Új privát üzeneted érkezett!

Erika!
Vagyok, vagyok... Pénteken végre letudtam az utolsó vizsgámat, kicsit most próbálom utolérni magam házimunka fronton (főleg a vasalás maradt el :oops: ).
Már 21+4-nél járok, hasam nagyon beindult, 3 hete még alig látszott, most meg már jó nagy. Rettegek, nehogy a végén most is 120 cm legyen, mint Ádámmal...

Beu!
1 hét apa nélkül az nyugi???? Én biztos megbolondulnék, ha egy hétig nem lenne itthon a férjem :oops: .
Betegség miatt megértelek, jó, ha nem szed össze az ember semmit így terhesen. Az meg a másik fele, hogy terhesen egy beteg gyereket ápolni (éjszakai kelések, folyamatos nyűglődés stb.) nem valami felemelő dolog. Érdekes, én még ezen a télen nem voltam beteg, de még egy kis nátha sem. Pedig gyerekek között dolgozom, ott aztán minden előfordul, de valahogy mégsem. Mondjuk, ennek csak örülök, mert gyógyszert beszedni biztos félnék, amúgy is csak akkor veszek már be valamit, ha nincs más megoldás...

panda
Halásztelek
 
 


Most ne nevess, de tényleg nyugi lesz apa nélkül :) Ha nincs itthon Panka is olyan tündéri, ha itthon van folyton megy a vita köztük, aztán meg a hiszti. Ő is olyan mint egy nagy gyerek, itt eszi a fene, aztán vasárnap este meg eszébe jut hogy mit kellett volna csinálni, addig meg az idegeimre megy a semmittevésével.
Szóval kész Hawaii lesz, és ráadásul itt lesz a bérlete és mehetünk ide-oda...már alig várom

Beteg én sem voltam, remélem Panka torka is ennyiben marad!!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Panda pocifotó? :lol:
és a többiek is:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

panda:akkor neked sem nyugodalmas az életed, de ez természetes. a 20. hét után meglódul a has az biztos. Hát lányok én még nem mértem, de igen szép nagyságúra növekedett a hasim, bár a 30. hét környékén ezen már nem csodálkozom.
Viszont egyre nehezebb kelnem, bejárnom, vonatozni, valahogy kezd minden nyűg lenni, de sejtettem, hogy ez lesz a vége felé.

Hát most azt mondom inkább megyek UH-ra, mint szülni, mert egy kicsit para azért van. Most már tudom mire számítsak és félek mit nem tudok még, na de erre szoktam azt mondani, hogy ami bement az ki is fog jönni valahogy bizti. Azért a 120 cm-es körfogat az nem kicsi ám, nem borultál fel?

beu:tényleg furin néz ki hogy nyugtod lesz apa nélkül. Én azt szoktam érezni, hogy most jó lenne, ha mókolna a kertben én meg addig mosogatok, mert ha bent van a lakásban akkor biztos, hogy kitalálunk valamit ami eltereli a háztartásról a figyelmet.
Ő nem szereti ha nincs mit csinálni, így általában délelőtt elfáradunk a kertbe (favágás, kutya kenel építése, vagy éppen mit találunk ki), majd főzünk ebédet általában ő szokott én meg addig mosogatok, rendet rakok, majd pihizünk és estefelé elmegyünk cukrászdába, esetleg babaholmit nézegetni, szóval nem szoktunk unatkozni otthon, inkább rövid a hétvége.

Már Gabi is mondja, hogy le akarja fényképezni a hasamat, mert sokat nőtt, majd hétvégén noszogatom és felteszem.





erika82
Erdőkertes
 
 


Na mi a csajszival tegnap csináltunk pocakfotót. Ő a fényképezővel én meg a telóval :lol:
Kép

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Erika ugyan igy voltam a màsodik szülésem előtt...féltem mert tudtam mii vàr r
àm...de kár volt...gyorsabban és nevetve szültem....szòval nyugi..ügyes leszel:)))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni, ha lehet :) Bár még csak 7 hónapos a "kislányom", aki már nem is olyan kicsi, de tesót tervezünk, sőt, teszünk is érte. Tudni kell, hogy a lánykánk lombik baba. Elvileg van esélyünk spontán babára, csak nem megy pikk pakk. Így mi próbálkozunk, hátha, de szeretnénk tesót mihamarabb :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Nyuszi!
Üdv itt! Sok sikert a babaprojekthez :wink: !

Itt a pocakfotó, bár ez 1,5 hete készült azóta sokkal nagyobb.

Kép
pocak 20+3

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!!!!

Nyuszika üdvözöllek a csapatunkba:)gratula a kislányodhoz és sok sikert a tesóhoz:)))

Panda szép nagy a pocakod:))))))
mostanában mikor vagy otthon?:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nyuszi:üdv közöttünk akkor reméljük mihamarabb össze is jön a baba:)

panda, beu hát olyan édes pocitok van, na azért én már pingvinhez jobban hasonlítok, de mentségemre legyen mondva előrébb vagyok egy picikét. Viszont ahogy elnézem én azt hittem nagy hasam van ill. volt akkor a középidő tájt, de ahogy elnézlek titeket, hát nektek sincs kicsi szóval nem csak nekem látszott ilyen szépen a hasam, hanem nektek is.

Hétvégén nyúzom apát, hogy fényképezzen le és megmutatom a 30. hetes pocimat is.

panda:olyan jó volt olvasni, hogy bátorítást adsz. Szerencsére Rebussal sem szenvedtem sokat, de azért kemény volt, hát ha ennél rosszabb nem lesz akkor kibírom, egyébként is, mert nincs más választásom :lol: .

Beu: ma voltál UH-n ha jól emlékszem na és mi volt????????





erika82
Erdőkertes
 
 


Lányok,
Nagyon szép pocakjaitok vannak!Gyönyörűek vagytok.Nincs is szebb egy kismaminál. :lol: :lol: :lol:


Én március végén kezdem a closty-t és remélem elsőre sikerülni is fog. :lol: :lol: :lol:

Nyuszika,
Üdv, akkor mi majd együtt pocakosodunk. :lol: :lol:
Nita, Nóci, te és én. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Tényleg irigylésre méltó a sok sok szép pocak, és igen, Judy, együtt növesztjük majd mi is a sajátot. :) Persze nem a zsírpárnákra gondoltam.... :roll:

Nekünk most van műsor, ma vagyok a 16. napon, 30 napos ciklusok mellett elvileg holnap lesz ovu. Hát, mi mindent megteszünk az ügy érdekében :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Erika ne is mond, ekkora, és ilyen bunkó dokit még nem hordott a föld a hátán :evil: Már fuán ismerős volt mikor bementem, de csak utólag eset le, pedig lehet be kellett volna olvasnom neki. Szombaton ugye betöltöttem a 18-at, ami alapján kaptam mára időpontott, de az UH szerint csak 17+1, és szabályosan le lettem cseszve, hogy hogy gondolom ÉN, hogy 17 hetesen jövök genetikai uh-ra, s felületesen vetett néhány pillantást, de úgy adott elő mindent mintha nem is tudom, ki ha ő nem az atya úr isten. S 2 hét múlva menjek vissza. Jó kértem újabb időpontott, már úgy hogy ő hozzá ne adjanak, s mint kiderült, pechemre ma csak helyettesített :roll:
Aztán itthon elővettem Panka leleteit, és röhögni fogtok de ő is kisebb volt a 18 hetes UH és mégis megcsinálta a dokim normálisan.

Na most kidühöngtem magam, még jó hogy reggel indulás előtt, bevettem egy magnézium tablettát!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu:sajnálom, hogy így alakult a dolog, vannak bunkó orvosok azt gondolják ők sokkal magasabb fokon állnak, mint az átlagemberek. Azért mert korán mentél (nem a te hibádból) nem kellett volna így viselkednie, megnézi megnyugtat téged is, hogy minden rendben és ad egy új időpontot, ha úgy ítéli meg szükség van rá azt csókolom, na de egyszerűbb volt fölényeskedni.

Egyébként én is hét szerint hamarabb voltam mert nem töltöttem be a 18. hetet, ugyanis a genetikai tanácsadó elküldött a 18. heti UH előtt egy héttel szintén UH-ra én jeleztem is, hogy rá egy héttel lenne a nagy genetikai UH. Azt mondták, hogy minél előbb nézzék meg. Na elmentem ott előadtam újra, hogy jövőhétre szintén lenne időpontom a 18. heti genetikai UH-ra, mert hogy ezt most a tanácsadó kérte. Azt mondta a nő, hogy nincs szükség 1 hét múlva újra jönni, mert mindent megnézett, semmilyen látható rendellenességet nem tapasztalt. Volt olyan rész amit többször átnézett, mert hát ha a genetikai tanácsadás kéri a leletet és férjem betegségét is mondtam a csontjait egyesével megnézte. Pedig ez a SOTE-n volt ahol rengetegen voltak.

Azóta is mindent rendben találtak a babónál, szóval ilyen hozzáállást is lehet tanúsítani.





erika82
Erdőkertes
 
 


A betöltött 18. hét az ideális, nem korán, ilyenkor kérik a dokik, arról meg sem én, sem a gyerek nem tehet, hogy a méretei kisebbek, ő akkor is most volt 18 hetes! Különben sem matematika ez az egész, van egy bizonyos intervallum amibe jó, ha beleesik- nos ez megvolt, akkor meg mi a sz@rt akar.
Legközelebb ha még lesz vele dolgom azért rákérdezek, hogy a kedves feleségével is ilyen arrogáns és bunkó lenne.
A 12 hetesnél is kisebbek voltunk, ott érdekes módon a kollegája nem problémázott.
Na mindegy lesz egy potya uh. Csak akkor meg már ne az legyen a gond, hogy idősebb a kelleténél :roll:

Erika, hozd ám a képet mert kiváncsi vagyok rá!!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu szard le azt az orvost..........:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita most nézem milyen új vonalzóid lettek :D jók lettek!!!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


nita:laza egyszerűséggel igazad van :lol:

A vonalzóid tényleg nagyon szépek, jók a színei.

beu:akkor meg főleg, az hogy kisebb a babó nem tehetsz róla, honnan kellene tudnod. Később fogant na slussz...





erika82
Erdőkertes
 
 


Most tudtam meg a HR osztálytól, hogy kivehetem az éves szabimat szülés előtt, ez annyira jól jön most. Így márciusban szabin leszek. Nem kell táppénzre mennem, vagy a Tgyást szülés előtt megkezdenem.





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika köszi:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok most eltérő témát fogok hozzászólni a topikhoz csak úgy elméláztam valamelyik nap a házasságomon és megrémültem.

15 éves lesz a kapcsolatunk a férjemmel, ez megdöbbentő és mostanában annyira félek, hogy ez túl szép és hogy a mai világban ilyen már nincs, félek, mert nem akarom, hogy vége legyen.
Az egészben az a furi, hogy semmi baj nincs köztünk.
Még most is szívesebben van velünk, mint az ismerőseivel, hétvégenként sétálunk, társasozunk (most éppen fát vágunk :lol: .), ezek mellett van, hogy éjszaka meg fogja a kezem, reggel a kocsiban fogja a kezem és rám mosolyog. Minden téren jól meg vagyunk. Talán túlságosan is kötődünk egymáshoz. Mintha álom lenne, ő a másik felem. Tényleg lehet ez igaz?

Á lányok most biztos megint a terhesség miatti hormonok játszanak velem, de mintha érzékenyebb lennék és jobban félteném a családomat. A lányomat is hosszan nézem és magamban rájövök, hogy az életem értelme, hogy imádom és ölelgetem, kicsit mintha kezdenék elveszni az érzelmek hullámaiban.
Elképzelhető, hogy a terhesség vége felé ilyeneket produkálnak a hormonok?





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika mért ne lehetne igaz....vannak még ilyen kapcsolatok,házasságok csak sajnos nem sok!!!!!!!!!
de még nagyon sok ilyen éveket kívánok nektek!!!!!!!!!!!:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Erika,
Ezen inkább ne filózz. Élvezd hogy ilyen a házasságod. És tényleg nagyon kevés a tiétekhez hasonló mostanság. :lol: :lol:
Mi is szeretjük egymást, de pl a becézgetés már nincs meg, inkább csak a szürke hétköznapok. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Erika, a tehresség sokmindent okozhat, én is érzelgősebb vagyok, csak nálunk ezt senki sem veszi észre...
És örülj hogy ilyen jó a kapcsolatotok - előttem is nagyszerű példa áll, hiszen a tavaly elhunyt nagyszülők is több mint 65 éve házasok voltak és az utolsó pillanatig szerették egymást, kiálltak egymásért. Én kívánok nektek is hasonló éveket :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Erika!
Teljesen jól van ez így :lol: ! Mi is a nyáron leszünk 13 éves házasok, előtte 5 évig jártunk együtt, úgyhogy lassan "nagykorú" a kapcsolatunk, de minden okés. Pedig csak 16 évesek voltunk, mikor egymásba szerettünk, aztán 18 évesen kezdtünk együtt járni, lassan a fél életünket együtt töltöttük, pedig fiatalok vagyunk :wink: . Jól működik minden, nem veszekszünk, az ágyban is jól elvagyunk :oops: , a gyerekek is "közös gond". Csak a macskák az enyémek :lol: :lol: :lol: .
Sőt, most, hogy megint babát várok, teljesen megváltozott a férjem, jobban félt, vásárol helyettem, figyelmes nagyon. Az előzőeknél ez nem volt így, igaz, akkor nagyon fiatalok voltunk, nem is hiányzott. most viszont kifejezetten jól esik a törődés :oops: 8) .

panda
Halásztelek
 
 


Köszönöm lányok aranyosak vagytok tényleg kicsit érzelgősebb vagyok és természetesen örülök annak, hogy megtaláltam azt akit valóban tudok és akarok szeretni.

panda:akkor hasonló cipőben vagyunk, mert én 15 voltam férjem 17 amikor megismertük egymást, szinte gyerekek voltunk. Nagyon jó érzés visszagondolni, hogy így alakult az életünk, lehetett volna másképp és akkor egy csodálatos társat engedtem volna el magam mellől. Bár az elején nálunk is nehezen indult, főleg az összeköltözés után volt egy-két zűrös évünk, hiszen én 17 voltam, ő 19 amikor összebútoroztunk. Még a WC-re is együtt mentünk :lol:

beu:párod hogy áll hozzá a dolgokhoz most hogy terhes vagy? Változott valamit a kapcsolatotok?

Judy:hát azért 4 gyerkőc gondolom kiveszi az energiátokat ezen nincs is mit csodálkozni. Tiszteletreméltó, hogy együtt szépen tudjátok őket nevelgetni, én meg ehhez kívánok sok sikert, mert azt hiszem ennél nagyobb erőt és kitartást ami nektek van nem igazán lát az ember minden sarkon. Legyetek boldogok, lehet szürkék a hétköznapjaitok, de azt gondolom, hogy amíg így együtt tudtuk maradni az bőven elég. Úgy gondolom, hogy a gyerekek adnak annyi megoldandó feladatot, munkát, hogy egymásra azért már kevesebb energia jut, ezen nincs is mit csodálkozni.





erika82
Erdőkertes
 
 


Hát páromat illetően nem akarok elhamarkodottan ítélni, sok mindent rá lehet kenni a terhességre, hogy most érzékenyebb vagyok, de ő meg tuskó, akkor :)
Hát a 9 hónap belőle a legrosszabbat hozza ki és most hogy itthon vagyok nem tudom rendesen elterelni a gondolataimat, eléggé rám nyomja a bélyegét. S hogy ez megint ismétlődik, csak abban bízom hogy az utána következő időszaka nem lesz ugyan az mint Panka után, mert akkor el gondolkozom azon, hogy idő előtt visszamegyek dolgozni, vagy... Na de ott még nem tartunk. Ideig óráig még hetekig is lenyelem a dolgait, de aztán én is vágyok egy kis törődésre, odafigyelésre és hát ez mostanság hhiánycikk. Szóval vannak jobb-rosszabb pillanatok, most épp a béka segge alatt vagyok... de lesz ez jobb is!

Bocsi lányok, de van úgy hogy már nem tudok többet nyelni..és piszok lelkiismeretfurdalásom lesz a gyerekek miatt, hogy számukra nem tudok 100% lenni lelkileg, pedig ők aztán megérdemlik, még ez a legkisebb is. Sosem akartam azt hogy a gyerekek tartsanak össze egy kapcsolatot, de nem sok választ el ettől most éppen. És a szörnyű az hogy rengeteg erőt érzek magamban arra is hogy megálljak a saját lábamon, végül is, ahogy veszem most is ezt csinálom. Tegnap már odáig jutottam, hogy ki tudtam mondani, hogy a saját lakásomban nem érzem jól magam - ez számomra egy katasztrófa, én mindig a családi fészek melegét kaptam a nagymamáméknál, anyuéknál is.

Most Pankával élvezzük a hátralévő kb 20 hetet, s ha lelkileg nem is vagyok a toppon, a kiscsajszi legalább feldob. Tegnap is itt puszilgatta a pocakom, meg csiklandozta, aztán hallgatózott, majd énekelt a kistesónak :lol: Hát nem az az idilli, amit álmodtam, meg amilyen az esküvőnk volt, de próbáljuk kihozni belőle a legjobbakat. Aztán meg az élet megmutatja hogyan tovább.
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni a csapathoz,ha lehet.Még nagyon új vagyok.Rólam annyit,hogy augusztusban volt az esküvőnk és most készülünk az első babára! :)
sipike83
Kalocsa
 
 


szia Sipike!

Gratulálok az esküvőhöz, a baba már úton van, vagy csak tervben van még a készülődés?
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Eddig terv volt,mostantól pedig dolgozunk rajta! :wink:
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok!!

Bocsi a nagy eltünésért!!!

De mi dec 24-től jan 2-ig kórházban voltunk aztán api is igencsak benyelte a hányos hasmenéses ratyit aztán időm nem igen volt jönni! Késő este igyekeztem olvasgatni, de mindig bírtam jönni még annyira se hogy olvassak!
Holnap nődokihoz megyek, mert ujra le kell venni a rákszürést, mert a műtéti szövettanom se lett jó középsúlyos az állapotom, ha ez sem lesz jó akkor ujjabb konizáció vár rám! Kapom a HPV-s szurit még egy van hátra! Aztán meglátjuk!

Sipike! Üdv köztünk! Mesélj picit bővebben magadról, ha van kedved!!!

Lányok nagyon szép a pocitok! És ezek a hormonok!!! Ne tessék most azon agyalni, hogy mji, hogy van mikor romolhat el és minden féle rosszaság!!!
Mi is 13 éve lesz a nyáron, hogy e3gyütt vagyunk! Sok anyagi gondunk van hazudnék, ha aztr mondanám nincs! Van egy beteg kislányunk én beteg vagyok és régen miattam volt egy igen csak komoly amolyan majdnem igazi szakításunk 2007-ben, de együtt maradtunk!
Én azt mondom sem egy sem kettő sem akárhány gyerek ne tartson össze egy családot! Era a ti életetek amolyan mesébe illő! Irigyellek érte! Beu! Sajnálom, hogy nálatok ilyen rossz a helyzet!, de bizom benne, hogy ha úgy alakul akkor egyedül is képes leszel minden lépésre ami akkor fog rád várni, de most még ezen ne agyalj! De úgy érzed nincs otthon melege nincs béke és szerelem se szeretet és minden hiányzik akkor alaposan gondolod át! ÉN azt kívánom,m hogy tudj úgy dönteni, hogy az pont jó legyen!!!
Judy! Hát hozd vissza a becézgetést!!! Kezd el! És nézd apa is hamar rá kap majd!!
Panda! Ha jó a sex akkor az már egy jó kapcsolat alapja! Nálunk sex leginkább csak akkor van, ha apa akarja! Szerintem ez sem túl normális!!! Bár lehet a sok túlhajszolás a baja nem tudom!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok! Most nem nagyon tudok mit írni, főleg a sok sok éves kapcsolatokhoz. Bár én is sok dolgot megéltem, fiatal vagyok, de már a 2. házasságomat élem. És igen, a legfontosabb az alap boldogság. Én nagyon jól tettem, hogy elváltam az első férjemtől. Mert most találtam meg az igazit. :)

Nálunk baba kapcsán nincsen semmi, most várakozó ponton vagyunk, s bár tegnap hányingerem volt, nem számítok semmire, mert még 10 nap van a mensiig, így ezt nem veszem semminek.... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika! Meg kérdezhetem hány éves vagy?? Persze csak, ha nem titok!!!!!
És örülök, hogy a második házasságodban meg találtad az igazit!! De azt viszont sajnálom tiszta szívből, hogy nem elsőre sikerült! De erre mondják, hogy jobb késöbb mint soha!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika, persze, most 26 vagyok, márciusban 27. Én mindig is családra vágytam, fontos volt a házasság, az első férjem elhitette, hogy Ő is így látja, majd esküvő után a bulizás került előtérbe.... És egy 3. fél...... Na ezért váltam el, majd jött a mostani férjem, akivel már 4,5 éve együtt vagyunk és 2 éve házasodtunk. :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia nóci, de jó hallani rólad mégha nem is a legjobb hírekkel jössz, azért gyógyulást és jobbulást az állapotodban, kicsit elszomorít, hogy ennyi mindenen át kell esned, de nagyon erős vagy ez látszik a beírásból is, hát én csak ezt kívánom továbbra is.

beu:igen sejtettem, hogy köztetek meg romlik vagy legalábbis nem javul a helyzet, mert nem írsz túl fényesen a kapcsolatodról. Nem mondom azt, hogy sajnálom, mert ha boldogtalan vagy az neked és a gyerekek/gyerekeknek sem lesz jó. Szóval valahol nóci álláspontját osztom inkább egyedül boldogan, mint ketten boldogtalanul és majd megtalálod azt akivel valóban boldog lehetsz. Persze remélem helyre tudjátok hozni a kapcsolatotokat, mert ez lenne a legjobb nektek, majd az idő megoldja, csak ne várj túl sokat, mert az sem kifizetődő. Nehéz helyzetben vagy így várandósan és egy pici gyerkőccel az oldaladon, erősnek kell lenned ez a legfontosabb.

na nyuszi akkor izgatottan várjuk mi lesz ezzel a ciklussal
:lol: , talán babásodsz :wink: . Tudod, hogy mikor volt péd? Ezeket is figyeled?

Sipike üdv itt közöttünk ha lesz időd írj magadról egy kicsit, hogy megismerjünk.





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok!

Először is kezdeném azzal,hogy mi 4 éve vagyunk egy pár,ebből 3 éve együtt is élünk.28 éves vagyok ő 35,mindketten sokat buliztunk,nagy baráti körrel,de most mi vagyunk egymásnak a legfontosabbak.A nagy partik és dorbézolások helyett jobban esik egy közös vacsora és esti összebújós tévézés.
Persze ritka,hogy egy kapcsolatban nincsenek viták, vagy nézeteltérések.Nálunk is van.Most például azért szerettem volna ide csatlakozni,hogy valakivel tudjak beszélgetni a babavárásról.Mert a párom szerint jöhet a baba és pont.Vele még nem tudok arról álmodozni,hogy milyen leszek pocakosan,milyen érzés lehet, hogy valaki bennem növekszik,stb...
Ha már a hormonokról írtatok:néhány éve még el sem tudtam volna képzelni,hogy egy nő ennyire vágyhat arra,hogy anyuka legyen :D ,én így is sírni tudnék néha,ha elképzelem,hogy milyen cuki apuka lesz a férjemből :wink:
sipike83
Kalocsa
 
 


Sipike, igen, én is ilyen vagyok. Mindig meghatódtam a gondolattól, hogy babánk lesz, a férjem milyen Apuka lesz... :) És nem csalódtam egy cseppet sem :)
A másik, hogy szerintem ritka az a férfi, aki minden nap tud erről beszélgetni, mármint a babásodásról. Én is sírba vittem az uramat, aztán abbahagytam, tudtam, hogy idegesíti, na meg nem akar babagyár lenni, így időnként nem is említettem mikor "kell" együtt lenni, csak pont hangulatba kerültem :lol:
Én is ezért szeretem a fórumokat.

Ja, most már 3. napja émelygek, nincs étvágyam, ha ennék, nem tudom mit, mert semmi nem esik jól. Fejem fáj, de mindez babához korai lenne, pont 7 nap múlva nem várom. De az már egy öröm volt, hogy mondtam férjemnek, ez tuti nem baba, mert még korai. Mire Ő: Pedig olyan jó lenne :) Nagyon szívet melengető volt :)

Erika, igen, figyelem az ovukat, nálam eddig nem volt semmi baj, szinte mindig volt peteérésem, korábban ovu teszteket használtam, de mivel mindig félidőben volt, sőt, éreztem is magamon, pár hónap után abbahagytam, mert minek?! Most nem ovutesztezek, csak számolok. De most új időpontokban voltunk együtt, mert ovu teszt szerint 14-15 . nap van pé, közben a ciklus.hu szerint 17. Nekem 30 naposak a ciklusaim. Ok, akkor ennek megfelelően belőttük a 15 és 17. napokat :)

Annyi, hogy most kezdtem folsavat szedni, de nem tudom, attól lehet-e émelygésem. Nagyon egybefügg!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika,én is félek,hogy a párom nagyon rágörcsölne a "gyártásra":) Nagyon maximalista mindenben.Annyit tud,hogy nem szedem a fogamzásgátlót.Azt már el sem mondom neki,hogy hogyan működnek a ciklusok,meg hogy mire kéne figyelni. :P
Nálunk több picurka is van a családban.A gyerekek imádják őt,az unokahúgom egyenesen "szerelmes" belé, a maga gyermeki módján.
Lehet ezért is szeretnék kislányt elsőre,mert nagyon szigorú,kemény pasi a férjem,de egyszerűen szétolvad,ha gyerek van körülötte.Szeretném,ha lenne egy kicsi lánya,aki csak úgy tekergetné az apukáját az ujja körül.
Nálunk ez az első hónap!Nagy reményt nem fűzök hozzá,mert volt egy kis felfázásom,de előttünk az egész év!Addig gyűjtöm a tapasztalatokat.Meg álmodozom...
Ha már itt vannak gyakorló anyukák:van valami vitamin,ásványi anyag,vagy bármi amit ilyenkor érdemes szedni?
Előre is köszi!
sipike83
Kalocsa
 
 


Hú, de felpörögtetek :lol:
Asszem vissza kell lapoznom!

Nóci, de jó hogy jöttél! Hogy vagytok, most már gyógyulgattok?!

Nyuszika, sipike - ez már jó a hormonok dolgoznak :lol: és mi lesz még később. Ma elmentem a tükör előtt és azon kezdtem el mélázni, hogy hogyan lesz az ember lányának ekkora hasa két kis sejtből :D Már valahol ez is egy csoda! Hajrá lányok!!!

Hát azt hogy apa mennyit tud egy női ciklusról mindenki maga döntse el, de lehet nem árt néhány lecke, nehogy kiderüljön arról a bizonyos biosz óráról hiányzott ő is, mint a párom. :lol: Bár ha könnyen levehetőek a lábukról, akkor nincs gond, csak a jó napokon tegyétek :wink:

Vitaminok, sokan mondják a kismama vitaminokat már a terhesség előtt is ezt ki-ki maga döntse el (szerintem nem kell napi rendszerességgel) De pl. ha most kezdeném, tuti ennék cékla tablettát már, ami tele van vassal, és e hiánya elég gyakori a kismamáknál. Amúgy meg tessék enni sok gyümit, zöldséget, c-vitamint.

Nyuszika most látom, hogy nálatok már van egy pici lány! Akkor ti is kis korkülönbségre gyúrtok?! :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu, igen, s mint írtam korábban, bár a lánykák lombik baba, de ha idén év végéig nem köszönt be spontán a gólya, megyünk vissza az intézetbe tesóért. Ez azt jelenti, hogy 2013. elején (jan-márc) lenne a projekt, és ha szerencsések leszünk és velünk marad a picur, akkor a kislányunk kb. 2,5 éves lesz, mire tesó megszületik. De az lenne a legjobb, ha spontán összejönne :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Beu,kösz a tippet,a vassal régen voltak problémáim,hiányom.Lehet most is azért fáj sokat a fejem.
Nyuszika,neked pedig szorítok.Az egyik ismerősömék is sokat próbálkoztak,az első baba csak sokadik lobikra sikerült,de a második teljesen spontán.Úgyhogy hajrá!!! :wink:
sipike83
Kalocsa
 
 


Nyuszika, a mi ismerősünknél is az első lombikos volt, a második meg simán sikerült, úgy hogy tényleg hajrá!

Sipike, mint utólag kiderült, nekem a hajhullásom is a vashiány miatt volt, de mióta szedem már tök jó lett megint.
Én amúgy most ezt szedem: zöldvér programos Nővér cékla alapú étrend kiegészítő tabletta szerves vassal. A vérképemen már 1 doboz után javított is, s talán most nem kell szednem a dokik által kedvelt vasat, amitől székrekedése lesz az embernek - ettől NINCS.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


nyuszika:nekem talán mensi esedékessége előtt 5 nappal már halvány pozitív volt a 10-es teszt és pont azért csináltam meg mert másképp voltam rosszul, mint mensi előtt. Szóval nem olyan korai szerintem a rosszullét ha babától lenne, de ennyire nem vagyok szakértő a területen. Nekem viszont hamarabb volt pém ez bizti mert hőmérőztem, tehát az április 2-i időpont az szerintem nem valós szülési időre, hacsak nem hordom túl, UH szerint is március 27.-e.

Én megpróbáltam a férjemnek elmagyarázni, hogy miért viszek hőmérőt az ágyunkba :lol: . Gondolhatjátok milyen képet vágott amikor elmondtam mire kell, na ezek után nem erőltettem a női test rejtelmeibe való bevezetést, mert igazából el is felejti és nem is érdekli szerintem. Viszont nem szabad erőltetni az együttlétet csak azért, mert most kellene. Jobb ha az magától jön. Én abban a hónapban kezdtem el nézni a hőmet és csak kíváncsiságból, hogy a fogi gátló abbahagyása után van e pém, na hát ezt olyan jól megnéztem, hogy terhes maradtam, pedig védekezgettünk, de már nem tabival. Idén akartam teherbe esni és szülni, hát ebből végülis mindkettő meg van csak egy kicsi hamarabb lesz a dolog. Szeptember környékén szerettem volna szülni addigra már majd féléves lesz a kis lurkó.

panda, beu hogy álltok a magzatmozgással ?, hát nekem már kirúgja a bordáimat a csöppség. Kb. 1,7 kg azért az nem semmi milyen focit tud odabent levágni.





erika82
Erdőkertes
 
 


Beu,ezt ki fogom próbálni!

Nócika,most láttam a vonalzódon,hogy 83.02.07-én születél,én meg 10 nappal később! :lol:
sipike83
Kalocsa
 
 


Mozgás - érdekes, de annyira nem érzem mint Pankát - lehet a rajtam lévő plussz 1-2 kg miatt, viszont jóval korábban éreztem, hogy kipúposodik. Most meg már olyanokra is képes, hogy kifeszítheti magát és keresztbe fordul, mert van hogy nem is kapok levegőt, na ilyenkor apa is visszakérdez hogy minden okés-e :lol:
Most már az ő kezére is reagál, odakúszik alá, most azt várjuk hogy Panka is érezze - bár ő annyira rá van kattanva, hogy most is érez mindent :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!

Nócika de örülök hogy itt vagy:))))))

Nyuszika ahogy Nóci is írta jobb később mint soha...örülök hogy boldog vagy a mostani pároddal:)))))

Sipike üdv köztünk és drukk a babához.......a te párod is olyan mint az enyém..vele nem lehet nagyon bab témáról beszélni....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sipike, Nyuszika!
Sziasztok!!! Aztán nem eltűnni pár hét után :wink: !
Babákhoz megy a drukk!

Nóci!
Jó, hogy végre írtál Te is valamit. Remélem, jók lesznek az eredményeid, és nem kell egy újabb műtét!!!!

Magzatmozgás
Én kb. a 17 héttől érzem (mint Ádámot, Noémit kicsit később éreztem), és elég rendesen mocorog. Még ugyan a bordáimat nem rúgja ki, mert nincs olyan magasan, de elég érdekes helyeken matat, néha fáj is, pedig ez a nagyokkal nem volt. Persze, a vége felé már mindenhol nyomtak, de azért ilyen hamar nem bántottak, de ez a lurkó jól kioszt néha :lol: . Kár, hogy kívülről még nem mindig lehet érezni, így a család nem nagyon tudja élvezni a ficánkolást.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves üdvözlést!
Jó ujra sokat olvasni!!!!!

Era! Néha a látszat csal! Lehet erősnek látszom, de hidd el magamba sokat sírok és az idegeim kivannak rendesen!

Magzatmozgásról annyit, hogy én tudatosan figyeltem mancit midig mikor este lefeküdtem mindig ovatosan a kezemet a pocakomra tettem és csak figyeltem szinte mozdulatlanul és a 14. hétenilyen kis aprobb pukkanásokat éreztem és mikor mentem a védőnénihez akkor Ő mondta, hogy ez mancika!!! És nagyon boldog voltam apa kábé a 20. hét környéké érezte vele elég bátortalan volt mancika apa is állandóan odakapta a kezét, ha szóltam, hogy most-most, de ő nem érezte, de az volt a lényeg, hogy én igen!

terhesvitamin: én Elevitet szedtem semmi mást, de azt se rendszeresen! Én sajna a gyógyszereket sem tudom betartani rendesen mindig elfelejtem mikor oda van készítve akkor is "oh majd mindjárt" címszóval tovább is lépek! De a kistesónál tuti odafigyelöbb eszek minden téren! nem szeretnék sem toxémiát sem inzulinnal lőni magam sem pedig koraszülést! Ez sajnos jó lecke volt!!!! Jah és fekszem, ha azt mondják semmi épitkezés!

Ma voltam nődokinál 4 hét múlva eredmény!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nóci:Akkor reméljük 4 hét múlva jó híreket kapsz. Ne hibáztasd magad, lehet túlfárasztottad a szervezeted, de nem tudhattad, hogy ez lesz a vége. Én is még mindig pakolok, szenet lapátolok, favágásban segítek (persze tudom, hogy nem szabad azért vigyázok magunkra) és hála az égnek nem érzem rosszul magam, remélem ezt utólag is elmondhatom majd. Mindegyik szervezet más és az, hogy mancika beteg nem a te hibád. Csak azért írom ezt le, mert mintha érződne, hogy egy kicsit vádolod magad. Azzal, hogy nem szedtél vitamint szintén nem tettél rosszat. Én sem szedek, rosszul vagyok tőlük. Kalciumot most már a vége felé szedegetek, ha eszembe jut és a vasat is 3-4 naponta egyet bekapkodok. Jó tudom nem kéne ezzel hencegni, mert fontos, de én ilyen vagyok (a vérképem egyébként tökéletes). Szerintem nem ezeken múlik, persze bajnak nem baj, ha valaki betartja a szabályokat, de azok áthágása nem mindenkire hat egyformán és ezt te sem tudhattad.
Rebusnál a kutya nem mondta, hogy bármit is szednem kellene, nem volt fogadott orvosom Pesten én meg fiatal voltam és úgy gondoltam ez természetes, majd megszülöm a babót és minden rendben lesz. 4 csillagos vérképpel mentem szülni annyira elhanyagoltak, erre rá még végig kóláztam és chipseztem a terhességem, mert igazából nem gondoltam, hogy baj lenne, előtte is ittam a kólát miért ne. Fiatal voltam és talán nem gondoltam át, lakásfelújítás, kád cipelés, szekrény tologatás még a 8. hónapban is ment, mégis a 40. héten úgy kellett kizavarni belőlem a babót és most van egy okos, egészséges nagy lányom akinél jobban nem is kívánhatnék. Szóval ne hibáztasd magad én sem magamnak köszönhetem, hogy minden rendben ment, erős volt a szerveztem és bírta ez van. Most már jobban vigyázok, figyelek magunkra, eltelt 10 év és a felelősség is megjött.

Na bocsánat lányok, hogy ilyen hosszúra nyúltam, de nócit nagyon megkedveltem az eltelt hónapok alatt még így ismeretlenül is és nagyon rossz olvasni amikor érzem, hogy hibáztatja magát.

Mégegyszer ne haragudjatok.

Fel a fejjel nócika, sok kitartás kívánok a betegségedhez és mancikához. Gyönyörű gyermek ez a fontos.





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok!!!

Era! Most könnyeket csaltál az szemembe!!!! Olyan szívesen megismernélek! Úgy örülök a szavaidnak nagyon jól esnek! Igen egyébként jól látod valóban hibáztatom magam! Például a cukor miatt, ha a többiért nem is! mert hiába is volt tiltva a cukor pedig nekem sem volt fogadott orvosom oda mentem ahova épp csapodtam! Inzulinnal löttem a pocakom és fagyit fagyival ettem koláztam de nem ám light-et na jó azért azt is ittam és kevesemm rendes kolát, de akkor is! És a többit úgy próbáltam megélni, hogy a terhesség nem betegség! Az hogy most velem van ami van azzal nem hibáztatok igazán senkit! Érzem, hogy nem halhatok meg idő elött és a nőiességem sem veszthetem el így 29 éves fejjel! Szóval ma úgy ébredtem, hogy erős nő vagyok akinek ez egy nagy próba tétel!!!
És mancika meg ügyesedik ez megint csak egy jó pont!!!
Te is egy srtapabíró csajszi vagy! Hisz ekkra szép pocakkal is még mindig szenet lapától és fát vág! Hát az a kis legyényke aki nálad odabent van az egy igen erős kis emberke lesz!!! Én tudom!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: