Új privát üzeneted érkezett!

Kir: Drukk! Én sajna nem nagyon tudok a leleteidhez hozzászólni :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Azért töröltem a hsz-t, mert ismét előjött ez a - ki hova ír, ki régi és ki új, zárt topik, vagy tanya - aztán mivel én se régi se nagyon új nem vagyok nem tudtam mit is tegyek. Viszont az a biztos, hogy én sokat köszönhetek nektek, a régieknek és az újaknak egyaránt, a szakértelemért és lelkisegítségért egyaránt. Ha nem találok rátok, nem biztos, hogy a kezemben tarthatnám a gyönyörű kisfiam (aki épp nem hagy gépelni :) )

Szép napot mindenkinek!

tyche
 
 
 


Tyche remélem azért jössz erre máskor is!!
Ne érezd magad kirekesztetnek/új tagnak!!!
Nem topiklakókat akarunk elkergetni hanem akit csak lehet megtartani mert mindenki értékes szeretett lakó itt!!

Kir nem tudok okosat írni,3.cn???dokid mondatait közöld velünk légyszi :wink: :)
emlékszem vki/kik csak úgy egy maratoni ciklusban ment el vv-re és itt találgattuk miért pocsékak az értékei..egyik babás volt másiknak ciszta ,nem emlékszem viszont összefüggésekre.. :oops: :oops:

igen mire belendülhetned a topik a többség elvész :cry:
Vendég
 

 
 

Kir TSH-d ??
Vendég
 


Szia Kincs!

Még nicnsen TSH-m. Megmondom azonnal, ahogy meglesz :)

Kir

Kép
k.ir
 
 


Sziasztok!

Kir!
Te is laptetőzöl? Lehetnénk együtt babásak :wink:

Én az anyatanyához csak annyit szólnék hozzá, hogy én is beregisztráltam oda, de sajna két helyre nincs időm írni, ezért jövök csak ide.....

Szolgálati közlemény tőlem is: :lol:
Szatmári boltjaiban lehet kapni olyan gyermek-felnőtt WC ülőkét, amiről anno Rambóka is írt.3990 pénzért.(szerintem nem drága a Praktikeres 10000-hez képest...)Mi is beszereztük gyorsan, bár még nem aktuális, csak legyen.Nyáron gondoltam a leszoktatást, de még f...om sincs, hogyan...
ezoterike
 
 


Ezo!

Úgy, h. leveszed a gyerekről a pelust és pucér seggel kicsapod a fűre (ha van kert, akkor oda, ha nincs, akkor a játszótérre). Előbb utóbb észre fogja venni, h. lepisilte a lába szárát. Először annak kell tudatosulnia benne, h. amikor ezt érzem a pocimban, akkor pisilek. Aztán jöhet az, h. ezt a pisit akár a bilibe is lehet majd beleengedni, mert akkor a körülöttem lévő felnőttek baromira örülnek.
Addigis annyit mindenképpen tegyél meg, h. nyitva hagyod a wc ajtót amikor benn vagy, h. a gyerek megtudja, h. ott mi történik.
Hogy ne féljen majd a wc lehúzásakor lezúduló víz hangjától, mert elég sok gyerek megijed tőle.
Ha akarja, húzhassa le ő, ha panelban laktok és a hátfal mögött van a vízóra, akkor megnézhesse h. hogyan forog, ha van elszívótok, ami kapcsolható, akkor azt ő kapcsolhassa. Mert ezek később, mint jutalmazási lehetőségek, mind-mind jól jöhetnek.
Legyen elől a bili, de ne kényszerítsétek rá!
Este el lehet játszani, h. játékmaci belepisil, bohóc belepisil, zsiráf belepisil. Amikor már ő hozza az állatait pisiltetni, akkor előbb utóbb ő is ki fogja próbálni.
Ha már ráül, akkor lehet neki mesélni, amikor ül rajta. Nem kell, h. pucér legyen a feneke közben, elég, ha ülve tud maradni rajta egy ideig, a többi majd jön idővel.
Ha már pucér fenékkel is ül, akkor talán előbb-utóbb belepisil, és akkor lehet neki rettenetesen örülni, apának, mamának mindenkinek megmutatni (nagyit felhívni és elújságolni). Az a lényeg, h. úgy érezze, hatalmas hőstettet hajtott végre.
Ha van rendszer a kakilásában, akkor meg lehet próbálni abban az időben rendszeresíteni a bilizést, és ha sikerrel jár, akkor megint nagyot örömködni, közösen vízrebocsájtani a wc-ben a barnakígyót, ügyeletes jutalmazási rendszert beizzítani.
Lehetőleg nem kommentálni, h. Juj, de büdös! és hasonlók. Az majd később a pelusba sikeredettekre alkalmazandó.
És nem szídni, ha bepisil, bekakil. Eleinte sűrűn elő fog fordulni, később egyre ritkábban. Az a legnehezebb, amikor visszaesés van, akkor megállni, h. ne csesszük le a gyereket, h. már megint bepisilt, pedig már mióta nem.
És semmit nem erőltetni, semmilyen kényszert nem alkalmazni!
Nem megoldás, ha addig nem kelhet fel a biliről, amíg nem produkált valamit, ha folyton visszanyomkodjátok, h. üljön még egy kicsit, hátha...
Sokkal jobban beválik a dícséret.
Meg az sem jó, ha a gyerek azt látja, h. te presztizskérdést csinálsz a dologból, tehát játszótéri anyukák " Ó, az én fiam már 3 hónaposan tökéletesen szobatiszta volt éjszakára IS!" című megjegyzéseit nagyívben engedd el a füled mellett!
Minden gyerek máshogy lesz szobatiszta, van aki egy hét alatt teljesen szobatiszta lesz, van akinek hosszú évekbe telik. Van aki már a wc-re jár pisilni, de a kakiláshoz pelust kell ráadni. Ez is teljesen normális.
De erőltetni, mert a szomszéd Pistikéje már ezt v. azt csinál, nem szabad!

Gergő most ott tart, h. napközben nagyrészt kisgatya van rajta (Jut eszembe: célszerű kedvenc figurával ellátottat venni, mert azt be lehet este mutatni apának, h. száraz maradt a Verda/Micimackó/pókember stb!), csak, ha mondjuk bevásárlóközpontba megyünk, akkor adok rá pelust, mert ott elég nehezen találunk lepisilhető fát.
Most tanulja a nadrág, kisgatya levételét, ez jó alkalom arra is, h. megy közben az idő, ő pedig kénytelen egyre tovább tartani a pisit.
És itt még egy megjegyzés: van, h. jön, h. pisilni kell és amikor leveszi a gatyát, már van benne egy kis pisifolt, ilyenkor nem lecseszni kell, h. miért pisilt be, hanem megdícsérni, mert bizony pont, h. vissza tudta tartani a már elindult pisit! Ha ilyenkor ráülteted wc-re v. bilire, akkor fog még jönni bőven! Ha lecseszed, azzal csak azt tanulja meg, h. nem érdemes anyához rohanni, mert úgyis csak a balhé van belőle.
Egyébként ilyesmi többnyire amiatt fordul elő, h. nagyon játszik és csak akkor kap észbe, amikor már kicsurgott az eleje.
Sosem felejtem el, amikor büszkén üvöltötte a wc-n ülve: "Benne maradt a pisi a pöcsömbe'!" :lol:
A kaki vhogy könnyebb, könnyebben is észreveszi, nem is szeret benne ücsörögni, éppen eleget mondtuk neki, h. milyen büdös a pelusa. Meg újabban rászoktunk a barnakígyó számolásra: mennyi sikerül aznap? Két hosszú, meg három kicsi vagy 3 hosszú meg két kicsi, netán egy hosszú és sok kicsi?
Szóval lehet taláni motiváló tényezőt, csak a ti ötletességeteken, meg a gyerek érdeklődési körén, játékos hajlandóságán múlik.

Most új kihívás előtt állunk: a délutáni alvás alatti szobatisztaság lenne a következő lépés. Sógornőm szerint vegyem le róla a pelust, pisiljen be és hagyjam is úgy, majd rájön, h. az nem jó.
Háááát... ez nekem, kicsit durvának tűnik.
Neki a két lányánál bevált.
A minap, amikor kiborított a kölyök, akkor mérgemben elzavartam aludni úgy, h. csak kisgatya volt rajta, nem pelus (annyira ideges voltam, h. el is felejtettem). Be is pisilt természetesem, hiszen mindig pisil a délutáni alvása alatt. Mondta is nagy bánatosan, amikor felébredt, h. "Nem volt rajtam pelus!"
És utána alig bírtam megdumálni, h. nem kap pelust a nap hátralévő részére.
Szóval szerintem nála csak azt érném el a fenti módszerrel, h. nem lenne hajlandó napközbenre sem megválni a pelusától. Úgyhogy ki kell találnom vmi mást.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ezo!

Ez az ugye?
http://www.szatmari.hu/termekek_item_co ... item=27920
Nekünk is ilyen van. A Praktikeres 10 ezressel szemben nagy előnye a légrugó, nem tud hirtelen lecsukódni és rácsapódni a gyerek kezére.
Nem beszélve arról, h. nem csúszkál, mint a wc szűkítők többsége.
4000Ft szerintem nem sok érte, a Kikában egy bili kerül ennyibe.

Jut eszembe:
Ne vegyetek fókás zenélő bilit!
A gyerek dolga végeztével feláll és elindul ELŐRE. És akkor borul a bili! :twisted:
Az ikeás olcsó tökéletes volt.

És, ha rokonok felajánlanak plusz bilit, azt el kell fogadni, mert amikor a gyerek belelendül a bilihasználatba, akkor van, h. a két bili is kevés!
Volt egy időszak, amikor belekakilt, kikísértük a kakit a wc-be és amint teletöltöttem domestosos vízzel a bilijét, már be is pisilt. Vhogy nem tudott egyszerre kakilni is, meg pisilni is.
Ha meg nagy a lakás, akkor nem árt, ha elérhető közelségben mindig van egy bili.

Na bedugulok.....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Bár Ezonak szántad, köszi! :D Segítőkészséged még mindig csillagos hatos! :wink:

Nincs valami ötletetek, hogy hová lehetne "jótékony" céllal adni pelenkát?Ismerős nincs akinek kéne, és tököm tele a pampers-szel.pedig olyan jónak tűnt, de baromi kicsi.legutóbb betáraztunk 1 hónapra 3-asból, mert az elvileg 9 kilóig jó, hát kíváncsi lennék, ki tudja ráadni, akár 7 kilós gyerekre is.Az enyém kedden volt 5,40,de tegnap 3szor kellett öltöztetni, mert hónaljig pisis volt, meg a combján is vágja a hurkákat.sógornőm szerzi olcsón, a 2 bontatlant talán ki tudjuk cserélni nagyobbra, de így is van egy jó fél zacskó.én nem kínzom vele a gyereket.szóval, ha van ötletetek, várom!
kaptunk egy coop-osat a múltkor, messze lekörözi a pamperst, annyi, hogy nem kamillás, mint az.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Nézz körül, h. van-e anyaotthon a környéketeken (a védőnő biztosan meg tudja mondani!).
De ha a gyerekorvosi várójában kiteszel egy cetlit, h. X Ft-ért elvihető, szerintem lesz rá kapás.
Vagy a játszótéren rákérdezni nálatok kisebb babás anyukára, h. neki nem kell-e esetleg. Vagy pocis anyukákra.
Mi Liberóból táraztunk be, maradt vagy 5 megapack a miniből. Barátnőm egy pillanat alatt talált nekik gazdát a helyi topikon.

Gergőnél annakidején a Liberó és a DM-es volt a nyerő, mert ő girnyó kölyök volt (van).
Fruzsinál az nagyon bevágott. Neki a Huggies, a Rossmannos, és a Tecsós pelusok sokkal jobbak a hurkás combjaira.
A Pampers nekem már a vegyszerszaga miatt sem jött be, meg a hátgumírozás hiánya miatt hátul mindig kifolyt belőle a kaka. Fruzsinál már nem is próbálkoztunk vele.
Coopnak is van saját pelusa?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szasztok:)

Rambóka: maaaarha jó leírás :))))))) Le kéne védetned :))))))

Mi most itt tartunk (az elmúlt egy héten történt minden):

Lilla otthon nem hajlandó ráülni a bilire, a WC-t viszont imádja. Pucér fenékkel ücsörög rajta, telepakolja wcpapírral és popsitörlővel. A klotyómanót eteti :) Pisi-kaki még nem került a WC-be. de a dolgok menete tiszta neki, nyomni is szokott ha ott csücsül, csak ugye jellemzően akkor szól, amikor már tele van a pelenka.

(nálunk 2 manó van - a klotyómanó aki pisit, kakit és WCpapírt eszik és a fognyűvő manó aki tapsol és elfut ha szépek a fogai, ha blicceli a fogmosást akkor viszont viszi és onnantól ő is csak tejet kap mint Luca)

Tegnapelőtt levettem róla a pelenkát és kérdeztem, hogy akar-e wc-re menni. Mondta, hogy nem, a pucér fenekével bepattant a játékosládába - és belebrunyált.

Tegnap a szüleim kertjében ugyancsak pucér fenékkel rohangált, hülyeségből mondtuk neki, hogy pisiljen egyet - ő meg legugolt és pisilt. Nem tudom ki lepődött meg ezen jobban, de a férjem szerint nagyon meg volt lepődve, hogy így összejött a dolog :) Megdícsértük, a produktumot pedig lefényképeztük:)

Ma is ott flangált pucér fenékkel, mondtuk, hogy hajrá, pisiljen a fűbe... legugolt, próbált pisilni - nem jött össze. Felállt erre beindult a pisi. Lilla akkor már halál büszke volt, aztán ott tapicskolt a pisiben... (vihettük zuhanyozni...). Utána még egyszer sikerült néhány cseppet produkálni.

Még távol van a szobatisztaság de szerintem az, hogy "kérésre" pisil hatalmas dolog... Én úgy érzem, hogy leginkább motiváció kérdése az egész (kakinál pl. többször is volt már, hogy én mondtam neki, hogy gugoljon le, úgy könnyebb, de WC-be ennek ellenére nem akart még kakilni)

Hááát itt tartunk...

Luca meg elkezdett hozzátáplálódni - fél zacskó kölesgolyót nyomott be ma este... (amire észrevettük, hogy hol tart már kezdte egész jól érezni magát...). Az alma persze még nem játszik be nála, fekve ugyanis nem igazán tudja használni a kezeit, ültetni meg még nem akarom. Azért majd kitalálunk valamit, mert tényleg ideje elkezdeni a BLW-t... (az alap ugye ugyanaz mint Lillánál - nem etetjük a gyereket, nem stresszeljük a kajálással, magának kell a szájába juttatnia a lehetőleg darabos ételt)

Luca továbbra sem forod, nem kúszik, nem mászik - pedig tudna. Mindent tudna és ezt a gyógytornász is megerősítette... csak valahogy nem motivált, pedig mi aztán mindent megpróbálunk...
Vendég
 


Rambóka!
Köszi a tippet!
Igen, van coopos pelus, és szerintem tökjó.Csak mi marhák úgy gondoltunk, hogy ha pamperst tudunk szerezni annyiért, amennyi pl. a tescos pelus(pedig emlékeztem, hogy Monee annakidején is nagyon propagálta)akkor az biztos jobb.Hát egy fenét!Lara is lassan 6 kiló és a 9 kilóig jó pelus vágja a hurkáit és minden 2.ból kifolyik a pisi :evil: akkor valószínűleg ez is a gumírozás hiánya.Én meg próbálom szorosra csatolni neki, de ezek szerint hiába.Nekem meg még a coopos volt furcsa a gumírozással... :roll:
Még a pennysről is azt hallottam, hogy jó.csak tényleg nem mindegy, hogy vékonyabb babának kell vagy hurkásnak.
A libero is gumis???Az újszülött méretben volt csak, és már nem emlékszem :?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ja most nézem, hogy a libero sem vált be a hurkás Fruzsinál :P , akkor már tárgytalan is az utolsó kérdés.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Lányok segítsetek nekem(Csakegy!Ha jól emlékszem, te profi vagy babakocsiban :wink: )
Vettünk egy jó nagy dög kocsit ide a faluba sétálni, meg itthon durmolni benne, de hamar rájöttem, hogy baromi hosszú a nyár, és azért viszonylag sokat megyünk ide oda, kendő, meitai 40 fokban gondolom nem lesz valami izgi :roll: szóval kéne valami könnyű, kocsiba beférő, vonatra felpakolható, nem túl nehéz kocsi.Nézelődtem, és hülyét kapok.Ha egy kocsira azt írják, hogy vízszintesig dönthető, akkor miért csak 6 hónapos kortól lehet?Vagy ami 5 fokozatban dönthető, arra is azt írják, hogy 6 hónapos kortól. Gyakorlatilag eszerint nincs is olyan könnyebb kocsi, amit 6 hónapos kor előtt lehet??? :shock: Megjegyzem a miénk abszolút újszülöttkortól jó, vízszintes meg minden(állítólag)közben meg ilyen V alakban fekszik benne :?
Szóval segítsetek, mennyire kell ezt szigorúan venni?Valami tipp?(ja!és ne legyen baromi drága, mert a másikat 45-ért vettük, még egyet ennyiért nem akarok, de a férjem ragaszkodik az újhoz :evil: )

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy, használt peg perego!!

én olyan cuccokat, amelyek nagyon nem kellenek már, és ingyen akarom elsőzni a védőnőnek viszem el. ott elpasszolják akinek kell.

zsuzsi meg pukizni tud kérésre :D persze nem mindig megy, de nyom-nyom-nyom :D

ma elengedtük szabadon, pisilt egy nagyot. pont az apja íróasztala meleltt állt, jól befolyt mindenhova :) mondta,hogy pisi. :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Zazzy!

Hááááát, bár én a használtakat néztem anno csak, de nem nagyon bírtam olyat fellelni, ami könnyű verda, viszont újszülötteknek is jó. Mi is baromi sokat szenvedtünk ezzel, hogy kicsinek a nehéz kocsival jártunk mindenhova. A hajam égnek állt már, ha menni kellett valahova.
Most egy Neonato Piumánk van (használtan vettem, természetesen), jó kis kocsi. Könnyű (6 kg), jól fordul, vízszintesre dönthető -ezt tényleg egyenesre le lehet dönteni, amég a batár kocsinkat szerintem csak 150 fokig, de egy pokróc rendszeresítésével, az újszülött kort abban is túléltük- viszont nem fordítható a tolókarja és a 6-7 hónapos időszakban, amég nem tudott Ákos ülni, viszont már nézelődött volna, voltak ennek is hibái, mert effektíve ez ülős, nagyobb gyerekekre van kitalálva. Olyannyira, hogy Rambóka Gergője is vígan elücsörgött benne a minap éppen. Nagy a bevásárlókosár, van hozzá jó kis esővédő.

Szal, szerintem meg lehet venni, a 150 fokig dönthetőt is (ha nem hason alszik a kocsiban Lara!!!), csak rakj egy pokrócot többször összehajtva a gyerek alá. Viszont teljesen biztos, hogy a könnyű kocsinak is lesznek hibái... Tökéletes kocsi nincs. :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jah, igen.
Bár úgyis fog írni :twisted: :lol: de Rambóka a Peg Perego Veneziára esküszik. Tényleg, egészen jónak tűnt, viszont a Férjed pechjére, ilyet nem lehet újonan venni már (asszem).

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Zazzy!

Szerintem keress egy bármilyen kocsit egy babacuccokkal foglakozó bolt honlapján és utána keresd meg ugyanazt a teszveszen. És tárd a párod elé a különbözetet.
Pl.:
http://www.babycenter-debrecen.hu/katalogus.php?tid=330
http://www.arveres.biz/jane_carrera_pro ... 11466.html
Azért nem mindegy, h. 145000 v. 50000!!!!

Egyből le fog mondani az új-hoz való ragaszkodásáról.
A bababiznisz az esküvőbiznisz utáni következő hatalmas lehúzás. Egyszerűen tök felesleges vadizsír dolgokat venni a gyereknek, mert pár hónap alatt kinövi, feleslegessé válik, ugyanakkor nem igazán harcolja le (ezalól mondjuk kivétel a gyümölcsök bevezetésekor esedékes body :twisted: ).
Jó, persze cumit én sem vennék használtan, de kiságyat, utazóágyat, játékokat, ruhákat, babakocsit simán.
Menj be pár bababoltba, nézz körül, próbáld ki, válaszd ki melyik tetszik, aztán keress rá a neten és vedd meg használtan.
A másik lehetőség, h. minden szembejövő anyukát megkérdezel, h. az ő kocsija mennyire vált be, és ott helyben, "gyerekkel töltve" ki is próbálod a járgányt.
Engem így beszéltek le jópár, boltban kinézett, amúgy jónak látszó sportocsiról.
Mondjuk célszerű nem újszülöttel közlekedő anyukát megkérdezni, mert ő még nem fogja bevallani a méregdrágán beszerzett jószágról, h. egy vacak, meg nincs is még igazán tapasztalata a kocsival.
Ja és még vmi: Két kocsi alatt ritkán lehet megúszni, de többnyire a három a jellemző, ugyanis elsőre mindenki megveszi a gumikerekű batárt, kényelmes rugózással, aztán amikor nem tudja felcipelni a lépcsőn, nem fér be vele a boltajtón és csak a férje tudja speciális műfogásokkal beszuszakolni az autó csomagtartójába, akkor keres egy kisebbet, könnyebbet, praktikusabbat. Aztán amikor már szalad a gyerek, de ha elfárad, akkor már túl nehéz cipelni, akkor felmerül az igény vmi hiperkönnyű sportkocsira.

Ja és a vízszintbe dönthetőségről:
Ha a gyerek hason alszik v. hason fekve szeret nézelődni, akkor van létjogosultsága, de (szigorúan csak szerintem!) attól a pár órától, amit egy nap babakocsiban tölt, nem fog tönkremenni a gerince, ha háton nem teljesen vízszintben fekszik. Fruzsi is döntött háttámlával feküdt a hátán az elején, mert úgy minket is látott, nem csak a kék eget v. a kocsi kupoláját.

Babakocsi ajánló következik:
Az én mániám a Peg Perego Venezia. Imádom.
Könnyű, variábilis, elnyűhetetlen.
Én használtan vettem, előzőleg már két gyereket kiszolgált.
Amikor Gergő a második telét kezdte és folyton ki akart szállni a kocsiból, akkor vettem neki egy másik kocsit, aminek bontható volt az elején a támaszkodó karfa (v. mi a fene, nem tudom, mi a hivatalos neve), mert könnyebb volt beültetni sáros cipővel abba, meg mert annak nagyobb a kereke és az itteni gyalázatos betonra az már kényelmesebb volt.
Most, h. megszületett Fruzsi, előkerült újra a Venezia és újabb előnyeit fedeztem fel.
Nem kell kocsira akasztható testvérfellépő, hanem a Venezia hátsó küszöbén állva utaztatom rajta a Gergőt, sőt, ha netán rettenetesen el lenne fáradva, akkor a karfára rá is tud csücsülni, az is elbírja. A hátsó fellépőn álló gyerekkel pont úgy változik a kocsi súlypontja, h. könnyen fel lehet ugratni a járdára vele.
Így én mindösszesen 8+7+13=28 kilóval küzdök nap mint nap könnyedén, míg az azonos korú és súlyú gyerkőcökkel rendelkező barátnőm Pierre Cardin testvérkocsija önmagában 15 kiló, így ő 15+7+13=35 kilót kénytelen tolni.
Egy mozdulattal áthajtható a tolókar, váltható az első-hátsó kerék bolygása a kívánt iránynak megfelelően, a kupolája hihetetlen módon variálható, szétcippzárazható, lehajtható vízszint alá, így a hason fekvő gyerek kilát előre, miközben az arca árnyékban van.
A karfája kihúzható és lábzsák helyett egy szúnyoghálóval "záródik", így ebben a dög melegben is átszellőzik az egész, mégsem tud a gyerek még véletlenül sem kiesni/kicsúszni belőle.
Szóval nagyon szeretem. Meg a gyerkőcök is szeretik.
Ettől persze még nem biztos, h. nektek is ez lenne a legmegfelelőbb kocsi.
Meg újonnan valószínűleg nem tudsz már hozzájutni, ugyanis megszüntették a gyártását sajnos.
Használtan viszont szerintem nyugodtan megveheted, strapabíró jószág.
Többféle verzió kapható, attól függően, h. mikor gyártották.
A régieknél még pamut a huzat (ilyen a miénk is), az újaknál már vízlepergető műszálas, a réginél még nincs pohártartó a karfán, és nem lehajtható az alsó bevásárlókosár pereme, h. akkor is be lehessen pakolni, ha a fekvőfelület vízszintesig van döntve. Az újak már mindezt tudják. De én a régimmel is tökéletesen elégedett vagyok (csak a kereke lehetne kicsit nagyobb).

A miénk még egy darabig nem eladó, de a neten találhatsz bőven:
http://www.szegedlive.hu/hirdetes/peg_p ... o_3875.php
http://elado.slando.hu/budapest/elado_p ... 88694.html
http://www.teszvesz.hu/item626158771_pe ... kocsi.html

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Nekünk egy maxi taxink van esernyő kategóriában. én arra esküszöm... kb. 4e Ft volt (mondjuk 6-7e általában) és imádják a szüleim (ők használják Lillával)... Egy baja van csak, hogy nincs kupolája - vagyis egyszer láttam 7e Ft-ért de annyit sajnáltam érte... (az a jó benne, hogy masszív és fordulékony és nagyon jól dönthető...)
Vendég
 


a vaterán vannak ilyenek eladók most is 4e körül... kupolát viszont nem árulnak pedig arra valszeg lecsapnék...
Vendég
 


Na egyszerre írtunk. :lol:

Monee-ék Piumája pl. csúcsszuper járgány, az én összes igényemet kielégítette volna annakidején, amikor sportkocsit kerestem a gyereknek.
Hihetetlenül könnyű, nyitható karfájú, hatalmas bevásárlókosara van, és van esővédő tető a gyerek fele fölött, mindemellett kicsi és könnyen kormányozható.
És ez most nem keresztbedícsérés, tényleg jó kis járgány!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja, tényleg Csakegynek nagy a tapasztalata kocsik terén, ő többet is kipróbált már.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


hehe :) de álmaim kocsija továbbra sincs meg :) (a helyzet az, hogy a hordozásnál jobb megoldást még nem sikerült megtalálnom...)

Szerintem az a kérdés, mire kell a kocsi. Sima "plázakocsinak" kb. egyenletes terepre, városi használatra (nem macskakő) nekem a Römer Verve a kedvencem. Ez az ami tényleg egy mozdulattal, fél kézzel (tényleg elég hozzá fél kéz!) kinyitható és fél kézzel tökéletesen navigálható! Én mondjuk zárt helyen használtam Lillánál így nem volt rajta kupola de amikor volt se volt vele gond - de volt innen valaki aki emlékszem, hgy panaszkodott miatta mert a kupola rálógott a gyerkőc fejére - hát én a kupolát még az elején kitereltem így nem volt vele gond. Most meg ugye az autós üléssel használjuk Lucával (Lilla meg keményen gyalogol, fél-egy óra gyaloglás alatt fel sem merül, hogy babakocsizzunk, bevásárlásnál meg beültetjük a kocsiba). Hátránya: nem dönthető az ülés, 1 év alatti gyereket nem ültetnék bele.

Terepkocsinak én az ABC designunkat használom (klasszikus 4 kerekű, 12e volt használtan, de szerintem már 8-10 körül is lehet ilyet kapni csak akkor nem volt nekünk meg PONT olyan kellett - átfordítható tolókar, majdnem vízszintesig dönthető, masszív napfénytető, masszív kerekek - szerintem amikor valaki rákeres az ABC designra nagy valószínűséggel ilyet dob ki az olcsóbb kategóriákban).

Va egy 3 kerekű ABC designunk is de azt el akarom adni mert soha nem használjuk (sok helyet foglal a csomagtartóban) - pedig az teljesen vízszintesig dönthető és batár nagy állat, terepen verhetetlen.

Na meg itt a már említett maxi-taxi ami a dupla, masszív kerekeivel és dönthető háttámlájával szuper vétel esernyőkocsi kategóriában (mondjuk talán 6-7 kiló lehet ami nálam BKV-zásra alkalmatlanná tette)
Vendég
 


(jaa... nekem a Veneziával az volt a bajom, hogy nagyon picik a kerekei és összecsukva sok helyet foglal, többet mint a 4 klasszikus ABC)
Vendég
 


Pedig a Venezia még aránylag elég picire csukható. Láttam olyan 3 kerekű csodát, ami teljesem kitöltötte a csomagtartót.

Igen ezt sem árt megnézni, h. milyen az autótok csomagtartója és hogy fér bele a kocsi. Mert pl. lehet, h. egy PP Pliko 3 sokkal jobban elfér benne. Az is marha jó kis kocsi, viszont esernyőre csukódik, így inkább hosszú, mint széles.

Rejoéknak van ilyen, ő tud referálni róla, az is tud pár trükköt, amit más kocsik nem.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ó, én szeretem a Peg Peregokat :) Masszív, szép kocsik, használtan egész korrekt áron :) (csak nekem nem volt ami bejött volna...)
Vendég
 


(mosogatóép nem kell valakinek? most cseréltük le a gépünket... AEG Favorit Silence 12 terítékes... 5 éves, anno 130 körül volt ha jól emlékszem, most 40e Ft... van egy kis kondihibája de azt megjavíttatjuk átadás előtt, csak a férjem kijelentette, hogy ha ő egyszer leviszi a 4. emeletről a mosogatógépet, nem fogja többet visszavinni úgyhogy inkább vettünk egy újat amit házhozszállítottak :)

Van egy eladó Elektrolux mélyhűtő is eladó, a szüleimé, talán 12 éves viszont óccsóért viheti akinek kell. Valami érintkezési hibája lehet mert amikor legutóbb talán 2 éve teljesen leállították, csak úgy indult be, hogy megütögették egy adott ponton az oldalát - viszont azóta is tökéletesen működik. 15e körül szerintem elvihető... a vaterára nincs kedvem felpakolni amióta listázási díjat IS szednek...)
Vendég
 


Plusz még mindig elvihető (ingyé) az a fotel amiért Monácskáék anno nem jelentkeztek...
Vendég
 


Sziasztok!

Rambóka!

Köszi a leszoktatás részletes leírását, hasznát fogjuk venni nagyon.
És igen, az az a Wc ülőke, amit belinkeltél.
ezoterike
 
 


Ja, babakocsi téma:

Peg Perego Venezia tényleg szuper, nekünk is az van, ill. most pihizik a garázsban, és várja majd a leendő kistesót.Minden megvan benne, ami egy újszülöttnek kell(pedig előtte én is kipróbáltam már 2 hiper-szupernek tűnő kocsit)
Viszont a Rambóka által említett kihúzható tolókart, és a szúnyoghálót nem értettem, nekünk olyan nincs rajt.(miénk 2007-es kiadás)

Csakegy!
Én panaszkodtam annó a Römer Vervére,hogy elérte Gergő feje a kupolát, pedig akkor volt kb. 11 hós asszem.
Na, meg azt a kocsit pl. falura abszolút nem ajánlanám, füves terepen nem lehet egyáltalán tolni, meg nekem furcsa volt a 3 kerék miatt járdaszegélyre felugratni, így pár napig volt csak meg, gyorsan túladtam rajt.

Ami sportkocsinak bejött-és most is az van Peg-Perego!!! Aria.
5 kg, egy kézzel összecsukható, nagyon fordulékony, nekem nagyon bejön.
ezoterike
 
 


Ezo!

A miénk régebbi típus, talán 2003-2004-es, nem is tudom.
Ezek szerint az újakon a kiszélesített pohártartó érdekében lespórolták ezt a kihúzhatós karfát és a rá csatlakoztatható szúnyoghálót? Pedig nagyon tuti!

Szobatisztaságról:
Tegnap előtt kipróbáltam a délutáni alvás alatti dolgot: Megdumáltam a kölyökkel, h. nem kap pelust, hanem kiabál, ha pisilni kell. Minden további nélkül bele is ment.
Nem fűztem hozzá nagy reményeket, de ott ültem ugrásra készen.
Fél 5-kor hallom, h. kiabál.
Egy kis tenyérnyi folt volt a lepedőn, de amikor elmentünk a wc-re hatalmasat pisilt.
És mondta is: " Anya, nem pisiltem be!"
És tényleg nem. Elindult a pisi, de észbekapott és visszatartotta. Nagyon megdícsértem.
Tegnap is kipróbáltuk a dolgot. Tegnap már egyáltalán nem pisilt be, hanem szólt időben. Igaz már 4-kor és utána nem akart visszaaludni, dehát valamit valamiért.
Kíváncsi leszek ma mi lesz az eredmény.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

A PP ahelyett, h. elkezdett modern csodákat gyártani, inkább lelophatta volna a Jane Nomád kerekét és azt tették volna rá a Veneziára, máris lenne egy minden tekintetben megfelelő kocsijuk. :twisted:

Akartam már kérdezni, h. két gyerek mellett akad még időd a csincsillákra?
Mert nálunk a halak nem döglenek éhen, ha egy-két napig nem jut rájuk időm, de mostanában gyors anyagcseréjű állatot nem tartanék..... :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szió!

Nagyon örültem az irományoknak!

Rambóka csúcsszuper ahogy ráérzel hogyan lehet Gergőt motiválni!!!
Élvezettel olvastalak!!

Pelusokhoz: mi csak liberót használunk, mástól kipattog és persze a moshatók

Babakocsi, én is alátámaszthatom,hogy tökéletes kocsi nincs mi szeretjük a nagykerekűt a terep miatt és vettem neten egy összecsukhatót a vásárlásokhoz kocsikázáshoz( sétára a pici kerekei miatt nem alkalmas)
Brendonban 25 ezer az Esprit itt 12ezer dönthető, 5pontos biztonsági öv(németből hozzák új boltban kiállított termék)

http://www.sanyibea.eoldal.hu/fotoalbum ... t-jargany-

sztem nézz szét Zazzy!!

egy másik:
http://www.arvarazslat.hu/?p=p_58&sName ... ik--tartozÉkok

Csakegy most vettünk mosogatógépet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.24 15:03-kor.
Vendég
 


Zazzy!

Milyen kocsitok van?
Mit szeretsz benne, mit nem?
Mik az igényeid a másik járgánnyal kapcsolatban?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: nincsenek már csinek, csak mókusok... (csak a honlapom maradt meg, azt fejlesztgetem)

Viszont: Luca vagy 2-3 hete zöldet kakil (lényegében az oltás óta). Jó a hangulata, jó az étvágya, élénk, jól alszik, nincs hasmenése - csak zöldet kakil... Adom neki 2 napja normaflore-t de semmi különbség. Jövő héten elviszem dokihoz...
Vendég
 


Zazzy a v alakban dönthető kocsik sztem nem kényelmesek a babáknak, és nekem sem szimpi ,bár ezt már írtam mikor nézegettétek az első babakocsit.
Sztem fontos hogy kényelmesen aludhasson, mi rengeteget aludtunk babakocsiban..vagy lötyögtettem volna én a fenekét itthon vagy a babakocsizás..az utóbbit választottam:) volt hogy 2-3órát keringtünk a faluban és kipurcanva aludt végig..és én is emberek között voltam :)

Rambóka kérdései jók, érdekel engem is a mostani kocsitokban mi szimpi és ha leírod mit szeretnél talán segíteni is jobban tudunk.
Az espritünk inkább nagyobb babáknak való mert elég nyitott,én a mózest imádtam amíg pici volt.

ja a pelust védőnőhöz érdemes leadni

KIR????????????????????????????????????????????????
Vendég
 


Hű, köszönöm a sok infót máris!
Meg nem keresem most a számát, de Pierre cardin, az extra széles kivitelű, terepkerekű 14 kilós "csoda" :twisted: Semmi bajom vele(azon kívül, hogy ilyen hülyén áll a vízszintje)erre a célra vettük, hogy itt a faluban sétáljunk, meg aludni tudjon benne kényelmesen.(sokáig bergont akartam, de a boltos a könnyebb kezelhetőség miatt rábeszélt erre).Szóval most is azt mondom, ez ide jó.
Viszont mivel elég sűrűn megyünk ide-oda(a nagylányt is kell programokra vinni néha, és itt helyben semmi nincs :evil: )kéne valami olyan, ami befér a suzuki splash-ünkbe :lol: , (esernyőre csukhatónak van esélye szerintem, a lapra csukhatónak nincs)vagy ha vonattal megyünk, oda is könnyen felpakolható, onnantól meg városi terep(de nem őrületes távolságok, csak hogy mégis valamibe bele tudjuk pakolni).És bárhová mozdulunk ki a faluból, akkor apa is jön, tehát végülis nem nekem kell kínlódni vele, de azért a 14 kilós lapra csukható mégiscsak durva.Vonattal hoztuk haza annó, nem volt egyszerű :lol:
DE igazad van Rambóka, ahogy nézegettem a pierre cardin-eket, náluk már a 9,2 kilós sportkocsi könnyűnek számít! :? Köszi!
Azért sajnálnék sokat kiadni érte, mert havonta 3-4 alkalom kb. amit használnánk(bár nem tudom nyáron mennyire lesz menős kedvünk :wink: )itthonra teljesen oké a "batár" járgány.

Rambóka!
Gergő nagyon ügyes!Akartam aztán még írni, csak elmaradt, hogy alvásból felébredni, ahhoz már tényleg "meg kell érni", de ezek szerint nagyon ügyes! :D Nálunk ugye nagyon sokáig volt bepisilés gond a nagylánnyal, és elvileg nem pszichés volt(bár ezt sosem lehet kizárni), kivizsgáltattuk nagy nyösztetésemre(volt uh, többszöri fajsúlynézés, vérvétel)semmi eltérés nem volt, egyszerűen nem ébredt fel rá, hogy pisilnie kell.aztán egyszercsak elmúlt.

Most megyek, megnézegetem azokat a linkeket, amiket írtatok :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


http://bambino.hu/shop_artdet.php?shop_ ... cikk=BBY-2

Ebbe már akkor beleszerettem, amikor az elsőt kerestük, csak az akkori elvárásainknak nem felelt meg, nem volt elég tágas, meg nem is terepre való.Viszont most újra fáj érte a szívem :? érdekes hogy 10 kilónak írja, bár nem emeltem föl, de nem tűnt annyinak :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ez a PP pliko-ra hasonlít. És az csak 8 kiló! Nézz körül a használtak közt!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Múltkor rosszul írtam, kihúzható a Veneziánkon a karfa, csak a szúnyogháló hiányzik, pedig az tényleg jó dolog lehet.

Zazzy!
Ha esernyőre csukhatót keresel, azért vigyázz, mert a Sizukiknak sincs nagy csomagtere, (szerintem nem nagyobb, mint a mi Hyundai Atos-unknak9, és nekünk hosszában összecsukva nem fért el esernyőbabakocsi, mert mind több, mint 1 méter, legtöbb 110 cm, és ezért nem fért el.)
Viszont az Aria csak 80 cm körül van, és az prímán befért.Szerintem Ariát még nézhetnél használtan, igaz az sem teljesen vízszintes, de nagyon pici babát is már láttam abban sétáltatni, és ha kifixáltam a bolygókereket, nekem még a keszthelyi aprókavicsos mólón is elment.
Szóval, ha bármilyet vesztek, lehetőleg próbáljátok be a csomagtartóba, nehogy utána érjen meglepetés, vagy ha erre nincs lehetőség, vigyetek centit, de tényleg....
ezoterike
 
 


Ja, nem tud valaki gyereknek való jó gyógyszert, vagy valami természetes szert torokra?
Gergőha hideget eszik , állandóan begyullad neki, volt egy kis hőemelkedése, persze a doki egyből antibiotikumozza(mert baj volt a szívével 3 hónaposan--na de ez indokolja az állandó antibiotikumozást??? félek, hogy tönkrevágja az immunrendszerét....)
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, de sikerült visszaolvasnom.

Rambóka, nagyon élvezem olvasni a hszeidet. Férjem is megjegyezte, h könyvet kéne írnod.

Hétvégén voltunk nagyiéknál, utaztunk vagy 300 kmert, gyerkőc jól kifáradt, így most majdnem az egész napot átalussza én pedig tudok tevékenykedni. Mostanában van, h 3x40 percet alszik nappal. Éjszaka alszik rendesen, de nappal 40-45 perc után felébred. Cicivel sikerül néha visszaaltatnom (csak cicin alszik el), cumit egyáltalán nem fogadja el. Fél perc után rájön, h abból nem jön tej és ordít.

Pelenka: Pampers nálunk sem jött be, a kaki állandóan kifolyik belőle, elég kellemetlen, ha megyünk vhova a sárga folt pedig ott díszeleg a ruhán. Most a tescosat akarom kipróbálni. Csak aza a fura, h szinte egy árban vannak :?: :!:

Lányok, hason fekvésből mikortól nyomták ki a gyerkőcök úgy magukat, h nem emelték a lábukat? Ákos még mindig emeli a lábát. Most 3 hónapos és 1 hetes. Férjemmel tornáznak minden másnap (a gyerekorvos mutatott gyakorlatokat, amivel ezt lehet fejleszteni), de félek, h lemarad mozgásban. Egyébként állandóan jár keze lába, gőgicsél stb. Gyerekorvos szerint csak egy picit kötöttebb a válla (valszeg mivel kis hasam volt a terhesség idején, Ákos nem fért el rendesen ). Az ortopédián nem mondtak semmit, egy dévényes járt nálunk (akiről kiderült, h inkább a keleti gyógymódot alkalmazza és csak nézte Ákost :twisted: , de nem masszírozta), szerinte sincs nagy eltérés.

Babakocsi. mi egy chicco bababkocsit kaptunk használtan, variálhatósága miatt férjemnek nagyon bevált, nekem nem, mert annyi szerkentyű van rajta, h nem tudom mit hova kell beilleszteni. Annyiból jó, h szét lehet szedni teljesen és így bárhol elfér.

Kép
apple
 
 


apple: Luca le volt maradva, ő kb. 4 hónaposan emelgette repülés nélkül, de nagyon tankönyvszerűen csak most, 6 hónaposan nyomja ki magát (amikor már fél kézzel tartja csak magát stb.). Mondjuk Luca nem releváns, a Dévényes is megmondta, hogy Luca per pillanat mindenre képes lenne HA akarna... csak éppen xarik rá, hogy az üvöltésen kívül mást is csináljon...
Vendég
 


Apple!

Tescos pelenka nálunk nem vált be.Nagyon kevés pisit bírt el, folyton cserélgetnem kellett, így meg egyáltalán nem volt olcsóbb, mint a Liberó.
Nekünk a Liberó jött be nappalra(sok pisit elbír, így ritkán kell cserélni), éjszakára pedig csak Huggies volt nekünk jó, ez bírta ki reggelig, a többivel éjszaka cserélgetnem kellett, mire Gergő annyira felébredt, hogy utána meg virraszthattunk, mire újra elaludt :evil:
ezoterike
 
 


Ja, Zazzy!

Még babakocsi témához:
Biztos esernyőre csukhatót akarsz? Csak azért kérdem, mert engem marhára zavart, hogy nem tudtam egy kézzel tolni egyenesen, a babakocsi állandóan önálló életet élt emiatt...
Az egy kézzel tolás nekem pedig fontos volt, ha pl. boltba mentünk, telefonáltam(mert Gergővel addig se lehetett megállni, tolni kellett) stb.
ezoterike
 
 


Hahó!

Apple!

Tecsós pelust akcijósan vegyél. Általában 1,5-2 havonta szokott akció lenni. Pont most volt, úgyhogy egy darabig tuti várni kell. Nekünk 3 pelus kell napközbenre (mert persze mindig a tisztába jó bekakilni), illetve 1 éjszakára. Nem ázik át. Mondjuk én nem is vettem mást, mert nem vagyok az a kísérletezős fajta. Nekünk ez bevállt, árban is jó, nem váltok. Az is tény, hogy amég kicsi volt, ár-érték arányban is ez volt a jobb, mert Ákos rendszersen belekakilt és hiába akartam volna nagyon mást venni, a drága pelusokat is ugyanúgy ki kellett volna cserélni kakinál, mint az occsót.
Ha akcióra vadászol, azt azért szeretném elmondani, hogy más is tudja ám, hogy jó a Tecsós pelus... szóval az akció másnapján, esetleg harmadnap, már nem biztos, hogy lehet kapni. Főleg a nagyobb méreteket nem (3-tól felfelé). Légy résen! :D

Enyém Ákos sem releváns hason kinyomásból (és sajna nem is emlékszem már, mit mondott a dévényes csaj, hogy mikortól kell, hogy kinyomja magát), mert kötött volt a nyaka a sok hanyat fekvéstől - vagy nem attól, de ez mindegy is-. Divat ide vagy oda, ha mozgásszervi probléma esélye is felmerülne, én elmennék egy JÓ dévényes tornászhoz és megmutatnám neki. Mi 4 hósan kezdtük úgy a dévényt, hogy Ákos nem tudta hason lerakni a fejét és folyton feszített, 6 alkalommal voltunk összesen, 7 hónaposan magától ült, 8 hónaposan felállt, majd két nap múlva elkezdett szabályosan mászni és nem kell többet mennünk. Ha nem mentünk volna, nem tudom hol tartanánk. Sajna igaz az az aranyszabály, hogy minél előbb viszed, annál könnyebben orvosolják a problémát.
A kínai orvosláson dolgon jót nevettem. :lol:
Van egy jó kis versikés csecsemő tornám valahol, anno ezzel tornáztattam én ki Ákost, a dévényesnek "csak" a nyak merevség maradt. Kotorjam elő?

Zazzy!

Nekem is hasonló véleményem van, mint Ezonak erről a két karos babakocsiról. Hozzáteszem, nem próbáltam sosem, de a kicsi kocsik egyébként is hajlamosak arra menni amerre akarnak, szerintem esélytelen egy kézzel tolni egy ilyen két karos verdát.

Most jutott eszembe, hogy a Neonato Piuma hibájaként előkerült a szeptemberi fórumon, hogy bár állítható a kar magassága/pozíciója, de a nagyon magas emberek renderesen belerúgnak a hátsó kerék tengelyébe. Nem mintha ilyen akarnátok venni, csak esetleg ez is szempont lehet. :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Na mielőtt vki azt hinné, h. csodagyerekem van, tegnapelőtt úgy elaludt a ded, h. arra sem ébredt fel, amikor bementem hozzá megtapizni, h. bepisilt-e. És igen, bepisilt. De megbeszéltük, h. nincs semmi baj, majd legközelebb. De tegnap és ma nem volt hajlandó gatyában aludni, pelust kért, szóval jól éreztem én, h. visszaveti, ha pisiben alszik. Mindegy, most pár napig pelus, aztán jöhet újra a kísérletezés.
Értettségire csak szobatiszta lesz a gyerek...... :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Fruzsi meg úgy döntött, h. igen, érdekes mozgásforma a kúszás, de csak, ha nagyon muszáj (pl. cumi karnyújtáson kívül van). Helyette most elkezdett négykézláb hintázni előre-hátra. Élvezi, ahogy berázza vele az álló babakocsit. Na innentől egy pillanatra nem lehet benne egyedül hagyni, mert félő, h. kizuhan fejjel előre.
Gergő ezt a stációt vhogy mintha kihagyta volna. Ő pillanatok alatt mászott.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Ma ideiglenesen kutya tulajdonosok lettünk. Egyszerűen napközben besétált hozzánk egy labrador retriever és leheveredett a ház elé. Raktam ki plakátot a fáluban több helyre, de a tulaj még nem jelentkezett érte. Remélem holnap jelentkezik és a kutty hazakerül. Jó fej, nyugodt kutya, de asszem kezdek felnőni, ezért mégsem fogjuk megtartani. (Korábban esély sem lett volna rá, hogy elvigyük innen. :lol:) Holnap délután, ha addig nem jelentkezik senki érte, akkor elvisszük a helyi állatvédő egyesülethez, ők majd találnak neki új gazdát. Remélem. Aztán ha nem, még mindig visszahozhatjuk. :)
Viszont kiderült, hogy az arany retriever tök jól mutat az udvarban. 8) Majd kicsit később lehet, hogy benevezünk egyre. :wink:

Azt szeretném kérdezni, hogy a meleg kiütéssel lehet valamit csinálni? Ma voltunk kint árnyékban kb. 2 órát, Ákoson egy body volt és tök piros pötyis lett a gyerek. Az arca főleg, de a karjai is.
Meleg volt talán neki még a body is? Nem mertem nem ráadni, mert így is taknyos... Fürdés után, meg ha bejöttünk a lakásba jobb lett, nem volt annyira vörös, de a kint létnek pont az volt a lényege, hogy Ákos baromira unja a bezártságot és ha nem akarok megzakkanni vele, akkor jobban járok, ha kiviszem. :x

Rambóka!

Ákos fontolva haladt mászás terén, úgyhogy nálunk is volt ez a négykézláb hitázás, egyre gyorsabban, majd ebből lett a kéz letámaszt, talpakra feláll, aztán négykézlábból kiült, jött fókaugrásos haladás, felállt, aztán mászott. :D De a hintázást van hogy még most is csinálja. :D

Takonykórom továbbra is tombol. Asszem ma volt a csúcspont -remélem- innen már csak jobb lehet. Reggel totál zombi voltam... a holnapi mamázós nap jól fog jönni, hatalmas nagyot fogok aludni. :D Lehet irígykedni. :lol:
Gyerekem nem eszik újabban. Meleg van vagy jön a foga, a fene sem tudja. Tápszert eszik, mást nem. Ma többszöri próbálkozásra sikerült csak betolni a fejébe fél üveg gyümölcsöt és ennyi is volt a mai szilárd kaja fogyasztása. :?

Drukkokat kérek, hogy ne legyen éjjel vihar, mert akkor a kutty tuti lelép és azt nem akarnám, hogy az utcán kóboroljon!!!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


khm. skacok... ha valaki nem olvasná a híreket: ne áruljatok semmi a teszveszen/vaterán mert átadják az adatokat az Apehnak. Aszonták, aki 50e felett ad el cuccot/év (akármit... a szakadt gatyától a használt fogkeféig bármit) és nem adózza le a dolgot az adócsaló és komoly vadászatot indítanak. Na most egy használt babakocsi, egy kiságy és máris ott az 50e-s határ... (persze ez most vivccesen hangzik de ki tudja mit találnak ki...).

Mondjuk a teszvesz/vatera azóta nálam nem játszik amióta tulajdonosváltás volt és listázási díj is van a jutalék mellett. Így is bazi drága, nem vagyok hajlandó egy fillérrel se többet fizetni nekik (ha 10* felrakok egy drágább kiságyat máris ugrott kb. 400 Ft-om a magas jutalék mellett... ez így borzasztó drága hirdetési forma).

(Ui: Lilla kap egy kisnyuszit :) Holland törpét :) Jövő héten lefoglaljuk aztán ha 6 hetes lesz elhozzuk :)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: