Új privát üzeneted érkezett!

Voltunk a szülőszobán...nagyon menő. :D
Több helyiség van, lehet zuhizni, beöntés, borotválás ha kéred, lehet enni, inni közben, szülni bármilyen pózban lehet, háton fekve, oldalt fekve, szülőszéken, vajúdni szintén, van labda is...a szoba mint egy hálószoba, barátságos, semmi lábfelrakós szörnyű ágy...bár mondták van olyan lábfelrakós cucc...de azt csak akkor veszik elő ha muszáj, az egyetlen fájdalomcsillapítás a kéjgáz. :D
Mélyszájvizsgálat nem volt, a doki nem erőltette, én meg főleg nem. :D Holnap vv és terheléses. LEgközelebb doki a 32. héten :uh meg kenet.

Este besütiztünk, utána 3/4 óra szórólapozós séta. :D
Most lassan szunya mert reggel kelés.

Sleepin
Izgulsz? :wink:

Legyekmami
De nagyok már a kicsik. :lol:

Szép jó éjt!

Kép
vizkriszisback
 
 


Kismamik!
Csak gyorsban! Milyen Buggy-tok van? Most akarunk venni egy kis könnyüt,de jól megszívtuk. Rendeltünk ebay-en (Hauck) és vissza kell küldeni, mert elég alacsony a férjemnek és hátul a két kerék közti rúdba állandóan belerúgok ha tolom. :twisted: :twisted:
Esetleg tapasztalat? Azért ne legyen túl drága!
susy75
 
 


Mit értesz Buggy alatt??? Egy típus, vagy márka (nem ismerem...)?Dobj képet és kitaláljuk... :)

Gaby, jól csinálod, ne stresszeld magad, csak nyugodtan!!! Ne izgulj, éhenhalni nem fog Máté! :) Ha idegeskedsz, annál rosszabb... Van még more milk kapszula is méregdrágáért, ha minden kötél szakad, nekem az belendítette...

Holnap temetés... :( :cry:

Kép
Kép
sleepin
 
 

 
 

Ja bocs,lehet túl külföldi voltam. Nem tudom otthon hogy mondják. Ttudjátok ,ami már könnyebb, mint a újszülött kocsik, könnyen összecsukható. Talán esernyökocsi...?
susy75
 
 


Sleepin!
Ilyen:
Kép
Ilyet vettünk, ami nem jött be! :cry:
susy75
 
 


suzy
nekem pierre carden esernyökocsi van, 150 fokig dönthwető, én 176 cm vagyok és kényelmes a tolokarja. Mivele sernyökocsi, nincsen a hátso kerekénél keresztrud.
keresek fotot

http://www.vatera.hu/pierre_cardin_baba ... 83538.html

ehhez hasonlo, csak nekünk nem ivelt hátul a váz, hanem egyenes. A mienk ujonnan 22ezer körül van, lábzsákkal

http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/P ... csi/361115
na ilyen, karfája is van

gaby
patikában is lehet kapőni szoptatos teát, laktoherb-nek hivják, filteres és finom.
Vendég
 


Jó regglt!

Gaby!
ha rendelsz more milket, it:: www.motherlove.eu.itt a legolcsóbb.nekem segített :D (na csodát nem tesz, de ez a legjobb)

hú, csajok, most teljesen elbizonytalanodtam ezzel a hozzátáplálással.eddig is az voltam... :roll: :oops:
jajj, én nem akarok rosszat a babának!!!!!!!!!!! :(
most akkor ne adjak semmit csak táápszert? :roll: innni ,meg csak vizet?vagy adhatok gyümölcslevet?babának valót?és hipp granulátumos gyümiteát?abban meg van cukor.....de akkor mér írják rá h 4hótól adható????????????????????? :?:
meg a védőnő meg a doki is mondta h meghet gyümi+zöldség..... :shock:

Fenci!
amit belinkeltél elolvastam, nagyon jó, és az is megingatott.....
most akkor 6 hóig semmi????????????????? :roll:
ááááááááááááááááááááááááááááááááá

bocsi, ez tényleg nem illik a topic témájához :oops: :oops: :oops:
de szegény még nem kismamik már nem is mernek írogatni ide :?

Krisz!
szupi h ilyen jó a szülészet! :D

Suzy!
nem értek a babakocsikhoz. :roll: a miénk gagyi.csak 25ezer volt...a jók itthon is k@rva drágák.... :twisted:
Vendég
 


Suzy, áhá, jól sejtettem... :) Hát millió féle esernyőkocsi van, a legolcsóbbtól a hiperszuperig, ha középkategóriásat keresel, pl Fenciéké szerintem szuper kocsi. Azt hiszem az is Pierre Carden, de nem ezalatt a név alatt fut, hanem vmi más (ami persze h nem jut eszembe). Nem dönthető vízszintesre, de ha Vini nem szeret hason aludni (vagy eleve már nem alszik babakocsiban) akkor tök mindegy. Szerintem a PCknek nézz utána... Nekünk Chicco van, de annak nincsen karfája, de amúgy imádtam/om azt a babakocsit... ez az egyetlen nagyjából ami dönthető vízszintre.

Vicus, ne félj!!!!!!!!!!!!! 1 hónapot kibírtok még a hozzátápival és akkor szépen lassan kezdheted a gyümit, de ha nem fogadja, akkor se erőltesd, látod Mamiéknál is 6 hóig tejecskéztek és szép, egészséges, vidám életerős babócák!!!! A tejpépet meg hagyd a csudába későbbre... Inni, szerintem is víz... A tea cukros, a gyümilé, hát... esetleg higítva próbálhatod, de ennyire nem fogadja el a vizet? Mellesleg ha nem fogadja el, valószínűleg nem szomjas. Ha szomjas megissza! :wink: Ne félj!!!!!!!!!!!!!!! :) Védőnő no comment, nem ez lenne a "dolga"! :evil:

Kép
Kép
sleepin
 
 



Kép
Kép
sleepin
 
 


vicuska csak gyooorsan mert a kezemben lóg a kaka szagú jányom,..... :lol:

szeriuntemn csak tápi még nyugodtan az enyémek vizet se kértek a komolyabb főzik megjelenéséig. nem vótak szomjasak eccerűen :wink: :lol:
Vendég
 


Kata
köszi, van nekem is itthon, csak attól nekem csikart a hasam még az elején :?

Sleepin
nem idegeskedem :wink: nem hagyom ám éhenhalni :lol:

este nem kellett felvennem fagyóból, technikám a következő volt, először kapta a lefejt tejcsit, ami jó zsíros sűrű hátsó tejcsi volt, és az jó laktató :P aztán utána jött cici, és elaludt cicin :D reggel korábban kelt 1 órával, 5 előtt hamiztunk. este 10-kor fejtem le mára, 60 ml lett, több mint a semmi :wink:

Kép
gaby25
 
 


vicuska
védőnőm nekem is mondta már a gyümit, pedi akkor még nem is volt kevés a tejcsi, én meg úgy voltam vagyok vele, hogy amig tudok csak tejet adok + víz néha. Teát én úgy adok néha, hogy gyümitea filtert egyszer lógatom be, épphogy megszínezi kicsit, nem túl ízes és nem cukros :P
egyelőre még nem rendelek olyan more milket, veszek megint alkoholmentes barnasört is, és a homeóst is újra szedem, na meg fejegetek.

Kép
gaby25
 
 


gaby
asszem a tea atért lett szokás régebben, mert ahhoz felforralták a vizet. A sima vizet is forralva adjuk. Meg a kamilla/köménytea jó volt emésztésre. Sztem más "jobb" funkcioja nincs a teának a vizhez képest.

vicus
féléves korig elég a csak anyatej/tápszer. Én se értem, miért van 4 honapos babaétel, ha 6 hoig javasolják a csak tejet/tápot. De a biznisz ugye... A védönö és gyerekorvos nekem is mondott zöldségeket (mármint butaságikat). legjobb ez volt a régi védőnőmtőL: Katalin, ha unja a fejegetést, borogassa a mellét, attól elapad. (mert Petinek ugye fejtem).
Házidoki is modta Dnál, h mehet 4 hotol az alma, de én nem adtam, minek, ha hizik a tejtöl is.

krisz
nálunk is lehet szülöszéken szülni, meg van labda is, de amikor ott voltam, senki se kérdezte meg, mit akarok 8) Lábat fel, aztán nyomás. De nem is maga s zülés póza a lényeg sztem, mert az csak 10 perc, inkább a vajudás legyen kényelmes : kaja,pia (nők, az is van ott ugye:) séta, apa aki igényli, tus. A beönté funkcióját nem értem, mert én anélkül is jártam vécére, hiszen ahogy jön kifelé a baba még a vajudás alatt, kinyomja a cumót maga elött.
Ugyis az az édes babaszag lesz a fontos az egészben :D

princi
ciklusod hogy áll az inszemhez?

mofly
ti még nem kezdetek?

zsu
fagyibabákkal akkor mosz mi van?

haga
nem jössz már? :(

pompom
név, foto?

gyugyi
hányadikasaid vannak?

viki
hol tart Levi a mozgásba?
ti mentek Görögo-ba, vagy vki más? :oops:

lili
milyen teát iszogatsz? vmi természetgyogy-hoz nem mész?

dike
te is elmehetnél ahhoz a term gyogy-hoz, akihez kb fél éve akartál, hátha mond vmit

gröni
lett cipő?

árad a festékszag, festik a lépcsöházat, de nem irták volna ám ki, hogy a korlátot is, még jo, h pont akkor jöttünk haza, amikor mázolták, beleragttunk volna mindahányan...
Vendég
 


Kata, Sleepin!
Köszike! Akkor megnézem PC-t. Amit bemásoltam ide, az is occsó volt,mert ujjonan kb 15 ezer. Na de olyan is... :oops: :evil:

Vicuska!
Majd szép lassan elkezded a hozzátápit 5 hó körül. Addig mehet a tápszer,és esetleg néha kostóltathatsz Lillával egy kis gyümit,vagy gyümilevet. De házi készítésü jobb.
Szerintem viz se kell,ha elég folyadékot kap nem szomjas, nyugi. Vininek kb 6 hósan adtam elöször vizet,babateát, most már csak hígított gyümilevet iszik.De az is babáknak való (nestés vagy Bebivitás). A granulatumos teát szerintem ne add, mert az cukros. Sajna gyorsan hozzászoknak az édes ízekhez,aztán már nem kell neki más!
Ja és sok mindenre rá van írva,hogy 4 hótol,de nem biztos, hogy jót teszünk vele...

Gaby!
De ügyi vagy a szopival,meg fejéssel!!! :P
susy75
 
 


Haliho,

most csak gyors pussz mindenkinek, sok a dóóógom.

Mofly :D Hogy álltok? Már bizti volt beülti is, ugye??? Gyere lécci a hírekkel!!!! Nagyon-nagyon drukkolunk!!!!
fenci
 
 


Kata
kostoltad már a forralt vizet? :D az a jobb funkciója a teának, hogy van íze :wink: a forralással a víz ize is elillan, kostóld meg :P persze én adtam neki a forralt vizet, ivott belőle azért, de van olyan baba amelyiknek nem kell, mert se íze se bűze

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek és tömör.
Köszönöm,hogy így hiányoltok, de úgy döntöttünk, most még egy ideig a babatémát pihentetjük, kettecsként éljük életünket.
A fagyibabák még hibernálva vannak, bizonytalan ideig így is maradnak. Vszeg jövőre költöznek a pocimba, de még semmi sem biztos.

Puszi mindenkinek.

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


gaby
egyszer én is hallottam, h a forralással elmegy a vizböl az ásványi anyag (nem tudós mondta, ugyhogy nemtom,mennyire van igy), de nem kostoltam. De a babáknak más izlik, mint nekünk, nekem a legtönn bébikajás fözelék is undi volt... meg az anyatej se egy töltött csirke izvilágu étel :)

nekem az instant dolgokkal (tejpép, tea) az a bajom, hogy valamit kutyultak rajta biztosan, amitöl fözés nélkül is elkészül. Mert azért az nem természetes, hogy 40 fokos vizben elkészül egy kaja. Szoval vmi hozzáadott cucc lehet benne. perzse magamtol nem vonom meg az instant élvezeteket, kávét stb :)

zsu
oké, akkor egyszercsak berobbansz egy poz teszttel? :)
Vendég
 


Zsu! örülök, hogy jelentkeztél, remélem nem valami baj miatt döntöttetek így! azért titokban szorítok nektek egy spontán becsúszott csodababáért! :wink: Jó pihizést!!! Puszi!!! :) Ja és jövőre meg nemsokára itt van...

Babainni: No, itt is vannak jó kis tapasztalatok... :) Először (kórházban) nekünk a limonádét mondták (víz, CUKOR, citromlé), azt is adták (persze teát írtak a kiskönyvbe...) Aztán védőnőnő vizet mondott (persze forralva), el is fogadta, aztán én is adtam instant teát (icipici tea a vízbe, hogy íze legyen), sokáig ezt itta, majd sima víz (szó nélkül átállt), most Kubu meg társai mennek higítva. Ebben van pici vitamin, de nincs tartósítószer, cukor stb... :) Lényeg, ha szomjas, megissza a vizet, ha nagyon nem akarja, pici almalevet önthettek bele.

De Gaby, Neked miért mondta a védőnőd a hozzátápit... 3 hósan mi a fenének, főleg ha szépen hízik Máté... Istenem, néha nagyon barmok... :evil:

Suzy, remélem találsz megfelelő kocsit!!!

Babáravágyók, bújjatok elő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Irgumburgum...

Nekünk ma megvolt a temetés... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Gaby, Vicuska!

Ha nem fogadja el a kanalat, akkor még nem érett rá! Egyelőre elég a gyümileve és a tápi, de ez is inkább azért, hogy szokja az ízeket!

Mi azért kezdtük "korán" (5 hósan), mert már előtte is kapott szilárd kajából egy-egy falatot (kenyér, keksz stb :oops: ) (Nem én vóóótam) és nagyon igényelte, illetve nem akartam a szopik számát 20-ra 30-ra emelni! Nagyon jó étvágya volt már akkor is. Gaby neked azt tanácsolnám, hogy tedd sűrűbben cicire, persze csak ha te is szeretnéd és 1-2 hét múlva meg lesz a gyümölcse, lesz elég tejed. Valószínű növekedési ugrás van nála is. Én is sokat nyavalyogtam itt, hogy nem elég stb (ráadásul Dóra a cumisüveget sem fogadta/ja el, így nagy bajban lettünk volna) aztán mégsem így lett és még mindig van elég, igaz nem lakik jól tőle!

Susy!

Mi már mindent eszünk! :shock: :oops: Olyan fura,hogy felsoroltad, hogy ti mit! :D

Kata!

Szegény Peti! Dávid tavaly csak délig volt suliban, most meg 4-ig! Szegénykém ő is nagyon fáradt! Nekünk annyi előnyünk van/volt, hogy nem aludt délután soha, inkább késő du, így nem volt gond a suliban!

Sleepin!

Pedig szép név az Ákos is! Nálunk is előre kérdezték, nem tudom, hogy lehetséges-e! Viszont mikor Dávid a korán volt, volt egy baba, akinek csak a vezeték neve volt az inkubátoron. A szülők nem akartak addig nevet adni a babának, míg nem biztos, hogy életben marad-e, (mert csak egy nevük) volt és ha nem, akkor a következő kapta volna! :?

Na, most csak ennyi. Dávid tegnap hazajött, beteg. Dóra két napig volt taknyos, ma már nem. Mi meg csendben szenvedünk apjukkal, de bírjuk még, szerencsére láza senkinek nincs! Képet később teszek! Mindig elfelejtem, most meg már nincs időm!

Kép

Kép
gröni
 
 


Na, még ezt akartam. Mi is vízet iszunk. Nem sokat igaz, talán ha egy deci lecsúszik. Mennyi folyadék kell egy ennyi idős babának? Nem tom mennyit szopik, de gondolom ha szomjas lenne inna, nem? :roll: Kutacsa rendben van, akor jó, ugye?

Kép

Kép
gröni
 
 


Haliho, megint csak gyorsban, viszem a kicsit sétálni.

Na szóval hívott Zsófi. Tök jól vannak, babákok 2,5 kg-sak, szépen nőnek, esznek, dumálnak és nagyon-nagyon jó babák. Éjszaka esznek-alszanak. :wink: Zsófinak már nincs annyi tejcsije, mert hogy keveset pihen, ezért ők is kapnak plusz anyatejcsit. Macerás az elhozatala, mert Zalaegerszegre kell bemenni 2 naponta, de megéri. :D Férje segít neki otthon, főleg így sokáig tart az etetés, mert előbb cici mindkettőnek, aztán egyenként plusz tejcsi. (én itthon Klárikatejcsinek hívom a hozottat) hehe :lol: :lol: :lol:
hmm, mit is mondott még. ja igen, hogy vannak fotók, de buzi nagyon és nem tudta feltölteni. nekem elküldte privát mail-re, de nem jött meg, valszeg tényleg nagyok a képek. majd küldök neki üzit hogy máshova küldje és egyesével, mert már én is nagyon kivi vagyok a mukikra. :wink: Ja, tornáztatja is őket, hogy szépen fejlődjenek, meg jövő héten is mennek gyógytornászhoz.
Nappal egymás mellett pihegnek a kicsik, éjszaka meg a külön kis ágyikójukban.
Na most csak ennyi jutott eszembe, futok.

Pussz mindenkinek

Ja és nagy-nagy puszikát küld mindenkinek Zsófi! :P
fenci
 
 


ja, még annyi, hogy természetesen feltehetem majd a fotókat ide is ha megérkeznek hozzám. :wink:
fenci
 
 


Na sziasztok!

Látom Fenci beszámolt, köszönöm szépen.

Először is nagyon szégyenlem magam, hogy nem jöttem, a kórházban beszart a netem, mióta itthon vagyunk, (1-je) meg semmi időm nincs. :oops: Sajnos a tejem nem elég, kb. 500-600 ml van egy nap és ketten egütt már több, mint 1000 ml-t zabbantanak, így kell a pótlás. Én már próbáltam mindent, homeós bogyót, more milk plust, iszom a mentes sört, stb. Igazából az elejétől kezdve ennyi van. A kórházban agyonbaszogattak miatta a nővérek, hogy az igénnyel a mennyiégnek is nőni kéne, stb... egy csomót bőgtem miatta, de most már nem izgat. A lényeg, hogy lgalább ennyi van, remélem marad is és kapnak enyém tejcit is. :lol:

Amúgy ahogy Fencike írta, nagyon jó Babák, éjjel alszanak, aminek nappal megvan a bőjtje, mert felváltva vannak ébren és igényik a foglalkozást, alig tudok valamit csinálni tőlük. A héten még itthon van apa és mindenben segít. :lol: Jövő héttől vége a jó világomnak. Azért majd csak beáll az itthoni rend és talán tudok többet jönni.

Matyi és Málna amúgy jól vannak, napi ötször kell tornáznunk, minden szopi előtt. Hát nem igazán szeretik, de van hogy nem üvöltik végig. :roll: :lol:

Visszaolvasni persze nem tudtam, de mindenkit pusszantok!

és tényleg próbálkozom a képpel, de az uram olyan nagy méretbe tette fel, hogy nem engedi kicsiníteni a gép. :oops:

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsóóófi
te drága, hát nagyon örülök, hogy kiszabadultatoka 3 havi börtönből, itthon azért csak nyugisabb, főleg, h apa is veletek van és kezében tarthatja végre a M-ket :lol: nagyon vároma fotókat, gyorsan kicsinyiccccsed! Tej: hát kettöt szoptatni nem semmi, az csesztessen érte, aki már csinálta. én nem is tudom, egyszerre hogyan lehet mind2-t mellre tenni, mert ugye egyiket tartod már magadon, a másikat akkor egy kézzel hogyan teszed mellre??? de van, aki megoldotta, én nem hiszem, h tudnám. Az a lényeg, h amennyi van, azt megkapják, te se vagy egy nagydarab csajszi, a te szervezetedet se lehet kizsigerelni napi 1 liter tejjel, ennyi pihenés mellett.
ja, és ha lesz időd, a szüléstörit is kérjük. de mielöbb rengeteg fotot a drágákrol!

sleepin
az idő is szomorú volt nagyikád miatt. Te hogy bírtad?

gröni
D is taknyos és annyira rekedt volt reggel, hogy sipolva köhögött. Jött volna bnőm holnap, de le kellett mondanom. Kapott D orrcseppet meg köptetöt, láz itt sincs. Azon izgulok, nehogy Ági elkapja. Ugyhogy nem nagyon puszilgathatják egymást.
Vendég
 


Zsófi
szuper, hogy jelentkeztél, és jól vagytok :D egyetértek Katával, írtó nehéz lehet ikreket ciciztetni, és nagyon ügyes vagy, hogy ennyitejcsit tudsz nekik adni.

Sleepin
hát passz, hogy miért mondja a védőnő, én meghallgattam, de nem akartam adni neki semmit, míg van elég tejcsi. Nem gondoltam akkor, hogy ilyen hamar problémás lesz a mennyiség :? valószinüleg zért mondja, mert régebben így csinálták, és ő azt a módszert követi.
Részvétem :(

Gröni
ma két óránként cicit kért, reggel 5 órától, szóval sűrű cicizés megvolt :lol: hát úgy legyen, remélem javulni fog a helyzet
gyerkőcnek jobbulást

Kata
D-nek is jobbulást. Hogy bírja, hogy nem puszilgathatja Ágit?

Mai esemény: szóval két óránkánt ciciztünk, cicizések után fejtem kemény 10 ml-ket 4 alkalommal, így 100 ml gyűlt össze, no ezt fiatalúr elkérte a délután 5 órai evésnél, így esti vacsira fagyóból fel kellett vennem, ami 100 ml volt. fél 6-kor még fejtem 30 ml-t, így a drágám bepuszilt 130 ml-t, és még kérte a ciciket is :lol: kis falánk. Még 5 adag tejcsi van fagyóba, remélem addig beindul a cici is

Kép
gaby25
 
 


Zsófi
szuper, hogy jelentkeztél, és jól vagytok :D egyetértek Katával, írtó nehéz lehet ikreket ciciztetni, és nagyon ügyes vagy, hogy ennyitejcsit tudsz nekik adni.

Sleepin
hát passz, hogy miért mondja a védőnő, én meghallgattam, de nem akartam adni neki semmit, míg van elég tejcsi. Nem gondoltam akkor, hogy ilyen hamar problémás lesz a mennyiség :? valószinüleg zért mondja, mert régebben így csinálták, és ő azt a módszert követi.
Részvétem :(

Gröni
ma két óránként cicit kért, reggel 5 órától, szóval sűrű cicizés megvolt :lol: hát úgy legyen, remélem javulni fog a helyzet
gyerkőcnek jobbulást

Kata
D-nek is jobbulást. Hogy bírja, hogy nem puszilgathatja Ágit?

Mai esemény: szóval két óránkánt ciciztünk, cicizések után fejtem kemény 10 ml-ket 4 alkalommal, így 100 ml gyűlt össze, no ezt fiatalúr elkérte a délután 5 órai evésnél, így esti vacsira fagyóból fel kellett vennem, ami 100 ml volt. fél 6-kor még fejtem 30 ml-t, így a drágám bepuszilt 130 ml-t, és még kérte a ciciket is :lol: kis falánk. Még 5 adag tejcsi van fagyóba, remélem addig beindul a cici is

Kép
gaby25
 
 


ZSÓFIIIIII!!!!!!! Igaz, Fencike élőben is beszámolt (lerohantuk Őket sétálás közben :lol: ), de örülök, hogy írtál!!!!!!!!!!! Szuperek a hírek!!!!! Nagyon nagyon várjuk a képeket!!!! Biztos kis szépségesek!!!! Étvágy, nem semmi... :D Ja és igaza van Katának, az b*szogassona tejcsi miatt, aki ezt így végig tudta volna csinálni... :evil: Idióta. Ne törődj az ilyennel! :wink:

Gaby, nagyon ügyi vagy a fejéssel! :) Hidd el, be fog indulni, még ha Te nem is fogod tapasztalni, hogy szétfeszül, hidd el, több lesz! :wink:

Kata, érdekes volt az időjárás, amíg bent voltunk hol esett, hol nem, borult volt, kisétáltunk a sírhoz és ott meg persze hétágra kezdett sütni a nap, azt hittük megsülünk... Amúgy nem volt hosszú, de már az elején nyeltem a könnyeimet, aztán persze már nem ment, végigsírtam, konkrétan végig a földet néztem... Még mindig égnek a szemeim... :cry:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Gaby!

Remélem alakul majd, szerintem ezen mindenki átesik. Nem egy egyszerű dolog ez a szoptatás. Bár tény, hogy kényelmesebb, mint tápozni, viszont így soha nem tudtam mennyit szopizott, jól lakott-e stb. Nálunk volt 16 óra folyamatos szopi, két pisivel megszakítva, azt végigordította az apjánl. Nem tom mi volt vele, de majd megőrültem már! :twisted:

Kata!

Jobbulást Dávidodnak!

Zsófi!

Örülök, hogy otthon vagytok! :D Majd írok még, apjuk ellátott pár infóval!

Dobok pár képet csak ezért jöttem most! Hijába, egyszerre csak egy dolog megy! 8)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nem a legjobbak, mindig belemozdul! Ja, és a hátteret ne nézzétek! :oops:

Kata!

Most ilyen cipőt hord, mert ennek a talpán van jelzés, hogy meddig kell érnie a lábának, hogy kényelmes legyen. Ez jó, mert könnyen rámegy, tépőzáras, a talpjelzés szerint pont jó is, csak télen nem tom mit hordunk majd! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Jaj Sleepin, részvétem! :cry:

Kép

Kép
gröni
 
 


gröni
akkor ez olyan kis vászoncipő, igaz? Dnak is volt cserecipönek (ha megtalálta a pocsolyát), meg ha sznadálhoz hüvös, cipöhöz meleg volt. Bentinek jo lesz ilyen télen, én is most vettem egyet. Remélem, találsz tágas csizmát, bár sztem olyan pici még Dora lába, hogy a legkisebb rendes csizma is bö lesz rá, nem?

sleepin
én D-dal voltam 30 hetes, amikor mamámat temettük. Igy teljesen átérzem a lekiállapotodat. Sajnáltam, h nem látta már a 2.unokáját.

gaby
jól csinálod a fejést! Ügyes vagy! 10 ml is vmi, aztán majd lesz több is. Probálj aludni napközben, nekem alvás után mindig több votl. Meg kajálj jo sokat :lol: ez most a recept. plusz kilokkal ne törödj. azért a lefejt tej elött adjál neki mindig cicit.
Vendég
 


Elfelejtettem írni, hogy beszéltem Hagával és minden rendben van Vele/ük. Pici, kicsi, Ő is jól van. :) Azért én remélem, hogy fog még írni...

Fáj a fejem... Utálom a frontokat... :evil:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Köszönöm csajok a kedves szavakat, nagyon aranyosak vagytok! :lol:

Gröni!
Dóri meseszép kiscsaj és nem semmi milyen ügyes!!!! :lol:

Kata!
Hát ahogy írtad. Gyerek odakészít a párnára, egyik fel bölcsőtartásba, mikor már lóg a cicin, akkor fel a másikat egykézzel hónaljba. :lol: Néha vicces, főleg, ha vissza kell tuszkolni a szájukba, mert csesznek szopizni. Már volt, hogy mondtam nekik, hogy mindhárman szopunk, ők is, én meg azért mert ők nem. :lol: :oops: :lol: :lol: :lol: A nehezebb, hogy majdnem mindig pótolni kell őket és persze attól, hogy nem szoptak eleget még éhesek és szépen végigvisítják a melegítést és hát valakinek várnia is kell, míg az egyik eszik, ha egyedül vagyok. Ezért inkább (mától) külön szopi van, de így meg pl. 10-kor evett a Málna, 11-kor a Matyi, most volt egy bő órám és kezdjük előről. . .

Sleepin!
:lol: Küldök Fencinek mms-t és akkor legközelebbi lerohanáskor meg is tudod nézni. :lol:

Gaby!
nagyon ügyi vagy a tejcsivel, biztos beindul!!!! :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Tegnapi pocak:
Kép

És mindig kaptok bónusz Bende képet... :) Ez is tegnapi...

Kép

Ja, Zsófi, ingyé le lehet tölteni a www.letoltes.com -rol a photofiltre nevű programot én azzal kicsinyítek meg vagdosok, nagyon egyszerű program... :wink:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Zsófi!

Nem semmi lehet ez a szopi! Marha ügyes vagy, le a kalappal! :wink: És az étvágyuk! :shock:

Kata!

Igen, az. Egyelőre Dórával nincs olyan problémám, hogy pocsolyába menne! :lol: Kaptam egyik ismerősömtől 20-as siesta cipőket, basszus, egyik sem jó rá! :( Pedig csak lábon voltak, menni nem ment benne az ő gyereke! Van 23-as csizma is köztük, az még nagy, de szerintem télre jó lesz, ha most 21-es a lába vagy nem? :roll:

Sleepin!

Örülök, hogy Hagáékkal oké minden! Nem mondta miért törölte magát?

Zsu!

De ugye nincs baj? Pedig annyira, de annyira izgultam már értetek!

Tényleg, Moflynál is most lesz a beülti, ugye? Jaj, remélem ír és azt is, hogy sikerül nekik! Minden drukkom most már a tietek Mofly! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Jajj Zsófi, nem a Photofiltre-t akartam írni, hanem a microsoft office picture manager-t. Bocsi...

Megint szórakoztam...
Kép

Kép
Kép
sleepin
 
 


gröni
lehet, h belenö Dora a csizmába, télen ugyis vastagabb zoknival adjuk a csizmát, az meg majd kitömi

sleepin
tényleg nagyobb a mostani pocak :lol: Bende egy kópé, de nagyon szeretnivaló, imádom a képeit :lol:

zsófi
már hatalmas a lik az oldalamon a kiváncsiságtol, csináljad azokat a fotókat!!! Bár elhiszem, h most ez a legkisebb bajod. Hát, szopi nem semmi, kéne még 6 kezet növesztened! Szupermami vagy ám te is, ilyen fiatalon, ilyen elözményekkel, ennyi korházzal a hátad mögött!
Vendég
 


Na szép estét mindenkinek
tegnap a jó sok vacsi után, manó kaját kért fél 4-kor :lol: éhenkórász :lol: :lol: tegnapelőtt mikor kevesebbet kapott aludt 5-ig. Úgy érzem ma már jobb a helyzet :roll: most amikor aludt én is ledőltem, igaz aludni nem tudtam, de pihiztem, pihentettem a szemem :lol: nem kellett fagyóból felvenni, vacsi előtt kapot 50 ml lefejt tejcsit, és cicin elaludt. Kiváncsi vagyok, most meddig fog alukálni

Sleepin
csini poci :D

na megyek alukálni, azt 11-kor kelek fejni

Kép
gaby25
 
 


Zsófiika sziija !

nagyon nagyon ügyik vagytok, örülök hogy otthon vagy a kis pockokkal. Bizony a tandem szopi nagyon nehéz , nem csodálom hogy szenvedtek vele, de csak igy tovább ilyen ügyesen!

sajnos én nem sokáig szopiztattam, nekem csak üvltöttek rajta mert nem jött, így ebben nem tudok tanácsot adni de a pótlásnál már vannak esetleges fortélyok amiket megpróbálhatsz esetleg. én a pótlást ha egyedül voltam, akkor a hordozokban adtam, zsupsz be a két gyerek, egymás mellé a két hordozó földre vagy ágyra és be a szájukba a két cumisüveg. Ezt a módszert egyébként egészen az etetőszékes korszakukig követtem, így kapták a gyümiket, főziket is egy tálból egy kanállal. 8)

egyik ikres barátnőmnek sok volt a tejcije, de ő nem szopiztatott hanem csak fejt aztán két gyerek szépen hordozó és cumisüvegből kapták meg az anyatejcit, így sokka gyorsabban végezetek, mert ikreknél ugye nincs nagyon idő arra hogy órákig nyamnyogjanak a cickón egymás után, mert akkor tényleg minden összecsúszik és az borzalmas.

nade

ügyes lány vagy te tudom megoldjéátok, én is nagyon nagyon vérom a képeket.




Sleepinke

gyönyörű a pocid tööökkkjjjóóóóóó és Bende csodaszép imáédom a kis vagány pofiját :lol:

Gröni

odavgyok Dóráért is, fantasztikus hogy áll már egyedül....nagyon nagyon ügyes!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol:

Zsu!

Gondolom jó oka volt a döntéseteknek szorítok nektek addig is, míg jönnek a fagyibabák, jöjjön a spontán csodabébi

Mofly!!!

Miújsááág??????

Vkrisz!!

nagyon szép a pocak, szurkolok az uradnak hogy jól beinduljon az üzlet!!!!!!

nakivoltmég????biztosan sokan nade hát én meg már szitaagyú vagyok
Vendég
 


zsófi
na izmositsad a bicepszet, mert 5 kilós babákat is kell majd egy kézzel etetni :lol: nagyon óügyesen megoldottad a szopit, le a kalappal :!:

gröni
Dóra nagyon nagylányos lett ebben a ruciban :D

nálunk mind a 4 kidölt, még P a legjobb, igy ö piszkálja a többit, de ö is köhög. Én vagyok talpon a vidéken, remélem, mire én benyalom a takonykórt, addigra aptyuk felépül, h tudjon ápolni...
Vendég
 


gizivel mi van?
és pompommal, meg princivel?

gaby
örülök, h több a tejed. Nekem tegnap este volt kevesebb, ági fel is kelt fél 2kor enni. meg náthás is szegény. Ugyhogy most én is laktoherben élek. Még jo, h tettél el a fagyasztoba tejet, miyen jol jött most. Nekem D a fagyasztottat nem fogadta el
Vendég
 


Mami!

Én már azt is csodálom, hogy tudsz névszerint írni! Én csak Dórától sokszor géphez sem jutok, neked kettő van ebből a korosztályból! :lol: Nincs még féltékenység a tesók közt? Én örülök, hogy ekkora a korkülönbség a két gyerek közt, ezzel nincs gondom. De ha Dávid féltékeny lenne, igencsak bajban lennék, Dóra nagyon csimpaszkodó lett! Úgyhogy nálunk jó hosszú időre elnapolva hármaska! Képeket kérünk ám! Flóra beérte már Danikát? Ő is ügyeskedik? Holnapra boldog 10. hónapot a rosszcsontoknak! :P

Kata!

Ági is beteg? Jaj szegényke! Nálunk is én bírom jobban, na meg Dóra! Hiába, a nők! :lol: Ő szerencsére csak két napig volt taknyos más nem volt! Ha úgy látod, hogy fáj a pocija Áginak, ne idd tovább a Laktoherbet! Attól függetlenül, hogy rá van írva, hogy jó a babának hasfájásra stb, én mindenhol azt hallom, hogy ahogy nem itta az anyuka elmúlt a hasfájás! Valszeg nálunk is ez volt a gond, bár én kompenzáltam infacollal, így nem volt annyira vészes, csak addig míg rájöttünk, hogy pocakfájós Dóra!

Alkesz banda merre van? :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Hali!

Dógoztam ma de., de du. pihi.Tanulni is tudtam kicsit lent, majd du. folytatom.
Teszek fel tegnapi képet:29+4

Kép

Hétvégén kipakoltunk egy komódot, bedobozoltuk az egyetemes cuccokat amik benne voltak, meg szétszórtam a többi apróságot és megtöltöttem azt Alexa már meglévő ruháival, egyéb apróságokkal.Ez csak átmeneti persze, mert mosni, vasalni kell őket, na meg a leginkább használanandó rucik, dolgok a pelenkázó komódban lesznek...de legalább már haladtunk vmerre. :D
Kép

További szép napot!!! :D

Kép
vizkriszisback
 
 


hű, krisz
mennyi ruha, kislány, mi? Szeretnek öltzöködni :lol: örökölted, meg idöközben vásároltad? Emlékszem, a D-ra várós 15 honap alatt én is bespájzoltam elöre ruhákból, aztán elfelejtettem, és amikor visszajöttek P ruhái unokatesomtol, szembesültem, mennyi babaruhánk lett

csinos a pocakod, nagyon jól áll ez a felső neked. Fogod még hordani pár év mulva? :wink:

zsófi már, hol vannak a képek???
Vendég
 


Kata
bizony jó hogy van fagyasztott tejcsi, és az a még jobb, hogy el is fogadta :D azóta nem kellett kivenni újabbat, fejegetésből kap vacsira, és alszik majdnem 5-ig, eddig inkább 6-ig aludt, de ez is jó :D utána alszik még 8-ig :P jobbulást a gyerkőcöknek

Gröni
ja, nem is írtam, milyen jók a fényképek :oops: :D

Krisz
még mindig csini vagy :D :lol: ja, ismerős, nekem is ilyen sok ruhám volt :lol: most szanáltam, voltak olyan régiek, nagyon bolyhosak, vagy polyester, amit bezsákoltam és vöröskereszt tárolóba elvittük az auchanhoz, máris több a hely az újabb ruciknak :lol:

Máté amióta forog, alig lehet pelenkázni :lol:

Kép
gaby25
 
 


Kata
Ja nem csak lefejtet kap vacsira, hanem két cicit is :lol:

Kép
gaby25
 
 



Szép jó reggelt!

Kidobott az ágy. :? Már csak forgolódtam, egész éjjel apa melójával álmodtam...kellett nekem elmesélteti vele az egész napját az esti séta közben. :lol: Na meg tanulnom is kell, kidderült, hogy pénteken is vizsgázom, akkor lesz a labor...nem is tudtam, ogy van magnó alapfokon. :shock: Persze csak augusztustól...10 perc miatt kell bemenni pénteken is.Szombaton írásbeli, majd kedden szóbeli.Közben vas. is megyünk Miskolcra haverokhoz.Nem lesz uncsi. :wink:

Kata
Remélem fogom még hordani. :D Ha rajtunk múlik szeretnénk majd még babát...persze könnyen mondm ezt szülés előtt. :lol: A múlt héten 3 felsőt vettem, összesen(ez a fehér a legbénább :) ) vagy 3000 ft-ért a Takkoban, amúgy is 1300 körül voltak és még a családi nap miatt -30%ba kerültek. :D

Kellemes napot!

Kép
vizkriszisback
 
 


miért nem ir senki? :roll:

ági is kelt éjjel 2x is, ilyen egy honapos kora ota nem volt. remélem, csak a nátha kever be, hogy a pici szortyogás miatt nem tudott olyan sokat enni napközben,és megéhezett. remélem, ha meggyogyul,visszaáll a szép alvásra.

mai:
Kép
Vendég
 


Nana, mi ez a pangás???

Vége van a nyárnak... na jó, sulikezdés, nadeakkoris... :)

Kata, valami nagyon izgi lehet azon a peluson Ági előtt. :D Szépen tartja a buksiját! :)

Nekünk tegnap derült ki, hogy meg kell vásárolnunk tesómtól a házrészét, mert nem kapunk hitelt így (tetőcserére), fasza, 400E illeték... és még ezzel járunk a legjobban. Ja plusz 50E ügyvédi ktg, 15E beadási akármi... oh je... Nagyon tele van a ***-om. De megbeszéltük, hogy nem csináltatjuk már meg idén a tetőt, szépen betesszük kamatozni valahova, hátha visszahozza a kidobott pénzt. Legalább azt...

Nem tudom, mi jöhet még...

Írjatok csajok!!!!!!!!!! Merre vannak a babáravágyóink??? Görbét szeretnék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: