Új privát üzeneted érkezett!

Szió!
Czinki ez egyéni döntés van aki szedi van aki nem,és persze mit mond a dokid.Kinél így kinél úgy hat a tejcsire (Rambókának nem lett kevesebb).
Én nem szedem dokim azt mondta a szopi után kezdjem csak el,pedig én is hasonló cipőben járok mint te (hajam hullik, kilóim vannak, édességet kívánom) de szopit is sajnálám,így amíg kiskincs igényli nem szoktatom le és nem kezdem a metet.

Kandi sok sok erőt küldök én is!!!!!!!!!
pusz!
Vendég
 


Kincs: még szopizik Donát? Azta, minden elismerésem! Nagyon ügyesek vagytok! Mikor kér cicit? Gondolom este, éjjel és hajnalban, ugye?

(akkor Rambóka szedi a metet, nem Csakegy. Rosszul emlékeztem :oops: )

Kép

Kép
bettica
 
 


KÖSZI, A TANÁCSOKAT! HÁT NEM SZÁMÍTOTTAM ERRE. V SZEDEM V NEM V LESZ TEJCSI V NEM. HÁT A TEJCSI FONTOSABB, SZÓVAL AKKOR MÉG VÁRNOM KELL. :roll: PEDIG MÁR NAGYON ÖRÜLTEM VOLNA EGY KIS METNEK, HIÁNYZIK A HASMAS, A GYÓGYSZERSZEDÉS 8) EGYÉKÉNT AZ ÉN NŐDOKIM IS AZT HISZI, H A TERHESSÉG ÉS SZÜLÉS MEGGYÓGYÍTOTT A PCOSBÓL :twisted:
TESZEK FEL KÉPEKET, ÍGÉREM, DE A MÁSIK GÉPÜNKÖN VAN!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 

 
 

czinki, én szedem, de akkor kezdtem el, amikor már éreztem, hogy stabilan beindult a tejem, és az 500mg negyedével kezdtem egy hétig, figyeltem a reakciót, aztán 2x negyed, most tartok 2x félnél, és asszem így is maradok egy hónapig legalább.

szerintem, ha negyedet kezdesz el, és észreveszed, hogy kevesebb a tejcsi, akkor abbahagyod gyorsan, akkor megint lesz, abból nem lesz gond. kecskeruta tea jó a tejcsire, meg az IRre is. csak vigyázz, nehogy este igyad, mert reggelre szétdurran a cicid! :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


"A kecskerutát (Galega officinalis) már évszázadokkal ezelőtt használták a cukorbaj kezelésére. A 1900-as évek elején azonosították is a vércukorcsökkenésért felelős vegyületeket, és állatkísérletek is történtek biztató eredménnyel. Az inzulin felfedezése és elterjedése azonban egy időre háttérbe szorította ezeket a biguanidnak nevezett vegyületeket, amelyeknek akkor még sok mellékhatásuk volt. Következő felbukkanásuk az 1950-es években volt. Az akkor alkalmazott fenformin sok, esetenként halálos mellékhatással rendelkezett, ezért hamarosan megszüntették gyártását. Ezután a buformint kezdték el alkalmazni, amely csak kevéssé volt hatékony. Napjainkban a biguanid-kezelés ismét reneszánszát éli, részint a hatásmechanizmus pontosabb megismerése, és így járulékos kedvező hatások felfedezése, részint egy kevesebb mellékhatással rendelkező, és hatékonyabb vegyület, a metformin elterjedése miatt."
http://www.hazipatika.com/topics/diabet ... 1129103544

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


HALI,

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGITSÉGET!!!

ÉS NÉHÁNY KÉP NÁNDUSRÓL, AKI HÉTFŐN VOLT 7 HÓS ÉS 68 CM ÉS 7750 GR:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 4.7875.jpg[/img]
Kép
Kép

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki: Hát nagyon szépek vagytok :D Az a puszis kép nagyon tetszik :lol: Jól megnőtt a fiad ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


mi történt kandiéknál????

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Bettica: igen, azt mi is nagyon szeretjük! én egyenesen elolvadok tőle. és köszönjük a dicséretet!!! :lol: :lol:
rakok fel még 2 közelit :oops: :
Kép
Kép

ÉS KÖSZI A SEGITSÉGETEKET MET ÜGYBEN!! MINDENKINEK MINDEN JÓT!!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


szió gyors egykezes

őőőőőőőőőőrüüüüüüüüüüüület millllllyen meleeeeeeg van,már nekem is sokkkkkkk

czinki nagyon édes vasgyúród van

betica igen van szopi , reggel ezt kéri mert ha együtt fekszünk az ágyon akkor mutogat és nézi mi van a hálóing alatt. délben kajcsi után ezt simán kihagyhatnánk,de kitelik tőlem és este a vacsi után..éjszaka 1éves kora óta nem szopizik akkor több éjszakát átaludt és aztán beérte a vízzel is.. (néha 4.szopi az uzsi :oops: )

szép hétvégét
Vendég
 


Kedves Akron, Rambóka és a PCOS ügyért küzdő fórumozók!

Remélem nem baj, hogy ismeretlenként írok a fórumra, de bízom benne, hogy jól esik nektek a bíztatás és a köszönöm. Főleg az elmúlt napok eseményei után. Elnézést, ha hosszú leszek.
Két éve olvaslak benneteket a PCOS és a gyereknevelés fórumon (most már ritkábban, mert az 15 hónapos kisfiam mellett egyre kevesebb időm marad).
Ezúton szeretném megköszönni, hogy ennyit tesztek ezért az ügyért, és ilyen sok embernek segítetek.
Véletlenül találtam rátok a PCOS honlapon keresztül, amikor az orvosom mondta, hogy valószínűleg PCOS-em van, bár később az ultrahang és a hormonok alapján ezt visszavonta. Viszont addigra én már annyira beleástam magam a témába a fórum és a honlap segítségével, hogy megcsináltattam még jó pár vizsgálatot saját költségemre, és elmentem az MM-be. Akkor már 9 hónapja próbálkoztunk sikertelenül a babásodással. A PCOS-t Tűű doki is csak valószínűsíteni tudta, viszont az inzulin rezisztenciám bizonyított volt, így kaptam metformint. Egy hónap kellett hozzá….és a pocakomban volt a baba.
Azóta 3!!! barátnőmnek tudtam segíteni. Ez csak azért furcsa, mert az utóbbi időben a környezetemben ők hárman szerettek volna babát, és mind a 3 esetben kellett és segített a metformin.
1. Kb. 5-6 év sikertelenség, vetélések és lombikok után Tűű doki rendbe tette a pajzsmirigyét, kapott metformint (PCOS csak valószínűsíthető, inzulin rezisztencia bizonyított), következő lombik sikerült (nála természetes úton már lehetetlen volt a teherbeesés), pár héten belül születnek az ikrei.
2. Tipikus PCOS tüntetek, felvilágosult székesfehérvári orvos, rögtön adta a metformint, két hónap után teherbeesett. A probléma csak az, hogy a doki nem is említette a PCOS-t. Úgyhogy most én próbálom győzködni, hogy nézzen utána, mi ez a betegség, és szoptatás után jó lenne ha visszatérne a metforminhoz.
3. Másfél éve próbálkozott a harmadik barátnőm. Ciklus rendben, hormonok rendben, nincsenek PCOS-re utaló tünetek. Nagyon el volt keseredve, nem tudta feldolgozni, hogy miért nem sikerül, idegenkedett a lombiktól. Győzködésemre elment az MM-be, ahol megcsinálták az inzulin tesztet, ami kicsit volt csak emelkedett, ezért diétát javasoltak, és ha 2-3 hónapig semmi, akkor kaphatott volna metformint csökkentett adagban. Elkeseredett, nem bízott a diétában, egyébként is egészségesen táplálkozott már pár hónapja. Csináltunk egy olyan dolgot, amit nem szabad. Én fel tudtam íratni a metformint. Megbeszéltük, hogy nem valószínű, hogy baja lesz tőle, ha elkezdi szedni. Két hónap kellett a teherbeeséshez….
Azért írtam le ezeket az eseteket, hogy négy ember nevében megköszönjem, hogy létrehoztátok a honlapot, hogy írtok a fórumokra, és Akronnak, hogy van az MM (én személy szerint csak végső esetbe megyek sztk-ba, kórházba, mert ritkán veszik emberszámba a betegeket, ezzel a problémával pedig szinte esélytelen, hogy megfelelő kezelést kapj).
Remélem, hogy a néha jelentkező nehézségek, nézeteltérések nem veszik el a kedveteket, és folytatjátok…
És még egy gondolat a metforminnal kapcsolatban. A 4 esetből 3-nál a PCOS-t csak valószínűsíteni lehetett, vagy egyáltalán nem is volt. Inzulin csak kicsit volt emelkedett (sőt határértéken belül volt, csak arányaiban nem volt megfelelő a többi értékhez képest – ezt most nem tudom világosan elmondani, de Tűű doki jól elmagyarázta, csak nem tudom visszaadni). Szóval lehet, hogy nagy butaságot írok, de szerintem minden teherbeesési problémával küzdő nőnél (ahol nincs egyéb egyértelmű ok), nézni kellene egy inzulint, és adni a metformint, ha az értékek indokolják, PCOS-től függetlenül.
Még egyszer elnézést a hosszú levélért, csak bíztatni szeretnélek benneteket, hogy szükség van a munkátokra.
(Akron 2x1% ment :wink: )
Andi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vandrea75 2009.07.18 20:55-kor.
vandrea75
 
 


Az én metformin babám...
Kép [/img]
vandrea75
 
 


Sziasztok!

Apple, fiad még mindig hatalmas! :lol: :wink: És édes nagyon!

Czinki, Te fiad is csoda édes! nekem is a puszizós a kedvencem! :)

Kincs, esti mese Anna és Peti! Hihetetlen jó könyvek, Dorka imádja és már Ádám is "rohan" ha meglátja valamelyik könyvet!
http://www.bartoserika.hu/konyvek_anna_ ... _gergo.htm

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok, mi ez a pangás??:(

Anyoo Anna és Petnk van.

Ma két éve, hogy az utolsó mensim beköszöntött.esedékes lenne a következő :roll:

szép napokat
Vendég
 


csak hogy legyen egy kis élet, egy babás tábla!

Kép

Barthalisról tud valaki valamit?!

Kandika?!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


cSAk bekukk, Hogy köszöntsem Kincséket.
Kincs, boldog házassági évfordulót!

Anyó, a másik topikban van zebrás.
Vendég
 


Anyó,
melyik könyvet ajánlanád az Anna Peti..sorozatból a legkisebbeknek ? Vagy ez egy folytatásos könyvsorozat , érdemes mindegyiket megvenni ? (eddig csak jót hallottam róla, de bele még nem lapoztam )

A dokim nagyon mondja hogy kináljam meg vizzel a babát, én meg úgy látom hogy elég ha a tejem issza. Mi a véleményetek ?

üdv szepm
szepm
 
 


Sziasztok!

Alig pihegek ebben a szörnyű melegben. Beugrottam megjegyezni, h micsoda kék a táblánk! Nektek is feltűnt, h alig van lány, a fiúkhoz képest?

Ja és nem utolsó sorban köszönöm a kakálós tippeket. Laci baba azóta vasárnaponként kakál... mikor mások a templomba mennek :))

Puszillak, s ha hüvösebb lesz még beugrok :D

Kir

Ja: szepm: dehogyis adjál vizet. És ha adnál sem tutti, h meginná. Tibikém csak egy éves korában kezdett el vizet inni, amikor kezdődött a kánikula. Azóta iszik, azelőtt hiába is kínáltam...

Kép
k.ir
 
 


igen Kir nekem is feltűnt a kékség :)

Szepm én nem adtam vizet, főleg ha igény szerinti szopi van,akkor és annyit iszik amennyi neki kell és a tejcsi eleje jó szomjoltó.
De ha akarsz adhatsz is pár kiskanálnyit.
Anna Peti sztem mind jó, külön kis történetekkel. Nekünk a Kezdetek vannak meg (Annakönyv) Anna születésétől a 10.szülinapjáig tartanak a történetek..születésnél elpityeredtem .
Süss fel nap a másik könyvünk.

Hunci köszönöm ! Aranyos vagy! Cupp cupp!
Vendég
 


Tegnap belázasodott a fiam, mert oltást kapott. Akkor megkínáltam vízzel, 10 ml-t megivott. Azóta láz elmúlt, már nem is fogadja el a vizet csak a cici kell neki :lol:

Kir,
küldjek egy kis hűvöset ? Nálunk csak 24 fok van odakint.

üdv szepm
szepm
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beugrottam, jöttem köszönteni ;)
Kincs: Utólag én is nagyon sok boldog évet kívánok még a pároddal!

(Kórházban voltunk :( Bence hasmenése és láza nem akart múlni, féltünk a kiszáradástól, mert nem evett, nem ivott... Ma jöhettünk végre haza. Ez a László Kórház... Senkinek nem kívánom!!! A kórházak amúgy sem jók, de ez? Vmi katasztrófa volt! :evil: )

Később reagálok, de most van egy kevés alvás-pótlási igényünk... Alig aludtunk Apával elmúlt napokban :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Szolgálati közlemény csak gyorsan aki nem járt az Anyatanyán mostanság :) új helyre került a tanya, nincsenek vírusok és a képek is működnek. Szóval akinek kedve és ideje van oda is nézzen be és írjon...ott árválkodik a tanya.

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Ja és Anyó ha lenne nevem szívesen megírnám, de ha megszületik a kicsi akkor mindenképp közlöm :)

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Bettica, Jobbulást!! Táncsak nem a rotát kapta el Bence? László kórházról én sem sok jót hallottam.

Kép
apple
 
 


Szió!

Bettica reméltem vmi program miatt vagytok távol és nem betegség!:(
GYORS REGENERÁKLÓDÁST MINDENKINEK!!!
Bence hogyan viselte a kórházat?? meddig voltatok?
Puszi :)
És köszi, a köszöntést!

Rambóka? Monee????Zazzy?Arkon?OKr?Hunci??Ella? Babancs? Dimet? Kandika?Csillag?Lara? Alice?? Lecso és a többiek!!!!!!! mere vagytok ,néha nézzetek be????!! sorra kipusztulnak a pcos topikok? :cry:
aki csak olvas légyszi az is adjon életjelt Kép
Vendég
 


Apple: Nem tudom, hogy milyen vírus volt ez. Lehet rota is, de az is lehet, hogy a rengeteg másik hasmenést okozó vírus egyikét nyaltuk be...

Kincs: csütörtök hajnaltól szombat délutánig voltunk... Egyenlőre próbáljuk feldolgozni az elmúlt napok eseményeit és örülünk, hogy itthon vagyunk végre. A baj az, hogy nem is Bence betegsége viselt meg minket, hanem a kórházi körülmények voltak botrányosak. Tehát az, hogy kórház lett belőle még nem is lett volna akkora nagy baj, hiszen ez Bence érdekeit szolgálta...
Köszi, már jobban van Bence, "csak" hasmenése van még... Amin meglepődtem, hogy nem kell diétázniuk ilyenkor, hanem azt kell nekik adni, amit egyébként is esznek :shock: Én ezt nem tudtam, biztos vmi új felfogás ez vagy vmi évekig tartó kutatás eredménye ;)
Ti hogy vagytok?

Szepm: ha szopizik, akkor nincs szüksége külön vízre a kicsinek. Megkínálhatod, de ne ess kétségbe, ha nem kell neki ;) A láz pedig monnyon le :) Drukk, hogy tényleg csak az oltás legyen (volt) a ludas.

Többiekre én is kíváncsi lennék, ki merre jár, kicsik hogy vannak?

Kép

Kép
bettica
 
 


életjel:)

jól vagyunk. :)

bettica, sajnálom ezt a kórházas sztorit:(
de szerintme diétáztatni kell, és a normafloret is nyomasd neki!!!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Vettem dimet:) pipa:)

Bettica nekem azt mondták a dokik,hogy legyen diéta hasmenésnél..alma nyersen és banán, keksz..mi ezt ettük.. a citrusok tilos ilyenkor!

Szepm jól vagytok?

vandera szép metbaba!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Szepm, szerintem mindet! :lol: Minden élethelyzetre találsz mesét bennük! Pl kistesó érkezés, fogatmosni nem akarás, első nap az oviban, húsvét, nyaralás, libegő, szófogadatlanság stb. Nekünk eddig 3 kötet van meg, de minden alkalomra kapnak egyet-egyet belőle! Nálunk ez a kötelező esti mese, Dorka hallani sem akar másról, kívülről fújja őket, ha egy névelőt nem olvasok, már reklamál :lol:

Bettica, szegény Bence! Érdekes hogy nme kell diétázni! :shock: És ezt sem ajánlották? Nekünk doktor néni minden hasmenésnél automatice írja fel! gyógyuljatok meg hamar!

Szepm, nagy melegben kínálhatod, de ha nem fogadja el akkor sincs semmi baj! :wink:

Hunci, köszi! Beírtam!

Hoztam pár képet!
Kép Kép Kép
Kép szétszedtem a szőnyeget! :)
Kép Ezt megszerelem! :) Kép zugpiás :lol: Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!


99% valószínűséggel (hivatalosan meghirdetni jövő hétfőn fogom, akkortól lehet rá regisztrálni is) PCOS közönségtalálkozó lesz október 9-én 16h-tól, ahol levetítésre kerül végre a sokat emlegetett PCOS riportfilm is.



Ezzel kapcsolatosan:



Az egyik előadó, Breyer Helga dr.nő (jelenleg külföldön dolgozik) azt kéri a kedves PCO-s sorstársaktól, hogy írjátok meg, hogy miről szeretnétek leginkább hallani.

Milyen orvosi jellegű kérdések foglalkoztatnak benneteket?



Ennek megfelelően igyekezne összeállítani az előadását.



Az ötleteiteket írjátok meg privátban nekem!



Köszönöm!



N.
arkon
 
 


Sziasztok!

Kincs, igen kipusztulnak a pcos topicok, mert a pcosok megszaporodnak. :D

csodálom, akinek van, nekem 2 gyerek mellett semmire nincs időm.
estére eléggé kikattanok, főleg ha Marci nem alszik. viszont jobb napokon még az is eszembe jut, hogy a harmadik már sok tapasztalat szerint könnyebb ugrás.
mindenesetre azzal biztos megvárjuk, hogy visszacsinálják-e a gyedet, mert itt már most katasztrofális az ovi-bölcsi helyzet. a védőnő szerint, ha van kistesó nem sok esélyünk van 3,5 évesen sem az ovira.

Marci nagyon hisztis, a legújabb a szobafogság, mivel nem lehet elcsalni sehová, max a nagymamához, de ott se megyünk ki véletlenül se a kertbe, ahol egy szép kis medencéje van fürdőjátékokkal. tegnap apával klasszat fociztak, nagy nevetgetés, kb 5 percig, utána sarkon fordul, megyünk haza....

szobatisztasággal nullán állunk, illetve minusz egyen, mert ott tartunk, hogy fél a pisitől.
:(

Leti nagyon jó kislány, egyszer kelünk éjjel, utána reggel 6 körül. Ciki, hogy még mindig nagyon nem alszom, és gyógyszert kell szednem.
bÁr elvileg 2,5 óra alatt feleződik, és eddig csak ezen túl szoptattam, inkább közel az 5 órához, hol teljesen kiürül, és eleve egy harmad gyógyszert szedek, azért aggódom.
egy hét múlva kezdem megint az akupuktúrát.

néha olvaslak Benneteket.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Norka: Ez szuper hír!
(Hát engem spec a PCOS-barát fogamzásgátlás, szoptatás alatti met téma érdekel, de van egy sejtésem, hogy azért ez a téma elég kevés embert érint ;) )

Csillag: Homeós bogyó? Van ez a Hova tbl. Próbáltad már?
Kaphatunk fotót a kicsikről?

Anyooo: Nagyon szépek a gyerekek! Tényleg iszonyatosan hasonlítanak! :shock: Ezen mindig ledöbbenek :lol:
Ezernyi hála a Hippes ötletért! Vettünk olyan Hipp izét és nagy nehezen sikerült Bencébe adagolni egy keveset este. Éjjelre már hatott is. Most megy a kísérlet, hogy ne fogja meg túlságosan, mert a bacinak ki kell ürülnie (nem jó ha sokáig benne van, mert a toxinok nagyobb bajt okozhatnak).
(Igen baci, mint kiderült :( Méghozzá szalmonella. Bakker az én fiamnak... Rend- és tisztaságmániás vagyok... Ha kiderülne - de nem fog - hogy kitől kaptuk, nem köszöni meg az illető azt, amit tőlem kap. Most várjuk az ÁNTSZ-t. Gondolom az egész családot megnézik...)

Anna és Peti? Hú, akkor nekem be kell egy pár ilyet szereznem. Bár Bencét egyenlőre nem igazán köti le, ha olvasok neki. Elkezdem és a második mondat után már le is lépett az ölemből...
Apa örülni fog, hogy megint mit találtam ki :lol: Pláne, amennyit mostanában költöttünk csóri gyerekre, hogy végre a gyógyulás útjára lépjen... De nem baj, majd beadagolom neki :D Kapott Bence Apóstól egy kis pénzt most hogy beteg (és milyen szerencse, hogy kapott, fogalmam sem lett volna, hogy miből finanszírozzuk ezt a rengeteg dolgot, amit mostanában meg kellett venni), van még belőle egy kevés, így abból a pénzből sztem jutni fog erre is :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Huuuha! Tali! Most rohogni fogtok, de en mar elkereztem az igazgatonotol oktober 9-re. AHhoz, h pentek delutanra felerjek BP-re, legkesobb penteken hajnalban el kellene indulnunk. :D

A fiamrol annyit, h elkezdett iszonyuan sokat dumalni, es nagy paraszt lett belole. Falun van, anyukamnal es vesszovel hajtja a csirkeket jobbrabalra az udvaron. Este megnezi a hazatero tehencsordat, majd atmennek anyummal a szomszedba megnezni, h feji Kendi bacsi a tehenet. Azota meg tejet is iszik, mert "tehen adta, Kendi bacsi fejte." Hat elvezem erossen. Legalabb abba a tevedesbe nem esik majd, h a tehen lila es csokit ad. :))

Szabadidejeben segit anyumnak. Pl. udvaron funyiras, utana anyum osszegereblyelte a fuvet, majd Tibike a jatektalicskajaval elhordta a csirkeknek, h egyek meg. Errol van valami fenykep is, ha hozzam kerul, akkor majd megosztom Veletek.

Lenyeg, h a gyerek irto jol van, csak nekunk iszonyuan hianyzik. Most eppen lakasfelujitas van, ezert nem akarjuk itt tartani, mert akkor naponta kene hurcoljuk magunkkal a szetvert-poros-koszos lakasba, ahol eppen dolgoznak a mesterek. De a jo hir: ha meglesz, akkor vegre koltozunk! :D

Hat roviden osszefoglalva ez van velunk. Keveset vagyok otthon, alig van idom gephez ulni. De latom, h nagy a pangas nyaron...
Remelem oktoberben sokmindenkivel talalkozhatok ujbol. :)

Puszik,
Kir

Kép
k.ir
 
 


csináltam egy vonalzót.

homeós bogyót is szedek, meg hovát is néha. :(

kir, klassz hogy így nyaral a kissrác!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Kir: hát akkor Tibikének rengeteg élménye lesz ezen a nyáron! Emlékszem én mennyire szerettem otthon a csirkéket "hajtani" vagy a disznók oldalát simogatni, hátukat mosni slaggal. :) Sztem a lehető legjobb helyen van akkor most a fiad ;)

Csillag: És a doki mit mond? Azért 2 gyerek mellett a lehető legtöbb pihire lenne szükséged és nem biztos, hogy bogyóval kellene ezt elérni... Nap közben van lehetőséged ledőlni?

Kép

Kép
bettica
 
 


Ígértem valami képeket?

Kép

Kép

Kép

Kép Hugi es a gyerekek

Kép Reggel...

[/img]

Kép
k.ir
 
 


tudom. :(

az e-lactation. org honlap, és egy llles tanácsadó szerint biztonságos, meg a szegedi orvosi egyetem egy mellékletén is azt találtam, hogy szedhető a bogyó.

a nőgyógyász nem látja tragédiának. azért jövő héten megyek akupunktúrára, a terhesség alatt is segített. csak most elég nehéz megoldani.

a gáz az, tudod, hogy ilyen melegben képtelen vagyok aludni. és 2 gyerekhez kel a pszichés energia is, mert ha nem vagyok elég türelmes, Marcival egy végelláthatatlan hisztibe megy át a nap, és semmire nem hajlandó.

ha Marci alszik duán, és is alszom vele, de ez elég bizonytalan. (érdekes akkor ált tudok aludni.)
addig az jött be a legjobban, hogy este fél 10körül fekszünk, beveszem a bogyót (egy harmadot csak, póbálatm negyedet is, de azzal nem aludtam semmit.), akkor kb 4,5-5,5 óra eltelik a szopiig, elég változó. addig alszom nagyjából, utána meg kómázgatok reggelig, ha lehül az idő, néha vissza is alszom. egyébként ha a nagyjából 5 óra megvan, már nincs a tejcsiben. vizsgálatok szerint 2 óra után van benne 0,01-0,0004.

nem örülök neki, de ha nem alszom az egy ördögi kör. türelmetlenség, veszekedés, nincs tejcsi se)


olvasás: mi most kaptunk rá 1-2 hónapja, előtte csak esti mese az ágyban. mára már az összes mesekönyvet tudjuk szó szerint kívülről, ami itthon van (kb 2 polcnyi). a verseseket szereti a legjobban.
hihetetlen agyuk van a gyerekeknek. párszor elolvasom, és már fújja is kívülről.


a gyerekorvos azt mondta, oltassuk ba a családod influenza ellen, Leti miatt. ti hogy vagytok ezzel? eléggé aggódom, hogy megelőzzük a járványt, olyan kicsike még.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Életjel a részünkről is. :D Jól vagyunk, csak nem vagyunk otthon, jövő héttől talán már be tudok majd ugrani. :wink:

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Monee és Ákos

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Kincs,

köszi a hiányolást, akkor életjel. :twisted:
Pár szóban rólunk:
Domi szeptembertől bölcsis lesz. Októbertől kiveszem a szabimat, januártól tervezem hogy ténylegesen dolgozok majd. Évközben sem a bölcsi, sem az ovi nem veszi be, ezért kezd szeptembertől..de csak félnapos lesz.
Még most is járunk gyógytornára, de már jó ideje nem a Gézengúzba..találtam egy nagyon hatékony maszekgyógytornászt, akinél ugyan végigüvölti Domi az egy órát, de legalább a dévényes tornája tényleg dévényes és nem csak annak a halvány utánzata.
Neurológus is látta Domit, meg volt vele elégedve. A járása picit asszimetrikus, még néha egyensúlyoz, de amúgy minden ok. Úgy szalad, alig bírok futni utána.
Amúgy sokat strandolunk, voltunk pár napot Hévízen nyaralni, és még jó lenne menni valamerre..

Próbállak benneteket olvasni, meg megnézem a képeket.
puszillak benneteket, nyaralóknak jó pihenést kívánok!

K.ir, ti ilyen csodaszép helyen laktok?

képek

Kép
Kép

Kép
babancs
 
 


Babancs: Állítólag január elseje óta érvényben van egy jogszabály vagy mi, miszerint az óvodába át kell venniük a bölcsis gyereket, ha az betöltötte a 3. évet, méghozzá évközben is! Kérdezz utána, én is most hallottam csak... (állítólag több hely van az oviban, mint a bölcsiben, ezért csinálják ezt)...
A fiad jól megnőtt :shock: Az utsó kép nagyon bejön, gondolom van egy szupi fényképezőtök, hogy ilyen jól sikerült ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Koszi, tenyleg csodaszep helyen lakunk, falu szele, erdo alja, stbstb. Csakhogy...

A viz a kutban van, ha szukseg van ra, akkor ki kell huzni vederrel es nem a csapot megengedin. A buli az udvar vegiben a fabudi... szal a civilizacio meg nem ert oda.

Nyugi, aki ott lakik, az megoldotta mar reg ezeket a dolgokat, de mi ilyen "nyaralonak" hasznaljuk es mindig masra koltjuk el a penzunket, minthogy vizet vezessunk a hazba. Pedig mennyivel szuperebb volna ha lehetne zuhanyozni s nem kene a mosdotalban marhaskodni. A ruhakat nem kene kezzel mosni, mosogatni is lehetne kagyloban es nem mosogatotalban...
Remeljuk egyszer odernebb is lesz.

Na de ettol fuggetlenul imadunk ott lenni. :D

Kép
k.ir
 
 


Metes lányok: Azoktól kérdeznék, akik végig szedték a terhesség alatt a metet. Ti hogy diétáztatok mellette? Mert nekem most 7,7 lett a terhelt cukrom és diétára fogtak, de amikor beveszem a gyógyszert és annyi ch-t eszek rá, ami elő van írva, akkor hypózok. A dietetikushoz csak 10-e után tudok menni és a nőgyógyim nem nagyon tudott mondani a diéta+gyógyszer kombinációra mit mondani. Sajnos még mérni sem tudom, mert a jövő hét végén kerül fel pestre a cukormérőm, amit anyu vett nekem. Mit csináljak? Tegnap éjszaka ébredtem arra, hogy szédülök és remegek. Nagyon megijedtem, mert ilyen nekem még nem volt. Kérem, hogy aki tud válaszolni az priviben írjon, mert amilyen szédült vagyok, elfelejtek ide is benézni.

Egyébként szépek a babák, gratulálok mindegyikhez. Amikor ti ide átjöttetek, akkor én még csak álmodoztam a babáról, de most itt van velem és féltem őt.



vicky79
 
 


Babancs, Domi nagyon szép!

Bettica, ez csak elméletileg van így, sajna nem vesz át ovi, ha nincs hely.

Vicky, mennyit szedsz metből?Mikor veszed be?És hogyan mennyi cht viszel be?Mert egy kicsit át kell variálni a dolgokat most.Hipózni sajna többször fogsz, mert a baba elveszi a "magáét" és neked kevesebb marad, ilyenkor kell enned.És az esti hipót csak úgy kerülheted el, hogy este lefekvés előtt eszel kekszet.
Vendég
 


hunci: 2x850-et szedek reggel és este. A reggeli és a vacsora olyan max. 40gr. És utána még ettem egy kis dinnyét. Szerintem a gyógyszerre ez kevés, régebben sosem hypóztam, de nem is tudom, hogy mennyi volt a cukrom.



vicky79
 
 


a ch adag jó. a gondot én abban látom, hogy este szeded a másikat, és így amikor eleve is alacsonyabb a cukor, még lentebb nyomod.én délben enném a másik 850-et.Sajna ennél több cht nem ehetsz reggel.

Leírod, mennyi chkat eszel egész nap és mikor, hánykor?mert akkor tudok segíteni jobban és akkor tudom leírni és összerakni neked, amiket én csináltam terhesen.
Vendég
 


hunci: Még igazából nem tudom, csak az alapján, amit a védőnő adott. Eszerint 30 gr. a reggeli és az vacsora is. Amikor 3x850 merckformint szedtem, akkor a délitől mindenképpen rosszul voltam 4-5 óra felé. Azt hagytam abba, mikor kiderült a baba. Csak másodszorra sikerült bevezetnem, az első alkalommal 1 hónapig próbálkoztam, de egész délután ment a hasam tőle. Én úgy gondoltam, hogy amikor már meg lesz a cukormérőm, akkor megnézem, hogy mire akad ki a cukorm. Mennyi lehet az ujjból vett 2 órás szint? Mert a vénás 7,5 ha jól tudom. Majd próbálkozom.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Arkon, lesz PCOS babamozi?

Kir, nagyon megmosolyogtuk a hszedet. Tibike igazi szorgalmas fiúcska. Kemény legény lesz belőle!

Anyooka, a grimaszos kép a legjobb. Ákosnak is pont olyan kék szerkója van.

Babancs, sokat nőttetek. Sajnos, mi is megtapasztaltuk, hogy nem könnyű jó dévényest találni.

Bölcsi: Ákost hétfőn vittük beíratni bölcsibe, jövő szeptembertől szeretnénk járatni, a kis Drága 151.!! a listán :shock:

Kép
apple
 
 


Vicky, ha lesz cukormérőd a 60 perceset is csekkold le. Nálam az volt a mérvadó.

Kép
apple
 
 


Vicky, védőnő adta?Jaj :?
A vc mérőt mindig úgy állítsd be, hogy a tesztcsíkon lévő kód és a mérő kódja azonos legyen!Figyelj oda erre!
reggel éhomi mérés, kaja, majd 1 órás mérés.Ennek 7 alatt kell lenie, ha 7 fölött van, akkor rá fél órával is mérd, azaz éhomi uzán mésfél óra, és ez 6.8 alatt legyen!
Minden héten 2x mérd reggel éhomi és kaja után, heti egyszer meg méás étkezéseknél is kjaja előtt és után 1 ill ha rossz az érték, másfél órával.
Így heti 3 eredményed lesz.Első héten minden étekezésnél mérd előtte és utána, h tudd, mit bírsz.

A met adagodat meg változtasd meg reggelo 850, ez maradjon, mert reggel rossz a cukor értéke , délben fél 850 és este fél 850.így egyenltesebb.
Vendég
 


babancs, jól megnőtt domi!! annyira helyes srác:) mejd megmutatom a lányaimnak :))))

mindenkinek szép hétvégét!!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: