Új privát üzeneted érkezett!

Zsannus!Mi újság van veled?Hol tartasz?

Kép
rena85
 
 


Rena!
Továbbra sincs Gynevac :cry: , holnapig még türelmet kért a gyógyszertár. Ha nem tudják intézni, akkor megkeresem a Lázár drnőt - köszönöm a tippet!

APC - a Leiden mutációt szűrő vizsgálat. (Kóros véralvadási zavar, trombózis hajlam- meddőséget okozhatja) Az IR - inzulin rezisztencia szintén gátolja a babásodást. Ismerek olyan sorstársat, aki 4 lombikon volt túl, mikor kiderült a leiden, kezelték rá, és az 5. lombikból most vár ikreket :D
Inkább az a bosszantó, hogy ezeket a szűréseket nem végezteti el az orvos ... :shock:

tillidian
 
 


Tilli!Kaptál Gynevacot?

Zsannus!Merre vagy?

Kép
rena85
 
 

 
 

Rena, Athiz :P
megvan a Gynevac! Hosszú küzdelem árán kiharcoltam a gyógyszertárban (Keletinél), ma este be is szúratom az elsőt!

Ti hogy vagytok?

tillidian
 
 


Szia Rena!
Ari vagy, hogy így keresel:)Én túl vagyok egy furi menzeszen.Most nem élénk és sok, mint a múltkor, hanem kevés és barnás...most várok még egy ciklust aztán meglátjuk????
Egyébként olvaslak ám benneteket 2-3 naponta és követem a dolgaitokat, csak írni, nincs soha időm....Örülök, hogy elkezdted a kezelést, Pestre jársz??Én Pécsen kaptam, de neked az közelebb van, nem???De hidd el megéri, ügyes vagy, szorítok!!!!!!

Írj csak olvaslak, jók legyetek, azért néha írok is ám!!!
zsannus
 
 


Tilli!Örülök,hogy sikerült beszerezned!Remélem beválik!Köszi én jól vagyok csak valamiért fáj a hasamalja ez lehet,hogy az endóm miatt van.

Zsannus!Örülök,hogy jelentkeztél!Remélem a furcsa mensi hátterében baba van! :wink: Igen Pestre járok az közelebb van.

Kép
rena85
 
 


Lányok,
pénteken Apa beadta az első szurit!
Tünetekről kérdeznék: azt olvastam, hogy izomláz jöhet a szúrás helyén. Ez van is. Viszont 2. napja (a beadás óta) egyfolytában pisilni járok, és fel nem fáztam. Ez normális? Volt valakinek ilyesmi?

Rena,
az endó fájdalommal is jár? :oops: Szurkolok, hogy gyorsan babás legyél, az ezen is segíteni fog! :)

Mindenkinek mennek a drukkjaim!

tillidian
 
 


Till
én előtte is sokat jártam de most még többet.
én nem éreztem annyira a szurit apa mindháromnál két napig húzta a lábát! ma kellett volna kapni a 4.-et de későn értem haza, majd holnap bepótoljuk.

dita75
 
 


Tilli!Örülök,hogy megkaptad az elsőt!Izomlázam nekem is volt de a pisilni nem emlékszem,hogy többet mentem vólna.

Dita!Jobban vagy már?

Kép
rena85
 
 


Tilli!Igen az endó fájdalommal is járhat ,sajnos!Aranyos vagy,hogy szurkolsz!

Kép
rena85
 
 


Rena!
Jól. Képzeld tegnap taliztunk a másik topicból a lányokkal. Jajj annyira jól sikerült. Nagyon jót dumcsiztunk live.

dita75
 
 


most nézem mia frászkarikát csináltál te még éjfélkor? :shock:

dita75
 
 


Dita!Örülök,hogy jobban vagy!Nem bírtam aludni éjjel.

Kép
rena85
 
 


Rena
Én bírtam!
Végre apusom mellett hunyhattam, és mindketten úgy szuszókáltunk mint a medve. :wink:
rossz nélküle aludni..... olyankor mindketten alig alszunk éjjel.
Remélem nem azért virrasztottál mert rosszul érezted magad? :?

dita75
 
 


Tegnap elég későn értem haza a topictaliról mivel pesten volt, így elsumákoltuk a 4. szurit, de ma ha megjön apa este akkor bepótoljuk.

lányok az nem baj, hogy most hétfőn lesz beadva aztán meg szombaton az utolsó? Azt tudom, hogy 7-14 nap az ideális, de kevesebb is lehet? :?

dita75
 
 


Sziasztok!

Remélem, Mindenki jól van!!! :)
Ha van időtök, kukkantsatok rá a blogomra (az aláírásnál található), szívesen vennék minden véleményt!!! :)
Till

tillidian
 
 


ma megkaptuk az utsó előttit. hurrá már csak egy van!

Till
tetsz. a blog, ha apa elaludt majd átnézem tüzetesebben!

dita75
 
 


Dita!Tényleg 7-14 nap között kell beadatni,lehet,hogy várnod kellene az utolsóra.

Tilli!Nagyon jó a blogod!

Kép
rena85
 
 


Sziasztok! Én párommal két éve járom az orvosokat, ami a lényeg, három sikertelen ET-n vagyunk túl. Eddig soha nem hallottam a Gynevac-ról, sem orvostól sem mástól. Mire való, illetve mi ellen?Egyébként tegnap regisztráltam, szóval még nem nagyon tudtam olvasgatni a korábbi hozzászólások között.
katerina
 
 


Katerina!Ezen az oldalon utána tudsz olvasni:www.Gynevac.hu
Egyébként rejtett eredetü gyulladásokra jó,fertőzés megelőzésre és meddőségre is ajánlják.

Kép
rena85
 
 


Rena köszi!
Megnéztem az oldalt és nagyon hasznos volt.
katerina
 
 


Katerina!Szivesen!Ha van kérdésed nyugodtan írd meg!

Kép
rena85
 
 


Katrina!
Üdv köztünk!
Próbáld ki a Gynevacot hátha neked is segít.

Mi az az ET?


Rena!
Jövő hónapban INSZEM !!!!
Olyan boldog vagyok! most nincs is türelmem leirni ugyanazt, ha gondolod nézz át az első inszemre készülünk topicba ott már áradozom délután 5 óta! :lol: :lol: :lol:

Veled? Hogy érzed magad?

dita75
 
 


Dita!De jó,nagyon örülök!Végre valami jó hír!Elolvaslak a másik topicban!

Köszi én már egész jól vagyok csak valami vírus kapott el,teljesen kivan a gyomrom.

Kép
rena85
 
 


Rena a te dokid írta alá a lapomat!

bemásolom ide hátha más is szeretné olvasni milyen jó napom volt ma:

sziasztok most értem haza. 6 órát vártam a dokira!
azt sem tudom hol kezdjem.
8-10-ig vártam az uhura. sok tüszőm van még kicsik 14 mm a legnagyobb. mnyh. 10 mm. felhívtam a dokit az asszisztens vette fel, és mondta, hogy szülésen van, várjam meg a szülészeten. majdnem dél volt mire előkerült. addig hozták vitték az újszülötteket. azt hittem elolvadok basszus. volt egy csöpp kislány. úgy bámult mintha ufo-t látott volna, és akármerre fordították a hordozóval a szemével mindig követett engem, pedig volt ott más is rajtam kívül. beleszerettem. volt olyan anyuka akire négy gyerek várt az ötödiket vitték most haza. hú annyi minden volt le sem tudom írni. na a lényeg, hogy végre elkaptam a dokit, felmentünk az irodába, és mnden megvan és jó ami az inszemhez kell, de most nem lesz inszem. majd júliusban, kaptam merionalt, másnaponta kell szúrnom és 9. napon ultrahang a túlstimu elkerülése végett.
még egyszer kell csináltatnom prolactint mivel magas, éhgyomorra kell levetetni, ha rossz megint akkor kapok bromot. azt mondta, hogy a magas prolaktin gátolhatja a babásodást. amig várakoztam két kismamival is szóbaelegyedtem az egyik mielőtt babásodni szeretett volna elment kivizsgálásra, és neki is magas volt kapott bromot, három hónap múlva terhes lett, júliusban fog szülni akkora hasa volt, de akkora öröm volt nézni.
apa eredménye okés lett jajj annyira boldog vagyok. a buszon még vagy húszszor elolvasam a leletet: JAV. HOMOLOG INSEMINATIO
szóval a Nagy Naphoz nem csatlakozom, de hát nekem igy is jó hogy utánatok egy hónappal leszek babás.
még annyi mindent akartam írni, meg egy csomót fogok kérdezni is sztem, de most annyira izgatott vagyok, hogy azt sem tudom fiú vgyok - e vagy lány ! majdnem elbőgtem magam amikor az a pár napos kislány ott volt előttem 40 centire, jajj legszívesebben kikaptam volna abból a hordozóból. hzták - vitték a csecsemőket, újszülötteket inkubátorba, de rengeteget. csak kapkodtam a fejem. muszály sikerülnie az elsőnek, én úgy érzem magam, mint egy időzített bomba főleg ezután a nap után!

dita75
 
 


Szia Dita!
Szorítok neked. :)
Az ET embryo transzfer rövidítve, azaz lombik eljáráskor az embriók bejuttatása a méhbe.
katerina
 
 


Katerina!
Köszi

Húúúú akkor te már sokmindenen keresztülmentél.
Sajnálom, hogy nem sikerültek.
Találtak valami okot a meddőségre?
Nálunk ismeretlen eredetű, de most talán kezdenek rájönni, mert magas lett legutóbb a prolactinom, és az a hormon gátolja a babásodást. még egyszer megnézik ha magas akkor kapok rá bromot.

nálatok mi lehet a problem?

dita75
 
 


Dita!

Igen, a történetünk már elég hosszú és szomorú ebben a témában, de nem akarom a nagy dolgok előtt állók boldogságát letörni, ezért nem írtam még ezidáig. Mondjuk ezek lehetnek tanulságok példák. Az hogy miért nem sikerült egyik próbálkozás sem, nem tudni miért van, a dokim tanácstalan volt. épp ezért elindultunk egy másik szálon is, ott került sor a hsg-re és ajánlották a lapart. Az eredeti dokim, aki a lombik kezeléseket végezte egy méhtükrözést javasolt, ill. genetikai vizsgálatot. Az eddigi vizsgálatok során minden tök normális volt nálam, a hormonok a laborok is. A kezeléseknél is mindig nagyszerűen reagált a szervezetem. Első alkalommal lett tíz petesejtem abból hét megtermékenyült. Kettőt kaptam blasztocita állapotban, minden örömünk meg volt. de nem tapadtak meg. Két embriót sikerült lefagyasztani, a második ET-n őket kaptam vissza. A harmadik ET előtti stimulálás még jobb lett, mint az első, 14 petesejtből tíz embriócska lett. Megkaptam kettőt, viszont a másik nyolc fagyasztaásra váró kis blasztocita a beültetésem másnapján mind elpusztult. :( Nem értem hogyan és miért, ha addig szépen fejlődtek. Persze azzal vígasztaljuk magunkat, hogy ha nem voltak életképesek, akkor jobb ha előbb mennek el, mintha a pocakból.
Szóval nálam egyenlőre nem tudni mi lehet, talán majd tényleg egy laparoszkópia mutata valamit. És hát van egy őj problémánk, amit másik topikban már írtam, hogy páromnak az alacsony spermaszáma teljesen lenullázódott. Most nem tudunk mást tenni, csak várunk. És valszeg felkeresünk egy andrológiai központot az urológus helyett ahová párom járt. Mit is akartam még? ja igen, hogy pár napja olvastam, hogy lehetett volna fagyasztani a spermájából. Ha ezt tudtuk volna, Istenem. Senki nem mondta eddig. Azért az mégis egy biztonságérzet, még ha nincs is rá szükség, de legalábbis megkíméli a férfi az esetleges megpróbáltatásoktól, mint pl. herebiopszia. nem tudom ti párotok milyen, de enyém rosszul van ha tűt lát :) Szóval az tuti, ha lesz újra spermánk ezt a szolgáltatász igénybe vesszük, mert nem csak egy babát szeretnénk. Na ez kicsit hosszú lett. lehet zavaros is. Mindezek ellenére azért bizakodó vagyok, de félek is. A kudarctól.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Sajnálom amiken keresztül kellett menned. Okosat nem tudok mondani, mivel én a lombikra még nem gondolok. Bízom benne hogy az inszemek valamelyike sikerülni fog nálam.
Az én párom sincs oda a tűért, de most hogy hetente kapjuk a Gynevacot - nagyon fáj neki, utána két napig húzza a lábát - de hősiesen tartja a fenekét. :lol:

dita75
 
 


Sziasztok!


Dita!Szorítok! :wink:

Katerina!Nagyon sajnálom ezt a sok rosszat amin keresztül mentetek!Remélem most már csak jó következik mindnyájunk számára!

Kép
rena85
 
 


Rena!
annyian szorítotok, már csak ezért is sikerülnie kell! :wink:

hogy ézred magad?

dita75
 
 


Dita!Biztosan sikerül!Csak pozitívan állj hozzá!

Nem valami jól vagyok a gyomorgörcsim sullyosbodtak nem tudom mi lesz velem!

Kép
rena85
 
 


Rena
Sajnálom, hogy ilyen fiatalon már túl kell esned ilyesmin, de a siker érdekében kibírod, mi nők nagyon erősek vagyunk, úgyhogy légy bizakodó, hogy utána már pikk-pakk babás leszel. Az a lényeg, hogy hamar rájöttek a bajodra, és már kezelik is, nem olyan öregasszony korodban kezded el mint én. :roll:

dita75
 
 


Dita!Nem vagy öregasszony!Ez még nem a kezelés mellékhatása nem tudom,hogy mitől vagyok rosszul.Az első szurit jövőhéten kapom.

Kép
rena85
 
 


Rena!
Lehet, hogy már előre rosszul vagy tőle! :shock: :roll:

Én úgy elmlékeztem, hogy már kaptál egyet. jajj bocsi biztos félreértettem vmit. :oops:

hulla vagyok, de még csak most sikerült a gyereket is kádba küldenem, meg a vacsimaradványt eltakarítottam. egész nap vendégek voltak nálunk, 7 után mentek el de már 6 kor kókadoztam. szegény barátnőm biztos azt hitte hogy unom már őket, pedig csak egyszerűen annyira álmos fáradt és kimerült voltam! :roll:

Megvárom még mindenki lefekszik, aztán sztem egy perc és alszom. :roll:

Jó éjt mindenkink!

dita75
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy vagytok vele, de engem a sok "ha" teljesen kiborít. Az endometriózis topikban írtam, hogy rászántam magam a laparoszkópiára, hogy a fenálló gyanút beigazoljuk vagy megszüntessük, azaz hogy van e endometriózisom vagy nincs.
Egyébként három hete felkerestem egy pszichológust is, hátha valamilyen lelki oka volt a sikertelen transzfereknek. Hát eddig ott tartunk, hogy túl nagy lelki teher van rajtam más oldalról, tehát talán igen, talán nem.
Ma felhívtam a legutóbbi genetikai vizsgálatunk eredményéért a dokit, azt mondja a beágyazódásért felelő kromoszómák nem igazán jók, nem igazán értettem, hogy mi is van a heterozigótákkal meg a homozigótákkal, de a lényeg a lényeg, hogy mindkettőnktől kaptHAT az embrió rossz kromoszómát. vagy nem. Ez engem annyira kétségbeejt. Hogy ez is lehet baj, meg az is... Most én is elkenődtem teljesen.
Egy jó dolgot mondott, hogy van valami új amerikai szer, amivel lehet segíteni a rossz spermaszámon. Pár hónap múlva itt lesz, ha minden igaz. addig meg hátha hat az Evitamin meg a Maca Vibe.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Megértelek. Nehéz dolgokon kell keresztülmennünk, mások még azt sem tudják mi az a hőmérőzés, egyszer csak észreveszik valamikor 8-10 hetesen vagy később, vagy orvos közli velük, hogy kedves kismama gratulálok.

Én is sokszor feltettem a költői kérdést, mit vétettem életemben, hogy ilyen sorsot érdemeltem.
Gondoltam a pszihomókusra is mivel tudom, hogy a 8 évvel ezelőtt meg nem született babám emlékétől nem tudok szabadulni, de aztán elvetettem a gondolatot. Próbálok + lenni, nem mindig sikerül, de szerencsére többször igen, mint nem.

Én speciel fél évig vártam arra, hogy végre megtörténjen az első inszemem. Nem sietik el a dolgokat! :roll:

dita75
 
 


Hát ez így van. Mi tavaly márciusban jártunk először a Kaaliban.. Szeptemberre kaptunk időpontot első lombikra. Aztán novemberben volt a második és mivel a doki azt mondta tökéletesen rendben vagyok, kifizettünk egy soron kívülit januárban. Azóta szünet. Vizsgálatok, hogy talán mégsem a számokon múlott hogy hat embrióból egy sem tapadt meg. És az orvosok azzal bíztatnak, hogy még fiatal vagyok. Na igen, 32. Régen úgy képzeltem három gyerekünk lesz, talán még több is ha bírjuk. Most azért kűzdünk legalább egy legyen. Nem is lennék elszomorodva annyira, de úgy tűnik visszafelé haladunk és nem előre. Dehát majdcsak eljutunk újra egy lombik próbálkozásig, remélhetőleg úgy, hogy minden ki lesz vizsgálva ami probléma lehet, nem úgy mint eddig.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Én is 32 vagyok, azaz már lassan közeledek a 33-hoz! :cry:
Az ilyen hülye dumákkal a sírba tesznek hogy még fiatal vagyok!
Sztem 30 fölött már bele kéne húzni, mert ha még évekig elbíbelődnek velünk akkor lehet, hogy mire odáig jutunk, hogy valami csoda folytán lesz baba meg sem érjük az érettségijét mondjuk, az unoká(k)ról nem is beszélve. :roll:

Én attól akadok ki a legjobban hogy ismeretlen eredetű a meddőség, erre fel itt a topicban is millió vizsgálatról hallottam amin pl én nem is estem át. Akkor milyen jogon állítják azt, hogy ismeretlen eredetű?

Egy csomó idő és pénz megy el, és lehet, hgoy teljesen felesleges kezeléseket és gyogyikat kapunk. Én már kb. 6x váltottam orvost a két év alatt, mert ugyanazt éreztem, hogy nem előre inkább hátrafelé haladunk. Volt, hogy egy-egy rendelés után már a hazafelé úton és utána is napokig bőgtem..... :roll:

dita75
 
 


Én örülök, hogy bejelentkeztem ide, mert szerintem csak az érzi át a problémát, aki hasonló cipőben jár. Engem még tudod mi akaszt ki, hogy jaj nem kell foglalkozni a babával és akkor biztos sikerül. Mondja ezt olyan akinek halvány fogalma sincs mennyi minden történik ilyenkor az emberrel és folyamatosan kudarcok érik, de mégis pozitívnak kell maradnia. Nekem már ez is segít, úgy érzem, hogy olyannal beszélek ,aki tényleg tudja, mit érzek. És nagyon-nagyon szorítok nektek. Már csak kb. 28 nap. :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Teljes mértékben igazad van!
Van egy ismerősöm akik két lombik után már nem próbálkoztak tovább, most már 55 körüli házaspár, és még ő is szokta mondogatni, hogy ne akarjam annyira, pedig ő ugyanezeken ment keresztül.
Amúgy nem voltam szívbajos és megkérdeztem tőle, hogy tud így élni, hogy nincs gyerekük. Ő akár örökbe is fogadott volna, de a férje nem akarta.
igy hát ketten maradtak.
Én sztem a végsőkig harcolni fogok, ameddig testileg és anyagilag bírom!

dita75
 
 


Sziasztok!

"Öreg" Gynevacos vagyok, és csak szeretnélek picit bíztatni benneteket, hogy ne adjátok fel, így vagy úgy, és előbb vagy utóbb, de tudom, hogy lesz babátok!
Amikor olvasom a soraitokat, és más babára vágyó, lélekben már anyuka írását, hogy mennyi keserűség és csalódás van a hátatok mögött, akkor azt kívánom, bárcsak mindegyikőtöknek teljesülne a kívánsága, mert abban biztos vagyok, hogy nagyon jó és lelkiismeretes anyuci válna belőletek. És néha elkenődöm, hogy a jó Isten miért nem teljesíti ennyi ember kérését? Nektek nem szabad elkenődni, sikerülni fog, sikerülnie kell!!!
És aki azt mondja, hogy próbálj meg nem görcsölni a babás témán, annak sosem volt ilyen problémája, fogalma sincs, milyen az, amikor valaki édesanya szeretne lenni, de a baba nem jön. Iszonyú érzés, és az ember selejtesnek érzi magát, és csak azon gyötrődik, miért pont ő az, akinek nem sikerül, amikor a szomszédban az alig 18 éves hölgyeménynek egyetlen szexuálisan eltöltött kalandocska után összejött egy gyermek, akit valószínűleg úgyis elvetet. :evil: :(

Na, de nem részletezem tovább, szóval a lényeg, hogy a háttérből együttérzek veletek, és őszintén kívánom, hogy minél hamarabb a karotokban tarthassátok a saját csemetéiteket!

Óriási durkkhegység mindenkinek a babásodáshoz!

Üdv: Athiz
athiz
 
 


Sziasztok!

Dita,Katerina!Remélem mindnyájan hamarosan kisbabát fogunk hordani a szívünk alatt!Nem szabad feladnunk!

Ma beadták az első klimaxos szurim a derekamba,nem fájt sőt alig éreztem.A párom rágta odakinnt a körmét amíg várt rám,annyira félt,pedig csak pár percet voltam bent.Ma nem volt a dokim ugyhogy ápolónő adta be a szurit,majd jövőhéten tudok beszélni a dokimmal mert szabin van,akkor tudom meg mikor kell mennem legközelebb.

Athiz!Jólesnek nagyon a bíztató szavaid!

Kép
rena85
 
 


Athiz!
Köszönjük a bíztatást.
Én most már "csak" azon izgulok hogy sikerüljön az inszemem!
Annyi csodás példa áll előttem, megpróbálom követni őket!

Rena!
örülök hgoy nem fájt, remélem a tüneteid is enyhe lefolyásúak lesznek!

dita75
 
 


Sziasztok!

Pontosan ezek miatt a "zsákutcák" miatt gondoltuk Azurammal, hogy elindítjuk ezt a blogot!!! Az ember pazarolja az idejét (pénzét), hogy közben (néha oda sem figyelő) orvosok kísérletezzenek rajta!!! :evil:
/Gyűjtjük az infókat, tapasztalatokat, hogy ki-ki meríthessen belőle.../
Nomeg hogy lelki támaszt kaphasson mindenki, akinek ez a sanyarú sors jutott!!! De harcosok vagyunk mind!!!

Dita,
fantasztikus a hozzáállásod!!! :D Szívből kívánom, hogy elsőre sikerüljön a várva-várt baba!!!!! (Biztos lemaradtam: Nektek is van már egy? Föntebb írod, hogy a gyereket már a kádba küldted, vagy valamit félreolvastam? :roll: :lol: )

Rena,
kitartás a megpróbáltatásokhoz!!! :( :D

Katerina!
Én is 4 inszemen és 2 lombikon vagyok túl, októberben lesz a - sikeres :wink: - 3. a Kaáliban! (Ki az orvosod? Ugorj be hozzánk a "Szülészetek, kórházak"-nál a Kaális Párok topicba, nagyon jó csapat, biztatás is van bőven, nomeg fontos infók!!!Pl, hogy milyen szűrővizsgálatokat csináltass meg magad, mert az orvos úgysem küld el :? ) Egy Gynevac- kúra viszont biztosan nem árthat, sőt!!! (Igaz, Athiz? :D )

És hogy mennyire igazatok van abban is, hogy mindenki cs@szettül okos - aki nem érintett!!! :twisted:
Nálunk másodlagos - ismeretlen ered. - meddőség áll fenn: már biztos meséltem, hogy a szerencsésebbek közé tartozunk, mert első (szeretjük így nevezni :)) kisfiunk jött spontán, mint a parancsolat!!! Azóta viszont képtelenek vagyunk "összehozni" a babát! (Már arra sem emlékszem, milyen pocakosnak lenni :oops: )
Sógornőm 8 hónapos terhes, de kicsit primitív teremtés (bocs, most doktorál :oops: :roll: ), mert egyfolytában csak arról tud nekem beszélni, hogy hogyan rúg a baba és milyen a terhessége...(félreértés elkerülése végett: tényleg örülök, hogy náluk jön, dehát emberből vagyok, a manó csípje össze!!!). Anyóst már meg is kértük, hogy ne dicsőítse nálunk folyton a másik menyét, mert a könnyemet nyelem befelé, hát elvörösödik a feje, és közli:" de hát már van egy"!!! (Bocsi, neki 3 van...) Nem tudja, hogy az 5 év 3 hónap alatt hányszor 100 Pzst zokogtam tele, főleg, mikor Manóm minden esti imájába belefoglalja, hogy "Istenem, szépen kérlek, adj már nekem is egy kistesót, már mindenkinek adtál az oviban..." No erre varrjon gombot, aki tud!!!

Bocsi, de mindig eldurran az agyam a család részvétlenségétől!!!


Nálunk nincs változás, pénteken kaptam a 2. szurit, és még mindig egyfolytában pisilek :roll:

tillidian
 
 


Lányok,
gyertek már néha a blogra (aláírásomnál van aj "ajtó" :)), megosztani a hozzáértő véleményeteket mindenkivel!
Ja, és téma-javaslatokat is várnék!!!
Köszi: Till

tillidian
 
 


Till!
Nekem nincs gyerekem, a kiscsávó akiről irtam a páromé... nem nagyon jövünk ki egymással sajna! :? :roll:

Megértelek! Azt szokták mondani egy gyerek nem gyerek! :D

Már belenéztem a blogodba, de majd otthonról jobban áttekintem, megígérem! :wink:

Te is jó sokmindenen keresztülmentél már.

Én is meddő II. vagyok, mivel 8 évvel ezelőtt becsúszott egy baba, már itt rohangálna egy iskoláskorú gyerek mellettem. :roll: :cry:

dita75
 
 


Mosolygós szép napot mindenkinek!

Athíz, köszönöm én is a bíztató sorokat.

Dita, Rena így van, nem adjuk fel.

Tillidian átérezzük a helyzeted, azt hiszem mondhatom a többiek nevében is. Minden közeli barátunknak van már kisbabája vagy éppen várják, pedig mi vagyunk együtt a legrégebben párommal. Az egyetem alatt még úgy tűnt mi leszünk leghamarabb családosak. A barátaink még váltottak néhány párt mire megállapodtak, és most mindegyiknek teljes a családja. Nagy részük tudja, nekünk nehezen jön a baba, mondjuk teljes részletességel csak egy-kettő. Lényeg, hogy bármennyire is rendes emberek, annyira örülnek saját csemetéjüknek, hogy nem igazán veszik észre mennyire rossz nekünk, amikor noszogat pl.az éppen pocakos barátnőnk, hogy menjünk már el együtt babalátogatóba egy harmadik barátunkhoz. Hát ilyenkor úgy igazából se köpnyi se nyelni nem tudunk, se én se a párom. Finoman elutasítjuk, hogy nem érünk rá. És csodálkozunk miért nem jut eszükbe, ez fáj nekünk. De a szülők a legrosszabbak, Amikor anyukám unokatesóm féléves kisfiát szó nélkül a kezembe nyomja ugye milyen aranyos megjegyzéssel. Mintha én nem akarnék gyereket. Hát persze, hogy az, csak épp aklig tudom elnyomni a gondolatot, kár hogy nem az enyém.
Na, de nem szomorkodni akartam.
Találtam egy nagyon szép idézetet, ezt akarom leírni:
„Minden kivételes ajándék a mosoly, hiszen: nem kerül semmibe, de szívmelengető. Csak egy pillanatig él, de az emléke megmarad. Örömet szerez, és táplálja a jóindulatot. Kiváló ellenméreg irigység és rosszindulat ellen. Biztatást ad csüggedőnek, erőt önt belé. Nem lehet megvenni, kölcsönkérni, ellopni, nem jelent földi javakat senkinek mindaddig, amíg önként és jó szívvel meg nem ajándékoznak vele. Ha valaki túl fáradt ahhoz, hogy rád mosolyogjon, nézz rá derűsen, mert senkinek sincs nagyobb szüksége a mosolyra, mint neki...... aki már nem tud mosolyogni!”
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :lol:

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Lányok, szívesen, egy picit feldúltan írtam ezt a hozzászólást, bocsi érte, csakhát nagyon is átérzem, ami veletek történik. DE nektek még van pár lehetőségetek (inszemek, lombikok), ami tudom, iszonyú sok időbe és pénzbe kerül, és sajna sokszor csalódással végződik, de még mindig remény, amiben bízni kell!
Sajnos sok olyat olvastam már, ahol már mindezeken is túl van a pár, és akkor próbálnak legális és illegális módon babához jutni, ezen örökbefogadást és béranyaságot értek.
Már rengeteget őrlődtem ezen a béranyaság dolgon is, hogy esetleg felvállalnám, hogy más nőnek anyaságot adhassak, de szerintem nem tudnék elszakadni a babától, egyszerűen úgy gondolom, belehalnék, ha testileg nem is, lelkileg nagy valószínűséggel.

Na, tényleg csak azért írok, hogy mindenkinek drukkjaimat küldjem virtuálisan, és ölelést, és ha bárkinek bármilyen kérdése van, vagy esetleg nincs kinek éppen kiöntenie a szívét, vagy akármi, írjatok bátran priviben, válaszolni fogok!

Pusz

U.i.: és a Gynevac tényleg csak használhat, szóval popsilyuggatásra fel! :lol: Amúgy meg mint már ezerszer leírtam, emellett tessék terhesvitamint szedni, valamint gyógyteát vagy homeopátiás szereket segítségül hívni, mert nekem rengeteget segítettek, hogy a babáim megfoganjanak, és velünk maradjanak!

athiz
athiz
 
 


Katerina!

Én megmondom őszintén, hogy irigykedem másokra legbelül akinek sikerült vagy már meg is van a baba..... de viszont valahol mégis tudok velük együtt örülni, és tudom, hogy egyszer eljön az én időm is, igaz a legjobban várni utálok! :roll:

Hát akkor küldök neked egy nagy mosolyt! És várom vissza tőled ugyanezt! :wink:

Kép

Akárki benéz ide lássa, hogy mi milyen +++++++++++++++ ak vagyunk, és ez így is van! :wink: Vili??????????????? :lol: :lol:

dita75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: