Új privát üzeneted érkezett!

Csakegy!

Még nincsenek megrágva a kábelek otthon? :twisted:


Monee!

Én megtartanám a helyedben. Titeket választott, jó kutya lesz.

Biztos, h. melegkiütés? Nem adtál neki epret? Paradicsomot?
De az is igaz, h. az elmúlt napokban elég meleg volt errefelé.


Jut eszembe:
Csajok!

Már több helyen olvastam, h. azok a jópofa szélfogó sátrak, amiket vízparti tevékenységekhez ajánlgatnak, nagyon jók a tengerpartra, de senki ne tegye ki az udvarra, hogy ott altassa alatta a gyereket, mert nagyon könnyen hőgutát kaphatnak alatta a kicsik!

Biznyicreklám:
Lidl-ben gyereknapi partikellékek lesznek.
Interspárban pedig jóárasították a kagylós homokozós-medencét.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: nem... de majd most :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

(jön a hideg... Luca 2 napja állandóan nyűgös és nappal alig alszik... )
Vendég
 


Rambóka!

Ez az esély is játszik még, pont azért, amit Te is írtál. Mindig az ilyen megmentett kutyák a legjobb kutyák. Még nem döntöttem el. Lehet, hogy nem visszük be a Misinába, hanem lefényképezem ma és csak a képet rakatom velük ki a talált kutyás honlapra, hátha tényleg keresi valaki, csak nem tudja merre keresse, addig meg itt marad amég nem jelentkeznek érte.
Volt vihar éjjel, ahova bezártam, onnan kijött, de szerencsére nem ment el, úgyhogy most is éppen a lábtörlőn horkol. :)
Tagadhatatlan előnye, hogy végre kifőzhetem a fagyasztóból a tököm tudja mióta ott száradó húsokat, amiket magunknak már nem főznék meg, de neki tökéletesen jó lesz. Jeah! Lesz hely a babakajáknak. :twisted: :lol:

Nem, nem adtam neki sem epret, se paradicsomot. Gondoltam, hogy lehet talán a csalántól ami megcsípte kint - mert persze lekavart a takaróról - és az váltott ki allergiás reakciót, de valszeg inkább tényleg meleg kiütés volt. Nagyon meleg volt tegnap, bikiniben melegem volt nekem is.

A Lidlis lufi akciót várom nagyon, mert pont most hétvégén lesz Katának a szülinapi bulija, ahová temérdek lufit szándékoztam vásárolni, de a városban nem találtam sehol.

Csakegy!

Törpe nyulam?! Húúúúúúú, mindenképp rakj róla képet!
Meg vagyok veszve a lógófülű nyuffokért. :D Eccer olyanunk is lesz. :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

 
 

sziasztok!

Monee!
Ez tetszett, hogy jól mutat a kertben a kutya :lol:

Lufik a Tecsóban is vannak a partikellékeknél...
ezoterike
 
 


Csakegy!

Vatera/Teszvesz helyett akkor mit használsz?

Ezo!

Pécsen 3 Tecsó is van és egyikben sincsen lufi hogyrohaggyanakmeg. Na de holnap bevásárolok a Lidliben. :wink:

Komolyan megy az agyalás a megtartsuk, ne tartsuk meg kategóriában... Vannak érvek pro és kontra.
A legeslegnagyobb bajom az, hogy ezt a kutyát nem mi neveltük kicsi kora óta és nem ismerem. Látszólag a tulajdonos nem tanította meg semmire, mert semmilyen parancs szóra nem reagál. Nekem igazából egy mobilis kutya kéne, aki adott esetben anyuméknál/apuméknál is el lenne, az ottani ebekkel együtt, ha mi mondjuk valamiért nem vagyunk itthon. A macskákkal ez volt a baj, hogyha elutaztunk, valakinek mindig le kellett jönni megetetni őket. A kutyát lehetne vinni, csak nem tudom, hogy be merjem-e dobni a mély vízbe ezt az a felnőtt kutyát.
Viszont előnye, hogy felnőtt, nyugodt kutya, ahogy a fajtájának kéne is lenni. Stabil idegrendszerű, már mindent megtekergettem rajta, amitől egy labilis kutya rég odakapott volna. És Norbi szempontjából ami a legfontosabb, nem ugat. Hangját sem hallottam mióta itt van. Nem tolakszik, nem ugrál fel ránk, nem nyálazik. Férjuramnál ezek a megtartható kutya ismérvei. Nem állatbrát a lelkem. :roll:
A sarj viszont ilyen szempontból szerencsére az én vérem. :twisted: Tegnap folyamatosan kuncogott amikor a kutya vacsi után nyalta le a száját (mármint a sajátját, nem Ákosét). :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee,

Ákoson is vannak sűrűn ilyen kiütések ha kiviszem, vagy akár bent is ha nagyon melege van. Védőnőnk azt tanácsolta, h fürdessük meg és Infantum hintőporral behintőporozni, de csak vékonyan. Egy kis vattára hintőport és ahol pöttyök vannak ott picit "átsímogatni" a bőrét.

Kép
apple
 
 


Monee!

Főnyeremény kutya!
Nem neked kell küzdened, h. szobatiszta legyen, nem rágja szét a cipőket, a slagot, nem ássa fel a kertet...
Nyugis, nem ugat, nem tolakszik be a konyhába és az ágyadba. Mi kell még?
A többit meg tudod neki tanítani.
Az ilyen kutyák a leghálásabbak.
Ha még kiderül, h. alapban rallye rajongó is, akkor pláne ez a ti kutyátok. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Nem én vagyok az akadály. :lol:
Norbit kell meggyőznöm...
Egyelőre úgy döntöttem, hogy marad. Képet, leírást küldtem a Misinának róla, remélem kirakják, ha eljön érte a gazdija, akkor hazamegy, ha nem, akkor marad és meglátjuk hogy bírunk vele.
Holnap beviszem anyuhoz a kutyakozmetikába, fésülés, fürdés, bolhátalanítás, féregtelenítésre, aztán kap még egy veszettség oltást és egyelőre több dolgunk nem lesz vele.

Jah és kezdi otthon érezni magát a dög, ma megugatta az E.ONosokat amikor nekiálltak a kerítés előtt ordítozni. :lol: Höhö, itt még sosem hallottam kutyaugatást. :D

Apple!

Köszi az ötletet!!!!!!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, úgy eltelt a nap.
Lett fülbevalója Larának :D Úgy bömbizett szegény, az én szemem is könnyes lett :( De tényleg nem fájt valószínűleg(a csajszi mondta, hogy szerinte nem fáj, csak megijednek a csattanástól, ahogy belövik)mert egyből meg lehetett nyugtatni, és el is aludt egyből.Olyan szééééééééééééééééép.Eddig is az volt, de mostmár igazi csajszi :wink:
Bementünk a megye legnagyobb bababoltjába,(vagyis ahol a legtöbb kocsi van)és az össze kínálat a pierre cardin ps 625-ös :shock: No comment.Úgy utálok ezen a tetű helyen lakni, hordozót, pihenőszéket is internetről rendeltem, mert egyrészt nulla választék volt, és olcsóbban jöttem ki még postaköltséggel együtt is! :shock:
Nekem nem baj, ha nem tolható egykézzel, ahogy írtam, úgyis amikor használnánk, mindig négyen, esetleg hárman mennénk(pl. most hétvégén gyereknapi kavalkádra)meg tényleg nem sokat kéne, ezért is akarok minél olcsóbbat.Férjem ígyis elszörnyedt tegnap, hogy milyen kicsik ezek a kocsik, bele se fog férni, meg télre nem jó :lol: meg ilyenek.FÉRFI.

Monee!
Ma voltunk védőnéninél, nekünk is azt mondta, hogy nagy melegben napközben is fürdessük meg, meg nagyon vigyázzunk a hajlatokra(hintőpor ezerrel), mert amúgy is, de ilyen hurkás babáknál meg különösen egyből megtelepszenek a bacik, és azonnal szóljunk, ha kipirosodik, pont ezen okból.És vagy a reggeli órákban, vagy az esti órákban levegőztessük(persze attól függ, milyen az idő), az estit állítólag nagyon szeretik.
Tényleg!Nektek is ez lesz az első nyaratok! :D

Lányok, nekem a tescós pelus nagyon bejön!(köszi Monee :wink: )igaz, hogy ugyanannyi, mint a pampers, én pont ezért estem a csapdába, hogy akkor a pampers biztos jó :evil: De ez tényleg nagyon tuti, tegnap akciósan vettünk egy kisebb csomagot(férjem csak ennyit engedélyezett, mivel a pampers-szel is így megjártuk(de tesóm elpasszolta a 2 egész csomagot :wink: milyen jó, hogy fodrász és van egy özön ismerőse)
Szóval tényleg nagyon jó ez a pelus, hasonlít a coop-osra, de az vastagabb, és olyan brutálisnak tűnik(de a pamperst az is kenterbe veri!)ez viszont minden szempontból tuti! :D Én most még úgyis viszonylag sűrűn cserélem, úgyhogy nincs olyan gond, hogy túl pisis lenne.

Mozgás:
Nekünk az eltört kulcscsont miatt naponta 15-20 percre hasra kéne fektetni Larát, hogy próbálja kinyomkodni magát, de nincs ennyit hason :oops: hamar begurul, nem szereti, pedig erős, simán tartja már másodpercekig a buksiját, elfordítani már 2-3 hetesen is tudta, nem tudom.Június végén megyünk a fejlődésneurológushoz kontrollra, kíváncsi leszek, mit mond.
Mai méricskélésen amúgy 5600 gramm volt(3400-ről)és 59 centi(51-ről)Többnyire 68-as ruhákat hord már(és persze van egy csomó 1-2-szer ráadott vadiúj ruha, még jó, hogy nem vettünk sokat, ezeket is úgy sajnálom.Azért remélem, mostmár a 68-asnál megállunk egy darabig.

Biztos akartam még valamit, de nem jut eszembe :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Monee: Én is megtartanám a kutyust, ezek szerint illedelmes jószág, nem lesz vele gond. A parancsokat pedig meg lehet neki tanítani ;)

Zazzy: A teszkós pelus nekünk is nagyon bejött. Amikor akció van, akkor kell beszerezni belőle 5-6 csomaggal és azzal el vagytok kb. 2 hónapra. Mi is ezt szoktuk csinálni, így 29Ft/db egy pelus ;) Ezért ennyiért nem sok helyen kapsz ilyen gumírozott derekú pelenkát :) Na és persze minőségben sem marad el a többi "márkástól". Nekem a Pampers-el pl az volt a bajom, hogy nem gumis a dereka és hogy nagyon vékony. Estére régebben Huggiest adtam Bencére, de most már azt sem veszem, mert már a tescós is megfelel. Sajnos nem iszik olyan sokat mostanában Bence, hogy tele pisilje a pelenkát éjjel. :(

Babakocsitémában és is most keresgéltem. Kellet egy kicsi verzió, ami be is fér az autóba a kalaptartóra vagy a csomagtartóba, mert a mostani elfoglal a hátsó ülésen egy helyet. Megvettem egy PC-t használtan, de iszonyat nagyot csalódtam benne. Elég leharcolt is, ami sajnos nem látszott a fényképen, szóval lehet meghirdetem és nézek másikat. Nekem fontos, hogy könnyű legyen, kicsire lehessen összecsukni, legyen karfa a gyerek előtt, legyen kupolája is, és dönthető legyen a támlája, mert néha Bence bealszik séta közben... Na és persze ne kerüljön több 10ezerbe...

Nagyobb gyerekes anyukák: mikortól lehet a vizet forralatlanul adni a kicsinek?

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!

Onnantól, h. levitted a Balcsira vagy babaúszásra. :lol: :twisted:
Amennyit ott benyel a gyerek, attól utána már tök felesleges forralni a csapvizet.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: Igaz :lol: Azt szeretem a leginkább, hogy mindenki mást mond: a doki, a védőnő, a védőnő helyettes... :twisted:

Kép

Kép
bettica
 
 


Egy majd egy évesnek már nyugodtan adhatsz csapvizet. Én a Fruzsinak már 4-5 hónapos kora óta adok, Gergőnél még elég sokáig forraltam, de mostmár vhogy nem izgatott a dolog. Tudod a cumis viccet: a 3. gyereknél az ember már csak a kutyát küldi érte.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Najólvan... akkor én már én is bevallhatom, hogy már elég rég óta nem forralom a vizet. :lol: Ehhez én túl hanyag vagyok, hogy folyton számon tartsam, hogy mennyi víz van még mikor kell forralni és ilyenek. :oops:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Hahó valaki,

az normális, h gyermekemnek mondtam ma, alvás, ekkor mindig kiságy felé vette az irányt, 2 hete nagyágyhoz szoktatom délutánonkénti alvásnál és ma este, most, amikor mondtam neki, alvás, akkor befeküdt a nagyágyba...nem korai még?most ott durmol...mi van hga kijön este???hova tegyem le???kijön majd egyáltalán???mi lesz itt... :roll:
Vendég
 


forralt víz, ez jó téma, de Rambóka hsz-e teccccett :lol:

én a babúszi pártoló és gyermekét vízen felnövesztő anya, állandóan forralom a vizet, holott tényleg, babaúszin állandóan iszik belőle 4 hós kora óta és a koszos, szaros fürdővízből is, én meg bőszen forralom neki a vizet :oops: erre 5 napja nem forralom és tök lelkifurim van :? erre meg, tényleg, kosozs kézzel eszik, koszos vizet iszik, klóros pisis vízből iszik, nekem meg lelkufurim van, hát hülye egy anyuka vagyok, mit ne mondjak :lol:
Vendég
 


az őstopikon most olyan nosztalgikus hangulatban vagyok, vannak ők is általunk, általatok, erre fogtam magam, és visszakerestem, honnan indultam, hááát sok idp eltelt, nehezten találom meg magam a kiregelések miatt, de aztán meglett elsp hsz-em, aztán meg mindig is kíváncsi voltam, miért lettem én Lafi a laf....-ból,hát erre is megtaláltam a választ, Csillagfény ragasztotta rám :lol:

aztán találtam egy Ellát, Kavicsot, Krumplis Pogikát is a hszelők közt, de pl Szyszqot is, aki nagyon rég nem írt, , Backét is...hm tök rég hallottam felőlük :cry: kiv. Szyszqoról :lol:
Vendég
 


Nyugi! Gergőnél nekem is anyám kérdezett rá, h. ugyan mi a fenének forralgatom a vizet, amikor a babaúszáson úgyis benyeli azt a jó kis klóros lábáztatót. :twisted:

Ugye milyen furcsa visszaolvasni? Istenem.
De én leginkább azon a táblázaton döbbentem le.
Akkor még alig voltunk páran terhesek, mostanra meg szinte mindenki bebabásodott! És ez olyan jó! :D
Annyira jó lenne, ha azok, akik akkoriban írtak, legalább egy-egy bíztató szót írnának a másik topikba. Nagyon nagy szükség lenne rá!
Mert igenis sikerülni fog mindenkinek!

Backát rendszeresen látom fenn a jelenlévők közt, de már régóta nem ír, pedig kíváncsi lennék rá, h. mi van velük.

Backa! Ha olvasol, ÍRJÁL! Legalább pár sort.

De Vöcsökre, Okrisztára is nagyon kíváncsi lennék. Meg még jópár emberkére a nagyon-nagyon régiek közül is. Kivel mi lett azóta?
Akik eltűntek, vajon sikerrel jártak-e?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!
Csak egy kép erejéig ugrottam be....

Kép
Ja és egy kérdés.....használtatok szopis párnát?(kéne vennem)Jó azzal aludni?-na meg szoptatni? :wink: :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziszqo-val Én tartom a kapcsolatot!Nagyon édes a kislánya...már 7hónapos!
Okrisz meg a Száni klubba rendszeresen ír!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!

Szerintem szuper!
Többféle van, célszerűbb kipróbálni, h. neked melyik válik be: a vastagabb v. a vékonyabb, a majdnem egyenes vagy a hajtűkanyar. Függ az ember mellformájától is (mennyire van magasan), és attól is mennyire hosszú az ember dereka.
De mindenképpen érdemes megvenni, mert könnyebb vele szoptatni.
Én a megkötőset favorizálom, mert azt magamra kötöm és így csak fel kell kapnom a gyereket, leülni és már indulhat is a szopi.
Fruzsinál kifejezetten kellett is a szopispárna, nem is tudom, mit csináltam volna nélküle, mert egy kézzel a mellemet kellett fognom, egy kézzel meg a gyerek fejét, ugyanis olyan szinten nem tudott szopizni, h. nekem kellett összetartanom a rendszert. Nem lett volna harmadik kezem arra, h. még a gyereket is fogjam.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Nekünk is van(küldtem is neked Kandi képet annó :D ), én használom háttámasznak, mikor a kezemben altatom Larát :lol: Tökjó! :wink:
Ha kézben szopiztatom, nem hajlandó oldalt fordulni, hanyatt meg fuldoklik állandóan.hamégis oldalra fordul(autóban pl. nincs más lehetőség :lol: csak így)akkor is kénylmetlen, úgyhogy mi szinte a kezdetektől(mióta itthon vagyunk)fekve szopizunk.Ez a legkényelmesebb, és így sose fuldoklik. :wink: Igaz, hogy a könyököm időnként kisebesedik a sok könyökléstől, meg hogy lusta vagyok kenni :oops: de nekünk így nagyon jó :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Jöhetek egy kis OFF-témával?
A márciusi topikon(nem írok, csak olvasok)most beszélik a keresztelő témát, és olyanokat írnak, amiről nekem fogalmam sincs(elvált szülőknek nem lehet, nem vallásosaknak nem lehet, keresztszülő felé is vannak követelmények,stb.)
Szöget ütött a fejembe, mert a férjem (és családja) mindenképpen akar Larának, de a férjem ugye elvált, én meg nem is vagyok keresztelve(nekem úgy kimaradt ez, nem is tartottam fontosnak, én úgy gondolom, hogy ettől függetlenül mindenki abban hisz, amiben akar, és ettől mehetek én még templomba, vagy bármi)és a húgom se, aki keresztszülő lenne.
Egyházi esküvőnk ezért nem volt, mert ugye a férjemnek már volt, de akkor mi a helyzet a keresztelővel? Ők olyan okosak ebben :twisted: mégsem merült fel, hogy nem lehetne...
Ti tudtok erről valamit?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy, nálunk épp most aktuális a keresztszülőség.
Két kitétel van a református templomban, ahova megyünk :
A szülők és mi, keresztszülők is legyünk megkeresztelkedve.
Mindegy, hogy katolikus, vagy református vallás szerint, de csak így "vállalják" a pici lány keresztelőjét.

Érdemes több helyen utána kérdezni, mert pl. nálunk, a helyi templomban csak egy 3 hónapos "tanfolyam" után lehet keresztelőre menni.
mniki
 
 


Zazzy: templomfüggő... ha kell, hívjatok fel 20 templomot amíg nem találtok egy normálisat! (én még zsidó keresztszülőről is hallottam r. katolikusoknál már bár nekem kissé perverznek tűnik a dolog...)

Lucának szombaton lesz, a keresztszülőknek a vallásán kívül még a foglalkozását is beírták a könyvbe, csak lestem. (és még nem is tudjuk, hogy megkapjuk-e az engedélyt mert hozott pappal dolgoztatnánk - ha nem akkor kénytelenek leszünk lemenni Gödöllőre - de ott legalább nem kukacoskodnak).

Niki: a babát kell 3 hónapig tanfolyamra hordani ?:)))))

(nálunk a jegyesoktatás volt nagyon vicces, a pap az oktatások felében arról oktatott minket, milyen feltételekkel lehet egy házasságot semmisnek kimondatni :)))))
Vendég
 


(ja... asszem azért kukacoskodnak ennyire mert a keresztszülő komoly kötelezettséget vállal a templomban a babával szemben - pl. ha meghalnak a szülők felneveli stb. Persze ennek a jelentősége nem ugyanaz mint néhány száz éve de az egyház ugye nem egy mai darab...)
Vendég
 


Na ez az. Miért biztosabb az, h. egy 30 évvel ezelőtt megkeresztelt, de vallását nem gyakorló ember tényleg felneveli a gyereket, mint az, h. egy nem megkeresztelt, de a gyereket és a családot is tisztelő, szerető ember megteszi ugyanezt?

Akkor inkább mondják azt, h. ez egy olyan klub, ahova csak a beltagok vehetnek fel új tagokat, az tiszta ügy. :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: olyan klub ahová könnyű bejutni beltagnak így új tagokat felvenni:) (ld. lehet valaki akármilyen vallású, akármikor megkeresztelkedhet, nem érdekes, milyen vallású az anyja...)

Az egyházat nem szeretem de ha meg akarom kereszteltetni a gyerekem akkor el kell fogadnom a szabályokat. A templomi esküvőnek is csak akkor van értelme szerintem ha az ember komolyan gondolja az eskü szövegét (ld. alapvető értékek elfogadása) még akkor is ha magát az egyházat rühellem. Ez van, ez egy ilyen klub. (mondjuk tény, hogy ki lehet kerülni ezeket a szabályokat, tudtommal a templomi esküvőnél pl. elég ha az egyik fél meg van keresztelve, a keresztszülőnél se kötnek bele abba, ha nincs megkeresztelve - legalábbis tutira van olyan templom ahol nem...)
Vendég
 


na most várom a pap hívását, hogy kinyitják-e nekünk a templomot mert ő tutira nem lesz ott... (ennek adományszaga van... mennyit illik ilyenkor adni miseborravalóként?)
Vendég
 


Csakegy!

Ha a pap elolvassa netán amit írtál, akkor bizti kint maradtok. :twisted: :lol:

Na látod, ezért nem lett nekünk templomi esküvőnk. Csak azért nem tartottunk, mert az olyan szééééép, közben meg nem is vagyunk vallásosak. Ákos szintén ez miatt nem is lesz megkeresztelve...

A 2008 szeptemberi fórumon most volt keresztelője több babának, a "csúszópénzről" ott tudsz érdeklődni. :twisted:

Kutya fronton helyzet van.
Ma eljön érte egy család, akik szívesen gondját viselnék, de igazából nem ők a gazdái. Ettől függetlenül is ma sikerült meggyőznöm magam, hogy nem is biztos, hogy pont ő a nekünk való kutya, mert nem játszik, nem érdeklődik nagyon semmi iránt, viszont egész nap alszik. Nem kifejezettem egy fiatal labradorra illő tulajdonság. Nekem sosem volt buta kutyám, és ez az eb eléggé sügér, úgyhogy jobb lesz neki, ha valaki más szereti majd azt a pupák fejét. Aranyos kutya, de pupák szegénykém. :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Na, halál rendesek voltak, a pap bácsi visszahívott, mindent előkészít, személyesen nem is fogunk találkozni. Aranyos volt nagyon :)

Úgyhogy a kis pogány szombaton megkeresztelődik :) Az mondjuk ciki, hogy a keresztelőre vett ruháját kinőtte így valszeg rugdalózóban keresztelődik, de kit izgat? :)

Monee: szerintem ez a kutyus azért ment hozzátok, hogy elgondolkozzatok a kutyatémán aztán meg majd csak találtok egy tündéri kutyakölyköt aki okos is és szép is :) (nekem 2 jelöltem van a majdani kutyánknak: beagle és goldie... a beagle az egy kis bohóc hebrencs de imádnivaló és ideális kisgyerek mellé a goldie meg ha jó családból származik igazi családi eb)
Vendég
 



Natán és Belián ? Tööök jó :)))))) (szép pocak :)))
Vendég
 


Képzeljétek! Apácák vitték el!!!
Egy öregek otthonában lesz bentlakó kutty. Ennél jobb helyre nem is kerülhetett volna! :D

Csakegy!

Beagle-t csak annak aki bírja a megzabolázhatatlan falka kutyákat. Asszem anno Rambóka is írta, hogy megfeszített erővel sem lehetett semmi emberi tudományt beleverni az anyukájáék kutyájának a fejébe. Viszont cserébe nagy bohóc. :D
Én a goldira szavaznék, illetve nekem a rövid szőre miatt jobban bejön a labrador. Csak az a gáz, hogy manapság mind a beagle, mind a retriverek annyira túl vannak szaporítva, hogy nagyon nehéz jó kutyát találni. Anno elhatároztam, hogy labradorból csak olyat fogok venni, ahol a szülők valamilyen munkakutyák (vadász, vakvezető, speciális mentő), akkor nagy csalódás nem érhet. :)
Off topik hozzászólások vége. :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Van itt olyan, ogy OFF ?:))))
Vendég
 



kandi: :) Na ja... nem véletlenül ugrott be anno elsőnek a nyuszi, szerintem ideális kisgyerek mellé.

Mondjuk még vacillálok, hogy Holland törpe legyen (ez a létező legkisebb törpenyúl) vagy miniatűr kosorrú. Holland törpe az lenne 2 hét múlva, a miniatűr kosorrú meg csak előjegyzésre van, kb. 6 hét múlva lesz elvihető. Az egyik tenyésztő szerint a miniatűr kosorrú jobb természetű.

Na majd meglátjuk. Max. a férjem kap hülyét ha meglátja mennyi lesz a nyusziprojekt vége (a holland 5e lenne, a miniatűr az még nem tudom mennyi plusz ketrec plusz ez plusz az...)

Beraksz egy képet a tiétekről?
Vendég
 


Szió mindenkinek

Kandika gyönyörű a Belián lak!
Szopipárnát vettem de se alváshoz se szopihoz nem használtam :lol: :lol:
most radiátor alatt fejvédő :lol: :lol:

Szia bettica!

Zazzy ha kispárnát ketté hajtod és csak a fejed alá teszed nem kényelmes szopinál?? nekem a kórházban így mutatták és tökre bejött, máig így szopizunk régen sokat aludtunk is így :D

Őstopikon én is szoktam nosztalgiázni és naggggyon szeretném ha 1-2mondatot írnának a régiek!
Vendég
 


hali, kandi nagyon érdekes név, de nagyon tuti!!!!
pocakod is formás. jól viseled a terhességet?

keresztelő: nálunk nagyon nem kekeckedett a lekész, igaz először pestre akart elküleni (gyulán volt), merthogy hivatalaosan pesti lakosok vagyunk, itt lakunk, itt kell gyakorolnunk a vallást. és kikereste,hogy a nyóckerben lévő templomhoz tartozunk, d emondtam neki,hogy majd gyulán jár a gyerek 14 év múlva konfirmáció előkészítőre, addigra remélem leköltözünk.
a pénzről kérdeztem, azt mondta majd megbeszéljük. azóta sem...hm. keresztszülőkkel nem kekeckedett. előkészítőre sem kellett járni.

mi megvagyunk. igaz ma frontos a kisebbik, ez meg kihat a nagyobbikra. majd elmúlik. káésőn aludtak ma el :(

moneee, kutyunak nagyon jó dolga lesz!!!! :) irigykedem is.

csakegy, most llépünk nagyszülőkhöz picit. de ha visszajöttünk,akkir ikea mehet szeritnem. mondjuk zsó necces, mert napközben keveset alszik. egy nagyot délután. de azért vmikor rá lehet dumálni délelőtt is alvásra :) összebeszélünk majd!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Köszönöm a dicsiket!!!!pusza
Dimet!Köszike jól vagyok...egyedül a savam nagyon rossz néha...amúgy minden okés!

Csakegynek:

Kép Kép Kép
-mezei színű!-ezek esti képek...de keresek nappalit is! :wink:
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kincs: nálunk a szoptatóspárnám Lilla hőn szeretett éjszakai párnája... U alakban van bepakolva a kiságy végébe, Lucának esélye sem volt kipróbálni :).

Kandi: jajjjj de aranyos :)))))

Dimet: Lilla jellemzően délután alszik (ebéd után) de simán el lehet nála ezt tolni 2-3-ig vagy akár ki is lehet hagyni de akkor másnap hulla. Luca meg ugye soha nem alszik nappal (vagyis alszik de csak rámkötözve így hót mindegy, hol vagyok vele) úgyhogy nekem a délelőtt tökéletes lenne... (9 körül simán ott tudunk lenni az Ikeában...)

Nálunk is front van vagy 2 napja, Luca nappal tök sokat óbégat... forogni nem akar így elég frusztrált... Lilla meg betaknyosodott úgyhogy azért frusztrált... a férjem meg lelépett 3 napra dolgozni úgyhogy itt maradtam egyedül a 2 frusztrált gyerekkel.
Vendég
 


Sziasztok!

Monee: Sok boldogságot!

Kandi: Gyönyörű pocak :D Édi nyusziiiii :)

Kincs: Hogy van Donát?

Szopispárna: Nekünk is van Monee jóvoltából, de nem használtuk. Kandi, ha gondolod kölcsön tudom adni ;) Szólj, ha igényt tartanál rá :)

Dimet: Fotókat még mindig nem hoztál :(

Hunci: Ismerős a szitu. Már én s csak megszokásból forraltam a vizet... Meglehetősen nehezemre esett nem forralgatni, a megszokások rabja vagyok :) (Még azt is írom, hogy mikor - mit - mennyit evett Bence :oops: Erről is le kellene szoknom... :roll:

Front az van nálunk is :( remélem újabb fogacska is készül, ennyi nyűglődés után már jó lenne...

Kép

Kép
bettica
 
 


Szió

Én is forralok :oops: , nem merem neki csak úgy adni :roll: , vagy ha nincs forralva mentes ásványvizet kap..rengeteget iszik.

Bettica csak az első hetekben írtam,hogy mennyit eszik..nem vagyok ilyen pontos papírozós :cry: ha a férjem nem intézné a papírokat azt se tudnám milyen számlát mikor kell fizetni,lehet kikötötték volna a villanyt :lol:
köszi jól vagyunk.
Szülinapot szervezed?

Anyooo???????????????

Kir????????????,,

Dimet képeket várom én is!

Kandi nagyfiad kamaszodik már?
focizik még?
Vendég
 


Sziasztok!

Kandi!
Szép pocid van!És nyuszi is aranyos, nagyon!

Szopispárna:
Terhesség alatt nekem nagyon jó volt vele aludni , de ugyanilyen jó volt egy kispárna is a hasam alá, mert az nem zörgött.
Szoptatni ugye nem szoptattam, arról nem tudok nyilatkozni, viszont most nagyon bejön Gergőnek a párna bírkózáshoz :)

Dimet!
Én is várom a képeket!

Vízforralás:Én 1 éves kora körül hagytam abba, azóta csapvíz.
ezoterike
 
 


Ja, gyerkőceitek mikor kezdtek el beszélni?

Gergő mostanában nagyon sok szót már ismétel(nagyon sokáig csak az első szótagokat mondta),de nemtom ebből mikor lesz még beszéd...
ezoterike
 
 


Kincs: Az adminisztrációban én vagyok itthon a toppon :) Sajna néha túlzásba is viszem. De ha én nem intézném ezeket, akkor nálunk pl az autó biztosítása vagy adója sem lenne fizetve :D

Hát igazából nem szervezem. Lesz egy torta, amit rendelünk és lesz egy tapicskolós, amit majd én csinálok ;) Ajcsi még nincs meg, de már körvonalazódik, hogy mit fog kapni. Ma elmegyek a közeli játékboltba és körbe nézek...
Sztem majd akkor leszek besózva, amikor megyek a tortáért a cukiba :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


ezo nálunk is így kezdődött, mostmeg már mondatokban is beszél. persze csak 2-3 szavasokban, de mindent értek amit mond.

Kép kissé büfis a lepedő, bocs :)

Kép zsuzsi pofit vág

Kép első mosolyok egyike....

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ezek május elején készült képek

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Bettica!

Köszönöm szépen! :wink:

Olyan létezik, hogy két-három hete a mi házunkban folyamatosan front van?
Ákos kivisz napközben a hajam, ha itthon vagyunk. Nem játszik, hanem áll a lábamba/székembe kapaszkodva és torkaszakadtálból kiabál, hogy vegyem fel, stb. Ha felveszem, elhallgat, lerakom ordít.
Az a legidegesítőbb az egészben, hogy akármi nyűgje van így, ezen a fals hangon kiabál. Éhes, szomjas, álmos, játszak vele, unja a fejem, ugyanaz a hangszín. Kezdek megomlani, hogy én csinálok/csináltam valamit rosszul és ez nem szeparációs szorongás, hanem mittoménmi.
Ha nem vagyunk bent a lakásban, akkor is többnyire rajtam lóg, viszont nem kiabál. Értem én ezt, hogy menne, meg az az izgi, de most mi a tökömet csináljak?! Itthon is kell azért lenni... ráadásul ebben a tetves faluban nincs egy normális játszótér sem, ahol szabadon ereszthetném, ha már nagyon kivitte a sérómat.
Az adós visszatérítésemből hinta és homokozó lészen építve, nem érdekel mennyibe kerül. :evil:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


ja és zsófi megfordul hasról-hátra.......

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: