Új privát üzeneted érkezett!

Akkor hajrá :wink: Itt Pesten esik a hó.....
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Ohhhhhh ez a második LAPTETŐ a mai nap folyamán :oops: :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Gratula Noci, remélem, ez jó jel :)

mivel most rögtön belevágunk mi is a következő lombikba, én is csatlakozom akkor a márciusi bandához!

én meg távmunkában, otthonról dolgozom, úgyhogy szabadon internetezhetek, amíg a munka is el van végezve.
mimilee
 
 

 
 

mimilee Tök jó, hogy mehet rögtön a lombik! Itthon ugye várni kell 3-4 hónapot a támogatás miatt két lombik közt :roll:. Idegőrlő :roll:.

efgk Praktikus, ha fodrász vagy, én szülés után fél évig nem jutottam fodrászhoz. Na jó, szülés óta össz kétszer, pedig már 1 éves a manóm :oops:.

nonci Éljen a laptető!

Tyű, most mindenki egyszerre fog bebabásodni :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Praktikus! És "veszélyes",mármint magamra!:)Néha mikor nincs kedvem már a saját fejemhez....,erősen elgondolkodom,hogy hirtelen felindulásból nyúljak-e a nullásért! :D :D
Majd,ha lesz baba.....,nem lesz idő szépítkezni,praktikus lesz a gépi frizura :D


Mimi

Ne gondolkozz egyből a következő lombikon!!!Még nincs veszve semmi! :wink:
Holnap elmész a vv-re és majd megmondják mi a helyzet! :wink:
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok!

Biztosan emlekeztek meg egy paran Bazsara, neki is IVFel jott ossze a terhessege.
Gondoltam megirom nektek a nagy hirt, ma delutan megszuletett a kislanya!!
Gratulalunk, jo egeszseget, es sok tejcsit kivanunk nekik, es mielobbi felepulest!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Hatalmas gratula Bazsának!!! Jó korán jött ez a baba! Hát, akkor mégse leszünk egyszerre terhesek :roll:. Jó egészséget, néhány átaludt órát és sok tejcsit!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hirek!

34 hetesen jott a baba csaszarral, mert nagyon felment a vernyomasa.
2450grammal es 48centivel szuletett kicsi Reka baba Bazsanak!!
Jol vannak!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


34. héthez képest jó nagy baba lett :) És milyen szép neve van! :lol:. Látom, tartotta magát az eredeti névelképzeléshez :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bazsának gratula, én még egy másik topikból emlékszem rá...


Képzeljétek, ma elmentem vérvételre reggel, majd 2-kor telefonáltam az eredményért. Abszolút nem is izgultam, mert nálam eddig még terhesteszt nem hazudott. Erre azt mondja az asszisztens, hogy meg kéne ismételni pénteken a vérvételt, mert azért van egy kis kimutatható HCG a véremben, de hát nagyon kevés, úgyhogy ő is elég bizonytalan volt.
Hát erre a válaszra nem számítottam és őszíntén szólva nem is örültem neki. Ez azt jelentené, hogy péntekig szednem kéne azt a csomó gyógyszert feleslegesen. Most ugyanis még alacsonyabb volt a HCG-m, mint múltkor, amikor szintén nem lett belőle semmi (akkor 21 mlU/ml volt).
Közben tegnap - a negatív otthoni tesztelést követően - már kértem egy időpontot az orvosomhoz holnapra, hogy írja fel a Pregnylt, amivel majd szúrnom kell magam, miután megjön.
A férjemmel tanakodtunk egy kicsit, majd arra jutottunk, hogy vissza kéne hívni az asszisztenst, és lemondani a holnapi találkozót, és megvárni a pénteki eredményt. Bár ő sem örült ennek a váratlan fordulatnak...
Visszahívtam a nőt, elmondtam neki, hogy akkor lemondanám a holnapi találkozót, erre kért, hogy várjak és elment beszélni az orvosommal. Pár perc múlva visszatért és közölte, hogy akkor most hívjam fel a dokit. Felhívtam, megnézte ő is a mai vérvétel eredményét (8 HCG mlU/ml ), és mondta, hogy hagyjam akkor abba a gyógyszereket, és menjek be holnap megbeszélni a továbbiakat.
Ami zavar az egész történetben az az, hogy ha ilyen kérdéses értéke van valakinek, akkor miért bízzák az asszisztensre (titkárnőre?), hogy eldöntse, visszahívja-e a pácienst kontrolra. Miért nem az orvos dönt? Vagy, ha az orvos döntött, akkor miért változtatta meg a véleményét, amikor újra telefonáltam?
Minden esetre akkor most leállok a gyógyszerekkel, és várom, hogy megjöjjön, és túl legyek már ezen a rohadt cikluson.
mimilee
 
 


Sziasztok...

Mimilee nagyon sajnálom, hát igen mért változtatja meg...érdekes...én speckó ne hagytam volna abban ki tudja vannak azért csodás és nem várt pillanatok amiből lehet simán baba :roll:
Pont tegnap voltam előadáson szó volt inszem ről és lombikról is...és pont felhozta az orvos az ilyen meg persze én is :roll: Egyből egy ilyet kérdeztem, hgy mi van ha negatív és még is ott van valami mert az inszemesnél a mi kórházunkban csak teszt van nem pedig vv és az volt a válasz adnak 1-2 napot...
Nagyon jót tett az előadás egy kicsit le döbbenten, hogy az ember 15% sikerül csak...de az én körülöttem levő embereknek akiktől megtudtam egy csomó án mondtak hogy elsőre sikerült :roll: bízom benne én is :wink:

Efgk Higy vagy!!,te tűnj el gyere mesélni hogy telt a tegnapi napod!?!?!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Mimilee

Úgy sajnálom,hogy nem sikerült :( :( Habár én sem hagytam volna abba a bogyókat....,mondjuk én nem vagyok otthon ilyen érték határokban,Te biztosan tudod mit csinálsz! :wink:
Mikor lesz a következő beültetés?Kitartást neked! :cry:


Noci

Köszi jól vagyok,ma van a 3.nap mensi késésem,péntekem hívom a biológust és,ha minden faja akkor pont Valentin napon megyünk tesztre :shock:
Veled mizu?


Én nem tudom ki Bazsa,de Nagy Gratula neki a babához!!!!!! :)


Rekuja,hogy vagy?Közeledik a Te időd is! :D


Szép napot mindenkinek!Megyek dolgozóba :D
efgk
Budapest
 
 


Hahhooooo huuuuhasaa Valentin nap!?!?!?azt akkor nem is mondok semmit inkább :oops: :lol: De tudod ez valami jel csak annyit mondok :lol: Jujjj d eizgulok és nem is tervezem tesztet csinálni!? :oops: :arrow:

Meg vagyok mindenkor fék vagyok villanyozva :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nem merek,még egyet csinálni :oops:
Kivárom,hogy mi lesz....... :)
Jaja....Valentin nap....és vagy nagyon szép napunk lesz,vagy baromi szar... :roll:
efgk
Budapest
 
 


hát lehet, hogy ha nagyon az elején lennék én is ennek az egésznek, akkor belekapaszkodnék ebbe a halovány kis reménysugárba, de 4 inszem és a második lombik után már annyit csalódtam, hogy védem már magam annyira, hogy tudom, hogy a saját érdekemben inkább el kell ezt most engedni, mint még reménykedni 3-4 napig, hogy hátha, aztán megint jól pofára esni.

(na jó, az ember persze egy fura kis lény, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem leszek iszonyúan letörve, ha majd tényleg megjön. mert naná, hogy még mindig gondolok arra is, mi van, ha tényleg van ott valaki...)

A határértékek amúgy ebben a stádiumban 4-400mlU/ml között vannak, úgyhogy a 8 az igencsak ennek a referencia tartománynak a legalja.

efgk- hajrá valentin-nap :)
mimilee
 
 


mimilee
ha csökken a hcg, ott már nincs baba :( nekem azt mondták, az elején naponta duplázódik :roll: :(
Nem hiszem, hogy valaha elfogy a reményünk :roll:. Most Szaffi után minden egyes hónapban reménykedtem, hogy hátha összejön lombik nélkül a kistesó...

efgk
Hajrá valentin-nap!

Én megvagyok, kezdek begolyózni a szuriktól, de elhitetem magammal, hogy most jobban viselem, mint eddig :D :D :D Estére rosszabb, talán addigra én is fáradok. Ma mondjuk pont jó, mert a csajom reggel 8kor kelt a fél6 helyett, és ez irtó sokat számít. Viszont egykor ugyanúgy elaludt 8) Pihenten várom a délutánt!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap dolgoztam, ma itthoni napom van... (hetente 2 napot dolgozom). Nekem ez kell, hogy a másik 5 napon ne depizzek be... Heti 2 napot Chloe kibír a bölcsiben (már kb. fél éve jár)... szereti...

Rekuja
Máris cáfolom az elméletedet! :wink:
Tanuláshoz kitartást! Mit is tanulsz?
Drukkok mennek! Jó kis kalandos útjaitok vannak!

EFGK
Inkább március második fele lesz a mi időnk... Úgy jön ki a ciklusom...

Mimilee
USA... :wink:
Így, már a sokadik ET után azt mondom, hogy alapos, friss kivizsgálás nélkül nem szabad belevágni egy lombikba!
A nyáron volt egy fagyis beültetésem, előtte néztünk alaphormonokat, vércukor-, inzulinszintet, alvadási paramétereket... jók voltak az eredményeim... most a doktornő kér friss leleteket!
Két éves hormonlelet? Azóta ezerszer változhatott a szervezeted működése!!!!
Ránézésre ezeket nem lehet megállapítani!
Amikor Chloeval lettem terhes, akkor 1253 volt a HCG-m a beültetéstől számított 12. napon! (ET+9-nél már a vizeletes teszt pozitívat mutatott!)
A 8-as HCG szinte semmi... :cry: :cry: :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Rekuja - nem csökkent a HCG-m, most volt 8-as érték, a novemberinél pedig 21. most már nem is megyek el kontrollra, max. ha valami csoda történik, mert ez tényleg nagyon alacsony.
Nekem furcsa, amit írsz, hogy a szuriktól nem vagy jól (pontosabban mit érzel?) én utáltam szúrni magam, de semmi tünetem nem volt...

Lombikbaba - októberben Pesten kivizsgáltattam magam, mert engem is aggasztott, hogy ez itt Brüsszelben nem történt meg, bár van itt egy endokrinológus, akihez azért rendszeresen járok, szóval a pajzsmirigyem kordában van tartva. Igazán az otthoni nagyon alapos vizsgálat során sem találtak semmit.
Ma megkérdeztem az orvosomat, hogy szerinte miért nem vagyok még terhes, és hogy ő nem gondolja-e, hogy valami nincs esetleg rendben velem. de hát ő is olyan, mint minden orvos, hogy csak a saját szakterületére koncentrál, azon túl úgy tűnik, nem létezik semmi. Mondta, hogy semmi gond nem lehet velem, hiszen a stimulálásra teljesen jól reagál a szervezetem, sok petesejtem lett, azok is maguktól megtermékenyültek, úgyhogy akár természetes úton is megfoganhatna a baba... szóval ő teljesen optimista, szerinte max.3-4 lombikból muszáj teherbeesnem... hát így legyen.
ja, amúgy az ET utáni HCG azon is múlik, hogy hány napos embriót ültetnek be, nekem három naposat, de a magas értékből gondolva, neked lehet, hogy 5napos volt? és Chloe hanyadikra sikerült? és akkor hány embriót ültettek be?
mimilee
 
 


Chloe a 7. beültetés eredménye :wink: 3 napos embrióként kaptam vissza...

A 218. oldalon írtam le a "történetünket" (2011. aug. 24)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Elolvastam, Lombikbaba... hát nagyon durva dolgokon mentetek ezek szerint ti is keresztül. mennyi idő alatt történt ez a 7 beültetés?

azért ez reményt ad nekem is, hogy nem szabad feladni és elkeseredni, mert előbb-utóbb sikerülni fog!!!
mimilee
 
 


Lombikbaba - még egy kérdés: a trombofília volt akkor az ok (vagy az IR vagy a kettő együtt?), amiért korábban nem sikerült teherbeesni? vagy az milyen szerepet játszik a meddőségben? a teherbeesést vagy a megtapadást gátolja?
mimilee
 
 


Hát, ma nem hozok semmi vidám hírt :( Csak 3 petesejtem lett, azok se akarnak nőni :( Nálam nagyon rossz a megtermékenyülés aránya, Szaffinál 13 petét szívtak le és csak kettőt tudtak visszatenni, nem volt fagyasztható. Szóval 3 petéből... dokinéni felajánlotta, hogy álljunk le, mert akkor nem kell megvenni a hátralevő szurikat (kb 40e Ft). Végül abban maradtunk, hogy találkozunk hétfőn, ha addig nőnek, szerdán leszívja őket, és a biológusra bízzuk, érdemes lesz-e visszaültetni belőle. Ha nincs visszaültetés, nem vesztünk el egy eseményt (nekünk már csak 2 finanszírozott van). Megkérdeztem, kb 5-600e ha már nem támogatja az OEP. Azt mondta, a jogszabály nem egyértelmű a tekintetben, hogy mi a helyzet a gyógyszertámogatással, szóval ők azokat receptre adják olyankor is. Azért nem mindegy, hogy 100 vagy 300e a szurik ára :roll:.

Cicám rosszul viselte most, hogy anya „eltűnt” a Kaáliban, szóval mellettem ült a vizsgálóasztalon, amíg a dokinéni hüvelyi ultrahangozott. Korán kezdi a csajszi a nőgyógyászati vizsgálatot :D Amúgy nem zavartatta magát, dumált meg ette a kölesgolyóját.

lombikbaba Na, magamnak is ellentmondok, én is heti egy nap egyetemen vagyok :) Látod, bennem ez fel se merült, hogy lehet csak heti 2 napot dolgozni! Azért egy ilyen opcióval lehet, visszamennék én is :roll: De nálunk a fél állás 3 napot jelentene :evil:. A két napos bölcsi lehetőségét irigylem a legjobban! Most van remény, mert a családi napközik szabályán változtattak, úgyhogy „talán” lehet oda heti 2 napra is vinni gyereket, de ez itthon szerintem marhára nincs megoldva.
Pedagógus szakvizsgáztom, mentortanár leszek elvileg. Két éves, ez az első évem. Eddig pszicho meg pedagógia volt, ez tetszett. Most jönnek a jogi-gazdasági hátterek, ez egyelőre nem izgat, de még változhat :) Maga a mentorálás következő tanévben lesz.

mimilee Bocsi, félreértettem, azt hittem a 21 is most volt :oops:. Én az előző stimulációkat is rosszul viseltem :roll:, ahhoz képest most egész jól vagyok. Talán akkor munka mellett nehezebb volt, mert úgy voltam vele, mit papolok én ennek a sok hülye gyereknek matekról, amikor ez engem egyáltalán nem érdekel?!?!?! Azért Szaffi mellett könnyeb, azt hiszem :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, nagyon-nagyon sajnálom. Ez igazán nem jó hír. Mondjuk az jó, hogy, ha leálltok most, akkor nem futtok bele egy jó eséllyel sikertelen lombikba, így nem veszik el ez a lehetőség. De várjuk meg, mi lesz hétfőn, hátha...
Amúgy, ha most leállnátok, akkor a következő hónapban újra lehetne kezdeni az egészet, vagy ki kéne valamennyit hagyni? (remélem nem)
mimilee
 
 


Sziasztok...
Hát valóban nem jók ezek a hirek!!!! :(

Rekuja: NAGYON sajnálom, és akkor most hétfőig Szűrös még azért magad?!?!?!?nagyon remelem hogy lesz még egy két sejtecskéd :idea:
Viszont igen egyet értek mimilee vel, hogy akkor jobb leállni most vagyis akkor majd, és nem vész kárba egy alkalom sem és meg marad a kettő.
Engem is érdekel :D Hogy akkor köv ciklusban kezdődhet is!?!?!

Mimilee: nálatok mi újság!?!?!?varosm hogy meg jöjjön!?!?!Gyogyszert abba hagytad!?!?!

Lomnikbaba: le maradtam egy kicsit, ne haragudj...Ti most hol is tartotok!?!? :oops:

Efgk: persze neked meg megy már a nagy drukkkkkk!!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Mimilee
A 7 beültetés 4,5 év alatt jött össze. Volt mikor kicsit abbahagytuk a baba-projektet, más dolgokra koncentráltunk... meg akkor még anyagi problémák is voltak... :cry:
Az, hogy miért nem sikerült teherbeesni, pontosan nem lehet tudni. Az egész folyamat, a peteérés, a megtermékenyítés, a beágyazódás, sok tényezős folyamat... és ma sem ismerjük minden összefüggését...

Rekuja
Sajnálom, de azért hétfőig még drukkolok!
Munka: Nálatok nem lehet megegyezés kérdése? Szerintem, pedagógusként is lehet részmunkaidőben dolgozni (óraadó tanár) :wink:

Nóci
Most ott tartunk, hogy elvileg holnap megjön és akkor mehetek hétfőn 3. napi vérvételre! Ebben a ciklusban lezajlanak vizsgálatok, aztán a következőben hajrá!!!! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

Réka!
Hétfőig még megy a drukk! :wink:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Kicsit jobb a hangulatom, most már úgyis minden mind1 :? Meg voltam pénteken egyetemen, és jó volt dumálni a csoporttársakkal. Mondjuk a délutáni óra pocsék volt, a nő úgy beszélt az előítéletekről, hogy 18 éves statisztikákat hozott példának :shock: Nekem nem lenne képem egyetemi órára ennyire elavult adatokkal bemenni :evil:.

Mimilee, noci: Nemtom, hogy lesz tovább :roll:. Hétfőig igen, még mennek a szurik, de hogy ha nem jön most össze, mikor folytatjuk, arról fogalmam sincs. Ha lehet, ha nem, nem szeretném a jövő hónapban. Nekem ennél most több idő kell, egy kicsit le akarok nyugodni, kicsit a Cicámra hangolódni. Jön a tavasz, jön a játszóterezés, talán veszünk egy gyerekülést a bicóra, az is jó lenne, tekerni vele itt a réteken (a város szélén lakunk). Ha most nem jön össze, vissza akarok fogyni vagy 6 kilót, hátha ez is baj. Ennyi maradt rajtam a szülés után :roll:.

Lombikbaba, igazából félek, hogy ha visszamegyek és nem teljes állásba, akkor lehet, hogy „úgy maradok”. Hülyeség, de inkább itthon vagyok 3 évet, mint 2 év után félállás, és ne vegyen vissza 3 év múlva teljesbe :roll:. De ez még a jövő zenéje, remélem, hamarabb összejön a kistesó, mint hogy ezen keljen agyalnom :)
Na, mehetsz hétfőn vérvételre? :wink:

Gabi, köszi :P

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jajj..,úgy sajnálom Rekuja:(:(:(
efgk
Budapest
 
 


Rekuja
még drukkolok, hátha :) vannak még csodák :)

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Rekuja, mesélj, mi volt a dokinál? gondoltam ma rád...

Lombikbaba, megjött a hétvégén? mikor mész vérvételre?

Kedden hagytam abba a gyógyszereket, pénteken meg is jött. Szombaton meg elkezdtem a szurikat, úgyhogy már hármon is túl vagyok. Holnap délután megyek ultrahangra, hogy a doki lássa, hogy reagál a szervezetem.

Noci, ti hogy álltok? Minden rendben?

Efgk - még mindig semmi? akkor holnap lesz a nagy tesztelés? nagyon-nagyon szorítok!!!
mimilee
 
 


Ismeritek ezt az oldalt: http://tortenetek.szules.hu/ ?
Nagyon érdekes, szüléstörténeteket lehet olvasni. A legtöbb otthonszüléses, azt hiszem, akkor hozták létre ezt az oldalt, amikor Geréb Ágnest letartóztatták, és azok az anyukák/apukák írták le az ő szüléstörténetüket, akik vele szültek. De vannak benne kórházi szülések is....
Ti mit gondoltok erről? Hallottátok, mi történt most Gerébbel?
Vagy inkább ne térjünk le itt a tárgyról?
mimilee
 
 


Ma voltunk vérvételen, UH-n... egy hét múlva megyünk újra...

Rekuja
Mi volt a doktornál?

Mimilee
Máris egy újabb stimuláció? :roll:
Nem is hagytál időt a regenerálódásra?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ismeritek ezt az oldalt: http://tortenetek.szules.hu/ ?
Nagyon érdekes, szüléstörténeteket lehet olvasni. A legtöbb otthonszüléses, azt hiszem, akkor hozták létre ezt az oldalt, amikor Geréb Ágnest letartóztatták, és azok az anyukák/apukák írták le az ő szüléstörténetüket, akik vele szültek. De vannak benne kórházi szülések is....
Ti mit gondoltok erről? Hallottátok, mi történt most Gerébbel?
Vagy inkább ne térjünk le itt a tárgyról?


Ma Mo-n az otthonszülés feltételei nem adottak. Így felelőtlenség belemenni...
Ami nekem inkább tetszik, amit ki is próbáltam, az az ambuláns szülés. Az ember szül a kórházban, ahol a szövődmények esetén is tudnak azonnal segíteni... és ha minden rendben megy, akkor az ember pár óra megfigyelés után hazamegy...
Szülészeteket kell inkább emberközelivé tenni...
G.Á-ról inkább nem mondok véleményt...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szerdán lesz leszívás! Ma egy kicsit bizakodóbb volt a dokim, szóval még van egy kis remény :roll:. Mindegy, ha nem jön össze, tényleg lefogyok, rám férne :roll:. Szóval ma 23:30 szuri, aztán szerdán 11:30 leszívás. Dokim pont elutazik, szóval ha lesz is mit, nem ő fogja visszatenni. Azt mondta, hogy nem azért nem volt fagyasztás, mert nem indultak meg, hanem mert nem olyan volt az alakjuk :shock: mert ettől is függ :shock: :shock:. Szóval volt még egy csomó, amit 3 naposan simán visszatettek volna, ha csak azok vannak, de mivel sok volt és nem fagyasztható, ezért vitték el az 5. napig Szaffit :shock:. Megint tanultam valamit.

Csajom persze tiszta takony, szegény amint vízszintesbe kerül, fuldoklik orrszívás ide vagy oda :( Ma már olyan otthonos volt a Kaáliban, öröm volt nézni :) Benézett a lábam közé a vizsgálat alatt :oops: aztán ment tovább (kipakolt vmi tisztasági betéteket :oops:). Dokinéni külön szólt, hogy nagyon cuki, de szerdán a leszívásra már ne hozzuk és akkor ne felejtsem apát se otthon :lol: :lol: :lol:

mimilee fú, nekem nem lenne erőm rögtön a következő ciklusban megint belevágni. De téged nem stimuláltak most januárban, nem? Azt mondjuk nemtom, olyanom még nem volt :)

Otthonszülés témában oszotom Lombikbaba véleményét. Nem otthon kell szülni, hanem megnézni, mért is van igénye erre a nőknek (mert van!). Én nagyon jó helyen szültem, háborítatlanul meg minden, apa bent lakott velünk külön szobában a kórházban, mindezt főként oep finanszírozásra (az egyágyas szobáért kellett csak fizetni). De elég sok rémtörténetet hallok más – nem csak vidék – helyekről, sőt, néha a felkapott jól felszerelt helyekről is (sote II).
A szememben azok a névtelen szülésznők a hősök, aki a törvényes kereteken belül ÉS oep finanszírozás mellett törekszenek rá, hogy emberibbé tegyék a kórházban szülést.

Lombikbaba eredmény akkor 1 hét múlva? Megcsinálnak ilyenkor nektek mindent újra, vagy elfogadják a régit? Egyáltalán angolul megvannak a vizsgálati eredményeitek?

Zita Köszi :) Kell is a drukk :)

efgk Akkor holnap vérvétel? Tyű, várom az eredményt! Drukkolok!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Otthon szülésre még egy: utána ki takarít? Mert azért, én nem kakáltam össze magam, de így is volt mit :oops: tuti soha többet nem tudnék ráülni arra a fotelre/szőnyegre/bármire, amit "összetrutyizok" :oops: Meg mondjuk én kiabáltam rendesen úgy éjféltől 0:23ig kb percenként fél percet, hát, nem hinném, hogy a szomszédok értékelnék becses szopránomat :lol: Én meg nem szeretném szülés közben ezzel frusztrálni magam :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka!
Drukkolok,hogy jó kis petikéid legyenek és sikeresen egyesüljenek apa srácaival!
Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


De jó Rekuja!!! :D :D :D Akkor még van remény!Szorítok neked!!!!!!!!

Mimi

Remélem minden ok. lesz veled is és mehet a menet :)


Holnap megyek reggel fél 9-re vérvételre !Nagyon izgulok,mensinek szerencsére semmi jele! :) :) :) :) Holnap lesz a 9.napja,hogy késik a havim.Majd jövök!

Lombikbaba

Ha most nem sikerült,kb.egyszerre kerülünk majd sorra,már mint nekem is akkor lesz kb.a következő.....,de remélem nem lesz rá szükség :shock:

Jóccakát mindenkinek!
efgk
Budapest
 
 


Rekuja
Drukkok mennek!
Most a spontán, természetes ciklusomban nézi a hormon-szinteket a doktornő. Ma a 3. napi alaphormonokra vettek vért (+ ezer egyébre). Egy hét múlva megint megyek, akkor a ciklus 10. napján leszek, az kb. a follikuláris fázis közepe. Aztán még lesz a 18-20. nap táján, meg a 26-28. nap környékén...
Igazából laborok kellenek, azokból úgyis újak kellenek. :wink:

EFGK
Drukkolok!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, mivel az előző ciklusban nem volt stimuláció, fagyasztottból dolgoztunk, így a dokim azt mondta, hogy rögtön mehet is az újabb lombik.
én meg őszintén szólva örülök is neki, jobban szeretem, ha mindig látom, mi a következő lépés és az közel van. ez sokkal inkább erőt ad.
én nem tudnék hónapokat várni (na jó, persze tudnék, ha muszáj lenne, de nem érzem úgy, hogy pszichésen lenne rá szükségem)

Nekem nagyon sok ismerősöm szült otthon G.Á.-val, így sok személyes tapasztalatot is hallottam, mindenki szuperlatívuszokban beszél róla. Én nem gondolom, hogy ezt választanám, de felháborít, ami vele történik.

Rekuja - G.Á. és a doulák takarítanak ki szülés után. A szomszédokra nem tudom a megoldást :)
Nagyon örülök a jó hírnek, akkor még nincs semmi veszve! hajrá szerda!

Efgk - szuper, hogy mensi még mindig sehol :)
mimilee
 
 


Helló Lányok

Hazaértünk a vérvételről...,én kis butus azt hittem egyből lesz is az eredményhirdetés.
Azt mondták a kórházban,hogy vagy ma,vagy holnap küldik e-mail-ben az eredményt. :shock: :shock: :shock: :shock:
Őszinte leszek:Kurvára be vagyok szarva :shock: :shock: :shock: :D :D :D :D :D /BOCSÁNAT! :lol:
Ilyenkor olyan lassan telik az idő.Gondoltam,hogy hazafelé jövet veszek egy tesztet,de mondom eddig kibírtam,akkor most már ki várom a tuti eredményt!!

Majd jövök! :wink:
efgk
Budapest
 
 


Vizsgálat Eredmény Mértékegység Normál tartomány

Progesteron 33,7 nmol/l follic.fázis: 0,6-4,7
ovuláció: 2,4-9,4
luteális fázis: 5,3-86

B-HCG <0,100 U/l

um:2012.01.09
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára efgk 2012.02.14 12:45-kor.
efgk
Budapest
 
 


Na...újra itt vagyok,most hívott vissza a biológus nénim és mondta,hogy ne keseredjek el,már sínen vagyunk.Hagyjam abba az összes gyógyszeremet és 2-3 napon belül megjön a mensim.Ezután a második naptól szedjem a Clostit napi 2X1-et és a 11 napon menjek ultrahangra +tüszőrepesztőre,ezután hívjam fel,mennyi petécském lett és mekkorák...másnap valószínű inszemináció és utána elküld egy vérvételre,mert azt mondta lehetséges az volt a baj,hogy kevés volt a sárgatest és azért nem tudott megtapadni rendesen a babácskám :( :(
efgk
Budapest
 
 


Sajnálom, efgk :( Jó, hogy rögtön mehettek tovább a következő inszemre!

lombikbaba, nekem vajon mért nem néztek soha hóközi hormonokat? Mindig csak 3. napos volt :roll:. Na, ha most nem jön össze, elkezdem én is a saját kezelésem, és kérek ilyen vérvételeket is, meg egy alaposabb cukornézést, mert az is csak a terheléses zsömleevős volt :roll:.

mimilee, az, hogy sokan szülnek otthon leginkább azt jelzi, hogy ami a kórházakban van, az sokszor katasztrófális, és inkább kockáztatnak, mert már a jó helyekben sem bíznak. Amúgy itt ez a téma tárgytalam, Mo-n a hatályos jogszabály szerint lombikbaba nem szülhető otthon semilyen körülmények között. Amúgy mikor szülni mentem, mondanom kellett, hogy lomibkbaba, rákerült a kartonomra, és sokkal alaposabban figyeltek rám, mondták is, mivel lombik :roll:.

Tegnap 23:30kor beadtam a szurit. A fene tudja, nekem ez hihetetlen, hogy percre pontosan 36 órával előbb kell beszúrni :roll:. Oké, nekem jó az időérzékem (mint általában azoknak, akik oxitocin nélkül születtek :!:), de azért hogy pont 36 óra kell a tüszőrepedésnek... 11:29kor majd vigyáz, kész, REPED :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mimilee
Ha spontán ciklusban volt, akkor jó van naaaaaa... :wink:
Nekem a pszichémnek kellett időnként a hosszabb szünet, hogy csináljak mást is, hogy legyen valamiben sikerélményem. (így lett szakvizsgám, PhD-m, nyelvvizsgáim :oops: :wink: )

EFGK
Sajnálom, hogy most nem jött össze :cry:
Hajrá következő ciklus!

Rekuja
Nekem még Debrecenben is néztek köztes hormonokat is. Terheléses cukor mellé inzulint is nézess mindenképpen!

Otthonszülés
Nem olyan nagy azok száma, akik G.Á-ékkal szültek... és leginkább pesti, pestkörnyékiek... Vidékieknél nem igazán elterjedt... és az összes szülésszámhoz viszonyítva is kevesen vannak...

G.Á: én egy direkt ellenállást érzek a munkásságában... mint a gyerek... biztosan azt csinálja, amit tiltanak... Orvosi hivatás gyakorlásától eltiltották, mégis csinálta... :?
Én biztosan megzakkannék, ha eltiltanának a hivatásomtól!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!!!!

Efgk: abba hagytad akkor a gyógyszert!?!?Nagyon sajnálom :cry:

Rekuja: na akkor hajrá, nagyon kiváncsi azok mi lesz ma!!!Ma haza is engednek!!?!?!

Én még mindig várom pirit....legkésőbb 22-ig meg kell jönnie annyit adok neki :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Abba hagytam,már a tegnapi déli adagot nem vettem be.Várom a mensit!Jól kibőgtem magam és várom a következő inszemet,de most jól rálazítok,nem fogok parázni mint múltkor.,,csak lazán!! :D :D És minden rendben lesz!! :lol: :lol:

Rekuja!

Remélem sikerülni fog és végre már hallhatunk itt valami nagyon pozitív dolgot is!!!!!!! :)
efgk
Budapest
 
 


Efgk - nagyon sajnálom.... de fel a fejjel, tök jó, hogy már a következő hónapban indulhat is az újabb próbálkozás.

Rekuja - ez nagyon furcsa, hogy más bánásmódban részesítettek a szülésnél, mert lombikbabád volt. én úgy tudom - és mondjuk a józan paraszti ész is azt diktálja - hogy a maga a terhesség, pláne a 12. hét után már nem tér el a természetes fogantatással induló terhességektől.
Az én dokim is mondta ezt a 36 órát, de ő iszonyú laza. erre is csak annyit mondott, hogy kb. 36 órával a leszívás előtt adjam be. én sem hiszem, hogy a tüszők stopperral várják, hogy mikor repedhetnek meg.

Noci, mikor (nem)kéne megjönnie amúgy?

Lombikbaba - én is igyekszem azért mindenféle más dolgokat is csinálni (nyelvtanulás, zenélés, ha lehet, jóga), mert ez tényleg kell.

Otthonszülés
az igaz, hogy ez nem érint tömegeket, csak az én ismerőseim körében :)
G.Á. pedig valószínűleg csinálhatott volna sok mindent másképp is, de azért tényleg egy röhej, hogy 20 éve várat magára az otthonszülés jogszabályozása, csak mert Magyarországon iszonyú erős az orvoslobbi. Miközben pl. Hollandiában a babák 30% otthon születik és köszönik jól vannak.
Rekuja - persze tök igaz, hogy ha nem lennének sok kórházba olyan állapotok, amilyenek, akkor nem lenne ekkora igény sem erre.
mimilee
 
 


Mimilee
Perinatalis halálozási statisztikákat... elgondolkodtatóak... :?
http://felicitasz.blog.hu/2010/11/04/el ... ellatasban
http://steierhoffer.blogspot.com/2011/0 ... -2011.html
Nem biztos, hogy a holland példát kell követni...

Egyébként meg ez is egy olyan dolog, hogy mindenkinek megvan a saját nézete hozzá... függően attól, hogyan szocializálódott :wink:

Igen, a szülészetben a meddőségi kezelés során fogant babák, a várandós mamák nagyobb figyelmet kapnak... nem egészséges páciensről van szó, hiszen a meddőségnek valamilyen oka van!

Kórház és orvosválasztás jelentősége nagy! Nem a hírnév alapján kell választani, hanem, hogy az adott ember igényeihez mennyire tud alkalmazkodni! Ma már az orvoslásban is jobban figyelnek a páciens igényeire!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


:wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


A mai nap is érdekesen indult. Fél1kor arra keltem, hogy lázas vagyok :shock:. Ugye az már 12 órán belül van a műtéthez, szóval már a nem eszünk-iszunk időszak. Nekem meg lázam van, ami nem szokott lenn, nálam a 38 fok már haldokló állapot. Végül kettőkor benyomtam két advilt, addigra eljutottam odáig, hogy úgyse csinálják meg stb. Bőgtem egy sort, meg minden. 10:30ra mentünk, addigra megint hőemelkedésem volt (ami nálam szintén marha ritka), gondoltam mégis ott mondják ki, hogy mi van. Dokinéni csak annyit mondott, jelezzem az aneszteziológusnak.
Szóval fekszem a műtőasztalon, már leszíjazva, jön az anesztes, szimpi fiatal nő, mondja, hogy kapok egy algopirint vénásan a lázra, meg a fájdalomcsillapítót. Ekkor értettem meg, hogy nem altat el :shock: Hú, hát én úgy bepánikoltam, ott bőgtem, hogy én ezt nem fogom bírni stb. Rettegek a fájdalomtól. Akkor benyomott egy nyugtatót is (lehet, különben is kaptam volna :roll:). Szóval nem altatásban volt a leszívás. Megjegyzem, semmire nem emlékszem, nagyon rövid volt, állítólag beszéltem, hogy fáj, meg folyton odébb másztam, ennek én nem voltam tudatában. Nem mondom, inkább altatva, ha választani lehet, de messze nem volt olyan tragikus, mint hittem, viszont utána tényleg sokkal jobban voltam.

Végül 5 petét tudtak leszívni, ez talán elég lesz 1-2 sejtkupackához, holnap kell telefonálnom, hogy megindultak-e. Most ágynyugalomra vagyok ítélve, szóval én fekszek, apa meg kint játszik Mancikával. Kapta egy csomó gyógyszert, többet mint máskor, de lehet, hogy csak nem emlékszem :) Holnaptól mennek az Utrobogyók is. Eddig minden, ami keresztbe tehet a dolgoknak, keresztbe tett, aztán valahogy mégse alakultak rosszul. Csajok, épp most, délután egy biológus kiválaszt egy spermát és beleinjekciózza egy petécskébe, és ebből lesz egy olyan kis Cica mint aki itthon várt minket. Ez annyira felfoghatatlan számomra!

Ha jobban leszek, válaszolgatok, most próbálom behozni az éjjeli 3 óra alváskiesést, amíg még bennem van az algopirin szuri!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: