semmi időm nincs....
Most is azért jöttem, hogy:
ÁGOTA! NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!

A babák szépségesek, Csongi milyen nagyfiú már és Doró is! És Alex is nagyfiú! :)

Január végén fogunk költözni, de én már tiszta ideg vagyok. A karácsony miatt semmi nem történt 2 hétig, aztán a múlt héten se, mert nem érkezett meg a kazánunk... szóval csak telnek a nagy semmivel a hetek és nem történik semmi! Mi meg már nagyon költöznénk! Pedig tényleg ha mindenki jönne és dolgozna, akkor már akár a jövő hétre is készen lehetne minden...

Balázs beteg. Megkapta a pneumo oltást a héten, attól tiszta láz volt napokig, majd egyszer elkezdett köhögni olyan jól mélyről jövő hörgősen és mára folyik is az orra és tiszta láz még mindig.
Az utóbbi pár hónapban már negyedszerre beteg, ez is kicsit kikészít, mert mitől???? azelőtt meg semmi baja nem volt. Egy éves koráig talán egyszer volt náthás...

Adri, nektek drukk a tesóprojekthez! Mennyi ideje próbálkoztok?
Azt hiszem, hogy ebben a hónapban nekünk se jött/jön össze, mert úgy érzem nem volt peteérésem és elég kicsi az esélye, hogy még lesz, mert nekem 13-14-15. napon szokott lenni, és most tuti nem volt ezeken a napokon. Hát ez van :(
szerika
 
 


Vicky: még az jutott eszembe, hogy a hőmérséklet jó Leventének? Nem melege van és szomjas is lesz? Áron pl. nem bírja ha meleg van a szobában. Neki max. 20 fok lehet, különben gyakran ébred és cicizni akar.
Áron kb. mióta hazajöttünk a kórházból azóta alszik velünk, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor aludt a kiságyban éjszaka. Mondjuk nekem cicin alszik el is és akkor már nem szabad mozgatnunk, különben oda a fáradtsága.

Még annyit, hogy nálam az is bevált nyöszörgéskor, síráskor, hogy először megnyugtatom magam (már amikor sikerül) és rákoncentrálok Ronóra és akkor általában biztosabban és gyorsabban ráérzek a problémájára.

A hegem alakulgat. Napról napra szépül. Valószínűleg én voltam türelmetlen.

Nán-dorka: mi újság a füleddel, fogaddal???


Erika: jobbulást Balázsnak. Mi csütörtökön kaptuk meg a második pneumo oltást, de nálunk csak kis hőemelkedés volt. Normális ez ? Fő a nyugalom, nálunk is ez van a házzal. Még most sem vagyunk sehol, mert mindig van valami gubanc.

meriann
 
 


Ágota nagyon boldog névnapot!!!

Vicky Nyunyi is néha velünk aludt egész éjjel ,én azt szoktam hogy amikor először ébredt áttettem,sőt mostanában reggel felkel 6-7 között akkor átteszem és alszunk tovább.

Szeri jobbulást Balázsnak!!

Nyunycsi kedden kapja a 18 hós oltást ,hihetetlen hogy másfél éves nagy fiú már.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!

AGOTA,NAGYON BOLDOG NEVNAPOT KIVANOK!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Szeri,
kitartas,turelem!Kepzelem,hoyg tukon ultok,hisz olyan kozel van mar a cel!Irto bosszanto lehet,hogy nem halad,de most mar nemsokara ott lesztek es elfelejtitek ezeket a bosszusagokat!!!!!
Szegeny Bali!!:(JObbulast neki!
Azert en nem tartom kizartnak,hgy volt peteeresed,ki tudja!!!!

Nandorka,
milyen volt a koncert?Gyerkocok szepen elaludtak?:)
Hogy van a fogad-fuled?Siman kisugarozhat egyik a masikra...

Vicky,
Levented gyonyoru!
En is tudnek meselni az allando cicizesrol,nalunk 1-2 honapig semmi renszer nem volt benne,aztan kezdett beallni valamifele rendszer.De addig kb allandan cicin logott.Mivel o is hasfajos,nyugos,siros volt,ig ynem votl szivem nem adni neki cicit,ha egyszer az megnyugtatta....
Kitartas,nem egyszeru az eleje,de jobb lesz,nem fog allandoan cicin logni,hidd el!!!

Meri,
akartam is kerdezni,hogy mi ujsag a hazzal,de megadtad a valaszt!
Lattam a kepeket a csaladotokrol iwiwen,olyan szepek vagytok!!!!

Marietta,
egyetertek a lanyokkal,nem kell eroltetni.Probalgasd,de ha ellenall,akkor ugysem tudod beletomni.Egyszer majd rakap az izere.Ne hagyd magad befolyasolni!

Pinkine,
ha visszaolvasol,szerintem latni fogod,hogy regen szinte mindenkinel voltak ilyen nem alvos idoszakok...
Az,hogy mitol van,jo kerdes.Hu nalunk is mik voltak,azt hittem meghalok.Erre tessek,egysercsak elmult es lassan 10 honapja van egy nagyon jol alvo gyerekem.SOHA nem hittem volna,mert Attim nem aludt jol egy idoszakban,nagyon nem!
Ugyhogy kitartas,elmulik!!!!!

Attila nalunk is rosszul eszik mostansag,valogat is baromiraAmire kitalaja,hogy nem,azt nem eszi meg,de egy falatot sem.Ugyhogy van,hogy egy falatot ebedel.....Neha nehez,de ugysem tudok mit csinalni.Majd elmulik ez is.
Pedig o nagyon jo evo volt,most kitalalta ezt.De akkor sem ehet hulyesekeet,mert persez azt enne.Ugyhogy mindig van valami!

Kép
Kép

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Ágota, Boldog Névnapot!

Adri, nem hiszem hogy éhes lenne. Naponta 5x eszik, 4x csak tápit (160 ml), uzsira meg gyümölcs/zöldség pépet (160-180 ml) majd utána van hogy legurítja az egész tápszeradagját. :shock: Viszont ilyenkor vacsira általában nem eszik csak 70-80 ml-t.
Ma éjjel is csak ivott, de szerintem azért, mert Ő nappal nem egy nap folyadékivó, s éjszakára lesz nagyon szomjas. De erre is csak 2 napja szokott rá.

Meri, Gratula az éjszakai alváshoz! :) Na meg a 2 naponta szexhez. Pedig nálunk Peti külön szobában és ágyban alszik. :? Bár nekem most meg is van. A fotók nagyon édesek! :) Olyan nagy fiú már Ő is :)
Örülök, hogy javul a heged,a fejfájást pedig nagyon sajnálom. :roll:

Vicky, az ilyen pici babáknak még nagyon érzékenyek mindenre, sok olyan bánthatja Őket, amire mi nem is gondolunk. Nálunk pl. egyszer még az elején Anyós vetkőztette Petit fürdetéshez és nem volt olyan meleg a keze, mint az enyém szokott. Hát, olyan visítás volt belőle, hogy az csak na. :?
A külön ágyhoz én ugyanezen okból ragaszkodom mint Te. Félek, hogy annyira megszokná, hogy ki sem tudnám robbantani. Mondjuk ennek ellentétére jó példa Porsiék Ákosa, mert neki pl. most átalakították a kiságyát heverővé s azóta csak azon hajlandó aludni, már nem alszik Orsiékkal egy ágyban.
Becsülettel bevallva Én kipróbáltam egyszer az együtt alvást, de nekem nem megy :roll: Egyszerűen nem tudok kényelmesen aludni, ha Ő is ott van. :oops: :oops:

Szeri, drukk a gyors költözéshez :) Biztosan nagyon várjátok már. Balázst meg nagyon sajnálom. :( Adsz neki Cebiont? Nekünk Peti egy időben 2 hetente náthás volt, s akkor elkezdtem neki minden este Cebiont adni. Azóta egyszer sem volt beteg.

Most éjjel csak egyszer keltünk. Tegnap az egyik barátnőm ajánlott egy homeopátiás kúpot, a Viburcol-t. Este fürdetés után megkapta, 1/4 10-kor már ágyban volt és 3/4 3-ig hangja sem volt. Aztán felébredt hogy szomjas. 1/2 4-ra újból ágyban volt, s reggel 1/2 6-ig aludt. Akkor is azért ébredt fel, mert tiszta pisi lett a ruhája.

Ja és képzeljétek, Apa kelt fel hozzá!!! :) Igaz én pelenkáztam s öltöztettem át, de miután megkajcsizott, Apa foglalkozott vele s én aludtam reggel 9-ig!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Hát, én új ember lettem! :)

Szóval most egy darabig használjuk a Viburcolt, mert Peti is sokkal jobb kedvű hogy aludt, rólunk nem is beszélve.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné: ügyesek vagytok a kúp miatt. Gondolom milyen jó lehetett végre pihenni egyszer.

Arwen: hogy mekkora fiatok van már! Olyan szép és egy igazi kis vagány srácnak látszik.

meriann
 
 


Ágota, Isten éltessen!!!!!!!!!!

Pinkiné, nekünk is ezt a kúpot ajánlotta a védőnő. Meg is vettük, de még nem használtuk...Jófej volt Apa, néha Neked is lehet sokáig aludni :wink: :lol:
Asszem én sem tudnék nyugodtan aludni, ha ott lenne velem...

Porsiéknak gratula a külön ágyhoz, jó, hogy ilyen simán ment!

Esztora, drukk az oltáshoz! Jó ez a reggeli átvivés, így mindenki tud picit tovább aludni.

Arwen, köszi a biztatást, én egyébként nem is panaszkodhatok, mert napközben 3-3,5 órát alszik a kiságyában. Éjszaka is tudok azért aludni tőle. Pont ezért ijesztett meg most ez a pár éjszaka, mert eddig elkényeztetett a mi kis Mintababánk.
Atti hihetetlen nagy fiú már! Lehet, hogy ez már a dackorszak nála a kajával?

Meri, igen én is észrevettem, hogy ha ideges vagyok (pl ma éjjel, annyira kétségbe estem, hogy nem tudok neki segíteni), akkor ő is feszültebb lesz, szóval ezzel biztos nem segítek.
Hőmérséklet: jó kérdés. Sajna nem tudunk állandó hőmérsékletet biztosítani a szobájában. 22-25 fok között van. Erre valamit ki kell majd találni, mert így tutira nem jól van.

Szeri, jobbulást Balázsnak! És kitartás, január vége már csak 2 hét! :wink: :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy még mindig nem igazán tudok írni de még mindig főzők. Lányomtól nem egyszerű. :lol:
Ha anya kell akkor anya.

Viszont!!!
Délelött hívta férjemet az anyja. Közölte hogy jövő hét végén jön. Szombat vasárnap és ittalszik. Mondta neki a férjem hogy jó de Flóra még semmit nem eszik, csak cicizik. Erre gondolom az anyja vette a célzást és mondta hogy hát ő nem azért mondta stb stb............ 8)

Lányok tudom hogy mindenki nagyon szerencsés azért mert egészséges gyerekeink vannak akiket imádunk de én pluszba szerencsésnek érzem magam Flóra miatt. Ahogy olvasom a nem alvós éjszakákat belegondolok hogy én hogy bírnám, meg ha nagyon hasfájós lenne stb... (jó biztos bírnám) de jobb így hogy Flórával nincs ilyen "gond" az elejétől kezdve. Olyan szerncsésnem érzem magunkat. Hihetetlen jó kislányunk van. Állandóan jókedvű, csupa mosoly. Imádjuk.
A férjem nagyon szeretne kistesót de én egyre jobban félek hogy tuti még 1 ilyen jó gyerekünk nem lesz. Meg nem tudom hogy tudnám megosztani a szeretetemet. :roll:
Olyan mintha így kárpótolna Flóra a rá várt sok sok nehéz hónapok miatt. :roll:
Bocsi hogy itt ömlengek de ez kikínvánkozott.

Ebből kiindúlva sajnos nem tudok segíteni Pinkiné hogy miért nem alszik Peti.

A babák csodaszépek!!!!! :wink:

Mutizok én is ma reggelit. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.01.30 12:31-kor.
csipcsab
 
 


Marietta,
jaj de edes Flora,tunderi!Micsoda mosolya van,olvadok!
Hat igen,oriasi mazli,akinek ilyen alom gyereke van:)En is mindig irigykedve hallgatom az ilyet.
Emlekszem meg elevenen,amikor Attila az elso par honapban brutal siros-hasfajos-nem alvos volt,elegge ki tudtam neha keszulni...csomoszor sirtam en is vele...
Biztosan kibirnad,ha a masodik nem ilyen nyugodt gyerkoc lenne :lol: ,de az biztos,hogy teljesen masok ugy a mindennapok...

Vicky,
dackorszak:haaaat,nem tudom.Masban mar elkezdodott,lehet,hogy a kajaban is ez,de nincs szerencseje,mert bennem emberere akadt :lol:
Hason nem szeret Levi aludni?Hasfajos babaknal altalaban bevalik.Nalunk hatarozottan segitett!!!Mondjuk Attim a mai napig ugy szeret aludni.(persze nyilvan prog-forog,de amikor megy aludni,egybol hasra fekszik)

Viburcol:mi is hasznaltuk egy idoben,ahogy kb mindent kiprobaltunk.Hat en nem tudom,en akkor ugy ereztem semmi nem segit......

Nalunk is Attim az elejetol kulon agyban alszik,mindig is oda szoktattam.8hos kora ota meg kulon szobaban is.
Ejjel,ha szopizott,mindig odavettem magam melle,de a vegen vissza az agyikojaba.

Van 2 nevnapos kep,ami tukrozi hogy imadja az autokat es hogy orul nekik:
Kép
Kép

Na most megyunk el itthonrol,pusz!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Nagyon bájosak ezek a gyermekek!!!!

Marietta nem gondoltatok még arra hogy lejjebb engedjétek Flóra ágyát?olyan kis mozgékony :wink:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora!

De igen. Pont most hétvégén beszéltük a férjemmel hogy lentebbrakja.
Mert mikor hason van benne akkor a kis kezeivel megkapaszkodik a szélébe és húzná fel magát.
Viszont ez már csak teljesen letehető nincs még egy fokozat. :(
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Arwen, én is abban reménykedem hogy ez változni fog.

Ma beszéltem Porsival, s szerinte az a gond, hogy Peti uzsira eszi tele magát, majd vacsorára alig eszik, s pont éjjel 12-1 óra az az időpont, mire az uzsi lebomlik, s azért ébred fel, mert éhes. Úgyhogy lehet Adrinak mégis igaza volt.

Ebből kiindulva ma megevett uzsira 210 ml sütőtök-banán pürét, majd utána ivott teát. Kiváncsi vagyok ezek után hogy fog vacsizni és aludni éjjel. :roll:

Csajszik, ötlet kéne. Tavaly decemberben kicseréltettük az ablakokat műanyagra a 2 szobába (addig fa volt), s újév napjáig klímával fűtöttünk. Az elmúlt napokban vettük észre, hogy penészedik a lakás. A gardrób szekrényt félig ki kellett pakolnom, most zsákokban állnak a ruhák amiket nem hordunk, s próbáljuk szárítani a helyiséget. :? A hálószobánkban és a konyhában 1-1 sarokban szintén van. Most gondolkodom rajta, hogy vegyünk Ceresit Stop párát, mert nagyon félek, hogy árt a Petinek.

Vett valaki már ilyet? Régen még anyukám mutatott egy szert, amivel el lehet tüntetni a falról a penészt, csak hát az erős vegyszer, amíg nem tudunk szellőztetni tartósan (nyáron, késő tavasz), nem merem használni Peti miatt, mert kell neki egy nap legalább, mire kiszellőzik.

Egyébként minden nap szellőztetek, legalább 1/2-1 órát míg Peti kint alszik a lépcsőházban. Igaz, a lakás két helyiségében is teregetek (Petinél is és a saját szobánkban is), dehát mosnom muszály. :roll:

Amíg fakeretes ablakunk volt, sosem penészedett helyiség sem. Van valakinek valami ötlete?

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Marietta, Arwen! Tündériek a Manók!

Pinkiné, penésszel mi is sokat küzdöttünk (új építés és túlszigetelték a házat, szintén műanyag ablakok). Lemosni szerintem a legegyszerűbb Domestossal. Penészölőt is próbáltuk, de ugyanúgy leszedi a sima domestos is, csak az nem olyan mérgező.
Ceresit Stop: semmit nem ért.
Nekünk végül az oldotta meg a problémát, hogy beépíttettünk szellőzést az ablakokba. www.aereco.hu - ők csinálták, azóta hála Istennek nincs penészgond...

Esztora, Nyunyi képet is kérünk!

Kép
vickybabe
 
 


Nagyon édesek ezek a gyerekek!

Marietta! Tényleg nem kell erőltetni a hozzátápit. Csenge is nagyon nehezen fogadta el eleinte, aztán szinte egyik napról a másikra már ízlett neki. Másik nehéz pont a darabos kajára való átállás volt...

Szeri! Tényleg nemsoká már az új lakásban lesztek! Kitartás!

Arwen! Csenge is nagyon válogatós, és hát nem lehet megtömni. Mondjuk neki vannak nagyon jól evős és nagyon rosszul evős időszakai...

Együttalvás: sajnos mostanában nagyon kezd rászokni Csenge... Éjszaka is van, hogy átsétál, és befekszik közénk. Persze én nem tudok nyugodtan aludni úgy, és sokszor visszacsempészem őt az ágyába.
Pár napja próbálkozom az éjszakai cicibeszűntetéssel... Akármennyire sír, nem kap. Csak így általában közénk kell vennem, mert másképp nem alszik vissza. Képes egy órát is átodítani állva, és én azt nem bírom idegileg... Egyik éjszaka nagy hiszti van a ciciért, másik éjszaka kisebb (múlt éjszaka csak negyed óra). Ja, és nagyon sok vizet iszik éjjel. Mondjuk biztos a száraz levegő miatt.
Először az éjszakai ciciről akarom leszoktatni, aztán jöhet az esti is. Múltkor kérdezted Arwen, hogy miért akarom leszoktatni: elsősorban azért, mert már nekem teher és sokszor már fáj is...
Pinkiné! Kitartás! Nekünk nagyon ritka a jó éjszaka. Nem is tudom mikor aludtam át utoljára éjszakát... Még ha kifárasszuk, akkor sem alussza át. Remélem azért eljön annak is az ideje.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ágota! Boldog névnapot!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Ágota, nagyon boldog névnapot!!!

Rohanok, jó sokat írtatok, jó volt olvasni, reagálni csak a sürgőset tudom most.

Pinkiné, nincs ilyen tapasztalatom (penmész).
Ha kibújik a fogacska, lesz pár nyugodtabb éjszaka, vlószínű. Nálunk így volt.

Viki, belefér, nekem volt, h 6x egy,ás után vettem ki és raktam cicire, amjd vissza az ágyab a kisfiamat, mire végre elaludt az ágyikóban. Dorónál picit megengedőbb voltam nagyágy-ügyben, amikor végképp nem ment másképp, volt, h rajtam aludt avgy mellettem egyszer-egysezr. Kórházban egy nagyon jó csecsemősnővér mondta, h eleinte nehéz a babáknak megszokni, h nincsenek már olyan közel Anyához. Úgy éreztem, ezzel a néhány rajtamalvással megadtam neki a segítséget, amire szüksége volt, de csak ha tényleg nagyon, amúgy meg ragaszkodtam a kiságyban alváshoz, így kiságyban alszik máig. A lényeg, h mindneki találja meg, nekik mi felel meg, csak azért írtam neked ezt meg, h tudjad, h néhány nehéz helyzet megoldása nem jelent állandó rendszert.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen, Atti csoda édes!!!!!

Kösz a kérdéseket, aranyosak vagytok. Fülem uúgy, 26-ára kaptam fogdokiidőpontot, asszem előtte elmegyek egy fülészhez is.
Köszönöm, naggggyon jó volt a koncert, buliztam egy nagyot, a gyerekek meg elaludtak. Paoával még kifejezetten közelebb is hozta őket egymáshoz, h ő altatta Dorót. Énekeltek egymásnak este. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: