Új privát üzeneted érkezett!

jah... bocs... elírtam. a 4d alatt egyébként a 3d-set értik (csak azért maradt meg bennem a 4d, mert már nagyon várom :))... csak vmiért a babamozinál 4d a neve...

egyébként ha kell, tükröznek is. de ahhoz az kell, hogy minimum folyjon az emberből a vér.

uh-k, vérvizsgálatok, tenyésztések, kilégzési tesztek... vagy bátrabb orvos terhesség alatt is szedhető gyógyszerrel próbakezelést indít.

probiotikumokat próbáltál már?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Igen, télen az egyik orvos a Laktivot ajánlotta, merthogy szerinte jobb a Normaflornál (az elmúlt években azt is szedtem párszor). Akkor dupla adagot szedtem. Most csak szimplát, de ma fogyott el az utolsó. Nem tudom, hogy folytassam-e.
Már nagyon jó lenne, ha egy hozzáértő és emberséges gasztro-doki kézbe venné ennek az egésznek az irányítását, mert már unom a szaladgálást, meg hogy mindig nekem kell kitalálnom valamit, javasolnom stb.
Én is ezekre gondoltam, hogy ezeket merik terhesen elvégezni, amiket az előbb leírtál.

Licaca, az Általad javasolt doktornő colonoscopiát is végez? (Most terhesen nem tervezem, de később kéne.)
milina
 
 


Szia Milina!
Én sajnos nem tudok ilyen jó tippeket adni, mint többiek…
Annyira nem ismerem „szerencsére” ezeket a betegségeket.
Elég a saját nyavajám (colitis), kár h azt meg kellett ismernem közelebbről.
Én Veszprémbe járok dokihoz, gondolom ő is messze van neked…
Sajnálom h pont terhesség alatt kell szenvedned ráadásul ennyi év kihagyás után ezzel a betegséggel.
Mondjuk nekem sem 100% az egészségem, mert most is vérezgetek, de dokim hatására próbálom nem „felfogni” így nem súlyosbodik a dolog… Nem lenne jó ha a baba mellett sok gyógyszerrel kellene még pluszban kezelni ami a kicsinek is árthat.
Meg van a véleményem a magyar orvosokról… Nekem a mostani a harmadik… 
Eléggé elszomorító h még Te könyörögsz nekik h kivizsgáljanak végre. Azon csodálkozom h tükrözést nem csináltak még nálad! Nekem már 3x volt. Nem olyan rossz mint gondoltam, persze azért örülök ha nem kell befeküdnöm. :D
Csak arra figyelj h adjanak no-spa és dormicum injekciót, mert akkor alig fogsz emléxezni vmire utána…

Barna folyás nekem is volt bár első harmadban inkább… Reméljük nem jelent semmi rosszat!!!

Juli
De jó neked h sokat alhatsz!!!
Kelengyelista??, Nem korai? Én nem kaptam még védőnőtől. Mondjuk sok újságban benne volt amit kaptam így nem éredekes…

Lica
húúú már 1,5 kg???? Te jó ég! Mi lesz velem akkor… Már most vannak érdekes előfájásaim, hát ha még egy „nagy baba” is rásegít… Juj. Te hogy állsz ezekkel az előgörcsökkel, haskeményedéssel stb?
Az mit takar hogy „bucisodott” a feje Mocinok??? (Bocs nem értem…)

Mumi
Te mit szedsz ezekre az előgörcsökre? Magnézium, kálcium és kész?
Én is remélem h Kiscsíkos szépen látható lesz UH-n… Már nagyon kíváncsiak vagyunk rá!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Tigris, igen, én csak magnézium és kálcium sandoz koktélt szoktam inni a görcsökre. Most már kitapasztaltam, h délután 5-6 óra körül kell meginnom, és akkor nem tudnak elhatalmasodni rajtam estére a görcsök, csak olyan "átlagos fájdalommal" és keményedéssel jár a dolog...minden esetre nem ilyedek már meg tőle úgy, mint az első 1-2 napban! :roll: :oops: Tudom, akkor elaludni is alig tudtam. Egyelőre ezzel az adaggal jól elvagyok! :roll:

Youlcsi, aludj csak, amennyit tudsz és kell! (pár hónap múlva úgysem teheted meg! :D ) Nekem bogyó nélkül is megy mostanában! :lol: Mióta itthon vagyok, délelőtt és délután is alszom 1-1 órát... :oops: :wink: DE olyan jól esik! Na és persze ennek ellenére este 10-kor takarodó van... :twisted:
A kelengye listát már én is megkaptam a szülész nénimtől múltkor a kórházban. Basszus röhej, h mindent vinni kell a gyereknek... :roll: Na mindegy!

Milina, referálj, ha megnézett a nőgyógyi!!!! Gasztróshoz is menj el mindenképpen, aztán majd kiderül, h milyen vizsgálatokat fog csinálni neked, így babásan...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Kösz Mumi!

Most kezd úgy érzem beerősödni a dolog, úgyhogy rákapcsolok magnéziummal. Ma is egész nap éreztem: hol kicsit szúr, hol kicsit görcsöl stb.
De ma már jobban mocorgott babó! :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Na, örülök, h Kíscsíkos ma aktívabb volt! :lol: Hiába, pasiból van, azok meg...lustik! :lol: + az idő is befolyásolja őket!

Kezd el figyelni, hogyan reagál dolgokra. Tudod, zene meg ilyenek! Épp ma olvastam, h a 26. héttől (tudom, addig Neked még van 2 hét :D) már érzik az ízeket! Tegnap például bevágtam két cső kukoricát. Egyet ebéd után, egyet meg este. Mind a két alkalommal bejelzett közben Dani! :D Édes volt, szerintem azért, mert ízlett neki... :lol: :wink:

Mindenképpen kezd el szedni a magnéziumot. Sokan a MagneB6-ra esküsznek! Elvileg nekem is azt mondta a dokim, de ugye én nem tudom szedni a laktóz miatt. :roll: :evil:
Ezért választottam a pezsgőtabletta formátumot, mert abban nincs semmi! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


milina!
probiotikumból a brotexint és a progastro 825-öt tudom ajánlani. utbii kifejezetten jó bélbetegeknek.

egyébként tőlem is 100 km-re van a dokim... :?

tigris!
nem önszántamból alszom állandóan. a nyugató hatása :)
kelengyelistát olvastam már vagy 10félét... de nálunk ilyentájban van az első védőnői látogatás, és mindenkihez ilyenkor viszik ki átbeszélni (tk ez az az időszak, amikor normálisék -értsd: nem én :lol: - elkezdenek vásárolgatni a gyerkőcnek)

mumi!
nem röhej, hogy vinni kell mindent... ez természetes.
kórházban dolgozom/tam... tudom, hogy a beteg ember (vagy a látogató :?: ) mindent visz, ami mozdítható... b@sszus! volt, hogy a zuhanyzóból elvitték a gégecsövet :shock: a zuhanyrózsát meg visszaakasztották a falra :lol: )
a kórházaknak pedig erre nincs anyagi kapacitása! (igazából csoda, hogy arra futja, hogy a gyerekre minden alkalommal tiszta göncöt adjanak)

mangu?
zizi?
többiek? merre vagytok?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Nyaralni voltunk, hétfőn jöttünk haza, ezért volt a nagy csönd...
Milina, Isten hozott köztünk!
Sajnos tudom, rengeteg rossz orvos van, de érdemes újra elmenned valamelyikünkéhez! Az én dokim az Uzsokiban van, de magánban járok hozzá, és teljes mértékben megéri a díját! Hozzáértő, okos és nagyon normális, ha gondolod, megadom az elérhetőségét.

Egyébként az ultrahang szerintem alig jó valamire (bocs!). Nem akarlak a részletekkel untatni, tavaly volt egy ritka betegségem, és 7 (!) különböző képalkotó vizsgálat nem mutatott ki semmit, ultrahangok, röntgenek, még a CT sem. Gondolom az MR kimutatta volna, de azt nem sikerült kibulizni. Amikor végül felvágtak, az orvosom műtét közben remegő kezekkel rohant az adjunktusért.

Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy sokszor sajnos csak a konzervatívabb eljárások a célravezetőek. A rectoscopia nálam spec. nem vezetett semmire és veszettül fájdalmas volt (alkati dolog, rögtön a "bejáratnál" van egy nagy kanyarom), viszont a colonoscopia mindent megmutatott. Arra biztatnálak, hogyha babásan mégiscsak lehet (ezt nem tudom, egyeztesd a dokival!), lehet, hogy ne húzódozz a vizsgálattól.

Kép
manguszta
 
 


Rólunk: béb nincs, Closty van, holnapután kezdem, meg majd Utro. A hormonvizsgálat eredmény az volt, hogy alacsony az LH-m, és bár a progrszteronom jó, azon is lehetne turbózni egy keveset.

Furán jött ma meg, kicsit hasonlóan, mint tavaly a kétcsíknál, de asszem hiába reménykedtem már megint. :cry: Hó cipőm tele van.
Vigasztaljatok kicsit, lééééccciii!!!!! :roll:

Kép
manguszta
 
 


Milina,

priviben küldöm a dokinőm elérhetőségeit. Colonoscopiát is végeznek ott, minden infót megtalálsz majd a weblapon.
Én is nagyjából többedszerre találtam normális nőgyógyászt :(
A terhesség elején nekem is volt barnás, pecsételő folyásom, aztán elmúlt...remélem nálad is múló dolog!

Mumigugo
Köszi :) remélem Dani jobban megmutatkozik, mint most Moci. Végülis, a fülét (és a farkát :D megmutatta,most ehhez volt kedve :lol:

youlcsi
Köszönöm! Nekem is múlt héten adott a védőnő kelengyelistát, egypár dolgot azért túlzásnak tartunk, de alapvetően jó útmutató.

Tigris

Én is Magnézium+B6-ot szedek a haskeményedésekre, egészen tűrhető a dolog. Egyébként, én ezeket úgy fogom fel, hogy Moci "kitólta" magát valamelyik oldalamra és talán erről is van szó?
A "bucisodás" alatt azt értettem, hogy már buci-feje van és szinte már csak az fért bele a képernyőbe :lol:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!
Licaca, köszi, megkaptam az elérhetőségeket. Remélem, itt egy kézbe tudják fogni az egész problémakört.
Tigris, már tükröztek 7 évvel ezelőtt a kivizsgáláson, 40 centire tudtak felmenni. Nem találtak semmit, de lehet, hogy addigra pont elmúlt a gyulladás. Ja, és nem kábítottak, semmi könnyítés, ezért sem akarok még egyszer a Jánosba menni.
(Mondjuk én a felső tükrözéstől jobban félek...)
Terhesség alatt meglepődnék, ha csinálnának, de nem a vizsgálat, hanem a hashajtás miatt. Szerintem azt nem szabad ilyenkor.

Tegnap megvolt a genetikai UH és a nőgyogy. vizsgálat, szerencsére mintababa, teljesen egészségesnek látszik, de azt nagyon takargatja, hogy fiú vagy lány. Három hét múlva (a 23. héten) újra megnézik, főképp ezért, mert folyton törökülésben ült. Inkább lánynak tippelték. Egyébként odalent is rendben vagyok, nem tudni, mitől lehetett kicsit barnás a váladék. Reméljük, utoljára fordult elő. Az első harmadban volt párszor, mindig meg is ijedtem, de a másodikban még nem.
Amúgy most kb. két napja nem szenvedek annyira az emésztésemmel, de ezt gyorsan lekopogom. Tegnap normálisan ki tudtam menni vécére, és éjjel sem gyötörtek fájdalmak. Ettől függetlenül el akarok menni egy konzultációra vagy vizsgálatra, hiszen nemsokára nyaralni mennénk, és ha ott jön rám valami, nem tudom, mit csinálok. Meg amúgy is, addig kell menni, amíg van tünet. Csak kissé furcsállom, hogy ha autoimmun gyulladás lenne, akkor így 2 hét alatt elmúlnak a tünetek... Hiszen az immunrendszer elvileg az ilyen betegeknél nem tudja magát meggyógyítani, nem? Titokzatos ez a dolog...

Köszi mindenkinek a tippeket!
Remélem, mindenki élvezi a babavárást!

M.
milina
 
 


mangu!
örülök, hogy megvagy :)
drukkolok nagyon a clostinak :D nekem bejött...

milina!
azért az, hogy 40 centiig nem találtak semmit, az ég egy adta világon semmit nem jelent!
nekem mind3 tükrözésnél a term. ileumig jutottak. ami azért több, mint másfél méter :shock:

egyébként ha szükséges, tükröznek babásan is... de ahhoz nagyon alapos indok kell (hiszen műtenek is babásan, ha nagyon muszáj)

ja, mutizom a 22hetes pocakot:
Kép
kerekedik végre :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Reggelt Mindenkinek!!!

Juli
Tudom h nem magadtól alszol annyit, hanem a „szer” mellékhatása…
A Progasztro825-öt én is ittam, tényleg jó!!!
Pocid tényleg kerekedik!!! :D
Én reggel mértem magam, megint +1 kiló hízás, mi lesz még 4 hónapig velem…

Mangu
De jó nektek!!! Merre voltatok???
Kitartást!!! Nemsoká látsz majd 2 csíkot!!! Ne törj le!!!

Lica
Köszi az infót!!! Most már tudom a bucit! :D

Milina
Engem is első alkalommal injekció nélkül csináltak a Lászlóban. Utána mondták a Bik-ben h kihagytak akkor vmit. Azóta tudom és kérem is előre!!!
Jó hír h minden ok babával!!! :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi,
határozottan kerekedik a pocid!!!! :lol: Látod, nem kell izgulni!!!

Mangu
, jó, h itt vagy megint! Ne keseredj el! (közhely, de igaz: a remény hal meg utoljára...) Szurkolok a closty-nak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemsokára babás leszel te is! Ha felturbóznak mindent, amit kell, akkor ripsz-ropsz összejön a trónörökös! :wink:

Milina, örülök, h a babával minden rendben van! Kis szégyenlős bébed van, 19. héten vagy és még mindig nem hajlandó megmutatni magát?! :lol: Na, majd tuti legközelebb. Szorítok, h te is mielőbb rendbe gyere! :wink:

Tigris, nálatok mizu? Ma nálam lustibb Dani a kelleténél... :roll: :lol:

Zizi, Zsuzska merre vagytok? Jó lenne hallani rólatok is valamit! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hát Mumi!
Én reggel felébredtem, a hátamra feküdtem, a pocim szépen "kiállt" egy részen. Odatettem mancsom, mondtam babónak jó reggelt, erre hatalmasat rúgott belém. Kb. mintha azt mondaná: neked is anya, de kelj már fel! (alig bírtam kinyitni a szemem) :lol:
Aztán elmondtam neki h appája ma nem lesz itthon mert dolgozik, így nem fogja hallani a hangját. Ismét egy rúgás.
Na jó fiam de nem én tehetek róla, apád rugdald érte ne engem! :D
Aztán tüntetőleg meg se mozdult kb 2 órán keresztül. De azóta már mocorgott persze...
Hozzáteszem 2 napja már apjának se akart mozogni.
jó fej!
Ettem ma banánt és mintha akkor is rúgott volna egyet, lehet ízlik neki...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Nagyon aranyos pocakok láthatók itt a képeken. Nekem sem nagyobb egyébként, azt hittem, a 20. hétben már nagyobb lesz, főleg mivel én sem vagyok az a vékonyka típus.
A görcsökről és keményedésről én is tudnék mesélni, mert már a 6. hétben felírták a magnéziumot, ugyanis akkor egészen menstruációs jellegű fájdalmaim voltak. Nekem is szokott feszülni, húzódni, az első harmadban volt két nap, hogy egész nap fájdogált. (Most már inkább az emésztésem miatt van több panasz.) Ha mégis görcsölne a méhem, a dokim akár napi 3-4 Magnesium citricumot is javasolt .
De a banán kétségtelenül finomabb! :)
milina
 
 


Tigris, vicces Kiscsíkos reakciója! :lol: Az biztos, h mindegyikünké egy kis kurvinyek, mert az apákra "tesznek" magasról! :lol: Napok óta Dani sem hajlandó megmozdulni sem, ha az apja a hasamra teszi a kezét... :roll: Bezzeg, ha cserélünk és az én kezem van rajta, egyből nekiáll rumlizni! :twisted: Próbálta rávenni egy kis meccs nézésre este, de a füle botját sem mozdította arra sem. (hála az égnek...mégsem lesz focista a gyerek?! :twisted: )

Na tessék, csemetéd banán rajongó kisember már most! :lol: Helyes, jó kis gyümi, én is nagyon szeretem!

Milina, ha van pocifotód, feltehetnéd te is! :lol:
A banán jó görcsökre? Vagy ezt én félreértem?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi!
Hát akkor nálad is ez van! :lol: Azt hittem csak nálam.
Jó pofa vagy "kurvinyek" :lol:

Amúgy tegnap a sárgadinnyénél csinálta még, pedig én azt utálom: az illatától folyik a nyálam, aztán az első falat után rosszul vagyok alapban... Felvágtam uramnak és akkor megkóstoltam szokás szerint.
Na akkor is megmozdult. Bár lehet véletlen! :lol:

Milina te is tegyél fel képet, had lássuk a pocid! Ha van piciről UH képed azt is szívesen látjuk!!! Színesítik az oldalt!!! 8)

Éjjel felébredtem 1:30 körül h WC meg fájdogál poci, egyből bevettem 2 magnéziumot. Szóval Mumi nekem nem jött be az h este beveszem és akkor kihúzom reggelig... :?
A lábam is görcsölget picit, bár még kordában tudom tartani ha befeszítem!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Próbáltam feltölteni a képeket egy hozzászólásba, de nem engedi, úgyhogy három lesz. Az első a pocim (először készült ilyen kép), a második egy szemdörgölős kép a baburól, a harmadik pedig kacagós (lehet, hogy a köldökzsinór az arca előtt van, de kacagásnak tűnik)...
:-)
Tigris, a banán sok magnéziumot tartalmaz, ezért szokták görcsre enni. Próbáld ki. Anyukám is eszi a lábgörcsei miatt.

M.
milina
 
 


Kép MPocAug12
milina
 
 


Kép MBabuci1
milina
 
 


Kép MBabuci2
milina
 
 


Licaca, hívtam az Általad ajánlott helyet, és aug. 26-ra tudtak időpontot adni, viszont nekünk akkor fél éve leszervezett nyaralásunk van. :( Semmi más pihenésünk nem volt a nyáron.
Azért még keresek jövő hétre valakit, hátha.
Úgy döntöttem, hogy holnap felkeresem a háziorvosomat, és kérek tőle vérvétel és széklettenyésztés beutalót, amit még jövő héten el tudok intézni, mielőtt elutaznánk. Ezeket aztán el tudom vinni, ha mégis eljutok valakihez konzultációra.
Érdekes, hogy tényleg jobban vagyok. Éjjel már nem gyötört semmi nyavalya. Nem tudom, gyulladásos bélbaj, ami ilyen fájdalmakkal jár, el tud-e múlni 10 nap alatt...
milina
 
 


Milina!

Még nincs nagy pocid, de hamarosan szépen fog kerekedni! :)
Nagyon édes babó!!! Tényleg mosolyog!!! :D

Vérvétellel nem sokra mész, én gasztrósom se sokat látott belőle, mivel terhesség alatt össze-vissza tolódik...

10 nap alatt bélbaj elmúlás? Hát érdekes... Ha nem krónikus talán...

Banánt szem, nagyon szeretem!!! De jó tudni h görcsökre jó! ezt nem tudtam eddig....

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Milina, egyet értek Tigrissel, nemsokára neked is kerekedni fog a pocid jobban!

Babó tényleg nagyon édes, ahogy mosolyog! :lol: Most irigykedek, nekünk miért nem tudtak ilyen felvételt csinálni Daniról legutóbb?! :roll: Remélem, a jövő heti uh jobban sikerül nekünk is!!!! :lol:

Jó tudni a banán hasznosság dolgot! És emellett még finom is!!!! :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok! Köszönöm a drukkokat!
Milina, lehet, hogy a környezetváltozás jót tesz a bélbajnak (nyugalom, más ingerek, más ételek). Nem mindig jön be, de néha igen.
Édes a mosoly-béb! :lol:

Kép
manguszta
 
 


Aranyosak vagytok, köszi! :D
Én is remélem, hogy a környezetváltozás jót fog tenni.
Jelenleg a hasam már sehol sem fáj, hálistennek, de székletem az nincs több mint 2 napja. Nyilván ez amúgy is gyakori hasmenések után, illetve terhesség alatt, de azért kicsit már nyugtalanít, mivel az étvágyam is visszatért nagyjából. Úgy vettem észre, az Es..misan gyöngy is segített. Már nem úgy járkálok, mint egy hordó. Arra gondoltam, hogy a ProGastrót elviszem nyaralásra...

Mumigugo, sajnálom, hogy nem tudtak jó képeket csinálni az UH-n. Az alsó felét viszont nekünk sem mutatta meg, állandóan takargatta, ezért megyek 3 hét múlva is. A feje is sokszor volt a méhlepényben, illetve a kezét is állandóan felemelte. Az alvási póz meg egészen furcsa volt: a feje fölé emelte a lábát. Szóval ha alszik, azért nem látod, ha ébren van, akkor meg nem bír magával! :)
milina
 
 


Milina

Nagyon édesek a képek!
Sajnálom, hogy csak ilyen későre tudtak neked időpontot adni...
A nyaralás,pihenés biztosan jót tesz, aztán még később elmehetsz egy vizsgálatra, az sosem árt.

Hát Lányok, nem győzök ámulni ezeken a pocakos képeken, nekem kb. 10 hetesen volt ekkora mint nektek kb. 20 hetesen, hát mekorra leszek még a végéig ??? :D

Mangu
Szurkolok Neked én is! Majd csak össze fog jönni!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Na most tudok jelentkezni pénteki hírekkel!
Megvolt a 4D UH Pólusban. Kb 15 perces késéssel jutottunk be és 30 perc UH volt. Ebben az alap dolgokat megmérték és próbálták felrázni babót, h forduljon meg kicsit, h jobban láthassuk. Mondanom sem kell h addig otthon aktívan rugdalt ott meg aludni akart végig, illetve ette a kis kezét... Nagyon ari volt!!! :D
De beszéljenek a képek...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép mosolygós kép...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

Már így visszafeszítem a lábujjaimat :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kép

Izmos hezecském amivel püfölöm anyát!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


hezecském = kezecském!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Nagyon, nagyon,nagyon aranyos, főleg a mosolygós kép!!![/b]

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Tigris, nagyon édes!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Zabálnivaló kismuki!!!! A mosolygós különösen! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszönjük Lányok!!! :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom, szépen növekedtek. :D

Igaz, hogy mi leálltunk egy kis időre a babaprojekttel, de ezt az élményem meg kell osszam veletek.

A konkurens fórumon szerveznek egy Picnic nevű rendezvényt, melynek az egyik programja a gyermekvállalással kapcsolatos. Egyből érdekelni kezdett a dolog mikor olvastam, s a férjemet ismerve már gondolkodtam rajta, hogy elhívom rá Anyukámat vagy Keresztanyámat. Az én drágám hiába érintett a crohnban, nem foglalkozik vele, beszedi a gyógyszerét, megeszi, amit főzök, s részéről ennyi.

Azért ne mondhassa, hogy meg sem kérdezem, reggel feltettem neki a kérdést: lesz egy IDB-s rendezvény, elmegyünk? Majd hanyatt estem, mikor igent mondott. Kérdeztem, hogy esetleg a témát mondjam-e? Erre rávágta, hogy a gyerekvállalás?

Hát igen. Még ennyi év után is tud az Édes pozitív meglepetést okozni. :D

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


sziasztok!

veroniks!
nem a konkurens fórum szervezi (én nem is mondanám konkurensnek), hanem a betegegyesület... de nem is ez a fontos, hanem az, hogy örülök, hogy párod ilyen pozitívan áll hozzá a dolgokhoz... és... khm... kihasználván, hogy mentek, ha nem nagy munka, kérhetnék ide egy kisebb beszámolót róla? hogy mik voltak, mondtak-e újat/érdekeset (tapasztalatom szerint -bár ez pcos-es tapasztalat- sok újat nem tudnak ilyen helyen mondani egy olyan embernek, akit kicsit is érdekel a betegség, és hajlandó utánanézni a dolgoknak).

azt sajnálom, hogy leálltatok a projecttel... de ilyenkor szokott beköszönni váratlanul a picur ;)

csajok!
gyönyörűek a babák! csak ámulok-bámulok, irigykedek... és úgy érzem, olyan tetű lassan vánszorog az idő, hogy mi sosem jutunk el a 4d-s uh-ig :roll:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!!!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége!
Sajna rövid volt...
Ma reggel kelhettem 5:30-kor mivel laborra mentünk: terheléses cukorra. Odaértem 6:20-ra de már így is vagy 10-en voltak előttem.
Szerencsére én voltam az első kismama, így hamar hívtak...
2 dl tej és 1 db zselét majszoltam el, majd 1 óra múlva vették le ismét a vért. 9:15-re már bent is voltam munkahelyen. Majd munkaidő után visszamegyek eredményért, nagyon kiváncsi vagyok rá. Reméljük "jó" lesz.
Most olyan álmos vagyok, h aludnék inkább egy hatalmasat mint itt ülnék...
Szerencsére csak 4 napos ez a munkahét...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


zselét = zsemlét

olyan szerencsétlen vagyok hétvége óta: mindennek neki megyek meg leejtek mindet... :oops:
ma reggel is érdekesnek "csörtette,", párom meg is jegyezte, h maradt-e még vmi a lakásból...
Remélem hamar lemegy rólam...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, milyen jó kis arcocskája van már! Az enyémnek még egy kis foltocska az orra, de a Tiednek már komoly profilja van. Ez annyira aranyos! :)

Veronika, tényleg tanulságos lenne az előadásról pár mondat! Le a kalappal a nyitott szellemű férfiú előtt!

Lent voltam a háziorvosnál, de tünetek hiányában most eltekintettünk a mintáktól, tenyésztéstől, stb. Vettem még probiotikumot (sajnos nem ProGastrót, mert nem volt a patikának, annyira drága, hogy nem viszik el, azt mondták). Azt írták a terheskönyvembe, hogy lezajlott egy gastritis. Azt mondták, hogy az IBS miatt jobban megszenvedem, mint mások, ha rosszat eszem, esetleg vmi megfertőz... Az epém, hasnyálmirigyem is érzékenyebben reagál. De egy krónikus vagy autoimmun gyulladás nem ennyiből állna. Hát... remélem, tényleg csak erről van szó. Mindenesetre a vécézés már nagyjából rendben zajlik.

Mangu, drukkolok Neked a két csíkhoz! Hidd el, akkor lesz, ha nem számítasz rá. Sokan mondják, és nem véletlenül. Mi 3 hónapja voltunk benne a "projektben", mégis totál váratlanul ért, nem számítottam rá. És tudta, mikor kell jönnie, mert előtte nagyon sok baj volt a családban, ami miatt ideges voltam. De egy hétig tartott, mire felfogtam a hírt én magam is, mert valamiért arra voltam ráállva, hogy "á, az lehetetlen!" De többnyire meglepetésként érkezik!
milina
 
 


Ja, még az ügyetlenségről: szombaton egy esküvőn voltunk, és minden italom a fehér abroszon landolt, a pogácsák meg a földön. Ráadásul sokszor a megfelelő szavak sem jutnak eszembe.

Lányok, Nálatok az alvás hogy zajlik? Mert eddig én nagyon jókat durmoltam, de újabban háromszor felébredek, és néha nehezen alszom vissza. Állítólag ilyenkor ez már gyakori.

M.
milina
 
 


milina!
alvás: egész nap. délelőtt, délután, este... a pipolphen már csak ilyen :lol:

az ügyetlenséget meg fogd a terhességre! én a feledékenységet szoktam ráfogni a kiccsávóra odabent :D

tigris!
nálunk a kismamákat vérvételen mindig előre veszik. viszont 7:30 előtt nincs labor. az is igaz viszont, hogy a kismamáknak terhelésnél ott KELL lenniük erre az időpontra, mert ha nem, az asszisztens elküldi őket vérvétel nélkül (azért, mert anya nem bírt időben felkelni, ne éhezzen tovább a gyerek, mint muszáj lenne)

nekem még 3 nap, és orvos. nem tudom, hogy tudok-e rá majd olyan szépen nézni, hogy csináljon egy uh-t... de egyenlőre még azon izgulok, hogy csak ne fektessen be (görcsök, keményedések nem ritkultak semmit se a magnéziumtól, se a pihenéstől... viszont ma elmentem a háziorvoshoz a táppénzes papírért, és azt hittem, megbolondulok, úgy fájt a sétától a pocim... :? )

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Milina, örülök, h jobban vagy! Egyébként, ma nekem is egész nap ment a hasam... :( Szerintem elcsaptam a gyomrom vagy benyeltem vmi gyors virnya dolgot én is a hétvégén... (szombaton mi is esküvőn voltunk :lol: )

Az alvás egyre rosszabb lesz!!!! :( Sajna... :roll: Nálam már a szint: alig tudok elaludni, nem jó sem oldalt, se háton fekve. :shock: Ha felébredek éjfél előtt, akkor bazi nehezen alszom vissza, dupla annyi szenvedésbe telik, mint a normál elalvás este... Bár sikerült egy nagyon jó kis szopi párnát beszereznem, most már azzal is egyre nehezebben megy! :( De kitartok, már csak 3 hónap! :) És legalább 2X megyek éjszaka pisilni...
Ja és a legrosszabb: eddig itt vigéckedtem, h alig görcsöl a lábam! Hát, most megkaptam! :evil: Tegnap hajnalban üvöltve ébredtem fel és ébresztettem az Uramat, mert begörcsölt a jobb vádlim, de úgy, h megmozdítani nem tudtam, se lefeszíteni. Az Uram maszírozta ki, amennyire tudta akkor gyorsan, meg utána egész nap... és még ma is be van görcsölve! Pont ma kellett mennem a körzetihez, mostantól felvett táppénzre és mondtam is neki a dolgot. Sajna ez van, volt a válasza + sok pihentetés + magnézium + folyadék + fáslizás...

Tigris, Milina az ügyetlenséget + a feledékenységet (ez utóbbi nekem is van) nyugodtan írjátok a terhesség számlájára! A szakirodalom is megerősíti... :lol:

Youlcsi, ne izgulj, bár lassan vánszorog az idő (ezt én is egyre inkább így érzem... :roll: ) eljuttok Ti is a 4D-s uh-ra! Szorítok, h doki ne akarjon befektetni és nagyon kíváncsi leszek, mit mond neked!
Kérdés: Te mennyi magnéziumot szedsz most? A pezsi tablettában én napi 250 mg-ot, de azt hiszem most jött el az idő, h ez kevés... Elvileg azt írja, h napi 1-nél nem szabad többet inni belőle, de ma megnézte körzetim és más tablettás magnéziumból (ugyan ilyen arányúból) is lehet napi 3 db-ot is beszedni... (nekem ugye a tablettás verzió laktóz miatt kiesik) szóval, nem tudom, h merjek-e növelni az adagon... :roll:

Veronika, a beszámolót én is várom! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
én magne B6-ot szedek most már 3x2-t (max adag; asszem kb 50 mg magnézium van benne tablettánként... a béres Mg+B6-ban pl 250 mg Mg van tablettánként, ott is napi 1 szem az ajánlott). szóval ez olyan 300 mg, + még mellé az elevit 200 mg-ja... és még ugye valamennyi a kajákban is van (banánban pl rengeteg).
egyébként kismamáknál a szükséglet olyan 400 mg körül van naponta... én csak attól félek, hogy a a Mg-túladagolás (mert van olyan) hasmenést okoz... bár, lehet, fel sem tűnne :lol: szóval nem tudom, hogy mennyire fokozható tovább ez a mennyiség... mennyi az, ami már sok...

jó pihenést otthon!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, köszi az infót! :)

Nem tudom, mi legyen. Azért a magnézium túladagolást nem szívesen játszanám el... :roll: inkább tűrök, iszom sokat, pihenek és fáslizok (ma reggel is azzal kezdtem már a napot) és egyelőre maradok a napi 1 pezsinél! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi, esetleg próbálj meg egy másik magnéziumot, nem túl sokat, átmenetileg! Az én orvosom a Magnesium citricum nevű tablettát írta fel (sajnos receptes), amikor görcsöltem, és azt mondta, ez sokkal jobban felszívódik, mint a többi magnézium termék. Azt sajnos nem mondta, hogy ha nem görcsölök, ne szedjem, ezért eddig szinte végig szedtem, de 3 helyett ma már napi kettőt. a doki erre azt mondta, hogy nem baj, mert jó hatású a méh és a méhlepény vérkeringésére is. Azért lehet, hogy el fogom hagyni, és csak akkor szedem ismét, ha kell.
Ja, amúgy én B6 vitamint is külön szedtem hozzá. De a probiotikumban egy csomó B-vitamin van, ezért elhagytam.
milina
 
 


Sziasztok!

Youlcsi és Mumi!

Természetesen jövök a beszámolóval. :)

Szép napot!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Milina, köszi az ötletet a Magnesium citricummal kapcsolatban! Megbeszélem a dokimmal, meglátjuk mit mond rá! :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: