Új privát üzeneted érkezett!

Hű csajok ezt a laptetőt passzolnám... :oops:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés. Hulla vagyok, mindkét gyerekem náthás, köhögnek - Dorka hozta az oviból! :?

Holnap mennénk neurológushoz Ádámmal, remélem annyira nem lesz durva a náthája hogy ne tudjunk elmenni!

Charlott, Tücsök, nagyon nagy gratula Nektek!!! Gondtalan gömbölyödést! :)

De jó, de jó, jönnek a zugzebrák! Mééég! :lol: :lol: :lol:

Lona, jó hogy írtál! Ugye fogunk tudni róla ha Márton megszületik?! :wink:

Apple, remélem a kakigond hamar megoldódik! Masszírozod a pociját?

Kincs, kíváncsi vagyok mi lesz a pöttyök vége?!

Zazzy, nem is értem, miért passzolod a laptetőt! :lol:

Koriági, betehetlek a tábliba?! :wink:

Hozom mindjárt az új kismamikkal! :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


És az új tábla!

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 

 
 

Sziasztok!

Segítsetek metes anyukák! Én avandametet szedek több, mint egy éve és most 2 hónapos babás vagyok. Le kell állni a gyógyszerrel vagy váltsak át metformintre és meddig lehet szedni?

Köszi előre is!

KépKép
charlott
 
 


válts át metre mindenféleképp.a metet szedheted végig nyugodtan.
Vendég
 


Hunci: én is így emlékeztem,hogy metet lehet nyugodtan szedni és ezért is lepett meg, hogy Tűű doktor azt üzente, hogy ne szedjek semmit sem!
A 3. hónapig biztosan kitartok a met mellett.


Anyooka: Köszi, hogy felvetettek a táblázatba, nagyon jól esett!!! :-)

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok! :D
vonalzóm nem jó, már csak nyolc nap a terminus végéig

Kandi,
Belián fotó nagyon tetszik!!
Fogadat sajnálom. Még a szôr is felállt a hátamon ahogy olvastam.

Tücsi,
gratulálok!!

Charlott,
gratulálok!! Nekem T. doki azt mondta, hogy a 12. hétig szedjem a metet. Így is tettem. Várom, hogy újra kezdhessem, mert a lombik és a várandósság rendesen összekuszálta a dolgokat nálam...

Anyoooka,
jön az értesítés idôben :D

Kép
lona1
 
 


Sziasztok! Köszönöm szépen a gratulákat!

Anyoooka, köszi hogy beraktál a táblába, remélem nem volt korai az öröm... :oops: :roll: (jövő hétfőn megyünk újabb UH-ra, remélem lesz szívhang!)

Charlott, én is szedtem Avandametet a lombik előtt 2 hónappal, nekem azt mondta Tűű doki, hogy már a stimu alatt váltsak át Met-re (a lombikos dokim is azt mondta, hogy a 12-ik hétig szedjem a Met-et)

Pusz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!


Annó azért nyitottam ezt a topikot, mert már az idegeire mentem a babásodásra váróknak a babás nyűgjeimmel. Akkoriban azt hittem, az én gyerekem az egyetlen, aki nem képes megtanulni aludni.
Amikor a sokak által beígért 6 hetes, majd 3 hónapos kort is túlléptük anélkül, h. fikarcnyit is javult volna a dolog, anyám mondta, h. én 1 éves koromig nem aludtam. Akkor úgy éreztem, soha nem fog eljönni a fiam első szülinapja.
Ráadásul 10-11 hónapos korában rosszabbul aludtunk, mint korábban.
Aztán rájöttünk, h. valószínűleg a mi éjszakai öntudatlan zajaink ébresztik fel a gyereket.
Kiköltöztünk a nappaliba és kb. 1 hét alatt a korábban 4-5-ször ébredő gyerek egyszerre csak átaludta az éjszakát.
És teszi ezt azóta is.

A lányom az elején eléggé hasfájós volt.
Voltak olyan éjszakák, amikor már az apjára kötött kendőben tudtuk csak elaltatni. Meg olyan is, h. egy órán keresztül paskoltuk a fenekét mire elaludt.
Aztán egy este azt vettem észre, h. letettem a gyereket az ágyába, tettem-vettem, mondván, h. úgyis nyüglődik még egy kicsit, de mire legközelebb ránéztem, már húzta a lóbőrt.
Én lepődtem meg legjobban! :shock:
Aztán ezt megismételte.
És idővel rendszeressé vált. El sem akartam hinni!
Mindig úgy voltam vele, h. a leteszem-alszik típusú gyerekek vagy a szülői túlzás vagy a fantázia termékei, mert az kizárt, h. egy gyerek csak úgy magától elaludjon! :twisted:
Erre itt van nesze nekem! Mit ne mondjak, nagyon örültem, h. a rosszalvó fiam után legalább másodjára egy jóalvó gyereket nyertem.
Aztán ahogy közelítettünk a 5-6. hónaphoz, egyre többet ébredt éjjel. Pont, amikor azon hezitáltunk, h. össze kéne költöztetni a két kölyköt.
És felmerült a dilemma, h. vajon ő is miattunk ébred-e egyre többször?
És, h. vajon, ha kirakjuk a nappaliból, ahol mellettünk aludt a kiságyában, akkor jobb v. rosszabb lesz a helyzet?
Na és persze attól is féltünk, h. vajon a fiam nem fog-e felébredni, ha a pici felsír? Nem teszi-e tönkre a jóalvó fiamat az egyre rosszabbul alvó lányom?
Mert az aztán nagyon nem hiányzott, h. legyen két rosszalvó gyerekem!
Ráadásul amikor abbahagytuk a szopit, rá pár napra volt egy olyan átüvöltött éjszakánk, h. semmit nem lehetett kezdeni a gyerekkel (hozzáteszem NEM szopizni akart, mert a kínunkban felkínált cicit nem fogadta el, pedig már azt is megpróbáltuk, hátha az a baj).
Szóval hezitáltunk, de aztán a helyzet napról napra rosszabb lett, úgyhogy úgy döntöttünk, összerakjuk a kölyköket, maximum további pár napig nem alszunk, aztán majd visszaköltöztetjük, ha nem működik a dolog.
Közben kezembe került a Suttogó mindent megold (aminek az első része annó, miután a fiamnál sorban dőltek be a jótanácsai, majdnem a kukában végezte) és nekiálltam elolvasni.
Jól fel is idegesített, mert ugye ez a 3. kötet, és a nő csak ebben írja le, h. ja igen az első kötetben ajánlott felvesz-letesz nem jön be pici babáknál :evil: , hanem náluk mást kell alkalmazni és leírta szépen, havi bontásban, h. milyen korú gyereket hogyan lehet elaltatni.
Persze sosem fogom már megtudni, h. az itt leírtakat alkalmazva a fiamat el lehetett volna altatni, de az tény, h. a lányommal nagyon bejött! Igaz ő tényleg tipikusan kisangyal, szóval minden jóval könnyebb vele, mint a fiammal volt annakidején.
És végül az összeköltöztetés is jó lett. Mióta egy szobában alszik a tesóval, azóta 1-2-szer ébred csak, amikor nem találja a cumiját, de ha megkapja, akkor simán visszaalszik.
Persze volt azóta is 1-2 végigüvöltött éjszakánk. Legutóbb pl. valószínűleg a takony miatt nem kapott levegőt és csak függőlegesben tudott aludni (az Ergo egy áldás ilyenkor!), de meglepő módon Gergő a húga által rendezett legnagyobb hepaj közepette is úgy alszik, mint a bunda!

Hogy miért is írtam le mindezt?
Fene tudja. Hátha lesz benne vmi használható vkinek.
Meg Dimetnek és Koriáginak bíztatásul, h. a legrosszabbul alvó gyerekből is lehet hiperjóalvó. Csak ki kell böjtölni..... :roll:


Apple!

Hogy csak most jut eszembe:
Fruttapurát próbáljátok ki, a szilvásat! Egyrészt finom, másrész hajt!
Gergőnél bevált.


Jobbulást mindenkinek, aki beteg!


H1N1-re nem tudok mit mondani.
Tényleg undorító, ami a médiában folyik. :evil: Mindkét oldalról.
Az igazság valószínűleg annyi, h. az egy ugyanolyan oltóanyag, mint a sima influenzaoltás, se jobb, se rosszabb. Csak drága pénzért legyártottuk, amikor jött az ijesztgetés, h. ez ennyire, meg annyira halálos, aztán mire ideért a vírus, kifulladt, most meg ott a gyártó nyakán a sok vakcina, amit el kéne adni. :twisted:
Viszont ez az egész lassan kezdi meghaladni a fogyasztó megtévesztése és a rémhírterjesztés kategóriáját pro és kontra. :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hát Lányok, nem irigyellek benneteket. Ehhez képest Bencém szuper alvó... Most hogy feladtam az elveimből párat és kutyafuttában is engedem a gyereket vacsizni, sokkal többet eszik és éjjel nem kel fel még tejecskét inni... Dolgozom már, muszáj, hogy én is tudjak éjjel pihenni, így kénytelen voltam alább adni, de legalább bevált. Nálunk ez segített: jó sok vacsi... Legalábbis nekem soknak tűnik az eddigiekhez képest :) Ha lenne helyem, tuti vennék kisasztalt meg széket neki, ahogy a bölcsiben is etetik őket...

Dimet: Majd írd le itt is az alvásambulanciás töriteket, mert nagyon kíváncsi vagyok, mi történik ilyenkor és hogy segítettek-e valamit nektek!

Apple: Remélem javulgat a helyzet. Cicin kívül tényleg nem kap mást a lurkó?

Ja és most Bencének is volt két-két napja, amikor hiába erőlködött, nem tudott kakilni. Eljutottunk oda, hogy sikerül vele itatnom gyümölcslevet, így amikor hazajöttünk a bölcsiből szinte folyamatosan jött inni kérni és meg adtam neki baracklevet (gondozónő jót mosolygott a bajsza alatt, hogy ilyesmivel próbálkozom)... Hát ma szólt a gondozónő, hogy álljak le vele, mert megvolt a termés :) mondtam neki, hogy már tegnap is volt egy tetemes mennyiség. :) Hétvégén meg a kamilla tette meg a hatását... Na meg kaptak a gyerekek Zabpelyhes kekszet ;) Az sem kutya, persze azért ezt csak kicsit nagyobb gyerkőcöknek érdemes adni...
Szóval nálunk a két napos baracklevezés is meghozza a hatást csak ki kell várni... Most azt csinálom, hogy ha egy napja nincs kaka, akkor másnap reggeltől kap levet, remélem beválik... Tényleg rossz látni, ahogy küzdenek :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Húúúú!

Charlott, igazi meglepetést okoztál! :shock:
Házitücsök, neked is örülök, mindkettőtöknek. Gratulálok!

(Mostanában mintha több fórumon is beindult volna a babaeső, úgy tűnik az október egy jó hónap...)

Nekem kakiltatásra eléggé bejött még a cukros kamillatea, de szegény Apple, már biztosan bepróbálkozott mindennel...

Benivel szenvedünk... ez a tejmentes diéta azért nem piskóta, imádja a Túrórudit, joghurtot és társait, és most inkább nem tízóraizik, nem uzsonnázik... :shock: néha lopkodok a kezébe mézes-tönkölyös Lurkó kekszet, drága mint a fene, de omlós és tejmentes, na azt eszegeti. Néha harap az almámból, de a gyümölcsökért sem rajong... akartam csinálni utó-szülinapjára a piskótatésztához pudingot, rizstejből. :shock: Bár ne tettem volna! Olyan lett, mint a takony, de ennél drágább puding aligha létezik. (2 deci rizstej majdnem 300 Ft-t kóstált)
Amúgy Beni legény sokat nem izgatja magát ezen a nem evésen, fontosabb dolga van, keresztbe-kasul járkál a házban, néha egy-egy dologba (asztalterítő, konyharuha) beletörli az orrát... de legalább azóta egyszer sem hányt, mióta nincs tejes termék.

Koriági, az alvásotok most milyen? Írtad, hogy rossz, de milyen? Én képtelen vagyok megszokni, hogy Beni elmúlt 1 éves, és még mindig kel... persze ő állandóan taknyos...

Lona, akkor most már rajtad a világ szeme, igaz?
:wink:
arkon
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!

Rambóka, jó, hogy jöttél, és írtál ilyen hasznos dolgokat! Én is gondoltam erre, hogy Ákos a mi zajainkra ébred fel, de mostmár kezdem azt hinni, h azért kel mert valóban éhes, hisz anyatejen és barackon kívűl nem eszik semmit.

Bettica, hogy viseli Bence a bölcsit? Dolgozol mostmár rendesen?

Most mintha többet kakilna, kapja minden reggel a Laevolac szirupot. Ma elkezdtem csökkenteni, mert nem szeretném ha csak ennek a hatására kakilna. Dokinő szerint ne hagyjam abba és ne csak reggel kapjon. Hát ezt azért túlzásnak tartom. Barackot, itthon készített baracklevet eszik egész nap. Plusz anyatejet. Más kaját nem is hajlandó megenni, tegnap adtam neki sütőtököt, olyan arcot vágott, hogy megsajnáltam. Krumplit, almát, répát nem adhatok neki mert megint megfogja. De azokat sem ette csak ha almát raktam hozzá. Szilvát is csak akkor eszik, ha egy falatot eszik a tsíráf, egyet én és egyet ő.

Kép
apple
 
 


Apple, köszi kérdésed, Bence egészen jól viseli már a bölcsit. Inkább otthon vannak vele gondok, gondolom itt csapódik le az egész bölcsis dolog :( Nagyon megváltozott és sajna nem jó irányba...
Én már rendesen dolgozom, munkaidő kedvezménnyel, hogy el tudjak menni Bencéért a bölcsibe, úgy hogy ne ő legyen az utolsó, akit elhoznak...
Az a baj nálatok akkor, hogy nem is igazán tudsz természetesebb módszereket alkalmazni Ákosnál, mert nem eszi meg... Kár :( Azt nem mondták, hogy mitől van ez a székrekedés nála? Mert tünetileg kezelik, de hát ez sem mehet a végtelenségig :( Úgy szeretnék segíteni, de gondolom már ti is túl vagytok minden praktikán...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Engem is az alvásproblémák őrölnek idegileg, bár férjem sokat segít.
Éjszaka mi is kelünk 2-3 alkalommal is,mostanában ordítva. Pedig külön alszik zárt ajtóval :roll: , bár most tuti,hogy a fogacska is ludas!
Jó lenne több éjszakát átaludni nem csak heti 1-et!
Most ismét zűrös az elalvásunk is, van hogy 12-re olyan álmos hogy csak leteszem a kiságyba és alszik, de van hogy 1órát ficereg,énekel mire nagy nehezen elalszik.

Rambóka valahol neten elérhető a Suttógó azon része amiben hónapos felbontásban van hogy mikor hogyan próbálkozzunk elaltatni a babát??
Második gyereknél nagyon ügyesnek kéne lennünk.
Gergő 1éves kora óta magától alszik el? Leteszed puszi, és kijössz a szobából?

Apple és a cicit már nem nyúzza szopizáskor?
Én az uzsit vezettem be elsőnek, hogy a több kajától jobban alszik..de nem jött be :(


Dimet Koriági engem is érdekelnek gondok és megoldások/ kísérletek alvásilag!
Vendég
 


Szia Bettica!
:D
Sztem Bence nem biztos,hogy a bölcsi hatására másabb otthon, lehet hogy a többi gyerektől tanultakat mutatja be neked?
Ha kiskincs más gyerekekkel van több időt akkor itthon bemutatózik, hogyan lehet levest kifújni a kanálból vagy szájból, és egyéb bugyutaságok..és persze 1-2 új szó is akad :)

Vagy más gondok vannak?

Summa summárom gyereket nevelni JÓL nem egyszerű, néha attól tartok nehogy vmit nagyon elszúrjunk:(
Vendég
 


Sziasztok!

Rambóka: köszi, hogy leírtad, de én már nem reménykedek hogy az én gyermekem jó alvó lesz... Ugyanígy voltam mint Te, hogy vártam a 6. hetet, 3 -6-12 hónapot, de semmi.

Leírom, hogy nálunk hogy zajlik az alvás, hátha valakinek megakad a szeme valamin:

Szóval napközben nincs gond, ebéd után bemegyünk a szobájába, igényli hogy melléfeküdjek, de 2 sünbalázs alatt elalszik. Általában 2 körül kel fel, 1-1,5 órát alszik. szóval szerintem ez nem sok.

Este fürdés 7-kor, na és ilyenkor jön az ereszd el a hajamat... Úgy felpörög, hogy nem lehet lelőni. rohangászik ezerrel... 9 körül mondom neki hogy menjük aludni, erre ő ellenkező irányba szalad, akkor mondom neki hogy jó, akkor anya egyedül megy aludni. Na erre már veszi a lapot, és jön velem. De nem elég kétszer elmesélni a sünbalázst, hanem még énekeljem ezt, meg azt, meg meséljem ezt meg azt, meg közben eszébe jut hogy szomjas, éhes, pisi, kaki, puki.... Mindegy csak ne kelljen aludni... Van amikor 1 órán keresztül játszuk ezeket. És egyszer csak beájul. Általában 10 körül alszik el, de fél egykor már ébred. Eddig egyedül alszik a szobájában, de ha megébred, akkor bemegyek hozzá, és már nem tudok kijönni tőle, mert nem enged. Szóval alszunk együtt egy ágyban reggelig, és általában óránként felébred, és csak hajtogatja hogy ODA. Na de hova??????????? Semmire sem válaszol, a lényege az, hogy álljak fel vele, menjek egy kört... Na persze, anya meg hülye... van amikor tudomásul veszi hogy nem veszem fel, de van amikor úgy megsértődik, hogy elkezd ordítani...
Szóval ez röviden. Van amikor éjszaka 2-szer csinálja, de van amikor 12-szer.....

ÉS most jön a poén: anyósoméknál szó nélkül elalszik magától, és végigalussza az éjszakát.... De csak ha én nem alszok ott.

Pár adalék: első perctől külön szobája van, mi nem zavarhatjuk, a nappali messze van a szobájától, nem hallatszik be a tv. Próbáltam vak sötétben- világosban altatni, párásítani.... A szobaajtaja mindig nyitva van, sötétben nem fél.

NA, ERRE VARRJATOK GOMBOT!! szerintem tuti engem hülyít, csak én meg nem tudom hagyni sírni. A dokinőnk azt mondta, hogy este fektessem le, csukjam rá az ajtót, és reggelig be se menjek :evil: De ez szerintem törést okozna a kis lelkében, és nem vinne rá semmi hogy kipróbáljam, inkább szédelgek nappal.

Arkon: szerintem egyszeri kelés nem sok, de minden viszonyítás kérdése.
Vendég
 


Arkon, jaj most látom hogy nem azt írtad hogy 1 kelés, csak azt hogy 1 éves. Hányszor van fenn? Szegénynek az orra lehet a ludas tényleg. Tejmentes diéta nagyon nehéz, tényleg. Én mikor szoptattam nem ehettem tejes dolgokat, mert Eszter kirügyezett tőle.

Anyóka: gyerekek hogy vannak? Természetesen betehetsz a táblicskuba, met kezdete: 2006. december. gyerek: Eszter 2007.11.22.
Vendég
 


Ha már ilyen alvós-téma van, akkor én is leírom a mi történetünket.

Tibike megszületett és vagy 1-2 hónapos koráig nem akart felkelni! Ne kövezzetek meg, plíz, mert ezt szó szerint kell érteni. Éjszaka aludt 6-7 órát, napal meg nemtom mennyit húzta volna, de én általában felköltöttem etetni, mert a gyerekorvos azt mondta, h éjszaka hagyjam, "ne rontsam el", de nappal ne hagyjam 3 óránál többet, nehogy kiszáradjon. Én meg hagytam 4 órát is, mert felkölteni nagy munka volt! A rekord asszem valami 35 perc volt, annyira nem akart felkelni, hogy meztelenre vetlőztettem, feöltöztettem, hideg kézzel masszíroztam... Aztán 25 perc költögetés után mellre tettem és 2 szívás után újra aludt. És a legjobb tanács az volt, h:
1. tegyem sűrűbben mellre
2. ne hagyjam, h elaludjék szopi közben.

Ez összefügg a szoptatástörténetünkkel, ami egy kész csőd.
De mostmár nem leszek lelki beteg tőle, kifeküdtem...

Nos, ennek a gyermeknek 2 hós korára programja volt. A franc sem akart neki programot kialakítani, de időközben rájöttem, h ez egy pontos gyermek, akinek fontosak a szabályok. Ha megszűnik a szabály, akkor pánikba esik, fel van háborodva!

Fél éves kora után valamikor beállt a napi kétszeri alvásra. Kb. így:
-reggel 8-fél9kor reggeli
utána alvás 11ig.
11kor tízórai.
2-3 között ebéd, utána alvás megint.
6kor uzsonna
8 után fürcsi, vacsi és alvás reggelig

VOlt vagy 10 vagy max. 20 olyan éjszakánk eddig, h megébredt valamiért. Általában fognövés vagy bedugut orr okozza az éjszakai ébredést.

Egy éves alig múlt el, átszokott az egyszer alvásra, de furcsan csinálta, mert 11 és 3 között aludt, tehát a tízórai és az ebéd között. Közben kitolódott az alvás ebéd utánra, de inkább előre jött az evés. Most 4 kaja van per nap.

2 éves kora körül másfél-2 órákat aludt délben, most, h ovis kicsit többet, asszem fáradtabb, s azért.


És az elalvásról: sokáig úgy aludt el, h betettük az ágyába és ott vigyorgott/dumált/gurgulázott egy ideig, aztán bealudt. Garzonban laktunk, tehát lefeküdt, nézte ahogy mi eszünk/olvasunk/micsinálunk... egy szobánk volt összesen.
Ez azzal járt, h ha pl. anyuméknál v máshol külön lefektettük egy szobában, akkor nem aludt el. Tehát mióta már van annyi esze hozzá, azóta egyedül egy szobában nem alszik el, sőt velünk is kell égjen egy kicsi villanyocska valahol, mert a sötétet nem szereti.

Igen ám, de éppen ezen a nyáron, tehát már 2 éves+ volt... huzamosabb időt töltött nélkülünk anyukáméknál.
Anyukám vele aludt!!!
Eredmény: gyermek mellé azóta is le kell feküdni és meg kell várni, míg elalszik, mert egyedül nem hajlandó elaludni. Ha elaludt persze csak reggel van kelés, de nekünk már ez is fárasztó - elnézést mindenkitől emiatt.

Most meg, amióta hideg van és nincsen fűtésünk, kb a pcos tali óta, azóta 3an alszunk, mert olyan hideg volt, h féltünk, h szétfagy a gyermek, ezért bevettük kettőnk közé. Kíváncsi vagyok, h hogyan fogjuk onnan kivájni majd, de nem merem egyedül altatni ebben a cudar időben...

Rami: én meg azt hittem, becsszó, h a nem-alvó gyerek az, aki a szülők fejében létezik csak, mert ha egy gyermeket lefektetsz, akkor mit csinálna egyebet, minthogy elalszik.

Mindenesetre én húztam a főnyereményt, kíváncsi vagyok, ha egyszer tesó lesz, akkor milyen lesz?

Pl. a hugicám annyit szenved a nem-alvással, h az valami rettenetes, egy hős a szememben a kiscsa, én már rég kiájultam volna, ha ennyit kell putyurkálni a gyermeket :(


Koriági: csak annyi tűnt fel nekem, h vizet s mindent kér amikor már elfogytak a mesék, stb. Mi ezt nem engedtük meg első perctől: tessék inni, enni, stb, reggel majd még iszol, eszel, stb.
És az egy mesével ő sem éri be, de azért mindig hangsúlyozzuk előre, h csak egy mese lesz, azán mégis kettő...

No, eldugultam. Megyek boggolni az oviról...

Kép
k.ir
 
 


Koriági!

Próbáld meg vhogy megszerezni a Kicsi Angyalkákat!
Talán a Viasaton ment, még, amikor Gergővel terhes voltam.
Arról szól, h. 2-3 problémás (evés, alvás, viselkedés) család beköltözik egy bekamerázott házba, ahol egy pszichológus Tanya Byron) figyeli és segíti őket.
Abban nagyon sok ilyen szitu volt, mint a tiétek.

Nem sírni hagyni kell, de nem szabad neki bedőlni! Ennyi idősen már nagy ravaszdik. Az alapján, amit leírtál, te vagy a hunyó, a gyenge láncszem a játékban. Ez viszont azt jelenti, h. te is vagy a megoldás kulcsa! Nézd meg a filmeket, segíteni fognak!

Csak tippeket tudok adni, de lehet, h. beválik:
Próbáljátok meg kicsivel később fürdetni, és utána már ne ereszd szélnek (tudom milyen az esti őrület, Gergő is addig rohangál, amíg csatakosra nem izzadja a fejét, mi ilyenkor szoktuk elkapni és be a kádba).
Nálunk fürdés után pizsi, mese, hiszti újabb mesék iránt (apjánál beválik, nálam max 2 mese, esetleg egy ráadás van, érdekes módon mégis kevésbé cirkuszol, mint az apjánál), villanyoltás, életveszélyes fenyegetések kilátásba helyezése, ha felzörgeti a Fruzsit, aki mindeközben égnek tolt seggel döglődik az ágyában az álomhoz vezető rögös úton. :twisted:
Fruzsi elalvása kicsit neccesebb. Van, h. mese alatt sikerül bealudnia, de ha apa eléggé elhúzza a mesélést, akkor túlpörög és olyankor elég nehezen alszik el.
Nála az vált be, h. bemegyek (áll az ágyában), nem veszem ki, csak átölelem, összeomlik, betakarom, persze feláll, átölelem, megsimizem, megint összeomlik, betakarom...és ez úgy 20-50-szer is, ha kell. Persze van, h. elfogy a türelmem, akkor átveszi apa, aki viszont seggpaskolással altatja ilyenkor, neki az vált be.
Az hihetetlen tud lenni, amikor már 5 perce nyugton fekszik, megpróbálsz kiosonni, és egyből felsír. :evil:
De ezek a ritkább alkalmak hálistennek!
Az éjjeli ébredéseknél a cumit keresi többnyire, ha megkapja visszaalszik.
(Az a fura, h. az utóbbi időben én már fel sem ébredek rá, mert a párom anyai ösztöne :D jobb, és ő az első nyekkenésre fenn van.)

Az óránkénti ébredés azért van, mert kb. 3/4-1 órás az alvásciklusuk. Amikor felszínessé válik az alvása és ott vagy mellette, akkor csak úgy tud visszaaludni, ha te segítesz neki. Ezen kellene próbálnod változtatni.
A "rácsukod az ajtót és hagyod üvölteni" nem jön be, mi is próbáltuk.
A párodat nem tudod rávenni, h. ő menjen be és fektesse vissza pár napig ilyenkor? Hátha ő meg tudná törni az ördögi kört és a gyerek rájönne, h. nem érdemes felébredni, mert nincs ott az anya, akit lehet szivatni? (jó, tudom, h. a pasik többsége felkelni sem hajlandó, nemhogy gyereket altatni, csak én vagyok ilyen mázlista, de hátha rá tudod beszélni)

A fél 1 egyénként standard ébredési idő. Furcsa, de nálunk is olyankor szokott ébredni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


ha egy gyermeket lefektetsz, akkor mit csinálna egyebet, minthogy elalszik.


Mit, mit? Áll és üvölt! :twisted:


Ja tényleg: pisi nálunk is fürdés előtt van, különben belehugyozik a kádba és még röhög is, mióta lecsesztük érte. :twisted:
Fogmosás után nincs kaja, inni max vizet kaphatna, de nem lett rászoktatva hálistennek (akit érdekel, olvasson vissza, mit küzdöttünk, amikor csak éjjel volt hajlandó inni és csak gyümölcslevet, na azóta ezt sikerült megszüntetnünk).
De a mesével mindig megpróbálja elhúzni az időt. :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ez a mesetéma:

Ugyanaz, mint Rambókánál. :evil:
Apának eer mesét kell elmondania, mert hagyja magát.

ÉS: itt volt anyum nemrég pár napot. Ne is mondjam, h nem volt délutáni alvás. Anyum az ezredik mesét mondta és a gyermek vigyorgott, h nem alszom és még mondjunk másik mesét is! Nem is aludt! - Ilyenkor nincs mit tenni. Kibírni az egyre hisztisebb délutánt és este korábban fektetni.
(Én nem voltam itthon a délbeni altatás időpontjában, éppen azért hívtam ide Anyukámat, mert dolgom volt.)

Koriági: én is osztom Rami véleményét. Fürdés után legyen a lefekvés. Ezt nem kipróbálni, hanem megszokni!

Nálunk az evés az, ami az én jelenlétemben nem megy egyedül. Ha ottvagyok, akkor etetem kanállal, ha nem vagyok ott, akkor (malac módra, igaz, de) eszik egyedül. Külnben képes nemenni :(

Lányok: minden gyermek estére pöccen be? Nálunk is este van a nagy randallírozás. Az Apa hazaérkezésével kezdődik... tehát 7 óra tájban...

Kép
k.ir
 
 


Sziasztok!

Koriági!

Gáznak tűnhet így leírva, de én is Rambókával értek egyet.
Eszter szivat Téged és ez csak rajtad áll, hogy megszüntesd. Úgy ahogy azt ő leírta. Majd 2 évesen már nem olyan picike Eszter, állj keményen a sarkadra, különben sosem lesz ennek vége. Szerintem. 8)

Ákos alvástörténete:
3 hónapos koráig karban és/vagy cicin aludt el. 3 hónaposan magától úgy döntött, hogy ez így neki nem jó, leraktam az ágyba, ha álmos volt, alvós zenecsikó bekapcsol, ajtó becsuk és kijöttem. A mászással/megfordulással kezdődtek a bajok, mert akkor ha nem volt nagyon nagyon álmos, el tudott ficeregni, beakadt a lába, stb. de ezen egy félbevágott polifoam szivacs beiktatásával (a rácsba befűzve) segítettünk, illetve ott voltam mellette (aludtam a kiságy rácsán a hokedlin ülve) amég el nem aludt, aztán kijöttem. Amikor már fel tudott állni, akkor az volt ami Rambókáéknál, felállt és állva üvöltött. Ekkor vagy 100-szor visszafektettem, amég türelemmel bírtam, egyszercsak elfáradt és elaludt. Most, kb. 11 hónapos kora óta, berakom az ágyba, puszi, simi, cumisüveg, zene és kijövök. Ha nagyon sír (már nem) akkor visszamegyek, megölelgetem, de nem veszem ki, visszafektetem, és kijövök. Max kétszer és nem többször, de most már tényleg nincs is szükség rá.
A Férjem egy ideig próbálkozott azzal, hogy bent volt nála még elaludt, de amint ki akart jönni, Ákos szeme azonnal felpattant és még jobban üvöltött mint korábban.

Szóval, szó mi szó, én az össze tankönyvi hibát elkövettem Ákossal és mégis alszik, úgyhogy nem biztos, hogy feltétlenül ezen múlik a dolog. Mindig próbáltam alkalmazkodni hozzá, amennyire a saját lehetőségeim engedték, de nem engedtem hogy a fejemre nőjön. Viszont mindvégig kelt egyszer éjjel (ált. fél 1 és fél 3 közt), mostanában ha jól bevacsizik, akkor szokott előfordulni, hogy egyáltalán nem kel már fel. Lehet hogy erről is le tudnám szoktatni, ha tejcsi (tejital) helyett vizet adnék neki éjjel, de nekem nem gond felkelni. Ha nem ébred fel, akkor is felkelek és megnézem, hogy minden rendben van-e vele. Ez az én hülyeségem, ha lehetne 10 éves koráig légzésfigyelőn aludna. :oops:
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Koriági: Sztem a végtelen ciklusú mese olvasást kell megszüntetni. Elmondani neki, hogy max 2 mesét kap és ehhez kell tartani magad. Lefekvés után már nincs evés, max vizet ihat... Ha rendesen vacsizik, nincs az a gyerek, aki éhen halna éjjel ;)
Ami még eszembejutott, hogy azt írtad a szüleidnél nincs gond az alvással. Párod próbálta már altatni? Hátha neki nem produkálja magát a csemete...
Ha éjjel a cumira ébred, hogy kell neki, de nem találja, akkor csitesd a ruhájára egy cumitartóval. Én nem voltam ennek híve, de amikor Bence éjjel 5-6x is felkelt csak a cumi miatt, akkor beadtam a derekam. Azt hittem, hogy kényelmetlen lesz neki, de nem. Megszokta, hogy ott van, hogy azon fekszik és tudja, hogy hol keresse...
Ja és nekem is Rambóka által említett műsor jutott eszembe, hogy esetleg megnézhetnéd. Volt benne olyan gyerek is, aki nem volt hajlandó enni és volt olyan is, aki mellett anyának ott kellett aludnia, mert egyébként üvöltött... Asszem én a Zone Clubon láttam anno, mikor vártam Bencét pocakosan...

Kincs: Bence viselkedése úgy változott meg, hogy minden olyan dolgot megpiszkál, amiről tudja, hogy nem szabad. Egyszer csak leül és rájön, hogy Anya nem rá figyel és megy a hiszti: hátára fekszik, néha még a fejét is megkoppintja a kövön... De főleg az a feltűnő, hogy Apát nem engedi magához közel. Most ezen dolgozunk, már elértük, hogy játsszon legalább az apjával, pár napja már engedi újra neki a fürdetést is, úgy hogy nem vagyok bent. Szóval ez mind a bölcsibe szokástól van és nem eltanult dolog (kivéve a hisztit, bár az sztem már "aktuális" lett volna amúgy is)...

Kép

Kép
bettica
 
 


Hú, köszi lányok a tippeket! Igazatok van, én is tisztában vagyok vele, hogy engem szivat a csajszim, csak az az igazság, hogy nincs erőm már... A férjem nem kelhet hozzá, mert reggel korán kel, állandóan úton van, és tényleg nem lehet fáradt... Altatni meg esélytelen hogy az apja altassa, mert a gyerek elkezd üvölteni torka szakadtából hogy engem akar, és a férjem nem bírja elviselni lelkileg az üvöltését... hiába, férfiból van.

Szóval köszi mégegyszer mindenkinek, esküszöm erőt adott, hogy igenis meg tudom csinálni!! Ma kezdek, és nagyon következetes leszek! szorítsatok!
Vendég
 


Ja és a mostani idegbajom: hazajövünk bölcsiből, minden rendben. Kb 15 perc és mint akinek elmentek otthonról. Rángatja a nadrágom, verekszik, tépi a hajam, ha nem vagyok résen, ha rá merek szólni bármi miatt akkor üvöltés van. Most meguntam, hogy nem jó neki semmi és betettem az ágyába. Ezt az üvöltést játsszuk már kb egy hete. Semmi sem jó, nem fáj semmije, nem éhes, nem szomjas, nem kakis, nem pisis. Egyszerűen csak anyás, de ember legyen a talpán aki egy 12,5 kilós gyerekkel a kezében tud járni kelni egy lakásban 2 órát... Lehet le kéne vinnem sétálni, bár ma voltak kint a bölcsiben, így nem foghatom arra, hogy már be van zárva x ideje... Fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Cipelni nem akarom és nem is tudom a fenekét, csak azért hogy csend legyen...

Kép

Kép
bettica
 
 


Koriági: Csuriban érted az összes ujjam! Sikerülni fog :) Tudom!

Kép

Kép
bettica
 
 


Apa kérdéshez még annyit, hogy biztosan van szabadnapja. Az én párom is dolgozik, vezet, tehát neki is kipihentnek kell lennie, de van szabadnapja és olyankor segít is amiben csak tud. Felkel éjjel a gyerekhez ő is, ha kell, ha ő ébred először. Szóval totál megértem, hogy nem lehet fáradt, de neked sem jó a kialvatlanság, azért ezt valljuk be ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Koriági, akkor most gondolok rád, úgy érzem éppen most folyhat a küzdelem... :wink:

Igen, azt éreztem kritikus pontnak a leírásodban, hogy az este egy jó cirkusz a gyereknek és felpörög, illetve jó partner vagy a bohóckodásban. :)

Nem mondom, hogy én jól csinálom, Benivel azért küzdünk még (de nála 99%, hogy a sok betegség a ludas), de sikerült a két gyerek alvási szokásait maximálisan közelíteni. Bogi jól csinálja, vele sose volt gond. Dehát ő más.
Neeeem, nem egyszer kel. Bárcsak.
Este 8kor van fekvés, én éjfélkor szoktam végleg elaludni, addig 1szer, de inkább 2szer át kell menjek. Sőt, ha 1-2 óra fele kel, gyakran akkor is. Nekem könnyebb még ilyenkor kelni hozzá, mert viszonylag vissza tudok aludni.
De ha alszom 2 órát mondjuk, akkor az az egyezség a párommal, hogy akkor már ő kel - hacsak nincs vészhelyzet pl lázas betegség -, mert sajnos olyan rossz alvó vagyok, hogy utána már nem alszom vissza reggelig. :shock:
Átlagosan éjfél és reggel 7-8 között még ébred 2-3szor, tehát összesen 4-5 alkalom...

Beninél az a gond, hogy orrmandulás, ezért konstansan ömlik belőle a takony. Nem lehet vele mit csinálni, 7-8 orvosnál jártunk, mindenki a műtétet helyezte kilátásba, ami csak 2 éves korban következhet be. Nyáron volt két remek hónapunk, amikor tiszta volt a gyerek, és többnyire át is aludta az éjszakákat. Aztán még a szeptembert sem várta meg a drága, és máris megint beteg lett. :( Szeptemberben - számoltam - 4 napig volt hurutmentes, e hónapban 1 hetet. Reménykedtem benne, hogy ha a hányása megszűnik - mint ahogy meg is szűnt -, esetleg a hasfájása, puffadása is megszűnik, és jobban fog aludni, dehát nem, ezek szerint nem ez a baj.

Nálunk az esti ceremónia nagyon kötött. Leszakadhat az ég és macskák potyoghatnak az égből, de ezt megborítani nem lehet. Boginak fogalma sincs róla, hogy lehetne ezt másképp (kétségbe is esnék :lol: ). Mese csak a fürdőkádban van a vacsi után, többnyire 3 mese közül választhat, a fogfaló szörnyecskék az első, a második papa repülő autója amivel a holdhoz fel lehet menni, a harmadik a kiskacsás párnája, aki elment a mosodába de azóta is nyaral és nem jött még vissza. :lol: Ezeket szoktam költögetni tovább, a végén annyira cifra lesz, hogy olykor belesülök, a kiskacsa megy fel a holdhoz és így tovább.
Ezután azonnal ágyba kell menni, de ez azért jó, mert a fürdést sem lehet elhúzni a végtelenségig, a gyerek nem ázhat szét. És ezt tudja is.
Van gyerekeknek való fürdősó, a jó meleg vízbe beleteszem és relaxál.
Nagyon fontos szerintem az a tárgy, amivel elaltatja magát, Boginak ez most a mosószabadságon levő kiskacsás párnája, Beninek meg a fehér textilpelus, pici koruk óta.
Mire felöltöztetve az ágyba teszem őket, már ragad le a szemük.

Egyébként van ilyen Magyarországon is, hogy pszichológus kimegy házhoz felvevővel, és videóra veszi az egészet. pl. az Ágacskásoktól kaptam nemrég hírlevélben, hogy van ilyen szolgáltatásuk. A videót aztán elemzik, meg vissza lehet nézni stb.

Bettica, teljesen normális a gyerek viselkedése... de szerintem ez olyan sokáig nem tart. persze, mi a soká? hát, 2-3 hónap...

Na lelövöm magam, ha a nyelvem megindul, tudok én ám beszélni.
:shock:
arkon
 
 


Bettica, segítenék, én ezen átmentem de kb erre a mondatra van csak időm...egy fontos, ne büntesd!tűrj!cipeld!simogasd és úgy hagyj rá mindent, hogy azért szabj hatéárokat de ne olyan éles határokat mintha büntetnél, magyarázd el neki, mi miért és hogyan, de engedj neki több törödést most mérges!!!!!elmúlik...
Vendég
 


Szió!

Koriági remélem sikerélményed volt!!
Én is azt érzem szigorúbb kell legyél, a viasaton volt dadusos műsor is ott is ilyen problémákat oldott meg a dadus, maximalizálva volt a mese és a lefekvési ceremónia.
HAJRÁ!

Kir osztom Rambóka véleményét, ha nem alszik a gyerek akkor állva üvölt vagy fetreng, pakolja a takarót stb. :?

Rambóka én is mázlista vagyok! :D
férjem hamarabb ébred mostanában a sírásra éjszaka mint én

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Koriági!

Nem akarlak a férjed ellen hangolni, de az én párom is 5-kor kel és este fél 7-8 körül ér haza.
De nálunk is valahogy úgy van, mint Norkáéknál, h. ha hajnali 3 után fel kell kelnem a kölyökhöz, akkor onnantól nem nagyon tudok visszaaludni.
Apa viszont simán felébred, átmegy, betolja a gyerek fejébe a cumit, visszafekteti, lemeózza a nagyobbikat, betakarja, aztán visszajön lefekszik és már alszik is.
Én még tuti félórán keresztül próbálnám a kihűlt lábaimat felmelegíteni, nem tudnék visszaaludni a korgó gyomromtól, nyomna a párna, melegem lenne, pisilnem kéne, meg hasonlók, neki meg meg sem kottyan. Csodálom érte nagyon!


Drukkolok ám az elhatározásodhoz.
De akkor se add fel, ha ma nem sikerül! Apró lépésekben lehet haladni.
A mostani Supernanny-s sorozat éppen amiatt lett kevéssé szimpi, mert a dadus 3 nap alatt csodát tesz az elkanászodott kölykökkel.
A múltkor egy olyan családnál, ahol az egész család a szülői hálóban aludt a földön szivacsokon, mert a kurv@ kölykek kimásztak az ott felállított utazóágyakból(!), egy (1!) nap alatt kiszoktatták a gyerekeket a vadiúj kiságyaikba különszobába úgy, h. berakták őket az új ágyukba, betakarták, rájuk csukták az ajtót és hagyták őket üvölteni. :shock:
Ilyen nincs! :evil:
És az a legnagyobb baj vele, h. a problémákkal küzdő anyukák megnézik, kipróbálják, és nem jön be, ők nem tudnak csodát csinálni a saját gyerekeiknél 1-3-5-9 nap alatt sem. És inkább feladják, mondván, h. nem megy.



Evés:
Fruzsi most kezdte a "ledobálom-anya felveszi-megint ledobom" játékot. Volt üvöltés, amikor a 3. rászólás után kiettem az etetőszékből! :twisted:
Mondtam neki, h. aki nem eszi meg a kaját, hanem ledobálja, az biztosan nem éhes. Nem tudom mennyit értett meg belőle, de miután visszaültettem, már nem próbálkozott.
Bezzeg vacsinál apánál! :twisted: Csirkefogó!

Gergő meg Fruzsi hozzátáplálásának megkezdése után kezdte el, h. őt is etetni kell. Azóta a full család eteti. Pedig korábban már simán belapátolta a kajákat.
Én küzdöttem egy darabig, de miután rajtam kívül mindenki megetette, csak én álltam ellent, emiatt viszont aztán minden kaja veszekedésbe torkollott, végül feladtam és én is etettem jódarabig. Aztán most, h. Fruzsi is többnyire önkezűleg eszik (nem, nem késsel villával :twisted: csak kézzel) már nem annyira fontos, h. etessem. Ma pl. miután a tejbegríz felénél szólt, h. "Anya etessél meg!", közöltem vele, h. azért egy tejbegríz nem egy makaróni, talán ki tudja kapirgálni a tálkájából :evil: , és csodák csodája tényleg sikerült kikapargatnia! :twisted:
Meg is lett dícsérve nagyon. :D


De én pl. a durvulásaival nem tudok mit kezdeni.
Szegény Fruzsit folyton felborítja, ellöki, ráfekszik, megnyomorgatja.
Pedig szegényke annyira rajong a bátyjáért, annyira szeretne odamenni, megtapizni a nagytesó haját. De a fiam Fruzsi pici kora óta nem bírja elviselni a közelségét. Mármint fél tőle, h. Fruzsi megfogja a haját, a fülét, bármit. És inkább fellöki. vagy menekül előle.
Korosztályos gyerekekkel nem csinálja. Barátnőkkel kézenfogva sétál. Szóval nem tudom, h. mit tehetnénk?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Most én is csak gyorsan...

Koriági???? Mesélj majd!

Hunci: Nagyon köszönöm. Már azt hittem, velem van a baj...

Arkon: Barlangterápia! Ha szerzel beutalót, lehet tudok segíteni bejutni ide a Szépvölgyinél lévőbe...

Jövök majd részletesebben is ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


No, itt vagyok hosszabban is...
Szóval, Arkon, küldj privit, ha érdekel a barlang terápia (párom nővére dolgozik ott). Sajna korán reggel van a terápia, viszont a 3-4 hetes kúra nagyon hatásos tud lenni. Apa is ment, mikor 3éve télen hetente kapott be valami bacit, ami szépen rátelepedett a garatra, tüdőre, arcüregre... Az első héten rosszabbodott neki (ez tök természetes, a kezelés velejárója), aztán a 2. héten javult és a 3. héten már semmi baja nem volt. Abban az évben nem is volt neki több fertőzése és a nyári allergiája is enyhült kicsit. Allergiában és felsőléguti fertőzésekben gyakran szenvedőknek szoktak javasolni évente egy kúrát. Van olyan ismerős, aki 3 év alatt olyan szinten helyrejött, hogy nem kellett neki allergia gyógyszert szedni... TB által támogatott, ezért kell a beutaló, viszont nagy a túljelentkezés :( De talán be tudlak benneteket juttatni bármikor, ha gondolod. Orvosi felügyelettel van a kezelés :)
Íme a link, ahol több infó van: Szemlő-hegyi barlang
Terápia...
Most látom, hogy már van délutáni kezelés is... Ez viszont annyira nem rossz, lehet Apát is beküldöm megint, immár Bencével (ártani nem fog Bencének sem :) )
Anyooo, ha titeket is érdekel, akkor szóljatok, bár sajna ti elég messze laktok :( Nem is tudom, hogy Arkonék most hol laknak, lehet nekik is messze van már :roll:

Hunci: Igyekszem akkor lefoglalni Bencét, sokat összebújni, bár eddig is ezt akartam Kandika tanácsára, de néha nem egyszerű, mert ezzel is "büntet" a nagyfiú, hogy nem hagyja magát :(

Koriági, remélem sikeres volt az éjszaka ;)

Kir: Hogy te milyen mázlista vagy :shock: Kívánom, hogy kistesó is ilyen jó adottságokkal rendelkezzen majd :) Főnyeremény ez a gyerek! :) Nem cserélünk pár napra? :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok a babaszobán hol találom a recepteket?? Régen olyan jól lehetett ott keresni ételeket akár hozzávaló szerint is, és most nem lelek semmit :?

Koriági??????????
Vendég
 


Sziasztok!

Kincs, Itt találod a recepteket! :wink:

Bettica, köszi, lehet hogy érdekel, majd átbeszéljük még Apával.
Bencével kitartás, iszonyú nehéz, de el fog múlni!

Koriági, mi volt? Mesélj, hogy bírod?

Rambóka, ötletem sincs! nem lehet, hgoy a féltékenység jön így ki Gergőn?

Rólunk. Dorka már jobban van, Ádámnak viszont újra kell a Ventolin is :evil: :evil: Tököm tele van, hogy most ugyanaz van mint tavasszal, havolnta egyszer befullad a gyerek mert Dorka hazahozza az oviból!!!

De voltunk neurológusnál, minden rendben van vele, tuti nem örökölt semmit tőlem! :) A bólogatásra azt mondta hogy valószínűleg egy rossz szokás nála, de ha gyakran csinálja továbbra is akkor vigyük vissza.
Éééés, mivel megint ennél a dokinál jártunk, a fiam megint produkált valamit: KEDDEN ELINDULT!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Azóta gyakorol bőszen, annyira édes! :) :)

Hoztam pár képet - nem tudtam választani...

Kép így szeretem a tesómat! :)
Kép Anyám nem ad enni!
Kép Sétálunk a Tesóval!
Kép Segítek főzni Anyának! :)
Kép nagylány
Kép Tesó próbál megitatni :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


no, én is vagyok...alvás téma rulez :D

(rami, koriági tőlem megkapta azt amit nekem küldtél anno)

hol is kezdjem...
most,hogy megszületett a 2. gyerkőcünk, már tudom,hogy nem csak én tehteek zsuzsi rossz alvásáról. zsuzsi a legelsü pillanattól rám volt kattanva. rajtam aludt, cipleni kellett, ha letettem, nem volt olyan,hogy sírt és abbahagyta. ááá....egyre jobban sírt. zsófi az elejétől fogva leteszem és elalzsik gyerek. nappal nem, akkor vagy be kell menni hozzá néha, vagy leteszem az ágyunkra, lefekszek mellé és fél perc alatt elalszik. ő nem volt hasfájós, mindig cicire tettem. zsuzsival próbáltam kihúzni 2-3 órákat, sétálással. és a hasa is fájt. ördögi kör volt.
és ugye a hosszú sétálgatások után kb. 4-5 hónapos lehetett mikor rájöttme,hogy zenére riszálással elalszik. ez ment hónapokig. aztán elrontás volt az,hogyha felkelt sokszor betettük közénk, mert nem tudtam másképpen visszalaltatni. aztán 1 éves kora körül lett rosszabb a helyzet. (akkor szoktattam le a riszálásról, mert terhes lettem. és akkor lett annyi esze,hogy szívasson olyanokkal,mint koriágit akislánya. de ezekről hamar leszoktattam!!) ugyebár megpróbáltuk a sírni hagyást. pár napig segített. de ennyi is volt. ott ülök mellette módszert. akkor nem ment. mostmár igen. na, és most ott tartunk amit tanácsoltak. esti mese a szivacson, ágya mellett. beteszem az ágyába, és ott maradok mellette kussban. ami nehéz, mert beszéltetni akar. de hétfőtől tényleg megpróbálom azt,hogy nagyon gyenge lámpa, újság a kezembe és leszarom, de ott vagyok. és minden este picit arrébb kellene mennem. és a végén, majd csak kimegyek és elalszik. ezt nem látom magam előtt, de hátha :D de mióta bölcsis gázosabb a helyzet, mármint az elalvásnál. ezért az elalvással nem volt sok gond, hamar elaludt. de mostanság. és a nappali alvása meg katasztrófa, minden nap összeveszünk. ha meg nem altatom el vhogy, akkogy 3tól totál K.O.. és persze akkor zsófi sem alszik, csak picit. és ő is K.O.....délben nagy harcok mennek. de 2 hét múlva megpróbáljuk a bölcsiben altatni. éjszaka meg tényleg akkor kel fel, ahogyan a dokinő mutatta a grafikonon. ugyebár ahogyan telik az éjszaka egyre éberebben alszanak. az elején nagyon mélyan, aztán kevésbé. és állításuk szerint azok a ygerekek, akok megtanultak elaludni ha felkelnek éjszaka vissza is alszanak. de mivel zsuzsi nem tanult meg, így nem is tud visszalduni. kezdődik 11 és fél 1 között vmikor. egyszer vagy kétszer kel. ha mákunk van utána már csak reggel. ha nincs mákunk, akkro kel még 3 körül. 5 körül is. 6 után, de olyankor mindig. az apja befekszik mellé a szivacsra és alszanak tovább. ha nyűgös, akkor nem. akkor vonyít. az idegesítő. de ő olyat sosem csinált, hogy felkelt és játszott, vagy nem akart visszaalduni. de vissza akart, de velem. 1 éves kora után az már nem jött be,hogy betettük magunk közé, visszakérdezkedett az ágyába. de nem akart egyedül maradni:) most is amikor mesélek neki mindig mondja,hogy ne oltsam le a lámpát. pedig van éjjeli fénye.
ja, az azért bejött nálunk, hogy fürdés és utána ninsen kijövetel a szobából!!!!! mese és alvás.
zsófi meg? fürdés 7-1/4 8kor. evés. puszi. jó éjszakát zsófika! és alszik. néha még játszik az ágyába, egyszer szól nekem, még egy simi és elalszik. éjszaka ált. 1szer kel 2-5 között vmikor. és 7ig alszik. (ha hamarabb kel, fél 7kor, akkor beteszem mellénk és továbbalszik) de ha éjszaka felkel esetleg nem teszem be közénk, hanem ülök kuksolok és várom,hogy visszaladujon. adok neki cumit, ha eldobja, és nyüszít tovább akkor éhes. :) kap enni. és akkor megvolt az egy felkelése. de ált. 11 körül forgolódik, de visszaalszik simán. és ilyen volt az elejétől fogva. utálta ha riszáltam vagy sétáltam vele!!!!!! pedig akartam :))))))
ennyi.
szóval, most sok minden bekavart pont, bölcsibe szoktatás, és nagymamák hada volt nálunk,hogy vki vigyázzon zsófira. most gyulén vagyunk 4 napig. de ha visszamegyünk azt vetem be,hogy olvasok és tényleg nem figyelek rá. mert azért hiába teszem be akiságyba, kotyog. fogd meg a kezem anya, stb..... meg elkezd mesélni magának :) még annyi... érdekes, de zsuzsi pl. nem olyan, hogy pl. elkezd vmit babrálni és abba belealszik. nem, ő egyre jobban babrálja, egyre intenzzívebben és egyre jobban. és az a pici álmosság is kimegy a szeméből.

bocsesz, hosszú votlam. de erre is kössetek vmit :))))

jaaa, a dokinőnk és a védőnő szerint már nem fog zsuzsinál bejönni ez a módszer. már nagy hozzá. szerintük még fél-1 év és megjavul a helyzet. no, majd meglássuk.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


bettica, nálunk is megzakkanás a köbön....bölcsifrász. :)
úgy terveztem,hogy csak délig marad majd, és nem fog ottaludni. de mivel most hazaérünk délben egyszerűen meghülyül. játszik ezerrel. lefeküdni nem akar. estére kivan totál. múlt héten, mondjuk vasárnap volt, ott volt anyós, nem aludt délután...hát...estére dühöngő vadállat lett. fél óra hosszáig örjöngött. közel álltam ahhoz hogy leöntsem szegénykét vízzel, de totál ki volt borulva. végül az apja keméynen megnyugtatta. vhogy az ő hangaj határozottabb volt a lefekvést illetően. azt hittük ezek után kidőlt és végigalussza az éjszakát. de nem :(
mert azér tolyan is van néha :)))
na, bedugulok

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Anyoo köszönöm!
Jobbulást Ádámnak! Az elinduláshoz gratula! :)
Képeken nagyon helyesek!!
látom a konyha nektek is csatatér :lol:

Szió Dimet!
Mindenki azt mondja,hogy azért ébrednek mert nem tanultak meg egyedül elaludni..okés de ha egyszer nem tudnak egyedül elaludni :shock:
Férjem altatja néha esténként,ő lefekszik a kiságy mellé és úgy csinál mint aki alszik (lehet nem nagyon kell megjátszania :lol: ) és azt mondja beválik,ha nagyon nyöszörög akkor megsimizi.
Bölcsis elalvásra kíváncsi leszek,lehet ott simán megy majd?

Az nekünk is bevett szokás,hogy fürdés után már a szobában öltözünk puszit kap apától lámpa leolt ajtó becsuk,és játékokat sem kap hiába mutogat, két maci van a pelenkázón azt elveheti de több nincs.

jajj durmolnom kellene az ücsörgés helyett
jó éjt
Vendég
 


Dimet, altatásról. Mi kb. ugyanígy voltunk Dorkával mint Ti Zsuzsival. KÉzben altattuk kicsinek, másfél éves kora utánig, míg a "nagy" ágyat meg nem kapta, nem is volt hajlandó máshogy. Így utólag már azt mondom,hogy gyenge voltam.

Ágycsere után annyit változott a helyzet, hogy nem kézben aludt, de ott kellett ülni fölötte míg el nem aludt - és ha nem aludt elég mélyen, simán felébredt ha jöttem ki a szobából.
És csak én voltam jó! Amíg Ádám születésekor be nem mentem a kórházba, csak velem volt hajlandó elaludni! Azóta már kezdünk alakulni, néha-néha elalszik egyedül. Először azt próbáltam, hgoy nyitva hagytam az ajtaját és leültem úgy, hogy lásson az ágyából, hogy ott vagyok, csak nem az ágy mellett ülök. (éjjel eg ykis lámpa világít náluk, sötéttől tehát nem fél)
Most már odáig eljutottunk, hogy ha Ádám elaludt - külön altatjuk őket, utána viszem be a kiságyba, de ő pl. nem szeret kézben elaludni, le kell őt tenni. Úgy tűnik, a második gyerekek ilyenek! :) - akkor rájuk lehet csukni az ajtót és akkor ő is elalszik.
Vagy a legújabb, hogy csak behajtjuk az ajtót, látja a kinti fényt, hallja a mozgást, tudja hogy itt vagyunk és elalszik.

De már 5 éves lesz és igazán még mindig nem jött helyre, most kezd alakulni a dolog. Kívánom, hogy Nálatok könnyebben menjen!!!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Szóval azt mondjátok,kössem fel a gatyám én is???Én el sem hiszem,hogy létezik olyan gyerek,akit letesznek és alszik :shock: Lara eddigi életében talán 3-4szer aludt el egyedül.Fáradt és elkezd sírni,hogy "altasson már el valaki" Ha tudna beszélni,tuti ezt mondaná.
Már a 12 éves is ezt mondja az apjának :shock: Engem is vegyél ölbe és altass el! :shock: :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


hát, ez van. de megpróbálom. lehet többre nem jutunk mint ti dorkával. de nem az elalvássla van gondom, hanem hogy felkel este. azt ne tenné :)
gondolkoztam,hogy zsófit már betenni mellé, de félek a jóalvó kicsit elrontja a nagy. ah. nehéz ügy.
majd alszunk pár év múlva:)

hát, zazzy változó. lehet ő megtanul később aludni. nemtom miylen, próbáld meg picit sírni hagyni és bemenni hozzá az ágymellé. simi,hogy aludj picim és kimenni. mondom ez zsuzsinál sosem, semelyik életkorban nem jött be. de hátha :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lányok: mit lehet adni egy egyévesnek, ha fáj a torka?

Dimet: mit mondtak az alvásambulancián?

Koriági, sikerült következetesnek lenned? Ne add fel, kell egy jó pár nap mire sikereket érhetsz el, egyik napról a másikra nem fog menni! Drukkolok nagyon!

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica, írtam,hogy mit mondtak. :) tanítsam meg elaludni. :)

oscillococcinum (felet kis vízben feloldva)+echinacea bogyó (5 bogyó feloldva/nap)

kamilla tea, csipkebogyó tea áztatva.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Zazzy, de van, egyről tudok :wink: nekem mázlim van.kicsiként beraktam, és aludt.Most a bölcsi megváltoztatta, igényli a mesét, lerakom, mellé fekszek és Dina mellé (nem férünk el csak nehezen a nagy ágyban hárman, Dina a szerelem a bölcsiből és venni kellett egy 80 cm-es Dina rongybabát, vele alszik, eteti, itatja, cumit, puszit, ad neki, öleli másnapig amíg az igazi Dinát meg nem látja)
Szóval lefekszem, kopogok, hogy bejöhetek-e mesélni, bemegyek, mesélek, mindig ugyanazt kell, aztán hátsimi , csukd a szemed, becsukja, én is becsukom (lecsekkolja) és 5 p után kimegyek.Ha sír, nem alszik el, ugyanez, cask már nincs mese, csak hátsimi, ha megint nem alszik, akkor előjön a Dadus-módszer, bemegyek, nincs hátsimi, aludj, ha megint sír, nincs semmi, csak betakarom és nem szólok hozzá és akkor már tudja, aludni kell.Alszik.Ez legrosszabb esetben is fél órás procedura, de ha rögtön alszik, akkor mesével együtt 10 p.Fél 8-kor lerakom, legkésőbb 8-kor alszik.
Ez amúgy cask a bölcsitől van, addig nem volt "gond", csak simán elaludt.
Vendég
 


Dimet: Bocsi, figyelmetlen voltam. Azért ez durva, hogy közlik, tanísd meg elaludni... Remélem hamar rendeződnek ezek az alvásos gondok mindenkinél.
Ötletet köszi, megnézem, hogy ezeket lehet-e kapni benzinkúton... Ha nem, akkor megyek ügyeletes gyógyszertárba. Most ezt a Homeogene 9-et adtam neki, más nem igen volt itthon... Közben be is lázasodott :( Csináltam neki csipketeát mézzel, most azt kapja. Kamillát nem merek neki adni, mert attól még hasmenése is lesz :?

Kép

Kép
bettica
 
 


Anyooo: Nagyon édesek a gyerkőcök. Ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire szalad az idő! Gratula a járáshoz!!!

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!!

Jelentem, túléltem az elmúlt két éjszakát!!

Hát, tudom hogy nem lesz könnyű, de úgy tűnik alakul a téma, de nagyon kis lépésekben haladok. Most az a helyzet, hogy 8-kor fürcsi, és a szobájában felöltözünk, kap apától puszit, és alvás. És tegnap már nem ellenkezett, magától mondta amikor kivettem a kádból, hogy megyünk csucsulni. Na elalvásnál még melléfekszek, mert ha csak ülök mellette, nem hajlandó lefeküdni. Szóval lefekszek, elmesélek 2 mesét, aztán úgy teszek, mint aki alszik. Persze ő dumál, meg próbál megnevettetni: pl: tegnap belenyúlt az orromba... De szigorúan nem szólaltam meg. Igaz hogy egy fél órába telt, de elaludt. És 2-ig aludt is, na de utána megint kezdte hogy álljak fel vele. Nem álltam, csak lefeküdtem mellé, és mondtam neki hogy fáj a hátam. persze megsértődött, és 2-3 között szinte 5percenként bepróbálkozott, de aztán elaludt. Szóval nehéz, de muszáj.

Apa téma: nálunk a férjem nem ez a típus, aki felkel a gyerekhez... próbáltuk, de neki nincs türelme...Veszekedhetnék vele állandóan emiatt, de hiába. Meg egyébként is, a gyerek ordít ha nem én megyek be hozzá, és nála nem nyugszik meg.

Dimet: hajrááá!! Drukkolok nagyon hogy sikerüljön az átalvás! És szerintem is gyerekfüggő is, jó, tény hogy én is sokmindent elrontottam, de ez talán azért volt mert állandóan kísérletezgettem, és sokszor inkább a könnyebb utat választottam. Jaj, és aki még emlékszik, nekem Eszter brutálisan rossz alvó volt, volt olyan hogy az első 3 hónapban délután 5-tól hajnal kettőig járkáltam vele fel-alá, mert ordított mint akit ölnek!! És nem túlzok!!! És nem volt hajlandó aludni csak ölben!!!

Anyóka: sajnálom hogy Ádám is elkapta, gyógyuljatok meg hamar!! Valami immunerősítőt szednek a gyerekek? Az aloe Berry barackos lötty naggyonnn jó immunerősítő!!
Vendég
 


Bettica: most olvasom, jobbulást Bencének! az occiloccocinum tényleg jó!! a mézet meg szopogattasd is vele, az is csodákra képes! Meg ha van aloe first spraytek, akkor fújjál bele a szájába! HIhetetlenül jó!
Még mielőtt valaki azt hinné érdekelt vagyok az aloe termékek forgalmazásában, csak szólok hogy nem! Csak tényleg nagyon jók!
Vendég
 


Hunci: nem mondod hogy már szerelmes a fiacskád!! Az igen!!! Biztos helyes kiscsaj!!
Vendég
 


Köszi lányok! Oscillot beszereztem 2-kor kapott egy adagot. Most azon filózok, hogy hívjak-e dokit, mert kezd az orrából barnás, sűrű váladék jönni, márpedig ez akkor baci :( Szívjuk neki ezerrel az orrát és rengeteg jön belőle :( Ha meg is kapom ma a receptet és elmegyek patikába, jó eséllyel készíteni kell az orrcseppet... Az meg csak holnapra lenne kész, ha minden igaz... Vagy megcsinálják azonnal? Jaj, a lehető legjobbkor jött ez most :( Nem mintha máskor jó lenne...

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: