Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

kis segítségre lenne szükségem Nem vagyok tisztában ezzel a táppénz-szülési szabadság-GYES-GYED dologgal! Táppénzre elvileg már nem akarok menni, amúgy is lecsökkentették 60%-ra. A szülési szabadság 24 hét lehet, de ezt csak a szülés előtt lehet kivenni? Ez ugye 70%! Ezt át lehet ugrani? Tehát rögtön lehet menni GYESRE-GYEDRE? Vagy fordítva? A munkahelyemen senki nem tud semmit, mindneki a háziorvoshoz küldözget, ő meg vissza a munkáltatómhoz...kész vagyok. Tudtok segíteni nekem?
Köszi előre is.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
kexi
 
 


Gabi: jó nyaralást!

Kexi: TGYÁs-sal kezdesz. A szülés hivatalosan kiírt napja előtt 28 nappal elkezdheted, de legkésőbb a szülés napján kezdődik. Időtartama asszem 168 nap. Utána jön asszem a gyed, ami a fizu 70%-a tán-csak vmi plusz adót levonnak, ezért lesz kevesebb a TGYÁS-nál. Aztán jön a GYES, aminek összege állandó.
Vendég
 


Nita: jobban van a fiad?
Vendég
 

 
 

sziasztok....
gabi kamillázzuk is------
jó nyaralást!!!!!!!!!!

Máté már jobban van...még nagyon sír de már nem olyan duzzadt a kukija!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: örülök hogy Máté jobban van.
Gabi: jó nyaralást nektek.
Lányok kinéztem egy kis overált, de nem tudom, hogy érdemes e megvenni. Arra gondoltam hogy csak autóban használnánk, mert babakocsiba úgy is melegebb kell, csak nem tudom hogy nem fog e ebben fázni a babó télen. Attól tartok hogy ha veszünk egy olyan overált ami ez a rendes meleg zsák akkor ha autóval megyünk valahova, akkor nem lesz melege a kocsiban??! Mi a véleményetek? Vagy ilyet csak tavaszra érdemes venni neki?

Íme amibe belegyönyörödtem:
Kép
És a vastagabb fazon amit babakocsiban is tudunk használni:
Kép

KépKép
csige-bige
 
 


Csige szerintem egyikbe se fázna.........alá ugy is adsz rucit.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt Csajok, Szia Mindenkinek!

CSige: nagyon aranyosak az overalok...:D kár, hogy én nem férek bele :D

Nita: ahogy olvasom, jobban van Máté.....Barnus pedig jó gyerek lesz és bent marad, ahogy Gabi is írta. Talán, bár én nem értek hozzá, nem lehet, hogy Mátéval ami van most szegény kukijával azért nyiltál ki??? ( ha nagy baromságot írtam bocsika, csak az ember lelke az egész testét meghatározza!!!)

Ígéretemmel ellentétben ma néztem egy ovulációs tesztet, ami pozití volt.Két napja negatív. Tegnap drágámmal reggel együtt voltunk, de sietősbe, mert kislánya felébredt. Most ma nem nyúzom, hogy na , drága, úgy összebújnék mert ma van jó nap rá, hanem csak próbálok édi lenni , hogy majd este még megjöjjön a kedve..... ez így jó ötlet?
kfmares
 
 


Kfmares attól is lehet meg ettől a rohadt kutyától....folyamatosan ugat mint a fábaszorult féreg.........el akarom innen tüntetni csak nincs autónk így elég nehéz...........pedig nem birom már sokáig :x :x :x :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nita!
Hogy van Máté? Barnus jól viselkedik a pocakban?

Csige!
A fehér overál nagyon aranyos. Bár a rózsaszín se semmi.

Mares!
Sok szerencsét sz estéhez. Biztos sikerül.
puffocska
 
 


Puffocska köszi kérdésed....Máté jól van....szépen gyógyulgat a kukija..holnap kontrolra viszi az apukája..........remélem jót mond a doki...!!!!!!
Barnika is jól van.....az utóbbi időbe elég fájdalmasakat tud rúgni!!!! :shock: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


31+5.hét

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


na gyors bekukk!vidéken vagyunk...nem sok időm van....a blogomba írogatok,ott utol lehet érni ha hiányoznék :lol: :lol:

na puszi mindenkinek!!!!

annus11
 
 


olyan jó a blogod.....sokat nézegetem!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok ma voltam uh-n és azt mondták hogy a méhlepény kettes fokozatú. Ez normális szerintetek a 29. héten?

KépKép
csige-bige
 
 


Csige szerintem még nem kéne II-es fokozatunak lenni!
pihi!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nekem a 28. héten nem írták, a 32. igen, h II-es, az is maradt végig. Ne aggódj! Hátha marad neked is ennyi. Most már úgyis nézik, ha öregedne idő előtt azt észreveszik! Asszem a 38. héttől öregszik lassan. Túlhordásnál nézik jobban.
Vendég
 


Ma sikerült felhívnom a dokit és azt mondta, hogy ez még belefér. Az az igazság, hogy egy fiatal doki nézett meg, aki vetkőzéssel együtt három perc alatt végzett velünk. Kicsit alaposabban is megnézhetett volna bennünket. Szinte alig nézett valamit a babán. Multkor egy idős doki volt az uh-n és ő 15 percig nézegette a babát, kész regény lett a lelet. Ő mindent megnézett. Egyébként pedig pénteken lesz két hete hogy voltunk 4d-n és ott azt mondta a doktornő, hogy gyönyörű a lepény. Ha valamit látott volna rajta akkor bizti szól. Ő is uh-s szakember volt. Még mondtam is neki, hogy ilyet se mondtak még a lepényemre hogy gyönyörű, mindig csak a gond volt vele. Szóval nem parázok, két hét mulva mennem kell a dokimhoz vizsgálatra.

KépKép
csige-bige
 
 


sziasztok!!!!!!!
Csige akkor minden ok!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok


Megjöttünk Balatonról, igen jól éreztük magunkat, gyerekeket ki sem lehetett hozni a vízből. Nóri elég nehezen viselte a meleget. De azért elég jó baba volt. Vasárnap délelőtt elég gázos volt, viszont délután brutál bealudt.

Csige nekem is II-es volt a lepény, és a 38. héten már meszesedett.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


szia Gabi!!!!!!!!!
már hiányoztál ám!!!!!!!!!!!!!
vannak képek? :wink: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Kicsit távol voltam,pontosabban csak az internettől, kis családdal Magyarhertelendre költöztünk le a nyaralóba, hogy a meleget bírjuk. Sajna ma rossz az idő , de remélem holnap jobb lesz, mert ma még jönnek le vendégek, és szeretnénk őket elvinni a Mecsextrémbe meg Kaposvárra az élményfürdőbe.

Puffocska:sajna nem jött össze a dolog, párom elfáradt, azóta meg folyton családosan vagyunk ( após, anyós, gyerek, és ma még jön 2 felnőtt 2 gyerek) így semmi esélyem urammal összebújni..... rossz, mert így már most tudom, hogy ez a hónap sem jött össze!

Csige: örülök, hogy minden rendben van azért.

Nita: aranyos a pocid!

Gabi: igen igen, képek vannak a kis Nórikáról???
kfmares
 
 


kfmares majd akkor köv.hónapba sikerűl a baba!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: :D arikaaa vagy :D igen, tudom, így kell felfogni :D


( csak néha az eszem helyett az érzelmeim dominálnak....:( )
kfmares
 
 


tudom hogy azért nem olyan könnyű....itt sokan és sokat vártunk a babákra.... :(
de végűl sikerűlt........

nekem Barni a 2.vetélés után az 5.hónapba sikerűlt.....igaz clostyval...de nem is ez a lényeg!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita:nekem felírta a doki a Closty-t, 3 havi adagot, hogy szedjem csak nyugodtan, de nem mertem kiváltani.... félek a cisztáktók, főleg hogy a vizsgálaton azt mondta hogy a jobb petefészkem nagyobb.... vagy ahogy Gabi mondta, csak szedjem nyugodtan??
kfmares
 
 


szerintem szedd nyugodtan de menj uh-ra is...így lehet követni hogy hat e és okoz e cisztát!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hello!

Mares: én is féltem a cisztáktól, a következményektől. Áprilistól szept.-ig húztam a beszedést. 3 havi adagot kaptam, de Nándi baba sikerült az első hónapban:).

Szóval szedd nyugodtan, nézesd meg UH-gal a ciklust és nem lesz baj!

Nándi ma megkapta az első oltást, nagyon sírt :(. Aludt egész du., most is, csak pancsizni volt fenn.

Gabi: én is várom a képeket!
Vendég
 


ilyenkor szuri után olyan jókat tudnak egész nap aludni.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: fiad hogy van?

Éjjel is jót aludt, nem lázasodott be, nem is volt nyűgi. Sőt, teli szájból kacagott az apjának egyet a hajnali etetésnél. :)
Vendég
 


Puszedli egyben kapta meg az agyhártyagyulladás ellenivel?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Puszedli: annó olvastam, hogy neked első Closty-s hónapban összejött, sajna nekünk nem, másodikban mikor nem szedtem akkor csak késett és akkor volt nagyobb a petefészkem, de persze ugye megjött.... doki uh-t nem javasolta, nem akarom, hogy ciki legyen, hogy én mondom!!! de hát így jártunk, sajna mindenki máshogy reagál gondolom a gyógyszerre...

Így most a mostani hónapban sem lesz semmi, mert réges régen volt peteérésem......... de azért jól érezzük magunkat urammal, tegnapi nyűgös napom után mára már belenyugodtam a sikertelen hónapba... :D
kfmares
 
 


Sziasztok lányok,
Gabi: örülök hogy jól telt a nyaralás
Puszedli: jó hogy ilyen jól viselte az első oltást.
Mi megvagyunk, bár az elmult napokban elég ramatyul. Ez az idő kikészített, remélem csak ez az oka. Napok óta fájdogál a hasam, tegnap viszont egész nap feküdtem, mert feszült a hasam és néha keményedett is, fájdogált a hasam alja. Ma kicsivel jobb volt a helyzet, de ma is feküdtem egész nap. A babó nagyon aktív, így sokszor ő is rásegít, hogy befeszüljön a hasam, mert úgy nekifeszül odabent és úgy dolgozik. Most már rúg fájdalmasakat is, de hát ez van. Mindig kiválasztja a kis bestia, hogy mikor nem vagyok túl jól és akkor hiperaktív.
A férjemmel kiválasztottuk a babakocsit, most már véglegesen, meg is állapodtunk, mert ezt vesszük majd meg, lehet hogy már a jövő hétvégén :lol: Szerelem volt első látásra. Nem olcsó, de két gyerekre karkulálunk és nem akarok sportkocsit venni ha nagyobb lesz, szóval így szerintem megéri.
Íme:
Kép

Nita: neked lehet tudni hogy mitől nyílt meg a méhszáj?

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok,

bocsánat, hogy eltűntem, mindjárt visszaolvaslak benneteket, csak gyors jelentkezem, hogy nálunk minden oké. Ma voltam NST-n, UH-on és minden eredménye normális Ábelnek. Most már nagyon nyom, de éjszakánként olyan érzésem van, mintha valahogy felmászna...alig kapok levegőt. A hasam is iszonyúan szokott feszülni...szóval, kíváncsi vagyok, mikor szeretne megszületni.
Jó, hogy Nálatok is minden oké. Mit jelent az, hogy a méhlepény II-es fokozatú? Nekemk ilyet nem mondtak, s lehet nem is néztek?!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
kexi
 
 


Csige szuper babakocsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!használjátok egészséggel!!!!!!!!!

a méhszájam a sok keményedéstől és idegességtől kezdhetet megnyilni....gondolom én!!!!!

tegnap megkaptam a strepto coccus tenyésztésem eredményét....POZITÍV.........
és kiderűlt több mindenre is érzékeny vagyok mint p.penicilin...meg még vagy 4 dologra!!!!!

ma meg kicsit nem jól vagyok.....reggel óta ha jobb oldalon fekszek iszonyat elkezd görcsölni a vesém:::(
csak baloldalt nem érzem......ennyire nyomna a Barnikám?!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita szerintem valamit nyomhat a drága kisfiad. Sajnos van ilyen. Nekem valami alkatrészemet nyomta fel a jobb mellem alá és nem tudok a jobb oldalamon feküdni, mert iszonyatosan elkezd szúrni és alig kapok levegőt.
Hát mi is összecsaptunk a férjemmel vasárnap este és jól fel is húzott. Szerencsére csak egyszer-kétszer keményedtem de jó ideges voltam, kedd délutánra fejeztük be a vitát. Remélem nem lett semmi gond belőle. Most már szent a béke. Nekem is az jutott eszembe a napokban, hogy remélem nem lesz következménye a hülyeségünknek.

KépKép
csige-bige
 
 


én sajna a hülye dög kutyánk miat idegeskedem..........folyamatosan ugat mint egy fábaszorult féreg!!!!!!!!!
el akarom vitetni de kocsi nélkül elég nehéz..........és addig sajna megnyugodni se tudok.... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Csige, nekem is nagyon tetszik a babakocsi. Szerintem sokkal jobban néz ki, mint az előzőek. Egyébként is imádom a narancssárgát. Lilike biztos jól érzi magát, de ne idegesítsd magad, mert az rá is hat. Annyit nem ér semmit.
Nita, nem tudod, miért vonyít a kutya? Lehet, valami baja van. Én nem vagyok sajna nagy állatbarát, úgyhogy én is azt javasolnám, hogy vitesd el. Máté már jól van?
Kezdem azt hinni, hogy nekem már sose lesz babám. A testem ellenáll. Már meg kellett volna jönnie, de még nem jött meg. Ezért persze a cisztáim se szívódtak még fel. Annyira elegem van!!!! Sík ideg vagyok. Néha már nem is érzem magam nőnek. Sokszor már összebújni sincs kedvem a férjemmel. Olyan nyomoréknak érzem magam.
puffocska
 
 


Puffocska: na , tessék abbahagyni eztet :D én is néha szomorkodok, olyankor vagyok néha sárkányos drága urammal aki aztán sztem minden tőle telhetőt megtesz hogy én boldog legyek! Minden hónapban rossz a sikertelenséggel szembesülni, de én veled vagyok, és szorítok ahogy a többi csaj is itt!!!

NEHOGY MÁR FELADJUK!!!!
kfmares
 
 


Nita: szerintem egy kutya miatt ne idegeskedj, bár nem lehet túl kellemes ha ugat egész nap.
Puffocska: köszi, már nekem is ez a kocsi tetszett az elejétől fogva, de nagyon drágának találtuk. Viszont mindenki azt mondja, hogy nagyon jók és hát két gyerkőcre tervezünk.
Igaza van Maresnek, nem szabad feladni és depresszióba se szabad esni. Én is voltam ilyen állapotban, tudom, hogy nagyon nehéz. Próbáljatok elmenni valahova, kikapcsolódni. Egy esti séta, fagyizással, vagy egy pizza nagyon jó. De lehet egy mozi is. Egy kis romantika helyreteszi egy időre ilyenkor az ember lelkét. Nekem bevált annak idején.
Tegnap voltunk a brendonban, vettünk nekem egy szoknyát, mert hát már igen karcsún férek bele a nadrágjaimba, így ezt majd tudom hordani harisnyákkal egész a szülésig. Megvettük a cumisüvegeket is, olyat amilyet szerettem volna, kisvakondos nuk cumisüveg, annyira édesek.
Lilike kapott a mamától egy nagyon édes szerelést, felteszem nektek ha nem gond. Szerintem nagyon menő lesz benne :lol:
Kép

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Csige: gratulálok a babakocsihoz+a ruhákhoz, nagyon aranyosak!
Tök jó, hogy már így vásárolgattok!

Puffocska: nem feladni! Bár nekem is volt pár depis időm, de aki nagyon szeretne bébit előfordul, főleg ha több hónapot vár rá.

Nita: sztem is nyom4 Nándi nekem a bordáimat nyomta nagyon a végén, nagyon fájt hetekig, még a szülés után is.

Gabi: megkapta a pneomoccocust, meg a törökgyík, tetanusz, szamárköhögést, az agyhártyagyulladást meg a járványos gyermekbénulás elleni komplexet, ezt a jobb combjába.

Tegnap ismét volt babamasszázs, még lesz egy 3. Élvezte ismét, ügyes volt!
Vendég
 


puffocska nincs semmi baja .csak jön haza a szomszéd és őket ugatja..pedig már 2 éve itt laknak!!!!!!
csige mi is olyan NUK-os cumis üvegeket vettünk..csak nem vakond van rajta!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


SZiasztok!

Csige: nagyon aranyosak amiket vettél!

Puszedli: babamasszász, ez jó lehetett :D új képek?

Nita: kutyusok néha furák, nekünk kis tacsink most kezdte, hogy mikor harangoznak elkezd "énekelni"!....


még egy hét amíg megjön, de sztem mint mindig megfog....pedig olyan jól elvagyok most :D
kfmares
 
 


Jaj Nita engem a vakondos elvarázsolt. Mondjuk kíváncsi vagyok rá, mert azt írják a használati útmutatón, hogy nem ajánlott mikróban sterilizálni, pedig nekem már van mikrós sterilizálóm és használni is fogom. Nem hiszem hogy ha forralom lábasban akkor az kíméletesebb lenne a cumisüveggel. Majd kiderül :shock:
Nekem cicám van Nita, de néha az is az őrületbe kerget, pedig alapjában véve aranyos. Néha azért kihúzza a gyufát :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Jóreggelt Mindenkinek!

CSige: jaj, cicád van? De de jó neked! Nekem volt kettő, de elpusztult egyi, másikat meg elvittem mamámhoz mikor a páromhoz költöztem, (mert ő nem bírja a lakásban az állatokat) cicus meg onnan elszökött. Egyetlen vigaszom, hogy ha egyszer lesz családi házunk, ott lehet cica......
kfmares
 
 


Hát nekem bentlakó perzsa cicám van, csak úgy mehet ki az udvarra hogy le van kerítve a hátsó rész és kint ülök vele és szemmel tartom. A régi nődokim azt mondta, hogy ha babás leszek akkor a cicusnak mennie kell, de mi megtartottuk. Az új dokim pedig szerencsére azt mondta, hogy nincs gond a cicussal, nyugodtan maradhat, kutya bajom nem lesz tőle. Azért a terhesség alatt voltam kétszer toxoplazmózis szűrésen, biztos ami biztos.

KépKép
csige-bige
 
 


sziasztok bocsi a bepofátlankodásért
csak a Closty témához szeretnék hozzászolni én is 3 honapig szedtem rendszeres uh vizsgálatok melett és a 3 honapban sikerült a babát összehozni
de sajnos a dogi enmnézete a hormonszintet és annyira besürüsödött a vérem a Clostytol h agytrombozist kaptam és azota injekciot kapok naponta 2x.
Mindezt csak azért irtam le h ha a doki nem is mondja kérdezetek rá mindenre.
Vendég
 


Tigram: na én pontosan ezért vacilálok.... nem merem beszedni, mert az első havi adagnál sem volt uh! most itt van felírva 3 havi adag, de nem merem még kiváltani sem...
kfmares
 
 


most csak egy pár kép.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na bocs van ami 2x sikerült

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kép Keresztapával Kép Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: