Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egy gyors köszönés, pusz mindenkinek!

Anyoo fiacskádnak jobbulást! Remélem nem lesz kórház!!!!

Monee azta nagyot nőttetek és fejlődtetek!

Rambóka köszi az XR infót!

Kandika nagyot nőtt a pocid!! Készül a pocilakó kinti lakja?

Bettica én már szeretném ha pocis lennék, a napokban láttam 3pocakos kismamit beszélgetni, annyira szerettem volna ha én is ott állhatok, néha fájdalmat érzek a vágyakozástól :oops:
Nincs mire várni,dolgozni nincs kedvem visszamenni :roll: :oops: anyagilag sztem nincs tökéletes helyzet soha(hiszem,hogy annyink mindig lesz amennyi kell)..talán annyi a jó,hogy még nem vagyok babás hogy kiskincsünk növekszik és értelmesebb lesz mire testvére érkezik :)
Vendég
 


Jééé, most vettem észre a laptetőt :lol: :lol: (persze most baba nincs, de talán a laptető jósolni is tud, ugye???)

Kincs!
Majd együtt leszünk pocakosok, jó??
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Hát visszatértem én is egy rövid hozzászólás erejéig. Döbbenetes olvasni a kúszó, mászó, lépegető babákról. A no-fogi-topikon jót mosolyogtam. Emlékszem, amikor felmerült még régen az ötlete. Hát már ennek is eljött az ideje. :)

Nem tudom, hallottaktok-e róla, pár hete volt vasárnap este az m1-en egy riport (talán egy pécsi prof beszélt), hogy kifejlesztettek egy olyan gyógyszert, ami tényleg az IR-re hat, és sokkal jobb, mint a met. Kb még 4 év, mire a polcokra kerülhet, de ha jól vettem ki, már az "emberkísérletek" szakaszba ért a kutatás. Az érdekes még az volt, hogy a progf szerint, ha szűrnék Ma.o-on, rengeteg IR-est találnának. Olyan jól elmagyarázta az IR lényegét, de a műsorvezető szemében nem látszott a nagy megértés. :(

Másik: olvastam valahol a neten egy cikket, hogy állítólag a kicsikorban adott tehéntej öli az inzulin receptorokat. Felmerült bennem a kérdés, nem lehet-e az IR-emnek ez az oka. Ugyanis én egészen a kezdetektől kaptam tápszert, és elvileg tehéntej alapú volt, legalábbis a tejpor tuti.

Puszi mindenkinek!

Jó lenne egy nyári találkát összehozni mondjuk a Margitszigeten, vagy valamelyik mindenki számára elérhető nagy füves területen.

Kép
mamint
 
 

 
 

Kincs, akkor ti most elvileg "dolgoztok" az ügyön? Mert ugye az más dolog, ha az ember szeretne és megint más, ha még nem látja elérkezettnek az időt ;) Mi majd jövőre fogunk leghamarabb megint belecsapni a levesbe, addig még vissza kell mennem dolgozni, "lapátolni" haza a lét és gyűjtögetni, hogy költözhessünk hamarosan saját lakásba/házba ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


MAmint: Ez döbbenetes :shock: Egyébként akkor a régi-régi időkben gyermekként élt szüleink miért nem IR-esek? Hiszen ők még annak idején nem hogy tejport nem kaphattak, hanem egyenesen a tehéntől közvetlenül lefejt tejet kapták... Azért szerintem nem túl sok olyan gyerek van, akit anyukája 2-3 éves koráig tudta szoptatni... Viszont elgondolkodtató, hogy mennyire sok mindenen múlik, hogy valaki IR-es vagy cukros lesz-e.
Azzal egyetértek, hogy "kicsit" több pénzt kellene az eünek áldoznia arra, hogy legalább az éhomi inzulint rendszeresen nézhessék a dokik. Már ez is sok-sok embernél segítene megelőzni a cukorbetegség kialakulását. Tudom, hogy ez sok pénz és annyi más betegség van, aminek megelőzésére szintén áldoznia kellene az OEPnek és mindenre nem futhatja... :( Na meg az orvosok hozzáállásán is változtatni kellene. Az én anyukám háziorvosa nem ad ki csak úgy kérésre beutalót. Pedig neki volt magasabb éhomi cukra is :( A koleszterinje rendszerint az egekben van, kapott rá gyógyszert, de nem ellenőrzi senki, hogy használ-e (véletlenül derült ki, hogy nem vált be a bogyesz, másikat nem kapott, így leállt vele, hiszen minek terhelje az amúgyis leterhelt máját)... Trombózisa több is volt már, a házidoki adott neki véralvadásgátlót, a sokadik trombózis után állították be neki kórházi körülmények között, ellenőrizve annak hatását. Persze a házidoki csak annyit tesz, hogy néha (kb évente) leellenőrzi neki. Anyu már a horvos tudta nélkül jár a haematológiára, ahol legalább figyelnek rá.
No, de elkanyarodtam a témától. A lényeg, hogy pénz és hozzáállásbeli változás kell sztem... (Mennyi pénz meg tudna az OEP spórolni, ha 2-3 évente ellenőriznék mindenkinél legalább éhomi inzulint, és akkor nem lenne annyi cukorbeteg, nem kellene támogatást adni a kötszerekre, rengeteg ampotációtól meg lehetne menteni az embereket...

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica, szerintem az IR már anyukáink korosztályát is érinti, csak a vizsgálatok nélkül náluk ez még nem derült ki. Tudom, stressz, kapitalizus, hamburger, stb, de tényleg jóval több az infarktus, cukorbetegség, magasvárnyomás, mint nagyszüleinknél. Azaz korában jelentkezik. Számarányban nem vagyok biztos.
Nagyszüleink generációjában azért még jóval általánosabb volt a szoptatás, és ha nem volt teje a mamának, szereztek. Talán az egyik nődokim mondta, hogy a mostani 80-90 évesek titka, hogy a világháború idején voltak kicsik, és akkor 3-4 éves gyerekeket is szoptattak még, mert ez volt adott. Persze nem arról van szó, hogy akkor most uccu neki, eddig kell szoptatni, és aki nem tud, nem akar, az rossz anya.
Másrészt összehasonlíthatatlan az igaz tej, a tejként árult termékkel. A bocik sem már elsősorban a réten legelésznek, hanem kapnak mindenféle tápot, hogy bőségesebben tejeljenek, amit utána kitudja milyen módszerekkel tartósítanak.
Harmadrészt tuti számít a genetika és az egyéni érzékenység is.

Amikor azt a riportot néztem, egy kis remény villant fel. Ez a prof is azt mondta, hogy kellene szűrni az IR-t. Ha mondjuk 12, 14, 18, 20 évesen mindenkinek megnéznék terhelésesen (nálam pl. éhominál nem volt eltérés annak ellenére, hogy a 120 perces brutális volt), akkor 40, 50 éves kortól nem kellene piszok sokat inzulinra költeni. Egy főre kb 10-15.000.-Ft-ot kellene költeni, mennyibe is kerül egy cukorbeteg napi inzulinadagja? Vagy ha csak a metformint, mint az enyhe cukorbetegség gyógyszerét nézzük, elég rövid idő alatt visszajön ez az összeg, még akkor is, ha csak a lakosság 10%-át érinti.

Kép
mamint
 
 



Kép
mamint
 
 


Sziasztok!

Nos, akkor most átfejlődök amolyan tárgyalás közvetítővé.

A következő a helyzet:
Mona, Hunci és Hajni sem kíván többé ide, sőt talán az Anyatanyára sem jönni írni, a kialakult helyzet miatt.

Szerintem most amolyan lenni vagy nem lenni helyzet van, tehát dönteni kell, mindenkinek a saját belátása szerint.

Előnyök-hátrányok, mindenki tudja miről van szó.

Én azon a véleményen vagyok, hogy kisebb erőfeszítésbe kerülne azoknak, akik egyébként is írnának ide, a Tanyára írni, mint meggyőzni a távozni szándékozókat, hogy ugyanmár ne menjenek. Igen, lehet mondani, hogy dehát anno is írtunk ide, sok félét, cifrákat is, meg most lehet szerkeszteni az írásokat, de ez akkor is más, mert ők nem akarnak ide jönni. 3 értékes tagot vesztenének el ezzel és ha jól sejtem nem csak 3-at.

Ennyit szerettem volna. Remélem még sikerül megmenteni a helyzetet.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Én is remélem...
Én jövök ide is, de nem úgy,mint oda :( friss képek ott,ha valakit érdekel :wink:

Dimet!
Zsófinak boldog névnapot! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Monee nagyon nem értem a dolgot!

Én senkire nem haragszom csak értetlenül állok a helyzet előtt!
1.nagyon remélem hogy nem én kavartam én először hoztam döntést ami nem volt könnyű...(többen többször eltűntek, vagy törölték magukat és mi kitartottunk nem tovább süllyesztettük a hajót)
2. Monának blogja van ahol ír mindent képeket is rak sztem pár szó erejéig ide is lehet írni....
Hunci is ír más topikba itt a bneten ,ide is lehet írni
Hajni is ír a másikba
Nem értem mi van az anyatopikon ami ennyire ellenszenves...a több éves ismeretséget kapcsolattartást kellene megőrizni!
Vagy van vmi a háttérben amit nem veszek észre?
Nem bántásnak írtam semmit, egyszerűen nem értem, ha fontos a csapat áldozatokat kell hozni....
Vendég
 


7kincs írta:Hunci is ír más topikba itt a bneten ,ide is lehet írn.


lehet igen ez igaz, DE ahol én írok csak segítőkészségből írok azt is cask hébe-hóba, nem magamról, képet meg pláne nem teszek fel sehova sem.
én nem értem, mi miért alakult úgy ahogy, de nincs is kedvem keresni a válaszokat, meguntam, én mindig kitartottam a topik mellett, tényleg évek óta már, mentem ahova menni kellett, segítettem mindenben amiben tudtam, de ez a széthúzás nem tetszik, ennyi.Lehet utálni, nem szeretni egyes embereket, ezzel nincs gond, szerencsére nem vagyunk egyformák, akkor átlépek az adott hsz-en és megoldottam a problémát.De most tényleg nem tudom, mi van a háttérben és így én is visszalépek, annyi gondom van amúgyis, hogy a széthúzás miértjének megválaszolása az egyik kisebb gondom, sőt, a legkisebb jelenleg.
Én szmsz szerettem az AT-t, mert ott leírhattam bármit, oké, szerkeszthetem már itt is a hszeket, de azért nem ugyanaz...
Vendég
 


Kincs!

Egyáltalán nem akarlak Téged bántani, meg nem is Neked szól, viszont szeretném az utolsó mondatodat kiragadni. Ha fontos a csapat, áldozatot kell hozni. Pont erről az áldozatról van szó, hogy ki mit fog megtenni a másikért, ki tartja saját magát fontosabbnak a másiknál és ilyenek.

Te is tudod, az AT-n, sokkal másabb szellembe folyt a társalgás mint itt. Tényleg mindenki leírt minden személyes problémáját és valóban nem csak arról szólt a dolog, hogy mit evett a gyerekünk. Hunci pölö nagyon sok mindent leírt magukról, amit teljesen biztos hogy itt nem tett volna. Neki nem jár meg az, hogy kiönthesse a lelkét, támogatást keressen? Ide nem írhatja, mert visszaélésre adhat lehetőséget, az ottanit olyanok nem olvassák, akiknek esetleg számítana a véleménye, teljesen egyértelmű ha kiábrándul az úgynevezett csapatból.
De ez nem szemrehányás, felhánytorgatás, lehet azt is választani, hogy ide írunk, gyerekeset, semmilyen mást nem, aztán ennyi.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szisztok!

Mivel AT-án nem mindenki regizett, ide is bemásolom egy részletét, amit oda írtam:

A) verzió:
1. babaneten topik on témákról írni
2. anyatanyán privát témákról írni

pozitív: szelektálva lennének az infók: témába illő babaneten, személyes, "titkos" tanyán
negatív: tanyán nem mindenki regisztrált, vagy aki mégis, mégsem jön; két fórum követése nehézkes lehet annak, akinek tényleg csak rövid ideje van fórumozni


B) verzió:
visszatérni a babanetre, aki ír személyes dolgokról ír, aki nem, nem

pozitív: visszatérhetne a régi hangulat, a régi csapat
negatív: oda se jönne mindenki vissza, a Rambóka általi cél, hogy mások tanulhassanak a mi írásainkból pedig a sok offal nehézkesen valósulna csak meg


B) béta verzió:
visszatérni a babanetre egy PCOS csevegő topik létrehozásával együtt

pozitív: nem offolnánk szét a gyerkőcös topikot, de mégis hétköznapi kérdésekről is szó esne
negatív: gyakorlatilag már 3 topik létezne a babaneten (gyerkőcös, no-fogis, és csevegős), és szintén nem lenne ott mindenki.

Kép
mamint
 
 


Helló ismét mindenkinek!

Az van, hogy Maminttól függetlenül eszembe jutott, hogy lehet hogy egy tali jót tenne nekünk. Nálunk a helybéli feltételek adottak arra, hogy csináljunk egy ilyen giga bulit -feltéve persze ha nem ragaszkodtok Hilton körülményekhez- viszont az a kérdés, hogy a társaság hajlandó volna-e leutazni ide a délvidékre a találka kedvéért.

Szóval akkor szavazásra bocsátom a dolgot.
Jönnétek-e hozzánk, vagy könnyebb lenne, ha Budapest környékén lenne ismét a tali?

Találkozó ideje: nyár vége, ősz eleje, rugalmas
Találkozó helye: Ócsárd, Baranya megye
Találkozó formája: családos, batyus, bulis

Várom a válaszokat!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee, itt is: nekem egyszerűbb lenne valahol Budapest környékén... egy pindurral és egy nyafis, hosszú autózást utáló nagyobbal Pécs oda-vissza nagyon hosszú lenne...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyoo!

Oké, ez teljesen tiszta, bár ez ügyben én nem tudok segíteni. :)
Más esetleg?

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee, az a gáz, hogy itt 45m2-en társasházban én sem sajna :cry: max valami helyet keresni, attól függően, hogy hogy dönt a többség - remélem, azért lesz érdeklődés! :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Monee: TELJESEN EGYETÉRTEK A TALI ÖTLETÉVEL :) Mondjuk Pécs sajna nekünk is messze lenne (ld. iszonyú nagy benzinköltség egy tali miatt, most sajna nem fussa erre...) viszont egy köztes célpontban benne lennék... (persze Bp a preferált)

Anyatanya és a pivát dolgok: én is pont azért mentem át oda -csak úgy mint mások. Aztán nem jött be. A régiek akik miatt átmentünk oda se írtak, stb. stb. Talán meg kéne kérdezni mindenkit (emilben), hogy mit is akar, mi is a gond.

A gyerekezés az egy dolog, nem titok, hogy én speciel mostanában bazi sok időt töltök a gépem előtt, legyártottam egy ismerős 2 honlapját és most a sajátomat buherálom - ld. újra elkezdtem a php-vel játszadozni plusz egy másik fórumon is aktív vagyok. Valahogy mégsem jövök ide elég gyakran és én sem tudom megmondani, hogy miért.

Valami nagyon eltört itt amit megjavítani nem lehet max. újrakezdeni a nulláról. Szerintem. Egy próbát mindenképp megérne a dolog.

(a babanetre egyébként már csak a 2 "haladó" pco-s topik miatt járok, a többiből nagyon elegem lett, iszonyú unalmassá váltak)
Vendég
 


(most lesz aki megsértődik, van aki már ismeri a véleményem - de igazából a gyerekes topik az nem volt más, mint az első generációs PCO-sok gyűjtőhelye. Nem a PCO vagy a gyerek volt a lényeg hanem az, hogy ide azok írtak jellemzően akik az első körből származtak (nekem jellemzően az a tali ugrik be erről ami a Camponában volt anno... ott találkoztam a legtöbb "keménymagossal").

Na most voltak akik tökéletesen be tudtak illeszkedni ebbe a régi, összeszokott társaságba, voltak akik (szerintem) nagyon nem.

És itt csúszott el a dolog.

Ehhez jött, hogy a régiek közül iszonyú sokan eltűntek a költözködésnél -meg igazából már egy kicsit előbb is, a babanetes modis balhé miatt- így a topik hiába szerette volna mindenki, de már nem volt a régi, az új topik meg valahogy csak egy gyors kényszermegoldásnak tűnt.

A kérdés már csak az, hogy kinek mennyire fontos maga a PCO mint összekötő erő és ki az aki lényegében csak a társaság miatt járt ide.

Én nagyon szerettem a régi társaságot, nagyon-nagyon értékes embereket ismertem meg, az első gyerek után ugye csak ők tartottak a PCO-s "körben".

Az újakkal valszeg nem voltam elég nyitott de a helyzet az, hogy 1 gyerek plusz egy fél mellett az ember mással van elfoglalva, egyszerűen se ereje se energiája nincs az egészhez. )
Vendég
 


Na vagyok... Lilla alszik, Luca alszik (rámkötözve persze, máshogy még nem megy)... túl vagyok egy capuccinon (a férjem olyan állat - hiper - brutál jót csinál, hogy ihaj...), egy szelet csokin (narancsdarabos cote d'or étcsoki) és még politizálni is volt időm és még csak a nickem se tiltották le :)

Apropó, tali. Anno meséltem, hogy a MÜPA-ban szokott lenni vasárnaponként egy program, ami ingyenes és ideális helyszín egy talinak. Tele van gyerekprogramokkal, kézműveskedni is lehet plusz van egy óriási játszóterem a piciknek ahol nyugodtan szabadon lehet őket engedni miközben a szülők beszélgethetnek. Kávézó is van :) Na szóval szerintem júniusig lesznek programok de szeptembertől újra nyitnak (ha lesz rá pénz a költségvetésükbn mert sajna alaposan megnyírbálták).

Ideális talihelyszín. A gyerekeknek is jó, a szülőknek is jó... (el lehet pl. küldeni a lelkes apukákat a gyerekjátszórészbe amíg mi kávézgatunk:)))))

Vélemények?

Szerintem kifejezetten jó vasárnapi program.

Alternatíva lehet pl. az Állatkert ahol van egy Szamos kávézó is - igaz, szerintem nagyon pici és mindenki csak azt hallgatná miről beszélgetünk.

Nyáron meg akár Veszprémben is lehetne tali, ott is van állatkert :) (csak ha nem BP-en lenne)

UFF
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy igazad van!
"Nem a PCO vagy a gyerek volt a lényeg hanem az, hogy ide azok írtak jellemzően akik az első körből származtak ..........
A kérdés már csak az, hogy kinek mennyire fontos maga a PCO mint összekötő erő és ki az aki lényegében csak a társaság miatt járt ide"

Talit pártolom!!
Mindegy hogy hol ha férjem elvisz:) (nyaralni nem megyünk ,talán egy talival pótolhatjuk)
Csakegy nekem szimpibb egy kötetlen "családi" tali esetleg szabadban vagy háznál de oda megyek ahová a többiek!

Mamint édes vagy!:)
tanyán mi lett a szavazás eredménye?
Én B-re voksolok:) (mindkettő jó)

Bettica igen ,"dolgozunk" az ügyön, de met nélkül nincs nagy sanszunk.
Na de ha elkezdem a metet:)

Rambóka?

Anyoo hogy van fiacskád?????
Vendég
 


Csakegy!

és még csak a nickem se tiltották le


:lol: :lol: :lol:

Basszus, te folyamatos Kangában nyomod? :shock:
Dúúúúrva!
Istenem, összetehetem a két kezemet, Fruzsi egy kisangyal. Igaz mi Gergőnél már megvívtuk a magunk harcát. :twisted:

Azt kérdeztem már, h. Luca nem ébreszti-e fel Lillát, most h. egy szobában alszanak?
Mert egyre inkább az az érzésem, h. Fruzsi csak azért ébred éjjel, mert mi mocorgunk.
De nem tudjuk letesztelni, mert nincs több szobánk. 8)
Az meg elég nagy meló lenne, ha kiköltöztetnénk a nagytesóhoz, átpakolva az összes cuccot, h. beférjen, aztán meg kiderülne, h. onnantól a Gergő sem alszik a kicsi miatt.
Áááá...kéne valamerre lépni.
Bár, meg kell valljam, messze nem olyan szar a helyzet, mint Gergőnél volt. Fruzsi ugyanis éjjel szopi után pocira hengeredik, elhelyezkedik a franciaágy közepén, megkapja a cumiját, takaróját, és alszik. A következő kajálásig durmol.
Csak az a baj, h. én még mindig vigyázzállásban alszom, ha köztünk van a gyerek. Nem tehetek róla, vhogy a tudatalattim még éjjel is figyel, h. rá ne feküdjek, így aztán reggel úgy ébredek, mint akin átment az úthenger, minden porcikám fáj. (Na jó, a kor is eljárt már felettem... :twisted: )
Így inkább próbálom minden szopi után visszajuttatni az ágyába, de az meg olyan macera.
Na jó, csak nyavajogtam kicsit jódógomban, na. :oops:


Babaetetésben van vkinek ötlete, h. hogyan lehet megtanítani egy gyereket, aki eddig szopni nem tudott (mostanra viszont éppen belejött), a kanálról való táplálkozásra?
Nem csak szerintem bal...öööö...fék :roll: , anyám is azt mondta, h. ő még ilyet nem látott.
Szóval másoszülöttem vmi egészen sajátos technikával gondolja kivitelezni a táplálkozást: felteszi a nyelvét a kanál főlé és szinte leszívja/lelefetyeli a pépet róla.
Ha úgy próbálom belejuttatni a szájába, ahogy szerintem elvileg normális lenne, vagyis kanál be, felfelé ível, szájpadlás elülső részén és felsőajkon lehúz róla a kaja, bele a gyerek szájába, aki azt nyelvével hátra továbbítja...naszóval így szinte azonnal köpi is visszafelé az összeset. Majdhogynem több jön ki, mint amennyit belapátolok. Reménytelennek tűnik a dolog. :evil:
Persze tudom, az lenne a megoldás, h. vágok egy hatalmas lukat a cumin, aztán hajrá. De vhogy nem szeretném.

Anyóóóó!

A múltkor akartam írni, h. megdöbbentően egyformák a gyerekeid. :shock:
Te is úgy fogsz járni, mint anyám, h. hiába volt köztünk két év az öcsémmel, mindig azt kérdezték, h. "Ikrek?" :twisted:

Mamint!

Utánanéztem ennek az új szernek.
(Annyira mondjuk nem új, csak nem ennek indult eredetileg)
Sajnos a klinikai kutatásokat (így hívják szebben az önkénteseken végzett emberkísérleteket :twisted: ) csak és kizárólag postmenopauzás nőkön akarják lefolytatni. Ez pedig azt jelenti, h. PCOS csajoknak esélye sem lesz belátható időn belül hozzájutni, mert mindenhol az lesz majd, h. ez irányú kísérletek még nem történtek. :(
De azért reménykedjünk.

Monee!

Már majdnem eljutottunk babaúszásra. De jövő szombaton, ha a fene fenét eszik, akkoris megyünk!
Ráérsz jövő héten vmikor délelőtt?
Majd írok emilt.
Laráékat is le kéne szervezni egy talira.


Én azt mondom, tök felesleges a múlton rágódni.
Aki akar ide írni, azt szívesen látjuk, aki ráér az Anyatanyára menni, az írhat oda is (vagy csak oda, ha ide nincs kedve).
Én személy szerint mindenkit sajnálok, aki már nem ír ide.
Ezért is próbálom feléleszteni a topikot.
Vhogy nekem az Anyatanya több okból sem jött be:
- macerás volt a belépés
- belépés után macerás volt visszakeresni, h. mi történt a legutóbbi belépésem óta
- képet csak vmi fondorlattal lehetett felrakni, nekem nem sikerült
- a hozzászólásokat nem vette be wordből normálisan, én viszont nem vagyok képes mindenkire reagálni, csak úgy, ha közben látom is, h. ki mit írt
Szóval nekem a Babanetes felület sokkal jobban bevált.
De a legfőbb ok inkább az volt, h. két gyerek mellett nem igazán sok időm és energiám jutott írogatni az elején.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: csak gyorsan, mert kinyír a férjem mert itt kattogok...

Szépen alszanak együtt, Lilla teljesen hozzászokott Lucához. Reggel még necces a dolog mert Lilla átmászik Lucához aki emiatt felébred de ha gyorsak vagyunk akkor még azelőtt kiebrudaljuk a szobájából :) (ha meg nem akkor jön a "segítség öl a Lilla" üvöltés... de ma reggel pl. csak azért, mert Lilla a fejére dobta a takaróját mászás közben - a sorrend ugyanis: macska, takaró, cumisüveg, Lilla - bár mostanában a cumisüveget nem viszi mert Luca azonnal lenyúlja :twisted: ). A bölcsőt meg holnap átvisszük a szüleimhez aztán ha a tesóméknak nem kell akkor eladjuk.

Éjjel kajálás után Luca is azonnal visszaalszik (ha nincs front) így én inkább nem veszem magunk közé (olyankor speciel nem alszik hanem dumál... én meg mint a mosott xar ébredek). Ha mázlim van akkor egyszer kel hajnalban, egyszer 7 körül és egyszer amikor Lilla felébred. Ha pechem van akkor hajnalban kétszer. Mondjuk olyan is van, hogy egyszer kel összesen Lilla ébredéséig.

A gond igazából az, hogy egyedül egyáltalán nem tud elaludni, még mindig csak a mellemen. Nappal meg ugye rámkötözve (mostmár csak akkor kötözöm fel ha látom, hogy álmos). Betörni meg nem akarom. Nem is fogom (Ferber és társai kilőve). (báááár... ma pl. elaludt az autósülésben... magától...)

Kajáltatás: Mi is elkezdtük, mikrogrammnyi mennyiségekkel. Első körben megengedtük, hogy beleigyon Lilla cumisüvegébe (víz). Utána kapott egy almát, hagy rágja. Most ez az almarágás a jövő mert a mozgáskoordinációja még nem elé jó az önálló evéshez mi meg mindenképp a BLW szerint fogjuk etetni úgyhogy türelmesnek kell lennünk. Kanalas kaját nem kap csak ha már ül és a kezébe adhatjuk a kanalat :D (bezzeg a fagyi... ha fagyit eszek azt úgy nézi, hogy majdnem kiesik a szeme... ma még néhány mm-t kúszott is érte :) (ja... aztán Lilla kikapta a kezemből és befalta így végetért a mászásoktatás, mert ez volt az egyetlen eddig amiért hajlandó lett volna közlekedni :twisted: Lilla meg látta, hogy a fagyival cukkolom a Lucát erre bekattant neki, hogy az akkor valami jó dolog lehet amiből ő kimarad így inkább megszerezte :roll: :lol: :twisted: ...)
Vendég
 


csakegy, vmikor talizzunk. visszaviszsük a motort is. most eggyel nagyobbért kajtatunk :)

rami, nekem is feltünt, hogy zsófi nem olyan mint zsuzsi, hogy alszik mindne zajra....suttogni sem lehet mellette, mert felkel. igaz visszaalszik. de recseg az ágy, és ahoyg felállok, visszafekszem kinyitogatja a szemét.

csakegy, luca csak rajtad alszik? juj. igaz nálunk zsu csinálta ezt 2 hónapig. zsófi nem bírja rajtam sem, még büfiztetni sme lehet csak egy picit. nem szereti a riszát. na de ha cicin lehet.....azt bármikor.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!
Elkiabáltam, hogy nincsenek(vagy nem vészes)falási rohamaim :lol: tegnap egész nap ettem volna, most is alig várom az ebédet :roll:
De hozzáteszem, hogy Lara ugyanezt csinálja, tegnap non-stop cicizett, ma is evett már vagy 3szor.Biztos valami növekedési ugrás, csak nem tudom hova, mert már a 62-es ruhatárat cseréljük lassan.bodyt már 68-ast hordunk :shock:
Meg biztos a meleg is.Ettől kész vagyok különben, sosem tudom, hogy öltöztessem, bár a kezdeti félelmemet a tüdőgyuszi miatt már leküzdöttem, egész bátor lettem :wink: de pl. ma is már jöttek elő rajta a melegtől a pöttyek, mikor rájöttem, hogy valószínűleg baromi melege lehet hosszúújjú bodyban meg ujjatlan plüss rugiban, úgyhogy á la natúr kapott egy jó kis pamutrugit(szeretem ezeket az óccsó tescosakat, tökjó pamutból vannak)és azóta durmol :D

Rambóka !
Érdekes, amit írsz, akkor ez valamilyen szinten vajon adott lehet?Mert Lara profin kanalazza az espumisant, ha arról van szó.Anyu is meglepődött a múltkor, hogy milyen ügyes.
Alvás:Én is baromira tartottam ettől, hogy nem tud tőlünk majd aludni, de a múltkor minden kétségem elszállt, amikor már az előszobából hallom a férjem iszonyatos horkolását, rohanok be(merthogy a férjem ilyen szintű alvásnál bármire képes, de pl. gyereksírásra felébredni nem)és nem hittem a szememnek.Egymástól 10 centire feküdtek, a férjem ilyen távolságból horkolt bele egyenesen Lara fülébe, aki édesdeden aludt :shock: :D
Lara igaz, hogy kézben alszik el :oops: (10-ből egyszer egyedül is megy :wink: )de ha már jó mélyen alszik, ami kb 15 perc, gond nélkül bevarázsolható a kiságyba :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Rambóka: Fruzsi nyelvével minden 100-as volt? Nem volt esetleg lenőve? Csak mert most ez ugrott be hirtelen...

Dimet: kéne :) Ikea ? (csak délelőtt amikor még nincs hőség mert én gyalog indulok neki a távnak...) Vagy majd kitalálunk valamit?
Vendég
 


Lilla egyébként azóta se motorozik pedig már vagy 5 kismotorja van és most egy triciklit is kapott a szüleimtől...
Vendég
 


(apropó: a Metroban vették neki 3e valamennyiért és meglepően masszív darab... még mindig akciós ha valakit érdekel...)
Vendég
 


csakegy, lehet jövő hét utáni héten bepróbálok egy ikeát 2 gyerekkel. akkor már 2 hónapos lesz zsófi.

zazzy, nyugi, nálunk sem megy az önálló elalvás, csak 1 hónapos koráig. de még mindig jobb a helyzet,mint zsuzsival. vagy elalszik cicin, vagy babakocsiban, ha kimegyünk. vagy kicsit sétálni kell vele, cumi a szájba, duma hozzá 10 perc. szóval, ez klasszisokkal jobb,mint anno zsu-val, akivel napokig szenvedhettünk. és csak rajtam aludt el. le sem lehetett tenni. zsófi nem is szereti, ha a vállamon áátdobom és riszálom. rápróbáltam... :D
többiek? ti hogyan altattok?

(egyébként bénaság, mert nekem semmi bajom nincs egyik fórummal sem, d emindig odaírok, ahol látom,hogy írtatok. meg nekem csakegy hiányzik:) így inkább írok ide)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Kincs :) Nem volt szavazás.

Rambóka, én komolyan elgondolkodtam azon, h önként jelentkezem a kutatásba. :roll: Vagy majd ennél a gyógyszernél is az offlabelt kell eljátszani? :evil:

Csakegy, én is valamilyen naaaagy terültre gondoltam, pl. Margitszigetre, Ligetre. De akár Bp-en kívül is lehet, csak könnyen megközelíthető legyen, és mama-baba barát.

Kép
mamint
 
 


Hmmm... nekem Martonvásár ugrott be elsőre (hatalmas park) de nem tudom ott mi a helyzet a WC-vel (amikor koncert van akkor én a művészek wc-jébe járok, a nyilvános valahol az erdő mélyén lapul)

A Margitsziget necces, nincs megfizethető parkoló a közelben plusz marha nagy a tömeg sajna...

A Városliget szimpatikusabb, a WC és az eldugott szoptatási lehetőség hiánya a necces benne.

Vácrátóti arborétum?

Csak ötletelgetek, remélem másnak is lesznek ötletei :)
Vendég
 


Dimet: Nincs kedved elugrani a helyi baba-mama klubba egyszer? Az Örstől 10 perc kocsival, szerdánként van, kb. 2 órán át tart, vannak ott a családsegítőből is, ők foglalkoznak a gyerekekkel - játszanak velük, leültetik őket a tízóraihoz- hogy az anyukák nyugodtan beszélgethessenek :) (van egy kis szoba ott lehet szoptatni ha valaki nem akar nyilvánosan - bár apukák nagyon ritkán szoktak csak ott lenni). (ingyenes...) (utána akár fel is ugorhattok, 5 percnyire lakunk onnan gyalog)
Vendég
 


lehet róla szó!! jól hangzik. :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


(na ja, de sajna már csak 2 alkalom lesz, most szerdán és 27-én szerdán, utána júni 3-án állatkerti kirándulás lesz -szerintem a héten még lehet rá jelentkezni, úgyhogy ha most jönnél még pont jó- aztán szeptemberig bezár a bazár... sajna... )
Vendég
 


Csakegy!

Annó megnézettem dokinénivel is a nyelvét, hátha az a baj (mert pl. Gergőnek a miniporszívónak kicsit le volt nőve a nyelve, de aztán kinőtte), de Fruzsinak minden rendben a nyelvével.
Én azóta is csak arra tudok gondolni, h. ő valójában még maradt volna benn egy kicsit. :(
De utólag senki nem fogja tudni megmondani, h. maguktól álltak le az 5 perces fájásaim és simán hazamehettem volna még egy hétre, vagy valóban az előző csaszim hege kezdett el szétválni/nyúlni és életveszély lett volna , ha hazaengednek.
Én a dokimra bíztam a döntést.
Amikor született, azt mondták szép, érett baba.
De egyszerűen nem tudott szopni.
Én sosem hittem, h. ilyen tényleg van.
De van. :(
Gondolom az sem használt a dolognak, h. nekem meg ömlött a tejem, és a szerencsétlen gyerek alig győzte nyelni.
Miközben én két kézzel tartottam össze a rendszert, egyik kezemmel a gyerek fejét támasztva, másikkal a mellemet tartva a szájába. Nem, is kellett szívnia, folyt ki a száján.
Gondolom ezért is sztrájkolt be.
Valójában onnantól tanult meg szopizni, amikortól a sztrájk miatt borzasztóan lecsökkent a tejem és immáron meg kellett érte küzdenie. Mostanra töksötétben is röptiben rá tud csatlakozni az orra előtt elsuhanó cicire, de még mindig elég hektikusan szopizik: amíg meg nem indul a tej, addig csak cibálja, rángatja, tépi. :evil:
És még mindig nem zár teljesen tökéletesen a szája, minden szopi után tejes a fél pofija. Vagy ezt használja arckrém helyett? :roll:

Most megint dől a tejem, az esti gyümölcspüré felét már nem is lehetett belelapátolni egyáltalán. Amikor elege van, akkor csak elkezd üvölteni tátott szájjal és nem nyel, innentől teljesen reménytelen tovább etetni. Amíg éhes addig erősen tátog a kanálra és hisztizik, ha esetleg mással kommunikálok és nem lapátolom elég szaporán a szájába a kaját.
Csak a kaja lefelé továbbításával vannak problémái.

Zazzy!

Szerintem alkati dolog lehet, mert pl. a fiam, aki szívott, mint az ipari porszívó :twisted: , a kanalas kajálással is kiválóan boldogult, néha kapaszkodni kellett a kanálba, h. le ne nyelje.
:twisted:
Ő viszont nem aludt. 1 éves koráig, folyamatosan kellett vele küzdeni.
Most viszont alszik.
Viszont újabban úgy kell belekönyörögnöm a kaját.
Mert minden más fontosabb és mert "Anya segíts!".
Aztán a minap leesett a tantusz: kicsit átszerveztük az életünket és már nem akkor szoptatok, amíg ők az apjával vacsiznak, hát mit látok? Az én eddig a székében, önkézzel evő gyerekem ül az apja ölében és az apja eteti.
Hát persze, h. ezt várja el a kis csirkefogó!
Fene a pofáját!
Mondtam neki, h. ősztől az oviban senki nem fogja megetetni, ott mindenkinek egyedül kell enni és végeznie kell, mire a többiek végeznek, különben nem mehet ki az udvarra játszani. Nem hatotta meg.

Fruzsit pl. nem lehet hurcolva elaltani.
De szerencsére nem is kell.
Most este is egy darabig eljátszott az ágyában, aztán kicsit nyüszögött, akkor betakartam, megkapta a cumiját (én már csak hónaljcuminak hívom, mert ha nem látszik, akkor tuti, h. csak be kell nyúlni a gyerek hóna alá és ott van :twisted: ), kicsit paskoltam a hátát és már aludt is.
Délután viszont 5 percig kellett tologatni a teraszon. mire el tudott aludni. Olyankor sírdogál, próbál forogni, morog, nyögdécsel, mindent csinál, néha az az ember érzése, h. küzd az álommanóval, de aztán végül csak leteszi a fejét és elalszik.


Mamint!

Szerintem lenne pár önkéntes itt a környéken. :(


Ja!

Szolgálati közlemény:
Rossmannban lehet kapni világítós pálcikákat. 1000 Ft egy csomag, elég sok van benne.
Meg kell roppantani, utána megrázni és elég erősen világít a sötétben.
Ha beteszi az ember a fagyasztóba, akkor másnap tenyérben megmelengetve, felrázva tovább világít. Sőt újrafagyasztva még harmadnap is egy kicsit.

Hátonhordozóknak pedig ugyanitt 99 Ft a kinyithatós kerek tükör (alias visszapillantó, aki hordozott már háton, az tudja miről beszélek), jó élénk színekben, h. még véletlenül se maradjon otthon.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


uh, rami. az a pálcika jól hangzik:)

zsófinál is ez van, este félálomba merül cicin, félig alvó llapotban eteszem és elalszik magától. tegnap felsírt fél óra után, d ekivétel nélkül, kis hátsimivel visszaaldut. nappal viszont nem. hurcolászás nem tetszik neki, babakocsiban elalszik. a teraszon lévő babakocsiban is, d eott töbebt kell tologatni, és felriad többször. úgy létszik azt szereti,ha egy irányban tolom csak, nem oda-vissza. mindeg,y ha visszajön zsuzsi nagymamáéktól, akkor kimegyünk reggel-este, és legalább addig tudok csak zsuzsival fogllakozni. mert zsófi is elkezdte igényelni az egyre több foglalkozást. de szerencsére akár fél óráig is el van a felakasztahtós játék biz-baszokkal.
csakegy, mi csak jöv. héten tudnánk menni. még át kell gondolnom,hogy 2 hónapos gyerekkel bevállajam-e a kocsikázást, ilyenek. és a közösséget. mondjuk most nincs megfázós időszak.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Taliban én is benne vagyok :) Csak mondjátok meg, hogy majd hova kell menni, nekem végülis teljesen mindegy, elég mobil vagyok :)

Nem jöttem jó pár napig, mert Bencém még mindig beteg. Péntek reggelre olyannyira jól volt, hogy elmentünk a cégemhez kicsit pletyizni, de amint odaértünk elkezdett ömleni az orrából megint a trutyi, immár véresen és sárgán :( Orrszívó nem volt, így hazajöttünk, mire visszajött az áram és délután lementünk a dokihoz. Ahogy sejtettem enyhe arcüreg gyuszija lett :( . Kaptunk ab-s orrcseppet, most már csak simán folyik az orra, persze az orrszívás minden alkalommal kész tortúra volt, üvöltött mint akit nyúznak. Közben kibújt az első foga, gondolom ez is közrejátszott neki az orrfolyásban (vagy pont a betegség segítette neki kibújni?)...
Hétvégén alig evett, sztem várható még pár fogacska a közeljövőben, mert még mindig szenved vmivel... Csak remélni tudom, hogy hamarosan túl leszünk mindenen :)

Puszi

Kép

Kép
bettica
 
 


Örülnék, ha elmondanátok, hogy milyen tortát csináltatok, vettetek a csöppek első szülinapjára. Most jár az eszem ezerrel, mert vmi tej és tojás nélküli torta kellene :roll: Vmi túrós vagy joghurtos és gyümis lesz sztem a nyerő ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Úgy írnék, de már a 3. hsz-em törlöm ki. Így inkább csak küldök egy képet a kisfiamról.
Kép Apa ölében

tyche
 
 
 


Áááá, azok a kék szemek!!! :lol: Nagyon csábosak! Édes kis pasid van, Tyche! ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Tyche!
Gyönyörű kissrácod van!!!Énisénisénis :lol:
Miért törölted ki a hsz-eket???

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok Lányok!

Segítséget szeretnék kérni. Barátnőm otthon van 8 hónapos kisfiával, CH diétát kell tartani. Még szoptat. Napi hány gr CH ehet és milyen elosztásban?

Előre is köszönöm a válaszokat, ha tudtok segíteni.

"BÍZOM TISZTA GONDOLATAIM TEREMTŐ EREJÉBEN ÉS BÍZOM A VÁLTOZÁSBAN! "
kalkata
 
 


szia Kata :lol:

szoptat és ch diétán van?szegény, sajnálom.ha cukorbetegség miatt van ch diétán, akkor pont úgy kell tartania, mint ahogy egy ir-esnek kell, de ehet 200 grammot nyugodtan.
ha cukros, akkor reggel 30 g, 10kor 20-30 g, 12kor 50 -60g, 16kor 30-40 g, 19kor 30 g, 22kor 20g.
én nagyjából így tartanám és akkor meglenne a folyamatos ch pótlás a szervezetének mégis tartja a diéta szigorú szabályait, sok sikert neki. és nekeg is, persze:)

Tyche, éééédes:)))))))))))))))

Dimet, énisénis ikea:))))))))))))))))
Vendég
 


Hunci drága, életmentő a segítséged, nagyon hálás vagyok, köszönöm

"BÍZOM TISZTA GONDOLATAIM TEREMTŐ EREJÉBEN ÉS BÍZOM A VÁLTOZÁSBAN! "
kalkata
 
 


Hali!

Bettica én sütöttem piskótát+banán pici natúr joghurttal összetörve krémnek...és marcipán borítást kapott amit lenyúztam...de alig kóstolta meg..
Tojás miért ne mehetne?

Tyche de jó,hogy benéztél!!!
Nagyon édes kispofi!! Olyan szép!!És jól megnőtt!! :shock:
Miért töröltél hsz-t?????


szép napot!
Vendég
 


hunci, ha ikeázunk szólok!!!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, odaát ígértél fotókat ;)


Kincs: Azért nem akarom még a tojást adni neki, mert anno én kiütéses lettem tőle, még 3 éves koromban is. Egyenlőre nem akarok adni neki, majd talán fél év múlva. ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Na lányok!

Ha valaki szóhoz tud jutni ezektől a számoktól, az kérem mondja el a véleményét.

FSH: 17.22 mU/ml
LH: 8,8 mIU/ml
prolactin: 12.06 ng/ml
estradiol: 24.15 picogram/ml

A TSH még nicnsen kész, de ma v holnap meglesz az is.

Megjegyzés: nekem általában az LH minimum a duplája az FSH-nak. Hogy most miért ment ez az fsh a francba az egekbe, azt nem értem... :(

Puszik.
Kir

Kép
k.ir
 
 


Ma tényleg senki nem járt erre? :(

Nagyon egyedül vagyok, ezekkel a szar leletekkel. :(
Hátha holnap...

Kép
k.ir
 
 


LAPTETŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ !!!!!!!!!!!!!!!!!

hehe
csütörtökön mejek dokkerhez. szorítsatok!!!!!!

;)

Kép
k.ir
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: