Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Öltöztetés: nálunk az a gond, h Ákosnak nagyon izzad a lába, ezért 2-3 rugit elvágtam és azt adom rá egy body-val. Én is sokat agyalok, mikor mit adjak rá, mert szopi közben mindig leizzad, autóban nem is beszélve.

Dimet, úgy gondoltam nem vágatom le a hajam (még most), várok hátha elmúlik (de ahogy Bettica is írta, szerintem attól nem fog kevésbé hullani). Csináltattam a MMben egy vérképet, most várok a TSHra.

Csakegy, BLW engem is érdekel.

Kép
apple
 
 


BLW: Baby Lead Weaning - így könnyű rákeresni. Régen volt egy topikom az indexen de behalt aztán találtam egy másikat a mamamin, most oda írogatok (igazából már csak ott fórumozok kivéve a politizálást, arra ott az index, ott lehet a legjobban anyázódni :twisted: )...

http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=30
Vendég
 


Egyébként nem kell hozzá igazán semmi extra tudás: egyszerűen hagyni kell a gyereket kibontakozni és olyan kajákat kell a kezébe adni (elépakolni) amit kézzel is meg tud enni és nem akadhatnak a torkán (pl. majdnem pépessé főzött répa, krumpli stb.)...

(ideológiai háttér: ha pépesítünk, "összetörjük" az ízeket, ha meg többféle ételt ömlesztünk össze, összekeverjük a színeket, minden unalmas pasztelszínű és semmilyen ízű lesz - és/vagy a legerősebb íz fog mindenben dominálni így a gyerek nem fogja élvezni az evést, nem tud rájönni arra, hogy az evés lényegében egy jó szórakozás, leginkább egy letudandó dolognak fogja tartani (ld. mindenféle trükkökkel belapátolják a szájába a kaját) - plusz nem jön rá, hogy pl. egy főzelékben mi nem ízlett neki így könnyen lehet, hogy pl. a paradicsomos káposztában ha nem szereti a paradicsomot, a káposztát is élből el fogja utasítani... ld. pl. a tökfőzelék és a kapor esete (a mai napig se bírom megenni pedig szeretem a tököt... de gyerekként pont a főzelék miatt állandó bojkott alatt állt minden aminek köze van a tökhöz).

Plusz ugye azt se szabad elfelejteni, hogy ha egy gyerek puszta kézzel eszeget már 6 hónaposan akkor gyönyörűen fejlődik a finommotorikája stb. stb. stb...)

Na tömören ennyit a BLW-ről... (bár szerintem már írtam róla:)
Vendég
 

 
 

BLW-t ismertem és a mamamit is szoktam olvasgatni :wink:
Vendég
 


hajrá hunci :)
Vendég
 


Jaaa... szobatisztaság.

Nálunk elég faramucin megy a dolog. Lilla pontosan tudja mi hogyan működik, mire való a WC, bili, néha ha olyanja volt hajlandó is volt ráülni - és egyszer véletlenül még bele is pisilt. A klotyómanó etetése viszont egyre kevésbé volt vonzó, a WC-papír és a popsitörlő WC-be dobálása annál inkább, az viszont már nekem nem vonzó eg idő után (fél tekercs papír, fél doboz törlőkendő 5 percnyi ücsörgés alatt...)

Úgyhogy utánaolvastam és volt egy módszer ami megtetszett. A matricázás. Nem szeretem ezt a módszert, valahogy olyan mintha érdekcselekvővé nevelné a gyereket - most viszont praktikusnak tűnt.

Ma nekiindultunk, else**eltünk 2e pénzt és vettünk vagy 10 féle műgyantás, csillogó-villogó matricát. Gyümölcsöket, halakat, virágokat, madarakat stb.

Lillának szépen elmagyaráztuk, hogy ha ráül a WC-re akkor kap egy sima virágos matricát (nem túl volzó, sima papír, sokszáz darab volt talán 300), ha viszont bele is pisil a bilibe, a csillogó matricák közül választhat egyet. Ha bele is kakil akkor sokat.

Délután kapásból kétszer kikérte magát a WC-re (wow :) ) semmi produktum. Fürdés után viszont megkérdeztem tőle, hogy kéri-e a bilit (soha nem kéri!) és iiiigen, kérte:) Rá is csücsült, miközben kifejtette, hogy ő most pisilni fog és neki a nagy csillogó méhecskés matrica kell. Türelmesen várt, aztán tadaaaam :) egyszercsak büszke tulajdonosa lett a kiszemelt méhecskés matricának :)

Úgyhogy éljen a matricázás :))))
Vendég
 


Csakegy!

Gratula!
Csak meg kellett találnotok a megfelelő jutalmazási rendszert. :lol:

Az érdekelne, h. hogyan eszi Luca a hajdinakását kézzel? Azt ne mondd, h. kanállal, mert akkor eldobom magam! :twisted:

Fruzsi már egész jól halad a gyümölcsös kajákkal, de a zöldségesektől úgy öklendezik, mintha mérgezőek lennének.
Úgyhogy most a ti nevelési elveitekkel ellentétben én bizony belekeverem a répapürét a banános almás bébikajába és így egyre növelem a mennyiségét. Most tartunk 1:3-nál.
De ha olyan gyümölcsöst adok neki, amiben az alma dominál, akkor üvöltés van és szájzár, szóval a falánk fiam után ez kissé nehezen megszokható.
Tegnap kapott tojásmentes babapiskótát.
Hát azt le kellett volna filmezni! Amikor sikerült belőle egy icipici darabot leharapnia, úgy megijedt, h. nekiállt sírni. :lol:
Később aztán apránként szétcsócsálta/szétkente. Nem tudom, mennyi jutott belőle a szájába, de a bodyján volt belőle bőven.
Kölesgolyót még nem merek, mert szerintem betolná a szájába és nekiállna fuldokolni, talán veszek bulátát, azt legalább vissza tudom húzni, ha balul sül el a kísérlet. :twisted:

Ja! Akartam már kérdezni, h. Lilla ekcémájával hogy álltok?
Mi szombaton visszük Gergőt gyerekbőrgyógyászhoz, h. végre már derüljön, ki, h. mi is az a bigyó a fején. (eddig seborrheás dermatitisnek diagnosztizálták, de egyre rondább és már 3 van, ráadásul megjelent a külső hallójáratában is :shock: ). Még jó, h. nem viszket neki!


Tünde!

Jó, h. jössz!
Az én lányom sem tendál az éhhalál felé! A combjait egy szumós is megirigyelhetné!

Hogy bírsz kettővel?


Zazzy!

Nálunk body+ zokni az éjszakai ruházat, hozzá egy nagyon vékony frottír törölköző (egyoldalas frottír bébi kifogó).
Nappalra tegnap csak egy napozót kapott, mert itt iszonyú meleg volt.
Én próbálom inkább alulöltöztetni (bár anyámék szerint még így is néha túlöltöztetek :? ), mert a fiamnak annó nagyon kipöttyösödtek a hajlatai, ha túlmelegedett.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


szió

csakegy megnéztem a képeket a mamamin, óriási:) szép kék szemek, nagyot nőtt luca
bár én bevallom nem szeretem ha minden kajás kiskincs körül, így ezt a módszert én nem tudnám alkalmazni, :oops: :oops:
lillánál matricás motiváció csillagos ötös!!!
Vendég
 


Na akkor ide is berakom a képet amin Luca épp elégedetten hátradől a hajdinakása után:) (ebben benne van a válasz a hogyan kérdésre:)

Kép

ÉÉÉÉs igen, már próbálkozik a kanállal is - és meg kell mondanom, ügyesebb mint anno Lilla volt - na ja, Lilla csak minket figyelhetett, Luca viszont Lillát lesi folyton így gyorsabban is tanul.

Glutént még nem kap. Lilla anno 1 évesen kapott először, azóta meggyőztek, hogy ezt a határt vigyem le 8 hónapra mert az se jó ha túl későn kezdi el - így mi még kilőttük a bulátát (igazából nem tudom mikor adok majd neki először...). A kölesgolyó egyébként azért jobb mert szó szerint takony állagú lesz a szájában (undorító... főleg ha ezzel a takonnyal összeken valamit... az még nálam is kiveri a biztosítékot :) ).

Lilla ekcémája: a tavalyihoz képest lényegében mintha nem is lenne, nem viszket, nem csúnya csak akkor veszi észre az ember ha végigsimítja a bőrt és azt is csak a hasán úgyhogy én biztosra veszem, hogy kinőtte - kinövi véges időn belül. Tök fura, hogy végre egy szál pelenkában is rohangálhat :)

Luca lába az ami nagyon száraz (a rohadt 2. oltás óta!), de azt kenegetem és úgy tűnik ez bőven elég...
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy: Nagyon ötletes vagy ;)
Luca vmi fergeteges, ahogy néz :D Azok az óriási kék szemek :roll: Hát nem semmi :)

Gondoltam itt az ideje, hogy a fiam megpróbáljon egyedül enni falatkákat. Hááát, eddig is próbálkoztunk, de gondoltam itt az ideje, hogy rendszeresítsük a dolgot. A kölesgolyót szépen a szájába tette eddig is, de a kenyér, kifli, alma darabkákat vmiért nem. Illetve néha igen, de még ezzel a mennyiséggel nem lakik jól.


Tegnap este óta látványosan szenved, enni alig akart, ma reggel már nem is evett. Bekukkantottam a szájába és hát a felső fogacskájának már nem csak a sarka van kint, hanem a fele. Sztem alul is történik vmi, mert állandóan csettint a nyelvével, ahogy tapogatja az ínyét ;) Lassan 4 foga lesz, remélem ez most már tényleg hamar megtörténik, mert én fogok ideje korán megőszülni :D
Lehet nem most kellene kísérletezgetnem vele az önálló evéssel... :roll:

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica: és az megnyugtat ha azt mondom, hogy ha darabosat kajál azzal a fogínyét is maszírozza? :))) (én Lucának szogtam egész, megpucolt almát is adni... enni nem tud még belőle de rágni tudja .... na most egy majdnem egy éves már rágcsál is belőle, az extra jó :)

(CSAK: arra figyelj, hogy ha valami megakad a torkán akkor ki tudd kapni belőle. Nem kirázni hanem egy határozott mozdulattal benyúlni és szépen kikanalazni. Durván hangzik de nem vészes, nemrég corn flakes-t szedtem így ki Luca torkából, lényegében észre se vette, ugyanúgy falatozott tovább :) (mondjuk nem a torkából hanem még fenntebbről, feljebb szokott igazából a kaja megakadni amitől öklendeznie kell szegénynek)... az a lényeg, hogy rövid körmei legyenek az embernek és ugye tiszta kéz :) ja, és erős idegek :)))) (ez iszonyú ritka plusz akkor fordul elő ha a gyerek olyan kajához jut amihez még nagyon nem kéne neki - nálunk is Lilla gyömöszölte Luca szájába a corn flakest...)

Jaaa... és szerintem olyankor a legjobb ráhagyni az evést amikor a legdrámaibb a helyzet... mert olyankor tud az ember a legtöbbet ártani az erősködéssel.
Vendég
 


csakegy almával már fuldokoltunk párszor pedig csak 1-2harapásra adtam neki oda, nekem nincs idegzetem, kicsid beparázok hogy mi lett volna ha nem tudom időben kikaparni a torkáról :oops: :oops: :(

Rambóka nincs képed Gergő foltjairól, psoriasis?

Mede nc ét udvarra tettük kis vízzel, erre elbújt a nap..remélem délután jó idő lesz! 8kiskincs is aktívan pötyögtetne)

Bettica készülődtök? Képet raksz majd ide?

Hunci vonalzód sztrájkol?
Vendég
 


Csakegy: Tudom, hogy ezzel még az ínyét is tudja masszírozni, csak az a baj, hogy ezeket abszolút nem teszi a szájába. Szájzár és kész... Eddig a kekszet is simán elnyammogta, a kiflicsücsökkel sem volt gond, azt is szopogatta, rágicsálta. De most nem kell neki semmi :( Ezért írtam, hogy lehet nem most kellene elkezdeni... Na persze a játékait csócsálja, amikor csak tudja... Lehet "elejtek" egy két szelet almát a habtapiján, hátha ráveti majd magát. Aztán max ha már nem ódzkodik tőle, akkor ugyanezt eljátsszuk a székében is...
Egyébként a darabos kajákkal nincs nagy gond, már ha nem kanalazni kell :) Tegnap a milánóimból kapott úgy, hogy villával összetörtem kicsit a tésztát. Evett pár kanállal belőle, aztán jöhetett a saját pépes ebédje. De ha abban van rizs pl, akkor már vége a világnak és öklendezik... (Viszont, ha mi esszük a rizst, akkor kér belőle és pár falatot simán becuppog... Ki érti ezt?)
Minden esetre pár szelet répát megfőzni a levesbe és ebéd előtt odaadni neki nem nagy kunszt, max nem eszi meg ;)

Kinccsel egyetemben és sem bírom, ha a gyerek tokától bokáig kajás. Bár mostanában egyre többször van, mert kaja közben nem lehet neki kezet, homlokot törölni, különben visítás van :D Úgy látom még apának is szoknia kell ezt a képet :lol:
Vhol láttam olyan felsőt, amit hátul kell összehúzni. Van ujja, leér eléggé, hogy pl a nadrágját ne kenje össze. Azon gondolkodom, hogy veszek pár nagyobb pulcsit és elvágom hátul, varrok rá tépőzárat és jó lesz az előkének... Így nem kellene minden evés után átöltözni ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kincs: Persze hozok majd képet ;) Holnap csinálom Bencének a tortát. Végülis túrótortát akarok csinálni majd, kaptam jó kis receptet hozzá ;)
Adtam Bencének pici (kb 30ml) tejet pár napja a reggelijébe, de hasmenése volt másnap (gondolom attól, bár a fogával is szenved egy ideje az is lehetett), így sztem a tortából is mellőznöm kell majd a tejszínt (teszek bele joghurtot helyette, biztosan nem lesz így olyan finom, de hát ez van). Gondolom nem fog belőle sokat enni, de ha a tejet nem bírja, akkor a tejszínt még annyira sem fogja tolerálni...

Kép

Kép
bettica
 
 


Jaaaa.... ezt olvastátok már?

"Sólyom visszadobta a gyes-törvényt
2009. június 11. | csütörtök
Sólyom László köztársasági elnök nem ért egyet gyermekgondozási segély (gyes) időtartamának három évről két évre csökkentésével, ezért nem írta alá a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényt, valamint az egyes szociális tárgyú törvények módosításáról szóló jogszabályt - közölte Köztársasági Elnöki Hivatal.
hirdetés


Az államfő azért nem írta alá a törvényt, nem mert nem értett egyet a gyes jogosultsági idejének háromról két évre csökkentésével. Döntését levélben tudatta Szili Katalinnal, az Országgyűlés elnökével.

Sólyom levelében azt írta: a törvény célja az anyák foglalkoztatottságának növelése, és nem a költségvetés egyensúlyának helyreállítása. Sólyom a kisgyermekes anyák munkába állásának támogatását fontosnak tartja, az erre irányuló intézkedések mind a családok, mind pedig a gazdaság egésze szempontjából kedvezőek lehetnek - fogalmaz levelében.

A köztársasági elnök szerint azonban pozitív, ösztönző intézkedésekre van szükség, és nem olyanokra, amelyek kényszert jelentenek. Ilyen pozitív intézkedés a bölcsődei férőhelyek számának növelése, a családi napközik létesítésének támogatása, a családi gyermekfelügyelet új formáinak megteremtése, a részmunkaidős munkavállalás lehetővé tétele, illetve támogatása, és az internetes távmunka ösztönzése is."
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, nem tűntem el, csak kicsit érdekesek a napjaink. Ádám nem akar aludni napközben. Tegnap reggel 8-tól este 8-ig csak egy 2,5 órást aludt délelőtt. Délután meg tiszta nyügi, semmi nem jó neki.

Próbáltam visszaolvasni, nem tudom mire emlékszem.

Kandika, nagyon szépséges a pocid!!! És szerintem is mutogasd csak nyugodtan, legyél rá büszke!!! Csini vagy nagyon!

Zazzy, éjjel én rövidujjú bodít és egy agyon vékony ujjatlan rugit adok Ádámra egyelőre, takaró nincs mert pilllanatok alatt lerúgja magáról. Ha még melegebb lesz jövő héten akkor csak a body-zokni összeállítást kapja majd.

Csakegy, nem akarok belevau, vitatkozni sem akarok, elfogadom hogy így állsz az oltáshoz, de azért mindent nem lehet arra fogni! Értem ezalatt hogy Luca bőre a 2 hós oltás után lett szárazabb :shock:
Ha jól tudom, Te Budapesten laksz, az ottani víz minősége pedig olyan, amilyen. Inkább azt kellene okolni szerintem!

Dorka fél éves koráig anyuéknál laktunk. Ott a falunak saját hálózata van, saját kúttal. Semmi baja nem volt Dorkának.
Ideköltöztünk, itt mi is a budapesti szennyvizet kapjuk. És nem sokkal később Dorka bőre ekcémás lett!!! Akkor én most a fél éves oltást okoljam?! (ő még a régi oltási rend szerint kapta)
Ádám már ide született, és ő is ekcémás lett :? de ő nem fél éves kora után, hanem egész korán, pici babaként. (és itt rengeteg az ekcémás gyerek csak itt a lakóparkban is, anyuéknál nem hallottam egyről sem - pedig ők is kapnak oltást!)

Bettica, túrótorta jó ötlet! :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


anyoooka: üdv :)

(Luca bőre -bizonyíték nincs- de attól lett gáz, a szárazság már csak a lecsengése az oltási reakciónak... fürdetni alig fürdettem mert visított ha vízközelbe került, szappan és ahsonlók nélkül, szűrt vízzel lett jellemzően lemosva... de nem ematt ellenzem a oltást, ez lehet egyéni érzékenység kérdése is mi meg beszoptuk ... )
Vendég
 


Csakegy: olvastam, akárcsak a folytatást, hogy ha még1x megszavazzák, akkor az államfőnek alá kell írnia... túl nagy a támogatottsága ennek a törvénynek, picit dolgoznak rajta és újra megszavazzák, Sólyomnak meg alá kell majd írnia :(

Anyooo: Hogy vannak a kicsik? Minden rendben?

(Off: Kész vagyok... Apa most szólt, hogy végre, másfél hónap várakozás után, elkészült a notebookom a szervizben. Sz.r a vinfos rajta, dehát egy telepítéssel megoldjuk a problémát. Erre nem akar felmenni rá a szoftver, mert olyan jól megcsinálták a gépet :evil: És a legbosszantóbb, az az hogy a csajszi, aki kiadta neki a képet, mondta hogy lehet hogy újra találkoznak hamarosan, mert a gépben alaplapot kellett cserélni és a gyártó elég sok rossz alaplapot küld nekik... Ha tudják, hogy nem biztos, hogy jó lesz, akkor miért nem teszteli le kiadás előtt? Mi a garancia arra, hogy ha visszavisszük, hogy még mindig rossz, akkor nem fognak megint egy rossz alaplapot beletenni???? :evil: :evil: :evil: Hozzátenném, hogy nem egy kis noname notebookról van szó... Várhatok ismét másfél hónapot a gépemre, mire visszakapom letelik a garanciája. Az eredeti hiba pedig az volt, hogy a kártyaolvasó kontaktos volt, kellett nekem garanciálisan megcsináltatnom... :( Törődtem volna bele, hogy ilyen és kész...)

Kép

Kép
bettica
 
 


Csakegy!

Luca már így ül?
Fruzsi még csak az autósülésében kap enni (keni is össze rendesen), mert az etetőszékben még nagyon csúszik össze.
Ma kapott banánt, egy darabig csócsálta, aztán leharapott belóle egy kis darabot, azzal még megküzdött, de utána annyira betolta a szájába, h. elkezdett fuldokolni. Na onnantól semmi nem volt jó.
De legalább elkezdtük a dolgot.

Bettica!

Sajnos nem úszható meg a kajával összekent gyerek.
Előbb-utóbb muszáj lesz kanalat adnod a kezébe, akkor pedig megy mindenhová. De minél előbb adsz kanalat a kezébe, annál hamarabb tanul meg vele enni.
Azért is jobb mielőbb, mert eljön az az idő, amikor az evésnél sokkal érdekesebb lesz azt nézni, ahogy a kaja a földön landol. És onnantól a kanál nem arra szolgál majd, h. a kaja bejusson a baba bendőjébe, hanem igen alkalmas eszközévé válik a kaja minél messzebb történő eljuttatására. :twisted:
Nekünk nagyon bevált az etetéshez az Ikeás békás előke
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40084861
Ezért a komoly összegért kapsz csőrös poharat és függőleges falú tányért is (ez a kanalazás miatt fontos, a picik nem nagyon tudnak lejtős oldalú tányérból kanalazni, csak kiterelik belőle a kaját az asztalra).
Azért is jó, mert a gyerek vissza tudja gyűjteni az előkében maradt gyümölcsöt is saját magának.
Ilyen volt:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hű, Rami én ezt még nem láttam, pedig már voltam az ikában párszor... Ennyit tényleg megér. Mondjuk a merev előkék nekem annyira nem jönnek be, viszont elismerem, hogy praktikusabb, mint egy pamut...
Ha esetleg járok ikeában majd egyszer biztosan beszerzek egy ilyet, bár attól tartok ez sem mostanában lesz... Mindenesetre köszi az ötletet!

Kép

Kép
bettica
 
 


Most van piros és fekete színben is, bár nekem azok nem tetszettek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na rakok én is pár frissebb képet:

Kép
Jól mutat a baba a málnapiroson

Kép
Megcsókoljam vagy még várjak vele pár évet?

Kép
Kibújás vagy bebújás, ez a gondom óriás.....

Kép
Kuka, avagy hogyan vegyük fel az őszi sapkánkat anyai közbeavatkozás nélkül (és ragaszkodjunk is hozzá egész délelőtt a 32 fok ellenére) :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hogy Gergő mekkorát nőtt :shock: Ezen mindig ledöbbenek ;) A békás kép nagyon bejön. Nem félt tőle?
Fruzsi tényleg nagyon jól mutat azon a bordó pléden/takarón!
Hihetetlen, milyen kék szemük van ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Szia Anyoo!! :)

Rambóka írtó büszke szülei lehettek a két gyerkőcnek!!
Jól kihúzod magad ha utcán menetel a család? :)
Gergő hatalmas csupamóka :) bíííkától félnék
Fruzsi málnapiroson sapekban zabálnivaló!!
És a szemöldöke szép leányzós!

jó éjt mindenkinek! viharmenteset!!
Vendég
 


csakegy, mennyit nőtt a kisebbik csajszid!! tiszta lilla, vagyis mégsem, de mégis :D

rami, látom magam előtt, hogy fruzsi meg gergő nagyobb korukban is mennyi mindennel fognak őrületbe kergetni :D fruzsi szerelme slesz gergő haverjaiba, együtt mennek bulizni...stb...hihihihi:)

bettica, türelem. éhen nem fog halni a gyerek! szegénykének a foga is fáj, tuti. de majd ráérez az evés ízére :)
zsuzsinak is volt ilyen időszaka. frász jött rám, de aztán leszartam-bocs-. és megjavult.

vihar van.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Bettica: NE VEGYÉL IKEÁST!!! (törik... tiszta pénzkidobás!!! Mi 2 szett után feladtuk...) Vonulj el inkább egy Brendonba (vagy az outletbe) és vegyél egy ugyanígy kinéző szilikon Tomee Tippee-t. Az 1200 pénz viszont elnyűhetetlen (nem törik, nem szakad, jól bírja a mosogatógépet) plusz nem vágja a gyerek nyakát (az Ikeás vágta Lilla nyakát) plusz összetekerve akárhová helytakarékosan szállítható... (akkor vegyél ikeást ha a békás tányér miatt veszed, az tényleg nagyon aranyos, nálunk nagy kedvenc - a csőrös itató borzalmas, alig lehet levenni a kupakot, füles pohárként OK de a teteje nélkül...)

Rambóka: Fú... Fruzsi tiszta Gerő... (tiszta Rambóka?) Gyönyörű gyerőcök :)

Lucát kb. 2 hete ültetjük (megtámasztás nélkül - de csak az etetőszékben), már nagyon profi, de forogni még mindig nem forog... (ez nekünk havi 8e-be és 2 óra üvöltésbe kerül úgyhogy összekaphatná magát végre:) Elvileg tudna forogni csak nem akar, a matrica meg hidegen hagyja :))))

Dimet: na ijesztgesd még Rambókát :) (gondolom már náluk is hegyezik a vadászpuskát...)

Luca csak most kezdett el néha (1-1 szögből) Lillásodni, az elején az égvilágon senkire nem hasonlított... (tiszta vörös volt, pici szürke szemekkel, marha vékony szájjal és iszonyú kerek fejjel :))))
Vendég
 


Bettica, köszi, gyerkőcök jól vannak - gyorsan le is kopogom!!! Odaát a tévézős kép annyira édes Bencéről! :)

Rambóka, nagyon jók a képek! Gergő nagyon nagy fiú már! :) ÉS Fruzsi tiszta tesója! Utsó előtti képen mintha a kis Gergő kukucskálna!

Én is hoztam pár képet!
Kép
Kép két kiskutya :)
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


anyoooka: mennyire hasonlítanak egymásra :))) Dorka nagyon vagány lánynak tűnik :)
Vendég
 


anyooo, nagyon szépek a gyerkőcök!!!

front, alvás katasztrófa volt...még zsófinak is :(

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Anyoo ti is sokat nőttetek, jól eljátszik a két gyerek? úgy látom igen :)
Ádám nagyon olyan tüneményesen mosolyog!

Lányok 3hónapja új védőnőnk van, furi figura de a munkáját jól akarja végezni! (az előző nem is akarta)
Első találkánkon minden rendicsek volt.
ma a másodiknál kicsit felment a pumpám, az ajtón belépve közölte hogy a gyerek kicsit alulöltözött :shock: zokni, body,térdnaci..szte hideg van... :roll:
Aztán kiakadt,hogy négyszer szopizunk még.....miért szoptatom??
ha van tejem és én szeretem szoptatni nem mindegy neki??? :x Azt is kérdezte,hogy víz helyett szoptatok,csak akkor tejcsit iszik kiskincs?? Mondtam nem adok neki vizet(ásvány vagy csap) Miért adok csapvizet?? miért nem gyümölcslé vagy tea? :evil: :evil: kérdeztem,hogy mivel jobb a tea mint a víz..csak nézett.
Csajok nagyon maradi, kőkorszaki és elmebeteg anyuka vagyok??????????????????????????????????
Minden gyerek édes kekszeket, túrórudit, krémtúrót,pudingot, édes cukrokat és lötyiket eszik a környezetemben, kiskics ilyeneket nem is látott....hiányt szenved vmiben????kárá származik belőle??? én úgy gondolom nem, ráér még édes és mű vackokat enni lesz rá lehetősége... mondjátok meg ha hülyén gondolkodom szerintetek!!!!!!!!!?????????
Sztem ízvilága sem sérül mert mindent megeszik, savanyú uborkától a cseresznyéig minden jöhet,nem volt olyan kaja amit kiköpött volna.
Vendég
 


Kincs: jól csinálod, a védőnő meg azt mond amit akar, bólogass és felejtsd el...
Vendég
 


Sziasztok!

Kincs!

Én is pont a napokban gondolkoztam el ezen... hát milyen anya vagyok én, hogy a gyerekem mindenből natúrt kap, nem adok neki kaja közt rágcsikat, édes löttyöket, teát. Víz, natúr joghurt, esetleg gyümölcs bele, nem adok mindennap husis kaját, sőőőt, többször kap csak zöldséget ebédre, mint nem. :) Aztán meggyőztem magam, hogy amég én tudom irányítani ezeket a dolgokat, addig nem kap ilyeneket, aztán majd ha már nem tudom irányítani, akkor próbálom úgy terelni a csemetét, hogy a sok szar közül a kevésbé szarokat egye. Ennyi. Más véleményét meghallgatom, de úgyis az lesz, ahogy én gondolom, jónak.
Védőnéni no comment. Gyanítom ő ugyanúgy könyvből tanulta a munkáját, mint a mi védőnőnk. A mienk is normális és jól akarja végezni a munkáját, de nincs gyereke és ezzel szerintem mindent el is mondtam róla.

Gyermekem joghurt fan, elég súlyos módon. :) Natúr vagy gyümölcsös, tök mindegy, kiabál, ha nem lapátolom neki a megfelelő sebességgel. :lol: :lol: Eddig is mindent megevett, de messzemenően ez a top kaja. :D Még jó, hogy nem a lazacot szereti ennyire. :lol:

Mennem kell, ebéd idő van. :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee: Lilla is nagy joghurtos de a kefír az abszolut kedvenc :)
Vendég
 


Kincs: Hagyd a fenébe. Én is azon az elven vagyok, hogy inkább szeresse meg a natúr, cukrozatlan ízeket, így jó eséllyel túl édes lesz neki a többi sz.r édesség... Én próbáltam natúr csipkebogyóteát adni Bencének télen a C vitamin miatt. Néha megitta, de inkább a vizet kérte. Én ennek örülök, igyekszem az ő ételeit cukor nélkül és a lehető legkevesebb sóval készíteni, inkább fűszerekkel ízesítek. Sajnos mostanában csak a cukkini, sütőtök és gesztenye megy neki :( Végülis legalább eszik...
Szvsz teljesen jól csinálod, nem kell már most az édes ízekre szoktatni a gyereket ;)

Monee: Joghurt nálunk is favorit! Ha meglátja a dobozát, már hiszti van, hogy mi az hogy még nem kanalazom a szájába :lol: Dugiba nem is tudok megenni egyet, mert tuti lebukok :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Tegnap nem tudtam jönni, és hű mennyit írtatok!És mennyi gyönyörű gyerkőc! :wink:

Rambóka!
Azok a gyönyörű szemek mindkét gyerekednél!Lesznek hódolók dögivel! :D

Csakegy!
Jesszus, ez komoly, hogy egy gyerek így néz ki evés után??? :lol: Asszem én erre nem vagyok felkészülve! :roll:

Anyoooka!
Neked meg hihetetlenül hasonlítanak még mindig!És érdekes, hogy mégis Dorka gyönyörű kislány, Ádám meg kis huncut édi kölyök! :D

Ahhoz képest, hogy front van ma meg tegnap éjszaka először átaludta Lara az éjszakát :wink: És úgy, hogy fél 7 -7 körül evett utoljára.Olyan ügyi!
Viszont apa megint itthon volt egy hét szabin, tegnap ment először nappalra, és az "apakomplexus" megint előjött(pedig már rég nem)Délelőtt még nem volt semmi gond, de fél egy körül tudatosult benne, hogy még egy percre sem látta apáját, és semmi nem volt jó, gyakorlatilag kézben volt este 7ig :shock: Naggyon gáz volt.Egyszer bírtam elaltatni apa hangjára(telefonos videó).Remélem ma éjszaka nem lesz gond.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ja!Azt kifelejtettem, hogy az éjszaka átalvása után a délelőttünk úgy néz ki, hogy max.egy órát bír ki evés nélkül. Nem tud egy maratonit produkálni, hogy teletömje a pocakját, inkább óránként kevesebb.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Hehe... a jogurt tízórai után kb. a hajamra kenhettem a spenótot ami ebéd gyanánt volt felszolgálva. :twisted: Evett egy keveset a frankfurti levesem kelkáposztájából, krumplijából - álá BLW -, de ennyi volt az ebéd. Igaz tápi sem kellett neki, úgyhogy valszeg nem is volt éhes.

Zazzy!

Neeeem, nem feltétlenül így néz ki egy gyerek evés után. :twisted:
Luca ezt saját maga produkálta amikor próbálta megenni a hajdinakását kézzel, ha jól tévedek. Ákos csak áll-orr-szem alatti körben szokott mázas lenni, ha én etetem :lol:

Tegnap itt olyan vihar volt megint, hogy húúúúúúúúú. Megint elkezdte a szél lefújni a cserepeket a tetőnktől. Egyszer úgyis elviszi. :? (Régi tető, nem is lenne nagyon baj, ha elvinné. :twisted:) Csomó fa kidőlt, letört, félbetört. A fákat sajnálom a legjobban. :(

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Kincs!

Én azt kérdezném, h. egy 1 éves gyerekhez miért jár még ki a védőnő? :?
Azért ennyi idő alatt már kiderült volna, ha nem jól gondozod. Dokinénihez meg úgyis megy az ember néha tanácsadásra, ha másért nem, popsikenőcs receptért :twisted: .
Szóval nem igazán értem, h. mi köze hozzá, h. mit iszik a gyerek.
Azt megérteném, ha ki lenne akadva, mert kólát töltesz a cumisüvegébe (ezért én is ölök), de a csapvíz nem rongálja a fogakat.

Az ásványvízzel viszont vigyázz, mert a legtöbbnek túl magas a nátriumtartalma! Vannak a babavizek és van egy v. két sima ásványvíz, ami alacsony nátriumtartalmú. Fejből nem tudom, de majd megkérdem a gyerekorvos barátnőmet, ő utánanézett a dolgoknak.


Egy kajatipp (én is várok tőletek!):
Gergő imádja a tejberizst. De már untam, h. mindig kakaót kap rá.
Úgyhogy kipróbáltam gyümölccsel.
És működik. Akkor is, ha a meggy jóval savanyúbb, mint a megszokott porcukros kakaó.
Télen fagyasztott kék áfonyát tettem bele. Élvezte, h. lila lett tőle.
De kapott már körtét is és szilvát is, amihez tettem neki bele fahéjat is. Szóval még egy ilyen egyszerű kaját is lehet variálni.
Meg ezzel talán azok a gyerekek is rávehetők a gyümölcsevésre, akik nem hajlandóak egyébként megenni a gyümölcsöket.

A másik nagyon bevált dolog a turmix. Pláne színes szívószállal!
Mehet bele bármi. Banán öszibarackkal, eper áfonyával, meggy csokival, körte fahéjjal, vagy csak úgy vegyesen akármi.



A múltkor megszivattam a kölyköt.
Kiszúrta, h. a mamáéknál van Nesquik (én jobban szeretem E szám nélkül csinálni a kakaót, holland kakaóból és cukorból, semmivel nem tart tovább megcsinálni, mint a Nesquikből). Hogy őneki olyan kell.
Namondom el vagyunk veszve! :? Hiába aligtévézik, a tecsós reklámújság elején ott figyelt a nyuszi.
De úgy gondoltam, h. nem kell most rászoknia.
Úgyhogy csak másfél kanál port tettem a tejébe, ami így nem volt elég édes. Vissza is adta, h. nem jó. Úgyhogy Nesquik egy időre letudva. :twisted:
Gonoszanyaaaaaa! 8)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Háhááá Rambóka :)))

Mi megszívtuk... csoki gyanánk 75%-os csokit kapott... és megette... (a sima csokit viszont nem csak megeszi hanem bezabálja... iszonyú édesszájú pedig babaként nem kapott semmi mesterséges xart... ez van... anyja lánya...)
Vendég
 


Rami: Te gonosz :D

Egyébként én a tejberizst, tejbegrízt én mindig lekvárral eszem ;) Apa már megszokta, de ha idegenek látják, akkor mindig elhűlnek :D A gyerek meg még nem kapott, csak max kóstolót, hízik ő eleget a tejpéptől, amit nagy néha mostanában megeszik :)

Nekem meg mostanában zabálási rohamaim vannak... Bakker vmelyik nap annyi mindent összeettem, hogy rosszul voltam miatta, persze azért még tudtam volna mit enni... Jó persze, néhány kiló jöhetne még rám, de hát nem ezeket a sz.rokat kellene ennem. Ma megpróbáltam reggel a gyerek maradék almáját lenyomni (én nem tudok reggelizni, aki ismer, tudja ;) ), hát rosszul voltam tőle... (Érdekes, mert a reggeli mettől viszont semmi hipózás :roll: ) Ez csak azért jutott eszembe, mert most is éppen néhány szilvásgombóc (hült helye) felett ülök ... :twisted:

Kép

Kép
bettica
 
 


Ahogy a fiam mondaná:
"Nemmmmaradt nekeeeem??" :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Gergő ma verdában (kisgatya Verdás mintával) akart aludni, nem pelusban. " Majd szólok, ha pisilni kell".
Most megyek be hozzá harmadszor. Alszik és még nem pisilt be. Drukkoljatok!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Drukk :))))))

(Lillánál meg elfogyott a lelkesedés... szerintem egész egyszerűen még nem érett meg rá idegileg - mert a szándék az megvan de hiába ücsörög szegény a bilin, ha semmi se jön... )
Vendég
 


("Luca megeszi Lilla törpjeit")
Vendég
 


köszi csajok!!
Bíztam bennetek! :D
(tudtam hogy mi hormonzavaros pcos tyúkok mind így gondoljuk, nem véletlenül) :lol:

Rambóka védőnő itt falun jön :? Köszi ha az ásványvizet megkérded!!!!!!!!!!!
Kaja jó!!nagyon fifikás vagy!
Én a grízzel és kukoricadarával vagyok így, vízben megfőzöm gyümivel és kicsi joghurttal eheti is.
Mi most palacsintát eszünk sokszor, 1tojás,tk liszt(több mint fele)+fehér liszt, szóda és egy almát belereszelek...nagyon gyűri.
Minden kajánál itt is síkítás van az első falatokért..ha azt mondom menjünk enni, csücsülj a székedbe ,spurizik és mászna fel az etetőszékbe.
Mi is aligtévézünk, egyik anyuka mondta,hogy mesét néznek majd a gyerekek nemsokára,mondtam neki hogy kiskincset nem igen fogja lekötni mert nem szokott a tv előtt ülni..azt a kikerekedett szemeket látni kellett volna, a könyveket szereti Anna Peti Gergő a kedvence, a lámpa,mosógép gáz mutogatása nagggyon megy...műszakiszakilesz

Monee minden nap főzöl?
(én még hordom, de lassan szünet az oviban és kicsit parázok,hogyan lesz 12-kor kétfogásos ebéd az asztalon :oops: bár a kertben cukkini hegyek lesznek az meg hamar elkészül, így cukkinizabálók leszünk)

Született/születik mostanában topikbaba????????
Vendég
 


Rambóka drukkkkkkkkkkkkkkk :wink:

Kaptam ma egy mailt,sztem jó termékek jó áron:
Nyári fényvédő naptej akcióinkat tovább fokoztuk a T-HOME Gyerekszigeten!

(Óbuda, Hajógyári sziget, 2009 június minden hétvégéjén, és július első hétvégéjén)

http://www.sziget.hu/gyereksziget

Bőrgyógyászati tanácsadással, dermatoszkópos anyajegy vizsgálattal, és kihagyhatatlan akciókkal várjuk a Daylong sátorban:

Daylong Kids 30 fényvédőkrém gyermekeknek 100ml
Kifejezetten a gyermekek bőrére kifejlesztett fényvédő naptej,
erős védelemmel. (valódi faktorszáma 46)
Szigetakciós ár június 13-tól: 2.990,- Ft

Daylong 16 fényvédő 100ml
(Ajánlott a III. és IV. bőrtípusúaknak ld. www.daylong.hu közepes védelemmel)
Egyet fizet kettőt kap akció: 2 db 2.000,- Ft
(a termék kiadhatósága 2009.07.31, felhasználhatósága: 2010.01.31.)

Daylong Actinica professzionális napallergia elleni fényvédő 100ml
(Fényvédő faktora: 75, rendkivül erős védelemmel).
Ajánlott napallergiában, fényérzékenységben szenvedőknek, nagyon
érzékeny bőrűeknek (I. bőrtípus)
Egyet fizet kettőt kap akció: 2 db 3.000,- Ft
(a termék kiadhatósága 2009.07.31, felhasználhatósága: 2010.01.31.)



Microsun Baby 30 fényvédőkrém csecsemőknek 50ml
Kifejezetten az érzékeny bababőrre kifejlesztett, kémiai
fényvédőfilter nélkül, erős védelemmel
Egyet fizet kettőt kap akció: 2 db 2.500,- Ft
(a termék kiadhatósága 2009.12.31, felhasználhatósága: 2010.06.30.)



Daylong Night Repair 100ml
Napozás utáni bőröregedést gátló (DNS-t megújító endonukleáz
enzimmel), nyugtató, hidratáló testápoló.
Egyet fizet kettőt kap akció: 2 db 2.500,- Ft
(a termék kiadhatósága 2010.01.31, felhasználhatósága: 2010.07.31.)

Minden 5.000,- Ft feletti vásárlás esetén ajándék terméket is adunk
Vendég
 


Kincs: Én azt hiszem a Szentkirályit lehet adni a kicsiknek. Mintha ezt írta volna Hunci is és védőnőm is ezt mondta volna...

Rami: Drukk! Mi lett végül?

Csináltam 8 gombócot, kettőt megettem, de nagyon kell türtőztetnem magam, hogy mire apa hazaér, maradjon neki :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kincs!

Nagyon nem. A héten nem is főztem semmit. :lol:
A nagyanyám adta tegnap a frankfurti levest. :D

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Kincs: Én is megkaptam ezt a mélt és most ez az ideg, mert kb 1 hónapja vettem egy 50+ és egy gyerek naptejet potom 6ropiért tőlük :evil:

Kép

Kép
bettica
 
 


Ja és még valami...
Kincs: akkor megyünk hozzátok, mert a fiam imádja a cukkinit :D

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: