Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Barthalis!
Én is gratulálok ismeretlenül is, és sok tejcsit!!

Kir!
:(
Küldjek Neked olyan teszteket, ami tuti pozitív lesz a köv. ciklusban? :) maradt kb. 6-7 db.
ezoterike
 
 


Sziasztok!
Tegnapi Nst-m is jó lett,semmi fájás...
Doki szerint vasárnap reggel 9kor jelentkezek nála 5perces fájásokkal és nem kell indítani.....úgy legyen....!
Nem szeretnék indítást!
Mai kép.....hátha valaki benéz:
KépSzép napot! Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kansi: Nagyon szép nagy pocak! Vasárnapra megy a drukk :D Állítólag jön egy kisebb hidegfront, hátha kicsalogatja Belcsit ;) Szép és sima szülést kívánok!

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

Bettica!
Köszike....várom a vasárnapot!
Ti meg kezditek a bölcsit....a szülői is lesz már a jövő héten ám....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, nagyon szép vagy.
Megkérdezhetem, hogy ha most elkezdi a gyerek a bölcsit kell-e felvételiznie a nagyobb bölcsis csoportba jövő szeptemberre vagy ez automatikus, mármint automatice megy tovább a bölcsiben jövőre?
Amúgy nálatok is úgy van mint itt, hogy csak egy hónapig tartják a helyet?Pl ha a gyerek februári lenne és én csak feb 1-ével adnám be bölcsibe, akkor most szeptembertől kellene járnia amikor még csak mondjuk másfél éves sincs, holott 2 éves feb 1-jén lenne...ez nem korrekt, így megéri nálunk minél közelebb a szeptemberhez szülni, mert minél távolabb vagyok, vagy annál hamarabb adom be bölcsibe vcagy maradok gyesen és csak köv szeptemberben adhatom csak be.Ez nem fair.
Vendég
 


Kandi!
Szép pocak! Megy a drukk! Ügyes légy! Puszi
mókica
 
 


Kandika, nagyon szép a pocid! Legyen igaza a dokinak a vasárnappal kapcsolatban!!! VÁrom az sms-t nagyon! :wink: Telóm éjjel-nappal bekapcsolva! :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Hunci!
*A bölcsiben akár meddig marad a gyerek...a kezdetektől fogva ugyan oda jár...nincs csoport váltás-gondozónő váltás...ugyan oda jár és gondozza 1-2-3évig....természetesen ez a hely csak az öve...ameddig a szülő nem kéri,hogy ne legyen bölcsis....pl.előbb elviszi,mint ovi érett lenne és azért megy el!stb.
*A bölcsiben a beszoktatás folyamatos...vagyis nem mindegyik gyerek fog már járni 1 hónap múlva...mert 2 hetes egy beszoktatás eleven...vagyis ez megegyezés tárgya ki-mikor kezd,ill. ha később kezd...ill. vannak előrébb kerülő gyerekek (lebetegszik a már beszoktatás alatt álló) ill. hátrább csúszik...
Szóval ha meg van beszélve,akár kezdhet fél év múlva is!-és biztosítva van a helye--*vannak extrém esetek,de akkor telefonon fel van hívva a szülő (Pl.Őnkormányzati nyomás miatt) és fel van ajánlva az azonnali szoktatás vagy vissza lép az igényével!
Sajna,ahány kerület annyi szokás....hozd át hozzánk és akkor meg lesz oldva!
Írtam mail-t amúgy....
:wink:
Mókica!
Köszike,megpróbálok ügyes lenni!!!

Anyooom oksika!Neked is írtam mail-t!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


értem, hát nálunk ez úgy van, hogfy csak szpet eggyel lehet kezdeni és az uccsó beszoktatás ideje okt 1....így itt nem lehet hónapokig elhúzni...

én is kérek smst!!!!!!!!!!!!!!!!!!erre vártam már régóta hogy tőled kaphassak smst bébiről:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Anyóval majd írunk egyszerre.

válaszoltam, pusza
Vendég
 


Kandi: Ez nekem új, mármint a beszoktatásos dolog menete. Tehát én csak jövő héten tudom meg, hogy a gyerek mikor fog sorra kerülni a beszoktatásra? Hogy intézzem a GYESt egy hónappal előtte, ha mondjuk nem tudom, hogy mikor lesz a beszoktatás? Állítólag beszoktatás alatt nekem már GYESen kell lennem. Vagyis, ha Bence pl az elsők között fog sorra kerülni, akkor nem tudom időben beadni a GYED lemondását... Ha a sor elején vagyunk, az azt jelenti, hogy akkor mi elsők között leszünk?

A hírt már én is nagyon várom! :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Hunci!Persze Te is kapsz sms-t!!!

Bettica!
Anno mondtam Neked,hogy ha szeretnél elsők között szokni,akkor szólj a szülői legelején a csajoknak....ill. akkorra kérd kb. ami Neked ideális lenne a Gyes miatt!Mindenre van megoldás!
A szülőin ott lesz a 2gondozónő és a 14 gyerek anyukája-esetleg apuja és a szobában beszélitek meg kinek mikor lenne a legjobb szokni!!!Vagyis alkudozni-cserélgetni még így simán lehet,ha nincs lefixálva!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!

Alíg várom a jó hírt, hogy a kicsike kibújt...szép a pocid, az enyém nem tűnik ekkorának :( de a baba kicsit nagyobb mint a kora egyébként :)

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Bettica, ez nálunk úgy zajlott, hogy szülőknek dobták fel az időpontokat, minden héten négy gyerek mehet, és mi vitatkoztunk az időpontokon, jó kis buli volt.Aztán én lemaradtam, igaz, feladtam, nem volt kedvem vitatkozni okos enged alapon, és így egy héttel későbbre kaptam időpontot, ha tovább vitázom, akkor sokaknak csak szept vége okt eleje maradt, szóval végülis jól jártam.

A gyest pedig úgy kell intézni, hogy bemész a mákhoz, beadod a gyes kérelmet NE postán csináld és kapsz egy levelet rögtön, hogy elindítottad a gyest.Ez a papír elég a beszoktatáshoz, határozatot csak 2 hó múlva fogsz úgyis kapni.
Vendég
 


kandi, még eléggé fent van a pocakod :) de szerintme egy kis homeos rásegítés bejönne :)
barátnőm 2 hete szült. elsőt akkor, amikor zsuzsi született és nehé szülése volt. azt mondta amásodiknál mindent ugyanúgy csinál,mint én :) és nagyon gyors, sima szülése lett. és be is indult nei a homeos bogyoktól!!
(ja, és ivott ő is bába-koktélt)

zsuzsi is megy bölcsibe, októbertől. vajon hogyan fog neki tetszeni! sikerült állmai bölcsibe betenni, mivel ketten előttünk nem jelentkeztek és így mi kerültünk sorra :)
nálunk is 2 hét a beszoktatás. én gyed-en leszek, de mivel nem zsuzsival azt mondták nem gond.

jól vagyunk egyébként :)
majd teszek fel képet!!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kép

Kép

Kép igen, itt is nyár van, csak jó öltözködni :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Dimet: Na végre, hoztál képeket :) Gyönyörűek a lányok! Zsuzsi milyen nagy már :shock:

Hunci: Minden ilyesmit személyesen intézek, nem bízom a postában, meg az a tuti, ha ott azt mondják, hogy minden jól van kitöltve és minden papírt megkaptak... Hozd át a fiad ide Békásra, ahogy Kandi ajánlotta és akkor a fiaink egy csoportba 8vagy legalább egy bölcsibe) járnának ;) Gondolom, ez szóba sem jöhet, hiszen elég messze vagyunk ahhoz, hogy átjárjatok minden nap (autótok van már vagy megy még a huzavona?)

Kandi: Köszi a választ, úgy tűnik akkor figyelmetlen voltam vagy csak feledékeny :(
Mára mennek a hatalmas drukkok, remélem Belcsi ma kibújik :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Kandika drukk mára!!
Gyors fájdalommentes szülést és sok sok tejcsit!
(holnap már nem leszek)

Bettica nagyfiadnak boldogságos névnapozást!Sokat gondolok rátok és Hunciékra nehéz idószak lehet a bölcsis beszoktatás, főleg anyukáknak feldolgozni, :cry: úgy nőnek ezek a gyerekek mint ha nyújtanák őket! Lassan iskolát kezdenek. :lol:

Minden baba gyönyörű, úgy szeretem őket nézni, sok sok pco baba :D
Remélem a talira sikerül elmennünk és sokatokkal élőbemn is talizhatunk.
Mindenkinek pusy!
Vendég
 


Kincs: Köszi! (Mi egyébként márciusban tartjuk ;) )

Kép

Kép
bettica
 
 


Kincs, nekem ez nem nehéz.sok anyuka mondja, milyen nehéz lesz feldolgozni, ellenben én várom már, több okból is. az egyiket nem írom le, mert megköveznek, a másik, hogy a gyerek élvezni fogja, mert velem már unatkozik.

Bettica, nem fizet a biztosító, nővérem, nem egyezett bele, nincs autó.
Vendég
 


Hunci: :(
Egyébként is várom már, hogy Bence menjen bölcsibe. Látszik rajta, hogy az én fejem unja már, ketten kellünk, hogy le tudjuk fárasztani, foglalni. Már pedig egész nap nem lehetünk a játszótéren... Jó lenne egy kertes ház, de sajna ez nem adatott meg... Sztem a gyereknek több haszna fog származni a bölcsiből, mint amennyi kára. Aki pedig bárkit megkövezne, azért mert bölcsibe küldi a másfélévesét, az mutassa meg, hogy hogy kell csinálni, biztosan nagyon profi ;)
Lehet, hogy csak a hasonló cipőben járás miatt (bár sztem nem), de én totál megértem, hogy miért akarod bölcsibe tenni a gyereket. Őszintén szólva én is várom már, hogy visszamehessek dolgozni, mert szükségem van a felnőtt társaságra is... Nem vagyok az az otthon ülő típus... És sajna a pénz is nagyon kell :( Szívesen feláldoznám még a munka éveit azért, hogy Bencével lehessek még 2 évet, de ez nem megoldható...

Kép

Kép
bettica
 
 


Úgy döntöttem, hozok én is egy képet, csak mert rég mutogattam már Bencét :)

Laza Bence :lol:
Kép

Kép

Kép
bettica
 
 


Édes Bence.Igen, ezen okokból megyek vissza majd fél évvel hamarabb a munkahelyre.Az agyamnak kell a pörgés, én világ életemben tanultam, a gyed alatt is diplomáztam, már van 3 és én mégsem tudok leállni...ez van.Várom a kihívást a munkát,mégha nem a legjobb munkahely, akkor is.Amióta leszakvizsgáztam, állandóan csak tanulok, hol angolt, hol nézegetem az új jogszabályokat, ilyen vagyok.És hát nem mellesleg majd 90 nettóval jön majd több haza, ez sem mindegy.
Egy gyereket fel kell nevelni, és kezdtem unni, hogy ezt nem lehet, azt nem leht, nincs pénz, gondoljuk át, hát nem.Ha meg akarom venni, akkor megveszem, de én ezt nem csinálom még fél évig, hogy számolgatom a pénzt, hogy kijöjjünk belőle.És jön a tél, panelrezsi-fűtés és nem csinálok meg még egy ilyen telet hogy alig jövünk ki hó végére.
Vendég
 


Sziasztok!

Dimet! Én most már várok....tudod azt se tudjuk,hogy mikor készült...lehet kell még ez a pár nap...nem siettetem semmivel!

Bettica!Bence nagyon édes-vagány!

Kincsem !Sajna még nem szültem...akkor majd utólag tudod csak meg!

Hunci!Tudod nem vagyunk egyformák....nem is lenne jó!De a fél eszedet simán átvenném,az tuti!

Na szóval ma volt 52perces NST-m,mert 32perc alvással telt...még a sokkolóra se ébredt fel...pedig sok édeset ettem...Én aki nem szokott...már majdnem hánytam...
Na aztán felébredt....és produkáltam 3db fájást is...az első 2db az 10perc után követték egymást!
Na aztán magzatvíz vizsgálat és méhszáj ....1ujjnyíra nyitva vagyok,de Belcsi feje teljesen kimozdítható...vagyis ma nem kéne szülni,mert akkor csaszi lesz tuti....bár áll. pár óra alatt beilleszkedik....
Még kicsit vérzek...a magzatvíz vizsgálat után áll. ez normális!!!

Szóval ennyi!
Fejleményeket írom,ha lesz időm rá....de holnap reggel és kedden is mennem kell NST-re és kedden dől el a további lépésünk!
Doki ismét mondott egy időpontot....de mondtam,nem hiszek már Neki!Tippje,keddig magától kijön!!!
Na csak jöjjön!

Pusza Nektek!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 




Kandi: én nem látom a vonalzót amúgysem :(
Még ne ásd el a mai napot, mert simán megindulhat Belcsi :) Nem lesz csaszi, erre ne is gondolj, jó ;) Szép, természetes szülésetek lesz! Sokat gondolok rátok! Puszi

Hunci: Sejtettem, hogy nálad is ez az egyik ok. Egyébként most hogy a szüleim házára vigyázunk, Bence 2x2-2,5 órákat alszik! Van nagy kert, lehet szaladgálni, van sok macska, lehet őket hajtani. Jó levegő van, nincs meleg. Nem csodálom, hogy nem bír ébren lenni Bence 2,5-3 óránál többet :twisted: Annyira jó lenne egy kis ház nagy kerttel... Annyira sokat számít, hogy nem panelban kell a gyereket lefoglalnunk. Otthon jó, ha 2x 1,5 órát alszik.... Itt meg? Végig aludta az éjszakát, 3 napja nem eszik éjjel tápit. Van hogy 1x-1x felébred 1 percre és alszik is tovább... Remélem, megtartja ezt a szokását, ha kedden vagy szerdán hazamegyünk végre :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi, mennek a drukkok!!!! Én is véreztem, szülés előtt 4 nappal kezdődött. Állítólag a tágulás miatt.

Hunci, Bettica, lehet, hogy én vagyok nagyon tudatlan, de nem értem, hogy mért jár gyes ha a gyerkőc bölcsibe megy? Én azt gondoltam, ha az anya visszamegy dolgozni már nincs semmilyen "segély" (családi pótlékon kívül). Felvilágosítanátok? Köszi!

Bettica, nagyfiú már Bence! Ti mikor írattátok be bölcsibe? Békáson ilyen könnyű bekerülni?

Kép
apple
 
 


Apple: Kandi segített bejutni. Egyébként decemberben iratkoztunk fel a listára, akkor asszem 45. volt. Elvileg amúgyis felvették volna Bencét, csak átirányították volna egy másik bölcsibe. (Aztán kiderült, hogy egy rokon abban a bölcsiben dolgozik Békáson, ahova Bence került volna... Kicsi a világ ;) )
Hogy a GYES miért jár munka mellett, nekem fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy jár...

Kandi: Ezek szerint nem volt elég a drukk :( No akkor belehúzok és még jobban küldöm felétek ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Apple, a törvény értelmében 3 évig jár a gyes, gyes mellett lehet napi 8 órában dolgozni, hogy a gyerek bölcsibe megy, nincs jelentősége.DE ugye az új szabály szerint már csak 2 évig van juttatás az új csecsemőknél (jövő passz melyik hónapban születettek esetén), azaz 2 év gyed után ha mész dolgozni, gyerek bölcsis, nincs gyed kivéve ha 1 évesen beadod pl és mész dolgozni, igényleg a gyest akkor 2 éves korig munka mellett megkapod.

én tavaly július elején írattam be idén szeptemberre és akkor 14-ek voltunk.
Vendég
 


Hunci, Bettica, Köszi szépen!!! Nem tudtam, h ez így műkszik.
Mi júniusban írattuk be Ákost, JÖVŐ szeptemberre és 151.ik !!! a listán. Esélyünk 0.

Kép
apple
 
 


Apple: Hát ezért mondtam én is a húgomnak, aki most épp félidős, hogy ha megszületik januárban a pici, akkor menjenek és iratkozzanak fel a bölcsődei listára... Hihetetlen, hogy alig lehet bejutni :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi: hiperszupermegadrukk, hogy ez legyen a ti napotok, ha még nem bújt ki Belcsi.... Sokat-sokat gondolok rátok!

Kép

Kép
bettica
 
 


egy sms:

Most reggel 8,40-kor, 4055 grammal ás 56 cm-rel megszületett Belián!Nyakán a zsinórral.Jól vagyunk.

Kandika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ez szuper!!!!!!!!!!!!!!!Éreztem én a hangodon tegnap , hgoy nagyon fáradt vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!Isten hozott téged, várvavárt Belián-baba!Jó egészséget, boldogságot neked és persze tejecskét és családodnak nagy gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.25 09:13-kor.
Vendég
 


Híreket hoztam!!!

Sms Kanditól:

"Most reggel 8:40-kor 4055 grammal és 56 cm-rel megszületett Belián! Nyakán a zsinórral. Jól vagyunk."

Gratulálunk!!!! Isten hozott a világban nagylegény, hosszú, boldog életet kívánunk Neked! Sok-sok tejcsit!!!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Andika!
Hatalmas Gratulációm Belián születéséhez!!!
SOk boldogságot az egész családnak!
Puszi!!!
ella-
 
 


VÉGRE-VÉGRE!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
(lemaradt)
ella-
 
 


Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Kandi!

Hát ez nagyon jó hír, grat és sok tejcsit kívánok!

Na most már kezdek tényleg besza...ni...én vagyok a következő nincs mese....

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Kandi!
Nagy-nagy gratula a kisfiúhoz! Sok-sok tejcsit, nyugodt éjszakákat!
:D

Aisha, most már tényleg te jössz! :D
mókica
 
 


Kandi! Gratulálok én is! Sok tejcit, jó egészséget és szép gyermekkort Belián babának!

Kép
apple
 
 


Gratulálok, Kandi! Éljenek a metformin-babák!!! :D

Képet! Képet! Képet! :):)

Kép
k.ir
 
 


Kandi!
Gratulálok! :D Nagyon sok boldogságot és hosszú,boldog életet kívánok Belcsi-babának!
Puszi!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Kandi!

Gratulálok Belián babához!
Szopizzon és aludjon jól!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csak odaért a sok-sok drukk :lol:

Kandi Drága: Isten hozta Beliánt itt a nagyvilágon! Sok-sok tejcsit és hosszú boldog életet neki! Nektek pedig rengeteg örömöt a picivel :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandika,

Isten hozta Beliánt, legyetek nagyon boldogok !


Sok puszi,
Niki
mniki
 
 


Kandika!

Itt is gratulálok a várva várt legényhez! Legyen benne nagyon nagyon sok örömötök!
Belcsi-baba! Légy jó fiú, okozz sok boldog percet Anyáéknak és Tesónak!!!

hajni...
Budaörs
 
 


Kandika! Gratulálok a kisfiadhoz! Isten hozott Belián!

Kép
mamint
 
 


kandika, nagy-nagy gratula nektek!!!! de jóóóóóó :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 



Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi!

Szívből gratulálok Nektek Beliánhoz!
Minden jót kívánok!
puszi

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: