Új privát üzeneted érkezett!

Tyühűűű, laptető! :shock: :? Ki kéri?! :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Szió!!

Anyoo Ádám olyan szép!!
Édesek a pofikájukkal ,ártatlan szemeikkel és biggyesztős szájjal, tüneményennivalófalat!!
Kiskincs sem gyimakolta a tortáját.

Rambóka most ti fogtok szülinapozni!! :D
Jól vagytok??
Talira jöttök??

Lányok kire számíthatunk???????

Bölcsiben oviban mi a helyzet?? Minden anyuka-gyerek jól viseli???
Hol vagytok??

Kir?? híztál már??

Mi kertészkedünk napok óta,ültetek és festek,kerítkezünk ...kiskincs szaladgálhat ,csúzdázhat hintázhat lassan kedvére.
Vendég
 


Sziasztok!

Anyoo!
Ádám micsoda nagyfiú lett!És milyen kis komoly!De kedvencem a tesós kép :D Olyan édesek együtt!!

Rambóka!
Nem tudom vettél-e olyan vákuumos zsákot?És próbáltad?Mert nekem is jól jönne, de korábban vettünk ilyesmit máshol(asszem Lidiben), és a húzókája olyan rossz volt, hiába szívtam ki a levegőt, egy nap múlva már visszaengedte, szóval sz...rt sem ért.
Írd esetleg meg, ha vettél, hogy ez milyen, hátha jobb, és érdemes lenne vennem, már nem férünk a sok gyerekrucitól, legtöbbet eltettem kistesónak, de a kicsi téli overállok sajna nem lesznek jók, mert nem abban az évszakban születik, mint Gergő....így azokat eladom, ha tudom, de a többit már nem tudom hova tenni....

Bár lehet, inkább szekrényt kéne venni :lol: (de annak se lenne hely :lol: Nem is tudom, mi lenne velem egy lakásban, ha egy családi házban nem férünk el.....
ezoterike
 
 

 
 

Anyooka! Kis komolyka Ádám. Nagyon szép fiú!

Ezo, mi is vettünk olyan zacsit, meg kaptunk is a szomszédtól TV Shoposat, de egyik sem jött be. Mindkettő már aznap visszaengedte a levegőt. Én is előbb azt gondoltam, hogy a húzókája a rossz, de a másikon jó volt és az is ugyanúgy leeresztett.

Lányok, mit tegyek? Ákos megharapja a cicim ha elkezdem szoptatni. Hiába kiáltok fel hogy nem szabad, nem foglalkozik vele, mintha erősebben harapná. Ma vettem neki Detinox gélt, hátha az segít. 3 foga van, én nem is tudom, hogy fogom szoptatni ha a többi is kijön neki és így harapni fog.

Kép
apple
 
 


Na sziasztok!

Augusztusban híztam egy egész kilót! Sulikezdéssel, így szeptemberben le is adtam, szerintem kettőt is :( Nem merek megméretkezni.

Megkezdtük az ovit! :)

Csupa jókat!
Kir

nincs időm semmire, remélem a talin ott lesztek jó sokan!

Kép
k.ir
 
 


Anyóóóó!

Gyönyörű ez a kölyök! :)
Számomra az is hihetetlen, h. újszülöttként is milyen kisimult volt az arca!
Dorkáról meg gondolom úgy kell levakarni az ovispasikat. :)

Már akartam kérdezni, h. hogyan oldjátok meg mostanában az altatásokat?
Mert mi nemrég összeköltöztettük a gyerekeket, mert Fruzsi egyre többször ébredt éjjel, és meglepő módon jobban sikerült a dolog, mint vártuk.
Azóta többnyire csak 1-2-szer ébred és, ha megkapja a cumiját, akkor visszaalszik.
De az altatás necces, mert Fruzsi már aludna, Gergő viszont újabb és újabb meséket követel, szegény pici csöppöm meg csak dobálja magát az ágyában és sír. De a nagyot meg nem lehet mese nélkül lefektetni természetesen.
Próbáltuk már azt is, h. Gergőnek a nappaliban mesélt az apja, mialatt én a picit altattam, de nem vált be, mert képtelen csöndben bemenni a szobájába és felverte a kistesót, akit viszont innentől még nehezebb volt visszaaltatni.
Próbáltuk azt, h. Fruzsinak én énekelek, mialatt Gergőnek a párom mesél, de ez se vált be, mert Fruzsi ilyenkor már nem szeret maga körül semmilyen zajt és "beavatkozást".
Még legjobban tényleg az vált be, hogy Gergőz hamarabb kivesszük a kádból, így ő ágyban van, mire Fruzsit fektetjük, aki viszont így jóval kevesebbet sírdogál, ha már félhomály van a szobában.
Ő az a típusú gyerek, h. ha lenne saját szobája, elég lenne csak letenni és már aludna is. Nem igényel altatást, csak békénhagyást. De sajnos nincs több szobánk.


Ezo!

Ezt még nem próbáltuk ki, de ezek után asszem ki fogom!
A régebbieket talán a Lidl-ben vettük. Azok jók. Tökéletesen zárnak.
De egyet sikerült kilukasztani.
Arra azóta nagyon vigyázok, h. a ruhákat úgy pakoljam be, hogy a cippzárak és a kantáros gatyák kapcsai befelé nézzenek.
A lukat pedig leukoplaszttal "kezeltem", igaz nem tökéletes, de nem volt itthon gumijavító szett. Bár lehet, h. a recsi is jó lenne, csak lusta vagyok előszedni a ládából a cuccokat.


Apple!

Gergőnél én párszor rácsaptam a szájára picit, az használt.
Fruzsinál nem.
Ez volt az egyik oka, h. nála abbahagytam a szoptatást, mert a szó szoros értelmében rágónak használt.
A szopi az ő értelmezésében úgy nézett ki, h. a bal kezében fogta a cumiját. Rácuppant, szívott rajta kettőt, utána becuppantotta a mellbimbómat a fogai közt, azon is szívott kettőt, majd anélkül, h. elengedte volna, elfordult a cumijához, utolsó pillanatban a fogai közt kiengedve a mellbimbómat, hogy megint a cumin szívjon kettőt, majd ismét a mellemet vegye kezelésbe.
És közben meglepetésszerűen harapott is, ráadásul, ha rászóltam, rácsaptam, az sem használt semmit.
Valószínűleg már nem nagyon jött neki tejcsi, de ha egyszer nappal már alig szopizott, az esti szopival elég nehéz fenntartani a tejtermelést.
Mindenesetre úgy tűnik mindkettőnknek tele lett a töke a szopival.
Úgyhogy ennyi volt.
Neki sem hiányzik.
Szoktunk pucéran is "hancúrozni", de soha még csak kísérletet sem tett, h. rámoccanjon.
Meg kell valljam, nem bánom.
Én a részemről mindent megtettem, hogy tudjon szopizni.
Hihetetlen hogy mit küzdöttünk az elején, nem tudott szívni, kicsi volt a szája, nem tudta szinkronizálni a szívást és a nyelést, fuldoklott a tejtől. Aztán mire belejött volna, csinált egy jó hónapos szopissztrájkot, ami alatt csak éjjel, félálomban volt hajlandó szopizni, nappal már attól üvöltött, ha a mellemet meglátta, de közben cumisüvegből meg nem volt hajlandó szopizni se lefejt, se kiolvasztott tejet, tápot meg pláne nem.
Úgyhogy a szó szoros értelmében a tartalékaiból élt, én meg ott filóztam, h. befejezi-e a sztrájkot, mielőtt elmegy a tejem?
Meg közben a mensis tejcsökkenések......szóval sok hónapoin keresztül keményen küzdöttem, h. legyen tej és szopizzon, de a hozzátáplálás megkezdése óta egyre egyértelműbbé vált, h. az ő számára a rágás fontosabb a szopinál, és a szilárd kaja a tejnél.
Mostanra már a pépeket is úgy kell beletrükközni, mert semmi nem finom, ha nem lehet kézbe fogni és harapni, de legalább rágni kelljen, ha már kanálon érkezik.
Zabagép a gyöngyöm. Olyan élvezettel tömi befelé a kiflicsücsköt, hogy öröm nézni. Látszik rajta, h. imád enni.

De ezzel nem azt mondom, h. a fogak miatt hagyd abba a szopit!
Isten ments! Gergő simán megtanulta, h. "anya nem szereti, ha harapok".

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Halihó!

Rambóka te ilyenkor még ébren? :shock:
Képet kapunk Fruzsiról?? Gergő már jár ovibabölcsibe :oops: ?

Apple én is síkítottam ha kiskincs harapott,ő sírt..2-3alkalommal elég volt neki,rögződött,hogy ha cicizni akar viselkednie kell..mostanság nem harap, pedig 10foga van ,mindenki kérdezi hogy nem csócsál e..de nem az ő érdeke..
Ha viszont folyamatosan harapna akkor abbahagynánk a szopit, van gyerek aki veszi a lapot hogy nem harapjuk anyut van aki nem.

Kandika???

Ella,Hunci, Mniki, Gina?? merre jártok??

Csajok van egy pcos lány ,hiába próbálok tanácsot adni csak a feje után megy..megyek a kaáliba kapok pár szurit és lesz szép babucim..mint az oviban.. (jóó endo dokihoz ment 3hónap metes kúrát kezdett :evil: de szte nincs gond az inzulinnal és a hormonokkal sem annak ellenére,hogy nem menstruál,őőőrület)én 6hónap metig és a rendszeres mensiig kaálira gondolni se akartam
Vendég
 


Kincs!

Én csak tortaötleteket nézegettem a neten..... :oops:
Kicsit elszaladt az idő...... :twisted:

Képekkel le vagyok maradva nagyon. De majd rakok fel.

Csajhoz:
Sajnos az ember alapjában véve türelmetlen élőlény.
És neki megígérték a dokik, hogy pikk-pakk teherbe fog esni, csak egy kicsit stimulálni kell.
Még hisz.
Ha sikerrel jár, akkor utána is.
Ha nem, akkor talán hajlandó lesz átgondolni a dolgot újból.
Nem tudsz mást tenni, uszítsd rá az igaz történetekre, hátha magára ismer.


Csajok!

Jöttök a PCOS-s talira?????? Ugye jöttök?????? :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, Kincs, köszi! Ma csak egyszer harapott, tegnap este negyed 11ig szenvedtünk apával, egyszerűen nem mertem mellre rakni, mert mindent úgy harapott, hogy bepirosodott az arca. Adtam neki cumit, de azzal meg nem tudja mit kezdjen hisz soha sem cumizott. Kivette a szájából és fordítva berakta azt harapta. Lefejtem egy kis tejet azt itattam vele pohárból, cumisüveget pedig még nem ismeri. Eddig csak szopizott, 1 hónapja kap barackot pépesen meg almát szeletelve. Répát, krumplit nem szereti. Tejem van bőven, csak attól félek, hogy csökkeni fog mivel annyira félek mikor veszi be a szájába, csak úgy kalimpál a szívem, hogy ez nehogy gátolja a tejtermelést. Védőnő szerint most 8 foga jön egyszerre :shock:
Vettem homeopátiás kamillát, remélem segít vmennyit rajtunk.

Kép
apple
 
 


Sziasztok!
Vagyok,olvasgatlak benneteket,csak nem akartam,hogy csak Velem-Velünk legyen tele a topik....
Jól vagyunk,Belcsi már 5060gramm...szóval nem fogyózik....és napról napra más....Natival imádják egymást,Nati hangjára megnyugszik...csodálja a bátyust!!!
Huncinak nem jó a net-je otthon,szerintem azért nem jelentkezik itt se!
Anyoookám édesek-szépek a gyerekeid!
Többieknek is pusza!
Később rakok képeket is!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Apple!
Nem szeretném átélni,amit te :? ,de biztosan éhes,mikor így harapdál?Nekem Lara,mikor ezt csinálta(igaz egyelőre csak az ínyével,de az is iszonyú)csak játszott,nem igazán kellett neki.elvettem,és nem volt gond,lekötötte magát mással,aztán mikor tényleg megéhezett,eszébe sem jutott "harapni",szépen evett.És ezt többektől hallottam,hogy foggal is lehet szépen szopizni,ha szabályosan csinálják,akkor foggal sem szabadna fájnia :roll: De mondom,ebben még nem vagyok tapasztalt.Volt idő,mikor Lara is iszonyatosan nyúzta a mellbimbómat,azt mondták,ha kibújik a foga,ezt abbahagyja,Hát fog nincs még,de cincálás abbamaradt :roll:

Rambóka!
ne is mondd a talit,aaaaaaaaaaaaaaaaaaannyira mennék,de a férjem dolgozik,ha valaki felfuvarozna Pestre,meg haza is hozna,gondolkodás nélkül mennék,de így sajna nem.Influenza szezonban nem nagyon vonatoztatnám ennyit Larát :?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka ééés találtál receptet?? Milyen ??
Talira remélem tudunk menni ,készülök! egy babanetes sarkot kell kialakítani,hogy jól trécselhessünk és babákat csodálhassunk :lol: :lol:
Aldis világítós cuccos jó :wink:
csajnak hiába mondom,hogy olvassa a honlapot sztem még nem is járt arra :x

Szia Kandika!!!!nincs veled tele a topik!!!Gyere!!képekkel!
Jól telnek a napok/éjszakák??
rengeteget nőtt Belián!
Huncinak üzenjük,hogy hamar javítsák meg a netet!!

Lányok nádcukorból kevesebbet kell tenni a sütikbe mint a sima cukorból??????

Apple akkor a fogzás a ludas,átmeneti időszak tartsatok ki..esetleg zsibbasztó géllel bekenni szopi előtt az ínyét???
talira jöttök???

nemtomitakartammég :oops:

igen! :D akcióleső:
Coop pelus akciós:1689ft szept30-okt12-ig
Vendég
 


Bettica????
Mikor kezditek a bölcsit???

Arkon mikor a tv-ben azt a reklámot látom hogy a nagymami látogatja az unokákat a gyerekeket pedig elbújnak ti juttok eszembe. :lol:
Jól vagytok???
Vendég
 


remélem megyek, megyünk. 1 csajt mindenkéépen vinnem kell magammal:) majd sorsolok, hogy zsófi vagy zsuzsi. de valszeg zsuzsi lesz. zsófi meg el lesz otthon, és mivel szopi már alig-alig, csak meg kell etetni, elaludni is elalszik magától.

álmoska vagyok. jóéjt!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak most nálunk is van tenni való :)

Apple: Kitartás, remélem a lányok tanácsaiból legalább egy segíteni fog... Hihetetlen, hogy már ti is hozzátápláltok ;) Úgy szalad az idő :(
Ilyenkor rám jön mindig a nosztalgia ;) Amikor még Bence icipici volt és próbálgatta a fordulást vagy az első mosolyt... Jaj nekem, kistesót akarok :)

Dimet: Csajszikák jól vannak?

Zazzy: Hát ha arrafelé laknék, én tuti felhoználak benneteket Pestre! De jó lenne, ha ti is tudnátok jönni a talira!

Hunci: NET múkodj!!! Remélem azért a talira tudsz/tudtok majd jönni ;)

Kandika: Hogy vannak a gyerekek? Tök jó, hogy ennyire nagy a harmónia a tesók között!

Anyooo: nagyon szépek az utódok!!! Tényleg szalad az idő :(

Rami: receptet keresni késő éjjel? Akkor jól bírod 2 gyerek mellett :lol: Én nagy alvó vagyok, így általában fél 11 körül már szunya van ;)

Kincs: Köszi kérdésed, megvagyunk. hivatalosan ma megyünk ismerkedni kicsit a bölcsibe, de már tegnap is bekunyizta magát a nagyfiú :lol: A bölcsi felé mentünk, hogy szintidőt nézzek, aztán meglátta, hogy a sok gyerek az udvaron van és rátapadt a kerítésre :D Odajöttek a gondozónőink és mondták, hogy menjünk be, hát kaptunk az alkalmon. Bence rám sem hederített, szaladt a nagyokhoz játszani. Csak egyszer kellettem neki, mikor ellökte egy nagyobb fiú. De akkor is csak 1 percre jött, mert utána sürgős játszhatnékja lett :lol: Mikor idő volt, úgy kellett Bencét becserkészni, hogy mennünk kéne :D
Megyünk ma is 1 órácskára, remélem így jövőhéten sokkal könnyebb dolgunk lesz ;) (Titkon remélem, hogy talán bepróbálkozunk egy hajszálnyit gyorsabb beszoktatással, hátha ne lesz belőle semmi gond, hiszen eddig is olyan jól bírta ;) )
Kiskincs hogy van? Látom a vonalzón, hogy lassan már másféléves lesz :shock:
Nádcukros kérdésed passzolom...

Monee, Zsizsik, Mniki, Gina, többiek??????

Lányok, mi is megyünk a talira, ha nem jön közbe semmi. Bencét szunya után elhozom a bölcsiből és így talán odaérünk időben :) A filmet mindenképpen látni szeretném. A gyerekvigyázóból lehet majd látni a színpadot (pl monitoron vagy ilyesmi)?
(Ha jól olvastam Mona blogjában, akkor ők is jönnek a talira :D )

Kép

Kép
bettica
 
 


Zazzy, biztos éhes akkor is harap. Valószínű, hogy annyira viszket az ínye, hogy kényszert érez a harapásra. Ha éhes akkor kúszik oda hozzám, tapogatja ki a cicit, már tudom, hogy enni akar.
Reménykedem, hogy elmúlik ha lemegy a fogzás.

Kincs, köszi az infót a pelusról.

Bettica, tök jó, h így szereti Bence a gyerkőcöket. Könnyebb lesz a beszoktatás.

Úgy néz ki, hogy mi is megyünk a talira.

Kép
apple
 
 


Bettica!
Aranyos vagy! :D Még nincs ejtve az ötlet,hogy megyünk :wink:
Tökjó,hogy Bencének így tetszik a bölcsi!Reméljük így is marad!

Emlékeztek az én apafüggő csöpp lányomra???Hát újabban az a helyzet,hogy amikor apa éjszakás,a leányzó kivétel nélkül átalussza az éjszakát :shock: (amúgy meg 3-4 kelés,és evés is alkalomadtán)Nem tudom,horkolás vagy mi miatt,de hihetetlen.Ráadásul újabban alig alszik délután,tegnap is kb.2x10 percet :shock: és persze 6kor már fürdeni kellett,mert nyűgös volt.Utána jól bekajált,és fél 7től 6ig nyomta a szunyát :shock: :D
Pedig sajna külön szoba nincs,csak a tesóé,de az pici,és ő meg álmában beszél folyton :? Megvagyunk áldva velük :lol: Ketten olyan jókat szunyálunk :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Gergőnek boldog születésnapot!!!!!!!!!!!!!!!
Kép


(mikor csatlakoztam a topikhoz akkor volt Rambóka friss kismami :D )
Vendég
 


Köszönjük! :D


Keresgéltem dolgokat és megtaláltam a hozzátápis dolgokat (ha feltettem ide mostanában, akkor bocs, szenilis vagyok :roll: )


"Legelőször, körülbelül négy hónapos kortól adhatók a legsemlegesebb ízű gyümölcsök, mint pl. az alma, őszibarack, banán, szőlő (leve), a zöldségek közül pedig a burgonya, sárgarépa, sütőtök. A tejpépek közül a gluténmentes alkalmazható először.
Hat hónapos kor után óvatosan lehet húst is tenni a bébiételbe: elsősorban a szárnyas vagy nyúlhúst, illetve sovány sertés-, marhahúsokat. Szintén féléves kortól kaphat a kicsi gluténtartalmú tejpépet.
Nyolc hónapos kortól lehet az olyan tejtermékekkel próbálkozni, mint a sajt, a túró, a joghurt. Csak egy éves kortól tanácsos adni a savas gyümölcsöket (citrusfélék) és az aprómagvas bogyósokat, mint a málna, eper, ribizli, kiwi. A hüvelyesek és a káposztafélék szélgörcsöket okozhatnak, ezért szintén egyéves korig várjunk velük.
A kakaó, a méz, a tojás szintén várhat az első év végéig."

----------------------------------------------------------------------------------

"A jól szopó kisbabának 6 hónapos kortól már egyéb tápanyagra is szüksége van. Ha tápszert eszik a baba, a hozzátáplálást már 4 hónapos korban elkezdhetjük. Egyszerre csak 1 szopást váltsunk ki egyéb táplálékkal. Az új ételt kezdetben csak kóstolgatja a baba, először csak 1-2 kanállal adjunk, majd fokozatosan naponta emeljük az étel mennyiségét. 2-4 hét alatt helyettesítünk 1 szopást. Kezdetben pépesre készítjük az ételt, ami kb. olyan sűrű legyen, mint a méz. 8-9 hónapos kor után már darabosabb étel is adható. Optimális esetben 1 éves korig még reggel és este szopik a baba, ezután a gyerek igénye szerint ez is elmarad.
A hazai gyakorlat szerint gyümölccsel kezdjük az elválasztást: alma, őszibarack, meggy, később körte, szőlő leve következik. A déli gyümölcsök közül banán, kivi (az apró magvas középső részt kivágjuk), narancs, mandarin (ezeket allergiás hajlam esetén 1 éves kor után ajánljuk). A puffasztóbb gyümölcsöket (cseresznye, sárgadinnye, sárgabarack, szilva) 7-8 hónapos kor után adjuk.
A következő lépés a főzelékfélék adása. Az első zöldség a burgonya, melyet kevés vízben puhára főzünk és a saját főzőlevével és kevés lefejt anyatejjel pépesre turmixolunk. A többi zöldségpürét is főtt burgonyával sűrítjük. Rántást csak 7-8 hónapos kor után adunk. A burgonya után következik a sárgarépa, saláta, tök, sütőtök, zsenge zöldbab, zöldborsó (ennek a héját ki kell passzírozni), cékla, brokkoli. Sóskát, spenótot oxalát tartalma miatt hetente legfeljebb egyszer adjunk. A "k" betűs zöldségeket (kelkáposzta, kelbimbó, karfiol, karalábé) 8-9 hónapos kor után adjuk. Csak megbízható helyen vásároljunk zöldséget (a magas nitrát tartalmú talajban termesztett zöldségek metaemoglobinémiát, ún. kékbetegséget okozhatnak). Ha nincs mód jó minőségű zöldséget vásárolni, inkább bébiételt használjunk. 7-8 hónapos kortól lehet a zöldségpürét dúsítani mokkáskanálnyi étolajjal vagy margarinnal, majd fehérjével. Először főtt baromfihús, majd tehéntúró, reszelt sajt, csirkemáj, keményre főtt tojás sárgája, szálkamentes hal kerülhet be az étrendbe. Ezekből 1-2 kávéskanálnyit teszünk 1 adag (200-250 g) főzelékbe. Sertéshús, tojásfehérje, marhahús 1 éves kor után javasolt. A gyermek ízlése csecsemőkorban alakul ki, ne szoktassuk hozzá a túlzott sózáshoz, inkább enyhébb fűszernövényekkel (kapor, fokhagyma, vöröshagyma, zeller) ízesítsünk.
7-8 hónapos kortól adhatunk cereáliát (lisztnemű ételt). Tejpépeket, baba-müzlit, kukorica-, rizspelyhet. Ekkor már rántással, habarással is készíthetjük a főzeléket. 8-9 hónapos kortól joghurtot is adhatunk.
Az étrend ekkor már az alábbiak szerint alakul:
reggeli: szopás vagy elválasztó tápszer
tízórai: gyümölcs (benne lehet keksz, babapiskóta)
ebéd: zöldségpüré feltéttel, utána folyadék (forralt víz, limonádé, tea)
uzsonna: gyümölcs vagy joghurt vagy tejpép
vacsora: mint reggeli
Ha baba már szívesen rágcsál, adjunk a kezébe kenyérhéjat, félig főtt répát, egyéb zöldségdarabot, banánt. Ilyenkor egy pillanatra se hagyjuk magára, mert félrenyelhet. Fokozatosan térünk át a darabosabb ételekre. 1 éves kor körül már könnyű kisded-kosztot ehet a baba. Mézet, gyümölcsteát allergia veszélye miatt csak 1 éves kor után, olajos magvakat (dió, mogyoró) félrenyelés és allergia veszélye miatt csak nagyobb korban adjunk. "

--------------------------------------------------------------------------

"6. hónap (eddig kizárólag anyatej vagy annak hiányában tápszer)
Gyümölcsök: Alma, őszibarack, nektarin, meggy (friss hiányában mélyhűtött, vagy bébidesszert, lé vagy pép)
Zöldségek: (főzelékként): burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla
Húsfélék: fiatal állattól, zsírtalanított, elsősorban baromfi
Babapépek: forralt vízzel készítendők. Ha kevés az anyatej, tápszeres babánál egy étkezés helyettesítésére
Rizs és kukoricapehely: sűrítésre
Napi étkezések: 3-4 óránként, kb. 5-ször
Folyadékpótlás (pohárból): forralt víz, szénsavmentes ásványvíz, babatea

7. hónap
Gyümölcsök: (lé vagy pép) banán, körte, narancs, gesztenye
Zöldségfélék: saláta, cukkíni, brokkoli, spárga, fehérrépa, pasztinák, zöldborsó (héj nélkül, átpasszírozva) főzőtök, avokádó
Növényi olajok: olíva, napraforgó, kukorica
Ízesítés: petrezselyem, kapor, zellerlevél, paradicsom, citromlé, metélőhagyma, fahéj, vanília
Gabonafélék: búza (van, aki csak 1 éves kortól ajánlja)

8-9. hónap
Gyümölcsök: szilva, ringló, cseresznye, sárgadinnye, görögdinnye, sárgabarack, mangó, papaya
Zöldségfélék: karalábé, karfiol, sóska, spenót, padlizsán
Húsfélék: marha, sertés (csirkemáj maximum heti 1-szer)
Ízesítés: póréhagyma, fokhagyma, őrölt kömény, majoránna, bazsalikom, citromfű, kakukkfű, gyömbér, koriander
Gabonafélék: zab(pehely), rozs, árpa
Tejtermékek: sajt, kefir, joghurt, tejföl, tejszín, túró, vaj (a főzelékbe téve)
Rágcsálni valók: (felügyelet mellett: kiflivég, puha zöldségdarab, sárgadinnye, banán

10-12. hónap
Zöldségfélék: sárgaborsó, kelkáposzta, kelbimbó
Tojássárgája keményre főzve, heti 1-2 alkalommal
Ízesítés: csípmentes paprika, őrölt babér, menta, őrölt szezámmag, szerecsendió, tárkony, rozmaring

1 év után adhatók:
Kakaó, tojás, méz, malátakávé, gyógyteák, gyümölcsteák, tehéntej
Zöldségfélék: nyers, lereszelt zöldségek (uborka, paprika, retek), feles borsó, bab, csicseriborsó, káposzta, csemegekukorica, gomba,
Szójafélék: tofu, szójabab, szójatej
Gabonafélék: teljes kiőrlésű gabonafélék, köles, hajdina
Olajos magvak (darálva): dió, mogyoró, mandula, tökmag, napraforgómag
Tejtermékek: juhtúró, juhsajt, kecskesajt

1,5 év után tanácsos csak egészben adni:
Ribizli, kivi, szeder, egres, áfonya, som, eper, szamóca, málna, csipkebogyó, grapefruit

Nem ajánlottak: füstölt húsfélék, belsőségek, szalonna, májkrém, kolbász, édességek, chipsek, szénsavas üdítők "


És még ezt is!

"4 hónapos kortól adható ételek
Igyekszünk időnket úgy beosztani, hogy lehetőleg olyan ételt találjunk ki, ami mind a két igényt kielégíti. Természetesen a családnak megfelelő fűszerezéssel kiegészítve. Idő kérdése és a kezdeti bizonytalanság után rájövünk, hogyan könnyítsük meg helyzetünket, hogy több szabadidőnk legyen. Törekedjünk arra, hogy a baba lehetőleg már 9-10 hónapos korától ugyanazt egye, amit a család.
Ha magunk vásároljuk meg a főzéshez szükséges hozzávalókat, és készítjük el a baba ételét, elkerülhetjük, hogy az ennivalóval adalékanyagok is bekerüljenek a baba szervezetébe. Kellő figyelmet fordítsunk arra, hogy minél változatosabban főzzünk. Ezzel elérhetjük - remélhetőleg -, hogy gyermekünk nem lesz válogatós, és szívesen eszi meg a legkülönbözőbb ételeket.
Mindig friss alapanyagot használjunk, és felhasználás előtt alaposan mossunk meg mindent. Ne legyen előítéletünk a gyorsfagyasztott ételekkel szemben, mert vitamintartalmuk megközelíti a friss zöldségfélékét. Lehetőleg kerüljük a konzerveket, mert sót tartalmaznak, és fogyasztásuk nem ajánlott 1 éves kor alatt.
Ha a mamának nincs elég teje, a zöldségpürék bevezetését már a negyedik hónaptól elkezdhetjük, egyéb esetben - ameddig a baba szopik - ne váltsuk fel az anyatejet más étellel.
Az édesburgonyát, sárgarépát, sütőtököt, fehérrépát megtisztítjuk, feldaraboljuk és párolórácson 10 perc alatt puhára pároljuk, vagy annyi vízben, amennyi ellepi, megfőzzük. Fele levével összeturmixoljuk, ha sűrűnek találjuk, kevés levet öntünk hozzá, és langyosan kínáljuk.
Vegyes zöldségpürét úgy készíthetünk, hogy a fent említett zöldségekből kettőt kiválasztunk, és fele-fele arányban készítjük el. Figyeljünk arra, hogy mindig csak egy új zöldségfélével ismertessük meg a babát, hogy az esetleges allergiát okozó zöldséget könnyen ki tudjuk szűrni.
Fehérrépa és alma: 1db fehérrépát megtisztítunk, feldaraboljuk, és párolórácson 10 perc alatt puhára pároljuk, hozzáadunk egy meghámozott, kis kockákra vágott almát, és további pár percig pároljuk, majd kevés párolólével összeturmixoljuk, és langyosra hűtve kínáljuk a babának.
Burgonya és babarizs: A fent említett módon megpárolt édesburgonyát összekeverjük 1 evőkanál babarizzsel, és 2-3 evőkanál anyatejjel vagy tápszerrel hígítva adjuk a babának.
2 almát meghámozunk, magházát eltávolítjuk, kockákra vágjuk, és 10 perc alatt puhára pároljuk, majd saját levében villával összetörjük, és pépesen kínáljuk a babának.
Avokádó banánnal: Egy érett avokádót félbevágunk magját kiemeljük, kemény héját eltávolítjuk. Egyik felét összeturmixoljuk egy negyed darab érett banánnal, ha nagyon sűrű kevés anyatejjel vagy tápszerrel megfelelő állagúra hígítjuk.

5 hónapos kortól adható ételek
Ha a korábban bevezetett zöldségek nem váltottak ki allergiát, kezdjünk hozzá az eddig még nem kínált zöldségek kipróbálásához.
Cukkini: Egy kisebb cukkinit alaposan megmosunk, héját rajtahagyjuk, és a felét felkarikázzuk, majd valamelyik korábban adott zöldségfélével összeturmixoljuk, a szokásos módon anyatejjel vagy tápszerrel higítva megetetjük vele csemeténket.
Brokkoli: Ugyanígy készíthetünk brokkolit édesburgonyával, két rész sárgarépát egy rész karfiollal, sütőtököt gyümölccsel kombinálva.
Gyümölcsök: Ízletes a sárgadinnye banánnal, avokádóval, a reszelt alma párolt sárgabarackkal, szilvával.
Melyek azok az ételek, amelyek kerülendők 6 hónapos korban?
A méz, só, cukor, tehén és más állati eredetű tej, szójatej, tojás, olajos magvak és azokat tartalmazó ételek, fűszeres ételek, füstölt húsok, és termékek, pici magvas gyümölcsök, mint a málna, szőlő, eper, és a citromfélék.
Főzés 6 hónapos kortól
A baba étkezésében hat hónapos kor körül némi változás észlelhető. Kiszámíthatatlan, hogy mennyit eszik, és ha nem tudjuk elegendő anyatejjel jóllakatni, elérkezettnek látszik az idő, hogy megismertessük új ízekkel, más halmazállapotú ételekkel is. A szoktatást lépésről lépésre kell elkezdeni, ügyelve arra, hogy gyarapodása továbbra is folyamatos maradjon.
Alaposan gondoljuk át a baba heti étrendjét, hogy minél változatosabb legyen, és fokozatosan szoktassuk hozzá az újabb ízekhez. A szilárd ételek bevezetése mellett gyermekünk továbbra is kapjon tejet. Egyéves koráig naponta legalább 6 dl tejre vagy más tejtermékre van szüksége.
Adhatunk neki magunk készítette gyümölcs joghurtot is. Próbáljuk gyermekünket rászoktatni a rágás technikájára. Amikor eljutottunk odáig, hogy elég ügyesen tudja lenyelni az ételt, a korábban turmixolt ételeket próbáljuk meg villával összetörve adni neki.
Hamarosan beindul a fogzás időszaka, a folyamat minden gyermeknél más, és ez nehéz időszak a babának, a szülőknek egyaránt. Ebben az időszakban a babák különösen sokat rágcsálnak, nyűgösködnek, nyáladzanak minden új fog előtt. Ez a tünet azonban nem általánosítható, mert kibújhat úgy is a baba foga, hogy csak a kanál koccanására veszi észre a mama, a viselkedése semmit nem árul el az első fogacska kibújásáról.
Hat hónapos kortól kezdve a zöldségek és a gyümölcsök mellett fokozatosan szoktassuk csemeténket új ételek ízéhez. Kínáljuk meg alacsony cukortartalmú gabonapelyhekkel, zabpehellyel, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérrel, tésztafélékkel.
A hüvelyesek közül főzzünk vörös lencsét, barna lencsét, felesborsót, zöldborsót. Próbáljuk ki a spenótot, a gombát, a póréhagymát, a tőkehalat, lazacot, a szárnyasok közül a csikre és a pulyka húsát.
Húsfélék: Előfordul, hogy csemeténk nem fogadja el a húst, akkor hagyjunk ki legalább egy hetet, és csak utána próbáljuk újra kínálni vele. Féléves és egyéves koruk között megnövekszik vasszükségletük, mivel addigra kiürül a velük született vastartalék, és ezt pótolni kell.
A vörös hús az egyik legfontosabb vasforrás. Ha gyermekünk, nem neveljük vegetáriánusnak, vagy nincs meg benne ez a veleszületett hajlam, fordítsunk figyelmet szervezete vasszükségletére, mert a vashiány, vagy a következtében kialakuló vérszegénység, kihat további fejlődésére, és szellemi, fizikai visszamaradást eredményezhet.
A marhahús rágósságát csak úgy tudjuk elkerülni, és ezzel megakadályozni, a visszautasítását, ha darálva készítjük el. Karakteres ízét zöldségekkel sárga-, és fehérrépával, póréhagymával, zellerrel csökkenthetjük. Keverhetünk bele édesburgonyát, tésztát is.
Etetés 8-9 hónapos kortól
Megfigyelhetjük, hogy 8-9 hónapos korban a babák egyre nagyobb önállóságra próbálnak szert tenni. Elkezdenek csipegetni, kis ujjaikkal belenyúlnak az ételbe. Nem baj, hagyjuk, hadd próbálgassák. Ne fegyelmezzük, ne tiltsuk meg neki, hogy belenyúljon az ételébe.
Ha az evőeszközzel akar próbálkozni, adjunk a kezébe kanalat, tompa végű villát, tanulja meg a fogását, és ezek a kísérletezgetések vezetnek majd oda, hogy megtanuljon önállóan enni. Ezt követően újabb beruházásra szánhatjuk el magunkat.
Szükség lesz egy biztonságos etetőszékre. Az etetés jóval több időt vesz igénybe, mint korábban, főleg azért mert kicsinyünk maga is próbálkozik az önálló evéssel. Ne okozzon gondot, ha körülötte minden tele van étellel,sőt még a falra is jut belőle, fontosabb ennél, hogy hamarabb képes legyen az önálló evésre. Nagyon fontos, hogy legyen elegendő türelmünk és nyugalmunk gyermekünk etetéséhez!"

(Hát igen, türelem, meg nyugalom! Pláne amikor kicsapja az ember kezéből a teli kanalat, meg amikor minden kanál kajába bele kell nyúlni mielőtt bekapná, mert ha nem, akkor bevágja a durcást és nem hajlandó kinyitni a száját!)


És végül még ezt itt LLL rajongóknak :

"BABAÉTREND 1 ÉVES KORIG
(Írta: Rózsa Ibolya, LLL-es tanácsadó; IBCLC laktációs szaktanácsadó)

A WHO (Egészségügyi Világszervezet) és a WABA (A Szoptatásért Világszövetség) ajánlása alapján a babák körülbelül féléves koráig a kizárólagos szoptatás javasolt. A Magyar Csecsemő- és Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma és a Védőnők Szakmai Kollégiuma egyaránt a 6 hónapos korig tartó kizárólagos anyatejes táplálás mellett foglal állást.

Almával, őszibarackkal lehet kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. (a legújabb információk szerint, a banán - mint a déligyümölcsök általában - allergizál.)

Az első próbálkozásokhoz egy nyugis időszakot válassz, pl. a délutánt, amikor kipihent a kicsi és vevő valami újra. Először szoptasd meg, majd kínáld meg a babádat egy negyed teáskanál reszelt almával. Ha izlik neki és megeszi, akkor másnap adhatsz neki egy kicsivel többet. Lassan, fokozatosan emeld az adagot és közben figyeld a kicsit, hogy nincsenek-e kiütései, vagy egyéb, allergiára utáló jelek. (A reszelt alma megfogja a székletet, úgyhogy egyszerre ne sokat belőle!)

Egy étel bevezetése kb. 1 hétig tartson. Utána hasonlóképpen ismertesd meg a következővel. A kicsik általában imádják az őszibarackot, ha van rá időd, le is fagyaszthatsz belőle, akkor télre is lesz. Első ételként még meggyet ehetnek a babák (cseresznyét nem) és a ribizli levét. Ezekből is jó felkészülni a télre. Egyéves kor előtt megpróbálhatod a körtét, szilvát, szőlőt, de óvatosan, mert ezek hasfájást okozhatnak.

Zöldségek közül a krumpli jöhet elsőként szóba, a csicsóka, bio-répa, sütőtök, spenót, sóska, zöldborsó, zöldbab. Ha egy-egy ételről megbizonyosodtál, hogy nem allergiás rá a kicsi, akkor már kombinálható más, már kipróbált étellel. Főtt krumplival szoktunk sűríteni, lisztet egyéves korig nem ajánlott adni, az egyre gyakrabban előforduló cöliákia, vagyis lisztérzékenység miatt. Rizs viszont adható.

Egyáltalán nem muszáj külön pepecselni a gyerkőcnek a főzéssel, nyugodtan eheti a családnak szánt levesben főtt zöldséget, húsit, de még a berántás, habarás előtt vedd ki belőle, amit neki szántál.
Ha a családi ebéd nem neki való, akkor persze külön kell főzni, de nyugodtan ízesítheted sóval, cukorral, persze csak módjával. Fűszerezhetők is a bébipapik, nem is annyira az általunk megszokott szárított fűszerekkel, hanem egyszerűen tégy a főzővízbe zellert, hagymát, fokhagymát, bármit, ami jó ízt ad az ennivalónak. Az anyatejes babák úgyis hozzászoktak már az ízekhez, hiszen a mama teje egy kicsit mindig más ízű, aszerint, hogy mit fogyasztott előzőleg.

Egyéves kor előtt nem javasoltak a tejtermékek, a tej, a tojás (először a sárgáját kell majd adni, arra kevésbé valószínű, hogy érzékeny), liszt, hal, paradicsom, méz, citrusfélék, kivi, eper és hasonló aprómagvas gyümölcsök, sárgabarack, dinnye, sárgadinnye.
Kétéves korig nem ajánlott csonthéjasok, magvak és nyers répa adása, fulladásveszély miatt. A földimogyoró és a belőle készült ételek erősen allergizálnak, 3 éves korig is érdemes várni velük.

Ha a kicsi nem fogadja el 6 hónaposan a kínált ennivalót, próbálkozz meg vele újra, 2-3 naponta, vagy hetente. Ha szépen fejlődik, és elég neki az anyatej, akár egyéves koráig is élhet kizárólag azon. Ne feledd, hogy az első életévben az anyatej a gyermekek fő tápláléka.

Vannak olyan vélemények, amelyek szerint a húsokat érdemes aránylag hamar, tehát az első néhány főzelékféle után bevezetni, a magas vastartalom miatt. Vannak babák, akik nem fogadják el a husit, ha anyatejesek, általában nem kell aggódni miatta.

A lisztneműek és a tejtermékek bevezetéséről megoszlanak a vélemények, Magyarországon a Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma 6 hónapos kortól javasolja a lisztneműeket és 9-10 hónapos kortól a tejtermékeket. Ha a családban (bármilyen) allergiára való hajlam mutatkozik, akkor csak egy éves kor után ajánlják őket. Azt gondolom, hogy mivel ma már szinte valamennyi családban előfordul allergiás megbetegedés, érdemes várni ezeknek az ételféleségeknek a bevezetésével. Nagyon sokszor csak évek múltán derül ki, hogy valaki allergiás egy bizonyos élelmiszerre, szerintem nem érdemes reszkírozni, inkább várjunk vele, amíg a baba biztosan megérik rá.

Fontos: az első életévben nem a szoptatást helyettesítjük az egyéb táplálékkal, tehát a szilárd étel bevezetése nem egyenlő az elválasztással. Ezért is ajánljuk a pépeket a szoptatás után. A WHO ajánlása szerint a szoptatás legalább kétéves korig javasolt, de ideális esetben addig folytatódik, amíg a kisbaba magától abbahagyja. "


Na most mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Én is, én is!!! :D

Gergőnek sok-sok puszi és Isten éltesse a Nagyfiút!

Kép

Kép
bettica
 
 


(Ja, én a fogak kibújásának sorrendjéről írt hszedet keresem egy ideje... Asszem most megint neki ugrok a keresésnek :roll: )

Kép

Kép
bettica
 
 


Gergőt isten éltesse! :D

Bettica!
Pedig azt nem is olyan régen írta itt Rambóka talán pont az én kérdésemre,hogy hogyan számozzák a fogakat.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Igen Zazzy, tudom, de már kb 15 oldalt nyálaztam végig (245-260-ig) és nem találom...
Még van türelmem és Bence is bírja még a strapát, ha meglelem, akkor bedobom a közösbe, hátha másnak is szüksége lesz majd rá. Egyébként Monee szokott könyvjelzőzni ilyesmiket, de most ő egy ideje nem jött :(

Kép

Kép
bettica
 
 



Na most csak pár kép....aztán írok is valamikor mindenkinek.... :wink:
Kép Kép Kép
Kép
Belcsi amúgy "kis kakukk tojás" köztünk!Világos a haja és a szeme se tiszta barna és fehér bőrű!Az anya az biztos....szokták mondani... :wink:(-ezért még itthon lakhatok :wink: ) Még szerencse,hogy a füle ugyan olyan,mint az apjának és Natinak és a kis lábujja is ugyan úgy kiáll! :wink: :lol: :wink:-és ma 1hónapos.....
Gergő és közte,ezek szerint 2év 11hónap korkülönbség van! :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Bettica ha megtaláltad a "Rambóka fogak számozása fejezetet" :D légyszi írd meg hol! :wink:

Kandika milyen figyelmes már Belián! Jó nagy vízben pancsizik :D
köztünk pedig pont 29év korkülönbség van Beliánnal :lol:

Lányok azt hiszem most értem meg arra,hogy kiadjam a kezemből kiskincset, már anyuéknál hagytam 3órára :D anyós még nem vitte csak itt vigyázott rá :oops: de ha tornázni akarok járni engednem kell anyósékhoz is
Vendég
 


Na akkor izzítsátok a Ctrl C-t! :D

Fogak számolása:

A fogazatot 4 kvadránsra osztjuk,ez magyarul annyit jelent, h. az orr vonalában húzott függőlegessel jobb és bal oldalra, majd ezen belül alsó-felsőre.
Számolni középről kell.
A tejfogazat 20 fogból áll, azaz minden kvadránsban 5 fog van: 2 metsző, 1 szemfog, 2 őrlő.
A maradó fogazat 32 fogból áll, az 8 fog: 2 metsző, 1 szemfog, 2 kisőrlő, 3 nagyőrlő (utóbbiak közül a leghátsó a bölcsességfog)


Tejfogak megjelenése:

Alsó középső metszők (5-14 hónaposan)
Felső középső metszők (7-15 h.)
Alsó oldalsó metszők (10-19 h.)
Felső oldalsó metszők (9-16 h.)
ez eddig nyolc fog, 4 alul, 4 felül
De ezután nem a szemfogak jönnek,
hanem előbb az első tejőrlők (13-20 h.)
majd csak ezután jönnek a szemfogak (15-24 h.)
és végül a második tejőrlők (24-29 h.)

De természetesen jelentős egyéni eltérések lehetnek!

Maradó fogak megjelenése/fogváltás:

Na itt van a csel!
Ugyanis az első maradó fog, ami megjelenik a szájban az alsó 6-os, vagyis - mivel a tejfogazat csak 5-ösig tartott - ennek a megjelenését nem előzi meg tejfog kiesése. Hanem aljas módon, feltűnés nélkül "odanő" egy fog az eddigi fehér gumók mögé.Ezt nagyon sok szülő nem veszi észre, nem törődik vele, mondván, h. tejfog, úgyis kiesik..
Pedig pont ez a fog a rágás alapja, ez veszi fel később a legnagyobb rágóerőt.
És sajnos elég zegzugos barázdarendszerrel rendelkezik, emiatt könnyen szuvasodik.

Szóval úgy 5-6 éves korban érdemes időnként megszámolni a szemfogak mögötti gumókat, és ha már kettőnél több dekkol, akkor célszerű felkeresni a fogorvost barázdazárás céljából (erről majd később, ha nem felejtem el).

Az aljas 6-os áttörését már látványosabb dolgok szokták követni.
5-7 évesen a gyerkőcök metszőfogai elkezdenek mozogni, mert a tejfog alatt fejlődő maradó fog hatására a tejfog gyökere felszívódik.
Viszont a tejfog nyaka körüli ínyrostok makacsul tartják a fogat, ami miatt fájhat, vérezhet, ezért a gyerekek nem merik birizgálni.
Erre volt régen megoldás a cérna és az ajtókilincs, de a zsibbasztó zselé sokkal humánusabb.
De gyakran egy szívósabb zsemle is elég...
Attól sem kell megijedni, hogy a tejfog kiesését követően még egy darabig nem tör elő a maradó metsző. Ez teljesen normális. Ilyenkor a kölykök jódarabig drakulázgatnak és jókat röhögnek, h. nem csak a ceruza, de a vonalzó is befér a szájukba, miközben a szülők már a kefét eszik, h. mikor lesz már foga a gyereknek.
Kb. 8 éves korra jön elő a 8 metsző (felül 4, alul 4).
Közben a tejőrlőkre még mindig nagyon kell vigyázni, mert a maradő kisőrlők, amik a tejőrlőket váltják, majd csak 9-10 évesen törnek át, viszont ha a tejőrlőket ki kell húzni szuvasság miatt, akkor a maradó 6-os előrevándorol és nem lesz hely a maradó kisőrlők számára. És akkor el lehet költeni egy vagyont a gyerek fogszabályozására!
Attól sem kell megijedni, ha a maradó metszők hatalmas lapátnak látszanak a gyerek gyöngy tejfogai mellett!
Ugyanis nem csak a fogak nőnek, hanem az állcsont is!
Ha viszont vkinek a családjában van fogtorlódás, vagy szüksége volt vkinek fogszabályozásra, akkor a 6-osok áttörését követően célszerű elkocogni a fogszabályozásra, mert ott egy aránylag egyszerű analízissel meg tudják jósolni, hogy lesz-e szükség fogszabályzásra és az ilyenkor alkalmazott egyszerűbb és olcsóbb, kivehető (de inkább betehető, sőt benntartható!!!) készülékekkel sok probléma könnyebben kezelhető, mint később, amikor már lezajlott a fogváltás!!!!!
10 éves kor körül váltódik a szemfog.
12 éves kor körül jönnek ki a 7-esek.
A bölcsességfogak áttörése nagy eltéréseket mutat, van, akinek 20-as évei közepére jön csak ki. És van, akinek nincs is.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


:D :D :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka nagyon köszi! Mentettem, sőt apának fel is olvastam és jót derültünk a vonalzós megjegyzéseden :lol:

Egy kérdésem lenne a fogmosásról, ha nem baj: Vettünk ujjra húzható fogkefét Bencének, én mosom is a fogait (Apa virsli ujja nem fér bele :D ), de iszonyatosan balhézik közben. Mint akit nyúznak... Ugye ez el fog múlni? Már vagy 2 hónapja mosunk fogat, látja tőlünk is, de egyáltalán nem tűnik úgy, hogy ő ezt most kezdené megszokni, vagy megbékülne vele. A fogmosás mennyire kell, hogy alapos legyen? Néha jó, ha néhány másodpercig tudom neki mosni, nem hogy "szenvedtessem" még vagy fél percig... Ez elég vagy igenis alaposan meg kell neki sikálni már most? Szeretnénk vigyázni a fogaira, de azért nem szeretnénk elvenni a kedvét a fogmosástól sem. Igyekszünk a lehető legkevesebb édességet adni neki (csoki és hasonló nyalánkságokat nem kap), hogy ezzel is védjük a fogait, meg úgy általában a gyereket ne szoktassuk hozzá a hiper szuper édes dolgokhoz... Talán ha már önállóan tud fogat mosni, akkor majd fog kapni ilyesmit, de még akkor is bőven rá fog érni ezzel. A lényeg, hogy most 15 hónapos, van 4 egész és 2 éppen csak kint lévő fogacskája... (Anno ígértél képet a fogmosásotokról, alkalom adtán még mindig szívesen fogadnám ;) )

Kandi: Nagyon nagy már Belián. Apa is nézte a képeket és rákérdezett, hogy 3-4 hónapos? Elhült, mikor mondtam neki, hogy még csak 1 hónapos a Drága :) Nagyon édes pofija van és az a fél mosoly :roll: Nyomj egy puszit a homlokára helyettem is :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Rambóka kössssssziiiiii :wink:

Bettica kérdését én is feltehetném, helyzet itt is dettó..fogkrémet 1mp alatt leszipákolja a fogkefélről aztán visít..pedig az első hetekben olyan ügyes volt..én ríkatom és próbálok alaposan fogatmosni neki,de apukája szerint így elveszem a kedvét a későbbi fogmosástól
:?
képeket én is várom a fogmosásról, minden este azon gondolkodom milyen fogással cselezed ki Gergőt :lol:

ui:Gergő tortája milyen lett végül?? :)
Vendég
 


Anyoooka, nagyon édes képek!

Gergőnek boldog harmadikat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bettica, hajrá bölcsi.

Fogmosás, én nem ujjrahúzósat használnék már ennyi idősen.Normál fogkefe olyan kis hapsisakat lehet kapni, először anya mos, aztán gyerek kezébe, hadd mossa.persze még rakni rá krémet, hisz fini :lol:
Vendég
 


Rambóka, Gergőnek nagyon Boldog Szülinapot!!!

Kandi, cukorfalatok vagytok! Olyan jó még ennyire pici!

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Kandi, nekem az a kedvenc fotóm, ahol a bátyuska megpuszilja az öccsét.
Nem jövök gyakran, de még élesen bennem van a hosszas próbálkozásod, hogy így teltek-múltak az évek eredmény nélkül, már fel is adtad - szóval megható látni, hogy mégis sokasodtatok tovább. :)

Bettica, ha a kisfiaddal jössz, az nem gond, mert lesznek gyerekek bőven, igyekszünk most is formába hozni a játszószobát... de onnan pl. a filmet nem fogod tudni nézni. Csak hallani, ami nem ugyanaz. Ha be szeretnél ülni a nézőtérre - a film 50 perc, az azt követő beszélgetést 20-25 percre tervezzük -, akkor érdemes gondoskodni kísérőről. :wink:

Egyébként örülök annak, hogy sokan regisztráltak a talira, volt egy kis félelmem, de úgy néz ki, az érdeklődés megvan akkora, mint tavaly és 2007-ben.
arkon
 
 


Sziasztok!

Rambóka!

Gergőnek Boldog szülinapot!

Csajok, irigykedem rátok a tali miatt.
Én most a bébimoziban sem leszek benn :( De remélem jövőre, ha megszületik.Legalábbis drukkoljatok, hogy baj ne legyen :( :( :( :(
A hétvégén banázással mentünk az ügyeletre, ami most is tart, és keményedéseim voltak.
Most Magnerot 3X1, plusz Gynoflor h. tabletta a folyásra, ami még barna, tegnap már 1 csepp vért is mintha láttam volna, aztán feküdtem, és szerencsére nem volt több vér....
Lányok szorítsatok a pocilakómért, nem akarom elveszteni :cry: :cry: :cry: :cry:
ezoterike
 
 


Ezo: Drukk! Nem lesz gond, csak pihenj, amennyit tudsz ;) Hanyadik héten is vagy?

Arkon: Köszi az infót! Sajnos kísérőt nem tudok vinni, így majd valahogy fél füllel fogom nézni, hallgatni a filmet. Lehet már tudni, hogy melyik csatorna fogja levetíteni?

Kép

Kép
bettica
 
 


Szió!

Ezoterike drukkok mennek innen is!!!!
Doki mit mondott honnan jön a barna? lehet csak a méhlepény helyezkedik.

Arkon hasznos infó, (én azt hittem pár anyuka óránkénti bébiszitteléssel tartja a frontot a játszószobában és a többi anyuka egy időre felszabadul) :oops: :oops: remélem 1órát kiskincs elüldögél vhogy aztán mehetünk játszani :lol:
Vendég
 


Ezoterike!
Drukkhegyek mennek innen is!++++++++++++++++++++Pihenj,amennyit csak tudsz!!!

Kincs!
Előkerítettem a képet,amiről a múltkor beszéltem,hogy kicsi az ágy
Íme:
Kép
:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ezo! Minden rendben lesz, csak pihenj sokat! Drukkok innen is!!!!

Zazzy hatalmasak vagytok :lol:

Kép
apple
 
 


Norka, ment pü.

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Ádámnak anyooka! :D

Gergőnek is Boldog szülinapot Rambóka!

Ezo én is szurkolok!!!!+++++++++++

Kandika gyönyőrű ez a fiúcska!!! :)

Bocsika hogy ilyen régen nem jártam erre fele.Mentség nincs!!!! :oops: :roll:
Kérdezni szeretnék tőletek.Emberi áron vagy Sztk-ban hol csinálnak TSH,FT4 és HTPO vizsgálatot.Tűű doki már nem tud felírni laborbeutalót a Szent Imrébe sajnos.A HTPO állítolag 6000- valamennyi csak önmagában :cry:

Várom már a jövőhét pénteket.Jönnek a gyerkőcök is ugye?
Puszi mindenkinek!!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Lecsó szia!!!:) segíteni sajna nem tudok:(

Lányok hasmenős hányós éjszakánk volt..kiskincs csak hajnalban öklendezett reggel hányt :cry: orra folyik , apja viszont egész éjszaka alul felül :cry: ..én tartom a frontot
Remélem hamar meggyógyulnak12-től lesz doki..ügyelet sürgős esetnél volt és 8-ig nem értek volna ide akkor ugyanis lejár a műszakjuk...
Vendég
 


Jaj Kincs jobbulást akkor a fiúknak!!!Kitartást és remélem téged elkerül a nyavaja!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!
Újabb Ctrl C:

Az első fogacskáknál jók az ujjra húzható gumisörtés vagy frottíros fogtisztítók, de 1 éves/8 fogú gyereknek már vegyetek inkább normál fogkefét.
Az Oral-B stages egész jó. Korosztályonként van beosztva.
Az 1-es (4-24 hónapos korig) olyan szempontból jó, h. jól fogható a nyele a szülő által, a feje meg széles és puhák a sörtéi, nem sérti fel a baba ínyét akkor sem, ha véletlenül megcsúszik.
Volt még egy fogkefe, amit próbáltunk (talán MAM, már nem emlékszem), olyan kukacszerűen bogyókból állt a nyele és ívben hajlított volt. Hát annak nagyon vacak volt a feje: pici volt kemények voltak a sörtéi, állandóan kifordult a kezemből. Nekünk nem vált be. Bár a gyerek szerette rágcsálni, de fogmosáskor nem igazán az a cél.

A fogkrémeknél nagyon figyeljetek oda! Nekem is csak most tűnt fel, h. az utóbbi időben kétféle gyerekfogkrém van: 0-6 éves korig a kevesebb fluorid tartalmú (500 ppm) és 6 éves kortól felfelé a normál fluoridtartalmú.
Egyébként amíg a baba nem tud köpni, addig nem igazán szabadna fluortartalmú fogkrémet használni, mert a túlzásba vitt fluor maradandó fehéres elszíneződéseket okozhat a maradófogak ezidőtájt kialakuló zománcában.
(Újabb érdekes adat:
A maradófogak közül a frontok és a 6-os már az első életévekben - tehát 4-6 évvel a tényleges megjelenésük előtt!!! - kialakulnak az állcsontban, tehát ekkor dől el, hogy milyenek lesznek!)
De az ország nagy részén sajnos nem igazán fenyegeti a fluorózis a gyerekeket, mert olyan alacsony az ivóvíz fluoridkoncentrációja, hogy inkább fluorpótlásra szorulunk.
A fluoridpótlás azért nagyon fontos, mert kellő fluoridbevitel mellett a rágófogak barázdái sekélyebbek lesznek, zománcuk pedig ellenállóbb.
Az ÁNTSZ, a helyi vízmű vagy a védőnő tud felvilágosítást adni, h. helyileg mennyi az ivóvíz fluorkoncentrációja.
Sajnos az utóbbi időben elterjedőben van egyfajta szemlélet, mely szerint a fluor mérgező.
Hát igen, nagy mennyiségben tényleg. De nagy mennyiségben a konyhasó is!
Egy 6 éves gyereknek több, mint egy teljes tubus felnőttfogkrémet kéne megennie ahhoz, hogy mérgezéses tünetei legyenek!
Szóval a normál használat mellett nem mérgező!
A fluoridpótlás történhet tablettával (Dentocar) fluorozott konyhasóval (Spárban van), fluoridos zselékkel. Célszerű gyerekfogorvossal konzultálni.

Fogmosás:
Száraz (ne vizezzétek be, mert felpuhul és éppen a minap teszteltem a gyereken plakkfestő tablettával, hogy a bevizezett, felpuhult fogkefe mennyire nem hozza le a lepedéket!) fogkefére felesborsónyi fogkrémet lehet nyomni.
Gyerekeknél nem kell végignyomni a fogkefét fogkrémmel, pláne ha nem tudja kiköpni.
Ha lehet, tiltsátok meg, hogy leszopogassa! Ráér leszopogatni a végén. A fogkrém feladata a dörzsanyagok révén a tisztítás, a fluorid révén pedig a fogak védelme, ha a ded az elején lehörpinti a fogkeféről, akkor ezt nem tudja teljesíteni!
Célszerű vmi rendszert kitalálni hogy hogyan mossátok a fogát, pl. fent rágófelszínen, fent kívül, fent belül, lent rágófelszínen, lent kívül, lent belül. De ahogy nektek jól esik.
Külső felszínek mosása úgy könnyebb, ha a gyerek közben mondja, h. "csíz".
Ha öklendezik, akkor szóljatok rá, hogy ne tegye. Meg lehet állni, odafigyelni, hogy nehogy túlságosan hátracsússzon a fogkefe, de ha emiatt abbahagyjátok a fogmosást, akkor a gyerek rájön, h. csak öklendeznie kell és megússza. Ezzel viszont beindítotok egy folyamatot, aminek a végén lehet, h. a gyerek felnőttként nem tud majd öklendezés nélkül fogatmosni (sőt emiatt végül fogatmosni sem!), és a fogorvosa sem fogja tudni kezelni, csak bódításban, jó drágán. Jobb az ilyesmit idejében megelőzni!
Amíg picike, lehet neki venni kis gyakorló szettet, gumitüskés, gumisörtés fogkefécskékkel, de akkor is a ti kezetekben kell legyen az irányítás!
Te megmosod a fogát rendesen, aztán ő azt csinál a saját fogkeféjével, amit akar, addig és úgy rágcsálja, ahogy akarja, de a foga minimum naponta egyszer, lehetőleg este legyen jó alaposan megmosva.

És utána már nincs tea, kakaó, gyümölcslé, mert akkor olyan, mintha meg sem mostad volna!!!!!!!
(Az anyatej más dolog egy kicsit, LLL-ék szerint az tartalmaz olyan fehérjéket, amik védenek a fogszuvasodás ellen. Hááát .... én szkeptikus vagyok, de az tény, h. én sem verném fel az éjjel szopizó gyerekemet, h. "Na gyerünk fiam, most akkor fogat mosunk!". :twisted: )
És igen, ha vki visszaolvas, az én fiamnak is volt egy olyan szakasza, amikor csak éjjel ivott, és a vizet azt akkor sem. Akkor azt csináltuk, h. 260 ml vízben volt 20 ml gyümölcslé. Az alá nem tudtam menni, mert nem volt hajlandó meginni, miközben horpadt a kutacsa. De az már olyan hígítás volt, amiben alig volt cukor.
És akkor is azt mondom, h. mindenképpen törekedni kell rá, hogy az esti fogmosás után már ne kapjon a gyerek semmilyen édes löttyöt.

A másik vesszőparipám a fogkefe birtoklása:
Rengeteg szülő jön a gyerekével és csapja össze a kezét, amikor kiderül, hogy a gyereknek bizony lukadnak a fogai: "Dehát olyan szépen mossa!"
Na ez az, ami nálam biztosan kicsapja a biztosítékot.
Igen aranyosak, ahogy mossák a fogukat.
De épp úgy, ahogy a garázsba beállást sem bíznátok egy 4-6 évesre - pedig milyen édi, ahogy tekergeti a kormányt, ugye?- a fogápolást sem lehet rájuk bízni!
Meg kell tanítani fogatmosni, hagyni is kell, hogy ő mossa, de minimum az esti fogmosás 7 éves korig legyen a ti kezetekben.
És igen, tiltakozik.
Hogyne tiltakozna.
Az én fiam is tiltakozott. Volt, hogy a fogkefe birtoklásáért kellett közelharcot folytatnunk, volt, hogy a fogmosás egészét szerette volna eltörölni.
Volt, hogy játékosan megoldottuk, volt hogy üvöltöttem, volt hogy megzsaroltam, volt hogy apa lefogta. De megoldottuk.
Nem utálta meg a fogmosást.
Semmiféle lelki traumája nincs ezügyben.
Ami muszáj, az muszáj.
Minden gyerek életében eljön egy olyan időszak, amikor élénken tiltakozik a peluscsere miatt, mégsem hagyjuk egész nap a szarban, mondván, h. nem szereti, ugye?
És a doktornéninek sem mondjuk azt, hogy inkább ne oltsa be, mert sír miatta a gyerek.
Vannak dolgok, amiket meg kell csinálni, akkor is, ha nem szereti a gyerek, mert a következményei egy életre kihatnak. A fogmosás ilyen.
Persze van amikor elmarad, mert későn ér haza az ember, és örül, ha ágyba tudja dugni a gyereket.
De ez inkább kivétel legyen.
Lehet, hogy mindez szigorúan hangzik, de nem szabad a lovak közé dobni a gyeplőt.
Később, amikor már rendelkezik némi belátási képességgel (8-10 évesen), akkor moshatja egyedül, de akkor is célszerű hetente, kéthetente plakkfestő tablettával ellenőrizni, hogy mindenhol sikerült-e megtisztítania a fogait. Így ő is megtanulhatja, hogy hol vannak a necces pontok, amikre nem áll még rá a keze, és ahol alaposabban kell mosnia.
Az igazán gázos szakasz a tinédzserkor, amikor már majd nem hagyja, hogy beledumálj a dolgaiba, de addigra remélhetőleg megtanul fogatmosni rendesen és az őrlőfogaiban a barázdazárás is nyújt majd némi védelmet a trehányság ellen. :?

Ja és még vmi:
A gyereket nem akkor kell először fogorvoshoz vinni, amikor fáj a foga!
Célszerű már 2-3 évesen elvinni. Ekkor még a fogorvos nem tudja kezelni, de pont azzal, h. nem történik semmi, ami fájna, hanem csak liftezik a székkel, fúj vizet/levegőt, kap matricát stb. kialakul a bizalom.
3 évesen már el lehet menni egy kis fluoridos ecsetelésre, polírozásra, ezek jó alkalmak arra, h. megtanulja, h. nyitva kell tartania a száját, ki kell köpnie a vizet, hogy a vattarollnit nem lehet megrágni, és hogy a fúróra nem szabad ráharapni (A fogorvosnak is jobb, ha ezt egy polírozókefén tanulja meg a gyerek, mint ha a fúrón!)
3 éves kortól nagyon fontos a félévenkénti kontroll, egyrész azért, mert a tejfogak szuvasodása nagyon alattomos, a fogon kialakuló fehér felpuhulást a szülő nem veszi észre, a tejőrlők egymás felé néző felszínei nagyon gyorsan nagyon mélyen ki tudnak lukadni!
Másrészt a rendszeres kontrollal az is megelőzhető, hogy a gyerekben kialakuljon az ovistársak rémtörténetei miatti szorongás.
Volt egy kisfiú, aki rettenetesen félt, pedig semmiféle rossz tapasztalata nem volt. Kiderült, h. a többiek spannolták fel. Aztán, amikor sikerült megszelidíteni, és rájött, hogy ez a legkirályabb hely az egész környéken, ahol szuper matricákat is osztanak pedig csak a száját kell érte nyitva tartani, akkor már büszkén magyarázta, hogy mondta a többieknek, hogy nagyon buták, mert itt nem is fáj semmi (na ilyenekért érdemes dolgozni egyébként! :D )
Harmadrészt olyan szempontból is fontos, hogy a fogváltás időszakában egy fogorvos ki tudja szúrni, ha fogszabályozásra van szükség.

És még vmi:
Az, h. a gyerek volt az ovival/iskolával fogorvosi szűrésen, és ott azt mondták, h. minden rendben, az nem jelenti azt, h. valóban minden rendben.
Vigyétek el a saját fogorvosához is, mert sajnos a szűrésekről nagyon rosszak a tapasztalataim. :evil:


Most ennyi, de kérdezzetek nyugodtan!


Bettica!

Fruzsinak 8 foga van, most kapott stages 1-es fogkefét, mert az ujjra húzhatóval már nagyon harapott.
A fogkefét is harapja, és ő is rájött, h. a fogmosás nem olyan poén, ha úgy csináljuk, ahogy anya szeretné, szóval én is trükközök rendesen.
Hanyatt szoktam fektetni, törölközőbe bugyolálva, így nyerek fél percet, amíg elő nem halássza a kezeit.
Amíg vigyorog, addig pár gyors mozdulattal megmosom az alsó fogait keresztben. Utána lehúzom az alsó ajkát, és talán van esélyem megmosni az alsó fogainak a külső felszínét is. De ez inkább csak többszöri próbálkozásra sikerül.
Utána tenyérrel megtámasztom a bal kezem a homlokán, hüvelykujjal felhúzom a felső ajkát az egyik oldalon és megsikálom a felső fogainak a külső felszínét is, majd ugyanez a másik oldalon is. Közben persze pörög és tiltakozik. Kissé futóvadlövészet feeling. :twisted:
A fogak belső felszínét úgy a legkönnyebb megmosni, ha oldalról benyúlsz a szájába a hüvelykujjaddal és amíg azt csócsálja, addig a fogkefével pont meg tudod mosni a belső oldalakat ( a hüvelykujjad elég vastag ahhoz, hogy kellő rés támadjon, ahol a fogkefe is befér). (Félreértés ne essék! Nem szétfeszíteni kell a száját, hanem hagyni, h. az oldalsó fogatlan ínyével ráharapjon az ujjadra, ez neki sem kellemetlen és neked is lehetőséget teremt :wink: )
Ha így nem hagyja, akkor vigyorgásra kell bírni és amikor vigyorog, akkor pár belülről kifelé söprő mozdulattal a fogakra merőlegesen húzva a fogkefét meg tudod mosni a fogak belső felszínét is.
És utána nyugodtan hagyd, h. rágcsálja a fogkefét, azzal is tisztítja a fogait és így a végére marad a jó érzés, h. övé a fogkefe.
Próbálok majd fotózni, csak az esti rutin két gyerekkel nem igazán teszi lehetővé.


Ezo!

Feküdj sokat és lehetőleg ne emelgess! És minél kevesebbet idegeskedj!
Hányadik hétben vagy?


Kincs!

Mi testületileg taknyolunk és a minap egész éjjel nem aludtunk a Fruzsi miatt. Ez az őszi szezon sajnos.
Jobbulást!


Zazzy!

Ez 60X120-as kiságy? Basszus!
Nem gyenge a gyerek! :)
Mi a fejvédőt úgy használjuk, hogy lényegében körbefúztük vele a rácsot (egyik rácsközben ki, a másikon be, majd így végig, ki-be-ki-be). Így a gyerek lába sem lóg ki, és - ami még fontosabb - a cumik sem potyognak le. De mi extrahosszú fejvédőt kaptunk kölcsön.



Kandi!

Ezért megérte várni, ugye? :D
Nagyon édes vigyorimanó.
Nálunk Gergő inkább osztja a húgát, mint szeretgeti. :twisted:



Ki jön talira?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Ezer köszönet ezekért a tanácsokért! :D

A gyerek...hm...pedig amúgy nem tűnik hatalmasnak :lol: de legalább nem lesz olyan töpörödött,mint én :D
ha nem leszünk betegek(márpedig nem leszünk :wink: )akkor mi megyünk :D és ennek úgy de úgy örülök :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Lecsó!
Nekem a nődoki szokta kiírni!


Kincs!
Gyógyuljatok!
Doki mit mondott?

Zazzy!
Jóóóóó a vonid! :wink: Én is örülök ám!!!! :roll: :D

hajni...
Budaörs
 
 


szió

éldegélünk, tegnap kinyújtva feküdt a család ma már mocorgunk, rossz volt látni kiskincset hányni és a kúp is kijött belőle de hála istennek az esti cici már benn maradtkis víz 1-2keksz is lecsúszott..vmi vírust szedtünk össze :cry:

rambóka köszi!!
mi is megyünk ha nem jön közbe vmi!
Vendég
 


Sziasztok!

Kincs!
Jobbulást Kiskincsnek!!

Bocsi lányok, majd visszaolvasok, láttam Rambóka is valami hosszút írt, csak most igyekszem pihengetni, már amennyire Gergő mellett lehet...
A barnázás szerencsére már nem olyan barna,(de azért még van sajna) lehet a kúp is segített.Ja, a 20 hétben vagyok, azért érdekes, eddig semmi gond nem volt, Gergőnél annó még Duphaston is szedni kellett, most meg problémamaentes volt a terhesség, eddig.Remélem már nem lesz gond, csak ezek a keményedések aggasztanak, Gergőnél később kezdődtek, és még úgy is egy hónappal korábban szültem, nem szeretném, ha most még korábban.....
ezoterike
 
 


Zazzy: Larának boldog felediket! :D

Kincs: Jobbulást nektek!

Rami: Köszi a részletes leírást! Bemásoltam egy másik topikba is, mert annyira jól le tudod írni :)

De jó, akkor jó páran össze fogunk tudni futni :) Annyira örülök!

Lányok: 2 akkora púp nőtt a gyerek homlokának 2 oldalán, hogy csak lesek :shock: Nem tudok róla, hogy beütötte volna. Ma reggel vettük észre.... Lehet vmi bogár megcsípte? Szinte szimmetrikus...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!!!
Na megpróbálok írni kicsit!

Anyoooka! Még mindig gyönyörűek a gyerekeid!-és nem semmi,hogy telik az idő....öregszünk!

Kincsem!Nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok így megkésve,utólag is!Nem tudtam,hogy szűz vagy és pont 25.-ei!Jó kertészkedést!

K.ir! Sok szerencsét az ovihoz!Kitartás....az eleje kemény!

Rambóka!Jó,hogy van egy fogorvosunk! Persze,hogy megérte ennyit várni Belusra.....de ha valaki ezt mondja 10éve,hogy Én így leszek terhes és nem lesz Nati egyke...kinevetem és ugyan így próbálkoztam volna mindennel,mint abban a 8és fél évben!!!
Gyerköcökről nem teszel képet????Már el se tudom képzelni mekkorák!!!

Zazzy!Kiságy nem semmi...jól kinőtte keresztben!Mondjuk Belcsi is lassan belekja keresztben,csak neki még jó darabig nem lóg ki semmije a rácsokon!Boldog fél évet!!!

Bettica!Bölcsi?Írj nyugodtan priviben!!!Puszit átadtam Belusnak,köszöni!

Norka!Köszike a dicsit....kedvedért teszek még ...vigasztalós képet!Orrot szívunk,bátyus meg megvigasztalja!!!!
Én se hittem,hogy a sok küzdésnek ennyi idő múlva itt fog szuszogni az eredménye!-és végre nem egyke Nati!!!

Ezo!Szoritok a babádért!DE figyi....nincs méhszáj sebed?Méhszáj polipod?Én azért véreztem 3x is terhesség alatt!Tudod azt csak kacsával és lámpával vagy micsudival tudják megnézni....

Lecso!Köszike!Aranyos vagy Te is!

Akinek nem írtam...pusza....és most dobok pár képet....csak,hogy megunjatok!
:wink:
Jaaaaaa és a nyavalyájink!!!!Belcsi pocak fájós (Infacol-Sab Simplex használók vagyunk)....na és most náthás,így nozi szívás van ezerrel,van amikor nem sír....de nagyon nem szereti-hüppög utána!
----és a lényeg!!!A sok kaki mizériától lett köldök sérvünk....na most azt ragasztani kell...köldökbe buci benyom és szorosan leragasztani...ultra érzékeny ragtapasszal,amit csak fürdésnél lehet levenni.....de tegnap már szegény bőre is lejött vele(együtt sírtunk)...már meghülyülök....nincs rá más megoldás....most pihentetjük....Ti nem tudtok valami jó módszert,amivel bent lehetne tartani a köldökét a lyukban???

Képfelvette és még marja !
Képmegnyugodott ! Kép altatás,de Nati is bealudt!
Kép
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi: Bencének is van köldöksérve. A sebészeten azt mondták, hogy 5-6 éves koráig nem kell vele foglalkozni, ha nem okoz gondot. Még ragasztgatni sem kellett... Most már sokkal kevésbé látszik neki, sztem ahogy a hasizma erősödik, úgy lesz egyre kevésbé kint nekik...
Az az összebújós-elalvós kép nagyon tuti :lol: Ahogy fogja Belcsi Nati ujját... Nagyon ott van ;) Gyönyörűek mindketten :)
Felajánlást köszi!
Puszi a családnak!

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: