Új privát üzeneted érkezett!

anyooka: Én 2005 decemberében kezdtem szedni a metet ha jól emlékszem. A kislányom neve Barbara lesz. Szép a táblázat és jó látni, hogy mennyi pcos-nak sikerült babát szülni.

ezo: Most már biztos husisabb a babátok, nem hozol róla képet? Olyan kíváncsi lennék rá. Most mennyi idős is?



vicky79
 
 


Vicky!

Sajna látogatási tilalom van, így most fényképezni sem tudok....

Anyoo!

Köszi, hogy már Máté is benn van a táblázatban, csak egy kis javítás, bocsi:születése 10. hó 28.
ezoterike
 
 


Anyooka!
Nem mentetek zártba???Vagy csak nem itt?Nem is jártam azóta felétek,pedig régebben időnként bekukkantottam,szuper társaság vagytok!Aztán,ahogy írtátok,hogy záródtok,nem is mentem többet.
Mi itt a babaneten vagyunk zártak :shock: és seperc alatt sikerült,még hamarabb,mint akartuk :shock: :lol: az volt a "feltétel",hogy működjön a másik is :shock: de mégis hogy?Nem azért akartunk zártba menni,hogy kétfelé írogassunk.Nem is írunk a nyíltba már,eddig nem koppintottak a fejünkre.

Rambóka!
Rajtad mindig csak ámulok és bámulok :shock: :D Miért érzem én azt,hogy nekem semmire sincs időm???

Ezo!
Annyira örülök Máténak!Minden rendben lesz!!!

Szobatiszta,nyelvtanuló gyerkők nagyon ügyesek! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 

 
 

Szia Anyooo!:)
Jobbulást!

Sztem egy hajráfra csináljatok kartonból fület és két vagy 1?? :oops: szarvacskát, lovacska fejét elég nehéz koppintani :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Aztaa tényleg nagyon jó a tűzhely Rambóka, nekem is nagyon tetszik, na meg a lámpa is, ezekután megválogatom, hogy milyen tartóban is veszem a tojást :)

Ezo! Máté nagyon erős kislegény, és most már nem lehet baj, annyira örülök, hogy jobban van. :)

Hunci! ez tök jó, hogy tanítjátok két nyelven, sajna ez nálunk nem lesz.. de majd talán oviban.

Lara! Kis Lara nagyon ügyes, hogy már nem pisil be :)

Köszi a gratukat, jövőhéten megyek dokihoz és majd uh-on kiderül, hogy valóban van e ott valaki, és hogy mennyi idős lehet :) Én nem nagyon tudom kiszámolni mert folyton változott a ciklus ideje, volt rövid és maratoni is, ezért is ért váratlanul a két csíkocska :) Noel még mindig cicizik, most még többször szeretne, mint eddig.
Ja és most látom csak, hogy nekem nincs bent hogy mikortól szedem a metet, de pótolnám ha lehet 2005. szeptember

Jobbulást a betegeskedőknek, és szép éjszakát mindenkinek!

tyche
 
 
 


Anyóm!

http://www.karnival-house.co.uk/acatalo ... ldren.html

http://www.shetlandpony.org.nz/shows/20 ... Dress.html

http://www.etsy.com/view_listing.php?li ... d=21319488
Mondjuk rózsaszín kartonból....

De szerintem vmi ilyesmi a legjobb megoldás (lófej alatt úgysem kapna levegőt és nem tudna beszélgetni és enni sem):
http://www.craftster.org/forum/index.ph ... msg3252658

Turiban most dömping van fehér és rózsaszín sapikból.
Vegyél hozzá többféle árnyalatú rózsaszín és csillogó fonalat.
A sörényt meg tudod csinálni, ha tudsz egy icipicit is horgolni, mert csak a félbehajtott szálakat v. szálkötegeket kell áthúzni a sapka anyagán, aztán önmagán áthurkolni (mint amikor terítő szélét rojtozza az ember). A szarvhoz én tölcsérré tekernék egy kartont aztán megcsinálnám rá a spirál mintát vmi glitteres lakkal v. ragasztóval, végül pár ponton felvarrnám a sapira.
Füleket fehér v. rószaszín filcből tudsz csinálni, hobbyboltban tuti kapsz. Keményítővel ki tudod keményíteni.
Szárnyak drótkeretre feszített fehér harisnya, glitteres sprayvel lefújva.
Fehér v. rózsaszín pólót és nacit tutira tudsz turizni. Farka szintén fonalból.
Az arcát meg kifesteheted arcfestékkel.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


sziasztok.

anyoka szep a tabla,ha jol emlekszem 2007 februarjaban kezdtem el szedni a met-et.

a hetek szama stimmel,a kislanyom neve is.

asszem en leszek a kovetkezo aki szulni fog,februar 3ra vagyok kiirva de a doki szerint nem fogjuk addig kihuzni.

ezo,nagyon orulok hogy Mate szepen javul, a ferjemnek mindig beszamolok az allapotarol es mikor irtad a rosz hireket o akkor is azt mondta hogy fel fog epulni,nem tudom honann szedte de szerencsere igaza volt.

Kép
monyo83
 
 


Anyóóka!

Neked tegnap elfelejtettem belinkelni a lovacsa jellmezt, de aztán látom, hogy Rambóka remek ötleteket adott a készítéséhez. Azért mégis elküldöm, mert jópofák.

http://www.brandsonsale.com/horse-costumes.html
http://www.teszvesz.hu/item881729052_un ... elmez.html

tyche
 
 
 


mosolyparádé:

Vendégségbe készültünk a férjemmel, és kislányunk érdeklődve nézte, ahogy
apja felveszi a szmokingját:
- Apa, ezt a ruhát nem kellene felvenned! - szólalt meg.
- Miért nem, kicsim? - kérdezte a férjem.
- Tudod, másnap reggel mindig fáj tőle a fejed!

***
Ágyba dugtam a három és ötéves lányaimat. Átöltöztem egy régi melegítőalsóba és kinyúlt pólóba, majd bementem a fürdőszobába hajat mosni.
Még ott is hallottam, hogy veszekednek. Egy ideig hallgattam, majd törölközőt csavartam a fejemre, berontottam a szobájukba és leordítottam őket. Útban visszafelé még hallottam, ahogy a hároméves megkérdezi nővérét:
- Te Réka, ez meg ki volt?

***
Hat hónapos terhes voltam a második gyerekemmel, amikor lányommal elmentünk
egy kicsit vásárolni. Bementünk egy baba-mama boltba is, hogy szoknyát vegyünk nekem. A gyerek egy ideig nézte, ahogy a tükörben sürgölődöm, majd megjegyezte:

- Nagyon kövér vagy, anya.
Kedvesen elmagyaráztam neki, amit úgyis tudott, hogy egy kisbaba van a pocimban, attól látszik nagynak. Erre pikírten hozzátette:

- És a popsidban mi van?

***
A kislányomnak, Mélanie-nak egy régi kulcsot adtam játszani.
- És hol az ajtó, amit nyitni lehet vele? - kérdezte.
Azt feletem, hogy fogalmam sincs.
Mélanie csodálkozva végigmért, és megjegyezte:
- A kulcsot szokták elveszíteni, nem az ajtót.

***
Az üzletközpont egyik boltjában hatéves egypetéjű ikerunokahugaimat
lenyűgözte a számukra elérhető magasságban elhelyezett sok színes hajpánt és csatt. Egyiket a másik után próbálták fel, de hamarosan csalódottan állapították meg, hogy nincs tükör, amiben megnézhetnék magukat. Végül egyikük ráadott az ikertestvérére egy ungyanolyan csillogó hajpántot, amilyet már a saját fejére is föltett. Aztán azt mondta:
- Maradj nyugton, hadd lássam, hogy áll nekem.

***
Fiatal kolléganőm húga még óvodás volt, amikor a tűzoltóság oktatást
tartott az oviban. A bemutató után a tűzoltó feltette a következő kérdést:
- Gyerekek, mit csináltok, ha ég a kabátotok?
Megszólalt az egyik kisfiú:
- Nem veszem fel!

***
Valamelyik nap ebéd után az apám elment fogat mosni, és a kisfiam is vele
tartott. Miután látta, hogy a nagyapja kiveszi a felső fogsorát és megmossa, majd ugyanezt teszi az alsó fogsorával, azt kérdezte:
- Nagyapa, a nyelvedet is ki tudod venni?

***
Négyéves unokaöcsém, Feri szép rajzot készített a nagymamájának, és nagyon szerette volna megmutatni neki. Mivel a fürdőszoba ajtaja nyitva volt, Feri benyitott - éppen akkor, amikor a nagyi csuromvizesen, anyaszült meztelenül kilépett a zuhany alól.
A kisfiú végigmérte, majd tárgyilagosan megállapította:
- Nagyi, szemüvegben jobban nézel ki!

***
Egyik nap az iskolában egy fényképész csoportképet készített az osztályról.
A tanító néni megpróbálja rávenni a gyerekeket, mindenki vegyen a képből.
- Képzeljétek el, milyen jó lesz, ha majd felnőttök, előveszitek a képet és azt mondjátok, itt van Judit, ő orvos. Ez meg Gábor, ő autószerelő.
Hátulról egy vékonyka hang:
- És itt a tanárnő, ő meg halott.

***
A fiam kérdezte négyévesen, mikor a lányomat hazahoztuk a szülészetről...
(errefelé az a szokás, hogy egy kis vászondarabra felírják a baba nevét és
a csuklójára kötözik).
- Apu, mikor vesszük le róla az árcimkét?

***
Négyéves fiam sehogy sem boldogult a köhögés elleni szirupja kupakjával, és végül azt kérdezte:
- Miért nem tudom én ezt kinyitni?
- Mert bizontsági zár van rajta, hogy gyerekek ne tudják kinyitni - feleltem.
Még egyszer próbálkozott a kupakkal, aztán azt kérdezte:
- De honnan tudja, hogy én gyerek vagyok?

***
Templomunkban áldozáskor a gyerekek nemcsak kenyeret kapnak, hanem egy kis bort is. Istentisztelet után a pap félrehívott, hogy hétéves fiamról beszéljen velem.
- Kérem, szóljon Jánosnak - mondta szelíden -, hogy a bor után mindig áment
kell mondani, nem azt, hogy "hű, de finom!"
Vendég
 


Legfrissebb hírek Mátéról:
Múlt csütörtök óta(amióta saját magát levette lélegeztetőről :lol: ), jól bírja az orrba menő oxigénnel.Szóval azóta nem kellett visszatenni gépre.
Ja, és a drnő szerint elnyerte a "legkevesebb problémájú gyermek" címet az osztályon :D :D
Imádkozunk, hogy ez így is maradjon

Súlya 1050 gr.
ezoterike
 
 


Sziasztok!!

Ezo, annyira jó ezt olvasni! Nagyon ügyes pici Máté! Múltkor írtad, h ritkán látogathatod, mivel tilalom van. Én nem is értem h lehet ezt egy anyának kibírni.

Rambóka, h van ilyesmire időd, energiád, türelmed???? Emelem kalapom!

Tyche gartula a 2csíkoshoz. Mi sem tervezzük még de egy zugzebrának örülnék. Szeded a metet szopi alatt?

Már régen írtam, de örülök nagyon, h fellendült a topik. Ákostól alig jutok a gép elé, mindenhol ott van, kiszedi a kezemből a billentyűzetet, lelőni nem lehet. Ha nem alszik akkor 2 percre leülni nem tudok. Állandóan mozgásban van.
Most náthás már jó ideje, állandóan az orrát szívjuk, de úgy érzem semmi javulás már napok óta.
Még mindig szopizik, nem is tudom mi lenne anyatej nélkül, naponta csak 2x kap szilárd kaját, az is max. szilva, sütőtök és húsból áll. Minden más megfogja. Voltunk gasztroent.-án, megvizsgálták (3hónapot vártunk, addig kúppal vagy olajjal kakilt) rendszertelen bélmozgása van, annyit jelenet, hogy lusták a belei, amit valszeg 2 éves korára kinő. Nem tudnak vele sok mindent csinálni.

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Húha, micsoda kreativitás van itt kéremszépen! Rami, iszonyat jól néznek ki a kreálmányaid! Gondolom, azért egy kis kézügyesség sem árt hozzájuk... Kincs, Te sem vagy semmi, ilyen dolgokat készíteni... Szégyenlem, de lehet hogy nekem nem lenne hozzá türelmem (meg kézügyességem sem) :(
Nézegettem az általatok belinkelt honlapokat, és csak ámulok, hogy néhány megmaradt anyagból miket lehet készíteni... Mutatósak és tényleg csak egy kis türelem, kitartás kell hozzá...

Ezo: Hatalmas gratula a fiadnak! Én is mindig arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy baj történjen, mindennek rendben kell mennie. És lám, így lett, biztosan a sok pozitív gondolat tette :) Örülök, hogy az 1 kiló elérve, kívánom, hogy legyen még sok-sok kilócska! Na és persze drukkolok, hogy a szemével is minden rendben legyen (nem lesz baj ;) )

Kép

Kép
bettica
 
 


Apple: :( Talán ha már rostosabb ételeket is kaphat, akkor könnyebb dolgotok lesz...
Örülök, hogy a fiad ennyire aktív :) Gondolom szépen fejlődik ;)

Ja és Ezo: Neked akartam írni, hogy számomra érthetetlen, hogy hogy képesek elzárni egy anyukát a csöpp fiától... Tudom, hogy mindent a betegekkért, de csak lehetett volna valahogy bemaszkolni, beöltöztetni téged, hogy legalább hetente 1x meglátogathasd... A tejecskét azért leadhatod neki? Üvegajtón keresztül sem nézhetted meg? Ez hogy megy most? Fotót csinálhatnak a nővérek, hogy azért legalább úgy megnézhesd? A Margit kh-ban most oldották fel csütörtökön a tilalmat (pénteken szült ott a Húgom és mázlija volt), úgyhogy reménykedjünk benne, hogy akkor hamarosan láthatod Mátét...

Kép

Kép
bettica
 
 


Szió!

Ezoterika, de szuper!
Ügyes kisfiú és szépen gyarapszik, ha lesz képed mutizd meg nekünk is!

Apple szió
Nem is hallottam,hogy lusta bélrendszer is van:(
Tejcsid van és 2év is hamar elröppen,ezt is túlélitek. :wink:

Tyche és a szopit nem akarod abbahagyni?
Jó olvasni hogy szopi mellett is lehet babásodni egy pcos -nak :D
metet szeded

Bettica megszületett tesódéknál a baba? GRATULA
Kisfiú-kislány? jól vannak?
Bence kiságya akkor már uncsitesónál? Jól alszik az ágyon?
Ciklusilag hasonlóan alakulunk:)
én 3cn :))))))))))))))))))
Bár most zugzebrában is reménykedtem :oops:
A kreatívságokhoz pedig csak neki kell fogni :wink:

jó éjt
Vendég
 


ezo: Sajnálom, hogy nem mehetsz be a kisfiadhoz. Én is izgulok hogy apa bejöhet-e majd velem szülni. Mikor vihetitek haza? Hány kilónak kellene lennie?



vicky79
 
 


Kincs: Dominik, 4050gramm és 56centi :) Majdnem akkora, mint Bence volt, csak egy picit kellett volna még híznia :lol: Viszont tanácsom ellenére jól bevásároltak 1-es pelusból, amit most adhatnak el :D Ja és az 56os rucikat ők sem fogják sokáig hordani, pedig olyan szépeket vettem anno... No mind1, talán majd kistesó nem bent fog megnőni ;)
Ágyikó maradt még nálunk, mert végülis vettek egyet pelenkázóval a teszveszen nagyon jó áron. Csak az utazóágyat adtuk át nekik (meg hordozó, meg pihenőszék, stb, amit mi már nem használunk). Én épp most nézeget ágyakat és totál tanácstalan vagyok, hogy milyet vegyünk... Az egyel nagyobb, 70x140-es átalakítható ágyikó tetszik, de ezt csak sulis koráig fogja tudni használni (mellette szól, hogy majd addigra talán belekezdhetünk a kistesó projectbe és akkor csak egy másik ágy kell neki, tesó meg használhatja majd azt, a mostanit meg eladjuk, hogy ne foglalja a helyet). A nagyobbaknál meg én félek, hogy nem fogja elfogadni Bence, meg kiesik belőle, meg állandóan át fog járkálni hozzánk. Sajnos árban is csak 20 körülre tudunk elmenni, így max használt jöhet szóba, esetleg a mostani kiságy árával lehet még megtoldani... Most van egy kanapé a szobájában, amin régen szopiztunk, de ez rugós ágy és sztem emiatt nem szeret rajta aludni, úgyhogy ezt mindenképpen ki kell venni onnan és venni kell neki egy "normális" gyerek ágyat...
Szóval most morfondírozás van... Egyenlőre nézelődök...
No, jó kis off lett a hsz-em :) Bocsi...

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica, én olyant vennék, ami később is jó.Fölösleges többször pénzt kidobni.Ha emlékszel, Hszobájában van egy drapp ágy, az enyém volt 20 éve, (akkor még tudtak ágyakat és rá huzatot csinálni, strapabíró ágy) és H azon alszik 1 éves kora óta.Megfordítottuk, két oldalt védi a fal és az ágy támlája, elől a fal van és csak hátul tud lemászni.
Ja igen, át fog menni, de megfogod és visszateszed, majd leszokik róla, ez elkerülhetetlen...
(amúgy szvsz 1 év körül érdemes őket átrakni, mert akkor simán megszokja az ágyat)

Kincs, hajrá zugzebra!
Vendég
 


Bettica!

Most még üvegajtón kersztül sem lehet megnézni, csak akkor , ha feloldják a tilalmat.Kibírom, mert most, hogy tilalom van, nem kap el fertőzést, így tudom, hogy biztonságban van, jobban, mint mikor bárki bemehetett...
A tejapasztós sztori az indexen olvasható...

Vicky!
Nálunk itt Zeg-en az a szabály, hogy apuka akkor mehet be a szülésre, ha be van oltva H1N1 ellen.Kérdezetek rá, nálatok ez feltétel-e, mert addig még lehet oltatni párodat.
Szerintem(és védőnőnk szerint is, aki ott dolgozott) még 2-3 hónap, mire hazahozhatjuk Mátét, állapottól is függ, nemcsak súlytól.A súlyhatár 2 vagy 2,5 kg, de még nem kérdeztem rá, mert ugye egyenlőre ettől messze vagyunk, másrészt még nem ez most a legfontosabb.Előbb még a kiegészítő oxigénről is le kell szoknia, és azt nem tudjuk meddig tart.

Kincs!
Én is drukkolok!Hajrá zugzebra!!!
ezoterike
 
 


ezo: Tegnap megkérdeztem a dokit és azt mondta, hogy most oltás nélkül is bejöhet, nem tud nálunk ilyesmiről. Ha meg teljes látogatási tilalom lenne (a máv-ban csak részleges van, azt hiszem teljes nem is volt), akkor egyáltalán nem jöhetne be még oltva sem. Most már úgysem alakulna ki a védettsége időre, szóval ha ezen múlna nem jöhetne be velem. De erre nem is szeretnék gondolni, így is elég ijesztő dolog. Remélem már nem lesz semmi gond Máté babával és tavasszal hazavihetitek. Addig meg drukk az apró lépésekhez.



vicky79
 
 


Vicky: 10-14 nap a védettség kialakulása, szóval nem késő még az oltást beadatni! Véleményem szerint inkább legyen beadva, mert ha oda kerül a sor, hogy mégis lát.tilalom lesz, akkor 3 napig nem láthatod Apát... Persze ez a Ti döntésetek ;) Drukk, ha itt az idő, akkor simán menjen minden :)

Hunci: Köszi! Én mondjuk attól kevésbé tartok, hogy átmászik hozzánk, mert akkor tényleg csak vissza kell vinni az ágyába, az a parám, hogy mi lesz, ha leesik az ágyról. Éjjel gyakran felkel inni, ilyenkor feláll és az ágy szélébe kapaszkodva "keresi" meg az irányt. Ha nem lesz olyan magas az ágy, akkor félek, hogy mellé nyúl és kibukfencezik... Ezért gondoltam arra, hogy olyan ágyat veszek, ami egyenlőre rácsos, aztán szép fokozatosan leszedjük az ágy rácsos oldalát. Először hétvégén a délutáni alvásánál, amikor tudunk rá figyelni, illetve ilyenkor nem kel fel inni, csak ébredéskor ül fel, szóval lenne ideje megszokni, hogy nincs ott a rács. Én is úgy érzem, hogy "felesleges" pénz kidobás lenne ilyen ágyat venni csak emiatt, mert lehet hogy sikerülne neki hamar megszokni az új helyet, viszont azért a para igencsak megvan... Nem akarok elhamarkodottan dönteni sem, úgy hogy egyenlőre nézelődöm még, aztán vagy meggyőzöm magam, hogy jobb a nagy ágy vagy nem :) De a vagy az biztos :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors válasz a kérdésetekre. Metet abbahagytam mikor Noellel terhes voltam, a 6.héten, mert azt mondták nagyon alacsony a cukrom, és ne szedjem. Aztán kb. 1,5-2 hónapja újra elkezdtem szedni. Hogy abbahagyom e a szoptatás még nem tudom, sok múlik attól hogy mit mond majd a dokibácsi. Úgy tervezem, hogy csütörtökön megyek hozzá, remélem el is jutok.

tyche
 
 
 


Bettica, azért kell megfordítani az ágyat, hogy ne essen le, ahonnan meg leeshetne, kicsi a helye, ha meg mégis leesik, istenem, van ez így.H is leesett még arról a kis helyről is, megrázta magát és ennyi,már kialakult náluk a védekezés, hogy mit kell csinálni, ha leesik, odateszi a kezét és úgy zuhan le.
Vendég
 


Sziasztok!

Bettica: Huncival egyetértek, nagy ágyat vegyetek! Hidd el, megtanul rajta aludni. Első héten raksz a földre egy vastagabb paplant összehajtva, és ha esetleg leesik, akkor sem üti meg magát. Eszter 1 év 4 hósan már nagy ágyban aludt. Pedig ő minden éjszaka felkelt, és keresett engem, de egyszer sem esett le, még félkómásan is tudta hogy kell lemászni.
Vendég
 


Rendben, meggyőztetek :lol:
Van otthon nagy szivacs, majd azt leteszem a földre ;)
Köszönöm a véleményeket!

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Koriági Eszter jól alszik éjszaka?Elalvása is rendben? Nehéz volt a szoktatás?

Én nég nem merném kiskincset kiságyból kirakni, elalvásnál nagggyon jó szolgálatot tesz a 4rácsos oldal :lol: egyébként nem lehetne 1helyben marasztalni, izeg mozog forgolódik pillanat alatt megszökne:)

Hunci nekünk nincs angol gyerekcsatorna, esetleg 1-2 dalt tudsz vhogy átküldeni mailben?

Vicky én oltatnám a párom

szép napot
Vendég
 


Az a baj a párom oltásával, hogy egyébként sem akartuk beoltatni. Meg ő akkor is hordozhatja, ha be van oltva. És lehet hogy már nincs 14 napunk a szülésig, akkor meg mindegy lenne. Azt mondta a doki, hogy be fog tudni jönni szerinte. Már mindegy, egyébként sem gyógyult még ki a náthából, amit tőlem kapott el. Így meg egyikünket sem oltják be. Én max. majd szülés után, hogy a tejjel kapjon a baba ellenanyagot.

bettica: Már lecsengőben van állítólag. Sorra oldják fel a látogatási tilalmat. Nem is azzal a három nappal lenne a gond, hanem a szüléssel. Arról nem szeretném ha lemaradna. De ha megint szigorítanának, akkor meg mindegy lenne, mert oltva sem engednék be.



vicky79
 
 


Vicky!

Persze, Ti tudjátok, de azért az oltás még jó azért is, ha hazaviszitek a babát, és párod se tudjon hazavinni semmit a babának....

Mert azt mondják, lecsengett a vírus első fázisa, de január végére jósolnak egy erősebb hullámot, és ha enyhébb az idő, még rosszabb.Mi is a gyerekek érdekében oltattunk.
ezoterike
 
 


ezo: Apa akkor is haza tudja hozni, ha be van oltva és ő nem betegszik meg. Ezért akarom inkább én beoltatni magam, hogy ő is védett legyen, de nem akarom közvetlenül adni neki, amíg a pocakban van. Egyébként a rokonok közül sincs szerintem senki beoltva és anyu, húgom, anyós és após biztosan jönnek. Szóval jobb lenne, ha a bébi lenne védett mindenképpen. Én apára bíztam a döntést. Amikor még úgy volt, hogy oltatni kell és igazolás kell róla a szüléshez, akkor még oltatott volna. De a mi kórházunkban nincs ilyen. És nem akarom, hogy most még betegebb legyen, tegnap a nőgyógyim is azt mondta hogy náthásan nem lehet oltatni.



vicky79
 
 


Mondjuk az én férjem sem akarta beoltatni magát, mondván, hogy ő úgysem kapja el.Na, de én azért rászedtem :D
Ez a nátha dolog érdekes, Gergő náthás volt(igaz, csak néha picit folyt az orra), és a gyerekdoki mondta, hogy csak ha lázas lenne,akkor nem lehetne beadni.Bátyámék kislány is enyhe náthásen kapta, és egyiküknek sem lett semmi baja az oltás után.(nekem meg egy hétig fájt a karom---én ilyen béna vagyok :) )

Mondjuk az tényleg jó, ha az anyatejjel védheted a babát, sajnos én így Mátét nem tudom megvédeni(mert ugye már nincs tejem), ezért is tartottam fontosnak az oltást férjem észéről is.
ezoterike
 
 


ezo: Nem is kapott tejcsit tőled Máté? Mert ha kapott és akkor már be voltál oltva, akkor kapott ellenanyagot. De mire szegény hazakerül, addigra már nem lesz járvány szerintem.



vicky79
 
 


Vicky!

Nem, nem kapott tejet tőlem.(mielőtt elapasztották, még nem kezdték meg a tejes táplálást, csap pár nap múlva, akkor meg én már itthon voltam, és nem vihettem volna be...
Meg én még azután oltattam hetekkel, miután megszületett.

Szerencsére ma is csak jó híreket kaptam a drnőtől, semmi rosszat nem tudott mondani hála Istennek.
ezoterike
 
 


Ezo: Ez tök jó! Csak így tovább a nagyfiúnak! ha így folytatja, akkor hamarosan haza is mehet :D Éljen

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap orvosnál, és csak a petezsák látszott az uh-n. Két hét múlva kell visszemennem.. Kicsit csalódott vagyok, többet vártam, mivel nov.19.én volt utoljára menzesz, és olyan sokára lesz a következő uh.

Bocsi, hogy önző voltam és csak rólunk írtam :(

tyche
 
 
 


Tyche!

Drukkolok a következő uh-hoz.(gondolom ezek szerint Te is a maratoni ciklusúakhoz tartozol, és később eshettél teherbe, ezért csak a petezsák látszik.)
ezoterike
 
 


Sziasztok,

Ezo, állandóan be-be nézek, hogy mi újság van Mátéval, és veletek. Nagyon drukkolok ennek a kisembernek, hogy ha már ennyit kibírt, és ilyen életigenlés van benne, akkor most már tényleg gyorsan hízzon meg és mehessen veletek haza !!

Apple, nem semmi, hogy Ákos még mindig csak ilyen kevés szilárd ételt eszik ... :lol: olyan kis vasgyúró volt a múltkor, mikor a pcos találkozón láttuk egymást, gondolom, most még jóval nagyobb !
Nem hallottam még ilyet, hogy lusták a belei... :shock: Tényleg a rostos kaják sokat tudnak segíteni, nem mondta a doki, hogy próbáljatok neki ilyen ételeket adni ?

Tyche, gratulálok neked a második babócához, nem lesz túl nagy korkülönbség a két gyerek között.... :wink:

Anyoo, Kincs, Hunci és többiek, rólatok is jó olvasni, szépek a gyerekek, és jó látni, hogy mindenki jól van :D Most már több időm van gép elé ülni, remélem, tudok majd ide is irogatni hozzátok.

Rólunk: nagyon jól vagyunk, Eszter nyomja a 3. osztályt, nagyon jól megy neki a suli, szereti az új osztályát és a tanító nénit, és ez a legfontosabb. Jadviga ma 11 hónapos, tündéri mosolygós kislány, ő is szopik még, de már hónapok óta csak reggelente, illetve amikor szüksége van rá. (általában nincs a reggelin kívül) Szinte mindent eszik már, jó étvággyal, egyetlen "aggodalmam" van vele kapcsolatban: nagyon pici. Valahogy nem nő olyan ritmusban, mint annak idején Eszter. A 11 hónapjához most olyan 72-73 cm lehet, és kb 9,5 kg. Mondjuk iszonyatosan gyors az emésztése, lehet, hogy ez is közre játszik a lassú növekedésben, nem tudom. De lassan kezdek aggódni miatta.
zsizsik
 
 


Ezo!

Drukkok mennek továbbra is!


Zsizsik!

Babaszoba.hu -n vannak fejlődéskalkulátorok, csak a születési időt kell megadni.
11 hónaposan 8,5-9,5 kg közt van a normál súly, és 72-76 centi közt a normál hossz.
Úgyhogy nyugi!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Zsizsik,H 1 évesen sem volt ennyi kg :wink: Nyugi.
Vendég
 


Zsizsik, de jó látni téged :) Küldesz képet pl priviben? Szerintem sem kicsi Jadviga, szóval nyugi. Nem írom le Bence méreteit, mert ő amúgyis nagynak született és sztem az apja alkatát örökölte :lol: Szépen visszaszedte a leadott kilót, remélem most már nem lesz fogyásos betegsége...

Ezo: Hogy van a kicsifiú? És Ti? Mesélj majd, jó? Látogatási tilalom még mindig megvan?

Kép

Kép
bettica
 
 


Zsizsik, de jó, h írsz! Ne izgulj, nincs semmi baja Jadvinak, teljesen normális. Ákos most 9.5 kg és 77 cm. Barátnőm kislányának is, aki most 7,5 hónapos, kb 7 kg körül van, iszonyatosan gyors az emésztése. kaja után 2 órán belül ki jön belőle minden. Ő is baromira aggódott/ik, de a dokik próbálják nyugtatni, h semmi gond a kicsivel.
Ákost pont a rostos kaják fogják meg: őszibarack, brokkoli, sárgabarack stb., minden ami rostos. Tehát ami más gyereket meghajt, Ákost megfogja. Képet rakjál föl, lécci!

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Ha valakinek szüksége van esetleg 40 körüli Tesco pontra, dobjon egy privit címmel, és szívesen elküldöm, csak sajnálnám kidobni.

(majd még jövök Máté hírekkel, megyek telefonálni....)
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Zsizsik, de jó látni Téged!!! :) Nyugi, teljesen jók a méretei Jadvigának! Ádám 1 évesen 9550 gramm és 77 cm volt :wink: És ő fiú!

Ezo, várunk a hírekkel!!

Tyche, nyugi! Két hét múlva talán már a szíve is dobogni fog! :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Egy kis vidámság! Disznóvágások hangulatát idézi :lol: :lol: :lol: :lol:

Disznóölés szavakban :)

Félnégy, klozet, mosdó, tea, mikádó, gumicsizma, kutya, kapunyitás, térvilágítás, haverok.

Malac, ezbazmegdekurvanagy, nemjönki, vigyázzonnanmajdén, holakötél, öntsdlevízzel, holakábító, megkrétázzam hova szúrjad, eriggyélmá', mostszúrjad, addatálat, mégegyet, navégre.

Palack, perzselő, kapa, lapát, Pepe, tegyükfelarácsra, kurvanehézbazmeg, jöhetavíz, holakefe, majdénkaparom, elégfehérJózsikám, ittafüle.

Akkorigyunkegyet, megmégegyet, hasítodvagymajdén, holabárd, holafűrész, holamalac, belit kimossátok, nincsazapénz, kutyáké.

Akkoregészség, miezszilva, barackbazmeg, egészség.

Készavér, üljetekmárle, neállvaegyünk, ittakenyér.

Sonkamarad, lapockaszalámiba, nemdaráljuk, késselvágjuk, ilyetseláttammég, karajmarad, többikolbász, majdéndarálok, tokaszalonna abálóba, jóélesezakés, látomazujjadon, kötözdbebazmeg, egészség.

Miez, lócomb, minek, szaláminak, oszteztígyhogy, megfőzzük, micsoda, netörőggyvele, lapockafelitis, cukorminek, kellbele, nabazmeg.

Sütödazsírt, majdén, Lacisüsse, ittafakanál, Lacikámpirosra, netanítsálbazmeg, jóvanna, nemkellbeletej, tepertőtsüssél, nemtejbegrízez, többithurkába, áztasdbealbelet, másikfélétis, majdéngyúromakolbászt, egészség.

Miez, hurkatöltő, ilyetseláttammég, kölcsönbevan, ipari, aztlátom, keményrehagymenjen, miez, lóbélteddle.

Borsmerrevan, nemkellbele, hogyhogy, mert nem, hátakkor, erőspaprika, zsemlyeminek, tüdőshurkába, ilyetseláttammég, namostlátol, egészség.

Sajtotmajdén, holaringa, micsoda, kétnyelűkés, jaez, borsotebbese, nabazmeg.

Kolbásztkarikába, vagyszálba, szálba, szalonnátebbesózzad, kolozsváritebbe, sonkátmajdén, szedjétekkiazabálót.

Holareceháj, hátezmi, cigánka, ilyetseláttammég, pedigjó, majdmeglátjuk, egészség.

Májashurka, véreshurka, tüdőshurka, svábhurkába pirítottzsemlét, nabazmeg, vastagbélbe, hogynézmánezki, netörőggyvele.

Fiúk, készapecsenye, csapassunkmárelőttebarac kot, holakenyér, ittasavanyú, egykisbort, pogácsát, mikorleszkészakáposzta, rétesislesz, nabazmeg, bangladesbenmegéheznek, eriggyémá.

Zsírtabödönbe, kolbásztrúdra, hurkátkaréjba, sajtra téglákat, kiszúrkáltad, ezittenmegyfüstre, ezmegysózóba, miezalé, sonkapác, nemsózódelőtte, bennevanasó, készvagyunkemberek, egészségünkre.

Asztalhozemberek, holavécé, igyunkmárelőttekicsit, orjaleves, toroskáposzta, pecsenye, kishurkakiskolbász, almásrétes, kidurranokbazmeg, énis, csapassunkegykisbort.

Kóstolótnehogyitthagyd, hagyadmámiez, leszakadafüle, köszmégegyszer.

Aztán laza tizenkétórás epegörcs.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Máté hírek:

Máté nagyon jól van!! :) Azóta sem kellett neki lélegeztetés, jól bírja csak az oxigénnel(igaz, a mai szemvizsgálat megviselte, de rendezte magát)
Szemvizsgálat:hála Isten nem romlott, ami határozott javulást jelent, úgy néz ki műteni sem kell, szóval gyógyul a szemecske :D
Súlya 1210 gr.
(várhatóan majd március-áprilisban vihetjük haza---szóval már erről is beszélgettünk a drnővel egy bizonyos más téma kapcsán)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D (most legszívesebben egy teljes képernyőt elfoglaló széles mosolyt tennék ide, bocsi)
ezoterike
 
 


ezo: Ezek fantasztikus hírek. Nagyon ügyes a kis manótok. Még mindig nem mehetsz be hozzá? Látogatási tilalom van még?



vicky79
 
 


ezoterike írta:Máté hírek:


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D (most legszívesebben egy teljes képernyőt elfoglaló széles mosolyt tennék ide, bocsi)


tégy úgy :wink: tiéd az egész oldal!!!!éljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljenéljen
Vendég
 


Ezo, de jóóóóóóóóóó!!!! Szuper hírek!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
CsodaMáté megmutatja mindenkinek!!! Nagyon ügyes baba!!!! :) :) :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Máté babának felnagyítva egy smile:


Kép
Vendég
 


Köszi csajok!!!

Hunci, Neked külön a nagy vigyort :lol:
ezoterike
 
 


Ja, Vicky:

Sajnos még mindig nem lehet bemenni.(persze szeretném már látni, de most Máté érdeke fontosabb ennél, rájuk most nagyon veszélyes lenne, ha bármit bevinnék véletlenül....)
ezoterike
 
 


ezo: Megértem, hogy a babáknak most jobb, ha senki nem fertőzi el őket, de megszakadna a szívem, ha ilyen sokáig nem láthatnám. Gondolom te is így vagy vele. De lassan már vége lehetne ennek a járványnak.



vicky79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: