Új privát üzeneted érkezett!

Egy kis adalék:
http://www.hazipatika.com/articles/Fluo ... 1120184140
(van 2. oldala is, ahol fel vannak sorolva a fluoridban gazdag ivóvízzel bíró települések!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Köszi a kimerítő választ.Egy ideje már kapja(jó pár hónapja, feltéve, ha nem felejtem el hetekig adni :oops: , szóval kap + Gabi fogkrémet eszik :lol: , így akkor lehet felesleges a fluor, ráadásul a Gabi fogkrémet napjában 3x, mert mindig fogat akar mosni.
Én is gyerekkoromban gabi fogkrémet ettem tubusszám, mára 3 tömött fogam van.-.ez is terhesség alatt tömettem be.(Ez a Gabi tud valamit!)

Fagyigép akkor jó lehet, azt hittem tovább tart benn a fagyikészítés....

Zazzy!

Nekünk nagyon bejött a lánc, a szomszéd kisgyerek ezerrel nyálzik, ajánlottam nekik is, de anyuka nem akarja megvenni, állandóan előke lóg a gyereke nyakán...
Nálunk nyálzás egyáltalán nem volt, nem mondom, néha egy egy foggal volt egy kicsit nyűgös, de tényleg minimálisan, nem voltak éjszakáig tartó cirkuszok, mint másnál egy fog miatt.Szépen kijöttek a fogai csendben, volt amelyiket csak utólag vettem észre, hogy jéé, megint egy fog!
Szóval én ketteskénél is használni fogom mindenképp!!Ha lesz egyszer ketteske....


Rambóka!
Laptető :wink:
ezoterike
 
 


Ezo, Csakegy: Nektek is nagyon köszönjük!

Kandi: Nem is írtam, hogy milyen szép a pocid ;) Pedig tényleg az :)

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

Ezo!

Isten ments! :twisted: Én most egy jódarabig megelégszem két gyerekkel..... :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


nem hinném, hogy rambóka örülne a laptetőnek :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Én örülnék egy laptetőnek....

Asszem abbahagyom a Premens szedését...Már megint a 35. napnál járok mensinek semmi jele, lehet, hogy a Premens hosszabítja így meg a ciklusom?(a múlt hónapban 42. napon jött meg.)
5. hónapja szedtem, előtte normális ciklusok voltak csak a metforminnal...
Gergőnél meg bejött a Premens +metform kombináció....
Most emelgetem a metformint 3x850-et akarok szedni, de ha ezse lesz jó...
Persze Gergő is akkor érkezett, mikor már feladtam.
ezoterike
 
 


ezse=ez se :oops:
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne:
Lehet valahol az uzsonnás zacsinál kisebb méretű zacskót kapni?
Lassan megérik a meggy, fóliahegesztőre most nincs keret és valami kicsi zacsiban kéne fagyasztanom gyümölcsöt Ákosnak. A nagy zacskós verzió nem vállt be, ugyanúgy ahogy a kis műanyag kávéspohár sem.
Van valami ötletetek?

Köszi!

Később jövök!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee, itt a piacon van kis méretű zacsi, holnap megnézem hogy mekkora a legkisebb.

Voltunk ma 9 hós mérésen, Ádám 8500g és 75cm.

Okos anyának eszébe jutott hogy van szobahintánk - jó hogy nem akkor amikor már kinőtte Ádám - beleültettem, hát kb. ez volt a reakció:
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyooka!
Ádám haláli ezen a képen! :lol: Szegény, hogy megilletődött :D Továbbra is hihetetlen, milyen egyformák!

Monee!
Jó, hogy írtál, lassan bele kéne ássam magam a hozzátáplálásba, de annyira mumus még nekem :roll: Mit lehet, mit nem, mikortól, tápszeresnek lehet, anyatejesnek nem, ááááááááááááá.Komolyan félek.Pedig tényleg lassan itt az ideje eltenni cuccokat télire :roll: Esetleg valaki tud valami tuti oldalt vagy valami hasznos segítséget?

Lara ma 11 hetes, megmértük, 6,45 :shock:

Kincs!
Ha jól emlékszem te írtad, hogy Kiskincs rászokott a kézben elalvásra.Kezdek parázni, mert nálunk is ez a helyzet, de már durvul.Eddig elég volt, ha leültem vele az ágyra, és ringattam kicsit ölben(így a kéztámasz is kivitelezhető, mert tényleg baromi nehéz)már követeli, hogy sétálva rázzam a fenekét :twisted: Amúgy is minden elalvás ordítással kezdődik(miért???hulla fáradtan is úgy tud küzdeni az elalvás ellen)így inkább teszünk 2 kört a szobában, mielőtt az egész utca azt hinné, hogy nyúzom a gyerekem :?
Mi lesz, ha 10 kilós lesz??? :shock:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy, nézd Itt egy hozzátápis táblázat

Azt mondják hogy tápis babáknál 4 hó betöltése után el lehet kezdeni a gyümiket!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Köszi! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Lefagyasztani mekkora adagokat érdemes?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy: Nálunk is ez volt, aztán egyre kevesebbet cipeltem a fenekét, mindig egyre éberebben tettem az ágyába séta után, így volt ideje megszokni. Egy idő után már neki is kényelmetlen volt, mert fektetve nem tudtam vinni a súlya miatt, állítva meg ugye kényelmetlen neki ;) Szóval hamar leszokott róla :)

Monee: A fagyasztott meggy, cseresznye elég könnyen szét szedhető, ha egy pici vizet engedsz rá. Viszont én azt csináltam, hogy "lapítva" zacsiba tettem, úgy hogy minél vékonyabb réteg legyen. Aztán be a fagyiba. Ha kell belőle akkor letörök egy darabot, kézzel simán megy.

Zazzy: Én spec kevertem a meggyet pl. banánnal. Egy adagra nem kellett 10 szemnél több, mert akkor nagyon savanyú lesz az étel. Ha barackot raksz el, akkor érdemes a fehér húsút venni, mert az könnyen hámozható, magozható, nem annyira savanykás az íze. Ezeket én 1literes zacsiba tettem (asszem Rossmanban volt 250-ért 20-30db zacskó), 1 zacsi - 1 szem, bár Bencém imádta, így 2 szemet is raknék most már 1 csomagba neki. Én sajna keveset raktam el, mert pici a fagyi, de sztem nyugodtan számolhatsz heti 2 adaggal kb 6 hónapos korától, ha tudod hova tenni.
(Ja a banán - meggy megoldás állítólag azért jó, mert kevésbé fog a banán, ha teszel mellé meggyet...)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm! Lakás 95%- os lett, a többi apróságot később végezzük el. Jól vagyunk, sokat legelünk a játszótéren.
Csajok most nem azért de a mi gyermekeink olyan szépek okosak és ügyesek, hogy az csak na!!!!! A képek amiket feltöltöttetek magukért beszélnek!!!

Andi!
Szép kis babalak csak így tovább! xxx

Monee!
Én egy "közönséges méretű" tasakot ( amilyen éppen a kezembe akad) szoktam megtölteni és azt elválasztom befőzőgumival kicsi adagokra. :-)

Borostyánláncot itt vettük:
http://www.agrianna.hu/index.php?menu=1 ... 0ac1fa09d1
-éjszakára leveszem Laráról. Nappal amint felkel már keresi és teszi a nyakába. Van amikor már sikerül neki összekapcsolni a nyakláncát és mondja, h szé = szép. :-)
A két felső őrlőfogáról akkor vettünk tudomást amikor játszás közben egy hatalmasat kacagott. Szerintem tutti nagyon.

Rambóka!
Kezdem én is tapasztalni, milyen az amikor a gyermek evés ideje alatt mondja a "nem" szót.
Gergőnek sikerült a terve? Drukk neki a továbbiakban!!! Nagyon ügyes és okos baby!

De nem lehet minden nap spenótot enni. úúú nagyon makacs és olyankor annyira megjátsza, hogy álmos hogy az csak na. Még a gyümölcsök közül is csak az almát és a banánt eszi meg. Hiába kenem össze vele a száját egyéb gyümölccsel , hogy ízlelje meg (!!!nem drasztikusan!!!). Joghurt formájában jöhet az ami rózsaszínű. Uborka, paprika mi az??? - majd talán őszre rájön, hogy milyen finom és nem csak hadonászni lehet vele. Az etetőszékről meg már nem is beszélve. Szerinte ő már azt kinőtte és van amikor egyedül ücsörög a normál széken vagy az ölünkbe eszik az asztalnál. :-) Ma kimondta első mondatát (odaszaladt a konyhaablakhoz is kimutatott az utcára mert hallotta, hogy): Megy a busz. :-)

Zazzy!
Az én kiscsajszimnak is fájdalmas elaludni. Kivéve, ha hintázás közben bóbiskol el. :-)

Hunci!
Kösz a köszöntést, viszont nektek is!!!!!

Csillag!

Gratulálok!!! Sok tejcsit és jó alvó babát kívánok!

Bettica!

Boldog szülinapot Bencének!


Kép Kép

Kép
lara26
 
 


Sziasztok, nincs időm de Zazzynak írni akartam

zazzy mi lesz 10kilósan? rázod a fenekét :lol: :lol: :lol: /vagy nem, ha elég kitartó vagy a leszoktatással..de sztem az anyukák 90%-a beleesik ebbe a csapdába)
Itt is így kezdődött hogy ölben aztán csak járkálva mert ha leültem kipattadnt a szeme..aztán volt pár próbálkozásom a leszoktatással de feladtam, nagyon tudnak küzdeni..kb 8kilós lehetett amikor meguntam az ölben való járkálást (sírt sírt de ölben volt) így ha álmos leülök vele az ágyra ő hassal felém belémcsimpaszkodik és 10-15perc alatt elalszik...ez annyira nem megterhelő..és idegileg sem megyek rá,hogy 1óra nyöszizés után sem alszik ..a fodrászom most mondta hogy 7éves lányánál most jutottak el odáig hogy puszi és elalszik...addig túlélünk. kinek mi jó..én és a férjem is szeretjük hogy átölel és ott szuszog a nyakamban, aztán jól megpuszilgatom a pofiját és lerakom..
Bettica módszerét én is próbáltam sztem jó, csak tényleg kitartás kell hozzá.
a védőnőm szerint vannak gyerekek akik nyűgösen sírva alszanak el..
Hozzátápit mi 7hósan kezdtük, tettem el gyümiket kicsi adagokban (2szem barack)
http://www.kismamablog.hu/nem-kategoriz ... s-tablazat

Lara szijjjja!!!
Gyönyörűűű és huncut lányod van!!!

Monee meggy nekem is nagyobb zacsikban van és simán lehet porciózni fagyva is!

kandi pocakod ismét csini
Vendég
 


Sziasztok!

Bettica!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT BENCÉNEK!
:D
Hamarosan mi jövünk. :)

Csillag!

Hűha, Letícia is megérkezett. :D
Gratulálok Nektek. Legyen nagyon sok örömetek mindkét gyerekben! :)

Lara!

Hehe, tök édes Lara. :)
Csibész kiscsaj! :D

Zazzy!

Ákos 5 hónapos koráig karban aludt el, aztán egyik napról a másikra nem volt hajlandó karban aludni, le kellett raknom. Bár én nem sétáltam vele, mert azt sem szerette, inkább ültem és dülöngéltem vele. 5 hónapos kora óta egyedül is el tud aludni, de mióta fel tud állni megint agybaj van, mert ha még nem teljesen álmos, akkor feláll az ágyban és onnan óbégat, így meg azért elég műsors elaludni. Úgyhogy most visszatértünk a ringatáshoz, illetve, hogy mellettünk a nagy ágyban alszik el és csak utána visszük át a helyére. Én is imádom, hogy ott szuszizik mellettem. :oops:

A fagyasztás nekem nem jött be, pont amiért írtam, hogy nem kicsike adagokban fagyasztottam és pölö a barackot nem lehet könnyet széttörni ha össze van fagyva. Lara gumis elválasztós megoldása viszont erősen megfontolandó.
Továbbá ha van lehetőségetek, akkor szerezzetek be egy ilyen stahljuditos botmixert, amihez van tartóka is amiben összekutyulódik a cucc. Abban a legkisebb mennyiségű kaját is tökéletesen össze lehet trutymolni. Anyunak van és ha lesz még gyerekem, tuti veszek én is egyet.

A hozzátápit nem kezdeném el tápis babánál sem 5-6 hónapos kora előtt sem! Tök éretlen még a bélrendszere, szinte semmi nem hasznosul az elfogyasztott kajából, emésztetlenül kijön alul. Nálunk is így volt, kb. 7 hónapos korától lehetett látni a kakin, hogy tényleg itt már emésztés is van, nem csak átszalad rajta a kaja.

Hétvégén Baranya Kupa, rallye verseny volt. Nagyon nagyon elfáradtunk. Szerencsére én ott tudtam maradni még hétfőn anyuéknál és ők foglalkoztak Ákossal, amég én pótoltam az alvás elmaradásom.
Ákos bébének úgy tűnik jön a következő adag fogacskája. Hasmenése van, a napi 4 pelus helyett, van hogy 7-8at is elhasználunk. Ezen kívül rosszul eszik, szinte semmi sem kell neki a joghurton és a nagyon pépes cuccokon kívül. Tápin és némi valamicskén tengődik egész nap. Ettől függetlenül jó kedve van, úgyhogy nem aggódom. :wink:

Biztos egy csomó minden kimaradt, bocsi. :oops:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee, nem akarok vitát gerjeszteni, de hidd el, teljesen más egy tápis baba bélrendszere....
Vendég
 


Lara!
de jó hogy itt vagy te is! :D Azt hiszem a férjemnek megnyugtató lesz, hogy úgy is "hat" a lánc, ha éjszaka nincs rajta.Őt ugyanis baromira idegesíti :?

Én is hasonló módon gondoltam a nagyzacskóba kisadagokat tenni :wink: került ma be karalábé.voltunk nagymamámnál jó előre zöldsléget-gyümölcsöt kunyizni, úgy ki vagyok akadva magunkra, eszünkbe se jutott, hogy Larának milyen jól jönne egy csomó minden :oops: pedig még fóliaház is van a kertben a dinnye miatt(ami ugye idén nincs :twisted: )._Normálisak vagyunk?Nem. :x

Képzeljétek, elkezdtem tegnap este visszaolvasni itt, mert emlékszem, hogy olyan hasznos dolgokat írtatok, csak akkoriban olyan távolinak tűntek nekem ezek a dolgok :lol: , hogy nem raktároztam semmit :?
Úgyhogy ezennel is üzenem az "átkukkolóknak" :D , hogy igen váratlanul így járhatnak ők is :lol: :wink:
De így legalább nosztalgiázok is kicsit, Norka pl.nagyon hiányzik a csapatból :cry: Nem mintha ezt enélkül nem tudnám, de így még rosszabb :(
És én nem is emlékeztem(valószínű később kapcsolódtam be)hogy Rambóka Gergője ilyen rosszcsont volt!És Kir akkoriban szült,ááááááááá szóval tökjó volt, ma folytatom majd
:wink:

És egy kérdés:
Mit csináljak a lányommal, hogy rájöjjön,hogy 5 órakor még nincs éjszaka?Múlt héten kétszer is megszivatott minket, hogy 5 előtt úgy aludt el,hogy csak éjfél után valamikor kelt,így kénytelenek voltunk reggel fürdetni.Azóta inkább 4 körül megfürdetjük,hogy ne járjunk így.De így meg azt hiszi, hogy tényleg este van és alvás :?:
Tegnap ugyanez volt, 16.40-kor evett, beájult, és hajnal kettőkor :shock: kelt.Kénytelen voltam fejni, pedig már ezer éve nem kellett, mert majd szétdurrantak a melleim.A jobbik eset, hogy visszaalszik egyből, nem is az éjszakai keléssel van bajom(bár díjaztam, mikor a múltkor már kétszer is átaludta az éjszakát :D )hanem, hogy ne ez rögzüljön már, hogy 5kor éjszakai alvás van.Megjegyzem, most is itt szunyókál a kezemben, szerintem ugyanaz lesz, mint tegnap :?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Zazzy nem tudom mit tehetnél..esetleg ébreszteni?
tényleg nem kellene megszoknia ezt a rendszert..
Az én fiacskám egy éve este 7kor is szundizott 30percet aztán kajcsi kicsi játék fürcsi és alvás..nem tudom hogyan de olyan ügyesen alakította a dolgokat én csak próbáltam tartani az iramot..ha egyedül tudna elaludni ő lenne szuperbaby :lol: :lol:

Bettica olyan szívesen adnék neked cukkinit!!!
pár nap alatt akkorát nőttek,hogy csak lestem..nincs vmi jó recepted???????
Kép


Szia Monee zajlik az élet felétek!

Rambóka verda száraz maradt?
Vendég
 


Zazzy!

Hááát....keltsd fel! :wink:

Bár a múltkor belefutottam a NLC-n egy topikba, amit egy kétgyermekes kétségbeesett anyuka nyitott, hátha tud neki vki tippeket adni, h. hogyan lehetne a jelenleg egymást váltva alvó, tehát számára pillanatnyi szünetet sem engedélyező két gyermekének alvását összehangolni.
Vki beírta, h. esetleg keltse fel az egyiket korábban, h. utána hamarabb le lehessen rakni, már a tesóval együtt.
Hát ne tudjátok meg! Majd átharapták a torkát, h. egy ANYA nem tesz ilyet, mert azzal súlyos törést idézhet elő a gyerek lelkében! :shock:
Meg kell valljam én sem szívesen keltem fel a gyerekeimet, mert az tény, h. olyankor használhatatlanok. De basszus megnézném a lehurrogókat, h. hogyan abszolválnának pl. egy nagytesóért ovibamenést, ha nem képesek felkelteni a kicsit, mert későn aludt el. Akkor otthagynák az oviban a nagyot?
Vagy nem mennének el a csípőszűrésre, mert a gyerek pont alszik? :evil:
Szóval szerintem vannak olyan esetek, amikor fel lehet kelteni egy gyereket.
Larának pedig pont most alakul ki a napirendje, most próbálja megtalálni a saját kis napi menetrendjét. Most tudsz belenyúlni, mert ha beáll, akkor már nehezebb.

Fruzsi pl. az ilyen bealvásoknál az első órában mélyen alszik, utána viszont mindig volt egy felszínesebb szakasza, amikor minden kisebb neszre ébredt.
Figyeld meg h. nálatok hogyan van, hátha van olyan pillanat, amikor aránylag könnyen ébreszthető, akkor zörögj egy kicsit, szöszmötölj, pakolássz, aztán örömködj neki, ha felébredt.
Meg ugye nálatok is ilyenkor van ott a párod? Apával lehet játszani egy kicsit.
Így talán rájön, h. ilyenkor nem érdemes aludni.

Gergő rosszcsont volt????? :shock: Gergő rettenetes volt. Én is nemrég olvastam vissza és csak nézek, h. hogyan is éltük túl az első évet. Az volt a csoda, ha egy-egy éjjel aludtunk! Nem is értem, h. hogyan mertünk belevágni a kistesó projektbe.
Ha másodszorra is ennyire belehúztunk volna....hát nem is tudom....már fonnám a kötelet az tuti! :twisted:


Lara!

De jó téged is újra "látni"! :D
Mekkorát nőtt a manód! :shock:
Ugye, h. nem is olyan egyszerű a babatáplálás, pláne, amikor a gyereknek már önálló akarata van! :twisted:
Paprikát, paradicsomot a fiam is csak úgy eszi meg, ha a kenyér-felvágott katona tetején dekkol és egyszerre be kell kapnia az egészet. Különben nem tud vele mit kezdeni, csúszik, vizes, kemény a héja, szóval vacak.....
A joghurtba nem tudsz belekeverni egy kis málnát, barackot, epret? Akár leturmixolva is eleinte, majd egyre darabosabbra hagyva? Hátha úgy szívesebben megeszi.

Legumizott zacsi jó ötlet, szerintem szabadalmaztasd!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


zazzy, finom erőszakkal :) valahogy tartsd ébren, vagy keltsd fel. pár nap és beáll a rend.
hozzátáplálás: zsuzsi anno szopizott és tápozott is. 5 és fél hónaposan kezdtem el neki almát adni. most is ez lesz zsófinál.
lehet már feltettem, de majd megint feltezsek egy babaszakácskönyvet, nagyon jó. meg van egy másik is, ami kapható...de nem emlékszem a címére. én eléggé következetesen (ezt legalább :D ) csináltam a hozzátáplálást, lassan, de bizotsan :) és sosem volt gond, mindent megevett. mostmár nem :) de jó evő zsuzsi. sajnos a nyers zöldségeket már nem szereti. ja, de. az uborkát :)))

ringatás: zsuzsit 9-10 hónapig ringattam, amíg terhes nem lettem. igaz a végén már 5 perc tánc is elég volt. de nyugi, le fog szokni róla a picurod. zsófi pl. nappal altatva alszik el, de 5 perc elég neki (ajaj, zsuzsit cipelhettem...) és félálomban leteszem, kicsi szemöldök-homlok simi, és elalszik. este meg egy jóéjt simi és alszik is. :) vagyis elaltatja magát.

ma adtam neki tápot. van habbermanom, ugynais múlt héten is akpott este tápot, éhes volt, sima cumisüvegből. és 2-3 alkalom után nem akart ciciből szopni!! pedig csak este kapott pótlást. na, vasárnap szenvedtünk. de helyreállt a rend. és végre van habbermanom, ha kell pótolni. estére elfogy a tejem. vmikor beéri ennyivel is, de ha nem elég álmos, akkor nem. :) ma is hisztit csapott.

boldog szülinapot bencének!!!!

kislara csudaszép!! :) vagány kiscsaj!

jóéjt

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ja tényleg, verda:
Jelentem száraz maradt! :D
Amikor felébredt, kiabált, h. pisilni kell és annyit pisilt, h. én is csak néztem. :shock:
Azóta viszont megint pelust kért, ill. ma verdát akart, de annyira hulla voltam, h. tudtam, h. le fogok feküdni aludni délután, azt meg nem akartam, h. esetleg ott üvöltözzön nekem én meg ne halljam meg és ezért kelljen bepisilnie.
De úgy tűnik alakulnak a dolgok.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


ja, jelentem: zsuzsi bilizik. ma már szólt, hogy pisilnie kell. pelus le, és pisilt. sőt, sokszor nem engedi,hogy ráadjam a pelust:)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


rami, párhuzamosan írunk:) menjél aludni :) én is megyek. olvasok még picit.
ma is kendőztünk. hááát...azt hiszem ez zsuzsinál jött volna be. zsófi nem szeret rajtam csüngeni. de még próbálkozunk.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


dIMET!

Gratula a bilizéshez!
Mi még csak ott tartunk, hogy felöltözve hajlandó ráülni a bilire, de azt is csak akkor, ha én is Wc-zek.
Ha ilyenkor megpróbálom nekivetkőztetni, tiltakozik és kifut.
Egyszer nekivetkőztettem, akkor meg sírva igazgatta a lába közé a pelust, hogy tegyem vissza rá.És meztelen seggel egyáltalán nem hajlandó ülni a bilin....
Hát nem tudom mi lesz ebből, gondolom még korai neki.
ezoterike
 
 


hali

Dimet zsófinem kap vonalzót?
Zsuzsi éjszakai alvásai milyenek, nem ébred? egy szobában vannak??
Grat a pisiléshez!

Rambóka Gergője rossz volt, nem emlékszem csak a vicces történetekre.
Viszont mára nagggyon ügyi fiúvá cseperedett!

zazzy én is félve írtam,hogy ébresztés mert sokan azt mondják alvó gyereket nem költenek fel..sztem ha kell akkor kell, passzióból senki nem ébreszti fel a gyerekét.

Csakegy?
Vendég
 


Hellóka!

Zazzy!

Vagy ébreszd, vagy hagyd. :lol: A napirendje nem fog így maradni, sokat fog még változni az elkövetkezendő hónapokban. Mire az egyiket megszoknád / felismernéd benne a rendszerességet, addigra tuti változtatni fog megint a kiscsaj. Büdös kölkek folyamatosan variálnak. :lol:
Nálunk talán 4 hónapos kora után folyamatosan tolódott későbbre az alvás. 7 órával kezdünk és most 9-kor fekszik már. Viszont nagyjából alszik fél 7-ig, ami nekem megfelel. (Illetve jobban tudnám értékelni, ha 9-ig aludna, de ne legyünk maximalisták. :lol:)

Rambóka/Dimet!

Szépen halad ez a bili kérdés! :D

Ezo!

Nálatok is meglesz majd az áttörés. :wink:

Dimet!

Ha újra csinálhatnám a dolgot, akkor én is Habermannból kezdeném el hozzátáplálni Ákost. A normál cumisüvegtől ő is pillanatok alatt leszokott a ciciről. :( Talán még most is szopizna, ha nem jött volna rá, hogy mennyivel jobb az üveg... :roll:
Persze ennek is vannak jó oldalai... de asszem inkább még szoptatnék, mint kényelmeskednék.

Hunci!

Jó, tudom, nálad a pont. 8)
De akkor is, nemár. :roll: Egy anyatejes gyerek - feltéve ha nem ilyen bazi nagy mint az én fiam - vígan elvan csak anyatejen 6-7 hónapos koráig. Mitől másabb egy tápos gyerek bélrendszere 4 hósan, mint egy anyatejesé?
Nekünk is mondta 5 hósan a doktornő hogy adjak almát, krumplit Ákosnak. Mondtam jó és nem adtam. Ha a következő gyerekem csak tápis lenne akkor ártanék vele neki, ha 6 hós koráig csak tápit kapna?

Ma Ákos mentes napom van. Tegnap elvitték este anyuék. Nagyon hiányzott este. :cry: De, ma egy csomó mindent meg tudtam csinálni, amit már rég akartam. Most kicsit elfogyott megint a lendület, de mindjárt újra nekidurálom magam. Van egy rakat vasalnivaló megint. Fúúúúj! :evil:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee,nem ártanál vele, de ha neadjisten arról lenne szó, akkor látnád a kül-et hidd el.Anyatejesnek én sem adnék 6 hó előtt, de egy táposnak igen.Hunor a táptól havi 1.5-2 kgokat hízott, nem volt szerencsés...A táp megemésztése máshogy zajlik sztem mint az anyatejé, ha pl azt nézem mik az összetevői, teljesen más anyagok is vannak benne mint a tejben.pl konakiont nekem nem kellett adnom, hisz k vit volt a tápban.

Enyém gyerek is bilizik, imádom a seggét kisgatyóban, olyan nagy már :?
Vendég
 


Ok.Megpróbálom figyelni az éber időszakot.mert amúgy van bőven.éjszaka pl.2 óráig "ébredezik"míg igazán kéri a kaját.Eleinte ott álltam startra készen az elsö moccanásnál, de csak nem akart kelni, visszafeküdtem, majd amikor ténylegesen ébresztett meglepve tapasztaltam, hogy eltelt 2 óra hossza :lol:

Monee!
Én tökre átsiklottam efölött, vagy nem tudom :oops: te mivel kezdted hozzátáplálni Ákost?(mert most úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem zöldséggel meg gyümivel.Merthogy nagy az esély, hogy az én 6,5 kilós "csöppem"sem éri majd be 6 hónapig az anyatejjel,nem?
Lányok, nem hazudok, másfél óránként eszik :roll: fogalmam sincs éjjel hogy bír ki 10-et :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Zazzy: Azért sztem, mert nap közben jól eszik. Nálunk is ez bevált, meg ismerősnél is, hogy ha nap közben "rendesen" eszik a gyerek, akkor éjjel jobban bírja...

Hozzátápláláshoz inkább nem reagálnék. Egyébként is ahány védőnő, annyi tanács. Ismerős védőnője közölte, hogy banánt 1 éves koráig ne adjon a gyereknek, a helyettes védőnő meg majdhogynem lecseszte mert még nem adott neki...
Egyébként meg hogy "tanulja" meg a gyerek szervezete, hogy a tejen kívül van már is? Sztem tök normális dolog, hogy eleinte nem tudja megemészteni az ételt teljes mértékben. Persze ésszel kell elkezdeni. Nem baj, ha későn lesz hozzátápi. Bár most meg már azt mondják a legújabb kutatások szerint, ha hamarabb találkozik a kicsi az allergénnek minősített anyagokat tartalmazó ételekkel, akkor kisebb az esély az allergiára... Na ezek után döntsön az anyuka, hogy mikor ad a gyerekének tejet, tojást stb...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Meg fogom tuningolni a joghurtját.
Gratula Gergőnek!!!

Gyermekét felébresztő anya:
Amikor Lara kisebb volt, mindig aludt 11 és 12 óra között (13 hónapos koráig így ütemezte a késő délelőtti alvását). Ez az az időpont amikor tanácsadás volt/van nálunk. Szóval nekem nem volt más választásom; ha egyszer menni kell, akkor nincs mese.

bilizősöknek hajrá :-) Lara is részt vesz már benne. sokszor tolja, mintha kocsi lenne és megy körbe a lakásban (pedig közönséges bili formája van. :lol:

Kép
lara26
 
 


Zazzy!
"Lányok, nem hazudok, másfél óránként eszik Rolling Eyes fogalmam sincs éjjel hogy bír ki 10-et Laughing"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyszer éhes, következőnél pedig szomjas. :D

Kép
lara26
 
 


Ja és sztem is keltsd fel Larát, hogy a fürcsi meglegyen, egyen is és utána vagy alszik tovább vagy nézelődik ;) Meg kell szoknia, hogy az éjszakai elalvás mikor van ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Első körben sikerült kitolni a 4 órás fürdést egészen fél 5ig :lol: Kis lépés az emebriségnek, de nagy lépés egy álmos babának :wink:
És mivel 16.10-kor evett, gondoltam, fürdés miegymás meglesz 5-ig, fél 6ig húzzuk a kaját, és 6 körül alszik.Így első körben tetszett volna.Csak hát anya tervez, Lara végez :D fürdés után 5kor ordított a kajáért :o semmivel nem lehetett eltéríteni, mint aki egy hete nem evett(ja, csak épp 50 perce)úgyhogy ötkor kaja negyed6-fél 6 között beájulás és most alvás :?

Mindenesetre holnap próbálok még ügyesebb lenni.Pedig holnap a férjem nappalos, este el kéne szaladnunk praktikerbe, holnaptól tökjó árban lesz habtapi szőnyeg, ezer éve vadászom, és félek, szombatra már nem lesz.Szerintetek???

Rambóka!
Tökjó, hogy írtad a múltkor a Lidl akcióit, vettünk 2 alvópajtást :wink: A brendonban egy is kétszer annyi, mint itt most 2.

Aki kuksizza az ilyen akciókat, szóljon ám!Tescós pelusról is!!!Mi tök ritkán kapunk szórólapot :evil:

Kép
Kép
zazzy
 
 


zAZZY!

Alvóspajtásból jó, hogy kettőt vettetek, de ha nagyon megszereti, vigyázzatok rá nagyon.Sógórnőm csak egyet vett annó a kislányának, most már csak szeretne mégegyet, mert már nem lehet kapni ugyanolyat, a kiscsaj meg anélkül el sem alszik.
Szerencsére Gergő alvóspajtása kiskorától a sima fehér textilpelenka, ezt könnyen pótolom, ill. cserélgetem, ha mosni kell.Nem is akartam rászoktatni rongyikra, nehogy elveszítsük....
Múltkor egy textilpelust például behajított a keszthelyi mólón a hattyúknak.Azóta gondolom már a halak is textilpelussal szundiznak :lol: :lol:
ezoterike
 
 


Ezoterike!
Direkt ezért vettünk kettőt! :wink: Vigyázunk majd rájuk. :wink:
Elképzeltem a halakat textilpelussal :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka!
Pont ott tartok a visszaolvasásban, ahol kifejtetted,hogy vannak 3órás babák, meg 4 órás babák, de 2 órás meg egyórás szerinted nincsen, mert ott valami baj van, most akkor az enyémmel mi van??? :lol: :lol: :lol:
Szerintem ő nagyon is helyénvalónak tartja a másfél óránkénti evést, kit érdekel, hogy még egy hosszabb sétára se tudunk elmenni a faluba, mert nagy az esély rá, hogy ordírva jövünk haza, mert mi az, hogy nem kapok azonnyombanmostazonnalderögtön :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy, nálunk is ilyesmi a helyzet!!! evés terén. mondjuk reggel és délelőtt van, hogy 3 óra hosszáig bírja. de csak akkor ha alszik többet, mint fél óra. merthogy zsófika napközben fél órákat alszik, nincsen hosszú alvása. de déltől már jó, ha kibír 2 és negyed órát. késő du. meg másfelet. nekem is necces. zsuzsival nem tudunk menni semerre sem, ha éhség van,hát éhség van. este megint kapott tápot, annyira fáradt volt,hogy nem bírta, hogy a cicivel küzdeni kell!! mert ugye reggel még ömlik belőle a tej, estére meg küzdelem a köbön. de aztán még szopizott, nem adtam neki sok tápot.
zazzay, ha kell, akkor minden nap picit told ki, akár csak 10-15 percekkel. egyszer csak normalizálódik:)
én azt csinálnám -én...:) -, hogy altatnám még egyet délután, 4-5 körül. felkelteném 6kor, szopi. rossz esetben ordibálás 7ig. fürdetés és fél 8kor esti szopi, és 8kor aludjon el.
zsó is álmos már fél 7kor. szenvedünk is mostanában. de küzdök. majd elmúlik ez az időszak is.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!
Napközben nálunk is ennyi alvás van!Ezért is szívok még pluszban a kézbenaltatással, mert ugye 15-20 perc, míg olyan mélyen alszik, hogy le lehessen tenni, de napközben ez annyi idő, amennyi alatt "kialussza magát", ergo leteszem és kelés van :lol: Persze olyankor nem röhögök ilyen jót.És az én lányomat nem nyomja ám el a friss levegő meg a toligálás sem :?

Amikor Lara 7kor aludt el(kemény 2 este)akkor átaludta az éjszakát!Úgy, hogy 5-fél 6 körül kelt.Olyankor én is felkelek úgyis, mert a férjem vagy dolgozni megy, vagy boltba, vagy kávézni, de ő olyankor már mindig kel.Mi koránfekvő/koránkelő család vagyunk(most is mindenki horkol már, és én is erősen dülöngélek, csak olyan nehéz abbahagyni a visszaolvasást, fanatikus lettem :lol: de 250 oldal mégiscsak 250 oldal! :shock: )Szóval ilyen 7-8-tól reggel hatig alvással kiegyeznék. :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy
Nem okoskodni akarok, de nem azért szopizik ilyen sűrűn, mert növekedési ugrás van? Kb. 3 hós kor körül szokott lenni az egyik. Én is már bepánikoltam, mikor anno Rékát szinte le sem lehetett tenni, állandóan szopott volna, aztán a védőnő megnyugtatott.
Sztem ha van elég tejed, akkor simán elég lesz neki 6 hós koráig az anyatej. Dóri 11 hetesen 6570 gramm volt, most majd 10 kg, és neki elég volt az anyatej. Sőt, most is csak 1-2szer kap mást, fő tápláléka még mindig a szopi. Mégeccer bocsi a belekottyért! :oops:

Gyermekét felébresztő anya: hát, ha nekünk is menni kellett vhova időre és aludt, én is felkeltettem.

Ügyesen biliző gyerkőcök anyukái -IRIGY VAGYOK!!!
gtünde
 
 


Sziasztok

Kiskincs kikapcsolta a gépet mielőtt elküldtem az üzit :shock:

Hunci azta már ti is biliztek!! Gratula! Ügyes fiú Hunor!
Hogyan szoktattad??
Gatyában tényleg cukorfalatok, igazi férfi.

Zazzy én is Dimet verzióját alkalmaznám,
evés meg igaz anyának kicsit macerás 1.5óránként de ha neki jó akkor sztem maradhat
hozzátápi: mi 6hósan 8.5kilók voltunk és nem akarta elfogadni a gyümit 7hósan 8.9kg és már a sütőtököt mósztatja


Alvás téren borultunk mi is.
21.30-7.30esetleg 8-ig tartott az éjszaka..pár napja 6.30-kor ébred :shock:
védőnő szerint elégedjek meg ezzel mert két nappali alvás mellett nagyon jó...aztán tegnap 7után kelt nem volt álmos csak 12-kor így picit húztam az időt ebéd után raktam le , délután már 7kor álmos volt, mire vacsizott elillant az álmosság..fürcsi után szopin elaludt..örültem,hogy ennyi volt az altatás végre 8kor alszik...aztán egy laza mozdulattal hasra vágta magát ,aztán felült és 9volt mire elaltatta az apja mert én már kivoltam....ééés 6-óta ébren van nem tudtam sehogy elaltatni, és ha nem lát ordít :cry: :cry: rwemélem csak átmenet..
Vendég
 


Sziasztok!

Hú most az alvással nálunk is varia van... Ugye szeretnénk mi is egy kis romantikát estére, vagy megnézni egy filmet mielőtt kidőlünk, így a régi 9 - fél 10-es alvást igyekszünk fél 9 - 3/4 9-re előre hozni. Na most, tegnap fél 9körül tettem le, hogy akkor alvás van, ahogy kell 3/4-kor már aludt ;) Már elkönyveltem, hogy na akkor lesz nekünk is egy korán kelő fiúnk, de még alszik. Ugyanezt a lefektetést csináljuk pár napja és nem kelt fel eddig hamarabb :roll: Most imádkozom, hogy ez így maradjon, mert akkor van egy kis remény arra, hogy tudunk egymással is foglalkozni apával ;) Önzők vagyunk, igaz? Engem annak idején 8kor ágyba zavartak. Így sztem kb ez lenne neki is a megfelelő időpont. Nyár végére ez a cél részemről...

Tegnap voltunk az 1 éves státuszvizsgálaton: Bence 11.46kg és 82cm :shock: Ez 47dkg hízást és 2cm növést jelent. Mindezt úgy, hogy az elmúlt 1 hónapban folyamatosan fogzott, csak éjjel evett számottevően, akkor is 2x, hogy a nappali étkezésekből kimaradtakat pótolja, megtanult nagyon szépen menni, amit minden nap ki is használunk fárasztás gyanánt, tehát az energiájával sem spórolunk... Nem értem, persze örülök, hogy ennyit hízott, meg nőtt, csak tudnám, hogy miből :lol:
Nálatok mennyit esznek a kicsik? Mindig elhűlnek, amikor kérdezik és megmondom, hogy Bence kb. 320-350 főzit eszik és a tápival sem éri be 300ml alatt. Ha jó az étvágya, akkor ez az adag (most 2 napja tért vissza erre, a fogzás miatt az elmúlt 1 hónapban jónak számított, ha 150-160 lecsúszott). Ez tényleg soknak számít a súlyához/korához képest? Lehet egyáltalán túletetni egy ekkora gyereket? Úgy értem, ha nem éhes szájzár van, ha elég volt az ételből, akkor szintén... A tápszeres dobozon is az van, hogy 250ml lenne az adagja. Na hát Bencének az igencsak kevés lenne. (Nekem semmi sem jó :lol: Ha sokat eszik az a baj, ha keveset az. :lol: Szegény gyerek :D)

Rami, mennyire törékenyek a tejfogak? Tegnap Bence borult egyet itthon és nem tudom, hogy csinálta, de felsértette a felső ínyét a vadiúj fogacska töve felett kb 1 mm-el... Persze volt nagy sírás, meg vérzés, de azért túl éltük. Ezért érdekelne, hogy mennyire törékeny meg érzékeny vajon nekik...

Kép

Kép
bettica
 
 


Szép jó "reggelt"! :D

Tündi!
Dehogy baj, én örülök minden hozzászólásnak! :wink: Volt egy pár nap, amikor gyakorlatilag félóránként kért enni, na ez biztos ugrás volt.És persze ez pont a 2 átaludt éjszaka után jött :twisted: Mostmár másfél, de kettőnél több sose volt :roll:

Az én lányom fordítva kezdi átállítani magát, mint ahogy én gondoltam szerintem.Én ugye kitolni szeretném a korai alvást, ő meg visszafelé araszol az éjszakai keléssel.3napja 2kor, tegnap 1kor most meg éjfélkor kelt :? Így viszont már 5.10-kor kérte a reggelit, nem mondom, hogy jól esett.és ő ilyenkor már nem nagyon alszik vissza.Férjem dolgozik, mondom, lesz ami lesz,én alszok.Kiságyba berak(zéró altatással;)és lám-lám egy kis nézelődés és némi cappogás után(ujj-ököl)elaludt!El sem akartam hinni.úgy megörültem, hogy én meg nem tudtam visszaaludni :lol:

Remélem, igazatok lesz, és elég lesz neki a tejcsi 6 hóig :wink:

Bettica!
Ez egy jó kérdés, hogy mikortól lehet már "hizlalni" egy gyereket, én sajna nem tudom, de a márciusiaknál van egy lány, aki szegény nagyon szenved, nem tud mit kezdenia kislányával, aki non-stop enne.Nehéz lehet.
Szerintem azért ilyenkor még korai, hisz jóformán most kezd járni, gondolom teper egész nap :wink: persze, hogy kell az energia.Meg lehet, hogy jó evő lesz, de ezek csak tippek, fogalmam sincs, mondom :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Szió

Bettica jó nagyot nőtt Bence!!
Nekem azt mondta a védőnő(régi 30évet dolgozott) hogy nem lehet ilyenkor már túletetni..van akarata ha akar és kell neki eszik ha nem nem..nem tudom néha én is gondolkodom,hogy adjak e még kiskincsnek..mert ami kenyérrel ehető abból minden mennyiséget elfogyaszt/ana..hogy miliben mennyi azt nem tudom...
tejcsit eszik reggel aztán 9-10körül 1szelet kenyér vmi felvágottal, sajt, zöldség vagy ha joghurt gyümivel egy kistálllal eszik meg sztem kb 150-200 ,délben pár kanál leves és a második a menő ha lehet kenyérrel ,uzsira tejcsit kap :oops: kéznél van, vacsira a reggeli mennyiséghez hasonló (bár 2virsli 1szelet kenyérrel a napokban lecsúszott neki, mustárt csak úgy nyalta a kezéről és még a száját is körbe) aelalvásnál szopi.
Mit csináltok napközben,hogy lefárad?
Nekünk most a homokozó a legeslegjobb,sajna nem elég fárasztó..motorozni 1-2percig akar csak, hinta dettó..hiába megyünk játszótérre ott is csak homokozik..


az hogy kettesben akartok lenni jogos!!!!! Minden percünket a gézengúzok kötik le,jó hogy a ferjek tűrik! Én is szeretném ha néha kettesben romantikázhatnánk, de mire elaltatjuk és ágyba kerülünk már nincs romantikus hangulatunk, főleg nekem :? :oops:
Vendég
 


front jön???????????SOS!Lara 2x10percet aludt eddig,hulla fáradt de csak ordít, csinálhatok bármit.de abszolút hisztis panaszkodásról meg jajveszékelésról van ám szó!tökre nem szokott ilyen lenni!
Kép
puszi az alvópajtinak :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


front.........

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Én csak azt nem értem vagy inkább nem tudom elhinni h vannak olyan babák akiknél létezik napirend. Minden nap ugyanakkor kelnek és esznek, játék és alvás.
Nálunk is az a helyzet mint Zazzynál és Dimetnél, van h Ákos alszik 45 percet délelőtt és 45öt délután, van olyan nap, hogy egész nap csak 1 órát alszik. Van hogy éjszaka kel 1x , van h átalussza az éjszakát. Ami nálunk most egy ideje állandó, este 1 óra hosszát szopizik és 21.30nál hamarabb soha sem alszik el. Addig torna, vagy játék van apával. Tegnap megszivatott bennünket, már egy jó ideje nem alszik egyhuzamban 3 órát. Apával eldöntöttük, h elmegyünk a tóhoz úszni. 2kor leraktam, gondoltam 3kor vagy 4kor legkésőbb! felkel. A Drágám este fél 6kor kelt fel :shock: Szinte nap mint nap változik a napirend. Már kezdek arra gondolni, h én csinálok vmit rosszul.

Zazzy, Ákos 4 hósan most 7.5 kg és 67 centi. Én nem gondolom, h nem lesz Larának elég az anyatej 6 hós koráig. Főleg ha éjszaka ilyen sokat alszik. Akkor napközben biztos eszik eleget.

Kép
apple
 
 


Zazzy, nagyon ari Lara! Ez a kép ma készült? Mert nem úgy néz ki mint aki hisztizne :D
Ha cicire rakod, akkor is megy a hiszti?

Kép
apple
 
 


Apple, nálunk volt napirend kb 2 hós korától.És nekem hálistennek nem ismerősek a hisztis dolgok.Volt hogy rossz passzban volt a gyerek, de alig-alig illetve ő nem volt egy nagyalvó, napközben össz ha fél órát aludt, de éjjel bepótolta.ma meg már délután is jóalvó.Szóval van ilyen mázlista, akinek van napirendje.

nem is tudtam volna egy napirend nélküli baba mellett leszakvizsgázni... :roll:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: