Új privát üzeneted érkezett!

Metformin halálooooos???? érdekelne ez az érdekes vélemény. egyébként a víz is halálos, ha jó sokat iszol belőle.

képzeljétek, mindenki felvásárolta a mézeskalács sütiport :evil:
3 boltban jártam. végül bevásároltam szegfűszegből, citromhéjból, fahéjból és gyömbérből. már meegcsináltam a tésztát, most pihen kicsit. fini lett, ahhoz képest,hogy nem volt sütipor :)
remélem a végeredmény is jó lesz.

és norka, ne fásulj!!! annyi mindenkinek segítettek már!!! ez a jó dolog! és mindenki nagyon-nagyon hálás, és mindenki "terjeszti" a PCOról az igazat, és felnyitja sok nő szemét, aki nem gondol arra, hogy van megoldás a problémájára!!! úgyhogy, így tovább!!!
dimet
 
 


Kavics!

Ki volt ez a baromarcú???? :evil: :evil: :evil:
Mi a fene köze lenne a PCO-nak a véradáshoz?????
De ne is válaszolj! Hülyeség az egész! Amikor a retkes hajléktalan a szendvicsért és sörért beállhat véradónak (saját szememmel láttam!!!!), te meg nem??? Na ne vicceljenek! :evil:
Ez egy véradós doki volt?
Asszem meséltem, h. engem hogy megszivattak a véradóban, amikor sajátvért akartam levetetni a császárhoz! Azóta nem csípem őket! :evil:
Dehogy vagy te selejtes, ne hülyéskedj!!!!
Ez is csak azt bizonyítja, h. te már többet tudsz a témáról, mint ez az ürge! :wink:
A minap megint végignéztem egypár külföldi PCOS-s honlapot és fórumot. Ott már egyértelműen a metformin vezet! Lehet, h. pár címet össze kéne gyűjteni a honlapra, mint társlap. Meg a főbb cikkek elérhetőségét is, h. az ilyen tudatlanok orra alá lehessen dugni meggyőzésképpen, aztán dugja homokba a fejét, ha továbbra is az akar lenni!
Na kidühöngtem magam. :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavics, ne bosszankodj! Sajnos ilyen világban élünk, sokmindenki hiszi azt magáról, hogy ő tévedhetetlen és egyébként is mindenkinél mindent jobban tud. Kifejezetten élvezem, amikor engem akarnak meggyőzni laikusok a saját szakmámmal kapcsolatban valami bődületes butaságról.
A PCOSról pedig eddig is tudtuk, hogy egy igen kényes téma.
Az orvosi karokon állítólag még mindig a lapar a gyógymód a tankönyvek szerint! Beülnék egy órára, hogy a tanár mit mond!

Amúgy én meg azt hallottam, hogy a metformin miatt nem adhatok vért (nem mintha egyébként adhatnék, de ha véletlenül 50 fölé híznék...). Mert aki gyógyszert szed, az nem adhat. Fogigátlóval se. Lehet, hogy félreinformáltak?

Rambóka, ez komoly??? Tudom, hogy nézik a vért, és lehet, hogy nem szép dolog, de nem szeretném megkapni akárki vérét, ha sor kerülne rá.

Metformin halálos? :shock: Ez is jó! Norka, lehet, hogy kitelne egy egész gyűjtemény a honlapra "a metforminnal és a PCOssal kapcsolatos tévhitek" címmel :)

Én reménykdem ám, hogy pár éven belül minden nőgyógyász hallani fog az IR és a PCOs összefüggéséről, ill a metforminról. És a netnek nagyon nagy szerepe lesz ebben! Norkáék oldalával az élen!
Egyenlőre kicsit úgy érzem, mintha a középkoran lennénk, és minden újdonság boszorkányságnak számítana. Aki metformint ad, az kuruzsló és méregkeverő.

Szóval Kavics, nyugi-nyugi! amiatt nem szabad elkeseredned, hogy "selejtes" vagy, mert nem vagy az! Tűű is azt mondja, hogy ez nem betegség! Gondolj arra, hogy az őseid a kőkorszak ászai voltak, sikeresen menekültek a tigris elől, és kevés élelemmel is sokáig húzták! ;)
mamint
 
 

 
 

[quote="mamint"]
írta:
mamint
Szóval Kavics, nyugi-nyugi! amiatt nem szabad elkeseredned, hogy "selejtes" vagy, mert nem vagy az! Tűű is azt mondja, hogy ez nem betegség! Gondolj arra, hogy az őseid a kőkorszak ászai voltak, sikeresen menekültek a tigris elől, és kevés élelemmel is sokáig húzták! ;)


Mamint!
Az utolsó mondatodon hangosan felnevettem!!!

Igen, igen! Tényleg túlélték! :lol: :lol: Vagy nem Kép

Köszönöm a vigasztaltó szavakat!
Valóban nem vagyok selejtes, csak valahogy ma úgy jött ki ez az egész! :roll:
De már jól vagyok! :)
Hála nektek és az én két kiváló pszihiáteremnek (férjemuram, apukám) :lol: Tényleg!

Mamint neked mi a foglalkozásod??? Kíváncsi vagyok! :D

Túl vagyok a tornán!
Mostmár mindennap megtornáztatom magam! :)
De jó is az! :)

Gyerekek, tegnap a hőm padlót fogott. Éppen a kihűlés szélén nem voltam, de alacsonyka. Dobok egy görbét. :)
Kép

Továbbra sem tudok hozzászólni az írásaitokhoz, mert elfelejtettem. Ilyen egy önző Kavics! Kép

A párom a vészhelyzetet várja.


Van nektek egy komoly közlendőm:
Ez az utolsó Karácsonyunk kettesben a párommal!

Jövőre már ott lesz a baba - vagy a pocakban- vagy sírós csomag! :lol: :lol:
Hát ezért! :lol: :lol:
Vendég
 


Látod Kavics! Ez az igazán pozitív hozzáállás! :D

Ha jól tudom, Babancs "kolléganője" vagyok. De te még nem árultad le, hogy pontosan milyen orvos vagy! ;)
mamint
 
 


Kavics, ez nem lehet egy izé... pé?? :roll: Csakegynek még későbbi pé volt a nyerő! :wink:

A tigrises példa nem vicc. Az IR történelmében járatlanok kedvéért: valóban, régen a kőkorszakban az az ember, aki genetikailag rezisztensebbnek bizonyult az inzulinra, az tovább élt. Mert nem kellett neki annyi kaja, ellenben relatíve kevesebb élelemmel képes volt zsírpárnákat növeszteni, és nem fázott meg. :lol: Mondjuk azt én sem tudom, hogy a tigris elől menekülés tényleg sikerült-e. :lol:
Hát innen az IR sok-sok generáción átívelő öröklődése...

A metformin tényleg segít fogyni... :shock: Már csak 2 kg pluszom van és kezdek beleférni a régi gatyóimba.

Ideje lesz megint bekapni a legyet!! :lol:
Vendég
 


Elképzeltem a hájas ősembert, amint próbál elfutni a kardfogú tigris elől! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavics ikrei :wink: :
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok!
Ollan aranyosak vagytok! :D

Norka!
Azt én is olvastam. :lol:
De valahogy nehéz elképzelni egy ősembert kövéren! :lol: :lol:
Na de tudjuk, hogy az IR nem egyenlő kövérséggel.
Csak jól tud tartalékolni! :lol: :lol: :lol: :lol:

Rambóka!
Olyan édes az a kép! :)

Mamint!
Szóval még egy dr. :)

Na megyek csajok csicsikálni!

Álmos vagyok.!

Pussz.

38cn.
Vendég
 


Szisztok!

Egész nap a városban kolbászoltunk, és még most sincs időm irni, csak beköszönök, és mindenkit naggyon szeretek, és szép az élet!!
Az Uracskám is szabin van, és kaptam szép ajándékot, de nem nézhetem meg csak majd a fa alatt. Az Uram egy zsarnok, de én akkor is szeretem. Meg tikteket is!

Csillagfény, olajos tonhalból vagy tonhal szeletből kérsz recipét?
Az előbirre a tunafish-nél nem tudok finobbat elképzelni, az utóbbiból meg ez kedvencem:
Alufóliából kis szütyőket csinálok, belerakom a halszeleteket, és ráöntök egy só-olivaolaj-citromlé-provancei fűszer-aszaltparadicsomdarabok öntetkeveréket, jól becsomagolom a szütyőket és berakom a sütőbe kb 20-25 percre. Nagyon finom, és az illata is mennyei! Igy néz ki miután kicsomagolom:

Kép
krumplis pogácsa
 
 


Szia Pogi!

A halas receptek engem is érdekelnek. Nálunk halászlé lesz és rántott hal krumplisalátával. Nem túl sok ez halból? :lol:


Mamint!

Szóval te is jogász vagy? :D

Kép
babancs
 
 


A védőnőm üzent, hogy negatív lett az AFP-m. :lol:

Kép
babancs
 
 


Babancs, de jó!!!

Igen, ezt a tartalékolós szöveget nekem is elmondta Tűű:)
Éljen, mi tovább húzzuk, ha kell :D
Már mindneki kidőlt, de mi még akkor is itt fogunk írogatni, mert mi bírjuk. Éljen a szelekcióóóóóóó!!! :lol:

Huh, lányok. Mindjárt megyek UHa. ÚÚÚÚÚÚgy izgulok. De úgy....
Aztán délután a dokihoz.

Nem lett jó a mézeskalácsom :? Házikót végül nem csináltam,mert annyira fájt a hátma,hogy nem bírtam tovább állni. De amikorkész lett, tök jó lett, ízre is, színra is. De úgy megkeményedett, hogy férjem szerint verekedni lehet vele. a csillagformáim olyanok,mint az a fém csillag,amivel ölni szoktak :lol:
Jó lesz betörők ellen. Ha jönnek megdobáljuk őket :lol:

Takarítanom kellene :?
dimet
 
 


Babancs szuper !!!!!

Pogi, a halas recept nekem is nagyon bejön ! és bevallom blog-függőd lettem :lol:

Dimet az UH-hoz +++++++++++++++++++++++++++++++

Tegnap a Vészhelyzet végén jól kibőgtem magam :oops: olyan szép lett volna pont karácsony előtt... de tulajdonképpen mindegy mikor, csak már mi is ilyen jó híreket tudjunk közölni a párunkkal, nem ?

Kavicska, döbbenten olvastam miért nem adhattál vért. Ez annyira igazságtalan, de főleg az a kiborító, hogy "szak"emberek mennyire nincsenek tisztában a PCO-val. Sajnálom és remélem lelkecskét ma már kicsit nyugodtabb !

Ma megint voltam a Kaáliban, helyzet változatlan. Bár dokim szerint a nyh egyértelműen tüszőrepedés utáni állapotot tükröz, lehet, hogy Norculut alatt/mellett volt egy icirifici tüszőérésem :roll:
Ha 2 hét alatt nem jön meg, megnéz újra.. :?
mniki
 
 


Ginuska!

Mai hőd?

Kavics!

Te kihűltél már? Párodnak szóltál már, h. kezdesz elhidegülni? :wink:
De nekem van egy tippem, h. feljebbment a higany, ugye??????

Babancs!

Akkor jó! Kicsit megnyugodhatsz! :D
Vérnyomira viszont nagyon figyelj oda, ha dagadna a lábad, mindenképpen doki! :!: :!: :!: Vizeletfehérjéd nincs, ugye??????

Dimet!

Nekem a tavalyiak lettek önvédelmiek. :twisted:
Az ideieket ma sütöm. Kíváncsi leszek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Niki, simán lehetett norcolut miatt tüszőérésed. én is duphastont szedtem be....úgyhogy kitartás, türelem és jön majd:)
léptem. majd jövök.
páááááááááááá
dimet
 
 


Sziasztok csajok!

Hú, de izgi, Dimet!

Aztán feltétlen számolj be, mi volt az UH-on, és a dokinál,jó?
Mézeskalács: először nekünk is kemény szokott lenni, tedd be egy
jól záródó műanyag vagy fém dobozba, és ha minden jól megy, pár nap után felpuhul.

Babancs!
Gratula az AFP-hez!

Kavics!
Nyugi, ne izgasd magad mások hozzá nem értésén, Te úgy is jobban értesz az egészhez, majd talán ők is eljutnak idáig.
Remélem ikreid hamarosan fogják motyójukat és beköltöznek :wink:

Niki!
Ha a dokid azt mondja, az biztos úgy is volt!!!

Pogi!
Ne kiváncsiskodj, meglepi az úgy jó, ha meglepi!!
ezoterike
 
 


hello!

Dimet ...UH szuperr..majd számolj be.

Rambóka..hom xar, nem tetszik. Karácsonyra majd kapok ajándékba egy kis menzit :(

Jovo év jan. 3-án megyek ujra Pozsonyba a centrumba a doktornomhoz, mert végre :!: nincs semmi fertozésem...tiszta vagyok. Nem tudom, mi lesz majd, lombik vagy més. De ok legalább jobban képben vannak mint a nogyogyászom. Ez az év sem jott ossze, és valahogy nem tudok már optimista lenni (3,5 év várakozás)

Szép napot nektek :)

Kép
Rambóka.vélemény????
Vendég
 


vagyok, vagyok.....

magamról,önző módon:
1. a kórház siralma,s de szerintem minden kórház az.
2. UHs doki mogorva fráter volt
3. minden okééééééééééé :D
4. a bajcsy udvarán még mindig azt a nagy követ görgetik, ami legördült a szívemről...
5. a dokinak,hogy oldjam a mogorvaságát, megemlítettem izgalmam még naobb fokát: pcos vagyok. metfromintól 2 hónap alatt műveltük ezt a férjemmel. képzeljétek, felcsillant a szeme és megkérdezte, mennyit szedtem, 2 szemet? mondtam,hogy 3szor 500at. gratulált :) remélem kicsit előrelendítettem az orvostudományt :lol: na, jó nem leszek nagyképű.
6. képet is kaptam (elloholtam vele férjemhez), de ami látszódik rajta, az egy csík, azt is teletette ikszekkel...6 hét, 6 napos vagyok.
szabályos petezsákom van, benne egy darab élő embrió, és szabályos szikhólyag. CRL:9,6 mm....már majdnem 1 cm-es
:)
Ez így minden jó, ugye????

Úgyhogy ennyi, délután megyek a dokihoz.

Ginuska, tudom,hogy könnyű mondani, de optimizmus, és a cél lebegjen előtted!!!! hőt nemtom, majd az okosak :)

Zsizsik!!! Hova tüntél??? remélem semmi baj!!!
dimet
 
 


Dimet!

Gratula!!!
A férjed kezéből nem kellett kicsavarni a képet? :lol:

Én még csak csüt.-ön leszek állítólag betöltött 6 hetes.
És pénteken megyek UH-ra, hogy életjel van-e.
De ha neked majdnem 7 hetesen látták az élő embriót, akkor én nem megyek túl korán?

Már megint aggódom.....
ezoterike
 
 


Dimet szuper !!! Hogy repül az idő :roll: Mindjárt itt a második trimeszter :lol:
Nem a saját dokit UH-z ??

Ezoterike, tudom könnyű mondani, de ne parázz !! Lehet, hogy tényleg nem fogják még látni a pulzálást, de majd legközelebb az is meglesz :wink:

Csajok, tényleg melegebb van, vagy csak én vagyok hőhullámos ??
mniki
 
 


Ginuska!

És ha ez volt a beágyazódás? :wink:
Meglátjuk megy-e még feljebb!!!

Dimet!

Akkor most aztán tényleg nagy gratula!!!
Okosítsd csak a dokikat! Ingyenes továbbképzés! :lol:

Terike!

Nyugi, ott lesz! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Dimet!

Úúúúúúváááúúúúú!!! :D :D Gondoltam Rád egész nap :lol: !!!


Gy.

Írj, hogy mi volt a dokinál!

Ezo!

Ne aggódj!!! :wink:
jokaliza
 
 


Sziasztok!

Dimet, De jóóóó!!! :D :D :D
Mézeskalácsot tedd dobozba, karácsonyra teljesen puha lesz!

Ezo! Ne félj, Nálad sem lesz semmi baj!!!

Babancs! AFP-hez gratula!

Lányok, ilyenkor mi van? Már egyáltalán nem vérzek, ha ezt a maszatolást lehetett annak nevezni... teszt negatív. Para van... :shock:

Megkérdeztem hogy miért nem akarják a terheléses inzulint sehol megcsinálni, állítólag drága... :evil:
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Hulla fáradt vagyok, pedig még csak a fele ment el a napnak. Te jó ég! Hogy bírom ki estig?

Babancs, gratula az APFhez! igen, igen, jogász.

Dimet, én még nem próbáltam, de állítólag vákumos műanyag dobozba almaszeletek közé kell tenni, és akkor puha lesz.


Anyooka, biztos nincs nagy baj, csak kicsit veszekednek a hormonjaid. De ha tudsz, menj el dokihoz.
mamint
 
 


na, voltam a dokimnál is. (ála nincs UH, ezért a kórházba kell menni)
és ő lebeszélt,hogy menjek a szent imrébe GDM terhesrendelése, azt mondta,hogy a bajcsyba mindent megcsinálnak, és maradjak január 2án még nyugiba....szóval, most mi legyen??? mert tűű mondta,hogy menjek a szent imrébe, de valban nem logikus, hiszen terhesgondozásba majd 10-e után vesznek....nem értem én ezt.
na, majd jövök. vmit ennem kell.
dimet
 
 


mamint, hogy bírtad ki a napot??? :)
dimet
 
 


ja, és az élő embrió mit jelent? szívhangot? :oops: ezt nemtom...lehet hülye kérdéseim vannak,bocs.
dimet
 
 


Dimet!
Igen, az élő embrió azt jelenti hogy van szívhang! :D
Bajcsyban fogsz szülni? Én is majdnem ott szültem és oda jártam GDM terhesrendelésre, tényleg nagyon profik! Kihez akar küldeni a dokid?
anyoooka
 
 


Tényleg, ki a dokid? :)
anyoooka
 
 


Köszönöm az AFP-s gratokat.
Felhívtam a dokimat, holnap fogad. Mondtam neki a magas-vérnyomást. Mondta, hogy okvetlenül menjek el hozzá.
Rambóka! vizeletben nincs fehérje és nincs bedagadva a bokám sem.
Kérdeztem az uh időpontját. Hát itt csak a 20. héten csinálják meg..de ha nagyon erőszakoskodok, akkor már megcsinálják a 18. héten. De inkább azoknak csinálják csak a 18. héten, akiknek rossz az AFP-jük. A férjem szerint várjuk meg a 20. hetet.

Dimet!

Gratula! Úgy örülök, hogy minden oké!

Ezoterike!

Ne aggódj! 6 hetesen már simán láthatják az élő embriót!
Én aug. 31. lettem terhes, és okt. 1. már volt szívhang.

Kép
babancs
 
 


Dimet! Lehet, hogy mégis a szt Imrét kellett volna választani? ;)
Ugye most a diabos rendelésrő van szó? Mi lenne, ha elnéznél mind két helyre, és ahol szimpibbek, oda jársz?

Túl éltem a napot, de a szemeim minden pillanatban erősen gravitáltak.

Egyébként miért kell diaboshoz menned? cukrod nem jó? Vagy minden PCOS állapotos már rutinból kap egy beutalót?
mamint
 
 


Anyoooka!

Örök hála a mézeskalács receptért. Csak a felét csináltam meg, de így is rengeteg lett. És TÉNYLEG PUHA!!!!!! :D :D :D Évek óta hajtok ilyen mézeskalácsot! Látjátok a PCO-nak vannak előnyei is!!!!!! :wink:

Mniki!

Neked meg a gyümölcskenyérért! :lol: Még jó, h. van aprító-feltét a mixeremen, mert meggebedtem volna, ha a belevalókat kézzel kellett volna összevágni! De isteni lett!
Meg kell mondjam, már az elején kétségbeestem, mert csak a gyimilcsek kitöltöttek egy kisebb keverőtálat :shock: (tettem bele egy kevés aszaltszilvát és sárgabarackot is!)! Még jó, h. van egy legalább 4-5 literes nagy keverőtálam, mert nem tudom, miben kevertem volna össze! :lol:
A massza elég volt egy őzgerinc, egy kenyérforma és 9 muffin kitöltésére!
A muffinok pillanatok alatt elfogytak, a gerincnek és a kenyérkének holnap veszek egy széfet! :lol: :lol: :lol:

Találtam egy oldalt, ha egy kis vidámságra vágytok tudom javasolni!
www.bernardbear.com
Bal oldalon, lenn kis tv-re kattintva érdemes megnézni a filmeket!
Én speciel könnyesre röhögtem magam! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jó estét !

Rambóka, örülök, hogy bejött nektek is gyümölcskenyerem ! Valóban kissé ijesztő, hogy 1 tál gyümi belemegy, de pont így a jó :wink:

és most muszáj lefekvés előtt kipanaszkodnom magam..

Egész nap fájt a derekam, a fejem, erre kb. 15 percel ezelőtt érzem, hogy zsuuuuupppppppp MEGJÖTT immáron 13 nap után újra, illetve úgy tűnik a Norculut után 15 nappal most jött meg rendesen :? Bár ez sem tudom mennyire igaz, hiszen a pár nap barnázás és szex után igencsak intenzíven véreztem. Mindegy, ezt már meg nem fejtem, csak idegesítő..
De legalább a Kaális dokim szuper UH-s :wink:

Attól a gondolattól is kész vagyok, hogy beszedtem 1 doboz Serophenet (closti) "csak úgy", egyrészt tök feleslegesen, másrészt nem tudom, hogy nem okoztam-e hormonálisan még nagyobb gubancot.

Viszont van egy jó oldala is, január második hetében meg tudom csináltatni az ismételt hormon és cukor, inzulinmérést, úgy, ahogy Tűű doki szerette volna - ciklus vége felé..
mniki
 
 


Dimet, óriási hogy már láttad a kis tücsköt! Egyébként úgy tudom, hogy a Bajcsynak a cukorambulanciája is elég jó, ezt egy cukros kismamitól tudom. A gond csak az, hogy nem hagyomány ott a PCOS-osok kezelése, vagyis ez még nekik gondolom új terület. :?

Babancs, gondolom te is megkönnyebbültél a jó AFP-től. Viszont a magas vérnyomás... :(

Niki, tudod mit gondolok? Amit írtam neked, hogy a magad ciklusára fáziskéséssel rátoltál egy mesterségeset. De végülis nem sikerült. :lol: A te szervezeted győzött. Mert a bevitt progi ellenére is volt pé, és a bevitt Serophene ellenére is megjött most. De nagyon remélem, hogy a Serophene majd most, az új ciklusban hatni fog még utólag!
Vendég
 


Norka :lol:
Neked is és Krizsának is igaza lett !!! Tényleg, fel is hívom holnap, hogy miután visszajön szabiról meg tudjon UH-zni.. és most nem szedem be az újabb adag Serophent, kivárom hogy fogok reagálni.
Fúú, rossz abba belegondolni, ha beleugrottam volna a szurizásba, miután kiderült nincs tüszőm... :shock:

De az biztos, hogy egy kis szerencsével lesz pé-m januárban is.
Hőmérőt elő is veszem :lol:

Nagy igazság, hogy a PCOS nők először annak örülnek, ha spontán mensiznek :lol: :lol: :lol:

Na, most már tényleg megyek fürdeni ...
mniki
 
 


Sziasztok

Dimet
nagyon -nagy gratula!!! :D

Babancs
Grat az afp-hez!!!

Kincsecske
Nem sok mindent vettünk,nem az volt amire számitottunk..pár rugit,zoknit vettünk csak!!Pl.Itthon üzletbe olcsóbb 4e--rel a komplett ágynemű mint kint! :shock:

Csak beköszönök,mi jól vagyunk,kicsit fáradtak...ha több időm lesz jövök..ez vszeg a két ünnep között lesz :?

Csóközön,mennek a drukkok Mindenkinek ahhoz amire szüksége van!!!!

Jók legyetek!!!
Vendég
 


Gabika!

Ne vegyél komplett ágyneműt!!!!
Totál felesleges. Eleinte úgyis csak body+ rugdalózó+ kistakaró: Párna nem kell, sőt TILOS! Belefulladhat!
Mi csak egy négyrét hajtott textilpelust tettunk a feje alá a bukások felfogására, meg, h. a pyoctaninos egyetelőtől ne legyen csupa lila minden. De most, h. már kúszik az is meg lesz vonva tőle, mert maga alá gyűri aztán meg csak nyüglődik miatta.
A takaró-párna stafírung helyett így 3 hónaposan eljön a hálózsákok ideje, mert mivel kúszik, nem marad meg rajta a takaró sem! De szerintem panelban még a rugi is elég éjszakára!

Amit viszont többfelől hallottam, h. nem hülyeség a pólya, főleg, ha háton akarod fektetni. Ugyanis a dedek eleinte nem nagyon fogják fel, h. az a két hadonászó vmi az ő saját kezük. Mivel a kézmozgásukat még 3-4 hónapig nem tudják koordinálni, megy a hadonászás ezerrel, a ded meg jó esetben nem tud elaludni tőle, rossz esetben meg is ijed a saját praclijaitól! Ezért vagy hasrafekteted, de ezt mostanában nem ajánlják a hirtelen csecsemőhalál veszélye miatt ( mi ennek ellenére így altatjuk, mert nem nagyon tud hanyatt elaludni, ráadásul nem elhanyagolhatóan jobb a hangtompítás így !!!!:wink: ), vagy becsomagolod a pólyába. Persze lehetőleg ne olyan csupacsipke-csodát vegyél neki, mint amikben keresztelőre szokták vinni a dedeket, mert az lehet, h. inkább zavarni fogja, megteszi egy sima egyszerű pamutvászon pólya is!

Rejo!

Ha már nem találkoztunk, legalább dobhatnál pár képet Johannáról!
Hogy vagytok? Takonykór elmúlt már? Cukrod??

Kandika!

Veletek mi van??? Nagyon csöndben vagy! :shock:

Kavics!

Mikulás? Hőd?
Összecsomagoltál már? Mikor indultok?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok,

szerintem már nem jövök a karácsony másnapjáig, most áttekintettem az előttem levő feladatlistát, és erősen bepánikoltam. :shock: így gyerek mellett érdekes lesz kivitelezni, de sok beszédnek sok az alja, neki kell esni. Én még nem is sütöttem semmit, most zavartam el a férjem dióért meg sütőpapírért, mert azt kifelejtettem tegnap a boltban.

Tegnap este felkerült a legújabb blogom, ezzel is szeretném megadni nektek a karácsonyi alaphangulatot. Mert abból kiderül, miért is voltam olyan csöndben mostanság, és miért ilyen jó a kedvem 1-2 hete. :D
Priviben megtaláltok, azt még megnézem.

Szeretnék nektek áldott szép karácsonyt kívánni!!

A még nem babásoknak reménységgel telit, a kismamáknak-anyukáknak pedig nyugodalmat, békességet, egészséget! :wink:

Kép

szeretettel Norka
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek !!!
Vagyis szép napot !!

Kissé el vagyok időben csúszva.....

Szóval sziasztok, végre kissé lightosabban vagyok, a betegségből kigyógyultunk, én még gyorsan kiugrottam hétfőn-kedden Olaszországba, volt egy kis dolgom, tegnap ezerrel meló, nem is tudtam visszaolvasni, csak kicsit.

Látom, mindenki jól van, és készül a Karácsonyra, de jó nektek... én is szerettem volna sütni, de szerintem nem lesz belőle semmi....örülök, ha vasárnapra mindent meg tudok venni, és ki tudok takarítani. Ez van. Majd lesz nyugisabb karácsonyi készülődős évem is.....

Képzeljétek, - és Niki, mennyire igazad van! - annyira boldog voltam, hétfőn, valahol az autópályán Ausztriában, teljesen spontán megjött !! Magától, és 44-48 nap helyett 38-ra !!! Annyira boldog voltam, érzem, hogy most ez az Avandamet jót tesz velem !!! Talán tényleg előbb-utóbb rendbe fogok jönni !!! Szóval az ember már annak is tud örülni, ha spontán ciklusa van.... !

Dimet ! GRATULISSIMO !!! Tök szuper, hogy dobog a szíve !!! Itthon vagy még ???
zsizsik
 
 


Norka,

boldog Karácsonyt kívánok én is neked és a családodnak !!!

Ha még itt vagy: hol lehet a blogodat megnézni...??
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Ma voltam endokrinológusnál. Nagyon sokat vártam és nagyon keveset voltam benn...leültem, elkezdtem mondani a dolgokat és mondtam, hogy a nőgyógyász PCOS-t diagnosztizált és kérdezte, hogy "milyen vizsgálatok alapján?"...erre mondtam, hogy tulképp csak UH volt..."hormonok?"..."nem"... felvonta a szemöldökét, mosolygott és azt mondta, hogy akkor itt kell kezdeni...erre én elkezdtem a vércukor-terhelést meg inzulint firtatni, hogy akkor nem lehetne-e egy füst alatt azokat is kivizsgálni, de azt mondta, hogy előbb legyen meg a többi hormon (FSH, LH, PRL, DEA, Shbg, adion, prog) és aztán beszélgetünk...3 hét minimum, míg megjön az eredmény, úgyhogy most nyugi, januárban restart!!!
Leszámítva a 2 óra várakozást, nagyon szimpatikus dokinő, említettem neki a pcos.hu honlapot, hogy ott is fenn van a neve, mint szakértő, meglepődött, de örült és az IR vs. PCO-val is tisztában volt...szóval reménykedek de erősen... ugye most már jó úton haladok :oops: ??

Gyöngyi
jokaliza
 
 


NAMIEZ???? :wink:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ebbe csak úgy bele kell harapni!!!Nyammmmm!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
jokaliza
 
 


"Ez" egy tipikusan harapdálnivaló elemózsia :lol: ja, és ilyet szeretnénk mindannyian a kezünk közé kapni :wink: :lol:

Zsizsik szuper jó, már túl is vagy 1 mensin ! Halleluja, hamarosan kezdődik a visszaszámlálás. Egyábként Tűű fog ismételt vércukor/inzulinmérést kérni, mielőtt leállít a gyógyszerről ?

Norka blogja a lombikbaba.hu -n érhető el :wink:

én megkönnyeztem az írását ...
mniki
 
 


Hi!
Gergő popsija. Szerintem. :D

Kép
lara26
 
 


Lara, holnap tesztelsz ??????? Hőd hogy áll ?
mniki
 
 


Babapopsi !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Beolajozva !!!!

Nekem is kell egy ilyen !!!! :lol: :lol: :lol:

Niki: igen, mielőtt leállunk, megint nézni kell inzulint és vércukrot, és utána hormonokat. Most nagyon bízom ebben az egészben, fantasztikus érzés volt 38 napra mensizni !!! Remélem, jövő karácsonykor már többen leszünk !!!
zsizsik
 
 


Niki!

A proginak köszönhetően jó magasan van a hőm. Kép

Besz*ri vagyok nem merek tesztelni, nehogy ... :roll:
De már azt is kigondoltam, h ha kell a köv. hónapban is stimulálni, akkor úgy szabályzom a dolgokat, h ne csússzak egy ciklust. :wink:

Amúgy holt nem érzek semmit sem. De szerintem ez még korán sem jelent rosszat!

Babancs!

Gratula!!! :D

Kép
lara26
 
 


Dimet! :D

Örülök, h minden O.K.!!! :D

Kép
lara26
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?