Új privát üzeneted érkezett!

Betsy!


Nagggyon-nagggyon szépen köszönöm! Én is így gondoltam valahogy, csak kellett a megerősítés!

Pusssz

Kép
Kép
zsebi30*
 
 


Sziasztok!

Szia Pocócska!

Tényleg vegyél vissza a tempóból mert hát hiába vagyunk modern nők akik nem hagyhatják el magukat(mert hát milyen az),de mégis csak egy aprócska csodát hordunk a szívünk alatt és erre nagyon kell vigyázni.
November még messze van,még csak most jön a java arra is kell az erő nem is akármilyen.....

Én már dolgozom,de valami nem klappol,mert még kicsit köhögök és akkor meg fáj az egész oldalam,hát majd meglátjuk mi lesz!


Dera,Marica,Pocócska és Drága segítőm Betsy!!!! :lol:

Kívánok nektek nagyon boldog nyugott babavárást és még boldogabb babázást ha megszületnek a baby-k!
Mivel én most nem várok babát és (sajna) mostanában nem is fogok úgy gondolom nincs keresnivalóm itt,mindig fájó szívvel olvasom,hogy kinek mekkora a pocija ki mikor megy uh-ra.Érdekes mert bűntudatom van,hogy mégsem jöhet nálunk a tesó,pedig pont az ő érdekében halasztunk.Marica a támponttom mert ott tényleg nagy lány a legidősebb testvér tehát nem vagyunk elkésve!!! :roll:

Figyellek majd titeket talán írok is,mert már hozzánötettek a mindennapjaimhoz. Amikor már túl vagytok az első szülinapokon és ha még itt vagytok a topikban majd,jelzek,hogy nálunk is jön a gólya!

Betsy!
Ha majd aktuális lesz és lesz időd,megcsinálod újra a Jónás naptárt nekem?

Mindenkinek sok-sok puszit küldök!!!! :cry:

szilvi78
szilvi06
 
 


Megpróbáltam egy szép emailt küldeni nektek,de lehet nem ment el, jeleztek ha megvan?
Pocócska!
Neked nem tudok küldeni email cim hiányában,bocsi,pedig nagyon szép az üzi! :(

szilvi78
szilvi06
 
 

 
 

Pocócska!
Akkor 4 héttel előbb fogsz szülni, mint én :) Én jövő hét csütörtökön megyek a 12 hetes szűrésre, és hamarosan megejtünk egy 4D-s UH-ot is ;)

Szilvi!
Köszi a jókívánságokat! Azért ha van kedved, néha írjál ám! Szólj bármikor, amikro számolni kell Jónás napokat, nem áll semmiből :) Vigyázz Magadra, puszi a fiúknak! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Már elég régen írtam ide, de semmi érdekes nem történt.
Viszont tegnap voltam uh-n, és egy kicsit felzaklatott.
Én már azt hittem, hogy 6+1vagyok, így arra vártam, hogy már szívhang is lesz. E helyett "csak" egy 17 x 20 mm petezsákot és egy 4 x 4 mm szikhólyagot talált a doki. Azaz csak 5 hetes vagyok. Ez érdekes, mert már 2 hete pozitívat teszteltem. Vagy már ennyire érzékenyek a tesztek??
Azért remélem minden rendben lesz, de a véleményetekre kíváncsi vagyok!!!!

Szóval nemhogy Jónás baba (ápr.17) lenne, de még csak nem is félidőben (ápr.25) fogant, hanem később. De mindez nem gond, csak rendben legyen.

Marica

Kép

Kép
mariann69
 
 


Marica!
A tesztek egyrészt nagyon érzékenyek, másrészt ha nem 28 napos a ciklusod, akkor nem lehetett középidőben a peteérés. De ne izgulj, nekem 30 napos volt a ciklusom(legutóbb 34), és amikor mentem először UH-ra, akkor 1 héttel 1 nappal kisebb volt a picikénk, nem volt szívhang, és csak a petezsákot lehetett látni (hüvelyi UH-val). Viszont mikor 3 hétre rá mentem, akkor már nem 8 nap, hanem csak 3 nap volt az eltérés, ami reális is. Majd meglátod, a következő UH-ra behozza a lemaradást a Ti picikétek is, ha meg nem, az sem baj, mert pl. nekem Petinél 2 héttel kisebb volt végig Uh szerint, és a 42.hétre is született. Az a lényeg, hogy jó helyen van, és még ott is marad 8 hónapig :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi :D
Köszönöm szépen, hogy megelőlegezted nekem a babát, de még sajna nekem nincs pocaklakóm. :D
Ha úgy gondolod, hogy nem akarsz Jónás napozni, attól még a ...már megint megjött... topikba szívesen várunk. Csatlakozz hozzánk, ha van kedved.

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


Szia Dera!
Bocs nem tudom miért gondoltam,hogy kismama vagy,de ez legyen a legnagyobb bűnöm :twisted:
Megnézem a topikot,köszike!!!

szilvi78
szilvi06
 
 


Dera!
A három topik közül melyikben vagy?Ott is Dera néven futsz?

szilvi78
szilvi06
 
 


Sziasztok!

Szilvi :D
...ma megint megjött...-be szoktam írni, ott is dera vagyok.

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


Szilvi!

Nem is vettem észre, hogy az e-mail címem nem látszik, úgyhogy most feltettem, így küldd át légyszi nekem is az e-mailt!!!!!!
Ha Te nem tudod, átküldenétek csajok nekem?

Köszi

Mi jól vagyunk, szépen növekszünk. Mintha ma 2x is megmozdult volna.

Puszi
pocócska
 
 


Sziasztok! Bocsika, hogy ide pofátlankodom. Csak szeretnék valamit leírni ide, hogy aki hitetlenkedik abban, hogy a hold állása hatással lehet a baba nemére, egy kicsit megtörjön. :lol:

Megnéztem egy pár babásgörbét, ahol már megszülettet a baba, vagy már tudni a nemét. Valahogy hittem is meg nem is ebben a dologban, de most már egyre jobban kezdek hinni benne.
Képzeljétek 9 görbét néztem + tudom, hogy a Bence mikor fogant és megnéztem, hogy akkor milyen jegyben állt a hold! A Bence tuti fiús jegyben fogant, a 9 görbéből pedig 8 is abban a jegyben amilyen neműek lettek/lesznek a babák, illetve 1 görbe volt, ahol éppen váltott a hold lányosból-fiús jegybe és fiú született, de itt lehet, hogy már a váltás után fogant meg a bébi, és akkor itt is tuti a baba neme. Azért ezekből a görbékből elég jól látszik, hogy mikor foganhatott a baba 1-2 nap eltéréssel, de ezeket a napokat is megnéztem.
Annyira furcsa ez az egész, mert tényleg volt olyan, ahol a biológia csődött mondott, mert csak egyszer volt akció a hónapban, és éppen a pé napján és mégis kislány fogant

Lehet, hogy mégis van ebben valami? Én egyre jobban kezdek hinni benne, amit régen csak hókusz-pókusznak tartottam.

Lehet ennyi véletlen?????
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Ki írt az email címemre?Ha innen valaki légyszi írj ujra mert a férjem kitörölte véletlen és csak azt láttam,hogy valami cím van ott!!!!

Pocócska!
Két emailt is küldttem jelezz ha megkaptat! Ok?


Dera,Marica,Betsy!

Nektek átment az üzi?Hogy vagytok?Tegyetek fel pocakos képet magatoról had irigykedjem egy kicsit!

szilvi78
szilvi06
 
 


Na jól elütöttem a "megkaptaD" szót!

szilvi78
szilvi06
 
 


Little!
Örülök, hogy ezt leírtad, remélem, én is növelhetem majd a pozitív pédákat a saját pédámmal ;) Én is visszanéztem pár embert, akik tutira tudták a fogamzás napját, és náluk is egyezett. Sőt, a gyerkőcök születési idejét is megnéztem, és akkor is pont olyan öv volt, amilyen nemű lett a gyerek :)

Szilvi!
Én nem kaptam Tőled semmit. Átküldöd mégegyszer?
Vendég
 


Sziasztok!

Nemrég értem haza az UH-ról, CRL=55,2mm BPD=20,5mm NT=2mm A csontok szépen végigkövethetők, az andexumok vetületében kóros elváltozás nem látható, tehát mindent rendben talált a doki. AFP-re június 25-én kell mennem. Most megint 1 nappal nagyobb a picikénk, mint a múltkori UH szerint. Tehát már csak 2 nap az eltérés a mensi szerinti hetek és az UH szerint. :lol:
Vendég
 


Szia Betsy!
Mégegyszer megpróbálom.A címe:Ajándék a másiknak meg:Marcipánbaby-k

Puszi

Most pont akkora a babád mint nekem a Dávid volt ennyi idősen! :wink:

szilvi78
szilvi06
 
 


Szilvi!
Várom :) Dávid mennyivel is született? Bár nem valószínű, hogy egyforma ütemben növekednek, de azért kíváncsi vagyok.
Vendég
 


Betsy!
10*10-es Apgar-ral a 39.héten,3690g 58cm szép formás volt és érdekes.de a Gergővel is 20 kg híztam Dávidnál a szülőágyon maradt 16 kg az orvos is alig hitte el(hát még én) a Gergőnél csak 4 kg és ő kissebb is volt 3120g 53cm 10*10 Apgar

Pontossan hány hetes is vagy?Majd leírom hogy növekedzek ha gondolod!


Marica!

Megint eltüntél,mi an veled?

szilvi78
szilvi06
 
 


Szia Dera! :lol:
Itt is megerősittem,:igen én küldtem az emailt,amit tőled kaptam az már meg volt,de most megint elérzékenyültem rajta!
Ha lesz még jó üzi tovább küldöm, ok?

szilvi78
szilvi06
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Megkaptam a maileket, köszi szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szépek nagyon!

Betsy!

Szépen fejlődik a kicsikétek! Én majd jún.5-én megyek AFP-re. Az NT mérete is tökéletes!!!
Egészséges fejlődést Nektek!

Pocócska
pocócska
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk.
Voltunk ma 4D-s Uh-n Pesten. Végigtáncolta a picikénk az Uh-ot, meg huzogatta a köldökzsinórt, illetve szopizta az ujját. 59grammos, és bár nem voltunk benne biztosak, hogy megkérdezzük e a nemét, de amikor a hasamra rakta a szerkentyűt a dokinő, azonnal mondta, hogy KISFIÚ!!!! Úgyhogy nekünk nem jött be a Jónás módszer.. De nagyon örülünk, hogy minden rendben, nagyon jó volt őt látni. Rakok fel pár képet.


Kép Kép Kép
Vendég
 


Szia Betsy!

Soha nem gondoltam volna,hogy pont neked nem jön be a Jónás,de igazából tényleg az a legfontosabb.hogy minden jó legyen!Én mint két fiús anya 100%-ra mondom sokszor majd meghalunk a nevetéstől.hogy a srácok mit művelnek a kamera lóghatna a kezünkben non-stop!

A képek nagyon szépek ilyent még sosem láttam!(Sajna a mienkét nagyon elszúrta a doki és képes volt elkérni a pénzt)
Puszi

szilvi78
szilvi06
 
 


Szilvi!
Az az igazság, én sem gondoltam volna, hogy nem jön be. 100%-ra biztos voltam benne, hogy kislány lesz, mert akármikor is volt a fogamzás (és Uh szerint tutira tudom), mindig kislányos övben volt. Lehet, hogy a férjemnek nincsenek is x-spermái? :) A családot nem lepte meg, hisz férjem családjában csak fiúk születnek, és ezt tényleg szó szerint értsd, egyetlen egy lány sincs, a vele egykorúak is mind fiúk, az ő gyerekeik is, a mieink is.. :) Úgyhogy szoktatom magam a gondolathoz, hogy 3 férfi fog körülrajongani (vagy én őket?) :lol:
Remélem, Nektek összejön. Ezek után már senkinek nem merek számolgatni lányos napokat :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én nem ebben a topic-ban szoktam beszélgetni, de most benéztem ide is. Egy kérdésem van a Jónás naptárral kapcsolatosan:

Egy korábbi kedves hozzászóló pontosan leírta, hogyan kell elkészíteni, meg is csináltam. Egy gond van csak vele: nekem minden termékeny napom a mensim időpontjában van. Ez hogyan lehetséges?????

Köszi, ha válaszoltok :)
judy-t
 
 


Szia Betsy!
Örülök, hogy minden rendben volt az UH-n. És ne csüggedj el a piciny fiucska miatt sem. Én sem voltam csalódott, mikor a 3.-nál is azt mondták, hogy lány. Azóta sokan azt mondják, higgyem el ennél jobb nem is lehetett volna... És ahogy elnézem őket, mikor együtt vannak, olyan jó érzés, hogy most is megértik egymást, és remélhetőleg nagynak is mindig tudnak egymáshoz fordulni majd, ha velem nem akarnak megbeszélni valamit. Azért más nagy korban már egy fiú-lány testvérkapcsolat. Sajna ritka az, mikor szoros a kötődés egymáshoz. Én már megszoktam, hogy így neveznek: a három lányos anyuka.
Egy kicsit én csalódtam, hogy neked sem jött be a számítás, akiben annyira bíztam. No de majd a harmadik!

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Még egy hír, amit megakarok osztani mindenkivel:
Az óvoda ajtajára a következő papír lett kiírva: az alábbi gyermekek nyertek felvételt Kerekes Bettina

A két picim pont egymással szembeni csoportban lesz.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Betsy!
Nagyon szuperek a képek, én nem is gondoltam volna, hogy a 12. héten már meg tudják állapítani a baba bemét, ráadásul ilyen biztosan. Szívből gratulálok! Igaz, hogy nem kislány lesz, akire annyira vágytál, de biztosan ugyanakkora nagy boldogságot fog hozni az életetekbe egy kisfiúcska is!
Nálunk még semmi fejlemény, de így a 6. sikertelen hónap után nekem aztán már tényleg teljesen mindegy a neme, csak sikerülne már! A lányos napokat, amiket kiszámoltál nekem, nagyjából betartottuk eddig, de becsúszott 1-2 fiús nap is.
Még egyszer sok boldogságot és egészséget kívánok!
Majd jelentkezem, ha lesz valami hírem!
Üdv.: Évi
bencimama
 
 


Szia Betsykém!

Már most nagyon helyes ez a baba nem számit mi van a lába között!!Én most mellőztem az írkálást de azért mert a drága Szabolcskám tegnap elballagott az ovibol.Már a suliba is beirattam a Bencust meg az oviba már csak nekem kell valami tuti állás bár mostanába utána jártam nem nagyon kapkodnak vámügyintéző után.Lehet hogy most kéne bevállalnom a harmadik babát bár nem rajtam mulik hanem apucin, főleg.Meg most én se tudom higgyek-e eddig egy pillanatig se kételkedtem,de most?Pedig tudom hogy 5 fiunak is tudnék őrülni annyira tudnak ragaszkodni és szeretni és
csak ez számít!!!!!

SOK Puszi a fiuknak is!

Henus
henus
 
 


Szia Henus!

Örülök hogy végre hallattál magadról!

Szabolcs már ilyen nagy fiú? :lol: :lol: :lol:
Apát próbáld meg megpuhítani picit, talán bejön a lány!!!! 8) 8) :lol: :lol:
Vendég
 


Kép

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogy kell értelmezni ezeket a jeleket?

Plíííííííííííízzz... :oops:



vicky79
 
 


Sziasztok!

Betsy!

Tündéri a babád!!!!! Ne csüggedj, hogy kisfiú, azok imádják ám az anyjukat!!!!!!!!!!! Persze a kislányok is, de a fiúk valahogy máshogy. Ezt olyantól tudom, akinek egy kislánya volt, amikor megszületett a kisfia. Mindig lánypárti volt, de, amikor megszületett a fia, már lassan három éve, mondja, hogy a kisfiúk szinte szerelemmel szeretik az anyjukat. Sokkal másként, mint a lányok!!!!! Jajjjj, már én is alig várom, hogy mi is menjünk a 4d-re!!! Kíváncsiak vagyunk, hogy az én pocakomban ki lakik. Talán fiú? :wink:
Így a névvel mi lesz???? Van már a Petra helyett 5let? Mert ugye a Peti foglalt.... :lol: Nekünk még nincs......
Mi majd két hét múlva megyünk hagyományos uh-ra, 4d-re pedig június végén. Nagyon várjuk!!!!!!!!!


Vicky!

Elég kicsi a kép, alig látom, nekem pedig jó szemem van. Kettő is. :lol: (kiskoromban valakinek így válaszoltam, mikor mondta, hogy milyen jó szemem van. Mondtam: igen, van ám, kettő is - jah, mintha másnak egy lenne......)

Nos, úgy kell értelmezni, hogy amikor vannak a pirossal jelölt napok, akkor vannak a fogamzóképes napok, az utolsó napra kell odaérni az apa katonáinak a petesejthez. Ahol vannak a jelek, azok jelölik a gyermek nemét nagy valószínűséggel, ahol pedig nincs, azokon a napokon nem biztos a neme.
Remcsi segítettem.

Henus!

Sok sikert apa puhításához! :wink:
Mindenképp a vám területén szeretnél dolgozni?

Judy-t!

Az úgy lehet, hogy a mensijeid napján áll úgy a hold, amikor megszülettél. Mert e módszer azt mondja, hogy akkor is termékeny az ember, amikor úgy áll a hold, mint amikor megszületett. Ez nemcsak nőkre érvényes, hanem a férfiakra is, de ezt kevesen tudják, mert a nőknél látványos ez a kérdéskör.

Kellemes 7végét!

Pocócska
pocócska
 
 


Sziasztok!

Betsy!

Látod milyen sokan drukkolnak neked! :lol: Úgylátszik másnál is bejött amit írtam,hogy a fiúk szerelmesek belénk!Semmi okunk panaszra HÁROM férfi is bomlik utánunk egyszerre égész életünkben.kell ennél több!!!!(na jó, a harmadik:lány,az lenne a hab a tortán)

Te már halottál a férfi Jónásról?


Pocócska!

Hogy van ez a férfi dolog?Ugyan úgy kiszámolható mint a női?Ha meg pld.nála is lányos öv van meg nálam is akkor még tutibb a baba?ÍRJ!!!! :roll:

szilvi78
szilvi06
 
 


pocócska: köszi, de sajnos nem tudtam nagyobba feltenni a képet.

Vannak benne sárga és fekete pöttyök. Azok mit jelentenek? Melyik a lány és melyik a fiú? És amikor ezek nem esnek egybe a pirosakkal? Mi nem a nemre megyünk, csak a babóra, de azért jó tudni.

Előre is köszi.



vicky79
 
 


Vicky!

a sárga és a fekete pöttyökkel nem kell törődni, mert az azt mutatja, hogy szerinte mikor van peteérés és mensi, de ez nem biztos, hogy egybeesik a valósággal. A lényeg az, hogy akkor legyetek együtt a pároddal, amikor a piros vízszintes vonal jelzni, hogy odaérjenek a hímivarsejtek a Jónás napra, amit a függőles vonal jelöl.


A fiú és a lány jeleket nem tudom ide berajzolni, de ha jól látom a május hónapotok fiú volt, a június lány. Ahol nincs jel, bármilyen nemű gyermek foganhat. Júniusban 10-e körül próbálkozzatok nyugodtan, akkor valszeg lány lesz. (85%)

Egyébént nekem a babám akkor fogant, amikor a peteérés elmúlt (legalábbis a tankönyvek szerint), illetve a Jónás napom is. Bár, valaminek lenni kellett, ha itt nő most a pocakomban a drágám. Mensi előtt kb. 9-10 nappal fogant. Nekem 30-33 napos ciklusaim voltak.

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php oldalon is meg lehet nézni, ott is írják a nemét, illetve még egyéb kiegészítő infókat is lehet olvasni, bár angolul van az egész. Ha nem érted, szivesen elmondom, hogy mi van leírva. Lényeg, hogy itt meg kell adnod a születési dátumod, időpontját, időzónát (GMT+óra). Kiírja a jónás napjaid a kért időponttól kezdődően. Megadja az óra-percet is, hogy mikorra kell ottlenni a katonáknak. Érdemes megnézni, mert pl. a rizikófaktorokról is ír.

Ja, a jónás módszer egészségeseknél alkalmazható, mert ha pl. a el van záródva a petevezeték, a módszer nem működik. Logikusan.

Szilvi!

Nem tudok sokkal részletesebbet, mert ha jól emlékszem nem igazán volt sokkal több a cikkben erről, de most sajna időm sincs megkeresni, mert még hoztam haza munkát, és meg kell csinálnom. Bár nemsok van hátra belőle, de mára nem ígérem, hogy előkeresem a neten a cikket.
Ha jól emlékszem ezt a fenti honlapról egy linkkel értem el, de nem vagyok biztos benne.


Pussz
pocócska
 
 


Szilvi!

megtaláltam!!! Nem hagyott nyugodni a kérdés. :)

itt van:


"She also found that the moment of Lunar Conception can be important for men also, because their sperm count increases at such a moment greatly."

A fenti honlapon van, azon a címen, amit beírtam az előbb.
Szóval, ennek lényege, hogy a férfiak spermaszáma is megnövekszik akkor, amikor a hold úgy áll, mint amikor megszületett. Ezt egy Francesca Naish nevű hölgy véli, aki írt egy könyvet, 1989-ben jelent meg, A Hold ciklusa. Bevezetés a természetes és asztrológiai fogamzás kontorllba a címe. Azt tapasztalta, hogy aki pszichoterápiát vagy önszuggessziót gyakorol, az a peteérést el tudja tolni jónás naphoz, amikoris extrém magas a megtermékenyülés esélye. S azt is találta, hogy a férfiaknál is fontos lehet ez a koncepció, de ezt már leírtam.

Ennyi van erről.
pocócska
 
 


pocócska: Köszi, de nekünk a neme nem számít, mi babóra gyúrunk. A petevezetőim jók, de a hormonjaim nem, úgyhogy majd kezelést fogok kapni, ezt csak kíváncsiságból csináltam meg.



vicky79
 
 


Vicky!

próbálkozzatok azért mindenképp a jónás napokon, illetve előtte 2-3 nappal!!!!
Milyen kezelést kapsz majd?
pocócska
 
 


pocócska: PCOS-em van, erre szedem a merckformint és clostys kezelés előtt állok.



vicky79
 
 


Pocócska!
Kösz az infót,utánna nézek ha lesz ídőm! :lol:

szilvi78
szilvi06
 
 


Vicky!

úúúú......... Nem túl jó hír, de azért ne kenődj el!!!!! Drukkolok, hogy sikerüljön!!!!! Mikor indul a closty-s kezelés?????

Szilvi!

ok!!!! :lol: Én csak ennyit találtam a férfi jónásról, de megmondom őszintén, ebbe nem is mélyedtem bele. Erre is ugye véletlenül leltem.

Betsy!
Hogy vagytok???



Mi ma voltunk AFP-n, kb. két hét múlva lesz meg az eredménye, a védőnő kapja meg. Remcsi ok minden.
jövő pénteken megyünk uh-ra!!!! Jajjjj, de várjuk!!!
Jujjjjjjjj, mintha most megmozdult volna a baba is, mintha ő is ujjongott volna ezen!!! De édes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A kis drágánk!!!!! annyira szeretjük!!!!!

Pussz mindenkinek
pocócska
 
 


pocócska: Már csak apát kell elküldenem andrológiára, hogy kizárjuk, van-e esetleg nála is baj. A PCOS lányok ugyan azt mondják, hogy még várjak egy kicsit, mert a gyógyszernek be kellene állítani a ciklusomat, de én elég türelmetlen vagyok, úgyhogy a nyaralás után kb. július eleje körül megyek a nődokihoz. Aztán meg majd meglátjuk...



vicky79
 
 


Sziasztok!!

Olvasgatlak ám Benneteket, csak (mivel mh-ről irkálok) nem mindig van lehetőségem írni.
Annyi történt, hogy máj. 31-én újból voltam uh (doki rendelt vissza) és akkor már találtak egy 7,4 CRL-es kis Bébikét. :lol: A mérete alapján akkor volt 6 hetes 5 napos. Egyébként elég ramatyul telnek a napjaim, émelygek folyton. Nem nagyon, csak annyira hogy ne érezzem magam túl jól. Estére fokozódik, ahogy fáradok. Alvással még nincs problémám :P , fél 10-kor már szundítok! (ebéd után is birnék, de ez a fránya főnök :wink: )

Betsy! Nagyon jók a képek, gratulálok! :P Már ilyen korán megmondják, hogy fiú vagy lány??? Vagy csak a fiút, mert az egyértelműbb?? :) Szerinted az baj, ha nekem már csak a 13. betöltött hét utánra tudtak időpontot adni gen. uh-ra??? Szegeden nagy a forgalom. Legfeljebb Félegyházán is megcsináltatom "időben", a szegedi csak megnyugtatásképpen lesz. De nagyon bízom benne, hogy nem lesz gond, nem kell a "megnyugtatás".
Amit nem értek: ha április 22 után lettem terhes, akkor az már bika jegyben van. Az lányt jelent? Csak kíváncsi vagyok, mert egyébként nem ragaszkodunk a fiúhoz.

Ja, képzeljétek Maja bárányhimlős lett még májusban. (vagy már írtam?) Hétfőn már mehetett bölcsibe, rende jött. Tiszta ideg lettem, mikor szóltak a bölcsiből, hogy barikás. Igaz, tudtommal én már voltam, de azért megijedtem. (Anyu szerint rózsahimlős voltam, de én barira emlékszem. 13 évesen :? ) A dokim azt mondta, hogy ez nem veszélyes, csak a rózsahimlő.

"Röviden" ennyit, ha tudok még jövök.

Mariann

Kép

Kép
mariann69
 
 


Zsuzsa!
Gratula a sikeres óvodai felvételhez! Peti majd csak márciusban kezdi az ovit, hétfőn lesz az első szülői értekezlet. Ha minden igaz a szőlő csoportba fog járni, nagyon aranyosak lesznek az óvónénik, és a dadus is :lol: A lányok sima csoportba járnak vagy vegyes?

Évi!
Sajnálom, ha eddig még nem jött össze Nektek! LH tesztet nem próbálod ki? Hátha akkor jobban tudnád, hogy mikor van pé!

Henus!

Valószínűleg nálunk az első fogantatásánál eldőlt, hogy a második is fiú!? ;) Vagy pedig hiába állt lányos övben a hold, az y-onok fürgék voltak nagyon! De a módszer 85%-os, mi a maradék 15%-ba estünk. Nektek attól bejöhet, pláne, hogy gondolom Ti csak kéthavonta 1 nap, a születési dátum szerinti lányos napon fogtok csak próbálkozni. Mi viszont az összes lányos nap, tehát amikor belépett a lányos övbe, akkor akcióztunk :wink:

Pocócska!
Fiúnevek is voltak a tarsolyunkba, bár még mindig egyik sem áll közel hozzám. Bence, Roland, Patrik. Ezek merültek fel, férjemnek a Bence tetszik, ami valóban aranyos név :) Kíváncsi vagyok az AFP eredményedre, én június 25-én megyek csak.

Szilvi!
Nem hallottam még a „férfi Jónásról”, amit pocócska írt.

Mariann!
Örülök, hogy szépen növekszik a picikétek. Az émelygés, hányinger nem lehet túl jó, én már csak tudom, de örülj, hogy legalább nem hánysz. Amit írtál, hogy április 22-e után lettél terhes, akkor lány? Az nem teljesen úgy van, hanem 2-3 naponta változik a nem, tehát elvileg, ha április 21. 19:50 ás április 24. 01:30 között volt a fogamzás (nem az akció), akkor kislány, ha április 24. 01:30 és április 26. 11:24 között akkor kisfiú és így tovább. Mi olyan 4D Uh-on voltunk, ahol olyan gép van, amiből állítólag Euróbában még csak pár darab, és azzal 12 hetesen már meg tudják állapítani a nemét. Bár Petinél is 12 hetesen tudtuk meg, hogy kisfiú. Most se kérdeztük, hanem rám rakta a szerkentyűt, és azonnal mondta, hogy kukis, pedig akkor még 2D-n volt és nem 4D-n. De tényleg lehetett látni, egyértelműen!
Remélem, Maja gyorsan túl lesz a bárányhimlőn. Jobbulást Neki!
Vendég
 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt, de remélem ez nem baj. Örülök, hogy találtam topikot a Jónás naptárral kapcsolatosan.
Ma néztem meg, hogy igazából a Jónás naptár szerint mikor lett volna esedékes a dolog, már amennyire ezen a naptáron ki tudtam magam igazodni. Szóval lényeg, ami lényeg, hogy június 5-6 írta, mert ugye a harmadik napot már nem igazán lehet állítólag figyelembe venni. Nos kislányt jelez (mi pedig kislányt szeretnénk) és megnéztem, egy kalkulátort, hogy mikor lenne a szerint eredményes, ha összebújnánk, ez szintén ezt a dátumot írta... mivel eddig semmi sem volt túl eredményes, sem hőmérőzés, sem számolgatás, gondoltam megpróbáljuk így is. Hétvégén, vagyis vasárnap kell jönnie a menszeszemnek. Szóval most várakozunk.
A kérdésem az lenne, hogy olvastam, előfordulhat pecsételgetés a beágyazódás körüli időszakban. Valakinél volt ilyen?
Az a görbe, hogy mennyi idős kismamák vagytok, illetv a baba mekkora, azt hol lehet beállítani?

Üdv. Susan
susan stift
 
 


Susan!
Üdv köztünk :)
A Jónás naptárban 4 piros nap van, azok a termékeny napok, és az utolsó előtti piros nap a legoptimálisabb akciózni, ugyanis az utolsó napra kell odaérniük a spermiumoknak. Nem tudom, honnan számolva írtad a 3.napot. Ha kislányt írt, azt csak akkor garantálja a Jónás, ha a piros (Jónás napok), és a zöld napok nem esnek egybe. A zöld napokat úgy tudod kiszámolni, hogy a mensi első napja + 15 nap, és onnan + és - 6 nap, így kapsz összesen 13db zöld napot.
Pecsételgetés előfordulhat beágyazódás környékén, sokan írtak már erről, nálunk nem fordult elő egyik kisfiunknál sem.
A várandós és baba vonalzókat úgy tudod beállítani, hogy csinálsz egyet bármelyik honlapon, és ott megadnak egy kódot, amit be kell másolni a profilodba az aláírás részhez. Úgy látom angol területen tartózkodsz, így az angol nem okoz gondot :lol: , ezért érdemes külföldi oldalon vonalzót készíteni (a keresőbe beírod, hogy baby tickers vagy pregnant tickers).
Vendég
 


Szia Betsy!
Mi ujság nagy a csönd? Tudom én se nagyon irok de hát ez a költözés elötti állapot kiakaszt nem akar összejönni semmi.
Nagyon jo lenne ha neked is Bencéd lenne.Képzeld a sogornőméknek ugy néz ki lányuk lesz most 25 hetes terhes.Szombaton voltunk náluk és jöttünk haza apa látta kicsit meg vagyok borulva és mondta majd jövöre meglátjuk csak aztán lány legyen neki mindegy csak miattam mondta vicces lenne 3 fiu.Veletek mi van jol vagy, kicsi fiad hogy birja ezt a nagy meleget?
Remélem irni fogsz továbbra is !!!!!

Sok puszi nektek

Pocócska!

Veled mi ujság voltál azota UH-on?
AFP eredmény megjött már?tudjátok már milyen nemű lesz?
Kicsit irigykedem ám rátok de talán még egyszer én is lehetek kismami.

Üdv

Henus
henus
 
 


Henus!
Ebben a topikban tényleg nagy a csönd. Én mindig benézek, hátha ír valaki.. Gartula a sógórnődnek a kislányhoz, én is irigykedem.. Nagyon valószínű, hogy Bencénk lesz, mert apa már úgy szólítja Őt mindig, ha beszél Róla Petinek, vagy beszél Hozzá stb. Nálunk is mondta apa az UH után (mert látta, hogy kicsit csalódott voltam), hogy ha nagyon akarom, pár év múlva lehet még 3.gyerekünk, de én nem szeretnék. 3 fiúval nem hiszem, hogy bírnék :) Köszi az érdeklődést, Peti jól van, bírja a meleget, most épp alszik. Terveztek valamit a nyárra? Bár gondolom a költözés miatt, most nem lesz időtök rá. Biztos vagyok benne, hogy Te is leszel még kismami, ha meg fiúcska lesz, majd a 4. lány lesz.. :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, el voltam én is veszve egy kicsit. Most is csak azért van időm feljönni, mert 9-re megyek doktor bácsihoz, és később megyek dolgozni, már ha enged. Vagy két hete megfáztam, és egyre pocsékabbul vagyok. Bár, mára mintha javultam volna...... :roll: Egyébként vicces, hogy ha influenza járvány van, vagy olyan idő, amikor úgy egyébként meg lehet fázni, semmi bajom, bezzeg a 30 fokban........... Én alig voltam még megfázva.... Erre tessék.... A hangom is rekedt, ilyen meg aztán még ritkábban volt, mint a megfázásom. Úgyhogy szépen állunk! :?

Nos, igen, megvan az AFP eredménye, és pénteken voltunk uh-n is.
Az AFP 1.47 mmol lett, ami a védőnő szerint tök jó. Holnap este megyünk a doktor néninkhez, neki is megmutatjuk.
UH: befeküdt a drágánk fejfekvésbe. Ez nem is lett volna gond, ha nem a hátát és a popsiját mutatja egész uh alatt......... A kis arcocskáját befelé fordította, nem is láttuk! A doktornő is megszenvedett vele, pl. a szivecskéjét nem is tudta alaposan megnézni. Mondta neki, hogy forduljon meg, de nem hallgatott rá. Bízunk benne, hogy a jövő hét csütörtöki 4d-re megfordul, mert ha nem, hát nem sok esélyünk lesz bármire is. VAgyis semmi értelme nem lesz az uh-nak. Addig meg kell fordítanunk. Valahogy :lol:
Nemét nem akarta az orvos megmondani, mert nem nagyon volt benne biztos. Azt mondja, ha majd biztosabb lesz. Erre én rákérdeztem, hogy kisfiú? Ő visszakérdezett, hogy honnan gondolom? Mondtam, hogy megérzés. Erre ő: ő is úgy érzi. Nehéz volt megállapítani, hogy fiúcska, mert a lába közt sok volt a köldökzsinór. Megnézte áramlásmérővel, ahol volt áramlás, az a köldökzsinór volt, ahol meg nem, a kis kukija. :lol: :lol: :lol:

Eddig úgy néz ki, hogy:
1.) hasam formája (csúcsos)
2.) a felső határhoz közelebb eső AFP
3.) uh eredménye
alapján fiúnk lesz. :lol: :lol: :lol: :lol:
"Mellesleg" Betsy ugye megnézted, és a fogamzás napjára is fiút írt a naptár. Kíváncsi vagyok! Meg apa is. :-)

De nem egész 5 hónap múlva kiderül 100%-san. :wink:

Henus, majd lesz még egy leányzótok is, ne izgulj! :wink:

Betsy, mindjárt mész AFP-re! Utána nem sokkal a 18 hetes uh-ra! Gömbölyödsz már? Nekem egész nagy már a pocim. Ja, csatolok is képet a babáról meg a hasamról, ha sikerül:
Itt van Ő:

Kép

És mi ketten:

Kép


Puszi!
pocócska
 
 


Pocócska!

Örülök hogy minden OKÉ!

Meg persze hogy te is bövited a fius anyák táborát.
Nagyon helyes a képen kis szégyenlős a hasad tök ari.

Üdv
Henus
henus
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: