Új privát üzeneted érkezett!

dimet :))))) Eszméletlenül aranyosak :)

Gratula a forgáshoz :)))) Szerintem Luca hamarabb fog mászni mint forogni... (a lábát már maga alá kezdi húzni... ). Legközelebb kifaggatom a gyógytornászt, hogy ez ártha-e (ld. ha kimarad a forgás). Anno Lilla se volt forgolódó típus de ő azért forgott egy kicsit a mászás előtt...
Vendég
 


hmmm... Luca este négykézláb ácsorgott és billegett... plusz mászni próbált - a kúszást kombinálta a kutyázással... haladni még csak centiket sikerült de azért meglepődtünk. Érdekel mit mond majd erre a gyógytornász...

(ééééés a 15 törpből már megvan 10 :)
Vendég
 


zsófi meg ma megzakkant.........
alig aludt, nem lehetett elaltatni este sem, pedig este magától elalszik. felkelt. szopozni délután óránként, de nem volt a végén már ahhoz sem kedve. adtam neki fagyitejet, de nem kellett neki.
grrrrrrrrrrrrrrrrr

elmúlhatna a hidegfront.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

 
 

dimet: DETTÓ!!!!!!!! Én a falat vakartam már kínomban... Egyedül akkor javult a helyzet amikor elmentünk bevásárolni és a feneke alatt berregett a motor - na akkor elaludt végre.

Mondjuk Lucát még egész jól elaltattam (tegnap volt iszonyú gáz), Lilla volt necces, fél kilenckor kitalálta, hogy éhes (kimaradt a vacsora mert csak hisztizett helyette, hogy álmos) és kilencig folyamatosan falatozgatott - igaz, utána szó nélkül lefeküdt...
Vendég
 


hát, itt tegnap már jobb volt...de nem az igazi. zsófi megint nem aludt el magától, este 2 órát szopizott. viszont 10től aludt fél 5ig.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Amióta front van, Lara egész nap alszik :P és tök szabályos időközönként eszik :wink:
DE gyűlöl hason lenni.Most is éppen ordít.2 percet bírt :( Basszus mi lesz így a fejlődésneurológián??? :? Szerintetek erőltessem?De annyira berág és ordít, hogy utána minimum fél óra megnyugtatni

Kép
Kép
zazzy
 
 


Dimet!
Az első kép nagyon tetszik! :D
Meglepődtem, hogyhogy Gyulára akartok költözni?

Kép
Kép
zazzy
 
 


mi zombik vagyunk, Luca egész éjjel csak perceket aludt... magunk mellé vettük, hogy legalább Lilla aludjon de azon kívül, hogy szép nyálas puszikat kaptam tőle nem sok változás lett, a gyerekszobába meg nem akartam Lilla miatt visszavinni. Őt valszeg a tegnapi keresztelő zakkantotta be ahol kézről-kézre járt egész nap (ott nem zavarta, tiszta vigyori volt)...
Vendég
 


Bettica!
Nem jól emlékszem, hogy ti használt(j)átok a borostyánláncot?Csak hogy mégis ilyen nyűgi van a fogakkal.Mi (vagyis én) most agyalok, hogy rendeljek-e.A férjem persze máris azzal jön, hogy majd megfullad, stb :evil: Kéééééééééééééész vagyok tőle. Emlékeztek mi volt a porszívós orrszívóval is, most meg már el van ájulva, hogy milyen jó találmány :twisted:

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy: mi mindkét gyerekre adtunk, Lillán több mint 2 éve van, Lucán 1-2 hónapja.

Soha nem tekeredett sehová, nem ették meg, nem tépték le a nyakukról, abban alszanak, abban fürdenek. Lucáé még kicsit nagy így ő rágcsálni szokta de nem látom, hogy ez gond lenne - viszont mindenki megdícséri őket, hogy milyen szép nyakláncuk van.

Lillánál nagyon könnyen lement a fogzás, Lucánál meg töredékére csökkent a nyálcsorgatás. Nem tudom milyen lenne lánc nélkül, jól áll nekik úgyhogy marad :) (Mondjuk Lilla nemsokára kinövi az övét, lehet, hogy vennem kéne hozzá egy karkötőt és a kettőt összefűzni egy nagyobb láncnak...)
Vendég
 


az a baj a boroytyánlánccal, hogy nincsen kontroll csoport :) önkontroll :) nem lehet tudni vajon milyen lenne nélküle. én nem hiszek benne, de persze sokan dícsérik.
ha neked tetszik és hiszel is benne, akkor próbáljátok ki!

igen, zazzy, egyszer tervezzük,hogy leköltözünk, csak meg kell először hozzá teremteni a feltételeket.

kezd elmúlni a fronthatás. igaz zsófi nem az a nagy nappali alvó. viszont most este aludt fél 9től 4ig, aztán még 7ig. ez így nem rossz :) és nappal is elviselhető a kevés alvása, mert elvan. és az elmúlt pár nap zaklatott volt, remélem azért a napi egy nagy alvsa délután visszatér, amikor zsuzsi is alszik.

pár napig tui kevesebb tejem volt, zsó sem hízott, vagy a mecsek tea hiánya, de mára jobb lett. szereztem mecsek teát, meg tegnap be is zabáltam. nagyon :(
most it tleszünk gyulán a csajokkal, úgyhogy megpróbálok tornázni néha.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


borostyánlánc:nem tudom milyen lenne nélküle, scak azt tudom, milyen vele :lol:

12 fog fájdalom és problémák, nyűglődés és nyál nélkül :lol:

2 hós kora óta fent van, néha rágfcsálta, de nem veszélyes, mert ha neadjisten le is nyel egy darabot, többet nem tudna lenyelni mert külön vannak csomózva a szemek.és szépen ki is kakilja,kakilná.

nem utolsósorban nagyon pasis lett vele :lol: gondolom a csajok meg nagyon csajosak :lol:

én eddig akinek ajánlottam, jobban átvészelték a fogzást, mint aki nem használta, :lol:
Vendég
 


Dimet!
Mecsek tea jobb, mint a laktoherb?Milyen időközönként méred Zsófit?Mi is mindig elhatározzuk, hogy pl. fürdés előtt megmérjük, aztán mindig elmarad :oops: Azért nagyjából heti egy megvan. 8 hetesen 5600 volt :D
Zsófi hogy bírja ezt a hosszú utat?

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem úgy irritál ez a hordozó-beli póz :evil: nem hiszem el, hogy jó neki(pedig jókat durmol).Igaz, mi csak max.30-40 km-t utazunk, ha megyünk, de akkor is úgy sajnálom.Főleg ezeken a "jó" utakon. :evil:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok

Hunci Hunor kislabdáit hol szereztétek be?
Tudom hogy már írtad csak nem mentettem el :oops:
kösziiiiii
Vendég
 


Vendég
 


5600?? wow :) mennyivel született?

bírta zsófi az utat elég jól.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, megnéztem. 3500al:)
zsófi 2980al, és most 4800 körül van. de nemtom mi van, megint 2 óránként szopizna. este meg két óra hosszáig :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Én sem voltam az elmúlt napokban.
Röviden a következő történt:
Péntek: Kata szülinapi bulijára készülés.
Szombat: Lánybuli, 8 lányzó megjelenésével, de. 10től este 6ig.
Vasárnap: Otóversenyen dolgozás.
Hétfő: Pihike, itthon kis csinálódás.

Zazzy!

Amég kicsike volt, engem is zavart, hogy olyan összecsúszva ül a hordozóban, de mindig azzal nyugtattam magam, hogy az a legbiztonságosabb hely neki. A családot is ezzel szereltem le. De Ákost sem zavarta. Sőt, olyannyira nem, hogy mivel kicsinek is sokat vittük autóval, most hogyha beültetem a hordozóba, azonnal elcsendesedik, lenyugszik, mert tudja, hogy megyünk.
A Römer ülés a szoba sarkában árválkodik, mert még mindig a hordozót használjuk, hiába lóg ki kicsit Ákos lába belőle. Nagy hibája annak az ülésnek, hogy nem lehet menetiránynak háttal bekötni. :(

Borostyánláncunk nekünk is van, bár igaz, hogy egy ideje már a polcon porosodik. Az első két fogacska áttörését viszonylag könnyen megúsztuk a lánc nélkül is, de lehet hogy csak szerencsénk van. Nekem mint ékszer is tetszik, úgyhogy lehet hogy nyárra visszakapja a pasim, had bolonduljanak tőle a csajok. :D

Rakok képet. A sütő ablaka nagy királyság. :lol:
Kép

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Elfelejtettem neked írni, hogy ez nem szeparációs szorongás?Elég tipikus tünetek, ahogy leírtad.
Én a múltkor mondta, hogy idegesít ez a póz a hordozóban, erre anyósom egyből:Őnem akarta mondani, mert mégiscsak az első gyerekem... :evil: olyan ideget kaptam.mi köze a kettőnek egymáshoz???? :shock: azt hiszi, flancolásból rakom bele, vagy mi a fene? :x

Dimet!
Nappal nálunk mindig 2 óránként szopi van.de reggel ébredés után olyan 10-ig még sűrűbben.nem is értem, akkor éjszaka hogy bírja?
ma megvolt a rekorddöntés is:este hattól fél 2-ig aludt :wink:
Nem tudom, hogy lehetne kicsit kitolni az esti fekvést(bár mi is koránfekvők vagyunk, de nem ennyire :lol: )általában 7 körül neki már éjszakai alvás van, csak tegnap annyira nyűgös volt,( nem nagyon aludt délután, pedig jókat szokott, de felébresztette a kutya, próbáltam visszaaltatni, megjelent anyósom, meglátta, hogy nyitva a szeme, és elkezdett gagyarászni neki :evil: aztán meg már éhes volt) hamarabb fürdettük, és nehezen is aludt el, aztán mégis ez lett belőle.tökjó lenne ugyanez olyan kb 9-6 közötti verzióban, na de ne legyek telhetetlen :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Nagyon cukik a babaképek!!!

Lányok, szülés után mennyi idő elteltével kezdett el hullani a hajatok (ha hullott)?? Enyém csomókban hullik, nagyon el vagyok keseredve. Ennyire még sohasem hullott. Egy vérképet akarok csináltatni.

Zazzy, Dimet, nálunk is dettó ez a helyzet. Ákos kétóránként szopizik este pedig van h 1 óra hosszáig. Kezem, lábam zsibbad. Újabb szokása, h 40 perceket alszik napközben :(

Kép
apple
 
 


Monee!

Az nem baj, ha kilóg belőle a lába, csak a feje fele még ne érjen túl a hordozó felső peremén.
Milyen Römeretek van?


Zazzy!

Én azt mondom, első a biztonság! Inkább legyen a gyerek egy kicsit belegömbölyítve egy hordozóba, mint kirepüljön a beköthető mózes szimpla haspántja alól.
Egyéként a hasfájós babák kifejezetten szokták szeretni ezt a pozitúrát, nem feszül annyira a pocijuk.
És az ötpontos öv legalább a kis testüket megfogja, a fejüket meg védi az ülés kagyló alakja, ezerszer biztonságosabb, mint a mózes!
Az ADAC-on vhol vannak videók ütközésekről. Még az 50 km is borzalmas!


Én egyébként attól kapok idegbajt, amikor vki beteszi a hordozóba bekötött gyereket az anyósülésre és nem köti be az autó biztonságiövével. Ha vmi kiviszi a szélvédőt a legkisebb ütközésre, az tuti, h. a gyerek lesz.
A másik kedvencem a nagyobbaknak szánt fejtámlás ülésmagasító, amibe rendszeresen nem kötik be a népek a gyereket. Gondolom hisztizik. Hát az enyém hisztizhetne, akkor is be lenne kötve, mint a beton!
Most sincs döntési jogköre. Egyujjnyi hely van az öv alatt és kész. Jobb, ha most szokja meg, mint ha később balhézik minden bekötésnél.
Szóval én nem E számokra meg ilyenekre mennék rá a rendőrök helyében, hanem arra, h. ami van, azt tessenek szakszerűen használni.
Mert annál szarabb nem lehet, ha az ember épen száll ki a kocsiból, de a gyereke ottmarad a saját hülyesége miatt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Apple!
Egyből :lol: bár az enyém mindig hullott, met ide vagy oda, csak terhesség alatt nem annyira, most minden a régi, gyűjtöm a hajam, vakarom a ragyáim,és hízok... :x

Lányok!
Visszatérni az endokrinológushoz csak szopi befejezés után van értelme, ugye?Amíg nem szedek metet, gondolom fölösleges.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka!

Erről szerintem külön könyvet lehetne írni, hogy mennyire birkák az emberek, ha erről a biztonsági ülés dologról szó. Kb. mint az autóversenyenhovaállunkaholnemhalunkmegről. Pontosan amit Te is mondasz, hogy nincs bekötve a kocsiba a gyerek, a hordozó nincs bekötve és hasonlók. Nemtom, biztos egy csomóan azt gondolják, hogy attól mert ülés van akkor meg van mindenki mentve. Nálunk sincs és nem is lesz demokrácia ez ügyben. 1 métert sem megyek úgy a kocsival, hogy nincs minden úgy bekötve, ahogy kéne. Volt régebben valami reklám a rádióban, hogy biztonsági öv nélkül az apukám még a szomszéd utcába sem visz át vagy mi. Mennyire igaz volt!

Régebben keringett valami okos iromány, hogy mik nem voltak amikor mi gyerekek voltunk és még mindig itt vagyunk. Nekem két óvodás társam halt meg gyerekként, mert nem volt biztonsági ülés abban az időben. Egy anyuka egyszerre veszítette el egy autóbalesetben a 3 éves és az 5 éves lányát, és bár azóta született neki nem rég két gyereke, azért megkérdezném, hogy ő mit gondolol erről. Teljesen biztosnak tartom, hogy nem furikáznak gyerekülés nélkül.

Jah, tudom, ilyen szempontból a Concord Baboo-ja jó választás volt. Ákos 74 centi fölött van, de a hordozóban ülve még mindig van kb. 5 centi a feje teteje és a hordozó teteje közt. Az más kérdés, hogy ha épp tél lenne, akkor szélességben valószínű már nem tudnám az ülésbe paszajtani, de ez mindegy. :)
Römer King Britax központi övfeszítős valamicsoda. A központi övfeszítő miatt nem lehet fordítva berakni. Sajnos.
Ilyen: http://www.vatera.hu/romer_king_britax_ ... 47494.html

Apple!

Asszem kb. így 3 hónapos kora körül kezdett el nekem is durván hullani. Azt hittem sosem lesz vége, tincsenként jött a haj a fejemről, de aztán kb. 1 hónap után megállt magától és hajam is maradt. :) Nem tudom rövid-e vagy hosszú a hajad, de talán ha rövidkére vágatod, akkor nem fog annyira hullani.

Zazzy!

Az, szeparációs szorongás fogzással megspékelve. Plusz az sem segít a helyzeten, hogyha a mamánál van, mert akkor egész nap döcörészik a fenekét és baromira meg van sértve, hogy itthon meg le van téve a földre egyedül játszani. Dilis napokon nehéz elhinni, hogy ez majd elmúlik. :twisted:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Zazzy, Monee, köszi.
Monee, Te szerencsés voltál! 1 hónapot még kibírok a hajhullással. Szörnyű, amerre csak megyek a lakásban, a hajam mindenfele. nem győzök porszívózni. Legkiábrándítóbb mikor odahajolok Ákoshoz, ruháján marad a hajszál.
Az érdekes az, h ragyáim nincsenek, meg a szőrzetem sem nő gyorsabban mint a terhesség alatt (vagy ne kiabáljam el ?)

Kép
apple
 
 


nekem 1-2 hete hullik. siralmas. rgyák is kezdenek előjönni :(

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!
Bocs a belepoffért, de segítségre lenne szükségem.
Egy jó ideje már 28 naposak a ciklusaim. Most a fene sem tdja mi van, de amint látjátok, nem jött meg.
Pénteken megy a férjem spermatesztre és ha már hétfőn nem tudtam elmenni 3. napira, remélem, h péntekre már legalább 2. napi lehet belőle.
de!
és most jön a kérdés, h ha nem jön meg, akkor meddig várjak vele?
mikor menjek orvoshoz? mert indulna a 2. inszem.

mégegyszer bocsi csajok!!!!!

babszika
 
 


Apple: talán 3 hónaposan kezdett mocskosul hullani, le is vágattam SOS utána sokat javult a helyzet!
Vendég
 


Nekem is nagyon hullott a két gyerek közt a hajam, de nekem csak a teherbeesés állította meg.
Még a pajzsmirigyemet is elmentem leteszteltetni, nehogy autoimmun thyreoiditisz okozza, de minden rendben volt. Én meg közben csomókban gyűjtöttem vissza a lefolyóból, ill. hajszárítás után a mosógép tetején is mindig volt vagy 20-30 szál.
Nagyon utáltam.
Most viszont még nem kezdett el hullani. Nem is értem.
Viszont most volt egy nagyon hülye ciklusom kb. 20. napi PÉ-vel és 17 napos luteális fázissal (bár nem tudom pontosan, mert két éjszakai ébredés mellett semmi értelme hőmérőzni), aminek ráadásul az elejét (!) végigbarnáztam. Nem tudom, mi okozta. Viszont elözönlöttek a pattik rendesen.

Babszika!

Pajzsmirigyed rendben? Vagy te szedsz rá gyógyszert?
Mert az fura, h. ciklus elején is aránylag magas a hőd, meg most is.
Nem voltál lázas beteg?
Az utolsó jelölt teszt óta teszteltél?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka!
még ilyen magas ciklus eleji hőm nem volt!!
én sem értem, bár én a nagy melegnek tudtam be. :oops:
pm-em rendben volt eddig.... de 3. napin úgyis néznek-néznének
ja és elsején csináltam tesztet és persze nega volt
(köszi a segítséget)

babszika
 
 


Szió

Én is ragyásodom, bár a szőreim elviselhetőek és hajam sem hullik,de levágattam.
Zazzy nekem V.V. Dokinő pár napja azt mondta a telefonban,hogy had szopizzon a gyerek..majd szopi befejeztével menjek csak vérvételekre és beszéljünk a metről .(Tűű dokival pont erről beszéltek a napokban)

Babszika de jó ismét látni !!!!!!! :D
Sztem még várj kicsit,bár nem tűnik bifázisosnak a görbuszod,lehet kicsit "elromlottál"? nekemmet előtt volt ilyen görbém.
tudod 2.inszem a tuti :wink:

Anyoo, Bettica?????

Nem tudtok vmi jó gyakorlatot pocakfogyasztásra?
Vendég
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, csak fogzunk ezerrel, így nyűgisek a napok. Ha meg nem, akkor viszont igyekszem behozni a lemaradást.

Pocakfogyasztás? Bence rácsüccs a hasamra és csípőemelgetés. Aztán lejjebb ültetem, fektetem (alsó lábszár) és térdet hajlítva emelgetem a lábam :D

Jövök még, csak Bence most harcol a figyelmemért. Lassan ebéd, majd szunya, akkor jövök még kicsit ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Rambóka, nekem hajszárítás után nem 20-30 szál van a fürdőben, hanem annak sokszorosa. Kint az udvaron szárítom a hajam.
A lefolyóból most szedtem ki, mert teljesen eldugult :(
Gondolkodom én is, h levágatom. Várok 1 hónapot, elmegyek vérvételre, hátha én is olyan szerencsés vagyok, és 1-2 hónap múlva javulni fog.

Kincs, jó az amit Bettica leírt. A gyerkőc is nagyon élvezi. Nálunk ezt apa csinálja vele.

Kép
apple
 
 


Csakegy, Te írtad, h a védőoltást másfél hónappal szeretnéd kitolni? Sikerült dokit találni?

Kép
apple
 
 


Apple: Igen, találtam egy nagyon jót aki nem szól a tologatás miatt. Így az első 2 oltást 2 hónappal toltam ki (az elsőt 2-vel, a következőt már rendben adtam), a 3. oltást még nem kapta meg, most vagyunk asszem összesen 2,5 hónap csúszásban. Az MMR-t fogja összesen 6 hónap csúszással megkapni (már csak azt bánom, hogy a BCG-t nem toltam ki 6 hetes koráig és nem adtam írásba, hogy nem olthatják be a kórházban).
Vendég
 


SZiasztok lányok!

Valamelyik nap láttam hogy emlegetve voltak a régi barik,gondoltam elődugóm az orrom és irok pár sort,ill. beköszönök nektek!
Pár hete amikor a Bn és AT-t tárgyaltátok,irni akartam,de aztán el lettem zavarva a géptől,igy elmaradt,most meg már nem akarom firtatni,de az biztos h a Babanetet jobban szeretem! :)

Visszaolvastam,jó "Látni" ahogy cseperednek a bébik,hogy mennyi két gyermekes anyuci van már,és fogamzásgátlós topik is nyílt :lol: :lol: :lol: ,szenzációs :lol: :!:

Egy kéát emberkére reagálnék,többiektől előre is elnézést kérek :oops:

Csakegy
Mért tologatod az oltásokat???Ha megkérdezhetem?

Rambóka
Annyira jól leirtad múltkor a bilizésre szoktatást,azóta pisilünk bele a bilibe,szeretném is megköszönni!M nagyon nem akart ráülni,bármikor kérdeztem pisilünk e a bilibe,mindeg nem nem nem ,volt majdnem sirva fakadt--nem erőltettem,mikor elolvastam hsz-at,akkor találtam ki h ráültettem a kutyáját,h mjad ő bilizik,M elfordult és öntöttem a bilibe egy kis vizet,ugye mire visszafordult,jé a kutyus pisilt és milyen ügyes,gyorsan vigyük ki a wc-be,forgott a tictac,,na és ott tört meg az ellenállása,azóta belepisil :wink:
Viszont lenne egy kérdésem,ott járunk h reggel,ha hazajövünk bölcsiből és este fürdés előtt pisilünk bilibe,akkor ha én ráültetem,pár napja mondjuk szól h pisi,és bele is pisilt.a próbléma ott van h pisil,nem rakom rá a pelust aztán 10 perc múlva meg körbe pisili a szönyeget :? ,gatya csere aztán 5 perc múlva megint pisil,magától nem szól csak ha becsurog.mit tehetek,hogy vegyem rá h szóljon,vagy arra is meg kell érnie??
Pl. tegnap azt játszotta h pisilt,kivittük a wc-be lehúztuk,ugye pörgöt a tictac(vizóra)Nagyon jó találmány :lol: :lol: ,tényleg nagyon ösztönzi a gyereket :lol: ,behozta a bilit ráült,pisilt,megint wc-tictac----gondolhatod milyen mennyiséget pisilt :lol: kb 6* megcsinálta,,,persze megdicsértük, közbe meg szakadtunk a nevetéstől!
Ja a kaka az tabu,szól h kakás,kérdezem h bilibe,nemnemnem,az egy következő kör lesz!
Kicsit hosszú lett!Hátha a többieknek is segithetek!

Gergőd nagyon ügyes h a du. alváshoz sem kell pelus!

Monee
Megtudnád adni Tündi blog címét,kitöröltem anno véletlen és nem találok rá,nagyon kiváncsi vagyok mi van velük!köszi:)
Ti jól vagytok?

Rólunk még egy kicsit(h nem baj):
M egy rossz csont,rengeteget beszél,nagyát én értem csak,áll.énekel,táncol,bölcsit szereti,hatalmas gyerek majd 17kg 94cm kb.május közepén kivettük az orrmanduláját,bizunk h most már jobb lesz,mert rengeteg gubanct csinált,horkolni már nem horkol!
Én jól vagyok a pm egyre jobban alakul,már kétnaponta fél metothyrin szedek csak,szpetemberbe akarja a z orvosom abba hagyatni,aztán bizzunk benne ,h nem jön elő.a Legjobb hírem,ami engem nagyon feldob,h ha a pm -em is helyreáll akkor jövö tavasszal neki állunk tesót gyártani.(ha véletlen megint visszaesnék akkor szivás van mert valószinű iztóp kezelés lesz,ami után 1 évig nem lehet baba,de pozitivan állok a dolgokhoz) :)

Most jól kiirtam magam!

Hunci,Kincs
Nektek külön puszi!!!

Megpróbálok sűrűbben jönni,jók legyetek!!!

puszi
G
ella-
 
 


Csakegy!

Mi másfél hónappal toltuk ki az oltásokat, ma kapta meg a 3.havit, 5 hónaposan pedig a 4. havit. Dokink egyből belement, nem kötözködött. Te a prevenart beadatod neki? Mi megkaptuk az első kötelezővel, be is lázasodott egy kicsit, ha tudtam volna, h ennyire rugalmas a doki, lehet h elhalasztottam volna.

Kép
apple
 
 


Sziasztok!
Engem is érdekelne, miért jó eltolni az oltásokat?
Mi tegnap kaptuk meg a 2 hósat, prevenart is, nem lett semmi gond, annyi volt, hogy oltás után folyamatosan aludt, csak enni kelt fel.Éjszakára meg magunk közé vettük, mert a kiságyban nagyon nyugtalan volt, sokszor ébredt, máskor ilyen nem szokott lenni.Ma már minden oké volt, alig lehetett elaltatni :lol:

Apple!
Én is ezt utálom a legjobban, hogy mindenfelé a hajam van :( agyon lesz törve, mert állandóan össze van kötve.
Hajmosás utáni látvánnyal már "megbarátkoztam" :? , egész hidegen hagy, de az, hogy lépten-nyomon a hajammal találkozom :evil:

Kincs!
Akkor még van időm.Remélem... :lol:

Ella!
Jó, hogy jöttél! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ja!Egy kérdés:Csipőficamot szerintetek is elég 3 hósan nézetni?Mert a védőnő ma ezt mondta, mikor felhívtam, mert a Kismamás cikk kicsit beparáztatott.Én marha nem mondtam a kórházban, hogy gyakorlatilag anyai ágon mindenki csípőficamos volt, nővéremnél anyunak úgy kellett kiharcolni egy uh-ot, mert "ránézésre azt mondta a doki, hogy semmi gond, aztán mégis... :evil:
Amikor a gyerekkórházból hazajöttünk, előző nap nézték, de tuti nem uh volt, a zárójelentésen csak annyi van, hogy csípő:negatív.De ez ugye még alig 2 hetesen volt.A védőnő szerint 3 hónapnál hamarabb nem érdemes nézni :roll: de a Kismamában nem ezt írták.Most akkor mi van?29-én megyünk gyerekorvoshoz, az még belefér, ha akkor szólok, hogy oda kéne figyelni?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy: Nekünk 6 hetesen, 4 hónaposan, 8 hónaposan és most 1 évesen (amikor már stabilan megy), kellett mennünk...

Ella: Jó, hogy jöttél :) Már bili téma van nálatok is? Húha, tényleg szalad az idő ;)

Bencém ma sírósan ébredt a délutáni alvásból... Vagy álmos még (de csak nem alszik vissza) vagy valami van megint :( Se kézben, se mellkason, se ágyikóban nem jó... Lehet, megint pocak vagy fogfájás van... :roll:

Megyek is, asszem nem alszik már vissza, hiába minden igyekezetem...

Puszi

Kép

Kép
bettica
 
 


Ella!

De jó, h. te is jöttél és írtál! Remélem idővel a többiek is előkerülnek.

Ne izgulj, Gergő még nem tud pelus nélkül aludni délután.
Amióta annyira elaludt, h. bepisilt, azóta azt vettük észre, h. hiába teszem le 2-kor, 4-kor ott kukorékolt, h. pisilni kell, de addig nem aludt semmit sem, utána meg beájult és megint bepisilt. És másnap mégkevésbé aludt el, szóval ez a sógornőm féle "hagyjuk benne, majd megtanulja" nem vált be, mert ahelyett, h.aludna és felébredne az ingerre, inkább nem alszik, h. nehogy bepisiljen. Ez meg senkinek sem jó.
Úgyhogy most egy időre felfüggesztettem a délutáni szobatisztaság projektet. Még érnie kell.

Nálatok szerintem a nyár lesz a kulcs, mert úgy tűnik, h. még nem veszi észre, ha pisilnie kell (tud pisilni akarattal, mert jutalom jár érte, de még nem veszi észre magát az ingert), ha viszont a szabadban/játszótéren, kertben/ lepisili párszor a lába szárát, szerintem előbb-utóbb rá, fog jönni, h. mit is érez, mielőtt ez a dolog történik.
A kaki egyébként érdekes dolog, mert a gyerekek egy része kakira egész hamar szobatiszta lesz, a másik csoport viszont semmilyen körülmények között nem hajlandó megválni a kakijától és annak csak a pelusba lehet kerülnie. De azért bíztató, h. az utóbbiak is kinövik ezt a dolgot idővel.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem voltam, csak egy gyors helyzetjelentés a kismami listára:

A babácska nem nagyon szeretne egyenlőre kibújni, már 2 napja túlhordom. Hétfőn befektetnek, és ha úgy állunk, megindítják a szülést, ha nem várunk. Remélem nem sokat. :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Ella!

www.tundi30.blogol.hu
Jó hogy jöttél! :wink:

Csillag!

Te is! :D Hajrá-hajrá Neked!!!!

Bocs, de most csak ennyi.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


csillag, bábakoktél :) nekem zsófi kibújt erre. (persze csak akkor hat, ha már megérett a méhszáj, meg vannak jóslók) de én már akkor nagyon meg akartam szülni.
(ricinus olaj-tömény pia-narancslé, mindegyikből fél deci. én tequilát raktam bele, de csak picit)

zsófika bojkottálja a nappali alvásokat. nincs már meg neki a délutáni 3-4 órása :((((( sőt, lassan már több mint 1 hete 2 óránkétn eszik. vagyis ha jól belegondolok ritkán volt,hogy 3 órát nem kibírt, csak akkor amikor ilyen sokat aludt. ma du. adtam neki 60 milli tápot, becupálta. és 3 óra hosszát kibírt. hm. este nem adtam neki, pedig tuti keveset szopizott, mert a fáradtságtól aludt a szopi alatt, fel sem tudtam kelteni, végül letettem, és elaludt. nemtom így ma meddig alszik.általában fél 9től 3-4-ig szokott, szopi aztán még 3 óra alvás.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!!:)

Csillag örülök,hogy szülés előtt helyzetjelenteni betértél! :)
Küldjük az szülésindítóenergiket!!!
Írj majd!!!

Ella szijjjja! cuppp neked is!
szupi hogy írtál!
Pm-ed szupeeeer, Miron baba ügyes lesz még ügyesebb is!
Mit csináljon az akinek az udvaron lenn aknában pörög a vízóra??? :shock: :lol:

Dimet 3-4órás alvás :shock: jódolgodvolteddig!

Gináékról nem tud vki??? Hogy lehetnek??

OKR,Lecso?????
Vendég
 


Csillagfény!

Olyan kettős front jön hétvégére, h. tuti kihozza!
Aztán remélem csak gyorsan, könnyen és szépen.....
Értesítesz majd közülünk is valakit?


Kincs!

Látod milyen jó azoknak, akik panelban laknak? Van wc-ből elérhető vízórájuk! :twisted:
Egyébként a falra szerelt légfrissítős nyomóka is megteszi, mint motivációs tényező. Az a lényeg, h. a dolog csak ott legyen elérhető és csak akkor csinálhasson vele vmit, ha teljesít cserébe.
Ha alsótartályos a wc, akkor a fellépőről azt is meg tudja nyomni, de anyuéknál a falba épített tartály nyomógombját a lehajtott wc fedélre felmászva is le tudta nyomni a gyerek (igaz, h. csak most, több, mint 2,5 évesen). De a felső tartály lehúzózsinórjára is lehet toldást kötni, h. leérjen a földig, szóval minden megoldható. A csemeték pedig örülnek, ha bele tudnak avatkozni a dolgok menetébe és az ő akaratuktól függ, h. lefolyik az a sok víz a wc-n. :lol:


Rólunk:
Egyetlen leányom ma életében először ült. Kicsit kókadtan, némileg összecsúszva, de azért ült. :D Természetesen mire elővadásztam a fényképezőgépet, addigra már sürgős kúsznivalója akadt, úgyhogy nincs megörökítve a nagy pillanat. :evil: Azóta pedig még nem reprodukálta a dolgot.

Gergely pedig lelkes cseresznyezabáló lett, mióta ki is tudja köpni a magokat.
Azt pedig úgy tanulta meg, h. a lüke anyja bennefelejtette a magot pár hete a szilvásgombócban. :oops:
Gyerek meg csak rágta, rágta, aztán kiköpte a tenyerére és megkérdezte, h. ezt biztosan meg kell-e enni? :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Hátha érdekel vkit... ;)
Akciós most a Tescoban a rövidgatyó-póló páros. Egyet fizet kettőt kap akció van, így 1900-ért 2 garnitúrát lehet venni ;)
Sőt az újság hátulján van egy 1000Ft-os kupon, amit ezen a hétvégén lehet beváltani, minden 8000Ft feletti vásárlásnál...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Dimet!
Aranyosak nagyon a kiscsajok :)

Csillagfény!
Gyors és szép szülést kívánok...

Csakegy!
Azt én sem tudom, miért jó az oltásokat kitolni :oops:

Rambóka!
Olyan jó ötleteket adsz a szobatisztasággal kapcsolatban...Igaz, nekünk vízóra házon kívül(családi ház), de ez a légfrissítős ötlet eszembe se jutott volna...
Bár Gergővel még nem haladtunk ezügyben semmit, most lehet én is kipróbálom a macik bilire ültetését...

Bettica!
Én is néztem ezt a rövidgatyós együttest, aztán mivel már sok rövidnacija volt, kapott 3db dínós izomtrikót :lol: (ez 1700 volt, és aranyosak )
ezoterike
 
 


Én egyetlen nem kötelező oltást sem adatok be a kullancs kivételével (plusz influenza). Se bárányhimlő se semmi, szerintem az egész csak üzlet és nem terrorizálom a gyerek immunrendszerét.

Miért tologatom: mert a világ legnagyobb dögsége egy még éretlen immunrendszert ilyen kis korban és ilyen sűrűn "védő"oltásokkal bombázni.

Mindig voltak vannak és lesznek tanulmányok pro (gyógyszergyártók fizetik) és kontra. Én azoknak hiszek akik pl. összefüggésbe hozzák az MMR-t és az autizmust. Az egy dolog, hogy esetleg genetikai hajlam is kell de ha nincs a "védő"oltás akkor nem lesz autista a gyerek. Ennyi.

Plusz nézzétek meg mik vannak segédanyagként felsorolva a védőoltásoknál - rákkeltő anyagok stb.

Aztán izgulhat az ember, hogy minden rendben menjen.

Rohadjon meg aki mindent kötelezővé tesz. Bebizonyították (statisztikák), hogy ahol nem kötelező ott is nagyon sokan oltatnak maguktól is plusz abszolut nincs több probléma egy-egy kanyarójárvány után mint itt pl. a védőoltások után.

Ja, és ha pl. egyszer kötelezővé tennék a méhnyakrák elleni oltást akkor valamilyen EU-s jogvédő szervezethez fordulnék mert nincs az a pénz vagy fenyegetés amiért én engedném, hogy beoltsák vele a lányokat.

Ja... MMR. Pont most beszélgettem erről a védőnővel és ő is mondta, hogy régen ugye monovakcinák voltak mert nem volt szabad egyszerre beadni ennyi oltást erre most mivan? MMR. 3 oltás egyben. Hagy gyilkoljuk az immunrendszert, hagy menjen fel a gyerek láza 39 fokra, tök normális. Ja, persze. (meg akarom beszélni a gyerekorvossal, hogy behozathatok-e külföldről monovakcinát, hajlandó-e úgy lejelenteni az ANTSZ felé, hogy a sima MMR oltást kapta meg Luca)

(bocsi, rühellem ezt az egész rohadt gyógyszermaffiát)
Vendég
 


és Lillát nem vették fel az oviba :( Vagyis felvették egy másikba ahová biztos, hogy nem akarom vinni - úgyhogy most fellebbezünk és minden követ megmozgatunk. Milyen dolog az, hogy nem a sarkon lévő oviba veszik fel hanem a fél órányira lévő tagoviba??? (miközben körzeten kívüliek bejutottak ide csak mert a gyerek 2 héttel Lilla előtt született)
Vendég
 


Csakegy,
bocs, nem értek egyet.így lgy leírom én is mit gondolok.
ha nem tennéd kötelezővé a védőoltásokat, akkor mit tennél egy újra elszaporodó, -a védőoltások miatt-ma már ismeretlen betegség járványának feltűnésekor?

én sem adatok be minden nemkötelezőt, de azért nem akarnám, a gyerekem olyan betegségeket kapna el, ami annó pl. halálos volt, most meg eltűnt hála a védőoltásoknak.

ez pont ide vág:
http://index.hu/tudomany/2009/05/26/ved ... arkohoges/

és még egy gondolat, ha lehetett volna agyvérzés ellen kapnio oltást, apunak beadattuk volna, akkor élne, ha rák ellen lehetne oltás, a bátyám apját beoltották volna és nem halt volna meg amikor a bátyám 2 éves volt és megannyi példa.
Nekem sokkal többet ér az hogy megvédem egy halálos kórtól minthogy nem tudom hány a hányhopz eséllyel valami mellékhatása lesz a gyógyszernek.

Ez az én szubj véleményem.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: