Új privát üzeneted érkezett!

Kandi!

Gratulálok Beliánhoz, és sok-sok tejcsit kívánok!
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Babancs hogy vagytok???Mesélj kicsit magatokról????


Többiek:??

Mi jól vagyunk,M hatalmas csibész,szereti a bölcsit,dumálunk ezerrel,"már csak" alvásokhoz használunk pelust,ez még hosszabb folyamat lesz.Kaki, pisi napközbe a bilibe megy.
Én elöző héten hagytam abba a methotyrint,már több mint egy évig szedtem,jó pár hónaoja normál tartományba volt az érték....most kiderül h tényleg meggyógyultam -e?!Bízok nagyon benne,h nem jön elő!!!!
Röviden!

puszi
ella-
 
 


Szia Ella!

Köszi, jól vagyunk. Jövő héten kezdjük a bölcsit. Évközben szerettem volna kezdeni, mikor betölti a 3 évet, de akkor se a bölcsi, se az ovi nem vállalná..így most kezd szeptemberben. Én meg csak januártól fogok dolgozni, jó sok szabim van. Nem is bánom, Domit így korán haza tudom majd hozni a bölcsiből, na meg magamra is jut végre egy kis idő. :lol: Most nekiálltam fogyózni egy kicsit, aztán megyek majd kozmetikushoz, fodrászhoz..nekiállok kifesteni a lakást, ami Domi kezeitől mintás :lol: ..szóval lesz dolgom bőven. Kíváncsi leszek, hogy fog beilleszkedni a bölcsibe, remélem neki is tetszeni fog. Amúgy nálunk nem volt várólistaa bölcsiben, vagy ilyesmi, csak egy feltétel, hogy legkésőbb okt.-nov. már álljak munkaviszonyban.
Gyógytornára még mindig járunk (amit mind2en nehezen viselünk..), de már elég szépen megy és gyorsan fut. A neurológus szerint nagyon értelmes gyerek és teljesen megfelel a kortársainak az érettsége. Már mondatokban beszél, nagyon jó a kiejtése, szépen énekel.
Szobatisztaság: ezzel mi még azért "küzdünk". Pisi megy rendszeresen a vécébe, de főleg azért közli, hogy pisi lesz, mert utána pancsolni akar a mosdóban :twisted: :roll: ..kaki is ment már a vécébe, de azt jobban szereti a pelusba intézni..ja és ki is küld olyankor a szobából. :twisted:
Amúgy rettenetesen akaratos gyerek, sokszor inkább meghajlunk az akarata előtt, minthogy balhézzon.. :roll: nagyon jó a kis érdekérvényesítő képessége. :lol:

Ella, örülök hogy kezd rendeződni a pajzsmirigy-gondod, és hogy M-nal is minden ok.
Visszamentél a munkahelyedre, vagy új helyen vagy?

Kép
babancs
 
 

 
 

Szia Kandi!

Teljes szívemből gratulálok Beliánhoz!Sok tejcsit,nyugodt éjszakát kívánok!Éljen-éljen sokáig!!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Szivbol gratulalok Belian babahoz az egesz csaladnak! Legyen benne sok-sok oromotok!

Nagyon drukkoltam Nektek innen a hatterbol es annyira orulok a jo hirnek. :lol:

Minden bolcsibe szoktatos anyukanak kivanom, hogy olyan jo szoktatasa legyen, mint nekunk volt anno!

Legyen jo napotok!

Alice
alice27
 
 


Sziasztok!

Erről a bölcsibe/oviba szoktatásról mesélhetne, aki már túl van rajta. Nemsokára minket is érint a dolog, jó lenne felkészülni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka, nálunk nagyon rendesek voltak az óvó nénik. Elméletileg 1 hét alatt be kellett volna szoktatni Dorkát, de mivel látták hogy nagyon anyás, 2 hét lett a vége, mire ott is aludt.

Itt úgy megy, hogy első nap 2 órát vagyunk együtt bent, délelőtt.
Másnap már ott is reggelizett, harmadnap "elszaladtam boltba" és telefonáltak volna ha gáz van, amúgy egy óra múlve mehettem vissza, negyedik nap reggel beviszem, ebéd után mentek érte és ötödik nap ott kellett volna aludnia, de ez csak még egy hét múlva sikerült, sőt otthagyni délelőttre is csak következő hétfőn.

Neked rosszabb lesz, mint a gyereknek, hidd el! :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Hát erre én is iszonyú kíváncsi vagyok, h mi lesz?

Szeptember 15-én ugyanis Tibike kezdi az ovit. Igaz, h ebben a tanévben még "csak" 4 órásba fog járni, szóval 8tól 12ig, és mi ügyesen 12kor hazavisszük.

De én ettől is iszonyúan félek, h mi lesz, hogy lesz, stb... Azért persze igyekszem normálisan hozzáállni... de van egy csomó "de..."

Pl. az, h a csoportban 2 évestől 7 évesig mindenféle van. Mert abban az oviban kevés a magyar gyerek, s akkor nicnsen kicsi csoport, nagy csoport, stbstb, hanem csak egy magyar csoport van és a magyar gyerekek mind abba járnak: 2 évestől 6ig...
De majd valahogy csak lesz, sokan túlestek már ezen, ejsze nem mi leszünk az egyetlenek, akik nem tudják megszokni. :(

Jelentem kéremszépen, h a lakásunk ki van nagyából takarítva, oszt a 7végén vagy valamikor költözünk!!! :)

Kép
k.ir
 
 


engem is érdekelnek a bölcsis "sztorik". zsuzsi is megy októbertől.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Belián

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Babancs
Nagyon ügyes DOmi,hogy az úgy mond"lemaradást"ilyen szépen behozta,okos kisfiú+ sokat is volt vele foglalkozva,látszik rajta!Elismerés nektek!
:wink:

Kandi
Belián nagyon szép baba?
Mikor mehetnek hozza???Hunci??Tejcsi beindult??

Dimet
Zsuzsi hogy hogy kezdi a bölcsit??

Bölcsibe szoktatás:
Az anyuka nagyobb katasztrófának fogja fel és éli meg mint a gyerek :roll: .Nálunk 2 hét a szoktatás,na de ez húzódhat...mert mi pl. a 3 napra lebetegedtünk.
Első nap 2 órát anyucival bent,2. nap dettó,csak akkor anya fél órára kimegy,3.nap már egy órára,4.nap 9-ebédig,akkor együtt eszünk,5.nap ebéd után hozom el.a következő hét megpróbálják bent altatni anya kint vár,mert ha nem alszik el megyünk haza,péntekre már bent kell aludni ill. 8- ra kell menni.Ezek bölcsiktől függnek,már hallottam teljesen más variációt is,vagy pl. nálünk müxik h évközbe megy a gyerek stb..
Az első egy hónap nehéz,akár mennyire is szeret menni és nem tiltakozik,azért kijönn rajta h anya ott hagyja,h nem Ő van a középpontba stb.. M nagyon rossz lett,lásd. anyát büntetjük,mert ott hagy a bölcsibe,viszont ott minta gyerek volt(mai napig nem hiszem el) :lol: .Most nyáron h itthon volt egy hónapig,nagyon sokat fejlődött változott,újra kezdve a bölcsit jelentős változások vannak,most már többet játszik a gyerekekkel,felszabadultabb,ha megyek érte még játszana tovább.Kell h éretebb legyen a gyerek,ill. elmentek a nagyok oviba,most Ő a nagy,jobban feltalálja magát!
Ami nagyon fontos vitaminok a gyerkőcnek,ki mit használ,de annál is vmi "ütösebbet" most,bekerülnek közösségbe,jön az ősz,a takony idő stb.. éjjel nappal betegek lesznek.Mi c-vit,Zöldségtabl+propolisz(aloeverás).a zöldstabl. rengeteg vitamin van nagyon jó,a propolisz meg aranyat ér,kevesebbet is beteg,ill ha el is kapja fele annyi idő alatt meggyógyul.Nálunk ami nagy változás volt szedése alatt h kis torok fájásnál is 39,5 volt a láza,utána max. 38,5 körül,nem lázasodott be annyira.baromi drága mert a kettő olyan 11-12e(euro függő) körül van.ha megjön a pénzem elkezdjük újra mi is!Ha áll. felsőlégúti próblémája van a gyereknek,akkor vannak különböző immunerősitők,kifejezetten ezekre a betegségekre,az egyiknek elfelejtettem a nevét,az nem is jó :lol: :roll: ,amit szedünk az a Ribumonyl,na az nagyon jó,a havi tüszösmandgy. -ok sorozatát megszakitotta,le sem merem irni mióta nem voltunk betegek,kopp-kopp.
Hosszan!
:lol: Remélem nem untattam senkit!

szép napot!!!

Puszi
ella-
 
 


Nagyon szép Belián baba :) Éljen Kandi :) Ügyesek voltatok!

Nálunk is így megy a beszoktatás, ahogy Ella leírta. Én is gondoltam rá, hogy vmi jó kis immunerősítőt kéne a gyereknek adni... :roll: Kapni fogja a C vitamint minden nap (most akkor kapja, ha nem felejtjük el :oops: )... Illetve keresek vmi multivitamin készítményt, ha vkinek van ötlete, dobja be, sztem másokat is érdekelne. Sajnos Bence nem nagy gyümölcsevő :( Összetörve joghurtban vagy tejpépben megeszi, de még a puhább gyümölcsöt sem hajlandó kis kockában a szájába venni :( Nem értem, mi történt vele, régebben napi 2x simán benyomta a gyümölcsöt, most meg jó, ha a banánt megeszi kis darabokban...
A másik dolog: a tej. A bölcsiben kapnak tejet. Bencénél nem volt gond a feldolgozott tejtermékekkel, a zsírszegény tejjel, viszont a múltkor adtam neki dobozos pudingot (Milli asszem, 2.5% zsírtartalommal), na az úgy meghajtotta szegénykémet, hogy csak lestünk... Másodszorra is kipróbáltuk, akkor 10 óraira és utána egész délután fosika volt... A gondozónő szerint el kell vinni dokihoz, ki kell vizsgálni és egy igazolást kell erről vinni, különben nem tudják figyelembe venni (van másik anyuka, aki még mindig tápszert ad a gyerekének, neki is át kell állnia a tápszerről tejre).
Segítsetek, ha vki tud. Bencénél ez lehet tejallergia vagy érzékenység?

Kép

Kép
bettica
 
 


TEjcsi van, éjjel elment a víz és reggel 5 tolásra meglett a bébi.kicsit még maradtak mint szokás, mert a bébinek más lett a vércsoportja (pontosan nem értem) és megfigyelik.Édes, eszik, alszik. :lol:
Vendég
 


Bölcsi nálunk úgy megy, első nap 9-11 együtt, második nap is, harmadik nap ebédig marad, én kint, negyedik nap 8-ebédig, én kint, ötödik nap alvás ott, én kint.egy hét után eldöntik, mi legyen.

én nem félek, a magánbölcsit imádta, le sem szart, hol vagyok, tudatosan építettem ki , hogy havi egy nap magánbölcsi legyen és ne féljen.

tejet itt is adnak, tiltjáka cumit, cumisüveget, csőrös poharat cumit csak alváshoz, kint alszanak az udvaron fényben, így szépen le kellett szoktatni a cumisüvegről, csőrös pohárról, alváshoz engedem cak a cumit és napfényben alszik.ezeket megszokta, szóval sztem nem lesz gond.
(mert ő cumisüvegezett, csőrös poharazott és lesötétített szobában aludt)

adnak ruhát, cipőt, sapit mindent, semmit sem kell vinni csak pelust, még poharat, fogkefét sem.

a tej dolog érdekes, mert az anyukák tiltakoztak, sőt volt egy anyuka, aki még anyatejezte a bébijét (másfél éves), még kaját is alig-alig kapott, ő lefejt tejet akart vinni, és nem akarta , hogy adjanak neki csak ezt meg azt meg amazt, nyilván, mivel nem beteg gyerek, csak anyuka biomániás, a bölcsinek meg erre nincs kapacitása és kérték, van egy hónapja , szoktassa le a nappali ciciről, adjon neki kanalat, villát (azzal sem tud enni, révén nem is nagyon kapott még úgy igazán cak főziket), és tanítsa meg, mert ott erre kifejezetten nem tudnak figyelni (sztem jogos) és szoktassa ráa tejre, mert a lefejt tejjel sem tudnak mit kezdeni, félnek az éntsztől (sztem ez is jogos )

()megj
nem tudom, fenti anyuka mit képzelt, ez nem magánbölcsi, ahol az lesz, amti akar, mert fizet....itt az van, amit mondanak.
Vendég
 


Sziasztok,

Kandi, nagyon-nagyon örülök, hogy Belián megszületett, és micsoda méretekkel !!! :lol: :shock: GRatulálok, és nagyon jó egészséget, és rengeteg tejcsit kívánok nektek !! Élvezd ki a babázás minden percét !!! :lol: :lol:

Apple, ne viccelj már, hogy jövő szeptemberre már nem volt hely júniusban a bölcsiben.... :shock: :shock: Atyaég. Most elkapott a harctéri idegesség, mert mi is jövő szeptemberben szeretnénk Jadvigát beadni bölcsibe. Azt hiszem, jövő héten nekiindulok bölcsit keresni. Basszus, még csak fél éves, és már bölcsit keresek... :evil:

Anyoooka, nagyon szép a táblázat, megtennéd, hogy beírod Jadviga születésnapját, már csak hogy teljes legyen....köszi ! :wink: 2009.02.17.

Remélem, sokan eljöttök a találkozóra októberben, már nagyon szeretnélek titeket látni !
zsizsik
 
 


Sziasztok!
Köszönöm Mindegyikőtöknek a gratulációkat!Hunci és Anyoookám Nektek a közvetítést!!!-és a többiektől a sok sms-t!!Többet megkönnyeztem!
A szülés kemény volt...majd írok részleteket is....
Még nem tudtam vissza olvasni....csak pár képet hoztam...nagy a jövés menés nálunk....tesó örül...mint két tojás ,annyira hasonlítanak egymásra!
Kép Kép Kép Kép
Tegnap esti képek!
Majd jelentkezek ha nyugi lesz itthon!
pusza Nektek!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandikám!
Gyönyörű és hatalmas! :D Szüléstöridre nagyon kíváncsi vagyok!
Puszi nektek!!!

Kép
Kép
zazzy
 
 


kandi, milyen hosszú baba belián!! :) tisztára pasis, gyönygörűűű a bőre is!

zazzy, mi van veletek??

zsuzsinak lett helye itt bölcsibe, így beadom. ha tetszik neki, akkor járni fog, ha nem, hát nem. elég rugalmasak itt, remélem az megoldható lesz, hogy csak 3 napot legyen egy héten....
elég jó bölcsi, minden nap van tornaórájuk, és sószoba is, öszi-téli időszakban. a szomszéd barátja csoporttársa lesz, ő már most van beszoktatáson. remélem bejön neki majd. azért izgulok. és sokszr elfog a lelkiismeretfurdalás, hogy itthon vagyok mégis beadom. de kell neki a társaság nagyon! akikkel együtt játszik nap, mint nap, mind ott lesznek. és ugyebár megvan az esélyünk, ha mégsem akar, akkor itthon marad.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!
Köszi az érdeklődést,jól vagyunk,Lara hatalmas :lol: (nemrég tettem képeket a tanyára)és mint első gyerekes bizonytalan anyuka,sosem tudom,hogy ez jó vagy nem.Illetve magamra hallgatva,tudom,hogy nem gáz(meg szinte az összes márciusi topikos baba ilyen,sőt,még ilyenebb :lol: )csak mikor a gyerekorvos paráztat,az elég pocsék.De most pont hétfőn voltunk,most nem kérdezte a súlyát,csak megállapította,hogy hatalmas,és javasolta,hogy kezdjünk gyümizni,mert abban kevesebb a kalória,mint a tejben :roll: Úgyhogy 4 napja kap egy kis almalevet "tízóraira",és imádja(olyan fini édes nyári almánk van a kertben :D )csak épp utána óránként szopizik :shock: szóval,hogy ebből hogy lesz kalóriacsökkenés :roll: Arról sem vagyok megggyőződve,hogy nem értünk volna rá még ezzel,de mindegy.Imádja,nincs semmi baja tőle(sőt,végre nem heti egyszer kakál :D )majd lassan haladunk előre.A védőnő határozottan mondta,hogy 6 hónapig csak szopi,de most,hogy a gyerekorvos mondta a gyümit,így ő is "áldását adta" :lol:
Még mindig simán eszik 8szor 24 óra alatt,de egyre gyakrabban kibír 3 órát.Sosem gondoltam volna,hogy erre 5 hós koráig kell várni.De mondom,igazából nem zavar,mert forog összevissza,hanyattfekve is emelgeti már a fejét,hason már húzza maga alá a térdét,nem sok kell a négykézlábazáshoz,dumál ezerrel, vidám,kiegyensúlyozott kiscsaj, imádom,na! :D
A 4 hós mérésen 7650 volt és 66,5 cm.Hét elején viszont már 8300-at mértünk.Mióta megszületett,minden hónapban meghízza az egy kilót.Mindenki azt kérdezi,hogy mit eszek,hogy ilyen tápláló a tejem,pedig semmi különöset.
A pcos tüneteim viszont baromira zavarnak(a pattanások leginkább)úúúúúúúúúúúúúúúúúgy elkezdeném a metet,de féltem a szopit :roll:
Na ez volt a "dióhéjban magunkról".
Zsófival mizu???

Kép
Kép
zazzy
 
 


nálam a pcos tünet a kövérség :D áááááá.... ez van.

én feladtam,hogy zsófi 2 óránként, jó esetben 2,5 óránként szopizik, így kap tápot nappal is. és elkezdtem gyümölcsöt adni neki. barack és alma. kb. 2 hete kapja, és már megszokta, így lehet jövő héten elkezdem a krumplit.
viszont ha csak anyatejes lenne én lehet nem adnék még neki gyümölcsöt. vagyis azért adnék, mert gyakran eszik, éhes. de te látod larán!! ha jóízűen megeszi, ha elfogadja az almát(barackot is próbáld be. almareszelőn lereszelve!) , akkor minden oké! zsófi olyan ügyesen eszik, és meg tudna többet is enni. ő most kb. 7 kiló. a 2980as születési súlyhoz nem rossz :D
fordulgat, vagyis meg tud fordulni, csak lusta és nem mindig akarja. de tudja :) és próbál kúszni is. de majd belejön!
imádja a nővérét. nagyokat tud vele kacagni. csak akkro sír, ha álmos vagy éhes. igaz az előbb felsírt, nem szokott. lehet jön a foga. vagy a mai nap hosszú volt neki.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kandi, nagyon szép baba Belián!

Zsizsik, hogy vagytok? Mekkora Jadvi?

Tök jó, h írtatatok az oviba/bölcsibe szoktatásról. Habár még nálunk nem aktuális, jó tudni mi vár a gyerkőcre.

Kép
apple
 
 


Szió mindenkinek!


Kandika nagyon nagyon sok szeretettel gratulálok Belián nagyfiúhoz!!
Olyan szép formás HATALMAS legény!! Pancsis kép naggyon tetszik!4 Olyan kis elégedett pofi:)
Sok sok tejcsit, jó éjszakákat!


Örülök a régi arcoknak!! :) Zsizsik! Mniki !Ella !Bababancs! Kir !Apple !Dimet!!!Rambóka! Alice!!!Zazzy! régen írtatok.
Talira bízom benne sokan jöttök!
Miniki hogy vagy és Kikka????
Atyagatya így szalad az idő, minden topikbaba bölcsis lesz :shock:

Dimet férjedett láttuk kétszer,titkon reméltem hogy esetleg veletek is összefutunk pl a Várkerti Vigasságokon vagy a szökőkutaknál. Kiskincs nagyon élvezte a szökőkutazást:)

Ésss nagy hírem van! két év után ismét mensim van(kicsit szokatlan), igazi rendes:) , nem gondoltam volna hogy a szülés ennyire megváltoztat(csúszik belőlem a tampon ) bocs, kivi vagyok mikor jön a következő?

szép napot!
Vendég
 


Kincs!
Én sem gondoltam volna :? én ugyan nem tamponozok,nem bírom,de kicsi lett a normál betét :shock: nem a mennyiség miatt,hanem a "hosszúság"miatt.Rövid a normál :shock: :? :roll: Fene se érti!
Amúgy grat!És HAJRÁ kistesó! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy: Lara ma 5 hónapos??? :shock: Azta hogy repül az idő... Lassan fél éves lesz :)

Kincs: Azért Te is mesélhetnél magatokról ;) Hajrá mensi és aztán tesóprojekt ;) Hogy van Kiskincs?

Apple: Ti hogy vagytok?

Zsizsik:Jadviga hogy van? Biztos nagyot nőtt már! Küldesz képet? Akár priviben is, mert nagyon érdekel milyen lett!

Kandi: Nagyon szép Belián baba!!! Várjuk majd a szüléstörit is ;) Pihizz, amennyit csak tudsz ;)

Többiek?

Nálunk most kibújt 2 fogacska is tök egyszerre... Emiatt persze pocsékok az éjszakák is. Nem is tudom, hogy miért van a gyerek nyakában a lánc :twisted: Lehet, nélküle rosszabb lenne :roll: Most dolgozunk azon, hogy a bölcsis napirendet megszokjuk, mire sorra kerülünk a beszoktatáson. Persze az alvás(ok) ideje más, így most ezen dolgozunk ezerrel :) Meglátjuk, hogy milyen eredménnyel...

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok, honap mindenki búslakodjon egy sort miatta, pontban 10 órakor. Vagyis nálatok 9 óra lesz akkor. Két és fél év után ez lesz az első munkanapom. Nálunk a tanítás csak 15-én kezdődik, de holnap már tanévkezdő gyűlés lesz, meg ilyen marhaságok.

Iszonyúan útálom, nem így terveztem, kész átverés. Sajnálom magamat, na :(

Kép
k.ir
 
 


Bettica, köszönöm kérdésed jól vagyunk.
Amikor íratkozni voltunk a bölcsiben az igazgatónő azt mondta (persze ha vmilyen csoda folytán Ákos bekerülne) előtte ne szoktassam semmihez, úgy menjünk a bölcsibe ahogy itthon megszokta a napirendet.
Láncot mi levettük, nagyon izzadt, ajándékba viszont kaptunk egy karkötőt amire korall (nem tudom helyesen írtam e) kövek vannak fölfűzve. Kíváncsi vagyok hatni fog e.

Kincs, akkor hajrá tesóprojekt!!! Lehet, hogy meggyógyultál? :D
Jót tett a nyaralás!

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Hú de szégyellem magam... nagyon rég nem néztem be ide a fórumra. És lemaradtam rendesen. :oops:

Kandi, nagyon gratulálok!!! Kíváncsi vagyok, hogy Nati hogyan fogadta az öccsét.
Mondod, megviselt a szülés. Kíváncsi leszek rá, biztos elmeséled.

Kincs, nem azért csúszik, mert nagyon vérzel? Mondod, hogy ez az első mensid. Nekem mind a kettő "első" a szülések után brutális volt (az első "első" 1 évre jött meg, a második "első" pedig 9 hónapra), több, mint 1 hétig tartottak... hát, gondolom, volt minek tisztulnia.

Most egyáltalán nem is szedsz metet?

K.ir sajnállak, de én úgy vagyok vele, hogy dolgozni is jó ám. :wink: Hehe. :P
A házatokról majd mesélsz bővebben, milyen belakni?

Nekem egyébként (el ne kiabáljam, de....) valószínű a 3.pé-m készülődik teljesen szabályosan sorban, és nem hinném, hogy csak azért, mert retard met-et szedek április óta. Hanem mert tiroxint is szedek... és én nem szedek tiroxint, csak 1 éve, Benivel terhesen kezdtem kapni, mert alacsonyka volt az ft4. Igaz nekem a kutya se elemezgette ki a pajzsmirigy hormonjaimat előtte. A TSH mindig jó volt...

Bár az is lehet, hogy tényleg a metformin XR használ, mert az Avandamet is használt, és ez a kettő volt az, amitől nem a WC-n töltöttem a fél életem. A sima metforminnal gyakorlatilag el se tudtam szakadni a fajansztól, tehát lehet, hogy fel se tudott szívódni a hatóanyag?

Vagy egyszerűen csak a Murphy törvénye alapján, akkor kezdek rendeződni magamtól, amikor már nem szeretnék babát? :evil:


Lányok, aki szeretne a 2009-es metformin baby moziban szerepelni, ne felejtse el, mert az idő telik ám.

Ugyanez áll a közönségtalálkozóra, ajánlatos regisztrálni. Sajnos tapasztalom, hogy sokan elfelejtik, de én meg nem tudom, milyen létszámmal tervezzek (büfé, kapacitás stb. miatt tudnom kell). A Babaneteseknek szól külön, hogy levetítésre kerül a PCOS film, amiben Zazzyék és Monáék is szerepelnek (és remélhetőleg a filmet követő beszélgetésben is), illetve K.ir fogja levezetni az egész találkozót. :wink:
arkon
 
 


Hali!

Kir fogok gondolni rád!! Sajnálom!!
(kicsit én is parázok,hogy mennem kell dolgozni majd,nincs kedvem nagyon nincs!van még 1évem)
Akkor most próbálkozással szüneteltek, kéne dolgoznod vmennyit??

Sok sok babaképet én is kérek!!

Zazzy grat az 5hónaphoz!
Képet küldhetsz!

Bettica köszi jól vagyunk, mi is két fogat növesztünk egyszerre most jött ki a 9-10. Nektek mennyi van?? Hála Istennek jól viseli ,már csak azt veszem észre hogy kinn van..és akkor gondolkodom,hogy lehet azért volt éjszaka fel mert fájt neki..de ált. jól alszik.szeret enni és szerelni :D :D

Hunci??
Vendég
 


Szijjja Arkon!
Pont mikor írtam az üzit voltál eszemben,hogy rég jelentkeztél!
Jól vagytok?? Gyerekek nem nyúzzák egymást?? Házikótok??
Én még nem regisztráltam :oops: ,igyekszem
Metet nem szedek, V.dokinővel azt beszéltük,hogy szopi után kezdjem csak,még van két szopink, reggeli elmaradhatatlan, az estit már talán feledné, de még én is szeretem,olyan édesen cummog :) így nincs met csak +kilók :roll: de a taliig próbálok csinosodni :lol:
Vérzésem erős is és sztem bővebb is vagyok eddig nem is fedeztem fel :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kincsecske, gratualalok a mensidhez! Bar bevallom, hogy en mar titkon a kistesora gondoltam, es akkor nem is kellene visszamenned dolgozni!

K.ir, tokeletesen egyutterzek veled! :wink: En is holnaptol kezdek, bar az egyetemen a diakok csak kesobb erkeznek, de addig meg millio elintezni valo dolog van....

Arkon, annyira szeretnek jonni a talira, csak ugy latszik megsem jon ossze, pedig oktoberben Mo-on leszek egy kis idore (munkaval kapcsolatban), de a datumok nem stimmelnek :cry:

Bettica, nalunk a fogakra bevalt a "gencivium" nevu homeopatias szer...A bolcsis napirend miatt meg nem kell aggodnod, meglatod hamar megszokja majd Bence.

Zazzy, Laranak igen szep sulya van :lol: , anyatejes babanal ez azert eleg ritka....

Mindenkinek jo napot!

Alice
alice27
 
 


Kir, együttérzek...holnap első munkanap nekem is.
Vendég
 


Sziasztok!

Október 9-én 16 órától PCOS közönségtalálkozót szervezünk Kelenföldön.

Mindenkit szeretettel várunk, aki PCOS-ban vagy IR-ben szenved, még küzdős, vagy már révbe ért és babázik. A korábbi évek tapasztalata alapján, férjek és kisebb-nagyobb gyermekek is megtalálják ott a helyüket (büfé, csarnok, játszószoba, szoptatós-pelenkázós szoba).

Tervezett műsor:

- PCOS riportfilm levetítése (3 sorstársunk és családjának közreműködésével, továbbá szerepel benne dr.Tűű és dr.Breyer), Budapest Film támogatásával készült: ez egy dokumentumfilm, amely 3 PCOS nőn keresztül mutatja be a szindrómának tüneteit, általa okozott életvitelbeli nehézségeit, teherbeesési problémákat; szó esik a PCOS kezeléséről, életmód-váltás szükségességéről; a civil összefogás erejéről

- színpadi beszélgetés a filmben résztvevőkkel és alkotókkal

- büfészünet, közben igény esetén szakértői tanácsadás

- dr.Breyer Helga (jelenleg Németországban dolgozik) előadása a PCOS és IR terápiás "ínyencségeiről", kifejezetten közönségkérdésekre alapozza a mondanivalóját; kérdezz-felelek

- 2009-es metformin baby mozi levetítése

További részletek később fixálódnak.

Aki szeretne jönni, azt kérjük, hogy legkésőbb szept.25-ig regisztráljon (sari.nora kukac pco-szindroma.hu), mert ennek függvényében alakítjuk a fogadókapacitást! A belépés ingyenes.

Aki metnek köszönhetően babás lett, és szeretne benne szerepelni, az szintén szept.25-ig jelentkezhet az idei metformin baby moziba.

Részletek itt: http://www.pco-szindroma.hu/in.....i2009.html
_________________
arkon
 
 


Első munkanaposoknak kitartást!
Már csak pár óra!

Zazzy köszi!
tünemény főleg a ruciban
Vendég
 


No, itt sajnáltatom magamat, s látom, h nem s vagyok egyedül.

EGyébként túléltem, megvolt. :)

Tibike is ovis lesz 15-e után valamikortól... Majd mesélek a beszokás menetéről is, aikor lesz mesélnivalóm :D

Kir

Kép
k.ir
 
 


Kir: Totál megértelek, én sem nagyon akarok visszamenni dolgozni...

Arkon: még én sem regisztráltam, mert nem tudom, hogy el tudok-e egyáltalán menni :(

Kincs: Bence eddig 6 fogacskával büszkélkedhet... Az utolsó kettővel már lassan egy hete küzd, pedig kint vannak... Tuti az a baja, mert amint bekenem az ínyét, visszaalszik.

Alice: Köszi az ötletet, lehet kipróbáljuk. Ezt hogy kell szedni?

Apple: Muszáj szoktatnom Bencét az 1x-i alváshoz, mert ő még mindig 2x aludna. Letennék őt reggeli után, de akkor tuti nem aludna. Jobb, ha most szokja meg, mintha a bölcsibe való beszoktatás alatt még ezzel is küzdenünk kellene...

Zazzy: Most voltunk hétvégén rokonéknál. A 10 hónapos legényke a 12kilójával beelőzte Bencét :shock: Anyatejes, már egy ideje megy neki a többi kajcsi is ;) Mondjuk azért az a gyerek hatalmas! Komolyan! Amikor megláttam, azt hittem rosszul látok :lol: Éééés már mászik, felül és egyedül feláll kapaszkodva, néha el is engedi, amiben kapaszkodik.

Bencém felébredt :( Aludt kb. 1 óra 45 percet... Hogy mi lesz itt este??? :twisted: (Tudom, túl sokat agyalok a gyerek alvásán, de mit tegyek, ha nem szeretünk sokáig fent lenni?)

Kép

Kép
bettica
 
 


Apple, itt sem mondták, hogy átszoktassam az ottani rendre, de sztem tök egyértelmű, mert csomó minden ott máshogy van és nem bizti h jó ötlet, ha hisztizik, mert itthon nem ezt látja.

szépen átállt mindenben, így remélem, nem lesz gond JÖVŐ hétfőtől (tök gáz, közeledik az idő...)
Vendég
 


Hú Hunci, ne is mondd... 28-ától megyünk mi is beszoktatásra :? A gondozónők meg most mentek el, jöttek háztűznézőbe... Ilyenkor azért az ember jobban érzi, hogy szalad az idő :( Mondjuk Bence, annak ellenére, hogy totál fáradt, úgy produkáltam magát hazai pályán, hogy rá kellett szólnom többször is, hogy ezt meg azt nem szabad most sem :) Igaz, a bölcsiben sem volt visszafogottabb :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


KAndi anyuci!

Szívből gratulálok Belián baba születéséhez! Kívánok nektek sok boldogságot, egészséget. Anyucika, ügyes vagy! Minden küzdelem perc, pillanat megérte, ott van, ölelgethetet, puszilgathatod! A te kicsi (nem is olyan pici) fiad, a kistesó!! Wowww!

Puszilunk!

( de édes, pár napos és már mosolyog a pancsin)

Gina
gina13
 
 


Monee, Ákos nagyfiúnak boldog első szülinapot!
Vendég
 


Sziasztok!
Ismételten megköszönöm a gratulációkat.....látom előcsalogattunk pár elveszett "madárkát".......ezért már érdemes volt teherbe esnem-szülnöm....hogy végre előbújjon az is,akinek-akiknek,amúgy is itt kéne lennie....ha nem is naponta,de hetente egyszer...
Én se fogok tudni válaszolgatni naponta....de bizti dobok egy-két képet,mert muszáj dicsekednem...a még mindig hihetetlen KicsiCsodánkról !

***A szülésem azért volt nehéz,mert napok óta nem aludtam....úgy jött ki,nem azért,mert nem tudtam volna....szombat éjjel tudtam aludni,vasárnap majd 1óra volt,mire lefeküdtünk és 1/2 7-re mentem NST-re,majd vasárnap éjjel is pár órát aludtam,mert ismét reggel NST volt...és a hétfőt végig talpaltam,abban a tudatban,hogy se fájásom-se semmi....és a teszt csík is azt igazolta,hogy nem a vizem csordogál!
Huncival is lemondtam a találkozót délutánra,mert nagyon fáradtnak éreztem magam...Nati könyveiért másfél órát álltam sorba,áll. a tv-ben is benne voltam este a híradóban...
Este meg el kellett mennem a férjemmel a meccsére,mert nem akart egyedül hagyni itthon...,na az éjjeli meccsére nem vállalkoztam...végre negyed 1kor sikerült ágyba kerülnünk...3/4 1kor kimentem pisilni,mikor már álltam volna fel a wc-ről...pukkanás....pont úgy mint anno Natinál...és elkezdett csordogálni a vizem!Még vissza feküdtem,mert fájások nem voltak...majd vízszintesen is csordogáltam...felkelltem és rendbe tettem magam...borotva-hajam stb. és bementem férjemet felkelteni...aki ekkor már fél órája aludt!
Szülésznőm ügyeletes volt,így bementünk...a kocsiban már ömlött a vizem...a liftben meg már a klumpám is tele lett...
Feltették a Ctg-t,alattam állt a víz,majd az ügyeletes kiszedett belőlem még vagy 2-3 litert...
Semmit nem kértem...pedig többször felajánlották...fájásaim sűrűsödtek...
Szörnyen álmos voltam...egyszer fájás szünetben elaludtam...kávéért könyörögtem és közben férjemmel röhögtünk...ami az elején igaz volt,de a végén,már csak kényszeredett volt...a szülésznőm mindig bejött és közölte,hogy vágjak már szenvedő arcot,mert senki sem hiszi el,hogy szülni fogok...11-12re tippelték a bébit,mondtam,hogy az sok...előbb kell nekem ez a gyerek...4-en szültünk ekkor....és 4 szülőszoba van...
8körül mondtam,hogy nekem most ki kell nyomnom már ezt a gyereket,mert nem természetes a mosolyom...szülésznő meg kért,hogy ne,mert Nati utáni hegem....nagyon brutál-kontár munka,nem tágul ott a rész és a másik oldal nem bírja...majd rásegít,de tuti vágniuk kell...mégpedig ugyan ott...és majd rendbe teszik Nekem...
Na és így senki se hitte el,hogy Én aki utoljáa foglaltam el a szülőszobát,Én fogom átadni a helyemet az egyik várakozónak....3-an vártak a szobára....
Így 8:40kor kibújhatott Belcsi...lefelé...nem felfelé volt az arca és persze nagyon rövid zsinórral,ami vissza-vissza húzta Őt a nyakánál fogva!Natin is ott volt a zsinór...de Neki legalább hosszú volt!
Hihetetlen jó érzés volt meglátni a bébit,hogy mindene megvan,igaz ami történt Velünk....nem csúnya...senki nem veheti el tőlünk és egészséges...
A varrás nagyon fájt,belül több stoppolást csináltak...kívül csak 3-at vagy 4-et!A végén a fáradtságtól úgy remegtem,mint a kocsonya....
Varrás után azonnal ki lettem tolva,mert kellett a szoba...
A szobában felébredtem teljesen dolgozott az adrenalin...nem tudtam aludni...lezuhanyoztam a szülésznőm társaságában(közben beszélgettünk és dicsérgetett)2óra múlva mentem is a saját lábamon a bébiért!
Éjjel nem kellett vissza adnom(első nap elvileg bent alszanak)nagyon jól aludtunk együtt,egy ágyban!Csak szopizni ébredtünk fel!
Na és Belcsi apa vérét örökölte,még jó,hogy szóltam és vércsoportot néztek nála...Nati miatt...és a SZÉBI-je magas lett,ezért két éjszakát a kék fény alatt töltött...így a 3.napon úgy jöhettünk haza,hogy a SZÉBI-je normális volt!!!
Szóval ennyi a szülésem története....lehet kihagytam részleteket...de az agyam szelektív...
-és most dobok pár képet,hátha kicsalogatok valakiket ismét vele!!!

Kép Kép Kép
Kép
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kandika, gyönyörűűű ez a babóka! A mosolyos képtől olvadok! Nagyon jól sikerült elkapni!

Nagyon-nagyon ügyes voltál, ügyesek voltatok! (tetszik a szopis párnátok! Szeret benne Belcsi? :wink: )

Kincs, éljen a nagylányság! :lol: Hajrá ketteske!!! :wink:

Rólunk. Ádám egy kis rosszcsont, igazi pasas, mindent ki kell próbálnia :lol: ÉS hatalmas étvágya van! :lol:
Dorka megint beteg volt, fosós vírust szedett össze valahol. Most már talán kifelé jön belőle. De nem tudta az ovit elkezdeni, pedig nagyon-nagyon várta :( De hétfőn talán már mehet!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Kandika sokat gondolok rátok, annyit vártatok erre a bábara emlékszem az utolsó évek nehézségeire , elhiszem ,hogy hihetetlen hogy veletek van.
Sok puszi Belián aranyos pofijára!
Akkora mint egy 2hós :)
Szüléstörit köszi! Ügyes voltál!

Ginácska szia!!!!!! :D :D :D :D
Láttam ám a képeket csak elfelejtettem írni :(
Csodásak vagytok! jól megnövesztetted Dorinát! BOLDOGSÁGOS NÉVNAPOT UTÓLAG IS!!!Mesélj!Hogy vagy minden rendicsek??


Monee kisfiának Ákosnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!Monee írhatnál!!!!!!!

Gergelyeknek pedig puszi névnapjuk alkalmából!

Munkások hogyan telt az első hét???????
Bölcsiben?????



Dimet, Koriági alvásilag mi a helyzet??

Kiskincs mindenért nyávog, ha nem sikerül vmi azért ha rosszul lép azért, ha apa megy dolgozni földre fekszik és ordít..hiszti :shock:
Aludnia kellene :x álmosan beraktam a kiságyába (1hónapja jól elalszik) nem aludt..most száműztem a szobájába nyekeregni :?
én is aludni akarok ha végre ő méltóztatik elaludni.
Vendég
 


Kandi: Örülök, hogy azért nem lett semmilyen komplikáció... Belián igazán szép fiúcska, tekintélyes méretekkel. Az a mosoly pedig nagyon édes, sikerült jól elkapnotok :) Majd mesélj, hogy milyen a kicsi. Nyugis baba?

Tudtam, hogy valamelyik nap mindenképpen be akartam ugrani és nem csak Monee Ákosa miatt...
Gina: Dorinádnak nagyon boldog névnapot így utólag is!

Monee: Isten éltesse a nagyfiadat!


Kincs: nálunk is ez van, mint nálatok. Bence mindenért sír, ha kell vmi neki akkor meg nyüszít... Amikor felébred, iszonyatosan hisztis, semmi sem jó neki. Ezt most 2-3 napja csinálja. Gyanús, hogy van vmi, mert nem szokott ilyen lenni. Lehet, hogy a napi 1x alvásra szoktatás miatt? Ami hozzáteszem nem nagyon megy, mert ha leteszem délben 1kor aludni, akkor alszik 1, jó esetben másfél órát...
Aztán persze este 7 kor már nem tudunk vele mit kezdeni, így kénytelen vagyok visszarakni aludni 4 körül. Ez vagy összejön, vagy nem és akkor csendes pihenő van. Áááá, sehogy se jó :(

Hunci: Mennek a drukkok nektek is jövő hétre, de sztem nem lesz gond a fiaddal ;)

Anyooo: Ádám is mindjárt 1 éves :shock:

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Nati nagyon szereti a tesókát....de a féltékenység nem kerül el bennünket sem....na más jellegű,mint a kis korkülönbséges tesóknál....de jelen van...éppen ezért ketté osztottuk a családot...Nati apával alszik a hálóban,Belcsivel meg mi a nappaliban...nem akartuk,hogy szegény egyedül legyen a szobájában,mi meg 3-asban...de majd lassan vissza szokunk a helyünkre!Másik,hogy nagyon hangosan beszél mindig...olyan mintha direkt csinálná...igaz ez nem zavarja a tesókát....de minket idegesít!-és velem néha lekezelő...de utána bocsánatot kér....na meg tudjuk,hogy miért van...próbálunk nem nagy ügyet csinálni belőle....de azért elbeszélgetünk Vele ezekről rendszeresen!

Belcsi jó baba,nagyon sokat mosolyog....ha tele a pocak akkor minden mindegy...szerintem az ablakpárkányon is elaludna!Éjjel is hamar vissza alszik...de van,hogy néz a nagy szemeivel,de nem cirkuszol...egyszer csak elalszik!Ja és ha nem tud elaludni...ráteszem az arcára a kezem,megfogja egy ujjamat magához húzza és szunya!

Ma ezt produkálta vagy fél percig tartotta a fejét így...kissé korai,de doktornő is ki van akadva,hogy mennyire erős...

Na pusza

Kép
Kép
-és egy ráadás: Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, megint csak dícsérni tudom Beliánt. Gyönyörű baba és nagyon ügyes!!!!

Monee, merre vagy? Ákosnak, Boldog 1. Szülinapot!!!

Lányok, egy kérdés: az első menzesz terhesség után meddig tart, vagyis mi a normális? Másfél hétig pecsételődő vérzésem volt, most pedig már 1 hete vérzek rendesen. Tehát már több mint 2 hete. Még szoptatok, naponta 6-7xer. Ma voltam UHon, megnézték a petefészkem nincs ciszta. Akinek volt hasonló, kérem írja meg.

Kép
apple
 
 


Apple: sztem szoptatás alatt ez nem számít rossznak. Ha az élénkebb sokáig tart, akkor viszont mindenképpen szólj dokinak. Sőt, ha aggódsz, inkább kérdezz rá egy orvosnál...

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok, most csak rövid vagyok és roppánt öznő.

Majdnem elütöttek, a blogomra megírtam. Nektek mi a véleményetek róla, kíváncsi vagyok!

Majd jövök amint tudok...

Kir

Kép
k.ir
 
 


Szió!

Sehol senki? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ádám és Hunor topikbabáknak boldog névnapot!!!

Kir jó,hogy nem történt semmi komoly!
Van vmi fejlemény az ügyben? Beszélgettünk a párommal, sztünk nem vagy hibás. Körül néztél nem jött semmi ,s gondolom nem lógtatok ki az út közepére sem.
Meló milyen szokod szokod?
Bölcsisek??????????????
Vendég
 


Kincs, köszi,átadom neki.Nagyon figyelmes vagy, köszönöm és nagyon jól esett.
Vendég
 


Hunci: Boldog névnapot a fiadnak!

Niki: Téged is Isten éltessen!

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: