Új privát üzeneted érkezett!

@gabcsi87:
Sajnàlom... :( sok sikert a folytatàshoz

Nekem úgy görcsöl a hasam alja majd meg halok..... nem tudom mitől.... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@andrenoci:


Köszi, egész jól viseljük a meleget! Bár tegnap kicsit előbb hazamentem a munkából, mert eléggé elfáradtam, illetve elpilledtem a meleg miatt. Prüntyőkét nagyon régen láttuk (már két hete ), de úgy tűnik, jól van. És ami plusz jóhír, hogy most már én is jól vagyok. Az émelygés, hányinger ilyesmi elmúlt. Kezd visszatérni az energia is.  20-án megyünk Down-szűréses nagy UH vizsgálatra. Nagyok kíváncsi vagyok, mennyit nőtt, fejlődött az utolsó vizsgálat óta.

Ki hogy van? Hogy viselitek a nyarat?

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@bocika13:
Passz....nagyon meleg van
andrenoci
 
 

 
 

@mazsolyka:
Örülök h jól vagytok :-) majd írd meg mit láttatok :-)
andrenoci
 
 


@mazsolyka:
Örülök h jól vagytok :-) majd írd meg mit láttatok :-)
andrenoci
 
 


Sziasztok

@andrenoci: veled mi a helyzet?



Mucus jól vagytok rég hallottunk felőletek?!

na lenne pár fura kérdésem.... tegnap este méhszáj vizsgálat alkalmával /amit megint nem igazán értem el.../pici rózsaszínes pár csepp vért vettem észre..de ennyi... több nem is volt, akkor lehet pont tüszőrepink volt?

a másik olvastam egy oldalon /fránya a sok olvasgatásba / hogy a legideálisabb a 23.nap a beágyazódásra,kérdem én akkor én akinek 16-19.napra esnek az ovujai akkor nálam nem is tud beágyazódni,mert ugye ha a 19.-ét nézem akkor max csak 4 napja van  /monduk ez tuti badarság mert a kicsi fiam meg a menzesz után fogant egyből ami ugye elvileg meg túl korai lenne, lányom meg elötte pont/

és a legfurább dolog ebben a hónapban,ti éreztetek olyat peteéréskor elvileg nagyobb a melletek?

bocsi a sok kérdésért,én sem ismerek magamra,fura ez nekem ennyire nehézkes most ami anno pikk pakk ment...




Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


bocika13:
Igen, én is attól félek, hogy ez is csak olyan "nagyonakarom" ezért a testem generálja magának ezeket a fals jeleket. Bár most egészen másképpen csináltuk az eseményt, eddig általában reggel ovu előtt módszeresen 2 naponta, de most, ebben a hónapban szintén ovu előtt módszeresen 2 naponta, este, párnával a fenekem alatt, hátha...
moncsika79:
Hát nagyon reménykedem, hogy nálam is ez a helyzet! :) Nagyon szeretnék már pocaklakót.
Elérkezett a szégyen napja. Most olvastam utána néhány menstruációs dolognak, hogy jobban képben legyek, ilyenek. Valahol azt írják róla, hogy ez a "kivirágzás ideje". Hát nem tudom. Én ilyenkor nem virágzom ki. Inkább Smaug leszek és felégetném magam körül a lakást, közben őrülten kacarásznék vérben forgó szemmel.
Még nincs semmi, de kicsit sötétebb a nyoma a vészhelyzet esetére betett betéten és nyomkod a méhem, mintha épp arra készülne, hogy darabokra szakadjon. Közben gondolatban megtiltom neki, mert nem akarok megint csalódni és szembesülni a "már-megint-nem-sikerült"-tel egy hétig, mikor lehúzom a vécén... arra gondolva, hogy arra számítottam, ebből gőgicsélő kisbatyu lesz...
Egy hét múlva (és rimánkodom, hogy addigra meg elmúljon, ha megjön) megyek új nőgyógyászomhoz. Az SZTK-ban mondták, hogy augusztus végén, tavaly csináltattam utoljára rákszűrést, és mindent rendben találtak (P2 vagyok, elvileg az normális), de valószínű ezt az új doki meg fogja csinálni. Úgyis magánorvos.
Ha be tud engem úgy állítani, hogy pár hónapon belül jöjjön a kiscsillag, hát én megcsókolom. Pedig nő.
De akkor is.
Már két éve várok, néha úgy érzem, hozzám csoda kell. Szentlélek vagy valami.
Tán meg is térek a végén.
Ha egyszer ebben a rohadt életben sikerül egy pozitívat tesztelni, hát napokig sírás lesz az örömtől...


Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@mazsolyka: "@andrenoci:Köszi, egész jól viseljük a meleget! Bár tegnap kicsit előbb hazamentem a munkából, mert eléggé elfáradtam, illetve elpilledtem a meleg miatt. Prüntyőkét nagyon régen láttuk (már két hete ), de úgy tűnik, jól van. És ami plusz jóhír, hogy most már én is jól vagyok. Az émelygés, hányinger ilyesmi elmúlt. Kezd visszatérni az energia is.  20-án megyünk Down-szűréses nagy UH vizsgálatra. Nagyok kíváncsi vagyok, mennyit nőtt, fejlődött az utolsó vizsgálat óta.Ki hogy van? Hogy viselitek a nyarat?"


Én még nem gratuláltam azt hiszem, szóval GRATULÁLOK! Jaj de örülök neked! Vigyázz magatokra!!

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@bocika13:


Én peteéréskor sok fura dolgot tapasztaltam már. Volt olyan, igen, hogy nagyobbnak éreztem a mellem, volt, hogy fájt és érzékeny volt, volt, hogy szúrt a méhem, volt, hogy össze-vissza zabáltam mindent, uborkára tortát, arra tejet, arra sült húst, satöbbi. Szerintem ez normális.
Mindenhol azt olvastam, hogy a legideálisabb az ovuláció előtti kb 1 hét, de szerintem mindenkinél változik. Milyen hosszú a ciklus, pl. 28 naposnál kb 14. napon hajnalban (néhány helyen ezt írják) van ovu. Az az előtti pár nap a legideálisabb. Ha tüszőrepedésnél van kis barna, rózsaszín folyás, az jelenthet sok mindent, dokival kéne konzultálnod róla.

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@bocika13:
Szia! Mostanságra esett az ovum, pöttyeztem én is ma 2 . napja, de nem tudom mi van. A hőm kész káosz. Nem tudom mi van velem :-) Am tegnap óta családi pihenőn vagyunk. Horgászunk, főzőcskézünk, babaproject :-) ahol éppen kedvünk tartja :-)
andrenoci
 
 


Nekem tegnap kellett volna jönnie, de késik.
A tudatalattim nem bír magával, ma éjjel felébredtem egyszer és most reggel is, magamtól, ébresztő előtt egy órával és olyan hülye álmaim voltak... hogy biztos terhes vagyok. És mellesleg fiam lesz.
Félek a végén azért nem sikerül, mert ennyire akarom.
Nektek volt már ilyen álmotok, mikor "véletlenül" nem jött meg?
(Azért még reménykedem. Csak nem jön meg még úgy... 9 hónapig. )

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@csillagfenytvarok:


Köszönöm! Igyekszem vigyázni! 

Eddig azt hittem, hogy én működök normálisan, de Titeket olvasva rá kell jönnöm, hogy iszonyú szerencsés vagyok, hogy ilyen "könnyen, gyorsan" összejött a baba. Nagyon drukkolok mindenkinek, aki MÉG nem volt ilyen szerencsés és (ismét) gratulálok mindenkinek, akit homlokon talált Fortuna!

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@mazsolyka:


Homlokon? Nem inkább méhen?
Jaj de örülök neked!!
Nekem már harmadik napja késik, alig tudok pisilni, átlátszó folyásom van és ég/fáj a gyomrom meg hányingerem van. Volt már 31 napos ciklusom de ilyen tünetek még nem társultak mindjárt jelentkező menzeszhez. xD Most mértem egy lázat és 37.3. Bánom, hogy eddig nem vezettem görbét, abból talán valami jobban látszana.
De utálom, hogy nem tudom, hogy mi történik bennem! ÁÁÁÁ!

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@csillagfenytvarok:


Igaz, inkább méhen.
Csak figyelj a jelekre és ne aggódj, ne feszülj rá! Tudni fogod. 

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@csillagfenytvarok: csinálj egy tesztet! Komolyan mondom legalább annyira izgulok mint te annak ellenére h azt sem tudom ki vagy. Szorítok! :-)
andrenoci
 
 


Sajnos nem jó híreket kaptam múlthèt szerdán az uhn!Elhalt terhessèg,semmi nincs a mèhemben olyan korai stádiumban elhalt!Megvastagodott mèhnyálkahártya 14 mm volt szerdán hcg szint vèrben 373!Pènteken kellett újra menni,uh+ hcg ugyanúgy üres a mèhem vastagodott a mèhnyálka 20 mmre ès a hcg csökkent 343- ra!Nincs kizárva a mèhenkívüli terhessèg sem!Ma kellett hívnom a dokit hogy hogyan tovább ,holnap reggel be kell mennem megint uhra +hcg ès konzultálnak az orvosok a sorsomon!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@mazsolyka:


@andrenoci:


Ma már csináltam egyet, harmadik nem-jött-meg napon, én sem bírtam ám ki. :P
Amikor végigment rajta a vörös "hullám", akkor csak a tesztcsík jelent meg, úgyhogy nem vártam vele tovább, rögtön akartam eredményt, azt hittem, ez negatív, szóval kidobtam.
Pár perc múlva kidobtam valami mást, megnéztem megint, igaz a kukában volt de akkor már volt rajta egy halványabb, második csík is...
Holnap reggel megcsinálom a másikat, mert dupla teszteset vettem, kicsit izgulok!
Egész nap égett/fájt a gyomrom, étvágytalan voltam, állandóan pisilni kell (és nem mindig jön!) és álmos vagyok. Nem tudom, mi ez, de nagyon gyanús, számomra a jó értelemben.

@moncsika79:


Úristen, nagyon sajnálom! De akkor most méhen kívüli, vagy elment? Nagyon sajnálom, hogy ilyen híreket kaptál! Most mi a teendő?


Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@moncsika79:
Nekem mindig Lindy dupla van itthon, és azt írja 10 perc után nem értékelhető az eredmény...de nekem egy félóra mulva is negatív volt :-) szóval szerintem aludj nyugodtan :-) de még nem gratulálok :-)
andrenoci
 
 


Bocsi nem neked akartam írni. Sajnálom h így jártál! :-( csillagfénytvároknak ment!
andrenoci
 
 


@andrenoci:


10 perc nem telt el a teszt kidobása és újra megnézése között, de mindjárt tesztelek megint, csak rokon menne már el zuhanyozni, hogy nyugodtan összeszedhessem a kellékeket a WC-re. Esküszöm direkt húzza az időt, még ha tudat alatt is. Máskor már tök korán elmegy zuhanyozni, ma nem. Mindjárt felrobbanok, már nagyon kell.
Tegnap egész sokat mászkáltam, estére meg úgy megfájdultak meg elfáradtak a lábaim, hogy alig tudtam tőlük elaludni. A derekam is fáj, pont úgy, ahogy menz közben szokott.
No most megyek! Aztán hozok fényképet, hogy együtt kiértékeljük!

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@moncsika79:
Sajnàlom moncsika :(:(

Na mi péntek óta kikapcsolódni voltunk... elromlott a hőmérőm màr szombat reggel se mért fogalmam sincs mikor ment fel,ma mértem újra màr 36,8 /tegnap hazafele vettunk ujat/
Kicsit kivagyok,,rà is tett egy lapattal a hetvegenkre
Szóval minket még az àg is húz....

Elvileg 10.én volt ovu,de 9-én volt az a pàr vércseppem....
Amit nem értek ha együtt vagyunk két napja este begörcsöl a hasam alja....

Ez van marad a 8nap vàrakozàs :( :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


A teszt kiértékeléséhez szükséges 5 perc leteltével készítettem ezt a képet.
Szerintetek???
Nem merek reménykedni, de ilyet még soha, de soha nem teszteltem!


Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@csillagfenytvarok:


szerintem ott van a csík :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


Csillagfènytvárok ott a kèt csík! :lol:
Ma voltam vissza a dokinál csinált uht ès a mèhemben megtalálta a pici petezsákot!A 4 hèten halt el! :cry: Jövőhèt pèntekre vagyoj elő

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Csillagfènytvárok ott a kèt csík! :lol:
Ma voltam vissza a dokinál csinált uht ès a mèhemben megtalálta a pici petezsákot!A 4 hèten halt el! :cry: Jövőhèt pèntekre vagyok előjegyezve kisműtètre ha addig nem indul meg a vèrzès!Szeretnèk ha termèszetes úton tisztulnèk ki!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


Rettenetesen sajnálom! 
Fel a fejjel! Szorítunk a folytatáshoz!

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@csillagfenytvarok:


Ez innen nézve is két csíknak tűnik. 

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


Moncsika nagyon sajnálom ezek szörnyű hírek! Nem éreztél semmit tüneteid is ugyan úgy voltak??? Atya világ minden leendő anyuka ettől fél ... ! Csak annyit tudok mondani fel a fejjel reméljük kitisztul magától a szervezted és műtét sem kell! 

Csillagfényt várok ott a két csík gratula !Halkan!
lare13
Százhalombatta
 
 


Köszönöm a gratulációkat, reménykedem, hogy minden rendben van a kezdődő picivel odabent, nagyon vigyázom magamra. Már nagyon várom a pénteket, amikor végre eljutok a magánorvosomhoz. Vicces, hogy hozzá pont azért akartam menni, mert nem sikerül, erre most meg tessék. De szeszélyes kis csillagfény.
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem az első jel az volt, hogy égni-fájni kezdett a gyomrom, amikor éhes lettem. Mértem egy lázat hétfő reggel és "indokolatlanul" 37,3 volt. Azóta persze rájöttem, hogy a sűrű pisilés se attól van, hogy sokat iszom. És tényleg igaz, amit mondanak - lesz egy tünet, amire azt fogod majd mondani, hogy ő lesz az. Más nem lehet.
Hihetetlen, milyen erők munkálkodnak a világunkban... tényleg egy csoda. (Mondom még ezt, aztán mikor jön a hányás... )
Egyébként egyetlen dolgot csináltunk ezúttal másképp: pont ovu napján voltunk együtt, alvás előtt, utána én fel sem keltem. Eddig mindig délután, napközben, reggel hancúroztunk, de most rendszeresen alvás előtt. Ovu után pedig pár napig szúrkált a méhem, olyan pedig nem volt még. A korai tüneteimhez társult még egy, volt egy orgazmusom tegnap és utána fájt a méhem pár percig (azóta a biztonság kedvéért meg se érintettem magam ). Remélem, segítek ezzel valakinek!
Párom pénteken fogja hivatalosan megtudni, mikor az orvos megerősítette, hogy ott van, és legfőképpen, rendben van. Persze nem tudom megállni, hogy utaljak rá. Tegnap megkérdeztem tőle, "hogy vagy, kispapa?" Aztán majdnem elsírtam magam. Este meg láttam egy Elevit reklámot és azon is elérzékenyültem.
Félek kicsit a terhes tébolytól. Bár... nem nekem kéne félni.

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@csillagfenytvarok:
Nagyon szorítok az orvosnál is minden rendben legyen! Hála az égnek azok ott egy gyönyörű párhuzamos piros csíkocskák! Jól megfogalmaztam :-D Sajnos nekem nincs jó hírem, Tsh 6.783 és bár most ovu tán vagyok pár nappal és a hőm 36.7 második reggelen,reménykedni sem merek..... Reggel mondtam is a páromnak,tuti nem lesz baba, merjt akkor már rosszul lennék a kvétól. Vagy csak a beágyazódás körül vannak ezek a tünetek? Mik a tapasztalatok?
andrenoci
 
 


@csillagfenytvarok:
Jajj de szép! :-)
andrenoci
 
 


@andrenoci:
Mikorra vàrod a nem vàrtat? Nekem 10-én volt ovum kb... viszont hancur utàn nekem us fàj a méhem,sőt 2napja folyton beleszúr.. én màr nagyon azon vagyok baj van velem... ha megjön 23.-án utànna vàr minket újra a dokibàcsink.... remèlem nem talàl megoldhatatlan bajt.... még szerencse jóba vagyunk 12éve így nem huzzuk ki 1évig

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@bocika13:
Szia! Nekem is a teló szerint 10.-én, ciklus.hu szerint 12. volt ovu. A a telóban több adat van....miszerint 24. a nem várt napja.Ma reggel is 36.7 et mértem.....szurkálódást tegnap du.tól éreztem de inkább kétoldal és nem volt vészes .Így akkor együtt csinálhatjuktvégig ezt a hónapot ha jól sejtem :-)Neked a hőd h áll?
andrenoci
 
 


https://goo.gl/photos/Tjyb888UxPxW43CC9 @bocika13 ilyen a görbém most
andrenoci
 
 


Sziasztok!

Szerintetek terhesség előtt (is) érdemes terhes vitamint szedni? Ha igen, akkor melyiket? "Segíti"  a fogamzást? Vagy  a folsav elég?
lili2015
 
 


@lili2015:


Azt nem tudom, hogy a fogamzást segíti-e, de az biztos, hogy szinte természetellenesen feldurbózza a szervezeted. Ha egészséges vagy egyébként, akkor nem gondolom, hogy érdemes plusz anyagokat bevinni a szervezetedbe. De ez csak az én véleményem. Mindenki másként vélekedik erről (a szakemberek is).

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@andrenoci:


szió nekem is 36,7 most már napok óta ovu után 36,9,majd 36,8 most beállt erre,amugy nekem az alaphőm 36,2-36,3....kicsit félek ez most alacsony lesz... :(
de bízom a legjobbakban

IGEN EZ AZ 1 HÉT KÖZÖS ERŐVEL EGYÜTT CSINÁLHATJUK... :) 
BEVALLOM NAGYON IZGULOK ÉS MA LEHET ÚJRA A MELEG MIATT DE BORZASZTÓAN FÁRADT VAGYOK EGÉSZ NAP

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@bocika13:
Hali! Én is úgy érzem fáradtabb vagyok mint máskor, pihennem kellett kicsit. Max este 36.9-36.8 a hőm.....ma voltam nőgyógynál....kaptam kupot,pedig csak ultrahangozott,azt mondta ez mindenre jó :-)úgyhogy most kúpozok 10 napig! Olyan jó lenne holnap reggel 36.7 vagy annál magasabb értéket :-) holnap házidoki,állíttatok a gyógyszeren, igaz 30.ára van időpontom az endokrinra ...kicsit kapkodónak érzem magam,de nálam minden így működött mindig minden.....
andrenoci
 
 


Kitartás, lányok! Nagyon drukkolunk!

Babások! Nagyon eltűntetek. Ki hogy van? Mucus? Evita? Többiek?

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@mazsolyka:
Imám meghalgattatott :-) ma is 36.7 tel ébredtem.
andrenoci
 
 


@mazsolyka: Köszi!  :)
lili2015
 
 


Köszi! :)
lili2015
 
 


Andrenoci: Szuper! Csak így tovább! 

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


Sziasztok lányok.
Kis helyzetjelentést hozok, hogy miket érzek, hátha valaki tünetekre keres rá, és hasznosnak találja.
Először is, alig bírok felkelni. Most is fél 12-ig aludtam, annyira álmos voltam. Kétóránként viszont felébredek, mert pisilnem kell (nem mindig jön sok, de úgy érzem, tele van!). Az éjszakát úgy-ahogy átalszom, de hamar, 9-10 körül már kidőlök, eddig volt problémám az alvással, hát már nincs, úgy alszom, mint akit agyonvertek. Átlagosan hajnali 3-kor ébredek fel pisilni, aztán visszaalszom, aztán 6-kor, 8-kor, stb.
A víz, tudom, hogy nagyon fontos, ezért egy literes Janás üveget mindig újratöltök csapvízzel, és háromszor kiiszom egy nap. Rengeteg mennyiség, szerintem már ettől is sűrűn kéne járnom, de amúgy is majdnem állandóan ott az inger. Egyébként azért is iszom nagyon sokat, mert félek a székrekedéstől és az aranyértől. Apropó, most furcsa mód kétnaponta járok nagydologra és kicsit mintha menne a hasam, szerintem méregteleníti magát (ezelőtt átlagosan hetente max kétszer, ha eljutottam, és akkor is szenvedés volt). A méhem néha fájdogál, de semmi más nincs, szagtalan folyásom van, ami kicsit erősebb, mint általában, a WC-papíron picit sárgás színű. Nekem csak egy vesém van, és az is panaszkodik néha tompa, rövid fájdalomhullámokkal, de egyébként rendben van. A melleim meg fokozatosan kezdenek egyre érzékenyebbek lenni. 3 napja még nem volt semmi, tegnapelőtt már éreztem, tegnap ha lehajoltam és odanyomódott a lábamhoz, már jajgattam, ma viszont már hozzá sem merek nyúlni.
De az étvágyam. Gyerekek, az étvágyam. Eddig soha, de soha nem tudtam reggelizni. Az elmúlt hétben pedig gyökeresen megváltozott. Amikor hatkor felkelek magamtól, óra nélkül pisilni, már fel tudnék falni egy fél disznót. Persze nem eszem húst, összevágok egy paradicsomot, egy paprikát és egy fél uborkát, azt szoktam enni. Annyira jó íze van a zöldségeknek, egyszerűen imádom. És átlagosan három óránként éhezem meg, sokszor már nem tudom, mit egyek, hogy változatos legyen, azért a hűtő sincs annyira tele mostanában és a harmadikról ilyen melegben lift nélkül tudjátok, kinek van kedve lemenni...
Ami nagyon furcsa, hogy a szaláminak meg a többi felvágottnak, amit amúgy szeretek, nagyon furcsa íze volt, szóval azt nem ettem már pár napja. A sült csirke sem esett olyan jól, mint máskor, ellenben a mellé készült rizst és salátát zabáltam. Tudom, kell a fehérje is, de ha egyszer nem esik jól. Furcsaság még, hogy a kólának egyenesen rohadás íze van!! Annyira sz*r, hogy alig bírom meginni, pedig gondoltam, hogy behűtve milyen jól esik majd, de nem!! Teljesen meglepett. Persze amúgy sem nagyon szabad szénsavasat meg koffein tartalmút inni, mert felpuffaszt meg gázokat csinál, de akkor is, ez nagyon érzékenyen érintett. De legalább nem kell lemondani róla, mert amúgy is rossz és nem kívánom.
Ma este orvos, már alig bírok magammal. A legnagyobb bajom most az, hogy ha a doki megerősíti a terhességet, akkor szeretném legalább párom apjának elmondani, mert velünk él és éjjel-nappal dohányzik, amit egyre kevésbé bírok. A kávé szaga nem irritál. Inkább a gép hangja, amitől nem tudok visszaaludni egyből. A baj csak az, hogy párom meg senkinek nem akarja elmondani, pedig muszáj lesz! Após sem hülye, három gyereket már felnevelt, nem fogja figyelmen kívül hagyni, hogy sűrűn és meghitten látogatom a WC csészét...
Anyósom biztos nagyon örülne, de ha neki elmondanám, az egész család tudná. Nekem sajnos nem élnek a szüleim, de kellene valaki, aki legalább lélekben segít, aki már átment ezen és tudja, érti, miről beszélek. Párom csak nem akarja ezt megérteni, és ez egy kicsit zavar. Oké, hogy anyósomék visszamennek Skóciába még októberig és pont akkor lennék három hónapos, szóval akkor már illene is elmondani, de nem használt az sem, hogy a terveinket se mondtuk el senkinek.
Annyira furcsa, hogy elsírtam három családtagnak is még pár hete, hogy nem sikerül, erre most sikerült! És semmit nem csináltunk másképp! Miért ne mondhatnám el azt is, hogy sikerült? Talán csak az beszél belőlem, hogy párom meg sem kérdezi, hogy hogy vagyok, amikor hazaér... ő még úgy fogja fel, hogy ez még mindig nem biztos, ne bízzam el magam, mert nem biztos, hogy megmarad, de én nem vagyok hajlandó erre gondolni. Igenis megmarad! Egészséges lesz! Zavar is, hogy nem pozitívan áll hozzá. Persze nekem a szívem most repes az örömtől és biztos azért őrültem meg, de egyszerűen nem bírok a gondolattal - jövő héten már hallani lehet a szíve dobogását, ettől pedig teljesen odáig meg vissza vagyok!
Ti mikor mondanátok el? Hogy vagytok mostanában?

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@csillagfenytvarok:


Megértelek. Én azért csatlakoztam a fórumhoz, mert - bár a párom szívesen meghallgatott -, de nem tudta átérezni, amin keresztül megyek. Ezen felül én sem tudtam másra gondolni és féltem, hogy egy idő után az idegeire megyek, ha csak erről vagyok hajlandó beszélni. Azért jó ebben a közösségben, mert itt mindenkit ez foglalkoztat, biztosan van a csapatban legalább egy fő, aki átérzi, miről beszélek és adott esetben tud segíteni, tanácsot adni.
Én kicsit később akartam elmondani, de úgy hozta az élet, hogy kb. egy héttel a pozitív teszt után elmondtuk a közvetlen családnak (szülők, testvérek). Utána persze a családon belül elszabadult egy kicsit a lavina, de azért visszafogták magukat amennyire lehetett. Erre külön kértük őket a bizonytalansági faktor miatt.
Szerintem sem szabad folyton arra gondolni, hogy ez még nem biztos, de mindenképpen számolni kell a ténnyel. Azonban a közvetlen közeledben élőkkel szerintem érdemes megosztani, mert az együttéléseteket jelentősen befolyásolhatja pl. az, hogy nem bírod a kávé illatát elviselni.
Nekem sok szempontból haspnló tüneteim voltak, mint neked. Megváltoztak az étkezési szokásaim, de ez az első trimeszterben még inkább arra korlátozódott, hogy rosszul lettem, ha arra gondoltam, hogy bizonyos ételeket, italokat a számba kell vennem. Én kb. 15 éve nem ittam kólát, de a rosszullétes időszakban ez volt az egyetlen ital, amit bármikor képes voltam inni és oldotta a rosszulléteimet (különösen hidegen). Nyilván a koffein, illetve cukortartalma miatt napi 2 decinél többet nem iszom, de a mai napig jól esik ez a két deci kóla.
Nekem a fáradékonyság kimerült és most is kimerül abban, hogy munka után le kell dőlnöm egy fél órára pihenni. Aluszékonyság, ilyesmi nálam nem volt. Egy hete pedig (a kötelező munka utáni fél óra fekvés után) buzog bennem a tettvágy. Csak kicsit hamarabb elfáradok, mint korábban, de egy rövid pihi után újraindulok. 
Nekem az első időszakban iszonyú paradicsom-éhségem volt. Paradicsomot ettem minenhez és hozzá paradicsomlevet ittam. Most ez szelidült a lédús zöldségek és gyümölcsök nagymennyiségű fogyasztására.
Felvágottat és korábban sem nagyon ettem, így azt nem tudom, hogy hiányzott-e, de az biztos, hogy a szalámi és a kolbász volt az "csúcskaja" heteken keresztül - és tulajdonképpen még most is.
Kb. egy hete jutottam el odáig, hogy van éhségérzetem. Előtte inkább csak ettem, ha nagyon kellett. Most kb. három óránként eszem egy fél vagy negyed adagot. De akkor nagyon kell ennem. 

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


Én az idegeire is mentem páromnak a babatémával! De a harmadik nap után már nekem is kezdte egy kicsit szúrni a szemem, hogy állandóan babás-terheses dolgokról olvasgatok az interneten.
Én is úgy gondolom, hogy jövő héten elmondjuk anyósnak, esetleg párom nagyijának meg az én nagyimnak és a lelkükre kötjük, hogy erről aztán csönd legyen a harmadik hónapig.
Nálad paradicsom, nálam paprika! A paprikára vagyok teljesen kiéhezve! A paprikára, amit eddig nem is ettem!
Ma délután keződött egy migrén rohamom, ami nálam szemkáprázással, aztán zsibbadással, végül iszonyatosan erős féloldalú fejfájással és aztán órákon át tartó hányással végződik, amíg a kimerültségtől el nem ájulok... rettegtem, mert nagyon káprázott a szemem, aztán elzsibbadt a bal karom meg a fél arcom, de a zsibbadás után enyhe fejfájásom volt csak és egyáltalán nem hánytam! Ilyen még soha nem volt, hogy ennyivel megúsztam!
Aztán pont, mikor megkönnyebbülve ültem a WC-n, hívott a doki asszisztense, hogy két szülést is levezet az orvos, így ma nem rendel, ne induljak el. Jövő hét péntek estére kaptam újabb időpontot. Ez több szempontból jó és rossz is. Jó, mert úgyis fáj a fejem, és ha véletlenül beütne mégis erősebben a migrén, nem akarnám széthányni a buszt. Jó, mert jövő héten 5 hetes leszek, és akkor már hallatszik a szívhang! <3 Rossz, mert párom "hivatalosan" még mindig nem tudja és rossz, mert nem láthatom még!
Annyira izgalmas de nem tudom, mivel foglaljam el magam NAPOKIG. Napok, mégis úgy érzem, olyan, mintha ÉVEK lennének. Lehet, hogy nem bírom ki, és hétfőn elmegyek az SZTK-ba megnézetni, mi a helyzet, tényleg nem tudatalatt produkálom a tüneteimet. (Bár eddig is nagyon görcsösen akartam, és annak ellenére is könyörtelenül megjött...) Egyébként is azért mentem volna ehhez a magánorvoshoz, mert pont nem jött össze a baba, most pedig nagyon úgy tűnik, hogy spontán összejött, szóval tárgytalan is lenne a dolog!
Mit gondoltok, ti mit választanátok?

Lilypie Maternity tickers
csillagfenytvarok
 
 


@andrenoci:
Szinten 36,7
Viszont szur a méhem tudom menzesz jele is lrhet de 6nappal elotte korai.... a mâsik tudom gusztustalan de ma eros kremes sarga folyasom van.... nem igazan ertem

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@andrenoci:
Szinten 36,7
Viszont szur a méhem tudom menzesz jele is lrhet de 6nappal elotte korai.... a mâsik tudom gusztustalan de ma eros kremes sarga folyasom van.... nem igazan ertem

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@mazsolyka:
Ma is 36.7 .......a melleimmel labdázni lehetne ha nem fájnának :-) de szerintem a ciklus elejei magasabb hőnek is köze lehet a mostanihoz.....
andrenoci
 
 


@bocika13:
Nekem is vannak ezek, de csak 2-3 napja volt pici fehér folt a bugyimon, kivettem a tisztaságit és elfelejtettem másikat tenni . Ja és királykék színű a bugyi amiről írok. Szóval ennyi. Tegnap este nyársaltunk és néhány pillanatra begörcsöltem üléskor. Középről a bal petefészek irányába. Nagyon rossz volt! T5
andrenoci
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?