Új privát üzeneted érkezett!

Megyek sütni....

KépKép
zapáné
 
 


Vicuska
hát igen, a kos az fejjel a falnak :lol: bébi május 1-re várható ha jól számoltam :P az biza bika, hááát, bika-kos kemény dió lesz az is :lol:

Gyugyi
mi finomat sütsz?

Hmm, nekem is van vörösborom :P de apa nem szokott inni, és 1 deci miatt azért nem bontom fel :lol:

Tavirózsa
szép képek :D spanyol étterem jól hangzik :P

Kép
gaby25
 
 


Gaby :)
Vakondtúrást!!! :lol:

KépKép
zapáné
 
 

 
 

Kép

KépKép
zapáné
 
 


Vicuska!

Akkor este egészségedre!

Gröni!
Még mindig Lacika szülinapja van!!! No meg az emböré!

Gyugyi!
Én má megsütöttem a tortát :lol: :lol: :lol:

De a pogit tényleg én gyúrom!
Vendég
 


Nati :)
Én is csak ilyen dobozosra vállalkozom. Ez nagggyon finom. Banános.

KépKép
zapáné
 
 


hmmm, nyami, jól néz ki, és a babánt is szeretem :P

Kép
gaby25
 
 


Kép

KépKép
zapáné
 
 


Egyedül igyak? :shock: :(
Kép

KépKép
zapáné
 
 


Gyugyi!!!!!!!!

velem :lol: :lol: :lol:

Kép
Vendég
 


Kép

KépKép
zapáné
 
 


Hali Csajok!

Csak csurog a nyálam, ha ide jövök...!!!!!!! Torta, pia, nekem mind tabu!!!!! :cry: :cry:

ticsi!
Gratulálok Àdámhoz, gyönyörü kiscsávó! :P :wink: Minden jót kivánok Nektek,de elsösorban egészséget!

Gröni!
Mikor is szedik ki a varratokat? Olyan jó, hogy még egyben vagytok!!!!! :lol: Irtad, hogy nálad a 24. héttöl minden okés volt. Sajna nálam pont fordítva. :cry: Pont akkor kezdödtek a keményedések... :evil:

Zsófi!
Hajrá lombik! :wink:

Vicuska!
Kupánvágás apának,hogy nem békül ki veled! :twisted:
Jó sok rucit kaptál, biztos klassz, hogy nem kell vásárolnod. En még csak nemrég kezdtem el kimosni a vett és kapott ruhákat.
susy75
 
 


Susy :)
Igyunk narancslét pezsgővel! Te narancslét, én meg pezsgőt!
Kép

KépKép
zapáné
 
 


Jaj Babcsi!
Neked akartam még írni,hogy édi nagyon a kis Gergely. Már csak egy nap és otthon lesztek, hármasban!!!!


Tegnap megint rámjött a keményedés! :twisted: Pedig egész héten olyan jó voltam,na erre tegnap este két órán keresztül 10 percenként keményedtem... :cry: :cry:
susy75
 
 


Gyugyi!
:P :P :P
Ne tudd meg milyen jól esne most egy pohár hideg pezsi!!!!!!!!!!!
susy75
 
 


Sziasztok!

Gyugyi :D

Aug.29-én volt a műtétem. 43 napra jött meg. :? Dokival legutóbb azt beszéltük, hogy novemberben hívom, ha megjön. Akkor kezdhetnénk,mert a júliusi beülti nem stimus volt. De lehet, hogy megvárjuk a januárt,mert kicsit ki kell másznunk a gödörből és a párom azt szeretné. s ha új munkám lesz, akkor 4 hónapig biztos várok, s csak aztán kezdek lombikozni.
A piri meg mindig RMPPB! :evil:
Nekem 25-én lesz Karácsony. :D 24-én Szenteste van. :D
Isten éltesse Zapát!

Mofly :D

NAGYON, De nagyon drukkolok az egy szem gyermekednek, hogy ügyesen osztódjon és szépen beköltözzön a pocidba 9 hónapra. :wink:
PUsz neked!

Vicuska :D

Most már lehet próbálkoznunk.Hátha sikerül összehozni egy spontán babót :wink: Mi történt, hogy összevesztetek? Tessék széepn kibékülni apával, nem tesz jót a harag se neked, se a babónak. Ezt megmondhatod neki. :wink: Jól fenékbe fogom billenteni! De jó sokat néztétek, biztos szupi volt. (Kicsit irigy vagyok :oops: ) SOk szép ruhát kaptál akkor, jó kis elfoglaltság. :wink:

Tavirózsa :D

NAgyon jó képek! Boldog Házasságit!

Suzy :D

A fenébe a keményedéssel! :evil: NAgyon sajnálom. Remélem már elmúlt, s nem sokat fogsz keményedni. Pusz

Vicky :D

Pusz, s válaszoltam.Sajna az angol nem túlságosan megy, nem mondhatom, hogy társalgási szinten beszélem. :oops:

Jó éjt mindenkinek!

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Kellene egy vonalzó. :roll:

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Én is iszom Veletek,bár szerintem már mindenki alszik...
Én Sangriát iszom, egészségetekre! :lol:
Vendég
 


Tavirózsa :D

Én is azt ittam, kis gyümölccsel megbolondítva. :wink:

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


hát én nem ittam, aludtam :lol:

Zsu
hajrá spontán babó

Susy
magneb6-ot szedsz mikor keményedik? vagy mit kell csinálnod hogy enyhüljön? :roll: gyógytea? :roll:

Kép
gaby25
 
 


Jó reggelt csajok! :D

Babcsi :D Gyönyörű Gergely baba, gratulálok hozzá! :wink: Holnap már együtt lehet a család! :wink:

Ticsikém :D Milyen gyorsan megszülted ezt a nagyfiút! :D Gratulálok Ádámhoz, gyönyörű a képen! :wink:

Tündi :D Ugye már az első kép után mondtam hogy tiszta nővére Dóri! :lol:

Gyugyi :D Neked meg milyen műtéted lesz vazze??? :shock: Én erről lemaradtam... :oops: Fogyásod irigylésreméltó, nem vagy semmi, de most aztán már állj meg!!! :D

Kukac :D Rohadt teszt.... :evil: Francba. :evil: De akkor előre a lombikra. Akkor most már gyűjjön meg aztán indulás! :D Nagyon drukkolok! :wink:

Mofly :D Nagyon drukkolok a babód osztódásához! :wink: Mikor lesz beülti? :wink:

Vicus :D Képet a kicsiről! :wink:

Egészségére az alkesz bandának! :lol: Megyek reggelizni. :wink: Aztán főzök holnapra székelykáposztát... nyami. :lol:

Csok
fenci
 
 


csajok, párommal gondolkoztunk a köldökzsinórvér levételről. Hát elég drága, de úgy gondoltam, hogy biztos sok mindenben tud segíteni, ha valami baj lenne. Anyukám küldte ezt a cikket
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=821&utm_source=hirstart.hu&utm_medium=www&utm_campaign=hirstart

Már babás anyukák, ti vetettetek le?
pocakos kismamik, ti akartok?
most elbizonytalanodtam érdemes e ennyi pénzt költeni rá. :roll:

Kép
gaby25
 
 


Pálinkásat :!:
Kép
Jó a séróm? :lol: :lol:

Megint átaludtam a forma1-et. Nem baj, délután megnézem. Zapával!

Gaby :)
Olvass utána minden téren. Én nem vetetném le, nemcsak ezért mert drága.... :shock: Valahol olvastam róla, hogy nem egészen arra jó, ami a köztudatban kering. Na, ezt jól megaszontam. Ne emlékszem konkrétan, hülyeséget meg nem akarok írni, tanácsolni.... Alaposan olvass utána! :wink:

Fenci :)
Elköttetem magam. Steril leszek, mint a domestos! :lol: :lol: Az élvezeteknek fogok élni!!! :oops: :lol: :lol:

Zsu :)
Ahááá! Leesett. :wink: Nálunk a családban a 24-e a NagyNap. Már reggel tojik a Jézuska. Ebéd Anyunál, délutáni süti meg a Mamánál. Szentreggel, Szentebéd, Szentdélután. :) Este meg otthon emésztünk és kérőddzünk.
A 43 nap nem olyan rossz műtét után. Remélem, szépen visszaáll a ciklusod. Lombikot akkor kezd el, amikor felkészültél rá. Ezt úgyis Te érzed. :wink: Azért natur spontánoztok addig, ugye?

Tavirózsa :)
Megasztárt néztél? :lol: :lol: Én biza már aludtam.....

Most meg iszom még egy kávét.
Kép

KépKép
zapáné
 
 


sziasztok,

Vicuska, biztos nagy élmény volt, ilyen korán 4d-n látni a picúrt! :lol: Képeket várom nagyon!

Tavirózsa, hogy sikerült az ünneplés? Volt Sangriázás? :wink: :D

Gaby, Zapánéhoz hasonló az álláspontunk a témában. Sokat olvastam utána, és nem győzött meg, hogy erre kellene 400 ezret kiadnunk. Nem sajnálnám rá, ha hinnék benne.
A következők miatt nem hiszek benne:
- igaz, hogy 70 betegségre használják, de ezek iszonyat ritka betegségek
- Magyarországon még soha nem használtak fel lefagyasztott mintát
- ha ne adj' isten kellene, máshonnan is lehet őssejtet nyerni (csontvelő, vér, de állítólag folynak kutatások, hogy pl. zsírszövetből is tudjanak nyerni)
- a gyerkőc max 40-50 kilós koráig van egyáltalán értelme megpróbálni

Ezek fényében, szerintem több az esély arra, hogy a fejünkre esik egy repülőgép, mint hogy erre szükségünk legyen. Ha valaki hisz benne és megnyugtatja, akkor lelke rajta, de szerintem 99%-ban ez a lehúzásról és a marketingről szól ("kedves szülő, nem ér meg önnek ennyit a gyereke?" )


Fenci, még 2-3 hét és mehettek 4D-re lábközkukucsra :wink: :lol:

Zsu, ha majd lehiggadtál, akkor szerintem gondold át az álláskeresést...én is sokszor kiakadtam és majdnem beadtam a felmondásom, de így utólag, hatalmas nagy hülyeséget csináltam volna. Lombik előtt nem biztos, hogy hiányzik a stressz,amivel egy munkahelyváltás jár :roll: persze nem akarok beleokoskodni, meg nem is én vagyok a helyedben, csak gondold meg háromszor, mielőtt beadod a felmondásodat! Úgyis pár hónap és babás leszel :wink: Addig meg tök mindegy, hol húzod az igát :wink: szerintem :roll:

Mindenkinek pusszantás, mennem kell, Apjuk letiltott a gépezésről :oops:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap mire visszamentem a fürdőbe és újra szemrevételeztem a tesztet volt rajta egy igen halovány csíkocska. Nagyon kellett nézni, de a férjem is látta. Szóval reménykedtünk. Aztán egész éjjel iszonyatosan görcsöltem (hála kis köcsög endo haveromnak) és az előbb megjött. :cry:
Úgyhogy irány a lombik! :lol:

Gröni!
Ha elmúlt piri, akkor kell hívnom Tapolcát és aszem a 21. napon kezdem a szurikat, szóval kb. nov. 2-án. Aztán ugye újra megjön és újabb szurik, szóval nov. közepe felé lesz beülti. Legalábbis az én számításaim szerint. Férjem szülinapja 27-én van, addigra + tesztet kell gyártanom!!! :lol:

Vicus, Gyugyi, Zsu!
Én is ittam tegnap vörösbort! :wink:

Gaby!
Jól megelőlegezted nekem pirit! :twisted: :lol: :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi, rendesen megjött???? A halvány csík is csík :wink: Ismerek én olyat, akinek "megjött", aztán mégis babás volt :roll:

Kép
vickybabe
 
 


Viki!
Igen, rendesen. Legalább nem volt barna. Nem áltatom magam, tuti nem vagyok babás. :cry: :lol:

Én ismerek olyat, akik nem vetették le az őssejtet, most pedig szükségük lenne rá, a gyerkőc csontvelőjéből kell kinyerni és milliós nagyságrendet fizetnek Kínában érte. Szóval sohasem lehet tudni. És ne legyen rá sose szükség. Én le fogom vetetni...

KépKép
zsófikukac
 
 


Kukac :)
Muti!!!!!!! Megbuherom! :wink:

Vicky :)
Na, erre emlékeztem! Mindig az apró betűs részben van a bibi! :wink: Bár ez engem már nem érint. Főleg, hogy minden gyerekem 50 kiló fölött van!!! :lol: :lol:

KépKép
zapáné
 
 


Gyugyi!
Kidobtam. Megjött és kész. Biztos rossz volt a teszt. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Kukac :)
Akkor most megint duzzoghatok? :lol: :lol:
Kép
:lol: :lol: :lol:

KépKép
zapáné
 
 


Persze Gyugyi, duzzogni szabad! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Kukac
bocsi :oops: felületesen olvastam :?
ez a cikk most pont azt írja, hogy pl. gyerekkori leukémiánál nem is jó felhasználni a sajátot :? én azért gondoltam rá először, mert pont azt hittem, bármi baja lesz a picinek, akkor ez felhasználható, most majd én is olvasgatok a témában többet. Nem tudom mi a baja szegény picinek, remélem meggyógyul.
AMúgy kolleganőm úgy fogant, hogy 3 hónapig megvolt anyujának :lol:

Gyugyi
na ja, apróbetűs a lényeges mindig :lol:

Vicky
köszi az apróbetűst :P :lol:

Kép
gaby25
 
 


Gaby!
Semmi baj. :lol: Oxigénhiánnyal született az orvosnak hála. Össejtbeültetéssel talán annyit el tudnak érni, hogy mondjuk nem kell egész életében pelenkázni, hanem el tudja kissé látni magát. Persze csak ha reagál rá és több kezelés is szükséges. :?

KépKép
zsófikukac
 
 



Kép
gaby25
 
 


Edinka :)
Láttalak a "szomszédban"!!!!!! :D
Gyere és mesélj nekünk is! örülök, hogy eltűntek a kis genya policisztáid! :wink:

KépKép
zapáné
 
 


Kép

KépKép
zapáné
 
 


Kép Kép

KépKép
zapáné
 
 


[quote="zsófikukac"]G írta:zsófikukacaby!
Semmi baj. :lol: Oxigénhiánnyal született az orvosnak hála. Össejtbeültetéssel talán annyit el tudnak érni, hogy mondjuk nem kell egész életében pelenkázni, hanem el tudja kissé látni magát. Persze csak ha reagál rá és több kezelés is szükséges. :?


A köldökvér 1 kezelésre elegendő csak mostani olvasataim szerint

Kép
gaby25
 
 


gyugyi
mit mutogatod a sejhajod? :lol: :lol:

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok! :lol:

Gyugyi!
király a laptetűűűűűűűűűűű :D
nagyon jók az új szmájlijaid 8)
tegnap el is felejtettem inni... :shock: :evil:

Kukac!
ááááááááááááá, biztos ez??????de akkor mér volt ott a csík?volt már ilyen?
kedden akkor mész T-re? :roll:

Fenci!
mikor mész 4d-re?és hova?pocifotót!!!!!!!!!!!!! :D

Suzy!
basszus....ezek a rohadt keményedések..... :twisted: egy kis pezsi nem lett voolna pont jó?ellazítja a méhet,nem?nem azt adják ilyenkor infiben? :roll:

Vicky!
remélem a szemed rendbejött azért, pocifotó??????? :D

Kolibri?Mamika?Krisz?:?:

Zsu!
szerintem tedd azt,amit érzel.....úgyis spontán gyorsan bebabásodsz :wink:

Mofly!
holnap lesz a beülti ugye? :roll: babatappancsok mennek+++++ :P

a kedvem a béka segge alatt van..... :( apjuk nem jött haza este, az anyjáéknál aludt.... :?
Vendég
 


Szép jó napot!!! :D

Babcsi, Tüncsi, Ticsi
Ezek a babóóóóóóóóóóók...óóóóóóóóóóhhhhhhhhhhhhhhhh! :D
Nagyon édi mind!!!!Sok boldogságot hozzájuk!!!

Zsófi
Volt csík nincs csík? :shock: Mindjárt visszábbnézek...a csíkot nem olvastam.
De még bármi lehet amíg a hő fent van...fent van??? :shock:
Egyforma tesztel teszteltél?

Én kb másfél hét múlva...kb 24-én megyek Debibe...az a 22cn. Lenne egy uh, hogy hogy állok, mehet-e a lombik.
A bankügyet még nem intéztük..majd jövő héten szétnézünk.
A hőm minden reggel 36,6, most vagyok 10cn-en....a héten végig akció lesz, párom nagy örömére. :lol: :lol: Na meg az enyémre is. :oops:

A hőt mindig ugyanakkor érdemes mérni, egy óra már akár 2 tizedet is jelenthet.A ciklus első felében cickafarkot érdemes inni, a másodikban pedig palástfűt, az segíti a sárgatesthormon termelődését.

Én most szedek fokhagyma kapszulát, méhpempőt meg Energy-s grapefruitcseppet amiben van még vagy 5 dolog...de ezt csak időszakosan szedem a megfázásom miatt.Amúgy már jobban vagyok...de azért még csöpög az orrom, kicst fáj a torkom és a hangom sem a régi....de már százszor jobb.
Ne tudjátok meg milyen jó volt apát megint közel engedni tegnap...már több mint egy hete nem is adtunk puszit egymás szájára...mert folyton össze-vissza fertőzzük egymást.Ezt is tőle kaptam. :?

A forma 1-ről egy szót se itt...még nem láttam...majd este megnézzük. Most várjuk, hogy derüljön ki az ég mint tegnap és megyünk kirándulni motorkával. :lol:

Pusszantás mindenkinek!!!
vizkriszisback
 
 


vicuska
apjuk :twisted: :evil: na, kosok, enyhüljetek, nem jó ez így :cry:
volt már ilyen nálatok? nem szép, hogy pont akkor csinál ilyet, mikor kismami vagy :evil:

Kép
gaby25
 
 


Zapáné!! köszi a görbéket, megnyugtatál, a mai napon nekem most annyi mint neked volt 36.7 szájban, hüverlyben 36.9:) de te mennyit teszteltél :) nem hittél a SZEMEDNEK?

Gröni!! nem fogom keresni a tüneteket tuti!!!!

Vicuska!! köszi már meglestem a görbéket még a multkor, de most is megint átnézem :)

tavirózsa boldog házzasági évfordulót :D

zsu!! hajrá spontán addig is :)

KépKép
dike
 
 


Vicuska: Ilyen volt (8 hetesen):

Kép

És ilyen lett (1 héttel ezelőtt) :lol:
Kép

Sajnálom a dolgot Apjukkal...drukk, hogy minden rendbe jöjjön, pont most kell csinálnia a hisztit?!

Gaby, ezek a cikkek, amiket betettél, sem igazán győztek meg :roll: Pedig én esküszöm akartam hinni benne, olyan jó lett volna, ha ez tényleg csodaszer.

Zsófi, piri kapja be :evil: :evil: :evil: Nagyon drukkolok így ismeretlenül is az ismerőseidnek a kínai kezeléshez!!! (én részemről nem hiszek a kínai, ukrán stb csodadokiknak sem, de lehet én vagyok túl hitetlen :roll: ) Vagy inkább optimista, életbiztosításom sincs, minek az?! :wink: :lol:

Krisz, drukk, hogy következő hónapban kezdhessetek! Mocizás miatt irigy :oops: 8)

Kép
vickybabe
 
 


Vicky
ezeket a cikkeket azért raktam be, hogy megerősítették az első cikket amit küldtem és azt amit mondtál :lol:
szééééééééép poci :D

Kép
gaby25
 
 


Hello csajszik, gyönyörű vasárnapot Mindenkinek!

:lol:
Vendég
 


Elmentek a kerilányék annnyira jóó volt...persze marhára elfáradtam de mondanom sem kell egyszer sem ébredtem fel éccaka kukorékolni meg vakarózgatni aludtam mint a bundaaaa...

:lol: :lol:

ez a másfél éves kor ez valóban szuper...vicces de nagyon...a kezdődő humorérzéket figyelni bámulatos.,....nagyon jó volt
:lol:

no kinek mitiss.......

Gyugyikám!

örülök, hogy minden okés a kis életedben és ilyen pozitivan állsz a sterilitásodhoz ami szerintem hülye szóóóó,,, nem steril leszel, hanem nyugodt és kényelmes :wink: és valóban az élvezetknek élhetsz 8) bennem is felmerült, hogy a császárral egyidőben ezt is megoldom ugyis csak egyik oldalt kell elcsipenteni azt is csak ippeghogy, még nem döntöttem----( elvégre van még 5 kis maszatkám, ha megőrülnék és szülnék még egyszer az életben....

:shock:

Vicuska!

uradra nagyon haragszom :evil: :evil: egészen biztosan összefüggésben van a terhességeddel a megnüvekedett munkájával és felelőségével,de akkor is!!!!!!neked most babusgatás kell és nem hisztéria,.....én kos kos vagyok cask tudom miről beszélek.... :lol:

Gaby!

mi nem vetetjük le aköldökvért, bár uram nagyon szerette volna de egyszerűen nem hsizek benne és pénzlenyúlásnak tartom....és pont ezért durrant el az agyam mikor azt kellett hallgatnom hogy magának nem ér meg ennyit a gyereke és igytovább.... :evil: :evil: :evil: na engem az ilyen dumával nem meggyőzni hanem felbősziteni lehet és jusztse...

Dike!!!

MuSZÁJ PICIT LAZITANOD az akaráson, mert nem jó ez így...mi is ugyanígy görcsöltünk a babáért hid el, de soem vezetett jóra ha kapaszkodtál mindenbe hogy na biztosan most sikerült.....vessél be valami egyéb célt vagy hobbit magadnak vagy belehülyülsz....muszáááááááááááááááááááááj.....és félreértés ne essék nem azt gondolom, hogy attól fog sikerülni ha nem fogllakozol vele, ilyen mondatokért már öltünk embert eze a topikon is

:wink: , hanem a saját lelki üdvöd érdekében muszáj lazitani....

Zsófi!!

nagyon nagyon sajnálom, de itt a lombik és SSIKERÜLNI FOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGGGG...vonalzót ne cserélj!!!!! :wink: :wink: :wink:

Akinek nem írtam még ezermillió pusz ölelés, az agyam szita és takaritás közben vagyok, szerencsére apa leültetett kissé pihenni....ő porzsívóz ügyesen----

Szóval jobb lett a vérképem hétfőn ujabb kontroll reméljük tovább javulll........voltunk tegnap uhn ezek kész mekkorák....áltag 35-36 hetesnek felelnek meg, 2500-2600 grammosnak ebcsülte őket a gép......hátnemtom hogytörtént mindez, de büzske vagyok rájuk :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Nagyon édesek a gyerkek. :)

Most már aztán tényeleg nekem is kell egy iylen :)

Zsófi
Hajrá lombik. Tuti sikerülni fog. :)

Mami
Örülök, hogy ilyen gyors ütemben javulsz :)

Szép napot mindenkinek.

Kép

Kép
princzike
 
 


mami!! hidd el h már nem görcsölök, csak akkor jut eszembe a babaügy ha ide irok nektek, amugy nem. ha nem kérdezősködnék tőletek akkor nem tudnék mit irni nektek...
nincs uh-os képed a "nagy" babákról?

KépKép
dike
 
 


Sziasztok! Hú de régen jártam itt, de micsoda csodababákat látok! :)

Dike, én most a 17-ik napon vagyok, és 37.1, de az én hőm úgy néz ki, hogy alapból magasabb. A lényeg az (ha jól tudom), hogy a pé előtti hőmérsékletnél magasabb legyen a ciklus második felének hőmérséklete, tehát nem baj az, ha nem megy 37 fölé.

Van egy nagyon jó hőgörbés oldal: http://babatervezok.otthona.net/

Én innen mazsolázgatok. :) Sok-sok példagörbét találsz, leírást, mindenféle hasznos dolgot. Azt írod, hogy te nem görcsölsz.. én viszont asszem igen. :( És ez nem jó így... bár most hétvégén sikerült kiüríteni a fejemet egy kicsit, remélem kitart sokáig.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?