Új privát üzeneted érkezett!

Most nézem, elcsesztem valamit a hónapoknál, de ha nem haragszotok, nem javítom. Nagyjából tükrözi az igazságot.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Zazzy: Akkor én már meg sem szólalok :lol: Tudod, hogy Bence mekkora. A fél éves mérésen volt egy 1 éves gyerek súlya :D A doki mindig csak elismerően nyilatkozott, hogy mekkora, de soha egyetlen szóval nem mondta, hogy ez rossz lenne! Most az egy éves státusz vizsgálaton a születési súlyának majdnem háromszorosát mérték ;)
A lehető legjobb táplálékot kapja, ezzel nem tudsz neki ártani. Sztem próbáld meg figyelmen kívül hagyni a doki és a védőnő baromságait, sőt, ha lehet keress másik dokit (tudom, hogy felétek nincs 3-4 gyerek orvos egy rendelőben, de ha csak 1 másik doki van, lehet érdemes lenne beszélni vele ;)
Hason tényleg muszáj lennie :( Próbálkozzatok, biztosan rájöttök, hogy miként lehet lefoglalni ha hason van :) (Bencével nem volt gond, mindig imádott hason lenni, hamar kinyomta magát és szépen tartotta a fejét.) Esetleg vmilyen élénk színű játékot próbáltál elé tenni? Vagy zenélő kütyüt, tükröt... Kitartás Drága, ne add fel ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Én nem mondtam,hogy nem rakom hasra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tudom,hogy nagyon fontos, így meg hogy annó a záróra kifejezetten rá is írták, persze,hogy csináltuk!Mondom, 1-2 percekről már eljutottunk 8-ig :roll: tudom, nem sok, de higgyétek el, nem rögtön kapom fel, amikor még csak elégedetlenkedik, hagyom, ha már dühösen sír, akkor veszem fel, akkor úgysem csinálna semmit csakazértse :? Ha az én hasamon van, tök szépen emeli a fejét.Meg amúgy is magabiztosan tartja nagyon sokáig.(Annak ellenére,hogy a papírra azt írták, nem tartja a fejét :evil: de mondom, meg se néztek semmit)
A gyerekorvos viszont legalább annyit elismert(a fejl.neur.-sal ellentétben)hogy vannak olyan babák, akik utálnak hason lenni.
Meg az is volt a baj, amit te is írtál Monee!Írtam, hogy gyakorlatilag másfél óránként evett.Most is azt mondta a doktornő,hogy evés után kb.egy órával tegyem hasra,nemrég még ilyenkor majdnem újra éhes volt.Most viszont egy pár napja 3-4 óránként eszik,egyik napról a másikra,olyan jó:)

Bettica!
Úgy van,ahogy mondod...A választék nem túl nagy.És ez a normálisabbik volt.A másik miatt kerültünk ál-tüdőgyuszival a kórházba :evil: Mellesleg amíg rá nem tette a mérlegre, semmi baja nem volt vele :roll: pedig meztelenül vizsgálta :D

Kép
Kép
zazzy
 
 

 
 

zazzy, nyugi :) zsuzsi is hízott anno sokat, 4 hónapsoan duplázta meg a születési súlyát, zsófi is lassan eléri ezt. és akkor mi van? majd kinövi:) szeritnme fontosabb majd arra odafigyelni,hogy későbbiekben mit eszik, mihez szokik hozzá. pl. zsuzsi mostanában kezdett el csokizni, és érti az elég fogalmát is. igaz sajna alig hajlandó gyümölcsöt most enni, nem értem miért. de azért pl. vmelyik nap benyomott 3 nektarint. :)

hasrafektetés: zsu utált hason feküdni, és nem is ordítattam. zsófi sem rajong érte, így inkább átgurul hátra:) de biztosan fog ülni, állni, forogni, járni. :) én is eldöntöttem, hogy minden nap hasrateszem, de elfelejtem :oops: :)

csakegy, hogy vagytok???

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!
Köszi!Ez jól esett a sok dorgálás után! :D Én sem vagyok a gyerekem ellensége, jót akarok neki, és tudom, hogy fontos hason lenni, igyekszünk is.Lara még nem fordul át, viszont mikor hanyatt fekszik és fekszek mellé,hogy szopi jön, úgy rá tud vetődni a cicire,hogy csak lesek :lol: Ha nem érkezne meg rá, tuti átfordulna hátról hasra.Lenne is meglepődés a részéről asszem! :lol:
Amikor írtad,hogy Zsófi megfordul hasról hátra(már nem most volT!azt hittem, tök sokat van hason, azért ilyen ügyes!

Hunci!
Nem látok minden orvosban ellenséget, de a bunkóságot utálom.És sajnos az utóbbi időben kijutott
:( Hasonfekvéssel kapcsolatban a gyerekgyógyász is ugyanazt mondta gyakorlatilag,mint a neurológus, mégis normálisan meg emberien.A neurológus csak azt hangsúlyozta,hogy ő ideggyógyász, és mennyire érti a dolgát, és mi szemét szülők rosszat akarunk a gyereknek.Amikor bementem(mert beszólítás előtt pont szoptattam)a férjemet már javában osztotta :shock: pedig vele aztán jó lóra tett, ha nem nyugtatom le, és beszélek helyette én, nem is tudom, mi lett volna.
Ja!Még azt nem is mondtam, hogy azt is mondta,hogy ha már voltunk olyan hülyék, hogy ilyen színes forgót vettünk a kiságy fölé, sürgősen szereljük le :shock: mert szokja a gyerek, hogy az érdekes dolgokért meg kell dolgozni :shock: (mint pl. hasonfekve az elé tett játékért)ezért viszont nem kell, és milyen dolog az,hogy hanyattfekve csak bazsalyogni kell a figuráknak, szóval nekem senki ne mondja,hogy ez az orvos normális.
Igen, gyűlölöm a magyar eü-t úgy ahogy van, sok szemétséget tapasztaltam közvetve és közvetlenül is sajnos, de ez nem jelenti azt,hogy minden orvost utálok, vannak fehér hollók, csak nagyon kevesen sajnos. :( (pedig nem gondolom, hogy nagyok az elvárásaim, tudom, hogy baromi nehéz a helyzetük nekik is, de ez nem menti fel őket!Én pedagógus vagyok, és én sem teszem meg, hogy a rendzser nyvalyáit a gyerekeken "verem le", senki nem kötelezett,hogy ezt a pályát válasszam, őket se.De ha már választották, megpróbálhatnák nprmálisan csinálni.Vagy minimum egy kis emberség nem ártana.)
OFFFF
Megyek aludni, baromi hosszú nap volt.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Babakocsiban nem tudod hasra fektetni úgy, h. kilásson? Nálam mindkét gyerkőc így utazott mindig és imádták.

Csak félve mondom, h. ha esetleg van a közeletekben dévényes, akkor egy megnézést megér, h. kiderüljön, miért is utálja annyira a hasonfekvést. Monee Ákosa pl. az Ergóban feszítette hátrafelé magát éppen a nyaka miatt.

Anyatejes babát nem lehet túltáplálni. Ne vicceljen már a dokid! Mégis hogy képzeli? Vedd el tőle a melledet 3 perc után?
Fruzsi is ráduplázott 3,5 hónaposan. Még szerencse, mert így utána a szopisszrájkok során volt mit felélnie.
Egy gyerek folyamatosan alakul, hol hosszában nő, hol széltében.
Aztán majd 2-3 évesen ott fogsz küzdeni vele, h. hajlandó legyen megreggelizni legalább egy fél kiflit.


Bettica!


Ma varrtam, úgyhogy a párom mosta a ded fogát, de majd előbb-utóbb lefényképezem.
Nem kell lefogni, egy kézzel is meg lehet támasztani, mert ahogy hajtod hátra a fejét, ösztönösen ellentart, nehogy felboruljon. Így már stabil is. :wink: :twisted:

Ja igen, egészen az elején, amikor még nincs fog v. csak pár darab, akkor elég az ujjra húzható szilikonos kefe, de számítson rá mindenki, h. a gyerek minimum egyszer ki fogja próbálni, h. milyen is megharapni!
Utána már célszerű fogkefét használni, pláne ez őrlők áttörését követően.
Személy szerint én az Oral-B Stages-ét szeretem, mert olyan jó széles feje van és könnyen irányítható.
De bármelyik másik fogkefe is jó, aminek elég széles feje van, széles sörtézettséggel.
Volt egy fogkefe, ami elég gyorsan a kukában végezte, mert nagyon kicsi feje volt, keskeny sörtézéssel és a sörték is elég durvák voltak, azt hiszem ez volt az:
http://www.brendon.hu/productsearch/vie ... =1&whid=25
Iszonyatosan rossz fogása volt, nem lehetett biztonságosan irányítani. Arra jó, h. a gyerek fogja és rágcsálja, de arra alkalmatlan, h. a szülő megmossa vele a fogát.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


gyors bekukk: Germicid, iszonyú sok gyümölcs, pipihúsleves, almalé... fektetéskor nem volt láza. Mindjárt megyek és lecsekkolom, hogy állnak a dolgok.
Vendég
 


Sziasztok!

Mennyi minden történt míg nem voltam :) Nagy gratula az új babásoknak ! :)

Zazzy: szegénykém, átérzem a helyzeted, nekünk is meggyűlt a bajunk a dokinkkal. :evil:

Ma például voltunk 6 hós vizsgálaton, a kérdéseimre sem válaszolt, mert "túl" elfoglalt volt. Hátra húzta Noel fütyijét, de annyira hogy vérzett is neki :evil: Prevenárt megkapta, de állítolag BCG-t újra kell majd oltani.. Kész vagyok teljesen !

Fogakról jut eszembe: nekünk még nincs. volt 1-2 nap mikor volt egy kis nyügi miatta, de azóta semmi. Azt hiszem veszek neki borostyánláncot..

És ami még aggaszt, hogy ott volt tanácsadáson egyik szobatársam a szülészetről, akinek pár nappal idősebb a babája, de már egyedül felül, mászik...
Mi még ehhez képest eléggé le vagyunk maradva. Noel csak kúszni tud azt is általában éjszaka gyakorolja az ágyában. Normális, hogy napközben egyáltalán nem akar feküdni csak üldögélni??? Ha leteszem a szőnyegére kis idő múlva megy a sírás, mindegy neki hogy hason vagy hanyatt fekszik.. Utál feküdni ! Forgolódni is lusta, megmutatta hogy ő tud olyat is, de nem igazán akar azt sem.
Mondjátok megváltozik ez?? Tud majd mászni, meg mindent amit egy normális gyerek???

Jól esett ezt mind kiírni magamból.. köszi. Most megyek locsizni aztán alvás !

Jóéjt mindenkinek!

tyche
 
 
 


szió!

Rambóka az engem is érdekelne,hogy a fogmosás 6db fognál is alaposságra menjen vagy csak elég ha szokja a rendszeres fogkefe használatot?

Zazzy sztem minden tejcsis baba hatalmas ütemben nő! 6hetesen nekünk is azt mondták "fogyókúráztassam" hogyan?? üvöltött ha nem annyit evett amennyi neki kellet..
Nem lesz 1évesen 14kiló..mi 1kilókat híztunk az első hónapokban és most csak 10.5kiló..
Hasra rakásilag nem tudok mit mondani(én annyira nem figyeltem erre, és arra sem hogy mikor mit kell csinálnia :( :oops: ) védőnő azt mondta minden ébrenlétben próbálkozzam hogy legyen hason ennyit tettem,bár mindent hamar csinált magától ügyesen ,és csak hason alszik.

Tyche szia!
sztem mutazsd meg szakembernek,hogy te megnyugodhass..de tudod minden gyerek más!

Jajj Zazzy endodoki kell, köszi a honlapon nem figyeltem eléggé

Csakegy??
Vendég
 


Tyche!
Tegnap egy 8 hós kissráccal voltak ott a fejl.neurológián, maguktól mentek, mert a gyerkőc még nem fordult meg.Ahogy időpontot kértek, másnap megfordult. :D Tudják ők,hogy mit mikor akarnak csinálni(hangsúlyozom, ez nem vonatkozik arra,hogy hagyjam rá az enyémre,hogy nem szeret hason lenni,mert ha sosincs hason, sosem fogja megemelni, megtartani a fejét,és nem fognak megerősödni a nyak-és hátizmai)Hiába mondta tegnap nekem ez a hülye nő,hogy őt nem érdekli,hogy valaki koraszülött vagy bármi, amit x idősen csinálni kell,azt csinálni kell :evil: Azért a mozgásfejlődés nem ennyire fekete és fehér szerintem.Mi meg a gyerekorvosnál találkoztunk egy kórházi szobatársammal, majdnem egyszerre szültünk, csak neki kisfia van, ők is megkapták az egyen kevesebbet dumát, mert ők is 6400 súlyúak.Mégis az a kisfiú olyan "esetlennek" vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak tűnt Larához képest,csak feküdt kinyúlva az apján, mint egy kis béka,mintha nem is egyidősek lettek volna.Férjem azt mondta,azért mert fiú.Ez tényleg ennyit számít??? :shock: Lara tök szépen tartja magát a kezünkben már, meg amúgy is jár keze lába állandóan, folyamatosan pörög, az oldalára hentergést tökre élvezi :D

Rambóka!
Lara nem volt/nincs sokat hordozva semmilyen eszközben(leszámítva a kezeket,amiből mindig akad 1-1 üres a családban :twisted: )
Egy dévényes meg tudja állapítani, hogy miért nem szeret hason??? :shock:
A pierre cardin-ünkben nem tudom, merjem-e hasra tenni, mert bár vízszintesnek van írva, lejt valamennyit, a lába felől meg emelkedik, tehát oldalnézetből enyhe V alakja van.A sportkocsi jó ebből a szempontból, csak az meg szűkös neki, hason nem biztos,hogy tolerálná,de lehet,hogy teszek egy próbát.

Monee!
Ma megfigyelem ezt a fejletevést, mert azt tudom, hogy mikor hazahoztuk akkor átfordította a fejét egyik oldalról a másikra hason,de mostanában mintha csak fúrná bele az arcát az ágyba/pelenkázóba mérgében, nem rémlik,hogy oldalt tenné le :?
Ákosnak milyen idős korára lettek kötöttek az izmai?Lehet,hogy már elkéstünk? :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Mniki: Sok boldogságot!!!! Gyere, mesélj, mi van veletek?

Tyche: Bence is ilyen volt. Megmutatta 4 hósan, hogy ő tud fordulni is, aztán még 2 hónap kellett mire belelendült. Utána viszont le sem lehetett lőni :lol: Sőt van egy ismerősöm, akinek a kislánya nem igazán akar forogni, kicsit kúszik, de ennyi. Ő most augusztusban lesz 1 éves... Állítólag semmi baja, csak később kezdi el ezeket ;)

Zazzy: Dévényes jó ötlet, sztem egy próbát megért. Kiderülhet, hogy tényleg van-e vmi ami miatt nem szeret hason lenni ;)

Rami: Most még én is ilyen kis fogkefét adok Bence kezébe, hogy rágicsálja (nem sörtés, hanem ilyen kis gumi szerű anyagból vannak imitálva a sörték). Tervezek neki venni ujjrahúzhatót, akkor viszont nem várok vele, ha sztem már most ezzel érdemes neki sikamikálni...

Csakegy??? Hogy van Lilla?

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Zazzy!

Hát, sejtettem, hogy úgy fog lejönni ez az egész, mintha le akarnánk cseszni. Ne érts félre minket, senki sem mondta, hogy Lara ellen vagy. Én leírtam a tapasztalatomat, Hunci is és a többiek is, elolvastad és ezek után úgy döntesz ahogy akarsz. 10 éves koráig nem fog így maradni, valószínű akkor fel fogja tudni emelni a fejét és oldalra is lerakja, de sokat visszavethet a mozgásfejlődésében, ha valamilyen izomcsoport beköt. Én látom mennyit.
Aham, 3 hónap alatt is beköt a nyakacska... :( Ákosnál is 3 hósan merült fel a gyanu, hogy valami nem stimmel, aztán elkezdtem a versikéssel tornáztatni és valamelyest jobb lett. De nem hagyott nyugodni, hogy az én fiam nem tudja hason lerakni a fejét oldalra, nem pihen el hason szépen, mint más babák, nem nézelődik úgy, hanem feszíti hátra a fejét mellkasból és üvölt és ha netalán leteszi a fejét 2 mp-re, akkor is arccal fúrja a takaróba. Nem forgott jobbra, mert nem tudta forgatni a fejét és a "jánosbácsinál" is kezdetben totál lógott a feje. Így 4 hósan elvittem Ákost dévényesre. A kezelés nagyon hatásos volt, de erről írtam már korábban. Most mászik, feláll, mindent csinál. Van a szeptemberi topikon egy kisfiú, aki ugyan még semmiről sincs lemaradva, de ők nem rég kezdtek el dévényre járni - eddig senkinek nem tűnt fel, hogy valami gáz van, mindenki csak ráfogta, hogy későn érik - és hozzánk képest bőven le van maradva. Talán még csak a négykézlábra állásnál tart.
Szummázva, az a 8 perc nem túl sok, ha valami nyak bekötés van folyamatban, akkor meg pláne nem. Nem mondom, hogy vidd dévényeshez, amég nem vagy meggyőződve róla, hogy kéne, viszont figyelgesd a csajt, ha nem rakja le oldalra a fejét, akkor lehet hogy nem lenne rossz. Amint írtam, 10 éves koráig nem fog így maradni, lehet hogy épp Lara lesz lassú mozgásfejlődésű, mint Huncika is, de ha gond van, a dévényes segíthet neki, hogy könnyen átugorja ezt a gátat és a korának megfelelően mozgásfejlődjön.

Tyche!

Éld túl. Ez volt az az időszak, amikor sokat öregedtem.
Tud már mocorogni, de még érdemben nem, érdekli a világ, de magától még nem éri azt el, amit szeretne és ezért állandóan bömböl. Ez kemény része volt nekem a babázásnak. Ha tud majd mozogni, sokat javul a helyzet, addig bírd ki.
Neked is mondom azt, amit Zazzynak írtam fentebb. Lehet hogy csak simán lassú a mozgásfejlődése, viszont ha valami segítségre lenne szüksége, akkor azt minél korábban érdemes kezdeni. Így legyen okos az ember lánya. :?

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jah, a dévényes nem jós vagy pszihológus vagy akármi, ránézésre nem tudja megmondani, hogy a gyerek miért utál hason lenni.
Vannak gyerekek akik minden bizonnyal utálnak hason lenni, de ennek ellenére lerakják a fejüket oldalra is és vannak gyerekek akik utálnak hason lenni, de nem rakják le a fejüket, feszítenek, stb. Nekik kell menni dévényeshez, aki jól kimasszírozza őket és utána már nem lesz kellemetlen a feszülő izmok miatt hason feküdni.
A kúszás-négykézlábra állás-mászás hasról indul. Az önálló ülés a négykézlábból kiüléssel születik, nem úgy hogy Te ülteted le. Az ülésből fog felállni és oda is kell neki visszatottyani, ha elfárad. Minden összefüggésben van a hason fekvéssel. Fontos nagyon.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Lilla már jól van, most Luca van soron. Reggel már 38,2 volt a láza... Még jó, hogy nem terveztünk be semmi nyaralást... (a férjem most van 2 hét szabin). Lillán még (?) nincsenek kiütések pedig bevallom megnyugtatna mert akkor tutira a 3 napos láz futott végig...
Vendég
 


Csakegy: Kitartás! Jobbulást akkor mind2 gyermeknek! Neked meg sok sok energiát...

Kép

Kép
bettica
 
 


Csak gyorsan:Lerakja oldalra és nem feszít :D És van a nagylánynak egy ilyen vízimanó nevezetű izéje, ami "beszél" ha beszélünk hozzá(valami horribilis összeg volt állítólag, és párban is lehetett venni,hogy egymással "beszélgessenek", tök édi hangja van)na ezt raktuk elé(merthogy azt mondták, tilos sok hülyeséget elépakolni, meg körbe, egyetlenegy játékot kell elétenni, ami érdekli)csak úgy vigyorog neki meg emelgeti a buksiját az én kis lusti lányom :lol:
Ja!És az minek minősül, hogy háton fekve próbálja emelni a fejét??? :shock: :shock: :shock:
Védőnő is kiakadt ma amiért lecsesztek a súlya miatt :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Csajok!

Csak ismételni tudom, amit a múlkor is írtam: ha felmerül a gyanú, h. vmi nincs rendben, akkor vigyétek el dévényes terapeutához. Nem, tényleg nem jós, viszont ugyanúgy át tudja nézni a gyereket, mint a neurológus, és elég nagy tapasztalata van ahhoz, h. észrevegye, ha vmi nem stimmel.
Ti, mint laikusok nem veszitek észre, ő viszont már éppen elég gyereket gyúrt át, h. bökje a szemét, ha vmi nem olyan, mint lenni kéne. És ő nem azt nézi, h. percre pontosan hány hónapos a gyerek és mit kéne csinálnia a nagykönyv szerint, hanem átgyúrja a gyereket és megérzi, ha vhol nem olyan az izomtónusa, mint kellene.
Akár hipoton a gyerek és azért utál hason feküdni, mert nem tudja kellően megtartani a fejét, akár feszes és azért, mert nem tudja kényelmesen letenni, ha elfáradt.
Minél hamarabb elviszitek, annál jobb, mert minél kisebb a gyerek, annál könnyebb kezelni, annál kisebb a lemaradása és annál hamarabb utoléri saját magát.
Ha pedig nincs semmi baj, azt is megmondja a dévényes (nem akar lerántani, mint a Gekkósok). És akkor legalább az ember megnyugszik, h. minden rendben, csak a gyerek lusta tényleg egy kicsit.

A 3 555 392-es alapítványi számon lehet megkérdezni, h. a lakóhelyetekhez közel hol található dévényes terapeuta.



Kavics küldi az alábbi listát, h. mikor mit kell tudni egy gyereknek minimum és mi az, ami kórjelző:

Életkor és az egészséges gyerek fejlődése (zárójelben olvashatják azokat a tüneteket, amelyek kóros fejlődés jelei lehetnek)

0-2 hó
Hasonfekvő helyzetben fejét rövid ideig emeli, megtartja, oldalra fordítva leteszi
(Folyik a nyála, nem vagy csak erőtlenül szopik. Tartási és mozgási aszimmetria.)

2-3 hó
Hasonfekvő helyzetben fejét szilárdan tartja, testtartásával segít, mikor felemelik
(Hason fekve fejét nem emeli. Hangot, mozgást nem követ.)

4-5 hó
Karba véve fejét egyenesen tartja. Hátáról oldalára fordul, hason fekve szemlélődik, játszik. Játszik a kezével. A látott tárgy felé nyúl. A tárgyakat szájba veszi, lóbálja, rázza
(Oldalára nem fordul, kezét nem nyitja, nem szeret hason feküdni.)

5-6 hó
Hasonfekvő helyzetben karjára támaszkodva, mellkasát felemeli. Hátról hasra fordul. A látott tárgyat két kézzel megragadja, és 30-40 mp-ig tartja. Kis tárgyat felemel.
(Hason fekve kezére nem támaszkodik, fejét nem forgatja, tárgyakért nem nyúl.)

6-7 hó
Hasáról a hátára fordul és vissza, kúszik. Két tárgyat kézben tart. A tárgyat egyik kezéből a másikba átteszi.
(Nem fordul, hiányzik a két kéz összehangolt mozgása.)

7-8 hó
Négykézlábra áll, ebben a helyzetben hintázik. Kúszva vagy gurulva a lakásban messzire eljut. Egy tárgyat nyugvó tárgyhoz ütöget.
(Elmarad a helyváltoztatás, nem kúszik vagy gurul. Nem próbál négykézlábra állni.)

9. hó
Négykézláb mászik. Feltérdel, közben kezeit használja. Hüvelykujj és mutatóujj segítségével felemeli a tárgyat
(Nincs helyváltoztatás, mászási kísérlet vagy a popsiján ülve közlekedik.)

10-11 hó
Négykézlábból kiül (innentől lehet etetőszékbe ültetni), kapaszkodva feláll, állva rugózik, le tud ülni. Tárgyakat egymásba tesz.
(Egyedül nem próbál megülni.)

12-13 hó
Önállóan áll, oldalra lépeget, leejtett játékért lehajol és felveszi, közben kapaszkodik. Labdát gurít, cipőjét lehúzza.

14-15 hó
Széket tologat, kapaszkodás nélkül áll, esetleg leguggol, tárgyakat egymásba rak, tornyot épít.

16-18 hó
Legkésőbb ebben az időben elindul, guggolva játszik, ha elesik feláll. Széles alapú járás. Labdát dob, cipőjét kifűzi.

18-24 hó
Fel-le mászik magasabb tárgyakra, lépcsőn kézen fogva közlekedik, kialakul a biztos járás.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

Gergő ma hány, mint a lakodalmas kutya. Szegénykém...már nincs is mit hánynia, csak erőlködik. :(
Remélem Fruzsi nem kapja el.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Zazzy, én nem dorgáltalak.A véleményünket kérted én leírtam az enyémet.
Figyelj, nem ismétlem magam, tudom, min mentetek keresztül, de hidd el, más is volt hasonló helyzetben mint ti.Írtam az at-ra a múltkor, hogy mi kéne neked.Most is így gondolom.Nekem elvitték a gyerekem a PIC-re úgy hogy nem is láthattam, érinthettem, inkubátorban sem csak több nap után néhány percre.Lemehettem az etetésre és nézhettem ahogy etetik.Tejem sem lett.Mégsem keresgettem az okát.Örültem , hogy hazajöttünk.És amúgy minket semmilyen neurológiára utána nem küldtek.Én örültem volna, ha utána is küldenek valahova hogy lett-e baja a kis cukortól, a sárgaságtól, az oxigénadástól stb, ehelyett azt mondták, minek az.Pedig sztem jó lett volna.Nekünk semmilyen uh se agyi se hasi se semmi nem volt és nem is küldtek.

Sztem örülj annak, hogy van tejed, hogy otthon vagytok és hogy minden rendben a gyerekkel és felejtsd el, ami történt.
Vendég
 


Mnikinél mi van? Szülinap??
Boldogat !

Rambóka, Csakegy jobbulást a gyerekeknek!

Rambóka Kavics küldi?? :shock: Ezek szerint zugolvas :lol:
Leányzó vagy naccsága vmi rejtjeles regisztrációt tessék megejteni!!!!!!!!!! :wink:

Mi pár hete voltunk betegek én fél napot feküdtem Kiskincs 4-5napig hasmenéses volt láz csak az első napon..vmi vírus(doki szerint nagyon változatosan jelenik meg családon belül is)
Vendég
 


Mozgásfejlődés: Abszolut igazat adok Rambókának, inkább kisbabaként egy Dévényes (nálunk pl. ingyen van az első felmérés és később az összes kontroll is) mint később éveken át méregdrága fejlesztőtorna... Luca pl. most 7 hónapos, már mászni próbál, négykézláb hintázik, leültetve jó ideje szépen ül, egyedül, profin eszik, stb. Ahhoz képest, hogy milyen durván hipoton volt néhány dologban kifejezetten elől jár (csak nem szabad Lillához hasonlítani).

Viszont még mindig nem forog. Nem és nem. Mi pl. még ezért járunk 2 hetente dévényre. Megtehetném, hogy abbahagyom (kb. 2 hónapja egy konduktor azt mondta, hogy ha most abbahagynánk se lenne már gond) de én úgy érzem, hogy valami azért még nem 100-as, ezért inkább addig járunk amíg el nem kezd végre forogni. Havi 8e belefér.

Kavicska táblázta: ez inkább egy konduktor táblázata lehet, sok mindenben szerintem szigorúbb a Dévény (pl. ha 15 hónaposan nem kezd járni - felállni és oldalazva kapaszkodva lépegetni- akkor ők már fejlesztést javasolnak).

Rambóka: jobbulást!!!!! Remélem Fruzsi megússza, iszonyú lehet egy hányó kisbaba :(

Luca láza szépen felment, már hűtőfürdőzött is plusz Germicid. Emellett jó a hangulata, vigyorog, banánt eszik, tejet iszik, semmi más tünet. Méregetjük a lázát és fürdőztetjük... max. 2 nap és túl lesz rajta.
Vendég
 


Hát én megnéztem Kavicska leírását és hát finoman fogalmazva is, 1-2 dologban le van/volt maradva Bence. Sosem fogott egyszerre 2 játékot és sosem ütögette egyiket a másikhoz, sosem rakott tárgyakat egymásba (a játék kádba dobálása ennek minősül? :) Ha igen, akkor storno a kijelentés )... És ez a mai napig így van... :? Ezen mondjuk a konduktor is csodálkozott anno, amikor januárban megnézte, de azt mondta hogy nincs vele gond...

Kép

Kép
bettica
 
 


Rami: Te szegény... Jobbulást oda is és drukk, hogy csak 1 személyes legyen ez a nyavaja, ha már kijutott nektek.

Kép

Kép
bettica
 
 


SziasztoK!

Bocsi, most nincs időm visszaolvasni, csak leírom:

Kistesó: 6+5, és már kezdődő szívdobogást láttunk a dokival :D
ezoterike
 
 


Ezoterike,
szuper hogy ilyen hírekkel jössz ! Hamarosan már kész kisembert láttok az uh-on :D Tényleg közel vagyunk egymáshoz helyileg, bár még közelebb voltam, mig dolgoztam (Zeg.)

Kincs,
annyira guszta volt a kép, hogy megint megkivántam a kapros túróst. Már be is szereztem a túrót hozzá :)

Csillag,
én is gratulálok Letíciához, nagyon szép neve van ! Ahhoz képest hogy egy időre voltunk kiírva, kb. 3 hét különbséggel szültünk :D

Olyan jókat irtok, tök sokat tanulok tőletek! Most már én is megvizsgálom hogy mennyire rakosgatja hason a fejét a kisfiam. Erről a háromnapos lázról nem is hallottam még, ennek ez a hivatalos neve ?

üdv szepm
szepm
 
 


Ezo: GRATULA :))))))))))))))))))))
Vendég
 


Lara tegnap belekapaszkodott a pihenőszék derekára csatolt hámjába,és felhúzta magát ülésbe :shock: utána kapaszkodás nélkül is :shock:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Monee!
Elfelejtettem neked írni,hogy a 8 perc, az nem napi 8,hanem egy alkalom és napi 3-4x8, illetve mostmár 12 :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy, nekem zsófi max. 5 percet szeret hason, addig végig tartja igaz magát. de nem szenvedtetem. ameddig jól esik neki.

na, megyek. mert megboldonult a nagyobbikom. nem akar elaludni.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Hogy vannak a betegek???????????

Meleg miatt kókadozik mindenki??

Ezoterika gratula!!:)

Szepm látod látod érdemes bekuksizni hozzánk!:)

hűs csütörtököt!!
Vendég
 


SZép jó napot!
:)

Ezo
Gratulálok a kistesóhoz! :wink:

Látom mindenki dögrováson van,mi is M két hete kezdte tűszösmgyulladással,és elkaptam tőle,egy hete úgy fáj a torkom,h tegnap már elkellett mennem az orvoshoz gyógyszeré,és poén gyerkőcnek kicsit folyik az orra,szóval visszafertőzöm :?

Jobbulást Mindenkinek!

Rambóka
Képzeld M már csak az alvásokhoz használja a pelust!Elöző héten itthon volt és végig pelus nélkül volt,hétfőn szóltam a bölcsibe hogy szeretném,ha ők is elkezdenék a wc-zést(azt mondták akkor kezdik el,ha én szólok),nagyon ügyes,ja és a kaki is abba megy(minden kakilást le kell fényképezni
:wink: :lol:

Hunci
hogy vagytok??

van egy jó hírem is,végre-végre jövőhéttől 3-an leszünk,apával és M-nal,már olyan jó lesz(itt tovább nem ragoznám),lényeg a lényeg úgy is!!!!!!!!!! :lol: :D :lol: :D :lol: :D

Minden aggódó anyucinak,igaza van Rambókának,Csakegynek, inkább vigyétek el a gyereket egy Dévényeshez,h átmasszirozza,Ő tuti kiszúrja ha gond van.M 9 hónaposan még nem mászot,sőt nem is kúszott,csak gurult,ezért elvittem,nála szerencsére nem volt semmi baj,viszont lusta volt(most is az),Dévényes nőci is ezt mondta,kicsit átgyúrta azért,meg adta milyen tornát csináljak vele,rá két napra elkezdet kúszni,nem sokra rá mászot.őt csak be kellett lökni.

Monee
Helyreállt a lelkibékéd egy kicsit???

Jók legyeek!

UI.Kicsit összevissza irtam,nézzétek el nekem légyszi :lol:
ella-
 
 


7Kincs,

Minden olyan topicot olvasgatok, ahol hasznos tanácsokat találhatok a gyerekekről :)

És bevallom, titeket Anyooka ajánlott, és örülök is neki, mert látom, hogy ez a topic tényleg aktív és már első alkalommal is okosabb lettem egy info-val :)

Kép
Kép
csibe21
 
 


szia ella :D :D :D
új otthon? grat,tényleg szuper!
pm-ed?

köszi csibe,mesélsz kicsit magatokról?

kiskincs tegnap belepisilt a bilibe,aztán 3*még mellé :lol:

ezt most olvastam tetszik :lol: :lol: :lol: :lol:
A szupermami egész nap szoptat, együtt alszik a gyerekeivel, természetes úton szül, maga főzi a bébiételt a biopiacon beszerzett zöldségből, babaúszásra, babaangolra és zenebölcsire hordja a babáját, mosható pelenkát vesz és hordozókendőt. 2 éves koron túl is szoptat, éjszaka is, mégis kipihent, karcsú és frissen sminkelt, szóval igazi 100%-os szuperanya. Szerencsére csak a mesében létezik :)

A 3fogásos menü főzését naponta kifelejtették...
Vendég
 


Ezo, Szepm, ha nem tettem volna eddig meg, akkor most GRATULÁLOK!!!

Kincs: Az is kimaradt, hogy mindez mellé még igazi vadmacska az ágyban minden este :lol:

Ella: Költöztök? De jó! Kérünk majd szépen fotót az új kégliről :)

Szia Csibe! Üdv itt! Remélem, sok hasznos infót fogsz még itt találni ;)
Tényleg, mesélj magatokról egy picit ;)

Csakegy: Hogy vagytok?

Többiek?

Mi most mentünk ezerrel a héten és holnap sem leszünk itthon (meg hétvégén sem)... Igyekszem minden Bencével töltött időt hasznosan eltölteni még a bölcsi előtt ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kismamákok, hogy bírjátok ezt a meleget? Jelentkezzetek be pár szóra lszi....

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica mikortól lest Bence bölcsis??

Lányok az MM-ben metes babavidi megy?? Minden alkalommal??
Sógornőm most irányítottam oda,de azt hiszem jól felismerhetőek vagyunk ,vmit ki kell találnom :shock: :roll:
Vendég
 


Kincs: lehet tudni, melyik videók mennek? ld. régiek is?
Vendég
 


(plusz hogy vetetheti ki magát az ember egy régiből? Azóta is zavar a tudat, hogy a honlapra is kikerült...)
Vendég
 


Sziasztok!

Szolgálati közlemény annak akit érint:
Mától akciós a Tecsós pelus. 2082.- Ft a nagy csomag.

Szép napot mindenkinek!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Csakegy pontosan nem tudom, csak pár hete a teherbeesős topikon reagáltam egy lány hsz-re,és ő kérdezte hogy láthatott a videón az MM-ben? ebből gondolom,hogy látható,de hogy mikor és melyik..nem tudom.
Lehet törölni kell magamat a Bnetről :cry:
Jól vagytok??

Monee melyik pelus ez pontosan??
Néztem a héten, de ami kék tescos csomag volt belekandikálva (pici rés volt rajta) nagyon műanyag,nem mertem megvenni,

Vki ha jár erre légyszi írjon a metes babamoziról!!!!!!!!!
Vendég
 


Kincs, igen megy egy digifoto akármin a 2007-2008-as bébik folyamatosan.Én pont az esetleges problémák elkerülése miatt írattam ki más nevet és küldtem be olyan fotót, amin én nem látszódom.
Vendég
 


Mielőtt megint tömeges töröltetéseket indukálnátok, talán elég lenne egy email a MM-be, h. szeretnétek, ha a ti fotótok nem jelenne meg a kivetítőn.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, egyetértek.Amúgy írtam püt korábban hisztivel kapcsoltaban.
Vendég
 


Kincs!

Ez a lila csomagos. Minőségre messze messze távol áll a kék csomagostól. Én szeretem, mindig is ezt használtuk.

Távol áll tőlem, hogy bárkit is megbántsak és nyilvánvalóan mindenki azt tesz amit akar, de én akkor sem értem, hogy miért kéne a videóból töröletetni magatokat. Szégyen ez hogy nekünk így lett babánk? Nem kell válaszolni, csak kikívánkozott belőlem. Bocs.

Ma 11 körül elmentünk itthonról, és nem rég értünk haza. Atom meleg volt, de persze közben kétszer is megáztunk. Hazaérés után ugrottunk is be a kabinba egy hűsítő zuhira és annyira megdöbbentem miután leszedtem Ákosról a pelekát. Gyakorlatilag 4 óra alatt 1-et pisilt, pedig folyamatosan itattam! Tök száraz volt a pelus amit leszedtem róla. :shock: :?

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy eltuntem! :oops: Gyakorlaton vagyok,amint tudok jelentkezem ujra.
Pusszy!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szóltam Norkának a problémáról, azt kéri, h. aki nem szeretne fenn lenni a MM-es babavideón v. a honlapon lévő videón, az nyugodtan írjon neki emilt és intézkedik.

Kincs!

Ha éppen te irányítottad oda a sógornődet, mostmeg nem akarod, h. megtudja, h. nektek így lett babátok, akkor mit mondtál neki, h. honnan tudsz az intézményről? Vagy hogy is van ez? :?



Én sem találok semmi szégyellni valót abban, h. mettel lett babánk.
Ha vmi miatt ciki nekem a babavideó, akkor amiatt, h. a pocis képem minden, csak nem sztárfotó (ha még emlékeztek a kis bálnára), de hát istenem, nekem ekkora hasam volt. Emiatt aztán nem fogom kivetetni a képet.
Szerintem minden egyes kép bíztatás azoknak, akik még csak most kezdik a kálváriájukat, és egyenlőre elérhetetlennek hiszik, h. valaha nekik is lesz kisbabájuk.
Még emlékszem, h. milyen megható volt a babavideó a talikon is. Főleg az, ahogy az ember olvasta sorban, h. "spontán...spontán...spontán", holott akkoriban még a lombik volt a fő irányvonal a dokik fejében.
Közben meg itt ez a bogyó, ami képes erre.
Igenis szükség van rá, h. az újak is lássák ezeket az eredményeket.
De persze, ha vki úgy érzi, h. zavarja a személyiségi jogait, az szóljon nyugodtan Norkának, ki fogják venni a képét.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Maximálisan egyetértek Rambókával és Moneeval és én sem értem, hogy miért is kell azt szégyellni, titkolni, hogy rá kellett picit segíteni a teherbe eséshez a természetre.
Aki MM-be megy annak szvsz hasonló problémái vannak mint nekünk!
Én sem ezt mesélem fűnek-fának, de ha rákérdeznek felvállalom - ettől mi semmivel nem vagyunk kevesebbek, ugyanúgy, ahogy azok sem akiknek inszemmel, esetleg lombikkal jön össze a régen vágyott baba! A végeredmény a lényeg, a szuszogó pici csomagocska!

Őszintén, én inkább picit sajnálom, hoy nem vagyunk rajta a babavideón - de babonásosságból nem szerettem volna Ádám születése előtt.

Hasra fektetés. Enyém gyerekek is utálták és kb. úgy álltam a dolgokhoz mint Dimet. Aztán amikor már vissza tudott Ádám fordulni, akkor semeddig nem volt hajlandó úgy maradni, azonnal hátára fordult. Most viszont, mióta egyedül is megy a hasra fordulás, már csak hason alszik. Dorkánál ugyanez volt a helyzet :lol:

Dorkának kiesett az első tejfoga! :lol: És igazi jó paramamihoz méltóan azonnal betojtam, hogy letört belőle. Lefényképeztem, és Rambóka megnyugtatott, hogy minden rendben van a fogacskával. Megkért, hogy mutassam meg Nektek is, hogy hogyan kell kinéznie egy fogtündérre váró tejfognak, így Ti nem fogtok ennyire megijedni majd mint én.
Rambóka, köszönöm még egyszer! :wink: És íme a fogacska:
Kép

Ádám tegnap felállt! :lol: Valahogy érzi a gyekőc, hogy mikor lenne neurológiai kontroll és akkor mindig belehúz kicsit. Ezen a héten elkezdte gyakorolni a felülést, majd mászni is kezdett kúszás után, most pedig fel is állt. mindezt egy héten belül! :shock:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Nem akarok tömeges töröltetéseket indukálni!
Nem szégyen a metes sőt inszemes baba sem ezt már párszor leírtam!
Viszont én soha nem beszéltem a családban arról, hogy xévig vizsgálgattak, gyógyszert szedtem ,műtöttek, stb..a sajnálat és örökös kérdések miatt..így láttam jónak, de!! semmi szégyellnivaló nincs benne!Nem tagadtam soha ,beszélek róla annak akinek jónak látom.
Azért adtam fotót a moziba mert engem is motivált a spontán babásodott régen várakozó sorstársak története!!Végre én is példa lehetek,ez olllyan jó!
Sógornőm pestről debibe jár orvoshoz a pajzsmirigyével, egyszer említettem nweki,hogy pesti ismerősöktől hallottam egy jó dokit (tűű)akit kipróbálhat..1hete kérdezte,hogy kit ajánlok mert elszánta magát a váltásra és olyan dokihoz szeretne menni aki megbízható.
Hunci ügyes volt,hogy más nevet írt a képekhez(ez nekem csak most jutott eszembe).. ha véletlen felismer vki, a nicknevem kikeresésével mindent megtudhat rólam(anyós dolgok stb.).TEHÁT NEM A SZÉGYEN AZ OK!
Norkának és MM-nek nem akartam "kavarni" ezért gondoltam,hogy ha törlöm a regisztrációm lenyomozhatatlan leszek..(más névvel regisztrálhattam volna....viszont sajnálnám is ha elveszne 3év topikolása)
Így akkor a moziból kérem kivételem :cry:

Okr jobban vagy lelkileg?
Vendég
 


hunci írta:Kincs, igen megy egy digifoto akármin a 2007-2008-as bébik folyamatosan.Én pont az esetleges problémák elkerülése miatt írattam ki más nevet és küldtem be olyan fotót, amin én nem látszódom.


Én meg nem engedélyeztem a képem megjelenítését sehol, kivéve a PCOS talit. Ehhez képest a honlapra is kikerült (annor ezen is morogtam de hülye fejjel nem szedettem le) erre most az MM is felhasználja? Ha ez így van akkor valakinek kitekerem a nyakát...
Vendég
 


Egyébként meg marha nagy különbség, hogy az ember egy (lényegében zártkörű) rendezvény egyik power pointjához adja a képét vagy, hogy "reklámarcnak" használják egy privát, fizetős rendelőben. Ez szerintem a személyiségi jogaim megsértése, perelni is lehet érte. (Ahogy mondtam, a honlapért is morogtam de ott elfogadtam, hogy bebuktam, kipakolták anélkül, hogy tudtam volna róla, nem akartam megszívatni őket azzal, hogy most át kell szerkeszteni, úgyis csak az talál meg rajta aki keres ... de a honlap az nem az MM... Egyébként meg iszonyú pocsék kép van benne rólam amit nem reklámoznék plusz azt is csak azért küldtem sokadik körben mert Norka nagyon megkért rá... de így utólag már sajnálom)

Na mindegy, írok Norkának és kivetetem magam.

Ja... mindkét gyerek beteg (vírusos torokgyuszi) és most én is elkaptam... jipiiii....

Innen hogyan tudom töröltetni magam? (aztán majd új nickkel visszajövök)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: