Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem is. Vannak hullámvölgyek de azért alapvetően egy nő aki gyereket akar a végtelenségig tud bízni, remélni. Ebben tuti biztos vagyok. A pozitív hozzáálláshoz pedig annyit, van egy aranyos kolléganőm ő szokta mormolni az orra alatt néha : " negatív, negatív, töröl, töröl." :) Olykor én ia alkalmazom, ha a negatív gondolataimat száműzni akarom. Olyan butaságnak tűnhet ez, de néha még ennyi is segít.

a küldeményem vissza: :)

:D

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


jaj lányok, el is felejtettem. A férfimeddőség topikban tegnap írtam, hogy most derült ki (részleteket nem tudok) hogy lehet hogy genetikai oka van annak hogy a hat embriócskából egy sem tapadt meg. Azt mondta a genetikus, nem telefontéma, de az a lényeg hogy a méregtelenítésért felelős kromószóma sem nekem sem páromnak nem tökéletes. Ha ezek valahogy úgy találkoznak, hogy mindkét oldalról a "rossz" adódik át, akkor nem tud beágyazódni az embrió. De azt még nem tudom, hogyan lehet ezt befolyásolni, vagy mit lehet tenni. Érdekességként írom. Különben meg tegnap még elég mérges voltam, hogy miért csak most tudom én ezt meg, és nem abból az intézetből ahová járok. Majd megírom a fejleményeket, de pénteken megyünk nyaralni. Ránk fér. Akkor nem akarok semmiféle vizsgálatra gondolni, csak örülni egymásnak.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Ez engem is érdekelne, hogy ezeket a vizsgálatokat miért nem az inszemek és lombikok előtt végzik el. Egy csomó időt és pénzt meg lehetne vele spórolni. :roll:

De jó nektek. nemsokára utaztok! Hová lesz a menet?
Sajna mi idén nem megyünk sehová. :cry:

Kép

dita75
 
 

 
 

Dita!
Köszi, ez nagyon aranyos.
Gran canaria-ra megyünk egy hétre. Már nagyon izgulok. De olyan jó lesz mindentől távol egy kicsit csak ketten. Biztos szép lesz.
Mire visszejövünk nektek már csak 16 nap lesz vissza. :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Hát az nagyon szép lehet!
Ráadásul kettesben romantikázni egy hétig. Álmaim netovábbja!
De jó lenne ha már 1-el többen jönnétek onnan haza, hiszen tudod csodák vannak!
:wink:

dita75
 
 


Katerina,
próféta szóljon Ditából!!!... :lol: Biztos gyönyörű a hely, érezzétek nagyon jól magatokat!!! :D

Dita,
nemcsak ezeket, sik vizsgálatot nem csináltatnak meg, sajna (pl. IR, APC - leiden szűrés - pedig kéne!!!

(én kicsit furin vagyok 2 napja...rettentően émelygek, kb úgy, mint a tüszőrepesztő Ovitrelle után...nem tom, mi okozza :roll: Gynevac csinál ilyesmit? :roll: )

tillidian
 
 


Till
Nekem a harmadik szuri után a gyomrom forgott, ebből adódóan volt kis hányingerem is. :roll:

dita75
 
 


Sziasztok

Köszi a jókívánságokat!

Milyen érdekes, hogy ki hogyan van ezektől a szuriktól. Nekem semelyik nem okozott émelygést a lombik-kezelésnél, de anélkül is tudok bármikor produkálni ha nem is émelygést, akkor szédelgést. Elég alacsony a vérnyomásom. De legalább infarktust nem kapok. :)

Szép napot mindenkinek!

Ja nekem az volt nagyon furcsa, hogy mindhárom beültetésem utáni két hétben teljesen mást éreztem. Így aztán nem tutam mire következtetni. Kár hogy akkor még nem "voltam itt".

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Mindjárt felteszem neked a lombikos tízparancsolatot, de addig egy kis vicc:

A fütyi kérelme
>
> Alulírott Hímvessző, jelen levelemmel fizetésemelésért folyamodom.
>
>
> Indokaim a következők:
> -Nagy mélységekben dolgozom,
> -Bármely helyzetben először a fejem dugom be,
> -Sem hétvégi, sem szabadságolási időszakom nincs,
> -Nedves környezetben kell dolgoznom,
> -Magas hőmérsékleten dolgozom,
> -Fertőző betegségeknek vagyok kitéve.
>
> Tisztelettel: Hímvessző
>
>
> Tisztelt Hímvessző!
>
> Miután kérelmét átolvastuk, az abban lévő érveket elemeztük.
> Sajnálattal közöljük, hogy kérelmét a következő okok miatt
> elutasítottuk:
>
> -Nem dolgozik napi 8 órát folyamatosan,
> -Kis erőkifejtés után elszenderedik,
> -Nem követi mindig a felső vezetés utasításait,
> -Nem marad meg kijelölt helyén, gyakran elkódorog máshová,
> -Nincs kezdeményezőkészsége, állandóan nógatni, motiválni kell,
> hogy munkába álljon,
> -Munka lejártával munkahelyét mocskosan hagyja el,
> -Nem követi a biztonsági előírásokat, mint pl. a védőruha viselete,
> -Képtelen két egymás utáni műszakban dolgozni,
> -Néha elhagyja a munkahelyét, még mielőtt a napi munkát elvégezte volna.
>
> Ha mindez még nem lenne elég érv Önnek, megjegyezzük, hogy
állandóan két gyanús zsákkal járkál.
>
> Bérosztály
>

dita75
 
 


1. A kezelés alatt nem olvasgatunk internetet, „szakirodalmat", semmit, ami a lombikkal, meddőséggel kapcsolatos! Csak felesleges agyalásra ad okot.

2. A stimuláció alatt pontosan követjük az orvos utasításait, ha nem értünk valamit, rákérdezünk, és feltétel nélkül megbízol abban, amit az orvos mond, akármivel beszélték tele a fejed a fórumokon, a váróban, mert lehet, hogy Neked ez az első lombikod, de neki már a több ezredik, tudja, hogy mit csinál!

3. A stimu idején nem figyeljük a testünk minden rezdülését, hogy feszít-e a hasam vagy nem, van-e hányingerem vagy nincs, szédülök-e vagy nem, fáj-e a fejem vagy nem. Akár érzel valamit akár nem, abból nem lehet semmilyen következtetést levonni a tüszők éréséről. Erre való a vérvétel és az ultrahang.

4. Nem aggódunk az érő tüszők mennyisége, a nyh-a vastagsága miatt, és legfőképp nem foglalkozunk azzal, hogy a másiknak milyenek az eredményei. Ez nem verseny!

5. A punkciókor nem foglalkozunk azzal, hogy a többieknek hány sejtje lett. Egy gyerekhez elég egyetlen női és egyetlen hímivarsejt is. Ez nem verseny!

6. A beültetéskor nem foglalkozunk azzal, hogy a többiek hány sejtesen kapták vissza az embrió(ka)t, és milyen vastag volt a méhnyálkahártyájuk! Ez nem verseny!

7. A beültetés után nem keresünk tüneteket! Ha keresel, találsz is, és akkor az a baj, ha meg még sem találsz, akkor az a baj. A premenstruációs tünetek egyébként tökéletesen megegyeznek a koraterhességi tünetekkel, a megtapadást amúgy sem lehet érezni.

8. Az Utrogestan vagy más progeszetron tartalmú készítmény használatát akkor se hagyd abba a beültetés után, ha esetleg vérzés jelentkezik. A vérzés önmagában nem jelenti azt, hogy nem sikerült, viszont progeszteronhiány miatt megszakadhat az elindult terhesség.

9. A vérvételkor nem beszélgetsz a többiekkel arról, hogy ki mit érez, és milyen tünetei vannak, a hetes pontban már részletezett okok miatt.

10. Akárhányadik lombiknak futsz neki, nem latolgatod a statisztikai esélyeket a sikerre, ez nem matematika, hanem biológia!

dita75
 
 


Köszönöm!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Nincs mit!
Tudom az egészet nem lehet betartani, de tanácsos minél többet! :wink:

dita75
 
 


Sziasztok!

Remélem, Mindenki jól van!!! (Az aktuell körülményekhez képest...) :D

Nekem 2 nap után végre kicsit szűnt az émelygésem...(Apa kétértelműen mosolygott, hiába mondtam, hogy bármennyire szeretnénk, ez még nem a baba, mert csak a 18. ciklusnapon járok...Hát ez van!) Ez a 69. babaprojectes ciklusunk, és mindig reménykedünk...Hátha a jubileumi 70. sikeres lesz!!! :lol:

tillidian
 
 


Szia mindenki!

Till!
Úgy legyen! :wink:

dita75
 
 


Sehol senki?
Kinek dicsekedjek?

A mai vizsgálaton kiderült, hogy a gombám eltűnt messzire, egy spóra nem sok de annyit nem látott a dokim,
Rákszűrés megvolt három hét múlva eredmény.
Remélem ott sem találnak semmit.
prolactin labort kértem még, de azt majd csak a 3. napon fogom elvégezni, bár remélem olyan jó sokáig nem lesz, de min. 9 hónapig.
Jó lenne ha megszabadulhatnék az önmagam ledöfésétől, ugyanis ha megjön a pirianyó kezdődnek a stimuk, és ez már nem lesz annyira egyszerű mint a clostinál, hogy csak egy pohár víz kellett hozzá! de nem panaszkodom én akartam, és természetesen mindent meg fogok tenni, ha le kell böknöm magam hát lebököm!

Egyre több akadály gördül el előlünk a babatgyártás terén, egész jó esélyekkel indulunk az első inszememre! Egyre jobban izgulok, pedig még vagy három hét.

Beiratkoztam az autósiskolába is, úgyhogy majd gyorsan megy az idő, mert tanulnom kell mint a güzü.

Nagyjából ennyi történt ma.

Ti hol csavarogtok?????????

dita75
 
 


Dita!Nagyon jó hír,hogy elmult a gombád!Hamar elrepül majd a 3 hét!Bökésekhez sok szerencsét remélem nem fog fájni,de ha mégis fájna képzeld magad elé a babád aki miatt bököd magad!!Ügyes legyél!Jó tanulást!

Kép
rena85
 
 


Rena!
Köszi! Veled minden rendben? Szerencse, hogy nyáron derült ki ez a betegséged, úgy elröpül az idő, ősszel már te is pocit növeszthetsz majd! :wink:

dita75
 
 


Sziasztok!!!

Dita,
ez nagggyon jó!!! Nagyon szurkolok Nektek!!!

Rena,
Nálatok mizu?

tillidian
 
 


Dita,Tilli!Aranyosak vagytok,hogy érdeklődtök!Eddig még nincs semmilyen klimaxos tünetem,remélem nem is lesz!
Tényleg nagyon jó lenne ha már ősszel pocim nőne de nem a kilóktól! :D

Tegnap megszületett a tesóm kisfia,annyira gyönyörű!Amíg a szülőszobán bent volt velünk csak gyönyörködtem benne.Olyan pihi-puhi a kis bőre nagyon jó puszilgatni!Már alig várom,hogy jöjjenek haza és babázhassak!

Kép
rena85
 
 


Rena!
Gratula a nagynéniséghez.
Amúgy jót tesz a sok babázás, minél többet látogasd! :wink:

dita75
 
 


Lányok!
ma éjjel utazunk, azt mondják tengervíz jót tesz a fogantatásnak. :D Úgy legyen!

Dita!
Akkor hajrá, hajrá, mindent bele :) Ez milyen szuri? Bőr alá, vagy izomba? Én csak a harmadik próbánál jutottam oda, hogy magamnak szuri. tényleg párom annyira rosszul van tőle, nem engedte :) De aztán kicsit erőszakoskodtam vele, hogy jó ha megtanulom :) Aztán belenyugodott, csak mindig elvonult a másik szobába, amikor beadtam, és mindent el kellett tüntetnem mire visszajött :)

Rena!
Gratulálok, remélem majd a saját babádhoz is fogok jövőre :)

Mindenkinek nagyon szép jövő hetet!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Az én párom is ilyen, ő is mondta, hogy inkább kérjek meg valakit aki ért hozzá, de ha mégis magam csinálom akkor titokban, mert ő nem bírja az ilyesmit! :roll:

Kellemes nyaralást, érezzétek jól magatokat!

Kép

dita75
 
 


Dita!Katerina!Köszönöm szépen!Sokat fogok hozzá járni mert annyira édes,meg tudnám zabálni!

Katerina!Remélem jó a nyaralás!

Kép
rena85
 
 


Látom, Mindenki nyaral! :lol:

csak bekukk, jövök majd!
Mindenkinek a legjobbakat! Írjatok, ha van infó!

tillidian
 
 


Till!
Olyan üresek a topicok máshol is. :roll:
Pedig csak ketten nyaralnak.
De sztem mindenki ki van tikkadva ebben a hőségben, igaz nálunk most vihar tombol, villámlik, dörög, iszonyat szél fúj, olyan sötét van mint éjszaka! :roll:

dita75
 
 


Dita,
de azért mi itt vagyunk! :lol:
Hogy áll a protokollod?

(Nekem asszem épp most jön meg :roll: :cry: , ez a "spontánozás" sem jött be...)

tillidian
 
 


Dita,
lemaradt a kérdés: hol csinálják az inszemet?

tillidian
 
 


Till
Nekem Székesfehérváron a meddőségi ambulancián!

dita75
 
 


Nagyon szorítok Nektek!!! (Legyen inkább "termékenységi ambulancia" :wink: )

tillidian
 
 


Till!

:lol: :lol: :lol:

A másik topicon olvastam, hogy összeakasztottad a bajuszodat a pároddal a cigizés miatt.
Nálunk is ez megy sajnos! :twisted: :twisted: :twisted:

A nővérke meg az orvos olyan csúnyán nézett rá amikor bevallotta, hogy napi 1-1,5 dobozzal elszív! :twisted: :twisted: :twisted:

dita75
 
 


Enyém Apa is ennyit szív!!! :cry:
Sajnos, semmi nincs rá hatással: könyörgés - fenyegetőzés nem indítja meg. Sőt: legnagyobb bánatomra az sem, hogy a kisfiára tekintettel legyen! :evil:

Nem tudom, mi a megoldása, hogy abbahagyja, de nem adom fel!!!
(Akkor nem dohányzott, mikor összejöttünk...)

tillidian
 
 


Till!
Az enyim apjuk detto. Kezdek félni, hogy ugyanarról a pasiról beszélünk.
:roll:

Teljesen ismerős. Felfüstöl mindenkit. Mondtam neki, hogy a közelembe ne jöjjön a cigivel, mert a nikotin befolyásolja a peteérést. Az új autóba kb. két hónap után már bebagózott, pedig megígérte, hogy nem fog. Reggeltente majd megfullad, éjszaka is felébredek néha annyira fulladozik.
Én is cigiztem 14 éves korom óta, de volt olyan időszak, hogy egy doboz nekem egy hónap alatt ment el. Amikor idegesebb korszakomat éltem akkor egy hétig vagy 4-5 napig volt elég egy doboz, de én nagyon lightosat szívtam. Vogue és ilyesmi. Amikor eldöntöttem, hogy babát szeretnék letettem, és azóta annyira gyűlölöm a füstöt. A munkahelyemen is volt ebből vita, mert annyira bunkók az emberek, hogy nincsenek a másikra tekintettel. Megkérem, hogy menjenek ki a cigivel de mintha a falnak beszélnék. Volt olyan eset, hogy visszaszólt az egyik, hogy én nem parancsolok neki, mert én nem vagyok a főnöke. :roll:

dita75
 
 


Sziasztok!

Régen írtam már nektek, de azért néha olvastalak benneteket.
Én is gynevac kúrát kaptam febr.-márc.-ban, talán néhányan még emlékeztek rám???:)
Szeretnék egy jóhírt közölni veletek, legalábbis a számomra jó hír:
BABÁT VÁROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szorítok nektek, hogy nektek is minél előbb ilyen szerencsétek legyen!!!
zsannus
 
 


Zsannus, ez tényleg jó hír, nagyon gratulálok!

Drukk mindenkinek!
athiz
 
 


Zsannus!Persze,hogy emlékszem rád!De jó,GRATULÁLOK! :D Mikor tudtad meg,mennyi idős kismama vagy?

Kép
rena85
 
 


Zsannus

Boldog babavárást! Hatalmas gratula!!!!!

Kép

Babaeső van, a másik topicban konkrétan kis idő alatt négyen is babásak lettek!

Rena és a többiek nemsokára mi jövünk!

:wink:

dita75
 
 


Dita!Remélem igazad lesz és hamarosan mi is kismamik leszünk!

Kép
rena85
 
 


Rena!
Helyzetjelentés
Mai hőm 36,9
Tesztem: egyértelműen nega

Kép

Maradt az inszem!

Most indulunk a SzuCsaMoTa-ra! Jól kiszórakozom magam! Remélem!
További kellemes hétvégét mindenkinek!

dita75
 
 


Dita,
kitartás! Enyém férj azér' szigorúan beratrja, hogy a lakásban és kocsiban (+ körülöttünk) nincs füstölgés! Csak a bőre és a lehellete... :evil: - rémes! Most már naponta piszkálom!!!

Én is kipróbáltam már, társaságban néha-néha pár szálat mostanság is megengedek magamnak, de evzt is csak sátoros ünnepeken...
Hajrá inszem!!!!!

Zsannus,
mesélj már, hogy sikerült??? :D Meddig vártatok rá, milyen lépések történtek a gynevacon kívül? És szívből gartula!!! :D


Rena, Ti hogy vagytok?

(pénteken jön az 5. szuri, és kész!!! Remélem, hamar a baba is követi!!! :lol: )

tillidian
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így idepofátlankodok. Néha-néha belenézek ebbe a topicba, mivel érdekel ez a Gynevac szuri.
Már fel is irattam a házidokival, aki felírás közbe végig morgott velem, hogy ne képzeljem, hogy ettől leszek terhes. De én bízom szuriba.

Kérdezném tőletek, hogy valakinek sikerült közületek ennek a szurinak a segítségével a babásosdás?

Köszi a választ.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ja és ha megengeditek lenne még két kérdésem lenne.

- a szuri mellett ti használtok valami hüvelykúpot? Milyet?
- és a szurit milyen időközönként adják be nektek?

Pechemre a dokim megy szabira és nem tudom gond-e ha első szuri után csak 2,5 hét múlva kapnám a következőt. Szerintetek ez gáz lenne?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Üdv Kisvirág!

Jelentem, nálam nagyon bevált a Gynevac, mégpedig annyira, hogy sokban neki köszönhetem a 2. kisfiamat. Én használtam mellette hüvelykúpot, de nem sima gyógyszertárit, mert nekem speckó volt, de a patikába bemész, és kérsz egy lactobacillust tartalmazó hüvelykúpot, az tökéletesen megfelelő lesz.
A szurit ideálisan 1-2 hét között kell beadatni, a legjobb a 10 naponta történő szúrás, viszont én pl. amikor adattam, az utsó adagot kevesebb, mint 1 hét után adattam, mert mentünk nyaralni. De én úgy gondolom, jobb hamarabb beadatni, mint később. Ne dokival adasd be, az asszisztens simán be tudja neked adni, akár nődokis, akár házidokis. Ne halaszd olyan későre!
Emellett szedj terhesvitamint, és igyál palástfű és cickafűtea keverékét teljes cikluson át, nekem és másnak is így sikerült.
Sok sikert, mielőbbi babásodást kívánok!

Drukk mindenkinek! Pusz
athiz
 
 


Dita!Sajnálom!De remélem az inszem meghozza a várt babát nektek!

Tilli!Velem nincs semmi különös majd júl. közepén megyek a következő szurira.Egyenlőre semmi mellékhatása nincs a klimaxnak

Kisvirág!Nekem nem kellett kúp mert én meddőség miatt adattam be fertőzésem nem volt!Szerintem is nyugodtan adasd be aszisztensel,ne halaszd el!

Kép
rena85
 
 


Halihó!
NEm szomorkodom, amúgy lehetett korai is, mert most később volt a pém, nem tudom mikor kéne tesztelnem, majd néhány nap múlva megismétlem!

A buli egész jó volt csak hosszú és nagyon meleg, néhány képet tettem fel az Első inszemre készülünk topicba, ha valakit érdekel.
A csodás tetkóm is rajta van, amiért két órát álltam sorban!

Jóéjt!

dita75
 
 


327. oldal egyébként! :wink:

dita75
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat!!!Remélem minden rendben lesz a terhesség során is!
Rena! Köszi neked is! Egyébként néhány hete tudom, és egy ideje sejtem, mert az előző menzim nagyon furi volt. Vagy inkább nem is nagyon volt. Most a 12. hétben vagyok!!!!!!!!!!Szorítok ám neked, írj ha van fejlemény!Sok sikert a szurikhoz!
zsannus
 
 


Zsannus!
óóóó hát akkor már lassan túl vagy az első trimeszteren! :wink:

Boldog babavásást kívánok neked:

Kép

dita75
 
 


Sziasztok!

Athiz, Rena: köszönöm a válaszokat.
Sajna az asszisztens nő a dokival együtt megy szabira. És most úgy döntöttem az egész szurizást elhalasztom és megvárom míg a doki visszajön szabiról. Nem kezdem el, mert tényleg sok lenne a 2,5 hét kihagyás.

Athiz: neked rögtön a szurik után jött a baba?

Rena: te milyen kezelésre jársz? Gondolom a vonalzód nem a szurikra vonatkozik.

Zsanus: neked nagy gratula! Neked is gondolom a szuri hozták meg a várva várt eredményt.

Dita: sajnálom, hogy neked nem jött be a szuri. :( De én is drukkolok, hogy az inszem valóra váltsa az álmaid. ;)

Ha nem bánjátok néha én is jönnék közétek, de csak akkor, ha befogadtok, mert tuti lesz egy pár kérdésem a szurival kapcsolatban és ti azért jártasabbak vagytok a témában, mint én.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Utsó, 5. szuri utáni 8. héten lettem babás :)
athiz
 
 


Megint lenne egy hülye kérdésem. :lol:

Az első szurit mikor érdemes beadatni, mármint arra gondolok, hogy amikor megjön akkor kéne elkezdeni, vagy középidőben, vagy a ciklus vége felé? Vagy teljesen mindegy?

Lehet túlbonyolítom már magam :) De én ilyen vagyok :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: