Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mindenhol van hó? Nálunk reggel egy hópehely sem volt, kb. fél órája kezdett csak el esni, de már szépen látszik.

Rágörcsölés
Én a nagyokkal egyáltalán nem görcsöltem a témára, úgy voltam vele, ha jönni akar, jönni fog. Igaz, akkor 23 és 25 éves voltam, nem féltem, hogy nem sikerül. Aztán mindkettő azonnal jelentkezett. Most úgy voltunk, hogy júniusban műtöttek méhen kívüli terhességgel, egyik petevezetőmet ki is vették. Ráadásul már 35 éves vagyok, úgyhogy állandóan a statisztikákat bújtam, hogy mennyi esélyem van 1 petevezetékkel, 35 évesen teherbe esni (kb. 20, max. 30%). Ugyanis 1 évet adtunk magunknak, ha addig jön a baba, akkor jó, ha nem, akkor marad kettő. Októberben kezdtük volna el az egy évet, mert akkor telt volna le a 3 normál menstruációs ciklus, amit várni kellett. Mi vigyáztunk meg minden, de szeptember végén már pozitív volt a teszt 8) . Nagyon meglepődtünk, egyáltalán nem számítottunk rá, de örülünk :lol: . Lehet, hogy számított, hogy nem idegeskedtem azon, hogy mikor van peteérésem, mikor vagyunk együtt stb.
Most már csak azon parázom, hogy a hátra levő 15-16 hétben minden rendben legyen, a koraszülés a legnagyobb félelmem :oops: .

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!Hát itt nagyon behavazott!Szeretem a havat,de remélem mire hétfő lesz elolvad,hogy épségben eljussak dolgozni!;)
sipike83
Kalocsa
 
 


Itt is minden fehér már, de reggel 6-kor, amikor kislánykánk keltett minket, semmi nem volt.

Panda, igen, biztos jó dolog a nem rágörcsölés. De nehéz, főleg, annak, aki csak küzd, küzd és nem jön a gyerek... Amikor mi is belefogtunk az első babába, hittem, hogy pár hónap alatt sikerül. Nem is voltam annyira görcsös. A 4. hónaptól már kezdtem aggódni, hiszen a férjem egészséges életet él, nem dohányzik, nem iszik, sportol. Én meg fiatal vagyok, rendes ciklussal. De nem jött.... Erre kiderül, hogy lehet, hogy soha nem jön spontán.... Ez a 7.havi próbálkozás után derült ki. Így azt mondom, szerencsés az, aki pikk pakk teherbe esik, irigylem nagyon... De pl. amíg nem tudtuk, hogy nekünk spontán kicsi eséllyel lehet gyerekünk, minden hónap izgalom és idegeskedés volt. Esküszöm, jobb volt, amikor kiderült, hogy segítség kell a babához, akkor már nem fűztünk sok reményt a félidőkhöz.

Most ugyanez a helyzet, esély spontán babára minimális, de próbálunk figyelni a félidőre. Ha meg megjön, tényleg nincs szomorúság. Ennek oka a gyönyörűséges lánykám, aki itt van velünk, a másik, hogy nem lepődök meg, ha nem jön a tesó, mert tudom, nem vagyunk tökéletesek egészségileg.

Ennek örömére még mindig nem jött meg.... Tesztelni nem tesztelek, semmi tünetem, ami terhességet igazolna, szerintem a szoptatás elmaradása az oka. Mert ugye pont ebben a ciklusban maradt el az anyatejezés. Másra nem tudok gondolni. Annyit fogadtam meg, ha nem jön meg, akkor egy hét késéssel csinálok még egy tesztet. Ha negatív, akkor megvárom az általam kalkulált következő ciklust, hátha csak ez kimaradt. Ha nem jön, akkor doki.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

 
 

panda:detto ilyen érzések voltak bennem a félidő után, hogy csak nem jöjjön túl korán és őszinte leszek sokszor a hasamhoz kaptam, ha másképp fájt vagy görcsölt. Most hogy már valahol a 33. hét környékén vagyok (Úrisen leírni is félelmetes, mindjárt szülök) szóval már annyira nem parázok és egy kicsit talán megnyugodtam. Erősen beköltözött, úgy mint Rebusom.

Olvastam, hogy aggódtok és féltek az újtól mármint az anyaságtól és hogy a munka meg valamelyikőtök írta a hízást. Természetes, hogy féltek, de valóban nincs ideális idő ha jönni akar jönni fog. Mi is azért nem vártunk még 3-4 évet (akkor kimegy a svájci frankos kocsi hitelünk), mert attól tartottunk, hogy kicsúszunk az időből.
Nincs annál szebb dolog amikor a karodba veszed a gyermeked és később amikor már nagyként azt mondja, hogy te vagy a legjobb anyuci a világon. Mindent meg fogtok oldani baba mellett is. A test átalakul a terhesség alatt, de vissza is áll majd idővel.

Nem hiszem, hogy rosszabb körülmények közt vagytok, mint anno én Rebussal. Estin fejeztem be a gimit és érettségiztem, majd dolgoztam 1,5 éves kora után és persze tanultam tovább, mindezt úgy hogy 2-3 éves volt. Nem volt könnyű, férjem is elhelyezkedett amint megtudta, hogy eggyel többen leszünk és ő is estin tanult amikor én otthon voltam ő ment suliba. Szülök 160 km-re laknak és igen szegények. Tehát nuku támogatás. Lelakott komfort nélküli 1 szobás önkormányzati lakásunk volt (ezért nagyon hálásak voltunk, mert nem kellett albérletbe mennünk). Most két kocsi és kertes ház Pest megyében saját erőből és egy 10 éves okos lányzó. Szóval ha most újrekezdhetném nem tennék másképp semmit sem. Örülök, hogy megtartottuk mert imádom a lányomat.
Tudom nem mindenki ilyen szerencsés, csak gondoltam leírom hogy néha a kilátástalan dolgok is jóra fordulnak.
Most sem rózsák a helyzet, nyögjük a hiteleket, de boldogok vagyunk. Én is mondtam, hogy jobb lett volna egy kicsit később a második baba, de akkor eszembe jutott, hogy most ezerszer jobb helyzetbe vagyunk, mint Rebussal megoldjuk a nehézségeket.





erika82
Erdőkertes
 
 


Nyuszika
Anno nálunk is szóba került, hogy mi lenne esetleg, ha nem sikerülne spontán a baba. Igaz, hogy csak 23 évesek voltunk, de a környezetünkben előfordult, és addig ugye csak ritkán derül ki, hogy valami baj van, amíg az ember nem akar gyereket, és a baba csak nem akar jönni. Nem lett rá szükség. Tudom, hogy nagyon szerencsések vagyunk, a tesóm pl. már nem ennyire. Neki csak peteérés serkentéssel tudtak a fiai megszületni, de így is volt mellette 3 vetélése :( .
Amúgy most írok egy másik "korosztályos" tokiba, ott van egy ikres anyuka, akik úgy tudták, hogy nem lehet spontán gyerekük. Az ikrek lombikkal fogantak, és májusra várják a spontán, "ki tudja hogyan" fogant kislányukat. Úgyhogy nem ám feladni :wink: !!!

Erika!
Körülmények, hááát.... Mi a nagymamámnál laktunk 1 szobában, de mi is inkább ott, és így nem kellett albérletet fizetnünk. A gyerekek még oda születtek, 7 évig éltünk ott, ebből 4 évig 4-en egy 20 m2-es szobában. Komfort ugyan volt, de fűtés alig, telente majd' megfagytunk állandóan, a fürdőben, WC-ben max. 12 °C volt :shock: úgy, hogy közben 20-30 ezres gázszámlákat fizettünk. De aztán lassan felépült a házunk, a gázszámlánk most is 30 ezer körül van telente, de 20-21 °C van mind a 100 m2-en :wink: . Van autónk is, meg hitelünk :lol: .
Mi a harmadik babával voltunk úgy, hogy szívünk szerint sokkal hamarabb lett volna, de a nagyimhoz egyszerűen nem fért volna el (gyakorlatilag egy talpalatnyi hely nem volt a szobában, miután Ádám is megszületett). Mikor kész lett a ház, akkor meg ugye a sok kölcsönt törleszteni. Tudtuk, ha az én fizetésem kiesik, amíg otthon vagyok a kicsivel, akkor gáz lesz. Aztán tessék :lol: . Majd meglátjuk, egyelőre nem aggódunk, az a lényeg, hogy a picur egészségesen megszülessen, a többi meg majd kialakul :wink: .

panda
Halásztelek
 
 


Panda, nem vagyok egy kitartó lélek, de gyerek kapcsán NAGYON! Szóval nem adok fel semmit :) Addig meg boldog vagyok attól (és most is bekönnyesedik a szemem, ha erre gondolok), hogy van egy csodálatos férjem, és a mi kisbabánk. Mindig is erre vágytam, és most már nem mondhatom, hogy nem adatott meg minden: boldog házasság, szép esküvő, várandósság, szülés, felsírás és a csodálatos mindennapok. Így ha nem is lehet több babánk, már megvan mindenem. A családdal is jó a kapcsolatunk, szóval minden kerek, néha rémisztően kerek :)

A koraszüléstől meg senki ne izguljon, az is csak egy felesleges stresszforrás. Örüljetek Kismamik, az egészséges mütyüröknek és készüljetek az érkezésükre. Nem lesz semmi baj :)

Anno valaki azt mondta, az izgulás a gyerek miatt már a fogantatástól megindul és egy életen át tart. Na, akkor amikor semmi baj, ne tessék felesleges dolgokon parázni :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika,mi újság?Mikor tesztelsz?Már kigondoltam,hogy milyen jó lenne,ha te ezen a héten én meg jövő héten hoznék egy pozitív tesztet :wink:
Itt most nagyon nagy a hó és folyamatosan esik.Remélem így ma kevesen jönnek hozzánk és nem kell sokat dolgoznom. :oops:
Kriszti ,egész hétvégén te jártál az eszembe....azt hiszem engem is kezd elkapni a babaláz...napok óta esténként tök szar a gyomrom,fura ízeket érzek a kajákban és még mindig durván álmos vagyok....és emellett a legdurvább szitukban halálosan nyugodt vagyok..ááá....Csajok attól félek,hogy csak bebeszélem magamnak,no mindegy a jövő héten kiderül.... :roll:
Panda,neked pedig kitartás,ilyen hidegben nem akarnak kibújni a babák!Jobb nekik bent a jó meleg pocakban 8)
sipike83
Kalocsa
 
 


Sipike, mindig azt mondtam magamnak, abba élem bele magam, hogy nem sikerült és ha mégis nagy az öröm, ha nem, akkor "megmondtam". Így kisebb a csalódás :) De nagyon drukkolok, hogy ezek már azok a tünetek legyenek!

Nálunk mensi sehol, szerdán tesztelek, akkor leszek egy hetes csúszásban, de elvek ide-oda, nem fűzök hozzá sok reményt....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika!Tetszik a gondolat!Legyen így és legyen nagyobb az öröm!!!
Hazamegyek, aztán nekiállok vasalni,az majd eltereli a gondolataimat!(Előtte még mondjuk haza kell érnem valahogy!?Ebben a havazásban!??ÁÁÁ!És ki kell találnom valami kajcsit holnapra?Mindjárt keresek valami tippet a neten!
Többiek?
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok!!!!!

sajnos nagyon ver minket az isten........
anyóst ma elhamvasztották és pénteken lesz a temetés.......
de hogy legyen még nagyobb gond a vizünk is befagyott ......anyós nem csináltatta meg a csöveket magánál és nála elfagyott így hozzánk se tud feljönni a víz.......
ma már annyit bőgtem .....kivagyok már.....
bocsi az offért de jólesik kibeszélni magamból...........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Sajnálom :cry:!!! Csináltatni kell a vízcsöveket, vagy az sem segít? Néha elég, ha egy kicsit begyújtanak, és kiolvad a rendszer (nagyimnál is volt, nem repedt szét semmi, csak egy kis meleg kellett).

panda
Halásztelek
 
 


Jaj, Nita, nagyon sajnálom.... :( Remélem gyorsan megoldódik ez a gond, nagyon nem jött jókor ez a fagyás... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nita:talán menthető a dolog, fel kellene melegíteni hátha és akkor nem reped szét reméljük. Ha igen akkor valóban gáz van.

Nálunk a villany krepált be hétfő hajnalra (hozzáteszem -19 fokot mutatott nálunk Pest megyében a hőmérő) nincs villany nincs fűtés, mert a gázkazának áram kell a vegyi tűzinek is, mert a szivattyú ha nem megy nem forgatja a vizet. Villanyszerelőt hívtunk 5 órán keresztül hárította a hibát elégtek a vezetékeink, még jó hogy nem gyulladtunk ki. Teljesen át kell kábeleznünk de azt csak tavasszal vállalják, addig remélem nem lesz gond. Átmenetileg a hiba megoldva, de a terhelés túl nagy ennek a hálózatnak. Hát régi ház régi vezetékek. Reggeltől délutánig 14 fokban voltam otthon estére felállni sem bírtam úgy fájt mindenem, remélem nem fáztam fel.

Nem tudom lányok, de ez az év nekünk sem indul túl jól, de panda ahogy írtad olyan nyugodtan a hozzászólásodat, hogy engem is sikerült egy kicsit megnyugtatnod, hogy minden rendben lesz. Én is a fizu kiesés miatt aggódom, de valahogy megoldódik ebben igazad van.

Többieknek hajrá és csíkosodjatok :lol:





erika82
Erdőkertes
 
 


Nita,nagyon sajnálom,remélem mára már jobb a helyzet!?
Errefelé nagyon hideg van és egyre a több a hó.

NÓCIKA BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! Kép

Legyen nagyon szép napod!!!!!
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok!!!!!

sajnos a vízünk olyan helyen van elfagyva ahol nem tudunk mit tenni...csak ha enyhül az idő........addig Csepelre "költözünk" a gyerekekkel.....remélem hamar jobb idő lesz mert már most görcsbe van a gyomrom hogy apival nem leszünk együtt.........neki muszáj itthon lenni mert dolgozni kell és a házra is figyelni.....szóval már kezdek hülyeségekre gondolni....tudtam hogy 1x nem lesz anyós és a nyakunkba szakad minden....de nem ilyen hirtelen.....nekem ez így sok.........

Erika látom nektek is a rossz megy........reméljük nem lesz gond addig......

Nócika NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!!:)))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jaj csajok,csak becsatlakozzam a sorozatba,nálunk itt a munkahelyemen szart be a fűtés!!!!ÁÁÁÁÁÁ!
Tegnap olyan jó meleg volt most meg megfagyok!!!!!
Sose lesz már tavasz!:((((
Nócika merre vagy?Nagyon eltűntél?
sipike83
Kalocsa
 
 


Na, 6 nap késéssel megjött. Én szívből örülök, mert azt már a teszt mutatta, hogy baba nincs, így aggódtam, hol a mensi. De itt van, így kezdődik az újabb babásodó kör :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika:tényleg jobb így mert legalább új lehetőség kínálkozik a babásodásra. Az a legrosszabb, ha a teszt nega és mensi sokáig sehol.

nóci:Boldog születésnapot kívánok én is.

Ma reggel szintén -19 fok volt, hát már egy kicsit kezdem unni a dolgot :evil:

nita:mikre kezdesz gondolni? Ne bújjon beléd a kisördög. Ugye nem hülyeségeken agyalsz? Mit csinálna api a házban egyedül nélkületek? Hát dolgozik. Ha nem ilyen irányú a képzelgésed akkor bocsánat.





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok!

A fűtésünk megjavult,csak még nem melegedett át a bolt,de így már azért könnyebb!
Nyuszika sajnálom pirit,de hát akkor itt az új hónap aztán hajrá!
Velem nem tudom ,mi lesz?Még egy hét,de nem hiszem,hogy jó tett ez a hidegben ücsörgés,meg a hóba hazamászkálás.Fura dolgok történtek odabent az tuti,mert érdekes érzések törtek rám a napokban.Ha nem babó,akkor megyek dokihoz,mert lehet egy nagy felfázás van kialakulóban. :oops:
Nita nagyon sajnálom,ami veletek történt.Biztos nagyon rossz,hogy nem lehet együtt a család.Nyugodt szívvel gyere és írd ki magadból,hogy mi bánt...azért vagyunk itt,hogy meghallgassuk egymást!!!
sipike83
Kalocsa
 
 


sipike:na csak nem kezd elnehezülni a hasad, mintha be lennél gyulladva vagy valami ilyesmi érzés. Hát ez bizony jelentheti ezt is meg azt is. A felfázástól én is tartok, mert nekem meg szurkál ha lépek, de ezen kívül az égvilágon semmi tünetem sincs. Várok még aztán ha nem múlna akkor elmegyek dokihoz. Jövőhétre van időpontom, de nem várok addig nehogy a méhszájam csendben nyíljon, mert az most korán jönne.





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika,legalul tompán érzem a hasam,olyan lájtos menzeszes érzés..plusz elég erős folyásom van...hát passz. :?:
Jövő hétnél nem várok tovább a dokival,mert ha ez felfázás,akkor minél előbb kezeljenek ki.Nekem már volt vesemedence gyulladásom,az valami borzasztó.Nem várom meg még egyszer!
Majd kiderül....egy bő hét és okosabb leszek!
Mondjuk érdekes,hogy most nem gondolok sokat a babázásra,így a ciklus második felére megnyugodtam.Biztos azért,mert ez az első próbálkozós hónapunk! :wink:
Most jól érzem magam és jól megvagyunk a párommal ez a lényeg!!!! :wink:
sipike83
Kalocsa
 
 


Erika arra gondolok a hülyeségek alatt hogy már élni sincs kedvem....apival ilyenre nem gondolok...

Sipike köszönöm neked is:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita ilyet ne is mondj!!! A baj tényleg csőstül jön, de ott a két szép fiad akik miatt úgyis ki kell tartani. És ki is fogsz!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


sipike83:hát igen ezek azok a tünetek amikre azt mondja az ember, hogy ki tudja. Azért ha nem jönne piri én csinálnék egy tesztet mielőtt elmegyek orvoshoz nem?

nita:jaj ez még rosszabb, mint amire én gondoltam. Ne legyél ennyire elkeseredve, hidd el -bár tudom ez rajtad nem segít- nekünk sem úgy alakul ez az évünk, mint ahogyan terveztem.

Azt mondtam, hogy ha vállalunk még egy babát akkor azt olyan körülmények közé szeretném, hogy ne legyen semmilyen gondunk. Aha aztán felébredtem, mint csipkerózsika, mert ha erre várok bizony nem lett volna második. Szóval mondhatom, hogy a 2012 év csődként indul nálunk is. Nem tudom miért, de ez van. Kiégett a villanyhálózatunk, átmenetileg el van hárítva a hiba, de át kell kompletten húzni májusban mikor máskor ha nem akkor amikor kevesebb pénzünk lesz, jóval kevesebb és otthon leszek egy 1 hónapos csecsemővel. Nem is tudom hogy fizetjük ki. Na mindegy.

Próbálj meg valami pozitívat keresni magad körül és abba kapaszkodni ill. a gyermekeidre nézni és hálát adni az égnek, hogy egészségesek, mindjárt másképp fogod látni a világot.





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika, 1 hét múlva okosabb leszek!Én is úgy gondoltam,hogy tesztelek,mielőtt dokihoz megyek.De először megvárom,hogy megjön-e.
Az élet mindenhol nagyon szar!Mi igazából viszonylag szerencsés helyzetben voltunk eddig.Vettünk egy lakást,hitel nélkül,van egy autónk (nem új,de van és nincs rajta hitel)De nálunk is ideért a káosz.A pároméknál átszervezés várható,nyilván nem lesz munkahelye csak nem tudjuk mikortól?!Ettől megijedtem egy kicsit,mert így nekivágni a babaprojektnek,hát nehéz,főleg,mert a párom kicsit maximalista és biztosan szeretne mindent megadni a gyermekünknek.De majd csak lesz valahogy.Gyerekkoromban nálunk is szegénység volt (apukám a TSZ rendszerben dolgozott,annak megszűnésével masszív alkoholista lett,mert nem tudott mit kezdeni magával,a mai napig nem dolgozik),de nagyon sok szép emléket őrzök a szívemben, hála édesanyámnak.Olyan anyuka szeretnék lenni,amilyen ő.
Többiek merre vagytok?Nócikáról tudtok valamit?

Szép napot!!!
sipike83
Kalocsa
 
 


Hát ha az anyagi jólétre várna az ember, akkor itt nem hiszem hogy sok gyerek születne :(
Viszont ha őszinte akarok lenni, vajmi kevés az anyagi jólét az igazi boldogsághoz! Én még mindig azt mondom hogy egy szükséges rossz - még úgy is, hogy több mint 1 hónapja táppénzen vagyok és még egy lyukas garast sem láttam azóta a táppénzből. Hát lövésem sincs mikor kapok valamit, és hogy mikor lesznek kifizetve a számlák, no meg kikapcsolva a különböző szolgáltatások...

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Látom akkor mindenkire rájár a rúd mostanság.

Beu ne is mond a kikapcsolást, megcsúsztam 2 hetet a számlával már jött a levél, igen gyorsak voltak. Ha visszanézik x éve rendesen fizetek mindent, ezt a csekket sem akartam a kazánba dobni (legalább akkor meleget adott volna :lol: ). Na mindegy jött a fizum és rendeztem, bekaphatják a levelüket.
Igazad van abban, hogy az anyagiak nem jelentenek mindent, de sok problémától megkímélnek, ha nem kell gondolkozni rajta. Én pl. feszültebb vagyok ha nem látom a hónap végét és ez kihat a viselkedésemre, na ilyenkor szoktam kibőgni magam és másnap beveszem a leszarom tablettát (bocsánat).





erika82
Erdőkertes
 
 


Hát egy ideje már én is bevettem a "leszarom" tablettát. Főleg a hitel miatt végül is van rá fedezet, a lakás, ha kell vigyék.. elleszek én albérletben is és legalább nem lesz hitelem.
Árfolyamot rögzítettünk december közepén és most jan végétől már elvileg a rögzitettet fizetjük, de egy rohadt levelet nem küldtek, mire felhívtuk őket és a központ azt mondta majd májustól - ütöm is agyon őket, míg az itteni fiók, hogy febr végétől. Erre rá 2 napra jött a levél ha... akkor... majd az újabb hogy mivel... így jan végétől kell a rögzítettet fizetni és ez mind jan 31-i dátummal keltezve. Tegnap már azért zargattak, hogy 10e Ft elmaradásom van :lol: na ezek után csak röhögni tudtam.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Mi is szerettünk volna családi házat,de lemondtunk róla... :oops: nem mertük bevállalni az 5 milliós kölcsönt!Anyukáméknak van,de nem tudom,hogy meddig bírják fizetni! :cry:
Ezért is várjuk nagyon a babát,mert az igazi öröm lenne mindenkinek!!!
Egy dolgot megtanultam nagyon ebben a mocskos világban:a család a legnagyobb kincs.Imádom a férjemet, az anyukámat,az öcsémet és még sok másik nagynénit,nagybácsit,unokatesót.Hála Istennek szép nagy családunk van!!!!
Most megyek és veszek egy tesztet!Legyen,ha kell!Csak nem romlik el! :lol:
sipike83
Kalocsa
 
 


sipike:nagyon igazat írtál, nálunk a család nem nagy, mert a férjem és a nagylányom van nekem akik igazán megérdemlik, hogy szeressem őket, de ők ketten tényleg az életemet jelentik, na és persze majdnem elfeledkeztem a kis matatós Mátéról, mert hogy előszeretettel kaparászik a kezecskéjével amit bal oldalt csikizésnek érzek, elég furi. Szóval gondok vannak mindenhol a családom legyen mellettem.

A rögzítésen mi is gondolkodunk, mert jobb lenne a Tgyás és Gyed alatt, ha nem kéne plusz csekkeket fizetni csak az alapot, aztán ha visszajövök dolgozni több lesz a bevételem. Még átgondoljuk, lehet amíg tudjuk fizetni fizetjük, ha már nem akkor rögzítünk.





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok!

Megvettem életem első tesztjét,2013-ig jó,úgyhogy csak kihasználom! :) De legalább átolvastam töviről-hegyire,hogy kell használni!A kedves párom meg úgy fest kezd megnyílni a témában!Tegnap este arról beszéltünk,egy tv-s műsor kapcsán,hogy én is kigyúrt fitneszes csaj leszek.Fogadtunk,hogy sikerül-e,aztán hozzátettem,hogy gyorsan csak akkor megy,ha bébi helyett kondizok.Erre azt mondta,hogy majd inkább a baba után!!!Olyan aranyos volt. :P
Megbeszéltük,hogy a szülinapomon elviszi vacsizni.Tök jó,mert másnap meg bálba megyünk.Ha nem vagyok terhes,akkor partizunk egy jót a következő hétvégén!!!(Addigra kiderül!) :wink:
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok? Egy picit beleolvastam a topikba, Nyuszikát már ismerem a júniusi topikból. A kisfiam 7 hónapos és tesót tervezünk. Kb ettől a hónaptól indul a terv. Sokat agyaltam, hogy mi legyen, de aztán úgy gondoltam észérvek ide vagy oda, szeretnék újból áldott állapotba kerülni és kész. Ha mindig a logika döntene nem jutnánk előre ebben a kérdésben, de látom ti is néhányan vagytok hasonló cipőben.
20140503222551
 
 


Szia Tinus!Üdv itt!Mesélj magadról!
Jaj!El sem meséltem,hogy mit álmodtam! :D Megcsináltam egy csomó tesztet és mind zebracsíkos lett! :lol:
Olyan jó volt! :roll:
sipike83
Kalocsa
 
 


tinus üdv itt, bár én már sokáig nem lubickolhatok a pocakosodásban, de ígérem később is vissza fogok nézni rátok ki hogy áll a dolgokkal.

sipike:az álmok néha valóra válnak :lol:





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika!Úgy legyen! :lol:
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok!!!!!

Tinus üdv közöttünk:)
gratula a kisfiadhoz és sok sikert a kistesóhoz:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi, lányok!
Erika, minden pocakosodót irigylek:) Nem olvastam nagyon vissza benneteket. Lehet tudni, hogy lány, fiú?

Röviden magunkról. Hosszas töprengés után, úgy döntöttünk lesz, ami lesz. Gondolom, akik kis korkülönbséggel tervezik a tesót ismerik azokat a sopánkodásokat, hogy nem jó, mert a pici elveszi az anyukát a kicsitől, meg hogy a szervezetnek több kell a regenerálódáshoz, és az utolsó kíméletlen érv, hogy "ebbe a világba minek még gyereket szülni, neveld fel azt az egyet tisztességesen". Részben egyet is értek ezekkel, de nem akarok várni és nem érdekel a világvége hangulat sem én most vagyok "szülőképes". Volt, van hasonló élményetek?
Nekem további aggódalmam a rajtam maradt nem kicsi súlyfelesleg. No nem csak az esztétika miatt (nem vagyunk mi celebek, ahogy egy ismerősöm mondani szokta), hanem az egészségtelensége miatt.
20140503222551
 
 


Tinus, miért, mennyi maradt rajtad? Rajtam szülés után 3 kiló maradt, de magamra kaptam még újabb 3-at, így most ezzel a 6-al küzdök..... Mert még ezt leadni is képtelen vagyok, sajnos... Nincs kitartásom, és minden nap elmondom,hogy holnaptól..... :( Pedig lehetne ez ösztönző, hogy a baba érdekében! Tinus, nem emlékszem, Te még szoptatsz? Mert ha nem, akkor miért nem ugrasz neki a fogyónak és ha akár elsőre is sikerül a tesó, pár kilóval biztosan beljebb vagy .

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, igazad van. Neki kéne veselkednem egy fogyónak, de mostanában úgy összecsaptak a fejünk fölött a hullámok, hogy ez nem a lista elején van. Szoptatok még egyébként, igaz inkább az élmény kedvéért, illetve még mindig csak cicin tudom napközben elaltatni (nálunk mindig kellett tápszeres kiegészítés is). Rajtam sajna plusz 10 van :? :oops:

Nekem is ismerős ez majd holnaptól dolog :)
20140503222551
 
 


Tinus ezzel nekem is jönnek hogy minek akarok 3.-at mert a házunk félkész stb.nem érdekel....én velük érzem magam teljesnek!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tinus!
Helló! A Szevi milyen név becézése?
Pluszkilók, hááát... Most várom a 3. babámat, van egy majdnem 12 éves lányom, meg egy majdnem 10 éves fiam.Én velünk annyi kilóval jöttem ki a kórházból, amennyivel terhes lettem. Sőt, szpotatás alatt még fogytam is 4-5 kilót. Ez így mind szép is lenne, ha az elmúlt 7 év alatt, mióta visszamentem dolgozni, nem híztam volna 50-ről 62-re, és innen kezdtem a mostani terhességemet :shock: . Ez nem tűnik soknak, csak éppen az a gáz, hogy a 2 nagy gyerekemet pontosan 62 kg-val szültem :oops: . Most igyekszem nem nagyon meghízni, de már így is sikerült 6-7 kilót :oops: , úgyhogy nem tudom mi lesz...
Naná, hogy minket is izélgettek a baba miatt, de nálunk bejön az is a képbe, hogy 3. gyerek (az már pláne minek...), 35 évesek vagyunk (ilyen öregen...), és túl nagy lesz a korkülönbség a pici és a tesói között. Nem érdemes ezekkel foglalkozni.

Kis korkülönbség
Nálunk 2 év van a nagyok között, az sem volt egyszerű. De az első év mindenképpen nehéz, mert sosem esznek, alszanak stb. egyszerre, akármennyi is köztük a különbség.

panda
Halásztelek
 
 


Nita, én csak irigykedni tudok, hogy már a 3. :)

A Szeverin becézése, férjem családjában öröklődő név. Ritka, de magyar utónevek között megtalálható.

Na és ki hol tart? Szerintem mi ebben a hónaból elmulasztottuk a PÉ-t, bár nem biztos.
20140503222551
 
 


helyesbítek
Nita és Panda... stb így akartam írni
20140503222551
 
 


Sziasztok!Azt hiszem,hamarosan meg fog jönni,mert kezdek bedepizni,olyan mensisen.Nem sok reményt füztem az első hónaphoz,de egy egész picikèt szomorú vagyok.Még jó,hogy sok program lesz a héten,így gyorsan el fog múlni és újult erővel kezdhetünk bele a következő körbe.
Itt ismét szakad a hó,most már kicsit unom.:(
De ma vagyunk fél èves házasok,holnap Valentin nap,pénteken szülinap,úgyhogy csomó okom lesz örülni és ünnepelni a hèten.Ma pedig takarítás vár rám,az legalább eltereli a gondolataimat,amíg a fèrjecském hazaér!;)
sipike83
Kalocsa
 
 


Hát lányok ne hangolódjatok le, bár tudom ez a tél vége már csak ilyen, a tegnapi napot én is szó szerint végigaludtam, ráadásul szombat este sikeresen meghúztam a lábam mikor arrébb akartam toszogatni a szőnyeget, aztán vasárnap már lépni sem tudtam. Na ma sem tökéletes a helyzet, de ma már kénytelen voltam mozogni mivel egyedül vagyunk itthon már. Szóval hamarosan jön a tavasz és mindenki felpörög egy kicsit-nagyon :lol:
Én már nagyon utálom ezt a havazást, itt szerencsére nem esett újabb!!!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu:jaj de jó lenne aludni otthon napközben, mit nem adnék érte, de már csak 2 hét és otthon leszek. Nehezen bírom nem csak a tél miatt, hanem az éjszakai gyomorégések miatt ki vagyok, mint egy mosott rongy. Délután már mosogatni sincs erőm. Fáj a hátam a sok üléstől, azt hiszem a terhesség végi nehézségek csak fokozódni látszanak. Úgy várom, hogy otthon lehessek :?





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok!
Türelem babát terem, már akinek lehet pikk pakk! Nekem a mai nappal ért véget a mensi, ismereteim szerint jövő héten várható PÉ, akkor belehúzunk megint, hátha :) De addig is élvezem az én legnagyobb szerelmemet, aki a tegnapi napon kezdett "beszélni": vavavavavava, ajajajajajaja, gagagagagagas :) Olyan édes, megzabálom, élvezem nagyon! Nekem remek kapcsolatom van Anyukámmal, minden nap beszélünk, min. 1 órát.... Remélem nekem is lehet ilyen kapcsolatom a lányommal, de elvileg ez most elsősorban rajtam múlik :) Egy szó, mint száz, már február közepe van, lassan vége a télnek, szóval mindjárt tavasz, madárcsicsergés, vidámság :) Bár nálam most is az van :)

Hétvégén voltunk egy napot síelni, Mátra. Addig a nagyszülők vigyáztak Dórira :) Olyan jó volt. Kikapcsoltunk, levegőztünk... És a nap fénypontja az volt, amikor hazaértünk, ügetett ki Dóri :)

Valentin nap: mi csak annyira tartottuk eddig is, hogy elmentünk vacsizni. Na most házhoz jött az étterem :) Haza hozta a férjem a vacsit az étteremből, leraktuk a gyereket, megterítettünk, gyertya, felöltöztünk csinosan :) És vacsiiiiii :) Legyünk rugalmasak, ha már gyermekünk született :)

Nem tudom, de annyira jóóóó kedvem van :))))))))))

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nálunk is mindig étterem volt a program:) most nem beszéltünk meg semmit apával. de szerintem el is felejti, de megértem mostanában túl sok van a vállán.
Nyuszika, nálunk a bababa, gigi és dedidá megy:D tényleg állati vicces. Tényleg az a lényeg, hogy már gyönyörködhetünk bennük. Vicces mert ma reggel szédültem és hányingerem volt, lehet már beképzelem.:)
20140503222551
 
 


Na csicsergés az nálunk is van dögivel :lol: Azért estére már könyörgök néha, hogy egy picit csönd legyen :roll: Be sem áll a szája! Szóval élvezzétek még most ki, mert aztán le sem lehet őket lőni. Mondjuk a jó oldala van ki beszéljen helyettem :lol:
De most alszik, így élvezem a CSÖNDet :lol:

Erika meg tudlak érteni. Én is csak az utolsó hónapban voltam otthon Pankával, de jó volt és akkor már tényleg igényled is rendesen a napközbeni szunyát. Most van hogy egyáltalán nem is esik még jól.
Kitartás a két héthez még, aztán nem ám felforgatni a lakást, pihenés helyett :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


tinus,nyuszika:aranyosak vagytok ahogy nyilatkoztok a kis csemetékről, Beunak igaza van élvezzétek most ki, mert később azért hajlamos átbilleni a mérleg :lol: . Férjem erre azt mondja, hogy volt kitől örökölni :oops:

Beu:igen ettől tartok én is, szerencsére olyan dolgok maradtak el, amit Gabi nélkül nem tudok megcsinálni, de ismerem magam, majd nekiállok ablakot pucolni, mondván ha már itthon vagyok :? .

Általában nekem is februárban jó hangulatom szokott lenni, érzem a tavaszt (na jó a mostani időjárás azért ezt nem erősíti meg), ilyenkor már arra gondolok, hogy megyek virágot ültetni a kertbe és gondozom a tujáinkat, de most lányok csak arra gondolok, hogy otthon legyek és aludjak és átvészeljem a szülést és végre itthon legyek a kicsivel. Na az biztos, hogy idén a földtúrás elmarad, mert sejtem, hogy 1-2 hónapos baba mellett nem lesz erőm kint kapálgatni mégha kedvem lenne is. Na de majd jövő tavasszal már együtt kapirgálunk a homokban :lol: .





erika82
Erdőkertes
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: