Új privát üzeneted érkezett!

Kismami lista!

Ha valaki nincs rajta vagy valami nem jó szóljatok légyszi!!!

Finiselők:

Barthalis79 33+3
Kandika 31

Huszon hetesek:

Aisha 24
Lona1 21+2

Friss kismamik:

Monyó 7+5
Vicky79 6+4
Ezoterike ???

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Na ki kéri a laptetőt?! Szívesen átadom! 8)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Bettica!
Bátor vagy!Kíváncsi leszek!Még pocakosan voltam tesómnál(fodrász)és pont vittek egy kisfiút, nem tudom, milkyen idős lehetett, de ezt-azt már mondogatott.Végignézte apa hajvágását, de a sajátját nem engedte, pedig apa ölbe vette, meg minden.Tesóm mondta, hogy ne erőltessék, mert később is csak rosszabb lesz, meg nála nem is volt még ilyen kicsi :roll: Várhatnak.Nem tudom, mikortól "szokás".

Kép
Kép
zazzy
 
 

 
 

hűűha, ezo!!!!!!!!! gratula :)
este írok gyes/gyed ügyben nekem hogyan volt.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ok, Dimet, kiváncsian várom.....

Mégegyszer köszi mindenkinek a gratukat...

Bettica:
És ez:
http://www.teszvesz.hu/item667283839_fe ... ekagy.html

Ez az ágy a kedvencem!Sajnos a mi gyerekszobánkban nem megvalósítható, egyrészt mert amúgy is meleg van, főleg, ha még magasabbra pakolnám a gyereket, másrészt meg a falon végig egy pakolós rész van felfúrva, így alatta ha felülne a gyerek, koppanna a feje....(meg állítólag ezeket a magassabb ágyakat nem minden gyerek fogadja el, bár ezt csak olyan anyukáktól hallottam, akiknél ez miatt nem vált be....)
ezoterike
 
 


Ja, laptetőről jut eszembe:

Egyetlen egyszer laptetőztem, és lám mi lett belőle :lol: :lol:
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Megvolt a hajvágás :) Mindjárt hozok képeket...

Zazzy: Én sem akartam még levágatni, mert imádom (imádtam) a babahaját, de hátul nagyon hosszú volt már neki és ilyenkor nyáron sztem ő is jobban viseli a meleget (pl az autóban), ha legalább ott nem csutakos az izzadságtól... Egyébként vannak babonák, hogy 1 éves kor előtt nem szabad levágni a haját, mert elvágjuk a szerencséjét is... Na, nekem nem ez volt az oka, hogy eddig nem vágattuk le neki, hanem az , hogy túl kicsi volt még hozzá sztem. Így is jó kis sírás lett belőle :? Most egy jó darabig nem is lesz neki vágva, illetve hát majd meglátjuk, hogy megint hátul lódul be a haja a növésbe vagy elöl-fent-oldalt is...

Ezo: Tetszik ez az ágy :D De lehet, hogy ennyiért azért mégsem veszünk ilyet. A galériás is egy vagyon :( Apa azt mondta arra, hogy márpedig olyanja lesz a gyereknek. Lehet ő jobban fog neki örülni, mint a fia :lol: Mindenesetre azért egy másfél éves gyereket nem tennék ilyen ágyba, az tuti... ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Íme a képek:

Ilyen volt...
Kép

...ilyen lett :)
Kép

Kép

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!

Hűha, nagyon csávós lett az új frizura! :D

Zazzy!

Nálunk is polifoam van a rácsok közt, mert Ákos baromira zokon vette amikor beszorult a sonka. :lol: Egy normál méretűt elvágtunk hosszában ketté és így a 60*120-as ágyra pont elég. Bár nekem ilyen szempontból szerencsém van, nagyon nem közlekedős éjjel a gyerekem.

A napirendhez akartam mondani, és ebben talán Hunci majd megerősít (vagy nem :lol: ) hogy egy tápis baba teljesen másként etetendő, mint egy igény szerint szoptatott. Erről asszem még Kavicska írt régebben, hogy a tápisnál nincs olyan, hogy evett délben, de aztán fél 1-kor amikor elaludna nyom rá még egy kicsit "cicizés" gyanánt. Nálunk, úgy tudom, pontos időben kell etetni, nincs össze-vissza evés, mert akkor az előírtnál sokkal sokkal több tápit ennének meg és azt sem szabad. Így azért kicsikét könnyebb napirendet kialakítani, mint amikor az embernek gyakorlatilag egész nap a cickóján lóg a gyerek. :wink:
Ne várjatok el tőlük semmit, ennyi idősen pláne. A napirend ideje még nem jött el. :wink:

A hétvégén felszereltük a gyerekszoba ajtófélfájára a baba hinát amit nem rég kaptunk. Hú, hát van nagy örömködés hintázás közben. :D Rakok képet. :wink:
Kép

Lányok!

Nem eszik a fiam, szinte semmit, illetve semmiből semennyit. :( Eddig elég türelmes voltam ez ügyben, de talán ez már a 3. hét amikor semmi szilárdat nem kér, semmilyen formában és kezdem elveszíteni a türelmem. A tápi jöhet egyedül, így már gyakorlatilag 3 hete csak tápon él a gyerek.
A pépesített egyáltalán nem kell neki, a kockázott zöldségeket/gyülöcsökből pár katonával eszik ha a szájába adom, de jobbára csak játszik kaja közben. Újra elővette a kifújom a kaját műsort és már nem hatja meg, ha rácsapok az etetőszék tálcájára, miszerint nem szabad, hanem nagy vigyorogva ő is elkezd csapkodni. Mindent kifúj... ami nekem azt jelenti, hogy nem kéri a kaját, csak játszásból fogajda el.
Mi a fenét csináljak? A csak tápival nincs gondom, csak azt nem látom, hogy vajon meddig fog tartani ez a nem evés.

Ennek folyományaként folyamatosan hasmenése van a gyereknek. Az a régi fajta aranysárga tejes kaki jön, de mitől is lenne más, ha egyszer semmit nem eszik. Eddig napi 1 kaki volt, most meg van hogy 4-5 kaki is van. Ez sem lenne gáz, csak ha nem cserélem ki rögtön a kakis pelust - mert nem veszem észre - akkor totál kimarja a popsiját. :( A Normaflore nem használat semmit, úgyhogy valszeg nem valami gyomor baci.

De hogy valami jót is írjak, Ákos elkezdte a pápá intést, illetve ennek a másik variációját, a gyerét inteni. Tapsolni is tud már rendesen, klaffog ahogy a paci jár és be nem áll a szája ha olyanja van. Megy az etyetyetye, baba, mamam, mem (azaz nem). :) Tök aranyos. Feláll a számítógépes asztalunknál és felkapaszkodik a klaviatúra tartóra, ugyan nem lát föl, de ez mit sem zavarja abban, hogy ezerrel nyomkodja az elért billentyűket. Aztán mint most is, bemegy a WCbe, kinyitja a behajtott ajtót és garázdálkodik a sötétben. :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jaj, még azt akartam kérdezni, hogy az baj, ha az én fiamnak nincs ilyen kedvenc alvós játéka? Szüksége lesz majd rá később (úgy mint anyapótlónak a cumi vagy az ujjszopás)?
Mármint úgy nincs, hogy Ákos nem ragaszkodik egyáltalán az ilyen plüssökhöz, pedig van jó pár. A címkék érdekesek csak rólunk. :twisted: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára monee85 2009.06.22 16:19-kor.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Bettica, nagyon jó lett a frizkó! Igazi nagypasis!

Monee, Ádám dettó ezt csinálja, hogy fújja a kaját ezerrel. Én olyankor abbahagyom az etetést - de tápit sem kap! Rápróbálok fél óra múlva újra - addigra általában már olyan éhes, hogy megeszi.
Neki is volt 3-4 olyan napja amikor csak tápin élt, "rendes" kajából max 5 kanál csúszott le. Én is a fogára fogtam és valószínű tényleg az volt, a bal alsó 2-es már hamarosan kibújik, iszonyúan meg van duzzadva az ínye. (fölül semmi - gyerek nem olvas tankönyvet :lol: )
A hasmenése szerintem szintén attól lehet Ákosnak, Dorka volt ilyen, hogy ennyire ment a pocija és marta a punkát-popsit.
De azért ha nem múlik és a fogát sem látod jönni szerintem mutasd majd meg dokinak, biztos ami biztos! :wink:

Ádám meg nem alszik! TEgnap is délalőtt aludt csak és ma is. Dél óta fent van, marja a szemét olyan álmos de bármit csinálok vele, nem alszik. Még a csodaporszívó sem jön be... :? Tegnap dettó ez volt délután. Remélem, az idő az oka és nem lesz ebből rendszer!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Monee, Dorkának sem volt és Ádámnak sincs! Szvsz semmi gáz nem lesz ebből később...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Hű Bettica, naggggyon vagány lett a kissrác! :wink: Most látom,hogy mégis van borostyánláncotok, mégis így szenved Bence a fogakkal? :roll:

Monee!
Mekkora már Ákos!Hihetetlen, milyen tempóban nőnek, én már most is azon siránkozom,hogy pici babát akarok, pedig azért Lara még elég pici, de mégis olyan "nagy" már :roll:
És kiscsávósodik nagyon! :D Tündéri!És nagyon ügyi is! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Anyoo!

Az a gond, hogy nálunk alvás előtt mindig van tápi is. Ugyanúgy ahogy anno amikor még cicizett, ezt meg kellett tartanunk, mert különben nem alszik, csak üvölt. Így most a kimaradt kajákat az alvás előtt beslukkolt tápival helyettesíti és "kiéheztetni" nem tudom. Adjak alvás előtt vizesebb tápit vagy normálból kevesebbet?

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Ja!Elfelejtettem, hogy Lara ma minden kaja között kibírt végre 2 órát!!! :D Sőt egyszer két és felet is! :lol: Majdcsak alakulunk :wink:
Anyooka!
Tegnap ahogy írtam,Lara se aludt szinte semmit(3x10perc)viszont ma bepótolta, délelőtt is volt némi alvás, délután meg szinte csak az.2kor aludt el, 4kor fölkelt, evett, de nem sokáig sikerült ébren tartani, azóta újra nyomja :wink: Későn lesz fürdés, sálálálá :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Ez nagy genyóság a gyerekek részéről, hogy ilyen gyorsan megnőnek. :evil: 8)
Az ember észre sem veszi és 10 hónapos lesz pár nap múlva.
Ha lesz kistesó (ha lesz) akkor jobban oda fogok figyelni és jól kibabázom magam az első hetekben, amikor még tényleg újszülött és picike. :lol:

Anyoo!

Nálunk pont az ellenkezője volt ma. Reggel 7-9ig aludtunk, aztán fél 1- fél 3ig, bár asszem most délután már nem fog aludni, csak este korán dől ki. Tegnap viszont 1 órát üvöltött teli torokból amég kint voltunk az udvaron füvet nyírni, gazolni. Ő az utazóágyba volt száműzve, ahol ugyan látott minket, és baromi álmos is volt, de azért sem aludt. Ettől hülyét kapok, hogy hiába álmos, ha nincs altatva akkor magától nem alszik el. :roll:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!

Jön a foga.
Ez a felmarós fosás is valószínűleg attól van. Meg a nemevés is.
Zavarja. Majd elmúlik.
Éhenhalni tuti nem fog. :twisted:
Csak ne erőltesd, mert még jobban megmakacsolja magát!
Egyébként is, lehet, h. most indul majd a köpködős/ledobálós korszaka, akkor aztán majd téped a hajad rendesen. Vannak időszakok, amikor a kölykök vhogy játéknak tekintik a kaját. Ilyenkor túl kell élni gutaütés helyett.

Ja! Felmart fenékre a koleszterines popsikenőcs kevés! Nekünk a Sudokrém sem vált be, csak a sima zsíros Bepanthen (nem a Plussz).

Ezo!

Gratula!
És mondd, hogy a fenébe hoztátok össze, ha te a gyerekkel alszol? :roll:

A szabi/táppénz miatt mindenképpen keress fel TB tanácsadót, mert valami olyasmi a probléma, h. az összkeresetet osztják a munkával töltött napok számával és így jön ki vmi napi átlagkereset, ami aztán rendesen be tud kavarni a táppénzbe. Ha jól emlékszem rá....

Hunci!

Imádom az ilyen dokikat! :evil:
Mikor fogják már fel végre, h. ez nem babavitamin és nem is ovulációindukciós szer?
A sejtek inzulinrezisztenciája nem fog elmúlni. Ez egy krónikus betegség, ugyanúgy, mint pl. a pajzsmirigy alulműködés. A pajzsmirigyesnek is azt mondaná, h. hagyja abba a gyógyszerét?
Gergő után én is reméltem, h. talán elmúlik, talán nem jön vissza ez a rohadt betegség, de sajnos visszajön.
Most Fruzsinál a szopisgondok miatt nem kezdtem el a gyógyszert, de annyira kiragyásodtam és még a ciklusom is átment maratoniba, h. muszáj volt.
Persze lehet, h. neked azzal, h. lefogytál, sikerült megtörni az ördögi kört és immáron annyira lecsökkent a hiperinzulinémiád, h. nem fognak előjönni a tünetek. Ki lehet próbálni.
Ne szedd a metet és nézd meg, h. mi történik.
De ha előjönnek a korábbi tüneteid, akkor sajnos mégis kell a met.
Májkárosodást meg honnan veszi, h. okoz? Ezt a szert elég sok cukros szedi tartósan, már vagy negyven éve. Ha okozna, már kiderült volna.
Hidd el, a drágább szerek gyártóinak érdeke lenne világgá kürtölni, ha lenne ilyen mellékhatása. :wink:

Zazzy!

Azóta módosítottam a véleményemet. Vannak két, sőt 1,5 órás babák is. Csak azt nem tudom, hogyan lehet őket túlélni...... :shock:

A napirend meg egy olyan dolog, h. a babához kell igazítani, de lehet vele kicsit trükközni.
Fruzsinál aránylag könnyen jött, lényegében ő maga alakította ki, igen hamar. Gergőnél viszont mire megszoktunk volna vmit, addigra pont váltott. Nem volt egyszerű!

Bettica!

Jól emlékszem, h. Bence már picinek is nagy volt?
Mert akkor csak ezt a tendenciát folytatja.
Én nem látom a képeken, h. olyan Michelin baba lenne. :lol:


Ja és a front látom mindenkit jól megkavart...... :shock:


Vki kérdezte a fiam bőrkéjét:
Hát basszus a bőrgyógyászok tényleg nem érnek semmit! :evil:
Azt sem tudta megmondani, h. psoriasis v. seborrhoeás dermatitis. Kenjük szteroiddal, mert az mindkettőre használ. Ha kinövi, akkor dermatitis, ha nem, akkor psoriasis.
K..va jó! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Akkor megnyugodtam, hogy az én gyerekem se defektes :lol: :lol: :lol:
Én nem szedem a metet, és látom, mi történik:Egyre durvábban hullik a hajam, olyan ragyás vagyok, mint ezer éve nem, és hízok ezerrel(na jó, most a diétát hírből sem ismerem :oops: , ezt nem fogom arra)Szóval gááááááááááááááz :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Monee: Tuti, hogy a foga a ludas. Bencém ezt játszotta 4hétig! Most megint kezdi előröl, már látszik a fogacska az íny alatt, tapogatom de még nem bújt ki :(
Én úgy trükköztem, hogy a 10 órait és uzsit nem vettem zokon, ha nem evett... Így sikerült nagyából az ebédet és a vacsorát "elfogadtatni" vele. Így is örültem, ha 100-150 lecsúszott neki, de a totál elutasítást elkerültük....
Normaflore, Protexin Restore?
Nem használsz új fajta tápit nála? Attól is lehet hasmars...

Zazzy: Ügyik vagytok! Majd számolj be az eredményről ;)

Dícséreteket köszönjük! Olyan furcsa, hogy most egészen nagyfiús lett a kinézete a gyereknek... :( Eddig olyan kis babócás volt :roll: Hát ennek is el kellett jönnie egyszer :(

Alvókája Bencének sincs... Épp tegnap beszélgettünk erről apával, hogy vagy a cumija az, vagy nincs neki ilyenje. Egyszer volt, hogy leizzadtam, ugyanis van egy fültisztítókat és vattapamacsokat tároló edénykénk. Amolyan átlátszó műanyag henger, van hozzá tető is. Na azt a tetőt vette be magához alvás előtt. Lefeküdt és fogta a kezében, oda húzta az arcához... Mondom remek, pont ezt találta meg a gyerek, mikor ott van az ágyában vagy 5 kisebb plüss állat :) De aztán mégsem kellett neki alváshoz, úgy hogy megnyugodtam :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Rami, igen jól emlékszel. Tudom én, hogy szép méretekkel rendelkezik és valószínűleg még fog is egy darabig :)
Én nem értem ezt a bőrbetegséges macerát... :roll: Ennyire nehéz megkülönböztetni a 2 betegséget? Nem nálatok volt, hogy kiderült a szezámmag a bűnös? Lehet, hogy keverlek benneteket vkivel... :oops:


Ne is mondjátok, annyi ragya van most a fejemen, hogy nem merek tükörbe nézni (a ciklust is látjátok, milyen "szép"). Csütörtökön felhívtam az endós dokit, hogy emelhetem-e a metet, mert a 3x850 anno nagyon jól bejött és még bírtam is. Szte nyugodtan mehet, bár vékonyka vagyok, de ha bírtam és használt, akkor tegyünk egy próbát. Majd júli közepén megint hívnom kell, hogy mizu, ugyanis kell Norci is, amit megpróbálok házidokival kiiratni (nem tudjátok, hogy írhat-e fel?), ha nem sikerül, akkor majd felír nekem ő... Soron kívül kell majd mennem, jó lesz :?

Kép

Kép
bettica
 
 


Monee: Ákos nagyon édes abban a hintában. Látszik, hogy neki bejött :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Köszi a válaszokat! Megerősítettetek abban, hogy nem kell erőltetni semmit. Én is a fogára gondoltam mint főludasra, de eltelt már egy csomó hét és semmi sem látszik sehol, ezért kezdtem elbizonytalanodni. Nem használok új tápit, semmi sem új körülötte.

Most utálni fogtok, de nekem semmi nyűgöm nincs, azon kívül, hogy pont ugyanolyan kevés mennyiségű a mensi mint a szülés előtt volt. Igaz ezen a met sem változtatott, meg a terhesség sem, úgyhogy valószínű én így működök. Én nem fogom a metet szedni, viszont eljárok majd rendszeresen nőgyogyi kontrollra és meglássuk, hogy visszajönnek-e a ciszták.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Bettica!
Miután elkiabáltam itt a 2 órát, fél 5 után fél 6kor kelt enni(csakazértis megszivatott :lol: )próbáltam húzni az időt, de nyűgi volt, fél hétre végeztünk a fürdéssel, ami nem lenne olyan rossz, de szintén hiába próbáltam fél 8ig legalább kihúzni a kaját, nem ment, fáradt volt, de annyira, hogy altatással nem sikerült elaludni, magát altatta el a kiságyban :wink: fél 8ra.Szóval kaja ugyanúgy fél 6kor volt utoljára(fürdés után nem kellett neki) :roll: tehát valószínűleg kelni fog ugyanúgy kétszer.Legalábbis remélem, hogy csak annyiszor :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka!

A gyerek hajnalban még alszik :wink:
(+ kiváncsi leszek majd a nemére, hogy bejön-e amit férjem látott a TV-ben...)

Én eddig azt olvastam, hogyha a 2 gyerek közt nincs ledolgozott nap, akkor az aktuális szerződés alapján számolnak Gyedet.Nekem az elsőnél sem vették figyelembe, hogy szinte végig táppénzen voltam a szerződés alapján kaptm Gyedet...De most nem tudom, hogy van.
TB tanácsadó jó ötlet.
ezoterike
 
 


monee, miért baj, hogy tápozik még este? zsuzsi másfél éves koráig reggel-este tápozott. néha kihagyta valamelyiket. aztán egyik napról a másikra leszokott.
a foga miatt nem eszik, tuti.

ezo, gyors... én lemondtam a gyed-et. viiszamnetem szabira, majd táppénzre, amíg meg nem szültem. közben férj megigénylete a gyes-t. de oda kell figyleni, ahogy megszülsz, rögtön mondjátok le a gyes-t.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Dimet!

Nem ez a gond, hanem hogy semmit szilárdat nem eszik egész nap, csak tápot. Fogyott is, bár volt miből...

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Hali!

Rambóka én kérdeztem Gergő bőrét, remélem dermatitis!
Másik bőrdoki?

Monee foga jön, nekünk véresre marta a kaki 10perc alatt a popót. Bóraxos infantum használt.
Aranyos a hintában.Elalvást megértem, már a kocsiban is alig alszik el, pedig csak a szemét kellene becsukni és neeem..csak ölben

Pelusról jut eszembe ,coop jó de drága.
Huggies viszonylag olcsó csak ereszt, éjszaka pelust kellett cserélnünk. :evil:

Ezoterike hajnalban, :shock: nem tudnék felkelni :lol:
Mennyi könyvkukacos könyvet kaptatok már?

Zazzy kérdésedre kaptál választ? Írd le priviben és küld el :wink: persze ha gondolod

Csajok Gabi popsitörlő ha akciós vhol szóljatok!!!
Gumicsizmát hol lehet gyereknek kapni,elfogadható áron???

Vendég
 


Kincs, gumicsizmát piacon?! :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


debrecenben van Karát bolt (ismered?), ott van. olcsó, jó.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Köszi csajok! :wink:
Karátba hamarabbb tudunk menni, piac itt kicsi van és gumicsizmát még nem láttam (bár nem is nagyon vagyok piacolós)

Gyulán vagy környékén jó szállást tudtok?
Vendég
 


tudok, milyen kell?

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Monee!

Nálunk is ez megy a foga miatt, csak éppen szopiban.
Alig akar szopni, van, h. inkább szopi előtt bekenem az ínyét, mert különben csak tépdesi a mellem és döglődik attól, h. fáj az ínye. A négy felső frontot növeszti egyszerre iszonyat lassan. Amikor áttörtek szinte semmi baja nem volt, alig vettük észre, h. egyszerre ott figyel négy kis csipke, nem volt nyüglődés se. Erre most azóta van, bár Gergőhöz képest szinte semmi.
És a hasa is megy, ki is csípte rendesen.
De emellett vidám és mozgékony. És nem üvölt folyamatosan, mint a fiam annó.
Ja és tegnap egész nap a fogait csikorgatta, de szinte folyamatosan. Rájött, h. az alsót ki tudja tenni a felsők elé, úgyhogy úgy nézett ki, mint egy kis bulldog. De nem tudtam lefényképezni, mert ha meglátja a gépet, akkor vigyorog és rohamoz. Ma meg már nem csinálja. A fenébe! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, Ákos kb. 2-3- hete a szája alsó részét bekapja és szopogatja. Lehetséges a fogzás miatt? Már 2 hónapja nyáladzik.
Egyébként Ákos napirendje dettó a fiadéhoz, mire megszoknánk, variál rajta :x

Kincs, gumicsizma, kinaiban?

Megyek, mert sír, ma éjszaka 6x kelt :twisted:

Kép
apple
 
 


Ezo, óriási gratula!

Bettica, Hunor kb 3 hónapja saját ágyban alszik és nincs leesésgátlónk, hanem megfordítottunk egy ágyat (tudod azt a fehéret ami a kisszobában van).Ez az ágy enyimé volt annó, szóval vagy 20 éves de tökéletes állapotban van.Akkor még tudtak szerelni, összerakni...
Vendég
 


Apple, nem akarlak elkeseríteni, de Bence kb 3 hónapos kora óta folyt a nyál a szájából... Csettintgetett a nyelvével is, cuppogott, keze ezerrel a szájában volt. 11 hónaposan jött ki neki az első... Sejtheted hogy megszenvedett vele :( Most meg 1 hónap alatt kijött neki 3 szinte egyszerre, aztán most megint jön a 4...
Drukk, hogy nektek gyorsabb legyen!
(Emlékszem kb. 7 hónapos volt Bence, mikor Monával elmentünk Hunciékhoz. Mindketten mondták, hogy de fogzik ez a gyerek... Most már tudjuk, hogy akkor még szinte sehol sem voltak a fogacskák...)

Gumicsizma: Kínai, piac, bebibolt.hu, brendon... Mondjuk interneten meglehetősen körülményes ilyesmit rendelni...

Ma nekem is eszembe jutott, hogy de jó lenne, ha lenne ugyanis apával kint voltak az udvaron, mire a gyerek megtalált egy kis pocsolyát. Jó kis olajos, sáros volt. Sejthetitek hogy nézett ki a gyerek... Persze az apja ahelyett, hogy kivette volna onnan a gyereket, inkább szólt nekem. Mire odaértem a gyerek feje búbja is szinte fekete volt :twisted:

Kép

Kép
bettica
 
 


Kincs!
A coop valóban viszonylag drága, én is néztem(mi azt az egyet ajándékba kaptuk), és szerintem a tescós lila ugyanaz, csak kicsit "puhább" vagy nem tudom, a coop-os mintha "durvább" lett volna.
Hugies ereszt??? :shock: Most készültem holnap venni, mert azt mondták az az egyetlen, ami kibírja az éjszakát.
Végülis bírja a tescós is, eddig nem ázott át, de reggelre szinte csavarni lehetne belőle a pisit.Most is negyed hétkor adtam rá, reggelig még sok idő van.Éjszaka viszont úgy visszaájul szopi után, sajnálom tisztába tenni. :roll:

Mennyire Gyula környéke kell?Jöhettek hozzánk :wink:

Gondoltam rád, hogy te nem tudsz jönni a tanyára, elküldöm mindjárt! :wink: De nem kérdés, nyűg :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

ezoterike írta:Köszi a Gratukat. :D

csak úgy szórakozásból teszteltem szombat du, nem gondoltam, hogy ez lesz az eredmény, mert az előző ciklusom is 42 napos volt....


Gratula Ezo!!!!
ui: a mifélék csak úgy szórakozásból dob egy pozitív tesztet???

Rambóka!
Nekem azt mondta az orvosunk, hogy nem kell szednem a metet, majd csak akkor térünk vissza rá, ha jelentkezik megint a tipikus pcos tünet, ciklus probléma...., vagy ha jöhet a kistesó. Eddig úgy néz ki jól működök. :roll:

Kép
lara26
 
 


Lehetetlen visszaolvasni...

Viszont kééépzeljétek, egy órája úgy döntöttünk, hogy csomagolunk és költözünk:))))

Kicsit kipofozzuk a lakást, meghirdetjük és veszünk rajta (ugyanennyiért mert pénzünk az nincs) egy jobb beosztású 1+2 felest (most 2 szobás)... ami max. a 2. emeleten van...

Egyszerűen beláttuk, hogy a 2 szoba mindez a 4. emeleten örjítő, ezért menekülünk folyton itthonról.

Úgyhogy kifestjük, összedobozoljuk a felesleges holmikat (ne legyen olyan zsúfolt) és meghirdetjük :) (az ideális egy más beosztású de nm-re ugyanekkora lakás lenne ugyanezen a lakótelepen... de erre kicsi az esély sajna)

Már csak azt kell kideríteni, hogy maradt-e rajta jelzálog (a bankét átterheltettük másra de nem tudjuk, hogy a MÁK jelzálogával mi lett ...)
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak egy SOS kérdés: Mivel lehet játék babából tintafoltot kiszedni?!
Dorka kölcsönkapott egy 20ezer forintos Baby Born babát és a kezétől tintás lett a baba feje :roll: :?

Alkohol nem jött be, acetonnal nem merem... Van valami ötletetek?!


Du jövök és visszaolvasok, reagálok!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyoka
Angolul tudsz? Mert akkor itt egy jó oldal: http://www.channel4.com/4homes/cleaning ... 8_p_1.html
gtünde
 
 


Szió
De jó Csakegy! Új lakás! Sok sikert!!

Lara Huggies vagy tényleg hamar átázik vagy mi iszunk sokat de nekünk nagyon nem jó!!
Liberó az tuti!!! :wink:
Gyula vagy környéke..mindegy csak jó szállás legyen félpanzióval (bőséges kajával :lol: ) legyen szép és tiszta:)

Dimet
Gyula vagy környéke..mindegy csak jó szállás legyen félpanzióval (bőséges kajával :lol: ) legyen szép és tiszta:) ja és megfizethető :lol: :lol: :lol: :lol:

Van gumicsizmánk, :D Kárátban 23-as tól kezdődött..brendonban 21..egy cipőboltban vettünk 20-ast de ez is nagy.. de azért tud benne menni:) 2500volt, azt hittem olcsóbb :roll:

Anyoo nem tudok semmi okosat:(

Apple nyál itt is folyamatosan van pár hónapos korától, nyálkendő 30perc után csavarható...dokinéni azt mondta annyi nyála kifolyik,hogy kiszáradhatna ha nem inna eleget.

Rambóka Fruzsinak már ilyen sok foga van??! :shock:
kiskincsnek sincs több :roll:

ébredt
Vendég
 


Anyoooka!

Anyu üzeni, h. citromlével, tejjel ill. a Foltördög nevű folttisztítókészítmények közül a tintafoltra valóval érdemes próbálkozni.

Én még esetleg a sebbenzint v. a hígítót tudom javasolni, de mindenképpen próbáld ki előbb egy nem látható helyen kis területen. Acetonnal véletlenül se, mert az a legtöbb műanyagot megmarja.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Közben még eszembe jutott, h. a barátnőm a múltkor mondta, h. a kislánya összefogdosta egy bicikli láncát és a kezéről azt a zsíros fekete trutymót a neogranormon törlőkendője tökéletesen lehozta.
Hátha erre is jó.

A Tündi féle linken kézfertőtlenítőt ajánlanak.

Egyébként tinta v. golyóstoll?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, köszi! Foltördögöt többen mondták már, mindjárt rápróbálok!

SOS! Dorkának mozog a foga! Normális ez ennyi idősen?! Vagy vigyem dokihoz?! Be nem ütötte, fájni nem fáj neki...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Domestos esetleg???

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Itt van egy tipp bizonyítékokkal
http://www.boingboing.net/2007/12/20/im ... cne-m.html
Sőt másoknak is bevált:
http://makezine.com/pub/tool/Removing_i ... _from_toys
Benzoil (v. hidrogén-)-peroxid tartalmú acne krémmel kente be és kitette a napra.
Itt vannak felsorolva a nálunk kapható acne elleni peroxidos készítmények (3 oldalnyi!):
http://goldpharma.com/?show=item&item=1 ... =HUNGARIAN

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Anyoooka!

Egy megnézést megér, hátha olyankor ütötte be, amikor nem láttad.
Báááár...... ha beütötte és azért mobilis egy kicsit, akkor két hét pépes étrend után visszarögzül, ha meg már váltja a fogát és azért mozog, akkor úgysem tudsz vele mit csinálni. Szóval lehet, h. totál feleslegesen vinnéd dokihoz.
Ha nem fáj neki, akkor én az utóbbi verzióra szavazok, mint ok. Meg kéne kérdezned anyukádat és anyósodat, h. valamelyikőtök váltotta-e korán a fogait.
Ja és kezdd el megszámolni a fogait középről, van-e esetleg egy stikában áttört hatos a szájában, mert akkor tuti, h. váltja a fogát. Csak mivel a maradó hatos ugyanolyan, mint az ötös tejörlő, ezért a szülőknek néha nem tűnik fel, h. eggyel több foga van a gyereknek.


Apple!

A fiam is 3 hónapos korától küzdött a fogaival, aztán csak vmikor 6 hónaposan törtek át. Úgyhogy simán lehet a fogától.

Csakegy!

Majd szólj, h. hol áruljátok a felesleges cuccokat!!!!
Mi is 1+2 félszobásban gondolkodunk, azért az élhetőbb, mint a két szoba. Nem ideális a franciaágy a nappaliban.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, köszi!
Kérdeztem, nem emlékszik hogy beütötte volna.
Anyósom szerint Apa is 5 évesen kezdte a fogváltást. Mondjuk korán kijött az első tejfoga is Dorkának, 5 hónapos múlt. Ebben (is) apukájára ütött a csajom. :)
Párom teljesen kész van, hogy az ő kicsi lánya már nem olyan kicsi lány...

Baba fején golyóstolltól származik a folt. Most átvitte Dorka a kislányhoz, akitől kapta, ott játszanak, ha este visszahozza akkor próbálkozom még. (nagymama lakik itt, nála nyaral a kislány, anyuka nem látta még)
Domestost nem merem, nehogy véletlenül fehér szempillái legyenek a babának :twisted:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Valaki homályosítson már fel ezekről a fog számozásokról! :oops: Én sose tudtam ezeket.Mentségemre legyen mondva,hogy azért, mert nem is nagyon kellett vele foglalkoznom, jók a fogaim(vagyis azok voltak :? )

Anyooka!
Drukk,hogy kijöjjön a tinta! :wink:
Nem semmi,hogy Dorka máris fogat hullajt :shock: érdekes dolgok ezek, nekem meg még mindig van tejfogam :shock: na ez nekem legalább olyan érdekes :lol:

Nyálzás nálunk is beindult ezerrel :D
Meg el akartam mesélni(kövezzetek meg)hogy nem nagyon megy a később fekvés.Tegnap szegény 5 órakor úgy elkezdte a szokásos kómázást, úgy sajnáltam, de mondom, mostmár 1 órát kibírunk, akkor jön apa, ketten gyorsan lerendezzük.Szerencsétlen teljesen kész volt 6ra, fürdéstől viszonylag felélénkült, de utána már szopizni is alig bírt a fáradságtól meg elaludni is :( Szóval úgy döntöttem, nem leszek kegyetlen anya.Ma 5kor fürdés(mégsem 4 azért :lol: )evés, alvás.Azóta is.Pedig egyébként tegnap, hogy olyan nyűgösen aludt el, és nem is bírt rendesen enni, 8kor, miután kipihente kicsit magát, felkelt enni :wink: és ki is hagyta a 11 körüli evést, csak egyszer kelt 3kor :D
Na mindegy, valamiért így jó neki, nincs szívem úgy nyúzni,mint tegnap, majd átáll magától, feltételezem, nem fog 18 éves koráig 5kor nyugovóra térni :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Anyoo fültisztító pálcikával tudsz kicsi pötyit tenni a domestosból.

Zazzy ha 5kor elaludna, nem kel fel magától?? mikor eszik 5 előtt?? Ha nem eszik közvetlen akkor 2óránál többet nem bír ki ugye? Vagy ha nem kel akkor ébresztheted akár 7-8 körül i, gyors fürcsi játék, kajcsi és jöhet az alvás..5-től nehéz húzni az időt ha álmos, aludjon :wink:

csajok tescos piros pontokat gyűjt vki?? van 5db ,liberó vonalkódért átadom :wink:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: