Új privát üzeneted érkezett!

Zazzy, nekünk az elsők voltak ilyen rövid életűek. Aztán most már van olyan szandija, amit kemény három hónapja nyúzunk és most fogom kidobni, mert már végig ér benne a lábacskája. De az első cipőcske ha jól emlékszem akkor 5 hetet volt a lábán... Nyáron nem fogy sok cipő, szandi, mert akkor elég neki 1-1 szandi és cipőcske (utóbbi a kicsit rosszabb időkre), meg akkor tud mezítláb is jönni-menni, viszont ilyenkor télen nem elég csak ezek neki. Kell még csizma is, sőt a cipőből is kell egy váltó, ha esetleg a délelőtti sétánál elázott volna a cipő, délutánra legyen másik. (Ha bölcsibe fog menni, akkor meg oda is kell egy szandi, van aki cipőt is visz be, pont azért, hogy ha nap közben elázna az udvaron valamiért, délután mégse abba vigye haza, hanem egy szárazban. Szóval az az időszak igen húzós sztem cipő szempontjából...)

Kép

Kép
bettica
 
 


Később meg jön a motorozás, ami aztán igazán cipőgyilkos dolog!
Pár hét alatt lyukasra radírozzák a legdrágább cipő orrát is.
Brendonban lehet kapni cipővédőt, drága, de nem drágább, mintha havonta kéne új cipőt venni.
Ez az:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=25

Itt kicsit olcsóbb volt (érdemes rákeresni időnként!)
http://www.vatera.hu/big_cipovedo_motor ... 15660.html

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


http://www.szon.hu/hirek/PR/cikk/noi-me ... 8-04491767

jó kis cikk :lol: :wink:

Arikon, nagyon szépek a gyerekeid.Annamarinak puszi.Amint okés vagyok, észhez térek, jelentkezem 8)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Hát megjegyzem, erre mifelénk is lehetne ilyen rendelés, mert még mindig úgy néznek a PCos nőkre (főleg a nőgyógyik), mint borjú az újkapura.

CsodaMáté hírek:
Hála Istennek mégsincs olyan probléma a szemecskével, hogy műteni kellene (azt hitték, ezért is került Pestre), így ma délután már visszahozzák :D
Ja, és amit múltkor nem is írtam, hogy az itteni doktornő mondta, hogy hihetetlen, milyen szépen gyógyult a tüdeje, mindenkinek mutogatta a felvételt, és valami olyasmit is mondott, hogy vannak dolgok, amik már túlmennek az orvosok tudásán.
(szóval CsodaMáté sorra meghazudtolja az orvostudományt...)
ezoterike
 
 


Ezo!
Jajj de jóóóóóóóóóóóóóóó!Annyira örülök nektek! :D
Egyszercsak otthon lesz Máté! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ezóóó :D :D Hát eddig is tudtuk, hogy Máté baba egy csoda :) Szépen sorban meghazudtolja az orvosokat ;) szerintem tudja, hogy mennyire várjátok haza, ezért aztán jól belehúzott :) Annyira örülök! Kívánom, hogy tényleg semmi, de semmi baja ne legyen a korábbi kibújás miatt (sem). Erős fiatok van!

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok!

Kérlek segítsétek egy végzős szülésznő diplomamunkáját azzal, hogy kitöltitek a kérdőívét (pár perc, online, anonim). Sajna elmondása alapján torz a mintavétele, meg kevés a válasz, ezért rossz következtetéseket vonhat le. PCOS és metformin kezelés a téma. Idézem, másik fórumról:

Köszönöm mindenkinek, aki kitöltötte a PCOS kérdőívet!
Már 50-hez közelít a kitöltött kérdőívek száma. 100-ra lenne szükségem, így kérlek titeket, hogy aki még nem töltötte ki, tegye meg. Nagyon nagy segítség lenne. Anonim!
Előre is köszönöm. A link: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/291604720


Ezo, ha CsodaMáté eléri a 2 kilót, mehet is haza?
arkon
 
 


Sziasztok!

Arkon!
Kitöltöttem a ? -ívet.
Volt egy-két kérdés, amit kifejtősnek tettem volna,
de összességében jó volt.

Kép
lara26
 
 


http://babamama.cora.hu/baba_fotopalyaz ... /oldal/53/
Sziasztok!
Kérhetnék egy-két szavazatot?Eddig az élen volt Bebe....de ma lecsúszott....
Köszönöm!!!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ezo: nagyon nagyon örülök hogy Máté ilyen jól van! Remélem hamarosan hazavihetitek!!

Kincs: Sok boldog névnapot kicsi fiacskádnak!

Kandi: ment a szavazat, 54. oldalon van Belcsi.
Vendég
 


Kincs! Én is nagyon boldog névnapot kívánok a fiadnak!

Kép

Kép
bettica
 
 


Meg volt a 4 hetes vizsgálatunk. 49 cm és 2990 gr. Szóval igazából csak híztunk. A feje 33-ról 35-re nőtt, szóval oda hízott a gyerek. Megetettem előtte és olyan jó kislány volt! Minden baba sírt, ő meg aludt. Csak addig volt sírás, amíg bent voltunk a doktornéninél. Nagyon büszke voltam rá. Hétfőn bent lesz a fülbevalója is, bár a védőnő mondta hogy még várjunk vele. Szerintem meg jobb ha hamarabb kapja, mert még nem piszkálja. Remélem jó helyre szúrja azért.

ezo: Drukkolok, hogy Máté hamarosan haza mehessen veletek.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

CSodaMáté Csoda Híradó:

(Idézem a drnő szavait):

"Anyuka, Máté tökéletesen meggyógyult!! "


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Előreláthatólag március közepén jöhet haza (előtte pár napig be kell feküdnöm, hogy összeszokjunk :D )
Addig már csak híznia kell, tegnap volt 1690 gr.
ezoterike
 
 


Na, persze, azért imádkozom, hogy később se legyenek szövődmények.....
ezoterike
 
 


ezo: Ezek fantasztikus hírek. Nagyon örülök. Szépen hízik Máté baba.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Ezo, ez tényleg szuper hír! Nagyon-nagyon örülök! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mindjárt itt van március közepe :wink:
Drukk a továbbiakhoz is.+++++++
mókica
 
 


Ezo: Ez a nap híre!!! Jaj, nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi ezután sem! Sok sikert az összeszokáshoz!

Vicky: Ügyik vagytok mindketten! :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Donát babának sok boldogságot!
Kincs visszajöhetnél :wink:

Ezokám éljen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Ezo!
Hihetetlen!Szuper!Nemsokára együttlesztek!!!

Vicky!
Jól értem,a védőnő szúrja Barbus fülét??? :shock:
Mi egy kozmetikus csajszival "lövettük" seperc alatt megvolt,és persze sírt,de inkább csak megijedt a csattanástól,mert egyből meg lehetett nyugtatni.7 hetes volt :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ezo!

Gratulálok Csoda Máténak!
Hihetetlen, h. mire képesek ezek a mütyűrök.
Remélem az egész élete ilyen szerencsés lesz!
Megkérdeztem a tornáztatós néninket, ő sok korababát kezel, azt mondta, h. amint tudtok menjetek dévényezni, aztán szenzomotoros tréning. Ne várjatok semmilyen javallatra, dokira, az a lényeg, h. mielőbb elkezdjenek foglalkozni vele, akkor a leghatékonyabb.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


zazzy: Igen nálunk a védőnéni csinálja. Hétfőn kap fülit. Már előre félek hogy végig kell néznem. Így állítólag azért jobb, mert már a végleges fülit kapja és annak nem nyom a hátulja annyira, mint amit belőnek. A húgomnak is lövettük, csak ő már nagyobb volt. Kíváncsi leszek hogy bírja (meg én :? )
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


ZSUZSANNÁK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kandi72 2010.02.19 08:54-kor.
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


CSODAMÁTÉ! nagyon ügyes vagy.....egy valódi csoda!!!!!Anno azt hittem Bebe a Csoda...de Te még ügyesebb vagy!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Minden Zsuzsinak boldog névnapot!

Vicky!
Hát nem lesz egy álom,én a lövésnél is majdnem vele sírtam :cry: pedig tényleg megnyugodott hamar.De lövéskor direkt valami gyógyaranyat lőnek bele,és lehetett ám állítani,nem nyomta nagyon!
Nekem akkor mesélte a kozmetikus,hogy nemrég volt nála egy 6 éves kislány,már önszántából akart menni,hogy neki fülbevaló kell,de az első után nem engedte a másik fülét :shock:
Minél nagyobbal,annál rosszabb.Larának fel sem tűnt akkor,mostmár szereti szopi közben birizgálni :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy: Tudom, hogy állítani lehet a fülbevalón, de nekem ami most is a fülemben van azért nyomja a fülem hátulját. Így viszont az a bébi fülbevaló lesz a fülébe, aminek elöl van a kapcsa. Csak jó lesz neki, ha már anyának is megfelelt, még az enyém volt. Remélem hamar túl leszünk rajta.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát fülbelövés témához nem tudok hozzászólni.....

Rambóka!

Köszi, hogy megkérdezted.Igen, én is úgy gondolom, hogy nem fogok várni semmilyen javaslatra.(meg nálunk itt a kórházban a Katonát javasolják, de szerintem sokkal jobb a Dévény , Katonát nem is tudnám kivitelezni...)Ha, hazahozom, biztos még 1 hónapig nem vihetem sehova, de addig leszervezem a Dévényt, és mihelyst vihetem, viszem is.Mert állítólag 5 hós korig(korababáknál korr. 5 hós) beindítható az agy tartalékállománya, amik átveszik a szerepet.
Úgyhogy ebbe bőven beleférünk, ahogy számolom(febr. 20--várt születés-tehát ma), és ha mondjuk április közepén elkezdjük, az nagyon jó.
Szenzomotorost azt nem tudom, mikor kell elkezdeni, hány évesen-hónaposan, ennek még utána kell néznem.Meg annak is, hogy van-e ilyen itt nálunk.De remélem van.
ezoterike
 
 


Istenem,de jó,hogy már ilyesmiről beszélgetünk!Ezo,nagyon erősek vagytok ám,ugye tudod?és meglett a gyümölcse!Őszintén nagyon örülök nektek!

Kép
Kép
zazzy
 
 


http://babamama.cora.hu/baba_fotopalyaz ... /oldal/61/

Sziasztok!Szavaznátok ma is Nekünk???
Köszike.....sajna lecsúsztunk a 4.helyre....!
:cry:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ezo!

Azt mondta a tornáztatós nénink, h. Pesten vmelyik kórházban már a koraszülött intenzívre is beengedik a dévényes tornáztatót.
A dévény honlapján van egy telefonszám, hívd fel őket, meg tudják mondani, h. a környéketeken ki a dévényes terapeuta.
Azt meg a neten olvastam, h. a Zala Megyei Kórház fizioterápiás osztályának főnöke dsgm terapeuta (ez a dévény módszer hivatalos neve).
http://www.zmkorhaz.hu/viewer.php?docid=561505
(Igaz, az oldal elég régen lett frissítve, de hátha a telefonkönyvben megtalálod a hölgyet: Kovácsné Varga Margit)
Keresd meg őt vagy hívd fel a 2 555 395 -ös pesti számot, azon tudnak felvilágosítást adni a helyi dévényes elérhetőségekről.

A szenzomotoros terápia miatt keresd fel a BHRG Alapítványt és Lakatos Katalint.
http://home.hu.inter.net/lkhrg/bemutatkozas.html#celok
A honlapjuk szerint már 3 hónapos korrigált kortól fel tudják mérni, h. miben kell fejleszteni.
http://home.hu.inter.net/lkhrg/kiknek.html#Koraszülött,voltkoraszülöttgyermekesetében

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Köszi.
Igazából Dévényest tudok itt a kórházban, hozzá hordtuk annó Gergőt is, csak még nem vettem fel vele a kapcsolatot Máté ügyében.
(én is megkérdeztem egyébként, nem tornáztatják-e már őket itt az inkubátorban, de sajnos itt nem...)

Igen, Lakatos Katalin nevét már hallottam, állítólag van valami torna, ami a BHRG és a TSMT ötvözete, valami szárazföldi torna,majd ezt kell megérdeklődnöm.De lehet a korai fejlesztőben is van ilyen, csak hát még arról nem tudok semmit, azt mondták, majd ha bevonulok Mátéhoz, mielőtt hazahozom, mindent elmondanak.
ezoterike
 
 


Ezo, a bhrg és tsaiban Icsilya tud neked sokat segíteni, őt ismered abból a topikból, ahot írsz, de itt pl a szülészetek résznél kaális babások topiknál is megtalálod, vedd fel vele közvetlenül a kapcsolatot sokat tud neked segíteni.
Vendég
 


kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Érdemes benézni a PCOS honlap Hírsávjába, van egy-két újdonság, érdekesség! (Mondhatnám zajlanak a dolgok)
arkon
 
 


http://babamama.cora.hu/baba_fotopalyaz ... zavazok/66


Erre a linkre közvetlen kattintva...nem kell keresgélni! :-)
Köszönjük mindenkinek,aki veszi a fáradságot!
pusza
:-)
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


No, hová lett mindenki?

Itt havazik, pár nap tavaszikabátban bóklászás után újra felvettem a télit és iszonyú szarul éreztem magam egész nap.
Torkom is fáj, stbstb...

Szóval búsulok :(

Márc.13-án, jövő szombaton lesz a 10 éves talink (10 éve fejeztem be az egyetemet, hééé), azt sem tudom, h mit fogok felvenni.
1. hogy beleférjek
2. hogy ne fagyjak le
3. hogy még ne is én legyek a legcsóróbb kinézetű.


HHHHHHhmmmmmmmmmmmm....
Puszik, gyertek s jelentsetek!
Kir

Kép
k.ir
 
 


Kandim, mi lett a szav. eredménye?

megvagyok, elvagyok, hulla vagyok, napi 10-12 óra munka, most voltam megint kiküldetésen, fáradt vagyok.
H okos, ügyes, imádja a bölcsit, minden nap ledöbbent milyen kis fogékony agya van.Kerek egéz 3-5 szavas mondatokat beszél két nyelven, mondókázik két nyelven stb, néha apjának "fordít", olyankor megzabálom.

Egyébként meg 38-as ruhaméret felé kacsingatok :shock: pedig kg-ban qva sok vagyok még mindig :evil: nem is értem, komolyan.Vannak cuccok 40-esek, de már némely gatyóból 38-asakat is próbáltam, épp kicsik, a felsők 38-40-esek.
Vendég
 


wow, hunci!! ügyes vagy:)


megvagyunk. élünk és virulunk. várjuk a tavaszt. legjobban én :)
majd teszek fel képeket.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Tyűha Hunci! Nagyon ügyes vagy! Nem teszel fel képet? (akár fej nélkülit ;) )

Dimet: képeket ne felejsd el! A tavasz ide is jöhetne! Szerencsére itt nem esett hó, de ettől függetlenül hideg van :(((

Ezó: Van újabb hír CsodaMátéról? Nagyon nagyon drukkolok még mindig, hogy folytassa a szép gyarapodást és fejlődést :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kép

Belcsi és Nati nevében BOLDOG NŐNAPOT kívánok Nektek:



Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika: Köszönjük szépen!

Kép

Kép
bettica
 
 


AK!!!!Fiadat Istenke éltesse!!!!!!!!!
Vendég
 


Ezo: mi hír felétek?

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Hát sajna Máté még nincs itthon :(
Még minimális(azaz pár %) oxigénigénye van az etetésekhez, vagyis csak odatartják a csövet, míg eszik.De ez hetek óta így megy, nem tudom, meddig tart még....(pedig előzőleg márc. közepét jósolták hazatérésre, de most ki tudja....)
Szóval várjuk a drukkokat a leszokáshoz(hú, ez de hülyén hangzott :) )
Súly tegnapelőtt volt 2320 gr.
ezoterike
 
 


Ezo: Akkor továbbra is küldjük azokat a drukkokat. Szép súlya lett a fiúcskának :) Ennek nagyon örülök! Reméljük hamarosan "kirakják", mert meggyógyult ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo!

A drukkok akkor is mennek, amikor éppen nincsen időm benézni!!!

Én abszolút pozitív dolgokat képzelek! :)

Puszik,
Kir

Kép
k.ir
 
 


Ezo!

Drukkok mennek!
Ahonnan ez a pici legény indult, az a pár % oxigénigény már remélhetőleg semmi.
Bízom benne, hogy a húsvétot már otthon ünnepelhetitek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ezo!
Drukk,drukk++++++sok sok pozitív energia Máté babának és Neketek is!++++++++++++++++++
mókica
 
 


Ezo!

Nagyon sok drukk nektek és nagyon örülök, hogy ilyen szépen fejlődik!!!!!!

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat!
Ezeknek köszönhetően Máté már elhagyta az oxigént (már a gyerekosztályon van), abban a szobában van, ahová húsvét után be fogok majd költözni hozzá, és kb. egy hét múlva rá hazajöhet:))(már most is bemehetnék, csak mivel húsvétra nem engedik haza, mert hosszú ünnep és az ilyen rizikós babákat nem engedik ki ilyenkor, ezért húsvét után megyek be hozzá.(mert csak 1 hétre tudok bemenni, mert a kedves édesanyám nem akar hosszabb ideig vigyázni Gergőre :evil:

Ja, és van valakinek valamilyen jó tippje, hogy babaruhából mivel jön ki a Maltofer???(fontos lenne, mert máténak vittem be rucikat, és ezek kölcsönrucik, összemaltoferezték, és mivel vissza kell adnom, így ecetes olló szóba sem jöhet :lol: )

Szóval ötleteket várok!!!!
ezoterike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?