Új privát üzeneted érkezett!

Apple!
Ez a reggeli telivigyoros ébredés volt még :lol:

Tuti front.Az én fejem, ami 5évente egyszer fáj, most majd szétszakad :evil:

Apple!
Szerintem nem csinálod rosszul!Ezért gondolkodom egyre inkább én is, hogy nem erőltetem(de azért inkább nem 4kor fürdetem :lol: csak lesz valahogy)főleg, amit írtam, hogy ő meg visszafelé csípi az időt.Persze annak sem örülnék, ha elhatározná, hogy mondjuk 11kor akarja abszolválni az éjszakai alvást, mi meg 9kor aludnánk :lol:
Ha belegondolunk,mi sem tökegyformán működünk, van hogy kevesebb alvás is elég, van hogy 24 is kevés lenne :lol: és ha minket megborít a front, akkor őket?!

Kép
Kép
zazzy
 
 


2 hós korától??? :shock: Ide nekem egy ilyen gyereket! :lol:

Apple!
Larát nem "nyugtatja" a cici.Csak akkor kell neki, ha éhes :D Ezért nem tudok többet sem adni neki, mert mihelyst elég volt, baromira nem érdekli,és ha nem éhes akkor sem.Tehát cuminak sosem használta. :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy írta:2 hós korától??? :shock: Ide nekem egy ilyen gyereket! :lol:


Enyimé:))))))))))))))))))

Kincs, nem szoktatom bilire, egyszerűen csak gatyót adok rá olyan kis pasisat a kínaiban vettem 3 db 300-ért, azért mert q...va meleg van a panelban és így neki is jobb, aztán néha becsurog meg bekakil, ekkor odateszem a bilit, elmondom, hogy ide is lehet, ráül, nézi, feláll és megint bepisil.Aztán meg ő hozza nekem, ráül, ül, feláll és bepisil.Haladunk, de nem erőltetem.Pusztán a meleg miatt van ez így, ő meg eldönti majd mit akar.

Rambóka, voltam nődokinál.
Kiakadt, minek szedem a metet, pláne 3*1000et, mert májrákban fogok meghalni, elég csak a gyerekcsinálás miatt, ha nem kell, ne szedjem...szerinted?

illetve:
volt 3 cn vv-em.Minden eredményem tökéletes, mondhatni feltűnően tökéletes kiv. az, hogy nekem lh/fsh arány helyett fsh/lh arányom a szar.lh 3, míg fsh 10 (bár az arány csökkent, mert jóval nagyobb szokott lenni a külonbség)még mindig nem értem , miért fordítva rossz ez nekem?
Vendég
 

 
 

Kincs: Most gyakoroljuk a járást. 2x megyünk le sétálni, ami nem csak nekem séta, hanem neki is :) Jövünk megyünk (szigorúan csak a ház mögött illetve az árnyékban, ahol még jó idő van), ha látom, hogy 1 perc alatt már kb harmadszor ül le, akkor jöhetünk fel, mert elfáradt :D Meg most még a labda nagy sláger, itthon azt dobálja össze-vissza és rohan utána. Azért ez is fárasztja ;)
Később nem tudom, hogy miként oldom meg :roll: Most még ugye "edzünk" ezzel, aztán mikor már nagyon menni fog neki, akkor kitalálunk majd vmit (esti séta helyett pl. apával fociznak :D Emberemnek is jót fog tenni egy kis szaladgálás ;) ) Délelőtt meg majd a piacra, meg a boltba megyünk minden nap...

Napirendünk annyiban van, hogy napi 2x alszik. Az esti elalvás is fix, ez mindig is az volt. Nap közben a reggeli ébredéstől függ, hogy mikor megy aludni, 11 és 12 között szokott ez megtörténni. Én megfigyeltem, hogy mostanában 3-3 és fél órát tud ébren lenni, aztán nyügi lesz, tehát alvás. Kivétel ez alól a délutáni szunya és esti elalvás közti idő, mert itt akár 5 órát is bír. Ne kérdezzétek hogyan, nem jöttünk még rá.
Bencének is volt általában napi rendje: nap közben 3x aludt 1-másfél órát, ebből 2 séta alatt volt, 1 pedig itthon az ágyikóban. Ilyen szempontból nekem is jó volt, mert tudtam, hogy kb mikor lesz szunya... (kár hogy nem tudtam érdemben semmit csinálni, amikor aludt, amiatt, hogy mindig séta közben aludt).

Kép

Kép
bettica
 
 


Fiam talált egy cd lemezt, most azzal jár-kel a lakásban :lol: Néha belenéz, mosolyog a babára, megfordítja, megint belenéz, végighúzza a földön :D Jól elvan vele :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Tökjó!
Minden gyógyszertől májrákban fogunk meghalni??? :shock: Nekem annó a dianéra mondták, hogy baromira károsítja a májat, egyszer egy ismerős lepődött meg, hogy mióta szedem(7év)dehát az okos nőgyógyászok mind azt mondták, a pco-nak ez a "gyógyszere"...No comment.
És ha nem szedjük, legyünk inkább cukrosak???

Kép
Kép
zazzy
 
 


Napirend, sztem érdemes kialakítani babának mamának jó..
Viszont nem arról szól,hogy percre pontosan tudod mikor fekszik és kel!Inkább a kajcsik fürcsi elalvás időpontja legyen u.a.
Ja és gyakran kell átszokni anyának az új napirendhez(gyerek alakítja anya csak figyel és rendszerez)
Nem tudom mikortól talán pár hónapos korától mondhatom,hogy kialakult..első perctől fogva próbáltam az etetéseket tartani (3 vagy 2órás közökkel és az esti fürcsi volt fix) a többi ahogy esett úgy puffant
Aztán az alvásokban is lett némi rendszer (minden etetés között 30percet szundizott)
Kb 6hós korára alakult ki,hogy 3nappali alvása lett ezt próbáltam tartani..


Értem Hunci :) én 300-ért egy gatyót vettem :shock: de nagyon csini benne. lakásban nem merem pelus nélkül sokáig hanyni :oops: féltem a szőnyeget és a bútort
én is azt tervezem,hogy csak akkor szedek metet ha teherbeesés a cél..nem tudom miért ,úgy gondolom,hogy később ha már nem akarunk gyereket nem szedem..lehet hülyeség :roll:

nem tudom van e front,én nem érzem viszont remélem,hogy kiskincs alvásában az okozta a kavart

35fokos a víz a medenszében, ha felébred pancsizunk ismét :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.20 06:28-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Hunci, irigy-irigy a napirendre 2 hós kortól! Nálunk most kezd beállni valamiféle.
lh/fsh nekem is mindig ilyen fordított volt!

Apple, nyugi, nem gáz hogy ennyi idősen még nincs napirend! Dorkánál 1 éves korára állt be valamiféle rendszer, Ádámnál mostanra már talán. De ez úgy szokott lenni, hogy mire megszokunk valamit, addigra mindig változik! MOst pl kezd rászokni a napi 1x alvásra :?

Zazzy, én is kelteném, ill. nem fürdetném meg 4-kor, mert így azt erősítitek benne sztem, hogy akkor már este van, alvás. Én is próbálnám kitolni játékkal, ha végképp nmem egy, akkor picit hagynám aludni, de nem járnék lábujjhegyen körülötte, hadd ébredjen fel az első mély alvás után.

Lara, nagyon szépséges a lánykád!

Dimet, gratu a bilizéshez! :)

Bettica, nekem a régi, normis védőnőm azt mondta, hogy 3 éves korig nem lehet túletetni őket! Hallgatni kell rájuk, ösztönösen tudják, érzik hogy mi a jó nekik és mennyit kérnek enni!
Esténként Ádám is megeszik 350 tápit és délben is egy hatalmas tányér főzeléket - még sosem mértem le hogy mekkora a tányér pontosan, de régen megnéztük, ha csurig van akkor egy felnőtt mélytányérnyi.

Zazzy, nagyon édes Lara az alvópajtival! :)

Ma tutti front van, alig akartak elaludni a gyerekek.
Ádámnak végül így sikerült kidőlnie - a zongora közben ment ezerrel, ha abbahagyta, félálomban odavágott egyet neki hogy szóljon még:
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Kincs, édes nagyon!!! :lol: :lol: Milyen nagy fiú már!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Bettica itt nem divat a gyaloglás, :lol: ha próbálom sétáltatni, elém áll és nyújtja a kezét..fogócskázni szeret, labdázni picinykét csak, pancsolás az jöhet..

alvás itt is babakocsizás alatt volt egy éve, igaz itthon nem haladtam, de ő legalább aludt én meg pletyóztam

Anyoo jó kép Ádámról! :lol:
édes lehetett
Vendég
 


Lányok szepm mikor szül?
Ő a listaelső??

(férjem ma nincs itthon,látszik??) :lol: :lol:

Rambóka Gergő foltjaira mit mondot a bőrdoki???????
Vendég
 


Áááá, KisKincs nagyon ott van! Igazi pasi már :D

És Ádám a zongorán :lol: Hehe, gondolom akkor tudtátok, hogy mikor aludt el :D

Egyébként Bencének is kb 2 hós korára lett napirendje. Én sem erőszakoltam rá, hogy most alvás van vagy evés. Az evéssel nálunk is az volt, mint Zazzyéknál. Állandóan evett volna, de cumizásra pl nem kellett neki, arra ott volt a cumi. Most ott tartunk a cumival, hogy igyekszem nem odaadni neki. Ha nem látja akkor nem is kell neki, persze ha kiszúrja vhol akkor azon nyomban oda kell adni, nincs mese (aztán persze az első adandó alkalommal megint eldugom :twisted: )

Nem rég úgy jött ki a lépés, hogy csak egyszer tudott aludni egy hosszabbat (volt egy rövidebb is, kb 15perc, de az nem igazán volt alvás sztem), iszonyatosan nyűgős volt után, látszott rajta, hogy nem volt neki elég. Szóval sztem Bence még nem érett a napi 1xi alváshoz. Majd ő tudja, hogy mikor akar átállni ;)

Kincs: Nálunk nincs állandó felvevés. Leszoktattam róla (vagy ő magát?), nehéz már nagyon, az én derekam nem igazán bírja :( Ha séta van, akkor meg azt sem engedi, hogy a kezét megfogjuk :) Ha átmegyünk az úton, vagy nem arra megyünk, amerre ő akar (kutyaka.is, üvegszilánkos fűbe), akkor botrány van. Ja a kezét csak akkor foghatjuk meg, ha át kell lépni egy küszöböt vagy a járdán egy "aszfaltpúpot" (amiből elég sok van :evil: ) illetve lépcsőzésnél... Egyébként csüccs és hiszti :D

Én is ráérek, de sztem most beülök a tv elé és rombolok kicsit a szinvonalamon :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Jelentem 6kor fürödtünk,és fél 7 után volt alvás. :wink: Na jóóóóóóóóó, az igazsághoz hozzátartozik,hogy fél 3tól 5ig aludt :lol: Viszont fél 7kor egyedül aludt el!!!! :D :D :D Semmi seggrázás, sőt a kezemben jobban nyűglődött, mint az ágyában :shock:
Fél 8kor felébredt, adtam neki enni, hátha átalusszuk az éjszakát!Drukkoljatok!

Kincs!
Kiskincs tüneményes kispasi!

Anyoooka!
Ádám haláli! :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy látom haladtok:)

20.45-kor itt is alvás volt :))

Bettica Bence nem is ébred már éjszaka?

Vki kapros -túrós lepény receptet nem tud??? imádom a kaprot

Csakegy?? Kandi??Zsizsik????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.20 06:27-kor.
Vendég
 


Kincs, Kiskincs már nagyon komoly kiscsávó! Így eszi a kukoricát!?? 1 évesen? Cukorfalat!!!!!

Anyoo, a zongorás kép nagyon tuti! Szerintem be kéne küldeni vmilyen babamagazinba.

Hunci, nálam is lh/fsh arány gondok voltak. Én attól tartok ha nem szedem a gyogyit elhullik a hajam, pattonásos leszek, nem beszélve a cukorbetegségről.
Vagy elég a kemény diéta?

Kép
apple
 
 


Sziasztok!
Nem vesztem el...csak vártam a mai napot...voltunk 4D-n!
Múlt héten KCs 1425 gramm volt....ma meg 1835gramm....szerintetek létezik?
Na meg a mai nagysága a menstruáció szerint tökéletes lenne....de ugye mi eddig az Uh szerint néztük....aszerint meg kissé előre ugrott a pocak fiú növekedése!

Kiskincs nagyon sép-csokos szájú kiskrapek...nem semmi nagy már!!!

Anyookám...Ádám totál olyan,mint van az a kisfilm...a kicsi alszik a mosdóban és folyatja a vizet magára...ha elzárják felébred....Te meg írod,ha nem szól a zongora....nem semmi mikre képesek ezek a gyerekek ha aludni akarnak!!!

Na és 1-2kép....Én fotóztam ki,nem a legjobbak...mert BSp-vel nem indul el a dvd...
Kép
Kép
Kép
Natiról majd holnap... :wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Kandi!
Gondoltam ám rátok!Gyönyörű kisfiatok lesz!!!
Ezek a súlyok szerintem elég bizonytalanok, én nem hiszem, hogy ezt pontosan meg lehetne állapítani.Nekem sosem mondták, de nem is kérdeztem, szerintem fölösleges para.Úgyhogy ne aggódj!Látszik rajta, hogy tökéletes :D és majd kibújik, ha úgy gondolja :wink:

Hát lányok, el sem merem mondani, milyen éjszakánkvolt. :o Ugye írtam, hogy még fél 8kor biztos ami tuti, megetettem, hátha nem kel.Erre: 22.50. kelés-kaja Baromi szarul esett, akkor kezdtem jót aludni. :? De mondom mostmár legalább tuti alvás.Aha!Fél 4kor újra kelés :shock: Kéééééééééééééész voltam.És fél 6kor újra :shock:
Ez még mindig az ugrás???Vagy a front, vagy miiiiiiiiiii vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan???? :o
Ráadásul melegem volt nem is kicsit, de az ablakot nem mertem nagyon kinyitni(redőny le volt húzva, alul kis rés, ami kb.semmire se volt jó)Aztán lehet neki is melege volt, nem tudom.Ki merje nyitni az ablakot?(persze úgy, hogy szobaajtó csukva, hogy ne legyen huzat)
Hulla vagyok, szerintem májkrémes kenyér lesz az ebéd :lol: Ráadásul a kedvem is pocsék, ma van a ballagás, az ex-osztályom(életem első osztálya)ballag, senkinek eszébe sem jutott, hogy meghívjon :shock: szerintem ez annyira durva, elég pocsékul esik.(az hogy az iskolai pedagógusnapra sem hívtak, csak hab atortán, emlékeztek, milyenviszonyban váltunk el az igazgatóval, de ezek a dolgok akkor is durvák szerintem.)bár a ballagásról az ofő is, meg a gyerekek is tehetnek.szóval sz.r érzés
:cry: OFF vége

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy, vagy front vagy a meleg. nem marad így, tuti. vagy lehet megzavarta a máskéépen alvás, d ekitartás. ha emiatt volt az éjszaka, pár nap és elmúlik!!!!

nálunk meg extra jó éjszaka volt. fél 9től-6ig!! negyed 7től fél 9ig!! aludt volna még, ha nem kelti fel egy riasztóóó. :((

és zsuzsi is jól alszik....koppkoppkopp

én meg sokat aludtam magamhoz képest, mégis álmos vagyok.

kandi, nagyon jók a képek! jól sikerültek. a gyerke is jól sikerült gyerek :) férjed várja már nagyon?

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!
Hát remélem, mert ez nagyon nem esett jól... és most nézem, kába voltam, még az időpontokat is elírtamFél 3 és fél 5 akart lenni :shock: Így még durvább :shock:
Ma délután hozzánk megérkezett az eső.40 fok után 5 percig szakadt, ennyi...
Lara viszont egy óra óta alszik ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS kibírt 2 óra 40 percet evés nélkül, napközben!!!!Ilyen sem volt még.Igaz, olyan keserves sírással ébredt, jól kiéhezett :lol: cici után viszont folytatta a szundit(vagy már közben is?Én sose tudom eldönteni, tudnal alva enni? :lol: )úgyhogy gyakorlatilag egy óra óta alszik.Ma sem lesz 4kor fürdés :wink: Viszont a férjem ma éjszakás, egyedül nem élek túl 3 ilyen kelést, mint tegnap :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Lara még mindig alszik :shock: :shock: :shock: Elmehetne mostmár az öszes front a fenébe!Mi lesz itt éjszaka???? :?:

Kép
Kép
zazzy
 
 


dehogynem, túlélsz :)

ne hagyd aludni 3 óránál többet. szerintem. nem olyan picike már. amikor még újszülött, én hagytam. de mostmár nem. mondjuk zsófi csak fél órákat alszik, tartja magát ehhez. :(

azért nem biztos, hogy szar lesz az éjszaka. ha igen, tedd be melléd, fordulj oldalra, tedd rá cicire és te is tudsz aludni.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Kandika a középső képen olyan szépen látszik a pofija!
Kedves mosolygós baba, jól érzi magát! :)

Zazzy túléled! nincs más választás(de nem is bizti,hogy ma is rossz éjszakátok lesz!!)
nem mindig egyformán alszanak, de mentségükre legyen mondva 1-2jó éjszakát képesek produkálni,hogy anya összeszedhesse magát :lol:
én nem merem éjszakára kinyitni az ablakot, félek hogy ellopják :oops: férjem jól kinevetett..a nappaliban van nyitva onnan kap picinyke friss levegőt,elalvásig van nyitva csak az ablak nála..meg a zajok miatt sem akarom kinyitni(éjszakai őrült motorosok és rengeteg csaholó kutya :evil: ) mi is keltünk 12-3-6kor

jó éjt
Vendég
 


Bocsi, csak fél percre nézek be...

Képzeljétek, nagyszülők lettünk :)))

Néhány napja született 5 kismókusunk :) Még nem tudom se a színüket se a nemüket de most végre bekukucskáltunk a házukba és ott fetrengett 5 kövér kiskukac :))))

(ha valaki kézhezszoktatott, gyerekre immunis kismókusra pályázna szóljon, elkezdtem begyűjteni az előjegyzéseket... Lilla meg majd garantálja, hogy gyerekhez szokottak legyenek... az elkülönített apamókust ma pl. már ő etette kukaccal és még kefírt is adott neki:) )
Vendég
 


Kandika!

Nagyon édes a pocilakód!!!
ezoterike
 
 


A babanetet is a hidegfront hülyítette meg tegnap??? :lol: Este nem tudtam jönni.Nem tudom, nálatok mi volt, itt kb.1óra alatt hűlt kb.15 fokot a levegő.komolyan mondom, ijesztő volt.
Éjszakánk no comment:7kor alvás,23.15,1.45,3.00,4.30 :shock: és fél ötkor úgy döntött reggel van :o 3kor már nem volt erőm visszatenni a kiságyba, de tökmindegy, mert nekünk nem jön be ez az oldaltfekve cicire rakom és alszunk, nem tudom, lehet, túl nagy a mellem :oops: :lol: de tökre nem a szájánál van.könyökölve szoptatok.

Amúgy túléltem, de nem mondom, hogy fitt vagyok, kezdek zombulni :lol: ha ez nem a front miatt van, nemsokára jön a ridegtartás,mert én örülök, hogy szoptathatok, de ilyen nincs, hogy valaki ennyiszer legyen éhes.És 5 naponta kakál, vagyis szinte mindent hasznosít(ami látszik is rajta :D ).A védőnő azt mondta annó, hogy 3 hónapos korára már lesz valami rendszer.Hát ha ez az, akkor köszi!Egyre rosszabb :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Mi is rosszul aludtunk, Ákos kelt 0.40kor.3.40kor és 5kor majd reggel 8kor. Én is hulla vagyok, de szerintem az idő miatt. Apánk vidéken volt legénybúcsún, remélem hamarosan hazaér és hoz ebédet is :lol:
Felénk is hideg van :(

Kandi, tök jó képeket készítettél. Nekem a mosolygós a befutó.

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Ha esetleg vkit érdekel:

http://www.expressz.hu/baba-gyerek/babakocsi/lapra-csukhato/hirdetes-14983561/

Nem én adom el, hanem egy ismerősöm...

Kép

Kép
bettica
 
 


itt mostanában az a módi,hogy hajnali 3-4-ig nyöszörgünk..átmegyek simi csend ,anya lefekszik újra nyösz ...átmegyek.. ahogy 4-et üt az óra alszik :shock:
Rambóka lehetséges, hogy a foga ilyenkor kínozza minden nap??? :shock:
Vendég
 


Én esküszöm nem akartam ma 7 előtt megfürdetni, de egész nap 3x10 percet aludt :shock: :shock: :shock: úgy,hogy fél ötkor kelt,(voltunk egy viszonylag hosszút sétálni is, de semmi!)és egyrészt alig várom, hogy aludjon, de annál is inkább tartok attól, hogy ha végre bealszik, a jóisten se kelti fel :roll: és 3/4 2kor evett érdemlegesen utoljára.Azóta kétszer, de csak pár kortyot.Most a kezemben ájuldozik, hogy milyen éjszakánk lesz :?

Kép
Kép
zazzy
 
 


jaj, zazzy... :( kitartás, vannak ilyen napok, de elmúlik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nálunk okés volt éjszaka. hazaértünk ma pestre, vajon itt hogy fog aludni,mert gyulán állt be a nagy alvókája...

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


:D Nem volt olyan rossz éjszaka, mint amire számítottam, csak 11kor meg 3kor kelt.A 11es gondolom kiiktatható lenne, ha később feküdne le, majdcsak alakul mostmár :wink: Etekintetben optimista lettem, viszont van egy másik nagy problémám, amit viszont itt nem szívesen írnék le, mindjárt a tanyán, ha megtennétek, hogy bekukkantotok majd, mert tudom, nem túl nagy ott a forgalom, de érdekelne a véleményetek.Köszi!Megyek,ott folytatom...

Kép
Kép
zazzy
 
 


na, jól gondoltam...2kor felkelt...grrr. igaz visszaaludt, 6ig. aztán 7ig. aztán séta és fél 8ig:) ah. ezek a csajok :)))

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1245655732.6114.jpg[/img] [/img]


Magányos zebra párját keresi :lol:
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Zazzy: Előbb utóbb összejön ez az esti fektetés, sztem ne add fel ;) Ébreszted vagy hagyjátok végülis aludni?

Kincs: Asszem te kérdezted, hogy kel-e még Bence éjjel. Sajna igen, bár amíg csak 1x kel fel, azt még vhogy elviselem... Eszik és alszik is tovább. Éjjel 2 körül kel enni, benyomja a tápit és szunya tovább.

Ma reggel 2x aludt vissza :? Ha jól hallom éppen most ébredt fel megint, megyek is nehogy megint bealudjon :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo: GRATULÁLOK!!!!! Ez tök jó!

Kíváncsi vagyok, ki lesz a párod :)

Kép

Kép
bettica
 
 



EZO! EZ SZUPER!
Részleteket!!!!!!!!!!!!! ;)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Nagyobb kisgyerekes anyukák: Mikortól tettétek át a gyereket egy nagyobb ágyikóba? Másfél-2 évesen már lehet próbálkozni a kiságy lecserélésén?
(Húgom babát vár, ha nekünk nem lesz januárban már szükségünk az ágyra, akkor kölcsönbe megkapnák. Viszont nem akarom Bencét túl hamar sem kiszedni a kiságyból. Félek, hogy majd leesik a másikról...)

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo! GRATULA!!!!!
Már nagyon hiányzott a topikon a zebra. Zebrapár?

Kép
apple
 
 


Köszi a Gratukat. :D

Részletek még nincsenek, a teszteket a hétvégén produkáltam, csak úgy szórakozásból teszteltem szombat du, nem gondoltam, hogy ez lesz az eredmény, mert az előző ciklusom is 42 napos volt....
Férjem mondta, hogy azért vasárnap is teszteljek, hogy biztos legyen.
Orvoshoz majd megyek.

Viszont most dilemmában vagyok, aki tud segítsen:

Júl. 18-tól lennék GYES-en.Legyek GYESEn szülésig, vagy GYED lejártával kérjem ki a Gergőre járó szabikat, majd utána táppénz.
És apa vagy nagyi kérje a Gyes-t(tényleg ebben az esetben nagyinak megmarad a nyugdíja, ugye?)

A táppénzes verzió azért jó, mert akkor megkapjuk mellé a gyest is, tehát 2010 februárig jobban járunk anyagilag, viszont nem tudom, nem húzná e-le a táppénz ketteskével a GYEdet, Tgyást?
(szakbarbárt is nézegettem, de volt akinek ezt tanácsolták, volt akinek azt, így nem tiszta a dolog.)Meg nem tudom, kiadnák-e a szabimat, vagy ki kell adniuk, ha kérem??(ja, a GYEDEmet 96000 bruttóból számították, ha ez segít valamit...)

Valaki Help!!!(vagy aki tudja, hol kérhetnék ez ügyben tanácsot az is jó)(szakbarbár mostanában nem ad tanácsot, aki meg helyette van, két mondatban elintézi a dolgot, az meg nekem nem válasz....--még fizetős tanácsadó is jó lenne, ha nem vészes árban van, csak nem tudom nálunk Zalában van-e ilyen és hol....)


Bettica!
Szerintem nem késő akkor kivenned a kiságyból.Mi Gergőt már 1 évesen kivettük, mert állandóan arra ébredt, hogy belerúg a kiságy rácsaiba.Akkor 1-2 hó utazóágy következett, aztán azóta nagy franciaágyon alszom vele, apa meg másik szobában, hogy tudjon pihenni.
Na, most ez se tudom , hogy lesz majd...
ezoterike
 
 


Ezo, köszi! Nálunk ez a megoldás nem jön be, én nem tudok a gyerekkel aludni. Nem is az a kérdés, hogy késő-e, hanem hogy nem korai-e még... Nem tudom, hogy mekkora gyerekkel érdemes próbálkozni ez ügyben. Van egy ismerősöm, akinek a lánya már másfél évesen nem a kiságyban aludt, hanem egy nagyobb ágyikóban. Mondjuk az is kérdés, hogy a gyerek érett-e már ehhez vagy sem. Biztos léteznek rácsok, amiket hozzá lehet rögzíteni a gyerek ágyához, hogy ne essen le, és nem is ér végig az ágyon, hogy fel - le tudjon közlekedni azon... Utána kell még néznem, csak azt akartam megtudni, hogy kb mikor számíthatok erre...

Kép

Kép
bettica
 
 


Szió!

Ezoterike óriási hír!!
Gratulálok, csak úgy teszteltél...én hiába tesztelnék :lol: :lol:

Bettica 1kelés elfogadható, főleg ha apa megy hozzá én meg alszom :lol:

Zazzy menni fog a fektetés és felkelés is, lesz időd belerázódni!

Csakegy grat a nagyisághoz! :9
Képet!!!!

55kiló vagyok, 26hetes terhesen voltam ennyi :cry:
Tsh-m is 2.3 :( mióta szedem a letroxot végig 1.5 volt..bár még így sem vészes

sajnáljatokicsitfüggönytvasalok :cry:
Anyuval még hétvégén lebeszéltük hogy jön vigyázni kiskincsre én meg szedem a meggyet és elrakom..erre esett az eső reggel..mondtam azért jöjjön hátha ..esett esett:( így fügönnyt kezdtem mosni, anyut hazaengedtem, eső nem esik mióta kitette a lábát a kapun :x
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.22 11:04-kor.
Vendég
 


Bettica!

Lehet kapni külön leesésgátlót, ezt matracos gyerekágyra a matrac alá lehet tenni, nem éri végig az ágyat, így fel-le tud közlekedni.
Vagy van olyan gyerekágy, aminez már alapbó rajt van, pl. különböző fenyő gyerekágyak.Pédául:

http://www.teszvesz.hu/item659168578_gyerekagy.html

vagy:

http://www.teszvesz.hu/item660214786_gy ... nyo_akcios.

leesésgátló:

http://www.teszvesz.hu/item664031072_uj ... thato.html

Szerintem 1.5 korban már áttehető ilyenre....
ezoterike
 
 


ezoterike
 
 


Ezo: GRATULAAAAAAAAAAAAAAAAAA:)))))
Vendég
 


Ezo!
GRATULÁLOK! :D Másold be a másikba ösztönzőnek/kabalának!Biztos lesz jelentkező! :wink:

Kiságy:
Hát nem tudom, nekünk is meddig lesz jó,120x60-as van, de már most keresztben van állandóan, kezét beleveri, lábát kilógatja :lol:

Kincs!
Akkor Murphy jól kitolt most veled :? Nekem is annyi mindent kéne csinálni, de annyira nincs kedvem.Na meghát ablakot mosni esőben? :lol: Ki hallott már ilyet?El is napoltam gyorsan :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


(mi Lillát még a fűtési szezon kezdetéig egy 1m magas kiságyba akarjuk (tervezzük) pakolni (létra plusz csúszda a biztonságos lejövetelhez)... SK ágy lesz (a férjem régi ágyának a lábait kisebbre vágjuk) és zuhanásbiztosra tervezzük (focihálót tervezek kifeszíteni a leesésgátló mellett az ágy köré - kivéve ha az marha drága mert akkor valami mást... ) Az Ikeában volt egy ilyen az nagyon tetszett neki. Mi mondjuk hagyunk majd néhány hónap átmeneti időszakot is amikor még 2 ágya van és majd csak akkor adom el a régit ha már biztosan átköltözött az újba. (azért a szezon kezdete előtt mert most a játékos ládák a konvektor előtt/körül vannak így ha fűteni kell nem fognak elférni).

A másik ötlet anno egy mini galéria volt a szoba teljes szélességében (1m magas, 1m mély, rajta matracok stb.). Mondjuk ez se lenne rossz mert így használnánk ki legjobban a teret...
Vendég
 


Csakegy: Apa is vmi hasonlót szeretne. Egyenlőre még van egy felnőtt ágy a szobájában, azon szoktunk hancúrozni ébredés után ;) Sztem első körben ehhez kellene szerezni vmi rácsfélét, aztán majd ha végre költözünk, akkor kap Bence egy igazi kis galériás ágyat :)

Zazzy: Bence is állandóan keresztbe fekszik az ágyon :) Mondjuk én polifoamot tettem a rácsok közé, hogy ne tudja nagyon kidugni a lábát, kilökni véletlenül a cumit. Lassan gondolkodom ennek a megszüntetéséről is, mert most már simán átrendezi az ágyat :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo: Köszi a linkeket! Nézegetem őket...

Bencének lassan kelnie kellene, mert 2re megyünk fodrászhoz :D Kíváncsi vagyok, hogy fogja viselni a hajvágást ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Ezo, hatalmas gratula!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Bettica, mi másfél évesen vettünk Dorkának "nagy" ágyat, leesésgátlóval. Januárban szerintem már simán!! :wink:

Mindjárt hozok kismami listát! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: