Új privát üzeneted érkezett!

hát, zazzy....nem akarok okoskodni, de míg ilyen picike most kellene beállítani. később nehezebb lesz.
picit hagyd aludni és keltsd fel. vagy nemtom :) könnyű okoskodni más helyzetében :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


libero kódokért mit lehet kapni?

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Rambóka
Én nem látom a kézfertőtlenítőt az általam belinkelt oldalon. Viszont a hidrogén-peroxid-ot igen, meg borotvahabot és hajlakkot.
gtünde
 
 

 
 

Dimet a Liberó oldalán regisztrálni kell ,liberó klub tagja leszel és a kódokért cserébe játékokat kaphatsz.

Gyulai infód van?

Zazzy a fogzásról 1-2 babanaplóban van kép, hogy oda tudd írni mikor melyik fog jön ki.
Vendég
 


Zazzy!

Hát szívem szerint én is nyugovóra térnék 5-kor.... :twisted:

A fogakat középvonaltól számoljuk kifelé-hátrafelé.
Négy kvadránst különböztetünk meg: jobb felső, bal felső, jobb alsó, bal alsó.
Tejfogból 20 db a készlet, vagyis kvadránsonként 5 db: 2 metsző, 1 szemfog és 2 tejőrlő.
Maradóból 32 db a készlet, vagyis kvadránsonként 8 db: 2 metsző, 1 szemfog, 2 kisőrlő és 3 őrlő (ebből 1 a bölcsességfog, ami nem mindenkinek tud áttörni v. nincs is).

Szóval, ha a gyerek megközelíti a 6 éves kort, akkor célszerű időnként megszámolni középről kifelé a fogait, mert ha van 6., akkor az már nem tejfog, hanem maradó, csak mivel nem esik ki a helyéről tejfog (hiszen azok csak az ötösig tartanak), így a szülőknek nagyon gyakran nem tűnik fel, v. úgy kezelik, h. az még tejfog, azért nem kár, ha lyukad (na ezért viszont ölni tudok! :evil: ).

Anyóóóóó!

Ha pici fülpucolóval viszed fel a domestost és miután hatott, előbb vattakoronggal letörlöd és utána is csak nedves vattakoronggal törölgeted le a nagyját és csak a végén öblíted, akkor nagy baja nem lesz.
Drukkolok, h. sikerüljön. Kiscsaj nem vette észre?

Ha a párod is ilyen korán cserélte a fogait, akkor ez már a fogváltás. De legalább nem kell izgulni, h. mitől mozog. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kincs!
Nem kel fel.Még most is alszik :roll: És most gyakorlatilag szóta itt ülök a gép előtt, mégcsak nem is éberen, alig mocorgott vagy valami, 11 körül szokott kelni.Mostmár mintha közeledne az idő,vannak életjelek :D

Rambóka!
Köszi!Majd holnap tiszta fejjel elképzelem, mert most hirtelen annyira futotta,hogy összeadtam a tej-meg maradó fogakat és kikeredett a szemem,hogy miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, 52 fog???? :lol: :lol: :lol: Szóval asszem, fáradt vagyok, megyek is!Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Tünde!

Lenn a kommentek közt olvastam.



Ja olvastam korábban, h. sokaknak nem vált be a Huggies.
Annakidején én áradoztam, h. milyen jó is a Huggies a többihez képest. Meg milyen drága.
Aztán egyszer feljöttünk Pestre és az Auchanban vettem Huggiest, mert meglepően olcsó volt még a Liberóhoz képest is.
Itthon derült ki, h. szar, de nagyon.
Ég és föld volt ahhoz képest, amit addig használtunk.
A titok abban van, h. amit addig használtunk, az a Huggies Premium Super-Flex, az Auchanos meg vmi sima verzió. Az utóbbi a vacak.
Azt hiszem ez volt az:
http://www.teszvesz.hu/item646017504_hu ... ml#gallery

És ez a drága, de jó:
http://www.teszvesz.hu/item650221735_hu ... 16_kg.html

Szóval ezért van az, h. a "melyik a jó pelenka" topikokon vérre menő viták folynak arról, h. most vacak a Huggies v. az a legjobb pelus.
Csak azt nem értem, h. a cégnek miért éri meg a saját renoméját lerombolni........

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Zazzy!


Neeem! A tejfogak szépen lassan lecserélődnek maradókra, szóval a felnőttkori végeredmény csak 32 fog. Vagy legalábbis szeretnénk, ha ennyi megérné a felnőttkort épen.....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka nekünk prémiumunk van most és ereszt :(

Nem tom Zazzy úgy csinálod ahogy nektek, jó...
ébresztőset próbáltad már, nagyon nyűgi lenne?
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tudok aludni(ma megyek dokihoz, lehet, azért...), így inkább írogatok.

Hunci, Lara!
Nektek is köszi :D

Rambóka!
Gergő 2 éves lesz júliusban, eddig 16 foga van.Nem kellett volna már mind a 20-nak kijönnie??

Valaki kérdezte, hány könyvet kaptam a könyvkukacos játékban.Hát elárulom: egyetlen 1-et!!! Bár én már jól jöttem ki belőle, mert kb. 10x értékesebb és hasznosabb, mint amit én küldtem.(megmondom őszintén én nem mertem nagyon drága könyvet küldeni, mert mondom mi van akkor, ha mondjuk egyet se kap az én gyerekem.....)

Huggies pelenkához még egy adalék!
Igen, a Superflex-es a legjobb, bár nálunk mindig egy mérettel nagyobbat kellett venni belőle, hogy jó legyen éjszaka.(valahogy kisebb méret, mint a többi pelus)Most 13 kilósan használjuk belőle a 12-25-ös méretet, mert a 10-16 kg-os méret már régóta nem jó, pedig kg alapján az lenne a jó.Én mindig akkor szoktam pelenkából méretet váltani, ha többször észreveszem, hogy már kifolyik a pisi....


Anyoo!
Az Ökonetnek is van egy folyékony szappana, ez is jó minden foltra, de érdekes mód csak akkor, ha az ember előtte nem próbálkozik mással kivenni a foltot, hanem rögtön ezt használja.
Ez a gyümölcsfolttól elkezdve mindent kivett Gergő ruháiból.És ez tényleg nem tesz tönkre semmit, az illata is nagyon jó.
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudok mindenre reagálni, elég sokat írtatok, ami tök jó :)

Pelusból nálunk is az egyel nagyobbat kell venni. Tescosat használunk, most a combiját szorítja a 4+ -os, így még ezt a 3 csomagot elhasználjuk vhogy, de aztán a következő akcióban már 5-öst kell vennünk.
Nálunk is a Huggies és a Libero volt egyébként a jó. Előbbiből nekünk is a prémium jött be. Viszont a Tescos olcsóbb és nekünk az is bevált, így inkább azt használjuk. Vettünk belőle bugyi pelust is tesztelni. Az sem olyan vészes minőségre, árban viszont jóval drágább, mint a sima. Kaptunk Libero kupont az Up&Go bugyi pelushoz, olyat is vettünk, minőségre hasonló a fent említett Tescoséhoz.

Hopp, ébredés van, mennem kell ;)

Ja, kibújt a 4. fogacska :D Megszenvedtünk ezzel is :( Az elmúlt 2 nap szinte rémálom volt, az éjszakákról nem is beszélve :(

Puszi

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Zazzy!

Én nem nyektetném, mert ahogy mondod, így nem fog maradni.
Aludjon amikor akar, Te meg legyél résen és amikor van lehetőség, mindig húzz egy kicsit a lefekvési időn. Mi is 6 óráról kezdtünk, aztán lett belőle 7-8 majd most 9-fél 10 ami nekünk ideális.

Fúúú két napja nekünk is nagyon rosszak az éjszakáink. Elaludni szépen elalszik, de aztán 2 óra felé bekattan valami és folyamatosan forgolódik, dobálja magát az ágyban. Persze ehhez a kiságy kicsike és beüti magát a rácsokba, így átviszem magunk közé. Mi Apával az ágy szélén lavírozunk, a Csöppünk meg középütt dobálja magát. Persze reggel ő is holt fáradt még, mert nem tudja kipiheni magát. Ma megszerelem és megnézem, hogy növeszt-e fogacskát. :lol:

Remélem hamarosan lesz Tecsós pelus akció... eléggé kifogytunk a hasmenésekből adódóan. :roll:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee: Én épp most néztem meg, nem 3, hanem 4 csomag van a 4+ osból. Az nagyon sok, bár ez kb egy-másfél havi adag... Ha lesz akció, akkor sztem a maradékot eladom majd vkinek és veszünk nagyobbat...

Kincs: 2500-ért csizma? Az a baj, hogy ez még csak nem is számít drágának :(
A méreten viszont teljesen el vagyok hűlve :shock: Bencének 22-23-as szandikat meg cipőket veszünk...

Zazzy: Ha neked ez így nem okoz gondot, akkor hagyd rá a gyerekre. Az is megoldás lehet, hogy átteszed a fürdetést egyenlőre reggelre, Lara még nem koszolja magát össze, nyugodtan alhat este fürdés nélkül... Aztán amikor már kezd később elaludni este, akkor meg vissza tenném neki a fürcsit estére...

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok, köszönöm a fogas hsz.eket. Most 2 napja jól alszunk :lol: Azért reménykedem, h 6 hónapos korára, csak előbukkan egy fogacska.

Mi Huggies Premiumot vettünk, örültem is mint majom a farkának, h mostmár nem fog kifolyni se pisi se kaki, aztán az első éjszaka után tiszta nedves volt a rugdalódzó. Apával úgy döntöttünk ezek után azt vesszük, amelyik akciós lesz.

Kép
apple
 
 


Sziasztok

Pelusból lehet tényleg érdemes +1mérettel nagyobbat venni
Huggiesból 4-est vettünk lehet azért ereszt..pedig 11kiló körül vagyunk és 16-ig jó :?

Bettica kiskincs lábán én is hüledezek..a szandink 19-es!!
És a tavaszi 19-es cipőnk is jó még!
LÁNYOK UGYE FOG NŐNI A LÁBA???

volt időm netezni, kikerestem az első topiktalit...2006.08.26 kötelező volt kéket viselni :lol: , Rejo és Rambóka nagy pocakos volt..többen friss babások, és pár babára váró.hmmm

Táblicskut csinálja még vki???? Úgy megnézném biztosan jól mutat a sok szülinap .:)

Zsizsik??? Apple tudsz róluk vmit??

És KIR??? Nem értekezett vele vki????????????
Vendég
 


Hahó! Én is itt vagyok. Becsípődött a csípőmbe valami, így most elég érdekes módon tudok közlekedni. :( Anyum, Férjem dolgozik, Ákos meg unja magát, így elég szépen nézünk ki. Lehet hogy megkérem a Férjem, hogy jöjjön előbb haza, mert 5-ig így nem fogjuk kihúzni Ákossal. :roll:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


mone:( Jobbulást! szólj férjednek igen nehéz lehet így babázni

Kiskincs 2órája alszik,rég nem csinált ilyet :shock: szótfogadott apjának..estére meccset nézek és ő altat ,hétfőn 1órát nyösztettek mire alvás lett mára kiadta hogy nem aludhat délután a gyerek :lol: :lol: 2óra alvás után nem is hiszem,hogy akar..
viszont én csinálhattam volna vmi értelmeset :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi még egyszer a tippeket baba-ügyben!
A Domestos sem jött be :( És semmi más sem. Feladtam, annyira nem vészes a dolog, halványodott is egy picit, lesz ami lesz!
Kiscsajnak nme tűnt fel, de majd a szülők...

Zazzy, én is osztom azok véleményét akik azt mondják, hogy most kell átszoktatni! Mi a 7 órát lőttük be anno és Ádám most már bárhol vagyunk este 7-kor elkezd nyafizni. Még akkor is, ha fürdés után esetleg még elvan egy órát. A lényeg, hogy a pancsi 7-kor legyen :lol:
Én is úgy csinálnám, hogy szépen fokozatosan tolnám egy picit későbbre, negyed- esetleg fél órával. Egyik percről a másikra tuti nem fogod tudni "átállítani". De gondolj bele, ha az rögzül Larába hogy 5-kor fürdés van, akkor nem fogtok tudni délutáni programot tervezni vele!

Pelus. Nekünk is a Tescos és a Libero jött be, bár utóbbi csak alsó határon.
Viszont azt láttátok a tescos peluson, hogy a 4/4+ pelus ugyanaz?! VAgy a 4+ jobban meg van töltve?! Mert magán a peluson is a 4/4+ jelölés van! :twisted:

Jól emlékszem, hogy valaki Gabi törlőkendőt keresett jó áron? Apa tegnap este vett a Tescoban és olcsóbb volt mint a saját márkás törlőkendőjük! :wink:

Ezo, mi volt a dokinál :?: :!:

Bettica, 22-23-as lába van Bencének?! :shock: :shock: Dorkának 4 és fél évesen 28-as, pedig neki sincs ám kis lába...

Kincs, ne félj, nem fog Kiskincs lába ekkora maradni :lol: :lol: :lol:
Babás táblin gondolkodtam hogy meg kéne csinálni, de piszok nehéz összeszedni a szülinapokat, arra meg nincs időm hogy végigolvassam a topikot :(

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Kincs!

Nem jön haza a Férjem, mert egy határidős melót kell megcsinálniuk. 1 órával előbb sem tudott/akart eljönni. Néha örülnék neki, ha nem lenne ennyire munka mániás. :( :( :(
Szerencsére Ákos fél 2 körül bealudt és nem rég ébredt fel, így én is tudtam pihenni. Igaz, a csípődésem most rosszabb, mint eddig. :(

Anyoo!

Én semmi különbséget nem tudtam felfedezni a 4 és a 4+ között...

Jön a vihar. Ismét. Remélem elmegy, mint legutóbb. Nálunk mostanság rendszeres a cserép bontás, ha most lefúj valamit akkor úgy marad, én nem tudok létrát mászni. Az időkép.hu szerint heves vihargócok is kialakulhatnak felénk. Csodás. :roll:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Heves az van. Szakad, de rendesen!

Fruzsi meg nem hajlandó aludni. Csak üvölteni, pedig nem szokása.
Érdekes lesz, mert 5-kor menni kell Gergővel a Dévényes csajhoz, de szerintem még ő sem aludt egy métert se így, h. Fruzsi folyamatosan üvölt.
Már megszoptattam, tisztábatettem, bekentem kétszer az ínyét, elringattam, énekeltem neki, simiztem, de kurvára nem érdekli. Üvölt.
Úgyhogy most hagyom üvölteni. Ha kézben is üvölt, meg az ágyában is, akkor az a kényelmesebb, ha az ágyában üvölt, legalább közben nem marcangolja lilára a nyakamat.
Önzőanyát hallottátok. :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Monee, megértelek, enyém pasi is munkamániás :evil: Jobbulást!

Rambóka, az Erő legyen Veled! Neked sincs ma egyszerű napod :(

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Rambóka!

A Dévényes csajszinál mindig üvöltenek a babák, úgyhogy ő már hozzászokott. :twisted: Egyébként megértelek, nem rég nálunk is ez ment. Üvöltsön, majd elfárad, vagy elmúlik neki. Fruzsi addig anyudéknál lesz?

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Anyooo: Bizony, bizony... Ez van, nagy lábon él :D

Monee: Jobbulást!

A 4 és 4+ peluson én sem találtam különbséget... Valóban nem csak az egyik szám van a peluson, most vettem észre pár napja... Hát nem tudom, hogy miben más a 4+, mert én azt gondoltam, hogy esetleg magasabb a derékrésze, de még az sem... Szóval passz.

Rami: Részvétem, nálunk tegnap volt ez. Fél 4től fél5 ig próbáltam bealtatni. Végül elaludt, de csak 40percre. Sírva ébredt, és sírt vagy 15percet, akár mit is csináltam... Bekentem az ínyét akkor kb 1 percre csend lett, de utána folytatta a sírást :(
Ma már egészen nyugis volt, remélem ébredés után is így lesz majd...

Kép

Kép
bettica
 
 


sziasztok.

Bekukk :wink:

lenne egy kerdesem Rambokahoz,3napja vettem eszre hogy nagyon verzik az inyem fogmosas utan.kerdesem anyi hogy ez igy normalis es majd terheseg utan elmulik vagy kellene valamivel kezelnem?
koszi avalaszt.

Kép
monyo83
 
 


Monyókám, hgoy vagy?????????8.hét ez igen, telik az idő!Mindjárt babázol :lol: Nekem végig anyvérzésem volt.Sztem menj el dokihoz, nézze meg a fogaid.Nekem rendszeresen kellett, most is kell fogkőszedésre mennem.

Voltam T dokinál:
1. nem fogok májrákot kapni, szóval szedjem az egészségem miatt nyugodtan, sőt kell is
2. tagadjam le a véradáskor a metet, adjak nyugodtan vért
3.rengetegt fogytam, megdícsért
4.a sok fogyás miatt tökéletes hormonkép, erős pével, tökéletes cukor és inzulineredmények (180-ról lement 50-re a terheléses inzlin, a 0 perces meg 18-ról 6-ra)
5.életemben először nem emelni kellett a metadagon, hanem csökkenteni 2*1000-re.
(bár tény, a 3*1000-ről nem is emelhettünk volna, bár már egy ideje ezt ajánlotta, de most végre eljött a gyógyulás ideje és csökkenthettem az adagot)
Vendég
 


Ez igen Hunci! Nagyon szép eredmények, gratulálok!
Én is arra gondoltam, hogy a metet letagadom, ha vért akarok adni, nem hiszem, hogy annyira sok bajt csinálna, hogy pont emiatt ne kaphatná meg vki a vért. Annyi más gyógyszer van, ami valóban gondot okozhatna :roll:

Monyo: Én is arra szavaznék (ha szavazás lenne), hogy inkább nézesd meg, az a tuti ;) Úgy is el kellene menned a terhesség alatt legalább egyszer fogorvoshoz (nem tudom nálatok hogy van, de nálunk 1x minimum kell ;) )

Kép

Kép
bettica
 
 


Hunci, ez igen! Szép eredmény! Csak így tovább! Én a melóhelyemen akartam vért adni, becsületesen el is mondtam, h metet szedek és elküldtek :(

Monyó, nekem is hasonló volt és leszedték a fogkövemet. Utána helyrejött.

Kincs, Zsizsikről én sem tudok semmit.

Nikiről tud vki vmit?

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Hunci, ezek aztán gyönyörű eredmények! Gratula hozzá!!! :lol: :lol: :lol:

Vért Apa is akart adni - ő is metet szed - és neki sem engedték... :cry:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Ramboka,
de jó hogy olvastalak
Merci most 6 éves, de kb fél éve kijött hátul 2 foga - nem is vettem észre, csak pár hónappal később, amikor turkáltam a szájában, hogy minden rendben van-e
És akkor volt gyanús, hogy tele a szája alul foggal :))
Megszámolom, hát alul 12 - felül 10
Ezek szerint arra nagggggyon vigyázunk - bár eddig se volt probléma a fogaival, mossuk rendesen, fogkefe csere 3 havonta, és mindnen ami ahhoz kell, hogy a kedvenc eledele, a csoki mellett ne menjen tönkre a tej foga se (nekem az sem tetszik azért - bár tudom, hogy a tejfognál nem biztos, hogy csak az édesség játszik közre, ha a gyerkőcnek tönkre megy)

Kép
Kép
csibe21
 
 


szió

hunci nagyon szuper hogy ennyit javultál! :)
Képet a fogyásról, priviben légyszi!!!
Anyoo én kerestem gabi popsitörlőt, ha akciós jobb árban van mint a többi és sztem jó is, köszi!!

Rambóka Gergőt miért kell Dévényeshez vimmi, vagy eddig is jártatok?

Anyoo a táblicskut egy régit kellene megkeresni abban viszonylag sok születési adat benne van, az azóta születetteket kellene csak beírni.hmm?

Monee gyógyulgass!

éjszakánk elég gyatra volt :?
vasaló már izzik,megyek
Vendég
 


Lányok!
Ugye nem gond, csatlakozom a csapathoz? Egy másik topicból kukkantottam be, és ha nem zavarok, akkor néha jönnék még látogatni :)

Kép
Kép
csibe21
 
 


Sziasztok!

Kincs!

11 kilósan az 5-ös Huggiest vegyétek!!
Mi 10 kilósan kezdtük az 5-ös Huggiest(12-25 kg), mert a 4-esből már kifolyt a pisi.De utána az 5-ös már jól bírta.Viszont most, néha már az 5-ös erszt, szerintem csinálhatnák egy picit szélesebbre, hogy oldalt jól átérjen egyik fele a másikra....

Rambóka!
Tényleg, miért hordod Gergőt Dévényes tornára?

Voltam tegnap dokinál.Megvizsgált, olyan 6-7 hetes lehetek.Hétfőn megyek ultrahangra...+ majd kiír táppénzre, most szabin vagyok...
ezoterike
 
 


CSibe, szia! :)

Ezo, drukk hétfőre! Akkor már szívhang is lesz! :lol:

Kincs, igen, így lenne a legegyszerűbb, de nekem két gyerek mellett nagyon nincs időm most rá...

Itt átlagon felüli nyügi van. És megint esik, iszonyú sötét van. már nagyon unom!!! :( :? :roll:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni,ma is csak most.
Nem is emlékszem mindenre,de Hunci,neked mindenképp gratulálok!Ez nem semmi!Ügyi vagy!

Alvásunkkal az a helyzet,hogy rendszer 0,tegnapelőtt,mikor fél 6kor aludt el,legközelebb 3.20kor kelt :shock: :shock: :shock:
Tegnap délután ért ide elég csúnya idő, alig lehetett megnyugtatni/elaltatni,aztán végül a kezemben :? aludt 4től fél hatig, úgyhogy tegnap 8 óra lett,mire ágyba került :wink: de ugyanúgy fél 4kor kelt hajnalban.mondjuk ez legyen a legkevesebb.Ma rövideket aludt,az előbb volt fürdés,evés,most altatódik :wink: Majdcsak nagylány lesz és bírja a fentlétet :D
Ti mindig fix időpontban fürdettek?

Tudja esetleg valaki,hogy mit fognak nézni, illetve hogyan néz ki egy fejlődésneurológiai vizsgálat???
Larát ma habtapi szőnyegen raktam hasra,és annyira tetszett neki,hogy 5 percig bírta :D ez tőle nagy teljesítmény!Cuppanós puszi annak,aki hozta, tudom,hogy olvas :wink: :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

CSak az utolsó oldalt olvastam (még ) el, de megakadt a szemem két örömhíren!

Monyoo, GRATULÁLOK! Tudtam, hogy eljön a ti időtök is!

Hunci, felnézek rád, mert a gyógyulásodban az óriási akaraterőd játszotta a legnagyobb szerepet! Szuper csaj vagy!

Na és akkor én is beszámolok a kontrollról, mert én is meglátogattam T. dokit. A körülményekhez képest szuperek az redményeim, ha szülök, majd jobb lesz. Brutál erős pé, mint mindig, prolaktin, ösztrogén szuper, LH/FSH elmegy, tesztó meg majd talán visszajavul. :) TSH emelkedett, de még a normál tartományban van.
Avanda bromo koktél marad.

Kép
mamint
 
 


Anyoo!

Ha még aktuális: a papír boltokban lehet "tintaölő" tollat kapni. Bár az lehet, hogy csak a töltőtollba szóló tintát öli, de próbáld ki, hátha. :)

Kép
mamint
 
 


Sziasztok!

Monyo!

Gratula a pocaklakóhoz!

Menj el dokihoz, szedje le a fogköveidet, polírozza meg a fogaidat. Ez a kiindulási alap, azért, h. ne legyen, ami fenntartsa a gyulladást.
Onnantól a te kezedben van a dolog.
Akármennyire vérzik, muszáj mosni. Használj minden este Corsodylt (v. Listerint v. bármilyen chlorhexamed tartalmú szájöblítőt) felére hígítva. Ill. a Corsodylnak van zseléje, amit a fogkefével be tudsz masszírozni az ínyedbe.
Sajnos a terhességi hormonok nagyon elősegítik a fogínygyulladást és elég nehéz kordában tartani a dolgot, de sajnos muszáj, mert egyre rosszabb lesz különben.


Monee!

Jobbulást!
Na ugyanezért nem tudtunk mi sem együttaludni Gergővel annakidején. Pörgött, mint egy búgócsiga és közben még rugdosott is.


Hunci!

Örülök, h. ennyit javultál!
Azért a képért még mindig kuncsorgok priviben! Annyira kíváncsi vagyok!


Csibe!

De igen. Csak az édesség játszik közre, meg az, ha a szülők nem mossák a gyerek fogát rendesen.
A tejfogak maguktól nem romlanak el, kopni kopnak, de ha nem hagyjuk őket tönkremenni, akkor tökéletesen megállják a helyüket a fogváltásig.
Úgyhogy csak mossátok kitartóan!
Már csak azért is, mert ez lesz a minta, amit a gyerek magával visz a későbbiekre nézve, h. a fogmosás olyan alap, amit muszáj csinálni, akár esik, akár fúj.
(Egyébként az én fiamnak is a csoki a kedvenc eledele)


Kincs, Ezo!

Gergőt azért hordjuk Dévényezni, mert még mindig elég sokat jár lábujjhegyen.
Én annakidején megnézettem gyerekorvossal, orthopédussal, mozgásterapeutával, mindenki azt mondta, h. rossz szokás, majd kinövi.
Hát biztos, h. idővel kinőné, hiszen nem nagyon látunk gimnazistákat lábujjhegyen pipiskedni, de mivel ezzel párhuzamosan elég sokat esik és képes teljesen sík terepen a saját lábában is megbotlani, úgy döntöttem, h. inkább elviszem.
A dévényes csaj szerint nincs komoly probléma, csak mivel már a járástanulása óta így megy a gyerek, mostanra bivaly vádlit fejlesztett, ami eléggé be is kötött, becsomósodott, úgyhogy most ezen dolgozik, h. kilazítsa.
Hát elég nagy küszködés. Nekem kell lefognom, mert így majd 3 évesen már nagyon ellen tud állni, ha nem akar vmit.
Sokkal könnyebb lett volna 1 évesen.
De egyre többet teszi le a sarkát, szóval úgy tűnik haladunk.

Akinek a legkisebb gyanúja van a saját gyerekénél arra, h. vmi nem egészen olyan, mint lenni kéne, az mielőbb menjen el kivizsgáltatni és addig menjen, amíg ki nem derítik az okot, mert könnyebb kisebb korban kezelni, mint ilyenkor már.
És számítson arra, h. az orthopédus és a neurológus le fogja rázni a "tornáztassa" ill a "ki fogja nőni" utasításokkal.
Talán a legjobb a dévénynél kezdeni, mert ő egy ránézésből meg tudja mondani, h. van-e komolyabb baj és h. hova is lenne célszerű elmenni kivizsgáltatni.



Fruzsit az éjjel összecsípkedte egy szúnyog. Tudtok vmi jó csípés kezelő kencét, ami tényleg hat? Mert nem akarnám kipróbálni a boltok teljes választékát....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszönöm a dícséreteket.Hát T dr tényleg piszok régen látott, így nála volt a leglátványosabb a változás.Azt mondta, jól áll :lol:

Rambóka, Aloe vera first vagy maga az aloe vera növény levelét kettévágod és rádörzsölöd.Nagyon hatásos nem tudok jobbat, mert ez popsipirosodásra és csípésre nagyon hatékony.

Hát én rendszeres véradó vagyok,eddig nem is volt gond, nem szóltak a metért, de 2 hónapja elküldtek 2 helyről is.Ezért kérdeztem rá.Azt mondta, tagadjam le,m nem lesz semmi gond sem, max akinek adják a vérem, jó lesz a cukra :lol:

Képet adnék de nincs egy normális sem.Meg hát nagyon kövér vagyok még.Szerintem lassan átesek a ló másik felére, most egyre kövérebbenk érzem magam.Pedig jó az vagyok még, 15 kg van rajtam még.És tényleg sokat fogytam, de egyre kövérebb vagyok.Miközben néha marhára unom a diétát.CSinálom szépen, de pl tegnap (nyilván a fejfájásom miatt) egész nap ennem kellett.Bár T figyelmeztetett, hogy a leletek alapján egyre többet fogok hipózni, és lám,tegnap 2 óránként kellett ennem.Igaz, csak gyümiket ettem, de....Szóval nem tudom, hogyan fogom kezelni ezt a hipós helyzetet.Gondolom, át kell variálnom megint magam, és a kajálásokat.

Ígérem, amint értelmesen nézek ki, küldök fotót.Aki Zsizsiknél volt annó, abból vonjon le 25 kg-ot.Nincs tokám, van derekam, de úgy tűnik, a csípőm megmaradt.
Vendég
 


Hali!

Ezoterike köszi, liberóból már 5-öst vettünk :wink:
6-7hetes, de jó, Nagytesó szülők tudják már?

Hunci emelem kalapom!! Nagyon frankó csaj vagy annyi minden történt veled és így is kitartóan diétázol -25kiló eredménnyel!Grat!
(én 5kilótól nem tudok megszabadulni, gyalázat szeretek enni :roll: :oops: :cry: )
Kép mindegy milyen nem kell extra beállítás csak Te legyél rajta!

Rambóka értem, elképzelem ahogy egy majd 3évest kell lefogni :shock: lényeg hogy van javulás!
Csípésre nem tudom mi lenne jó, mi fenistilt szoktunk használni, de sokaknál látok fehér pötyis ecsetelőt..nemtom

Zazzy igenm viszonylag egy időpontban fürcsizünk,pár hónapos koráig 7óra volt, aztán mikor láttam hogy tovább éber átraktuk 8-ra most is 8-8.30 a pancsi időpontja.
(ha későig lenne programunk ami ritkán előfordul akkor 1fürcsi kimarad)

Szia Mamint!!
Már hiányoltalak, mi zu?

Csibe üdv!
Szoktál olvasni minket? megkérdezhetem miért? csak kíváncsi vagyok , azt gondoltam hogy pco csak pco-sokat vonz nem így van? :lol:

Monee??

Lányok létezik,hogy vki nem szereti a dinnyét?? :shock:
Kiskincsnek nem fini,nem hittem volna hogy pont a dinnye lesz az első kaja amit nem eszik :? minden gyümit szeret pedig
Tegnap takarítottam a hálóban, ő pedig csendben volt néha kis matatást hallottam..hát nagy munkában volt a nyitva hagyott wc ajtót felfedezte és a fésűmmel takarította a wc kagylót :shock:

Ginuska, Okr,Tyche ,Czinkeb, Babancs, Kir????????????


Anyoo ezt találtam gyorsan..
Ki vezette utoljára??? nem tenné fel a legutolsót????
Kép

vagy akinél változás van jelezné? van bőven :D
Vendég
 


Kincs, á még nem mutiznék képet ha nem baj :oops: mondom, gáz nagyon.
A táblát utoljára én vezettem, amíg Pogika elutazott, visszavettem arra az időre, aztán hogy visszajött, én nem raktam fel többet, de ő sem. :cry:
Vendég
 


Hű így még szomorúbb,milyen kevesen vagyunk :cry:
Nem mostani ez a tábli, tényleg van változás bőven :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


hunci, én is kíváncsi vagyok ám!! mi mikor is taliztunk az ikeába? tavaly nyáron,ősszel?? nagyon gondolkozom,hogy bevállalok egy ikeázást. necces... :)

zazzy, én zsuzsinál is, most is nagyon ragaszkodom a fürdetés azonos időpontjához. persze mostmár zsuzsinál lazább (na, persze 7-8 között) de zsófo 7-negyed 8kor fürdik. akármi van. és már látom rajta, hogy várja, tudja, hogy ez következik. próbálj vmi rendszert vinni a pici életébe. ha kell erőszakosan :)))))

zsófi annyira aranyos, imádja, ha puszilgatom. akkorákat rötyög. kis édes manó. :))) zsuzsi meg ma majdnem belenyúlt a szemébe. ah. :)

ezo, monyo gratulaaaaa :)

szép álmokat!!!!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


sziasztok !
Szeretném bemutatni a kisfiamat Olivért, aki május 19-én látta meg a napvilágot. Sajnos túl gyakori fórumozó továbbra sem leszek. Jelenleg a hasfájóssággal küszködünk, de valahogy csak túléljük mi is :D

Kép

Kincs,
ha még nem késő, én nemrég csináltam kapros túrós lepényt.

Kapros túrós lepény

2 dl tej
1 tojás
5 dkg vaj
1 tk. fruktóz
0,5 tk. só
15 dkg tk. búzaliszt
15 dkg finomliszt

Kenyérsütő gépben tészta program. Kiolajozott gáztepsibe kézzel belenyújtjuk, rátesszük a tölteléket.

Töltelék:
50 dkg túró
2 tojás sárgája
1-2 ek. Zabkorpa
2-3 ek. Aprított kapor
3 tojás felvert habja
175 fokon sütjük. Mielőtt elkészül, megkenjük 2- 3k. tejföl és 1 tojássárgája keverékével és még pár percig sütjük. Édesítős tejföllel fogyasztjuk.

üdv szepm
szepm
 
 


Sziasztok!

Szepm!
Gratulálok!CSodaszép kisfiad van :D (most nézem, mi nem is lakunk olyan messze egymástól....Én Zalaeg...)

Monyo!
Gratula!Akkor most Te vagy a zebrapárom?

Kincs!
Ebben a táblicskuban én még benn sem vagyok...

Rambóka!
Mi Fenistil gélt használunk csípésekre, de gondolom aloe is jó és persze természetesebb.
ezoterike
 
 


Szepm!
Gratulálok!Nagyon szép kisfiú! :D

Azt hiszem, Lara lassan kialakítja a maga rendszerét.Hangsúlyozom:lassan :lol: Napok óta vannak hosszú délutáni szunyák 2-2és fél óra :D így semmi akadálya a 7kor fürdetésnek(leszámítva,hogy mikor a férjem éjszakás elmegy hatkor,úgyhogy nem tetszett neki,hogy olyankor ketten fürdünk majd :P )Tegnap is így volt, mégis felkelt enni éjfél előtt.Csak lestem.Viszont így napok óta nem 5-6 között kezdődik a nap :D és ma a hajnali fél 4es szopi után(ez jó ideje fix)csak fél 9kor kért.És utána is eltelt 2 és fél óra :shock: Erre várok mióta,hogy ritkuljon a kajcsi, most meg aggódva néztem,hogy jesszus mi baja lehet,nem akar enni :lol: 10.45kor nyomott egy 20 perces szopit(ált.10 perc)és azóta is alszik :D
Tök happy vagyok ma :D Csak holnap ne kéne menni :roll: :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Szió!

Szepm szia!!
Pont nemrég érdeklődtem,hogy megszültél e már!
Igen meg egy gyönyörű fiút! Gratulálok!!!
szüléstöri?
Cukrod rendben??
Kösziiiii a receptet most vettem ki a sütőből (előtte sajna nem olvastalak, így neten talált receptekből és keresztanyu receptjéből csináltam egy kincsféle lepényt ,hasonlít a tiedhez, ):wink:
azért ahogy tudsz gyere,naggyon sok hasznos tanácsot adhatunk érdemes bekuksiznod :wink: :lol: :lol: :lol:
Ma kapros nap van, kapros tejfölös töltött cukkinit sütöttem a kapros -túrós lepényhez a levesbe nem tettem az csak sima sárgaborsó :lol:
Kép

Haladás Zazzy :wink:

Lányok ez a táblicsku több mint 1éves!azt hiszem talán 2008 májusában találtam,aztán néztem még pár oldalt de nem találtam frissebbet :(
lehetne nagyobban kijavítva vki aláírásábe klikkelősre (mint a hőgörbék vagy egyebek) betenni??! olyan kár hogy analfabéta vagyok a szgéphez :evil:
Vendég
 


Nya... Lilla lázas. Tegnap még semmi jele nem volt annak, hogy le akarna betegedni, ma se látok rajta semmit, viszont 38,5 volt reggel a láza, hűtőfürdő után 38... most kapott Nurofent is mert nagyon nem akart lemenni a láza. Nem tudom mi a fene ez...
Vendég
 


Szerintetek hol lehet lázmonitort vagy mit venni? Olyan kis izé amit ráragaszt az ember a gyerekre és 24 órán át mutatja, hogy lázas-e... marha jó... (a kórházi babacsomagban volt 2 ilyen izé, abból próbáltuk most ki az egyiket)...
Vendég
 


Sziasztok!

Kincs, köszi! Nagy segítség volt!
Egy próba-tábla. Babák születése szerint rendezve.
Légyszi súgjatok születési időt akinél nincs! :wink: :)
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Letícia, 2009.06.06. :D

Szepm! Te voltál a zebrapárocskám :D Gratula Olivérhez! :D

Hírek rólunk: Leti nagyon jó kislány, csak akkor sír, ha álmos. sajnos az altatást elég nehezen tudom megoldani. Marcinál féltékenység ezerrel, ami inkább ellenem irányul. Letivel nagyon aranyos. Apa itthon van most 2 hétig, úgyhogy nagyon jó dolgom van.
:D

Egyébként sokkal könnyebb a második baba! Minden, a szülés, a szopi, a babázás. Egyszerűen nem értem, mitől akartam meghalni Marci mellett, úgyhogy 6 hétig szinte élőhalott voltam, és hulla a fáradságtól. Most csak estére készülök ki. :oops:

Remélem azért gyorsan összenőnek, és mondjuk egy fél év múlva könnyebb lesz.

Diéta nuku. Szopi mellett lehet metet szedni?????
Folyton eszem, és olyat amit nem lehetne.... Főle, etetnek minket, sok kaját kapunk, és finomakat, de nem diétást. Mondjuk érdekelne, akinek két gyereke van, hogy tud mellette főzni, takarítani, stb... Nekem ezek nem nagyon sikerülnek, örülök, ha éppen velük rendben vagyok, délután meg együtt alszunk, mindenki. :oops:

Kép

Kép
csillagfény
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: