Új privát üzeneted érkezett!

Úgy látom,hogy akik sokat várnak és küzdenek a babáért alapból nagy családot szeretnének!? Mi is három gyerekben gondolkodunk.
De mi-fórumosok- sokkal jobban fogunk örülni(sőt szárnyalni)a terhességnek és a babának,mint az átlag emberek!És szerintem fontos,hogy már a pocakban lévő babáról,hogyan gondolkoznak és beszélnek a leendő szülők. Engem mindíg dühít,ha valaki nam értékeli azt,hogy anyuka lehet és nem él a lehetőséggel.
Vendég
 


Csajok, remélem nem megy mindenki át a családinetre?? Ugye nem hagytok itt azért minket sem??

Kép

Kép
rejo
 
 


Jó reggelt,

én azért nem voltam, mert Bogival együtt a hasamban betegeskedtünk péntek-vasárnap, igazából csüt.óta nem voltam jól. Kép De mostmár határozott a javulás. Huruttal indult, influenza-szerűség lett belőle. Szombaton egyenesen dögrováson voltam. Kép

Dehogy megyek át a családinetre. Kép Azaz: hát zt fura kijelenteni, mert azt a topikot én indítottam anno, a PCO-s "brancs" lelőhelye (az NLC után, immár 2-3 éve ismerjük egymást, személyesen is)... de nem is szeretném, ha keverednénk, az az igazság! Az ott többnyire (75%-ban) már kismama fórum, persze bármely "beesőnek" segítenek a lakói, ha kérdése van a PCO-val kapcsolatban, mert sok a tapasztalat, de a fő téma nem ez. Ez itt meg egy aktív, próbálkozós, "tapogatózós" fórum. Más a kettő...

Norka (24+3)
s_norka
 
 

 
 

Na VÉGRE!

Jó reggelt lányok és egy gyönyörű hetet nektekKép
Ezen a héten megyünk síelni. Kép Ez az előnye annak, ha valaki nem kismamaKépKépKép Ezt most ki kell élvezzem, mert jövőre szerintem már vagy óriási pocakom lesz, vagy orditani fog a kölökKépKép

Végre megint net közelbenKép A melóban még véletlenül sem lépek be a babanetbe, mert könnyen rájönnének ám, hogy miketKép olvasokKép

Norka
Örülök, hogy végre kilábalod ezt a nyavalyátKép Bogira nagyon kell vigyázniKép És magadra isKép
Azzal egyetértek, hogy a családinet teljesen más, ott már tényleg szinte mindenkinek babája van. Én végigolvastam azt a topikotKép DE annyira aranyosak a csajokKép ÉS nagyon kedvesekKép

Kiskincs
Én egyet értek veled abban, amit a meddőség gyanús párok babavállalásáról írtál. Szerintem is sokkal jobban tudjuk értékelni, hogy mit jelent egy terhesség, a gyerek és a család. A környezetemben vannak olyan csajok, hogy tobb hónapig is sírtak, hogy gyerekük leszKép De ha valakinek nem stabil a partner kapcsolata, elég nehéz lehet.
Mi is 3 babát szeretnénk. Először azt hajtogattam, hogy csak kettőt, aztán a harmadikat meglátjuk..., de amióta tudok erről a PCOról, átértékelődött az egész életem, életfelfogásom, szemléletem. Azt hiszem kellett ez nekem. Talán...

Kriszta
Ezek szerint jól érzem ezt az "újraindulós" ciklust. De tényleg. A hüvelyi folyás mennyiségéről, melldiszkomfort érzésről (ezt jólmegaszontamKép). Elkezdtem mérni a hőmet, elég érdekesKép Minden reggel erre odafigyelni. De megszokom. LH tesztet nem csinálok, mert a változatosság kedvéért azt sem tudom, hogy kellKépKép Majd a következő hivatalos ciklusban azt is kipróbálom. Csak azt nem tudom, hogy a 14. vagy 29. vagy 33, vagy 42. vagy 48. cnon csináljamKépKépKép Mert ilyen sok választási lehetőségem vanKép
Ma vagyok a 48.onKép HeheKép Ez rekordKép De ilyen is kellKép

Ezt a topikot nagyon szeretem, itt még a társaság nagy része próbálkozik, de szerintem egy két éven belül ez is családinethez hasonló topik lesz. Mindenkinek kisbabaja lesz.
Ennek a topiknak az első kismamája Rambóka, aztán bejelentette Mony aztán Rejo, ha jól emlékszem a sorrendre.Kép

Januárban egy kismamánk lettKép Februárban kettőKép Úgyhogy lányok sűrgősen össze kell kapjuk magunkat a márciusi hónapbanKép Ha a növekvő tendenciát nézzük, akkor három kismamával kell gyarapodjunkKép De minimum eggyel mindenképpKép

Most így hirtelen kifogytam a mondanivalómbólKép

Cuppp Mindenkinek!Kép
Vendég
 


Na VÉGRE!

Jó reggelt lányok és egy gyönyörű hetet nektekKép
Ezen a héten megyünk síelni. Kép Ez az előnye annak, ha valaki nem kismamaKépKépKép Ezt most ki kell élvezzem, mert jövőre szerintem már vagy óriási pocakom lesz, vagy orditani fog a kölökKépKép

Végre megint net közelbenKép A melóban még véletlenül sem lépek be a babanetbe, mert könnyen rájönnének ám, hogy miketKép olvasokKép

Norka
Örülök, hogy végre kilábalod ezt a nyavalyátKép Bogira nagyon kell vigyázniKép És magadra isKép
Azzal egyetértek, hogy a családinet teljesen más, ott már tényleg szinte mindenkinek babája van. Én végigolvastam azt a topikotKép DE annyira aranyosak a csajokKép ÉS nagyon kedvesekKép

Kiskincs
Én egyet értek veled abban, amit a meddőség gyanús párok babavállalásáról írtál. Szerintem is sokkal jobban tudjuk értékelni, hogy mit jelent egy terhesség, a gyerek és a család. A környezetemben vannak olyan csajok, hogy tobb hónapig is sírtak, hogy gyerekük leszKép De ha valakinek nem stabil a partner kapcsolata, elég nehéz lehet.
Mi is 3 babát szeretnénk. Először azt hajtogattam, hogy csak kettőt, aztán a harmadikat meglátjuk..., de amióta tudok erről a PCOról, átértékelődött az egész életem, életfelfogásom, szemléletem. Azt hiszem kellett ez nekem. Talán...

Kriszta
Ezek szerint jól érzem ezt az "újraindulós" ciklust. De tényleg. A hüvelyi folyás mennyiségéről, melldiszkomfort érzésről (ezt jólmegaszontamKép). Elkezdtem mérni a hőmet, elég érdekesKép Minden reggel erre odafigyelni. De megszokom. LH tesztet nem csinálok, mert a változatosság kedvéért azt sem tudom, hogy kellKépKép Majd a következő hivatalos ciklusban azt is kipróbálom. Csak azt nem tudom, hogy a 14. vagy 29. vagy 33, vagy 42. vagy 48. cnon csináljamKépKépKép Mert ilyen sok választási lehetőségem vanKép
Ma vagyok a 48.onKép HeheKép Ez rekordKép De ilyen is kellKép

Ezt a topikot nagyon szeretem, itt még a társaság nagy része próbálkozik, de szerintem egy két éven belül ez is családinethez hasonló topik lesz. Mindenkinek kisbabaja lesz.
Ennek a topiknak az első kismamája Rambóka, aztán bejelentette Mony aztán Rejo, ha jól emlékszem a sorrendre.Kép

Januárban egy kismamánk lettKép Februárban kettőKép Úgyhogy lányok sűrgősen össze kell kapjuk magunkat a márciusi hónapbanKép Ha a növekvő tendenciát nézzük, akkor három kismamával kell gyarapodjunkKép De minimum eggyel mindenképpKép

Most így hirtelen kifogytam a mondanivalómbólKép

Cuppp Mindenkinek!Kép
Vendég
 


Ez utóbbi csak azért, hogy nyomatékosítsam a mondanivalómKépKép
Ez a francos babanet. Majdnem elszált a hsz-om. Azt hittem nem ment el és újraelküldtemKépKép
Vendég
 


Most hívtam a belgyógyászt a legutóbbi vérvételem eredményei miatt....

Megerősítette, hogy 100%, hogy PCO-m van és, hogy jól tippeltem, szóval jogos a kezelésem... (a laborok alapján), szedjem csak tovább az Adimetet és folytatnunk kell a D vitamin kúrát is. (a héten megint be kell vennem fél üveg vigantolt és a jövő héten is aztán 21-én csekkolós vérvétel). A doki azt mondta, bíztató a dologKép))))))) (gondolom a D vitamin javított a kálcium szintemen vagy hasonló)

Tök jó fej voltKép

Optimizmus rulezKép)))) Túladagolt D vitamin is rulezKép)))
csakegysokadnick
 
 


Norka
Örülök,hogy javultok!Pihenj sokat!Kép

Kavicska
Sztem én leszek az utolsó a sorban,tessék is gyorsan beelőzni!!!!
Biztos vagyok benne,amint visszamegyek dolgozni(augusztusban),az első munkanapon babás leszek(feltéve ha lesz még erőm az akcióra utánna) KépAddig meg bármi praktika hatástalan lesz.Ezt este meg is beszéltük apával.KépKépAztán meg hallgathatom a kolleginák károgásátKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta Kép

Erre igen nagy esély vanKép Majd "szégyelni" fogod, hogy megint babás vagyKép Csak akkor vallod be ha már végig rókáztad a munkahelyedKépKép

Azt hiszem az én kolleganőim is hátast dobnak majd. A főnököm kb 3 hónapja "remegő" hangon megkérdezte, hogy "csinálunk" e gyereket? Mondtam neki, hogy éppen "most" nemKép Kép De mi is szeretnénk... Sajnálom szegényt, hárman vagyunk fiatalok (értem ez alatt 30 év alatt), nagyon szeret bennünket és mind babát szeretnénkKép Az egyik lánynál már útban is vanKép Erre csak annyit tudok mondani: Ez az élet rendjeKép

Egyébként nagyon tetszik ez az optimista életszemléleted, hogy augusztusban te leszel at UTOLSÓ babásodóKép Azért az nem is lenne rossz, hogy augusztusig mindenki kismama lenne ebben a topikbanKép

Hajrá!
Valamikor ezt írtuk a ballagási kártyánkra.
"Hinni kell abban ami nincs, hogy legyen!"
Vendég
 


Kavicska
Hát igen."Most "is 4 hónapos voltam,mikor bejelentettem.KépEgyből meg is indult a susmus,hogy "jól nézünk ki vele,meg miért nem megy táppénzre,nem tudjuk kímélni stb"
Aztán ledöbbentek,hogy úgy is dolgoztam,hogy vérezgettem,ráadásul másodállásom is volt.
Végül "kihúztam "a 7. hónapig,bár mindenki csúnyán nézett rám.
Szerencsére róka koma elkerült.Jól néztem volna ki,ha Pest felé menet megállítom a buszt,mert a rókacsalád érkezikKépKépKép

Sajnos,akár kisgyermekes anyuka vki,akár várandós a munkahelyek többsége nem toleráns.Még akkor sem,ha tusják,ez az élet rendje.Mindehová a fiatal-független munkaerőt keresik,aki szakadásig dolgozik,persze jól is,és nem rinyál a szabadnapért.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta

Nem eccerű a szegény ember élete, főleg nem a szegény ember lányának az élete, ráadásul még PCOja is vanKépKépKép
De ez tényleg így van, csak a független gyermektelen karrierista munkabuzi igáslovakat szeretik a mai világban. És pasik minden mennyiségben előnyben. Mi nők... Még az egészségügyben is - ami relative biztonságos állás- ez megy az interjun. Férjnél van e? Gyerek? Mikor akar gyereket? hányat? Ugye nem képzeli, hogy egymás után bevállalja őket??? Persze vannak rendes főnökök, akik először a jegyeidet kérdik meg és a képességeidre kiváncsiak, csak utánna a család..Kép
Én látom és hallom a sebészek körében. Egymás vállát veregetikKép "Milyen csodálatos, hogy APA lettél, ja ez már a második?? Ó hát a harmadik??? Hiszen ez csodálatos, mennyi sokgyerekes APUKA." A főnök roppant büszke ífjabb kollegáira. De természetesen elvárja, hogy ha kell du túlorázzon még néhány órát, sőt ügyeletezzen is 7-8at. Majd az anyuka elvan otthon. Úgyis gyermeknevelésin van...Kép Az érintett APÁK feleségeinek főnökei közel nem így vélekednek az egészrőlKép De a békát le kell nyelni. Mert nincs akit alkalmazni...Kép
Hehe. Jó lesz Kriszta. MeglátodKép Az lesz a különbség elkövetkező terhességed és az első között, hogy most OTTHON fogsz ülniKép Most ezért fognak rosszalóan nézni rádKépKépKép De mindegyKép
Vendég
 


Kavicska
Hát,meg kell mondjam,sokszor irigylem is a férfiakat ezért!
Na de anyáink is megoldották vhogy,mi is megfogjuk oldani!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Elég sok a munka mostanában, nem érek rá netezni. Otthon meg már utálok számítógép előtt ülni, inkább pihizek, olvasok, tévézek stb. Olvasni azért szoktam néha a fórumot, de amilyen pörgősek vagytok, nehéz követni.Kép
Kereken négy hete szedem a metformint (2*850) + most egy hete kezdtem el az Agnucaston-t is. Mensi még nincs sajnos, kb. a 70. napon járok. A pattanások eltűntek a fejemről, de a hátam az még jobban kirügyezett. Kép A kezdeti fáradtság viszont elmúlt, ennek nagyon örülök, végre egy kis sportolásra is marad energiám. Az édeset nem kívánom továbbra sem, hetente max. egy süti csúszik le, csoki meg semmi. Szóval így állnak a dolgok nálam, várom türelemmel, hogy történjen valami!Kép A hőmet is elkezdtem mérni, de sokat még nem tudok kiolvasni belőle. Valaki belinkelné ide nekem a hőmérős fórum elérhetőségét?

Köszi: Espero

Kép

Képurl]
espero
 
 


Érdekes,amit az édességről írtok!Én mióta szedem a metformint állandóan a tömény édes dolgokat enném,amit azelőtt sosem.Pl. meg tudnám enni a mézet magában is akár.
Apu pont így volt.Mielőtt cukorbetegségére gyógyszert nem kapott soha nem evett semmi sütit,vagy csokit.Azóta pedig(főleg mióta insulinos)úgy kell dugdosni előle a csokitKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hát, Kavicska, tényleg irigyellek azért a síelés miatt, én ezt az idén elbuktam!KépCsak apa meg Domi ment el pár napra. nem baj, én jókat aludtam itthon KépKép

Érdekes ez a téma, amit felhoztatok, a munkahelyekkel kapcsolatban. Innen láttam, már az elején, hogy ez egy tuti suli, mikor a felvételi interjún az igazgató SEMMIT nem kérdezett erről a témáról, se azt férjnél vagyunk-e, se azt van -e gyerek, ha nincs akarunk-e. és senkitől nem kérdezte meg, pedig 7-8 fiatal csajt felvett az idén is. Az a szerencse, 5 és 2 éves gyerekei vannak, szóval megérti az ilyen helyzeteket. + ez a nagy előnye a közalkalmazotti státusznak, hogy legalább biztonságban érzi magát az ember, nem rúgják ki gyes alatt vagy után.

Viszont az egyetemen ma azért kibukott a dolog. Csinálom a doktorit, és egy árva félévem van már csak vissza, és ma halasztottam el. Eredetileg azért akartam halasztani, hogy ne stresszeljek, és összejöjjön a baba, most meg azért, hogy ne stresszeljek, és megmaradjon...A dékánhelyettes-témavezetőm bizony megmondta kerek-perec, nem kéne ezt a dolgot erőltetni, az életem többi része rendben van, máshol jól teljesítek (!!!)(lsd. gyerektéma), és abba kéne inkább hagynom a doktorit. Mert hogy most megint halasztok. Tök szarul esett. Azt nem mondtam neki, hogy a tanszék tele van 35-40 éves pasikkal, akik nem szültek gyerekeket, nem vezetnek háztartást, és MÉG MINDIG NEM DOKTORÁLTAK LE! Akkor mit akar tőlem? Nem akarom a fiúkat beelőzni...he-he Kép

Én nem vagyok olyan ügyes, mint te Norka, hogy még így nagy hassal is képes vagy csinálni! Az az igazság, kicsit elfáradtam így munka, gyerek, suli mellett, érzem vissza kell vegyek a tempóból. Norka, vigyázz, nehogy te is túlhajtsd magad!

Viszont abban igazad van Kincs és Kavics, ez a PCO teljesen átértékelte bennem is a dolgokat. Pláne hogy a fiam csak úgy becsúszott, nem is fogtam fel, hogy ez ilyen nagy érték, első volt a kutatás, a doktori. Aztán jött a PCO, és most már elsők a gyerekek, szóval nekem is "kellett" ez a diagnózis, hogy átértékeljem az életemet. Én is minimum 3 gyereket akarok, de már a negyediktől sem riadok vissza, csak nem biztos, hogy még belefér... Rájöttem, 30 év múlva senki nem fog arra emlékezni, hogy Dr. X-Y docens volt egy tanszéken, viszont a gyerekeim igencsak velem lesznek 30 év múlva, és jóval tovább fognak emlékezni rám... Szóval azóta azt mondom, hacsak nem Nobel-díj esélyes egy nő, nincs az a kutatási téma és karrier ami vetekszik egy gyerekkel.

Kavicska, azt hiszem meg fogsz bírkózni az LH-teszt jelentette kihívásokkal...Kép
ha méred a hődet, talán jobban be tudod lőni a tesztelés idejét is!

Kép

Kép
rejo
 
 


Okr, ennek biztos van valami a hátterében, csak én nem tudom, hogy mi Kép

Amíg fogigátlót szedtem, faltam az édességet minden mennyiségben, amióta abbahagytam, rá se bírok nézni, amióta terhes vagyok, egyenesen rosszul vagyok tőle!

Szia Espero!

Azért írd meg, ha meglátogatott a mikulás! Már ez is egyy eredmény, had örüljünk mi is. A hőmérős itt van a Fogamzás címszó alatt, a PCO-s téma fölött a babaneten, Okr ott is otthon van!

Kép

Kép
rejo
 
 


Én is kétpofára zabálom a csokit... ez van... (már 2*750mg-nál tartok...). Viszont reggelente még mindig émelygekKép (de ha eszek valamit, azonnal elmúlik... szóval egész nap eszekKépCsak tudnám, ki tud emellett lefogyniKép
csakegysokadnick
 
 


Csakegy ez totál hasonlít a terhességer: émelyegsz, és ha eszel elmúlik Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Kép

Szia Espero!!
Nagyon örülök, hogy "hallok" felőledKép
Tetszik, hogy te is irgalmatlanul nyeled azt a bogyót. Nekem mindig gyógyszer fóbiám volt, azért bírtam lenyelni a fogigátlót, mert olyan picike golyócska volt cukros mázzal. Erre meg itt vannak ezek a gombócnyi tabletták, NAPI 3 SZORKép De már azt variálom, hogy ahogy elfogy ez a kiszerelés rá kéne térni a 2x850 mg mert akkor mégiscsak 2 tablettát kell szedniKép Az elején amikor elkezdtem szedni, visszais öklendeztem egy párszor. Ez vagyok én.
Szóval neked sincs havid. 70.nap.... hm én 48Kép Ez a Metformin???? bekavart nekünkKép Jó lesz ez..Kép

Kriszta
Szegény apukád, nincs egy irigylésre méltó helyzetbenKép

Rejoka!

A közalkalmazotti státusz valóban nagyn "biztonságos". Múltkor mondta az egyik ismerősöm, hogy ma Mo-n a terhes kismamákat és gyesen, gyeden lévőket a törvény nem védi. Tehát fel lehet nekik mondani. Azt pontosan nem tudom, hogy ez hogy müködik, de elég rettenetes.

A doktoridat vezető dékánhelyettes úrral(?) ne foglalkozz. Csináld úgy ahogy érzed, hogy helyes. Mégiscsak anya vagy, most hordod a második kisbabád a szíved alatt. Ez mindennél fontosabb. Én úgy vagyok mostmár az egésszel, hogy ahogy elnézem a nyugdíj korhatárt kitolják vagy 65 évre. Lesz bőven időm dolgozni, fejlődni, bizonyítani. A főnököm is phd párti. Már többször megpedzette. Hát majd esetleg szakvizsga után, addig majd én is betöltöm a 35-öt és remélhetőleg meglesz az óhajtott 3 gyerek. (még 9 év)
Egy évvel ezelött (akkor még nem tudtam PCOról) eléggé pénz és karrier orientált voltam, nagy tervekkel. Ez a mai világ hibája, a túlzott emancipáltság. De amióta tudom, hogy mi a helyzet, semmivé foszlott minden. Szinte már ijesztően.Kép
És valóban, 30 év múlva (ha megérjük) bármilyen bajunk lesz, csak a családunkra, gyerekeinre számíthatunk. Ez fogja akkor is!!! nyújtani a legnagyobb boldogságot Kép Én ezt hiszemKép
Vendég
 


Aranykavics: Hát... szerintem nekem is a Metformin kavart most be a ciklusomba... de csak jó értelemben... mert szerintem most kezdenek rendbejönni a dolgaimKép (na meg ott a premens és a D vitaminKép csak még kell neki néhány ciklus, hogy letisztázódjonKép (úristen... már nem is tudom, hanyadik napon vagyok... valszeg a nagyon nagyon sokadikonKép de kezdem megszokniKép(legközelebb én is 2*850-et iratok majd fel mert macerás kettévágni az 500-as tablettákat...)

Rejo: ja... mint a terhesség... de annak legalább van értelmeKép))))

A belgyógyász is jó fej volt.. kérdezgette a telefonban, hogy vagyok, hogy bírom a tablettát stb. Rég találkoztam utoljára ilyen korrekt dokival. Kalap le előtte! Megnyugtattam, hogy jólKép

Viszont a hátam közepén!!! Kép kijött két pattanás... valamit nagyon oda kívánhattamKép
csakegysokadnick
 
 


Aranykavics: a terhes nőket védik egyébként a törvények. Terhes nőt ugyanis tilos kirúgni (védettséget élvez) ... és az is, aki lombikprogramban vesz részt. A necces rész akkor jön, amikor valaki utána vissza akar menni dolgozni.. mert akkor csak 3 hónapra kötelező visszavenni asszem...
csakegysokadnick
 
 


Igen, már dereng, hogy valahogy így mesélte az ismerősöm, de ez még így is felháborított.
Nem lehet éjszakai munkára beosztani. Ennyit még tudokKép

Rejoka!

Megérkezett a tabletta. Nagyon szépen köszönöm. Szépen írszKép
Holnaptól elkezdem szedniKép
Remélem márciusban feljutok Bpre, összehozhatunk egy találkozótKépÉn nagyon örülnék nekiKép
Vendég
 


Most olvastam:

"Vitamin D deficiency has been associated with insulin deficiency and insulin resistance. (1-3) In fact, last year it was shown that vitamin D deficiency is likely to be a major factor for the development of type one diabetes in children."

"Infertility is associated with low vitamin D(7), and PMS has been completely reversed by addition of calcium, magnesium and vitamin D."

Meg itt is találtam egy cikket:
http://ajpendo.physiology.org/cgi/content/abstract/256/4/E483

Aztán abbahagytam a keresgéléstKép(keresőszavak: D vitamin infertility)

D vitamin kúra folyt. kövKép
csakegysokadnick
 
 


szóval legutóbb rossz szavakkal keresgéltem erre... (ld. D vit&PCO és nem D vit&insulin vagy infertility)
csakegysokadnick
 
 


Lányok, itt valami nem stimmel...

ez év január 1-től az anya a gyerek 1 éves kora után, GYES megtartása MELLETT napi 8 órában is visszamehet dolgozni a munkahelyére, és a GYES fennmaradása idejéig tilos neki felmondani, azaz védettség illeti meg a gyerek 3 éves koráig. Ez friss változás.

(Magánvélemény: attól még a helyzet összességében nem javul, írtam erről cikket... de ez már másik téma, csak ha jól tudom, ez a jogszabályi háttér most.)
s_norka
 
 


norka: tehát a nő 2 helyről kapja a fizut? (ld. GYES + normál 8 órás fizu?)
csakegysokadnick
 
 


Rejo, hidd el, ha meglátogat a mikulás, ti lesztek az elsők, akiknek megírom! Kép

Aranykavics! Régebben én is nagyon nehezen nyeltem le a gyógyszereket, de már megszoktam. Nem mintha nagy gyógyszerfaló lennék, de amióta az agyammal elfogadtam, hogy ez nekem kell, a torkom is könnyebben "átengedi" a betolakodót.Kép

Egyébként én egész nap csak eszem, csakhogy nem édességet, hanem minden mást. (gyümi, zöldség, joghurt, mandula, pisztácia, sajt minden mennyiségben!) Szerintem azért is nem voltam rosszul a metformintól, mert mindig bőséges kaja közben veszem be.
Néha még az is eszembe jutott, hogy ha nem vagyok rosszul tőle, akkor biztos nem is hat!

Kép

Képurl]
espero
 
 


Norka
Igen ám,de ha uazon a munkahelyen akar vki elhelyezkedni,ahonnan GYES-en van,egy másik állásra kell őt felvenni.Itt van ám a böki!Merthogy egy állásról kétféle státuszban nem lehetsz,tehát fizetetlen szabin(ami a GYED,és GYES idejére jár),meg 8 órás munkaviszonyban.
Írhatnál egy cikket a négy -hat órás munkaviszony jogosultságáról.Mit gondolsz róla?


Egyébként az éjszakázásról csak annyit ,elmúltam jóval 20 hetes,mikor még mindig éjszakáztam.(a 20.hétig lehet)Mellesleg a nappalos sokkal rosszabb.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Espero... nekem meg mostanában semmi kedvem húst enni... na jó, korábban se voltam nagy húsevő, de legutóbb még a halat se bírtam legyűrni... én mostanában állandóan zöldséget ennék... de ez szerintem leginkább a téllel magyarázható... (ld. iszonyatos zöldséghiányom van és emiatt nem bírom a nehéz kajákat)... a csoki meg azért, mert csokoholik vagyokKép))))))

(viszont olyan álmos vagyok... fuhhh... haza akarok menni és aludni...)

Remélem, 1-2 hét és hozzászokik a szervezetem a metforminhoz...
csakegysokadnick
 
 


Csakegy
Én terhességem elején voltam nagy zöldség-,és gyümölcszabáló.Az egy napi adagomra azt hitte a zöldséges,egy hétre előre vásárolok.Kép

Rejo
Ha engem most véletlenül felvesznek fősulira,és ezt kiszagolják a melóhelyen,lesz ám duzzogás,meg furkálás.
Nem kell senkivel foglalkozni,csak a te ,és a családod érdekeit tartsd szemelőtt.A többi kit érdekel?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: de én nem vagyok terhesKép Csak metformint szedek... tudom, kísérteties a hasonlóság a két cuccos tünetei között, de az egyiké 2 hét alatt elmúlik... remélemKép))))) (ld. szex nélkül tényleg nem megyKép és nekem is a 30. nap tűnik sanszosnak a PÉ-re, akkoriban meg minden volt, csak action nemKép

Ui: ma volt egy jó poén...jöttek az osztrák üzletfelek és hoztak nekem 2 zacskó biorépátKép Azért, mert ahányszor odamentünk tárgyalni, én utána elrohantam és bevásároltam biorépábólKép (ld. ott sokkal jobb minőségű és finomabb biorépát kapni, mint itthon)... és most megjelentek 2 zsákkalKép sejthetitek, mekkora röhögés volt, amikor a többi osztrák meglátta a répákatKép)))
csakegysokadnick
 
 


"A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet
a gyermek egyéves koráig nem folytathat (2004-ben még a gyermek másfél éves koráig nem dolgozhatott a szülő), kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját;
a gyermek egyéves kora után 2006-ban már időkorlátozás nélkül folytathat (2005. végéig a napi 4 órát meg nem haladó időtartamban vagy, ha a munkavégzés az otthonában történt, időkorlátozás nélkül folytathatott) ."

Okr, a témában tőlem ennyire futotta, a finomságokba nem mentem bele, mert nem vagyok munkajogász, sem HR-es, a részmunka-idő érvelése mellett:

- Figyelő (2005 november 13)
- Maxima (2006 január 24)
- CvCentrum http://www.cvcentrum.hu/career.php?menu=2&lastmenu=69&text_id=644
és http://www.cvcentrum.hu/career.php?menu=2&lastmenu=69&text_id=647
s_norka
 
 


vettem ma a piacon tulipánt meg fréziát meg jácintot, hogy jó kedvem legyen.

Csajok, segítsetek, aki tud. Ma barnáztam, csak egyszer és elég világos volt, de ott volt az alsóneműn. Be vagyok szarva, aludtam is az előbb egyet. Duphaston (sárgatesthormon)mellett még
normális a barnázás?? Remélem nem valami baj, nem azt jelzi, el fog menni a babó.(már elővettem az utónévkönyvet Kép

Espero, én is zabálom a mandulát két pofára, napi egy zacskó. Asszem cink van benne.

csakegy, tudod mennyi a gyes?? 24 000 Ft/hó. Ezt én nem nevezném két fizetésnek...a havi pelenkaadagjára nem elég a gyerkőcnek...

kavics, én nagyon benne lennék egy taliban...Kép

A munkahelyeken meg jogszabály ide vagy oda, kismamásan, babásan nagyon nehéz ma Mo.-on. Kőkorszaki szinten vagyunk ezt illetően. 4 órás munkák ! Kép Az kéne, de majd talán a lányaink...

Kép

Kép
rejo
 
 


Egyébként, Okr, ez biztos, hogy így van? Mármint ha GYES-t kap, akkor ugyanabba az állásba nem mehet vissza, csak egy másikba? Én nem így tudom... az állam pont ez mondta (és erősen kampányízű is), hogy megadják a választás szabadságát a kismamáknak, és ezzel kívánják ösztökélni őket, hogy a gyerekvállalás ne feltétlenül vagy-vagy választást jelentsen (GYED otthon másfél évig, ami még mindig kis pénz), vagy meló (gyerek után semmi), hanem járjon egyszerre a kettő (GYED helyett csak a GYES), és abból a pénzből a gyermekfelügyelet is finanszírozható... nem vitatkozni akarok, csak szép lenne, ha kiderülne, hogy csupa hülyeséget írtam a témában, de már akkor nyilván szóltak volna...
s_norka
 
 


Norka
Az első két cikket még keresem,de utolsó kettőt elolvastam.
Szívemből szólt,és nekem ez elég fájó pontom.Teljesen elkeseredem,ha eszembe jut,augusztustól munka(persze várom is ),és a gyereknek nincs bölcsis hely,én meg 6-18 18-6 dolgozom.Mi lesz így velünk?
Persze gondolhattam volna erre,mielőtt gyereket vállaltam.Mondhatnánk,de ez nem észérvekkel működő dolog,ha úgy működne,valóban nem szültem volna.Hiszen azt,hogy ne legyen gyereke az embernek,tudjuk,nagyon egyszerű megcsinálni.Minden este egy kis cukormázas tabletta,és kész.
Én ezt szeretném együtt gyerek is,munka is.Mindkettőre szükségem van.Sokat akarok ugye?

Na,nyűgi befejezve.Mikor elküldöm már meg fogom bánni,hogy leírtam.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr, ez minden gyermeket vállaló nő nagy problémája.... a Maxima írásban négy diplomás, jó munkaerő-piaci adottságú, fiatal anyuka nyilatkozott nekem, ebből egynek sikerült összehangolni a dolgokat... no comment. Kép Én többek között ezért is jöttem el egy multitól másfél évvel ezelőtt. Ott még lombikozni se tudtam volna, törvényi védettség ide vagy oda.

Bocs többiektől az OFF-ért!
s_norka
 
 


Hahó!

Látom érdekesnek bizonyul az OFF!

Kriszta!
Az a 20. hét nem igaz.
Itt a környezetemben a doki lányok ahogy teherbe estek kiléptek az ügyeletből. A kórházban a jogi képviselő azt mondta, hogy attól a perctől kezdve, hogy kiderült a terhesség nincs joga a munkáltatónak ügyeleteztetni. Sem műtőbe betenni (röntgen sugárzás, altató gáz stb) altatni, pl ha altató orvos, vagy asszisztens, vagy éppen sebész, műtősnő vagy nővér az illető. Úgyhogy veled kitoltak. De az is lehet, hogy ez nem rég változott meg, de már tavaly így volt.
Egyébként ne foglalkozz, hogy kiszagolják vagy sem a fősulit. A te életed.Kép Hadd irigykedjenekKép

Norka
ez jó amiket írsz. Tudjuk mire számítsunk. Kép Szerintem ugyanott dolgozhatsz a Gyes mellett. Szerintem ennek pont ez a lényege. A Gyes az állam adja. Nem???? Akkor az nem a munkáltatót terheli. Így örül ha ott vagy. Annak kevésbé, hogy a gyerek állandóan beteg.Kép

Rejo:
Ma beveszem az első PremenstKép Összehozzuk azt a találkát. Amikor aktuális lesz a felmenetelem, azelőtt időben szólokKép

Cs. Nicki
Az a biorépás történet..... Nagyon mókásKép

Érdekes én eddig meg bírtam enni egy egész adag kinai kaját, levest és második fogást. Most amióta szedem a Metformint egy fél adag is elégKépKép Ezt nem értemKép De azért bepofáztam egy csokiöntetes fagyit is. Biztos ami biztos alapon. Nehogy lezuhanjon a VC szintemKépKépKép
Vendég
 


kínai kaja... csípős-savanyú leves... ajjaj... csorog a nyálam... de én olyat nem eszek többéKép (mármint a levest...) tele van nátrium glutamáttal azt pedig letiltottam magamnakKép (viszont van a frigóban egy csomó cukkíni... asszem ma este jól meggrillezem őketKép
csakegysokadnick
 
 


Nicki! Kép Nátrium-micsodával van tele az a finom leves??? Jaj, ha ezt a szegény kínai elolvassa... Kép
Pfu, azért ne tiltsd le magad az élet élvezetéről ilyen szinten... Kép

Kavicska, szerintem is az állam adja a GYES-t, belegondoltam... hiszen a nagyszülő is kaphat ilyet, ha az anya visszamegy dolgozni, de az nyilván nem munkahely után kapja, hiszen már sok esetben nyugdíjas, hanem az unokája nyomán. Sőt, ugye alanyi jogon is jár a GYES, annak is, aki soha nem dolgozott vagy munkanélküliként szült.
s_norka
 
 


Cs. Nicki!!
Az az. Jól beszélsz. Savanyú csípős leves és influenzás csirke szecsuáni módra, pirított tészta zöldséggel. Aztán egy pohár "lájtos" cola . Utánna egy csokiöntetes fagyi. És csodálkozom, hogy kivagyok az evéstől???KépKépKép
Vendég
 


Aranykavics
Mivel engem érint a GYES ügy megkérdeztem egy TB szakértőt.Õ mondta ezt.
Az éjszakázás nem volt kitolás,a nappalom meló sokkal nehezebb,ráadásul a pénz is több az éjszakás után.Egyedüli gáz,hogy egyedül vagyok,de hát nagy pocakkal nappalosban is voltam egyedül(utóbbi a kitolás sőtt egyenesen kib....s)

Csípőslevest én sosem szerettemKépA csokiöntetes fagyi jöhet.

Csakegy
A répát sem szeretem,de Ada odáig van érte!Kép

Norka
Tudom én,hogy sok nő problémája ez!Sajnos!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka: érzem, hogy nem jó nekem... állandóan szédülök utála és azonnal melegem lesz jó ideig... valszeg túlérzékeny vagyok rá... (van ilyen sajna...)(viszont jó az ízeKép))
csakegysokadnick
 
 


Nicki!

Na glutamát, Na benzoát mezei tartósítószerekKép Nem iszom, nem kávézom, nem dohányzom, nem drogozom (leszámítva a Metformint és a folsavat), nem pasizok, csak a párom, nem használok édesítőszert, inkább cukrot. Hát valami kell......

Norka. Igazad van. Az állam bácsi adja.Kép
Vendég
 


Aranykavics... hát én mindkettőt kerülömKép Ha tehetem... (bár amióta Metformint szedek, furcsa mód vonzódok a szemét kajákhoz... és valahogy ellenállni sem tudok nekikKép)))))

(édesítőszert én sem használok... azzal semmit sem tudna kezdeni a szervezetemKép Mézet viszont annál inkábbKép
csakegysokadnick
 
 


Bocs! Kriszta!
Akkor fogalmam sincs. Valószínű ahány szakértő annyi félét mond! Kép Ez nem meglepőKép
Vendég
 


ja... én viszont kávézni szoktam... egyszerűen szeretemKép de csak a capuccinot... a sima mezei kávét nem bírom meginniKép
csakegysokadnick
 
 


Cs. Nicki!
Manapság ezzel van tele szinte minden kaja. "szemét " kaja: természetazonos aroma, ízfokozó, mesterséges színezék, állományjavitó, Na benzoát, vagy glutamát, E betükKép Talán ettől van olyan jó íze mindennekKép
Vendég
 


Hát... akkor valszeg éhenhalnál nálunkKép Itthon nincs se konzerv, se készkaja, se cukorKép (OK, mirelit az van...)Nálam a melóhelyi kajálda az ami lerontja az összhatástKép(na meg a túrórudiKép
csakegysokadnick
 
 


Kavicska
Hát nem meglepő az biztos.Pl. én megkérdeztem a munkahelyemen ,érdemes-e minél tovább dolgozni,a GYED miatt.Azt mondták nem-nem menjek nyugodtan táppénzre,mert a szülés előtti év átlaga számít.
Nos ez részben igaz is volt.A TGYÁ-t valóban abból számították,de mivel augusztusban szültem,a GYED-t nem 2004-től,hanem 2005-től folyósították,következésképp a 2004 évi átlagból számoltak.
Értitek?Mert én anno nem értettem,de szerencsére sokáig dolgoztam,és még így sem kapom a maximum GYED-t.

Csakegy
Napi sok kávét iszom!Az tart életben!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hát én a max-ot kapnám valszeg, de a lakáshitel + diákhitel + a hitel miatti kötelező biztosítások stb. miatt így is éhenhalunk majd, ha jön a baba (ld. a férjem kevesebbet keres nálam... de csap épp annyival, amennyi miatt még meg sem fordul az ember fejében, hogy ő maradjon itthon)... és eddig is mindkettőnk fizetése kellett az életben maradáshoz... VISZONT: szerintem egy gyereknek 2 éves koráig az anyja mellett lenne a helye... így marad az éhenhalás...
csakegysokadnick
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: