Új privát üzeneted érkezett!

Hű mekkora tábla!De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó :D

Csillag!
Met állítólag apasztja a tejet :? Én sem merem szedni, pedig annyira ragyás vagyok már,hogy hihetetlen. :evil: Már el is felejtettem, milyen jó is :x
Diéta??? :lol: :lol: :lol: +kilók, azok igen!Ha valaki tudja hogy létezik, hogy a szoptatás fogyaszt, az szóljon! :lol:
Én is eszek mindent ezerrel :? Dimettel már jól kiveséztük a falási rohamokat és a hűtő előtt való lebzselést :lol:

Tökjól evett ma egész nap Lara! :D Még "csak" 6szor a szokásos 10 helyett :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Monee!
Ákosnál mikor cserélted a 3as pelust(ha cserélted már)???
Vagy valami ötlet valakinek?Nem bírja 2 éjszaka óta a tescós pelus az éjszakát.reggel öltözni kell,és az ágy is pisis :?
voltak akik a huggiest javasolták,hogy csak az bír ki egy egész éjszakát,de itt többen írtátok,hogy ereszt :?
nincs szívem tisztába tenni, mert akkor egyből ébred, amúgy meg szopi után egyből alszik. :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem voltam erre!Megörültem ám,hogy még mindig szereplek a táblában! :D :D

Csillagfény
Én nem tudom,de nekem 1 gyerekkel ezerszer könyebb volt minden!Most egyre nehezebb,megkockáztatom őrülten nehéz!

KépKép

KépKép
okr
 
 

 
 

ja!jó,hogy minden külön jut eszembe...
Larát ha vízszintesen fogjuk, rántja fel magát ülésbe, mostmár folyton, eddig csak néha, szabad ezt hagyni?képes szinte teljesen felhúzni magát :shock: de forogni még max.hátáról oldalra :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Anyoooka, nagyon jó ez a tábla!!! Szuper ügyes vagy! Talán egyszer én is rajta leszek! :wink: :D

Szepm, gratula itt is!
mókica
 
 


Szió mindenkinek!!

Csak ezt az oldalt futottam át.(meccs kezdődik kiskincs 7-óta durmol, megfürcsizve..remélem jól alszik)

OKR SZIA!!!!! HOGY VAGYTOK??????????
sokszor voltál ám eszembe!!!

Csillagfény én nem metezek és eszek mindent nem diétásakat is, de most a tejcsi ideje van..dokinőm Valicskó Viktória azt mondta addig amíg van szopi ne szedjem a metet...

szünetben olvasok majd! :wink:
Vendég
 


Anyoo szuper a tábla!!
Apple-t nem láttam benne.
Met kezdete nem maradhatna benne? mások is láthassák,hogy nem 2-3hónap után kopogtat a gólya.
sajnos nem tudok szülinapokat,telómban volt 1-2de kitörlődött :cry: :cry:
na majd az illetékesek, hahóóó mindenki tessék segíteni Anyookának!!
Vendég
 


Anyó, nagyon jó a tábla.De én nem szeretnék benne lenni :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.28 20:34-kor.
Vendég
 


na akkor a"javított" változat:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyoooka 2009.06.28 20:47-kor.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Kincs
Én elkezdtem a metet a szopi alatt,nem lett tőle kevesebb a tejem.15 hóig tudtam szoptatni.
Én is gondoltam ám rátok,csak nagyon magam alatt vagyok,nem nagyon van kedvem még írogatni sem.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ó Anyoo de rendes vagy!! :oops: :oops:

Okr mi a baj?? Privi??

Hunci miért nem akarsz táblicskuban lenni? Olyan jó látni a sok sok babát!!!Semmi extra adat nincs benne.

Sok fiú van a topikon:)
Vendég
 


Sziasztok!

Anyoo!

Ezer millió köszönet a tábliért! :D

Szepm!

Hatalmas nagy gratula! :D Hogy vagytok?

Zazzy!

Nem tudom, már régebben, jó ideje a 4-est használjuk.
Nálunk a 2-ről 3-ra váltásnál voltak kifolyós gondok, akkor gyorsba cseréltünk pelust, aztán rájöttem, hogy nem is a pelus volt a gond, hanem az, hogy túl szoros volt a body és nem volt a pisinek hova terjedni, ezért áztatta el a gyereket. Nem lehet, hogy nálatok is ez van?
A 4-es szerintem nagyon nagy még Larának. Ákos 9 kg fölött van és még neki is nagy szerintem... bár tény hogy kell, mert rengeteget pisil.
Átázós gondunk most van éppen, reggelre mindig csupa pisi a gyerek, de ez nem a pelenka hibája, hanem azé, hogy 10 óránál simán többet rajta van. Fizu után veszek Liberot és megpróbáljuk majd azzal is, de gyanítom, hogy azzal sem lesz sokkal jobb az eredmény.

A felülést megakadályozni nem tudjátok. :)
Enyém gyerekkel direkt gyakorolni kellett ezt a felhúzást, mert nyaklott hátra a nyaka, ami nem jó. Tartani kell neki egyenesen a fejét.
Rakok fel egy baba tornát, szerintem tök jó, én ezzel tornáztattam Ákost még pöttöm volt.
1246218182.7701.doc

Kincs!

Jól néz ki a süti! :P Csak egy gond van, én nem szeretem a kaprot. :lol: :lol:

Szopizós anyukák!

Ne most akarjatok fogyózni. :D Van olyan szerencsés aki tud szopi alatt fogyni, de szerintem ők vannak a kevesebben. Legyenek szép nagyok a babák és egészségesek az anyatejtől, ez most fontosabb. Ha abbahagytátok a szopit, akkor lehet majd metezni, szépülni, fogyózni. :wink: Drukk mindenkinek a sok tejcsihez!

Nálunk alakul felül a fogacska. Szerencsére az elmúlt napokban egészen jól aludt éjjel és napközben is, csak a sok kaki a gáz.
Tegnap a reggeli alvás után Ákos fejjel landolt a padlón. Mindig a francia ágyunkban alszik napközben és gyakran van, hogy nem vagyok ott vele, de mindig meghallom amikor felébred, még sosem esett ez miatt le. Persze most nem így történt, már csak azért sem, hogy Apának legyen igaza, aki a hétvégét itthontöltvén megint meg akarta reformálni a gyereknevelésemet -aludjon az utazóágyban a gyerek-, mert ő jobban tudja. :evil: :evil: Szerencsére a gyereknek nem lett baja azon kívül, hogy szerzett egy tiplit a fejére, de az el is múlt mára.

Szép estét!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Anyooka!

Gergő született:2007.07.18.(hamarosan 2 éves lesz :D )
A pocaklakót meg majd mondom, holnap ultrahang....
Met kezdés:2006. szeptember

Hát én nem szoptattam, de lefogynom csak mostanra sikerült a szülés előtti súlyomra.De még szerencse, hogy visszafogytam, mert ha így álltam volna neki a 2. gyerkőcnek, a végére anyafóka lennék...Bár lehet, hogy így is az leszek :lol:

Csillag!
Picit megnyugtattál, hogy a 2. gyereknél könnyebb minden!(ellenérveket most nem szeretnék hallani, így is eléggé be vagyok to..jva 2 gyerektől.Pedig ezt szerettem volna, de most néha elgondolkodom, mi lesz, hogy lesz.
ezoterike
 
 


Monee
Nekem a Libero bevált. Főleg, ha azt nézem, hogy Réka még most is pelusos, és volt, hogy a reggelit csak délután cseréltük le, és annyi pisi volt benne, hogy majd a térdét verdeste a gyereknek, mégsem folyt ki belőle. Ja, a poén meg az, hogy Réka és Dóri uolyan méretű pelust hordanak, ráadásul Rékáét beljebb tudom patentolni, mint Dóriét. :)

Rambóka
Ja, nem néztem az alját az oldalnak. :oops: De már látom. :)

Zazzy
Mi jártunk Rékával fejlődésneurológiára, mert 36 hétre született. Reflexeket nézték, de sokkal alaposabban, mint a gyerekorvos, meg a súlyát és hosszát. Megmérték a fejkerületet, mellkaskerületet, megnézte a csípőjét. Ott vették észre, hogy kicsit ferde a nyaka. Minden alkalommal megkérdeztek, hogy miket csinál már, ennyi. Meg mielőtt behívtak, kikérdeztek, hogy a családban volt-e fejlődési rendellenesség stb. Szóval semmi félelmetes. Először 1 hónaposan, majd 4, 7 és 10 hónaposan kellett visszamennünk. Úgy volt, hogy lesz egy éves kontroll is, de mivel semmi gond nem volt, arra már nem kellett visszamennünk.
gtünde
 
 


Anyóóóó!

Köszi, h. ilyen szépen felélesztetted a táblicskut!(mikor volt rá időd?)
Hihetetlen, h. mennyi baba van már! Annyira jó látni.
És annyira jó lenne, ha a babák anyukái visszatérnének.
Én pl. kíváncsi lennék, h. Vöcsök kisfia végül hogyan szokott le az ujjáról.
Meg, h Verona hogyan bírkózik meg a kis korkülönbséggel.
És a többiekre is.
És jó lenne egyszer összehozni egy babás talit is majd. (Na oda kéne meghívni pár fiatal nőgyógyászt, azt hiszem annál több reklám nem is kéne a metnek)

Szepm!

Gratula! Szép kis kölyök!
Remélem mielőbb túljuttok ezen a hasfájós időszakon.

Okriszta!

Jó hogy jöttél! Panaszkodj csak! Mi a baj? Hátha tudunk segíteni.


Csillag!

Én szedem a metet.
Nekem éppenhogy rendezte a tejcsit, nálam ugyanis mensi alatt úgy el szokott tűnni a tej, mintha elzárnának egy csapot. Mióta szedem, ez a jelenség nem jelentkezett.
Meg a ragyáim is kezdtek durvulni, úgyhogy ebből a szempontból is el kellett kezdenem.
A lactancia.org nevű, gyógyszerek szoptatás alatti szedésével kapcsolatos információkat összegyűjtő honlap szerint szedhető a met szopi alatt, mert olyan kis mennyiségben választódik ki az anyatejben, h nem okoz gondot a babánál.
Persze erről elég nehéz meggyőzni a dokikat.

A fogyókúrának meg még tényleg nincs itt az ideje.


Monee!

Hát Fruzsi is lezakózott már a franciaágyról, amikor megtanult forogva közlekedni. De az ordításon kívül nem lett nagy baja.
Most meg, h. kezd próbálni felállni és dől mint a zsák, már sűrűbben koppan. Edződik a gyerek.
Nálatok eljött az ideje, h. megtanítsd Ákost farolva lemászni, azt pillanatok alatt megtanulja és onnantól nincs gond.

A pelus átázás szerintem egyébként vhogy törvényszerű, Gergőnek is voltak időszakai, amikor egyszerűen egyik pelus sem bírta ki az éjszakát. Túl sokat pisilt.
Vhol olvastam egy olyat, aki a nagytesó pelusát ráadta a pici saját pelusára. Majd kipróbálom, ha eljön az ideje.


Zazzy!

Az, ha te odatartod a két ujjadat és ő felhúzza magát, megtartja majd elengedi és hátradől, teljesen normális, nyugodtan játszhatjátok, semmi baja nem lehet tőle (azért célszerű egy párnát tenni a feje mögé).
Csak az a gond, amikor a gyerek nem tud ülni-állni, de a szülők körbetámogatják v. megtámasztva járatják. Amit magától meg tud csinálni, azzal nem erőlteti túl magát, hiszen csak addig csinálja, amíg jól esik.
Fruzsi most hihetetlen kitartással rohamoz, ha leheveredek mellé a játszószőnyegre. Küzdi magát felfelé, kapaszkodik, nyomja fel a kis seggét állásba, aztán amikor felkapaszkodott, akkor imbolygó lábakkal ugyan, de diadalmasan körülnéz. Leülni persze nem tud, helyette eldől, de egyre tovább bírja.
Ha leültetem, akkor már fordul is és jön újra felmászni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


okr, sziaaaaa!!!! mesélj és ijezstgess két gyerek tekintetében :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


anyoooka: engem is húzzál ki légyszi... (nem publikus táblában szívesen benne vagyok de publikusban inkább nem...) Köszi :)
Vendég
 


Kincs, majd amint kiregeltem innen és eltűnnek a hszeim és újra regelek, visszakerülhetek, de addig nem akarom....
Vendég
 


Sziasztok!

Rambóka!

Az az érdekes, hogy a fel és lemászás még nem érdekli, de azért szoktuk gyakorolni. A hétvégi baleset azért következett be, mert lecsúszott az ágyneművel együtt. Ez van, baj nem lett belőle.
A felállás után két napot gyakoroltuk a fenékre tottyanást és utána már nem voltak nálunk nagy esések. A játszó takaró közepére kiraktam a fa kincses ládáját, amin fel tudott kapaszkodni, aztán ha mégis eldőlt, legalább nem a parkettán koppant. Kriszta (dévényes tornász) is mondta, hogy meg kell őket tanítani leülni, mert a feszítés alapból benne van a lábukba, de engedni nem tudnak és ezért vannak a nagy esések.

Ma meggyet kéne szednem, ahhh... pláne úgy hogy Ákossal kettesben. Izgalmas lesz. :roll:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Lányok Gyulán vagy környékén van jó doki?
Egy lánynak szeretnék segíteni Szegdről jelentkezett át debibe kaáliba ,pco-t csak említették neki :evil: remélem a következő lombik előtt kivizsgáltatja magát!
Kösz!

Monee sok sikert a meggyszürethez(énmártúlvagyokrajtabiiibiii)

Csakegy jól vagytok??
Nem tudom hol lehetne lázmérő ponzocskát kapni, :(
Vendég
 


Kincs!

Nehezítettek a körülmények.
1. Térdig ér a csalán a meggyfa környékén.
2. Az odavezető úton derékig.
3. Ide kéne utazóágyastól letelepítenem Ákost.
4. Múlt héten éretlen volt a meggy, nem szedtük le, most meg a sok eső miatt a nagy része elrohadt a fán. Kevés van ami van annyira jó állapotban, hogy le is lehessen szedni, viszont azok finomak. :)
Szum: Mindezek miatt ma mégsem állok neki leszedni. Talán holnap, ha addig Apa által lenyíródik a meggyfa környékén a csalán (csak vállraakasztóssal lehet nyírni vagy kaszával), illetve legalább egy ösvény szélességben odáig.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Zazzy: Egyszer nekünk is kellett Bencét éjjel tisztába tenni, mert bekakilt. Végig aludta :) Már én is elkönyveltem, hogy na itt ébredés lesz és 1 órás visszaaltalás, de aztán semmi nem volt :D Persze az a biztos, ha nincs rá szükség.
Budapesti lányok: Nekem van egy pár csomag 4+ -os Tescos pelusom, ha kell vkinek, jelentkezzen, biznicelhetnénk ;)

Anyoo: Köszi a táblit, nagyon ügyi vagy! ;)

Monee: Meggyszedés :? Nem tudod ott altatni a környéken a gyereket? Akkor talán gyorsabban is haladsz és ő meg alszik egy jót a levegőn :)

Fogorvost keresek... Megint letört a fogam oldala. :( Én nem értem, nem rágózom, nem eszem édességet és mégis sorra mennek tönkre a fogaim. Rambóka, lehet ezen vhogy segíteni? Vmi speckó fogkrémmel vagy kalcium tblval vagy tudom is én micsodával... (Hunci, ha jól emlékszem, neked is hasonló problémád van, kaptál rá vmi tanácsot azon kívül, hogy pl. ne rágózz?)
Az SZTK-s fogorvosom nem akar szerződést kötni az Egészségpénztárral... Ezért keresek most egy másikat, ha lehet SZTK-sat, mert néztem én a magán dokikat, de azért az a 60e, amit írnak rá, nekem nagyon sok. Még az SZTK-snál fizetendő 20-25 sem kevés :?

Kép

Kép
bettica
 
 


sziasztok!

Anyooka, Ákos szül. ideje 2009.02.20. Köszi a táblicskut!

Bettica, nekem annó a fogdokim a Sensodyne Pronamel fogkrémet ajánlotta. De Rambóka, biztos tud vmit ajánlani.

Monee, köszi a versikés tornát, kipróbáljuk.

Kincs, a lány Szegedről jár Debrecenbe? Szegeden nem talált dokit? Lehet Norkát kellene megkérdezni priviben, hátha tud Szeged környékén vmi dokit.

Rólunk: hétvégén kipurcantam, vmi vírust elkaptam, szombaton fel sem tudtam kelni, vasárnap, pedig hasmenésem volt. Ákosnak ma hőemelkedése volt, meg ő is köhög. Délután viszem a dokihoz. Remélem az anyatejjel átment vmennyi ellenanyag és gyorsan átvészeli.

Kép
apple
 
 


Bettica, hát azt mondta, hogy ez van :cry: nekem a töméseket évente kell cserélni sajnos, 4 fogam húzták, 6ot tömtek és van két koronám is, qva szar fogaim vannak :cry: nem rágózhatok, nem ehetek erősen szóval nagyon oda kell figyelnem és így is szar.Az én dokim nem sztks de nem cserélnék senkivel, mert tőle legalább nem félek :oops:
Vendég
 


(Bocsi, nem tudok még mindig visszaolvasni plusz érdemben reagálni bármire... Lillának éjjel kb. 40 fokos láza volt... állat... reggelre meg egy adag Nurofen levitte 37,5-re... most mehetünk vizeletgyűjtő zacskóért, a gyerekorvos mondta, hogy holnap reggelre vigyük be a laborba - a gyereket nem kell vinni ha sikerül féken tartani a lázat... szép lesz... ekkora gyereknél pisigyűjtő szatyor?)
Vendég
 


Csakegy!

Irreális lenne Lillától kérni, hogy pisiljen bele a bilibe? Illetve szóljon ha kell neki és megpróbálnátok poharazni...
Luca hogy van?

Bettica!

Nem megy sajna, pláne hogy most, mire a délutáni nagy alvása lenne megint esik az eső. Az előbb volt egy jó kis zápor, de nem messze tőlünk folyamatosan dörög az ég.

Tisztára rá vagyok kattanva az időjárás megfigyelésére. Megint narancssárga riasztás van.

Köhm... ma durumtésztás csirkemell pörköltet ebédelt Ákos. Nem is értem miért, de ebből egyetlen falatot sem fújt ki, sőt akkorára nyitotta a száját folyamatosan, hogy leláttam a gatyájáig. :twisted: 10 perc alatt megette az egészet, amit ebédként neki szántam és utána még nyomott egy pár kukac bulátát. Ééérdekes ez, hogy a csirkemell pöri milyen jó hatással van a fájós fogakra. :twisted: :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára monee85 2009.06.29 12:51-kor.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Csakegy, ez durva! :(
Lillának nem menne még az üvegbe pisilés? Dorkát tavaly én oda pisiltettem és baromira élvezte a dolgot :lol:

Bettica, Ádámot én is tettem már álmában tisztába többször is :) Hihetetlen alvókájuk van még ilyen pici korban! :lol:

Ezo, uh-n mi volt?

Okr, jó látni Téged is! Gyere, panaszkodj, néha elég ha csak kiírja magából az ember!
Osztom a véleményedet a két gyerekről és a nehézségekről!

Monee, ezek a puffanások elég félelmetesek tudnak lenni - Dorka épphogy elkezdett forogni, legurult a franciaágyról. Azóta iszonyú parás vagyok erre, Ádámot pakolom körbe ezerrel.
Erre a fiatalember elkezdte gyakorolni a térdenállást, hanyatt is vágódott úgy ahogy kell, így neki is van szép kis puklija :lol:

Aki kérte kivettem a tábliból, többieket javítottam. :wink:

Rólunk. Dorkának már két foga mozog, alul a két első. És olyan büszke rá! :lol:
Ma a teraszon Ádámot nyakon öntötte egy kis vödör esővízzel - szegény gyerek úgy hozzá van már edződve az ilyesmihez, fel sem vette a dolgot. :lol: :lol: Pedig folyt róla a víz mindenütt.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Hú Csakegy, Lillának jobbulást! Pisigyűjtő zacskóból többet vegyél, tuti kelleni fog még. Ja esetleg bili?
Majd gyere, hogy mi lett az eredmény. Nem fáj egyébként semmije?

Monee: Épp most borult Bence is az ágyról. Nem figyel, néha nagy lendülettel leül az ágy szélére és ott parádézik. Egy-egy ilyen esés után egy jó darabig jobban figyel :twisted: Sajnálom egyébként én is, dehát nem állhatok mindig mögötte :roll:

Hunci: Köszi. Ez így nagyon "jó" lesz. Ha nem költök rá, akkor szép sorban ki kell majd húzni őket? Ááá...

Kép

Kép
bettica
 
 


Kész vagyok! Ádám fél órát bírt aludni :shock: :? :roll: És persze nyügi ezerrel...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Hunci!

Ugye nem azt mondta, h. ugyanazokban a fogaidban kell minden évben kicserélni a tömést? :shock: Mert akkor nagyon gyorsan keress egy másik dokit!
Ha egy fog rendesen be van tömve, a szakma szabályai szerint, akkor annak minimum 5 évet ki kell bírnia (arra persze nincs garancia, h. közben a fog nem gyullad be, de nem törhet szét, nem eshet ki belőle a tömés és nem is repedhet el. Ha mégis, akkor ott vmi nagyon el lett b...va).
Ez vonatkozik mind az amalgám, mind a kompozit (fehér) tömésekre.

Bettica!

Nem a rágózás tette tönkre a fogaidat. De nem is a terhesség.
A fogak folyamatosan ki vannak téve a szájüreg bakteriális flórája által az ételekben található cukrokból erjesztett savak hatásának.
Ez a hatás idővel fogszuvasodást okoz.
A fogszuvasodás fiatalkorban a fogak rágófelszínén jelentkezik elsősorban, később azonban inkább a két fog közti területen illetve a rosszul záró tömésszéleknél.
A reklámokban látható diagramok és görbék kezdik belopni a köztudatba a védelem lényegét: kaja lecsökkenti a száj pH-ját (bacik által erjesztett cukrok savat képeznek), ez oldja a zománcot így mélyül a lyuk a fogban, de ha kaja után mielőbb helyreállítjuk a száj pH-ját (xilites rágó, fogmosás), akkor kevesebb ideig éri savi hatás a fogakat, kevésbé tudnak lyukadni.
A másik vonal a fog anyagának megerősítése kívülről bevitt fluoriddal. Ebben jelentős szerepet játszanak a fogkrémek, melyeknek fluoridtartalma általában 1500 ppm, a fluoridos zselék, mint pl. az Elmex zselé, ill. a fluoridos lakkok és ecsetelők, melyeknek sokkal magasabb a fluoridtartalma. Az ecsetelőket és lakkokat a fogorvos tudja alkalmazni, ezek védőfilmet képeznek a fogak felszínén ill. a fogzománcába beépülő fluorid ellenállóbbá teszi azt a szuvasodást okozó savas behatásokkal szemben.

Amivel szemben azonban nem véd a fluorid, az a rosszul záródó tömések és a rosszul elkészített pótlások.
Az általad említett " letörött a fogam fele" többnyire amiatt történik, h. az adott fogat valaha gyökérkezelték, betömték, azóta viszont a fog szerkezete "kiszáradt", mivel immáron a gyökérkezelés következtében már nem él a fog, a meggyengült és a gyökérkezelés következtében belülről elvékonyított fog viszont könnyebben törik. Pláne akkor, ha olyan tömés van benne, ami nem hozott létre kötést a fog anyagával (pl. amalgám vagy annakidején a tömés során az üreg beázott, esetleg a doki nem használt bondot a kompozit töméshez).
Ezért célszerű félévente elmenni fogorvoshoz és átnézetni mindent, mert a fogorvosi lámpa fényében észre lehet venni azt a fénytörésváltozást, ami kialakul, amikor a foganyag és a tömés elválik egymástól, ezáltal előre lehet jelezni az ilyen problémás helyeket.

Egyébként mikor készültek ezekbe a fogaidba a tömések?
Mert az emberek többségének általában általános iskolás/gimis korában tömik szépen folyamatosan a fogait.
Utána van egy kis szünet, mert lecsökken a szuvasodási potenciál, hiszen az összes rágófogban tömés van, nincs már barázda, ami szuvasodhatna. Az egymás melletti fogak közötti érintkezések pedig még pontszerűek (ezt hívjuk kontaktpontnak), tehát nem érnek össze olyan nagy felszínen a fogak, hogy a fogközi szuvasodás beindulhatna.
Aztán 30 felé közeledve, ahogy a gyerekkori tömések elérik a kihordási idejük végét (gondolj bele, már 10-20 éve a fogainkban vannak!), és a fogak kontaktpontjai is immáron kontaktfelszínekké koptak (tehát már nagyobb felületen érnek össze az egymás melletti fogak) egyszercsak beindul a szuvasodás újabb hulláma a fogközökben és a nem záró tömésszéleken, koronák alatt.
Nem csak neked, nekem is.
Most kellett kihúzni egy fogamat, ami egy régi korona alatt a szó legszorosabb értelmében kirohadt (és még csak észre sem lehetett venni, amíg a korona ki nem lazult, mert gyökérkezelt volt, így nem fájt).
És bizony nekem is most kellett kicserélni néhány gimiben készült tömésemet inlay-re, mert már elkezdtek alászuvasodni.
Sajnos semmi nem tart örökké!
És sajnos a fogászat drága dolog. Egyetlen dolgot tehetsz: folyamatosan el kell járni, és fokozatosan, apránként, ahogy az anyagi helyzeted engedi, ki kell cseréltetni az összes régi tömést.
De jól nézd meg, h. kivel csináltatod, mert az tényleg nem mindegy, h. az új tömés két évig vagy újabb 10-15-ig bírja majd!

Azt meg nem tudom, h. egy OEP támogatású (ez az sztk mai neve) hely szerződhet-e magán egészségpénztárral. Szegénynek valószínűleg így is tele van a hócipője a folyamatos jelentési kötelezettséggel és az elszámolási és térítési marhaságokkal.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

Ha holnap is ilyen magas a láza, utána viszont megszűnik, de helyette tele lesz kiütésekkel, akkor ún. háromnapos láza volt.
Kb. ennyiben ki is merül a dolog, utána elvileg védett lesz ezzel szemben. Nem okoz szövődményeket.
Ugye nem taknyos, nem köhög és nincs hasmenése?
Vizeletgyűjtős zacsi? Húúú, hogy mi mit bénáztunk annó! :oops: :lol:


Monee!

Úgy elgondolkodtam, h. egy ilyen csalánmező vajon milyen hamar oldja a szeparációs szorongásban szenvedő dedek követési hajlandóságát............ :twisted:
Te meg ülhetnél nyugodtan a fán és csak tömnéd magadba a finom meggyet......igaz, füldugóra biztosan szükséged lenne.... :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jaj Rambóka! Nem lehetsz ilyen gonosz. :twisted: Egy szem csemetémet zavarjam be a csalánosba? Holnap meg elviszik tőlem a gyámügyisek... :lol: :lol:

Én azt szeretném megkérdezni, hogy olyan, hogy körzeti fogorvos nincs? Nála is kell fizetni?
A másik kérdés, hogy vajon akkor a mi fogorvosunk hogyan oldja meg, hogy az OEP által finanszírozott dolgokért sosem kellett fizetnünk? Egyedül a koronámért kellett fizetni, de az ugye nem OEPes dolog. Nem körzeti fogorvos, csak ismerős.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Rambóka, az a gond, hogy vannak tömött fogaim amelyek évente kidobják a tömést a fogam nagy részével együtt.most is van két fog, amit tavaly tömött és idén megint kellett, mert kiesett a tömés.és ezt minden évben eljátszom.válottam dokit, ez a 3.akit elfogyasztok és ugyanez a gond itt is.de ennél legalább nem fáj amikor csinálja.ja és még egy, minden évben valami hideg akármivel megnézi az összes fogam és mindig fáj mindegyik.sajnos.
Vendég
 


Monee!

Nyugi! Visszahoznák. :twisted:


Elvileg van körzetes fogorvos. Ha felhívod a klinikát és bemondod a falut, akkor meg tudják mondani, h. ki a körzetes fogorvosotok.
Azt, h. a körzeti fogorvosnál mi van ingyen és mi nem, én már nem tudom követni. Tőle kell megkérdezni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Találtam vmit, de nem tudom, h. ez él-e még:
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... C3%81S.PDF

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, köszi.
Hát ez a 3. gyökérkezelt fogam (másik 2 már koronás), sztem kb 10 éve készült a tömés. Én fél évente járok a fogdokihoz, mindig megnézetem őket, párszor már "megkapírgálta", de nem igen foglalkozott vele...
Sztem, ha egy tömés állandóan kiesik az ember fogából, akkor ott inkább a doki hibás (kivéve, ha mindig máshonna, mert akkor lehet, hogy a páciensnél van bibi). Nem mondom, biztosan lehet más oka is, de sztem leginkább a doki tolt el vmit. A páromnak is van olyan foga, amibe 4!x kellett tömést visszatenni, mert mindig kijött belőle. És még a doki mondta neki, hogy a következő fizetős lesz :twisted: A szörnyű az, hogy kénytelen vagyok hozzá menni, mert a pénztárcám nem igen teszi lehetővé, hogy több 10ezreket fizessek 1-1 fogért... :( Lehetne spórolnunk erre is, meg még számtalan dologra, de bakker már nincs miből :( Utálom, hogy ilyen helyzetbe hoznak minket a nagy politikusaink...

Monee: AZ OEPes dokinál van asszem 4 kezelés, amiért nem kell fizetni: tömés, húzás, fogkőeltávolítás és rtg asszem. Ezen kívül minden másért viszont csengetni kell. Egy korona ára 2 dologból tevődik (nálunk a körzeti rendelőben): a fogtechnikusi díjból (ez a korona) és a fogorvos díjából (amiért mintát vesz és később felteszi az elkészült koronát). Ha nem a területileg illetékes dokihoz mész, akkor is fizetni kell, de akkor a fenti 4 esetben is :(

CSakegy: Nekem is a 3 napos láz jutott eszembe, azért kérdeztem, hogy fáj-e Lillának vmije, csak nem vagyok benne biztos, hogy ekkora gyereknél is szóba jöhet-e ez még... :oops:

Kép

Kép
bettica
 
 


Itt vannak a körzetes dokik és a hozzájuk tartozó körzetek:
http://varoslako.pecs.hu/kozerdeku_info ... rvos_1.htm

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja és még vmi: A rendelőben van még másik 3 doki, ebből 2 szerződésben áll az EP-al (AXA), tehát akkora nagy ördöngösség nem lehet a dokumentálás (arról nem is beszélve, hogy elvileg nekem kell intéznem mindent, ami abból áll, hogy a számlát postázom az EP-nek, a dokinak csak 1x ki kell töltenie egy nyomtatványt, hogy aláírja a szerződést, anyagilag sem jelent ez neki semmi extrát - legalábbis ezt mondták nekem az EP ügyfélszolgálatán)

Kép

Kép
bettica
 
 


Keresem Rami egyik hsz-ét, ahol a kisgyermekek fogápolásáról írt. Nincs meg vkinek véletlenül ennek a hsznek a száma? Hiába keresem, egyenlőre nem lelem...
Tanácstalan vagyok, hogy hogyan szoktassam Bencét a fogkeféhez, semmit nem halandó engedni, aminek köze van a szájához :twisted:

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!

Manapság már egészen egyszerűen NEM ESHET KI EGY TÖMÉS!
Mégpedig azon egyszerű okból, hogy a kompozit töméseket a szakma szabályai szerint minden esetben savazni és bondozni kell (vagyis lényegében beleragasztani a fogba kémiai kötés révén), ami viszont olyan erős kötést hoz létre a tömés és a fog közt, ami nem teszi lehetővé, h. a tömés kiessen. Manapság már nem mechanikai retenció van, mint régen az amalgámoknál, ahol alámenős lyukat kellett fúrni, h. bennmaradjon a fogban a tömés.
A mai bondokkal olyan erős ragasztás jön létre, h. semmilyen alámenős üregre nincs szükség. A fogékszereket is ugyanezekkel a ragasztókkal rakjuk fel és ott semmilyen fúrás nincs (igaz, h. ezek azért idővel lepattanhatnak maguktól, de leginkább attól szoktak, h. eléggé kiállnak a fog síkjából és kemény dolgokba való harapáskor nyíróerő hat rájuk. Jellemzően a ragasztó ilyenkor is a fogon szokott maradni, inkább a ragasztó és a fogékszer közti kötés szokott engedni).
Szóval ha egy dokinál ismételten kiesik a tömés, akkor mielőbb keress másikat, mert vagy az üreg nyáltól való izolációjára nem figyel, vagy nem bondoz, vagy túl nagy adag tömőanyagot világít meg egyszerre (időt megspórolandó) és a tömőanyag kötési zsugorodása okozza a résképződést (bár megfelelő bondozás esetén ilyenkor általában inkább a túl vékony zománc szokott betörni, ahogy magával rántja a hozzá tökéletesen kötődő tömőanyag).

Bármi is az ok, ilyen tömésekre kár egy fillért is kifizetni, mert hiába olcsóbb, ha többször is be kell tömni, végül összességében ugyanott vagy, ráadásul időben sem mindegy és a fogad is károsodhat az ismételt beavatkozások során (azt sem szabad ugyanis elfelejteni, h. a fog belsejében igencsak élő szövet van, ami nem tolerálja az ismételt hideg-meleg ill. kémiai behatásokat és előbb utóbb begyullad!)

Sajnos a fogorvosra is áll az, mint annó az endokrinológusra és a nőgyógyászra: kell keresni egy jót.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Bettica!


Az én fiam sem engedte egy időben.
Na de ki a nagyobb és az erősebb????? :wink:
Ebben nálunk nincs apelláta, fogat mosni muszáj.

Technika a következő:
Ded ül a mosógépen, így pont megfelelő magasságban van és fix, nem tud menekülni.
Bal kéz homlokon megtámaszt, így nem tudja kapdosni a fejét, nem csúszhat el a fogkefe és nem sebezheti meg az ínyét, ráadásul így én irányítom, h. hogyan tartsa a fejét, mikor döntse hátra a felső fogak megmosásához (ezt este megpróbálom lefényképezni, h. lásd nem ördöngősség és semmi szadizás nincs benne).
Ezután már gyerekfüggő, h. életveszélyes fenyegetésekkel, buborékfújás ígéretével vagy a málnás Gabi fogkrémmel vehető-e rá, h. kinyissa a száját.
Onnantól célszerű mondani is neki, h. éppen mit csinálsz (pl. "Most elkergetem ezeket a csúnya fognyűvő manókat innen a felső fogaidról)
(Jut eszembe: fognyűvőmanó demonstrálásra kiváló a csokievéstől barna fogak tükörben való megmutatása. "Nézd milyen sok csúnya barna manó rohangászik!")
Ja és nem árt, ha van vmi szisztémád, ami alapján végigmégy az összes fogon.
A frontok mosásánál én azt szoktam mondani (és a ded is mondja), h. "Csíííííííz!" így az ajka felhúzódik és könnyebb megmosni az amúgy necces részt a frontok nyaki részét, ahol a leghamarabb alakul ki fogszuvasodás.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Bettica!

Nekem megvolt, direkt elmentettem, de asszed most megtalálom?
Mérges vagyok. :evil:

Te figyu, akkor miért is nem mész a körzeti fogorvoshoz? Az a csaj, akihez én járok, szintén körzeti doki is és nagyon nagyon lelkiismeretesen végzi a munkáját. Soha semmi gondunk nem volt azokkal a fogakkal, amiket ő kezelt. Szóval azért, mert körzeti még nem biztos, hogy szar...

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee: Soha nem állítottam, hogy a körzeti doki csak sz.r lehet. Sőt, nekem is volt egy nagyon profi fogászom, csak hát azóta már elköltöztem onnan ;)

Most azt fogom csinálni sztem, hogy elmegyek egy másik dokihoz ott a rendelőben, akinek van szerződése az epénztárral. Csak időpontot kell kérjek...

Rami hsz-ével én is így jártam. Elmentettem anno, de aztán a sok gépcsere miatt egyszer csak már nem volt meg :(

Rami: Megköszönném, ha csinálnál róla fotót. Egyébként hova támasztod a gyermek fejét? Mert az oké, hogy megfogod a bal kezeddel, de a gyermek feje akkor hátra fog billenni (vagy neki támasztod a falnak... (Még az jutott eszembe, hogy esetleg Apa megfogja a kanapén a gyereket és ha kell lefogja a szokásos kéz és fej rögzít fogással... Csak ez meg olyan lesz neki, mintha kínoznánk...)
Egyébként már most el kell kezdeni ezt a "szokja, hogy fogat kell mosni" dolgot? Értem én, hogy rutinná kell válnia, de gondolom most még inkább maga a fogmosás kell, hogy fontos legyen, nem pedig az "alaposság". Tehát az, hogy hogyan mozgatom a fogkefét, milyen technikával csináljuk, az mindegy?
Na, lehet hogy ez nem lett túl értelmes kérdés, azért remélem, sikerül a lényeget kihámozni belőle... :oops:

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo, azért egy gyerek, egy gyerek, kettő meg kettő. :D

Én úgy értem, hogy a másodiknál minden könnyebb, ami az elsővel nehéz volt (szopi, tudom, mikor mit akar, stb...), de azért ott van mellette egy másik. De Marci rendkívül aranyos, jóindulatú vele, szinte könnyfakasztó, komolyan. Tudom, jön majd a féltékeny korszak is, de azért titkon remélem, hogy mi leszünk a kivételek. Marci nagyon szociális gyerek. Kétóránként elmondja nagy vigyorral, hogy megszületett a baba. :D

Nekem meggyőződésem, hogy a napirend a kulcsa az életnek. Ezt még nem sikerült teljesen kialakítani, de azért dolgozom rajta. Két fix pontot szeretnék, a délutáni és éjszakai alvást mind a kettőnél. Ez eddig a mai napot kivéve sikerült minden nap. Éjjel egyszer vagy kétszer kelünk. attól függ a reggel 5-6 órát ki hova számítja. :oops:

Okr, mi a baj?

Meggy. Nyami. :D Az egyetlen gyümölcs, amit Marci megeszik.

Klassz, hogy már majdnem mindenki babás, és sok helyen már kettő is van.

Hjuhh, ha bírom idegileg, akkor azért szívem titkos vágya bővíteni még a táblicát. :wink:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!
Kincs!
Nőgyógyász vagy endokrinológus kell?Előbbit tudom ajánlani az enyémet :wink: utóbbi Békéscsabán van egy jó(Valicskó is ajánlotta nekem, mert közelebb vvan,a honlapon fenn van)én még nem voltam,csak tervezem :wink:

Éjszakai szopi ELŐTT tettem tisztába,így szopi közben mmár aludt is :wink: Nekünk is az a baj,hogy sokáig van rajta.
Monee!
Nem azt írta nemrég Rambóka,hogy a libero inkább "girnyó" :D gyerekekre jó?
Köszi,a tornát,már annó is lementettem, mert nagyon dicsértétek.Holnaptól bevezetem :wink:

Fejlődésneurológia:no comment....hozzá sem nyúltak a gyerekemhez(amit nem bánok)az agyi uhut kivéve,mégis kaptunk egy egyoldalas szakvéleményt tele hazugsággal.De tényleg.Amit nem tud,elismerem,hogy nem tudja,de hogy a figyelme nehezen felkelthető pl. azt kikérem magamnak :evil:
Azt mondta a nő,neki tökmindegy,hogy egy baba koraszülött, normál vagy császáros vagy bármi,amit tudni kell,azt tudni kell,mert egyébként majd az iskolában issza meg a levét :shock: :evil: :x És a hasonfekvés már újszülöttkorban ott kezdődik,hogy 10-15 perc,és nincs olyan,hogy az enyém nem tud.Amit én nen is moindtam,csak,hogy utál hason lenni,és nem fogom ordítani hagyni,mert akkor már baromira nem fog csinálni semmit.1-2 percről jutottunk el 8-ig,eddig ez a max.mert tudom,hogy fontos,de ordíttatni akkor sem fogom.és nem tartja hosszan a fejét hason,ez a baj :roll:
Ja!és hogy a gyereknek fél évesen kéne ilyen súlyban lennie(6640),a gyerekorvos :!: is azzal jött,hogy csökkentsem a szopiidőt :shock: mondom, mégis hova,mikor kezdetektől 10 perc az ideje.ezt el sem akarták hinni.közölték,hogy egyévesen 15 kiló lesz,meg ha ilyen gyorsan nő vérszegény lesz :shock: aztán majd leshetek.Kééééééééééééééééééééééééééész. :x

Majd még jövök, ez csak a hirtelen düh volt

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Csak gyorsan:
Tudom, hogy nem fogsz szeretni azért amit írok, de van igazság abban, amit a hasonfekvésről mondtak. Ha sír, akkor is kell hasra rakni! Ezt óriási hibának tartom a magam részéről, hogy amikor kicsike volt nem raktam sokat hasra Ákost. Én nem azért nem raktam, mert sírt, hanem mert vagy aludt mindig, vagy épp tele volt a hasa és úgy meg nem akartam megfordítani. Ezzel sikerült azt elérnem, hogy bekötött a nyaka és járhattunk szorgosan dévényes tornára, ahol aztán igazán üvöltött a gyerek. Kell neki hason lenni, kell hogy tudja felemelni a fejét és megtartani, de ugyanúgy kell, hogy le tudja oldalra rakni (hason fekszik, feje lent és oldalra néz) és tökéletesen el tudja forgatni 90 fokba. Enyém gyerek ezt nem csinálta és jó pár ezresünkbe és átordított tornánkba került, mire kimasszírozta a tornász neki.
Ne sajnáld, hason lenni nem fáj. Hason levésből tanul meg majd kúszni és mászni, úgyhogy ez nagyon kell.
Ha sír, lerakja a fejét, és már ezzel is elértétek azt amit fentebb írtam.

A szopival kapcsolatos megabaromságot dühöngd ki és felejtsd el. Enyém gyerek sem lett 15 kg, sőőőt. Mióta nem szopik, mást eszik és mászik, azóta kifejezetten nyurga lett. Nincs már babaháj, karkötő és egyebek. Szép formás nagy baba, ennyi.
Áhhh... nem is írok mást, mert én is felidegesedek. A védőnő és a gyerekorvos is menjen a büdös fenébe!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Zazzy, azt hiszem, most túlzol kissé.alapvetően te most minden orvosban az ellenséget látod.
Igenis KELL hogy hason legyen.Én már az első perctől hason raktam a gyerekemet.Sírt, üvölött, a PIC-en mégis azt mondták, így kell és igenis csináljam, mert így fejlődik.Üvölt.Igen.Nem szereti.Igen.De erősnek kell lenni, az ő érdeke miatt.
Én betartottam amit mondtak és bizony hasra tettem amint haazértünk és pl. azóta csak hason alszik.Koraszülött mindenféle inkubátoros napokkal és légzést segítő csövekkel és szondákkal a hátunk mögött a gyerek 1 hetesen felemelte, 2 hetes sem volt és már megfordította a fejét, utána meg nagyon hamar kinyomta magát és tartotta.Ezek fontos dolgok.A gyerekdoki is mondta mindig, ha üvölt, üvölt, de meg kell csinálni az ő érdekében.Aztán nem üvölött többet,sőőőőt imád hason lenni, a mai napig is.
(Igaz, utána belassult a fejlődése.Férfi na :lol: )
Vendég
 


a másik amit írni akartma, a 6.5 kg tényleg nem kevés, de most jelen szakaszban ezzel ne törödj, majd jön a hozzátápi és a mozgás, és akkor visszavesz a súlyából.

(Mondanám, hogy Hunor 2,5-3 hósan volt ennyi, és nekem akkor sok mindenben döntenenm kellett, hisz ő 2 kg-mal jött ki a kh-ból és nálunk ez soknak minősült, de én ebben most más tészta vagyok a tápszer miatt.)
Vendég
 


Zazzy, mi pont ma voltunk gyerekdokinál, Ákos 4 hósan már lassan 8kg lesz. 3600al született. Doki megjegyezte, h fél éves korára kell megdupláznia a születési súlyát, de ugyanakkor elmondta, h egyáltalán nem probléma, h ekkora, így néz ki egy anyatejjel jól táplált gyerkőc. Ja és Ákos is nagyon sokat nőtt. Ha elkezdjük a hozzátápit akkor majd veszít a súlyából. Semmilyen rendelleneséget nem talál abban, hogy ennyi a súlya. Sőt megdícsért bennünket. A gyerekdokim neurológus is egyben.
A hasrafekvést viszont tényleg szorgalmazni kell. Ákos is pont így indult, lassan értünk el az 5-6 percig. Apával sokat tornáztak, szinte minden este (nekünk, mint ahogy már írtam, nem sikerült jó dévényest találni). Mostmár akár 10-12 percig is bírja, és hatalmasakat rötyög. Ha kifárad, fölveszem, megpuszilgatom majd újra hasra teszem. Amit ímád, ha a hasunkon fekhet hason, úgy látja a mi arcunkat is. Próbáljátok ki.

Na megyek, mert mindjárt itt az altatás idő.

Kép
apple
 
 


Zazzy, nézd csak, csináltam egy diagrammot hogy alakult Ákos súlya.
Kép
5 hónaposan duplázott, 9 hónaposan triplázott. Viszont 5 hós korától igencsak lelassult a gyarapodása és ugyan most megyünk majd valamikor 10 hós mérésre, de szerintem alig hízott valamit a 9 hóshoz képest. Inkább hosszra nőtt.
Szóval ezzel is csak azt akarom mondani, hogy nyugi, nem tudod túletetni, de ezt Te is tudod. Minket állandóan dícsért a védőnő és az orvos is, hogy milyen ügyesek vagyunk mindketten és milyen szépen gyarapszik a baba. Orvosa-védőnője válogatja... :roll:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: