Új privát üzeneted érkezett!

Hát, mi is pont Luca keresztelőjén kaptunk ajándékba egy jó drága Biodermát... miután előző nap vettünk egy ugyancsak ásványi anyagos izét...
Vendég
 


Rambóka, drukk, h száraz maradjon a verda!Nagyon falat mindkettő gyerkőc! Fruzsi tiszta Gergő! Gergő ilyen állatbarát ?

Csakegy, azok a hatalmas szemek! Tényleg így néz ki az etetőszék kajálás után???! 75% csokitól nincs szorulása? Én is azt gondoltam adni neki (ha feltétlenül csokit akar enni), persze még nem most, de félek, h attól nehezebben lesz kaki.

Anyooo, hogy utánozza Ádám Dorkát. Nagyon hasonlítanak!

Kincs, Monee, nagyon jól csináljátok!!! Hajrá szopi. Az én védőnőm nagyon szopi párti, remélem nem lesz vele ilyen problémám.

Bettica, biztos vagyok, h elfér rajtad egy pár kiló.

Kép

Kép
apple
 
 


Apple: Ez a body :lol: Nagyon édes! Apájára hasonlít nagyon... Sztem... ;)

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

Csajok!

A Tchibonál 17-től 23-ig le lesz akciózva 7990-re az utazóágy.
http://www.tchibo.hu/corweb/servlet/con ... atente.pdf
Érdemes rámoccanni hamar, mert tuti el fogják kapkodni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


A Lidl-ben meg vasárnaptól vannak bébicuccok, etetőszék, utazóágy, fülhőmérő stb.
http://www.lidl.hu/hu/home.nsf/pages/c.o.20090614.index

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, hogy te miket nem tudsz :D Köszi :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Apple!
Csúúúúúúúúúúúúúúúúcs ez a body!!! :lol: És ez a kissrác!És az a haj!Az én Larámnak mikor lesz ekkora??????????? :lol:

Tecsóban meg van most ez a habszivacs puzzlés játszószőnyeg.Vajon nagyon gagyi?Vadászom egy ideje, de sehol nincs.Már a neten rendelésen gondolkodtam...

Jaj, nem is meséltem, van borostyánláncunk(3350 pénz+pk :evil: )a férjem egész könnyen ráállt(hehe nem akarja szenvedni látni az imádott leányát :D )erre folyton csesztet, hogy őt idegesíti, és nem igaz, hogy Larát nem idegesíti, azt hiszem kedden jött meg(ahogy a front)és biztos a lánc miatt nyűgös(eddig mindig a front volt az ok :x )nem igaz, hogy mindig rajta kell legyen stb, kész vagyok.Erre tegnap este még anyósom is elkezdte, hogy sógornőm(aki nagy kőszaértő :roll: )azt mondta, hogy nem jó, ha éjjel-nappal rajta van, meg mielőtt ráadjuk/ráadtuk volna két órára ki kell rakni a napra :shock: Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllppppppppppppppp!

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy, állítólag a telihold feltölti a borostyánt, de hogy mindig feltölteni hülyeség, én még egyszer sem töltöttem fel.Larát nem zavarja ez biztos.
Vendég
 


Hunci!
:D Köszi a megnyugtatást!(bár nekem nem volt kétségem)Amúgy fürdésnél is meg tényleg non-stop hordja Hunor?Mert így is alig férek be Lara nyakához behintőporozni :lol: lánccal még érdekesebb ez a manőver :lol:

Dimet!
Mindig elfelejtelek megkérni, hogy mesélj már, milyen ez a kis korkülönbség a gyerkőcöknek?
Teljesen tanácstalan vagyok egyelőre,azt se tudom, hogy egyáltalán legyen-e másik, ha igen, milyen korkülönbséggel(oké, tudom, ember tervez PCOS végez :lol: )szóval kíváncsi lennék, eddig milyen???

Kép
Kép
zazzy
 
 


még babaúszin is :wink:
(amúgy miért hintőporozod?ez olyan ált. kérdés most, mert én nem hintőporoztam sohse mert nem is értettem, mire kell :oops: ...)
Vendég
 


Lara,Lara babának boldog másfelet!

Kincs, nem sztrájkol a ticker, csak napokat nem jelöl :wink: Védőnővel ne foglalkozz!

Rambóka, tüneményes gyerekek!Gergő tiszta te!

CSakegy, Luca édes!

Megvagyunk, elvagyunk, felvették a bölcsibe, én meg megyek dolgozni szept 1-től.Gyerek okosodik, fejlődik, babaúszik, csúszdázik, galamb és kutyaimádó, a gyerekeknek mindent átadó zabálnivaló kiskrapek :lol:

Én is megvagyok minden bajommal és a kedves családommal, meg az autólopással és biztosító nem fizetéssel, ezt leszámítva okés vagyok, ja és fogoyk mint a fene :lol: na ja, gyerek nem hagy enni és ha hagyna akkor is elveszi az egészet és ő bezabbantja :lol:
Vendég
 


zazzy, nagyon jó :) de csakegy-nél pont ugyanekkora, ő már többet tud erről mondnai:)
holnap foyltköv, most jött apa le pestről :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


dimet írta:zazzy, nagyon jó :) de csakegy-nél pont ugyanekkora, ő már többet tud erről mondnai:)


Talán... én is csak annyit tudok mondani, hogy a világ legjobb döntése (PLUSZ MÁZLIJA) volt, hogy kis korkülönbség legyen... Lilla már nem is tudja milyen egykének lenni, teljesen kinyílt a világra, beindult a beszéddel, Lucával imádják egymást, Luca észre se vesz ha Lilla is a közelben van, egyszerűen bálványozza :) Iszonyú rosszcsontok ketten együtt (pl: Lilla lefelé dobálja a ruhákat az ágyról, Luca meg röhög... Lilla erre felbátorodik, tovább dobál - Luca meg egyre hangosabban röhög... hogy mi lesz itt később abba bele se merek gondolni...). Egyszóval éljen a kis korkülönbség :) (de ha nagy a korkülönbség az is jó lehet, csak tök más... abban viszont biztos vagyok, hogy egykét nevelni hosszabb távon sokkal nehezebb mint két gyereket akik mindig ott lesznek egymásnak)
Vendég
 


Hunci!

Hát a szája az apjáé, no meg a pöcse is.... :lol:
Fruzsi viszont hálistennek nem az én orromat örökölte, hanem anyámét (jobban járt), viszont úgy tűnik a magasságunk stimmelni fog (ha ezt egyáltalán magasságnak lehet nevezni....).
De sebaj. Én már attól is boldog leszek, ha a fiam eléri az 180-at (lehetőleg nem kinyújtott kézzel :twisted: ).

A mindent odaadó gyerekek úgy 2 és fél évesen egyszercsak elkezdenek kicsit irigyek lenni...aztán 3 évesen már nem csak kicsit... :roll:

Fogyáshoz gratula. Esetleg priviben nem kérhetnék képet? Aaaaaanyira kíváncsi vagyok!

Csakegy!

Heveny áhitat nálunk is van a nagytesó irányába.
Reggel, ha eleresztem a padlón, akkor kiüget az előszobába a tesó szobája felé és sikongat. Délután ugyanezt csinálja a bejárati ajtó felé, ahol apa érkezése várható.


Zazzy!

Én sem hintőporozok. Pedig Fruzsinak is van tokája rendesen. De eddig nem volt gond (kivéve az első héten, amíg rájöttünk, h. duplatokája van és a fürdetésnél még lejjebb kell ásni a nyakához, akkor két napig piros volt, de az azóta elmúlt :oops: ). Az igaz, h. ő egész nap hason van és úgy azért elég jól szellőzik a nyaka.

Bettica!

A Lidl itt van a közelben elég sokat járok, de a neten szoktam megnézni az akciókat előre.
A Tchibo pedig szuper, ott vettük azt a málnapiros ágytakarót is, meg fagyigépet, meg ágyneműt, meg egy csomó mindent. Nagyon jó dolgaik vannak, csak néha kissé drágák, de ezek a fénypontos akciók jók, a fagyigép 5000 Ft volt csak (boltban általában 10 körül vannak az ilyenek).
8000-ért se nagyon lehet újonan utazóágyat kapni.
(Bár vmi rémlik, h. mintha a Kika hirdetett volna júniusra v. júliusra vmi hasonlót, már nem emlékszem)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

a világ legjobb döntése (PLUSZ MÁZLIJA) volt, hogy kis korkülönbség legyen


Hehe!
Nekem úgy rémlik, h. vkinek gyomorhurutja volt (vagy vmi hasonló problem) és alig tudtuk rábeszélni, h. ugyan teszteljen már egyet........ :twisted:
Azóta is irigyellek, h. megúsztad azt a rástresszelést, amin én átmentem.

Csinyájjá má' vonalzót!!!!!!!!!!! Segíccsek?

Nyulatok van már?


Kandika???

És a többiek????


Tünde!

Te már nem Pécsen laksz, ugye?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami: Én már csak azt nem értem, hogy a Tchibo-nak mi köze a gyerekekhez? Ezek szerint ott sok minden van? Mármint sok féle áru? Ha jól láttam, van a Bécsi úton is üzletük, lehet majd megkeresem...
Utazóágyunk van (szúnyoghálós, pelenkázós, szintén lecipzározható oldallal), viszont a rucik is egész jó áron vannak, már csak az a kérdés, hogy az anyaga milyen.
A Tommee Tippee tányérokat nézegettem még a Brendonban, de szigorúan csak a minta nélkülit. Olyanunk már van és most kellett kidobnom az egyiket, mert jött fel a mintát tartó műanyag lapocska a tányér aljáról :evil: Egyébként ez egy elég jó nagy tányér, már jó ideje használtuk, és azért volt jó, mert baromi nagy a többi bébitányérhoz képest (kb 400ml kaja belefér).
A TT előke is tetszik, mert gumi szerű anyagból van. A merev fajta előke nekem is azért nem volt szimpi, mert attól tartottam, hogy esetleg bevág neki a nyakánál... Szóval az előke és tányér már tuti meglesz még a Brendonból (plussz kinéztem ott egy kispárnát Bencének, mostanában párnamániás a fiam)...

Torta elkészült tegnap a gyereknek, kicsit kapkodtam és az alsó sorba került krém nem lett édes, mert a cukrot kihagytam belőle :twisted: Hihi, nem baj, fel sem fog tűnni senkinek :D Viszont a két csomag fixáló miatt elég kemény lett ahhoz, hogy megtartsa a marcipán díszt, majd meglátjuk hogy nem túlságosan-e, és bele tud-e tapicskolni majd :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Jó reggelt!

Bettica nem tudom,hogy tudok hétvégén jönni ezért már most
Boldog születésnapot kívánunk Bencének!!!

Apple nagyonjóltartodeztafiúcskát!!!!!!!!!
Aranyos nagyon!

Hunci Hunor már szokik a bölcsibe?? tetwszik neki, te hogy viseled?
Mennyit fogytál?? Gyógyit szeded??Segített?

Zazzy én sem hintőporoztam soha, kenegetni se kenegettem talán 2hétig olajjal (mostanában ha száraz és piros a bőre és testápoló is csak pár hőnapja van)

Kandika????????????

Kellemes hétvégét!
Vendég
 


Rambóka: a döntés az volt, hogy nem védekezünk aztán meglátjuk :) Hát meg is láttuk :)))))

Nyuszi nincs, nincsenek eladó kisnyuszik a megbízható tenyésztőknél...

vonalzó: na majd egyszer :)))

(most rohanok...)
Vendég
 


Bencének itt is Nagyon Boldog Első Szülinapot! Hihetetlen, hogy rohan az idő.

Tchibot mi is nagyon szeretjük. Sok mindent vettünk már ott, jó áraik vannak és minőséget árulnak szerintem. Érdemes benézni!

Hunci én is kérdezni akartam, h hogy viseled, h a gyerkőc szeptembertől bölcsibe megy? Én most még elképzelni sem tudom, h vmikor ne vele legyek egész nap. Pedig nálunk is eljön az az idő :(

Zazzy, hol vettétek a borostyánláncot?

Kép
apple
 
 


Bánom, hogy nem hamarabb hoztam fel ezt a hintőpor-témát.Ma úgy lecseszték a férjemet a gyógyszertárba, hogy csak na.Mi ugyanis eddig nemhogy hintőport, a hexaclorophenest használtuk :shock: Szülésfelkészítőn direkt rákérdeztem a kórházi védőnőnél, hogy ez kimondottan köldökre való, vagy testre is?Erre ő azt mondta, hogy testre is nyugodtan, a védőnőnk se mondta, hogy gáz lenne, pedig látta, hogy az van, csonkja pedig már rég nem volt, mikor hazajöttünk :( Szóval a gyógyszerész jól leugatott, hogy kegyetlen szülők vagyunk, mérgezzük a gyereket, idegrendszeri károsodás stb :( :( :( Teljesen kiakadtam, egy fél óráig bőgtem. Utánanéztem most a neten, egy gyerekorvos azt írta(egy sorstársnak, aki ugyanígy járt, mint mi), hogy még vérbe kerülve is ritka, szóval elvileg túl nagy baj nem lett, legalábbis nagyon remélem :evil: :evil: :evil:
Nekem amúgy a védőnőnk mondta, hogy ilyenkor nyáron a nagy melegben ezerrel kell hintőporozni, mert egyből kipirosodik, begyullad, bacitelep, söttörö, de ezek után én már nem tudom :roll:
Mindenesetre most elég pocsékul vagyok :cry:
Ezek után esküszöm a gyógyszertári popsikrémet is kivágom a kukába.Ti milyen popsikrémet használtok?Van itthon 2 kis minta sudocrem, olyan jó illata van, az kimondottan kipirosodott popsira való, vagy egyébként is?

Apple!
A láncot a borostyanlanc.hu-ról rendeltem.

Bettica!
Lehet én se tudok jönni, Isten éltesse Bencét! :D Milyen nagyfiú már! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy, nyugi!! Nem lesz semmi baja Larának! Sudocrem a legjobb, arra esküszik mindenki. Gyerekorvossal írasd fel. Hintőpor pedig Infantum, nekem azt ajánlotta a védőnő ha pöttyös lesz Ákos. Kb.420 Ft.

Kép
apple
 
 


Sziasztok!
Bocsika...a pár napos távollétért!

Nagyon aranyosak és szépek a gyerekek!Mind egytől-egyig!!!Gyönyörűek!
ÉS Nekem szinte mindegyik iker....nagyon nagyon hasonlítanak!!!Anyooka gyermekei főleg!!!

Voltam Uh-on.....hát a pocakfiú pont akkora,amekkorának kell lennie....és megint ugye ...mint Natinál anno berinyáztattak,hogy kicsi a feje...na de nem úgy kicsi....hosszú fejű-az átmérője kicsi...Natinál is aggodtattak...de férjem hosszú fejű,csak Én vagyok kocka....a lába meg hosszú....súlya is így kiszámolva...hajszál pontosan annyi,mint a korának megfelelő.....1425gramm!
Na majd megnő!
Dokinál tegnap voltam....azt mondta,ez egy átlag sámítás....30.hét végére legyen 1600gramm és szupi minden!
kb. 40cm!
Szóval összességében minden okés....de félek,hogy kicsi baba lesz!
Fejvégű....de Én mégis mindig keresztben érzem....főleg a bal oldalamat szedi szét!
Szinte már mindent megvettünk....de nem ám azért,hogy kibújjon...maradhat még 8-9hetet!

Natinak vége lett a sulinak...végre nem kelünk hajnalban....de tuti most fogunk...mármint a megszokás...

Ma oszt. talira megyek...még akkor kezdtem szervezni,mikor még nme voltam terhes....most meg annyira nincs kedvem hozzá...
Hol ilyen hol olyan a hangulatom....de gondolom ez mindenkivel így volt....
Na meg a lustasági hullámok és utána meg a zizzgés egész éjjel....ezek váltakoznak!

Hunci!Nagyon lefogyott,ezt Én tanúsíthatom...mert rendszeresen látom!Jövő héten lefotózom Nektek...jó???ha Ő nem tesz képet!

Köszönöm a pocakos képekhez a hozzászólásokat...már nagy bálnának érzem magam....néha meg tökre nem zavar a nagy pocakom...pl. tegnap jegyezte meg a férjem,hogy a mosdó a fürdőben pont jó méretre lett rakva,mert a tükörhöz oda tudok hajolni és felette van a hasam...de pl. a ruha szárítónak neki megyek....az valahogy holt térben van nekem....
Jövő héten újra teszek képeket...mert szerintem megint nőtt!!!

Na pusza Nektek...eldugulok...mindjárt itt lesz egy oszt. társam és még el se kezdtem készülődni....

Huni még nem szokik a bölcsibe....nem is lehet ,így a nyári zárás előtt!!!Csak szeptembertől!Ill. év közben!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szió

Van kis időm bekuksizni, férjem ajtóval elütötte kiskincset és a vigasztalás alatt elaludt az ölében..pedig anyuékhoz készülzünk....
Nem értem a férfiakat néha olyan figyelmetlenek...nem hallotta hogy egy szedőkanállal az ajtó előtt táncikál a fia :? ti is összekaptok néha a férjetekkel gyereknevelésileg?? Soha nem veszekedtünk most meg szinte minden nap van vmi amin zsörtölődhetünk :cry: :oops:

Zazzy ne okold magad!!! Nem okozhatott ennyi hintőpor bajt!
Popsikrémet próbáltunk párat sztem a gyógyszertári jó, én szeretem!!!
Ha piros a popsi a kakitól (fogzásnál csúnya tud lenni!!) én egy bóraxos gyógyszertári krémet találtam jónak, este bekenem és reggel semmi baja. Neogranormon és Sudocrém nekünk nem jött be.

Kandika jó méretei vannak a legénynek!!
Milyen volt az oszt. tali??
Vendég
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, picur alszik végre, nagyot Apa kivitte a lovardába versenyt nézni :)

Kincs, nálunk is nagyon gyakori a nézeteltérés a gyerekek miatt! Az a baj, hogy nagyon sok dologról más a véleményünk. Mivel én vagyok itthon a gyerekekkel egész nap, én nevelem őket a saját elveim szerint, aztán jön Apa és kitalál valami merőben mást... Elég nehéz volt az elején, most már valamennyire tudjuk kezelni a dolgot.
Az öltöztetésen állandóan vitázunk, ő szerintem mindig alulöltöztetné őket (szerinte meg én túl :) ) És az is igaz, hogy a pasik sokkal kevésbé képesek figyelni dolgokra. VOlt már nálunk is pár balesetecske emiatt.

KAndika, miért lenne pici baba?! Teljesen jó méretei vannak! (mit nevezünk picinek? Dorka 2880g volt, Ádám 2780, 50 cm mindkettő - és itt kint havonta híztak egy kilót!)
Pociképet várjuk! És UH-képet nem kaptál?!

Apple, Ákos nagyon édes baba! A body nagggyon tuti!!! :lol: :lol: :lol:
Nem Ádám utánozza Dorkát, hanem fordítva! :mrgreen: Ádám kutyázott ezerrel és Dorka is beállt mellé :) :) :)

Zazzy, ne félj, semmi baja nem lesz a hintőportól!!!

TEjberizs. Addig emelgettétek hogy tegnap este csináltam egy nagy adagot. :oops: 8) Ananászt főztem bele a levével együtt. Ami megmaradt,abból pedig ma ebédre rizsfelfújt lett :P

Bettica, hogy siekrült a buli?! Bence mit szólt a tortához? Képeket kérünk!

Rólunk. Ádám nem hajlandó nap közben aludni :evil: Tegnap egész nap összvissz 3/4 órát aludt. Du. 4-től meg már nem bír magával, de a világ minden kincséért el nem aludna! Most is fél órás babakocsiban történő seggrázás után dőlt ki, kíváncsi vagyok meddig fog aludni...
Viszont hihetetlen hogy hogy nyílik az értelme! Kedvence a vízhőmérő halacska, ha kérdezem hogy hol van a hal, egy kupac játék közül kiválasztja és ugyanez a helyzet a cumival is.
Tegnapelőtt megtalálta a zokniját és egyre tette a lábához :) olyan édes volt!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Popsikrém: Nekünk a gyógyszertári a bevált. Sudocrem kenhetetlen sztem, van Gabi, Nivea meg még egy másik fajta, de ezek is vagy kenhetetlenek, vagy ha kenhető, akkor olyan ragacsos, hogy képtelenség este fürdetésnél lemosni a gyerekről... Sőt volt olyan is, amitől csak rosszabb lett a kipirosodott popsija. Így ha piros a fenek a szentemnek, akkor vastagon bekenem neki a gyógyszertárival és estére semmi baja.
Hintőpor, olaj nekünk nem vált be. Ha piros pöttyei voltak pl a mellkasán, akkor gyógyszertári testápolóval bekentem és hamar elmúlt. A toka és sonka redőibe pedig vékonyan popsikrémet kentem neki, egy nap alatt elmúlt a pirosság, aztán már elég volt csak napi egyszer kenegetni...

Bölcsitől én is előre parázok. Kíváncsi vagyok, melyikünk bírja majd rosszabbul ;)
Nevelésben nincs (egyenlőre) nézeteltérés apával. Mindig megkérdezi, hogy pl mit adjon neki enni, sztem mennyire öltöztesse fel a gyereket, stb. Ha vmit én megtiltok a gyereknek, akkor ő sem engedi meg neki.
Balesetek voltak nálunk is, sztem kb ugyanannyi miattam, mint miatta. Néha előfordul... Most pl pénteken volt asszem egy nagy sírás, mert apa nem tudta, hogy én kiengedtem a gyereket a szobájából (játszottunk ott, de aztán apa után eredt a gyerek), a gyerek meg a konyhába ment, hiszen ott volt apa. Na apa nem látta, hallotta a gyereket és amikor lépett hátra nagy lendülettel, akkor ledöntötte a gyereket a lábáról. Koppant is szegényke egyet, de nem lett komolyabb baja...
Szóval Kincs, sztem konkrétan emiatt ne légy morci a párodra, előfordul az ilyesmi...

Köszönjük a köszöntéseket! Holnap átadom Bencének :)
Buli jól sikerült, bár Bence sajna nyűgős volt szinte egész nap, kibújt ugyanis a 3. foga (nem olvassa a könyveket a drága, mert az első foga alul jött ki, aztán egy fent és most a fenti melletti bújt ki :D ). Tortából sem evett, szájzárat kapott, amint meglátta, hogy kaja van előtte. Na jó, azért a joghurt simán, kérlelés nélkül lecsúszott neki uzsira :D
Ajcsiknak nagyon örült ;) Nem is tudom, hogy ki volt jobban el a játékokkal, a felnőttek vagy ő :lol:

Mindjárt hozok képeket is, csak még le kell kicsinyítenem őket...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az érdeklődést....jó volt a tali végül....fél 12-re értem haza...fel voltam pörögve,nagyon sokat nevettünk...4ig interneteztem...de ma meg mosott rongy vagyok...

Oksi,remélem megnő nagyra azért,inkább 4kg-os bébit szülnék...Natinál is jó volt a 3600g a 38.hétre....mert volt miből a gyerek kórházban leadni!

Bettica!Parázhatsz a bölcsi miatt,de a fiad előtt nem mutathatod ki....mert addig nem fog soha 100%ig beszokni(nem fogja jól érezni magát),míg Te fejben el nem döntöd azt,hogy szükséges rossz és kell Nektek!De komolyan ez egy szabály....sokszor kell a szülővel elbeszélgetni...mert "fék" a gyerek beszokásánál!!!

Anyookám!Nem kaptam képet....nem kértem,mert pénteken megyünk 4d-re és ott kapok...tudod....ott jobbat-színeset adnak!!!Na majd azt hozom mutogatni majd!

Kincsem!Apa az nem születik...mint az anyák....Ők azzá válnak...és igazság az,hogy majd amikor Kiskincsed beszélni fog és elmehetnek kettesben több órára csavarogni,lesznek titkaik....akkor válik igazi Apává a férjed!Konfliktusok meg hol nincsenek....?-azok már rég elváltak szerintem...mert ki kell mondani...beszélni...
Na nem osztom az észt!bocsika!
:wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kép Jobban tud programozni, mint a nagybátyja :)

Kép torta

Kép a laszti kell...

Kép ...csak a laszti...

Kép együnk?

Kép játék...

Kép Mindenki játszik :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi: Köszi, tudom hogy nem szabad éreztetni vele, hogy jaj de rossz, hogy most itt kell hagyjalak. Maga az érzés miatt aggódom... Ha pl elesik és nem mondom neki, hogy jaj-jaj semmi baj, hanem úgy csinálok, mintha nem történt volna semmi, akkor ő is jó eséllyel megy tovább és nem veszi fel a dolgot. Nyilván nem egy nagy borulásnál, hanem egy kisebb esésnél. Szóval tudom, hogy nem szabad mutatni, igyekszem is, remélem sikerül majd... Mindenkinek jobb lesz akkor az elválás... Én meg majd max apának elsírom magam :D

A gyerek születési súlyáról tudnék vitatkozni, hogy mi a jobb ;) Szívesebben szültem volna, mondjuk 1kg-al könnyebb gyereket :) Nyilván az ember nem választhatja meg, de sztem ne kívánj magadnak 4kilós csöppséget, ha simán akarod megszülni. Lesz ideje kint hízni, amikor viszont kijön a kisebb jobb ;) A kórházakban egyébként asszem úgy nézik, hogy 10%-ot veszthet max a pici a súlyából, addig nem pampognak miatta.

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Mégiscsak idejutottam én is egy picit :wink:

Bettica!
Nagyon jók a képek, a focilabda nagyon bejött Bencének :D

Kandi!
Drukk péntekre, hogy ügyesen forgolódjon Kicsicsodátok, és jól megmutassa magát! :wink:

Nekem pont a gyógyszertári krém ragacsos és sokkal nehezebben kenhető, mint a sudocrem.Abból olyan pici elég, sokkal jobban "hasznosítja" a bőre.
Lehet, hogy ezek a gyógyszertáriak sem egyformák, vagy bababőr függő is lenne?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Hírek:

Június 6-án, szombat reggel 5.45-re megérkezett Letícia lányunk. Sokat alszik, nagyokat szopizik, és lelkesen ismerkednek Marcival.

A szülésről annyit, hogy iszonyú sokan voltak, egy közös vajúdóban voltunk, és ügyeletes dokinál kellett szülnöm.
Már szerdán nagyon rossz lett a ctgm (keddre voltam kiírva), de a dokim elintézett azzal, hogy alszik a baba, a csütörtökit nem nézte meg, mert nem ért rá, pénteken meg elküldtek az ügyeleteshez megnézetni, aki azt mondta, hogy azonnal be kell feküdnöm, mert örüljek ha a cuccomért hazaenged. aztán 1-2 ctg után monitoroztak a szülőszobán, és azt mondták, ha rosszabb lesz, akkor szülünk, ha nem megvárjuk a dokimat, aki hétfőn jön haza. Aztán teljes éjfélkor meglepetésemre megjelent a szülésznőm, akinél Marcit szültem, és most szóltam neki, hogy esetleg szükségem lesz rá, és közölte, hogy be kell fejezni a terhességet mert olyan xar a ctgm.
Megvizsgált, közben elfolyt a magzatvíz, aztán vajúdtunk. Nagyon frontos idő volt. 6 vajúdó nő egy szobában! Az egyiket nagyon sajnáltam, mert tényleg iszonyúan szenvedett, és már jött ki a gyerek, amikor rohantak be vele a szülőszobára.
Végig ülnöm kellett, a ctg miatt, csaj wcre engedtek ki, meg egyszer sétálni 10 percre. Aztán kaptam oxitocint (fél 3 körül), mert nem voltak elég erősek a fájásaim, és végre bemehettünk egy egyszemélyes szülőszobára. 5.45 re megérkezett Letícia. Mindezek ellenére szerintem sokkal jobban viseltem a szülést mint Marcinál, és alapvetően szép élmény, igazából fél óra volt, amit talán kitörölnék, de az ki is törlődött. :D

A választott dokimon egy kicsit kiakadtam, a kórházban be se jött megnézni se, sőt a zárómat se ő írta alá. Az ügyeletes doki viszont nagyon rendes volt, a szülésznő mondta, hogy ő 1% adott annak, hogy nem csaszi lesz, hiszen végig az volt, ha romlik a ctg, megyünk a műtőbe, a doki viszont végig nézte a monitoron a babám szívhangját, és nagyon türelmesen figyelt ránk.
Kicsit furi volt, hogy a szülőszobán is igazából a szülésznő vezette a szülést, ő csak a legvégén jött oda, de rájöttem, hogy ez így sokkal természetesebb volt, mint Marcinál, mert jobban hagyott engem közreműködni. Marcinál majdnem hogy megszülték helyettem a gyereket, pedig még tolófájásom se volt.
Nagyon jó volt, amikor a végén a mellemre tették Letit. Marcinál ez is sajna kimaradt, mert őt inkubátorba kellett tenni szülés után.

Alapban jól vagyunk, van tejcsi is, fejnem se nagyon kell. Kicsit ráz a hideg állandóan, meg izzadok egyszerre. Ezt nem nagyon értem, mert hőemelkedésem sincs. Meg nagyon álmos vagyok, pedig napi 6-7 órát alszom, ha nem is folyamatosan. :roll:

Küldök egy képet Letiről. :D

Kép

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!
Gratulálok Letíciához. Sok-sok tejcsit és nyugodt éjszakákat kívánok!
mókica
 
 


Csillag!
A napokban voltál eszemben, hogy mi lehet veletek.GRATULÁLOK Letíciához!Sok-sok tejcit és nyugodt éjszakákat-nappalokat kívánok nektek, és hosszú, boldog életet a kislányotoknak!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Csillagfény!Gratulálok Nektek!Leticia nagyon kis édes...nem írtad a méreteit....vagy csak Én nem figyeltem?!

Zazzy!Hááát forgolódásból nincs hiány...az tuti....:wink:

Bettica!Nekem Nati sokat fogyott...csak infúziót kapott...így jól jött,hogy nem 2kg-os súllyal született....de még itt is(köztudott volt,hogy sokat fog fogyni) kis csalással jöhettünk haza....Inkább Én szenvedjek meg,mint Ő!!!Én is 4,2kg voltam!!!
:wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Csillagfény nagy gratula!!!! remélem minden okés lesz veletek!

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Csillagfény: Nagyon ügyesek voltatok! Gratulálok a szép kicsi lányhoz! A méreteit nem írtad :(

Kandi: Nem is azt mondtam, hogy 2 kilós legyen ;) Bencém 4200-vel született, szerintem 3200 jobb lett volna. Az meg nem törvényszerű, hogy KicsiCsoda is sokat fog fogyni. Bencét másfél napig infúziózták és így is mindössze 50grammal volt kevesebb, mikor hazajöttünk, mint a születési súlya volt ;)
Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, nem kell neki majd infúzió és igazi "szopigép" lesz ;)

Zazzy: Igen, Bence labda, lufi és kerék mániás :lol: Bármelyiket meglátja, már szalad is érte :) Mindegy, hogy az éppen egy másik gyerek kezében van vagy babakocsi kerék, neki az kell, meg kell tapogatni :) Rengeteg labdája van, az autók kerekeit minden sétánál ellenőrzi akárcsak a babakocsikét :D
Ja és a legújabb, hogy úgy szeretgeti meg az állatokat (kutya, macska, vadászgörény), hogy keresztül feküdne rajtuk :lol:
Mostanában meg úgy "beszél", sír, hogy gurgulázik közben :)
A favorit a buborék. Vettünk bubifújót és ha elővesszük, akkor fújni kell, hogy elkaphassa a buborékokat. Ha mi megunjuk, akkor balhé van persze :lol:
A gyógyszertári popsikenőcsből 2 féle van, amennyire én tudom. Gyógyszertáranként változó, hogy melyiket csinálják meg. Ja és attól is függ a keménysége, hogy mennyire van jól kikeverve, meg a hőmérséklettől is. Mi nem tároljuk hűtőben, ilyenkor nyáron nagyon könnyen kenhető ;) Egyszer kaptunk olyat, hogy tiszta göb volt az egész. Ilyen apró kis darabok voltak benne, durva volt maga a krém... :( Hát azt gyorsan elhasználtuk. Egyébként nagyon drága, egyszer kellett recept nélkül vennünk és 1700Ft volt asszem a 200grammos :shock:

Kép

Kép
bettica
 
 


Csillagfény: HATALMAS GRATULA :))))))))
Vendég
 


Csillagfény GRATULÁLOK!!!
Nagyon szép a leányzó neve!!!
Jó egészséget!!!


Bettica szép tortát csináltál!
Kiskincs lámpamániás és minden ami forog és nyomkodható írtó érdekes. Kukuríkút tudja édesen utánozni ,macskát meg taposná :lol:

Zazzy itt tubusos kék infantum krémet írnak popsikrémnek.

Anyoo Bettica Kandi,köszönöm lehet én vagyok túl szigorú apával :roll: nem is igazán nevelési kérdésekben van vita, néha azt érzem nem elég óvatos /körültekintő/ odafigyelő a gyerekkel.
jó éjt
Vendég
 


(izé... a nevelési kérdéseknél csak arra figyeljetek, hogy ne a gyerek előtt ütközzenek a vélemények... aki először lépett, az nyerte meg az aktuális csatát aztán a háttérben lerendezitek, de ha a gyerek látja, hogy nem értetek egyet valamiben akkor végetek...)
Vendég
 


Csillag! Gratula Leti babához.
Szülés előtt nekem is sokan mondták, ha a dokimat nem is hívatom be, de szülésznőm mindenképp legyen. Ezért hálás is vagyok, mert ő volt ott velem 13 órán át.

Bettica, nagyon cuki Bence. Nem is látszik rajta, hogy nyűgös volt!

Gyereknevelés, nálunk is vannak viták. Főleg az öltöztetésen. A férjem megkérdezi, hogy mit adjon rá, és ha netán leizzad, akkor engem okol, hogy "anyád már megint túlöltöztetett"

Kép
apple
 
 


Bencének boldogságos első szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Csatlakozom Huncihoz és Én is nagyon Boldog szülinapot kívánok Bencének!!!!
Kép

Na és mai kép....
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bencének nagyon-nagyon boldog első szülinapot kívánok!!!
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Kincs
Köszi!

Monee
Hát, igen. Ritkán jövök. Inkább csak olvasgatok. Írni az „anyatopikomba” szoktam inkább. :) Azért, ha jól emlékszem, neked sem lehet panaszod Ákos súlyára. :)

Rambóka
Hogy bírok 2vel? Hát nehezen, pedig Apa is itthon van most. Réka elég hisztis, néha nehéz kezelni. Ja, és napközben nem alszik. Úgyhogy hiába durmol Dóri kétszer is, estig nincs megállás. Na, nem panaszképp mondom. Ezek a tények. Persze, ha nagyon akarnám, akkor el tudnám altatni Rékát, viszont akkor este nem lehet lelőni. Így meg elég hamar elalszik. Viszont a kajálása horror. Ebből kifolyólag a kakilás sem megy könnyen, úgyhogy nálunk még elég távolinak tűnik a szobatisztaság elérése.
Jól gondolod, már nem Pécsett lakunk. Bp-i lakosok lettünk április 20-án.
Gyönyörűek a gyerkőceid!! Azok a kék szemek! Viszont Fruzsi hurkái sehol sincsenek Dóriéihoz (fú, de hülyén néz ez így ki) képest. Less át a "megint"-be, raktam fel róla képet.

Csakegy
Kölesgolyóról-az nem gond, hogy sós? Ui. én úgy tudom, 1 éves kor alatt nem ajánlott a sózás.
gtünde
 
 


Mindenkinek nagyon köszönjük a jó kívánságokat! Sok cuppanóssal átadtam Bencének ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Csillagfény!

Hatalmas gratu Letíciához!

Bettica!
Nektek meg boldog szülinapot! Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen tortát csináltál!!

Rambóka!
Fagyigépben mennyi fagyit lehet csinálni, és mennyi idő alatt?(gondolkodtam egy ilyen gépen, de nemtom megéri-e....)
Bár előbb még értékesítenem kéne a kenyérsütőt....

Bocsi, hogy most csak ennyi voltam, majd még visszaolvasok, annyit írtatok!
ezoterike
 
 


Ja, Zazzy!

Borostyánláncot én is onnan rendeltem, nálunk állandóan rajt volt Gergőn éjjel-nappal, néhányan ijesztgettek, hogy megfullad tőle, de én még nem láttam rövid nyaklánctól megfulladni senkit...
Hintőporozást anno mi sem vittük túlzásba... :oops:

Tényleg Rambóka, most jut eszembe!
Te ajánlod a fluortabletta szedését?
ezoterike
 
 


Ezoterike!
És nektek bejött a lánc???
Én nem a fulladástól tartok, csak hogy a kis hurkák között nem idegesíti-e, csak nyomja, nem?De eddig nem vettem észre hogy zavarná :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Kandi!
Nagyon csini vagy!Szép pocak!Lesz még nagyobb is ám! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Bencének BOLDOG SZÜLINAPOT :)

ezoterike: pont nemrég olvastam, hogy necces a fluortabletta... (gyakoribbak a csonttörések pl.)
Vendég
 


Csillag!

Gratulálok Letihez. Sok tejcsit és jó alvó babát kívánok!

Bettica!

Utólag is boldog szülinapot Bencének!


Ezo!

Fluortabletta nem necces.
A skandináv országokban évtizedek óta használják és sikeresen visszaszorították a fogszuvasodást, míg nálunk elég megnézni egy Mónika Show-t, h. lássuk a sikerességi rátánkat ebben a tekintetben. :evil:
A fluorpótlás Mo. területének nagy részén semmiféle veszélyt nem hordoz magában, mert az ivóvizeink többnyire igen alacsony fluortartalommal bírnak, a túladagolásnak (ami tényleg okozhatna csonttöréseket) még a halvány lehetősége sem merül fel.
De vannak egyes helyek (pl. Bár község és környéke), ahol nagyon magas a víz fluortartalma, na itt tényleg felesleges fluorpótlást adni, de szerintem (legalábbis remélem) az itteni gyerekorvosok képben vannak.
A fluor túlzott bevitele egyébként nem csonttörésekben jelenik meg elsősorban, hanem a fogak elszíneződésében. Van a fluorózisnak egy jellegzetes, fehéres-opálos elszíneződést okozó tulajdonsága (a sárgás-szürkés fogakat NEM ez okozza!), de az ilyen fogak viszont keményebbek és ellenállnak a fogszuvasodásnak (hogy vmi jó is legyen a dologban :twisted: ).
Azok a hangzatos cikkek, amik a fluor túladagolásával ijesztgetnek, inkább azon a problémán alapulnak, h. tőlünk nyugatabbra immáron több forrásból is hozzá lehet jutni a fluorhoz (ivóvíz, só, ásványvizek, fogkrémek, szájöblítők), így, ha vki túlbuzog, akkor van esélye túladagolni.
Hazai körülmények közt erre nem sok esélyt látok (fogkefe és fogkrémfogyasztásunk messze elmarad az európai átlagtól, fluorozott sót meg alig lehet találni a boltok polcán).

Szóval először is célszerű felhívni a helyi vízművet v. az Ántsz-t és megkérdezni, h. mennyi is az általatok fogyasztott víz fluortartalma (őnekik tudniuk kell), ha 0,75 mg/l felett van, akkor még véletlenül se adjatok fluortablettát.
Ha viszont 0,25 alatt van, akkor azért nem árt elgondolkodni a dolgon.

Lehet pótolni tabletta formájában.
De ha ún. gyerekfogkrémmel/tejfogkrémmel mostok fogat (oldalán az szerepel h. 500 ppm F), de a gyerek nem tud még köpni és a habot lenyeli, fogkefét leszopogatja (mint az én fiam), akkor azért jobb, ha nem adtok neki pluszban tablettát is (és a fogkrémből se nyomjatok neki egy felesborsónyinál többet a fogkefére!!!!).
Később viszont, amikor már tud köpni, lehet, h. érdemes elkezdeni a tablettát.
De én inkább a lokális prevenció híve vagyok, vagyis igenis minimum félévente elvinni a gyereket a gyerekfogorvoshoz, aki átnézi a fogait és leecseteli egy magas fluortartalmú lakkal.
Így a gyerek is szokja, h. matatnak a szájában, nyitva kell tartani, ugyanakkor nem fáj, nincs rossz élménye, és később is bátran be fog ülni. A doki viszont időben észreveszi a kezdődő lyukakat (gyerekeknél hipergyorsan tudnak nagy lyukká alakulni a dolgok és a szülő nem tudja megkülönböztetni nyálas szájban a krétafehér felpuhulást a normál fogfelszíntől!) és még akkor be tudja tömni, amikor semmilyen szurit nem kell hozzá adnia.
A lakk fluortartalma pedig beépül a fogzománcba és ellenállóvá teszi azt a fogszuvasodással szemben.
Így mindenki csak nyer a dolgon.
Uff, én beszéltem.


Fagyigép kb 1 l fagyit tud, kb. fél óra alatt.
Viszont a tál fagyasztórészének kell legyen hely a mélyhűtőben, mert 24 órával a fagyikészítés előtt be kell tenni, h. lehűljön.

Tünde!

Megdöbbentem!!!!! :shock:
Nem semmi hurkagyurka (vagy inkább Hurkadorka? :wink: )!
A nagytesó viszont nálunk is girnyó. Úgy kell belekönyörögni néha a kaját.
A hisztik nekem is ismerősek! :twisted:
Bár most speciel a kicsi rágja a lábam, h. őt vigyem fel a padlásra...... :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: