Új privát üzeneted érkezett!

Kandi, H-nak is volt k.sérve, neki ragasztani kellett, kis buci és ragaszt, de mi nem vehettük le kivéve ha magától esett le ,az kb 4-5 nap vagy 4-5 fürdetés, magától lejött a ragasztó, és újat ragasztunk és így tovább.Kn 1 év és elmúlt.Így megúsztuk a műtétet.

Hasfájás, aloe vera aktivátor kilóként két csepp.
Vendég
 


Kép -most így alszik!
és a köldöke,ma Nati fényképezte:
Kép
-sajna ennyire kiáll!Nektek gondolom ennyire nem....annyira csúnya...-éppen krémeztem Neki!

Köszönöm Bettica a megnyugtatást és Neked is Hunci....Aloe-t hol tudok venni?Lehet már patikában is kapni???

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


H-é is ilyen volt,most gyönyörű.van olyan patika ahol lehet kapni, de biopatikákban biztosan.
Vendég
 

 
 

Jajjj, akkor most megnyugszom kicsikét!!!köszike!!!
Oksika,akkor bio-ba nézem meg....vagyis bio boltban,ha nem lesz,holnap apát ugrasztom!köszike még 1x!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hű, Kandika, nem gondoltam, hogy ekkora. Bencének ennél jóval kisebb volt... De akkor ez is elmúlik 1 éves korára, ahogy Hunci is mondja ;)
Édesek, ahogy alszanak a picik :) Úgy szeretem én is nézni, ahogy szunyókál a Nagyfiú :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi!

Nagyon aranyosak, ahogy együtt alszanak. :)
Nati is nagyon büszke lehet magára, hogy nála megnyugszik a kistesó.

Nálunk kicsit más a helyzet, mert ha Fruzsi orrát porszívózom, akkor a fiam ott őrjöng a háttérben, mert annyira fél a porszívótól (hálistennek már nagyon régen nem kellett használnunk és így elszokott tőle), meg félti is a tesót, aki szintúgy üvölt.
Szóval van hepaj rendesen!
De ma Gergő is odajött a picihez a porszívózás után és ő is átölelte.



Ja!

Porszívós tipp (hátha másnál is probléma):
Fruzsinak olyan picike az orra és olyan szűkek az orrjáratai, hogy a Gergőnél jól bevált Arianna orrszívó porszívó nem szívja ki a trutyit, mert összeszívja az orrszárnyakat és lezárja az orrlyukat.
Kaptunk kölcsön egy Living Lab-ot, ami önmagában nem igazán hatékony.
Viszont a Living Lab vékony szilikon vége az Arianna végére rátolva és porszívóval alkalmazva nagyon tuti!
Már csak meg kéne tudni, hogy vajon a Living Labhoz lehet-e kapni külön a végeket......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hoztam pár képet:

A fiamról nyáron nem nagyon lehetett jobb képet csinálni, mindig rohant valahova :)
Kép

Na azért egy sikerült
Kép

Fruzsi már akkor is kisördög volt
Kép

De apára azért áhítattal nézett fel
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Aztán mostanában volt némi szülinapozás is (szűkebb és tágabb családi körben):

Kép

Kép

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Egyes kiskorúak reggel erőteljes ráutaló magatartással igyekeznek biztosítani a reggelijüket

Kép

Ebéd után pedig elégedetten dőlnek hátra teli pocival és csak a szivar hiányzik a szájukból

Kép

Egyébként pedig a látszat csal!
A képeken látható kiskorú olyan hisztit ver ki, ha nem gőzölög a csülök, mire lecsücsül, hogy ihaj, ha pedig végzett az ebéddel, újabb iszonyatos hörgést rendez, mondván, hogy "mennyünk má' ! " :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na, most aztán tényleg velem van tele a fórum :oops: , úgyhogy a fogmosásos képeket majd holnap rakom fel.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hogy hasonlítanak egymásra :D :D :D Mindkettő zabálnivaló! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka!Gyönyörű gyerekeid vannak... férjemnek is mutattam...a kisördögös kép nagyon megfogta!-és azok a szemek!!!NA szóval szép mindkét gyerköc!
Torták szupik,látom Thomas őrület van nálatok is!
Futós kép nyerő!
:wink: :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Rambóka mi is családilag gyönyörködtünk Gergőben és Fruzsiban!Torták nagyon tutik!!!! ez jutott eszembe: Kép Gergő nagyot nőtt és már a csibészséget a huga tölti be ő inkább komoly felfedezőnek tűnik. (pelusotok van még vagy már ügyesen leszokott? sztorijaitokra még emlékszem:) )
Nagyon hasaonlítanak! (ha ismét inszemre kerülne a sor azt mondanám a dokimnak az előző kiadást kérnénk kis variával,: lány legyen :D haja szeme temperamentuma, maradhat ,jó munka :lol: )

Kandika Belián köldökére gyógysimit küldünk, ahogy Hunci is írta biztosan húzódik!!!

HUNCI??? HOGY VAGYTOK??? HUNOR BÖLCSI?? MUNKA??? AUTÓ ÉS EGYÉB ÜGYEK??
talira jöttök??

Anyoo ti meggyógyultatok már???

Bettica bölcsiban minden nap vagytok már??

Hol a többi bölcsis/ ovis???mindenkinél zökkenőmentes a beszokás??
Vendég
 


Rami,nagyon jó képrk!Édes gyerekeid vannak.A fogmosós dolgot köszi, hogy leírtad, nagyjából én is így csinálom.

Kandi, sikerült aloét beszereznetek?

Kincs, gyógypuszik.Jól vagyunk, köszi.autó: bizt.nem fizet, egyéb ügyek már 3 tárgyaláson túl és még messze a vége.Talira megyek igen.

Holnaptól dolgozom...úgy hogy a ki nem vett szabikat kivettem szeptembertől és még okt végéig lenne időm, de visszahívtak, remélem, megkapom egyszer az életben a bentragadt 30 napomat...asszem soha :cry: de vagy megyek hamarabb dolgozni, vagy más munkakört kaptam volna, ami visszaesés lett volna.
Vendég
 


óóó, hunci. ez nem jó:( mondhatni szívás. de azért a szabi az jár. vmikor csak kiadják!!!

áruld el nekem, hogy mi volt a te beszoktatásos módszered a bölcsibe! zsuzsi megy jövő hét után. vajon milyen lesz.... :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Tényleg meséljetek már a beszoktatásról!

Sógornőm (egy 7 és egy 5 éves leánygyermek anyja) a múltkor kérdezi, h. és mit fogok csinálni Fruzsival, amíg a Gergővel beszoktatáson vagyok.
Én meg néztem, mint borjú az új kapura, h. miért mit kéne csinálnom, viszem magammal őt is.
Miért, más mit csinál? :shock:
Nem hiszem, h. ne engednék be a picit az oviba.
Ezért nem fogok bébiszittert bérelni, h. addig vigyázzon rá.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hajni megkeresett priviben az óvodai fogmosással kapcsolatban.
Ezt neki kerestem, de szerintem titeket is érdekelhet:
http://www.szote.u-szeged.hu/obgyn/pdf/ ... kml_02.pdf

Érdemes elolvasni! (Ha vmit nem értetek - mert idegen szó vagy nem eléggé érthető) - nyugodtan kérdezzetek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ez pedig egy egészen jó oldal:
http://www.fogtunder.com/?oldal=6

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami,

amikor Bogit beszoktattam az itteni csanába tavaly novemberben, Beni 3 hetes sem volt. :wink:

Vittem magammal, jókat aludt a mózesben, még szoptattam is, kutya baja sem volt. (A bajok később jöttek.)

Most amikor viszem Bogit táncházba, Beni ugyanúgy ott rohangál mint a mérgezett pók és a kisebbek szájából kilopkodja a cumikat. :lol:

Lányok! Aki a PCOS talira hoz kisgyereket, és van elnyűtt, de strapabíró játék 1-2, ami már nem kell a gyereknek és felajánlja cserealapnak, azt hozza el a játszószobába! Persze csak kölcsönbe, próbáljuk megjelölni is valamivel. Ott is van jópár játék, de lehet nem lesz elég. :shock:
Én is viszek egy zsákkal.
arkon
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy-két képet:

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1254738361.6491.jpg[/img] kicsit morcosan:

[/img] Kép anyunak cici nőtt a hasán:)))

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1254738508.1607.jpg[/img] tesópuszi

[/img] Kép tesópuszi 2.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1254738610.1059.jpg[/img] A maradék sem veszhet kárba!!

[/img] Kép 2.
ezoterike
 
 


sziasztok !
Nem tudja valaki hogy a gesztenye hány hós kortól vezethető be ? Rambóka nemrégi hsz-ban nem találtam. Érdemes most vajon eltenni valahogy télire ? Olivér 4,5 hónapos, jó lenne ha télen is tudnék adni neki, ha már akkor bevezethető.
köszi

üdv szepm
szepm
 
 


Sziasztok!

Rami: Hát mindig dobok egy hátast, hogy milyen gyönyörű szemeik vannak a gyerkőceiteknek :lol: Írtó édesek, örülök, hogy tettél fel képeket :D
Köszi az olvasni valókat, este átnézem őket :)

Arkon: Mi szívesen viszünk játékot, bár nincs túl sok szalonképes darab :lol: Lasztit tuti viszünk, mert anélkül Bence félkarú óriás :D Lasztiból nem lehet neki túl sokat venni :)

Hunci: Na ez genyóság! Tudják, hogy nem akarsz visszább lépni, így inkább visszamész hamarabb. A szabidat próbáld meg úgy kivenni, hogy havonta egy hetet, vagy hetente 1-1 napot, aztán a többit meg karácsony előtt :) Nekem is van még szabim, most 1,5 hetet veszek ki, aztán ha Bence beteg lesz (ne legyen!), akkor kiveszem szépen sorban a többit. Ha meg nem lesz rájuk szükség, akkor havonta 1-1 hetet kiveszek majd. Ez a terv, aztán meglátjuk ;)

Kincs, Dimet: nálatok mizu? Magatokról nem írtatok :(

Kandika: A kis gyömöszölni való tesóka nagyon szép. Szépen kerekedik ;) Jól tartja Anyája :)

Mi a beszoktatás második hetében vagyunk (nálunk 2 hét). Bence még nem aludt ott, elvileg holnap lenne az első, de sztem még várunk vele szerdáig, mert kicsit lemaradtunk a gyerek nem ebédelése miatt. Sztem most fogzik is, nagyon nem akar rágni, az elmúlt napokban alig evett. Fel is készítettem a gondozónőket rá, hogy ne lepődjenek meg, ha ma sem eszik. Viszont szépen evett reggelire ( a 4be vágott kenyeret egészben tolta a szájába :shock: ), az ebédet nem akarta megenni, mert nem szereti a tökfőzeléket mostanában (de azért a másodiknak kapott kinder tejszeletet és almát azért bevágta elég gyorsan :lol: ).
A múlthét nagyon gáz volt mindkettőnknek :( Bence szerda óta volt bent nélkülem, akkor én ebédeltettem, majd csütörtöktől már a gondozónők próbálták etetni. Mától növeltük a bent töltött időt, ma már reggelire is bent volt, ebéd után jöttünk el. Most már nem is hallottam a hangját, amikor ebédeltek, nem sírt, reggel is csak keveset, amikor eljöttem. Belegondoltam, hogy így hogy tudom, hogy nem sír már annyit nap közben, kevésbé vagyok ideges az egész herce-hurca miatt. Egyszerűen az frusztrált, hogy tudtam, hallottam hogy sír (Az egyik anyuka szerdán bement délelőtt a csoporthoz és amikor kijött, közölte velem, hogy nagyon sír a fiam... Hát nem mondhatnám, hogy örültem az infónak. Persze hallottam, hogy sír, de így biztosra tudhattam, hogy ő volt). Aztán pénteken sokkal nyugodtabban hagytam ott, mert tudtam, hogy csak pár perc és abbahagyja a sírást, megy játszani. Nálam ez volt az a pont, ami segített kicsit lélekben is helyre tenni a dolgot...Holnap megmutatják a helyét, ahol aludni fog és szerdától fog ott aludni elvileg. No ez lesz a másik idegtépő számomra. Meglátjuk milyen lesz, jelenleg annyira anyás, hogy azt sem engedi meg apának, hogy ő vegye fel, vagy ő fürdesse. A 2 méteres körzetéből nem mehetek ki, különben óriási balhé van. remélem ez most az életkori sajátosság és a bölcsi csak felerősítette, mert más hasonló korú anyukák is ugyanerről számoltak be, holott náluk szó sincs elválásról...

No, megyek összekapom a lakást, mert már megint szalad :?

Kép

Kép
bettica
 
 


Szepm, a kecskeméti bébiételen 5 hó van, de az gesztenye-alma-csirkehusi. Lehet a husi miatt van rajta, egyébként mehetne korábban is...
A kiskönyvben pedig 8 hó van :?
Én 6 hós korában adtam Bencének először asszem...

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok, tudnátok segíteni? Ákosnak nagyon kemény a kakija, már 3-4 napja fél hüvelykujjnyit kakál. Ma pedig csak nyomja, nyomja, küszködik, de nem tud kakilni. Van vmi bevált módszeretek? Rambóka írt régebben vmit az aszaltszilvával kapcsolatban.
Köszi!

Kép
apple
 
 


Apple: Aszaltszilvát kevés vízbe beleteszed, megforralod. A levét add neki, de csak 1-2 kiskanállal kezdésnek, mert meg tudja indítani rendesen ;) Én a Kalifát vettem, nekem a többi nem jött be...
A másik módszer, ami jó lehet még a kamillatea. Ha önmagában nem jön be, akkor tehetsz bele kicsi cukrot. Ebből sem érdemes neki sokat adni, mert nagyon meghajthatja. Bencének anno elég volt 20-30ml kamilla tea ;) Nála az volt a mennyiség, amitől tudott kakilni, de még nem volt híg...

Kép

Kép
bettica
 
 


Rami, szted mitől lehet magas a húgysavam gyógyszer mellett és diétával és fogyással és most emellé egy 5-ös koleszterin is párosult és az éhomi cukrom sem ideális (4,5).Elszomorító, hogy diétázom, ledobtam 30 kg-ot ill most már 31-et és nem tudok a húgysavtól, koleszterintől megszabadulni :cry: Szted????????A körzeti csak töm gyógyszerrel, de ne mtudja ő sem, minden egyéb funkcióm jó, ir-em kvázi eltűnt, a pcos androgén tüneteim nincsenek kiv a már létező szőröket, de új nincs és a régi sem erős mint régebben, fogyok, nincs cisztám, mensizek.Szóval akkor mi a szar a bajom még mindig???Ja és epém sincs már.Metet 3*1000-et szedek, nem merek kevesebbet, mert amint lecsökkentettük, híztam.

Ezokám, jó képek.

Dimet, engedni kell Zsuzsit, el kell őt engedni....ez a legfontosabb, erősnek lenni mégha hallod is sírni.
Vendég
 


Szepm, gesztenye héjassan fagyasztóban prímán eláll. Én is szoktam így használni. Mikor pedig használni akarod fagyottan a vízbe és főzni. hogy mikortól lehet adni azt nem tudom sajna....
mókica
 
 


Bettica, köszi! Kamillatea volt szőlőcukorral, ma reggel több kaki volt, de még nem híg. Ha nem lesz több adok neki még kamillát, meg nyomatom őszibarackkal.

Kép
apple
 
 


Bettica, Mókica köszi az infot. Azóta megtaláltam, 6 hónapos kortól irja az egyik lementett doksim.

Mókica,
és meddig kell főzni ? Be kell vagdosni ? Még sose főztem csak sütöttem gesztenyét.

Apple,
nálunk a kamillatea vált be. Érdekesség hogy csak langyosan hajlandó a fiam meginni, ha már hideg, kiköpi :-)

Rambóka, Ezoterike, Kandi,
csodaszépek a gyerkőcök. Nemhiába , a PCO-s babák mind szépek :-))

Bettica,
olyan szar lehet hallani ahogy sír bent Bence. Teljesen együttérzek veled. De biztosan megtetszik majd neki, új társak, új játékok, új élmények.

üdv szepm
szepm
 
 


Szepm, időt sose mértem még főzésnél... :oops: Én így csinálom:nem vagdalom be. Hideg vízbe felteszem főni. Valamivel többe mint ami ellepi. Mikor jól forr onnantól szoktam nézni, hogy puhul e. Kiveszek egyet és ha a héjja könnyen lejön és a belseje is puha akkor jó. Az egyformák egyszerre főnek meg.
Én meg sült gesztenyét nem szoktam csinálni.. :D
mókica
 
 


oké hunci, ezt tudom :)
nálunk nem lehet bemenni picivel. gyu mivel itthon melózik fog rá vigyázni. amikor két nap nincs itthon, akkor anyum. de első héten csak 1-1 órát kell bent lennünk. én szeretnék többet :) remélem zsuzsi is.

pénteken megyünk a madarász utcai alvásambulanciára. tegnap besokaltam. majd mesélek. koriágiékkal mi van??

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 



Hír: Aisha babája ma reggel megérkezett! 4200gramm Kislány, Zyva. Baba és mama jól vannak!
Gratulálok a Zsebi-babához.
Sok tejcsit és nyugodt éjjeleket!
mókica
 
 


Itt is gratula Aisháéknak! Jól megszenvedett vele szegény Aisha. De a lényeg, hogy megérkezett, ép és egészséges! Sok-sok tejcsit és hosszú életet neki :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Aisha!

Hatalmas nagy gratula!!!!
Legyen nagyon sok örömetek a kicsiben! Jó pihenést és babázást kívánunk!
Jó nagy lett a hölgyemény! :roll:
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Aisha!Szívből gartulálok a hatalmas nagylányotokhoz!!!
Sok tejcsit,nyugodt éjszakákat kívánok! :D

Holnap lányok találkozunk.Viszem a fiúkat is :wink:

Puszi

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

AISHA GRATULÁLOK!!!
Sok sok tejcsit és hosszú boldog életet!!

Tényleg nagy leányzó!

Szia Monee holnap ti is jöttök??

Norka sokat gondolok rád!
Holnap remélem minden flottul megy és sokan leszünk!!
Mindenkinek jó utat!
Vendég
 


Sziasztok,

mindenkit szeretettel várok, remélem aki regisztrált el is jön. Jó sokan leszünk...

Holnap az RTL Klub Csak csajok-ban megint a PCOS-ról lesz szó, talán nem véletlenül. :wink:

Aishának gratulálok, azt hiszem az ő esete is bizonyítja, hogy annak sem lesz kicsi a babája, aki végig szedi a metet...
arkon
 
 


Akkor holnap!!!!Én nem viszem a gyereket.
Vendég
 


Kincs!

Nem, sajnos mi nem jövünk. Anyagilag sajnos több szempontból nem fér bele a túra. :( :( Nagyon sajnálom, szerettem volna veletek találkozni!!! :?

Érezzétek jól magatokat! Gondolok Rátok!
Pusszancs!
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


én meg lebetegedtem. nem tudom tudok-e menni. :(

de ha megyek 1 gyereket viszek. majd itthon sorsolunk melyiket :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Monee :cry: :cry:
gyere gyakrabban legalább ide!
hogy vagytok??

Dimet jobbulást!!
Alvásambulanciás beszámolód nagyon érdekel majd!!!

Hunci miért nem hozod Hunort??:(
bár tuti hogy szabadabban fogsz mozogni,én is gondolkodom hogy apára hagyom kiskincset az első 1órára :roll:

Arkon szia!:)
tudsz aludni ilyenkor?
Rtl-t próbálom majd nézni, közben igyekszem diétás sütit sütni:) :mrgreen:
Vendég
 


Kincsem, mert én holnap segítő jobb (vagy bal kéz ) leszek és így könnyebb, H már 2 emberes :lol:
Vendég
 


holnap 10re megyünk alvásambulanciára. vajon milyen lesz.
meg kell gyógyulnooom holnapra :) utálok betegnek lenni.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem most minden összejött, így nem tudok felmenni. Pedig nagyon igyekeztem, de nem megy.
Nagyon szomorú vagyok miatta. :(
Annyira jó lett volna újra találkozni....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi sem tudunk menni :(
Nagyon készültünk pedig, de nem sikerül :cry: Két gyerekkel nem merünk nekivágni, és nincs kire hagyni őket :(

RTL bekapcsolva :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Jaj ez a sok lemondás :( És sajna én is csatlakozom, mert Bencét nem tudom akkor elhozni a bölcsiből, amikor akartam, még szokik be, fontos, hogy tartsuk az időt :( Akkor meg már késő elindulnom, mert mire átérek a városon, már szinte vége is minden előadásnak... És addigra Bence is nyűgi lenne :(

Viszont szervezhetnénk majd egy talit megint. Bár én sajna most már csak hétvégén leszek szabad :(((( Ááá, pedig úúúúgy találkoztam volna veletek!

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni.Tavaly december óta szedem a metet-először 3*500-at,a hajam elkezdet dúsulni majd áprilistól 3*850-et-ciklus van fogytam is, de most 2-3 hónapja ijesztően hullik a hajam ,és időnként iszonyú feszült is vagyok.Szerintetek ez mitől van?
Sok lenne a gyógyszer?
Vendég
 


Hali!

Lányok naggyon szomorú vagyok!
Rambóka, Bettica, Anyooo :cry: :cry: :cry: :cry: Esetleg vhogy mégis??? olyan jó lenne sok sok topikossal talizni!!!


RTL-t láttam :D :D :D :D :D :D :D
süti friss meleg
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: